logo

Proč se vlasy po mytí elektrifikují

Krása a zdravotní péče

Situace s elektrifikovanými vlasy je známa mnoha ženám: Zdá se, že se o vás správně staráte a my si umyjete hlavu včas, ale právě v tom okamžiku, kdy už jste pozdě na práci nebo na důležitou schůzku, vlasy se nechtějí hodit. Mohou se držet v různých směrech, stát se halo kolem hlavy a pak někteří z nás přátelé žertovně říkají, že jsme jako "elektrické šoky", ale nějak se nechceme smát.

Mezitím toto tvrzení je velmi blízké pravdě: samozřejmě nás to nedotklo proudem, ale statickou elektřinou - to samé, co jsme se dozvěděli ve výuce fyziky ve škole - jsou plné našich vlasů, protože se neustále třejí proti sobě.

Proč jsou vlasy elektrifikovány

Vlasy mohou být elektrifikovány kdykoli, ale v zimě se to stane častěji: vzduch v místnostech je velmi suchý, vlasy trpí nepřetržitými teplotními výkyvy, postrádají vlhkost a jsou neustále v kontaktu se syntetickými látkami - ve skutečnosti téměř všechno naše oblečení, včetně klobouků, vlákna. Kromě toho se pod vlasy uzávěru velmi těsně přitlačují a elektřina se jednoduše nemůže objevit, takže situace vypadá beznadějně.

Nesprávná a nedostatečná péče o vlasy také napomáhá tvorbě statické elektřiny - je to kvůli přirozeným vlastnostem jejich struktury. Je známo, že váhy zdravých vlasů se navzájem úzce spojují, což znamená, že se drží méně a elektrická energie v nich se hromadí v menší míře. Další věc je nemocné a oslabené vlasy, vyčerpané barvivy, kadeřníky, kadeřnické procedury a všechny druhy chemických prostředků - dokonce iv šamponech, které používáme každý den, existuje jen velmi málo přírodních složek. Pokud vezmeme v úvahu, že vlasy v každém případě vedou studnu elektrického proudu, pak důvody, proč jsou elektrifikovány, budou zcela srozumitelné, ale neměli byste se s tím vyrovnat - můžete a měli byste bojovat s tímto nepříjemným fyzickým jevem.

Co dělat, pokud jsou vlasy elektrifikovány

Způsoby boje mohou být různé, ale často se stává, že vlasy jsou elektrifikovány úplně mimo místo - i když je nepravděpodobné, že budou "na místě" vůbec - a co pak dělat?

Pokud jste na veřejném místě, měli byste své vlasy naléhavě přinést, ale nemáte s sebou kosmetiku, jen dýchat dlaní, sklopit je v hrsti a přivést je blíž k ústům, aby se navlhčily a několikrát je navlhčily. na vlasy - elektrický náboj se okamžitě sníží. Metoda není příliš hygienická, ale v "extrémní" situaci to může pomoci.

Pokud jste náhodou našli krém na obličej v kosmetickém sáčku nebo dokonce pro ruce, můžete jej použít: na dlaně nanášejte malé množství krému, protřete a protřepte si vlasy. Nepřehánějte, jinak se může zdát, že vlasy jsou mastné a špinavé.

V práci nebo v kavárně můžete použít minerální vodu nebo pivo: potřebujete jen pár kapek, abyste se zbavili elektrifikace a hladkých vlasů. Pokud se vlasy "vzbouřily" předtím, než vyjedete, použijte lak na vlasy, ale neměli byste na ně stříhat, ale na hřeben - rychle a jemně si vlasy pokořte a situace se zlepší. Namísto laku můžete stejným způsobem použít obvyklý antistatický oblek, i když byste jej neměli přeměňovat na trvalý výrobek pro péči o vlasy. Mimochodem, mnoho kosmetických firem již začalo vyrábět speciální antistatické přípravky na vlasy ve formě sprejů; tam jsou stejné ubrousky, které mohou být vyhlazeny elektrifikovanými vlasy, nebo jen otřete hřeben.

Jaké vlasové hřebeny elektrizují

Hřeben, který používáte neustále, by neměl být kovový ani plastový: kupte si dřevěný hřeben, eben nebo keramický obal a použijte ho na potěšení vašich vlasů. Je pravda, že není jasné, proč se vyrábějí hřebeny vyrobené z plastu a železa, ale to jsou již problémy našeho lehkého průmyslu. Kdybychom svědomitě využili všechno, co produkuje po celá desetiletí a produkuje dnes, mohlo by se zapomenout na zdraví a krásu.

Ve starých dnech používaly ženy a dívky kostní kartáče - některé byly bohatší a při průměrné pohodě si propletly pletené plátky masivními dubovými nebo borovicovými hřebeny. Dnes je také snadné koupit hřeben vyrobený z přírodního dřeva, jen musíte zajistit, aby se na něm nevyskytly žádné praskliny: prasklý hřeben může poškodit vaše vlasy, takže budete muset častěji měnit dřevěné hřebeny.

Sušič vlasů by také neměl být vybrán, ale ten, v němž se vyskytuje ionizační účinek nebo přinejmenším režim studené foukání - horký a suchý vzduch je pro vlasy velmi škodlivý a velmi silně ho elektrizuje. Samozřejmě, že dobrá vysoušeč vlasů není levná, ale tady je to opravdu "vyjednávání nepodstatné": obnovení poškozených vlasů může být mnohem dražší.

Znamená to, když jsou vlasy elektrifikovány

Suché vlasy jsou elektrifikovány častěji než běžné nebo mastné, proto by měly být vždy použity zvlhčovače a nebuďte líní používat domácí masky na vlasy a kondicionéry.

Je třeba tyto vlasy umyt šampony, které obsahují ceramidy, keratin nebo silikon a používají panthenol, aminokyseliny, oleje a voskové mikročástice, aby je stylovaly. Obecně platí, že při nákupu šamponů musíte být opatrní a nevybrat si prostředky, které odstraní veškerý tuk z vlasů - malá část tuku je stále třeba nechat, aby chránila vlasy před vnějšími vlivy a také z elektřiny.

Po každém praní se pokuste opláchnout vlasy minerální vodou, nejlépe studenou nebo alespoň chladnou - statická elektřina bude mnohem nižší. Hydratujte vlasy minerální vodou během dne - nasaďte s sebou malou sprejovou lahvičku. Můžete do ní nalít obvyklou čistou pitnou vodu, přidáním několika kapiček levandule nebo růžových esenciálních olejů; je lepší rozpustit oleje v některých emulgátorech - například v ¼ polévkové lžičky. zlato

Pokud nejsou v provozu žádné zvlhčovače vzduchu, používejte je alespoň doma; alespoň v místnosti, kde trávíte většinu času, by měl být vzduch dostatečně zvlhčen.

Po umytí se suché a tenké vlasy opláchnou vodou a citrónovou šťávou, aby to ztěžovalo; pivo zředěné vodou dává stejný výsledek. Pomáhá předcházet akumulaci statické elektřiny ošetření vlasů silné infuze čaje. Je třeba vařit čaj - 1 lžičku. na sklenici vroucí vody, trvejte na skoro ochlazení a na čerstvě umyté vlasy aplikujte teplou infuzi. Můžete pokrýt hlavu filtrem a ručníkem, držet ji 5-7 minut, potom lehce opláchnout vlasy teplou vodou a vyschnout bez vysoušeče vlasů.

Maska manga je dobrá z domácí masky: vlasy po tom, co se stane hladkou a ne elektrifikuje. Polovina čerstvého oloupaného ovoce se mísí v mixéru se surovým žloutkem a 1 polévkou. kefír a směs na mokré vlasy; hlava zabalená a držte masku 15-20 minut, poté opatrně opláchněte teplou vodou.

Pokud není mango - po tom všem je to exotické ovoce - pak můžete vzít zralou hrušku, banán nebo broskvovku - to také změkne a hydratuje vlasy.

Olejové masky také pomáhají odolávat elektrizujícímu vlasům.

Olivový olej není pro vlasy méně vhodný než lopuch nebo kolečko: je bohatý na cenné mastné kyseliny, obnovuje strukturu každého vlasu a vytváří tenký ochranný film na vlasy. Je také dobré přidat skořicový esenciální olej - několik kapek, nebo jen špetku mleté ​​skořice - má velmi příznivý účinek na vlasy. Můžete si vzít 3 lžíce. olivový olej, několik kapek skořicového oleje, ½ citrónové šťávy, vše promíchejte a zahřejte ve vodní lázni na 37 ° C. Teplá směs se nanáší na vlasy, pokryje se hlavou filmem, zahřeje se, masíruje se po dobu 30 minut a opláchne se teplou vodou a šamponem pro mastné vlasy. Tato maska ​​by měla být provedena 2-4krát měsíčně.

Produkce statické elektřiny se dramaticky sníží, pokud přestanete nosit syntetické tkaniny, nebo alespoň zachováte množství takového oblečení na minimum - to "potěší" nejen vaše vlasy, ale i pokožku.

A nezapomeňte, že vlasy, jako kůže, by měly dostat vlhkost nejen zvenčí, ale také zevnitř, takže pravidelně pije čistou čistou vodu - nejméně 1,5 litru denně.

Autor: Gataulina Galina
Článek je chráněn autorským právem a souvisejícími právy. Při použití a potisknutí materiálu je povinný aktivní odkaz na stránky žen www.inmoment.ru.

Zpět na začátek péče o tělo
Zpět na začátek sekce Krása a zdraví

Proč jsou vlasy elektrifikovány

Každá žena, která se o sebe postará, je známa, že jednou z hlavních složek atraktivního ženského obrazu je čistý účes. Ale někdy je velmi obtížné dosáhnout pořadí na hlavě kvůli silné elektrifikaci vlasů. Pod vlivem statické elektřiny se kudrlinky stávají neposlušnými, doslova začínají stát na konci, nafouknou se různými směry, dostanou se na hřeben a připevní se k obličeji a oděvům, jako by se magnetizovali. To vše dává spoustu nepříjemností a značně komplikuje proces pokládky.

Obvykle suché, tenké a dlouhé vlasy jsou náchylné k elektrifikaci, ale tento problém není cizí ženám s krátkým účesem, zvláště v zimě, kdy musí neustále nosit klobouky. Samozřejmě, že takový jev nelze považovat za vážnou kosmetickou vadu a nemá vliv na zdraví vlasů, a přesto byste se s tím neměli vyrovnávat. Podívejme se, proč jsou dráty elektrifikovány a jak se s těmito potížemi vypořádat.

Příčiny elektrifikace vlasů

Jak víte, vlasy mají dobrou elektrickou vodivost a jsou schopny hromadit statickou elektřinu (elektřinu z tření), která je přítomna v mnoha objektech kolem nás. Zapamatujte si výuku ve škole ve fyzice, kde bylo prokázáno, jak opotřebená ebenová tyčinka, opotřebovaná na kožešině nebo vlně, začala přitahovat zbytky papíru? To je způsobeno skutečností, že během tření dochází k přechodu některých elektronů z jednoho těla do druhého. Záporný náboj vzniká na těle s nadbytkem elektronů a kladný náboj se vytváří na elektronu, který se vzdal. Vzhledem k tomu, že protilehlé náboje jsou přitahovány (za působení Coulombových sil), samotné předměty, které mají náboje, se ponoří k sobě.

Totéž se děje s vlasy, když přichází do kontaktu s různými předměty (hřeben, klobouk, oděv), a čím větší je třecí síla, tím větší je statická elektřina. Kromě hlavní (přírodní) příčiny elektrického náboje ve vlasech hrají důležitou úlohu faktory přispívající ke zvýšení akumulace statické elektřiny. Patří sem:

 • Pokrývky hlavy. Pod uzávěrem (zejména pokud je vyroben ze syntetického materiálu), jsou kudrlinky neustále navzájem navzájem, což vede k tomu, že se na nich nahromadí statická elektřina.
 • Avitaminóza. Při výrazném nedostatku vitaminů v těle ztrácí vlasy své přírodní maziva, které je chrání před negativními vnějšími vlivy. Struktura kudrlin je pórovitá, kutikulové vločky se začínají odlupovat a třepat se navzájem, což vede k vzhledu elektrického náboje.
 • Nepříznivé klimatické podmínky. Extrémní teploty a vlhkost vzduchu, studený vítr a aktivní ultrafialové světlo suché a oslabené kadeře, zničí jejich strukturu a přispívají ke zvýšení elektrifikace.
 • Nedostatek vlhkosti. Dehydrované vlasy se stávají zranitelnějšími vůči vnějším vlivům a začínají aktivně akumulovat statickou elektřinu. Nedostatek vlhkosti může nastat kvůli nedostatečnému příjmu tekutin, častému používání stylingových zařízení a dlouhodobému vystavení slunci.
 • Negramotně organizovaná péče o vlasy. Špatně kvalitní nebo nesprávně vybrané čisticí prostředky a výrobky pro péči, použití velmi horké nebo naopak studené vody na mytí hlavy, příliš časté vodní procedury, nadměrné nadšení pro barvení a jiné kadeřnické úpravy - to všechno oslabuje vlasy, což je křehké a křehké. Kudrlinky začínají elektrizovat, stávat se pevnými, neposlušnými a neochvějnými.

Je třeba poznamenat, že nejčastěji elektrifikace vlasů není vyvolána žádným důvodem, ale několika naráz. Proto, abyste tento fenomén úspěšně bojovali, je nutné analyzovat váš životní styl, stravu a celkový stav těla a pak odstranit všechny negativní faktory a zajistit úplnou péči o vaše zámky. Kromě toho byste měli znát metody prevence a odstranění problému elektrifikace vlasů.

Ambulance pro elektrifikované vlasy

Existuje několik způsobů, jak rychle uklidnit elektrifikované prameny, například:

 • Jedním z nejlepších prostředků k odstranění statického napětí je antistatický sprej. Vytváří na kadeřních neviditelný film, který je chrání před elektrifikací a odvodňováním. Použití tohoto nástroje je snadné: stačí jen zpracovat vlasy a zjemnit ruce.
 • Jako alternativu k antistatickému je možné použít termální nebo ne-uhličitá minerální voda (ke zvýšení účinku, doporučuje se přidat několik kapek levandulového esenciálního oleje). Nalijte do lahvičky trochu vody, rozstříkejte vlasy a vyčistěte je dřevěným kartáčem.
 • Odstranění statického napětí pomůže pivu nebo vaření. Aplikovat takové nástroje by měly být stejné jako voda, ale jejich účinek je stabilnější.
 • Dalším prostředkem pro elektrifikaci je sprej na vlasy. Použijte ho na kartáč a hřeben kadeřte. Budou přestat tahat ruce v různých směrech a můžete je snadno položit správným způsobem.
 • Chcete-li odstranit statické napětí, můžete použít krém na obličej, ruce nebo tělo. Na dlani naneste na dlaně malé množství smetany a vyhlaďte je nepřátelskými prameny.
 • Pokud nemáte některý z uvedených výrobků na ruce, sklopte dlaně v "člunu", přiložte je k vašim ústa, často vdechujte často, aby se lehce zvlhčili a přimhouřili je elektrifikovanými kadeřemi.

To, tak řečeno, nouzové metody, které vám pomohou přinést vlasy v pořádku na krátkou dobu, ale zcela vyřešit problém elektrizující kudrlinky s jejich pomocí nebude fungovat. To vyžaduje integrovaný přístup, který zahrnuje odstranění příčin, které vyvolaly výskyt tohoto jevu, a preventivní opatření, která naleznete níže.

Preventivní opatření proti elektrizujícímu vlasu

Pokud chcete zapomenout na takové problémy, jako je elektrifikace krojů, postupujte podle jednoduchých pravidel péče o vlasy:

 • Před nanesením na čepici naneste do dřevěného kartáče několik kapek růžového nebo levandulového éteru a nechte ho po celé délce kartáčovat. Díky aromaterapii je možné snížit pravděpodobnost elektrického náboje na vlasu.
 • Přehodnoťte produkty péče o kadeř. Pokud pravidelně umyjte vlasy špatně zvoleným šamponem a připravíte masky, které obsahují přísady, které nejsou vhodné pro váš typ vlasů, bude vás problém elektrifikace neustále obtěžovat.
 • Nečistěte vlasy horkou vodou, protože silně vysuší vlasy a přispívá k akumulaci statické elektřiny. Používejte teplou vodu pro provádění vodních procedur a mírně chladnou vodu pro oplachování kadeř (pokojová teplota).
 • Během mimosezónních období je vhodné provádět preventivní kurzy užívání multivitaminových přípravků, které pomáhají vrátit vyčerpanou energii do těla a mají pozitivní vliv na stav vlasů.
 • Pokuste se fén používat co nejméně, nechte vlasy po vyprání přirozeným způsobem. Pokud se vám to nedaří, získáte model vybavený funkcí ionizace vzduchu. Takové zařízení nezkazí strukturu kudrlin a nevyvolává výskyt statické elektřiny.
 • Zbavte se plastových hřebenů, které přispívají k akumulaci elektrických nábojů na vlasy. Namísto takových nástrojů je lepší používat kartáče s antistatickým účinkem - dřevěné (např. Bříza nebo dub) nebo silikon.
 • Ujistěte se, že vzduch v místnosti, kde je nejpravděpodobnější, že je dostatečně vlhký. Požadovanou úroveň vlhkosti můžete udržovat pomocí speciálních zařízení (zvlhčovačů) nebo ručním zavlažováním místnosti z rozprašovací lahve.
 • V letním období se doporučuje pravidelně stříkat kudrlinky s termální vodou - to pomůže udržet požadovanou úroveň vlhkosti v buňkách kůžičky a vyhnout se akumulaci statické elektřiny. Kromě toho je nutné dodržovat režim pití (konzumovat nejméně jeden a půl litru vody denně), aby nedošlo k dehydrataci.
 • Používáte-li produkty pro úpravu vlasů, upřednostněte výrobky obsahující součásti s antistatickými účinky.
 • Nezapomínejte na pokrývku hlavy (v chladném a letním období). Nicméně musíte nosit klobouky, barety, panamu a klobouky, které jsou vyrobeny z přírodních tkanin. Syntetické materiály jsou nejen nepříznivě prodyšné, což přispívá k narušení mazových žláz, ale také vyvolává elektrifikaci kadeří.
 • Pravidelně navštěvujte kadeřnice, abyste ořezali dělené konce, protože poškozené vlasy jsou mnohem elektrickyji vystaveny než zdravé vlasy.

Kromě souladu s výše uvedenými doporučeními byste měli zajistit komfortní péči pomocí speciálních zvlhčovacích masek - továrně vyráběných nebo vlastních. Díky těmto postupům můžete zabránit výskytu statické elektřiny a vrátit vlasy hladce a hedvábně.

Masky proti elektrifikaci by měly být prováděny 1-2 krát týdně (je žádoucí změnit příležitostně kompozice). Chcete-li zvýšit účinek kosmetické směsi, musíte zabalit upravené kudrlinky s filtrem a nalepit šátky na vrchol. Chcete-li omýt masku, můžete použít buď tekoucí vodu (komfortní teplotu) nebo odvar z dubové kůry. Je také užitečné vypláchnout vlasy citronovým nebo octovým roztokem, lehkým pivem nebo minerální vodou bez plynu.

Receptuje masky na vlasy proti elektrifikaci

Recept číslo 1

Akce: odstraňuje statickou elektřinu, zvlhčuje vlasy, zjemňuje a uklidňuje.

 • 1/2 zralého manga;
 • 50 ml mastného kefíru;
 • 1 surový žloutek.
 • Broušku manga brousíme v bramborách.
 • Přidejte zbývající komponenty a aplikujte masku na mokré kadeře.
 • Délka kompozice - 30 minut.

Číslo receptury 2

Akce: pomáhá zbavit se elektrifikace, obnovuje strukturu vlasů, dává jim jemnost a lesk.

 • 1 žloutku;
 • 30 ml olivového oleje;
 • 50 g medu.
 • Bít žloutek, promícháme s rostlinným tukem a medem.
 • Rozdělte směs na vlasy a inkubujte 40 minut.

Recept číslo 3

Akce: účinně odstraňuje statické napětí z vlasů, naplňuje vlasy energií a zářivostí.

 • 30 ml oleje z hroznového semene;
 • 1 ampule vitaminu A;
 • 1 žloutku;
 • 30 gramů čerstvého medu.
 • Zahřejte med s hroznovým olejem na vodní lázni.
 • Přidejte žloutek a vitamín.
 • Zpracováváme směs vlasů a vydržíme alespoň půl hodiny.

Recept číslo 4

Akce: plní vlasy vlhkostí, dává jim zdravý lesk a eliminuje účinek elektrifikace.

 • 30 ml ricinového oleje;
 • 50 ml koňaku;
 • 1 žloutek.
 • Rozštěpte žloutek s brandy a máslem.
 • Rozdělte produkt na mírně vlhké kudrlinky a vydrží asi 40 minut.

Pokud se budete systematicky řídit výše uvedenými doporučeními, aniž byste zanedbali ani ty nejmenší věci, které se na první pohled podílejí na péči o kudrní, které jsou náchylné k elektrifikaci, brzy zapomenete na problémy spojené se statickou elektřinou a vychutnejte si hladkost a důstojnost vlasů.

Co dělat ne elektrifikované vlasy

Problém elektrizujícího vlasu je obzvláště znepokojující pro lidi na podzim i v zimě, ačkoli tento jev nastává také na jaře a v létě. Elektrifikace vlasů nepoškozuje zdraví, ale stále přináší určité nepříjemnosti. Nejčastěji se lidé neusilují o odstranění příčiny elektrifikace, avšak v některých případech je zásah prostě nezbytný. "Vlasy jsou silně elektrizovány, co dělat" - v příštím článku se pokusíme odpovědět na tuto otázku.

Kdy a proč vlasy začnou elektrifikovat

Je chybou věřit, že vlasy jsou elektrifikovány pouze v chladné sezóně, kdy začínáme nosit klobouky. Elektrifikace vlasů je spojena se zvýšením jejich sucha, takže se můžete setkat s tím, jako v zimě, kdy je topný systém nepříznivě ovlivněn vnitřním vytápěním, ale také v létě, kdy všudypřítomné ultrafialové paprsky doslova odvádějí veškerou vlhkost z vlasů.

Je důležité si uvědomit, že elektrizující vlasy jsou hlasitým signálem z těla, že dalším krokem bude ztráta vlasového lesku, zmizí, začnou se rozštěpovat a nakonec vypadnou. A pokud přidáte na všechny tyto neuspělé vlasy, bude zřejmé, že s elektrizací vlasů musí být bojována.

Je zřejmé, že vlasy jsou elektrifikovány v důsledku vzhledu statické elektřiny v nich. Pozitivně nabité ionty se vytvářejí ve vlasech během tření (v kontaktu s oděvem nebo česáním), což vede k tomu, že se stejně nabité vlasy navzájem odpuzují a odlehčují. Majitelé suchých vlasů obecně čelí problému elektrifikace. Posiluje problém suchého vzduchu na ulici nebo uvnitř.

Chcete-li přesněji pochopit příčinu elektrifikace vlasů, měli byste zvážit strukturu vlasů pod mikroskopem. Lidské vlasy se skládají z viditelné části - prutu a kořene. Vnější část vlasů, nazývaná kůžička, se skládá z několika vrstev buněk, které se hodí do vlasů jako váhy, takže vlasy pod mikroskopem vypadají jako náraz. Současně, když jsou vlasy zdravé, váhy se těsně sousedí a vytvářejí celou vrstvu, takové vlasy vypadají lesklé, elastické a elastické.

Vlasy mohou ztratit svou pružnost pod vlivem různých nepříznivých faktorů: s náhlou změnou teploty, barvením, chemickým kroužením, prodlouženým vystavením ultrafialovému záření. Ovlivněné vlasy vypadají zcela odlišně, jejich struktura se stává porézní, kutikulární vločky již těsně neodpovídají navzájem a statická elektřina se tak hluboce nahromadí. Kromě toho jsou lidské vlasy charakterizovány dobrou elektrickou vodivostí, která je zvláště výrazná na tenkých vlasech.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Vlasy jsou pod napětím, co dělat

Vlasy jsou elektrifikované, co dělat? Tuto otázku položili mnozí. Všichni jsme všimli doma, zvláště v zimě, že vlasy se stávají elektrifikovány. To je velmi nepříjemný fenomén, a to jak z psychologické, tak i estetické stránky.

Za prvé, abyste se s tímto jevem vyrovnali, musíte vědět jeho příčinu. Nedostatek vitamínů, suchý vzduch, studený vítr, déšť, sníh, nošení klobouků způsobují, že naše vlasy jsou slabé, suché a křehké. Kromě toho se vlasy pod kloboukem nebo šátkem protínají proti sobě a tím vytvářejí statickou elektřinu.

K elektrifikovaným vlasům nemusíte vědět a dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Budeme podrobněji odpovědět na otázku "vlasy jsou elektrifikovány, co dělat?"

Vytváříme příjemné vlasové podmínky

Abyste vytvořili nejpohodlnější atmosféru vlasů, musíte zvýšit vlhkost v místnosti. Mnoho z nich s tímto účelem dává akvária, kde tráví většinu času nebo instaluje kontejnery s vodou. V případě potřeby můžete také zakoupit zvlhčovač, který pracuje podle principu odpařování horké páry, čímž je vzduch v místnosti vlhký.

Existuje více moderních nástrojů, které ionizují vnitřní vzduch a snižují statickou elektřinu. Takové ionizátory nasycují vnitřní vzduch negativně nabitými ionty a jak si pamatujeme, elektrifikované vlasy jsou nabité pozitivními ionty. Takto se účinek vlasů neutralizuje a stávají se hladkými a poslušnými.

V chladném období roku byste měli nosit čelenku, protože studený vzduch vysychá vaše vlasy. Je důležité si uvědomit, že syntetické materiály vyvolávají statickou elektřinu, proto jsou preferovány čepice z přírodních tkanin. Abyste minimalizovali riziko statické elektřiny, můžete stříkat antistatický prostředek přímo na pokrývku hlavy zevnitř.

Správně pečujte o vlasy

Při mytí vlasů nezapomeňte, že horká voda skočí vlasy a tím přispívá k vzhledu statické elektřiny. Voda na mytí vlasů by měla být teplá a pro poslední oplachování - v pohodě.

Prodávejte hřeben se speciální antistatickou vrstvou, protože běžné plastové hřebeny zvyšují pouze elektrifikaci vlasů. Můžete si koupit dřevěný hřeben, nejlépe z cedru nebo dubu. Je však důležité si uvědomit, že v průběhu času se takové hřebeny zakryjí mikrotrhlinami a mohou poškodit vlasy. Proto pravidelně měňte dřevěné hřebeny na nové.

Co dělat jako první

Aby vlasy nebyly příliš elektrizovány, doma je třeba vytvářet speciální masky s lidovými prostředky, ale to bude popsáno níže. Chcete-li začít, seznamte se s tím, co musíte udělat nejdříve:

 • měnit hřeben, preferují materiály jako dřevo a přírodní štětiny, považují se za dobrý hřeben břízy;
 • Minimalizujte používání žehliček a vysoušeč vlasů, je to velmi škodlivé;
 • Uchovávejte syntetické šaty ze skříně, oblečení vyrobené z přírodních tkanin nezpůsobuje elektrifikaci a magnetizaci vlasů;
 • pokud si vybíráte produkty péče, pak věnujte pozornost složení - panthenol, ceramidy a silikon pomáhají eliminovat elektrifikaci;
 • po umytí hlavy vždy používejte kondicionér;
 • pít dostatek vody, aby nedošlo k dehydrataci;
 • je vhodné pravidelně vytvářet masky obsahující lidové prostředky - obnovují strukturu každého vlasu a vlasy se elektrifikují méně.

Obecně platí, že volba toho, jak bojovat proti elektrifikaci vlasů, závisí na tom, proč se to objeví, a pokud je důvodem dehydratace, pak stačí zvýšit množství vody spotřebované denně. Chcete-li pochopit, proč jsou vaše vlasy magnetizovány, analyzujte svou dietu, životní styl a zhodnoťte úroveň péče o krásu.

Rychlé způsoby

Co dělat, jestliže prameny jsou silně elektrifikovány a rozptylují se ve všech směrech, v nejnepříznivějším okamžiku? V takových případech doporučujeme navlhčit dlaně minerální vodou a vyhlazovat zuřivé nabité vlasy. Mimochodem, tato metoda je účinná a umožňuje vám zajistit, aby vlasy nebyly magnetizovány alespoň půl dne. Existuje také způsob, jak je třeba mazat dlaně malým množstvím krému a také vyhlazovat kudrlinky.

Pokud se vám tyto produkty nelíbí, kupte si antistatickou lahvičku, například od společnosti Oriflame Nutri Protex od společnosti Avon nebo od společnosti Avon Daily Shine. Tyto nástroje jsou velmi účinné a jsou navrženy speciálně pro vlasy.

Používáme speciální prostředky proti elektrizujícímu vlasu

Suché vlasy jsou náchylnější k elektrifikaci, proto by měly být tyto vlasy zvlhčovány pomocí speciálně navržených produktů pro péči o vlasy pro tento typ vlasů. Hydratační a vyživující masky založené na esenciálních olejích budou velmi užitečné pro vlasy náchylné k elektrifikaci. Dobré výsledky dávají i nezmazatelné vlasové produkty (hydratační spreje, séra).

Udělejte dobře elektrifikované vlasy "mastných nástrojů", které se nemusí vypláchnout, jako pasta, vosk nebo tekutina. Mnoho zimních řady výrobků pro péči o vlasy má antistatický účinek a zvlhčující vlastnosti. Chcete-li okamžitě zbavit statické elektřiny ve vlasech, můžete si koupit speciální antistatický nebo zvlhčující sprej na vlasy.

Co dělat s již elektrifikovanými vlasy

1 Nejslavnější a nejjednodušší způsob, jak zabránit elektrizovaným vlasům, je antistatický. Pokud tomu tak není, můžete posypat sprej na vlasy na vlasy a vyčesat je.

2. Pokud máte pivo nebo minerální vodu po ruce, pak jsou vaší pomocníky v boji proti nezbedným vlasům. Posypte vlasy těmito tekutinami - a problém je vyřešen.

3. Pro zkroucení chlupů vhodného krému pro obličej nebo ruce. Musíte si trochu krému, rozložit na ruce a hladké vlasy. Krém by neměl být příliš, jinak by se vlasy staly mastnými.

4. Používejte levandule nebo růžový esenciální olej. Chcete-li to provést, rozpusťte několik kapek ve výdejním stojanu a postříkejte vlasy.

5. K elektrifikovaným vlasům můžete provádět následující kroky. Sklopte dlaně do "člunu", držte ji na rtech a vydechněte v nich plnými prsy. Rychle vyhlaďte vlasy vzduchem navlhčenými rukama. Jedná se o velmi dobrý nástroj, aby vlasy nebyly elektrifikovány, když není nic vhodnějšího.

6. Volba vysoušeče vlasů je také důležitou otázkou. Je lepší je vůbec nepoužívat, aby nedošlo k nadměrnému vysychání vlasů a nevystavujte je zbytečnému stresu. Ale pokud opravdu musíte použít vysoušeč vlasů, vyberte si ten, který má funkci ionizace vzduchu.

7. Aby nedošlo k elektrifikaci vlasů, vždy používejte správný šampon a kondicionér vhodný pro vás. Pro suché vlasy používejte hydratační a vyživující masky.

8. Výběr hřebene je také důležitý. Nejlépe hodí dřevěné, vyrobené z břízy. Nejlepším řešením by byl ebonitový hřeben, který se snadno vyrovná s elektrizujícími vlasy. Je lepší zapomenout na plastové hřebeny navždy, je to první zdroj elektrifikace vlasů.

9. Nezůstávejte v zimě bez klobouku, nepřekračujte pokožku hlavy, nedovolte, aby na vlasy padaly sněhové vločky a deště.

10. Vždy sledujte stav srsti, zejména v létě. Během období působení ultrafialových paprsků dochází k oslabení a stříznutí vlasů. Nenechte se v zimě překvapit, že vypadáte jako pampeliška, pokud jste v létě nevěnovali dostatek pozornosti vašim vlasům.

11. Aby nedošlo k elektrifikaci vlasů, použijte pěnu nebo vosk pro styling vlasů, tyto výrobky obsahují speciální antistatické přísady.

Lidové prostředky proti elektrizujícímu vlasu

1. Připravte a použijte tuto masku. Vezměte poloviční mango, lžíci kefír s vysokým obsahem tuku a 1 žloutek kuřecího vejce. Nakrájejte mango, přidáme do něj kefír a žloutlý žítek. Vše promícháme a aplikujeme na umyté a mírně usušené vlasy. Nechte působit po dobu 30 minut, poté, co obalíte vlasy balíčkem nebo filmem. Masku vypláchněte čistou vodou. To je velmi účinný prostředek, že vlasy nejsou elektrifikovány.

2. Pomůže se zbavit elektrifikace a zabrání jeho masce na základě žloutek vajíčka a medu. Vezměte lžíce medu, lžičku olivového oleje, žloutek. Vše promíchejte. Můžete také přidat pšeničné klíčky. Používejte stejné jako v předchozím receptu.

3. Abyste se vyhnuli elektrizování vlasů, můžete je vypláchnout pivem nebo zředěným citronovým džusem po hlavním praní.

4. Postříkejte vlasy minerální vodou po celý den nebo je po každém mytí opláchněte.

5. Přidejte do šamponu šlehaný vaječný žloutek a trochu želatiny, pomůže to vážit vlasy a poskytnout jim ochranu.

6. Po opláchnutí studenou vodou opláchněte vlasy.

Masky proti elektrizujícímu vlasu

Pokud jsou vlasy silně elektrifikovány a stylování je téměř nemožné, je třeba dbát na jejich řádnou péči. Nejprve je třeba věnovat pozornost použití speciálních zvlhčovacích masky, které stačí udělat dvakrát týdně.

S pravidelnou a řádnou péčí z problému elektrizujícího vlasu se velmi rychle zbavíte. Po pozdějších změnách bude možné snížit počet masky - například provádět jeden kosmetický postup týdně.

Po aplikaci masky, aby se zvýšil její účinek, doporučujeme obalit vlasy plastovým obalem (můžete použít jídlo nebo jednoduchý sáček) a nahoře položit teplý ručník nebo šátek.

Pro odstranění masky z vlasů můžete použít jemný šampon a vodu. Ale neštandardní prostředky přinášejí přínos - například voda zředěná octovým nebo citronovým džusem, ne-uhličitá minerální voda, pivo atd. Je důležité vybrat oplachovací prostředek založený na typu vlasů.

Okouzlující efekt zajišťuje pravidelné používání jednoduchých domácích masek, díky nimž je statická elektřina rychle odstraněna z vlasů a prevence tohoto problému v budoucnu.

Mango Mask

Chcete-li připravit tuto masku, budete muset vzít pyré z dužiny zralého manga (2 lžíce), přidat kefír s maximálním obsahem tuku (50 g), přidat jeden surový žloutek. Kyselé mléko může být použito místo kefír.

Všechny složky jsou dobře smíchány a výsledná kompozice je aplikována na prameny, rovnoměrně rozložené po celé délce. Po 20 minutách musíte důkladně umýt vlasy spoustou teplé vody a dětského šamponu.

Maska s medem

Je nutné vzít tekutý med (2 lžíce L.) a olivový olej (2 polévkové lžíce L.). Můžete také použít kandovaný med, ale musíte ho předem roztavit ve vodní lázni. Všechny složky jsou smíchány a injektován surový žloutek. Dokončená maska ​​se nanáší na prameny a ponechá se 30 minut, poté se omyje teplou vodou a dětským šamponem.

Maska s koňakem

Je nutné vzít ricinový olej (1 polévková lžíce) a míchat se surovým žloutkem, na konci je zaveden koňak (2 polévkové lžíce). Všechny složky jsou důkladně promíchány a složení je rovnoměrně rozloženo po celé délce vlasů. Masku vypláchněte po 30 minutách.

Vitamin A Mask

Pro přípravu masky musíte vzít hroznový olej (2 lžíce), tekutý med (2 lžíce), vaječné žloutky (2 ks). Namísto hroznového oleje můžete použít lopuch nebo kolečko. Všechny složky jsou smíchány a zahřívány ve vodní lázni. Na konci je injektována 1 ampule vitaminu A. Kompozice je aplikována na vlasy, rovnoměrně rozložena po celé délce a ponechána po dobu přibližně půl hodiny. Po uplynutí stanovené doby byste měli vlasy důkladně umýt teplou vodou a dětským šamponem.

Maska s mlékem

Surový kuřecí žloutek je smíchán s mlékem (1 polévková lžíce) a tekutým medem (1 polévková lžička). Všechny složky jsou důkladně promíchány a konečná kompozice je aplikována na vlasy, rozložená po celé délce. Po 10 minutách musíte vlasy umyt teplou vodou a dětským šamponem. Na konci kadeří opláchněte studenou vodou s malým množstvím citronové šťávy. Díky takovému postupu péče vlasy nejen přestanou elektrifikovat, ale také získávají zdravý lesk.

Antistatická

Neexistuje vždy antistatický po ruce, ale není tam žádná touha ani čas jít do obchodu. V takovém případě pomůžete domácímu léčení, které se snadno připraví. Musíte promíchat minerální vodu (500 g) a levandule nebo růžový esenciální olej (pár kapek). Kompozice se nalije do spreje a aplikuje se na vlasy.

Nemusíte hledat způsoby, jak bojovat proti problému elektrizujícího vlasu, pokud si vyberete ten správný šampon a balzám. Je důležité, aby tyto produkty plně odpovídaly vašemu typu vlasů. K péči o suché a křehké prameny je nutné používat hydratační a výživné produkty.

Pokud dodržujete všechna výše uvedená doporučení a pravidelně nezapomenete a hlavně se řádně staráte o vlasy, můžete se rychle zbavit problému elektrifikace. Kudrlinky budou vždy vypadat dobře upravené a zdravé a stylování netrvá dlouho a úsilí.

Co dělat, pokud jsou vlasy elektrifikovány: jednoduché tipy pro každý den

Dokonce i perfektní účes může zkazit elektrifikaci vlasů. Tento jev je známý mnoha. Nejčastěji se problém vyskytuje v podzimně-zimním období. Vlasy jsou elektrifikovány z různých důvodů. Odstranění jevu není vždy ve spěchu. I když jsou vlasy elektrifikovány, co dělat pro normalizaci stavu vlasů je pro každého užitečné.

Známky problému

Elektrifikace je přirozený proces, který vyplývá z výskytu statické elektřiny. Tento jev nastává při tření vlasů proti oděvu v kontaktu s hřebenem. Tvorba kladně nabitých iontů. Přilehlé chlupy se stejným nábojem odpuzují navzájem. Externě proces vypadá jako pohyb kudrlin v různých směrech a zvedání. Vlasy vypadají nepřirozené.

Vlasy mají vynikající elektrickou vodivost. Schopnost je nejlépe viditelná na tenkých, poškozených kadeřích. Vlasy se sníženou hustotou kutikulárních měřítek nejen vedou, ale také rychle nahromadí statickou elektřinu. To se projevuje elektrifikací bez zjevného důvodu. Účes se vštípí vlasy, které letí po stranách, "prasknou" s náboji. Tento jev signalizuje nutnost přijmout opatření.

Schopnost elektrifikovat se v zimě značně zvyšuje. Vzduch v místnosti se uschne, musíte nosit klobouky, spoustu oblečení. Je zcela normální, pokud jsou vlasy magnetizovány při styku se syntetickou čepičkou nebo límcem svetru. Když drogu upustili rukama, majitelé zdravých vlasů zapomínají na fenomén. Pokud se kudrlinky neustále tlačí, musí být ovlivněny elektrifikované chloupky. Existují různé způsoby proti pravidelné magnetizaci.

Příčiny elektrifikace

Proč mnoho lidí začne elektrizovat vlasy. Důvody pro magnetizaci vlasů, nazvané:

 • nepříznivé podmínky prostředí (počasí, vnitřní atmosféra);
 • vnitřní uvolňování kudrlin (nadměrná suchost, poškození povrchu);
 • nadměrná expozice (kontakt s oděvem, hřeben).

Nejčastěji se vyskytuje problém elektrifikace v zimě. Odmítnutí čelenky oslabuje kudrlinky. Vlasy, skryté pod kloboukem nebo kapesníkem, vykazují nadměrné tření. Přítomnost ve vyhřívané místnosti vysušuje chloupky. K tomu je přidán nedostatek vitamínů, vášeň pro styling, barvení. To vše vytváří příznivé prostředí pro vzhled statické elektřiny ve vlasech.

Držitelé suchých vlasů často zaznamenávají zvýšení schopnosti zmagnetizovat kadeře po šamponování. Důvod je jednoduchý: hygienické postupy odstraňují vrstvu tuku, oslabují vlasy. Posiluje nepříznivé použití prostředí pro sušení sušičky. Dodatečná tepelná instalace doplňuje vytvoření ideálních podmínek pro elektrifikaci.

Dávejte pozor! Společným problémem je česání. Postup vyvolává opakované tření. Úroveň nabitých vlasů stoupá. Schopnost elektrifikace se plně projevuje. Posiluje problém s použitím nástrojů vyrobených ze syntetických materiálů.

Způsoby řešení problému

Chcete-li eliminovat vývoj elektrifikace je nutné zachovat zdraví vlasů, zachovat estetiku vlasů. Existuje několik způsobů řešení problémů. Je důležité zvážit jednotlivé možnosti.

Postupy v kabině

Chcete-li eliminovat elektrifikaci v salonu, nabídnete službě "disciplínu pro vlasy". Pozitivním účinkem postupu je vliv prostředků, které jsou přínosné pro strukturu kadeří. Kromě užitečných složek obsahují použité přípravky látky s antistatickým účinkem.

Výsledkem je, že vlasy jsou hladké, dobře upravené, ne elektrifikované. Pokud správně organizujete pravidelnou péči, odstraňte nepříznivé faktory, výsledek může být dlouhodobě zachován.

Postupy pro odstranění tendence k elektrifikaci jsou voleny v závislosti na aktuálním stavu vlasů. Při zvýšené suchosti, křehkosti, přítomnost poškození zámků nabídne účinky zaměřené na obnovu stavu.

Nejčastěji nabízejí botox, laminování, horké balení, komplexní masky. Postupy vám umožní vrátit zdraví, silné tenké, bezvládné kudrlinky. Chloupky vypadají dobře upravené, přestávají bít s proudem.

Dopad doma

Odstranění tendence k magnetizaci se projeví nezávisle. Hlavním úkolem je zajistit zdraví kadeřnic, zajistit správnou péči o vlasy. Někdy stačí dodržovat následující zásady:

 • organizovat příjemnou atmosféru v místnosti (zvlhčovat vzduch);
 • vyloučit syntetické oděvy ze skříně nebo předstřikovat antistatické věci na nich;
 • odmítnout umýt vlasy horkou vodou;
 • nepoužívejte vysoušeč vlasů nebo suché kudrlinky s chladným vzduchem, zapněte ionizační funkci;
 • kartáčování se správnými nástroji;
 • kompetentně přistupovat k výběru produktů péče, kosmetiky;
 • udržujte zdravé vlasy pravidelnými maskami.

Rada Aby vlasy nebyly elektrifikovány, musíte dodržovat všechna pravidla péče. Poté se stížnosti, že prameny elektrolýzou, obvykle zmizí.

Pro nouzové vyloučení elektrifikace doma je vhodné vyhlazovat choulostivé chloupky s dlaněmi navlhčenými vodou. Nejlepší volbou je použít kapalinu s minerální kompozicí pro zvlhčování rukou nebo doplnění obvyklé verze kapky levandule, esenciálního oleje, růže.

Namísto vody je přípustné užít krém. Nejlepším výsledkem bude použití speciálního spreje na vlasy, které působí na princip antistatické. Možnost má bezpečné složení, efektivní akci.

Výrobky péče

Maximální pozornost by měla být věnována výběru kosmetiky. Prostředky by měly být prospěšné bez vyčerpání kudrlin. Kadeřníci doporučují možnosti nákupu obsahujících panthenol, ceramidy, silikon. Komponenty upravují povrch chloupků, což snižuje pravděpodobnost statické elektřiny. Je třeba se vyvarovat škodlivým složkám. Parabeny, agresivní slinky formaldehydu snižují kvalitu vlasů.

Vyberte kosmetiku s požadovaným účinkem bude v jakémkoli cenovém rozpětí. Analogy profesionálních produktů existují v rozpočtových značkách. Populární možnosti s antistatickým účinkem jsou:

 • Sesderma Sebovalis. Šampon s účinkem hlubokého čištění. Možnost pomáhá zbavit se lupů, uvolňuje statické. Kontejner o objemu 200 ml se prodává za 2,3 tisíc rublů.
 • Frais Monde. Výživný šampon pro normální, suché vlasy s oleji, argininem. Láhev 200 ml se prodává za 800 rublů.
 • Estel. Maska Curex Winter Series je ideální pro zimní použití. Kompozice přivádí kadeře, eliminuje elektrifikaci.
 • Alterna. Pro odstranění nahromaděné statiky se používá antistatický sprejový sprej. Lahodě 170 ml se prodává za 2,3 tisíc rublů.

Výrobky péče vybírají typ vlasů. Pro suché kudrlinky je použití neagresivního šamponu, kondicionéru, výživné masky povinné. U poškozených vlasů se doporučuje omezit počet hygienických postupů. Dodatečná kosmetika (sprej, tekutina, tepelná ochrana, antistatické) se používá podle potřeby.

Správné česání

Výběr hřebene je důležitým krokem v boji proti elektrizujícímu vlasu. Potřeba zastavit nástroj z přírodních materiálů. Ideální volba: ebonit. Profesionální kartáče s antistatickým účinkem se vyrábějí z materiálu. Dále je vhodný nástroj ze dřeva. Hřeben vyrobený z dřeva dobře spolupracuje s úkolem, zdokonaluje kudrlinky, ale vyžaduje častou výměnu. Výběr můžete zastavit na hřeben s přírodními štětinami.

Je třeba pokládat suché vlasy. Na hlavě vlasů s nahromaděnou statickou elektřinou můžete navíc držet mokré ruce, abyste odstranili náboj. Pro problematické kudrlinky se hodí aromatické česání. Na přístroj se aplikuje kapka levandule nebo růžového silice a postup se provádí standardním způsobem. Z použití plastových hřebenů je lepší odmítnout.

Elektrizující vlasy mohou zničit všechny účesy, aby vypadaly špinavě. Chcete-li odstranit pravděpodobnost problému, musíte vědět a dodržovat jednoduchá pravidla pro prevenci a odstranění statické elektřiny. Často se vlasy začínají nečekaně elektrifikovat a přinášejí spoustu nepříjemností.

Elektrifikované vlasy po mytí.

Statická zátěž ve vlasech je jedním z nejčastějších problémů. V létě vlasy suší sluneční a slanou vodu. V zimě - mráz a suchý vzduch. Vlasy akumulují statickou elektřinu, stojí na konci, ztrácejí svůj lesk, stávají se křehkými. A měly by být hladké a hedvábné! Proto je velmi důležité věnovat jim zvláštní pozornost a nešetřit na to žádné peníze ani čas.

Dnes budeme hovořit o nejúčinnějších způsobech odstranění statické elektřiny z vlasů.

Abyste zabránili elektrifikovaným vlasům, je nutné je zvlhčit.

 • Obvykle jsou vlasy suché vlasy elektrifikovány. Například denní výplach hlavy pouze zhoršuje situaci. Proto omyjte vlasy každý druhý den, použijte čistící šampon pouze několikrát za měsíc a po zbytek času použijte hydratační šampon a kondicionér.
 • Jednou týdně zkuste provést restorativní procedury, masky na vlasy, koupené v obchodě nebo můžete použít domácí prostředky na masky: majonéza, olivový olej nebo vejce.
 • Jednoduchá voda může pomoci rychle odstranit elektřinu z vlasů, minerální nebo termální vodu v spreji - kapalina musí být nastříkána na vlasy nebo navlhčena vlhkými palmami. Tato metoda je účinná, ale bohužel má krátkodobý účinek.

Odnímatelný kondicionér pomůže odstranit elektřinu z vlasů

Aplikuje se na vlhké vlasy a zůstává až do dalšího praní. Působí na vlasy jako na zvlhčující pokožku.

Jako reference:
Nezmazatelné kondicionéry se vyrábějí bez použití olejové báze a glycerin v jejich složení pomáhá rozptýlit a lehce zvlhčit vlasy. Nezmazatelná kondicionér je vhodná při dlouhých cestách, relaxaci na plážích, koupání v mořské vodě. Dobře chrání barvené vlasy, chrání před účinky chlorované a slané mořské vody. Nezmazatelné kondicionér jako majitelé neposlušných kudrnatých vlasů. Chrání vlasy před kudrnami v horkém letním počasí a lehce narovnává vlasy.

Chcete-li snížit elektrostatický účinek na vlasy při sušení, použijte iontový vysoušeč vlasů.

Samozřejmě, že jakékoliv elektrické spotřebiče dále vlasy vysychají, čímž jsou tenčí a křehčí. Proto chráníte vlasy při sušení vlasů, vlasové sérum, suché vlasy s heřmáry pokryté turmalínem a iontový vysoušeč vlasů. To je novinka v domácích spotřebičích.

Jako reference:
Iontový vysoušeč vlasů je antistatický vysoušeč vlasů. Princip fungování tohoto spotřebiče pro domácnost je jednoduchý: spolu s foukaným horkým vzduchem vysoušeč vlasů vytváří proud negativních iontů, které neutralizují kladné náboje nahromaděné ve vlasech. Tento vysoušeč vlasů rychle a jemně usuší vlasy, protože ionty jsou schopny rozdělit molekulu vody na velmi malé částice. Vlasy jsou lesklé a hedvábné. Navíc díky moderní technologii ušetříme trochu a elektřinu, protože čas strávený sušením je menší než u obyčejné sušičky.

Správné česání snižuje statickou elektřinu na vlasy

 • Zkuste vlasy co nejméně.
 • Před česáním naneste na hřeben trochu stylingu nebo laku. Nemůžete používat produkty pro úpravu vlasů obsahující alkohol.
 • Pečlivě zvolte hřeben: nejlepší nástroj, který je třeba upřednostňovat - kartáče z přírodních štětin na dřevěných držadlech. Na druhém místě - kovové hřebenové kartáče. Třetí místo je obsazeno plochými dřevěnými hřebeny nebo nástroji vyrobenými z antistatického plastu.

Moisturizujte vnitřní vzduch tak, aby vlasy neelektrofily

Zejména v zimě máme v našich apartmánech velmi suchý vzduch. Instalujte zvlhčovač do vašeho domova - může to být elektrický zvlhčovač vzduchu nebo klasický spotřebič připojený k radiátoru.

Můžete však použít volné nástroje: každý den umístit mokrý ručník na červeně vyhřívaný radiátor, nebo umístit malé nádoby s vodou v celém bytě, a to zejména v ložnici. Koupit zařízení, které určuje úroveň vlhkosti v místnosti.

Utírá ze statické elektřiny na vlasy

Existují speciální utěrky pro odstranění statické elektřiny z oblečení. Zde můžete držet takovou ubrousek přes vlasy a po nějakou dobu odstraníte náboj statické elektřiny.

Abyste se vyhnuli elektrizování vlasů, použijte jakýkoliv krém.

Krém na ruce může pomoci odstranit statickou elektřinu z vlasů. Odřízněte trochu smetany mezi dlaněmi a nechte je projít vlasy.

Uzemnění proti statické elektřině na vlasu

Když se sundáte s problémovým oblečením, můžete vypnout elektrickou energii uzemněním - dotýkat se železných předmětů (radiátor, kovové dveře atd.). Vyjděte z auta, poprvé sejměte tělo, abyste se při zavírání dveří nedostali do pohybu statickou elektřinou.

Změna obuvi vám pomůže zbavit se statické elektřiny ve vlasech.

Obuv s gumovou podrážkou umožňují hromadění elektrických výbojů ve vlasech, zatímco boty s koženými podrážkami přispívají k lepšímu uzemnění a tím odstraňují přebytečnou elektřinu ze šatů a vlasů. Proto dáváte přednost botám s koženými podrážkami v těch obdobích, kdy jsou vlasy elektrifikovány nejvíce.

Abychom neelektrifikovali vlasy, správně jsme si vybrali čelenku

Časté odstranění a nanášení víčka přispívá k elektrifikaci vlasů. Ale na druhou stranu je také bez klobouku nemožné - vlasy by měly být chráněny před chladem a větrem. Vyberte klobouk tak, aby nebyl příliš těsný a nebránil volnému oběhu krve. Samozřejmě, čelenka je nejlepší vybrat z přírodních materiálů. Pokud máte syntetickou krytku, zpracujte ji před opuštěním pomocí antistatického spreje.

Antistatický sprej na odstraňování elektřiny z vlasů

Konečně je pro vlasy antistatický sprej. Stačí natřít trochu a vlasy budou v dokonalém pořádku.

Sledujte své vlasy, krásu, přírodu, péči o ně a pak vás budou poslouchat v přítomnosti a budete se moci vyhnout nepříjemným překvapením v budoucnu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy