logo

Jak se zbavit svrbení hlavy

Svědění pokožky hlavy je spíše nepříjemný pocit, založený na odezvě těla ve formě podráždění oblastí kůže na vnější nebo vnitřní provokativní faktory. V některých případech je zánět epidermis a hlubších vrstev kůže způsoben určitými kožními chorobami.

Opakované poškrábání, z něhož nelze odolat, pouze zhoršuje problém, což vede k vzniku mikrotrhlin, odřenin, vředů. Porušení integrity stratum corneum epidermis hlavy je doprovázeno přidáním infekce. Chcete-li se zbavit svědění, musíte nejprve zjistit příčinu jejího výskytu a odstranit ho.

Příčiny svědění na hlavě

Nejenže to svědění nemůže být ignorováno, protože přináší do života mnoho nepříjemností, nemůže být ponecháno bez léčby. V některých případech to může být jen první známka potíží v těle, doprovázená výskytem zanícených šupinatých náplastí, ohniskem vlasů apod.

Provokativní faktory pruritu jsou mnoho, v každém případě je důležité určit přesné, jinak se zbavit nebude fungovat.

Příčiny svrbivé pokožky hlavy, které se netýkají onemocnění:

 • Stres. Časté vzrušení a psycho-emoční přetížení jsou doprovázeny zvýšeným uvolňováním adrenalinu do krve. Při fyzickém namáhání se tento hormon spotřebuje, ale pokud motorická aktivita nestačí, jeho akumulace se zvyšující se koncentrací v krvi vede k napnutí svalů celého těla, ke vzniku pruritu. Často se tento pocit nazývá svědění na nervu.
 • Nadměrné svalové napětí. Vzhledem k prodlouženým tahům occipitálních a ramenních svalů dochází k narušení krevního oběhu v oblasti hlavy, což je často doprovázeno svěděním kůže spolu s dalšími příznaky.
 • Suchá pokožka hlavy. Mohou se vyskytnout z tepelných účinků na vlasy a pokožku - časté sušení foukáním, použití žehličky k vyhlazení vlasů nebo kudrlinky. Jiné příčiny sucha: těžké vyčerpání těla, časté mytí vlasů, strava s ostrým omezením tuku, stáří (když žlázy téměř přestanou fungovat). Výsledkem je nedostatečné množství mazu, vlasy jsou tenké a křehké a rychle absorbují vlhkost. Mazové žlázy některých lidí v reakci na situaci kompenzují tvorbu nadměrného množství tuku. Osoba, která nesprávně posuzuje problém, začne používat šampon pro mastné vlasy, což dále zhoršuje stav kůže.
 • Podráždění kůže nebo zjevné alergické reakce na použití kosmetiky, jako je lak, šampon, různé pěny, balzámy, barvivo na vlasy apod. Problém barvení vlasů je zvláště důležitý pro ženy. Častá změna barvy od různých výrobců a / nebo nepřesné časové vedení barvení přinejlepším vede k nadměrnému vysychání pokožky hlavy a lupů, v nejhorším případě k rozvoji alergického zánětu. To platí zejména pro barvy, které zahrnují čpavek nebo peroxid vodíku.
 • Alergie k chemikáliím pro domácnost (kontaktní dermatitida). Různé prací prášky, odrůdy mýdla s vonnými látkami, detergenty na mytí nádobí často způsobují alergie, které se projevují kožními vyrážkami, svědění na různých částech těla, včetně hlavy.
 • Hypovitaminóza. Příjem mikroelementů a vitaminů, které nesplňují potřeby těla nebo úplná absence některých z nich, trvale ovlivňuje stav kůže, což vede ke svědění, a to nejen.

Nemoci doprovázené svěděním skalpu:

 • Seboroická dermatitida je zánětlivé a chronické kožní onemocnění vyvolané kvasinkovou lipofilní houbou Pityrosporum ovale. Seborrhea je jedním z mnoha projevů seboroické dermatitidy. Na počátku onemocnění se objevují lupiny, doprovázené svěděním kůže a později seborrheickými plaky, které se rozšířily téměř na celý povrch hlavy.
 • Seborrhea je časté onemocnění pokožky hlavy, se svěděním. Je charakterizován zánětem kožních vrstev, zvýšenou produkcí sekrece mazových žláz - epidermálními lipidy, stejně jako změnami v složení kožního mazu. Hlavní příznaky nemoci - zánětlivé zhuštění horní (povrchové) vrstvy epidermis; vzhled bělavých šupin - lupů a v pokročilých případech - červených plátů pokrytých krustami; závažné svědění.

Suchý typ seborrhy se projevuje ztenčením a křehkými vlasy, svěděním, tvorbou olupujících se ohnisek s velkým množstvím suchých lupin. Když vlasy seborrých vlasů svítí, vypadají neuspořádané a mastné a nažloutlé lupínky jsou silně nasycené mazu.

 • Pediculóza je parazitní kožní onemocnění způsobená různými typy vší. Pediculóza pokožky hlavy provokuje hlavici - Pediculus humanus capitis, která se dostává na kůži při ignorování pravidel osobní hygieny: používání hřebene někoho jiného, ​​nošení hlavy někoho jiného atd.
 • Psoriáza je chronické onemocnění kůže, kloubů a nehtů ze skupiny šupinatého herpesu. Existuje mnoho typů onemocnění, z nichž hlavní jsou vulgární, pustulární, kapkovitá. Tyto druhy, spolu s poškozením různých částí pokožky celého těla, také ovlivňují pokožku hlavy, projevující se psoriatickými pláty, se zvětšením velikosti, které tvoří velké vločkované desky. Kůže je zapálená, může tvořit pustuly se serózním obsahem. Po jejich otevření vzniknou sušené krusty. Těžké svědění od poškrábání se zintenzivňuje.
 • Folikulitida je zánět vlasových folikulů infekční povahy. Výskyt pustulů s purulentním obsahem a jejich následné otevírání s tvorbou v tomto místě malých vředů, pokrytých krvavými purulentními krusty, je doprovázeno bolestivými pocity, svěděním různého stupně závažnosti.
 • Demodekóza je kožní onemocnění vyvolané mikroskopickými roztoči rodu Demodex. Roztoč s dlouhým tělem podobným červům - demodex folliculorum longus - žije ve vlasových folikulích, s krátkým - demodexem folliculorum brevis - v mazových žlázách. Různé oblasti těla jsou ovlivněny, včetně pokožky hlavy. Existuje závažné svědění a vypadávání vlasů.
 • Dermatofytózy - infekční houbové choroby zeoantroponózy. Patří mezi ně favus, trichophytosis (kožní onemocnění), microsporia. Choroby jsou doprovázeny svěděním, zlomeninou nebo úplnou ztrátou vlasů v lézích hub.

Pruritus lze pozorovat na pozadí diabetes mellitus, roztroušené sklerózy, určitých onemocnění jater a žlučníku, například cirhózy, virové hepatitidy, kalciové cholecystitidy.

Svrbení pokožky hlavy: diagnóza

Chcete-li zjistit příčinu svědění, určit potřebná diagnostická opatření a vyvinout taktiku léčby, musíte kontaktovat jednoho z lékařů - dermatologa, trichologa, mykologa nebo dermatokosmetologa. Na základě etiologie onemocnění může být nezbytné konzultovat s dalšími specialisty - endokrinologem, alergikem nebo neurológem.

V první fázi provádí lékař lékařské vyšetření: zjišťuje možné příčiny svědění, stejně jako jeho vlastnosti - trvání a intenzitu, zkoumá postiženou kůži. Ve druhé fázi přiřazuje různé studie, jejichž výsledky mohou potvrdit předpokládanou diagnózu.

Diagnostické metody používané k určení patologie, která způsobila svědění na hlavě:

 • Mikroskopické vyšetření biomateriálu, například obsahu vlasového folikulu, pro detekci podkožního roztoče Demodex. Je předepsána pro podezření na demodikózu.
 • Mikroskopie škrábání s hladkou pokožkou na patogenních houbách. Metoda je používána pro trichofytia, folikulitidu, mikrosporu a mnoho dalších houbových onemocnění.
 • Bakteriologická kultura vypouštění / škrábání na mikroflóře identifikovat typ patogenu a určit jeho náchylnost k antibiotikům, antimykotikům nebo jiným chemoterapeutickým lékům. Studie je nutná k identifikaci folikulitidy, trichofytie atd.
 • Fluorescenční diagnostika s dřevěnou lampou - UV lampa s filtrem. Přiřaďte různým mykózám, dermatosům.
 • Histologické vyšetření kousky postižené kůže. Je určen pro psoriázu.
 • Dermatoskopie Provádí se v případech podezření na favus nebo seboroickou dermatitidu.
 • Spektrální studium vlasů na mikroživinách pomáhá určit příčinu seboroické dermatitidy.
 • Výzkum hormonálního pozadí pacienta. Analýzy jsou potřebné k určení příčiny pruritu v pokožce hlavy.

Léčba pokožky hlavy

Léčba závisí na patologii, která ji způsobila. Zvláštní pozornost by měla být věnována barvám a přípravkům pro péči o vlasy. Správně vyberte balzámy, šampony, masky. Měli by odpovídat vašemu typu pokožky a struktuře vlasů. Doporučujeme, abyste nepoužívali vysoušeč vlasů, curlingu nebo jiného zařízení, které působí na vlasy s vysokou teplotou.

Hlavní terapií atopické dermatitidy a různých alergických reakcí jsou antihistaminika - tavegil, zyrtec, loratidin a další. Ale především je třeba identifikovat příčinu přecitlivělosti organismu, na kterou alergen reaguje tak násilně a odmítá jej užívání nebo se vyvaruje jeho použití.

Seboroická dermatitida je komplexně léčena. Lokální etiotropní léčba spočívá v použití šamponů s obsahem zinku, keratolytických složek a antifungální aktivity, například nizoral šamponu. Provádějte kurzu užívající jednu z antimykotik - ketokonazol, itrakonazol, terbinafin, atd. Pokud se spojila infekce bakteriální přírody, pak se antibiotika ukazují jako masť. Použití kortikosteroidů není vyloučeno. Efektivní fyzioterapie - vysokofrekvenční proudy podle Darsonvalu a kryomassage pokožky hlavy.

Komplexní léčba demodikózy je dlouhodobá, zahrnuje antiparazitickou farmakoterapii, lokální léčbu gelem s metronidazolem a / nebo etherovou nebo alkoholovou lékárnou "mluvčí" spolu s kosmetickými postupy, které obnovují ochranné funkce pokožky. Slabé elektrické proudy během elektroforézy s hydratačními činidly dočasně blokují činnost klíštěte a zvlhčující látky pronikají do hlubších vrstev kůže, léčí ho a normalizují tvorbu kožního mazu.

Skalp postižený kůrovcem je léčen perorálním orálním podáním antifungálních léků, například intrasilu nebo jiných činidel ze skupiny derivátů triazolu. Lokálně se pokožka střídá střídavě s jedním z roztoků obsahujících jod a protiplísňovým gelem. Před léčbou se všechny vlasy z postižené plochy hlavy oholejí. Salicylická masť a roztok manganistanu draselného pomáhají zbavit se hnisavého infiltrátu při aplikaci na kůži, který změkčuje vzniklé kůry, po které jsou dobře odstraněny.

Pokud je příčinou svrbení všeobecná nemoc, musí být síla směřována k její léčbě. S nedostatkem vitaminů a stopových prvků si vezměte vhodný komplex vitamínů a minerálů. Odstranění lupů, zmírnění svědění, posilování vlasových kořenů pomáhá tradičním metodám léčby, ale nejdříve byste se měli obrátit na dermatologa, abyste pochopili důvody a neměli byste se o nic léčit.

Léčte svědění

Příčiny svrbení hlavy mohou být různé, ale léčba tradičními metodami se aplikuje doma vždy po konzultaci s lékařem.

Lékař je schopen určit přesnou příčinu nepohodlného stavu až poté, co obdrží výsledky série studií, kterým je pacient zaslán při počáteční léčbě medu. instituce. Tradiční metody léčby svědění hlavy působí jako hlavní nebo souběžná léčba.

Příčiny svědění

Před zahájením léčby svědění hlavy doma je nutné určit příčinu tohoto onemocnění. Některá patologie a alergie na kosmetiku mohou způsobit nepohodlí na povrchu epidermis.

Faktory způsobující vznik nepříjemných příznaků jsou:

 • parazitické nemoci - činnost klíšťat, pedikulóza apod.;
 • nervový šok, deprese, stres;
 • alergie na kosmetiku, šampon;
 • nevhodná péče o kudrlinky;
 • houbová infekce epidermis (mykóza);
 • seborrhea;
 • pravidelné používání vysoušeče vlasů, termoplast;
 • časté praní pramenů;
 • dermatitis;
 • suchost pokožky (nedostatek vitamínů a minerálních složek);
 • zvýšený svalový tonus na krku, rameni nebo zadní části v důsledku narušení zásobení krve, což vyvolává vznik hypoxie a stálého svědění.

Výběr metod pro léčbu svrbení hlavy s lidovými léky závisí na provokujícím faktoru, který způsobil vzhled nepříjemného stavu. Je důležité si uvědomit, že v některých případech (houba, seborrhea a jiná onemocnění) pouze lékař předepisuje podrážděnou léčbu epidermis.

Jak se zbavit svědivých metod lidové pokožky hlavy?

Svědění na povrchu hlavy se často stará o osobu. Nepríjemné nepohodlí způsobují, že je obtížné vést normální život. Je důležité, aby se v počáteční fázi vývoje snažil tento problém odstranit, ale aby se účinně zbavil podráždění hlavy, je třeba nejprve zcela vyloučit provokující faktor.

Je-li nepříjemný příznak způsoben vývojem parazitických onemocnění (pedikulóza), jsou předepsány pilulky a léky - sprej Spray Plus, krém Nittifor, Pediculen lotion.

Masky pro svědění pro pokožku hlavy se používají, pokud je nepříjemný příznak vyvolán vývojem a aktivitou symptomů seboroické dermatitidy. Spolu s maskami lékař předepisuje místní prostředky založené na látkách obsahujících hormony - ketokonazol.

Pokud je podráždění pokožky hlavy způsobeno alergiemi na kosmetiku nebo přípravky pro péči o vlasy, doporučujeme používat antihistaminika - Zodak, Citrin. V případě alergické reakce je základem terapie úplné vyloučení provokujícího faktoru.

Hubové léze pokožky hlavy jsou vždy ošetřovány pod dohledem lékaře. Antifungální léky jsou předepisovány jako hlavní terapie - Miconazolová masť, lotion Griseofulvin, Clotrimazolová masť.

Šampon

Pro vyloučení svrbení hlavy se používají medikované šampony. Před stanovením léku nebo zahájením léčby lidovými léky je důležité zjistit důvod, proč se hlava stéká.

Při léčbě mykotických onemocnění, mykóz, dermatitidy, seborrhy jsou předepsány následující možnosti terapeutických šamponů jako komplexní terapie:

Při parazitických lézích hlavy (vši) je indikováno použití antiparazitárních léčivých šamponů:

Prostředky lidové terapie pomáhají zbavit se bolestivého svědění hlavy. Je důležité objasnit, že tradiční způsoby léčby nejsou schopny jednat jako hlavní terapie parazitární nemoci nebo houby. Hlavním rysem lidové terapie je odstranění nepříjemného příznaku a obnovení poškozené vrstvy epidermis.

Jablečný ocetový ocot

Účinným prostředkem pro svrbení pokožky hlavy je určen přírodní jablečný ocet. Pro výrobu terapeutického roztoku je třeba v 1/2 l. teplou vařenou vodou mix 2 lžíce. lžíce aktivního produktu. Připravená směs je jemně rozptýlena masírováním prstů na pokožku po celém povrchu pokožky hlavy. Doba expozice je 5 minut. Dokončuje terapeutický postup důkladným propláchnutím pramenů teplou tekoucí vodou.

Tato metoda pro léčbu pokožky hlavy na hlavě je účinná, pokud důvodem pro nepříjemné stavy je nedostatečná péče nebo použití nevhodné kosmetiky. Jablečný ocet je komplexní léčebný lék, který pomáhá zbavit se seborrhy a vši.

Cibule Husk

Většina lidových léků na svrbení hlavy se provádí se zařazením cibulové kůry. Produkt je účinný při odstraňování různých problémů s prameny.

Metoda vaření cibulového vývaru: oddělte plevy od 8-10 cibule, nalijte je 1 l. studenou vodou. Vařte připravenou směs za mírného ohně po dobu jedné hodiny, po deformaci, ochlaďte a aplikujte jako oplach pro prameny. Cibulová kůra se doporučuje k opláchnutí kadeří pokaždé po úpravě vody. Zmizení podráždění na pokožce hlavy je patrné po trojnásobném použití tohoto receptu.

Tar

Birch dehet pomáhá zbavit bolestivé podráždění hlavy. Aktivně se podílí na receptech zaměřených na léčbu nejrůznějších problémů s prameny, například odstraňuje lupy, je komplexním prostředkem terapie hub.

Pro léčbu nepříjemného příznaku se maska ​​připravuje podle následujícího receptu: v 1/2 lžíce. vodka lehce hněte 10 gramů měkkého dehtu a 30 gramů ricinového oleje. Směs důkladně promíchejte, dokud se nerozsvítí a nerozdělí se na pokožku hlavy, aby se pohodlně oddělily zvlněné kousky. Chcete-li zlepšit terapeutický výsledek, doporučuje se položit vrstvu celofánu na povrch pramene a vše nahoře navázat pomocí vlněného šátku. Doba expozice je 2 hodiny, poté masku vypláchněte teplou vodou a kapkou šamponu.

Pulp jablek

Při dermatitidě a seborrheu pomáhá jablková maska ​​uvolnit svrbivou pokožku hlavy. Chcete-li provést nápravu, budete muset rtěnku 2 velkých jablek na strouhák. Rozložte čerstvé šťouchané brambory na rozkroku pramenů a pak hřebenem nakrájíme hřeben s jemnými zuby. Udržujte masku na zámcích po dobu půl hodiny a opláchněte jí tekoucí vodou.

Jablková maska ​​uvolní pokožku bolestivého podráždění, pokud se ovocná kaše používá 7 dní denně.

Pampelišky a citron

Maska na vlasy se žlutými květinami pampelišky a čerstvou citronovou šťávou může účinně léčit pokožku hlavy. Recept: Ponořte hrst květin do 50 ml. vodka, hněte do 1/2 lžíce. lžíce jablečného octa a čerstvě vymačkaného citronového džusu. Nechte po dobu 14 dnů, poté - denně namazat skalp získané rostlinné mléko.

Pokud znáte příčinu svědění hlavy, rychle se zbavíte bolestivého nepohodlí. K prevenci výskytu tohoto problému však pomůže jednoduchá prevence, která spočívá v adekvátní péči o vlasy a včasné léčbě jakýchkoli kožních onemocnění.

Jak se zbavit svědícího skalpu?

Svrbení pokožky hlavy je dočasné nebo trvalé podráždění pokožky, které člověku způsobuje nepohodlí.

Tato podmínka přispívá k vlivu vnějších negativních faktorů. Ale v některých případech svědění může signalizovat přítomnost závažných onemocnění. Někdy se k tomu přidává zarudnutí pokožky hlavy.

Takový problém je třeba věnovat včas. Ve většině případů to účinně pomůže odstranit svědění ošetření pokožky hlavy doma. Nejčastěji po odstranění zdroje podráždění zmizí svědění.

Vývoj onemocnění povede k vyčerpání kůže, poškození ve formě prasklin. Na druhou stranu to může způsobit přidání infekce a způsobit zánět.

Příčiny pruritu

Je důležité zjistit příčinu svědění pokožky hlavy. Teprve potom se můžete trvale zbavit tohoto problému.

Mezi hlavní důvody patří:

 1. Parazitické léze. Na pokožce hlavy může parazitizovat vši, blechy, klíšťata, filarii. To je nejčastější důvod. Pro diagnostiku je to velmi jednoduché. Tyto parazity jsou vizuálně viditelné.
 2. Houba Existuje mnoho druhů hub na pokožce hlavy. Při normální imunitě těla jsou neškodné. Ale s příchodem příznivých podmínek pro energickou činnost houby se rozvíjí všestranný stav. Je doprovázena nesnesitelným svěděním.
 3. Diabetes. Vysoká hladina cukru v krvi může způsobit svědění pokožky hlavy. A může to také vyplynout z nadměrné konzumace sladkostí. Současně je nutné vyloučit sladkou stravu a držet se určité stravy. Po chvíli zmizí svědění.
 4. Lupy Vzhled lupů často vede k závažnému pruritu. Často nevědí, jak s nimi zacházet, lidé používají různé dostupné nástroje. V tomto případě lupiny nezmizí, protože jejich vzhled je důsledkem porušení procesu tvorby tuku. Pokud se tento problém nevyřeší, vyvolá vývoj onemocnění, jako je seboroický ekzém.
 5. Seboroická dermatitida. Kožní onemocnění je způsobeno narušením mazových žláz. Existují dva typy seborrhy: suché a mastné. První se vyskytuje jako důsledek poklesu aktivity mazových žláz a druhá se vyznačuje hojným vylučováním mazu se sníženým chemickým složením. Suchá seborrhea je doprovázena lupinami, netolerovatelným svěděním pokožky hlavy a vzhledem černých čenich.
 6. Alergická reakce na šampony a jiné výrobky pro péči o vlasy. Při změně šamponu, kondicionéru, masky, kůže často začíná svědění, objeví se zarudnutí. V takovém případě je nutné je přestat používat a vrátit se k ověřenému nástroji. Nejčastěji je svědění způsobeno složkou, jako je laureth sulfát sodný nebo laurylsulfát sodný. Pokud potíže přetrvávají, měli byste se poradit s tricholožkou, abyste diagnostikovali pokožku hlavy a zjistili přítomnost alergických reakcí. Společným jevem je alergie na barvivo na vlasy. V přítomnosti amoniaku a peroxidu vodíku ve svém složení se po aplikaci může objevit svědění pokožky hlavy. Proto před barvením vlasů jakýmikoliv prostředky je lepší testovat alergickou reakci. Pokud se po operaci svrbení nezastaví, můžete použít neutralizační barvicí šampony. Po vymytí barvy by si měly umýt vlasy.
 7. Příčina podráždění a svědění pokožky hlavy může být alergická na prací prostředek nebo opláchnout ložní prádlo.
 8. Použití vysoušečů vlasů. Časté mytí hlavy, používání vysoušeče vlasů, rovnačky a další zařízení nejen vysuší pokožku a způsobí svědění, ale také poškodí vlasy.
 9. Suchá kůže Při svědění může dojít kvůli velmi suché kůži. Současně se vlasy stávají suchými a křehkými, silně přehnané a elektrifikované nemohou být stylizované. Způsobuje selhání v produkci kožního mazu. Přípravky na zvlhčování vlasů pomáhají vyřešit tento problém.
 10. Svědění pokožky hlavy je důsledkem nedostatku mastných kyselin, vitamínů a mikroelementů.
 11. Různé stresory. Již dlouho je prokázáno, že stres způsobuje svědění pokožky hlavy. Jedná se o psychologický tlak, nadměrný duševní nebo fyzický stres, emoční nestabilitu. Na pozadí těchto faktorů se adrenalin aktivně vyrábí v těle. Chcete-li jej stáhnout, potřebujete fyzické cvičení. Při jejich nepřítomnosti se adrenalin akumuluje v krvi a způsobuje vážné svědění.
 12. Svalové napětí. Velmi často se svědění vyvolává napětí ve svalech na zádech, ramenou, krku. V důsledku toho se mikrocirkulace zhoršuje. Navíc konstantní napětí svalů pokožky hlavy může vést k mikrotraumám svalových vláken a způsobit zánětlivý proces. Tento problém je doprovázen nesnesitelným svěděním.
 13. V závažných případech se svědění vyskytuje v důsledku intenzivního vypadávání vlasů. V tomto případě budete potřebovat terapii zaměřenou na uvolnění svalových vláken hlavy.
 14. Mechanické poškození. Poškození měkkých tkání hlavy během fáze hojení ran způsobuje svědění. Je poměrně silná, když se rána začne utahovat.

Samoléčení svědění kůže na hlavě

Svědění je problém, který nezmizí sám o sobě. Bez včasného vyloučení příčiny, která ji vyvolává, vznikne onemocnění a povede ke komplikacím.

Proto je důležité vědět, jak léčit svrbivé vlasové pokožky hlavy a lupů.

Pro léčbu takových onemocnění účinně aplikujte fyzioterapii a masáž. Pro normalizaci mazových žláz byly už dlouho používány odtučněné léčivé byliny.

Obzvláště užitečné jsou kopřiva, dubová kůra a heřmánek. Pomocí masáže se aktivuje krevní oběh, což zlepšuje výživu pokožky.

Existují další užitečné tipy:

 1. Použijte cibuli a česnek. Obsahují síru a kyselinu, což účinně odstraňuje svědění a lupy způsobené barvením vlasů. Pro vaření je třeba přidat citronovou šťávu a rostlinný olej čerstvé šťávě z cibule nebo česneku. Všechny složky jsou ve stejném množství. Výsledná směs by měla být aplikována na vlhké vlasy a ponechána po dobu půl hodiny. Po tom, opláchněte teplou vodou, po přidání octového nebo citrónového džusu.
 2. Účinně maska ​​pro pokožku hlavy ze svědění a loupání na základě jablek. Pro vaření je třeba brouřit na hrubé struhadle jedno středně velké jablko. Výsledná hmota se nanáší na pokožku hlavy před praním. Nejlépe položte na bavlněné víčko, nechte půl hodiny a umyjte se. Musíte udělat takovou masku dvakrát týdně.
 3. Maska olivově-citrónová zvlhčuje pokožku hlavy, bojuje proti lupům, čistí. Pro vaření budete potřebovat 2 lžíce olivového oleje a 1 lžíci citronové šťávy. Zahřejte olej ve vodní lázni a přidejte citronovou šťávu. Výsledná kompozice se nanáší do pokožky hlavy, nahoře na plastový sáček a ručník. Po 20 minutách opláchněte lékařským šamponem.
 4. Při zvýšené suchosti pokožky hlavy můžete použít masku z lněného a olivového oleje. Smíchejte oleje, každá polévková lžíce a zahřejte ve vodní lázni a utřete hotovou směs do pokožky hlavy. Z výše položte klobouk a oteplujte ručník. Vypláchnout za půl hodiny.
 5. Ovesná maska ​​dokonale vyživuje, hydratuje a čistí pokožku. Pro jeho přípravu budete potřebovat bylinný odvar z kořene, heřmánku, šalvěje nebo plantain - 6 polévkových lžic. Ovesné vločky - 2 lžíce. Zpočátku je třeba připravit odvar, vaření léčivých bylin. Pak ovesné vločky nalijte tento nástroj a nechte je nafouknout. Výsledná směs se masíruje do kůže a vlasových kořenů. Zakryjte plastovou tašku a obalte ručníkem. Nechte dvě hodiny a opláchněte neutrálním šamponem.
 6. Účinným způsobem, jak uklidnit pokožku hlavy, je pampeliška. Čerstvé pampelišky potřebují nakrájet, vložit do kontejneru a nalijte 50 ml vodky. V této směsi přidejte šťávu z čerstvě vymačkaného citronu a čajové lžičky kapalného medu. Dobře promíchejte a trvejte dva týdny. Poté napusťte infuzi a aplikujte na kůži a vlasy půl hodiny před umytí. Noste klobouk nebo šátek zhora.
 7. Banánová maska ​​pomůže proti svrbení pokožky. Chcete-li to provést, smíchejte poloviční banán, čajovou lžičku s cibulovou šťávou a lžíci teplého medu. Aplikujte masku na vlasy a nechte 40 minut, poté opláchněte.

Používání šamponů k léčbě svědění

V moderním světě jsou lidé příliš zaneprázdněni. Nemají čas na přípravu lidových receptů, pokud se objeví svrbivý skalp a co dělat při svědění, protože je obtížné vydržet.

Je rozumné použít speciální šampon proti svědění pokožky hlavy. Může mít jiné pozitivní vlastnosti.

Tyto prostředky jsou rozděleny do 4 skupin:

 • antibakteriální;
 • očistění z kožního mazu;
 • antifungální;
 • exfoliating.

Můžete koupit šampony v lékárně. Nejpopulárnější z nich jsou:

 1. Nizoral - antifungální šampon, vyrobený v Belgii. Nástroj účinně bojuje proti symptomům onemocnění. Zabíjí houbu, bolestivé svědění a odlupování. Pokud se používá dvakrát týdně, pak za měsíc zmizí problémy.
 2. Sebozol - má hojivý účinek a obnovuje postiženou kůži. Je třeba používat nejméně jeden měsíc dvakrát týdně.
 3. Sulsena je oblíbený šampon, který funguje dobře. Odstraní svědění a odlupování.

Použití speciálních šamponů by mělo být přísně v souladu s pokyny. V opačném případě situaci jen zhoršíte.

Esenciální oleje k boji proti lupům a svědění

Existuje další účinný způsob léčby svědění pokožky hlavy a lupů. Je založen na použití esenciálních olejů. Jsou součástí mnoha šamponů s kosmetickým a léčebným účinkem.

Nejoblíbenější v lidové medicíně je olej z čajovníků a lopuchu. Doma mohou být použity v čisté formě. Pomáhají nejen zbavit svědění pokožky hlavy a lupů, ale také zdravě vypadají vlasy.

Použití silice je poměrně jednoduché. Prostě potřebují do vlasové pokožky a vlasových kořenů třepat, nechat nějakou dobu, zabalit si hlavu plastovým pytlíkem a ručníkem.

Hlavní léčebné vlastnosti olejů:

 1. Ropový olej - eliminuje lupy, snižuje ztrátu vlasů. Po aplikaci se stávají silnými a lesklými.
 2. Olej z čajovníku - odstraňuje lupy způsobené houbou do 7 dnů od začátku aplikace.
 3. Levandulový olej - pomáhá urychlit růst vlasů, eliminuje lupy a vlasy lesknou. Několik kapek oleje by mělo být smícháno se šamponem a umýt si vlasy.
 4. Ricinový olej - zmírňuje svědění, lupy a zabraňuje vypadávání vlasů.
 5. Kokosový olej - má pozoruhodný antibakteriální účinek, posiluje tenké vlasy. Zabraňuje lupům a šedivým vlasům. Může být přidán do šamponu.
 6. Mandlový olej - vyživuje vlasové kořeny, eliminuje rozštěpené konce a lupy. Může být používán několikrát denně, kapající pár kapek na hřeben.
 7. Lněný olej, jojobový olej a řešetlák - účinně eliminuje lupy, posiluje a vyživuje vlasy.

Dieta pro léčbu svrbení hlavy doma

Výživa ovlivňuje vlasy a pokožku hlavy. Nevyvážené a nezdravé potraviny způsobují svědění, odlupování a zánět kůže hlavy.

Abyste předešli takovým problémům, měli byste dodržovat doporučení:

 1. V denní stravě zadejte játra, kvasnice, vejce, mandle.
 2. Proveďte pravidlo pravidelné konzumace mléčných výrobků.
 3. Nejíst sladké a mastné.
 4. Pít spoustu čisté vody.
 5. Jezte potraviny, které obsahují vlákninu.
 6. Jezte čerstvou zeleninu a ovoce.

Pokud problém již existuje, použití stravy spolu s léčbou urychlí proces hojení.

V podstatě oblíbené recepty a speciální nářadí dobře působí při odstraňování svědění pokožky hlavy a lupů.

Při absenci pozitivního výsledku byste se měli poradit s lékařem. Tím se vyloučí výskyt závažných problémů a nemocí.

Tyto materiály budou pro vás zajímavé:

Související články:

 1. Léčba seborrhy pokožky hlavy domaSeborrhea je onemocnění kůže, při kterém jsou funkce mazových žláz narušeny.
 2. Jak se zbavit krve v krku při otáčení hlavy?Krvácení v krku je prvním příznakem vzniku cervikálního vývoje.
 3. Jak se zbavit porézní pokožky na obličeji?Zvětšené póry na obličeji - to je spíše závažná vada, která.

Jak léčit svrbění hlavy doma

Mnoho lidí zná pocit nepohodlí spojených se svědivou pokožkou hlavy. Takový problém vážně komplikuje život ve všech oblastech komunikace. Koneckonců, kromě bolestivých pocitů se mohou objevit i lupy, kůže se stává suchá nebo příliš mastná. Pak fyzické nepříjemnosti doplňují extrémně nepříjemné kosmetické problémy.

Časté příčiny svědění

Svědění není snadné přinést potíže, ale také docela nebezpečné, protože poškrábání chlupaté oblasti vede ke ztenčení vrstvy pokožky, tvorbě malých ran, někdy dokonce trhliny. Takové poškození může vést k infekci. Je třeba konzultovat s lékařem - trichologem, pokud se tyto příznaky přidávají ke svědění:

 • vzhled otevřených ran;
 • těžké lupy;
 • kůry na kůži.

Jak se zbavit svědícího skalpu, můžete zjistit příčinu výskytu takového nepříjemného příznaku.

Seborrhea. Nejčastější příčina svědění. Práce mazových žláz se zhoršuje kvůli houbové chorobě nazvané seboroická dermatitida. V závislosti na množství tvorby kožního mazu se uvolňuje suchá seborea (nedostatek tuku) a mastná seborrhea (nadměrná sekrece). Příbuzné příznaky: svědění, lupy, akné, zanícená kůže.

Seborrhea podporuje vývoj hub a dalších nebezpečných mikroorganismů v kanálech mazových žláz. K tomu dochází během období snížené obranyschopnosti a vede k uzavření pórů. Při běžném česání se tyto puchýře dotýkají a uvolněná vlhkost zvyšuje oblast zánětu.

Zbavte se. Další příčinou může být houbová onemocnění, podobně jako versicolor. Nemoc se projevuje výskytem oblastí s částečnou ztrátou vlasů nebo dokonce bez nich. Můžete se dostat nakazit docela jednoduše od nemocného člověka nebo zvířete.

Pediculóza. Vzhled parazitů ve vlasech je také důvodem svědění. Nejčastější nepřátelé lidských vlasů - vši - skusují kůži a pijí krev. Kousnutí je doprovázeno ostrým brnění, které způsobuje svědění a zarudnutí. Paraziti jsou velmi nebezpeční, protože mohou být nositeli nebezpečných chorob (tyfus, Volynská horečka).

Všichni se rychle šíří v podmínkách katastrof, vojenských akcí, když není možné splnit hygienické požadavky. V dětské skupině se můžete snadno nakazit, protože lehký dotek pacienta stačí k tomu, aby se parazit dostal na vlasy. Dítě je možné chránit častým prohlížením vlasů lupou. Pokud parazity není možné vidět, pak budou jejich bílé larvy (nits) viditelné.

Lupy Mírná forma seboroické dermatitidy, při které se velmi rychle odlupují kožní vločky, se na vlasy objevují lupínky. A svědění pokožky hlavy často způsobuje tuto chorobu. Pokud nezačnete léčbu, lupiny se stanou závažným onemocněním houbami. Je rozumné okamžitě začít řešit problém.

Mnoho lidí se mýlí, přibližuje se k tomu jako kosmetický problém a používá krémy, šampony a jiné prostředky. které způsobují jen větší podráždění. Chcete-li bojovat proti lupům, musíte si vybrat léky, protože jejich vzhled je stimulován kvasinkami jako houbami nebo chybami v hygieně pokožky hlavy.

Alergie. Používání nové kosmetiky často vede k alergii a je často doprovázeno svědivou kůží. Je nutné přestat mytí vlasů šamponem, kondicionérem, pokud po umytí pocítíte svědění. Také alergie se často stává reakcí na barvení vlasů (pro barvy obsahující peroxid vodíku a amoniak).

Silné chemické látky někdy způsobují svědění během barvení. Můžete se chránit před nepříjemnými následky pomocí jednoduchého testu na alergickou reakci. Chcete-li to provést, naneste malé množství laku na vnitřní povrch lokte a pozorujte, jak kůže reaguje. Dalším důležitým bodem je, že je nejlepší vyrábět barvivo na neprázdené vlasy, protože jsou nejlépe chráněny vrstvou mazu.

Symptomy svědění v hlavě, příčiny a způsob léčby této nebo té choroby by měly být určeny kvalifikovaným odborníkem. Chytání se může jen zhoršit problém.

Chyby v hygienických postupech

Žlázy pokožky hlavy pod pokožkou hlavy produkují spoustu tuku, což se stává ochranou vlasů před vysycháním. Zde jsou některá opatření, která mohou poškodit vaši pokožku a vlasy.

 1. Šamponování by se mělo provádět nejvýše dvakrát týdně. Pokud se nedržíte tohoto pravidla, produkuje se příliš málo tuku a v důsledku toho se pokožka stává suchá a vlasy jsou křehké. Také časté mytí může zvýšit tuhost vlasů.
 2. Použití vysoušeče vlasů může také způsobit svědění. Tenká kůže suší z horkého vzduchu, což vede ke zhoršení vlasů. Stejný problém nastává, když vlas vypadne na slunci.
 3. Časté zbarvení postup suší vlasy a je slabý a tenký.
 4. Problémové situace mohou nastat s nedostatkem vitaminů a minerálů. Kůže nemá dostatek výživy, takže se vyskytují problémy.
 5. Velmi vzácné mytí vlasů (jednou za sedm dní nebo méně) zaručuje, že hlava začne svědit. Je to všechno o antibakteriálních složkách mazu, které žijí asi sedm dní. Po této době dojde k svědění.
 6. Psychologický stav, kdy je osoba stresovaná nebo depresivní, často způsobuje svědění. Takové situace nepříznivě ovlivňují práci celého organismu a zejména pokožky. Další zajímavostí je, že i myšlenky na vší a bakterie zvyšují svrab.

Léčba onemocnění

Svědění je pouze souběžným projevem určité nemoci, proto by léčba měla začít diagnostikovat příčinu, která ji způsobila. V takovém případě je nutné konzultovat lékaře, který bude na základě testů a rozvinutých charakteristik schopen co nejpřesněji zvolit léčbu. Zde jsou některé pokyny pro potírání tohoto onemocnění.

Paraziti. Dnes je mnoho vysoce kvalitních a účinných léků, které lze koupit v lékárně, proti všem a dalším škůdcům. Například parní sprej Plus, pedikulární krém, nitifor (k dispozici ve formě roztoku a krému). Mají neuroparalytický účinek, tak rychle a účinně odstraňují parazity. Nezapomeňte, že další fáze boje bude provázet nitky s hřebenem s jemnými zuby. Je nutné vyšetřit všechny členy rodiny na infekci.

Oblečení a lůžkoviny nemocného by měly být ošetřeny ve vařící vodě a žehliti dobře zahřátým železem. Použití lidových prostředků (například technických látek) nezaručuje 100% výsledku a může mít vedlejší účinky. Co se týče demodikózy, je lepší poradit se s lékařem, protože je obtížné diagnostikovat a pouze lékař by měl předepisovat léky.

Seborrhea. Léčba vyžaduje spoustu času a úsilí, stejně jako kvalifikovanou konzultaci. Je důležité si uvědomit, že závažná část léčby spočívá v dodržení správné stravy, předcházení stresovým situacím, kontrole rovnováhy hormonů, dostatek odpočinku a spánku. Je nutné neustále sledovat hygienický stav pokožky.

Suchá kůže Racionálně aplikujte masku s výživným a hydratačním účinkem. Takové masky změkčí pokožku a zlepšují tok krve. Pití dostatečného množství vody (minimálně 1,5 litru denně) ušetří tělo z nedostatku vlhkosti.

Nedostatek vitamínů a minerálů. Vitamínové komplexy (Abeceda, Vitrum, Complivit, Pikovit) pomohou tomuto problému zvládnout, zmírní svědění pokožky hlavy. Domácí léčba je možná, pokud nejsou žádné další příznaky, jako je otok končetin, nevolnost, zvracení a horečka.

Lidové prostředky

Lidové léky na lupy a svědění mohou co nejkratší dobu uložit osobu z tohoto příznaku. Masáž má například vysoký stupeň produktivity. Příznivý účinek na krevní oběh, a tím zvyšuje výživu pokožky.

Bylinné léky Tinktura a odvar z léčivých rostlin (kopřivka, dubová kůra, heřmánek) tónuje pokožku a zlepšuje funkci tukových žláz. Jsou terapeutickými složkami a jsou schopni zmírnit svědění kůže.

Česnek a cibulová šťáva. Obsah těchto šťáv kyseliny a síry pomáhá odstranit lupy, uklidňuje svrab po zbarvení vlasů. Pro přípravu tohoto nářadí je nutné smíchat v rovnoměrných částech čerstvé džusy, cibuli a česnek, rostlinný olej (nejlépe olivový olej). Aplikujte tuto masku na mokré vlasy po dobu půl hodiny, pak opláchněte vodou citronovou šťávou nebo octem (přidejte docela trochu).

Další studna schopná odstranit svědění ze jablek. Je nutné jablko na roštu na hrubo strouhat a před mytí aplikovat na pokožku hlavy. Pak položte bavlněný klobouk a držte masku po dobu 30 minut. Tento postup je nutné provést jednou za 3 až 4 dny.

Pampelišky květiny. Je třeba, aby z nich byl vyvinut pleťový krém, který dobře svrbí. Chcete-li to udělat, vezměte si trochu (kopeček) čerstvé květy, nakrájejte a vložte do skleněné desky. Přidá se také 50 ml vodky, šťáva z jednoho citronu, 1 polévková lžička. zlato Všechny ingredience se mísí a trvají 14 dní. Naplnit připravenou hmotnost a lze ji aplikovat během 30 minut. před hygienickými postupy se ujistěte, že nosíte klobouk nebo šátek. Pak byste si měli umyt vlasy šamponem.

Cibule Husk Vařící vývar: losos ze 4 cibule a 1 litr vroucí vody zaslané do smaltované misky. Přidejte směs na oheň a vaříme 1 hodinu na nízké teplotě. Použijte tento odvar k opláchnutí. Výsledek je patrný po 2-3 aplikacích.

Pokud se takové metody nedaří vyhnout se svědění, musíte se poradit s lékařem. Možná jste špatně identifikovali onemocnění nebo je to závažnější a vyžaduje lékařskou péči.

Preventivní opatření

Svrbení lze předejít použitím následujících pokynů:

 1. Odpovídá dodržovat pravidla hygieny. To ochrání pokožku hlavy před infekcí hubami, infekčními a jinými nemocemi.
 2. Každý den sledujte správnou výživu, protože s jídlem byste měli mít do těla všechny potřebné vitamíny a minerály.
 3. Vyhněte se stresu, dostatek spánku a dostatek odpočinku.

Metody léčby svědění hlavice oficiální a tradiční medicíny

Existuje široká škála léků a účinných lidových léků pro antipruritické působení. Můžete si je koupit v lékárně nebo je připravit sami. Existuje mnoho nástrojů, které mohou poskytnout rychlou úlevu od svědivé pokožky hlavy.

Svrbení pokožky hlavy je projevem seboroické dermatitidy. Potřeba poškrábání vzniká v důsledku podráždění nervových zakončení produktem vitální aktivity mikroorganismů, které se aktivně reprodukují během seborrhy. Chcete-li odstranit svědění pomocí prostředků oficiální a tradiční medicíny.

Léčba pro svědění pokožky hlavy

Svědění pokožky hlavy je důsledkem odlupování vápníku, které se tvoří během mastné a suché seborrhy. Tento proces se zhoršuje aktivitou hub, jejichž mycelium roste do buněk stratum corneum epidermis. K tomu dochází v jakékoli formě seborrhy: mastné, suché nebo smíšené.

Vložte "Sulsena"

Farmaceutický průmysl nabízí dva druhy pasty Sulsen: 1% a 2%. Druhý je účinnější než první, protože obsahuje více účinných látek - disulfid selenu. Jedná se o poměrně agresivní směs, jejíž přebytek může způsobit chemické poleptání. Proto u lidí s citlivou pokožkou se doporučuje 1% pasty.

Účinek léku je zaměřen na normalizaci mazových žláz a na proces obnovy kůže. Těstoviny mají antifungální účinky, takže odstraňují patogeny. Proces buněčného peelingu se postupně vrátí k normálu. Lupiny zmizí.

Použití:

Přípravek se aplikuje na čisté, suché vlasy, které by měly být vyčesané pro větší pohodlí. Vložte do pokožky 1-2 minuty. Výrobek má příjemný zápach broskví a odpovídající oranžovou barvu. Po 15 minutách se hlava umyje teplou vodou pomocí neutrálního šamponu, který neobsahuje aktivní terapeutické přísady. Doporučený průběh léčby je 3 týdny. Chcete-li však vyloučit opakování, musí být pasta použita do 3 měsíců.
https://www.instagram.com/p/BDn-Fyzm0K9/?tagged=%D1%81%D1%83%D0% BB% D1% 8C% D1% 81% D0% B5% D0% BD% D0% B0

Cloderm ("Cloderm")

Aktivní složkou léku "Cloderm" je clobetasol. Terapeutické činidlo má výrazný protizánětlivý a antibakteriální účinek. Účinně odstraňuje podráždění a svědění pokožky hlavy. Při provádění léčebných postupů je nutné zajistit, aby se masť nedostala do očí.

"Clauderm" se aplikuje na pokožku hlavy, třepí masážní pohyby prstů.

Lék je účinný, nedoporučuje se užívat déle než 5 dní. Masti lze aplikovat nejen na pokožku hlavy, ale i na oblast krku za vlasovou částí. Po proceduře důkladně umyjte ruce.

Masť "Micozoral"

Léčivý přípravek "Mykozoral" se vyrábí ve formě tablet, šamponu, svíček, tobolek, masti. Všechny tyto nástroje jsou stejně účinné. Hlavní účinnou látkou je ketokonazol, který inhibuje patogeny škodlivé pro houby jakéhokoli druhu. Masti lze aplikovat na krk a jiné části těla.

Před použitím je nutné provést test citlivosti na složky terapeutického činidla. K tomu je třeba nanášet malé množství masti, krému nebo šamponu na dutinu zápěstí nebo kolena. Sledujte ošetřené místo 10-15 minut. Pokud chybí známky podráždění kůže, může být léčba provedena.

"Mycozoral" musí být aplikován nejen na lézi, ale i na oblasti zdravé kůže kolem ní. Proto, při léčbě lupů a svědění na pokožce hlavy, a zachytit krk. Terapeutické postupy se provádějí 1krát denně po dobu 3-5 dnů.
https://www.instagram.com/p/BRbiDuDlfdy/?tagged=%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0Be%D1%80%B0% D0% BB

"Friderm tar"

Birch dehet je dlouho známý pro své antibakteriální, antivirové, antifungální, protizánětlivé účinky. Tato látka je součástí dehtového šamponu Friderm. Dermatologie a trichologové ji doporučují jako účinný prostředek k odstranění svědění pokožky hlavy.

Při systematickém použití je pozorováno zlepšení stavu vlasů a pokožky hlavy. Šampon Librederm "Tar" a lék ze série "Family Doctor" "Tar + Tea Tree" mají podobný účinek.

Šampony se používají při každém mytí vlasů. Po nanesení na hlavu a tvorbě pěny se třepí do pokožky po dobu 1-2 minut. Poté se umyjte pod tekoucí vodou.

Prostředky k odstranění svědivého krku

Seborrhea je často lokalizována v okcipitální oblasti hlavy. Svědění, ke kterému dochází při této chorobě, dobře reaguje na léčbu šamponem Friederm zinc. Jedná se o terapeutické léčivo, které se skládá z antifungálních a protizánětlivých látek. Hlavní aktivní složkou je zinečnatý zinek.

Šampon je zvláště účinný v suché formě seborrhy. Má zvlhčující a svrbivý účinek. Snižuje křehkost vlasů, zvyšuje jejich pružnost. Při aplikaci se věnuje zvláštní pozornost okcipitálním a časovým oblastem hlavy. Lék se třepe do kůže po dobu 1 až 2 minut, poté se opláchne teplou vodou. Doporučená frekvence použití - 1-2 krát týdně. Průběh léčby je 14 dní.
https://www.instagram.com/p/BXAUxnpDBD_/?tagged=%D1%84%D1%80%D0%B8% D0% B4% D0% B5% D1% 80% D0% B5% D1% 80 D0% B8% D0% BD% D0% BA

Krém a masť "Panthenol"

Krém a masť "Panthenol" mají stejný účinek: účinně snižují svědění pokožky hlavy, pomáhají eliminovat lupy, léčí, zmírňují záněty a aktivně působí proti vývoji hub a jiných patogenních mikroorganismů. Konzistence krému a masti je stejná. Ale krém je bílý a masť je žlutá. Krém obsahuje ochucovadlo.

Lékařské procedury se provádějí 2-3x denně až do úplného vyléčení. Svědění pokožky hlavy a krku je výrazně sníženo po první aplikaci.

Lidové léky pro svědění skalp

Mezi mnoha recepty tradiční medicíny jsou nejlepší, schopné poskytnout rychlou pomoc se svěděním pokožky hlavy.

Antipruritické odvar

Pro přípravu masky budete potřebovat:

 • 2 lžičky kopru;
 • 1 šálku vroucí vody.

Semena kukuřice nalijte vroucí vodu a trvají na 2 hodiny. Poté musí být infuze filtrována přes plátno nebo jemné síto. Bujón vezme 1/3 šálku 3krát denně. To se provede do 2 dnů.

Antipruritická mast na bázi mastí

Necacel má výrazný uklidňující účinek, snižuje podráždění a zánět kůže. Pro přípravu masti bude zapotřebí:

 • 50 nl;
 • 100 ml vody;
 • 50 g čerstvého sádla (tuk, získaný způsobem pomalého tavení).

Elecampold se nalije vodou a vaří se při nízkém ohni po dobu 15-20 minut. Po ochlazení roztoku se směs filtruje a smísí s tukem. Masť se aplikuje na pokožku hlavy 1-2 krát denně. Léčba probíhá až do ukončení svědění.

Tinktura ze svědivé pokožky hlavy

Pro přípravu tohoto účinného lidového prostředku bude vyžadovat pelyněk a lopuch. Jedná se o všudypřítomné bylinky, takže je snadné je najít u vašeho domova. Ale v zimě bude muset používat farmaceutické byliny.

Příprava tinktury:

 • vezměte 1 díl pelyněk a lopuchu;
 • čerstvě zelená tráva je jemně nasekána, lékárna je připravena k použití;
 • nalijte vodku v poměru 1:10;
 • trvat 5 dní.

Tinktura pravidelně otírá svědčící místa. Tento nástroj je schopen poskytnout rychlou pomoc.

Anti-pruritické oleje

Olej z čajovníku

Tento olej je účinný protizánětlivý a sedativní. Chcete-li pomoci při svědění pokožky hlavy, musíte na bavlněnou podložku dát několik kapek oleje a otřít znepokojivé místo. Po 5-10 minutách musíte postup opakovat. Několik hodin zmizí svědění. Pokud se to objeví, zmačkněte znovu hlavu. Prostředky má sušicí účinek, je účinné při seborrhe tuku.

Rozmarýnový olej

Tento olej dokáže normalizovat mikroflóru na pokožce hlavy, má tonikový a revitalizační účinek. Olej se nanáší na bavlněnou podložku a léčí se svědění. Bylo zjištěno, že přípravky na bázi rozmarýnu pomáhají rychle se zbavit lupů.

Jojobový olej

Pokud se olej z čajovníku doporučuje pro mastnou seborrheu, doporučuje se jojobový olej pro suché. Tato látka zvlhčuje pokožku, pomáhá změkčit a rychle odlupovat mrtvé kožní buňky. Takto čistí a léčí pokožku hlavy. Jojobový olej se používá stejným způsobem jako předchozí způsoby: mazáním svědivých oblastí bavlněnou vložkou.

Efektivní maska ​​pro svědění a lupy

Pro přípravu tohoto rychle účinkujícího léku potřebujete bylinu (neem). Můžete si je koupit v lékárnách nebo kosmetických salonech. Pro přípravu masky budete potřebovat:

 • 1 lžička. prášek trávy ho;
 • 2-3 tsp. vody.

Do prášku se postupně přidává teplá voda, která se smíchá. Dosáhněte konzistence kapalné smetany. Čím déle je možné tuto směs protřepat lžící, tím je jednodušší ji aplikovat: hmota získá elasticitu a měkkost. Kompozice je rozložena v tenké vrstvě nad pokožku hlavy, udržovaná po dobu 20-30 minut. Postup je opakován denně po dobu 3 týdnů. Svědění a lupy začnou zmizet po prvních maskách.

Při aplikaci tradiční medicíny je důležité systematicky. K dosažení terapeutického účinku je nutné dodržovat pravidla pro přípravu léků a doporučení pro jejich použití.

Pro Více Informací O Suché Vlasy