logo

Vše o zdraví vlasů a pokožky

Jak se vlasy mění s věkem: šedé vlasy a další účinky stárnutí

Změna barvy vlasů je jedním z nejzřetelnějších příznaků stárnutí. První šedé vlasy se mohou objevit ve věku 40 a 20 let. V druhém případě zpravidla panické myšlenky na "předčasné stárnutí" a některé "poruchy" v těle začínají dráždit dívku, což je posíleno množstvím amatérských publikací na šedých vlasech.

Cenné "rady", které dávají takové "předčasné" nešťastné, velmi rozmanité:

". poté co jste se ocitli v šedých chlupách, je nutné, abyste kontaktovali trichologa ",". co nejdříve začněte užívat speciální doplňky proti stárnutí obsahující měď, zinek, selén ",". Ujistěte se, že chráníte vlasy před ultrafialovými paprsky ",". začnou vést klidný a měřený životní styl, snaží se vyhnout všemu, co může vést k vyčerpání nervového systému, "atd.

Takže, co je to šedé vlasy, jak s ním bojovat, je možné tomu zabránit a jaké další problémy čekají naše vlasy s věkem?

Jak se objevují šedé vlasy?

Barva vlasů je způsobena pigmentem (melaninem) obsaženým v průměrné (kortikální) vrstvě vlasů.

Melaninové molekuly se produkují melanocyty, které zase produkují vlasový folikul. Vlasy jsou stále rostoucí "organismus" kvůli buněčné aktivitě ve vlasovém folikulu. Folikul je jakýmsi "sáčkem" na vlasy, "kontejnerem" vlasového folikulu, hluboko pod kůží (v hloubce od 3 do 6 mm).

Kontinuální aktivní mitóza (dělení) buněk se vyskytuje ve vlasech. Syntéza proteinů probíhá každý 24 hodin. Rostoucí nebo zralé buňky postupně ztrácejí jádra a keratinizují. Z keratinu (bílkoviny) a tvoří vlasy.

Současně, pokud neustálé obnovování a nahrazování (růst a ztráta) vlasů je přirozený proces, potom folikul takových "obnovovacích" cyklů neprojde. Tyto folikuly, které byly dány od narození, a nadále fungují a starají se s námi.

Jak stárne organismus, začnou folikuly produkovat méně melanocytů (specializované buňky, které produkují melanin). Melanin, který se nachází v kortikální látce podkožní části vlasů a je zodpovědný za přirozenou barvu vlasů, začíná střídat s vzduchovými bublinami, což vede k narušení pigmentace a ztrátě přirozené barvy vlasů. Vlasy se stávají světlejšími, mění se na bílou.

Navíc vzhledem ke vzhledu "dutin" ve struktuře vlasů jsou šedé vlasy slabší, méně elastické, obtížněji stylově než jiné vlasy na hlavě.

Tyto změny se zpravidla vyskytují v důsledku tělesných změn souvisejících s věkem, ale mohou být způsobeny selháním "práce" folikulů v důsledku silného stresu (v tomto případě se šedivé vlasy obvykle projevují lokálně) nebo přirozenou vlastností těla (albínů). Druhý je vzácný fenomén, který se vyskytuje jak u lidí, tak ve světě zvířat.

Co je "předčasné šedé vlasy"?

Šedivé vlasy se často objevují ve věku kolem 30 let, ale to je jen přibližný rámec. Není tam žádná taková věc jako "předčasné šedé vlasy", protože pro každou jednotlivou osobu je věk jejího vzhledu položen geneticky.

Proto je naprosto zbytečné "bojovat" s výskytem šedivých vlasů, zejména pokud již existuje. Navíc není třeba běhat k trichologovi, protože šedé vlasy nejsou chorobami vlasů, ale součástí jejich normálního stavu, opět spojeného s normálními vnitřními procesy v těle.

Co se ještě stane s věkem?

Bohužel, degenerativní změny ve folikulích neovlivňují pouze pigmentové změny vlasů.

S věkem se vlasy začínají rozvíjet pomaleji, protože rychlost metabolických procesů v těle se zpomaluje a také rychlost rozdělení buněk ve vlasových folikulích. A protože je vyvolán tlak uvnitř folikulu kvůli nepřetržité mitóze, která "způsobuje" růst vlasů nahoru, snížení rychlosti mitózy nevyhnutelně vede k pomalejšímu růstu vlasů.

Navíc každá osoba čelí ztrátě vlasové hustoty s věkem, obvykle to je asi 10-15% jejich celkové hmotnosti.

Proč se to děje?

Faktem je, že vlasové folikuly mají specifické receptory pro androgeny ("mužské" pohlavní hormony "přítomné v těle jak mužů, tak žen).

Uvnitř vlasového folikulu se testosteron (mužský "pohlavní hormon, který je produkován u žen nadledvinovou kůrou) transformuje působením enzymu 5-alfa reduktázy na dihydrotestosteron.

Dihydrotestosteron (DHT), pronikající do buněk folikulů, způsobuje jejich dystrofii a v důsledku toho dystrofii vlasů, které produkují. Vlasy na hlavě zůstávají, ale fáze jejich aktivního růstu je zkrácena.

Cyklus po cyklu vlasů se stává tenčí, jejich normální pigmentace je narušena, normální (koncové) vlasy jsou přeměněny na krátké, načechrané (přeměněné na vellus).

Po několika letech jsou ústy folikulů zarostlé pojivovou tkání a už nemohou dokonce vytvářet vellusové chloupky.

Obvykle je podle odhadů přítomno 10-15% folikulů, které jsou citlivé na účinky dihydrotestosteronu (DHT). Proto s věkem se vlasy stane tenčí, bez výjimky, jediný rozdíl je, kolik vlasů bylo původně, a proto, zda ztráta těchto 10-15% vlasů bude viditelná nebo ne.

U některých žen a převážnou většinu mužů není počet folikulů, které jsou citlivé na účinky DHT, omezen na 10-15%, ale dosahuje 70-85%. Tento nepříjemný rys způsobený genetickou predispozicí vede k rozvoji androgenetické alopecie (AHA) a v důsledku toho k vypadávání plešatosti u mužů ak zřetelnému ztenčení vlasů u žen.

Další informace o AHA si můžete přečíst samostatný článek (READ).

Jak se vypořádat s projevy stárnutí vlasů?

Pokud mluvíme o ztrátě vlasů kvůli smrti folikulů, které jsou citlivé na dihydrotestosteron, odpověď je ne.

Existují stimulanty růstu vlasů založené na působení Minoxidilu (a jeho analogů), které odolávají škodlivým účinkům DHT, ale způsob, jakým jsou užívány, činí z nich nevhodný prostředek "prevence".

Minoxidil a jeho analogy se používají k androgenetické alopecii, měly by být aplikovány na pokožku hlavy každých 12 hodin bez mezery a přerušení po celý život.

"Kurz" zasedání takových léků nepřinese žádnou výhodu, protože po jejich zrušení se situace postupně vrátí k původní známce.

Pokud jde o šedé vlasy, moderní medicína nemá drogy, které by mohly obnovit přirozenou pigmentaci vlasů. Zatím je barvení vlasů jediným způsobem, jak zamaskovat šedé vlasy.

Šedé zbarvení vlasů

Při barvení šedých vlasů je třeba zvážit některé nuance.

Za prvé, poloprvkové (demi-permanentní, polozrezné) a tónované barvy jsou schopny malovat pouze malé šedé vlasy. Pokud jsou šedé vlasy více než 10-15%, je nutné s tímto (trvalým barvivem).

Za druhé, oxid pro barvivo při malování šedých vlasů je zvolen zpravidla ne méně než 6%. Při nižším procentu je barvení možné pouze s malým podílem šedých vlasů.

Za třetí, při barvení šedých vlasů, stejně jako při barvení šedé, je nutné dodržovat pravidlo "jednotné aplikace". Jelikož v procesu barvení s perzistentním barvivem vytváří amoniak, který je součástí barviva, alkalické prostředí, které je pro vlasy velmi škodlivé, je možné vlasy vystavit trvalému (trvalému) barvení pouze jednou.

To znamená, že s odolnou barvou je třeba pravidelně zpracovávat pouze vlasové kořeny, ale je možné osvětlit odstín po celé délce tónovacím barvivem, nikoliv však pomocí "tažení" směsi s kořeny po délce.

Další informace o procesu barvení vlasů naleznete v samostatném článku (READ).

Jak se starat o šedé nebo šedivé vlasy?

Stejně jako u neosedivých, na základě jejich stavu, struktury a požadovaných účinků.

Výrobky na vlasy s hrdým označením "anti-věku" - nic víc než marketingový balíček.

Vzhledem k tomu, že tyto činidla se aplikují podél délky vlasů a procesy stárnutí vlasů jsou určovány fyziologickými procesy ve vlasovém folikulu (nacházejí se v hloubce 3 až 6 mm pod kůží), nemohou tyto činitele ovlivňovat proces stárnutí.

Navíc složení těchto fondů není nic "anti-stárnutí" není zahrnuta: všechny stejné silikony, emulgátory, oleje, atd.

Takže je třeba se zaměřit především na stav vlasů: stupeň vlhkosti, poréznost, poškození, zda jsou vlasy zabarvené nebo ne, atd.

To je všechno pro dnešek, rád, kdyby to bylo užitečné.

V jakých případech se změní barva vlasů dospělých?

Plyšové vlasy - sen nejen pro každou ženu, ale téměř pro každého člověka. Ztráta vlasů je často skutečnou tragédií. A pokud se stále můžete úspěšně vyrovnat s objevenými šedými vlasy, pak se všichni nemohou vypořádat se ztrátou vlasů.

Tyto vlasy však mohou poskytnout další překvapení, které nelze nazvat příjemným. Například změna barvy vlasů, která nesouvisí s jejich barvou. Ano, mnoho blonďat chce být červené, rusovlasé ženy závislé brunetky a tmavovlasé dychtivě upřednostňují, aby byly osvětlené. S chutí nemůžete hádat. Představte si však, že jednoho dne si začnete všimnout, že vaše vlasy získaly podivný stín bez vaší účasti...

Řekni, genetika? Ano, barva vlasů je ve většině případů zděděna od rodičů, ale ve věku puberty již teenager tvoří stín, s nímž bude muset žít předtím, než se vlasy začnou zbarvovat šedě nebo opustit jeho hlavu navždy.

Barva vlasů závisí na hladině melatoninu, tedy na přírodním pigmentu, který tvoří krev. Výzkumníci z americké lékařské kliniky (Chicago, USA) po sérii experimentů potvrdili, že hladina melatoninu se mění s každou osobou během jejich života. Závislost je přímá: více melaninu - tmavší vlasy. Prodloužený nebo nadměrný příjem určitých léků však způsobuje změnu odstínu vlasů. Například lék nazývaný resorcinol, který se používá při léčbě některých kožních onemocnění, může doslova zhotovit blond vlasy nažloutlé a tmavé, aby poskytly výraznou hnědou barvu.

Ověřeno a vztah hladin melaninu v těle s metabolismem. Metabolismus je přerušena - mění se odstín vlasů. Kromě toho jsou možné radikální změny. A v takovém případě musíte být opatrní: takové změny mohou znamenat začátek různých onemocnění, jako jsou vředy, gastritida, anémie a mnoho dalších.

Pravidelně se myšlenka, že některé známé historické postavy v předvečer náhlé smrti naznačují, že jsou otráveny - jejich vlasy drasticky změnily barvu - se diskutuje čas od času v různých uměleckých a populárních vědeckých knihách. Nadšeni antropologové z archeologické společnosti v Rusku uvádějí následující údaje: při studiu pozůstatků matky a manželky cara Ivana Hrozného byly nalezeny stopy otravy sírou s obsahem rtuti, přičemž se potvrdila skutečnost, že barva vlasů těchto předčasně zemřelých žen se změnila. Seznam těchto skutečností je neustále aktualizován.

Vědci z výzkumné laboratoře na klinice Mayo na Floridě dospěli ke zvědavému závěru: lidé s hnědými vlasy nejčastěji trpí otravou a následně blondýnky v ohrožení. Brunetky však spadají do rizikové skupiny dvakrát méně často než jejich červené protějšky. Všechna data byla získána na základě studie změny barvy vlasů u těchto skupin pacientů.

Dalším "důvodem" pro změnu barvy vlasů je průběh chemoterapie, kterou pacienti s rakovinou podstupují. Takže blondýnka se může objevit jako kaštan nebo dokonce černé kořeny, rostoucí po řadě procedur. Bývalá brunetka se může snadno stát blonďatá.

Jiné příčiny tohoto chování vlasů zahrnují řadu genetických onemocnění, stejně jako nepříznivé účinky životního prostředí. A ne vždy se tento účinek vyskytuje bez lidského zásahu, dobrovolného nebo nedobrovolného. Například se rozhodnete opalovat se sluncem, aniž byste pokrývali vlasy kloboukem nebo šátkem. Výsledkem je, že namísto pěkného odlehčeného stínu vidíte ošklivou žlutost. To je jasný důvod k návštěvě lékaře! Nejprve zkontrolujte stav gastrointestinálního traktu. Po potápění v bazénu se vaše vlasy změkaly na zeleno? Bleskala jste nad bělícím zařízením a ve vodovodních potrubích se nahromadilo příliš mnoho mědi. Nejhorším případem je expozice rtuti. A to je vážný důvod, proč se ozve alarm.

Neobvyklými triky vašich vlasů lze připsat "pruhování vlasů", což se také zdá zcela nečekaně. Takzvaný symptom vlajky není tak vzácný výskyt. Světelné proužky mohou být rozptýleny načervenalým a popelem, dokonce i s některými červenými barvami. To je signál, že vaše tělo postrádá železo nebo bílkovinu. A to je v nejlepším případě. Mnohem horší je, když zjistíte kolitidu, střevní otoky, nervové poruchy. Ale hlavní věc - identifikovat tyto nemoci včas. Podívejte se na sebe v zrcadle pečlivě a věnujte pozornost nejen nežádoucím šedým vlasům, kterým se můžete snadno vyrovnat s použitím moderních neškodných barviv, ale také k neočekávaným změnám v odstínu vlasů. Vlasy jsou nejen krásné, ale také zárukou vašeho zdraví!

Jak se vlasy mění s věkem?

Když mluvíme o mládí a kráse, obvykle se dotýkáme témat souvisejících s věkovými kožními problémy. Mluvíme o akné, tmavých kruzích pod očima a vráskách. Odborníci sdílejí tipy na nejlepší výrobky a postupy na trhu kosmetologie. Nicméně, mluvíme málo o problémech s vlasy, omezené na rady o módních účesy a trendy v barvení. Ve skutečnosti však vaše vlasy mohou s věkem výrazně kolísat. Mluvme o tom podrobněji.

Šedé vlasy

Tento problém je nejzřetelnější, protože okamžitě zachycuje oko. V průběhu času mohou vlasy měnit pigment, čímž se změní na šedé vlasy. Existuje několik důvodů, které tyto změny vyvolávají. Nejběžnější z nich je genetická predispozice. Pokud máte šedé vlasy ve spáncích ve věku 30 let, můžete za to "poděkovat" svým rodičům. Mezi další důvody odborníci uvádějí stres, ctižádost o nezdravé potraviny, nedostatek spánku, vážné nemoci a špatné návyky. Vlasy jsou šedé kvůli snížené produkci melaninu. Samozřejmě, šedé vlasy mohou být namalovány. Je však důležité řádně pečovat o vlasy: vyberte vhodný šampon a kondicionér na základě věkových a strukturálních vlastností.

Ředící vlasy

V procesu stárnutí vlasy se stávají tenčí. To je další obecně uznávaný fakt. To je způsobeno snížením hustoty vlasů. Studie ukazují, že 40letý milník se stává zlomem v životě ženy. Ředění vlasů se odráží ve vzhledu vlasů a účes je vizuálně nedostatečný objem. Kromě toho, protože ženy stárnou, čelí problému většího vypadávání vlasů. Pokud je v mládí denní míra ztráty považována za indikátor 100-125, pak se věk těchto čísel zvyšuje. To je způsobeno skutečností, že vlasové folikuly nejsou schopny rychle kompenzovat ztrátu a to může vést k plešatosti.

Ztráta hlasitosti

Dalším důvodem je ruka v ruce s ředěním vlasů. Je však důležité poznamenat, že kromě změn hustoty struktury s věkem dochází ke změně kořenového objemu. Naneštěstí při hledání svěžích vlasů představují zástupci krásné poloviny lidstva obrovskou chybu. Pravidelně používají stylingové produkty, které jim pomáhají. Volné vlasy nejsou schopné vydržet další mučení. Proto se prameny stávají matné, bez života a křehčí.

Brittleness

Ztráta keratinového proteinu vede ke zvýšení křehkosti vlasů. Struktura pramenů je slabší a méně elastická. Pokud budete i nadále vyhýbat vlasům, často je usušíte s vysoušečem vlasů, použijete žehličky nebo sbíráte v úzkých účesů, nenechte se překvapit, že se rozbité konce objeví po šití na oblečení. Z biologického hlediska se buňky folikulů stárnou věkem. A jak už víme, ztenčení vede k křehkým vlasům. Výrobky obsahující protein, stejně jako speciální multivitamínové komplexy a masky navržené pro váš věk vám pomohou obnovit původní vzhled.

Zpomalení růstu

Někde uprostřed života se růst vlasů zpomaluje. Po uplynutí 40 let tráví čas více v klidu než ve fázi růstu, jak tomu bylo předtím. Tyto změny jsou spojeny se strukturou pokožky hlavy, která také prochází změnami souvisejícími s věkem. Moderní kosmetologické postupy pomohou zachovat zdraví a prodloužit mládí.

Suchost a bez života

V průběhu času vlasy začínají vypadat suché a bez života. Tento důvod je důsledkem ztenčování vlasů nebo častého používání tepelných nástrojů při stylování. Pokud chcete, aby vaše vlasy zdravé, jednou týdně, aplikujte masku a držte se od vysoušeče vlasů a horkých žehliček.

Změna textury

Stejně jako změna objemu jsou změny textury spojeny se snížením množství keratinového proteinu. Kudrnaté vlasy se tak mohou stát rovné a naopak. Navíc, více tvrdosti dává šedé, a to je chyba ztráty melaninu. Řešení problému pomůže komplexní péči o vlasy. Top léčby zahrnují kofein, pantenol a niacinamid.

Jak se vlasy mění během života.

Barva vlasů závisí na speciálním pigmentu - melaninu. Vyrábí se buňkami, které jsou ve vlasovém folikulu. Jiné buňky produkují bílkoviny, které jsou hlavním stavebním materiálem. Bílkoviny a melanin jsou spojeny, takže naše vlasy roste již "obarvené" a po získání rostliny nezískají barvu. Ale melanin může být jiný. Jas odstínu závisí na jeho množství a barva závisí na jeho vzhledu. Hnědovlasý a blondýný mají svou barvu pheomelanin a brunetka eumelanin.

Pokládka vlasových folikulů nastává po 2-3 měsících embryonálního vývoje. V procesu prenatálního vývoje vlasové chlupy nejprve pokrývají téměř celé tělo a pak se mění jejich distribuce. V posledních měsících prenatálního vývoje se nahradí jinými, často již pigmentovanými vlasy (ollus) chlupovité vlasy (lanugo), které neobsahují pigment a medulu.

Ve 2-3. Roce života je další změna vlasů. Na těle a končetinách se nacházejí načechrané vlasy, ve vlasové části hlavy jsou postupně nahrazovány silnějšími a dobře pigmentovanými meziprodukty. Na začátku pubertačního období jsou intermediální vlasy nahrazeny terminálními vlasy, které mohou mít jinou barvu a tvar než vlasy předchozí generace.

Nejvíce svěží a tlusté vlasy jsou v dospívání, od 15 do 18 let. Potom s věkem se cyklus rozvoje vlasů zkracuje, stává se tenčí, postupně depigmentuje, ztrácí sílu a roste pomaleji.

Množství vlasů na hlavě: od 100 do 150 tisíc.

Průměr srsti: 0,1 mm.

Rychlost růstu: 1 cm za měsíc.

Celkový růst vlasů za den: 20-30 m.

Množství vypadávaných vlasů: 50-100 za den.

Užitečné fakty o rychlosti růstu vlasů a nejen o...

Vlasy jsou přísadou kůže a pokrývají téměř celý povrch těla dospělého, s výjimkou chodidel chodidel a dlaní rukou. Zvláště mnoho vlasových folikulů umístěných na hlavě. Pokud v jiných částech těla není pokožka na vlasy vždy žádoucí, pak téměř každá žena sní, že má na hlavě dlouhé, tlusté a krásné kudrlinky.

Bohužel to není vždy možné. Rychlost růstu vlasů závisí na poměrně velkém počtu různých faktorů, takže tento problém čelí obrovský počet lidí, žen i mužů. V tomto článku vám řekneme, jak a kdy dochází k obnově vlasů, a co určuje rychlost, s jakou jsou vlasové folikuly aktivovány.

Co určuje růst vlasů na hlavě?

Rychlost růstu vlasů na hlavě u žen i mužů závisí na mnoha různých faktorech, například:

 • genetická predispozice;
 • typ vlasů a kůže přirozeně daný člověku;
 • příjem potravin;
 • věk;
 • přítomnost nebo absence špatných návyků;
 • užívání drog;
 • přítomnost chronických onemocnění;
 • hormonální změny;
 • psycho-emoční stabilita a tak dále.

Pokud trpíte neklidným stresem, téměř nezanecháte, nejste jíst nejlépe, zneužíváte alkohol a kouříte, vaše kadeře nedostávají potřebné dodávky vitamínů a minerálů. To vše vede ke zpomalení růstu a ani ty nejdražší farmaceutické a kosmetické přípravky nemohou tuto situaci napravit.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že rychlost růstu vlasů závisí na dopadu škodlivých faktorů. Takže pomalý růst kadeří může častěji používat nástroje pro fixaci vlasů, příliš tvrdou vodu, stejně jako styling s teplým vzduchem a další kadeřnické procedury.

Samozřejmě, toto není vše, co lze říci o růstu vlasů.

Existuje mnoho zajímavých faktů a nuancí spojených s tímto procesem, například:

 • přibližně 93% pramenů na hlavě každé osoby je ve stádiu aktivního růstu v daném okamžiku. Všechny ostatní "odpočívají" nebo "umírají";
 • Jedna z nejzajímavějších skutečností může být slyšet o červených vlasech. Navzdory skutečnosti, že většina majitelů odstínů červených odstínů má velmi svěží účesy, ve skutečnosti mají mnohem méně pramenů na hlavách než ostatní lidé. Pro srovnání průměrný počet červených kadeří je asi 86 tisíc, zatímco blond má asi 130-140 tisíc;
 • normálně prameny rostou o 1-1,5 centimetrů měsíčně a počet chloupků, které vypadly denně, je přibližně 100 kusů;
 • Na rozdíl od obecné víry, vlasy nespadají z častého mytí nebo česání. Během těchto a dalších kadeřnických procedur jsou odstraněny pouze neživé pruty. Pro zdravé prameny, které jsou ve stádiu aktivního růstu, nemají vůbec žádný účinek.

Obnovení vlasů

Všichni víme, že kudrlinky rostou nepřetržitě. Současně dochází k vypadnutí některých chloupků po určité době, kvůli které se vlasy neustále aktualizují. Přímý růst pramenů je vysvětlen rozdělením kmenových buněk vlasových folikulů. Časem tyto buňky dozrávají a pohybují nahoru, mění strukturu, procházejí keratinizačním stupněm, zpevňují a stávají se stonkovou částí pramene.

Frekvence, s jakou jsou vlasové folikuly aktualizovány, závisí na stavu papilky umístěné v každé z nich. Má poměrně hustou síť krevních cév, která ji propojuje z různých stran, díky nimž spolu s krví obdrží potřebné vitamíny, stopové prvky a další užitečné látky.

Je to papilla zodpovědná za trvání životního cyklu prutu a vytvoření jeho odolného keratinového skeletu. Proto s jeho smrtí, tyč sama okamžitě umře, po které nemůže být obnoven.

Obecně platí, že každá část prochází třemi vývojovými etapami, a to:

 • období aktivního růstu, jehož trvání se pohybuje od 2 do 5 let. Podle některých vědců může tato fáze v ojedinělých případech trvat až 10 let;
 • mezistupně, přibližně 2-3 týdny;
 • doba odpočinku, kdy se buňky vlasového folikulu přestávají dělí. Tato podmínka může trvat až 3 měsíce, po které vlasy vypadnou samy a na jejím místě roste nový.

Samozřejmě, všechny tyto údaje jsou velmi přibližné. Ve skutečnosti je proces aktualizace vlasů čistě individuální a závisí na velkém množství faktorů. Například u starších lidí jsou kadeře slabé a jejich životní cyklus je výrazně snížen. Navíc růst vlasů u mužů na hlavě a jiných částech těla je nižší než u žen. Jedinými výjimkami jsou představitelé silnějšího pohlaví, v jehož krvi je velké množství ženských pohlavních hormonů.

Rychlost růstu vlasů: jak aktivovat folikuly

Existuje poměrně málo způsobů, jak urychlit růst kudrlin. Každá osoba má však svou vlastní délku, kterou může růst. Tato funkce je geneticky začleněna a nemůže být žádným způsobem měněna.

Z tohoto důvodu některé ženy a dívky snadno rostou dlouhé prameny, zatímco jiné, naopak, je mohou zvětšit jen na určitou délku, po níž okamžitě začíná globální ztenčení a ztráta kudrlin.

Abyste co nejvíce urychlily růst vlasů, měli byste nejdříve provést změny ve vaší stravě.

Zdravá výživa a vitamíny

Koneckonců, pokud jsou kadeře opatřeny potřebnými vitamíny, minerály a živiny zevnitř, pak po několika týdnech nebo měsících se jejich vzhled výrazně zlepší a vlasové folikuly se aktivují.

Aby vaše vlasy vypadaly vždy perfektně, musíte věnovat zvláštní pozornost těmto výrobkům:

 • Máslo, žloutek, játra a mrkev obsahují velké množství vitaminu A. Navíc téměř všechny čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na karoten. Vzhledem k tomu, že je vitamín A rozpustný v tucích, je nejvhodnější pro jeho úplnou absorpci jíst saláty z mrkve a jiné čerstvé zeleniny, ochucené rostlinným olejem;
 • Bulharský pepř, zelí, černý rybíz a další lesní a zahradní plody, stejně jako citrusové plody jsou zdrojem vitamínu C, který zlepšuje krevní oběh, včetně pokožky hlavy;
 • cereálie z nerafinovaných obilovin, celozrnný chléb a luštěniny jsou bohaté na vitamíny B. Obsahují také mnoho látek, které pomáhají růst vlasů rychleji;
 • vitamíny E a H jsou bohaté na ořechy, zejména vlašské ořechy, semena a luštěniny.

Kromě toho jsou minerály, jako je síra, měď, železo, zinek, křemík a molybden, potřebné ke zlepšení kudrlin. Všechny tyto látky lze také získat z produktů nebo ze speciálního multivitamínového komplexu.

Pokud dáváte přednost lékům, buďte opatrní, abyste předávkování neudělali. Také vaše vlasy musí poskytovat plnou péči. Nemysli si, že pro to potřebujete drahé salonní procedury a kosmetiku.

Lidové prostředky

V některých případech mohou některé metody tradiční medicíny dosáhnout výraznějšího výsledku.

K růstu pramenů přispívají zejména různé oleje používané pro kosmetické účely, jako je kolečko, mandle, lopuch a další, dužina zralých rajčat, hořčičný nebo petrželový prášek.

Všechny tyto přípravky musí být před mytím navlhčeny do pokožky hlavy přibližně 30 minut.

Pokud výše uvedené doporučení nepomohou a vaše zvlnění nezrůstá tak rychle, jak byste chtěli, obraťte se na trichologa pro podrobné vyšetření a vhodnou léčbu.

Je pravda, že vlasy se mění zcela každých 4-5 let?

Cyklus vývoje vlasů

Naše vlasy rostou nerovnoměrně: prochází fází aktivního růstu, po němž následuje fáze odpočinku a spadnutí. Tedy cyklus rozvoje vlasů se skládá ze tří fází:
1. Anagenní fáze - fáze tvorby a dozrávání kořene a stopky vlasů. Během tohoto období aktivního rozdělení se výrazně zvětšuje počet buněk srsti, čímž se vlasy stávají delšími a delšími. Anagenová fáze trvá od 2 do 7 let.
2. Kočičí fáze - klidová fáze již vytvořených vlasů trvá 2-4 týdny.
3. Fáze telogenu - fáze zvlhčování žárovky a kořene, následovaná ztrátou vlasů, trvá 3 - 4 měsíce.

Průměrná doba trvání každé fáze je snadno zapamatovatelná:
Růstová fáze = 1000 dní.
Fáze ztráty vlasů = 100 dní.
V klidové fázi je 10% všech folikulů.

Tricholog odpovídá na otázky účastníků hairmaniac

Existuje omezení růstu vlasů? Jak se probudit "spící" vlasové žárovky? Proč se šedivé vlasy mohou objevit v raném věku? Mohou kudrnaté vlasy postupně roste nebo zvlnit? Tyto a další otázky odpovídá trichologistka Real Trans Hair Clinic Tonkikh Fedor Grigorievich.

• Proč na hlavě jsou vlasy různé tloušťky (mám průměrně dva různé velikosti)?
• Co podle vašeho názoru představuje maximální růst vlasů za měsíc? Jaký je maximální růst vlasů, který jste pozorovali v praxi? Jaké faktory urychlují růst vlasů a které zpomalují? Je pro vlasy a pokožku hlavy užitečná stimulace růstu vlasů (zahřátí masky)?
• Jako dítě jsem měla kudrnaté vlasy (takový svěží mrak) a časem jsem se rozzlobil. Co způsobilo tuto změnu v typu vlasů? Je to hormonální? Může se změnit typ vlasu? Obecně platí, že existují nějaké metody, podle kterých budou kudrnaté vlasy rovné.
• Po celé hlavě, mnoho lidí má velké množství krátkých chloupků (to je zvláště patrné u chrámů). Takže otázka zní: jsou to nové vlasy, které vydrží na délku, zlomené vlasy nebo samostatný typ vlasů, které rostou na určitou délku (asi 10 cm)?
Vlasy nevyrůstají najednou, existují různé životní cykly. Anagenové vlasy, které jsou ve fázi aktivního růstu, jsou silnější. Navíc ty, které rostou na místě, na začátku své životní cesty, jsou tenčí, ale v průběhu času získají tloušťku, pigment a sílu.
Pokud jde o maximální růst vlasů za měsíc - 3-5 cm za měsíc na pozadí stimulující terapie. Masky nemají na žárovku žádný významný účinek, mohou pouze zlepšit přívod krve a mírně zlepšit výživu kořenového systému.
Typ vlasů se může změnit v životě více než jednou. Rovné vlasy mají kulatý průměr a kudrnaté - oválné. Naneštěstí neexistují žádné metody, pomocí kterých se kudrnaté vlasy stávají rovné. Ale v reálném životě je lidé s kudrnatými vlasy narovnávají a rotují rovně.
Pro vaše krátké vlasy - potřebujete interní konzultaci s lékařem. Teprve po důkladném vyšetření trichologem vám řekne, zda jsou vlasy nové nebo zlomené.

O životním cyklu vlasů je velmi zajímavé. Jednoduše se domníváme, že každý člověk má "limit na růst vlasů" a že pokud neexistují žádné geny, pak dlouhé vlasy nebudou růst tak, že to neudělá. Ráda bych věděla: jak zjistit svůj "omezující růst" vlasů?
Není tam žádný limit růstu. Existuje řada problémů, které zabraňují, nedávejte, aby získaly požadovanou délku. Jedná se o genetiku, hormony, nedostatečné zásobení kůže na pokožce hlavy, toxické faktory atd. Pokud nebudou mít problémy s vlasy, pak budou růst téměř libovolně, ale je třeba mít na paměti, že fáze aktivního růstu vlasů na hlavě v průměru trvá až 3-4 roky.

Je možné vidět vaše vlasy znovu pigmentované a ne šedé? Jsem teď 20 a šedé vlasy se objevily u 18. Nevím důvod pro vznik šedivých vlasů.
Bohužel, příčina časných a obecně šedých vlasů není známa po celém světě, a proto neexistují žádné prostředky, které by tomuto problému umožnily zvládnout.

Před třemi lety se na stejném místě hlavy objevilo 20-30 šedých vlasů kvůli stresu. Časem se jejich počet nezvyšuje. Je možné nějakým způsobem vrátit pigment na šedé vlasy?
Bohužel ne. Můžete se pokusit udělat šedé vlasy o něco menší, ale ne více. Radikální a dosud jediný způsob, jak se zbavit šedivých vlasů, je barvit vlasy.

Existuje skutečná potřeba pravidelného užívání GOSH (hlubokého čisticího šamponu)?
Stačí, když používáte šampon v průměru 1krát za 10-14 dní.

• Jak se cítíte v takových postupech, jako je darsonvalizace a mezoterapie pokožky hlavy? Mají nějakou výhodu?
• Má smysl používat zařízení Darsonval doma? Jaký je nejlepší kurz, jaké laky jsou nejlépe aplikovány po proceduře.
• Škodlivé a užitečné masážní hřebeny pro pokožku hlavy a vlasy (zejména Tangle Teaser, plastové kartáče Macadamia a jejich analogy jsou tak populární)
• Může být hormonální pozadí těla skryté příčinou křehkosti a průřezu vlasů?
Pozitivní. Mezoterapie je účinnější. Darsonval se používá spíše pro účely péče, spíše než na léčbu vážných problémů. Doma můžete absolvovat 10-15 procedur každý druhý den, přestávku 1 měsíc a opakovat. Lotion lze použít jakoukoli, pokud je na přírodní bázi. Hřebeny nemají žádný zvláštní účinek. Hlavní věc je, že masírovat, spíše než poškrábat pokožku hlavy a dobře si vlasy hýbat.
Ano, hormony mohou způsobit křehkost a průřez vlasů. Potřebujete poradit se specialistou.

Řekni mi, jestli je to pravda, jak říká reklama: člověk má "spící" vlasové žárovky a může se "probudit"? Je hustota vlasů (počet chloupků na hlavě) položena přirozeně nebo může být zvýšena? Pokud je to možné, pak co?
Spací žárovky, stejně jako žádné spící zuby / nehty - to je reklamní krok. Pokud je kořen vlasů tam, pak v každém případě produkuje vlasový hřídel, i když to není kompletní, ale to bude. Pokud byl kořenový systém nahrazen pojivovým tkáněm, není nic probudit. Je možné zvýšit hustotu vlasů pomocí stimulačních přípravků a postupů, vyřešit konzervovaný kořenový systém, zvýšit počet folikulárních skupin.

Je pravda, že oleje (kolečko, lopuch atd.) Mohou ucpat skalp?
Pokud oleje po použití dobře opláchnete, pak ne, nečistěte je.

Pokud vypadnou vlasy s kořeny, skončí se životnost vlasů? Jak mohu prodloužit životnost vlasů? A pak vlasy roste do určité délky a spadá spolu s kořeny.
Vlasy obvykle vypadají s částí žárovky, její horní částí. Spodní část žárovky zůstává a od ní se tvoří nové vlasy. Pro prodloužení životního cyklu vlasů je třeba - pečovat o, posilovat, stimulovat a zlepšovat přívod krve do pokožky hlavy.

Mám závratě: sucho a svědění pokožky hlavy po umytí. A proč se takové vlasy velmi rychle znečišťují, doslova příští den. Jak správně pečovat o tuto kůži a vlasy? Jak vybrat správný šampon?
Stav pokožky hlavy a pokožky jako celku přímo souvisí se stavem gastrointestinálního traktu. Bylo by hezké se poradit s gastroenterologem, pokud to bude nutné, podstoupit další vyšetření. Důležité jsou také endokrinní žlázy, tj. hormonální pozadí. To je nejčastěji spojeno s tukem a pocením, které dávají vlasům mastný, přetrvávající vzhled. Šampon je lepší zvolit měkký, neutrální pro časté použití, můžete také použít masky péče o pleť, které změkčují pokožku hlavy.

Je možné použít sprej s minoxidilem pro prevenci vypadávání vlasů a růstu? Nebo se používá pro plešatost? Skutečnost spočívá v tom, že moje spodní vrstva vlasů (jedna třetina celé hmotnosti) prakticky nevyrůstá, vždy je kratší o 8 cm pro hlavní vlasy, takže tloušťka až na konce je ztenčující, můžete nějakým způsobem vzbudit jejich růst, takže se dívám na více terapeutických prostředky.
Můžete. Jedná se o jednu z možností léčby srsti. Je však třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Za prvé, frekvence aplikace. Pro profylaxi stačí 2-3x týdně. Za druhé, minoxidil je droga jednosměrné akce. Zlepšuje pouze mikrocirkulaci pokožky hlavy, takže je lepší používat jiné léky (lotiony), které kromě dodávek krve poskytují zpevňující a stimulující účinek na růst vlasů. Zatřetí, vedle přípravků pro místní použití jsou žádoucí přípravky pro vnitřní použití, fyzioterapii a injekční techniky. Tento typ integrovaného přístupu se používá v naší klinice a zpravidla je to jediný způsob, jak dosáhnout maximálních výsledků.

Taková otázka je problém: samotná srst je tenká, velmi náchylná k průřezu a křehkost, doslova hned po účesu. To, co používám, to není. Četl jsem, že kvůli zdravotním problémům (např. Gastritida) mohou být vlasy velmi křehké, tudíž část, suchost. P.S. Dali mu podezření, netestovali. Výživa a spánek jsou v pořádku, ale vlasy to postrádají. Je to pravda? Jak začít bojovat o zdraví vlasů? Jaké návštěvy lékařů a jaké testy?
To je zpravidla způsobeno nedostatečným přívodem krve do pokožky hlavy a v důsledku toho i výživou kořenového systému. Je nutné pracovat s žárovkou, jelikož prostředky k péči o jádro zpravidla nedávají radikální a žádoucí výsledek. Začněte s užíváním vitaminů na vlasy, pokud nedojde k 2-3 měsíčním výsledkům, pak jděte na trichologa.

Ráno si umyl hlavu, druhý den večer mi ublížili vlasové kořeny. Jaký je důvod? Skalp je suchý, náchylný k alergiím, akné na hlavě z některých šamponů. V tomto případě jsou vlasy druhý den mastné večer. Jak mám vzít šampon? Jaký typ vlasů?
Pokud se na pokožce hlavy nevyskytuje výrazné odlupování, pak problém bolestivých pocitů je pravděpodobně spojen s nervovými zakončeními a poruchou krve. Budete potřebovat přírodní šampon pro časté používání.

Je možné nějak rozšířit svěžest pokožky hlavy, nebo závisí na hormonech a jiných vnitřních faktorech a v žádném případě neovlivní frekvenci mytí vlasů?
Chcete-li začít, potřebujete konzultaci s gastroenterologem, endokrinologem, tricholistou a v případě potřeby s integrovaným přístupem.

Kolik času obnoví tělo po porodu, zejména způsobuje normální ztrátu vlasů a zastavení? Jako dodatečná podmínka: přítomnost GV za rok. A je normální, že v období guv mnoho vitamínů má výrazný účinek zrušení, jinými slovy, vlasy začínají opět vypadávat jako blázen?
Dormormonální (postpartální) vypadávání vlasů začíná zpravidla 2-3 měsíce po narození dítěte nebo po dokončení kojení. Ztráta ztráty a objemu trvá v průměru 4 až 6 měsíců, pak pokud bylo vše v pohodě s vlasy před těhotenstvím, pak by se mělo všechno zotavit samo. Pokud ztráta vlasů nezastaví, musíte se obrátit na trichologa. Pouze lékař si bude moci zvolit pro vás bezpečné a správné přípravky a postupy.

Vážený Fedor Grigorjevič, na jakém oddělení jste se stal tricholožníkem?
Co se týče výcviku, nejprve - oddělení dermatovenerologie a pak - specializace v trichologii (kurzy).

Jako reference:
Klinika Real Trans Hair byla otevřena v roce 1995 a specializuje se na transplantaci vlastních vlasů. Specialisté RTH prováděli více než 14 tisíc takových operací. V roce 2000 zde vznikla trichologická jednotka, první v Moskvě, která nabízí klientům léčbu a obnovu vlasů. Hlavním principem kliniky: prostředky pro obnovu vlasů jsou vloženy do těla, stačí je dostat do práce.

Nejčastější mýty o srsti

Každá žena se chce o vlasy starat co nejlépe, ale ne každý to má pravdu. Mnoho lidí poslouchá zastaralé stereotypy a mýty, které nejsou skutečně pravdivé. Kvůli tomu může dojít k nepříjemným následkům. Nevěřte zpochybnitelným zdrojům. Podívejme se na to, co říkají odborníci a berou na vědomí.


Mýtus číslo 1. Čím častěji stříháte vlasy, tím rychleji rostou.

Realita Ve skutečnosti růst vlasů není závislý na tom, kolikrát jste je vystřihli, v každém případě vlasy roste pouze 1,3 cm za měsíc. V létě pouze, vlasy rostou rychleji, ale je to kvůli zvláštní práci těla a zvýšenému metabolismu.

Mýtus číslo 2. Typ, barva a struktura vlasů zůstávají stále nezměněny.

Realita A typ pokožky hlavy, struktury a barvy vlasů se mohou během života měnit. Mnoho dětí se rodí černě a po několika letech se rozjasní. Když žena nese dítě a v organismu se objevují výrazné hormonální změny, může se změnit typ pokožky hlavy, například hlava může být více tučná. Z tohoto důvodu se vlasy mění.

Věk a výživa také ovlivňují typ vlasů. Pokud je v těle nedostatečné množství vitamínů, může se stát, že vlasy budou nudné, křehké a suché.

Mýtus č. 3. Hned po umytí vlasy nemohou být česané, jinak to bude křehké.

Realita Po mytí si můžete a měli byste si vyčesat vlasy. Je nutné používat pouze speciální kosmetiku na vlasy (balzámy, kondicionéry), které pomáhají nezaměňovat vlasy a dokonale křovat a také byste měli použít hřeben vyrobený z vysoce kvalitního materiálu.

Mýtus číslo 4. Chcete-li, aby vaše vlasy tlustší, musíte je oholit na plešatý.

Realita Přinejmenším každý bolest bolesti se dá udělat dobře, ale to už nebude dělat žárovky na hlavě a typ vlasů se nezmění. Tento postup můžete provést, pokud chcete odstranit neúspěšně zbarvené vlasy, abyste vytvořili nové a krásné kadeře. Abyste však mohli růst krásné kudrlinky, nikoliv tyče, musíte se o ně starat.

Mýtus číslo 5. Blondýnky mají mnohem tenčí vlasy než brunetky.

Realita Ve skutečnosti je to tak, jak to je. Vzhledem k tomu, že tmavé vlasy jsou jasnější, vytvářejí účinek pompu a objemu. Pokud blondýnka sleduje její vlasy, pak může mít stejnou hustotu, pokud samozřejmě nezkazí je barvami a kadeřinami. Pokud nejsou vlasy řádně upraveny, pak brunetky, mohou být tenké a nudné.

Mýtus číslo 6. Pokud budete chlupat vlasy více než 100krát, krevní oběh vaší pokožky hlavy bude lepší.

Realita Krevní oběh pokožky hlavy není lepší. V tomto případě vám pomůže speciální masáž. Ale kvalitní kartáč na vlasy může poškodit jen vás a poškodit strukturu vlasů.

Mýtus číslo 7. Nemůžete si umýt vlasy každý den, je to nebezpečné a škodlivé.

Realita Hlava by se měla umýt, když je špinavá. Pokud vlasy večer stoupají, je nutné je umýt. Takže každodenní praní není škodlivé pro vlasy, měli byste vyzvednout několik šamponů a balzámů, které budou vyhovovat vašemu typu vlasů a jsou určeny pro každodenní péči.

Mýtus číslo 8. Při dlouhých vlasech se konce vždy rozdělují a nic se s tím nedá dělat.

Realita Z tohoto důvodu je každý měsíc nutné chodit do kadeřnictví a rozřezávat rozdělené konce a ořezávat účes. Pro lepší účinek je potřeba používat speciální přípravky pro ošetření dělených konců a masky.

Mýtus číslo 9. Plešatost a lupy jsou nakažlivé.

Realita Geny růstu vlasů, které byly dříve odpovědné za plešatost a ztrátu vlasů, jsou zděděny. Také vypadají vlasy kvůli tomu, že se mění struktura těla a výživa, navíc je to ovlivněno nervovými zážitky a stresem, ale není možné chytit plešatost.

Pokud jde o lupy, stojí za to říct, že se někdy vyvíjí kvůli houbovým chorobám. Všichni víme, že houby mohou být přenášeny prostřednictvím předmětů, jako je polštář nebo hřeben, ale ve většině případů jsou lupiny způsobeny nedostatkem vitaminů, přepracováním, stresem, podvýživou buněčný metabolismus je narušen a zesílené buňky povrchu hlavy se rozdělí příliš rychle. Z tohoto důvodu jsou stále větší a větší.

Mýtus číslo 10. Pokud nosíte klobouk, můžete rychle plešat.

Realita Pokud je výživa vlasů a hlavní proces vitální aktivity v těle narušena, dochází k plešatosti. Samozřejmě, pokud často nosíte klobouky, vypadá to, že vypadají vlasy, pokud je víčko horké, stísněné atd. To však nepovede k rychlému plešatosti. Zejména proto, že používáme především klobouky k ochraně před mrazem, ultrafialovými paprsky a větrem.

Mýtus číslo 11. Šampon je třeba pravidelně měnit, protože si vlasy zvyknou.

Realita Pokud často omyjete pokožku hlavy se stejným dobře zvoleným šamponem, přinese to jen dobrý účinek. Změna šamponu by měla být v případě, že jste změnili typ vlasů kvůli hormonálnímu nárůstu, kvůli změně stravy nebo z jiného důvodu.

Mýtus číslo 12. Silné vlasy vypadnou a plešatost je způsobena stresem.

Realita Pokud máte vážný stres (rozvod, potrat, těhotenství, chirurgické zákroky, vážné problémy atd.), Pak vypadnou vaše vlasy. Vlasy mohou být obnoveny pomocí správné péče a speciální masky po dobu dvou až tří týdnů.

Mýtus číslo 13. Pokud vytáhnete jednu šedou srst, pak na ní okamžitě vyrostou dva.

Realita Dříve jste slyšeli takové znamení: nemůžete vytáhnout první pozorované šedé vlasy, jinak by se celá hlava změnila na šedou. Ve skutečnosti to všechno je lež, neexistují žádné důkazy.

Mýtus číslo 14. Pokud jsou vlasy tenké a rovné, nelze s tím nic dělat.

Realita Proč to nemůže udělat? K dispozici jsou speciální velké kadeře na vlasy, speciální masky a perm, které mohou vaše vlasy opravdovou hřívou. Hlavní věcí je vybrat správný způsob, jak aplikovat vlasy Menshevreda.

Mýtus číslo 15. Chcete-li dodat lesku vlasům, je třeba je nalít pomocí ledové vody.

Realita Teplotní rozdíl nemá na vlasy žádný účinek, aby se jim podařilo zastihnout, lépe než dobré speciální prostředky.

Mýtus číslo 16. Barvení zabíjí vlasy.

Realita Ve skutečnosti každé zabarvení ovlivňuje strukturu vlasů, proto se experti snaží vytvořit nejjemnější prostředky pro barvení. Chcete-li používat vlasy Menshevred na vlasy, použijte speciální balzámy, přírodní barvy (basma a hennu) a rostlinná barviva.

Mýtus číslo 17. Odstranění vypadávání vlasů z rašeliny.

Realita Vlasy vypadnou z různých důvodů. Patří sem: barvení, hypotermie, hormonální změny. Pokud vypadnou vlasy v důsledku hormonální poruchy, pak vám lopuchový olej nepomůže. A pokud jsou příčinou pouze vnější faktory, je lepší použít prostředky ne babičky, ale moderní, které jsou mnohem pohodlnější.

Mýtus číslo 18. Vysoušeče vlasů moderní produkce neškodí.

Realita Pokud jsou používány velmi zřídka a jen mírně, pak jsou opravdu neškodné, ale každý z nás usuší vlasy s vysoušečem vlasů po celou dobu, aby šetřil čas. Pokud má přístroj ionizační funkci, pak byste na to neměli doufat, situaci se tím nezlepší. V každém případě, teplo vysychá vlasy, stávají se tvrdé a nudné. Používejte prostředky pro ochranu tepla. Takové prostředky zahrnují gely, stylové pěny, spreje. Než usrdíte vlasy, použijte tyto prostředky a alespoň se někdy pokusíte, aby vaše vlasy odpočinuly, nechte je vyschnout přirozeně.

Mýtus číslo 19. Muži nejsou vhodné pro ženy a muže pro muže.

Realita Ve většině případů se produkty péče o vlasy pro všechny ženy a muže liší pouze v designu a vůni lahví. Ve skutečnosti av jiném případě obsahuje aminokyseliny, vitamíny a užitečné rostlinné výtažky, které se potýkají s různými problémy vlasů. Hlavním úkolem je vybrat si nejvhodnější lék pro vaše vlasy a nezáleží na tom, zda je to žena nebo muž. Pokud žena miluje lidské pachy, může je použít volně. Proč ne.

Z pistole na šedé vlasy: jak se struktura vlasů mění s věkem

Určitě jste si všimli, že se vlasy mění s věkem: někdy se stává víc, pak méně, pak dobře ležou, stanou se absolutně neposlušní, dokonce i když kudrnaté vlasy se mohou stát rovně a naopak.

Victoria Tolstonosova, trichologka, dermatologa a kosmetologka Mezinárodního zdravotnického centra URO-PRO (Krasnodar) podrobně vysvětlila společnosti Letidor, proč se mohou vyskytovat zcela nečekané metamorfózy s vlasy, jaké okolnosti ovlivňují jejich strukturu a růst a jak věk ovlivňuje jejich kvalitu.

Co určuje strukturu vlasů

Nejčastěji majitelé kudrnatých vlasů chtějí mít rovnoměrně hladké vlasy a ti s přímými liniemi sní o luxusních kadeřích. Ve skutečnosti, jaký lidský vlas - rovný, zvlněný nebo kudrnatý - diktovaný geny, které ovlivnily jejich strukturu.

Na bázi vlasů jsou keratinové řetězy, které se navzájem propojují. Tyto sekvence zahrnují sulfidy (atomy síry), které tvoří disulfidové vazby. Zakřivení vlasů přímo závisí na jejich počtu. Čím více spojení bude, tím více bude vzpurné vlasy.

Pro Více Informací O Suché Vlasy