logo

Jak používat kerosen pro vší a nitky a kolik si vozidlo udržuje

Babičky, vzpomínající na čas Sovětského svazu, když se v dětství objevují vši a nitky, důrazně doporučují kerosen pro jejich úplné zničení. Proč kerosen pomáhá zbavit se těchto parazitů? Jak to udělat správně? Naši odborníci poskytují vysvětlení k těmto problémům v tomto článku.

Zvláštnosti petroleju jako univerzálního prostředku

Kerosen je produkt destilace oleje, který se běžně používá v každodenním životě jako hořlavá kapalina. Tato hořlavá směs se skládá z kapalného uhlíku a má své vlastní charakteristiky:

 1. Čirá kapalina
 2. Nejčastěji bez barvy nebo s lehce nažloutlým nádechem.
 3. Malé na dotyk.
 4. S určitým zápachem.

Kerosen se používá v mnoha oblastech jako:

 • palivo (například proud nebo raketa);
 • palivo pro pražení porcelánu a skla;
 • palivo pro domácí spotřebiče - vytápění a osvětlení;
 • suroviny pro průmysl rafinace ropy;
 • rozpouštědlo;
 • náhražka nafty;
 • odstraňovač hrdze;
 • prostředky pro potlačování škůdců proti parazitům hmyzu (chyby).

Nejvíce však je v lidové medicíně známé kerosen v léčbě pedikulózy.

Jak petrolej působí na vší, jejich šupiny a lidské tělo

Naše babičky také dostaly pověšení pomocí kerosenu, aby vyléčily vši v každé fázi svého vývoje. Tato hořlavá směs účinně působí na vší a nitky díky svým vlastnostem. Zde jsou jeho výhody oproti jiným lékům proti pedikulóze:

 • Za prvé, jeho zvláštní vůně je schopná vyděsit parazity z vlasů "hostitele";
 • za druhé, chemické složení jedu dospělé vši a jejich larvy;
 • za třetí, odstraňuje nití dobře z chloupků, což jim umožňuje vyřezávat z vlasů hustým hřebenem.

Mechanismus působení kerosenu na vousy je následující: chemické složky tohoto činidla způsobují intoxikaci organismu parazitního hmyzu, protože pronikají do chitinové skořápky a ucpávají její dýchací systém. Všička nemá přístup k kyslíku, v důsledku čehož se dusí a umírá.

To je určitý přínos pro kerosen pro osobu, ale současně je zde obrovský minus tohoto nástroje. Vzhledem k tomu, že jedovatý petrolej působí na hmyz, ovlivňuje i lidské tělo. Nezdravé chemické složky pronikají tukem pod pokožku hlavy na osobu a mohou být škodlivé ve formě otravy (i když v malých dávkách) a chemických popálenin povrchu kůže.

Kerosén má mírně odlišný účinek na nits než na dospělé parazity. To je způsobeno strukturou vajíček položených všemi - dýchají méně intenzivně a jejich chitinózní kryt má vyšší sílu. Proto je třeba je zbavit bude vyžadovat vysokou koncentraci petroleje a doba expozice bude muset být zvýšena na několik hodin.

Správné používání petrolejů proti vši a lidem u lidí

Použitím petroleje můžete léčit pedikulózu u lidí. Ale to vůbec neznamená, že byste měli sprchovat hlavu čistým kerosenem, a pak ho prostě umyjte. Ne, léčení pedikulózy kerosenem zahrnuje několik etap.

První fáze - odvozujeme vši. K tomu je třeba připravit speciální směs:

 • petrolej - 1 polévková lžíce;
 • rostlinný olej (slunečnice nebo olivový olej) - 2 polévkové lžíce;
 • šampon - 30 ml.

Teď postupujeme podle následujícího algoritmu:

 1. Navlhčete vlasy na hlavě osoby napadené všemi.
 2. Aplikujte terapeutickou kerosenovou směs na vlasy, začínající od zadní části hlavy.
 3. Krycí vlasy s plastem a ručníkem vytvářejí účinek páry.
 4. Nechte kerosenovou směs po dobu 40 minut (není možné prodloužit dobu trvání postupu, protože se mohou objevit chemické popáleniny pokožky).
 5. Opláchněte vlasy ve dvou krocích:
  • teplou vodou s rozpuštěným octovým olejem (2 lžíce z 9% octu na 1 litr vody);
  • tekoucí vodu.

Druhá fáze - zničit nity. Pro tento postup budete také muset připravit speciální kerosenovou směs: pro dvě polévková lžíce olivového oleje si jednu čajovou lžičku petroleje. Tato směs se aplikuje na vlasy tlustým hřebenem a pak se zrání po dobu 20 minut. Kerosenovou směs je nutné vyprášit citronovou šťávou zředěnou vodou (pro 1 litr vody z 1 citronu). Takové přírodní proplachování citronu pomůže rozpustit adhezivní látku, s níž je nit spojena s vlasy. Závěrečná fáze této fáze je důkladně provázána uvolněnými nití z vlasů. Chcete-li to provést, můžete použít všechny stejné husté hřebenatky.

Třetí etapa - ovládání. Čtyři dny po prvních dvou fázích je nutné znovu ošetřit vlasy znovu infikované vší hlavě s kerosenovou směsí, ale s jemnějším složením:

 • petrolej - 1 polévková lžíce;
 • med (roztavený ve vodní lázni) - 3 polévkové lžíce;
 • horká voda - 3 lžíce.

Směs se okamžitě aplikuje na suché vlasy, inkubuje se 30 minut a promyje teplou tekoucí vodou.

Ale při této léčbě pedikulózy s petrolejem zde nekončí. Vzhled vši v hlavě vši pacienta by měl být pečlivě kontrolován. Proto na několik dní v řadě by měla být na hlavu aplikována maska ​​na bázi kerosenu.

Složení takové masky je následující:

 • kerosen - 3 lžíce;
 • jahodový tuk (lze zakoupit v lékárně) - 3 lžíce;
 • mléko - 200 gramů.

Hotová směs může být skladována v chladničce několik dní. Před aplikací na pokožku hlavy doporučujeme, aby byla maska ​​ohřátá na pokojovou teplotu. Maska se používá na suché vlasy, několikrát denně (od dvou do čtyř), doba trvání jedné návštěvy je 15 minut.

Samozřejmě, všechny domácnosti musí také podstoupit anti-pedikulární léčbu tak, aby pacient znovu nedostal vši. Ale měla by se také starat o zpracování bytu, ve kterém se infikovaná osoba nachází. Nezapomínejte na manipulaci s osobními hygienickými předměty (jako jsou například kartáčky na vlasy a vlasové kravaty), ložní prádlo a ručníky.

Stíhací hmyz hmyzu, nebo jak odstranit petrolejky všude doma

Kerosen je olejovitá kapalina vyrobená destilací ropy. Používá se jako palivo, zdroj světla a v průmyslu.

Nicméně má méně triviální účel - lidé si po dlouhou dobu všimli, že má dobrou schopnost zabíjet hlavové parazity, zvláště ničí a vši.

Kerosén proti všem a všem, jako způsob boje proti hmyzu, je považován za zastaralý a ztrácí moderní lékárny nástroje, ale to nebude zbytečné se seznámit s ním, obzvláště protože to není zbaveno určitých výhod.

Co je dobré pro petrolej od vši a nití, jak používat, princip účinku, jak správně odstranit vši petrolejem, recept a preventivní opatření - to vše a nejen četl v našem článku.

Princip činnosti

Moderní léky fungují jako jedy - ovlivňují nervový a trávicí systém hmyzu a zabíjejí je tímto způsobem.

Energetický efekt kerosenu je mechanickější a drsnější - prostě vyplňuje vnitřek parazitů, včetně jejich respiračního systému, což způsobuje, že se dusí a umírají.

Toho je dosaženo tím, že petrolej je žíravá kapalina, který jí prochází tvrdým chitinovým povrchem a proniká ním.

Tento lék má však určitý toxický účinek, ale není hlavním přínosem k ničení parazitů. Také petrolej je pozoruhodný díky své prudké vůni. Nejenže znechucuje lidi, ale také odpuzuje hmyz, což umožní použít kerosen pro vší jako terapeutické a profylaktické činidlo.

Kerosene vši jsou docela efektivní. A co nits?

Jak odstranit vši kerosenem?

Jak odstranit petrolejky všude doma? Za prvé, je důležité zvolit správný petrolej. Existuje několik odrůd na trhu a některé z nich nejsou důrazně doporučovány pro použití.

Mluvíme o traktoru a leteckém typu paliva - obsahují škodlivé nečistoty. Nejčistším produktem je osvětlení a technický petrolej.

Kerosén pro vši a nití - jak používat: jako čistý výrobek a v různých nečistotách. Pokud je vaše kůže odolná vůči vnějším vlivům a nemáte alergie, můžete použít první možnost.

Pro osoby s jemnou kůží, alergiemi a dětmi je druhé použití výrobku lépe vyhovující, a přísně dodržuje poměr petroleju z vší. Můžete kombinovat petrolej s čímkoli. Nejsnadnější recept na petrolej proti vši je kombinace dvou polévkových lžic olivového oleje, lžíce pravidelného šamponu a lžíce petrolejky. Taková směs kombinuje účinnost a relativní bezpečnost léčby kerosenovými všemi.

Není těžké zpracovávat hlavu petrolejem pro vši: aplikujte výrobek na bavlněný tampón a nechte ho běžet na suché vlasy a rozdělte je na prameny. Muži také potřebují vyměnit vous a knír, pokud tam jsou. Poté musíte položit balíček na hlavu a počkat jednu až dvě hodiny. Může dojít k pocitu pálení - to je normální.

Pokud nebyla během této doby zjištěna silná bolest, odstraňte obal a myjte vlasy šamponem. Poté si můžete vlasy opláchnout slabým roztokem octa - to opraví efekt. Doba expozice můžete prodloužit až na několik hodin, ale postupujte na vlastní nebezpečí a riziko, protože pravděpodobnost, že se tento přístup spálí, se mnohokrát zvýší.

Poté pečlivě vyčistěte vlasy speciálním protipanikulárním hřebenem.

Kombinace je nezbytná nejen k odstranění mrtvého hmyzu, ale i k hnízdění vajec, jejichž upevnění na vlasy bylo oslabeno vystavením kerosenu.

Pokud však nejsou vyčesané, přežijí, zrodí nový hmyz a nepříjemný postup bude zcela zbytečný.

Nenechte se zbytečně osprchovat, abyste zabránili tomu, aby vši přežili. Je pravda, že pokud to chcete udělat s kerosenem, pak budete muset strávit spoustu paliva, až do jednoho litru na pánvi.

Směs se šamponem nemusí být aplikována s tamponem, vlasy můžete vypláchnout stejným způsobem jako se standardním mycím prostředkem. Ale přesto stojí za to dbát opatrnosti, aby se tato směs nedostala do očí a aby nebyla horlivá při častém používání.

Postup opakujte každých 5-7 dní, ale pokud léčba pedikulózy kerosenem neměla požadovaný účinek pro 3-4 aplikace, je lepší ji opustit ve prospěch jiných, účinnějších a bezpečnějších prostředků. Jak se zbavit vši petrolejem, kromě jeho směsi se šamponem a olejem? Existuje mnoho možností pro přípravu tohoto nástroje.

Kerosén pro vši - recept: vezměte tři lžíce kerosenu, čtyři lžíce horké vody, trochu pravidelného šamponu (nejlépe dítě) a několik polévkových lžic medu. Použijte tuto směs jako masku, která se nanáší na hlavu a vtírá do vlasů, a drží ji tam ne více než půl hodiny.

Zde je kompletní odpověď na otázku: "Jak se zbavíte petrolejů?"

Vaše pozornost fotka na téma:

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Před otravami vši petrolejem je nutné vzít v úvahu, že je to nicméně hrubý prostředek a jeho použití je spojeno s mnoha riziky. Tato rizika mohou být vyrovnána, ale pouze opatrnými bezpečnostními opatřeními:

 • kerosen, který je produktem rafinace ropy, je extrémně hořlavý. Při odstraňování vší s petrolejem došlo k případům požáru. Proto výrobek nepoužívejte v blízkosti zdrojů tepla, elektrických spotřebičů a zejména otevřeného ohně;
 • kerosen může způsobit popáleniny kůže bez zapálení, jen tím, že je na něm po dlouhou dobu. Proto je s těmito riziky spojeno zvýšení doby expozice fondů. Pokud je však kůže velmi jemná, může dojít k popálení při standardní expozici po dobu jednoho a půl až dvou hodin nebo dokonce dříve;
 • také má palivo negativní účinek na samotné vlasy, což je křehké a odbarvené. Ženy, které barví vlasy, by se měly zdržet používání petroleje;
 • Před pracím kerosenem na vši noste gumové rukavice;
 • Zabraňte vnikání paliva do sliznic, úst a nosu. Je lepší se spolehlivě chránit tím, že nosíte gumovou pásku na hlavě, což vám umožní nechat vlasy otevřené, ale nedovolí, aby látka proudila dolů do očí a úst. Pokud je procedura prováděna s dětmi, noste na nich takový rám bezpodmínečně.

Může kerosen odstraňovat vůně hlavy u dětí?

Expozice by neměla přesáhnout jednu hodinu (a nejlépe půlhodinu), používat palivo, které je lépe zředěno šamponymi a oleji.

Doporučuje se však zcela odmítnout odstranění petroleje v dětských vši, neboť je to hrubý prostředek a také velmi voní a nevyvolává nejpříjemnější pocity ani na zdravé pokožce, která může u dítěte vyvolat stresující situace.

Vydělávejte navíc a získejte něco efektivnějšího a bezpečnějšího, zejména proto, že dnešní vši - to není takový společný útok, který často musí utrácet peníze.

V tomto článku jste se naučil, jak vyřadit vši a kousky kerosenem - předpis, pedikulózová léčba kerosenem u dětí představuje možná rizika.

Užitečné video

Jak se petrolej zbaví vši a nití, sledujte následující video:

Jak používat kerosen pro vší a nitky doma

Nikdo není imunní vůči vzhledu vši, lidi se vždy potýkají s vši. Tato pohroma může podstoupit jakékoli, bez ohledu na věk, sociální status, dodržování hygienických pravidel. Pouze jeden kontakt s infikovanými stačilo, aby se stal obětí těchto parazitů. Dnes lékárny nabízejí spoustu moderních léků, ale někteří věří důvěřovaným receptům po celá staletí. Naše babičky používali kerosen pro vší, a poměrně úspěšně. Je důležité dodržovat některá pravidla a bezpečnostní opatření, aby se nepoškodilo. Nemůžete používat žádný výrobek, takže abyste předešli chybám, je důležité pochopit všechny nuance, jak odstranit petrolejové vši.

Druh vši

 • Hlava. Jak naznačuje název, žijí ve vlasech na hlavě, v knírech, vousu a podpaží. Jedná se o nejbezpečnější druh, který nezpůsobuje vývoj dalších nemocí.
 • Pubic. Tento druh hmyzu se usazuje ve veřejné zóně. Pokud budou opatření přijata včas, nebudou se dále rozšiřovat, pokud to nedělají okamžitě, mohou se přestěhovat do vousů nebo do podpaží. Jako bratři se živí krví. Pokud se zbavíte jejich stanoviště, tedy vlasů, do dvou dnů zemřou.
 • Platby. Usadili se v oděvech a postelích. Cukrují lidskou krev v oblastech, které jsou co nejblíže postelí. Například, pokud spíte na zádech, pak to je místo, kde budou jíst. Jedná se o nejnebezpečnější vší, protože nosí tyfus.

Příčiny infekce

Existuje stereotyp, že pouze ti, kteří nedostatečně monitorují svou čistotu, se mohou nakazit parazity. Toto je mýtus, protože i tato nejčistší a nejčistší osobnost může trpět tímto onemocněním. Skutečnost, že výskyt vší na těle osoby může způsobit následující důvody:

 • Pokouší se klobouky. Více než třetina infekcí se objevila právě proto, že se člověk pokusil o klobouk v obchodě nebo na trhu. Hmyz může zůstat tam od bývalého kupujícího, který byl nakažený.
 • Použijte cizí hřebeny. Mnoho lidí píše, že v žádném případě nemůžete použít jiný hřeben a dát ho někomu jinému. Někteří však ignorují takové rady, v důsledku čehož mají vlasy parazity. Pamatujte, že i váš nejlepší přítel může mít takovou nemoc, kterou si sama neuvědomuje. To není neobvyklé.
 • Veřejná místa. Tělesné louky se nacházejí v lázních, saunách a bazénech, mohou velmi rychle zasáhnout člověka tím, že se stěhují z laviček nebo podlahy, kde jsou z osobních věcí a ručníků jiných návštěvníků.
 • Sexuální styk Pokud má váš partner pubické vší, je téměř sto procent pravděpodobné, že se k vám přesunou. Abyste tomu předešli, je lepší se zbavit pubických vlasů a často se sprchovat.

V každé z popsaných situací se zvyklý petrolej pomůže zbavit se tohoto neštěstí, je to nejvíce osvědčený nástroj, který byl dlouho úspěšný. Nezapomeňte, že čím dřív začnete jednat, tím větší úspěch v boji proti parazitům čeká.

Jak petrolej působí na vší

Jaký petrolej použít

Kerosén je směs hořlavého uhlíku, vyrobeného v důsledku rafinace ropy. Vypadá to jako čirá tekutina se žlutým nádechem, má ostrý zápach. Asi před sto lety to bylo zvyklé na rozsvícení domů, vaření, ohřívání. Dnes se tyto funkce ponořily do zapomnění, nyní se používají pouze pro palivo raket, stejně jako pro některé druhy průmyslu.

V oblasti odstraňování vší je tento produkt velmi oblíbený. Za prvé, je účinný, někdy i účinnější než drahé drogy. Za druhé, ekonomicky. Produkt pomáhá jak z hlavního, tak z pubového hmyzu. Ale je velmi agresivní, protože ve svém složení je rafinovaný olej. Nemusíte jen umyt hlavy nebo jiných míst, je důležité je správně používat.

Nejvíce vyjasněný nebo technický produkt bude vhodný pro odstraňování vší, ale letecký nebo automobilový traktorový petrolej by se nikdy neměl užívat. Existují smíšené příměsi, které mohou být nebezpečné pro lidské zdraví. Nejen, že budete zničit vaše vlasy špatně, pokud užíváte takový lék, ale může také proniknout kůží do krevního oběhu nebo způsobit popáleniny.

Koncentrovaný znamená v každém případě použít nebezpečné, nejlépe je zředit olejem. V bývalých dobách byl samozřejmě použit čistý výrobek, ale jeho směsi s oleji byly použity k určení výsledku. Ale dnes takové těžké opatření přicházejí k ničemu, je lepší použít několikrát zředěnou hmotu, než trpět chemickými popáleninami a vypadáváním vlasů.

Metody aplikace

Dalším receptorem je položit jednu lžičku petroleje do misky, tří - med, čtyř - vodní a jeden - šampon. Nejlepší je pracovat s čajovou lžičkou, v takovém případě bude výsledná hmota dostatečná pro ošetření vlasů střední délky. U velmi dlouhých můžete vynásobit množství každé složky dvěma nebo třemi. Po přípravě směsi si vezměte bavlněnou podložku a aplikujte ji na celou délku vlasů, obzvláště pečlivě projděte kořeny. Shag by měl být suchý. Je třeba zpracovat nejen kudrlinky, ale také obočí, muži mají vousy, kotlety a kníry. Poté, co je maska ​​rovnoměrně rozložena na vlasy, zakryjte hlavu plastovou taškou nebo obalem a pak ručníkem. Trvá asi dvě hodiny chodit s ní, majitelé měkké pokožky - hodinu.

Když čas vyprchá, opláchněte hlavu pod kohoutkem se šamponem, pak jej můžete opláchnout vodou s citrónovou šťávou nebo octem, což pomůže mírně odpudit vůni. Pak si vezměte speciální hřeben (jsou prodávány v lékárnách) a co možná nejsilněji si prohněte vlasy, abyste odtud mohli odstranit mrtvý hmyz a jejich vejce.

Tři dny po zákroku nezapomeňte to opakovat, ale nyní použijte směs lžičky kerosenu a padesát mililitrů olivového nebo slunečnicového oleje. Dělejte vše jako předtím, ale držte masku na hlavě asi hodinu. Pokud to spálí velmi tvrdě, dost na půl hodiny. Poté umyjte vlasy šamponem a roztokem vody a octa. Pokud máte hodně vši, budete potřebovat tři procedury, které budou muset být provedeny stejným způsobem jako druhý.

Dalším receptorem jsou tlustý tuk, med, mléko a samozřejmě kerosen. Smíchejte tři lžíce jablečného tuku s 200 g želé s nízkým obsahem tuku a tři malé lžíce kerosenu. Přidejte pár lžiček medu. Naneste ho na suché vlasy, obalte filmem a ručníkem, namočte alespoň půl hodiny. Omyjte vodou a octem. Můžete se pokusit přidat do směsi několik kapek esenciálního oleje, zvláště účinný proti vůni citronu, pomeranče nebo eukalyptu. Můžete si je koupit v nejbližší lékárně.

Nezapomeňte, že nestačí ošetřovat pouze chlupaté oblasti těla, je důležité zbavit se vši a nití také na postelích a oblečení. Nejlepší ze všech, samozřejmě, vyhodit infikované tkáně, ale pokud to není možné, umyjte je ve vroucí vodě s přidáním petroleju. Pokud je tkanina příliš měkká, převeďte ji do silného plastového sáčku a zpracujte jej několika kapkami minerálního oleje. Nábytek musí být také zpracován: namočte v nářadí bavlněný tampón, rozšiřte všechny nábytkové klouby, rohy skříní, švy a tak dále. Nezapomeňte větrat pokoj.

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Používáte-li tento výrobek, dodržujte bezpečnostní opatření, jinak byste mohl vážně ublížit. Je to hořlavé činidlo, které má toxický účinek, pokud ho přehánějí. Dodržujte proto následující pravidla: nepoužívejte směs, která obsahovala kerosen, více než dvě hodiny. Jaký vliv má váš produkt na vás, lze předem předvídat, protože na něj použijete malou část. Pokud po uplynutí pol hodiny nedojde k vyrážkám a červeným skvrnám, můžete je použít k odstranění vší.

V žádném případě nepoužívejte kerosen v blízkosti zdrojů ohně, nekuřte, pokud máte směs na vlasy, zůstaňte mimo kuchyni. Dokonce i malá jiskra může spálit hlavu a je nepravděpodobné, že by byl tento výsledek spokojený. Buďte velmi opatrní při aplikaci látky, pokud do sliznice vstoupí, bude mít negativní důsledky. Nedá se vyhnout spálení a jiným potížím. Pokud k tomu dojde, okamžitě otevřete vodu a vypláchněte sliznici velkým množstvím tekutiny.

Ujistěte se, že při manipulaci používejte rukavice. Buďte připraveni, aby po tom, co se vaše vlasy stanou slabšími, mohou dokonce ztrácet svou barvu. Po odstranění parazitů použijte speciální masky například ze směsi zahřátých olivových a ricinových olejů nebo z vaječných žloutků s medem.

Je velmi nebezpečné používat kerosen, abyste se zbavili všedních vší, musíte být velmi opatrní, abyste se nedostali na sliznici. Nepoužívejte kerosen, jestliže několikrát zbarvujete vlasy - jsou již poškozené a po ukončení procedury mohou vypadnout nebo se velmi křehčit. Snažte se ho udržet na obličeji, pokud se tak stane, ihned jej vypláchněte vodou.

Astmatikům a alergii je lepší nepoužívat takový výrobek, je pro ně velmi nebezpečné. Škodlivé toxické účinky ropných produktů na děti, je lepší léčit jejich hlavu lékem na léky a nechat kerosen pro dospělé.

Prevence

Prevence je holicí tělíska. Pokud však může pracovat s puby a podpaží, je s hlavou obtížnější, takže je nejlepší koupit šampony s účinkem strašení vši. Potom, i když se pokusíte na klobouk po infikované osobě, hmyz nebude schopen přilnout k vašim vlasům, protože vůně je vyděsí.

Je lepší nechat své věci vůbec donést, nikdy nepoužívat štětce na vlasy, lůžkoviny, osobní hygienické potřeby. Po ošetření těla před všími všemi prostředky zpracovávejte pokoj a všechny své věci, stejně jako domácí předměty. Prohlédněte si vlasy po návštěvě vany nebo bazénu, nebo dokonce v lázních.

V hotelech, šatnách a vlacích je nejlepší držet věci v celofánu těsně uzavřených obalů. Koupit levandule, čajový strom, eukalyptový olej nebo mátový olej v lékárně, pravidelně přidáváte do prášku několik kapek při mytí věcí a kosmetiky - tyto pachy odstraňují hmyz. Mokré čištění místnosti častěji je lepší odmítat koberce úplně nebo je vakuovat po celou dobu, pohovky by měly být také důkladně vyčištěny.

Máte-li děti, ujistěte se, že pravidelně chodí na prohlídku na pracovišti první pomoci ve škole nebo v mateřské škole. Když se všichni objeví na jednom z rodinných příslušníků, dočasně jej oddělí a pak vše pečlivě zpracovává. Nejlepší je kontaktovat dermatologa nebo terapeuta při prvních příznacích onemocnění.

Jak zničit petrolejové vši

Účinnost

Zbavte se petrolejových vší vůle. To není mýtus nebo vtip. Spalitelná směs má škodlivý účinek na vší a jejich šupiny kvůli několika vlastnostem.Kerosén má složitý účinek na parazity:

 • ostrý zápach straší vnuk;
 • otrava hmyzem dospěje při prvním kontaktu s kapalinou;
 • vejce) jsou výrazně oslabeny;
 • vhodné pro dezinfekci předmětů pro domácnost.

Kerosén se liší od drahých farmaceutických léčiv v tom, že smrt vši nastává téměř okamžitě. Tekutina vstupuje do dýchacího systému parazitů a blokuje je. V důsledku toho se hmyz prostě uduje.

Někteří, odkazující na zničení parazitů, říkají "ošetření petrolejovými všemi". Toto je nesprávný výraz. Koneckonců se chystáte zacházet s obětí, ne s hmyzem. Samozřejmě, gramatická nepřesnost nebude mít vliv na účinnost této metody. Ale přesto by to mělo být správně vyjádřeno.

Akce na nits

Empiricky bylo zjištěno, že kerosin není schopen zabít všechny nitky. Problém je, že nit má poměrně silnou ochrannou obálku. Kromě toho je její dýchání mnohem pomalejší než u dospělého.

Logicky, pokud chcete účinně otrávit nitě s kerosenem, musíte jej používat čistě. Navíc udržet hořlavou směs na hlavě trvá 4-5 hodin. Všichni a všichni samozřejmě zemřou. Vedlejším účinkem bude silné spalování chemických látek, odlupování spálené pokožky a plešatost. Je nepravděpodobné, že je někdo spokojen.

Pomůže vám zbavit se zvláštních metod nits - postupné zničení. Jedná se o použití kerosenu (ve zředěném stavu nebo jako součást recepty "babičky") a česání vlasů s častým hřebenem. Proto se ve 2-3 zasedáních odstraní všichni vši a jejich nití. Jeden a všichni.

Pravidla použití

Kvůli kvalitativnímu odstranění vši petrolejem doma je především nutné řádně připravit jeho řešení. Pro ošetření je lepší zůstat na osvětlení nebo technický petrolej.

Nedoporučuje se používat autopříslušenství a letectví. Tato volba je způsobena nadměrně vysokou agresivitou těchto dvou prostředků a obsahem cizích složek v jejich složení.

Takže hořlavou směs se používá v několika verzích:

 • sto procent (velmi pečlivě, ale obecně - nedoporučuje se);
 • kerosen s rostlinným olejem a pravidelným šamponem (poměr složek je 3: 2: 1);
 • petrolej s medem, teplou vodou a běžným šamponem (poměr složek je 1: 9: 1: 12).

Pro usnadnění je každý poměr měřen v čajových lžicích.

Akční algoritmus

Kerosén proti vši a nití by měl být aplikován následovně:

 1. Čistou hořlavou směs nebo masu připravenou podle receptury "babičky" je třeba aplikovat na bavlněný tampón (houba) na suché vlasy.
 2. Je třeba zpracovat celou vlasovou část hlavy, obočí a dokonce i krk. Muži by měli také použít "vonný" přípravek na knírek a vousy, pokud existují. Vlasy v nosu a uších mohou být ignorovány.
 3. Po dokončení nanášení kerosenového roztoku by měla být hlava zabalena s potravinovým filmem a zhora - s ručníkem.

4. den po prvním zasedání je nutné provést druhou. K tomu je třeba připravit terapeutickou směs petroleje (1 lžička) a veškerého rostlinného oleje (50 ml). Aplikujte ho na vlasy a podržte jej asi 1 hodinu. Pak opláchněte vlasy zředěným octem a myjete vlasy obvyklým šamponem.

Doba držení

Mnoho lidí se zajímá o otázku, kolik petroleje potřebujete udržet na hlavě, aby bylo zaručeno, že se zbavíte vši a nezanecháte vlasy.

 • Pokud se léčba pedikulózy provádí u dospělého, je nutné hořlavou směs vydržet po dobu přibližně 1,5-2 hodin. Zkrácení času je plné snížení výkonu (některé druhy hmyzu mohou přežít a pokračovat v násobení) a zvýšení - chemické popáleniny pokožky hlavy.
 • Pokud jde o dítě, maximální doba expozice je 1 hodina. Už nikdy. Tato podmínka musí být splněna přísně.

Po uplynutí doby musíte odstranit ručník, plastový obal a důkladně umýt vlasy běžným šamponem. Doporučuje se to udělat 3-4 krát. Kromě toho, jak již bylo zmíněno, doporučuje se, aby se stolní ocot (slabé řešení) použil k opláchnutí pramenů.

Pro děti

Používání kerosenu všemi na velmi malé děti je nepřijatelné. I mírný přebytek koncentrace tohoto paliva může vést k velmi smutným následkům - dítě se dusí. Doprajte hlavy dětí bezpečnými lékárnami, v pokynech, pro které je povolení určeno pro určitý věk.

Pedikulózu lze léčit kerosenem u starších dětí podle "dospělých" receptů. Měli byste však vždycky pamatovat na to, abyste omezili dobu expozice finančních prostředků na vlasy striktně až na 1 hodinu. Kůže dítěte je velmi citlivá a náchylná k agresivní chemii. Je vhodné opakovat zasedání 4. den po prvním.

Znovu zdůrazňujeme. Je velmi nežádoucí používat kerosenový přípravek pro děti. Je to v beznadějné situaci - když není možnost dostat se do lékárny nebo koupit bezpečnou drogu.

Bezpečnostní inženýrství

Shromáždili, aby otrávili vši kerosenem? Nejprve se ujistěte o bezpečnosti při práci s touto hořlavou látkou. Příslušné ošetření vlasů zaručuje odstranění popálenin a následné plešatosti:

 1. Kerosen označuje hořlavé látky. Příprava terapeutických látek, které jsou na něm založeny, a ošetření jejich hlav, by proto měly být odváděny od velmi horkých předmětů a ještě více od otevřeného ohně.
 2. Před začátkem léčby byste měli doslova dát kapku směsi na malou část pokožky. Pokud se projeví alergie - nástroj nelze použít.
 3. Při léčbě dětských hlav je třeba zředit kerosen tak, aby nedošlo k hoření pokožky.
 4. Máte svědění, pálení, závratě (alespoň jeden symptom)? Okamžitě vypláchněte.
 5. Nejúčinnější metoda zabíjení vši je složitá. Použití farmaceutických přípravků může být střídáno s kerosenovými maskami.
 6. Je velmi důležité vědět, jak zředit palivo.
 7. Neustále sledovat čas. Nadměrná expozice dokonce po dobu 10 minut je plná vážných důsledků.

Jak jste se již dokázali ujistit, že při práci s petrolejem budete potřebovat opatrnost, přesnost a pozornost. Musíte je používat pouze správně. Pak se stane silným účinným lékem.

Recepty "babičky"

Mezi recepty "babičky" můžete najít spoustu různých použití petrolejů k boji nejen s všemi, ale i s dalšími parazity. Všichni pomáhají zabíjet vši. Rozdíly - pouze u počtu komponent, které jsou potřebné k zabránění popálení pokožky.

Zvažte nejoblíbenější a relativně bezpečné lidové prostředky, které lze použít doma.

Jak se zbavit vši petrolejem

Při plánování, jak odstraňovat vši petrolejem, byste měli studovat vlastnosti látky a princip jejího účinku. Tento nástroj je nejoblíbenější, pokud vezmeme v úvahu populární metody. Pokud jde o účinnost, lze ji srovnat i s insekticidy.

Účinnost kerosenu proti nitkám a všicím

Při použití agresivních prostředků je třeba zvážit stupeň jejich nebezpečí pro vlasy a celé tělo člověka. Správný recept a přísné dodržování pokynů však zajistí dobré výsledky. Kerosén má toxický účinek na vous, v důsledku toho zemře a poměrně rychle. Pokud chemické insekticidy vyvolávají paralýzu, je použití agresivních látek příčinou udušení parazitů.

Pomáhá zbavit se kerosenu všemi všemi. Vajíčka jsou pevné na vlasy a pomocí této látky jsou vazby oslabeny. Výsledkem je výrazně zjednodušený proces žehlení. Agresivní znamená, že je možné zabít potomky vši, ale bude muset vydržet déle na vlasu. Navíc pouze koncentrovaná látka úplně zničí nity. To však povede k výraznému zhoršení vlasů a popálenin.

Odstranění petrolejových vší účinkuje jak proti všem hlavám všem, tak proti všemožným a všitým vši.

Při rozhodování o tom, zda se můžete zbavit parazitních vajíček tímto způsobem, musíte vědět, že dýchací proces je méně intenzivní než u dospělých. Kromě toho ochranná skořepina neumožňuje vlhkost a mnoho chemických insekticidů. Vzhledem k těmto faktorům zůstávají všichni potomci často po léčbě.

Jaké složení by mělo být použito?

Doporučuje se, aby hmyz odstranil lépe. Čistý petrolej je pro tento účel naprosto nevhodný. Hlavním úkolem není poškodit tělo. Z tohoto důvodu by mělo být vybráno osvětlení, technické řešení. Při správném použití tyto látky nepříznivě neovlivní stav pokožky a srsti.

To je žádoucí, aby to vzalo osvětlení nebo technický petrolej.

Způsoby a pravidla zpracování

Odstranění kerosenových vší začíná přípravou směsi. Použití lidových receptů pomáhá omezit negativní dopad na kůži a vlasy pacienta. Míchání agresivní látky s jinými složkami je však důležité, aby hotový výrobek neztratil své vlastnosti.

Předpokládalo se, že během primárního zpracování bylo lepší použít kerosen proti vši bez přísad a při opětovném použití bylo již používáno směs různých složek. Dnes je toto stanovisko zastaralé a doporučuje se okamžitě přidávat pomocné látky do účinné látky.

Je nebezpečné používat kerosen na děti v jakémkoli věku. Děti a vůbec tato metoda nefunguje. Starší dítě může vynechat parazity pomocí agresivní látky, stojí za to však pouze za předpokladu, že pravděpodobný přínos překročí utrpěnou škodu.

Dostupné oblíbené recepty

Pro mírné zředění přípravku se smíchá se šamponem. Výsledkem je podobná emulze. Existují další metody přípravy směsi založené na agresivních látkách:

 1. Kerosene a šampon - obě složky se odebírají rovnoměrně. Zde se také přidává med (9 dílů) a horká voda (12 dílů). Směs je ošetřena infikovanými oblastmi těla.
 2. Léčba pedikulózy kerosenem se provádí metodou fyzické destrukce. Chcete-li to provést, připravte směs na bázi oleje. Vzhledem k struktuře látka blokuje dýchací systém parazitů a udušuje se. Poměr složek (petrolej a olej) je 1:10. Nástroj se aplikuje na vlasy před spaním a nechte přes noc. Současně je třeba hlavu pokrýt nejprve plastovým obalem, pak ručníkem. Ráno umyjte látku pouze šamponem. Vzhledem k tomu, že byl použit olej, budete muset 2-3x vyčistit hlavu. Poté je třeba parazity vyřezat pomocí hřebenu s kovovými zuby. Před použitím je navlhčen v octě.
 3. Další možností je vodný roztok. Poměr složek (petrolej a voda) je 1:10. Tato metoda je vhodnější pro odstranění hmyzu s tělovými všemi. Řešení se používá k mytí kontaminovaných předmětů. Chcete-li tento efekt odstranit, doporučujeme namočit oblečení po dobu 8-10 hodin.
 4. Pomůže překonat vši smíšené mléko, jablečný tuk a petrolej. Účinek tohoto nástroje je podobný olejové masce: tuk blokuje dýchací cesty, což vede ke smrti vši. Vezměte 1 polévkovou lžíci. mléko, ostatní složky - 1 polévková lžíce. l Směs je impregnována suchými vlasy a ponechána 15 minut. Poté se umyjte šamponem, pokud je to nutné, několikrát. Po 5-7 dnech je nutné znovu zpracovat.

Pravidla použití

Když přemýšlíte o tom, jak dostat vši s kerosenem doma, musíte vzít v úvahu několik tipů, jak používat tuto látku, stejně jako její vlastnosti. Hlavní pravidlo: čím zředěné, tím delší by mělo být udržováno na postižených oblastech, jinak nástroj nebude pracovat na parazitech. Použití většiny receptů zahrnuje potřebu zakrýt hlavu polyetylenovou utěrkou.

Děti s jemnou kůží, je žádoucí, aby kerosen nebyl déle než 1 hodinu.

Po odstranění kompozice z vlasů se doporučuje opláchnout hlavu ve slabém roztoku kyseliny octové. Esence přispívá k oslabení upevnění nití. To značně usnadní proces žehlení. Pokud je problém vyřešen, jak odstranit vši s tímto složením u dětí, nenechávejte agresivní látku na vlasy déle než 1 hodinu.

Po dalších třech dnech byste měli ošetřovací roztok opakovat s olejem nebo medem.

Opětovné ošetření hlavy dítěte se provádí po 3 dnech. Nicméně je třeba ho použít zředěný olejem. Směs je připravena z 50 g oleje (lepší - olivový) a 1 lžičky. petrolej.

Dodatečně zpracovávejte za 3 dny. V takovém případě použijte roztok na bázi másla nebo medu. Postupné odstraňování parazitů snižuje úroveň škodlivých účinků na kůži dítěte.

Užitečné video: Léčba kerosenem, zbavit se vši

Bezpečnostní opatření

Přečtěte si, jak se zbavit vši petrolejem, měli byste postupovat pečlivě. Tipy na ošetření pokožky a vlasů:

 • Neředěný petrolej se nejlépe omyje po 2 hodinách, v některých případech se pacient po 30 minutách spálí. po aplikaci.
 • Před použitím byste měli zkontrolovat toleranci látky: malá oblast pokožky na kolena loketního kloubu je ošetřena kerosenem a ponechána po dobu půl hodiny a sledovat reakci. Pokud nedojde k žádným změnám, nástroj může být použit k určenému účelu.
 • Barvené vlasy nejsou ošetřovány agresivními látkami, které jsou důsledkem odbarvení vlasů.
 • Když aplikujete výrobek, musíte se ujistit, že nespadá do očí, ústa, nosu. Po kontaktu s petrolejem se sliznice důkladně omyjí pod tekoucí vodou.
 • V kuchyni je zakázáno zpracování, protože v místnosti je zdroj ohně a kerosen je hořlavou látkou.

Posílení působení prostředků, prevence

Pokud hodláte používat petrolej z vší a vši, rozhodněte se, jak tuto látku používat, abyste okamžitě dosáhli požadovaného výsledku. Agresivní agent provádí jen část práce - zabíjí hmyz, ale stále je třeba jej odstranit z hlavy, zejména nití, které mohou po takovém zpracování přežít.

Kombinace se provádí s kovovým hřebenem ve směru od kořenů vlasů. Je nutné postupovat postupně a zpracovávat každý prvek.

Po ošetření vlasů petrochemickým kerosenem se doporučuje, aby vlasy hřebeny se speciálními hřebeny pro vší.

Abyste se v budoucnu vyhnuli kontaktu s parazity, musíte přestat používat věci jiných lidí, zejména pokud jde o čelenku, vlásenku, obruč, kartáč na vlasy. Také byste neměli dát v používání jejich šatníku položky a příslušenství. Ve veřejné dopravě, plaveckém bazénu a dalších objektech, kde je spousta lidí, se doporučuje udržovat dostatečnou vzdálenost.

Jak odstranit petrolejové vši a zda pomáhá zbavit se nití

Navzdory mnoha nedostatkům je petrolej stále jedním z nejoblíbenějších lidových prostředků pro vší. Mnozí občané, možná většina, si pamatují, jak se rodiče v dětském věku dali do lázně, rozmazlovali si vlasy kerosenem, položili pytel na hlavu a přinutili je, aby ji drželi půl hodiny, zatímco jejich hlava byla nepříjemně svědí a kůže pod vlasy se zdála zahřát.

Přestože je v našich dnech taková metoda odstraňování parazitů zastaralá, musíte mu ještě poskytnout úvěr - kerosen z vší a nits opravdu pomáhá, a proto i dnes, s množstvím jemnějších a účinnějších prostředků na trhu, je stále používán. Avšak vzhledem k agresivitě petroleju a mnoha vedlejším účinkům jeho použití je třeba dobře vědět, jak je řádně je oblékat a jaká opatření by měla být přijata.

Nejdříve však uvidíme, proč je petrolej účinný proti vši. Důvod spočívá v jeho složitém působení na parazity:

 • kerozin jedu dospělého hmyzu a larvy
 • také oslabuje upevnění nití na vlasy
 • Kromě toho petrolej s ostrým zápachem odpuzuje vši.

Na rozdíl od moderních insekticidů, které mají převážně neuroparalytický účinek na parazity, kerosen vede k rychlé intoxikaci hmyzem a udušení. Dobře navlhčuje chitinózní pokrývky vši, dokáže proniknout hluboko do hrobů, zablokovat je a tím zablokovat přístup kyslíku.

Nicméně vysoká schopnost kerosenu pronikat do tukových tkání může vést k podivným popáleninám kůže a obecně ke zhoršení vlasových a vlasových folikulů. To je důvod, proč je tak důležité dobře pochopit, že nesprávné odstranění petrolejových vší může být pro člověka skutečně nebezpečné, zejména pokud jde o malé dítě.

Není správné mluvit o "léčbě petrolejovými všemi." Onemocnění způsobené všemi, u lidí se nazývá vši ve vědecké komunitě - pedikulóza. Je to jeho - pedikulóza - a ošetřeno, včetně kerosenu.

Odstranění petrolejových vší účinkuje jak proti normálním, tak všem hlavám a proti všemožným a všitým vši. Nicméně, boj s každým typem parazita má své vlastní vlastnosti, které budeme uvažovat níže.

Kerosén pomáhá od nits?

Praxe ukazuje, že petrolej zabíjí nits, ale ne tak spolehlivě jako dospělé vši. Důvodem je, že samotné nitky jsou dobře chráněny hustou skořápkou a její dýchání probíhá mnohem méně intenzivně než vdychové dýchání.

Výsledkem je, že za účelem zničení nití s ​​kerosenem je nutno ovlivňovat látkou s vysokou koncentrací (čistý petrolej) a po dlouhou dobu (několik hodin). V tomto případě existuje vysoké riziko těžkého chemického popálení s dalším odlupováním spálené kůže a vypadávání vlasů.

V souladu s tím se pro odstranění kerosenových nití v reálných podmínkách používá speciální metoda postupného zničení. Vědět, jak se zbavit kerosenových vší pomocí této metody, můžete zcela odstranit oba parazity a nití ve dvou až třech procedurách.

"Koupil Medfox, byl jsem od něj hrozně posypán. Snažil jsem se ocit - i po dvounásobných výkonech. Myslel jsem, že je možné vyvést vši petrolejem, všichni o tom mluví. Snažil jsem se. Ukázalo se, že kerosen je mnohem účinnější než všechny drahé šampony! Dvakrát s intervalem 8 dní jsem zpracoval hlavu a zapomněl jsem na tento útok. Jen mějte na paměti, že používáte kerosen pro vši, musíte správně dodržovat recepturu. A pak se můžeš spálit se všemi všemi vlasy. "

Jak správně odstranit petrolejové vši

Před odstraněním petrolejových vší musíte připravit samotnou kapalinu pro použití. To je žádoucí, aby to vzalo osvětlení nebo technický petrolej. Avtotraktorny a letectví jsou méně výhodné vzhledem k větší agresivitě a možné přítomnosti cizích přísad.

Pro jednorázové zpracování stačí kelínek.

V nejjednodušším případě se kerosen aplikuje na vlasy a pokožku na hlavě bavlněným tamponem. Vlasy by měly být suché. Celá chlupatá část hlavy, obočí a krk se zpracovává co nejblíže, pro muže, boky a vousy se zachází. Při odstraňování všelékových vší se petrolej aplikuje na chlupy, v oblasti slabin jako celku a v oblasti konečníku.

Ke snížení škodlivých účinků na kůži můžete do šamponu přidávat i lžičku kerosenu, která pak důkladně rozdrtí mokré vlasy - v tomto případě je léčba ve skutečnosti emulzí petroleje v detergentu. Při léčbě pedikulózy u dětí je nutné kerosin ředit buď uvedeným způsobem nebo v rostlinném oleji (viz níže).

Existuje několik populárních receptů založených na zředěném petroleju, který vám umožňuje odstranit vši bez rizika vážného poškození kůže:

 • Pro dvě lžičky olivového oleje se odebírá jedna lžíce petrolejku a jedna čajová lžička šamponu. Tato kombinace výrazně snižuje agresivní účinek petroleje na vlasy a pokožku.
 • Pro tři polévkové lžíce medu si vezměte lžičku petroleje, čajovou lžičku šamponu a čtyři lžíce horké vody, promíchejte vše a naneste na hlavu co nejdříve.

Lidé ze "staré školy" často doporučují, aby první ošetření hlavy zajistilo, že produkují čistý petrolej a druhý - kontrolní - se směsí olejů. Musíte však pochopit, že tento přístup nese závažné riziko spálení pokožky.

Po aplikaci kerosenu byste měli položit plastový sáček na vlasy a zabalit ručník přes vrchol. Udržujte petrolejové pokrývky na hlavě během 1,5-2 hodin. Při menší expozici je možné udržet vši naživu.

Po uplynutí této doby je ručník a sáček odstraněny a hlava je několikrát promyta šamponem. Praní vlasů se slabým roztokem kyseliny octové je také účinné - to dodatečně oslabuje upevnění nití na vlasy.

Děti s jemnou kůží, je žádoucí, aby kerosen nebyl déle než 1 hodinu. Tři dny po prvním ošetření jsou vlasy ošetřeny směsí 50 gramů olivového oleje a 1 čajové lžičky petroleje. Směs se také udržuje na hlavě asi hodinu a pak se promyje vodou s malým množstvím octa nebo kyseliny citronové. Pak je hlava promyta šamponem.

Po dalších třech dnech byste měli ošetřovací roztok opakovat s olejem nebo medem. Při takovém postupném ošetření nebude kůže na hlavě dítěte trpět a vši uhynou.

"Pokoušeli se otrávit vši kerosenem od malého. Bylo to něco. Dítě vykřikne, zápach je nesnesitelný, tato špína z hlavy se okamžitě začne plížit. Byly drženy jen půl hodiny, ale výkřik byl jako kdyby byl Masha zasazen do pánve. Zajímavé je, že podruhé to nemuselo nic dělat - všechny všichni najednou zmizely. "

Pro odstranění tělových vší je kontaminovaný oděv namočen ve vodě s významným množstvím petroleje - jeden litr petroleje by měl být odebrán v 10litrové vodní nádrži - a měl by být půl dne. Poté se věci umyjí, suší a žehnou.

Kerozenové bezpečnostní opatření

Hlavním nebezpečím z používání kerosenu je nebezpečí popálenin kůže. Při použití čistého petroleje se toto riziko zvyšuje, a proto je nemožné uchovávat látku na hlavě nebo jiné části těla po dobu delší než dvě hodiny. U osob s citlivou kůží může dojít k poškození během půl hodiny.

Předem můžete zkontrolovat citlivost kůže na petrolej. K tomu je třeba aplikovat látku na ohyb loket a držet ji půl hodiny bez umytí. Pokud se v místě aplikace vyskytnou červené skvrny nebo vyrážky, je lepší se vyvarovat odstraňování psů s kerosenem.

Kerosén také hoří a oslabuje vlasy. Někdy může dojít k jejich změně barvy. Pokud jsou vlasy často namalovány, nestojí za to, že by to bylo ošetřeno petrochemickým kerosenem - může se stát křehkou a začne se rozpadat.

V každém případě při odstraňování vši a kousky s petrolejem je třeba se vyvarovat kontaktu s nosem a sliznicemi očí a úst. Pokud k tomu dojde, opláchněte ústa, oči nebo nos s velkým množstvím čisté vody.

Měli byste také pamatovat na hořlavost petroleje a nepracovat s ním v blízkosti otevřených zdrojů plamene.

"Nepoužívejte petrolej! Jednou jsme s dítětem ošetřili naše dítě, bylo nám řečeno, že petrolej pomáhá proti vši. O hodinu později - chemické spáleniny pokožky hlavy a kousky exfoliační kůže a poté měsíc léčby dermatologem. Takže nebuď laskavý a nezabereš normální vši šampon. "

Dodatečné zesílení vlivu kerosenu

Po ošetření vlasů petrochemickým kerosenem se doporučuje, aby vlasy hřebeny se speciálními hřebeny pro vší. Tím se odstraní ještě nehybné, ale oslabené parazity a část nezmrzlé z nití.

U dětí s pečlivým vyčesáváním vlasů ihned po ošetření a dalších dvou až tří dnech můžete parazity zcela odstranit z hlavy a nepracovat s kerosenem.

Pokud dítě má zřetelnou alergickou reakci na petrolej, neukládejte a nekupujte spolehlivý šampon s pedikulicidními všemi. Tyto šampony jsou účinnější než kerosen a jsou téměř vždy bezpečnější.

Nezapomeňte (zvláště pokud nemáte peníze ani petrolej), že nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit vši, je oholit hlavu plešatou. Je to jednoduché, bezpečné a spolehlivé.

Pro Více Informací O Suché Vlasy