logo

Za jakých okolností a jak se chová vši?

Navzdory krátkému období života vši způsobují pro člověka spoustu potíží. Těžké svědění, které doprovází pacienta den a noc, způsobuje nepříjemné pocity. Všichni nikdy hladoví.

Neustále se živí krví, díky níž dochází k jejich intenzivní reprodukci. Když narazí na člověka, množí se tak rychle, že jejich počet se několikrát zvýší po týdnu. Je třeba studovat životní cyklus vši, aby zjistili, kolik dní po infekci je nutné začít léčbu onemocnění.

Rychlost a rysy chovných vší

Jakmile se všichni dostanou na pokožku hlavy, okamžitě se začnou krmit krví. Je to krev, která dovoluje ženě položit vajíčka. Bez lidské krve se dospělý nereprodukuje a neumírá hladem za 3-4 dny.

Piercing pokožky hlavy uvolňuje speciální látku, aby se krev koagulovala a je vhodné jíst. Tato látka způsobuje vážné svědění u pacienta.

Jakmile samice krmí, po 1-2 hodinách začne snášet vajíčka. Všichni se chovají velmi rychle, jelikož samec nemusí dlouho hledat ženu. Také pro parazity je lidská kůže ideálním místem pro život a reprodukci.

K rychlému vývoji potřebují teplotu 22 až 45 stupňů. Protože normální teplota člověka je 36,6, životnost parazitů probíhá velmi rychle.

Jakmile dorazí doba vylíhnutí, hmyz propichuje kuklu larvy pomocí čelistí. V tomto případě samotný nit nemůže vylétnout z vejce samotného. Ale začne aktivně dýchat, tlačí vzduch trávicí systém do konečníku.

Akumulovaný vzduch vytlačuje výbojky z víčka. Objeví se víla, která okamžitě začne krmit.

Existuje několik fází vývoje parazitů:

 1. Vývoj nits nastává asi týden.
 2. Za příznivých podmínek se larva v den stává nymfou. Pokud nejsou podmínky velmi příznivé, trvá to 3 dny, než se změní na nymfu.
 3. Dále, nymfa prochází dvěma vývojovými cykly. Po pěti dnech zraje a změní svůj obal.
 4. Po 8 dnech se nymfa opět stáje a začne třetí etapa dozrávání.
 5. Jakmile se nymfa změní na dospělou, začne snášet vajíčka.

Je nutné zahájit léčbu v počáteční fázi vývoje pedikulózy, aby se zabránilo reprodukci parazitů.

Kdy začnou snášet vajíčka?

Pokud jsou podmínky pro život všude stabilní, bude život na pokožce hlavy více než 1,5 měsíce. Jakmile nymfa dokončí svůj vývoj, již se s mužem hodila na hodinu.

Oplodnění nastane okamžitě a samice je schopna položit vejce následující den. Jeden dospělý člověk vkládá 4 vajíčka denně. Ale vzhledem k tomu, že na jejich srsti je spousta žen, je denně umístěno obrovské množství vajíček. Celý cyklus obsahuje samice až 140 vajec.

Při procházení pohlavními žlázami dospělého hmyzu se vajíčko rozmazává se zvláštním tajemstvím, díky němuž je nit pevně upevněn na chlupy. Při pohledu vizuálně připomíná bílou tečku. Pokud jsou nity vyšetřovány pod mikroskopem, je zřejmé, že jde o druh kabelky, ve které se larvy vyvíjejí.

O několik dní později se z nití objevuje mladý hmyz, nymfa. To se podobá dospělému, ale je o něco menší a jeho tělo má bílé chitinové pokrytí. Jakmile projdou 3 molty tohoto krytu, nymfa se stane dospělým a začne aktivně krmit a rozmnožovat.

Doba inkubace

Nity jsou vejce na hlavě, které jsou na kořeny vlasů opatřeny speciálními adhezivními látkami. To již obklopuje kuklu při narození. Z tohoto důvodu je téměř nemožné je mechanicky odstranit poprvé.

V nits inkubační doba trvá přibližně 8 dní. Velkou roli ve vývoji má teplota a schopnost jíst potřebné množství krve. Pokud v zimě nebo při teplotách pod +18 stupňů se vývoj nits zpomalí a dokonce zastaví, pak v letním období larvy rostou velmi rychle.

Po zahájení infekce může být více než stovka pokožky hlavy.

Jak dlouho se promění v dospělé?

Trvá 2 týdny, než se stane dospělým hmyzem. Zpočátku se nit stává nymfou. Tento hmyz je malý a nemůže se reprodukovat kvůli nižšímu reprodukčnímu systému.

Jakmile zraje, prochází dalšími dvěma fázemi chátrání a stává se dospělým hmyzem. Jsou nazýváni imago. Pro jejich vývoj a reprodukci je potřeba krev. Krmí se několikrát denně.

Díky lidské krvi se mohou množit a množit. Trvá 45 dní, než naroste celou populaci vlasů. Osoba zažívá přetrvávající svědění, ke kterému dochází kvůli vícenásobným všedům, které mohou být několik desítek.

Životní cyklus ektoparazitů

Všichni neletí ani neskočili. Proto je infekce vší hlavě způsobena kontaktem s pacientem nebo jeho osobním věcem. Dost dostat na vlasy části lidského těla, jak parazité začnou okamžitě krmit. Dospělý hmyz bez lidské krve může žít na jeden den, takže je velmi důležité, aby neustále dostávali potravu.

Když se člověk dostane na ženy, nastane párování s mužem. Během několika dnů položí asi 4 vejce. Při pedikulóze není inkubační doba. Všichni se živí krví, matkou a snášejí vajíčka.

K tomu dojde až do konce životního cyklu dospělého hmyzu. Vši žijí přibližně 2 měsíce a během tohoto období leží až 140 vajec. Po dvou týdnech se z larvů objeví další dospělí. To může trvat neomezeně, pokud pacient nezačne léčbu.

Aby se zabránilo nepříjemným účinkům, je nutné okamžitě zahájit léčbu, pokud jsou detekovány nits. Můžete použít farmaceutické přípravky nebo recepty tradiční medicíny. Muži si mohou oholit hlavy. V tomto případě není místo, kde by se fixovaly, vývoj parazitů se zastaví a ženy zemřou.

Jak rychle se reprodukují lidské viry a jaký je jejich životní cyklus vývoje

Vší hlavě se množí velmi rychle. Celý životní cyklus čeledi z první vejce na vejce položené dospělou ženou za příznivých podmínek je pouze 16 dní. A s nejvíce nepříznivý, ale stále umožňující reprodukci těchto parazitů podmínky - asi 30 dnů.

To znamená, že během měsíce a půl nebo dvou měsíců po infekci bude na lidské hlavě žít celá populace hmyzu a po třech měsících začnou páchat majitele tolik, že způsobí výrazné projevy pedikulózy.

Nicméně i přes krátkou délku života, jak se vši množí, přitahuje pozornost vědců. Během přechodného životního cyklu docházelo k všem vývojovým etapám všem, z nichž každá má mnoho vlastností a zaslouží si zvláštní pozornost.

Vysoká míra reprodukce vší pouze přispívá k rozmanitosti a množství zajímavých detailů v tomto procesu.

Reprodukce vší se vyskytuje téměř stejným způsobem u různých druhů a forem stejného druhu. Například počet a trvání každé fáze vývoje vši a doba trvání vývojového cyklu hlavy, oděvu a všedních vší jsou téměř stejná, liší se pouze v několika minutových detailech. Proto při popisu toho, jak se vši množí na hlavě, uděláme jen malé poznámky o vlastnostech tohoto procesu u jiných druhů.

Hlava je jedna z dvou forem vši, která je běžná pouze u lidí. Druhá forma - vytvoření výlučně lidské civilizace - nosí vous, přizpůsobený životu na oblečení a pokrmu na pokožce člověka, který se obléká do kontaminovaných věcí.

Ale pubikální vina je úplně jiný vzhled, i když kvůli podobným podmínkám existence je cyklus života vousů pubiky téměř identický s cyklem hlavních.

Životní cyklus vši

Všichni patří k hmyzu s neúplnou přeměnou. To znamená, že životní cyklus vývoje vší hlavičky nezahrnuje fázi typických larv, které se u jiných hmyzu obvykle liší ve vzhledu a způsobu krmení od dospělých.

Dospělí samičí kamarádi během prvního nebo druhého dne po posledním larválním moltu a po několika hodinách začnou snášet vajíčka. Vzhledem k tomu, že zdroj potravy (člověk) je vždy "se všemi", nemají vývojové zpoždění, které jsou charakteristické pro jiné parazity kvůli hladovce.

Všichni v podstatě neumějí hladovět. Každý hmyz by měl jíst každých několik hodin a při nepřítomnosti jídla po dobu dvou až tří dnů umírá vina. Pubová vasa může vyhladovět maximálně 10 hodin.

Včelí vejce jsou připojena k chlupům v různých vzdálenostech od kořene vlasů. Každé vejce je umístěno na lepivou čepičku, díky níž je vlasy pevně přilepený k vlasům. Tento vzor vajíčka a víčka se nazývá nit. Při pohledu pouhým okem to připomíná jednoduché bílé pomlčky na vlasu, při pohledu pod mikroskopem, je to čistá kabelka, která se pevně dotýká vlasů.

Z larvy prvního věku se larvy hovoří poměrně rychle. To je velmi podobné dospělému hmyzu, ale má velmi malé rozměry a nedostatečně rozvinutý reprodukční systém. Po první saturaci se taková malá larva okamžitě vrhá a změní v nymfu.

Nymfa v zoologii se nazývá larvy hmyzu, která se liší od dospělých jedinců (imago). Například šváby a kobylky mají nymfy. Ale motýli a brouci ve vývojovém cyklu představují skutečnou larvu, naprosto žádnou podobnost s imago.

Rychlý cyklus vývoje vši naznačuje přítomnost pouze tří moltů a tudíž tří nymfů. Molty jsou vyžadovány nymfy z důvodu, že chitinózní pokrývka jejich těla není elastická a nemůže růst spolu s měkkými tkáněmi hmyzu. Proto když se takový "oblek" stává malým, změní se nymfa.

Po třetím molt se nymfa stává dospělým hmyzem. Všecky vši tvoří 2-4 vejce - až do 140 v celém životě.

Těla a hlavička vši jsou od sebe navzájem velmi odlišní, podrobněji o struktuře nohou a některých charakteristikách tvaru těla. Pokud jsou vši různých tvarů umístěni v omezeném objemu, mohou se dokonce množit (křižovat) a po několika generacích zmizí rozdíly mezi nimi.

Reprodukce vši na hlavě: proces pod mikroskopem

Reprodukce vši u lidí je plná zajímavých detailů. Například proces líhnutí larv z vajíčka je zábavný - hmyz propichuje víčko nití s ​​čelistmi, ale nemůže se dostat ven sám. Ale v tomto okamžiku larva aktivně dýchá, prochází vzduch trávicím systémem a tlačí ho přes konečník. Vzduch, který se hromadí v dolní části nití, tlačí larvu z víčka a padá na pokožku hlavy, kde se okamžitě začne krmit.

Různé fáze vývoje vši jsou charakterizovány různými obdobími existence:

 1. 5-8 dní se vyvíjí nit
 2. 1-3 dny se larva musí stát v nymfou prvního věku
 3. 5 dnů se vyvíjí nymfa prvního věku
 4. 8 dní nymfa vyvíjí druhý věk.

V dospělosti žije 30 až 42 dní a zaznamenaný záznam o dlouhověkosti pro tento hmyz byl 46 dní. Doba života a reprodukce vši, které jsou úzce vymezeny z hlediska vší, jsou způsobeny stabilitou podmínek, ve kterých žijí všichni ve všech fázích jejich vývoje.

Ženy vši se s muži zaplétaly již v prvních hodinách po opuštění nymfy. Jedna kopulace stačí na to, aby oplodnili všechna vejce v těle. Pak každý den samice položí několik vajec. V hlavě vši - asi 2-4 vejce denně, v pubicích - 1-3 vejce, v případě vší - až 10.

Proto, pro můj život:

 • Ženské hlavy vši tvoří až 140 vajec (obvykle kolem 80)
 • ženské pubikální rodiče zanechávají asi 50 vajec
 • samičí vasa má až 300 vajec.

Samotné vejce v pohlavních žlázách samice je pokryto lepivým tajemstvím, jehož část je odstraněna z vajíčka před vajíčkem. Toto tajemství tvoří skořápku nití, kvůli které je připojena k vlasům.

Po pokládce vajec se tajemství ztuhne a spolehlivě připojí vajíčka.

Následující video jasně ukazuje, jak se vši chovají.

Zajímavé záběry: o vši, jejich reprodukci a životním cyklu jako celku

V převážnou většině případů se na povrchu hlavy stejného člověka vyskytuje životní cyklus vousy. Nicméně v případě blízkého kontaktu lidí s sebou nebo při poškrábání může hmyz padnout na hlavu jiné osoby a vést k nové populaci zde. Toto je přenos vši.

Podmínky, za kterých se vši chovají

Propagace hlaveň se vyskytuje v poměrně omezeném teplotním rozmezí. Jejich nití se zastaví při teplotách nižších než 22 ° C a nad 45 ° C. Optimální teplota pro rychlý průběh životního cyklu čeledi je 30-31 ° C.

Hlava vši se chová co nejrychleji s velkým množstvím na hlavě, když se samice a muži nemusí dlouho hledat. Tito paraziti jsou druhově specifické, to znamená, že nemohou infikovat jiného hostitele kromě člověka a některých druhů opic velmi blízko k němu.

To je věřil, že s nejvyšší rychlostí vši plemena v místech, kde velké množství lidí žijí společně. Byla to velká neštěstí v dobách války a lidí žijících v kasárnách.

Chovné vzory různých typů vší

Vývojový cyklus hlavových vší je téměř úplně totožný s vývojem pubic a vši. Rozdíly jsou zde jen v plodnosti (vousy šatů jsou mnohem plodnější a v důsledku toho reprodukují rychleji, vejce obecně ukládá méně vajec) a schopnost vnuce reprodukovat se v různých částech těla. Například, pubikální vous může parazitizovat na hlavě u dětí, ale hlavu se ani nechodí k vousu mužů.

Vzory chovu vší vůle nemají žádný vliv na to, jak s ní bojovat. Stejně jako u ostatních parazitů je voska otrávena šampony obsahujícími insekticidy a při pravidelném holení hlavy plešatý hmyz mizí sami, protože nedokáže položit vejce a umýt pryč během vodních procedur.

Video: potenciální nebezpečí vši a způsoby jejich řešení

Vší hlavičky - parazité jsou velmi vysoce specializované, a to nejen v podobě potravin, ale i na místě jejich existence. Mohou přebývat pouze n.

Všichni druhy jsou obecně řečeno četné - pouze u savců je více než 500 druhů tohoto hmyzu. Ve stejné době na osobu parazitize.

Všichni jsou povinní a velmi vysoce specializovaní lidští paraziti. Nejsou absolutně přizpůsobeny životu mimo tělo nebo jiným zvířatům. L

Váš telefon byl odeslán.

Brzy vás zavoláme zpět.

Díky za info.

Díky za info.

Děkuji! Naučil jsem se mnoho nových a zajímavých věcí!

Všechno je velmi zajímavé a dokonce i mnoho užitečných informací. Ale jedna otázka sedí v mé hlavě: odkud pocházejí od začátku? Ráda by to věděla. Nikdy jsem neměl vši, takže si nedokážu představit, jak to je. Neteřka mojí dcery měla vši a rozhodla se vylézt na místa a zjistit jejich původ. Všude píší to od jiné osoby a odkud pocházejí? Nerozumím. Díky předem.

Jen na čistou hlavu vši brzy a jdi ((

Odneseno z nečistot. Často se rodiče nezajímají o své děti, zvláště o rodiče, kteří se bičují, a tady je výsledek.

V současné době je to spíše problém bohatých rodin. Děti ve škole půjčují navzájem věci, mění, nevědí nebezpečí. Moje dívky zvedly tyto věci třikrát. 1krát ve škole, chlapec v blízké učebně zhruba rok šel mizerně, prostě proto, že jeho matka měla špatný zrak a nemohla ho normálně zpracovat. Ačkoli jsem ho mohl nahánět holý holí, ale ne, sám trpím, dítě trpí a všichni ostatní trpí. Zdravotní sestra ze školy mi o tom tajně informovala, byla jsem šokovaná, potřebuji vypálit takové lékaře. V důsledku toho byl chlapec poslán na zpracování KVD. Druhýkrát jsme se ve stejné škole dostali i kluk, ale ten druhý pocházel ze sportovních táborů z Itálie. Věřte mi, bičování rodičů si to nemůže dovolit.

Znovu jsem se šampony, česání, se železem po celém bytě, dokonce i pohladil plyšové hračky a koberce. Mimochodem, vlasy mých krás jsou nižší než kněží, tj. délka. Teď jsem opět s žehličkami a šampony... několikkrát jsem šla do vodního parku (mimochodem také levně) - a tady je výsledek... Můžete také vyzvednout v obchodě, měřit věci, které infikovaná osoba měřila s vámi, seděla v kině na čalouněných židlích, opěrky hlavy pokaždé, když se nikdo dezinfikuje, ve škole v šatnách, ve třídách tělesné výchovy (děti stačí na rohožích, to stačí). Seznam je nekonečný. Hlavní věc v této oblasti - čas vidět a podnikat kroky. Je dobré, že teď mám dovolenou a mám sílu, a tak jsem se zavěsil... Už jsem si pomyslel,

Řekni mi, proč potřebujeme železo?

Jaký nesmysl? Všechno špinavé.

Měřila jsem čepici v obchodě, nakonec byla celá rodina nakažena. Poprvé infikoval v Indonésii v bazénu. Žijí tiše ve vodě, takže vodní parky, bazény a sauny jsou místem zvýšeného nebezpečí.

Jak rychle se vši rozmnožují na hlavu člověka

Jakýkoliv hmyz sání krve je nepříjemný. Jen štětec parazita nebude uspět. Krveprolitář sleduje oběť, dokud neplní své "poslání". To platí zejména o vši, které lze ve většině případů detekovat dlouho po infekci. Dává parazitem rychlý nárůst počtu. Jediný hmyz není schopen poskytnout hmatatelné nepříjemnosti. Četné hordy obtěžují mnohem víc. Rozumíme tomu, jak se vši množí, aby pochopili, jak rychle vznikají skutečné problémy.

Všudy: Parazitní rysy

Lidská losos je ektoparazita známá již dlouho. Malý hmyz (4-5 mm) je parazitní pouze u lidí. Oblast je spojena s druhy hmyzu:

 • hlavička je umístěna uvnitř hlavy vlasů;
 • veřejné "obchody" v genitální oblasti, pod paží, na obočí, řas;
 • skříň je pokryta záhyby, švy spodního prádla, ložní prádlo.

S pouhým okem si všimnete, že vina je obtížná. Má nezměrný vzhled: zbarvení, "sloučení" s barvou lidských vlasů (od šedé do hnědé). Nepríjemné projevy, které jsou důsledkem životně důležité činnosti, jsou po infekci pociťovány po určitou dobu: původní doba inkubace má účinek.

Bloodsucker je dokonale přizpůsoben životu v jeho prostředí. Hnací nohy s drápy zajišťují bezpečné uchycení na hlavu vlasů. Jemná vůně poskytuje perfektní orientaci. Výkonný piercing-sání úst s jehlami pro prolomení integrity pokožky, proboscis čerpadlo, které čerpá krve, poskytuje proces výživy.

První signály o výskytu parazitů jsou patrné se zvláštní citlivostí organismu již po dobu 3-7 dnů ve formě vzrůstajícího svědění. Ve stejném období nalezli "lupy", které nemohou být otřeseny (nits). Když se vši vylíhnou z vajíček, příznaky se zvyšují. Načasování detekce závisí na tom, jak rychle se paraziti rozvedou. Jak pochopit, že máte vši, známky pedikulózy, přečtěte si na našich webových stránkách.

Princip chovu

Když se dostaneme k novému majiteli, vši budou i nadále žít. Především je to výživa, reprodukce. K nasycení dospělý člověk používá lidskou krev každých 4 hodiny a nymfa uvolněná z vajíčka - nejméně 1 krát za 2 hodiny.

Množství krve spotřebované je malé, kousnutí je bezbolestné, ale slin parazita obsahuje toxin, který vyvolává alergické podráždění. Nejčastěji v mírné formě: ve formě svědění. Čím větší počet kousnutí, tím výraznější jsou příznaky. Jak vypadají vši kousky, najdete na našich webových stránkách.

Důležitý bod! Zvýšení počtu osob krmení přímo závisí na míře reprodukce parazitů. Dochází k novému prostředí a samice pokračuje v chovném cyklu: kladení vajec. Každý den 1 jednotlivec drží až 4 kokony. Během celého životního cyklu (přibližně 45 dní) samice produkuje asi 150 vajec.

Nits fáze

V důsledku dospělého páření jsou všechny vejce, které má žena, inseminovány. Jediné hnojení začne chovný proces délky života hmyzu. Proto vstup jednoho samice do nového území zajistí rychlé zvýšení počtu.

První snášení vajíček nastane během několika hodin po inseminování mužem. Žena se nachází na vlasu u kořene. Z genitálií vytváří lepivý hlen, následovaný vejcem.

Viskózní hmota obklopuje ovoce a tvoří druh kokonu. Hlen se rychle vytvrzuje ve vzduchu a poskytuje spolehlivou fixaci, ochranu.

Výsledné vzdělání se nazývá nits. Tuto látku nelze umýt šamponem, je obtížné vyčistit hřebenem. Plášť nits je spolehlivá ochrana, dokonce i insekticidy nepronikují dovnitř. Poté, co larva opustí suché nití, zůstává připevněna k vlasům.

Fáze nits trvá přibližně 8 dní. V této době se vytváří organismus hmyzu. Zrající larva pohřbívá kokonovou skořápku a hledá jídlo. Vyhlášená larva (nymfa) je hladná. Aby bylo možné uspokojit potřebu potravy, aktivovat růst, jednotlivec pokračuje ve zlepšené stravě.

Délka vývoje vší v nitích závisí na životním prostředí. Za ideálních podmínek (teplota vzduchu je +31, mírná vlhkost) je larva schopna nechat kokon na 1 den. Při prudkém zhoršení situace (pokles teploty na +10 stupňů) bude mít za následek zpomalení vývoje, které bude přibližně 10 dní.

Úplná ztráta nití se vyskytuje pouze za velmi drsných podmínek. Při dlouhodobém pobytu nosiče v mrazu při 20 stupních (od 2 hodin) larva umírá uvnitř vajíčka. Dospělé nymfy jsou schopné zemřít při -10 stupních. Méně výrazné teploty mrazu způsobují, že embryo pozastaví vývoj. To je způsobeno skutečností, že na základně kůže, kde jsou nity připojeny, je vždy teplejší kvůli přirozenému zahřátí živého lidského těla.

Vysoké plusové hodnoty teploty vzduchu také ovlivňují vývoj hmyzu. U dospělých +40 stupňů zastavení reprodukce, krmení. V teplotním rozsahu 40 až 50 stupňů tepla hmyz zahyne. Nits ztratí životaschopnost při teplotě 50-60 stupňů Celsia.

Larva transformace

Nymfa, na rozdíl od plně tvarovaného jedince, má menší velikost těla, není schopná reprodukce. Vzhled larvy je způsob krmení podobný dospělým zástupcům. Taková strategie se nazývá neúplná transformace.

Postupně narůstá tělo larvy a ochranná chitinová skořápka zůstává stejná (přibližně 3 dny po opuštění kokonu). Chcete-li nastavit nesoulad, musíte resetovat tvrdou skořepinu. Na těle nahá nymfa pod vlivem vzduchu ztuhne. Pěstovaná larva získává bývalý vzhled, lišící se pouze ve změněných rozměrech.

Chovná nymfa (1. generace) pokračuje v předchozí činnosti po dobu 2 dnů. Poté dochází k opětovnému propuštění. Objeví se druhá generace nymfy. Toto stvoření se připravuje na dospělost 3 dny (pokládá se genitálie).

Poslední molt přemění hmyz do dospělé louky (imago). Dospělí parazité začínají se spřátelit a začínají nový vývojový cyklus.

Za příznivých podmínek trvá celý cyklus tvorby života od vejce k dospělému člověku 15-16 dní. Nedostatečná výživa, zhoršení teplotních podmínek vede k prodloužení vývojových fází až na 20-30 dní.

Dospělý

Hmyz, který se stal dospělým, nalezne partnera na 2 dny, kamarádi. Den po oplodnění začne žena snášet vajíčka. Denně 2-4 kusy. Louse zajišťuje vajíčka u kořenů vlasů. Umístění nits označuje dobu pokládky.

Po dobu 30 až 40 dnů existence každé imago produkuje 120-160 vajec. Kolik nits bude tvořeno závisí na životních podmínkách hmyzu. Vzhledem k této reprodukční rychlosti je jasné, proč se vši začínají šířit tak rychle.

Parazitická aktivita, podporovaná pohodlnými podmínkami pobytu, neumožňuje všem, aby ztratili jídlo. Bloodsucker má stále zdroj energie. Parazita je zbavena nepřátel: žádné síly nejsou vynakládány na přežití. Žena, která se hodí 1 hodinu, aby reprodukovala potomky po celý život. Tyto faktory určují ideální podmínky pro růst populace.

Zajímavý fakt. Dospělý muž má krátký život. Po procházení vývojové fáze do dospělého hmyzu se samec páří asi 7 dní. Pak přijde smrt hmyzu.

Hlavní metody infekce

Distribuce vší se vyskytuje výhradně v kontaktu. Paraziti se plazí z jednoho vlasu do druhého a pokračují ve vývojovém cyklu na novém místě. To může nastat náhodou při blízkém kontaktu s nosičem.

Když se podmínky pobytu zhorší, samotný parazit usiluje o nalezení vhodnějšího prostředí. Proto při první příležitosti "chytit" na vlasy ostatních lidí to dělá.

Největším nebezpečím pro infekci jsou blízké davy lidí:

 • setkání znevýhodněných občanů;
 • veřejná doprava;
 • veřejná místa s lidskými masami.

Důrazná pozornost je věnována dětem. Oni, na základě vzorce chování, jsou nejvíce náchylní k infekci parazity. Je to kvůli jejich spontánnosti, sklonu k úzkému kontaktu ve hrách, bez ohledu na hygienu.

Porozumění tomu, jak rychle se množí vši, je důležitá, aby si uvědomili rozsah katastrofy během infekce. Včasná diagnóza, rychlá akce, pomůže rychle řešit problém.

Užitečná videa

Viry, příčiny a léčba.

Vší hlavy. Jak se zbavit nezvaných hostů?

Vývojový cyklus vši na hlavu člověka

Pedikulóza není vždy známkou sociálního znevýhodnění. Všude jsou jako lidé bez trvalého bydliště a osoba, která dodržuje pravidla osobní hygieny. Můžete se s nimi infikovat fyzickým kontaktem s lidmi, kteří už mají na těle nebo oblečení parazity. To stačí pro 1-2 hmyzy nebo jejich vejce. Nemoc se nezjaví okamžitě, první hmatatelné příznaky se objevují po několika týdnech, kdy je mnoho parazitů. Reprodukce vší se vyskytuje rychle a protože se živí lidskou krví, jejich kousnutí začne velmi trpět. Přizpůsobují se různým lékům. Lidské vajíčko je ochráněno hustou skořápkou, a proto je obtížné s nimi jednat.

Vlastnosti struktury žen a mužů

Obecně platí, že vši jsou rozštěpený hmyz. Ženy se liší nejen ve vnitřní struktuře, ale také ve velikosti a vzhledu. V hlavě je ženská téměř dvakrát větší než samice. Jejich velikost je 4 a 2 milimetry.

Existuje rozdíl ve vzhledu. U muže je břicho na konci zaoblená, zatímco u samice je rozvětvená. První na předním páru nohou má výstřižkový vzestup, s nímž udržují partnera v párování. Namísto toho mají ženy na zadních nohách zvláštní podnět.

Všichni dospělí žijí od 30 do 42 dnů. Ženy se spojí s muži v prvních hodinách po opuštění nymfy.

V těle mužského pohlaví je vidět kopulativní orgán, u ženského jedince přes průsvitný břicho vidíme sférické nity. Interní rozdíl je viditelný pouze pod mikroskopem. Skládá se z přítomnosti ženských a mužských pohlavních orgánů.

Životní cyklus

Od vzhledu prvního vejce k dospělému jedinci, který je také schopný pokládat, za dobrých podmínek projíždí pouze 16 dní. Nepříznivé podmínky mohou tuto dobu prodloužit na 30 dní. A během 1-2 týdnů po infekci bude mít osoba kolonii škůdců.

Životní cyklus vší postupuje následovně:

 1. Larvy jsou uloženy.
 2. Z nich se larvy vylíhnou.
 3. Po vytvoření první molové nymfy.
 4. Natáhne se ještě dvakrát.
 5. Larva roste.

Vývojový cyklus u vší nezahrnuje fázi tvorby larv, která by byla radikálně odlišná od dospělých. Během inkubační doby je obtížné pozorovat onemocnění. Pedikulóza se projevuje v celé své slávě po narození nových jedinců, kteří začínají krmit krví a kousat se kůží. Když k tomu dojde, výběr nepříjemných enzymů.

Z larvy prvního věku se larvy hovoří poměrně rychle. Je velmi podobný dospělému hmyzu.

Reprodukce parazitů na hlavě

Žena se začíná pást po posledním larválním moltu za den. Několik hodin bude muset odložit břicho. Vzhledem k tomu, že potraviny v hmyzu jsou vždy bohaté, dochází bez prodlení k životnímu cyklu vši.

Páření a hnojení

Vzhled hmyzu ve velkém počtu je možný pouze v případě dospělých. Jak se vši chovají? Hnojením vajíček. Pro proces reprodukce je typické:

 • Schopnost hnojit ihned po vzniku imago.
 • Párování trvá až hodinu.
 • Semeno se spotřebuje během života samice.
 • Tvorba embryí nastává ve vaječníku. Když opouští embryo, má ochranný povlak.
 • Doba od páření až po zrání vajíček trvá 1-2 hodiny.

Čím častěji se žena podává, tím rychleji dochází k tomuto procesu. Jak rychle lidé na člověku rostou na hlavě záleží na jejich osobní hygieně a včasné léčbě onemocnění.

Rozmnožování hmyzu probíhá pouze v komfortních podmínkách s neustálou dostupností jídla (krve) osoby.

Během svého zrání se žena aktivně pohybuje hledáním vhodného místa pro pokládku. Každý typ má své vlastní preference. Takže louky kladou ve vnitřních kapsách vejce v záhybech oděvů, manžetách, ohybech, švech.

V hlavě parazita se to děje takto:

 • S pomocí speciálních drápů vystupuje žena na vlasy.
 • Pohybuje se na ni a vypustí tajemství.
 • Na lepivém substrátu z břicha jde vajíčko samice.
 • Látka ztuhne a vytvoří robustní skořápku.

Veřejní parazité jednají stejným způsobem. Ale za to používají vlasy ve slabinách, v podpažích, vousu a knírech, na řasách.

Všecky vši tvoří 2-4 vejce - až do 140 v celém životě.

Počet uložených nits závisí na typu hmyzu. Pohled hlavy je schopen to udělat 2-4krát denně. Platový pokoj produkuje až 10 nits denně. Proč ženy všech druhů vši leželo tolik vajíček? Životnost hmyzu je krátká a pro plod, čím větší je spojka, tím početnější bude potomko.

Etapy vývoje

Vejce hlavy je vázáno na vlasy v krátké vzdálenosti od povrchu pokožky. Každá z nich je oblečená v lepivém kufříku, aby se pevně držely. Tato formace se nazývá nit. Je to viditelné pouhým okem, protože vypadá jako lupy.

Životní cyklus zahrnuje tři fáze vývoje - vejce, larvy a imago

Pokud se podíváte na nitky pod mikroskopem, vypadá to jako čistá kabelka, která pevně obepne vlasy. Stádia vývoje u všech typů vší zahrnují:

První fáze může trvat od pěti dnů do několika týdnů. Záleží na podmínkách a druhu hmyzu. Ve druhém stupni se vyskytují tři molty.

Doba trvání tohoto období je asi 4-5 dní pro každý věk. Reprodukční fáze imago trvá až 30 dní. A po celou tuto dobu je žena schopna položit několik vajíček denně.

Podívejte se na video: Co je to pedikulóza, fáze vývoje vši a škůdců

Podmínky, za nichž se chovají paraziti

Pedikulóza se často vyskytuje v dětských skupinách. To přispívá k:

 • Vysoká hustota lidí v malém prostoru.
 • Přítomnost příznivých podmínek, když je teplota asi 30 stupňů.
 • Plavání v bazénech nebo na veřejných plážích bez ochranného krytu.
 • Sdílejte ručníky, hřebeny, vlasy.

Úroveň reprodukce závisí na stupni vlasů. Pokud lidé nepřijmou žádná opatření k ničení krveprolití, jejich počet se zvyšuje s urychlenou rychlostí. V tomto případě se muži a ženy samozřejmě nebudou muset dlouhý čas hledat, že splnění hlavního účelu jejich života je rozšíření rodu.

Chovné vzory různých typů vší

Vývoj hlavního parazita se liší od ostatních druhů. Existují rozdíly pouze v míře plodnosti a schopnosti parazitů množit se v různých podmínkách, a nikoli v různých částech lidského těla. Paraziti se množili rychleji než ostatní a položili víc než všechna vejce. Nejmenší spojka škůdců. Ale pak mohou parasitizovat všude a hlavička nikdy nechodí do jiných částí těla.

Hlavní myš: vývojový cyklus, rychlost a rysy reprodukce u člověka

Ahoj všichni! Stydím se přiznat, ale jako teenager se mi podařilo někde vyzvednout vši.

Dokonce i moje matka se nejprve bála říct. Problém musel být vyřešen. Po celou tuto dobu si většinou pamatuji návštěvu lékaře.

Samozřejmě jsem byl okamžitě pomohl, ale předtím jsem musel poslouchat zvláštní cyklus přednášek o hlavě vši, jeho vývojovém cyklu a optimálních metodách homingu. Po celý život jsem si to všechno vzpomněl, a tak se s vámi, moji přátelé, podělí o užitečné informace.

Cyklus vývoje vši

Každý ví, že na lidském těle jsou tři druhy vši: hlava, oblečení a pubik. Každý z těchto druhů má své vlastní specifické rysy, ale obecně reprodukce a vývoj všech druhů vší jsou stejné a odlišují se jen malými detaily.

Není žádným tajemstvím, že výskyt a rozmnožování výskytu vší se vyskytuje velmi rychle. Takže už šestnáct dní poté, co bylo vejce položeno sexuálně zralou ženou, se z ní vylupovala a rozvíjelá vasa mohla sama položit vejce.

Právě v souvislosti s takovými rychlými vývojovými obdobími již měsíc po infekci s vší hlavěmi se na lidské hlavě objevilo neuvěřitelné množství hmyzu a nits bez odpovídající léčby.

Celá doba trvání života je 32-42 dní. Během této doby má hlavová vasa čas ležet od 80 do 140 vajíček, vejce obecně tvoří asi 50 vajec, vatové šaty mohou ležet až 300 vajec.

Zpravidla se na stejnou lidskou hlavu vyskytuje celý život hlavičky, ale v případě blízkého kontaktu i v některých jiných situacích, které vedou k infekci všemi, dochází k tomu, že se vši pohybují na hlavu jiné osoby.

Celý cyklus vývoje vši může být poznamenán jako nits - larva - nymfa prvního věku - nymfa druhého věku - nymfa třetího věku - dospělá louka. Po každé molotě projde nymfa z jednoho věku do jiného.

Potřeba pálení je, že během růstu měkkých tkání nymfy, růst chitinového krytu chybí a musí být pravidelně měněn. Celý proces chovu trvá asi pět minut a po čtyřicát pět minut se nová krycí vrstva stane hustší a nymfa se může začít krmít.

Larva, která se po posledním moltu změnila na dospělou ženskou koňovitou, se již během prvního nebo druhého dne začala pást a položila vajíčka a připojila je u kořene chlupů. Zatímco je stále ještě v genitálních žlázách včel, vejce je rozmazané zvláštním lepivým tajemstvím, kterým pak opouští vajíčko.

Nity mají velmi malou velikost, což komplikuje jejich detekci. Kromě toho jsou často kvůli velké podobnosti barev a tvarů často zmateny lupinami. Nicméně, lupy jsou snadno odstraněny z vlasů, na rozdíl od nits.

Doba vývoje nití za vhodných podmínek je 5 až 8 dnů, po níž se z ní objevuje larva prvního věku. Po pouhém jednom nebo třech dnech se taková larva změní v nymfu prvního věku poté, co je nejprve nasycen lidskou krví a projde první molt.

A nedostatek potravy u hmyzu, jako jsou vši, není způsoben jejich pobytem právě u zdroje jejich jídla. Kvůli této skutečnosti zpravidla nedošlo k žádnému zpoždění ve vývoji vší hlavě.

Co se týče larvy, liší se od dospělého jedince pouze jeho menší velikostí a slabým vývojem reprodukčního systému. Optimální podmínky pro vývoj nití a vší jsou považovány za teplotu v oblasti 30-31 stupňů Celsia, která obvykle odpovídá časové a okcipitální části lidské hlavy.

Když se teplota liší od stanoveného intervalu, vývoj nits zpomaluje až do úplného zastavení, což je typické pro teploty mimo 22 a 45 stupňů Celsia.

Za zmínku stojí také určitý rys procesu vývoje larv z vajíčka. Skutečnost je taková, že larva, dokonce i poté, co propichla skořápkou vajíčka pomocí čelistí, se stále nemůže dostat ven z povrchu hlavy.

V tomto směru je pro získání mimo larvy vejce velmi zajímavá cesta: začínají aktivně dýchat, takže vzduch prochází celým trávicím traktem a vystupuje v konečníku, a pak se nahromadil na dně skořápky a jednoduše vytlačuje larvu ven.

Navíc je velmi zajímavé, že když se narodí larva, nemá žádné sexuální znaky a později se stane ženou nebo mužem, v závislosti na tom, který hmyz, jehož pohlaví nestačí.

Takže, s vědomím zvláštností vývoje vší z vajíčka dospělému, je možné předpovědět charakteristiky průběhu takové choroby jako vši, stejně jako možnosti její léčby.

Všichni a nití: doba inkubace, léčba (doba opakovaného ošetření)

Od okamžiku prvního setkání se všemi a až se objeví první příznaky, může to trvat 30 dní, někdy i více. Proto si dokážeme představit, kolik vší už běží na kůži, a pamatuje si, kde a kdy by mohla nastat infekce.

Osobní hygiena již infikované osoby nemá vliv na rychlost reprodukce vší. Čím vyšší je teplota (od 30 stupňů) a čím větší je vlhkost, tím rychlejší je reprodukce vší.

Při absenci styku s tělem v prostředí při teplotách nad 40 stupňů a pod 20 stupňů nedochází k dalšímu vývoji. Mimo těla žijí vši nejdéle 2 dny a tělesná teplota se vždy shoduje s "komfortní zónou" hmyzu.

Výrazem "inkubační doba" se rozumí čas od okamžiku infekce až po první příznaky. Stále existuje biologické chápání tohoto pojmu. Pak mluvíme o vývoji vši vejce, to je nits. Jedná se o časový interval, pro který je konverze vši z nits.

Jak je přenášena pedikulóza způsobená všemi vlivy Pediculus humanus capitis

Všichni jsou hmyz, který se "dopustil" pouze lidem. Proto se můžete dostat pouze od pacienta s vší hlavě. Neposlouchejte legendy, že vši mohou chvíli žít na domácím mazlíčku. Mají vši.

Všichni nevědí, jak skočit a létat. Proto je infekce možná pouze při blízkém kontaktu na krátkou vzdálenost, kdy je možné procházet. Jak se říkají od hlavy k hlavě. Mimochodem, vši mají vynikající obratnost při plavání.

Když hovoříme o nits, jsou stále. Ale od pacienta se mohou dostat ke zdravému člověku prostřednictvím hygienických předmětů a osobních předmětů (hřeben, klobouk, ručník, polštář atd.).

Jak se infikuje pedikulóza?

Místa infekce se mohou lišit: škola, mateřská škola, tábor, veřejná doprava, hotely, nemocnice, kadeřnictví, vlaky a další populární místa.

Pro infekci potřebujete vhodné místo (možnosti jsou uvedeny výše) a dvě osoby, které jsou na nějakou dobu v kontaktu, z nichž jeden má vši.

Jak můžete dostat vši: můžete se infikovat pouze přímým kontaktem. V různých koutcích stejné místnosti s nemocným člověkem s pedikulózou zůstane zdravý člověk stále zdravý.

Děti se často navzájem udílí všemi všemi. Pubikální pedikulózu lze získat s častými změnami v sexuálních partnerech a promiskuitními sexuálními vztahy. U dětí se může na hlavě a řasa usadit pubová vasa.

Pubová vina u dětí je obvykle "kriminálním" znamením - symbolem sexuálního užívání dítěte. V bezdomovcích se nejčastěji setkává se spodní prádlo.

Jak rychle se parazity množí na hlavě?

V tomto čísle není nic, co by bylo konzole. Všichni se chovají dostatečně rychle, dokonce rychle. Jedna vina za den stanovuje v průměru 5-10 vajec (nits), které se mění v závislosti na teplotě a vlhkosti na obyčejné vši ve 3-4 týdnech, které mohou také položit vajíčka.

Jak se vši rozmnožují na hlavě: jakmile dospělá vikomu se podařilo přesunout na hlavu nedotčené jejími kmeny, snaží se co nejlépe poskytnout vlastníkovi novou populaci všic, vina se živí a plodí vejce (plody).

Životní cyklus pediculus humanus capitis

Od počátku až po jeho úmrtí, Pediculus capitis prochází 4 vývojovými etapami: vejcem (nits), larvou, nymfou a dospělým.

Vaječné vejce se odstraní v lepivém maziva, které tvoří plášť nití. Později toto mazivo ve formě kapslí vytvrdí již na vlasy a pevně drží nity na svém místě. Kapsule chrání vývojové vší.

Velmi zajímavé je uvolnění larvů z vajíčka. Plášť nits je dostatečně hustý a pro překonání tohoto pláště musí být propíchnut. To dělají všední larvy a propichují jeden konec tohoto kuklu s čelistmi.

Chuť k vší všem je velmi dobrá a jíst každé 2-4 hodiny. Aby se aktivně množily, potřebují sílu. Nemají hladovku, protože není problém najít jídlo. Jídlo je vždy blízko. Když vyšla larva ze skořápky - je to nymfa.

Nymfa se ještě dvakrát proměňuje v imago - dospělého jedince. Vypouštění je nezbytné, protože kokon, ve kterém žije larva, neroste. Nymfa potřebuje ochranu před nepříznivými environmentálními faktory a zdravotními šampony. Když larva roste, musí změnit ochranné oblečení.

Sexuálně zralé vąe mohou začít sešitovat až po prvním skusu. Po dvou dnech samice položí vejce a pak se pokládá vajíčka každý den, maximálně 10 kusů.

Pokud stručně popíšeme reprodukci a vývoj vší v čase, vypadá to takto:

 1. inkubační doba je od 16 dnů do 30 dnů;
 2. týden je nezbytný pro dozrávání nití;
 3. larva se vyvíjí 1-2 dny;
 4. Nymfa se vyvíjí 5 dní před prvním moltem (nymfa prvního věku) a nymfa trvá až do druhého moltu po dobu 7-8 dnů (nymfa druhého věku);
 5. dospělý hmyz (imago) se začne spáčet 1-2 dny po přeměně z nymfy. Vavřinská vasa vkládá vejce každý den.

Můžeme říci, že v průměru trvá 20-21 dní, než se z vtipů dostane pryč.

Léčba

Teď, když víte, jak se vši infikují, jak se vši reprodukují na hlavě, kolik nits dospělý spočívá za den a po které době mladý poklop z nití, bude jasné, proč se trénink musí opakovat několikrát. Existuje mnoho léků, které mají za cíl zabránit životu hmyzu nebo jeho zničení.

Všechny prostředky pro vší lze rozdělit na ty, které zabíjejí pouze živé jedince a ty, které také zabíjejí nits (přípravky pedikulózy - pedikulocidy s ovocidní aktivitou).

Lidové metody jednání s hlavičkami neexistují nic méně. Přečtěte si další informace o farmaceutických přípravcích, které jsou zde uvedeny, a o lidských lécích proti vši.

Většina léků není účinná proti nim, a proto bude vyžadováno opětovné ošetření hlavy. Prostředky, které ničí nit, obsahují ve svém složení látku MALATHION.

Za přítomnosti jakýchkoli chronických onemocnění, stejně jako při léčbě dětí mladších dvou let, je lepší konzultovat lékaře o správném výběru léků.

Teď, když víte, jak se viry infikují, jak se vši množí na hlavě, kolik nits dospělý člověk za den a po které době mladý poklop z nití, bude jasné, proč by se léčba měla opakovat několikrát.

Interval 7 dní je nezbytný pro fixaci efektu. Pokud po první léčbě mohou některé nitky přežít, larvy, které se vylíhly během týdne, mohou "začít" proces od samého počátku.

Aby nedošlo k uspokojování pedikulózy bez rozloučení, týden po prvním léčebném postupu, je nutné opakovat "zasedání" léčby hlavy s vybraným lékem.

Chovná vši. Sexuální cyklus vši

Všude jsou dioecious, ale tam jsou hermaphroditic jednotlivci (Nuttall a Keilin) ​​ve směsi mezi hlavou a louky rány. Ve vzhledu jsou vši dobře odlišení od žen, především v menší velikosti. Zadní konec samčího těla je zaoblená a samice je rozdělena.

Mužské genitálie se skládají ze dvou párů sáčku ve tvaru varlata, polotovarů, přídavných žláz, rodiny sedmi kanálů a kopulačního orgánu s částmi, které jí slouží. Mužský genitální otvor je posunut na vrchol a leží za konečníku.

Reprodukční orgány samice jsou tvořeny dvěma pěti tubulárními vaječníky, dvěma krátkými vajcovody, nepárovým vajcovodem s děložním vakem, semenní nádobou, leptacími žlázami a vaginou.

Párování trvá 20-40-70 minut. To lze provést kdykoli. Samice je schopna kopulovat bezprostředně po posledním moltu a samec jen pár hodin po něm. Párování šatníku bylo platné po dobu 15-20 dnů, hlava - po dobu 7-12 dnů.

Hnojení u vnitřních vší. Zralé nity jsou vytlačeny přes ovidukty do nepárového vylučovacího pouzdra a jako píst stříkačky tlačí tajemství vysoce vyvinutých lepených žláz před nimi.

Před pokládáním se vši ženské tělo pohybuje animovaně. Po zvolení vhodného místa obepírá vlasy kolem vlasů nebo nití a zastaví se. Z genitálního otvoru vyčnívá kapka transparentní sekrece lepených žláz, která pokrývá vlasy.

Po několika vteřinách se vousy plazí dopředu a nit je již nalepen na podklad. Provádění vajíček trvá přibližně 17 sekund. Tajské lepidlo ve zmrzlém stavu je velmi silné a odolné vůči různým chemikáliím. Hnací činidla mohou brzy zničit vlasy, na kterých sedí nit, spíše než rozpustit jejich lepidlo.

Dobře krmená samice může snášet vajíčka bez hnojení, ale z nich se nic nevyklízí. Ne všechna vajíčka položená oplodněnou ženou dávají larvy. Z 1158 vajec, které byly uchovávány při + 30 °, se přibližně 70% vylíhlo larvy (Nuttall); zbytek vajíček buď nebyl oplodněn, nebo embrya v nich během jejich vývoje zhynula.

Bacot pozoroval pokládku 91-97% oplodněných vajec. Je zřejmé, že v tomto ohledu jsou v některých případech možné velké rozdíly. Nejdůležitějšími podmínkami pro vaření vajec jsou: bohatá výživa a teplota nejméně + 20 ° a nejvýše + 37 °. Optimum pro zdivo je asi + 32 °.

V jednom pokusu bylo 65 ženských těl vši na + 22 ° po dobu dvou dnů uloženo pouze tři vejce; 35 z těchto žen bylo přeneseno na termostat na + 30 °; tady za den vši dostali 188 nití. Tělovitá vasa dává 6-11-14 nití denně a v celém svém životě ne více než 295. Hlava vousy dává ne více než 4 za den a za celý život ne více než 141 nits.

Nity různých lidských vší jsou od sebe navzájem poněkud odlišné. Izolace ploshchitů v tomto ohledu je nepochybná: jejich nitky jsou hruškovitého tvaru, dlouhé 0,65-0,67 mm, s víkem ve tvaru kopule. Tělo a hlavolamy v extrémních formách nití se také navzájem liší.

Vejce hlavy je oválné s mírně konvexní a středně vysokou čepicí; jeho délka je 0,75-0,8 mm; přilepená k jednomu vlasu, aby je nepřekročila.

Zdá se, že tyto příznaky ve všech případech neumožňují přesně rozlišit mezi všemi hlavičkami a všemi těly, protože vzhledem k variabilitě se jejich extrémní varianty nacházejí navzájem. Otázka vyžaduje další studium.

Podmínky pro chovné vąe. Obecné biologické údaje

Při teplotách nižších než + 22 ° a vyšších než 40-45 ° nejsou z Rnid (Nuttall) žádné lary. Střídavé chlazení zpomaluje vývoj vši. Při pravidelně odstraňovaném a opotřebovaném oblečení se prodlužuje doba trvání až 6 týdnů. Optimální vývoj 30-31 °.

V neodnímatelném oděvu se larvy dostávají z nití za 7-10 dní. Stručně řečeno, 4 dny vývoje fetálních vší nemůže být (Nuttall).

Po zvážení těchto údajů jsme přesvědčeni o zpomalujícím účinku sucha na vývoj vší. Z výhonů hlavových vší na + 32-35 ° je největší počet larv na 7. dni; ale vývoj trvá od 5 do 9 dnů.

Nits přežívají bez poškození pro sebe 10-minutové ponoření do petroleje, benzinu a etheru; 2,5% roztok kyseliny karbolové je zabije za 10 minut, 2% Lysolu za 5 minut a sublimát ocot a glycerin za 1-2 minuty.

Peeling trvá asi 5 minut; za 3/4 hodiny se mladá slupka stává hustší a vousa už může sát krve.

Obecné biologické údaje

Celý životní cyklus vší rodu Pediculus se skládá z následujících období:

 • embryonální vývoj pod krytem nití - od 4 dnů do 6 týdnů;
 • postembryonický vývoj;
 • dospělé fáze.

Životní cyklus tělové kopytky - od chvíle, kdy se vajíčka položí na začátek pokládání samice, která vyšla z tohoto vajíčka (z vajíčka na vejce) - když je uchovávána na lidském těle, trvá 16 dní (Hamer).

Obecně platí, že vousy na oblečení mohou žít až 2 měsíce; obvyklá míra trvání jeho životního cyklu, bez embryonálního vývoje, je 5 týdnů; hlavicka žije asi 4 týdny. Na konci svého života může mít žena s hlavičkami všichni 4 160 potomků (děti, vnoučata, praváci-vnoučata apod.).

Poměr vší k teplotě je charakterizován následujícími údaji: 30-minutový pobyt vší v suchém vzduchu při 49 ° nezabije, u 54 zabití za 35 minut. Vzduch a voda při 55 ° je zabijí za půl hodiny; teplota v -12s okamžitě nezabije vši, které jsou primárně znecitlivěny z chladu.

Životní cyklus hlavy vši

Hlava je parazita, která postihuje kůži člověka.

Bohužel se všichni mohou infikovat všemi všemi. Pokud známe příznaky této nemoci, je obtížné ji zaměnit s jakýmkoli jiným.

Více o vąech

Jen málo lidí ví, že vši neskočili. Navíc nevědí, jak létat, takže se vši přenášejí z osob na člověka, a to buď osobním a blízkým kontaktem, nebo prostřednictvím obecného používání oděvů, domácího textilu a osobních hygienických potřeb.

Pokud se chcete chránit před možnými infekcemi se vši, chránit se před nekontrolovanými kontakty s lidmi. Pamatujte však, že vši nejsou vždy přenášena jinou osobou přímým kontaktem s infikovanou kůží.

Je-li ve veřejné dopravě nebo na jiném místě, kde je mnoho lidí současně vedle sebe, uvidíte podezřele svrbivou osobu, která se od ní odkloní.

Při návštěvě bazénů noste na kadeře kšatek z kaučuku. Jak již bylo zmíněno dříve, vši neskočili, ale plavili perfektně.

Proto je riziko infekce všemi věcmi při koupání v bazénu nebo v uzavřeném jezírku dostatečně velké. Nedovolte, aby někdo použil váš hřeben a ručník.

Všichni se chovají dostatečně rychle - vývojový cyklus od larvové fáze až po dospělého je osm dní. Reprodukovat potomky jsou schopné na dvacátý den svého života.

Populace vši se živí lidskou krví. Chcete-li dostat k krvi, vši kousat přes kůži a opustit malé, ale znatelné microraniums na to. Prvými příznaky nástupu onemocnění jsou závažné svědění na chrámech, zadní části hlavy a na kůži za ušními ušima.

Pokud se vši nezničí během několika dní po jejich vzhledu, vši se začnou aktivně množit, pokrývat nové oblasti hlavy s jejich larvy. Vši mají prodloužené podlouhlé tělo, které je vybaveno krátkými, ale houževnatými nohama, které jim umožňují rychle se pohybovat skrz kůži a vlasy.

V hladovém stavu mají vši stříbrnou nebo jantarovou barvu. Tělo dobře napájené vázy je zbarveno v krvi. Teplota, kterou potřebují po celý život, je třicet šest stupňů Celsia a výše a vši umírají při teplotě 20 stupňů a pod.

Takže teplota pokožky člověka je ideální pro svůj život. Jakmile jsou z lidské kůže, vši rychle umírají.

Vývojový cyklus vši naznačuje jejich vnější změnu. Larvy larvy mají malou velikost, která jim umožňuje sloučit s vlasovými šachty.

Dospívající hlava dospělého dospívá k vajíčkům, nazývaným nits, která je spojuje s vlasovými kořeny pomocí speciální lepicí hmoty, kterou produkuje trávicí systém. Toto přírodní lepidlo se nedá rozpustit s vodou, proto je bezvýznamné bojovat proti vzhledu vši a nití pomocí běžných šamponů

Po nějaké době se malé larvy vylíhnou z výhonků, které svým vzhledem zopakují vzhled dospělých vší, ale výrazně se liší velikostí.

V larvovém stavu vši žijí nejméně několik dní, během nichž rostou vši a dostávají energii pro vývoj z lidské krve. Na desátém nebo dvanáctém dni začíná plodná doba u vší, během které se vši rozmnožují vkládáním vajec do nití.

Životní cyklus vší je třicet dní, ale během této krátké doby mají vši čas na reprodukci potomků několikrát, jejichž celkový počet může dosáhnout až tři sta nitů.

Projev choroby

Jakmile budete znát detaily o cyklu vývoje nits, stejně jako o tom, kolik dospělých vší žije, přečtěte si o známkách poškození kožešiny.

Upozorňujeme, že samodiagnostika ne vždy vede k potvrzení přítomnosti této choroby.

Lidská kůže má obrovské množství nervových zakončení, které mohou vyvolat svědění, reagující na vnější nebo vnitřní podněty.

První známky výskytu vší, zejména pokud se nacházejí v nití, často odpovídají obvyklému svědění pokožky způsobené nervovým rozpadem s různou silou.

Mnoho lidí neví, jak dlouho to může trvat, než vůně všichni konečně převezmou práva nových majitelů vlasů. V průměru se tato doba rovná sedmi dnech, během kterých bude vinař vyčlenit škody, a tito budou mít čas vykopat a začít novou fázi svého vývoje.

Ale když se narodí potomstvo parazita, nebude možné ignorovat nepohodlí jejich nespočetných kousnutí.

Lékaři-dermatologové mají nepsané pravidlo, které říká: pokud se nemocný člověk setká s jinými členy rodiny nebo sdílí jednu místnost s kolegy, musíte se s ním zacházet nejen s nemocnými, ale také s jejich prostředím.

Infekce se nemusí vyskytnout, ale stojí za to vyloučit jakoukoli možnost vši na hlavách jiných lidí.

Stane se jídlo pro parazity a inkubátor, který podporuje požadované teplotní prostředí, mimo které vši nežijí.

Symptomy onemocnění

Symptomy pedikulózy mohou být následující:

 • závažné svědění na pokožce;
 • mikrobloky a malé oteklé, akné podobné tuberkulózy na kůži;
 • sotva viditelná vejce, pokrývající v hojnosti vlasové kořeny.

Tyto příznaky jsou poměrně průměrné. Lidé mají jiný prah bolesti.

Někteří z nich okamžitě zjistí, že mají na hlavách vši, zatímco jiní nevnímají jejich kousnutí po dlouhou dobu. Pokud dlouhou dobu ignorujete onemocnění, můžete dát do krve hnisavou infekci, která se nazývá pyoderma.

Kromě léků mohou být odstraněny nits a všemi pomocí lidových léků.

Léčba pedikulózy

Neptejte se na to, co se zdá vši, jestliže se již usadili na vaší hlavě.

Jakmile je najdete, okamžitě navštivte lékaře nebo zahajte léčbu doma. Existuje několik účinných léků, které vám mohou pomoci odstranit tento problém.

Léky, které bojují proti projevům onemocnění:

 • 1% roztok malathionu;
 • borická masť;
 • 20% roztok benzylbenzoátu;
 • "Pár plus";
 • "Phenotrin".

Účinným a cenově výhodným prostředkem pro boj proti všem všem je Medifox, který můžete vidět na obrázku níže.

Fotografie dalších nástrojů a pokynů pro jejich použití najdete na různých fórech. Nezapomeňte péči o pokožku hlavy po léčbě.

Radikální přípravou na ošetření je holení vlasů v postižené oblasti, ke které se všichni nedohodli.

Pokud na hlavě nejsou žádné kudrliny, vši nebudou mít nic, co by se připevnilo ke svým vejcem a nemělo by se skrýt. Všichni zřídka žijí na exponované kůži mimo vlasy, takže holení je stále účinným způsobem, jak ovládat vší.

Tato metoda bohužel není vhodná pro všechny - mnoho žen, i když se potýkají s pedikulózou, se bojí ztráty vlasů. Chcete-li odstranit většinu nití a vši z vlasů, aniž byste je museli holit, je třeba na kadeře nanést léky, které zabíjejí vši a rozpustí složení, kterou jsou vajíčka položena na vlasy.

Poté, co aplikujete léčivou kompozici na kadeře, protřepejte hlavu v polyethylenu. Toto je důležité pravidlo, které umožní, aby lék účinněji fungoval.

Po česání vši a nití je třeba sprchovat a ošetřit roztok z hlavy. Kolik postupů potřebujete k úplnému zbaveni nits, můžete pouze určit podle zkušeností. Všichni musí bojovat, dokud nezmizí příznaky jejich přítomnosti.

Pokud se chcete zabývat vší všude doma, nezapomeňte, že vši se bojí petrolej, octa nebo chemerichnoy tinktury.

Po aplikaci těchto nástrojů je třeba pečlivě pečovat o pokožku hlavy. Takové sloučeniny mají silný účinek nejen na vši a nití, ale také na epidermis, která vyžaduje pečlivé obnovení.

Péče o pokožku hlavy, která utrpěla vši, potřebujete s pomocí lékárenských nástrojů, olejů nebo odvarů, stejně jako jiné drogy vyrobené vlastními silami.

Pediculóza není věta. Můžete se zbavit parazitů v poměrně krátkém čase. Hlavní věc - problém neudělujte a nedělejte všem, aby se množily.

Jak rychle padnou vši na hlavu?

Někteří stále mylně věří, že vší hlavičky, tedy reprodukce vší na hlavě, mohou postihnout pouze lidi, kteří vážně zanedbávají pravidla osobní hygieny. Ve skutečnosti se tato situace může stát každému, a to neovlivní věk nebo pohlaví osoby, ani jeho sociální postavení nebo závazek k čistotě.

Řešení takového problému není snadné, protože parazité jsou houževnatí, rozvíjejí se rychle a odkládají své potomky. Pokud však rozumíte vývojovému cyklu tohoto hmyzu, bude problém snadněji vyřešit.

Reprodukce vší dochází velmi rychle. Počínaje dobou ukládání vajec a do dne, kdy již dospělá osoba odkládá své vlastní potomky, trvá jen něco málo dva týdny. Takové termíny jsou však respektovány v případě, že parazity nejsou ovlivněny negativními podmínkami, jako jsou změny teploty.

V případě, že něco narušuje růst a rozmnožování vší, doba od vajíčka po vejce může být celý měsíc. Obvykle po třiceti dnech je na hlavě obrovský počet parazitů a o něco později se jejich přítomnost stává netolerovatelnou. Všechny příznaky pedikulózy, které jsou téměř nemožné tolerovat.

To je zajímavé. Vývoj výskytu vši se neliší u představitelů různých typů a forem. Různé typy rozdílů jsou pozorovány pouze v některých malých detailech.

Ze všech existujících druhů vši na lidském těle mohou žít pouze dva druhy - hlava a oddělení. Ta druhá, kromě samotné kůže, také žijí na pacientech, což často vede k opětovné infekci. Nezáleží však na tom, kde bydlí, že životní cyklus nebude mít zásadní rozdíly.

Vzhled nits

Všichni jsou mezi hmyzem, který podléhá neúplné transformaci. Tento typ znamená nepřítomnost plnohodnotného stupně typické larvy. U většiny ostatních druhů hmyzu zahrnuje toto období vytvoření organismu, který vypadá a živí zcela jinak.

V životním cyklu dospělých vši se rozlišuje období tzv. Larvace. Po několika dnech po posledním se samice začne vypořádávat s partnery. Pouze několik hodin od okamžiku oplodnění stačí na to, aby samice začala snášet vajíčka.

Na rozdíl od většiny ostatních druhů hmyzu, vši nebývají čelit problému hladu. Jejich krmení, lidská krev, je vždy v pěší vzdálenosti.

Vši netolerují hlad. Každý jedinec musí jíst nejméně jednou za čtyři až pět hodin. Bez krmiva zemřou za pár dní.

Uložte vejce na vlasy a vzdálenost od nich od kořenů se může lišit. Budoucí potomci jsou drženi v této poloze díky speciální lepivé čepici. Výsledné vejce v shellu se nazývá "nits".

Pokud ji prohlédnete pod mikroskopem, můžete vidět druh vaku, který pevně zapadne do vlasů. Z boku bude možné pozorovat pouze malou pomlčku bílé barvy.

Další průběh životního cyklu

Další etapa vývojového cyklu se nazývá larva prvního věku. Zvenčí se od vyzrávaných jedinců příliš neliší, hlavní rozdíl je ve velikosti.

Další životní cyklus malých vší je následující:

 1. Jakmile parazit dosáhne kůže a poprvé jí, proces larvování bude zahájen.
 2. V důsledku prvního nasycení se vnikne do nymfy.

Tyto etapy se opakují ještě dvakrát. Takže vši přežijí tři larvy a tři etapy nymfy.

Po dokončení třetí moldy se hmyz stane plnoprávným dospělým, schopným snášet vajíčka.

Podrobnosti o vývojovém procesu

Nits není schopen okamžitě opustit své vejce. S pomocí čelistí propírá víko, ale ona se takhle nemůže dostat ven. K opuštění pláště se nit začíná aktivně dýchat. Výsledný vzduch vystupuje skrz konečník hmyzu, který se hromadí na dně vajíčka. Když je dostatečně zkopírován, jednoduše vytlačuje výstupky.

Jak rychle se mohou vši rozmnožovat:

 • Nit se vytváří za 5-8 dní.
 • Po vylíhnutí se larva stává nymfou za 2-3 dny a někdy dokonce za den.
 • Trvá to 5 dní, než se dostanete do nymfy druhého věku.
 • Nymfa třetího věku se objeví po dalších 8 dnech.

Po tomto se vous se stává plnoprávným dospělým. Obvykle zemře asi za měsíc, ale nejdelší zaznamenaný život dospělé doby je 46 dní. Páření s muži se objevuje již v prvních hodinách od okamžiku přechodu z nymfy do dospělého.

Funkce chovu

Ženy nevyžadují vícenásobné páření, aby oplodněly všechny dostupné vejce. K tomu dochází najednou, ale vejce jsou postupně položena. Každý den produkuje samice malé množství potomstva, které se liší v závislosti na druhu hmyzu.

Počet vajec denně pro vąechny:

 • Oděvy - až 10 kusů.
 • Pubic - až 3.
 • Hlava - od 2 do 4 vajec.

Takže po celou dobu své existence má pubová vasa asi 50 vajec, hlavu jedna - až 140, ačkoli nejčastěji tato postava nepřesahuje 80. Většina potomků produkuje vzhled šatníku, který má v čase asi 300 vajec, které je třeba vytvořit.

Skořápka, skrz kterou jsou nity připevněny k vlasům, se vytváří i v průběhu těhotenství uvnitř ženy. Ve svých gonádách je nalepené tajemství, které se hromadí na budoucích vejcích.

Některé z tohoto tajemství opouští tělo ještě předtím, než je prokuratura odložena, ale většina z nich zůstává na hlavách. Látka se postupně ztuhne a pevně připojuje budoucí vous do vlasů.

Jaké jsou podmínky pro reprodukci?

Všichni a jejich reprodukce převážně závisí na podmínkách prostředí. Vývoj nits vyžaduje určitou teplotu:

 • Nejlepším indikátorem je 30 stupňů.
 • Pokud teplota klesne pod 20-22 stupňů, nit se přestane vyvíjet.
 • Totéž se stává, pokud teploměr zobrazuje více než 45 stupňů.

Pokud je teplota okolo 30-31 stupňů udržována kolem, reprodukce vši projde snadno a rychle. To je ovšem ovlivněno několika faktory. Například pro dospělé je snadnější, aby se s nimi spojili, pokud nepotřebujete trávit čas hledáním. Takže čím více vší na hlavě, tím rychleji se množí.

Pokud ve stejném pokoji žije více lidí infikovaných všemi, budou mít jednotlivci ještě větší výběr partnerů. Právě z tohoto důvodu hmyzí parazité způsobily v kasárnách během války tolik potíží.

Nejčastěji jsou vši otráveni šampony obsahujícími insekticidy. Nic nejefektivnějšího způsobu boje je ještě holení, následované vodními procedurami. Pokud parazit nemůže položit své larvy na vlasy, bude se jednoduše promývat v průběhu času. Preventivní opatření k zamezení vší neexistují.

Pro Více Informací O Suché Vlasy