logo

Jak holit holicí strojky

Příroda každému obdařila strniště. Problém je možné vyřešit s neposkvrněnými a rychle rostoucími štětinami pomocí ostrého ostří nebezpečí. Holičství s rovným holícím strojkem není reliktem dvacátého století, ale módním trendem naší doby.

 • 1. Kritéria pro výběr kvalitního produktu
 • 2. Nebezpečné hodnocení holicího strojku
 • 3. Tajemství technologie pro začátečníky.
 • 3.1. Jak zachovat
 • 3.2. Poloha hoblíku a úhel sklonu
 • 3.3. Jak holit holicí strojky
 • 3.4. Předběžná příprava postupu
 • 3.5. Jak si oholit hlavu?
 • 3.6. Jak oholit knír
 • 3.7. Oholení bradky a krku
 • 4. Jak pečovat o kůži po odstranění chloupků
 • 5. Tipy pro začátečníky
 • 6. Vyměnitelné nože
 • 7. Snadná péče o ostrý výrobek.
 • 8. Pozitivní a negativní aspekty nebezpečného holení
 • 9. Co je lepší stroj nebo holicí strojek

Kritéria pro výběr kvalitního produktu

Věnujte pozornost hlavním charakteristikám nebezpečného holicího strojku:

 • čepele kovové;
 • typ hlavy (čtvercový nebo zaoblený);
 • velikost webu;
 • na váhu strachu;
 • výrobce;
 • náklady

Když jste zvládli nebezpečnou techniku, potřebujete čas prozkoumat typy strojů. Nezapomeňte, že při výběru kvalitního holicího strojku - může to být poměrně drahé.

Nebezpečné hodnocení holícího strojku

Užitečné tipy pro výběr holičů pro začátečníky i pro samotný proces naleznete zde.

Tajemství technologie pro začátečníky

Zvládnutí nebezpečného nástroje pro začátečníky není jednoduchá záležitost, ale je to docela možné.

Jak zachovat

Technika práce s opatrností začíná schopností člověka držet ji jedním ze tří způsobů:

 1. Poloha palec - na zadní části zad. Sting (pata) se nachází mezi malým prstem a bezzubým a malý prst leží na špičce. Všechny ostatní prsty drží přístroj zhora - na hraběnce nástroje.
 2. Palce je umístěno na intervalu místa erl (zevnitř), ostatní prsty leží na vnější straně. Malý prst je umístěn na dutině ocasu. Sting žiletky směřuje nahoru.
 3. Sting je otočený nahoru. Střední a index jedna - na zadní straně erl. Prstencový prst drží vnitřek ocasu. Umístěte malý prst - ocasní zářez. Palce podporuje hranu, kde se stopka připojuje k tkanině. Tímto způsobem se zápěstí a rukojeť stlačí těsně vedle sebe.

Poloha hoblíku a úhel sklonu

Důležité při odstraňování zařízení, které je nebezpečné pro vlasy, je respektovat úhel sklonu. U všech mužů štětiny rostou přibližně ve stejném úhlu na každé konkrétní ploše pokožky.

Pro začátečníky doporučujeme nejprve umístit čepel plochou, mírně zvedat zadní stranu nástroje (30-40 stupňů). Poté je potřeba bez problémů hladce pohybovat nožem ve směru pohybu ruky.

Tento typ holení je mastery. Dalším tajemstvím procesu je utažení pokožky na holicí strojek. Bude správné vytáhnout kůži indexem nebo prostředním prstem protilehlé ruky od přístroje. Udržujte optimální vzdálenost mezi prstem a špičkou 2-3 centimetrů.

Způsob roztahování, příprava nástroje a technologie samotné lze nalézt u pana Bokera, který celý svůj život ohrožuje. Video ukazuje proces odstraňování štětin, který již není tak komplikovaný, což znamená, že ho může použít jakýkoli člověk.

Jak holit holicí strojky

Několik tipů pro správné a bezpečné holicí strojky vám pomůže vypadat perfektně.

Předběžná příprava postupu

Před zahájením procedury byste měli provádět několik přípravných činností. Chcete-li změkčit pokožku a štětiny, které mají být odstraněny, naneste na ni speciální olej.

Pět minut před vyjmutím štětin položte na obličej ručník. Uchovávejte 3 až 4 minuty. Budete potřebovat talíř, ve kterém bude krém a holicí štětec pěnu. Při nákupu štětce na holení věnujte pozornost velikosti a materiálu produktu. Je vhodná středně velká štětka. Nadměrná plynulost je další výdaj krému.

Další informace o královském obtěžování holení naleznete v našem videu.

Zvažte nuance používání strachu v různých oblastech.

Jak si oholit hlavu?

Začněte holicí hlavu zepředu a po stranách. Nejdřív je ohrožená čepel podél růstu vlasů a jejich hlavním dílem se otvírá. Poté - proti růstu, zanecháním perfektně čistého a hladkého povrchu. Na konci oholení hlavu. Zde je třeba použít zrcadlo. Na zádech lebky jsou deprese a záhyby, proto je doporučeno, aby začátečníci byli velmi opatrní, aby se nepohnuli. Pokud nejste příliš přesvědčeni, úplné holení hlavy se známým strojem.

Jak oholit knír

Nejčastěji muži používají pro odstranění kníry holicí strojku. Chcete-li v této oblasti zbavit nechtěných vlasů, potřebujete si pomoci s vnitřními svaly tváře. Pod nosem vlasy roste dolů. Abyste se vyhnuli řezání nosu při holení, držte ji volnou rukou.

Odstraňte vlasy přesnými, krátkými pohyby a protahujte pokožku opačným směrem od holení.

Oholení bradky a krku

Vousy jsou pýchou skutečného muže. Úhledná a dobře upravená vousy je celé umění.

Naučte se používat akutní opatrnost, řez, stejně jako model vousy může být ve videu.

Nebezpečným místem k holení je Adamův muž. Aby se zabránilo nežádoucím řezům na kůži, měla by být zpožděna v opačném směru od směru holení. Hladký, bez tlaku se pohybujeme po růstu vlasů. Vraťme se ze spodní strany krku nahoru, končící u linky chrámu.

Jak péče o kůži po odstranění chloupků

Po dokončení postupu je nutné zbývající pěnu vypláchnout studenou vodou. Takže zavřete póry, které byly v procesu holení uzavřeny. Ostré čepel společně se štětinami ohoří horní tenkou vrstvu pokožky. Chcete-li odstranit podráždění a uklidnit pokožku, vložte do tváře ručník namočený v teplé vodě. Efektivní bude odvar z heřmánku s esenciálním olejem.

Nedoporučujeme používat alkoholové kapaliny, vedou k podráždění a po odlupování kůže.

Tipy pro začátečníky

Pokud nevíte jak, ale opravdu se chcete naučit mistrovsky, buďte opatrní, věnujte pozornost tipům.

 1. Nespěchejte, abyste strávili pořádnou sumu na nejdražších, přečtěte si recenze, poslouchejte rady odborníků.
 2. Doporučujeme vám, abyste si vyrobili nástroj s kulatou hlavou, což minimalizuje řezy nejprve (ve srovnání s tvarem čtverce, což zvyšuje riziko řezání).
 3. Zajistěte, aby ostření ostří bylo vysoké kvality.
 4. Pro začátečníky doporučujeme vybrat damašku z damaškové oceli. Jedná se o jemnou lékařskou fúzi. Po škrábance bude rychlejší.

Vyměnitelné čepele

Nebezpečí s vyměnitelnou čepelí nebo účes byl vynalezen holičkami v kadeřnických salonech pro dokončení obrysových linek účesů. Později začali používat holení pro holení.

Shavetka, na rozdíl od klasického strachu, nemusí být neustále ostřejší. Jednoduše vyměňte tupý kotouč za nový. Tento proces je jednoduchý, nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti. Další výhodou vyměnitelných nožů je poměrně nízká cena, relativně klasický strach.

Pokud se holicí strojky s vyměnitelnou čepelí staly vaším cílem, pak absolutní vůdce v oblasti kvality jsou produkty společnosti Solingen. Právo na výrobu těchto holicích strojků má několik značek. Koneckonců, Solingen není samostatná společnost, ale město, kde slavné holicí strojky vyrábějí různí výrobci. Původní německé holicí strojky - vůdcové ve světovém žebříčku.

Dejte si pozor na falešné věci! Solingenovo pravé holicí strojky jsou vyryté výrazným logem.

Snadná péče o ostrý výrobek.

Chcete-li zachovat trvanlivost produktu, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 • Po každém použití vypláchněte výrobek tekoucí vodou, osušte špičkou ubrouskem;
 • Pro skladování poskytněte případ hustého materiálu;
 • Abyste zabránili vzniku rzi na kovu, jednou měsíčně namažte ocel motorovým olejem;
 • Ostřívejte čepel pokaždé, když je tupý. Tím zabráníte menším poškozením a poškrábání.

Pozitivní a negativní aspekty nebezpečného holení

Muži, kteří jsou "pro", věří, že:

 • Tento typ odstraňování chloupků je multifunkční;
 • méně dráždivá pro citlivou pokožku;
 • výsledkem je čistý, pečlivě oholený povrch;
 • strach je ekonomičtější díky trvanlivosti;
 • možnost samoostření čepele.
 • vysoké náklady na kvalitní kopii;
 • poměrně komplikovaná technika holení.

Co je lepší stroj nebo holicí strojek

Jak vidíte, nebezpečné holení má mnoho pozitivních argumentů. Vyberte, použijte známý stroj nebo nebezpečnou čepel, každý člověk vpravo nezávisle.

Při nákupu velkého množství peněz ušetříte na konvenčních strojích v průběhu času. Jedná se o druh příspěvku nejen na finance, ale i na kvalitu.

Jak oholit a neříznout

Mnozí muži holení na obličeji. K tomu použijí vyžínače, stavy a někdy rovnou břitvu. Chcete-li použít nejnovější nástroj, musíte mít speciální dovednosti. Dnes budeme hovořit o tom, jak se oholit holicím strojkem.

Uvažujeme o mnoha doporučeních k jeho použití. Dále se dozvíme, jak sledovat kůži po takovém postupu, stejně jako klady a zápory tohoto holicího strojku.

Co je to břitva?

Nebezpečné holicí strojky s vyměnitelnými čepelemi se nazývají - shavetkoy. Břitva má skládací strukturu, do které jsou vloženy různé čepele. Taková holička byla vyrobena pro opravu účesů u chrámů, zadní části hlavy a opravy kotníků. Byly použity, dokud nevynalezli bezpečnostní holicí strojky.

Přestože se objevily bezpečné stroje, mnozí muži dávají přednost holicího holicího strojku. Tento nástroj dobře oholeje obličej, po kterém je dokonale hladký.

Jaké nebezpečí?

Pokud jde o to, zda je nebezpečné používat takové holicí strojek, můžete určitě říct ano. Tento nástroj je velmi ostrý a můžete se špatně řezat. Kůže na obličeji je velmi jemná a snadno se poškodí.

Kromě obličeje můžete ublížit krku, uši a ruce. Cvičení a znalosti vám pomohou dovedně používat rovnou břitvu, aniž byste seřízli sebe.

Základní principy čistého holení (jak držet holící strojek, jaký je sklon, jak dotáhnout kůži)

Začátečník musí zvládnout základní principy používání holicího strojku. Je důležité, aby byl kotouč vždy ostrý, což usnadní oholení. Ostré ostří rychle a účinně odstraňuje chloupky z obličeje.

Toto holicí strojek musí být udržován v určitém úhlu. Existují tři způsoby, jak tento nástroj udržet.

 • Palce má být na spodní straně krku a spočívá na patě. Malý prst by měl být vložen do výklenku ocasu. Vložte své zbývající prsty na nástroj Earlo.
 • Palce leželo na ploché části hraběte, zevnitř. Malý prst položíme na ocasní drážku. Zbývající prsty leží jako palce na vnější části letadla.
 • Index a prostřední prst leží na vnitřní straně hraběte. Malý prst by měl být na ocasním okraji a prstenec prstem držel vnitřek stopky. Palcem drží vybíjení, na křižovatce stopky a čepele. Současně by se měl zvedat zrak.

Břitva by měla vždy posunout hlavu dopředu. Ujistěte se, že nástroj je v úhlu nejméně 40 stupňů. Žiletka funguje velmi jednoduše, hlavním úkolem je jasné a krátké pohyby štětcem. Netiskněte tvrdé opatrně, protože to roztrhne vlasy a poškozuje kůži.

Hlavní výhodou tohoto způsobu holení je, že nástroj může být vždy nosen s vámi, slouží dlouhou dobu a má vynikající výsledek.

Technika holicího strojku (přípravná fáze, pokyn krok-za-krokem)

Abyste se bezpečně oholili, musíte vědět, jak používat a udržovat holicí strojky. Technika holení začíná od přípravné fáze:

 1. Je třeba vlhkost obličeje teplou vodou. K tomu se můžete sprchovat. Díky tomu se vaše póry otevřou a vaše vlasy změkčí a postup holení bude lepší. Můžete obličej hydratovat teplým a mokrým ručníkem.
 2. Olej naneste na vousy. Olej zjemňuje vlasy a usnadňuje holení. Můžete použít jojobový olej, slunečnici, kokos nebo oliv.
 3. Několik minut nechte holicí štětku v horké vodě, aby se změkčila. Nejlepší holicí štětce jsou vyrobeny z jezevčích vlasů.
 4. Zadejte nádobu s mýdlem nebo krémem. V těchto produktech jsou oleje, které přispívají k lepšímu oholení. Pokud chcete, můžete použít speciální kůže.
 5. Beat mýdlo s kartáčem, aby byl tlustý.
 6. Naneste pěnu na štětiny. Tento nástroj by neměl být příliš, protože další pěna bude pouze zasahovat.

Když jste připraveni na postup, můžete začít holit. Proces se skládá z několika etap.

 1. Vezměte holící strojek tak, aby byl mezi palcem a třemi dalšími prsty. Mnoho z nich neudržuje rukojeť, protože neumožňuje plnou kontrolu nad holicí strojkou. Palce by měla být pod krkem holícího strojku. Zbývající tři prsty by měly být na druhé straně nástroje.
 2. Úhel holícího strojku ve vztahu k pokožce by neměl přesáhnout 40 stupňů. Břitva by neměla být paralelní nebo kolmá na obličej.
 3. Na druhou stranu je třeba roztáhnout kůži vašeho obličeje, abyste si oheň vlasy lépe. Díky tomu nebudete chybět jediné vlasy.
 4. Olistění tváří potřebují ve směru růstu vlasů. Musíte začít od vrcholu tváře. V procesu břitvy je nutné stroj vypláchnout.
 5. Bolení tváří, můžete jít k bradě a hornímu rtu. Chcete-li neříznout bradu, proveďte krátké pohyby s čepelí. Během holicího strojku je třeba utěsnit rty.
 6. Pak můžete pokračovat do krku a do oblasti pod čelistmi. Tyto součásti lze oholit stejně jako tváře.
 7. Vypláchněte pěnu z obličeje a znovu ji aplikujte.
 8. Oblékněte celou tvář pouze v opačném směru růstu vlasů. Buďte velmi opatrní, abyste se neřízli.
 9. Po dokončení procedury opláchněte obličej studenou vodou a zavřete póry.
 10. Použijte lotion nebo balzám po holení.

V tomto okamžiku probíhá holicí proces. Pokud jste začátečník, budete často stříhat, v průběhu času se naučíte, jak se oholit rychle a bezpečně. Po holení musíte ostřikovat a otřít ji suchým.

Hodiny holí Straight Razor (video)

Než začnete používat holicí strojek, proveďte školení, které vám pomůže správně používat holicí strojek. Níže jsou video lekce, které pomohou vzít v úvahu všechny nuance.

Péče o obličej

Chcete-li pokožku po holení vypadat zdravě, musíte ji pečovat. Někteří nakupují speciální přípravky pro péči o pleť. Sami si můžete vyrobit lotiony, abyste si byli jisti složením.

Krmte kůži olejem, protože po holení tvář vypadá suchá a vrásčitá. Zvláštní prostředky hydratují pokožku, uvolňují podrážděnost a zánět.

Skladování a péče o holicí strojky

Péče o ostrý holicí strojek by měla být pravidelná a účinná, pomůže to udržet nástroj v dobrém stavu po dlouhou dobu. Nůž můžete naložit páskem. Můžete dokonce vyrovnat ostří samotným páskem. Musíte držet nože na pásu, dokud se nedostanete k požadovanému výsledku. Poté je třeba ostřit holicí strojek. K tomu můžete použít brousicí kámen. Pozemní stroj může být používán po dobu asi dvou měsíců, pomalu se stává nudným.

Uchovávejte nástroj na otevřeném a suchém místě. Vlhkost by neměla spadnout na holicí strojek. Každé dva měsíce namažte ostří olejem tak, aby nedošlo k jeho poškození.

Užitečné tipy

Pokud nemáte zkušenosti s použitím ostrého holícího strojku, musíte si koupit 13 cm dlouhý holicí strojek, který vám pomůže naučit se ho používat. Zručnost vám projde časem, takže se nemusíte odradit, pokud máte špatné oholení.

NEBEZPEČNÁ OHŘÍVAČE PRO HAŠTNÍ TECHNIKU

Začněte s pomalými, hladkými pohyby a oholejte směrem k růstu vlasů. Bolení proti růstu vlasů může vést ke zvětšení vlasů nebo vyrážce. Držte kotouč v úhlu asi 30 stupňů. Při ostřejším sklonu riskujete riziko sekání. Když je více otupělý - nebrzdíte strniště. Pohyb by měl být lehký, bez tlaku. Nechte žiletku dělat svou práci. Kliknutí na holicí strojek bude mít za následek pouze škrty.

Bolení na pravé straně obličeje

Začněte na pravé straně obličeje. Položte levou ruku na hlavu a vytáhněte pokožku nahoru prsty, čímž zajistíte hladký povrch holení. Ohoďte ho shora dolů, až budete holit polovinu pravé tváře. Levá ruka spusťte ještě níže, dokud nejsou prsty uprostřed tváře. Znovu vytáhněte kůži. Pokračujte v holení shora dolů, až se celá pravá strana obličeje oholí.

Bolení pravé strany tváře pod tvář

Ohoďte správnou tvář. Ohnout hlavu dozadu a vlevo, prsty levé ruky, vytáhněte kůži pod čelisti. Pokud štětce roste v tomto směru, ohoďte ho shora dolů.

Ohoďte levou stranu obličeje

Mnoho praváků mění jejich ruku, když oholí levou stranu obličeje. Pokud si nejste jisti svou levou rukou, pokračujte v oholení pravé ruky.

Položte prsty své levé ruky na obličej těsně nad uchem. Vytáhněte kůži těsně. Pravá ruka s holicí strojkou (špička holicího strojku vyhlíží nahoru) by neměla omezovat viditelnost. Ohoďte ho shora dolů. Při pohybu holicího strojku na spodní část tváře a brady spusťte dolů prsty levé ruky. Pokračujte v utažení pokožky.

Ostření levé strany tváře pod tvář

Nakloňte hlavu zpátky a napravo, levou rukou, poklepejte pokožku dolů a ohořte, jak si pěstujete vlasy.

Ohoďte přes horní rty

Zatáhněte horní okraj dolů tak, aby se dotýkala pokožky. Ohoďte ho shora dolů.

Vytáhněte dolní okraj co nejvíce. Kůže pod rty a na bradě se bude táhnout a bude snadnější holit.

Ohoďte pod bradou

Nakloňte hlavu dozadu a zvedněte bradu. Pomocí prstů vytahujte kůži dolů. Buďte zvlášť opatrní při holení tohoto místa. Kůže blízko krku je mnohem citlivější a více náchylná ke škrábání.

Pokud chcete, aby vaše kůže byla hladká, jako dítě, budete muset provést několik dalších průchodů s holicí strojkou napříč a proti růstu vlasů. Pro začátečníky v této věci doporučujeme jednoduše procházet podél obličeje zhora nahoru. Holení napříč a proti růstu vlasů zvyšuje pravděpodobnost krájení.

Poté, co jste získali nějaké zkušenosti s holicí strojkou, zkuste přidávat uličky napříč a proti růstu vlasů. Pohyb v růstu vlasů je, když se holíte ve směru kolmém na směr, ve kterém štětiny rostou. Pokud vaše strniště na tváři roste shora dolů, holíte na tomto místě zprava doleva nebo zleva doprava. Holičství proti růstu vlasů (nevěřili byste) znamenají, že se holení proti směru, ve kterém vaše štětiny rostou. To je v podstatě opak toho, co se děje shora dolů.

Pokud se rozhodnete udělat několik průchodů, postup je následující:

- holení ve směru růstu vlasů.

- oholejte růst vlasů.

- oholejte růst vlasů.

- Před každým průchodem opláchněte obličej a znovu naneste pěnu.

Opláchněte obličej studenou vodou. Používejte pleťový krém pro muže. Lotion pomáhá snížit podráždění pokožky a zároveň vypadá zdravěji. Na obličej můžete použít malé množství mastku.

Akce na poškrábání a řezání

Řezy a škrábance se vyskytují z několika důvodů, například:

- používejte hloupé holicí strojky;

- Nesprávné uchopení holicího strojku;

- holicí strojek je příliš konkávní;

- holí ve velkém spěchu;

- holení proti růstu vlasů.

Když si nejprve holíte holicí strojky, určitě se oříznete. Ale to by tě nemělo odradit. Střihy se dějí i u nejlepších holičů. Jen pokračujte a brzy dostanete všechno v pořádku.

Pokud je řez malý, můžete jej jednoduše stisknout prstem. Pokud to nepomůže, použijte malý antiseptický krém. Pokud řežeš žilku, pak... je to velmi špatné. Raději to nedělej.

Holicí holicí strojky: pravidla a technika postupu

Až donedávna bylo možné vidět, jak holí holicí strojek v kině, ale teď a v každodenním životě to stále více a více mužů dává přednost. Použití nebezpečné čepele není jen odstranění přebytečných obličejových vlasů. Toto umění s chutí adrenalinu, zručností, které je třeba řezat.

Co je holicí strojek

Nebezpečná, nebo ostří, holicí strojek - je nástrojem s otevřenou čepelí. Holicí holicí strojek, který často způsobuje škrábání, je to postup, který vyžaduje studenou hlavu a pevnou ruku.

Existují různé ostří holicího strojku. Jsou těžké, z jednoho kusu kovu a lehké - prázdné a napůl prázdné. Jednoduché holicí strojek se skládá z rukojeti a pracovní části. Ta druhá má zase hlavu, zadní část s dvojitou základnou, čepel, eral (ocas) a patu.

Čepel holicího strojku může být kulatý, obdélníkový, polokruhový, šikmý, "francouzský" nebo zúbkovaný. Obdélníková hlava je nejčastější, protože její ostré rohy umožňují holí vlasy na nejnepřístupnějších místech, ale současně je to nejnebezpečnější typ zařízení. Ostření holicího strojku vyžaduje čas a dovednost.

Vzdálenost mezi hřbetem a špičkou je měřena v osminách palce. Úzké holicí strojky s čepelí 4/8 se používají k opravě vousů a holení v těžko dostupných místech. Nejoblíbenější velikost je 5/8, ale také fanoušci širokých listů 7/8 nebo 8/8 palců.

Další důležitou vlastností holicího strojku je geometrie lopatek. To může být klínovitý, biconcave, nebo smíšený.

Čepel může být vyroben z oceli různých typů:

 1. Damašek - nejodolnější, spolehlivější a dražší. Je to téměř věčný nástroj, ale je obtížné mletí.
 2. Uhlík. Čepel tohoto materiálu může být naostřen na skalpel. Současně se uhlíková ocel rychle stává korozí.
 3. Nerezové. Ostření těchto nožů není snadné, ale nemají strach z korozi a trvají dostatečně dlouho.

Rukojeť je vyrobena ze dřeva, kosti, rohu, oceli a plastu. Existují drahé starožitné modely s rukojetí ze slonoviny.

Výhody

Hlavní výhody holicího strojku jsou:

 1. Nevráždí citlivou pokožku. Někteří kosmetologové tvrdí, že holení tímto způsobem je nejbezpečnější a dokonce prospěšné pro pokožku. To je způsobeno technikami řezání vlasů.
 2. Poskytuje lepší oholení. Dobře ostříhaný nástroj ve zručných rukou ruší vlasy mnohem pečlivěji než jeho bezpečné protějšky.
 3. Čepel můžete ostřit sám.
 4. Multifunkčnost.
 5. Úspory díky trvanlivosti.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou holicího strojku je jeho jméno. Nechráněná čepel v nezkušených rukou může způsobit vážné škrábance a špatně vyčištěné může způsobit podráždění pokožky a špatnou kvalitu holení. Žiletka neodpouští rozruch, spěch a nedbalost.

Další nevýhodou je obtížnost získání dobrého nástroje a jeho vysoká cena. Zároveň bude kvalitní holicí strojka trvat mnoho let.

Příprava na postup a to, co potřebujete

Profesionální holič před začátkem holení položí na horkou ručník vlhkou tvář. To je děláno, aby se kůže a vlasy měkčí. Ručník se uchovává asi 4 minuty na obličeji. Chcete-li změkčit štětiny, použijte speciální kondicionéry a oleje, které je třeba před aplikací krému na holení vyčistit.

Doma, před manipulací, musíte umýt v teplé vodě a mýdle. Čím je voda teplejší, tím lépe.

Požadavky na holení potřebují pěnivý krém a holicí štětky. Kefka může být vybrána z jezevčích, vepřových nebo syntetických štětin. Velikost štětce by měla být dostatečná pro pohodlné nanášení krému, aniž by byla příliš velká. Čím je větší, tím vyšší jsou náklady fondů a tím je pravděpodobnější, že se dostanete špinavé nebo se dostanete do nosu nebo do úst.

Nejprve je nutné zásobník naplnit horkou vodou a do něj vložit malý kartáč. Poté bude měkká a kvalitativně bude plnit své funkce - pěnu a rovnoměrné nanášení krému na štětiny. Po ohřátí se do kontejneru přidává krém nebo mýdlo a pěna se štětcem. Výsledkem by měla být hustá a odolná pěna. Výsledný nástroj by měl být opatrně aplikován na obličej s lehkými kruhovými pohyby v tlusté vrstvě.

Pravidla a technika holení

Existuje několik jednoduchých pravidel pro holení s rovným břitem:

 1. Je důležité zachovat klid během procedury.
 2. Čepele by měly být dobře zaostřené. To ovlivňuje jak kvalitu holení, tak jeho bezpečnost. Čím ostří je ostřejší, tím menší jsou řezy.
 3. Během holení, s použitím rukou, vytáhněte kůži dolů. To značně usnadní odstranění štětin zvýšením pozorovacího úhlu a ochranou před řezy.
 4. Nejprve odstraňte vlasy ve směru růstu a pak proti. Pro optimální výsledky jsou vyžadovány 3 přístupy. Mezi nimi musíte znovu obličej pokrýt pěnou.
 5. Každý přístup začíná krátkými tahy a končí dlouhými. Před každým pohybem ruky je nutné stáhnout kůži dolů rukou bez rukavice.
 6. Nedržte špičku bokem nebo rovnoběžně s pokožkou.
 7. Při holení není potřeba vynaložit větší úsilí.

Jak držet holicí strojek

Břitvu můžete držet různými způsoby:

 1. Palec je umístěn na zádech, malý prst - na špičce, takže patu (bodnutí) se nachází mezi malým prstem a prstem. Zbývající prsty se drží na hraběti shora.
 2. Malý prst je umístěn na záře ocasu, velký - na ploché části hraběte zevnitř a zbytek - zvenčí. Sting v tomto případě vypadá.
 3. Střední a indexové prsty jsou umístěny na vnitřní straně hraběte, prstencový prst na vnitřní straně stopky, držení a malý prst na ocasním okraji. S palcem podporujeme pikkaxe na křižovatce stopky s tkaninou. Sting v tomto případě také vzhlédne a rukojeť pevně padne na zápěstí.
 4. Kefka by se měla pohybovat často, snadno, rytmicky. Pokud vyvíjíte tlak na čepel nebo celou svou ruku vkládáte do práce, můžete seříznout nebo vytáhnout vlasy.

Správné napětí kůže

Technika holicího stroje s rovným holicí strojkem také zahrnuje správné utažení pokožky během procedury. Toto by mělo být provedeno v opačném směru břitvy.

Kůže je nakloněna indexem nebo prostředním prstem, který je umístěn 2-3 cm pod čepelí. Teprve poté se holicí strojka pohybuje.

Úhel čepele

Nástroj by měl posunout hlavu dopředu ve sklonu 30-40 °. To zajistí snadné klouzání a účinné odstranění chloupků. Je-li úhel ostřejší, bude břitva sklouzávat přes štětiny bez řezání. Pokud je to více, zvyšte šanci na krájení. Aby bylo dosaženo potřebného naklonění čepele, je aplikováno na pleť plochou a postupně se zvyšuje dosažení požadovaného úhlu.

Etapy postupu

Holičství s rovnou břitvou začíná od linie chrámu a nastavuje ostří na okraji směrem k tváři. Poté nasměrujte rukojeť dolní čelisti. Uprostřed tváře otočte přístroj ve směru ušního laloku a přesuňte se na čelist.

Ohoďte krk z úhlu dolní čelisti dolů. Zvláště opatrně je v uchu, kde jsou často nepravidelnosti a záhyby pokožky. Abychom se vyhnuli řezům, posuneme lalok na stranu palcem volné ruky, vytáhíme pokožku a pokryjeme ucho rukama jako omezovač.

Nyní musíte převzít holicí strojku třetí cestou. Nástroj by měl být umístěn uprostřed lícní strany a směřovat hlavu pod lícní kosti. Holení je nezbytné ve směru rtů, které procházejí vyklenutím dolní čelisti a oblastí knírek. Odstraněním strniště v rohu úst se špička nástroje snižuje, dokud se neshodí s čárou úst. Pak oholit keře - vlasy na spodním rtu.

Vzhledem k tomu, že na tomto místě je anatomická dutina, je nutné zvednout kůži jazykem zevnitř. Pomáhá vám při napodobování svalů a jazyka usnadnit proces holení. Při holení pod dolním okrajem musíte být obzvláště opatrní, abyste pod ním neřezali malou římsu.

Dalším krokem je holení knírek. V této zóně rostou vlasy shora dolů. Stojí za to pomoci svaly na obličeji, protahování a vyhlazení pokožky. Navíc můžete vzít špičku nosu volnou rukou.

Vezměme břitva v ruce 1 cestou, odstraňte vlasy krátkými a čistými údery. Strany knírek jsou oholény zprava doleva s prstem holicího strojku ve směru uprostřed horního rtu, držícím holicí strojček třetí cestou.

Odstraňte vlasy z brady do středu čelisti, držte nástroj jedním nebo dvěma způsoby. Zde roztáhneme kůži trochu jinak - na obou stranách dvěma prsty naší volné ruky. Jeden jsme položili na bradu, druhou na čelist, a mezi nimi jsme položili holicí strojek. Vlasy jsou odstraněny, trochu za rohem čelisti.

Posledním krokem je holení na krku. Tady nebezpečným místem je Adam. Aby se zabránilo vzhledu řezů, pokožka je trochu vytažena na jednu stranu. Je výhodnější držet holicí strojček dvěma způsoby.

Opakované odstranění chloupků se provádí v opačném směru. Proces začíná tentokrát ze spodní části krku a končí u chrámů. Pravá strana obličeje je vhodnější k holení 3 způsoby a levý - volba možnosti, která nejméně zastřešuje pohled.

Sestupujeme dolů, hladce procházíme úhlem čelisti na tvář. Z tváře se přesouváme na bradu, odstraňujeme spodní část vlasů a vlasy v ústech ústy při pohybu. Nakonec ohoďte bradu a horní ret. Je-li požadována třetí sada, provádí se hoblík proti růstu vlasů.

Holení hlavy s rovnou břitvou začíná od přední a boční strany. Přístup je stejný jako u obličeje. Za prvé, holí vlasy ve směru růstu, a pak - proti němu. Pro zpracování zadní části hlavy pomocí ručního nebo stolního zrcadla.

Holení této oblasti je komplikované okcipitálními záhyby kůže a zakřivení lebky. Pokud nejste si jisti, je lepší dokončit holení bezpečným strojem.

Péče o obličej

Po holení je třeba zbavit zbytků pěny studenou vodou, abyste uzavřeli póry na pokožce. Vzhledem k tomu, že v průběhu práce s otevřenou čepelí dochází k odlupování (horní vrstva epidermis je odstraněna), agresivní přípravky pro péči o pleť, včetně těch, které obsahují alkohol, mohou vést k jejímu podráždění a odlupování.

Alkohol je přijatelný pro zpracování řezů a škrábanců. Po umytí můžete připevnit ručník na obličej navlhčenou teplou vodou nebo odvar z bylin (heřmánek, nealkohol atd.) S přídavkem esenciálních olejů.

Ostření ostří

Existuje celá řada doporučení, jak správně ostřit ostří.

Ostření se provádí v několika etapách, přičemž se používají kameny s různou abrazivitou - osla. Pravidlo s opaskem. Poprvé může být použita metoda GOI pasta pro ostření korekce.

Než začnete ostřit, je nutné vyhodnotit a v případě potřeby upravit geometrii čepele. Ovlivňuje výběr brusného kamene a způsob ostření.

Pro určení geometrie se holicí strojček umístí na rovný povrch a uvidí kolik mezer mezi ostřím a povrchem. Hrana a okraj na obou stranách by se měl rovnoměrně přizpůsobit rovině. Pokud existují mezery, musí být nejprve odstraněny kamenem s velkým brusivem.

Břitva, ostřená v rozích, úhel ostření břitu je 16 °. Proces probíhá třemi způsoby: pomocí kamene, brusného papíru a pásu.

Stone

Vodní kameny jsou navlhčené vodou před prací a olej - s olejem.

Při ostření se holicí strojček položí na kamen s celou rovinou a přenáší se dopředu - na zrno a pak zpět. Aby nedošlo k ohnutí okraje během průchodu čepele, nemůže být stisknuto. Jednou rukou držte holící strojek za rukojeť a druhou stiskněte ostří proti kameni. Otočte nářadí pouze přes závitník.

Kameny pro ostření holicích strojů v různých etapách budou vyžadovat různé. Zpočátku se používá kamenný kámen 1000, na němž se vytváří pracovní hrana. Ostření probíhá, dokud se neroztáhne do přímky a přestane "tančit" na zrcadle. Po vytvoření správné geometrie je ostří s patou ostrého okraje umístěna na okraji kamene a natažena k nosu, čímž se eliminuje otřep.

Pak na kamenech 2-3 a 6-10 tisíc zrna pod kontrolou lupy vyhlazují rizika z hrubého kamene.

Pás

Ostření ostré břitvy poprvé končí editací pásu boty. Poté použijte kůži, pásy by měly být mírně širší než čepel, aby byly úpravy rovnoměrné a oboustranné. Jedna strana je vyrobena z kůže, druhá je vyrobena z látky. Pro 15 příspěvků na bázi textilu je na kůži 50 drátů. Pro usnadnění je napnutí řemenu.

Během ostření je holicí stroj držen jednou rukou rukávem a přitlačen k pásu s druhou rukou. Čepel je umístěn rovně a táhlo jazýček dopředu. Úprava je doprovázena charakteristickým zvukem.

Povrch pásu musí být čistý a hladký, vadný povlak musí být vyčištěn a leštěn. Než použijete ruku na ruce, zahřejte a odstraňte prachové částice.

Po úpravě holicí strojek musí být zkontrolována kvalita ostření. Chcete-li to provést, udělejte 5-10 světelných účinků s holícím strojkem na popruhu boty s pastovou pastou vpřed a potom vlasy nakrájíme na vzdálenost 10 mm od prstu. Pokud nejsou vlasy nataženy, začněte nejprve ostření.

Tipy

Nejnebezpečnějšími místy pro holení s holícím strojkem jsou horní ret, oblast uší a kadik kvůli záhybům a nárazům způsobeným anatomickou strukturou. Zde musíte být obzvláště opatrní, abyste se vyhnuli střihům. Doporučuje se pečlivě natáhnout kůži rukama.

Nebuďte stydliví a nezapomeňte si s jazykem, obličejovými svaly na obličeji, dále protahováním kůže. Potom budou nebezpečné oblasti přístupnější a viditelnost se zvýší.

Chcete-li zachovat holicí strojku, důkladně ji umyjte a vysušte. Navíc můžete kov chránit olejem proti korozi.

Jak holit holicí strojky

Obsah článku:

Muži se oholí v různých intervalech. Nestačí, aby někdo oholil vegetaci jednou za 5-7 dní, jiní jsou nuceni ošetřovat tvář dvakrát denně. Čím tvrdší jsou štětiny, tím pečlivěji je třeba je oholit. Majitelé takové vegetace nejsou vhodnými běžnými strojními a elektrickými holicí strojek. Jsou téměř nemožné holit čistě a štětin vypadá poměrně rychle. Škrábou pokožku a mohou vyvolat zánět. Jediným správným rozhodnutím pro takové lidi je holící strojek.

Pokud máte perfektně ostré, vysoce kvalitní holící strojky nebo prostě "nebezpečné" a vy jste zvládli způsob holení, můžete se dlouze zbavit štětin. "Nebezpečí" prakticky nezpůsobuje podráždění a nezanechává žádné řezy. Samozřejmě, pro to musíte použít správnou techniku ​​holení s holícím strojkem a hodně praxe.

Holicí "opatrnost" je poměrně komplikovaný, ale zároveň intuitivní postup. Chcete-li se dozvědět, jak správně zpracovat tento nástroj, musíte hodně cvičit. A je lepší okamžitě naučit správnou techniku, abyste se vyvarovali chyb a rychle získali potřebné dovednosti.

Chceme sdílet poznatky o tom, jak se oholit holicím strojkem. Všechny níže uvedené informace jsou osobní zkušeností nahromaděnou v průběhu let. Stejně jako materiály ze specializovaných časopisů a knih.

Jaké jsou hlavní principy čistého holení?

Čím ostřik je ostřejší, tím menší jsou štětiny

Ostrost čepele je základním předpokladem pro správnou techniku ​​holení pomocí holicího strojku. Špatně ostře řezaná čepel špatně odřízne štětiny. Musí pracovat s větším úsilím nebo v ostrém úhlu. To vše vede jen k podráždění pokožky, riziku krájení a způsobuje nepohodlí. Ale nezaručuje čistotu holení.

Musíte se holit tak, aby se čepel sklouzl po obličeji. "Nebezpečí" by mělo být v přísně definovaném úhlu a musí se pohybovat správným směrem.

Základní metody držení holicího strojku

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jak se oholit rovnou holicí strojkou, nejprve se naučte, jak ji držet. Existují tři základní způsoby, jak držet nástroj v ruce (obr. 1):

Metoda jedna. Malý prst je v zářezu stopky, palec je na spodní straně krku a spočívá na patě. Zbývající prsty se nacházejí na hře nástroje výše.

Druhá cesta. Malý prst je na ocasní záře, palce je na vnitřní straně hraběte zevnitř, ostatní prsty jsou naopak zvenčí. Tato technika je téměř totožná s první, rozdíly ve směru "strachu". Tímto způsobem se bodí nahoru.

Třetí cesta. Ozubení břitvy vzhlédne. Střední a indexové prsty - na vnitřní straně hraběte, prstencový prst drží vnitřní dřík, malý prst - na ocasním okraji. Velký držá okraj, kde se stopka připojí k noži. Zachycení "obav" by se mělo pohodlně zapadnout do zápěstí.

Poslední, třetí, příjem, jak oholit holicí strojku, je považován za nestandardní, nenachází se v odborné literatuře pro kadeřníky a je vymyšlen zkušeností. Ale je používán. Je to užitečné v těch případech, kdy nelze použít první dvě metody (například když ruce uzavřou pohled), zatímco "nebezpečí" by se mělo pohybovat "přes vlasy". Pro ty, kteří se chtějí holit samy o sobě, musí být tato technika zkoumána.

Při práci s jakýmkoli způsobem holení je třeba si uvědomit obecné pravidlo: "strach" by měl snadno odstranit vlasy, nemusí se tvrdé stisknout.

Úhel vlasů

Pravděpodobně každý ví, že vlasy na kůži nezvyšují přesně, ale pod určitým svahem. Tento úhel je přibližně stejný pro jednotlivé chloupky, které rostou na stejné ploše pokožky. To je další důležitý bod, který stojí za zmínku při práci s "obavami".

Jak roztáhnout kůži

Technika holicího stroje s rovným břitem zajišťuje povinné protažení obličeje Táhla ji opačným směrem ze směru břitvy. Nezapomeňte, že roztahování pokožky stojí v blízkosti čepele před jakýmkoliv novým pohybem nástroje. Kůže je napnutá jedním prstem. Měli by být 2 až 3 centimetry od přístroje. Nejvhodnější je použít ukazováček nebo prostřední prst levé ruky, pokud máte holení pravou rukou nebo pravou rukou - v případě levé ruky.

Je zřejmé, že při práci s "opatrností" je třeba použít obě ruce: jedna - drží nástroj a druhá se podílí na protahování kůže. Bez toho nebude hladké oholení fungovat. Jak se natáhne a jak se oholit rovnou břitvou, můžete shlédnout na našem videu.

Postup: protažená oblast kůže, položte čepel, odřízněte vegetaci, nástroj se odnese z obličeje. Dále se roztahuje nová sekce, vloží se "strach" a vlasy se opět odříznou.

Zvláštní pozornost by měla být věnována těm oblastem, které nemají přirozené napětí. Například - tváře. Měl by být zvláště dobrý úsek, jinak hrozí nebezpečí zranění.

Svah a směr "strachů"

Nástroj vždy posune hlavu dopředu. Měli byste se ujistit, že vlasy odříznou pod úhlem. Poskytuje efektivní a bezbolestné oholení. Sklon čepele k povrchu obličeje by měl být od 30 do 40 ° a ne méně.

Je snadné pochopit, jak správně oholit přímé břitvy: potřebujete pracovat s nástrojem často a snadno, bez tlaku, štětec se podílí na pohybových, rytmických a lehkých manipulacích. To je klíč k hladkému a čistému oholení. Není možné vyvíjet tlak na "pozornost" nebo "zahrnout" celou ruku do práce. To pouze povede k odtrhávání vegetace a následkem podráždění a bolesti.

Základy techniky holicího strojku

Přípravná fáze

Za prvé, brod se umyje holicí štětkou a začne proces holení. Chcete-li lépe pochopit, jak oholit holicí strojku, můžete sledovat video na této stránce.

Začni se oholit z chrámu. Pro začátečníky je obtížné okamžitě umístit holící strojek ve správném úhlu, takže nejprve je lepší položit čepel plochou a mírně zvýšit zadní stranu "nebezpečí" o 30-40 °. Dále je nutné nástroj posunout ve směru holení. To se provádí snadno, bez tlaku na kůži. Je-li ostří ostré, bude bez problémů stříhat vlasy.

Obvykle se oholejte ve dvou sadách. Nejprve projíždí čepelí ve směru růstu vlasů (růstem) a pak naopak (proti růstu). V prvním případě je možné zbavit se většiny vegetace, ale na kůži zůstávají drobné špičky vlasů. Chcete-li se jim zbavit, je to podruhé břitva. Předtím je obličej znovu namočený nebo navlhčen v teplé vodě. Po opětovném holení se pokožka stává dokonale hladká.

Jak oholit pravou stranu obličeje ve výšce

Holicí holicí strojku, jak je vidět na videu, začíná od linie chrámu, pak se čepek dostane na tvář (obr. 2, I-1). Nástroj je držen první cestou. Než začnete, trochu stojí za to odstranit pěnu z chrámu (aby se kotouč umístil přesně podél okraje). V oblasti chrámu se současně provádí utahování a odstraňování vlasů. Lehké manipulační ruce dělají první pár centimetrů dolů. Dále se "strach" pohybuje do dolní čelisti. Řezání vlasů musí být provázeno utažením pokožky. Prst by měl být 1-2 cm od "strachu".

Ve středu tváře se čepel mírně otočí na stranu laloku a "strach" se dostane k čelisti (obr. 2, I-2). Stává se, že v rohu čelisti vlasy rostou v různých směrech, v tomto případě je nutné umístit čepel tak, aby se oholil ve výšce.

Po dosažení ohybu čelisti se nástroj otočí a pokračuje k pohybu směrem dolů k krku. Na tomto místě stojí za to zvlášť pečlivé vyřezávání vegetace u ucha. Často se vyskytuje vyklenutí nebo malé záhyby pokožky, které jsou dostatečně snadné k tomu, aby zasáhly ostří a řezaly. Jak se holit s břitvou, aby se zabránilo zranění? S palcem přesunete vaše uši trochu na stranu, pokud nejsou žádné záhyby, pak když pracujete u ucha, musíte ji ještě trochu zavřít rukou.

Dále převezměte nástroj třetím způsobem. "Hazard" se nachází uprostřed lícní strany, takže její konec je pod lícní kostí. Tak se oholej a zamíří do rtů. Současně prochází podél vrcholu a zachycuje malou část obličeje v oblasti vousů (obr. 2, III-3). Když se blíží k rohu úst, ponožka "strach" by měla spadnout o něco níže, aby se nakonec shodovala s čárou úst. Dále čepele prochází v oblasti takzvaných plášťů (vlasy, které rostou na dolním okraji). Nejsou vždy schopni holení od prvního okamžiku, protože jsou v malé dutině. V takovém případě vám jednoduchý trik pomůže: musíte trochu zvednout toto místo s jazykem. Tam je vydutí, které budou snadno oholil. Jak to dělat, zatímco holící strojek s holicí strojkou je zobrazen ve videu. V tomto procesu musíte vždy pomoci svaly tváře a jazyka. Díky tomu je holení mnohem jednodušší a šetří zranění.

Třetí způsob, jak snížit vegetaci do středu brady, dokud špička "strachu" a nosu nebudou v jedné řadě (je lepší, aby břitva byla o něco daleko než tato linie). V této oblasti obličeje by měla být obzvláště opatrná: brada je obtížné holit, takže musíte správně udržet "strach".

Potom se přístroj odebere pomocí metody č. 2 nebo č. 3 a vlasy se odříznou od brady k okraji (obr. 2, II - III - 4). Zde je třeba být velmi opatrní a zastavit "strach" včas. V opačném případě se čepel dotkne dolního okraje, který má malý výčnělek. Na obličeji je několik oblastí náchylných ke zranění: Adam, ucho a rty. V těchto místech byste se měli oholit se zvláštní pozorností.

Dalším krokem je holení knírek. Jedná se o obtížnou oblast: tady vlasy rostou shora dolů a podle pravidel holení by měla ostří spadnout z nosu do horního rtu. Je však obtížné, protože oblast kůže je příliš malá. A pak je vysoká pravděpodobnost, že se dotkne rtu a zanechá střih. Jak v tomto případě oholit holicí strojku? Velmi jednoduché. Osoba, která se oholená, může s jeho obličejovými svaly trochu pomáhat a kůži, pokud je to nutné, trochu širší a hladší. Nebo uchopte ruku přes špičku nosu, v takovém případě se pokožka také protáhne a stane se rovnoměrná.

V oblasti knírek je "strach" zachován první cestou. Vlasy jsou odříznuty světlem a krátkou manipulací s nástrojem (obr. 2, I - 5).

Boční část kostek je oholena zprava doleva (obr. 2, III - 6). Na práci se podílí pouze ponožka žiletky. Nástroj je držen třetí cestou. Čepele vedou do středu knírek, pokud se holíte vyšší, můžete zranit horní ret.

Poté je vegetace vyříznuta z brady do středu čelisti (obr. 2, I - 7). "Nebezpečí" je udržováno prvním. Zde se kůže roztahuje trochu jinak než obvykle: tentokrát se kůže roztahuje ve dvou směrech. To se děje snadno s dvěma prsty. Jeden je na bradě a druhý na čelisti, "strach" je mezi nimi. Je třeba mít na paměti, že v tomto případě se kůže stane méně pružnou, což znamená, že se zvýší riziko zranění. Proto musíte v této fázi pracovat s nástrojem snadno, bez náporu a pozorovat úhel ořezávání vlasů. Při průchodu této oblasti byste měli odstranit vlasy o něco nižší než čelistová kost.

Konečným krokem při holení této části obličeje je krk (obr. 2, I - 8: 10). Zde stojí za to věnovat zvláštní pozornost pokožce v oblasti Adamova jablka, kde se často vyskytují škrty. Abychom se jim vyhnuli, použije se následující trik: kůže z Adamova jablka je mírně vytažena na jednu stranu a už se tam holí. Nástroj je držen druhým způsobem.

Při holení "na vlasy" byste měli sledovat kvalitu práce. Obličej by měl být čistý, bez "křoví" vlasů a nehobení.

Jak oholit levou stranu obličeje ve výšce

Nástroj se provádí prvním způsobem. Ponožka "strach" je nastavena tak, aby ruce nezasahovaly do kontroly. Holičství s rovnou břitvou (to vidíte na videu) začíná od chrámu (obr. 3, I - 1). Nejprve ohoďte 20-30 mm od okraje. Je důležité, aby se řezné linie na obou stranách nacházely na stejné úrovni. Pro tento účel je vhodné navigovat po konvenční oční linii Čepel by měl ležet na chrámu přibližně rovnoběžně s tímto vodítkem. Z chrámu vypadá "strach" na tvář.

Pak byste se měli oholit od středu líce dolů na bradu (obr. 3, II - 2). "Obavy" se nacházejí mírně pod lícní kostí, takže ostří vytváří podmíněnou přímku od očí k ušnímu laloku. Na cestě břitvy se vlasy oholejí v oblasti křovin a spodní části levého hřebene. "Opatrný" by měl být držen druhým způsobem. Pokud nůž nemůže pokrýt celou mýdlovou plochu najednou, pak po prvním průchodu holicí strojkou zopakujte postup a zachyťte mýdlo.

Během holení je polovina kostek vyhozena. Ale někdy to nestačí, a potřebujete si pomáhat tím, že zvednete špičku nosu a odstraňujete vegetaci (obr. 3, I - 3). V tomto případě se používá první metoda držení holicího strojku.

Na základě správného způsobu holení s holícím strojkem se v dalším kroku dosáhne zbývajících vlasů v oblasti knírek. To se děje zleva doprava s malým pokrokem. Vegetace je řezána bokem ve směru jejího růstu. "Nebezpečí" se drží druhým způsobem (obr. 3, II - 4).

Potom je čepel umístěn v blízkosti laloku a vegetace je odvedena na bradu (obr. 3, II - 5). Kůže je napnutá diagonálně - nahoru a směrem k uchu. Je-li obličej tenký, pak holicí pod čelistí, pokožka je tažena pouze nahoru.

Pokud pro první přístup není možné odstranit vlasy po celé šířce místa, postup by se měl opakovat ještě jednou, ale již prochází místa, kde zůstalo "ostrovy" mýdla.

Při práci s pravou stranou obličeje je možné téměř úplně oholit oblast od horní části brady k rtu. Ale pokud tam ještě jsou vlasy, pak je nyní čas je odstranit. "Obavy" se provádějí metodou č. 2 nebo č. 3 a vegetace se odstraní (obr. 3, II - III - 6).

Dále byste měli jít na holení krku. Nejdříve přejděte čepel z brady na Adamovo jablko a obejdete ho na levé straně. Je nemožné oholit Adamovo jablko, jak bylo zmíněno výše, ohrožuje škrty. Potřebujete tahat kůži na stranu a pouze potom vyjmout vlasy. Pak se oholí zbytek krku. Pro jeden přístup je třeba oholit úzký pás vegetace (obr. 3, I - 8: 10), břitva by měla být umístěna ve spodní části čelisti a vedena ke konci vlasce. "Nebezpečí" je udržováno prvním.

Někdy vlasy na samém spodním okraji krku roste v opačném směru - od dolní části nahoru. Jak se holit holicím strojkem: musíte změnit směr nástroje a současně ji musíte použít druhou metodou.

Jak oholit pravou stranu obličeje proti růstu

Opětovné holení je potřebné k oholení zbytků vlasů, které zůstaly po první fázi postupu. A také aby byla kůže dokonale hladká a čistá.

Před opětovným ohořením musíte znovu opláchnout obličej. Pro lidi, jejichž štětiny nejsou příliš tvrdé, můžete jednoduše navlhčit obličej teplou vodou. Takový postup však musí být nutně proveden.

Když se holí holicí holicí strojek, jak vyplývá z videa, "strach" se pohybuje proti růstu vegetace. Odstranění štětin začíná od krku a končí u chrámů. Práce na pravé straně obličeje se provádí pouze třetí cestou. Během holení štětin se pokožka také natáhne ve směru oproti holičce (obr. 4).

Takže musíte nejprve projít břitvou pravou stranu krku (pod uchem) od dolní části nahoru, pak musíte hladce jít na tvář. Pro lidi s tenkou tváří bude nejlepším místem, kam se vydáte, místo blízko ucha, za rohem spodní čelisti. Ti, kteří mají plnou tvář, můžete jít kamkoliv.

Po dokončení práce na tváři se břitva zvedne do chrámu. Pak se opět z tváře "strach" přesune na bradu. Současně jsou odstraněny štětiny spodní části pravého moučníku av oblasti rohu úst.

Závěrem by měl být postup oholit štětečky na krku. Na začátku by se nástroj měl pohybovat nahoru, od vany až po bradu.

Jak oholit levé straně obličeje proti růstu

Tato část obličeje je také promyta nebo navlhčena teplou vodou. Levá strana se oholí pouze druhým způsobem.

Sekvence procházení "obavy" je podobná jako holení na pravé straně (obr. 5). Za prvé, z krku, je čepel veden nahoru, za rohem čelisti, kolem laloku, a poslal do chrámu. Dále od středu tváře vede k bradavce. Pak se levý knír oholeje, vegetace za roh úst a horní část brady. Na závěr holicí strojček prochází krkem od dna nahoru až po čelist.

Pokud jsou obě části obličeje oholena, zůstane konečným dotykem - odstranění vlasů nad a pod rty. V oblasti kníry se "strach" pohybuje "podél vlasů", tj. Zhora dolů. Pod oholením - holicí strojek od zdola nahoru. Během postupu se holicí strojka drží druhým způsobem.

Pokud po opětovném holení stále existují "ostrůvky" vlasů, pak se znovu umyjí a odříznou se od růstu vlasů.

Z výše uvedeného článku bylo jasné, jak se oholit holicím strojkem. Chcete-li to udělat správně, abyste získali hladkou, čistou oholenou pleť a nepoškozovali, měli byste si pamatovat na základní pravidla:

 • učit se základní způsoby, jak držet nástroj v ruce;
 • odstraňte vlasy pouze pod určitým úhlem;
 • ostří by mělo být vždy co nejostřejší;
 • nejprve projděte nástroj ve směru růstu vlasů a pak v opačném směru.

Pro Více Informací O Suché Vlasy