logo

Zaveďte stroj nebo se naučíte, jak se oholit holicí strojkou

Před několika lety se mě jeden z mých přátel zeptal, jak se oholit elektrickým holicí strojkem, sotva někdo slyšel v reakci na něco normálního a rozumného. Zdálo se to jako jednoduché a banální téma. Ale já sám jsem opravdu nevěděl odpověď na otázku: "Jak používat?" Neexistuje žádná zkušenost - není nic, co projít ostatním. Teorie v blízkém přátelském kruhu je bezcenná. "Člověk neví, jak používat holící strojek" - znění zní zjevně. Nenajdete? Takže jsem přemýšlel o tom, že se současný stav musela změnit. Na špičce můžete pochopit, jestli mluvíme o opatrnosti... Ale holicí strojky?

Podle mého názoru je břitva pro muže jedním z prvních doplňků mezi toaletními potřebami. A také v této věci, ať už to, co může říct, ale dříve nebo později je třeba přijít, ale stále. Přesněji jsem měla první z naší mužské firmy. Laggards se nelíbí. Musíte dohonit.

Výběr elektrického holicího strojku

Vždy byste měli začít s hlavní věcí, a to s výběrem typu zařízení, které bude sloužit věrně po dlouhou dobu. Elektrické holicí strojky jsou rozděleny do dvou tříd, v závislosti na směru pohybu nožů v nich. V rotoru se otáčejí, v oku dělají translační pohyby. Výsledkem je, že každý musí nejprve rozhodnout, jaký druh holicího strojku je nejlépe vhodný pro jeho typ pleti. A poté zjistěte, jak holit holicí strojek.

V ideálním případě můžete mít "v provozu" oba typy - jako je moje. Specificky jsem koupil dvě různé, s tím "cílem", abych se udržel sám. Ale jako výsledek, oba byli opuštěni: bylo to škoda rozloučit se s dobrými věcmi a nemohlo vybrat to nejlepší. Teď aktivně využívám obě v závislosti na mých potřebách a situaci. Ale první věci jsou první.

Výhody a nevýhody rotorového systému:

 • Plovoucí hlava perfektně sleduje obrysy obličeje.
 • Vyrovnává se s tuhými štětinami.
 • Holení trvá méně času.
 • Postup je velmi pohodlný.
 • Srst se dokonale oholí - tento postup můžete opakovat méně často. Například jednou za 2-3 dny.
 • Může způsobit podráždění na citlivější pokožce.

Gely nebo krémy se běžně používají před a po holení.

"Pro" a "proti" typu sítě

V závislosti na situaci a preferencích je možné provádět suché a mokré holení s holicí strojkou.

 • Měkké a jemné oholení bez podráždění pokožky.
 • Trvá mnohem více času (ve srovnání s rotačním holícím strojkem).
 • Má trysky určené pro účesy (užitečný bonus, říkám vám!).
 • Ideální pro krátké a tvrdé vlasy.
 • Stále holicí stroj není tak čistý. Proto je potřeba opakovat postup mnohem častěji.

Během či po holení nejsou potřeba žádné další produkty péče o pleť.

Obsahuje mokré a suché holení

Typ holení závisí na tom, zda se používá speciální maziva. Mokré holení je charakterizováno těmito pozitivními rysy:

 • Čepele hladce a bezbolestně sklouzávají.
 • Na dosažení hladkého efektu kůže trvá méně času.
 • Kůže není poškozena.

Suché holení je méně náročné na jeho podmínky. Lze je využít v každé místnosti. Nepotřebujete vodu, gely a pěny. Při nedostatku volného času nebo udržování aktivního životního stylu je tato metoda holení nejvhodnější a nejoblíbenější.

Pohodlné a vysoce kvalitní holení: tři hlavní etapy

Zajištění komfortu a nejlepšího výkonu při holení lze dosáhnout třemi jednoduchými kroky:

 • Především byste měli zvlhčit pokožku, což vede k tomu, že štětiny mají štíhlejší a uspořádanější tvar. Následné holení bude mnohokrát rychlejší a snadnější.
 • Odstraňte strniště. Suchá metoda nezajišťuje použití gelu a pěny, a když je mokrá, naopak je potřeba. Pro citlivou a alergickou pleť je nejlepší použít gel. Oholené vlasy jsou odstraněny, pokožka je opláchnuta studenou vodou.
 • Poté se na postiženou kůži aplikuje speciální krém, který uklidní a udrží její zdraví. Doporučuje se také používat holicí pleťové mléko s holicí strojkou.

Výsledkem bude, že na vaší pokožce bude docházet minimálně k šokům.

Jak se oholit holicí strojkou


Suché a mokré holení s holicí strojkou se liší od holení obráběcím strojem, což neznamená časté a rychlé zametání. Právě naopak - je to pomalý postup. Elektrický holicí strojek by měl být přiléhavý, ale ne těsný na obličej. V opačném případě může být pro kůži škodlivé.

Jak oholit elektrický holicí strojek? Pohyb by měl být hladký a neuspěchaný. Silný tlak nemá smysl, stačí jen otočit hlavy a sledovat stupeň styku s kůží. Pro dosažení efektu maximálního hladkého holení se tváře nafouknou a brada vyčnívá. Aby se zabránilo podráždění pokožky během holení a po něm, doporučuje se použití speciálních pěn, gelů a krémů.

Jak se holit s elektrickým holícím strojkem, pokud jde o typ síťoviny? Nebudou to kruhové, ale progresivní pohyby nahoru a dolů. Směr jejího pohybu by měl být proti růstu vlasů s lehkým kožním napětím. Podle mých zkušeností, pokud se holíte holícím strojkem před praním ráno, můžete to udělat bez použití gelů. A po zvlhčení pokožky se umyje. Po umytí se holicí strojka nesklouzne po kůži obličeje a pouze pěna může situaci napravit. Pokud holicí strojek umožňuje oholení za mokra, je opláchnut vodou. Pak byste měli odpojit hlavu a zbytek umýt.

Bližší detail

Všechno je velmi individuální. Široký výběr elektrických holicího stroje a nejrůznější techniky pro jejich použití je tím nejlepším potvrzením. Pro začátečníky je to umění, které od prvních kroků ještě nikomu neposkytlo. Takže, jaké jsou nuance? Délka holení, její tuhost, hustota růstu vyžadují variabilní přístupy k holení. Může se jednat o různé stresové tolerance jednotlivých částí pokožky.

Zdálo se to trochu...

Pamatujte, že zdraví pokožky není konstantní hodnotou. Může se změnit i podle toho, jak jste spali, a to nemluvě o výživě, stresu, ročním období atd. Obecně je to první - ne-li to nejdůležitější věc. To znamená, že pečlivě sledujeme její reakce a učíme se jí "rozumět". A pak neohrozíte zdraví žádného elektrického holicího systému.

Polehčující okolnosti

Než budete holit s elektrickým holicí strojek, musíte nejprve navlhčit pokožku - jednoduchý postup pro praní teplou vodou. Lehké masážní pohyby a speciální zvlhčovače budou prospěšné. A nezapomeňte na krk!

Začínáme holit... ne, ne proti růstu vlasů, a to směrem! V opačném případě dochází k podráždění. Směr růstu se určuje buď vizuálně před zrcadlem, nebo rukou. Vybíráme směr, kterým nesplňujeme odolnost vlasů. V průběhu času se do paměti zapíše "mapa" růstu strniště. Po přechodu pohybu na růst vlasů změníme směr návratu a my střídáme. Tato strategie platí zejména pro síť typu břitvy.

Při pohybu vpřed (nahoru a dolů) v prvním stupni oholíme tváře, pak krk. Oblasti nad horním okrajem a bradu jsou zpracovány poslední. Vyžadují větší pozornost vůči sobě a více času. Tyto oblasti mohou vyžadovat opětovné použití gelu. Jeden tip - nezpívejte a neukládejte. Opláchněte obličej a znovu proveďte nejhorší oholení.

Možná, že na začátku praxe s novým elektrickým holicí strojkem budou některé části obličeje oholeny o něco horší než ostatní. Navrhuji odložit rozhodnutí tohoto problému nějakou dobu. A tam bude jasné, zda je třeba jen praxe, nebo některé oblasti jsou takto oholány (a nic se s tím nedá dělat). V každém případě je lepší než chůze s červenou, podrážděnou tváří.

Důležitý důraz, zvláště pro začátečníky, se soustřeďuje na to, že nevynaloží zbytečné úsilí a nedá silně stisknout holicí strojek na obličej. Pokud máte rotační elektrický holicí strojek, pak by se měl sklouznout po obličeji a hladce se ohýbat kolem jeho obrysů. Je těžké sledovat více hlav? Nespěchejte, časem se všechno ukáže, někdy budete muset pomoci holicí strojku s volnou rukou a vytahovat pokožku tváře.

Není-li v tomto případě velmi vlhké nebo studené, není možné okamžitě jít po holení. Koneckonců, může to být další stres pro pokožku.

 • Monitorování stavu kůže, sledování reakcí.
 • Za prvé, zvlhčující, pak lehká masáž. Nezapomeňte na oblast krku.
 • Na každém místě holení začínáme směrem růstu vlasů.
 • Začínáme s tváří a krkem a končíme oblastí knírek a brady. Poslední věnujte větší pozornost.
 • Nepokoušejte se mít dokonale oholenou tvář "od prvních kroků" praxe. Psaní problému vyřešeno v průběhu času.
 • Vyhněte se náhlému tlaku elektrického holícího strojku na pokožku obličeje.
 • V některých případech je zapotřebí pomoci volné ruky pro lehké kožní napětí.
 • Pokud je vlhká nebo studená venku, nechte kůži chvíli odpočívat po holení.

Holení bude vždy pohodlným postupem, pokud mu dáte dostatek času a pozornosti. A pokrok v tomto směru není otázkou dnů ani týdnů.

Závěry

Pokud budete postupovat podle všech pravidel péče a používat holicí strojek podle všech doporučení, nebude výsledek trvat dlouho. Budete mít maximální pohodlí při používání elektrického holicího strojku a budete mít dokonale oholenou tvář. Doufejme, že otázka, jak holit s elektrickým holicí strojkem, byla podrobně popsána. Postupujte, jak je tomu obvykle, později dotyčte i.

Ve skutečnosti se moji přátelé stále ptají na otázku, jak se oholit holicí strojkou. Ale v té době jsem už byl připraven na to. A jenom předstírali, že si je sami uvědomují, ale chtěli mi dát šanci údajně "osvítit" je. Později, vzpomínám si na svého otce, mohu s velkou jistotou říci, že otázka, jak správně oholit holicí strojku, kdybych stál před ním, to bylo jen v raném mládí. Žiletka, jak ji nazývala, byla v jeho rukou známá. A mám její monotónní bzučení spojenou s něčím známým a známým - jednoduše, s atmosférou domu.

Jak správně holit holicí strojek

V SSSR tiskl Crocodile zvědavý feuilleton, který se týkal témat elektrických holicích strojků. Ředitelé továrny z ocelových listů byli zachyceni běžným uživatelem stroje. Chinush vybrat z nabízených dvou produktů dopravce domorodce vedoucí společnosti. Co to dělá tváře nebo táhne vlasy? Číslo se vztahuje k období stagnace, kdy sovětští občané bojovali o kvalitu, elektrické holicí strojek byl drátěný, nic jiného. Stroje byly uloženy v kombinaci s pěnovým prádlovým mýdlem, slogany chválícími gely, nikdo neslyšel. Jak holit holicí strojek? Otázka znepokojuje osobu, která je cizímu tématu v diskusi. Dnes je dovoleno používat gely nebo pěnu, aby se holicí hlavice dostala na suchý konec (krutý případ).

Holicí stroj holicí stroj správně

V celovečerním filmu Smrtelná zbraň se přátelé policie v rozhovoru vyvíjeli správným tématem holení:

 1. Mel Gibson argumentoval: musíte se pohybovat proti růstu vlasů.
 2. Danny Glover řekl opak.

Partneři měli trochu hádky, rozvíjející se scénář tvrdohlavě posunul tento nápad: druhá možnost je správná. Pokud vezmeme sovětský stroj, kde je čepel vložen na talíř, vytáhne se po obou stranách, holení proti růstu vlasů je nebezpečnější, ale čistší. Budete se snadno řezat (umožňující boční posuvné), kvalita je vynikající. Pokud jedete v opačném směru holicí strojkou, štětiny s ostrým okrajem trhaným, výhonky zůstaly. Výsledek byl dosažen, ale pomaleji. Při holení používejte pěnu, jen tenkou vrstvu mýdla. Dodáváno z infekce, podráždění, otoku.

Je zajímavé, že dnes řešíme problém, naneste pěnu nebo gel. Zde je stručný popis. Oba přípravky připraví pokožku, sníží tření, jiné sníží sílu vlasů. Elektrické holicí strojek holicí strojky je výsledkem hladší. Mohou být formulace používány s konvenčním strojem? Odpověď je spíše ano! Hlavní věc - ke snížení síly tření, bude docházet. Antibakteriální kompozice gelů brání růstu mikroflóry, uklidňují pokožku. Moderní elektrické holicí strojek nezanechávají žádné řezy, zůstává potřeba ochrany.

Kuriózní pozorování využije sovětskou technologii. SSSR se snažil žít, vyznávající princip, Rychlejší-Vyšší-Silnější, snad proto se holicí strojek zaměřil na kvalitativní výsledek, což znamenalo hladkou pokožku. Nezáleželo na tom, že by začalo podráždění, člověka by to ublížilo. Situace je dnes odlišná. Malá štětina je považována za optimální stav pokožky obličeje. Při holení s holicí strojkou zůstávají malé klíčky, to je normální. Výsledkem je většina modelů mřížky.

Rotační holicí strojek naopak činí pokožku čistou. Dokonce i titan, který zabraňuje alergickým reakcím, zcela nezbavuje zarudnutí. Okamžitě provést rezervaci, malé věci jsou potřebné pro lidi, kteří dostávají citlivou pleť, ve všech vážnosti vyděšenou otázkami:

 • Který elektrický holicí strojek si vybrat.
 • Která by měla upřednostňovat.
 • Který gel zvlhčuje lépe a uklidňuje pokožku.
 • Ve kterém směru je obvyklé řídit elektrický holicí strojek.

Brutální muži jen vzít a vyčistit tvář výhonků podle potřeby. Mimochodem, tyto koncepty pro menší obtěžování realizují stroje Gillette Slalom. Neodstraňují vlasy velmi čistě v jediném průchodu, ale oholí dlouhé vousy, což bylo pro běžný sovětský stroj obtížnější. Ale i po mnoha opakováních je kůže trochu podrážděná, ale můžete oholet vlastní krk zezadu pomocí dvou zrcadel. Snažte se udělat rotační holicí strojek!

Nuance holí s elektrickými holicí strojek

Ve dnešním světě jsou dva druhy elektrických holicí strojky, existují dva typy doporučení, jak je používat. Diskutovalo se o moderních normách. Modely grid plně realizují sociální pojetí, jsou nejoblíbenější ve zprávách statistiků. A teď trochu o vlastnostech.

Holení holicího strojku Philips rotačního typu by mělo mít hladké kruhy. Jemně se pohybujte po kůži tváře. Líce se mohou nafouknout pro lepší vyhlazení pokožky, vyklenuté brady. Usilujte všude, abyste získali minimální délku vlasů.

Holicí holicí strojek Panasonic byste měli dělat jiným způsobem. Namísto rotačních pohybů bude postupné, nahoru a dolů. Při pohybu podél čelisti je nutné vyčistit obličej. Na konci postupu jsou elektrické holicí strojky, které umožňují mokré holení, promyty tekoucí vodou. Hlava je zpravidla přichycena. Nejprve umyjte elektrický holicí strojek. Některé (horní) modely se automaticky vyčistí v speciálně připravených nádobách podle návodu k použití.

Mřížky a rotační holicí strojky nevytvářejí příliš tvrdý povrch pokožky. Většina zařízení je vybavena dobrou ochranou proti náhodnému stříhání kůže. Nadměrný tlak poškozuje pokožku. Je hloupé vysvětlit, jak holit elektrický holicí strojek Braun k dospělému muži, dnešní teenageři jsou také sebevědomí. Potíže s obtížemi je zvědavá, jak to dělá obyčejná dívka. Pro slabší sex dnes není snadné, požadavky nejsou méně přísné!

Je pravda, že metody čištění strniště nohou, existuje mnohem víc než odrůdy elektrické holicí strojky. Zde, depilační krémy, laserová terapie zvláště odolné oblasti. Co je zvědavý, každý plešatý muž je nadaný s tlustou vousy, může plně zažít nový elektrický holicí strojek. To je příklad vtipu přírody. Další věc, pokud se položí otázka, co je lepší holit:

 1. Pokud čas trpí jemným rozmazáním gelu, vezměte stroj.
 2. Stává se to, že v autě pracuje tvrdě - pomoci holicí strojky jakéhokoliv druhu.
 3. Konečně, obě operace mohou být prováděny s zařízením 2 v 1 pro suché a mokré holení. A tyto holicí strojek dnes patří k absolutní většině modelů. Poptávka je také skvělá.

Pravděpodobně chcete vědět, které holící strojky jsou na světě dnes populární? Mřížka, pouze tři značky:

Pokud se podíváte na statistiky roku 2013 v obchodě M-Video, na první pohled vidíme zajímavou věc:

 • Mezi vůdci se objevil Rowenta, Panasonic zůstal pár řádků níže.

Myslíme si, že ženy se vědomě usmívají: už dávno se rozhodli, co mají lépe používat, stroj nebo holicí strojek. Statistiky zahrnují preference žen a mužů, z nichž první hraje významnou roli. To se odráží v celkových číslech. Co se týče obráběcích strojů, není těžké ani doporučit Gillette. Lepší pro muže není - být čistý. Adaptace umožňují dosáhnout požadovaného cíle.

Elektrické holicí pomůcky pro holení

Na gelech, pěna, napsal spoustu recenzí. Doporučujeme výběr podle potřeb. Někdo doporučuje používat vlasové kondicionéry, gely. Lotiony se aplikují po... Zvláštnost je načrtnutá touhou nadměrného obsahu alkoholu, který šokuje kůži.

Kondicionér holení vypadá mnohem zajímavěji. Prostředky byly naplněny speciální kazetou (například Nivea for Men). Jako holicí prostředek pomalu vystupuje, vymývá vlasy, mazací mechanismus a působí příznivě na pokožku. Broušení rotačního elektrického holícího strojku s takovým zařízením je potěšením. Kromě přírodní příchuti limonenu patří:

 1. Isopropylalkohol nahrazuje léčivý alkohol. Není možné aplikovat uvnitř, slouží jako jedovatá látka, potlačuje činnost nervového systému. Je to čistič, který rozpouští tuky.
 2. Odorant ucpává nepříjemné pachy.
 3. Citral slouží jako antiseptikum, snižuje podráždění, chuť.
 4. Kationtové povrchově aktivní látky - detergenty.

Kondicionér je zpravidla hořlavý, když přichází do kontaktu s očima, varovné orgány se omyjí velkým množstvím vody. Ale péče o holicí strojek je jednodušší. Netřeba říkat, že byste neměli v autě používat klimatizaci, máte šanci přijít do práce znečištěné. Nekuřte za přítomnosti látky. Věříme, že klimatizace je vhodná pro sprchu, koupelnu.

Kde používat holící strojek

Většina modelů moderních elektrických holicích strojů je určena pro použití ve sprše. Zařízení je vybaveno vodotěsným pouzdrem. Doporučuje se umýt hlavu lopatky vodním paprskem, přípravek se strašně setkává s přebytečnou vlhkostí. Nepokládejte přístroj do kbelíku, ale v rozumném případě se nestane nic strašného, ​​pokud náhodou dostanete sprchový proud.

Před holením holicí strojkou s pěnou je baterie dobře nabitá. Minimální doba pro jeden hygienický postup je 5 minut. Dostatek čistého oholení, pak můžete zařízení držet v zásuvce déle. Typická doba plného nabití je 60-90 minut. Dostatek po dobu 40-60 minut nepřetržité práce.

Řekli mi, jak se oholit holicí strojek, přečtěte si o použití pěny, gel na obalu. Kompozice se aplikuje s tenkou rovnou vrstvou, která se postupně odstraňuje hladkým zdvihem hlavy. Po holení se používá speciální mléko. Dává příjemnou vůni na obličej, chrání před poraněním, v některých případech snižuje podráždění. Jiní dávají přednost vůni alkoholu, drsné, látka samotná vysušuje kůži.

Neexistuje žádný limit pro dokonalost: bez ohledu na to, jak moc jste četli o tom, jak správně oholit holicí strojek, bude trvat hodiny tréninku, abyste zvládli techniku. Tajemství spočívá právě v pohybu, správné síle deprese. Je nutné přenést, čepel řeže kůži. Poškození neviditelná pouhým okem, podráždění vás brzy oznámí: epitel je poškozen.

Hlavní metody holení s holicí strojkou jsou pro většinu mužů srozumitelné, aniž by byly čteny objemné předměty:

 1. Pohyby jsou hladké, progresivní, bez trhlin, někdy kruhové.
 2. Holicí strojček ve směru růstu vlasů.
 3. Čistota řezu je regulována přítlačnou silou.
 4. Rychlost holicího stroje je velmi pomalá.

To stačí. Mohu začít, nebo potřebujete poradit, které lícní holení jako první? Taková výuka péče o obličej jistě způsobí úsměv.

Nevýhody použití elektrického holicího strojku jsou zcela odlišné. Za prvé, existují dvě technologie - suché a mokré, množství přípravků pro péči o pokožku zaměří zkušeného kosmetologa.

Kdy se oholit

Odborníci říkají: holicí strojek s holicí strojkou je ideálně prováděn ráno s čerstvou hlavou (usmíval se) - na tomto místě se nesmějí. Kůže odpočívala v noci, připravená na testovací proceduru, jak se zbavit štětin. V tomto případě kosmetologové jednohlasně prohlašují: optimální frekvenci holení je jednou za tři dny.

Uvedené podmínky jsou ideální. V praxi je zapotřebí večer, manželka, sto důvodů, aby tyto dvě pravidla zrušila. Jedna rada - v případě potřeby následovat, aby se zlomila.

Suché nebo mokré oholení

Ne každý elektrický holicí strojek je vhodný pro mokré holení. Existují hybridní modely, u kterých není na tom přítomnost gelu.

Co je to gel? Lékaři odpoví: připraví pokožku pro nadcházející proceduru. Posuvné elektrické holicí strojek plynulejší. Proces může být mírně zrychlen bez obav z poškození kůže.

V praxi to vypadá takto:

 1. Průběh elektrického holicího strojku je opravdu hladký.
 2. Nepřetržitě je nutné opláchnout pracovní plochu, proto nemůžete provést ošetření. Voda klesá, mouchy, přejíždí po ruce.
 3. Holičství v místnosti před zrcadlem druhé poloviny nebude fungovat kvůli nepřítomnosti vodovodní baterie.
 4. Po ukončení procedury pečlivě osušte pokožku ručníkem.

I přes zdánlivě značný počet nepříjemností je hlavním důvodem potřeba zvláštních podmínek pro mokré holení. Jeřáb není vždy po ruce. Holičství s holicí strojkou nemůže poskytnout hladkost a pocit úplné bezpečnosti.

Ne každý model je vhodný pro mokré holení. Rotační holicí strojky nejsou vhodné pro použití. Pocit nekonzistentní, většina velkých výrobců navrhne, uvedou na trh hybridní modely. Mokré holení s elektrickým holící strojek lze kombinovat s holicí strojkou, můžete si vybrat, co se vám líbí víc.

Byla propuštěna řada videí, vytvořilo se hromada fór, tematické poznámky, které podporovaly způsob péče o pleť. Jedná se o zvědavé experimenty, obličej je rozdělen na dvě části v čele nosu, každý oholil svou vlastní metodou. V žádném případě nezíská absolutní vítězství, lidé s citlivou kůží se doporučují používat gely. Mokré holení s holicí strojkou je považováno za příznivější postup.

V obraně suché metody, jednoduchý fakt říká: s těžkým časovým limitem, je dovoleno vyčistit tvář štětin bez přípravy. Elektrický holicí strojek můžete holit kdekoli, dostat se až k nutnosti. Řízení dopravní zácpy, drahé práci. Dráždění bude maximalizováno, rychlé pohyby nepřispívají k ochraně zdravé pokožky, ale lepší než k holení.

K uvedeným závěrům vyplývá závěr: v klidné atmosféře bude nanášení gelu jistě poskytovat obličej hladkou a zdravou pokožku. Suchá metoda je dobrá:

 • drahé, v motorových vozidlech;
 • na nádraží;
 • s těžkým časovým limitem.

Vítězové získají majitele hybridních modelů (Panasonic), vybavených velkými bateriemi. Elektrický holicí strojek umožňuje odstranění štětin za všech podmínek. I když je gel na jedné polovině obličeje rozmazaný!

Jak se oholit

Před holením se obličej vyčistí. Pravidlo je pozorováno ráno a večer se suchými a mokrými metodami v každé situaci.

Hydratační

Lidé s citlivou pokožkou se doporučují navlhčit jejich tváře. Přirozeně způsobuje otok vlasového folikulu a poskytuje silnou fixaci. Tvrdá štětina je snadněji řezaná. Suchá metoda není pro tento postup kontraindikací.

Jak zvlhčit. Nejvíce zřejmý způsob, jak udržet obličej 2-3 minuty pod proudem teplé vody, se může zdát nehospodárný a nudný. Doporučuje se vyměnit proud mokrým ručníkem s vhodnou teplotou.

Předpokládejme, že potřeba vyčistit oholení je dražší. Najděte si pár sanitárních vlhkých ubrousků, použijte. V ideálním případě musíte nosit lotion.

Použití elektrického holicího strojku pro mokré holení je kombinováno s použitím speciálního gelu, který chrání pokožku před poškozením, zlepšuje klouzání. Například Gillette Series. Nástroj nevyvolává alergické reakce, z tohoto důvodu se doporučuje zejména pro citlivou pokožku. Vyberte si složení, kde mezi přísady patří aloe, heřmánek, vitamíny A, E. Silikonové přísady dále zlepšují skluz elektrického holicího strojku. Zahrnutí složení vitamínů skupiny B má příznivý účinek na hojení škrábanců.

Podle laboratorních zpráv není holicí pěna nejlepší řešení. Nahradí gel podle plánu, ale studie dokazují, že není možné pojmenovat ekvivalentní kompozice. Pěna není schopna zužovat póry, zvedat vlasy. Neexistuje žádný tonický efekt. Gel vypadá perfektně, pokožka po holení je hladká a zdravá.

Nejméně výsledky jsou hlášeny odborníky. Stojí za to přemýšlet dvakrát před holením holicího strojku s pěnou.

Hladký oholený obličej rozmazaný krémem, lotionem. Kompozice na bázi alkoholu jsou vhodné pro normální a mastnou pleť, je lepší pokrýt citlivou tvář zvlhčujícím, změkčovadlem (L'Oreal Men Expert). Extrakt z máty se tradičně používá k úlevě od úrazů, má vazokonstrikční účinek. Je součástí balzám na holení, uklidňuje a tónuje pokožku. Neexistuje žádný alkohol mezi složkami, což umožňuje doporučit nástroj lidem s přecitlivělostí kůže.

Mimochodem, gely série mají plně vyznačenou vlastnost, jsou dobré pro problémovou tvář. Použití linky L`Oreal v holicím procesu zcela eliminuje problémy.

Lidové prostředky po holení

Není vždy nutné utéct koupit holicí mléko pomocí holicího strojku. Zvláště drahé. Ne že naši dědečtí a babičtí byli zmateni problémy, které dráždí obličej po holení, ale pár tipů je naplněno prasátkem. Poradí kanálu první:

 1. Cucumber - oblíbený způsob ženských mask. K dispozici, užitečné jíst salát nebo něco silnějšího. Maso, kůra se třela, rozdrtila cenově dostupnou metodou. Výsledná kaše je zabalena s gázou, ubrouskem, kapesníkem. Komprese pokrývá oblast podráždění. Vyhněte se používání... okurky.
 2. Aloe pomáhá uzdravovat složité rány, jednoduché oděry, škrábance přijaté bojovníky štětinami, uzdravovat šťávu, maso rostlin. List se odřízne, vnitřek problému se otírá. Silné podráždění po použití holicího strojku je odstraněno z aloe vepřové. 10-15 kapek citronové šťávy, vaječná bílá doplňuje složení. Směs je pokryta plochou poškozenou elektrickým holícím strojkem po dobu 3-5 minut. Nepríjemné, ale účinné. Zmrazená směs se omyje teplou vodou.
 3. 100 g bramborové kaše, ochucené dvěma polévkami mléka, čtyřikrát méně glycerinu, bude skutečnou spásou a v okolí nejsou žádné další vhodné ingredience. Výsledná kaše je teplá. Podráždění trvá 15 minut. Maso umyjte teplou vodou a nechte pokožku zdravou.

Hlava

Vlasy, oholené pod nulou, nejsou mezi státními zaměstnanci podporovány. V létě je nutné chránit hlavu před sluncem, v zimě - od chladu. Jediný plus je omezen jednoduchostí hygienických postupů, vlasy by měly být oholeny. Často jsou plešatí lidé z přírody talentovaní s plešatou.

Krátký účes výrazně aktivuje růstové procesy. Plešatá hlava se stane pichlavou, ztrácí svůj reprezentativní vzhled každý týden, a to častěji. Bolení hlavy holicí strojkou je nepříjemné, ale přijatelné. K dispozici jsou speciální kadeřnické stroje, které jsou levnější a pracují mnohem rychleji.

Další věcí je ozdobit whisky, kotlety - existují speciální zařízení, nazývané trimery. Některé elektrické holicí strojek s touto funkcí vám umožní snadno vyříznout knír. Trimované modely jsou zřejmou volbou pro vousaté muže.

Jak holit holicí strojek

Dřív nebo později v životě každého člověka je třeba se oholit. Elektrický holicí strojek se stal oblíbeným nástrojem pro holení, což snižuje riziko poranění a je pohodlnější než klasické stroje. Jeho správné použití vyžaduje jen málo zkušeností, užitečné pro všechny, kteří si zvolili tento způsob rozdělení s nadměrnou vegetací. O nich a budou diskutovány v našem článku.

Příprava na holení

Hlavní nepřítel mužů spojený s procesem odstraňování štětin - podráždění. Neudržovaná kůže je stresována holicími noži, což způsobuje zarudnutí, škrábance a pocit pálení. Vyvarujte se podráždění pomocí hydratačního postupu, například pomocí teplého stlačení z ručníku namočeného ve vodě.

Důležité: po utírání obličeje se doporučuje počkat, až pokožka lehce vysuší - což přispívá k objemnějšímu pěnění gelu a zlepšuje kontakt holicího strojku se štětinami, čímž poskytuje efektivnější oholení.

Technika holení

Samotný postup odstraňování štětin musí brát v úvahu velký počet podmínek a faktorů. Hustota a frekvence vousů, pigmentace jednotlivých ploch vegetace, specificita růstu a především - požadovaný konečný výsledek.

Pokud se pokusíme průměrný standardní postup, bude vypadat takto:

 • první částí jsou tváře, kde hladký holicí strojek se sklopením nahoru a dolů (od lícní kosti po bradu) poskytuje nejlepší výsledek;
 • druhým stupněm je krk a brada;
 • konečná fáze je knírek. Obvykle jsou tvrdší a tlustší než ostatní zuby, takže pro pohodlné oholení může být zapotřebí další mazání nebo snížení rychlosti pohybu.

Zvolený typ holícího strojku také ovlivňuje techniku ​​pohybu: mřížka je vhodnější pro vertikální amplitudu, rotační - pro kruhový. Nicméně to není nic jiného než tradice - nejvhodnějším způsobem bude to, co je vhodné.

Důležité: nesnažte se strojem zatlačit hlouběji do pokožky a doufat, že dosáhnete nejlepších výsledků. Čisté holicí strojky nejsou navrženy pro dokonale hladké oholení a rotační holicí strojky mohou vydělat další obtěžování.

Suché holení

Proces odstraňování štětin bez dalšího makeupu vyžaduje zvýšené pozornost od holení. To platí zejména o rotačních strojích, jejichž listy se těsně dotýkají nechráněné pokožky.

Bylo by lepší mít v zásobě speciální dezinfekční lotion, který by v případě poškrábání mohl urychlit proces hojení poškozených oblastí.

Ohromení za mokra

Podobný postup, ale s použitím pěny nebo gelu, se nazývá "mokré" holení. Výběr značky závisí na osobních preferencích (nebo může být kvůli lékařským údajům).

Každý nástroj má své vlastní specifické použití, takže je lepší předběžně prozkoumat jeho vlastnosti, aby bylo možné účinněji chránit pokožku před možným poškozením.

Optimální denní čas pro holení

Tato denní doba neexistuje. Přesněji je to pro každého člověka odlišné, v závislosti na rytmu života a plánu spánku. Jediným univerzálním doporučením je rozdělit štětiny po spánku nebo horké lázni, když tělo odpočívá a získává sílu. Přinejmenším se zabrání náhodným řezům nebo nerovným účinkům způsobeným nepozorností.

Mějte však na paměti, že než začnete postup odstraňování přebytečných vlasů na obličeji, musíte připravit kůži pro provedení. Bez ohledu na to, jak jemná je holicí strojka, bez ohledu na to, jak jemný je gel, v každém případě je holení mini-stres. Mytí a předem zvlhčování nejen uvolňuje, ale také zabraňuje riziku infekce, které může být způsobeno náhodným škrtnutím.

Holicí produkty

Péče o pleť je nutná nejen u žen, ale i u mužů. Protože se štětiny oholejí, je nutné udržet krátkou přestávku a provést několik postupů, které pomohou zvýšit tón pleti a zabránit nepříjemným pocitům.

Nejprve opláchněte obličej studenou vodou, abyste odstranili drcené vlasy a úzké póry. Pak musíte aplikovat dezinfekční krém, který zabraňuje podráždění a zánětu. Poté můžete pokračovat v používání různých hydratačních prostředků: zde můžete být vedeni osobními preferencemi a přáními.

Otočný otočný model

Elektrické holicí strojky s rotačním formátem, pokud jsou používány správně, dokáží poskytnout dokonale hladký výsledek - stejně jako při holicím stroji s tradičním tříbodovým strojem. Dosahuje se to díky zvláštnostem konstrukce, včetně statických a radiálně pohyblivých lopatek pohybujících se rotorovým systémem.

Vzhledem k aktivní interakci holícího strojku s pokožkou na obličeji by se během holení měl použít změkčovací gel nebo pěna.

Model holení holí

Mlýnské holení jsou oblíbené u mužů kvůli účinkům "lehkého strniště". Taková zařízení nechávají na kůži krátké chloupky kvůli oka, aniž by je mohly oholení čisté, a tak vytvářejí vzhled více mužného vzhledu, který je stále módní.

Mřížkový systém navíc nezahrnuje přímý kontakt pohybujícího se kotouče s pokožkou. Tím se zabrání podráždění a sníží se potřeba dalších hydratačních prostředků.

Závěr: Jaký elektrický holicí strojek je lepší, čistý nebo rotační, je záležitostí výlučně chuťových a metodických preferencí. Při výběru zařízení je třeba vzít v úvahu stupeň citlivosti a podrážděnosti pokožky, osobní stylistické preference (touha nosit lehké štětiny se nemusí vždy shodovat s možností stanovenou předpisy společnosti), stejně jako osobní zvyky týkající se použití hydratačních pomůcek.

Příklad, jak vybrat a používat holicí strojek

Pravidla provozu: péče o holicí strojek

Zvolené zařízení bude trvat déle, pokud budete při jeho používání dodržovat některá jednoduchá pravidla.

Po mokrém holení vypněte výkon holicího strojku, na dotykovou plochu (síť nebo disky) naneste speciální čisticí roztok a zapněte holicí strojek (aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení výrobku nad prvky). Poté můžete zařízení vypláchnout pod řízeným proudem vody, znovu jej vypnout, odstranit všechny prvky a důkladně je uschnout, než začnete znovu sestavovat.

Na konci suchého oholení stačí stroj vypnout, vyjmout holicí segment, vyfouknout, vytratit chloupky a vnitřní části vyčistit štětcem nebo kartáčem.

DŮLEŽITÉ: Bez ohledu na způsob použití se doporučuje, aby se kotouč ve stroji měnil v intervalech 12-18 měsíců.

Výsledky a závěry

Holení je rutinní a často nevyhnutelný proces, který kromě prvního okamžiku neznamená, že muži jsou vždy šťastní. Elektrický holicí strojek je dobrý způsob, jak ho zjednodušit a zajistit. Pokud budete postupovat podle všech doporučení a rad, můžete si zvolit nejvhodnější jednotku, která bude použita k tomu, aby se holí mnohem příjemnější a pohodlnější postup.

Jak se oholit holicí strojkou: hladkou pokožku za několik minut

V dnešní době jsou nová zařízení pro pohodlné oholení. Nebezpečné holicí strojky už dávno unikly a elektrické holicí strojek je nahradil. Takové nástroje jsou velmi vhodné pro použití a pokud jsou správně používány, nepoškodí pokožku a rychle ji vyčistí od přebytečných vlasů.

Dnes se podíváme na to, jak oholit holicí strojek. Dozvíme se, jaké typy těchto zařízení jsou, jak péče o obličej a jaký druh holicího nástroje potřebujete s elektrickým spotřebičem.

Který elektrický holicí strojek si vyberete?

Než si koupíte elektrický holicí strojek, musíte pochopit jeho odrůdy. Kvalita postupu a trvanlivost nástroje závisí na tom, co si vyberete. Tyto holicí strojky jsou dvou typů: rotační a síťovina. Chcete-li pochopit, co to je, pomůže hlavní rozdíl mezi těmito tipy. Liší se ve směru lopatek. V roštu se čepele postupně pohybují a v rotoru se otáčejí.

Pro každý typ obličeje existuje jiný holicí strojek. Elektrické holící strojek může dělat účesy. Má různé tipy a trimmer. To je hlavní výhoda tohoto typu elektrického holicího strojku.

Rotační elektrická holicí strojka může rychle odstranit obličejové vlasy, liší se rychlostí a různými hlavami. Pokud jsou v hlavách dvojité čepele, bude výsledek úžasný a rychlost holení se zlepší. Dvě čepelky se vzájemně doplňují, jeden zvedá chlupy a druhý vyjímá.

Způsoby holení

Existuje několik způsobů, jak holí vousy s psacím strojem - to je suché a mokré oholení. Je důležité si okamžitě uvědomit, že ne každý holicí strojek je vhodný pro mokré a suché holení, takže musíte vybrat požadovaný holicí strojek. Lékaři říkají, že při každém postupu je třeba použít gel, aby se holicí strojček lépe sklouzl po obličeji. Tento nástroj vám umožňuje neškodit pokožce.

Existují dva hlavní způsoby holení, nyní je budeme podrobněji diskutovat a zjistíme všechny výhody a nevýhody.

Ohromení za mokra

Mnoho mužů dává přednost mokrému holení. Co znamená mokré oholení? Tento postup zahrnuje páření pokožky a aplikování speciálních holicích výrobků na vlhký povrch. Po takovém procesu pokožka vypadá zdravě a krásně.

Výhodou mokrého holení je, že:

 • Nelze vystřihnout kůži
 • Čepelky hladce sklouzávají po obličeji a neškrábejí,
 • Muž se necítí nepříjemně,
 • Kůže je dokonale hladká.

Elektrický holicí strojek s mokrým oholením je mnohem lepší než suchý, protože nepoškozuje pokožku a holí ve všech oblastech s vysokou kvalitou.

Suché holení

Někteří nechápou, zda potřebujete pěnu se suchým holením. Tento typ postupu nevyžaduje jiné prostředky než použití gelu. To umožní holicí strojku lepší sklouznout po těle. Výhodou takového holicího strojku je, že může být použita během výletů, kdy není možné normálně holit.

Suché holení se může zdát nepohodlné, ale v průběhu času si na něj zvykne. Tato metoda holení je vhodná pro rušné lidi, kteří nemají čas dlouhého holení.

Jak holit holicí strojek na příkladu Panasonic?

Často muži preferují koupit elektrický holicí stroj od Panasonic. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, musíte toto zařízení správně používat. Nesmíte silně tlačit holicí strojku na obličej a měla by se pohybovat podél čelisti. Musíte řídit holicí strojek nahoru a dolů.

Čisté holicí strojky nezpůsobují podráždění, odstraňují všechny vlasy a nepoškozují pokožku. Pokud jste použili model pro mokré holení, musíte jej oddělit a opláchnout pod vodou.

Jaké pomůcky na holení používají?

Můžete použít různé způsoby holení s holicí strojkou. Například mnoho holení s pěnou nebo gelem. Aby nedošlo k poškození pokožky během procedury, musíte použít gel. Vyberte si produkt, který obsahuje vitamíny A, E, heřmánek a aloe.

Co se týče pěny, většina odborníků se tomuto typu kosmetiky nelíbí, protože zjemňuje pokožku a nepodporuje dobré holení.

Po holení potřebujete krém na zvlhčení pokožky a uzdravení řezů. Tento nástroj pomáhá zbavit se nepohodlí a vyléčit kůži. Někteří lidé rádi používají mátový extraktový krém. Zjemňuje obličej a podporuje hojení ran. Obsahuje také tonizující přísady.

Hydrataci tváře s olejem. Vyživuje pokožku pomocí příznivých prvků, léčí ji a zvlhčuje suché částice.

Další informace o produktech pro holení:

Elektrické péče o holicí strojek

Některé modely elektrického holicího stroje nemusí být po každém postupu vyčištěny, mají nainstalovaný snímač, který ukazuje, kdy je třeba přístroj vyčistit. Některá zařízení potřebují denní zpracování. Vyčistěte holicí strojek zvláštním kartáčem, zatímco spotřebič musí být vypnutý.

Po vyčištění zařízení by mělo být oleováno. Koupit speciální oleje pro elektrické holicí strojek někdy, jsou prodávány společně s elektrickými spotřebiči. Namažte ostří tak, aby byly delší a ostré.

Pokud umýt přístroj pod vodou, po každém postupu osušte holicí strojek tak, aby všechny díly fungovaly dobře. Umístěte olej na hlavu holicího stroje a zapněte jej, aby se produkt dostal na všechny části spotřebiče. Změňte hlavní části břitvy každým rokem.

Efektivní holicí strojek

Aby holicí procedura byla příjemná, musíte si vybrat kvalitní holicí strojek. Věnujte pozornost jeho typu, protože různé trysky se vešly každému muži. Používejte speciální nástroje pro péči o obličej, protože jakékoli holící strojek může řezat pokožku.

Nezapomeňte pečovat o holicí strojek. Pravidelně je umyjte a mažete, nebude brzy fungovat dobře. Čas od času měňte poškozené součásti a pečujte o toto zařízení.

Jak správně oholit holicí strojek - funkce, metody a doporučení

Je možno co nejvíce obdivovat estetiku nebezpečného holení, ale v každodenním hektickém prostředí prostě nemá dostatek času na to.

Pak přichází s pomocí moderní verze - elektrický holicí strojek.

Je to jednoduché a pohodlné použití, protože se hodí i velmi mladým pánům, kteří jen přemýšlejí o tom, jak se zbavit svého prvního strniště.

Jak si vybrat?

Takže víte jistě, že potřebujete elektrický holicí strojek, ale který přesně? Otočte se k základům! Elektrické holicí strojky jsou rozděleny do dvou tříd - rotační a síťoviny.

Pozor! Elektrické holicí strojky jsou rozděleny do tříd, v závislosti na tom, jaké pohyby dělají čepel.

Rotary

V rotačních elektrických holicí strojky se nože otáčejí - díky tomu se dokonce vyčistí i nejtvrdší holící plechy na obličej. To vám ušetří z nutnosti hledat a odstranit chybějící chloupky.

Plovoucí hlavy s vysokou přesností sledují obrysy obličeje, urychlují proces a ulehčují jej. Rotační holicí strojek je ideální pro majitele hrubé kůže a hustých štětin.

Podmíněné blesky tohoto typu zahrnují:

 • Potřeba používat kosmetiku před a po holení.
 • Může vyvolat zarudnutí a podráždění citlivé pokožky.

Oka

Čepele vytvářejí jemné progresivní pohyby, díky nimž je holení pohodlné i pro majitele problematické a citlivé pokožky. Kromě toho lze rotační holicí strojek používat jak během suchého, tak při mokrém holení.

Pomoc! Použití kosmetiky není nutné. Díky účesu můžete upravit délku vousů a péči o knírek.

Ale nebylo to bez chyb:

 • Holení není tak čisté jako rotační.
 • Proces trvá více času.

Video vypráví o zvláštnosti rotačního a mřížového holicího stroje a co je lepší:

Co je lepší - stroj a elektrické holicí strojky?

V posledních několika letech se dobře upravované štětiny a vousy opět v módě. Na této vlně se objevuje stále více holičství, kde je poskytována služba profesionálního holení.

Proto se u moderních mužů zvyšuje zájem o sebeoběstování. Spory zůstávají nezměněny, což je lepší - stroj nebo elektrický holicí strojek?

Stroj je téměř stejně klasický jako nebezpečná čepel. Díky různorodosti sortimentu budou všichni schopni najít něco vhodného pro své cíle - od jednorázových plastových strojů až po opakovaně použitelné s plovoucí hlavou a antiseptickou vrstvou gelu.

Pomoc! Podle průzkumů veřejného mínění většina mužů používá holicí strojky pro každodenní osobní péči.

Mimo jiné mají obráběcí stroje několik výhod než elektrické holicí strojek.

Výhody:

 • Řezání štětin pod kořen a leštění pokožky - čepel se pohybuje v blízkosti kůže, takže jsou odříznuty i ty nejmenší chloupky pod kořenem a odstraněna padající vrstva epidermis.
 • Cenově dostupná cena - holicí strojek, a to i nejmodernější, je několikrát levnější než holicí strojek.
 • Snadné použití - i když nemáte žádné zkušenosti s holením, můžete snadno zjistit, jak používat stroj.

Ale v následujících bodech stroj zřetelně ztrácí:

 • Riziko střihu - pravděpodobně každý člověk aspoň jednou poškrábal kůži při holení se strojem. Při používání elektrických spotřebičů je riziko poranění minimální.
 • Potřeba koupit nové stroje nebo čepele. Dokonce i ty nejkvalitnější kotouče se dříve nebo později otupí a pak musíte koupit nové. Zde muži budou čelit nepříjemnému překvapení - sada výměnných kazet je několikrát dražší než samotný stroj.
 • Nemůžete se oholit metodou sucha, a proto musíte mít pěnu, pleťové vody a přístup k horké vodě.

Lepší použití - ve videu je popsán stroj nebo holicí strojek:

Tak co si vybrat?

Při výběru zařízení pro holení odrazte své vlastní potřeby a vlastnosti. Pokud jste právě začali objevovat holení a strniště, nemáte, a na kůži jsou často záněty, dáváte přednost elektrickému holicí strojky.

Pokud vás příroda odměří silnou vegetací na tvářích, tváři a krku, pak je vaší volbou rotační elektrická holicí strojka.

Stroje mohou poskytnout okamžitý, i když krátkodobý účinek hladce oholeného obličeje.

Pozor! Pokud jste zvyklíte se zbavit nadměrné vegetace na těle, pak bude stroj nebo trimmer mnohem praktičtější než holicí strojek.

Zařízení typu "čistý typ" v provozu - "Braun" a "Panasonic"

 1. Přesuňte zařízení podél čelisti, nestlačte ho na obličej a netlačte na kůži. Pohyb musí být progresivní, tedy zpět.
 2. Nejdříve ošetřete tváře, pak oblast pod rty a bradu.
 3. Pečlivě si prohlédněte zrcátko a zkontrolujte výsledek, a pokud to bude nutné, jděte znovu do holicího strojku.
 4. Na konci postupu odpojte přístroj, odpojte holicí hlavu a opláchněte jej pod vodou, abyste odstranili veškeré zbytky vlasů.

Zařízení s rotačním typem v provozu - Philips

Provádějte měkké, hladké, kruhové pohyby.

Díky plovoucí hlavě zařízení zachycuje a odstraňuje všechny jemné vlasy i na těžko dostupných místech.

Pomoc! Chcete-li lépe odstranit břitva tvrdé strniště na obličeji - nafoukněte tvář nebo propojte jazyk zevnitř.

Nakonec odpojte zařízení nebo ho vložte do zvláštního slotu.

Jak používat holicí strojky, abyste se vyvarovali podráždění?

Následující praktické tipy vám pomohou dosáhnout dokonale hladké pokožky bez vyrážky, ran a zarudnutí:

 1. Postupujte pomalu - i když jste ve spěchu, netříkejte si tvář holicí strojkou. To proces nezrychlí a navíc způsobí, že holení bude traumatickyjší pro pokožku.
 2. Postupujte podle směru růstu vlasů a postupujte podle něj. Na obličeji mohou vlasy růst ve čtyřech až pěti různých směrech. Například, nad okrajem od dolní části nahoru, na tvářích zleva doprava nebo zprava doleva, na krku od dna nahoru.
 3. Hydratujte pokožku, pokud ji potřebujete. Pevnost, peeling, suchost - to vše jsou známky porušení hydrobalance v horních vrstvách epidermis. Hydratujte pokožku krémem po holení.

Jak se oholit holicí strojkou, aby nedošlo k podráždění, je popsáno ve videu:

Způsoby holení

Chcete-li se zbavit obličejových vlasů, můžete použít jak mokrý, tak i suchý způsob. Chcete-li pochopit, který z nich je pro vás nejlepší, zvažte výhody a nevýhody každého z nich.

Vlhký

Při mokrém oholení je pokožka párována a rozmazána se speciální pěnou a následně s lotionem.

Výhody této metody jsou následující:

 • Kůže vypadá čistá, hydratovaná a zdravá.
 • Nože jemně klouže po obličeji, riziko poškození je minimální.
 • Holení je co nejpříjemnější a nejpříjemnější.

Z mínusů můžeme vyčíst následující skutečnosti: Holicí hlavu je třeba po použití vyčistit - štětec nebo houba nebude stačit.

Pozor! Podle dermatologů je mokré holení pro kůži bezpečnější než suché.

Suchý

Technika je často používána rušnými lidmi, kteří nemají dostatek času na holení.

Zvažte hlavní výhody:

 • Nepotřebuje použití další kosmetiky.
 • Pohodlné během služebních cest a cest.
 • Po této proceduře lze břitvy vyčistit štětcem.

Nevýhody metody jsou následující. Pro většinu jsou rozhodující pro vyloučení suchého holení:

 1. Riziko podráždění.
 2. Nepríjemné pocity "škubání".

Skladování a péče

Jak dlouho trvá elektrický holicí strojček a jak dlouho bude trvat? Odpověď na tuto otázku závisí na tom, jak se staráte o zařízení.

Zvažte základní pravidla.

Pokud dáváte přednost metodě mokrého holení, budete muset holicí hlavu opláchnout pod tekoucí vodou.

 1. Odpojte zařízení od sítě - ujistěte se, že jednotka a vodiče nedosahují vlhkosti.
 2. Použijte trochu mýdla na holicí hlavu.
 3. Zapněte přístroj stisknutím tlačítka a opláchněte síť pod tekoucí vodou.
 4. Vypněte zařízení a demontujte ho, dokud není zcela suché, a poté ho znovu sestavte.

Pokud budete holit suchý, postupujte následovně:

 1. Odpojte zařízení ze zásuvky.
 2. Odstraňte holicí hlavici a ochrannou síť od ní.
 3. Pomocí štětce odstraňte zbytky vlasů.
 4. Sestavte přístroj v jeho původním stavu.

Břitvu uschovejte na suchém místě, nejlépe ve skříni.

Je to důležité! Nabíjejte zařízení pouze podle potřeby.

Nenechávejte nabíjecí slot trvale zapojený. To zkrátí životnost zařízení.

Holení je vnímáno s potěšením a potěšením jen ve velmi prvních dobách, kdy první strniště dodává pocity důvěry ve vlastní mužnost. Jinak je to spíše rutinní a každodenní povinnost.

Takže proč to nebude příjemnější s elektrickým holicí strojkem?

Pro Více Informací O Suché Vlasy