logo

Tip 1: Jak holit bez podráždění

Schopnost řádně a čistě oholit přichází pouze s létami a praxí. Pro tento účel se používá různé pomůcky a různé metody. Každá jednotlivá osoba sama vybírá nejlepší volbu.

Chcete-li pochopit, jak holit bez podráždění, měli byste pečlivě prostudovat pravidla tohoto postupu. Pomůže to každodennímu trápení na příjemný proces.

Příčiny podráždění

Nejzákladnější důvody, proč dochází k podráždění kůže:

 • pozdější výměna žiletky;
 • nedostatečná hydratace pokožky;
 • použití jednorázových strojů, které mají příliš ostré ostří;
 • příliš časté holení, ve kterém horní vrstva epidermis nemá čas na zotavení;
 • klimatické podráždění;
 • nesprávná kosmetická péče;
 • alergická reakce na potraviny;
 • elektrická holicí strojek.

A u mužů s tmavými vlasy je tendence k podráždění na kůži mnohem vyšší než u blond vlasů. Nesprávná strava může také ovlivnit zarudnutí a podráždění povrchu pokožky.

Jak holit bez podráždění

Aby pokožka po holení zůstala zdravá ve vzhledu a příjemná na dotek, výrobci pánské kosmetiky vytvářejí více a lepší nové výrobky před holením. K takovýmto produktům se přidávají speciální dezinfekce pro dezinfekci ran. Použití těchto prostředků může zabránit drobným poruchám a podrážděním, které se mohou objevit během holení.

Co znamená použít

Značné množství mužů je nuceno každodenně oholit strniště. Nejen stav kůže, ale i čistý vzhled: jednotná štětina, absence červenosti závisí na vysoce kvalitním oholení. Je nutné odmítnout přípravky obsahující alkohol, které vysychají kůži.

Přírodní krémy, balzámy, pleťové vody a oleje na holení mohou uklidnit a změkčit pokožku. Pomáhají obnovit epidermis, zabraňují svědění a suchou pokožku a zanechávají na obličeji příjemný pocit svěžesti.

K usnadnění tohoto rutinního úkolu byly poskytnuty některé zvláštní prostředky:

 • smetana - zakladatel všech současných pěn a gelů. Má nízké náklady a dokonale působí na kůži. Mýdlový film, který vytváří na povrchu pokožky, umožňuje, aby se kotouč snadno posunoval a zajistil čisté řezání vlasů. Kromě toho se krém zabývá hydratací, což je důležité pro osoby se suchou kůží. Má pouze jednu nevýhodu - nutnost nákupu speciálního kartáče k distribuci krému na povrch těla;
 • pěna - obsažená ve válci s tlačítkovým dávkovačem. Její popularita spadá proto, že se na kůži nerozkládá rovnoměrně. Po nanesení pěna ztrácí hustotu struktury a jednoduše klouže z povrchu těla. Vaše volba je lepší zastavit na produktu, který je založen na hydratovaných přírodních olejích (olivový, kukuřičný nebo mandlový). Do pěnového vzorce je zahrnuta pouze purifikovaná voda a alkoholovou složkou je s výhodou methylparafen;
 • gel - k dispozici v předem balených plechovkách. Je vhodně aplikován na kůži bez potřeby potřásání plechovky. Po nanesení na kůži poskytuje gel nejen perfektní klouzání čepelky, ale díky svým účinným složkám také změkčuje vlasy.

Prostředky by měly být vybrány podle typu pokožky a zvláštních potřeb. Nezanedbávejte péči o pokožku a po holení.

Bezpečná technika holení

Jsou-li obličej a krk již párovány a jsou aplikovány holicí přípravky, je čas použít stroj. Provede se na samém spodku rukojeti, aby byl stroj udržován na minimálním tlaku.

Takové typy holení jsou možné:

 • ve směru růstu vlasů;
 • kolmo na růst;
 • v určitém úhlu k růstu vlasů;
 • proti směru růstu.

Začněte proces odstraňování chloupků z tváří - čepel by se měl pohybovat shora dolů, od začátku štětin až po bradu. Tajemství holení bez podráždění je jednoduché:

 • holicí strniště by mělo být na růst vlasů a v každém případě proti;
 • aby byl kód extrémně čistý, stroj může být nasměrován šikmo pod mírným úhlem;
 • nenechávejte holicí stroj;
 • volnou ruku k roztažení ošetřené oblasti pokožky, ke zvýšení účinnosti odstranění chloupků;
 • není možné tvrdé stisknutí stroje, protože odstraní horní vrstvu pokožky;

Když se horní část obličeje zpracovává a zbývá ostění brady a knírek, bude nutné štětiny dobře měnit. V této oblasti je proto obzvláště těžké začít, musí být opláchnuto horkou vodou a rovnoměrně aplikováno pěnou nebo gelem. Bolení vlasů přes rty by mělo být při stisknutí této mezery k zubům.

Pak byste měli odstranit zbývající pěnu a zkontrolovat pokožku rukama tak, aby se odhalily zbytky nehozených chloupků. Nepotřebujete znovu používat produkty pro holení, nyní můžete stroj vycházet a vysušit. Dokončení postupu by mělo být doprovázeno mytí studenou vodou a aplikací lotionu, který uklidňuje pokožku.

Preventivní opatření

Aby nedošlo k podráždění pokožky, musíte si vybrat kosmetické látky s minimálním obsahem alkoholu. K tomu musíte pečlivě zkontrolovat složení zakoupených finančních prostředků. Doporučuje se zvolit gel, protože může zajistit dobrý skluz.

Dodržování některých pravidel v procesu odstraňování chloupků pomůže předejít nežádoucím kožním reakcím:

 • vypláchněte stroj horkou vodou;
 • neotřete obličej ručníkem po proceduře;
 • doporučené produkty obsahující aloe vera a vitamín E;
 • pokud je kůže náchylná k zánětu, je třeba se oholet večer;
 • nahradit depilační krém na holení;
 • Můžete využít služby laserového, mechanického nebo voskového odstraňování chloupků;
 • Nenechávejte holicí strojk na jednom místě několikrát.

Co dělat, když se objeví podráždění?

Pokud se podráždění pokožky stále projevuje na kůži, je třeba přijmout opatření, která usnadní nežádoucí následky:

 • Můžete použít citronovou šťávu, která je přirozeným antioxidantem;
 • Použití masti "Bepanten", "Panthenol" nebo "Maloxin" je povoleno. Díky svým vlastnostem pomohou rychle uzdravit rány a živit pokožku dobře;
 • Zinkovou masti - osvědčený nástroj, který dokáže zvládnout jakékoliv podráždění na těle;
 • v komplikovanějších situacích aplikujte masti na bázi steroidů a antibiotik. Takové léky lze doporučit pouze pro lékaře.

Podráždění může nastat bez ohledu na věk osoby. Pouze správně uspořádaný proces holení a přizpůsobení prostředků používaných k jejich typu pokožky mu pomůže vyhnout se tak nepříjemným následkům, jako je podráždění kůže.

10 tipů, jak holit

Velmi často se muži setkávají s obtížemi a strachem o holení tváří a krku. Těžká úleva, vystupující Adam, opravdu zvyšuje potíže a vyžaduje nějakou dovednost, aby se zraněla a naučila se holit.

Někteří z důvodu přílišné opatrnosti zbaví oholenou pokožku. Někdo má obavy ze zarudnutí, bolesti z řezů, zvětšených vlasů. To vše může být způsobeno špatným přístupem k holení.

V tomto článku vám řekneme 10 tipů, jak správně oholit člověka a vyhnout se řezům, zčervenání kůže a jiným podrážděním holícího strojku.

Číslo Rady 1. Používejte pomoc při holení

Někteří výrobci tvrdí, že si můžete oholit obličej a krk bez použití pěny nebo gelu na holení. Neber své slovo za to. Ano, používají nějaký druh mýdlového pásku k změkčení holení, ale nenahradí plnohodnotný gel / pěnu na holení. Proto používejte pěnu na holení.

Používejte krém nebo gel na holení

PROSTŘEDKOVÉ PROSTŘEDKY V ONLINE STORE

Číslo Rady 2. Prozkoumat směr růstu vlasů

Vlasy na tváři mohou růst v různých směrech. Žárovky na vlasy umístěné na jedné straně obličeje nebo krku mohou být dokonce uspořádány v kruhu. Pochopení směru růstu vlasů je prvním krokem k správnému oholení.

Nejsnazší způsob, jak určit směr růstu vlasů, je držet prst po 2-3 dny štětin. Pokud štětiny poškrábáte prst - vedete proti růstu vlasů. Pokud prst jde hladce - vedete růst vlasů. Dokonce můžete na papíře kreslit "kartu pro růst vlasů", pokud vám to bude snazší zapamatovat si. Směr znázorněný šipkami na obou stranách obličeje.

Holicí je nezbytné ve směru růstu vlasů. Nevadí! Toto je hlavní pravidlo holení.

Prozkoumejte směr růstu vlasů

Číslo Rady 3. Příprava na holení

Správná příprava pokožky je často přehlížena. Muži zpravidla oplachují obličej, bradu, ale mohou například zapomenout na krk. Nezapomeňte opláchnout celou tvář a krk teplou vodou. Důkladně vypláchněte z nečistot. Ještě lepší je, když parní pokožku během horké sprchy nebo teplého ručníku umístěného na obličeji a krku po dobu 2-3 minut. Póry se tak otevřou a holení se stává jednodušším a bezpečnějším.

Opláchněte obličej, bradu a krk

Číslo Rady 4. Příprava obličeje s olejem

Pokud máte velmi citlivou pokožku, použijete malé množství holícího oleje, což pomůže snížit podráždění. Tenký film nedovolí, aby se kotouč dotkl kůže, a můžete snadno procházet obtížnými oblastmi.

OLEJOVACÍ OLEJ V ONLINE STORE

Postupujte takto: umyjte si obličej -> aplikujte olej -> aplikujte holicí krém.

Ošetřete pokožku obličeje olejem

Číslo Rady 5. Použijte studenou vodu k holení

Po přípravě obličeje a napařování pokožky vyzkoušejte holicí a oplachovací stroj studenou vodou. Protože to není divné, mnozí lidé zaznamenávají pokles podráždění a riziko řezání obličeje a krku.

Použijte studenou vodu k holení

Číslo Rady 6. Použijte "speciální" holicí strojek

Slovem "speciální" mám na mysli holicí stroj se změkčovacími proužky a velkým počtem lopatek (od 3 kusů). Někdy se nazývají "holicí strojky" pro holení. Ve skutečnosti se výrobce strojů postaral o to, že s nedostatečnou znalostí holení se nemůžete ublížit, ani se neříznout, ani holí proti růstu vlasů (jak je inzerováno). Výroba využívá vysoce kvalitní ostré lopatky umístěné pod určitým úhlem tak, aby okraj ostří nevyčníval silně a nepoškodil obličej.

Používejte holicí strojek s více lopatkami

Číslo Rady 7. Vytáhněte nějakou těžko přístupnou kůži

Na některých místech je holení velmi obtížné, a to i při použití všech možných změkčovadel. Oblast Kadyk je například velmi komplexní oblastí. Pokuste se pohybovat kůži pryč nebo ji přitahovat hlavou vpřed nebo vzad. Kratší pohyby holicího strojku také pomáhají jemně oholit obtížnou oblast.

Vytáhněte nějakou těžko přístupnou kůži

Číslo Rady 8. Nedělejte mnoho úsilí.

Při holení nestlačujte holicí strojek. Je třeba, aby oholení a bez námahy. Pokud se nechtěné vlasy holí, zkuste trochu změnit směr holicího strojku.

Nedělejte značné úsilí, jinak byste byli ublíženi.

Číslo Rady 9. Po holení důkladně opláchněte obličej.

Jakmile dokončíte holení, důkladně opláchněte obličej a krk teplou vodou (před nanesením po holení). To vám umožní zbavit se holení a částeček oholených vlasů.

Po aplikaci po holení se doporučuje opláchnout obličej studenou vodou, aby se uzavřely póry tváře a krku. To je obzvláště užitečné, pokud raději holíte ráno a pak jezdíte prašným městem.

Po holení důkladně opláchněte obličej.

Číslo Rady 10. Nepřehánějte to.

Podívejme se na to. Mnoho lidí nedokáže perfektně oholit obličej a krk ani po mnoha letech tréninku. Je zřejmé, že se kůže nebude stát jako dítě, i když na vás vyléváte všechny holicí produkty. Proto se snažte neříznout a přivést své dovednosti na "uspokojivou" úroveň, a myslím, že je to docela dost, aby vypadal "prezentovatelný".

Takže jsme přezkoumali 10 tipů, jak správně oholit člověka a vyhnout se potížím před holením. Samozřejmě, postupujte podle všech tipů najednou, nestojí za to. Experiment. Sledujte, jak kůže reaguje na jeden nebo jiný přístup k holení, a jsem si jist, že můžete dosáhnout dobrých výsledků. Pokud se každý den budete unavit o holení, můžete se vždy naučit růst vousů.

Jak oholit člověka se strojem bez podráždění

Většina mužů má bohaté vlasy v oblastech těla, jako je obličej, krk, záda, nohy a také oblast svalů.

To je norma a naznačuje, že tělo produkuje dostatečné množství mužského pohlavního hormonu - testosteronu. Ale na některých místech mohou být vlasy nežádoucí, takže muži mají tendenci se je zbavit holí.

Tento postup má některé funkce, které je třeba zvážit, aby bylo možné pochopit, jak se oholit, aniž by člověk dráždil.

Příčiny podráždění po holení

Nejčastěji muži oholí tváře a intimní místa. V těchto částech těla je kůže velmi jemná, takže na ní může vznikat zánět, objevují se malé škrábance a škrábance. Příčinou podráždění může být také nesprávná příprava na postup, používání nízkokvalitních produktů péče o pleť, alergická reakce na složky pěny nebo gelu na holení.

Co dělat, abyste se vyvarovali podráždění?

Aby pokožka po holení zůstala čistá a hladká bez příznaků podráždění, je nutné dodržovat několik doporučení:

 1. Použijte speciální pomoc při holení. Moderní výrobci produktů na tvář a tělo nabízejí velký výběr různých pěn a gelů. Předběžné použití těchto prostředků na pokožku pomůže předejít zánětu a podrážděnosti. Mezi nejpopulárnější a nejúčinnější prostředky patří: Nivea, Gillette, Arko. Náklady na tyto gely a pěny na holení jsou 100 až 180 rublů.
 2. Správná příprava na postup. Před holením důkladně umyjte teplou vodou. Pomůže to vypláchnout kůži a otevřít kontaminované póry. Tak bude holicí práce bezpečnější. Pokud jsou vlasy, které chcete oholit, dostatečně dlouhé, je třeba je zkraťtit na začátek tak, aby byly dostupné pro holicí strojek.
 3. Používání oleje. Použijte olej na pokožku, kterou chcete holit. Pomůže to vytvořit ochrannou fólii, která zabrání kontaktu ostré nože s citlivou pokožkou.
 4. Vytáhněte kůži. Některé oblasti pokožky jsou pro holicí strojek těžké, takže je nutné je vytahovat, aby nedošlo k poranění.
 5. Studium směru růstu vlasů. Oholení vlasů by mělo být pouze ve směru jejich růstu. Tím se snižuje riziko podráždění a zvětšených chloupků.
 6. Péče o holení štětcem. Po každém postupu holení musí být kartáč hygienicky zpracován. Koneckonců, tato položka může být zdrojem infekce a patogenních bakterií, které způsobují podráždění a zánět.
 7. Správné dokončení holení. Po vyholení vlasů opláchněte pokožku studenou vodou. To pomůže zúžit póry a snížit pravděpodobnost, že se tam dostanou nečistoty nebo patogeny. Doporučuje se také použít speciální odštěpení. Nejoblíbenějšími lotiony jsou Nivea, L'Oreal, Vichy atd.

Co neudělat

Abyste předešli nepříjemným důsledkům nesprávného holení, nedělejte následující:

 1. Použijte tupý nebo špinavý holicí stroj. Ujistěte se, že holicí stroj je vždy čistý a ostrý, a tím bude lepší holení. Doporučuje se také pravidelné oplachování stroje horkou vodou, aby se zabránilo šíření nebezpečných bakterií.
 2. Po holení důkladně potřísněte pokožku ručníkem. Po tomto postupu se pokožka stává měkkou a příliš citlivou. Proto nepřesné účinky mohou způsobit podráždění.
 3. Používejte pravidelné mýdlo. Obvyklé mýdlo dezinfikuje pokožku, ale současně ji činí suchší a citlivější. Proto by měla být upřednostněna speciální pěna nebo holicí gel, které obsahují ve složení změkčující složky.
 4. Squeeze out vroucí. Zánět vlasových folikulů je vroucí. Někteří se je snaží vymačkat, ale neměli byste to dělat, protože nahromaděný hnis může vstoupit do krevního řečiště a způsobit infekci. Je lepší léčit tento nádor dezinfekčním prostředkem.
 5. Ostřehněte příliš často. Přehánět to v tomto případě nestojí za to. Kůže dospělého člověka se nikdy nestane tak měkkým a jemným jako dítě. Proto, pokud vlasy nejsou velmi rychlé, je nutné je oholenit pouze podle potřeby.

Závěr

Abyste předešli zánětu a podráždění po holení, je nutné tento postup provést správně, a to podle všech výše uvedených doporučení. A pak pokožka zůstane čistá a hladká, a to iv těch nejcitlivějších oblastech.

Na cestě k krásnému tělu se pokusila hodně různých diet, ale nejúčinnější byla velmi jednoduchá cesta. O této metodě, po níž se nedostává nadváha ani po ztrátě hmotnosti, řekla Marina podrobně. Zde je její fascinující příběh. Přečtěte si více >>

Naučte se z videa, jak se vyhnout podráždění po holení. Gillette Tipy:

Správné holení je v minulosti nepříjemné!

Víte, proč se většina lidí nelíbí a jakýmkoli způsobem zpozdit tento postup až na poslední? Protože nevědí, jak holit bez podráždění. Ale ve skutečnosti je vše jednoduché, tajemství dokonale hladké, čisté pokožky bez skvrn a odlupování u mužů spočívá v dodržování tří zlatých pravidel:

 • kvalita břitvy;
 • řádnou přípravu na postup;
 • po jeho správné péči.

Technika a dovednosti samozřejmě také hrají roli, obzvláště pokud nevíte, jak se holit s holicí strojkou nebo holicí strojkou správně. Ale bez těchto tří okamžiků, dokonce ani v nejlepším díle, jak se vyhnout podráždění po holení, nepomůže. Nezanedbávejte žádnou z nich, a pak se holí, ne-li dovolenou, pak přinejmenším přestane dráždit a způsobit nepříjemné pocity. Pamatujte, že holicí strojek bez podráždění je klíčem k úspěšnému, aktivnímu dni nebo nezapomenutelné a také aktivní noci. Proto stojí za to zjistit podrobněji, jak se naučit toto umění.

Základní pravidla

Takže, co dělat, aby se zabránilo podráždění na kůži po břitvy? Ne, nezvětšete vousy, i když je to jedna z možností. A postupujte podle jasných a osvědčených pokynů. Začněme v pořádku.

  Výběr holicího zařízení. Nemluvíme o elektrickém zařízení: stojí za to udělat samostatný článek o tom, jak se oholit holicí strojkou a nezírat vlasy, akné a odlupování.
  Nebo můžete sledovat video:

Uvažujme za samozřejmost, že používáte holicí strojek. Který z nich si vyberete? Můžete také vyhotovit celé objemy, ale zkrátka si koupte vysoce kvalitní stroj od renomované značky ve střední cenové kategorii. Nemá smysl přeplňovat nejmódnější zařízení s pěti čepelky, barevnými pruhy a dalšími zvonky a píšťaly - stejně je nepoužíváte a tři nože oholejí horší než pět, zatímco kůže je méně zraněná. Hlavním úkolem je udržet holicí strojku v čistotě a včas změnit kazety. Jednorázový stroj, naopak, je lepší vybrat si dražší, nejlépe plovoucí hlavu a nejméně dvě čepele. A pamatujte, že jednou se skutečně jednou použije, po kterém je vyhozen bez lítosti.

 • Příprava kůže. Musí být párován a čištěn. Nebo kůra a pára. Hlavní věc je, že póry se otevřou a v nich není žádná nečistota nebo tuk, jinak se úhoře nelze vyhnout. V ideálním případě použijte sprchu nebo koupel, jako alternativu - promývání teplou vodou nebo použití teplých, vlhkých utěrek. Ale to není všechno. Je důležité připravit nejen pokožku, ale také štětiny. A to pomůže v této pěny, gelu nebo holicí krém. Pánská kosmetika taková destinace obsahuje speciální komponenty, které pronikají do struktury vlasů a změkčují je. To je důvod, proč je třeba používat speciální nástroje než běžné mýdlo. Nebuďte líní, abyste to všechno udělali, a překvapte, jak snadněji visí břitva po tváři a jak se poprvé vyhoří. A mimochodem, musíte po každém přechodu holicího strojku přidat pěnu - nepoškrábejte suchou pokožku čepelí. Takové úspory jsou obvykle příliš drahé.

 • Přímo holicí. Bez ohledu na to, jak těžké jste ve spěchu, nesnažte se holit vše s jedním pohybem rukou. Pokud opravdu chcete vědět, jak se vyhnout podráždění po holení, nezapomeňte: žádný spěch. Je nutné postupovat pomalu a pečlivě podle místa. Ale nenechte se unášet: i když máte velmi husté a tuhé štětiny, stačí jen dva, maximálně tři průsmyky, abyste si je mohli oholet bez podráždění - za předpokladu, že budete dodržovat všechna výše uvedená doporučení. To, co nemusíte dělat, je přinést přílišný tlak na vaši pokožku. Pohyb by měl být lehký a posuvný, jen s malým tlakem, ve směru vlasů. Poznámka: Nesmíme se oholit shora dolů nebo zdola nahoru, ale ve směru, protože chloupky na lícní kosti, krk a brada nejsou stejné. Řídit holící strojek, jak chcete - budete cítit sami. A nezapomeňte stroj častěji vypláchnout a obnovit pěnu na obličeji.
 • Finální ošetření obličeje. Po holení se ujistěte, že nejprve opláchněte obličej teplou vodou, abyste zmyly zbytky pěny a poté ochlaďte. Teď - pozor, to je důležité! - pokořte pokožku ubrouskem nebo ručníkem. Třísknutí kůže je přísně zakázáno. Aplikujte výrobek po holení. Ale ne všechny, a bez alkoholu. Alkohol velmi suchá kůže as tendencí podráždění vážně zhoršuje situaci. Nemluvě o tom, že nebudete mít ty příjemné pocity - pamatuješ si na malého Kevina ze staré komedie nového roku? Ošetřete oddělené rány a řezy pomocí roztoku kamenec nebo chlorhexidinu, dezinfekce není horší, ale není téměř žádné spálení. A tady jsem napsal podrobně, jak se zbavit podráždění po holení.
 • To je, jste téměř připraveni. Zatímco se pohltí a pokožka se uklidní, upravte holicí strojek. Studie ukázaly, že více než 70% příčin podráždění na obličeji po holení je špinavý stroj s matným ostřím.

  Co dalšího víte, pamatujte a udělejte

  Věnujte pozornost poslednímu slovesu. A ne jen číst, souhlasit a pokračovat v holičství starým způsobem. Spálení, červené skvrny, podráždění po holení nejsou vůbec povinné jevy, jestliže holení, jak říká jeden z mých přátel, je "jako lidská bytost". Kromě základních pokynů, jak holit bez podráždění muže, najdete další užitečné životy:

  1. Postup dva v jednom. Ráno nebo večer během rad v práci nebo v klubu stále není dost času na všechny potřebné procedury, musíte si vybrat něco mezi něčím a něčím. Sprcha musí být v každém případě brána, není o ní diskutováno. Tak proč se nehladit ve sprše? Kůže bude párována, štětiny změkčují, pěna bude lépe rozložena a čepel bude klouzat měkčí, dokonale odstraňující chloupky od prvního průchodu. A místo zrcadla, pokud jste ještě nezkoušeli umění, jak se oholit na dotek, můžete se podívat do mixéru.
  2. Získejte změkčovací efekt. Dosažený speciální olej na holení. Osušte jeho pokožku po napařování a před nanesením pěny nebo gelu. Použití oleje - krok je volitelný. Ne každý si všimne tohoto účinku. Ale ve většině případů je to: kůže je pokrytá tenkým ochranným filmem, vlasy změkčují, narovnávají a stávají se pružnějšími. A to znamená, že horní vrstva epidermis brida poškozuje méně a vlasy se odstraňují lépe. Tato rada se doporučuje všem majitelům kudrnatých vlasů na obličeji.
  3. Poslední dotyk. Existuje jedna chyba, kterou většina mužů po holení dělá, a pak se diví - odkud pochází vyrážka a zarudnutí? Mám vestu, ale je to lepší pro muže, a já jsem udělal všechno v pořádku. A celá věc při aplikaci aftersheyvy k mokré kůži. Pokud ihned po tom vyjedete ven za studena nebo větru - gratulujeme. Příjemné pocity a vynikající vzhled jsou zaručeny. Proto jsou všechny výrobky po holení aplikovány pouze na zcela vysušenou tvář se světly, poklepáním a ne třením.

  Od narození nikdo neví, jak se oholit, dovednosti přicházejí s věkem, zpravidla jsou adoptovány starší generací a jsou často špatné. Pokud je to váš případ, je to v pořádku, učení se dobře a užitečné není nikdy pozdě.

  Žádné podráždění: 12 čistých pravidel holení

  U mnoha žen se holení stává skutečnou noční můrou a důvodem je podráždění pokožky, k níž dojde.

  Ve skutečnosti se vyhýbání zánětu a svědění při holení není tak obtížné. Nabízíme tucet způsobů najednou. Vyberte si nejvhodnější pro vás.

  Často se příčinou nárazů a pustul po holení stává tupý holící strojek. Bezohledně ho vyhoďte a vložte do stroje nový čepel.

  Mimochodem, speciální holící strojek pro ženy není marketingovým jádrem. Je opravdu nejlepší pro jemnou ženskou kůži.

  1. Při holení pohněte stroj ve směru růstu vlasů, aniž byste si pokořili pokožku. Nedovolte silný tlak. Břitva by se měla stěží dotknout kůže. Nestříkejte jej několikrát na stejném místě.
  2. Pokud se často podráždíte, je nejlepší použít holicí gel, spíše než pěnu: poskytuje hladší holicí strojky. Aplikujte gel na kůži několik minut před holením. To způsobí, že vlasy jsou měkčí.
  3. Vyzkoušejte holení na suché pokožce, lehce práškovou s práškovým mastencem. Po holení opláchněte pokožku teplou vodou a gelem pro důvěrnou hygienu a ošetřete deodoranty s míčem: má antibakteriální účinek (prostě antiperspirant!).
  4. Aby se pokožka po popravě uklidnila, aplikujte na ní studenou kompresi extraktem z heřmánku, vlaku, celandinu nebo neplodu.
  5. Vyberte si pomůcku na holení, stejně jako odličovací lotion s minimálním obsahem alkoholu, protože má dráždivý účinek.

 • Po odstranění chloupků může být kůže místo dezinfekce alkoholu dezinfikována tímto způsobem: rozprašujte 2-3 tablety kyseliny acetylsalicylové a promícháme s 2 polévkovými lžičkami glycerinu.
 • Pro dezinfekci můžete po holení ošetřit také pokožku peroxidem vodíku nebo roztokem chlorhexidinu nebo manganu.
 • Po holení vždy zvlhčte kůži aloe, měsíčkem nebo nechtěným krémem - rychle uleví nepohodlí. Můžete také použít boridovou masti nebo olej z čajovníku (má vynikající baktericidní vlastnosti), smíchaný v polovině s olivovým olejem.
 • Po holení se snažte nekouřit asi dvacet minut, aby vaše kůže mohla dýchat.
 • Nepoužívejte po holení těsné džíny a trička, snažte se také vyhnout syntéze.
 • Pokuste se holit před postelí, pak přes noc pokožka bude mít čas se zotavit.
 • Pravidelný dětský prášek udržuje pokožku čerstvě oholenou od podráždění. S práškem pokožku odstraňte, abyste zabránili tření.
 • Jak se oholit

  První zkušenost s mokrým holicí stroj. Vzpomínám si na něj dobře, i když uplynulo mnoho let. Nikdo není doma, koupelna, zrcadlo, otcova holící strojka, trochu teplá voda vyleje z kohoutku, kus mýdla na prádlo, štětec. Myslel jsem, že všechno probíhá hladce. Ten den byl připomenut jako "krvavá neděle", ale rozhodně to stálo za to. Překvapený úsměv mého otce, který viděl důsledky prvního oholení na obličeji... Nicméně všechno mohlo být provedeno jinak.

  Jste-li ještě mladý, a musíte pouze cítit ocelovou ocel na obličeji poprvé, pak ji přečtěte velmi pečlivě. Totéž platí pro ty, kteří si po celý svůj život upřednostňují elektrické holící strojky, ale nyní se rozhodli seznámit se s holicí strojkou.

  Samozřejmě, technologie prošly dlouhou cestu a moderní bundy, shiki a podobné sofistikované ergonomické stroje s n-th číslem čepele nejsou vůbec stejné jako sovětský holicí strojek s výměnnými dvojitými čepelemi Sputnik.

  Ale díky nezkušenosti je s nimi možné dělat věci. Kromě toho existují další aspekty holení, které je důležité zvážit. Zde jsou sedm nejčastějších chyb, které nově příchozí lidé dělají při procesu holení za mokra.

  Zkoumal při přípravě kůže

  Velmi častá chyba, zvláště pro ty, kteří chodí na mokrý holicí stroj s holicí strojkou. Myslíte si, že jakmile oplachujete obličej s vodou před mýdlem, stačí? Rozhodně ne.

  Suchá kůže je nepřítelem pohodlného holení. Budete potřebovat asi tři minuty pro postup před mokrou cestou.

  Voda by měla být teplá, ale ne horká. Vezměte hydratační mýdlo na obličej, a pak pečlivě as uspořádáním upravíte pokožku. Gely a tělní mýdla nejsou vhodné - suší kůži. Mimochodem, příprava krku není neméně důležitá. Tam je kůže ještě jemnější.

  Oh, fu, další speciální mýdlo pro osobu, která má koupit. Co mám děvko? Ne, jste vědomý člověk, který pro dosažení nejlepšího výsledku používá speciální prostředky.

  Uloženo na pěnu na holení

  Koupit nejlevnější pěnu na holení se slevou v obchodě - to není nejlepší řešení. Opravdu chcete ušetřit na tváři? Samotná taková pěna ve válci pod tlakem velmi suchá kůže. Aby byl efekt vyhlazen, dodává výrobce látky, které přeměňují pěnu na určitý druh maziva. Aby se stabilizovala celá chemická továrna, je k dispozici řada dalších složek, které nemají žádný vztah k samotnému holení, ale jsou zaměřeny pouze na udržování této hmoty v původním stavu. Pokryté konzervačními látkami a stabilizátory? No, dobře, hodně štěstí. V nejlepším případě se nic nestane. V nejhorším případě zachyťte alergickou reakci.

  Pokud už kupujete pěnu nebo gel v balónu, pak si vezměte hypoalergenní látky od více či méně známých výrobců. Nejlepší volbou je speciální mýdlo nebo gel, který pěnou a aplikuje se na obličej kartáčem.

  Proti vlně

  Začátek okamžitého holení proti srsti je téměř zaručeno drobnými, častými bílými formacemi na kůži, jako jsou puchýře, popáleniny nebo pupínky. Oholení čistě rostoucí chloupky hledají cestu k svobodě. Zvláště na jemné pokožce. Jako bonus se objevují zarudnutí, svědění, pálení a strašný vzhled. Potřebujete to?

  Začněme, uděláme kartografii. Ano, ve skutečnosti musíme vytvořit mentální mapu směru růstu vlasů na obličeji. Je snadné určit směr růstu - několik dní nehlademe, abychom nechali vlasy růst, a pak je roztáhli do různých směrů. V jakém směru není žádný odpor, v tomto směru vlasy roste. Trik je, že směr růstu se liší pro různé části obličeje. Podívejte se sami. Na tvářích dolů. Čím blíže jsou lícní kosti, tím jasněji jsou směry růstu "rozděleny" na základnu čelisti a brady. Na samé bradě při každé hrůze. Pod růst brady do adolescentní vany. To vše musí být zváženo a řádně oholeno.

  Začínáme se ostříhat striktně podle růstu vlasů. Není dostatečně čisté? Pojď, přestaň, stejně, do konce dne už si můžeš všimnout nově vzniklé strniště.

  Holení se nezbavuje vlasů obličeje, ale snižuje jejich délku.

  Na obličeji vypadají vlasy velmi rychle. No, tak chcete ještě čistší? Pak holicího stroje kolmo k růstu. Stále nestačí? Potom holicí strojejte kolmo v opačném směru. To stačí, věř mi.

  Stlačil jsem tak, že jsem skoro vyndal kůži

  Indiáni praktikovali škrábání nepřátel a mnoho nezkušených uživatelů holičů se snaží zbavit se svých kůží a během holení dělá obrovské úsilí. Proč tak tvrdě tlačit? Myslíš, že to bude čistší? Ale hlava s lopatkami v moderním stroji je navržena tak, aby klouzala podél přirozených obrysů tváře osoby. Stisknutím hlavy do kůže obličeje vytvoříte drážku, kontakt nožů s povrchem se změní. Chloupky zůstávají delší a kůže dostane úplně zbytečné mechanické poškození.

  Všechny tyto zvonky a píšťaly, jako je ochranný rám, gumové pásy pro předpětí kůže před čepelí, stejně jako návrh n-tého počtu lopatek, částečně kompenzují nadměrné holení, ale optimální výsledek je dosažen bez jakékoli námahy ze strany osoby. Netiskněte stroj na kůži, je lepší vyměňovat ostří častěji.

  Špatný úhel

  Tato chyba platí jak pro moderní stroje s pohyblivou hlavou, tak pro monolitické stroje ve tvaru T starého designu. Je obtížné si zvyknout na břitvy ve tvaru písmene T, protože je nutné udržovat správnou polohu stroje ve vztahu k povrchu pokožky po celou dobu. Zpočátku by měl pokrýt hlavu stroje ve tvaru písmene T (pod kterou by měl kotouč) přicházet do kontaktu s pokožkou, ale na ni by neměl být vystaven tlak. Nakloňte stroj, dokud se nůž nedotkne pokožky. To je správná pozice.

  Chcete-li se naučit udržovat a "cítit" pravý úhel, je nutná praxe a absolutní koncentrace. Pokuste se trénovat mlčky.

  S moderními stroji je vše jednodušší a složitější současně. Úhel čepele je pevný, což znamená, že jste buď pohodlní a pohodlní, nebo potřebujete změnit stroj / nože. Inženýři nemohou vzít v úvahu vlastnosti každé osoby, a proto navrhnout stroj tak, aby odpovídal většině. Ale nejste většina. Zkuste hledat výrobce a model stroje a nože, s nimiž nepohodlí a poškození kůže nebude. Stroj s jednou lopatkou není tak drahý.

  Vyschnout

  Na obličeji jsou takové nepohodlné místa (například brada a v blízkosti rohů rtů), které se v jednom průsaku příliš neohrožují s vysokou kvalitou. Nepracoval poprvé? Před opětovným dotykem na čepel znovu nasaďte pěnu na toto místo. Projděte holicí strojkou na suchém místě - to je opravdu peklo, skutečný plech, zvláště pro kůži, která je na takové procedury nezvyklá. Nechte lenost aplikovat pěnu nebo gel. Alespoň navlhčete vodou.

  Desetkrát jedno místo

  Reklamní holicí strojky nám říkají: "Méně pohybů - méně podráždění." To je vlastně základní pravda. S dostatkem dovedností se můžete oholit, takže pro každý jednotlivý bod obličeje stroj nepůjde víc než jednou. To je výška dovednosti. Zatím si zapamatujte: 10krát prolézt na jednom místě - správný způsob podráždění a poškození kůže. Moderní stroje mají 3-5 nožů. Ve skutečnosti, v jednom průchodu, jste již škrábat pokožku 3-5 krát. To je víc než dost.

  Postupně se mohou některé pravidla vzdát. Kůže se zvykne a bude méně náročná při přípravě a péči. Zkušenosti vám umožní holit rychleji, doslova na stroji. Ale pamatujte si, že holení je rituál, naše výsada. Rituál nelze provést ve spěchu. Mnozí z tohoto procesu mají potěšení, a proto se zdá, že je co nejpříjemnější a příjemnější holení, je to naprosto normální nápad. Protahujte potěšení - správně oholejte.

  Jak oholit mužovu tvář se strojem

  Dokonce i dospělí muži často holení jen proto, že vousy vytvářejí nepohodlí bez obav o technologii. S použitím nejjednodušších prostředků péče o pleť se několikrát podráždí. Další postup se opakuje, jakmile rostou nové štětiny. Naše tipy vám pomohou při správném holení s minimálním poškozením pokožky.

  • 1. Co potřebujete holit
  • 2. Technika holení - pokyny krok za krokem
  • 2.1. Nuance stroje T ve tvaru
  • 3. jemnosti a tipy

  Co je potřeba pro holení

  Aby se člověk holil bez podráždění, musíte pečlivě vybrat svůj inventář:

  • Břitva. Různá forma, množství okrajů, kvalita, typ trysky je možný. Může to být jednorázový stroj nebo výměnná hlava. Můžete se seznámit se všemi možnými odrůdami. Nicméně, jak ukázala praxe, stačí holicí strojky se třemi nožmi.
  • Holicí štětec Klasické holení zahrnuje použití speciální štětce, pomocí které můžete rovnoměrně rozložit pěnu nebo gel přes štětiny. Doporučuje se bujné holení (štětec) z vepřového masa - je to docela měkké, protože je dobře do pokožky pěny.
  • Gel, pěna nebo jiné podobné výrobky pro odstraňování chloupků. Zpravidla se člověk rozhodne něco, co vytváří nejmenší nepohodlí. Chcete-li minimalizovat pravděpodobnost podráždění, měli byste se zodpovědně rozhodnout, dozvědět se vše o aftershave.
  • Teplá voda Zjemňuje pokožku a zjednodušuje proces. Je nutné používat horkou vodu, pokud je to přípustné.
  • Zrcadlo, držák kartáče, ručník, holicí strojček. Potřebné nástroje pro pohodlnou péči o štětiny.

  To vše pomůže rychle se oholit, takže po ošetření není pocit nepohodlí a / nebo zarudnutí na obličeji.

  Technika holení - pokyny krok za krokem

  Než budete holit, musíte pečlivě prozkoumat směr růstu vlasů - na tomto základě můžete zvolit nejúspěšnější pohyby.

  Oholení by mělo být v tomto pořadí:

  1. Příprava kůže. Mnozí muži dávají přednost tomu, aby si obličej zapálili. Komprese s horkou vodou pomáhá zmírnit, což uleví zbytečné bolesti.
  2. Zpracování pěny nebo gelu. Naneste štětce rovnoměrně štětcem štětcem.
  3. Příprava břitva. S novým, nebude mít žádné problémy, aby se správně oholil mužský obličej s obráběcím strojem, který nepoužíváte poprvé, je třeba důkladně umýt. V případě potřeby můžete břitvy rozložit, změnit čepel. Pokud je stroj tupý, komplikuje proces holení, navíc se může nakonec nahromadit škodlivé bakterie.
  4. Aplikace pěny. Pomocí štětce na holení můžete vytvořit rovnoměrnou vrstvu, která chrání před prasklinami a poškozením pokožky.
  5. Oholení Vytáhnete kůži na obličej za žiletkou, běžte ji podél růstu vlasů, pak napříč. Hladké oholení tváře může být konečným pohybem proti růstu vlasů.

  Stroj důkladně vyčistěte a opláchněte obličej. Pokud jsou štětiny tlusté, je nutné břitvy vyčistit pod hustým proudem vody, aby bylo možné odstranit nové vlasy. Podrobné videa pro začátečníky vám umožní rychle pochopit, jak se oholit.

  Po dokončení ošetřete obličej s aftershave. Měla by být vybrána na základě individuálních charakteristik. Například pro suchou pokožku je potřebný hydratační gel. K tomu můžete použít různé prostředky - krémy s mírným účinkem nebo dezinfekční tonikum.

  Ekonomická volba by byla kolínská "Sasha", "Tet-a-tet" nebo "Triple". A pod značkami NIVEA a Gillette se prodávají nejlepší krémy na holení. Mějte však na paměti, že jejich složení nemusí vyhovovat vašemu typu.

  Nuance stroje T ve tvaru

  Často muži dávají přednost oholit knír s strojem ve tvaru písmene T. Tento nástroj není tak běžný, ale může rychleji a efektivněji holit vlasy na obličeji.

  Při práci s ním musíte pevně držet rukojeť v ruce a provádět pečlivé pohyby, přičemž držte břicho pod úhlem 30 stupňů na kůži. Tvar stroje může záviset na výrobci. Bez ohledu na to by však tato pozice měla být zachována. Chcete-li štětiny odstranit, postupujte takto:

  • Dotkněte se strážného vousu na vousy;
  • Provádějte krátké pohyby, postupně odstraňte přebytečnou vegetaci.

  Během času se naučíte, jak zvolit optimální úhel podle tvaru nástroje, a proces bude sám rychlejší a čistší. Použití holicího strojku ve tvaru písmene T se nedoporučuje, aby se štětiny oholely proti směru růstu, protože to způsobuje škody a podráždění, které by bylo možné předejít.

  Jemnosti a tipy

  Po přezkoumání všech jemností se můžete vyhnout nepříjemným pocitům.

  1. Červené skvrny a akné po holení na obličeji jsou způsobeny citlivou pokožkou. Ošetřete postižené oblasti uklidňujícími krémy s dezinfekčním účinkem.
  2. S řezy. Ošetřete pokožku kolínkem nebo tonikem. Při použití hlubokých řezů se používá draselný kamenec, který si můžete koupit v lékárně. Namočte lištu a protřete ji. Alum rychle zastaví krev a chrání pokožku před podrážděním.
  3. Výměna čepele do holicího strojku. Stroje s průměrnou cenou jsou doplněny speciálními zámky, které vám umožní vytáhnout ostří z holícího strojku, což zjednodušuje jejich provoz. Levnější možnosti zpravidla nerozumí, mohou být nahrazeny jiným strojem.
  4. Frekvence výměny stroje. Jednorázové vydržet 2-3 použití, drahé odrůdy s třemi pět listů mohou být "napnuto" 5-10 krát.
  5. Časté oholení. Tělo reaguje na první postup zrychlením růstu vlasů. Rychlost jejich růstu se zvyšuje podle četnosti jejich řezání, takže pokud se často holíte, pak budete muset v průběhu času denní holení vyžíhat. Zajímavé pozorování týkající se vlivu frekvence odstraňování vlasů na růst vlasů jsou uvedeny ve videu.

  life-hak.com.

  Domů »» Stylová a osobní péče »Jak oholení genitálií (pro muže)

  Jak oholit pohlavní orgány (pro muže)

  • Při holení šourku se nedoporučuje používat holicí strojek. Kůže na šourku je velmi tenká a napnutá, a proto je snadné mu ublížit, což vám způsobí neuvěřitelnou bolest. Vlasy na tomto místě je lepší řezat nožnicemi.
  • Pokud se stále rozhodnete použít elektrický holicí stroj na holení, nehobte oblast pod penisem a uprostřed šourku s ním - řezy na těchto místech také způsobují velmi silnou bolest.
  • Po rozřezání vlasů na šourku v koupelně můžete dokončit zbytek vlasů v posteli, ležet na zádech - to bude pro vás výhodnější. Totéž platí pro holení.
  • Ve vaně můžete koupit horkou vodu a holí, když sedíte. Teplá voda v lázni připraví vaši pokožku na holení mnohem lépe než sprcha. Vaše tělo bude v rovnovážném stavu (sedět) a zároveň bude mít pohodlný přístup k genitáliím. Navíc máte po ruce vodu, ve které můžete břitvy vypláchnout. Pokud z nějakého důvodu nelze ohýbat ve vaně, zkuste sedět (ideálně na podlaze), abyste měli pohodlný přístup k oblasti holení a stabilitu.
  • Při holení se můžete také oholit, když sedíte na okraji záchodového žebříku a během holení si pod pokožku položíte pod genitálie, takže bude velmi snadné vyčistit po sobě.
  • Pokud chcete holit při stojícím, vyzkoušejte holení ve sprše. Při holení vyjděte z vody tak, aby se pena nevyplašila; opláchněte holicí strojek často. Jakékoli řezy, které se mohou objevit během holení ve sprše, se utahují, takže na oděvech nezanechávají žádné skvrny.
  • Snažte se minimalizovat tlak na holicí strojek. Pokud budete holicí strojek přes kůži snadno a bez námahy, vyhneme se střihům.
  • Pak jsou tipy na holení proti růstu vlasů ("proti vlně") - tato metoda dává nejhladší možný výsledek, ale mějte na paměti, že pokud se nejprve holíte podél růstu vlasů, většinu z nich vyříznete. Poté bude holení proti růstu vlasů jednodušší. Navíc většina mužů považuje za dostačující holí pouze pro růst vlasů a zastaví se tam (zejména proto, že holení proti růstu vlasů vyvolává vzhled zvětšených vlasů a holicí strojek z takového oholení je silnější).

  Jak oholit oblast bikin, aby nedošlo k podráždění

  Nejslavnějším způsobem odstraňování chloupků je holení. Současně ženy v moderní době někdy nemají představu, jak oholet oblast bikin, aby nedošlo k podráždění. Tělo po holení, je pokryto vyrážkou, bolí. Bezpochyby existuje vždy možnost přestat používat stroj a voskovat odstranění chloupků. Ale je lepší mít jiný pohled na holení intimních nabídkových míst. Vezměte si na vědomí, jak holí oblast bikin bez podráždění.

  Má holicí vlasy v oblasti bikin

  Důležitou etapou je příprava na odstranění. Pokud jste majitelem dlouhých chloupků, je třeba je ozdobit nůžkami, pak je odstranit holicí strojkou. Zvažte pravidla:

  1. Holicí vlasy v intimní oblasti by měly probíhat pravidelně. Čím častěji dělají depilaci, tím více se vaše kůže přizpůsobí.
  2. Stojí za výběr správného času. Musíme se vypořádat s nežádoucí vegetací večer, pak klidně jít do postele.
  3. Hlavní ženské chyba, která způsobuje podráždění v bikinách po holení, je špatný pohyb stroje, nikoli podél linie růstu vlasů, ale proti. Tato technika přispívá k nárůstu počtu kožních mikro-poškození. Je nutné oholit podél linie růstu. Pak bude možné vyhnout se mikrotraumatům, vyřeší se problém vrozených chloupků.
  4. Nezapomeňte umýt ostří vodou během postupu, abyste odstranili veškerou oholilou vegetaci.
  5. Odstraňte vlasy mírným držením pokožky.
  6. Když jste zjistili, jak oholit oblast bikin, aby nedošlo k silnému podráždění, rozhodněte se, které prostředky jsou vhodné pro pohodlné oholení.

  Jaké nástroje a nástroje budou potřebné

  Při výběru nástroje na holení je lepší upřednostňovat speciální ženské stroje, které jsou ideální pro holicí vlasy, mají ochranný pás. Jednorázová holicí strojka není vhodná pro takový postup, což je způsobeno nízkou kvalitou jejích nožů. Na takovém stroji není žádná změkčovací páska, což zvyšuje riziko výstřihů a po holení v podvědomé oblasti dochází k podráždění. Pro postup odstranění nežádoucí vegetace budete potřebovat:

  • holicí strojky;
  • holicí pěna (gel);
  • pěna po depilaci (krém).

  Chcete-li odstranit vlasy, potřebujete jednoduchý gel na holení nebo běžnou pokožku. Je lepší, pokud jsou bez zápachu. Použijte mužský gel. Dokonalé pěnění, hydratace a výživu pokožky. Jakmile oblast bikin je hladká, bez vlasů, je třeba si na tělové krémy nasadit intimní oblast podráždění. Znalost základů, jak holit bez dráždění pokožky, může zabránit vrůstání vlasů.

  Jak postupovat doma

  Abyste nebyli rušeni silným podrážděním po holení při provádění postupu doma, měli byste se řídit následujícími tipy:

  1. Před holením si nechte nehty, opatrně ořízněte nejdelší vlasy.
  2. Po přípravě navlhčte ošetřenou oblast teplou vodou a naneste speciální pěnu (gel).
  3. Počkejte 3 minuty: aktivní složky pěny během této doby pronikají hluboko do pokožky a vlasy zpomalují.
  4. Vezměte holící strojek, navlhčete ho teplou vodou.
  5. Stroj přemísťujte hladce.
  6. Pro lepší sklouznutí musíte roztáhnout kůži svou volnou rukou.
  7. Malé řezy by měly být okamžitě ošetřeny dezinfekčním prostředkem, s výhodou peroxidem.
  8. Pokud máte akné v oblasti bikin, je lepší obejít je a samotný postup je odložen.
  9. Po holení se vytvářejí vrozené vlasy, je téměř nemožné holit. Vyčistěte tělo před zahájením procedury - ušetří vás z vyrostlých vlasů.

  Po dokončení důkladně navlhčete depilovanou oblast teplou vodou, opatrně utěrkujte ručníkem a naneste uklidňující krém, použijte dětský prášek.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy