logo

Benzylbenzoát (emulze / masť): návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Benzylbenzoát je antiparazitární léčivo pro vnější použití. Aktivní proti roztrženým roztočům a vši.

Látka má toxický účinek na roztoče svrabů a všechny druhy vší (vši zemřou za 2-5 hodin, klíštějí za 7-32 minuty). Chitinózní krytí prochází a akumuluje v těle klíště v toxických koncentracích.

Léčba benzylbenzoátem způsobuje rozmnožování larvami a dospělých roztočů, ale neovlivňuje vajíčka parazitů.

Uvolnění formy lékové emulze nebo mastí 10% nebo 20% pro vnější použití.

Indikace pro použití

Co pomáhá benzylbenzoát? Podle pokynů je lék předepsán pro léčbu parazitních kožních infekcí:

 • svrab
 • demodikóza,
 • rosacea,
 • pityriasis versicolor
 • vši hlavy
 • olejová seborrhea.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu, dávkování emulze a masti

Mastička je aplikována zvenčí. Dospělí jsou předepsány 20% masti a pro děti od 3 let - 10%.

Po promývání přes noc se aplikují na celou pokožku, s výjimkou obličeje a pokožky hlavy, potřísněné rukama, které nejsou vyprané až do rána, 30 až 40 g benzylbenzoátové masti se spotřebuje na jedno tření. Podle pokynů se 4. den ošetření opakuje, 5. den je předepsáno praní se změnou spodního prádla a ložního prádla.

Po skončení léčby by se ruce neměly 3 hodiny omyt, poté by měly být po každém praní ošetřeny maskou mast. V případě vyplachování emulze s jinými oblastmi pokožky je třeba také znovu zpracovat. Masť je úplně omyta pokožkou na pátý den léčby.

Benzylbenzoátová masť pro vší

Při léčbě vší hlavy se masť třepe do pokožky hlavy a vlasů, pak je hlava svázaná s bavlněnou tkaninou. U pubicích vši se benzylbenzoátová masť třese do kůže pubis, břicha, hýždí, genitálií, inguinálních záhybů a vnitřního povrchu stehen.

U různých typů pedikulózy se maska ​​po ošetření dokončí ošetřením 1, 3 a 7 dní, předepíše se mytí mýdlem a vlasy se opláchnou 3% roztokem kyseliny octové.

Dezinfekce spodního prádla a ložního prádla, vrchního oděvu a klobouků je povinná. Pro dospělé použijte 20% masti, u dětí - benzylbenzoát 10%.

V oblastech s jemnou kůží masti se aplikuje bez intenzivního tření.

Zachování svrbení po léčbě není indikací pro stanovení dalšího kurzu specifické léčby. Svědění je reakcí těla na mrtvé klíště a jeho metabolické produkty a zmizí při předepisování antihistaminik a kortikosteroidních mas.

Aplikace emulze benzylbenzoátu

Před nanesením emulze se protřepe. Aplikujte malé množství tekutiny na pokožku těla, s výjimkou hlavy, krku a obličeje. Podle návodu k použití se emulze Benzylbenzoát aplikuje shora dolů - začíná se pokožkou rukou, trupu a nakonec dolní končetiny.

Léčba se provádí nebo po dobu 2 dnů denně (třením léku po dobu 10 minut s přestávkou před sušením pokožky). Pokaždé po ošetření pokožky se změní ložní prádlo a po umytí rukou se kůže dodatečně ošetří.

Pokud onemocnění pokračuje nebo postupuje, pak na 3. den prodloužíte kurz (po dobu 3 dnů) nebo po 3 dnech opakujte 2denní kurz.

Red eels a demodikóza - emulze Benzylbenzoát se aplikuje tenkou vrstvou na čistou pokožku 3 až 5krát denně. Doba trvání léčby je stanovena individuálně, v závislosti na reakci těla na léčbu - na úlevu zánětlivého procesu, na zastavení svědění.

Olejová seborrhea - emulze je rozdělena do tenké vrstvy na kůži pokožky hlavy. Po 30 až 40 minutách musí být benzylbenzoát vymyt. Postup je prováděn 2-3 krát týdně.

Nežádoucí účinky

Pokyn upozorňuje na možnost vývoje následujících vedlejších účinků při předepisování benzylbenzoátu:

 • pocit pálení;
 • podráždění pokožky;
 • alergické reakce.

Kontraindikace

Konstituční benzylbenzoát je kontraindikován v následujících případech:

 • s individuální nesnášenlivostí k benzylbenzoátu;
 • při akutních dermatologických onemocněních, včetně puchulárních zánětů;
 • mechanické poškození kůže;
 • během těhotenství a kojení;
 • pro léčbu dětí mladších 3 let.

Nepoužívejte lék na sliznicích, protože existuje silný pocit pálení. Po léčbě mají malé děti vestu sešitými rukávy.

V případě kontaktu s očima: důkladně opláchněte vodou nebo sodou; během podráždění sliznice oka, 30% roztokem sulfanilamidu (bělidlo) je zaveden za víčko a 2% roztok prokainu (novokain) pro bolest.

Interakce

Nebyla zjištěna žádná farmakologická interakce látky benzylbenzoátu s jinými léky. Nicméně použití emulze 20% benzylbenzoátu a masti by nemělo být prováděno současně s jinými léky pro vnější použití.

Při lokálním nebo systémovém užívání kortikosteroidů mohou některé příznaky zcela zmizet nebo zmizet (hyperémie, svědění), ale invaze zůstane. Proto je třeba během léčby masti a emulze benzylbenzoátu tyto léky vyhnout.

Cetylpyridiniumchlorid je zahrnuta jako emulgátor a antimikrobiální konzervační látka, která interaguje s mýdlem - léčivo může ztratit své bakteriostatické vlastnosti.

Analogy Benzylbenzoát, cena v lékárnách

Je-li to nutné, vyměňte olej nebo emulzi. Benzylbenzoát může být analogický s terapeutickým účinkem - to jsou přípravky pro léčbu svrabů:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití benzylbenzoátu, ceny a recenzí se nevztahují na léky podobné akce. Je důležité poradit se s lékařem a nečinit nezávislou náhradu drogy.

Cena v lékárnách v Moskvě a Rusku: Benzyl benzoát mast 20% 25 g - 18 až 37 rublů, náklady na emulzi - 120 až 175 rublů, podle 619 lékáren.

Léčivo je uchováváno na chráněném místě od světla při teplotách až do 20 ° C. Doba použitelnosti až 36 měsíců. Otevřená suspenze se uchovává při pokojové teplotě po dobu až 1 týdne.

Léčivá masti pro lékárny a emulze benzylbenzoátu se prodávají bez lékařského předpisu.

Emulze benzylbenzoátu: návod k použití

Složení

1 g emulze obsahuje jako účinnou látku 0,2 g lékařského benzylbenzoátu.

Pomocné látky: makrogol cetostearylether, prádelní mýdlo, šampon, čištěná voda.

Popis

Indikace pro použití

 • Svrab;
 • hlava a pubikální pedikulóza.

Kontraindikace

Dávkování a podání

Se svrabem trvá léčba 4 dny. První den se ošetření provádí večer před spaním po důkladném promytí ve sprše teplou vodou a mýdlem. Emulze se vtírá do pokožky rukou, pak do trupu a nohou, včetně podešví a prstů. Po ošetření pokožky používejte pouze čisté prádlo a oblečení. Ve 2. a 3. dnu se léčba přeruší, zatímco zbývající emulze nezbavuje pokožku.

4. den ve večerní době pacient myje mýdlem a třepí emulzi, jako první den, použije zbývající emulzi a znovu mění všechny šaty. Ruce po ošetření by neměly být promyty po dobu 3 hodin, v následných rukou jsou ošetřeny emulzí po každém praní. V případě vyplachování emulze s jinými oblastmi pokožky je třeba také znovu zpracovat. Emulze se úplně odmyje pokožkou na pátý den léčby.

Při hlavové nebo pubikální pedikulóze se 10-30 ml benzylbenzoátu aplikuje na chlupatou část těla po dobu 20 až 30 minut a poté se opláchne tekoucí vodou. Doporučujeme opláchnout ošetřené oblasti vodou okyseleným octem.

Dospělí jsou předepsána 20% emulze a děti do 5 let - 10%, pro které je 20% emulze zředěno 1: 1 s vařenou vodou před použitím.

Předávkování

Interakce s jinými léky

Funkce aplikace

Léčba pacientů zjištěných ve stejném ohnisku, stejně jako kontaktních osob, by měla být prováděna současně, aby se zabránilo infekci.

Zachování svrbení po léčbě není indikací pro stanovení dalšího kurzu specifické léčby. Svědění je reakcí těla na mrtvého klíštěte a jeho metabolických produktů a zmizí při předepisování antihistaminik a masti s glukokortikoidy.

Po léčbě je nutný lékařský dohled po dobu 2 týdnů a v případě komplikací i delší dobu.

Všechny předměty, které přišli do styku s infikovanou kůží, by měly být důkladně zpracovány. Ložní prádlo a ložní prádlo, ručníky vařené v roztoku pracího prostředku po dobu 5-10 minut.

Svrchní oděvy jsou na obou stranách žehlitelné. Věce, které nejsou tepelně ošetřeny, jsou zavěšeny venku po dobu 3 dnů. Obuv, hračky a další předměty jsou vyloučeny z používání po dobu 5 dnů a umístěny v plastovém sáčku. Matrace, polštáře, přikrývky jsou také vyloučeny z použití po dobu 5 dnů nebo se podrobí dezinfekci komory. Čalouněný nábytek lze ošetřit přípravky pro dezinsekce. Byt musí být vyčištěn, vyčištěn pomocí čisticích prostředků nebo s přidáním dezinfekčních prostředků.

Vyvarujte se podávání léku do očí, nosu, úst.

V případě požití léku:

 • v ústech: vypláchněte ústa velkým množstvím vody nebo 2% horkým roztokem sody a zajistěte odpočinek;
 • v žaludku: žaludek se omyje 1% - 2% roztokem sody, vodní směsí hořčíku a aktivního uhlí;
 • oči: důkladně opláchněte vodou nebo roztokem sody.

Benzylbenzoátová emulze - návod k použití pro vší, demodikózu a svrab

Pokud máte zájem o benzylbenzoátovou emulzi, pokyny pro použití jsou určeny k léčbě kůže ze svrabů, vši, červené akné a dalších onemocnění této skupiny. Léčba hlavy s lékem, abyste se zbavili vši a roztočů, které způsobují svrab, je možné provést doma. Hlavní věc je znát sekvenci postupu a všechny nuance, kontraindikace pro děti a dospělé.

Co je emulze benzylbenzoátu

Bílá kapalina, benzylbenzoátová emulze - roztok pro externí použití, s nímž můžete rychle odstranit parazity na hlavě, roztoče roztoče na těle. Lék patří do skupiny protipálených látek. Vyzařuje zvláštní pach s nízkou ostrostí. Lék má takové analogie:

 • Benzylbenzoát Grindeks mast;
 • Headline Lotion;
 • cemerická voda.

Indikace pro použití benzylbenzoátu

Mezi hlavní indikace pro použití benzylbenzoátu patří léze pokožky pacienta s roztoči, pedikulózou, mastnou seborrheou a červenými pimples. Kůra je nakažlivé onemocnění kůže, které je přenášeno dlouhodobým kontaktem. Také způsob přenosu onemocnění je sexuální. Infekce kůže může nastat v mateřských školách, kdy děti při hraní často přicházejí do styku. Kontaktujte sport, časté ruce v ruce jsou důvody přenosu svrabů z kůže pacienta. Svědění s onemocněním se projevuje v noci, protože parazit není aktivní během dne.

Neméně nepříjemné onemocnění - pedikulóza, lidé - vši. Jsou parazitické na pokožce člověka. Častým případem projevu jsou vší hlavě. Paraziti se živí lidskou krví (dochází k poškrábání) a vejce jsou připevněny k vlasům, což umožňuje odhalit onemocnění. Způsoby přenosu - kontakt s pacientem, přes ložní prádlo, věci, předměty pro domácnost, kartáčky na vlasy, nábytek a další. Při léčbě se používají nejen místní léky, ale i ložní prádlo, nábytek, oblečení, hračky atd. Jsou zpracovávány s příslušnými látkami.

Složení benzylbenzoátu

Nástroj je založen na hlavní účinné látce benzylbenzoát (ve 20% až 200 mg). Látka patří do antiparazitární skupiny léků a je levná, což činí lék cenově dostupným. Složení benzylbenzoátu 20% obsahuje další látky:

 • voda, ne více než 1 g;
 • mýdlo s obsahem mastných kyselin 72%;
 • emulgátor.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu

Benzylbenzoátová emulze se aplikuje pouze externě. Zvláštnost léčby onemocnění, jako je svrab nebo vší: léčba rodinných příslušníků nebo jiné skupiny lidí, kteří stráví dostatek času ve stejné místnosti, musí být provedena současně bezpodmínečně. Výjimkou bude žena během kojení. V opačném případě hrozí opětovné infekce. Zpracování veškerých předmětů, prostor, nábytku a oděvů pro domácnost je povinné, protože k zajištění smrti parazitů je nutné nejen na těle.

Pokyny pro použití benzylbenzoátu:

 1. Benzylbenzoátová emulze proti všem:
  • Před použitím drogy se z vlasů odřezávají nitky s častým hřebenem.
  • Poté protřejte lék do pokožky hlavy a vlasů po celé délce.
  • Emulze se pečlivě rozšiřuje mezi vlasy.
  • Poté, co potřebujete políbit na hlavu (balíček) a počkat 30 minut.
  • Potřebujete sledovat emulzi skvrny na obličeji, protože jednou v oku může nástroj poškodit sliznici.
  • Po ukončení procedury umyjte hlavu pod tekoucí vodou mýdlem nebo šamponem.
  • Výsledek je sledován za den za předpokladu, že oblečení, ložní prádlo atd. v pořádku.
  • V případě potřeby opakujte léčbu.
 2. Léčba svrabu benzylbenzoátem (20% u dospělých, 10% u dětí do 5 let věku):
  • První ošetření se provádí před spaním po teplé sprchě.
  • Nejdříve jsou namazané ruce, pak trup a nohy (nohy a prsty včetně). Nejlepší je použít bavlněný nebo gázový tampón.
  • Používejte čisté prádlo.
  • Následující 2 dny pleti nelze umýt. Ruční mytí je povoleno pouze 3 hodiny po aplikaci.
  • Ve 4. dni léčby se opakuje vše, co se stalo 1. den.
  • Příští den se produkt vypláchne z kůže.

Pokud se látka dostane na sliznice, je třeba provést následující kroky:

 • Pokud se roztok dostane do úst, vypláchněte je důkladně a důkladně opláchněte čistou vodou, roztokem hydrogenuhličitanu sodného (soda) nebo aktivním uhlím.
 • Při požití okamžitě vypláchněte 1-2% sóji na pečení.
 • Oči jsou důkladně promyty stejným roztokem sodíku.

Benzylbenzoát s demodikózou na obličeji

Použití benzylbenzoátu pro demodikózu obličeje:

 • Masť nebo krém s 20% aktivní složkou se aplikuje v tenké vrstvě na pokožku obličeje. Slizniční oči, nos a ústa nemohou být potaženy. Je nutné okamžitě označit kontury očí, úst a nosních dír a nezasahovat s nimi.
 • Aplikace je organizována 3 hodiny před spaním. Nakažená kůže musí být před zahájením léčby důkladně vyčištěna.
 • Léčba trvá až 10 dní.

Benzylbenzoát pro akné

Benzylbenzoát pro akné je aplikován s ohledem na následující nuance:

 • Masti nebo krém (20%) se aplikuje na vyčištěnou pokožku 2 až 5krát denně. Sliznice jsou pečlivě pokryty tak, aby lék nespadal do očí, nosu nebo úst.
 • Léčba by měla pokračovat, dokud pacient nezmění zánětlivý proces, očistí pleť od červeného akné, svědění. Pokud potřebujete více než 10 dní k odstranění nemoci, měli byste se poradit s lékařem.

Kontraindikace k použití benzylbenzoátu

Každá terapeutická kompozice má své vlastní vedlejší účinky a kontraindikace. Tento lék není výjimkou. Kontraindikace k použití benzylbenzoátu:

 • individuální intolerance k tělesným složkám léčiva;
 • těhotenství;
 • laktace (kojení) u matky;
 • přítomnost hnisavých nebo jiných ran na navrhovaném místě léčby;
 • věk dětí do 3 let.

Použití jakékoli léky by mělo rozhodně projednat se svým lékařem. Bez ohledu na to, jak je lék inzerován, nebo jeho účinnost a cenová dostupnost - konzultace s lékařem nepoškodí. Lékař by měl vědět, který pacient užívá lék, aby zabránil možné intoxikaci během interakce přípravku (při podávání určitých léků je zakázáno předepisovat Benzylbenzoát). Benzylbenzoát Před použitím je třeba číst instrukci!

Benzylbenzoát

Popis k 24. únoru 2016

 • Latinský název: Benzylbenzoát
 • ATX kód: P03AX01
 • Aktivní složka: Benzylbenzoát
 • Výrobce: Tallinn Pharmaceutical Plant (Estonsko), NIZHFARM, Murom přístroj na výrobu nástrojů, Bryntsalov-A, Green Dubrava CJSC, NIZHFARM, Altaivitaminy, Biochemist, Tula Pharmaceutical Factory, Retinoids, Lugansk HFZ

Složení

Složení emulze, která se používá zvenčí, zahrnuje aktivní složku benzylbenzoát, stejně jako pomocné složky: mycí prášek 72%, emulzní vosk, čištěnou vodu.

Složení masti pro použití zvenčí zahrnuje aktivní složku benzylbenzoát, stejně jako vodní emulzní bázi.

Formulář uvolnění

Emulze a mast vzniká benzylbenzoát.

 • Emulze je homogenní látka bílé barvy, která má mírně specifickou vůni a je obsažena v lahvích nebo lahvích (50, 100 nebo 200 g).
 • Masť je homogenní, bílá, má specifickou vůni. Obsahuje v plechovkách nebo v hliníkových trubkách 25 g.

Farmakologický účinek

Benzylbenzoát je lék s protiparazitickým účinkem pro vnější použití. Prokazuje aktivitu vůči svině, stejně jako všem.

Masť je aktivní ve vztahu k různým typům klíšťat, včetně rodu Demodex, svrab, vykazuje anti-pedikulární aktivitu. Bakteriostatický účinek je známý díky přítomnosti cetylpyridiniového činidla v antimikrobiálním konzervačním činidle.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Existuje toxický účinek na vši, které zemřou 2-5 hodin po použití produktu. Klíšťata zemřou po 7-32 minutách. Nástroj prochází chitinovým krytem, ​​po kterém se hromadí v toxických koncentracích v těle klíštěte. Pod vlivem drogy, larvy a dospělí klíšťata umírají, nemá vliv na parazitní vajíčka.

Při aplikaci je lokálně účinná látka téměř neabsorbována do systémové cirkulace.

Indikace pro použití

Existují následující údaje o použití benzylbenzoátu:

 • léčba svrabů a jiných kožních parazitárních infekcí - demodikóza, pityriasis versicolor, rosacea, olejnatá seborrhea;
 • od vši (pediculosická hlava a pubikum).

Kontraindikace

Kontraindikací je užívání léku v následujících případech:

 • pro léčbu dětí do 3 let;
 • s vysokou citlivostí těla na benzylbenzoát;
 • v případě poškození kůže, puchulárních kožních onemocnění;
 • během těhotenství a během kojení.

Nežádoucí účinky

V průběhu užívání benzylbenzoátu se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • lokální projevy: pocit pálení (často se projevuje u dětí), podráždění kůže, zarudnutí ošetřených oblastí pokožky;
 • kontaktní dermatitida;
 • alergické reakce.

Všechny tyto příznaky zpravidla zmizí po následném užívání léku. Pokud negativní účinky nezmizí samy o sobě, musíte zrušit užívání drogy a poradit se s lékařem. Je třeba mít na paměti, že nejčastěji se zvyšuje citlivost kůže v genitální oblasti av poškozených oblastech.

Pokyny pro benzylbenzoát

Benzylbenzoátová emulze, návod k použití

Emulze se aplikuje zvenčí. V případě svrabů je předepsána 20% dospělá emulze, děti do 5 let by měly dostávat emulzi 10%.

První den léčby by měla být léčba provedena večer před spaním, poté, co byla pokožka důkladně omyta ve sprše. Zpočátku se musí emulze vložit do pokožky na ruce, pak do kůže na těle, nohou, včetně prstů a na chodidlech.

Po ošetření pokožky je třeba používat pouze čisté oblečení a spodní prádlo. Je nutné provést přerušení léčby ve druhém a třetím dni, zatímco zbytky emulze z pokožky se neumyjí. Ve čtvrtém dni léčby by měl být opakován postup, který byl proveden v první den a opalování by mělo být znovu změněno.

Po zpracování nemůžete umýt ruce po dobu tří hodin, pak se po každém praní musí ruce ošetřit emulzí. Pokud se emulze musí vyprázdnit z jiných částí těla, je nutné léčbu opakovat. Pátý den je nutné emulzi zcela vypláchnout.

Komplikace svrabů (ekzém, dermatitida, pyoderma apod.) By měly být léčeny současně s léčbou svrabů. Po jeho ukončení by léčba komplikací měla pokračovat.

Benzylbenzoátová masť, návod k použití

Používání drog ve formě masti externě pro děti od tří let je velmi pečlivé. Tření znamená do pokožky obličeje a hlavy, musíte zajistit, aby lék nespadal do očí. Léčba dětí tráví 10% masti, dospělí - 20%.

Dospělí pacienti potřebují aplikovat léčivý přípravek okamžitě po sprchování nebo koupání a při ošetřování pokožky na celém těle, s výjimkou obličeje a pokožky hlavy. Současně pro jedno tření 30-40 g masti. Večer je třeba pokožku zpracovávat, ruce by se neměly omývat až do rána. Opakujte aplikaci masti na čtvrtý den. Na pátém místě by měly být prováděny důkladné hygienické postupy a výměna ložního prádla.

Když používáte všelidovou masti na pokožce hlavy a vlasů, pak by měly být vlasy skryty pod bavlněnou tkaninou.

Při léčbě pubikální pedikulózy třejte agens do kůže pubisu, inguinálních záhybů a stehen zevnitř.

Léčba pedikulózou je zapotřebí v prvním, třetím a sedmém dni. Osmý den důkladně umyjte mýdlem a vlasy, opláchněte kyselinou octovou (3% roztok).

Pokud existuje taková potřeba, léčba pokožky se opakuje.

Je nutné opatrně aplikovat masti na oblasti s jemnou pokožkou.

Benzylbenzoát z firmy Demodex

Použití demodexu znamená léčení 7-10 dnů, pokud se používá masti, a 2-3 týdny, pokud se používá emulze. Nástroj by měl být aplikován na místo léze tenkou vrstvou před spaním.

Benzylbenzoát pro akné

Léčba akné se používá, pokud je akné způsobeno parazitními infekcemi kůže. Ošetření se provádí tak, jak je popsáno výše.

Předávkování

V případě předávkování mohou být projevy, které jsou vedlejšími účinky, intenzivnější. Zvláště může vzniknout kontaktní dermatitida.

Pokud pacient náhodně polkne masti nebo je aplikováno velké množství přípravku, může se objevit kontaktní dermatitida, pacient může ztratit vědomí. Je také možné vývoj záchvatů, retence moči.

V případě předávkování se provede symptomatická léčba. Mělo by z něj vymazat kůži. Pokud byla droga požita, je nutné provést výplach žaludku, po kterém se tablety s aktivním uhlím. V případě potřeby aplikujte antikonvulzivní léky.

V případě nežádoucích účinků během léčby by měl být použitý přípravek omyt mýdlem a vodou.

Interakce

Nebyla zjištěna žádná farmakologická interakce látky benzylbenzoátu s jinými léky. Nicméně použití emulze 20% benzylbenzoátu a masti by nemělo být prováděno současně s jinými léky pro vnější použití.

Při lokálním nebo systémovém užívání kortikosteroidů mohou některé příznaky zcela zmizet nebo zmizet (hyperémie, svědění), ale invaze zůstane. Proto je třeba během léčby masti a emulze benzylbenzoátu tyto léky vyhnout.

Látka cetylpyridiniumchlorid, která je součástí léčiva jako emulgátoru a antimikrobiální konzervační látky, interaguje s aniontovými účinnými látkami, tj. S mýdlem. V důsledku toho může droga ztrácet své bakteriostatické vlastnosti.

Podmínky prodeje

Můžete si koupit na předpis.

Podmínky skladování

Odkazuje na seznam B, musí být uložen na temném místě, teplota by neměla být vyšší než + 20 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nástroj můžete uchovávat po dobu 2 let, nemůžete uplatnit po uplynutí doby platnosti.

Zvláštní instrukce

Aby se zabránilo opakované infekci, je důležité provést současnou léčbu pacientů, kteří jsou identifikováni v jednom zaměření, stejně jako těch, kteří jsou v úzkém kontaktu.

Pokud se po léčbě objeví pocit svědivosti pacienta, je to způsobeno reakcí lidského těla na odpadní produkty klíštěte. Tento příznak může být vyloučen, pokud se používá k léčbě masti s glukokortikosteroidy a antihistaminiky.

Je nutné zajistit, aby lék neklesl na sliznici úst, nosu a očí. Pokud se produkt dostal do úst, je nutné propláchnout ústa vodou nebo 2% roztokem jedlé sody. V případě požití je nutné žaludek vypláchnout 1-2% roztokem sody s pitnou nebo vodní směsí aktivního uhlí a spálené magnézie. Pokud se droga dostala do očí a způsobila podráždění, pro oční víčko je třeba kapat 30% roztoku sulfonamidu, pokud máte strach z bolesti, vdejte 2% roztoku prokainu.

Pokud emulze nebo masť benzylbenzoátu s demodikózou nebo jinými chorobami způsobuje spálení nebo podráždění pokožky, opláchněte místo, kde byl přípravek aplikován. Pro mytí můžete použít teplou vodu nebo roztok sody.

Je nutné pečlivě zpracovat všechny předměty, které přicházejí do kontaktu s pokožkou pacienta. Zejména ložní prádlo, ručníky je třeba vařit po dobu 5-10 minut v roztoku pracího prostředku.

Oblečení je na obou stranách žehlivá, ty věci, které nelze tepelně ošetřit, jsou zavěšeny venku a uloženy tam tři dny. Také je třeba dezinfikovat polštáře, matrace, přikrývky, hračky atd.

Uvnitř byste měli vyčistit dezinfekčními přípravky.

Po léčbě musí být pacientův stav sledován po dobu dvou týdnů, pokud se objeví komplikace, je nutné delší monitorování.

Analogy

Neexistují žádné analogy léčiva benzylbenzoátu.

Pro děti

Děti do 3 let by neměly používat masti a emulzi.

Během těhotenství a kojení

Nástroj je kontraindikován pro těhotné ženy, stejně jako pro maminky, kteří kojení praktikují.

Benzylbenzoate Recenze

Ve většině případů jsou recenze o masti, které uživatelům zanechávají online, pozitivní. Mnoho žen píše o účinnosti léku na demodikózu, s tím, že se jí podařilo se zbavit akné. Uživatelé, kteří vědí, jaká je emulze benzylbenzoátu, recenze také píší pozitivně a konstatuje, že úspěšně léčili svrab. Mnoho rodičů se tímto nástrojem podařilo zbavit všechny vši. Jako negativní bod je nepříjemný pach drogy, pocit hoření při používání. V některých recenzích mluvíme o tom, že k dosažení výsledku musel být nástroj aplikován déle, než je uvedeno v pokynech.

Benzylbenzoát cena, kde koupit

Náklady na masti ze svrabů závisí na obalu. V lékárnách je cena benzylbenzoátu (masti pro svrab) v průměru 20-35 rublů na balení. 25 g. Cena emulze Benzylbenzoát je v průměru 140 rublů na 200 g.

Emulze benzylbenzoátu: návod k použití

Benzylbenzoát je antiparazitika používaná k léčbě kožních infekcí parazitárního původu, včetně svrabů.

Forma uvolnění a složení

Benzylbenzoát se vyrábí ve formě 10% a 20% emulze pro vnější použití v 50 ml, 100 ml a 200 ml injekční lahvičce. Další formy uvolňování - 10% a 20% masti v tubách a plechovkách.

Hlavní účinnou látkou je benzylbenzoát. 100 g emulze obsahuje 20 g benzylbenzoátu.

Pomocné složky: emulgátor, pevné mýdlo, čištěná voda.

Farmakologický účinek

Benzylbenzoát se vyznačuje akaricidním (zabíjejícím) účinkem proti různým druhům roztočů, včetně parazitů, které způsobují svrab. Účinná látka proniká chitinózním krytem parazitů, které se v těle klíšťat akumulují v toxických koncentracích. Také benzylbenzoát vykazuje anti-pediculózní aktivitu proti všem druhům vší. Přispívá k smrti dospělých a larvů parazitů, neovlivňuje vajíčka.

Smrt klíšťat nastává během 7-32 minut po aplikaci emulze a vši do 2-5 hodin. Účinná látka není absorbována do krevního řečiště.

Indikace pro použití

Emulze benzylbenzoátu se používá k léčbě:

 • červené úhoře;
 • demodikóza (způsobená rokem klíšťat, parazity v mazových žlázách a vlasových folikulích);
 • pityriasis lichen;
 • svrab;
 • olejová seborrhea;
 • vši hlavy.

Kontraindikace

Benzylbenzoátová emulze se nevztahuje:

 • s individuální nesnášenlivostí k benzylbenzoátu;
 • při akutních dermatologických onemocněních, včetně puchulárních zánětů;
 • mechanické poškození kůže;
 • během těhotenství a kojení;
 • pro léčbu dětí mladších 3 let.

Dávkování a podávání

Emulze benzylbenzoátu je určena k místnímu vnějšímu použití. Před aplikací přípravku je nutno otřesit. Pro léčbu dospělých se používá 20% emulze u dětí - 10%. Způsob použití benzylbenzoátu závisí na důkazech.

Svrab a pityriasis versicolor. Emulze by měla být navlhčena bavlněným nebo gázovým tamponem, který se vloží do pokožky (pokožka rukou, trupu a nohou). Spotřeba emulze na postup je 100 g. Emulze se aplikuje jednou denně po dobu 3 dnů. Před začátkem léčby a po 3-denním kurzu musíte sprchovat, změnit spodní prádlo a postel. V případě potřeby lze léčbu opakovat.

Červené úhoře a demodikóza. Emulze je aplikována v tenké vrstvě na čistou pokožku 3 až 5krát denně. Doba trvání léčby je stanovena individuálně, v závislosti na reakci těla na léčbu - na úlevu zánětlivého procesu, na zastavení svědění.

Olejnatá seborrhea. Emulze se rozkládá v tenké vrstvě přes pokožku pokožky hlavy. Po 30-40 minutách se produkt vypláchne. Postup je prováděn 2-3 krát týdně.

Pediculóza. Nástroj se nanese na kůži pokožky hlavy (25 g emulze pro jeden postup) pomocí bavlněného nebo gázového polštářku, který se lehce vtírá do kůže a vlasů. Z hlavy je pokryta kapesník nebo ručník. Po půlhodině je emulze jemně omyta teplou tekoucí vodou. Současně byste se měli vyvarovat získávání peněz na obličeji. Vlasy jsou opláchnuty teplým 5% roztokem octu (sklenice vody pro sklenici octa) a další hodinu je hlava zabalena kapesníkem nebo ručníkem. Pak jsou vlasy důkladně omyty mýdlem nebo šamponem, kousky jsou odstraněny při česání vlasů častým hřebenem. Výsledky jsou vyhodnocovány za den. Je-li to nutné, opakované zpracování roztokem octa.

Pro děti do 5 let se emulze aplikuje ve zředěné formě - zředí se vařenou chladicí vodou v poměru 1: 1.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky se často objevují při léčbě kožních záhybů nebo kůže na obličeji, které se projevují pocením pálení, oloupaním, zarudnutím a podrážděním kůže, rozvojem kontaktní dermatitidy.

V případě předávkování může dojít ke zvýšení nežádoucích účinků. V tomto případě by mělo být užívání drogy přerušeno.

Zvláštní instrukce

Při aplikaci emulze:

 • Zabraňte kontaktu s očima a sliznicemi;
 • je nutné provádět dezinfekci spodního prádla, klobouků, podestýlky;
 • před ošetřením se sprchujte, aby mechanicky odstranili parazity z povrchu pokožky a vyprášily povrchovou vrstvu pokožky (přípravek bude snadněji pronikat do epidermis);
 • při ošetření pokožky rukou po každém umytí se vyžaduje opětovné použití emulze;
 • zpracování kontaktů a bydlení ve stejné místnosti je třeba provést současně;
 • při užívání léku během laktace by mělo dojít k přerušení kojení;
 • nedoporučuje se používat emulzi spolu s jinými vnějšími prostředky;
 • otevřít zavěšení injekční lahvičky ne delší než týden.

V případě náhodné emulze:

 • v očích - opláchněte důkladně vodou nebo 1% roztokem sody; pokud se vyskytne podráždění oka - kapat s roztokem 30% sodného sulfacylu, pokud je zaznamenána bolest - 2% roztoku novokainu;
 • v ústech - opláchněte ústní dutinu vodou nebo 2% roztokem sody;
 • v žaludku - okamžitě se poraďte s lékařem.

Analogy

Kompletní strukturní analogy (se stejnou účinnou složkou) benzylbenzoátu zahrnují následující léčiva: Benzocid, Bensokril.

Podmínky ukládání

Benzylbenzoátová emulze se uchovává při pokojové teplotě (15 až 25 ° C), chrání před světlem a nedostupná pro děti. Doba použitelnosti je 2 roky. Nepoužívejte emulzi po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Benzylbenzoátová cena emulze

Benzylbenzoátová emulze pro vnější použití 20%; láhev 50 g - od 16 rublů.

Emulze benzylbenzoátu - oficiální * návod k použití

Registrační číslo: P N001773 / 01-070907

Obchodní název léku: Benzylbenzoát

Mezinárodní nechráněný název (INN) nebo název seskupení: Benzylbenzoát

Dávková forma: emulze pro vnější použití.

Složení
Aktivní složka: benzylbenzoát - 200 mg.
Pomocné látky: mýdlo na praní 72%, emulzní vosk, vyčištěná voda na 1 g.

Popis
homogenní emulze bílé barvy se slabým specifickým zápachem.

Farmakoterapeutická skupina: antikardiovaskulární.
Kód ATX P03AX01

Farmakologické vlastnosti
Toxický účinek na různé druhy roztočů, včetně svrabů, a projevuje anti-pedikulární aktivitu.

Indikace pro použití
Benzylbenzoát se používá k léčbě svrabů.

Kontraindikace
Přecitlivělost. Nedoporučuje se používat u dětí mladších 3 let.

Těhotenství a kojení
Nedoporučuje se těhotným ženám a během kojení.

Dávkování a podání
Léčba trvá 4 dny. Dospělí určují 20% emulzi a děti do 5 let - 10% (droga se zředí vařenou vodou v poměru 1: 1). První den se ošetření provádí večer před spaním po důkladném promytí ve sprše teplou vodou a mýdlem. Emulze se vtírá do pokožky rukou, pak do trupu a nohou, včetně podešví a prstů. Po ošetření pokožky používejte pouze čisté prádlo a oblečení. Ve 2. a 3. dnu dochází k přerušení léčby, zatímco zbývající emulze nezbavuje pokožku. 4. den ve večerní době pacient myje mýdlem a třepí emulzi, jako první den, použije zbývající emulzi a znovu mění všechny šaty. Ruce po ošetření by neměly být promyty 3 hodiny; Následně jsou ruce ošetřeny emulzí po každém praní. V případě vyplachování emulze s jinými oblastmi pokožky je třeba také znovu zpracovat. Emulze je pátý den úplně omyta pokožkou.
Léčba komplikací svrabů (dermatitida, ekzém, pyodermie, poštoparabská lymfoplasie) by se měla provést současně s léčbou svrabů a pokračovat po jejím dokončení.

Nežádoucí účinky
Alergické reakce. Lokální reakce: možná (zejména u dětí), pocit pálení, podráždění kůže. Pokud se objeví známky podráždění kůže, přestanete užívat lék.

Předávkování
Neidentifikováno.

Interakce s jinými léky
Neidentifikováno.

Zvláštní instrukce
Léčba pacientů zjištěných ve stejném ohnisku, stejně jako kontaktních osob, by měla být prováděna současně, aby se zabránilo reinfekci.
Zachování svrbení po léčbě není indikací pro stanovení dalšího kurzu specifické léčby. Svědění je reakce těla na mrtvého klíštěte a jeho metabolické produkty a zmizí při předepisování antihistaminik a mastí s glukokortikosteroidy.
Všechny položky, které přicházejí do styku s infikovanou kůží, by měly být důkladně zpracovány. Ložní prádlo a ručníky se vaří v roztoku pracího prostředku po dobu 5-10 minut.
Svrchní oděvy jsou na obou stranách žehlitelné. Věce, které nejsou tepelně ošetřeny, jsou zavěšeny venku po dobu 3 dnů. Obuv, hračky a další předměty jsou umístěny v plastovém sáčku a vyloučeny z použití po dobu 5 dnů. Matrace, polštáře, přikrývky jsou také vyloučeny z použití po dobu 5 dnů nebo se podrobí dezinfekci komory. Čalouněný nábytek lze ošetřit přípravky pro dezinsekce. Byt musí být vyčištěn, vyčištěn s detergenty nebo přidáním dezinfekčních prostředků.
Vyvarujte se podávání léku do očí, nosu, úst.
Když je droga postižena:
- v ústech a nosu: opláchněte hojně vodou nebo 2% roztokem teplé sody;
- v očích: důkladně opláchněte vodou.

Formulář uvolnění
Emulze pro vnější použití 20% v lahvičkách a lahvičkách o objemu 50 g, 100 g a 200 g. Každá lahvička, láhev spolu s pokyny pro lékařské použití jsou umístěny v kartonu.

Podmínky skladování
Při teplotě 18 až 22 ° C. V dosahu dětí.

Doba použitelnosti
2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky prodeje lékáren
Přes pult.

Výrobce
JSC "Retinoidy"

Emulze
pro svrab
doma

Balení 200 g se vypočítá
pro úplný průběh léčby

Benzylbenzoát - emulze pro boj proti svrabě

Látka má toxický účinek na roztoče roztočů a je používána u dospělých a dětí jako externí látka pro léčbu svrabů. Nástroj je emulze bílé barvy se slabým specifickým zápachem.

Emulze díky své jemné disperzi (na rozdíl od masti) proniká rychleji a hlouběji, a to neutralizujícími klíšťaty ve všech fázích jejich vývoje.

Výhody léku:

 • maximální účinnost v nejkratší možné době;
 • mají škodlivý účinek ve všech fázích vývoje klíšťat;
 • bezpečné v doporučených dávkách pro použití u dospělých a dětí (od 3 let);
 • neznečistí ložní prádlo a oblečení.
 • se hodí
  pro děti

  platný
  rychlejší masti

  v seznamu
  VED

  Emulzní akce

  Emulzní benzylbenzoát 20%

  • Emulze je snadno rozptýlena po povrchu kůže a volně proniká do pohybů svědění, což způsobuje smrt larvů a dospělých roztočů svrabů.
  • Lék působí v horních vrstvách epidermis, nepronikuje do krve, má vysokou účinnost.
  • Tekutá dávková forma je úsporná, snadno použitelná a snadno se aplikuje na tělo.
  • Nemá akutní, subakutní a chronickou toxicitu, stejně jako alergické a dráždivé účinky.

  Co je svrab?

  Scab

  - Jedná se o nakažlivá onemocnění způsobená svraštěním svrabů.

  Zelená svrabka

  - malý parazit, který není viditelný pouhým okem, žije v povrchových vrstvách kůže, krmí se nadrženými váhy, pohybuje se pouze v noci.

  Způsoby infekce:

  • kontakt těla;
  • handshake;
  • ložní prádlo;
  • měkké hračky.

  Symptomy:

  • svědění, zejména večer a noci;
  • vzhled malých červených uzlíků na kůži.

  Hlavní místa ničení:

  palmy, zápěstí, lokty, podešev, hýždě, pohlavní orgány, ale při šíření klíšťat tělem může být vyrážka kdekoliv.

  Je důležité

  Diagnóza "svrabů" by měla dělat dermatologa

  vyrážky jsou různé, nemají sama léky. S diagnózou svrabů je nutné prověřit všechny členy rodiny.

  Vyhněte se kontaktní emulzi

  s plastovými povrchy z polymethylmetakrylátu, polystyrenu a polyvinylchloridu (povrchy vany, sprchové kabiny, podlahy pokryté linoleem).

  Věnujte pozornost sedimentu

  důkladně protřepejte emulzi před použitím, aby nedošlo k nedostatečné účinnosti léčby.

  Jak zacházet s svrabem?

  Ošetření se provádí podle schématu ve 4 etapách.
  Úspěch závisí na správnosti souladu se všemi stupni!

  Pro léčbu dětí mladších pěti let používejte benzylbenzoátovou emulzi,
  zředěná vařenou vodou v poměru 1: 1

  KROK 1. Použití drogy

  Před prvním použitím emulze benzylbenzoátu se sprchujte pomocí mýdla nebo jiných hygienických prostředků. Po sprchování, v noci, nanášejte emulzi na celou pokožku, s výjimkou pokožky hlavy, a opatrně ji protřete rukama. Léčba těla se doporučuje, když stojíte na froté ručníku na dlaždicové podlaze. Nasaďte čisté oblečení, změňte lůžko. Neodmyjte emulzi před opětovným zpracováním (viz krok 3). Neumývejte si ruce až do rána.

  STÁZEK 2. Přerušení léčby

  V 2. a 3. dnu se provádí přerušení léčby, zatímco zbytky emulze z pokožky nelze umýt, ložní prádlo a oblečení by se neměly měnit. V případě mytí emulze rukama a jinými oblastmi pokožky je třeba je znovu zpracovat.

  ETAPA 3. Opětovné zpracování

  Ve čtvrtek večer opakujte procedury první fáze: sprchujte pomocí mýdla nebo jiných hygienických přípravků. Po sprchování by se emulze měla důkladně otírat na celou pokožku, s výjimkou obličeje a pokožky hlavy.

  Pro dosažení optimálního účinku je rozhodující provedení 4. dne léčby.

  STAV 4. Dokončení léčby.

  5. den úplně opláchněte emulzi z pokožky teplou vodou a mýdlem, aniž byste si pokořili pokožku. Změňte oblečení a oblečení znovu.

  Po skončení léčby je nutné opakované vyšetření lékaře, aby se předešlo relapsu.

  Další zpracování

  Úspěch léčby závisí na tom

  jak pečlivě se zpracovává nejen kůže, ale i oblečení,
  ložní prádlo. Protože roztoč roztoč udržuje vitalitu
  na tkáních, možná opětovná infekce.

  Vaření

  Dezinfekce ložního prádla a spodního prádla, ručníky se provádí vařením v 1-2% roztoku sódy nebo s pracím práškem po dobu 10 minut od okamžiku varu.

  Žehlení

  Vrchní oděvy (šaty, kalhoty, mikiny, atd.) Jsou na obou stranách žehlivá horkou žehličkou.

  Zpracování

  Objekty, které nelze vařit, ale s nimiž se oběť dostala do styku, jsou ošetřeny speciální přípravou "A-steam" v aerosolovém obalu.

  Výjimka

  Dětské hračky, boty jsou umístěny v plastovém sáčku a dočasně vyloučeny z používání (nejméně 7 dní).

  Povečeření

  Pláště, kabáty, kožichy, kožené zboží a semiš jsou vyvěšeny na otevřeném vzduchu po dobu 5 dnů.

  Mokré čištění

  V bytě se provádí mokré čištění s použitím čisticích prostředků nebo dezinfekčních prostředků.

  Kde koupit?

  Požádejte o emulzi benzylbenzoátu pro léčbu svrabů
  v lékárnách vašeho města!

  Chcete-li vyhledat nejbližší lékárny, klikněte na ikonu v levém horním rohu mapy.

  Adresa: Moskva,
  4 Plekhanov Str.

  Požádejte o lék benzylbenzoát v lékárnách ve vašem městě.

  Pokyn

  Registrační číslo P N001773 / 01.

  Obchodní název: Benzylbenzoát

  Mezinárodní nechráněný nebo chemický název: Benzylbenzoát

  Forma dávkování: Emulze pro vnější použití.

  • Aktivní složka: benzylbenzoát - 200,0 mg.
  • Pomocné látky: pevné domácí mydlo - 10,0 mg, emulze vosku - 10,0 mg, přečištěná voda na 1,0 g.

  Popis: Jednotná emulze bílé nebo téměř bílé barvy se slabým specifickým zápachem. Usazování emulzních částic, které zmizí po míchání, je povoleno.

  Farmakoterapeutická skupina: Anti-terapeut.

  Farmakologický účinek
  Antiparazitární lék pro vnější použití. Toxický účinek na různé druhy roztočů, včetně svrabů, a projevuje anti-pedikulární aktivitu. Prochází chitinózním krytem a akumuluje v těle klíště v toxických koncentracích (klíšťata zemřou během 7-32 minut). Způsobuje smrt larv a dospělých roztočů.

  Farmakokinetika
  Prochází horní vrstvy epidermis, neabsorbuje se do systémového oběhu.

  Indikace pro použití
  Benzylbenzoát se používá k léčbě svrabů.

  Kontraindikace
  Přecitlivělost. Nedoporučuje se používat u dětí mladších 3 let.

  Těhotenství a kojení
  Nedoporučuje se těhotným ženám a během kojení.

  Dávkování a podání
  Léčba trvá 5 dní. Dospělí určují 20% emulzi a děti do 5 let - 10% (droga se zředí vařenou vodou v poměru 1: 1).

  Venku. Emulze je důkladně potřísána rukou po umytí přes celou dobu pokožky, s výjimkou obličeje a pokožky hlavy. Ruce se nekouří až do rána. Jedno ošetření spotřebuje 50-100 g emulze. Ve 2. a 3. dnu se léčba přeruší, zatímco zbývající emulze nezmizí pokožku, lůžko se nemění. 4. den se léčba opakuje. Emulze je pátý den úplně omyta pokožkou teplou vodou a mýdlem, aniž by se třela kůže. Spodní prádlo a ložní prádlo se po každém ošetření mění.

  Nežádoucí účinky
  Alergické reakce. Lokální reakce: možná (zejména u dětí), pocit pálení, podráždění kůže. Pokud se vyskytnou známky podráždění kůže, užívání drogy se zastaví.

  Předávkování
  Neidentifikováno.

  Interakce s jinými léky
  Neexistují žádné farmakologické interakce s jinými léky, nicméně stejně jako všechny antiparazitické přípravky se benzylbenzoát nedoporučuje používat současně s jinými externími léky.

  Zvláštní instrukce
  Léčba komplikací svrabů (dermatitida, ekzém, pyodermie, poštoparabská lymfoplasie) by se měla provést současně s léčbou svrabů a pokračovat po jejím dokončení.

  Léčba pacientů zjištěných ve stejném ohnisku, stejně jako kontaktních osob, by měla být prováděna současně, aby se zabránilo reinfekci.

  Zachování svrbení po léčbě není indikací pro stanovení dalšího kurzu specifické léčby. Svědění je reakce těla na mrtvého klíštěte a jeho metabolické produkty a zmizí při předepisování antihistaminik a mastí s glukokortikosteroidy.

  Veškeré předměty, které přišli do kontaktu s infikovanou kůží, by měly být ošetřeny. Dezinfekci ložního prádla, spodního prádla a utěrek lze provést varem 1-2% roztoku sódy nebo pracího prostředku po dobu 5 až 7 minut po varu nebo ponořením do roztoku obsahujících chlor. Vrchní oděvy (šaty, kalhoty, obleky, svetry atd.) Jsou dezinfikovány žehličkami na obou stranách horkou žehličkou. Část věcí, obzvláště nepodléhající tepelnému ošetření, může být vysílána venku po dobu 3 dnů. Pro dezinfekci některých věcí (hračky, boty, oblečení) můžete použít způsob dočasného vyloučení z použití, pro který jsou umístěny po dobu 3 dnů v uzavřených plastových sáčcích. Matrace, polštáře, přikrývky jsou vyloučeny z použití po dobu 5 dnů nebo se podrobí dezinfekci komory. Čalouněný nábytek lze ošetřit přípravky pro dezinsekce. Byt musí být vyčištěn, vyčištěn s detergenty nebo přidáním dezinfekčních prostředků.

  Je nutné vyhnout se podání léku na sliznicích očí, nosu, úst, genitálií. V případě kontaktu důkladně opláchněte sliznice teplou vodou nebo 1% - 2% roztokem hydrogenuhličitanu sodného (poživatelná soda). Pokud se lék dostane do žaludku, je nutné ho opláchnout 1% - 2% roztokem hydrogenuhličitanu sodného a vypít sklenici vody s aktivním uhlím (v ½ šálku vody se smíchá 6 drcených tablet s aktivním uhlím).

  Lék neovlivňuje schopnost řídit a provádět práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti.

  Formulář uvolnění
  Emulze pro vnější použití 20%.

  50, 100 a 200 g v tmavých skleněných lahvích se šroubovým hrdlem, utěsněných plastovými zátkami a závrtnými uzávěry nebo závrtnými plastovými krytkami s těsnícím těsněním as ovládáním prvního otvoru nebo bez něj.

  Každá lahvička spolu s návodem k použití je umístěna v balení z lepenky.

  Podmínky skladování
  Při teplotě 15 až 25 ° C Uchovávejte mimo dosah dětí.

  Doba použitelnosti
  3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

  Podmínky prodeje lékáren
  Pusťte bez předpisu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy