logo

Jasmine esenciální olej

K kategorii legendárních olejů patří aroma, která se již tisíce let používá nejen jako základ pro parfumerie, ale také pro výrobu kosmetických a léčivých přípravků. Spolu s oleji z levandule a růží je také stav legendárního charakteru v jasmínovém esenciálním oleji - teplý, lehký a nádherně "talentovaný", jehož vůně zcela odhaluje všechny noty úžasné vůně jasmínových květů. Tato vůně je již dávno považována za společníka záhadných, smyslných a sebevědomých žen, avšak v medicíně se používá méně jasmín.

Poprvé byly léčivé vlastnosti úžasné rostliny zaznamenány ve staré Číně, kde byl jasmín považován za hlavní lék na léčbu úplavice a onemocnění jater, včetně cirhózy a hepatitidy. Prakticky ve všech starodávných státech, kde klima dovolila růst teplokříbějící keř s voňavou květenou květinou, byly z jassinových květů vyráběny léky na léčbu vředů a nádorů, onemocnění očí a od kořenů připravovali směsi, aby se zbavili bolesti hlavy, revmatismu a poruch spánku.

Jasmín byl považován za rostlinu, která usnadňuje porod, léčí neplodnost a léčí kašel. Jasmínky byly pěstovány v zahradách králů, považovali se za znamení luxusu a bohatství a dokonce se nazývaly králem všech barev. A dnes je aroma jasmínového oleje ceněná ne méně než v těch staletích, kdy legendární francouzský Grasse právě začal svou masovou výrobu pomocí metody anflerange.

Charakteristiky

Jasmínový aromatický olej se získává z květů jasmínového stromu, které se shromažďují výhradně v době, kdy se koncentrace esenciálních olejů v okvětních lístcích stává maximálním. Při použití rozpouštědel ze shromážděné vůně se extrahuje betonový jasmínový olej a z něj se extrahuje absolutní extrakt alkoholu. Jasmínový olej - jeden z nejdražších a nejhodnotnějších v arzenálu silic, je používán pouze zředěním absolutního v základním nebo rostlinném oleji.

V současné době se prodej může nalézt jako absolutní, dražší a již zředěný silice z jasmínových lístků. Před zakoupením pečlivě přečtěte složení a způsob výroby, protože ceny těchto olejů jsou zcela odlišné.

Exteriér jedinečný a tak drahý jasmínový olej je překvapivě krásný: jantarový, tmavý, připomínající silné pivo černého čaje. Je hustá, ale velmi tekutá a při aplikaci na kůži nezpůsobuje nepříjemné pocity.

Jasmine je unikátní olej také proto, že jeho vůně nejen perfektně kombinuje s jinými esenciálními oleji, ale má také schopnost vázat i nejsilnější a nejostřejší pachy do jediného souboru. Vůně tohoto oleje je o něco tlustší a nižší než vůně rozkvetlého jasmínu, s jasným medovým a květinovým základním tónem a světlejšími odstíny jantaru, čerstvých zelených a balsamických odstínů. Aromatické oleje z černého pepře, růže, verbeny, citronu, santalového dřeva, máty, petigreiny, neroli, cedru, majoránu mají doplňující vůni.

Vliv aromatických olejů na emoční sféru

Historicky, jasmínová vůně byla spojena s peněžním úspěchem a láskou dobrodružství. Tento esenciální olej rozvíjí představivost, stimuluje kreativitu, aktivitu. Jasmine přispívá k jasnému a realistickému postoji k životu, optimismu, sebevědomí, patří k olejům, které rychle zvyšují náladu a způsobují mírnou euforii. Zároveň však má jasmínový olej také uklidňující a stabilizační účinek, který podporuje hlubokou relaxaci.

Je to skvělá volba, pokud se potřebujete zbavit apatie, nadměrné lenosti, lhostejnosti, zmírnit únavu, vyčerpání a stres, překonat psychickou nejistotu. Aktivně se používá k potírání nervových poruch a depresí, posedlých nápadů a obav.

Jedná se o jeden z nejsilnějších afrodiziak a aktivních stimulantů, který zvyšuje atraktivitu, eliminuje chlad a disharmonii. Jasmine zvyšuje vzájemnou důvěru, sebedůvěru, přináší pocit lehkosti a rovnováhy.

Léčivé vlastnosti jasmínového oleje

Hojivé vlastnosti jasmínového oleje jsou založeny na komplexu anestetických, antispazmických, regulačních, aktivačních a normalizačních vlastností. Zejména jasmínový olej pomáhá eliminovat křeče, koliky a bolestné příznaky téměř všech etymologií, včetně svalů, bolesti kloubů a neuralgie.

Má obecný stimulační účinek na oběhový systém, zmírňuje symptomy a přispívá k normalizaci funkce dýchacích orgánů, endokrinního systému a močového měchýře. Například jasmínový olej zmírňuje chrapot a pomáhá eliminovat kašel.

Při pravidelném používání silicový olej z vonného jasmínu snižuje projevy hypertenze.

Patří do seznamu nejúčinnějších "ženských" olejů, zejména upravuje menstruační cykly, snižuje nepříjemné symptomy, zlepšuje hormonální rovnováhu, působí na žlázy, eliminuje dysfunkci a zánět, zmírňuje symptomy detoxikace během celého těhotenství, brání poporodní depresi a stimuluje laktaci.

Použití v kosmetologii

Tento esenciální olej je vhodný pro péči o všechny typy pleti, včetně citlivé, suché, zapálené, podrážděné, poškozené pokožky, za kůží s ústy nebo jizvy. Nejen, že je kůže pružnější, ale také vyrovnává její strukturu, eliminuje stagnaci a zjizvení, obnovuje přirozenou barvu a zároveň poskytuje celkový omlazující a osvěžující účinek.

Jasmínový olej pomáhá rychle se zbavit stresu, během několika minut zmírňuje podráždění a zarudnutí.

Kontraindikace a dávkování

Absolutní esenciální olej jasmínu lze aplikovat pouze zředěním jedné nebo absolutní kapky 10 kapek báze v rostlinném nebo základním oleji v poměrech. Již zředěný olej lze použít přímo, jak je prodáván.

Jedinou kontraindikací k použití jasmínového oleje je hypotenze. Uvnitř oleje se používá pouze za nepřítomnosti gastritidy, peptických vředů a problémů s prací ledvin. Během těhotenství by se jasmín neměl používat pouze během prvních 4 měsíců.

Jasmine se dobře mísí s jinými esenciálními oleji, zatímco používá pouze základní oleje nebo rostlinné oleje, které nemají jasný zápach.

 • U jednotlivých aromakolonů stačí 2 kapky aromatického oleje.
 • Chcete-li vzít aromatickou koupel plnou lahodnou a inspirativní vůni jasmínu, nepoužívejte více než 3 kapky oleje zředěného medem.
 • Na 15 gramů základu pro masáž můžete přidat 2 až 5 kapek jasmínového oleje, ve stejné koncentraci se používá k zlepšení výkonu kosmetiky.
 • U kompresí a aplikací je nutné přidat do sklenice teplé vody přesně 5 kapiček oleje.
 • Také aroma olej z jasmínu lze použít k aromatizaci čaje - 2 kapky unikátního květinového esenciálního oleje jsou dostačující pro standardní balení.

Líbí se vám článek?

Uložte svůj odkaz kliknutím na tlačítko oblíbené sociální sítě:

Blog o kráse a módě

Blog o kráse a módě

Jasminový esenciální olej - 5 způsobů, jak používat doma

Dobrý den, drahí čtenáři. Miluju vůni jasmínových květin. Na babiččině dacha vždycky čekal, až kvetne. Koneckonců, taková příjemná vůně se rozléhá po celé zemi.

Jasmine je okrasná rostlina s krásnými květinami. Květy se používají jako přísada do zeleného čaje. Také se z ní vyrábí esenciální olej, který se používá v parfumerii (přidává se k parfému), v kosmetologii (přidává se do masky, krému, šamponu, balzámu, zejména v kůži na obličeji), v medicíně.

Jasmínový olej je jedním z drahých esenciálních olejů, není vždy snadné najít. V mém městě v několika lékárnách říkali, že pro ně nebylo výhodné, aby si objednali a mohli si koupit pouze z objednávky. Ale ne to, že tento olej není falešný. Skutečný jasmínový olej je drahý.

Charakteristický

Jasmine se pěstuje v Indii, Itálii, Francii a Maroku. Chcete-li vyrobit 1 kg oleje, musíte ručně třídit 8 milionů květin a sbírat je pouze v noci. Tento postup je velmi komplikovaný, takže produkt je jeden z nejdražších.

Tento nástroj má 2 typy:

Absolutní - dražší než beton. Doporučuji pečlivě přečíst složení finančních prostředků před nákupem, abyste se nemýlili, protože ceny absolutních a konkrétních jsou velmi odlišné.

Užitečné vlastnosti

Tento nástroj má pro tělo příznivé vlastnosti:

 • analgetická vlastnost (s neuralgií, osteochondrózou)
 • antiseptikum
 • sedativum
 • antispasmodický
 • protizánětlivé
 • antidepresivum (eliminuje úzkost, strach, zoufalství, dává důvěru, normalizuje spánek, posiluje)
 • expektorant (uklidňuje kašel)
 • omlazující (omlazuje pokožku na obličeji)

Kromě toho má přípravek pro tělo takové výhody:

 • reguluje menstruační cyklus
 • zvyšuje mozkovou aktivitu
 • stimuluje laktaci
 • nadchne
 • stimuluje činnost
 • zmírňuje únavu
 • silný afrodiziakum
 • eliminuje křeče
 • má silné sedativní vlastnosti
 • léčí dermatitidu a ekzém (komprese by měly být vyrobeny, sklenice vody - až 5 kapek oleje, navlhčete gázu a položte na problémovou oblast)
 • Používá se v ultrazvukovém difuzéru. To pomůže vyčistit a sanitovat vzduch v bytě z bakterií, bakterií
 • stále používán pro nespavost, neurózu, přetížení (duševní a fyzické)

Kontraindikace

Jasmínový esenciální olej, přestože je tak zdravý, má také několik kontraindikací:

 1. Nejíst uvnitř.
 2. Nepoužívejte během těhotenství do prvních 4 měsíců.
 3. Při rozsáhlém použití se může objevit bolest hlavy.
 4. Aplikujte jemně za sníženého tlaku.

S jakými esenciálními oleji to kombinuje?

S esenciálními oleji z pomeranče, citronu, mandarinky, neroli, bergamotu, citrónového balzámu, kadidla, růže, pelargónie, Santanu, palmarózy, palisandru.

Aplikace jasmínového oleje

 • pro koupel - přidejte 5-8 kapek do základny. Základem může být krém, mléko, med, pěna. Nalijte obsah do koupelny. Aromatická koupel uvolňuje napětí, uvolňuje, dává potěšení, zmírňuje stres, odstraňuje negativní účinky
 • pro masáž - až 5 kapek na 15 g masážní základny. Základem je základní rostlinný olej, například kokos, meruňka, broskvový, hroznový nebo jiný. Masáž s esenciálními oleji pomůže uvolnit, zmírnit stres a relaxovat. Po masáži bude vaše kůže těla vlhká, vyživovaná, měkká, sametová na dotek.
 • v ultrazvukovém difuzéru na aroma - 5-6 kapek na 400-500 ml vody. Aromadiffusor nasycuje vzduch v bytě s užitečnými látkami, které čistí bakterie, čistí vzduch, nasytí byt příjemným zápachem, zmírní stres. Dále je k dispozici sauna, masážní místnost, kancelář, ložnice
 • obohacování kosmetiky (v šamponech, balzámách, krémách, maskách) - 2-4 kapky na 5 ml základny. S pomocí esenciálního oleje obohatíte produkty péče o příznivé látky, které účinně pečují o vaše vlasy, pokožku a tělo. Také pomocí těchto prostředků vylepšujete vzhled kudrlin, vyživujete je, navlhčete a chráníte před poškozením.
 • pro kompresi - až 5 kapek na 1 šálek vody. Navlhčete gázu v roztoku a položte na problémové oblasti na kůži těla. Komprese lze použít, pokud máte ekzém, dermatitidu

Aplikace v kosmetologii

Výrobek je vhodný pro všechny typy pleti. To nejen omlazuje obličej, ale také hydratuje suchou pokožku, vyživuje, tónuje, léčí ekzém, pomáhá obnovit pružnost pokožky, odstraňuje stopy po jizvách a strizích.

Nemůže být použita v čisté formě na obličeji, ale musí být zředěna jinými složkami, například přidána do masky, krémy nebo smíchána se základním rostlinným olejem.

Recepty péče o obličej

Obohacovací prostředky (masky, krémy, krémy)

Vezměte 1 porci, odkapávejte 2 kapky éteru a aplikujte na obličej.

Pro mastnou pleť

 1. Vezměte 2 polévkové lžíce. modrá hlína, kefír, důkladně promíchejte a přidejte 2 kapky jasmínového esteru. Distribuujeme s lehkými masážními pohyby na obličej po dobu 20 minut.
 2. Bílkoviny, rozbité vidličkou až do pěnění, se smíchají se dvěma kapkami jasmínového éteru. Uchovávejte 20 minut na pokožce.

Pro suché

1 čaj lžíci olivového oleje smíchaného s 1 stolov.l. zakysaná smetana a 2 kapky jasmínového oleje. Massochu aplikuje masážní pohyby po dobu 20 minut.

Pro problém

Smíchejte bičíkový protein s 2 kapkami jasmínového éteru a přidejte 1 čajovou lžičku citronové šťávy, olivový olej. Aplikujte směs na kůži po dobu 15 minut.

Pročistěte černou tečkou

V nakrájené ovesné vločce přidejte trochu teplé vody a 3-4 kapky jasmínového oleje. Masírujte pokožku 3-5 minut.

Pleťová voda

Připravte odvar z trávy. Vezměte heřmánek (můžete nealko, šalvěj nebo jiné byliny) - 1 table.l. na 1 sklenici vody. Přiveďte vývar do varu a vaříme dalších 5 minut na nízké teplotě. Chladni, rozdrvijte vývar. Přidejte 5 kapek esteru jasmínu. Vyčistěte pokožku 2 krát denně.

Také esenciální olej se používá při péči o vlasy. Je možné udělat aromaterapii, masírovat hlavu, přidat masky, šampon, domácí oplachování, abyste cítili a zlepšili účinek. Pomáhá posilovat, zvlhčovat vlasy, vytváří je pružné a lesklé.

Recepty péče o vlasy

Přidání do dalších produktů péče

Vezměte 1 díl šamponu (balzám, masku, kondicionér), přidejte do něj 3 kapky oleje a použijte výrobek na kadeře.

Aromaterapie

Musíme vzít hřeben z přírodního materiálu. Například dřevo. Nepoužívejte plast a kov.

Vyčistěte jej, aby byl čistý a aplikujte 3 až 5 kapek oleje. Rozšiřte se podél hřebenu a zkroutí kadeře z kořene na špičku po dobu 5 minut.

Postupujte na čistých vlasech 2 krát denně po dobu 1 týdne.

Masky na vlasy

Nejjednodušší a nejúčinnější maskou je smíchat jasmínový olej se základním rostlinným olejem.

Vezměte jakýkoli k vašemu vkusu (kokos, oliva, lopuch, mandle, hořčice apod.), Vložte do něj 4 až 5 kapek jasmínového éteru.

Aplikujte směs na celou délku vlasů po dobu 1 hodiny. Ohříváme hlavu sprchovým víčkem a ručníkem.
Po takové masce budou kudrlinky více lesklé, hedvábné a hladké.

Výživná maska

Smíchejte žloutek s 2-3 lžícemi lopuchového oleje, přidejte 4 kapky esteru jasmínu. Držte masku na kadeře 40-50 minut.

Pro suché a poškozené

Smíchejte 2 polévkové lžíce. kysané smetany, lopuchu a olivového oleje, přidejte 1 tabulku1. med, 4 kapky jasmínového éteru. Aplikujte směs na vlasy po dobu 45-50 minut.

Pro tuky

1 tabulka.l. citrónová šťáva smíchejte 2 lžíce. kefír a kokosový olej, přidejte 3 kapky esteru jasmínu. Aplikujte na kořeny a po dobu 30-40 minut.

Stimulovat růst

Vezměte 1 stůl. Koňak, 2 polévkové lžíce. kokosový olej, 1 lžička med, 3 kapky jasmínového esteru. Křižovat do kořenů masážními pohyby a nechat 30 minut, pak vlasy opláchnout teplou vodou.

Jasmine

"... je to čaj, balzám, parfém?
A svatební květina?
Ile polibek v noci?
Ah, královský jasmín,
A v tom je samotná láska!... "
Voynarovskaya Alla

Jasmínový olej vyzařuje pach lehkosti, ženskosti a originality, zdůrazňuje pozitivní postoj. Jedná se o jednu ze složek nejdražšího parfému. A také - nejdražší a vzácnější olej v našem obchodě.

V parfumerii a v medicíně používejte několik druhů jasmínu: (Jasminum officinale) jasmínové officinalis a (Jasminum grandiflorum) velkokvětý jasmín. Jméno "Jasmine" pochází z perského slova "Yasmin", což znamená "voňavá květina". V Persii je také žena.

Jasmine Oil Feature

Jasminový esenciální olej je netoxický, nezpůsobuje podráždění pokožky, avšak u některých lidí může způsobit alergie, takže se necíťte líní a testovat citlivost.

Jasmínový olej má stimulující účinek se ztrátou síly a nervovým vyčerpáním.

Jasmínový olej, stejně jako růžová a levandule, zvyšuje složení jakékoli směsi, protože je často součástí různých kosmetických přípravků.

Jasmínový olej se používá, pokud je třeba urychlit jakýkoli proces, stimulovat lidskou činnost, ať už se jedná o osobní nebo profesní růst, zvýšení příjmů, úspěch a výstup z stagnujícího mrtvého stavu.

Jasmínový olej snižuje napětí a stimuluje generickou aktivitu, upokojuje nervový systém a zlepšuje náladu, způsobuje pocit štěstí, optimismu a důvěry. Zklidňuje bolesti hlavy, záněty na pokožce a přispívá k léčbě kožních onemocnění nervového charakteru.

Kouzlo jasmínového esenciálního oleje zvyšuje sexualitu milujících párů a vytváří bohatou erotickou atmosféru.

Jasmínový esenciální olej: vlastnosti, příznivé vlastnosti, aplikace v kosmetologii

Jasminový esenciální olej je jedním z nejcennějších a nejdražších mezi jeho vrstevníky. Používá se pouze ve zředěném stavu. Nyní k dispozici jako absolutní absolutní a v kombinaci s jinými základními oleji. Ve své původní podobě je to viskózní průhledná kapalina od oranžové až tmavě hnědé barvy s ustálenou medovou vůní jasmínových květů. Olej je nejsilnější afrodiziakum a také léčebné schopnosti. Díky široké škále vlastností je oblíbený v odvětví aromaterapie, parfumerie a kosmetiky.

Jasmínový olej je extrahován z květů stromu se stejným názvem, který se shromažďuje pouze v předpřipravených hodinách nebo v noci. V této době je koncentrace aromatických látek nejvyšší. Z květinové hmoty, podle speciální technologie, je konkrétně rozlišována a dále je absolutní, která se používá pro kosmetické účely. I přes svou hustou strukturu je olej poměrně tekutý a dobře pokožený.

Jedinečnost výrobku je dána nejen jeho bohatým chemickým složením, ale také jeho schopností snadno se mísit s jinými mastnými estery: máty peprné, vervain, citrón, majoránka, růžová a další.

Poprvé byl terapeutický potenciál jasmínu hodnocen ve staré Číně. Byla použita jako účinný prostředek proti úplavici a patologickým onemocněním jater. A také z květin dělal lék, který pomáhá bojovat s vředy, nádory, oční choroby. Kořeny pomohly s bolesti hlavy, nespavostí a revmatismem.

Užitečné vlastnosti rostlinného afrodiziaka:

 • zvyšuje sexuální touhu a sílu;
 • eliminuje frigiditu a zabraňuje rychlé ejakulaci;
 • uvolňuje hladké svaly dělohy u žen, čímž snižuje prah bolesti během porodu a menstruace;
 • léčí různé zánětlivé procesy v genitální oblasti;
 • uklidňuje a uvolňuje nervový systém, což vysvětluje jeho použití v boji proti depresi, nadměrné poruše a poruchám spánku;
 • stabilizuje hormony.

Systematická inhalace aroma jasmínu aktivuje mozkovou aktivitu, zlepšuje vnímání a asimilaci informací, které slyší.

Terapeutické vlastnosti zahrnují:

 • sedativa;
 • expektorant;
 • léky proti bolesti;
 • tonikum;
 • antiseptikum;
 • antispasmodický;
 • tonikum;
 • deodorizační;
 • antioxidant.

Olej je vhodný pro všechny typy pleti. Díky působivému, antiseptickému a hydratačnímu účinku má příznivý účinek na dehydrovanou a citlivou pokožku, náchylný k podráždění a různým vyrážkám. Má také příznivý účinek na řadu dalších kosmetických problémů:

 • omlazuje, odstraňuje první známky stárnutí;
 • tóny a vrací přirozenou pleť;
 • zvyšuje pružnost a pružnost, vyrovnává obrys ovál;
 • dokonce tón, odstraňuje věkové skvrny a pihy;
 • účinně bojuje proti akné a akné;
 • jemně pečuje o rty a oční oblast;
 • vrací vitalitu a lesk vlasům.

Pravidelné používání přípravku pomáhá vyrovnávat se zvýšenou mastnotou a odstraňuje nezdravý mastný lesk, zánět. Pomocí tohoto olejového ošetření: ekzém, dermatitida, dermatóza a mnoho dalších patologických stavů kůže. Díky svým regeneračním vlastnostem je schopen odstranit na těle stopy jizev a jizev.

Kosmetici doporučují použití produktu na výrobu jasmínových vlasů. V takovém případě kombinace s citrónovým a grapefruitovým silicím účinně ukazuje své schopnosti. Pod jejich vlivem se struktura kadeří výrazně zlepšuje, ztráta se zastaví a pokožka hlavy se léčí.

V aromakosmetologii jsou hlavními způsoby použití jasmínového oleje:

 • Aromolampy a kouřidla: kvůli nim je vzduch nasycen užitečnými estery. Pro plochu až 20 m2 stačí přidat 10-12 kapek jasmínu do speciální misky s vodou. Obvykle dochází k aromatizaci v kosmetických salonech, masážních místnostech, saunách, ložnicích. Pomáhá relaxovat a uklidňovat.
 • Aromakuloony: do dutého těla šperků se přidá několik kapek oleje, které zvyšují odolnost vůči stresovým situacím a vyvolávají sexuální přitažlivost u žen.
 • Obohatení kosmetiky: udělejte 1-2 kapky jasmínu v každé kosmetice, vlasy a výrobky pro péči o tělo.
 • Masáž: absolutní jasmín se vstřikuje do masážního krému nebo směsi oleje rychlostí 5 až 6 kapek na 15-17 ml základny. Nejlepší kombinace je pozorována u následujících emulgátorů: patchouli, ylang-ylang, růže, skořice, santalového dřeva. Tato masáž zlepšuje krevní oběh v pánevní oblasti.
 • Aromatické lázně: 50 g základní směsi (med, smetana, sůl, otruby) se ochucuje třemi kapkami éterové složky a pak se rozpustí v celkovém objemu vody. Doba trvání procedury není delší než 40 minut.
 • Aromatizace čaje: 2 kousky jsou dostačující pro standardní balíček vaření.
 • Komprese: sklenice teplé vody se zředí nejvýše pěti kapemi aromatického oleje.

Jasmínový koncentrát je často začleněn do parfumerie a toaletní vody. Takový příjem je obzvláště aktuální u kosmetiky s feromony.

Jasmínový esenciální olej se používá k výrobě masky a kompozic doma. Základní elementární směs vhodná pro obohacení jakékoli kosmetiky může být vyrobena kombinací jasmínu a jojobového oleje v poměru 1:10.

Kombinací základních ingrediencí s dalšími ingrediencemi si můžete vybrat recept na jakýkoliv typ pleti. Nejúčinnější recepty masky:

 • ester jasmínu - 2 kapky;
 • černý chléb - 15-20 g;
 • srvátka - 30 ml.
 1. 1. Ponořte chléb do teplé syrovátky a hněteme vidličkou.
 2. 2. Přineste květinovou olejovitou kapalinu
 • 2-3 kapky jasmínu;
 • 1 polévková lžička. l želatina;
 • 1 lžička. kokosový olej.

Želatina se rozpustí v předehřátém čaji, ke kterému se přidávají další složky.

K receptům budete potřebovat:

 • 1-2 kapky jasmínové báze;
 • 3 kapky citrónového silice;
 • 2 kapky levandulového oleje;
 • 1 lžička. broskvový olej;
 • 20-25 g těla.

Prášek se smíchá se základními složkami, aby se dosáhlo homogenní konzistence.

 • 3 kapky esteru jasmínu
 • 5-6 g aspirinu
 • nějaká červená hlína
 1. 1. Smíchejte přísady.
 2. 2. Zředěná minerální vodou

Složení:

 • 2 kapky jasmínu;
 • 15-17 g rýžové mouky;
 • 1-2 g zázvoru.
 1. 1. Zeleninová kořenová tříčka jemně třískne.
 2. 2. Přidejte prášek z rýže.
 3. 3. Zadejte éter květiny.
 4. 4. Zředěný odtučněním z tymiánu před přípravou těstovin
 • tvaroh;
 • jasmínový olej a avokádo.
 1. 1. Tvarohový sýr (20-25 g) je nejprve opatřen vroucí vodou, aby se změkčil.
 2. 2. Zahajte 3 kapky koncentrátu jasmínového oleje a 10 ml avokádového oleje.
 3. 3. Jemně promíchejte a vytvořte plastickou hmotu.
 • jasmínový olej - 3-4 kapky;
 • kelp - 20 g;
 • Spirulina - 5-6 g.
 1. 1. Řasy roztrhněte v maltě na prášek a nalijte potřebné množství teplého čaje.
 2. 2. Trvejte asi hodinu.
 3. 3. Smíchejte aromatické přísady.
 • ester jasmínového oleje - 3 kapky;
 • jedno jablko;
 • otruby - 1 lžička.
 1. 1. Otruby broušení na mlýnek na kávu.
 2. 2. Ovoce je strouháno nebo mleté ​​v mixéru.
 3. 3. Připojte všechny součásti

Kontraindikace užívání zahrnují pouze přítomnost hypertenze. Interní příjem je povolen za nepřítomnosti gastritidy, vředů, patologií ledvin. Těhotné ženy se lépe zdrží kontaktu s jasmínovým olejem v prvním trimestru. Výrobek je netoxický a nezpůsobuje alergie. Existují však případy individuální nesnášenlivosti k pachu.

Jasmínový esenciální olej: vlastnosti a použití

Mezi aromaterapeutiky je jasmínový olej často nazýván absolutní. Díky silné technologii získávání a používání ruční práce je jasmínový éter jedním z nejdražších na světě.

Koncentrace těkavých látek v bílých květech kříže je maximálně před úsvitem, proto se sběr surovin provádí pouze ručně a v noci a zpracování anflerage se provádí téměř okamžitě.

Vlastnosti a použití esenciálního oleje z jasmínu jsou mnohostranné, ale nejčastěji se jedná o aromaterapii, kosmetologii a parfumerii.

Vysoce kvalitní ester je tlustá, olejovitě průhledná kapalina od jemné oranžové až po bohatě hnědou barvu, která má perzistentní medovou vůni jasmínových květů s exotickými, chladnými a kořeněnými tóny.

Vlastnosti oleje mají řadu jedinečných vlastností, které kombinují vlastnosti silného afrodiziaka a léku.

Jasmine Essential Oil: Vlastnosti

Vzhledem k tomu, že rostlina je označována jako účinný afrodiziakum, použití éteru zvyšuje sexuální touhu, zvyšuje účinnost, pomáhá proti frigiditě a předčasné ejakulaci.

Zvláště užitečný jasmínový olej pro ženy - pomáhá relaxovat hladké svaly dělohy, což snižuje bolest při menstruaci a porodu.

S pomocí éteru působí na záněty ženské pohlavní oblasti. Produkt vede k opravdové emancipaci partnerů během pohlavního styku a pomáhá zvyšovat radost z intimní laskání.

Jasmínový olej má vlastnosti přírodního antidepresiva, který vám umožňuje užívat ho v boji proti neurózám, účinkům stresu, nespavosti a zmírnit duševní a fyzickou nadměrnou zátěž.

Pravidelná inhalace fytoncidů jasmín stimuluje činnost mozku, odhaluje skryté talenty, zlepšuje náchylnost k asimilaci informací, a to i na intuitivní úrovni. Výrobek ovlivňuje lidský endokrinní systém, stabilizující hormony.

Jasmínový olej má následující léčebné vlastnosti:

 • expektorant;
 • sedativa;
 • léky proti bolesti;
 • antiseptikum;
 • antioxidant;
 • deodorizační;
 • antispasmodický;
 • dekongestant;
 • stabilizace krevního tlaku;
 • vyztužení;
 • tonikum

Použití esenciálního oleje z jasmínu v aromaterapii

Podle recenzí zkušených aromaterapeutů a aromakosmetologů jsou nejúčinnějšími metodami použití jasmínového éteru:

1. Vaporizátory aroma: lampy a pokoje pro kuřáky. Pomocí těchto užitečných zařízení je vzduch nasycen užitečnými složkami esenciálních olejů. Na pokoji 20 metrů čtverečních. m ve speciální misce s aroma lampou s vodou přidat 10 kapek jasmínu.

Je vhodné aromatizovat pokoje pro odpočinek a relaxaci, ložnice, masáže, sauny. Nejlepší způsob, jak vytvořit intimní nastavení, je nasytit vzduch jasmínovým závojem. Při nepřítomnosti aromatického amoniaku se k zásobníku přidá ether s vroucí vodou, která je umístěna v místnosti.

2. Aroma Coronas. Nosit duté keramické šperky na hrudi, ke které se přidá několik kapek jasmínu, zvyšuje odolnost proti stresu, probouzí smyslnou oblast žen a zvyšuje přitažlivost pro opačné pohlaví.

3. Obohacovací kosmetika. Přidáním pouze 2-3 kapek jasmínu do základního rostlinného oleje (20 g), krémem na obličej, ruce a tělu, pěnou do koupele, přípravky na péči o vlasy přinášíte nejen vaši přirozenou vůni nové aromatické poznámky, ale i sebe a ostatním. estetické potěšení, ale také účinně pečuje o tělo.

4. Masáž. Jedním z nejsmyslnějších ošetření je masáž jasmínového oleje. V masážním oleji (připraveném nebo smíchaném z několika emulgátorů, například olivového oleje, ořechu a avokáda) se přidá 5 kapek jasmínu na každých 15 ml základny.

Jasmine jde dobře s následujícími afrodiziakálními estery: neroli, patchouli, ylang-ylang, santalové dřevo, růže, fialky, skořice. Poskytněte svým sexuálním partnerům radost a potěšení tím, že mu poskytnete masáž s vonnými oleji, která stimuluje krevní oběh v pánevních orgánech.

5. Vonná koupel. Pomocí jasmínového oleje můžete uvolnit, uvolnit napětí a prodloužit potěšení kontaktu s partnerem. Klasická metoda koupání: přidat 3 kapky jasmínu do 50 g emulgátoru (otruby, med, smetana, sůl) a rozpustit ho ve vodě.

Doba procedury je od 30 do 40 minut. Erotické složení: mix ylang-ylang (5k.), Jasmín (3k.), Santalové dřevo (2k.) Se sklenicí mořské soli rozpusťte v teplé vodě, vezměte si s partnerem nebo před pohlavním stykem.

Jasmínový éter je často součástí receptury parfému a toaletní vody. Zvláště často se používá při výrobě aroma s feromony, které účinně zvyšují sexuální přitažlivost.

Jasmínový olej: aplikace v kosmetologii

Díky své biochemické kompozici pomáhá jasmínový olej při řešení různých kosmetických problémů tím, že jemně pečuje o pokožku a vlasy.

Doporučujeme používat éter v následujících situacích:

 1. pro utahování kůže a obrys oválné tváře;
 2. pro jemnou péči o pleť a oční víčko;
 3. pro výživnou citlivou, tenkou a suchou pokožku obličeje a těla;
 4. zlepšit regeneraci epidermálních buněk a zvýšit pružnost pokožky;
 5. pro zarovnání barvy, bělení, odstranění pih a pigmentových skvrn různého původu (senilní, jaterní, během těhotenství);
 6. odstranit jizvy, stripy, akné a černou kůži;
 7. pro léčbu ekzému, dermatitidy, kopřivky, podráždění;
 8. oživit pokožku a zpomalit proces stárnutí;
 9. pro ochucení, posilování a zlepšení vlasového lesku.

Kontraindikace

Obecně je esenciální olej jasmínu netoxický a hypoalergenní. V některých případech však může být pozorována individuální nesnášenlivost aroma a / nebo složek produktu.

Není žádoucí používat jasmín v první polovině těhotenství.

Výrobek není určen k požití.

Jasmine Absolute - král příchutí

Jasmine - král chutí Východu. Jedná se o první parfémy spolu s růží, které jsou známé již od starověku, a to i před vytvořením esenciálních olejů. Jasmine vstoupila do tradice orientální medicíny, Ayurvédy a pak do aromaterapie. Jasmínový olej posiluje, uklidňuje bolest, harmonizuje zdraví. Moderní vědci zkoumají protirakovinové vlastnosti složek jasmínu a zdá se, že brzy vytvoří nový léčivý přípravek založený na nich.

Jasmínový olej - vzhled, typy a vlastnosti

Rodák z Persie a Kašmíru přišel do Evropy přes Španělsko v sedmnáctém století. "Žádný parfém bez jasmínu" je běžná věta pro parfumerie. Jasná a trvalá vůně po staletí byla součástí parfému. V Indii - ochucené masti, květy jasmínu jsou používány v náboženských obřadech - náramky, girlandy. V hinduistických a muslimských tradicích uctívaných jako "duch lásky". Vnitřní rostliny - Írán a Severní Indie. Jasmine se pěstuje v Alžírsku, Maroku, Egyptě, Itálii a Francii.

Jasmínový olej je extrémně drahý. K vytvoření 1 litru oleje je ošetřeno 7,6 milionu květin. Shromažďování jasmínu je časově náročný úkol: květiny voní nejsvětlejší v noci, protože jsou sklizeny před svítáním.

Květy jsou jemné a vyžadují jemnost a pozornost. Existuje mnoho druhů jasmínu, ale v obchodech často nabízejí oleje ze dvou odrůd: grandiflorum (Jasminum grandiflorum) a sambak (Jasminum sambac). Rostliny mají podobný vzhled, oleje obecně mají obecná doporučení, ale podle uživatelské zpětné vazby se liší v odstínech pachů a variacích v použití.

Rostliny Jasminum grandiflorum a Jasminum sambac jsou velmi vnější

Grandiflorum se doporučuje pro aromaterapii a tradiční medicínu, sambac - pro aromatické přípravky: čaj, likéry, mléčné dezerty, sladkosti, pudinky.

Chemické složení a výhody pro pokožku a tělo

To, co nazýváme jasmínový éterický olej pro pohodlí, není esenciální olej, protože éter se nevyparuje z jasmínových květin. Proces extrakce vůně se nazývá anflerage: mnoho jasmínových květin se umístí na mastnou základnu, která absorbuje těkavé látky uvolňované květy po několik dní. Poté se mastná báze odstraní alkoholem. Výsledný produkt se nazývá absolutní (ve francouzském stylu - absolut).

Absolute má vyšší kvalitu a odolnost vůči aromatem ve srovnání s ostatními esenciálními oleji.

Dnes je anflerazh jako způsob, jak vytvořit máslo, není ekonomicky opodstatněné, ačkoli v předmětné literatuře existují informace, že v Itálii a Francii se také vyrábí tímto způsobem. Současným způsobem, jak vytvořit absolutní jasmín, je extrakce rozpouštědlem na bázi surovin na bázi oleje. V tomto procesu, jasmínová květina okamžitě umře. Podle aromaterapeutů je olej extrahovaný tímto způsobem méně aromatický vůči antiflerotickému absolutnímu.

Olej obsahuje více než sto složek, včetně linalolu, methylantranilátu, indolu, benzylalkoholu, linalylacetátu. Linalyl acetát - ester - kategorie aromatických molekul, které tvoří esenciální oleje. Většina esterů má antispazmodický, protizánětlivý účinek a také uklidňuje a tónuje nervový systém. Estery - měkké a bezpečné složky esenciálních olejů, nedráždí pokožku.

Jak si vybrat a uložit jasmínový olej, co hledat

Absolutní jasmín nemůže stát pár stovek rublů, a to ani v množství 2 ml. Současně vysoká cena nezaručuje přirozenost výrobku, jeho složení lze kontrolovat pouze v laboratoři. Při výběru ropy byste měli věnovat pozornost společnosti, která se prezentuje na internetu, na recenze ostatních uživatelů na tématických stránkách.

Vzhledem k vysoké ceně se na trhu objevil produkt - absolutní jasmín zředěný v základním oleji: 2%, 3%, 10%. Aromaterapeutka Susan R. Banks navrhuje použití v kosmetických receptech, ale ne v aromaterapii s výparníkem a hořákem. Na ruském trhu jsou také takové návrhy, proto v receptech uvedených v tomto článku, můžete použít takový jasmínový olej.

Absolutní jasmín v koncentrované formě se používá pouze v aromaterapii. Pro kosmetické účely se doporučuje zředit ho základním olejem a dokonce ošetřit zředěnou směs jako esenciální olej - používejte podobné proporce. Absoluty se mohou v průběhu času ztlumit a stmavnout.

Opatření a kontraindikace při použití jasmínového oleje

Jasmínový olej nelze během těhotenství používat, protože stimuluje porod. Předpokládá se, že jasmín potlačuje laktaci, snižuje množství mléka.

Koncentrovaná vůně jasmínu znamená velmi nízkou dávku. Nadměrná expozice zápachu však způsobuje nepříjemné účinky: rozptýlení pozornosti, bolest hlavy, nevolnost, snížení krevního tlaku.

Všeobecně se považuje za bezpečný olej: není fototoxický a nezvyšuje citlivost pokožky. To je považováno za mírné dráždivé účinky na pokožku, takže aromaterapeuti jsou doporučeni, aby se vyhýbali kontaktu absolutního se sliznicemi očí, nosu, uší a nepoužívejte olej uvnitř.

Návod k použití

Před použitím je nutné provést test alergie, nikoliv 100% absolutně, ale s 10% roztokem v základním oleji: 1 kapka absolutně zředěného v 10 kapech jojobového oleje.

Potom zředte 1 kapku získané směsi v 1 čajové lžičce základního oleje (stejný jojob) a přeneste několik kapek z lžičky s bavlněnou vložkou na vnitřní stranu předloktí nebo kotníku. Pokud během 24 až 48 hodin nedojde k žádné alergické reakci, lze použít olej. Je však důležité sledovat koncentraci, zpracovat 10% směs absolutních a olej jako 100% éterický olej.

Použití jasmínového oleje v medicíně

V roce 2008 vydal Eliezer Flescher, profesor na univerzitě v Tel Avivu, studii o protinádorové aktivitě methyl jasmonátu, což je základní složka z jasmínových květin. Jasmonát je ochranný hormon rostliny, podobně se projevuje v lidském těle, totiž bojuje proti rakovinovým buňkám bez ovlivnění zdravých.

Je pozoruhodné, že jasmonát je dlouhodobě a účinně používán v kosmetologii a zemědělství, je známo, že není toxický, a proto vědci doufají, že urychlí proces vytváření léků, které budou pacientům k dispozici. Výzkum souvislostí absolutního jasmínu pokračuje, ale aromaterapeuti a lékaři tradiční medicíny mají zkušenosti s používáním jasmínového oleje k léčbě onemocnění a poruch.

Absolutní jasmín ovlivňuje fyziologii a psycho-emocionální sféru

Absolutní jasmín má následující vlastnosti:

 • zabíjí bakterie, parazity;
 • podporuje imunitní systém;
 • snižuje křeče, zmírňuje bolesti;
 • zmírňuje nervové vzrušení;
 • funguje jako antidepresivum;
 • stimuluje menstruaci a porod;
 • zvyšuje sexuální aktivitu;
 • změkčuje pokožku, léčí poškození.

Vůně jasmínu s depresí, apatie, emoční vyčerpání

Studie, publikovaná v recenzovaném mezinárodním časopise Natural Product Communications, ukázala, že masáž s jasmínovým olejem po dobu 8 týdnů výrazně zlepšila náladu účastníků studie a jejich osobní posouzení jejich stavu.

Ve srovnání s placebem jasmínový olej výrazně zvýšil respirační rychlost, saturaci kyslíku v krvi a krevní tlak, což naznačuje, že autonomní nervový systém byl vzrušen. Vědci řekli, že se cítili energičtěji a shromáždili. Vědci dospěli k závěru, že stimulační účinek jasmínového oleje naznačuje, že je třeba využít deprese ke zmírnění deprese.

Jasmína se uklidní a mysl je jasná, ostrá, připravena vyřešit problémy v reálném životě, odvádí osobu ze sebepozorování - existuje motivace jednat. Apatie zmizí, lenost - všechny známky emočního vyčerpání.

Aroma snižuje strach; To je užitečné pro zvýšení sebedůvěry a potlačení pesimismu. Žádný jiný olej nemůže změnit naši náladu tolik.

Suzanne Fisher-Rizzi, aromaterapeutka

Odlehčovací směs:

 • 3 kapky absolutního jasmínu;
 • 2 kapky esenciálního oleje z levandule;
 • 2 kapky vonného vonného esenciálního oleje.

Přidejte směs oleje k difuzéru.

Antistresová masážní směs:

 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 1 kapka levandulového esenciálního oleje;
 • 1 kapka vonného esenciálního oleje;
 • 1 polévková lžička. l jojobový olej

Jasmine Absolute pro bolesti hlavy

Komponenty jasmínového oleje odstraňují příznaky, jako je napínací bolest hlavy a tinnitus. Terapeutka Ruth von Braunschweig doporučuje tento recept na bolesti hlavy:

 • 6 kapek grapefruitového esenciálního oleje;
 • 1 kapka bazalkovitého oleje;
 • 1 kapka 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 10 ml základního rostlinného oleje.

Směs může být skladována v kontejneru s válečkem. Třeste čelo a chrámy malým množstvím.

Masážní směsí hlavy:

 • 5 kapek 10% jasmínové absolutní směsi;
 • ½ lžičky mandlový olej.

Tinitus recept:

 • 3 kapky petitgrainového oleje;
 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 1 kapka esenciálního oleje z pupkových pupenů;
 • 5 kapek absolutních fazolí;
 • 30 ml základního rostlinného oleje.

Aplikujte směs několikrát denně na oblast mastoidního procesu - na kosti lebky pro lalok ucha.

Jasmínový olej pro bolesti a křeče

Linalol - terpenový alkohol v kompozici jasmínového oleje - má protizánětlivé a protizánětlivé vlastnosti. Pro bolesti svalů, pro křeče v břichu se používají směsi s jasmínovým olejem jako tření, teplé komprese a koupele.

Recept na směs bolesti:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 lžička. základní olej, jako je jojoba nebo mandl.

Vyměňovat jemné pohyby svalů a šlach.

Teplý kompresní recept:

 • 200 ml vody;
 • 6-8 kapek 10% jasmínové absolutní směsi.

Namočte čistou bavlněnou látku do vody s přidaným olejem, je žádoucí, aby velikost látky byla dostatečná k tomu, aby absorbovala celou směs. Aplikujte na bolestivé oblasti těla po dobu 1-2 hodin.

Jasmínový olej pro onemocnění dýchacích cest, výtok z nosu a kašel

Prozánětlivé vlastnosti jasmínu samozřejmě ovlivňují onemocnění dýchacího systému, ale obvykle kvůli vysokým nákladům na používání jiných silic, které se také zabývají příznaky potíží s dýcháním, vyčerpaným nosem, obsedantním kašlem.

Standardní aromaterapie vdechováním vůně, rozprašováním aromatickým difuzorem, přidáním do lázně - usnadňuje dýchání při běžném nachlazení a kašli. Vůně jasmínu má vylučující vlastnosti se stagnujícím sputum, sípání.

Možnosti pro respirační aromaterapii:

 • 1-2 kapky jasmínu absolutní v aromatické lampě nebo difuzéru.
 • 2-3 kapky 10% jasmínové absolutní směsi pro koupel, pokud příznaky nemají vysokou teplotu a osoba je schopna vzít aroma lázeň.

Pokud teplota těla nepřesahuje 37 stupňů, mohou se provést horké inhalace, aby se zmírnila přetížení horních cest dýchacích. Aromaterapeutka Patricia Davisová doporučuje začít s 30-ti sekundovou inhalací, pokud to uděláte poprvé, a pak v několika fázích přinést na 1 minutu, pak na 3-5 minut. Vdechujte horkou páru na misku s vroucí vodou, pokryté ručníkem nebo použijte elektrická zařízení pro vdechnutí. Pro horkou inhalaci je zapotřebí 1 kapka 10% absolutní směsi jasmínu.

Jasmine pro gastrointestinální trakt

Komponenty jasmínového oleje odstraňují plynatost, zácpu a jiné poruchy trávení. Studie složení jasmínu prokázaly potenciální protivředový účinek, který výzkumníci připisují svým antioxidačním vlastnostem.

Recept na normalizaci trávení:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 ml sezamového oleje.

Masáž břicha ve směru hodinových ručiček a jemně v projekci žaludku.

Směs olejů proti bolesti břicha s nervovým přetížením:

 • 6 kapek silice z mandarinky;
 • 1 kapka růžového esenčního oleje;
 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 2 kapky esenciálního oleje z hřebíčku;
 • 3 kapky zázvorového esenčního oleje;
 • 50 ml základního rostlinného oleje.

Masáž břicha ve směru hodinových ručiček se světelnými pohyby.

Jasmínový olej v gynekologii

Pomáhá při menstruační bolesti, zmírňuje křeče při dysmenorei. Má měsíční účinky, zlepšuje menstruační cyklus, snižuje projevy PMS - nevolnost, únavu, emocionalitu.

Recept na zvýšení menstruace:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 ml (33 kapek) sezamového oleje.

Masáž dolní části břicha během PMS, na počátku menstruace.

Tření břicha se směsí jasmínového oleje zmírňuje křeče

Směs pro zmírnění menstruační bolesti:

 • 2 kapky grapefruitového esenciálního oleje;
 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 2 kapky esenciálního oleje z šalvěje;
 • 5 kapek esenciálního oleje z santalového dřeva;
 • 50 ml oleje pro přepravu rostlin.

Používejte k masáži břicha a dolní části zad.

Stimuluje práci, urychluje porod, snižuje bolest. Vůně pomáhá vydržet poporodní depresi, ale nezapomeňte, že jasmín snižuje laktaci.

Masáž pro usnadnění porodu:

 • 4 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 2 ml (67 kapek nebo o málo méně než ½ lžičky) jojobového oleje.

Vteřinu do spodního hřbetu nebo břicha týden před podáním, ale ne dříve, a přímo v průběhu narození. Je třeba vzít v úvahu těžké aroma jasmínu, možná žena v práci bude horká. Jasmine vám umožňuje rychle odstranit porod.

Zmírňuje stavy během menopauzy, reguluje změny nálady, deprese v důsledku antidepresivních vlastností. Ovlivňuje hormonální a vegetativní systémy - usnadňuje návaly horka a nočními pocity. Používá se jako aromaterapie a vdechuje zápach, kouří, dělá masáž.

Aroma masáž pro zmírnění příznaků menopauzy:

 • 2 kapky růžového geranium esenciálního oleje;
 • 4 kapky esenciálního oleje z levandule;
 • 1 kapka 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 kapka růžového esenčního oleje;
 • 1 lžička. olej z večerní pupence;
 • 5 lžíce. mandlový olej.

Masírujte záda, ramena a břicho touto směsí olejů.

Absolutní pro mužské zdraví a sex

V encyklopedii Patricie Davisové "Aromaterapie od A do Z" se uvádí, že jasmínový olej je účinný také při onemocnění mužských genitálií, zejména při zvětšení prostaty. Složky jasmínu absolutně ovlivňují reprodukci - zvyšují počet spermií, ovlivňují produkci mužských a ženských hormonů - testosteronu a estrogenu.

Pro terapeutické účinky na zdraví mužů se používají základní recepty na masáže pro tělo, dolní část zad, břicho, stehna, stejně jako vdechování vůně.

Jasmine, odstranění mentálních klipov a emočního stresu, probouzí sexuální touhu a sexuální aktivitu. Jasmine se nazývá král noci, v hinduistickém Cupidu jsou šípy Kama pro luk vyrobeny z jasmínových lístků.

 • 8 kapek esenciálního oleje ze santalového dřeva:
 • 2 kapky 10% absolutní jasmínové směsi.

Směs těchto dvou olejů lze přidat do základních olejů pro masáž, aromatické koupele.

Směs olejů, která zvyšují sexuální touhu:

 • 5 kapek esenciálního oleje z santalového dřeva;
 • 5 kapek 10% jasmínové absolutní směsi;
 • 1 kapka esenciálního oleje z novosměn;
 • 4 kapky růžového esenciálního oleje;
 • 2 kapky neroli esenciálního oleje nebo 3 kapky ylang-ylangového esenciálního oleje;
 • 2 kapky esenciálního oleje Neroli;
 • 1 kapka vetivertového esenciálního oleje.

U aromatické lázně: Přidejte 3-4 kapky směsi do horké vodní lázně.

Pro stimulační masáž: přidejte 6 kapek směsi do 10 ml základního oleje (jojoba, mandle, kokosový ořech).

Jasmínový olej v kosmetologii

Aromaterapeuti ošetrují jasmínový olej v péči o pokožku a tělo s velkým respektem. Zejména je považována za vhodnou pro zapálenou, suchou a citlivou pokožku. Jasmín absolutně obnovuje elasticitu, metabolickou rovnováhu v buňkách epidermis, používá se v místech, kde se stáří a jizvy.

Jasmínový olej na obličej

Jasmín má příznivý účinek na pokožku jakéhokoliv druhu. Obohate krém na obličej s 1-2 kapkami jasmínového oleje a pravidelně používejte ke zlepšení struktury pokožky, zesvětlení skvrn, zvlhčení, snížení jizev.

Receptura na kůži jakéhokoli druhu: 1-2 kapky 10% směsi jasmínové absolutní, která se přidá do dávky kosmetického přípravku, která se rovná 1 čajové lžičce.

Směs jasmínového oleje se doporučuje nanášet na mírně vlhkou pokožku na obličeji.

Obličejové sérum:

 • 60 ml (4 lžíce L.) základního oleje;
 • 15 kapek 10% absolutní jasmínové směsi.

Dobře promíchejte do láhve tmavého skla. Aplikujte na obličej po tonizaci, před smetanou.

Mytí obličeje:

 • 240 ml mírného kastilského mýdla;
 • 240 ml destilované vody;
 • 1 polévková lžička. l mandlový olej;
 • 10 kapek silice z geraninu;
 • 20 kapek 10% absolutní jasmínové směsi.

Porazte všechny přísady dohromady a umístěte je do dávkovače mýdla.

Olejová směs pro mastnou a kombinovanou pokožku:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 ml olivového oleje.

Aplikujte na T-zónu, abyste vyrovnali sekreci kožního mazu.

Noční maska ​​pro suchou tenkou pleť:

 • 10 ml mandlový olej;
 • 10 ml oleje z meruňkových jader;
 • 5 ml olej z hroznových semen;
 • 5 ml avokádového oleje;
 • 5 ml oleje večerní ledviny;
 • 5 ml jojobového oleje;
 • 3 ml oleje z pšeničných klíčků;
 • 5 kapek silice z mrkvy;
 • 5 kapek esenciálního oleje z santalového dřeva;
 • 5 kapek 10% absolutní jasmínové směsi.

Smíchejte olej v tmavé skleněné lahvičce a trvejte 3 dny. Aplikujte 2-3 kapky na mírně vlhkou pokožku ráno a večer.

Maska pro suchou, blednou pokožku:

 • hrst zrn zrnená pšenice;
 • 1 lžička. jojobový olej;
 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 2 kapky santalového dřeva.

Semena pšeničných klíčků pšeničných klíčků se rozetřou na kaše, přidá se olej. Aplikujte masku na obličej a krk po dobu 15 minut, opláchněte teplou vodou. Aplikujte 2 krát týdně. Kurz - 10 procedur.

Jasmin proti vráskám absolutně: Aplikujte 1 kapku 10% absolutní směsi jasmínu přímo na vrásky na obličeji a výstřihu před hydratačním krémem.

Akné Jasmínový olej

Antiseptické vlastnosti jasmínového oleje pomáhají snižovat záněty a akné.

Receptová směs pro mastnou a problémovou pokožku:

 • 5 ml oleje z lískových ořechů;
 • 5 ml jojobového oleje;
 • 5 ml olej z hroznových semen;
 • 3 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 kapka kajaputského silice;
 • 1 kapka esenciálního oleje z bergamotu nebo citronu.

Smíchejte oleje, aplikujte 2-3 kapky na čistou pokožku, než může být obličej navlhčen termální vodou.

Proti kožním chorobám a nedokonalostem

Jasmine léčí zranění a škrty, podráždění, jako je ekzém, dermatitida, rozjasní po akné, věkové skvrny, pihy.

Recepty proti nedokonalosti na obličeji:

 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 10 kapek jojobového oleje.

Jedná se o základní 10% absolutní směs jasmínu, z nichž jedna kapka se rozdělí mezi prsty, aplikuje se na post-akné, pihy, jizvy, zarudnutí. Nebo přidejte k jednorázové části kosmetiky.

Jasmine vlasy absolutní

Obohacení vlasových produktů a masáž s jasmínovým olejem mají příznivý účinek na vlasy a pokožku hlavy. Aromatické čištění s jasmínovým olejem činí vlasy hladké a lesklé.

Maska pro lesk každého typu vlasů:

 • 10 kapek 10% zametá absolutní jasmín;
 • 50 ml olivového oleje.

Aplikujte směs na 15-20 minut. Opláchněte šamponem.

Maska pro měkké vlasy (nedoporučuje se pro blondýnky kvůli kakaovi):

 • 1 polévková lžička. l kakaový prášek;
 • 3 polévkové lžíce. l olivový olej;
 • 5-7 kapek 10% absolutního jasmínu.

Přísady rozmícháme rovnoměrně na vlasy, hřebenem hřebenem. Pak zabalí hlavu filmem a ručníkem, držte masku 1,5-2 hodiny. Opláchněte šamponem a spoustou vody několikrát.

Aromatické čištění s jasmínovým olejem dodává vlasům lesk a pružnost

Maska pro obnovení poškozených vlasů:

 • 1 polévková lžička. l želatina;
 • ½ lžičky jablečný jablečný ocet;
 • 2-3 kapky 10% jasmínové absolutní směsi;
 • 2 kapky esenciálního oleje.

Želatina rozpuštěná v 70 ml vody trvá přibližně 40 minut. Pak přidejte zbývající přísady a důkladně promíchejte. Aplikujte směs na vlasy po dobu 30 minut.

Obohacení šamponu a balzámu na vlasy: K jednorázovému kosmetickému výrobku se přidá 1 kapka 10% absolutní jasmínové směsi.

Masáž s jasmínem absolutní

Jasmín v masážních směsích ovlivňuje povrch kůže, vnitřních orgánů a nervového systému. Spojením jasmínu s jinými oleji dosahují různých terapeutických cílů. Jedna nebo dvě kapky 10% absolutní jasmínové směsi obohatí lotiony, krémy a masážní oleje.

Základní masážní směs:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 10 ml přepravního rostlinného oleje.

Aroma masáž pro relaxaci:

 • 2 kapky petitgrainového oleje;
 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 3 kapky mycího silice;
 • 4 kapky esenciálního oleje z vanilky;
 • 50 ml rostlinného základního oleje.

Třásněte břicho a sluneční plexus.

Masáž s jasmínovým olejem vyživuje pokožku a vyhlazuje strihy

Směs pro stimulaci masáže:

 • 4 kapky mandarinového esenciálního oleje;
 • 3 kapky esenciálního oleje Litsey Cubeb;
 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 2 kapky zázvorového esenčního oleje;
 • 2 kapky esenciálního oleje z černého pepře;
 • 3 kapky kardamového éterického oleje;
 • 3 kapky tonky ze svíčkové;
 • 1 kapka esenciálního oleje kassie;
 • 100 ml rostlinného základního oleje.

Masírovat záda, trapéz, ramena, končetiny, nohy.

Jasmínový olej pro úbytek hmotnosti a proti střižovce

Revitalizuje procesy v buňkách pokožky, proto k tomu lépe proudí krev a nezbytné látky, pokožka se stává hydratovanou a elastickou. Stejné složky jasmínu omezují strihy. Stretky se masírují se základovou masážní směsí, ke krému se přidává jasmínový olej, tělový krém a recepty s doplňkovými oleji (viz níže).

Tělové křoviny s cizrnou:

 • ¼ šálku ovesné vločky;
 • 2 lžičky. drcená sušená pomerančová kůra;
 • ¼ šálku kuřecí mouky (kuřecí kuře);
 • 8 kapek 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 2 lžičky. lžíce sladkého mandlového oleje.

Promíchejte, dokud nebude hladká, směs bude poměrně suchá a nikoli vodnatá. Aplikujte na tělo měkkým ručníkem nebo masážní rukojetí.

Jasmine Aromaterapie

Aroma terapie se vyskytuje během inhalace, masáže, koupání. Kromě toho, že jasmín je antidepresivum, pomáhá usnout a vyléčit nespavost. Americký badatel Dr. Brian Raudenbush a jeho kolegové z University of West Virginia dospěli k závěru, že lidé, kteří spí v místnosti s jasmínovou vůní, se ve snovém obrátit méně a mají lepší spánek. Po spánku v místnosti s vůní jasmínu účastníci studia správně a rychle vyřešili testy a během dne se cítili veseleji.

Pro horák s olejem - 1 kapka absolutního jasmínu.

Masážní směs pro neurózu a nespavost:

 • 3 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 2 kapky ylang-ylangového esenciálního oleje;
 • 2 kapky esenciálního oleje z alba santalového dřeva;
 • 15 ml základního rostlinného oleje.

Masáž kloubů, hrudníku, krku, rukou, chrámů.

Míchání vyrovnávací nálady:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 8 kapek esenciálního oleje z bergamotu;
 • 4 kapky esenciálního oleje.

2-3 kapky této směsi mohou být použity v difuzéru s aromatickými látkami nebo přidány do 1 lžičky. základního rostlinného oleje a otřete ruce masážními pohyby.

Jasmin pro koupelnu, vany, sauny

Aromaterapie s použitím horké vody a páry ovlivňuje tělo v komplexu. Prostřednictvím vůně jasmínu má příznivý účinek na psycho-emocionální stav, složky oleje zlepšují stav kůže.

Recept na koupelovou sůl №1:

 • 3 šálky síranu hořečnatého;
 • 15-20 kapek absolutní směsi 10% jasmínu.

Smíchejte přísady do skleněné nádoby a do horké lázně přidejte směs ¼-½ šálku.

Recept na koupel sůl číslo 2:

 • 2 kapky 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 kapka geranového esenciálního oleje;
 • 1 kapka vonného esenciálního oleje;
 • 2 kapky oranžového esenciálního oleje;
 • 1 polévková lžička. l olivový olej;
 • ½ šálku síranu hořečnatého.

Složky jsou dobře smíchány a přidány do lázně naplněné vodou.

Receptura aromatické lázně:

 • 1 kapka 10% absolutní směsi jasmínu;
 • 1 kapka esenciálního oleje ze santalového dřeva;
 • 2 kapky oranžového esenciálního oleje;
 • 1 polévková lžička. l emulgátor k výběru - sůl, med, hydrofilní olej.

Smíchejte oleje do samostatné nádoby, přidejte je do emulgátoru a nalijte pod proud vody.

Základní směs pro drsnou kůži nohou:

 • 6 kapek vápna;
 • 3 kapky mycího silice;
 • 2 kapky silného oleje;
 • 3 kapky benzoového esenciálního oleje;
 • 1 kapka absolutního jasmínu;
 • 200 gramů mořské soli.

Aromatizaci soli se směsí olejů, použití v lázních nohou.

Video: aromaterapeut Alexandra Kozhevnikova hovoří o vlastnostech jasmínového oleje

Kouzelné vlastnosti jasmínového oleje

Jasmínová vůně má bioenergie. Ovlivňuje srdeční čakru a kundaliniovou energii, která se skrývá na základně těla.

Aroma pro meditaci, která zrodila mír a znalost Vyšší reality. Obnovuje tloušťku aury, obnovuje víru ve vlastní sílu a cítí se jako malé světlé místo ve vesmíru, jehož život je cenný jen proto, že je to život.

Svetlana Mirgorodskaya

Je autorem knihy Aromalogia. Quantum Satis »

Kombinace jasmínového oleje s jinými esenciálními oleji

Jasmine je kombinován s těmito esenciálními oleji: pomeranč, bergamot, immortelle, guajak, kadidlo, mandarinka, citronový balzám, neroli, palmarosový olej, pelargonium, růže, palisandr, santalové dřevo.

Užitečné tipy na jasmínový olej

Jasný olej se používá k aromatizaci prostorů a automobilů: 5-6 kapek 10% absolutní směsi jasmínu se přidává do difuzéru automobilové vůně.

Sprejový sprej pro byt "Probuďte se, jar":

 • 30 kapek 10% absolutní jasmínové směsi;
 • 30 kapek 10% neroli silice;
 • 20 kapek pomerančového silice;
 • 10 kapek ylang-ylangového esenciálního oleje;
 • 10 kapek vanilkového extraktu;
 • 250 ml levandulového hydrolátu.

Složky se mísí v nádobě s postřikovačem.

Typy kontejnerů a sprej, které ochucují dům

Aromatizace ložního prádla: Podél okrajů a uprostřed kapky oleje položte 5-6 suchých ubrousků, rozložte ubrousky a položte listy na ně. Nechte pár dní. Vůně prádla zůstává asi týden, příjemné a nenápadné.

 • 200 ml suchého čaje;
 • 1-2 kapky 10% jasmínové absolutní směsi.

V těsné nádobě smícháme suché čajové lístky s olejem, protřepeme, korku 2-3 dny.

Jasmine Oil Recenze

Fascinovaný absolutní jasmín! Měla strach, že se jí nebude líbit, ale byla prostě dobytá! K nosu má tak jasnou poznámku. Chtěla jsem vyrábět parfémy, ale myslím, že teď je budem používat jako monoduky. Hlava kolem vůně. A jako manžel jednal! Mmm! Líbánky.

Viola

http://forum.aromarti.ru/showthread.php?t=269page=5p=320209viewfull=1#post320209

A já miluji více grandiflorum, je to tak smyslné, ani tolik květinové... Ale musí být ředěno nejméně pětkrát, neředěné je obecně těžké vnímat. Sambac - více piercing, závrat, spíš jako vůně květin samotných.

AromaGuru

http://www.forum-aromashka.ru/topic/253-jasminum-grandiflorumjasminum-officinale/page__st__100#entry104315

Preferuji sambac (a většinu uživatelů), je měkčí, sladší nebo něco... a vůně je "čistší".

Kotya-Bergamotya

http://www.forum-aromashka.ru/topic/253-jasminum-grandiflorumjasminum-officinale/page__st__100#entry104273

Jasmine absolutně má věrné následovníky mezi aromaterapeutiky a uživateli, navzdory vysokým nákladům. Léčivé vlastnosti jasmínu jsou potvrzeny vědeckým výzkumem a pozitivní zkušeností autorů knih a článků o aromaterapii.

Pro Více Informací O Suché Vlasy