logo

Jak barvit vlasy doma a získat požadovaný výsledek

Dokonce i ve starověku ženy změnily barvu vlasů pomocí rostlin, popelu, živočišné krve a mnoha dalších zdrojů přírodních barviv. Moderní krásy zřídka používají přírodní ingredience, preferují přetrvávající chemické sloučeniny. Mnoho dívčích se navíc pravidelně lakne a najde mnoho výhod domácího postupu před salónkem. Pokud jste se také rozhodli změnit barvu krojů doma, a ne u kadeřníka, zjistěte, jak správně barvit vlasy. Kompetentní přístup a dodržování technologie vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku bez zklamání a chyb.

Jak barvit vlasy doma

Hlavní výhodou salonního postupu je to, že pán provede profesionálně. Poradí optimálním odstínům, zajistí rovnoměrné rozložení barvy, promluví o základních principech péče o barvené vlasy. Nicméně to bude muset zaplatit hodně a někdy pořád počkat na solidní odbočku k dobrému stylistovi.

Samozřejmě, že náklady na malování v Elektrostalu nebo jiném regionálním městě nejsou srovnatelné s cenami Moskvy či Petrohradu, ale u některých dívek se zdá, že tato částka působí působivě. S tímto vědomím dělají odvážné pokusy malovat doma.

Příprava na vlastní barvení lze rozdělit na následující epizody:

 1. Volba stínu.
 2. Získání nátěrů a dodatečných materiálů, nástrojů.
 3. Testování kůže a kadeřnictví.
 4. Provedení postupu.

Při změně přirozené barvy vlasů se ženy radikálně chovají: blondýnky kupují hnědou nebo černou barvu a hnědovlasé ženy a brunetky zoufale zesvětlují kadeře. Zde jsou první překvapení. Odfarbení vlasů je pro vlasy silným stresem a pokud se po této době stále aplikuje další tón, nedá se vyloučit dlouhodobá léčba a obnovení struktury vlákna.

Kromě toho nemusí být nový odstín vhodný a zdůraznit nedostatek vzhledu. Aby nedošlo k naléhavé nápravě výsledků neúspěšného znečištění, měli byste poslouchat doporučení odborníků.

Princip výběru barev vychází z definice typu barevného vzhledu. Existují 4 z nich a jsou pojmenovány pro období.

Existuje několik příznaků a testů, kterými každá dívka bude schopna porozumět, kdo je: podzim, zima, jaro nebo léto. Poté není snadné zvolit vhodný odstín před barvením vlasů doma:

 • majitelé šedých nebo modrých očí s bledými kůži jsou vhodné pro studené odstíny: světle hnědá, popelka, platina. Pokud má kůže žlutě zbarvenou barvu, nemůže být namalována zlatými tóny;
 • Jarní ženy, které patří do teplého typu, by si měly vybrat červenou, měděnou, zlatavě hnědou barvu. Nedoporučuje se výrazně měnit vzhled.
 • zimní zimní typ vyžaduje kontrastní černé, jasné nebo tmavé blond barvy. Musíte se soustředit na barvu očí a kůže (může být světlá nebo tmavá);
 • zlatá kůže a tmavé kudrlinky - znamení podzimního vzhledu. Zde bude vhodný kaštan, čokoláda, hnědá, měď, světle hnědá.

Pozor! Chcete-li zjistit, jak správně barvit vlasy doma, nezapomeňte: studené a letní barvy jsou vhodné pro zimní a letní typy barev a teplé barvy pro jarní a podzimní barvy.

Výběr barvy

Všechny moderní chemické kompozice pro barvení vlasů jsou obvykle rozděleny do 3 skupin: blond, gaštan, černá. K tomu je dokonce i speciální měřítko od 1 do 10 bodů, kde 1 je bohatá černá, 10 je nejlehčí blond. Samozřejmě, každá z těchto barev má odstíny.

Na obalech barvy jsou obvykle označovány třemi čísly: první je součástí jedné ze tří skupin a další dvě (po tečce) jsou barevné nuance. Výrobci profesionálních kompozic pro malování mají zpravidla své vlastní palety, kde můžete vidět, jak vypadá barva nebo barva.

Pozor! Označení "1000", "12" a "SS" znamená, že nástroj je určen pro silné osvětlení vlasů.

Doba působení chemických přípravků pro barvení je:

 • dočasné - jatečně upravená těla, gely, které jsou při kontaktu s vodou omývány;
 • nerezistentní - to jsou tónované šampony, balzámy;
 • polostabilní - neamoniaková barva;
 • perzistentní - permanentní barviva s amoniakem.

Poslední dvě kategorie vám umožňují získat nejvíce trvalý výsledek. Rozdíly mezi nimi pomohou určit, jak správně barvit vlasy doma a co přesně potřebujete.

Pololesklé barvy:

 • postupně se vymyjí, a proto jsou optimální, pokud drasticky neměníte barvu;
 • pomůže zesvětlit barvu o 1-2 tóny, ne více. Na blondýnkách tyto odstíny netrvají dlouho;
 • vyžaduje pravidelnou aktualizaci barevného schématu;
 • nesmí nabarvit bohaté šedé vlasy nebo předtím zbarvené vlasy (pokud je použito trvalé složení);
 • příklady semi-trvalých přípravků pro lakování jsou Casting Crème Gloss od L'oreal, Estel Professional De Luxe Sense a další.

Někdy namísto amoniaku v semirezistentních barvách obsahují aminy - také velmi toxické látky.

Obsahuje perzistentní barviva:

 • poskytují příležitost radikálně změnit původní barvu;
 • může zesvětlit kudrlinky i bez předchozího zbarvení;
 • barva neznečišťuje;
 • malovat dokonce i zcela šedé kudrlinky;
 • nucen pravidelně tónovat kořeny;
 • může poškodit pokožku hlavy, způsobit alergické reakce;
 • způsobit potíže, pokud potřebujete změnit tmavý tón na světlý tón;
 • příklady takových léků jsou Syoss, Londa Professional, Palette, L'Oreal Excellence a další.

Rada Pokud nejste připraveni kazit kudrlinky s trvalými nebo poloprůběžnými barvami, podívejte se na dočasné nebo nestabilní, stejně jako přírodní přípravky (henna, basma) a lidové prostředky. Vytvořte vlasové barvivo doma plechovka citronové šťávy, medu, heřmánku a dalších produktů.

Další doporučení ohledně volby složení:

 • zkontrolovat datum vypršení platnosti;
 • Nekupujte příliš levné barviva. Mohou obsahovat škodlivé nečistoty;
 • Pamatujte, že hladké prameny ztrácejí barvu rychleji než kudrnaté;
 • Silné, husté kadeře vyžadují více času na malování.

Chcete-li barvit kořeny vlasů doma nebo rozjasnit, budou hroty potřebovat 1 balíček kompozice. Stejné množství je dostatečné pro plnofarební krátké a střední vlasy. Dlouhé vlasy potřebují koupit 2-3 balíčky.

Chyby při barvení vlasů

№1. Očekávejte, že po postupu budete vypadat jako dívka s barvou barvy.

Přírodní světlo a tmavé vlasy mají jinou strukturu, která ovlivňuje konečný výsledek. Přírodní blond kudrlinky jsou velmi pórovité, takže udržují pigment dobře. Z tohoto důvodu se nová barva vlasů často shoduje s tím, co vidíte na fotografii z krabice.

Přírodní kaštan a černé prameny jsou velmi husté. To znamená, že odstín bude hlubší, nasycený. Samozřejmě, tmavé vlasy mohou být předem odbarveny, aby získaly jasnější barvu, ale výrazně ovlivní jejich zdraví.

Rada Předbarvte malou čáru na zadní straně hlavy a zjistěte, jaká barva vychází.

№2. Pokuste se okamžitě zesvětlit černé kudrlinky.

Postupně aplikujte lehčí odstíny: nejprve tmavě hnědé, pak tmavě hnědé, světle hnědé. Proveďte přestávky mezi vlasy barvit doma, používejte regenerační a zvlhčující prostředky. Takže se zachráníte před nepříjemnými výsledky objasnění. Podrobnosti odlehčující tmavé vlasy folk a chemické znamená, že najdete na našich webových stránkách.

№3. Netestujte alergie.

1-2 dny před zamýšleným zbarvením naneste malý přípravek na oblast za ohybem ucha nebo loktem. Ujistěte se, že na tomto místě není svědění a zarudnutí. Ignorování tohoto pravidla je plné dermatologických problémů a dokonce i vypadávání vlasů.

№4. Nepoužívejte rukavice a pláště, které chrání oblečení.

Barvivo může zanechat skvrny na vašem oblíbeném tričku nebo kůži vašich rukou, takže je nejlepší pečlivě připravit na barvení vlasů doma.

5. Bezprostředně před barvením myjte vlasy klimatizací nebo aplikujte stylové výrobky.

Aby chemické složky barviva příliš nepoškodily kadeře, měli byste si omyt 2-3 dny před zahájením procedury. Doporučujeme nepoužívat další produkty: balzám, kondicionér. Stylové nástroje je také lepší vyloučit. Vlasy by měly být čisté, ale s přiměřeností.

№6. Barevnost udržujte delší, než doporučuje výrobce.

To je jedna z nejčastějších chyb a nejrychlejší způsob, jak zkazit strukturu vlasových šachet. Lepší po 2-3 týdnech, zopakujte barvení doma, aby barva byla nasycená, ale nenarušujte dobu expozice.

№7. Chcete-li barvit vlasy ve stínu, který je více než 2-3 tóny světlejší nebo tmavší než přirozená barva kudrlin.

Jakákoli barva by měla být v souladu s barevným typem vzhledu, takže je lepší vyhnout se kardinálním pokusům.

№8. Ignorování opatření při malování:

 • nemíchejte v jedné nádobě různé formulace;
 • dobře opláchněte vodou;
 • ujistěte se, že kompozice se nedostane do očí;
 • Nestříkejte obočí a řasy s přípravou vlasů;
 • pečlivě dodržujte pokyny uvedené v balení.

Rada Pokud pravidelně namalujete kadeře, zkuste použít nástroje od stejného výrobce. Dokonce i malý rozdíl ve složení může způsobit neočekávaný výsledek.

Potřebné nástroje a přípravky

Správně vybrané nástroje a materiály budou dobrou pomocí v práci a pomohou vám získat požadovaný výsledek. Je důležité, aby všechny nátěrové nástroje byly nekovové, protože mohou reagovat s barvivem a měnit jeho barvu.

K přípravě roztoku si vezměte plastovou, skleněnou nebo porcelánovou nádobu. Stejná doporučení platí i pro další zařízení pro barvení vlasů doma.

Kartáč

Určuje kvalitu a rychlost použití řešení. Všechny kartáče jsou rozděleny na klasické a ty, které jsou vybaveny hřebenem. Ty jsou vhodné, pokud používáte částečně odolné sloučeniny nebo tónové dlouhé vlasy. Doporučují se však pro profesionály. Pro domácí podmínky je lepší vybrat klasiku.

Optimální šířka kartáče pro jednotné zabarvení je 4-5 centimetrů. Nižší vzorky jsou vhodné pro tonizaci jednotlivých pramenů, širší jsou vhodné pro dlouhé dlouhé vlasy. Kefka může být nahrazena houbou nebo curlingovým aplikátorem, zvláště pokud jde o přípravky na tonizování a polorozitě.

Mimochodem. Tvrdé kartáče jsou vhodné pro malování dlouhých kudrlin, pokud není nutné tónovat kořeny. V ostatních případech je lepší vybrat měkkou štětinu.

Tepelný papír

Jedná se o alternativu k fólii. Používá se pro balení jednotlivých pramenů při zvýrazňování, ombru, baládě a dalších komplexních technikách barvení vlasů doma nebo v salonu, stejně jako při malování špiček. Na rozdíl od přebaleného papíru termo promyje bez ztráty jejich vlastností.

Pádlo

Vypadá jako zařízení pro sběr bobulí: široká rovina s zakřiveným koncem. Samostatné části vlasů jsou položeny na špachtle. Přístroj se plynule pohybuje od kořenů ke špičkám, jako kdyby se vyčesal z kadeří ze zdola nahoru a současně se na tomto pramenu aplikuje barvivo.

Nástroj je nepostradatelný, pokud potřebujete provést bronzování doma, zvýraznit Californian nebo vytvořit rozmazaný efekt na vlasy hlavy, který vypadá docela přirozeně. Pokud je vaším cílem úplné barvení vlasů doma, změna barvy, pak nebudete potřebovat pádlo.

Oxid pro barvivo na vlasy

Účelem oxidačního činidla (vývojáře, aktivátoru) je stanovit výsledek malby. Používá se pouze v kombinaci s permanentními nebo poločasnými sloučeninami. Je důležité zvolit správnou koncentraci oxidu, jinak můžete spálit vlasy.

Tento indikátor je určen jako procento, které je definováno jako množství peroxidu vodíku na 1 litr výrobku (3% oxygenátor - 3% peroxidu na litr a tak dále).

Informace o tom, jak správně barvit vlasy doma, budou neúplné, pokud si nejste jisti o možnostech koncentrace vývojáře:

 • 1,2-2,5% - vhodné pro jemné malování a tónování;
 • 3% - pro ztmavnutí na 1 tón nebo barvení barvy;
 • 6% - pro maskování šedých vlasů a zesvětlení pro 1-2 tóny;
 • 9% - chcete-li se lehčí o 3 tóny;
 • 12% - používá se s jasnými barvami, umožňuje okamžité bělení vlasů o 3-4 tóny.

Fólie

Stejně jako termální papír, při barvení vlasů doma nebo v salonu, slouží k oddělení pramenů. Fólie se používá pro uzavřené a skryté metody barvení, pokud je nutné, aby tónované kudrlinky nepřicházely do styku se zbytkem vlasové hmoty. Výhodou oproti papíru je vysoká plasticita.

Rukavice

Chraňte ruce před chemikáliemi. Obvykle přicházejí v sadě s barvou. Můžete je nahradit odolnějšími gumovými rukavicemi.

Kadeřník na vlasy

Budete potřebovat hřeben s častými zuby, abyste vytvořili prameny. Může to být s ocasem, takže je vhodné oddělit dělení od distribuce kompozice.

K dispozici jsou také speciální kartáče pro barvení (stripy nebo háčky), které pomáhají efektivně zvýraznit nebo zesvětlit kadeře domu. Hřeben se vzácnými zuby užitečnými v konečné fázi vlasového zbarvení doma.

Krabovité vlasy

Potřebné pro zónování vlasů. Používá se k zvýraznění požadované tloušťky a fixování vlasů ošetřených kompozicí. Při barvení je možné krabiki nahradit kadeřnicími.

Olejová kosmetika se nanese podél linie vlasů. Je nutné, aby se nepoškrábaly čelo, chrámy a záda hlavy s nátěrem. Alternativa - vazelína.

Rada Navíc pro profesionální barvení vlasů doma budete potřebovat časovač, odměrku, starý plášť nebo vodotěsný plášť (tričko), ručník, zrcadlo.

Etapy zbarvení

2-4 týdny před zbarvením vlasů doma, proveďte přípravné práce:

 • smykové dělené konce;
 • udělej nějaké zvlhčující masky;
 • provést test alergie.

Pokud chcete ztmavit jasné kudrlinky více než 3 tóny nebo maskovat šedé vlasy, plánujte předběžnou pigmentaci. Tento termín se týká procesu nasycení kudrlin s pigmentem, který zabrání vypadnutí vlasů na zelené barvě.

Existuje několik způsobů, včetně použití speciálních nástrojů (Goldwell System Pre-pigmentation, Schwarzkopf Equalizer Pre-Pigmentation a další). Podívejte se na správnou aplikaci v popisu a popisu produktu pro předbarvení.

Odbarvení vlasů

Chcete-li barvit kořeny vlasů doma, postupujte následovně:

 1. Pečlivě česněte kudrlinky.
 2. Rozdělte je do 4 zón: horní část hlavy, zadní část hlavy, chrámy. Každý z nich zajistěte pomocí svorek nebo krabů.
 3. Namažte linku podél růstového krému.
 4. Přípravu připravte: směs barvy a aktivátoru (oxidačního činidla).
 5. Nasaďte si oblečení, které se vám necítí být špinavé, nebo speciální župan a rukavice.
 6. Naneste barvu podél děr a blízko uší.
 7. Rozpusťte jednu ze čtyř částí vlasů, rozdělte na tenké prameny.
 8. Aplikujte barvu na kořeny každého.
 9. Opakujte stejné kroky se zbytkem kadeří.

Rada Tento algoritmus je také relevantní, pokud potřebujete zakrýt rostoucí kořeny. Doba expozice kompozice je přibližně 20 minut, poté je odmyta teplou vodou a šamponem.

Zbarvení po celé délce

Pokud potřebujete provést úplné zbarvení vlasů doma, a ne jen v kořenové zóně, postupujte takto:

 1. Po zpracování složení kořenů ho rozdělte kartáčem, houbičkou nebo aplikátorem po celé délce každého pramene. Nevíte, jak aplikovat barvu? Přesunout z kořenové zóny do konce.
 2. Důsledně provádět tyto akce v každé ze čtyř zón.
 3. Rychle pracujte, abyste zajistili dokonce výsledky.
 4. Zkombinujte kudrlinky s hřebenem vzácných zubů.
 5. Fasten barevné prameny s kraby. Ujistěte se, že mezi nimi a skalpem je vzduchová cirkulace.
 6. Uložte čas určený výrobcem kompozice.
 7. Několik minut před ukončením proveďte emulgaci: mírně navlhčete vlasy vodou a energicky je masírujte a rozdělte roztok po celé délce.
 8. Omyjte barvivo šamponem.
 9. Opláchněte hlavu studenou vodou (s octem).
 10. Použijte balzám.

Podrobnosti o tom, jak správně barvit vlasy doma, můžete vidět na videu. Výukové kurzy jsou k dispozici pro stanovení procesu, a to i pro začátečníky.

Jak opravit barvu po barvení

Pokud jste úspěšně zvládli barvení vlasů doma - je to jen polovina bitvy. Nyní se musíte postarat o uložení výsledné barvy.

Zde je několik doporučení, které vám pomohou zvládnout tento úkol:

 • ihned po barvení použijte fixační přípravek, pokud se dodává v sadě s barvou;
 • pravidelně používejte barevný stabilizátor. Tento produkt je v řadě mnoha kosmetických firem. Může být zakoupen v běžném nebo online obchodu;
 • umyjte si vlasy šampony určené pro barevné kadeře. Je žádoucí, aby neobsahovaly sírany. K dispozici jsou samostatné nástroje pro blondýnky, brunety, hnědé vlasy;
 • aplikujte tepelnou ochranu na vlasy, i když nechcete styling, ale jděte na procházku za slunečného počasí;
 • umyjte šampon studenou vodou, abyste uzavřeli kutikuly;
 • chránit vlasy před chlórem, mořskou vodou (plavat v klobouku);
 • zvlhčující prameny, nepřehánějte je olejem, kvůli němuž umělá barva rychle kazí;
 • vyhnout se šupinám lupů - vymyjí také barvivo;
 • provádět laminování.

Pozor! První dva dny po barvení vlasů doma nemyjte vlasy. V současné době dochází k procesu konečné konsolidace nového odstínu.

Funkce péče

Nezáleží na tom, zda profesionální zbarvení vlasů se provádí doma nebo v salonu. V každém případě, vlasy nutně potřebují kompetentní péči. Kromě opatření na ochranu barvy se jedná o postupy pro obnovu, výživu, hydratační kadeřnictví.

Používejte masky, balzámy, kondicionéry. Snažte se udělat bez curlingu, vysoušeče vlasů, žehlení. Zvláště pečujte o stav špiček: čas od času je smyjte, namažte speciálními krémy nebo sérum. Nechte kadeře odpočívat a příliš je nenarážujte.

Profesionální zbarvení vlasů doma - postup je komplikovaný a časově náročný. Ve srovnání se službami salonu nevyžaduje velké finanční investice, ale vyžaduje pečlivé studium každé fáze: od přípravy až po malbu.

Poprvé můžete experimentovat s malováním špiček nebo jednotlivých pramenů. Pro úplnou změnu barvy je lepší pozvat asistenta. Pokud budete pravidelně barvit vlasy doma, prostudujte si všechny nuance procedury, abyste se stali sami a stylistkou a kadeřníkem.

Slavné vlasové barviva, jejich palety a tajemství úspěšného barvení:

Jak vyrobit barvivo na vlasy doma

Jak barvit vlasy doma: postupná technika s fotografiemi a videem, tipy na zachování barev

Velice často vlasové barvení doma končí dalším fiaskem. To je způsobeno tím, že technika ubývání vlasů doma je narušena a v důsledku toho dochází k nerovnoměrnému rozložení barviva nebo k nedostatečné expozici. Pokud se chcete ještě naučit tuto dovednost, budete muset podrobně studovat navrhovaný materiál o tom, jak malovat kudrlinky pro sebe.

Vypovídá o tom, jak jsou vlasy doma samolepící a jaké nuance byste měli věnovat velkou pozornost. Pokud se budete řídit všemi doporučeními mistrů kadeřnictví, zbarvení domácích vlasů se ukáže dokonce a hodně pozornosti lidí kolem vás. Před zahájením postupu je třeba připravit barvicí kompozici a všechny potřebné nástroje. Také před domací barvicí vlasy se doporučuje zkontrolovat stav kudrlin a případně je ošetřit. Stojí za to, dokud se nanáší barvicí kompozice. Pokud nebudete provádět obnovu, není možné získat správný výsledek.

Podívejte se, jak se barvení vlasů provádí doma - celý proces tohoto postupu je postupně zobrazen na fotografii:

Jak malovat barvu vlasů sama

Chcete-li barvit vlasy jako profesionál, není třeba navštěvovat školu mladého lékáren. Postupujte podle našich doporučení a my vsadíme, že váš kadeřník nezjistí chybu.

Přestože kosmetické přípravky pro barvení vlasů doma jsou víc než dokonalé, nelze je srovnávat s rukama kadeřníka. Jinými slovy, není možné se obrátit z bruneta na blondýnku, vyhýbat se zrzavě, pokud to uděláte sami. Nicméně, blondýnka je neméně těžké stát se brunetkou nebo červenou, takže vybledlé barvy nevypadají nechutné. Ale pokud se chcete stát stínem nebo dvěma světlejšími nebo přidat do vašeho přirozeného barevného odstínu, vše je v pořádku. A samozřejmě neexistuje lepší zbraň, která by skryla šedé vlasy, napodobující její přirozené barvy.

Existují tři typy domácího barvení. Před samotným barvením vlasů nezapomeňte, že jsou zde krátké žloutky. Jsou navrženy tak, aby krátce poskytly určitý tón a lesk na vlasy (zpravidla si můžete umyt vlasy 6-8 krát) a nijak nenosí šedé vlasy. Jsou vhodné pro jednu cestu ven, nebo pro snadné dělat jejich vlasy tak krásné, ale tak nestabilní měděný odstín.

Než řádně barvíte vlasy, vyberte vhodné trvanlivé produkty. Mohou skrýt až 50% šedých vlasů po několik týdnů, ale u kořenů se barvivo postupně eroduje. Konečně existují nástroje pro trvalé barvení. Stojí za to přemýšlet dvakrát, než se o tom rozhodnete, protože tyto výrobky zničí vlákno vlasů a navždy mění barvu vlasů. Pouze oni jsou schopni úplně malovat přes šedé vlasy, přinejmenším po dobu jednoho měsíce, jak vlasy roste u kořenů.

Než budete barvit vlasy barvivem, musíte si zvolit odstín svého snu, protože toto pečlivě zvážíte přirozené barvy vašich kadeřnic. Vždy si myslíme, že naše vlasy jsou tmavší než skutečně. Co když nejste bruneta, ale "jen" tmavovlasá žena? Zkontrolujte barvu porovnáním vlasů se vzorky barev v okně. Pokud se na tebe smějí, není to smrtící, ale vyhnete se spoustě potíží.

Než budete provádět postupné barvení vlasů doma, položte vše, co potřebujete, před umyvadlo nebo na straně koupelny. To je ručník, který se vám příliš nelíbí (jistě jej zničíte), latexové rukavice (rukavice jsou připevněny k nátěru, ale často jsou špatně kvalitní, je lepší jít do oddělení domácích potřeb), kartáč na vlasy, vše, co je v krabici.

Jak barvit vlasy doma: fotografie krok za krokem

Před barvením vlasů doma je třeba důkladně promíchat a připravit barvicí kompozici. Barva na vlasy se skládá ze dvou smíchaných produktů (barvivo a pigmentová směs), směs dobře promíchá tak, aby nezůstaly žádné hrudky. Kromě toho připravte si vlasy, česněte je od kořene ke špičce a pak je hřebejte zametacím pohybem zprava doleva a doleva a vpravo na větrání. Navlhčete vlasy, pokud je to uvedeno v pokynech. Mějte na paměti, že pokud aplikujete barvu na suché vlasy, je lepší, aby byly špinavé, to znamená, že jsou chráněny přírodním kožním tukem.

Existují dvě možnosti: buď vaše vlasy již byly barvené, nebo toto je vaše první zkušenost. V prvním případě aplikujte barvu pouze na kořeny a nechte alespoň polovinu doporučeného času před rozmazáním po celé délce vlasů. Jinak aplikujte barvu na všechny vlasy a držte je přesně tak dlouho, jak je uvedeno v pokynech. Bojíte se vynechat? Mírně zkrá te dobu expozice. Stejné, pokud jsou vrásčité vlasy a špičky suché. Poškozené vlasy mají tendenci absorbovat pigmenty velmi rychle, což způsobuje, že prameny se mírně ztuhnou.

Následující tabulka ukazuje, jak barvit vlasy na fotografii, ilustrující proces nanášení barvy na kadeře:

Každopádně, před rozmazáním barvy na vlasy, naneste na obrys obličeje zvlhčovač, který chrání pokožku před nátěrem. Konečně naneste barvivo na vlasový pramen pramenem, aniž byste zapomněli systematicky kartáčovat pás na hlavě štětcem, aby nedošlo k vynechání poloviny kořenů. Jakmile jsou všechny vlasy přikryté přilbou, přilepte je krabovou barretou, a pokud barva proudí ošklivě, obalte hlavu ručníkem.

Přestože moderní barvicí prostředky jsou obohacené kakaovým máslem (nebo pistáciemi) a neobsahují amoniak ani jiné děsivé látky, vlasy v důsledku expozice se stávají citlivějšími. Proto je klimatizace v krabici. Neomezujte se na tuto dávku a odstraňte nátěr šamponem, připravte si masku, zejména pokud používáte prostředky k trvalému zbarvení.

Podívejte se, jak barvit vlasy sami: fotografie ilustrují krok za krokem celou techniku ​​tohoto postupu:

Jak udržovat barvu vlasů delší po barvení

Jen před několika týdny jste byla nádherná brunetka / hnědovlasá / blondýnka. Ale vlasy, jako oblečení, se po umývání mizí a vaše ohnivě červená barva není výjimkou z pravidla. Wow, na rozdíl od přirozené barvy mohou být obnoveny barvené vlasy. Potřebujete vědět, jak udržovat barvu vlasů po barvení pomocí jednoduchých a účinných metod.

Než budete mít barvu vlasů, koupte šampon pro barvené kadeře. Není to jen "marketingové" jméno, protože tyto kosmetické výrobky obsahují polymery, které pokrývají vlasy, jsou fixovány na vláknach vlasů a chrání je před škodlivými vnějšími vlivy. Zpravidla obsahují mnoho živin (bambucké máslo, palmový olej...), které regenerují vlasy, které po barvení oslabily. Některé z těchto šamponů působí spíše selektivně na světlé, tmavé nebo červené vlasy. V tomto případě obsahují přírodní extrakty, které mírně mění odstín vlasů. Takto působí tmavý heřmánek nebo henna.

Také prodávané šampony (pro profesionály), které díky přidání dalších barev dokážou změnit odraz vlasů. Například pomocí purpurových pigmentů můžete neutralizovat žlutou záři blond vlasů. Ideální je, když se naše Marilynová změnila na žlutou barvu, když zneužívala opalování

Existuje mnoho způsobů, jak udržet barvu vlasů delší a některé z nich lze snadno aplikovat doma. Pokud se po návštěvě salonu barva, po návštěvě salonu, vybledla poté, co několikrát umyla hlavu - získáte prostředky pro repigmentaci. K dispozici jsou nástroje pro všechny vlasy, které mají své vlastní vlastnosti, v závislosti na jejich barvě - světlé nebo tmavé. Jak se to dělá? Pigment se aplikuje po celé délce vlasových šachet, aniž by se dotýkala pokožky hlavy, jak se vyskytuje během barvení. Aplikujte výrobek jako masku na celou hřívu a nechte na doporučenou dobu (zpravidla ne více než pět minut!). Nebojte se, pokud je výrobek aplikován nerovnoměrně, není to skutečná barva, takže neriskujete, že se změníte na zebra. Výsledek tohoto podvodu je držen až do dalšího šamponu. Upozornění: takové pigmenty bohaté výrobky obvykle skvrny a koupele. Okamžitě vypláchněte, abyste je nemuseli později vyčistit.

Jakmile důkladně opláchnete vlasy (dvě až tři minuty pod proudem vody není příliš ekologické, ale potřebné pro čistotu), nakonec je opláchněte octem. Někteří obtížní výrobci vytvořili speciální kosmetické přípravky (pro dokonale líné psy), ale žádný z nich se neshoduje s receptou staré babičky: přidejte sklenici octa při posledním opláchnutí vlasů. Díky své báječné kyselosti se vlasové váhy zmenšují a vlasy začnou zářit jasně. Nebo prostě opláchněte vlasy studenou vodou. Brrr, je to zima! Ano, ale buďte trpěliví pro své vlastní dobro: ledová voda působí na vlasy stejně jako ocot a vůně necítí!

Často se říká, že je lepší je vyschnout na otevřeném vzduchu pro zdravé vlasy. To je pravda. Ale pohlcující vodu, oni stárnou a roste tupý. Nejlepší volba: vytlačte vlasy na poslední kapku a rychle osušte s vysoušečem vlasů na maximálním výkonu, aby se voda okamžitě odpařila.

Jak zachovat barvu barevných vlasů

Pokud je vaše barva vlasů nudná, ale je příliš slabá na barvení - věnujte se dočasnému tónování nástroje, který můžete udělat doma. Smíchejte ho se stejným množstvím dlaně nebo jakéhokoli jiného výživného oleje a nanášejte po celou délku vlasů, jako masku, a dodržujte čas uvedený v pokynech. Pak se vlasy nejen vrátit svou barvu, ale výrazně lépe díky účinkům oleje a lesku stejně jako u šamponů v lesklém zásobníku. Budete trvat měsíc až do další "skutečné" barvy v kabině. Než si zachováte barvu barvených vlasů, nezapomeňte se ptát, jaké přírodní barviva lze použít k zachování jasu tónu.

Přes vaše nejlepší úsilí jste nedosáhli barvy, o kterých jste snili? Klín je zaklepán klínem: rozhoduje o trvalém barvení, saturuje vlasy pigmenty od kořene až po špičku. Tento výkon lze dosáhnout doma, pokud cvičíte trochu, nebo máte-li milou přítelkyni. Než začnete, pečlivě si přečtěte pokyny, a pokud se stále bojíte, podívejte se na videa na stránkách.

Jak obnovit přirozenou barvu vlasů po barvení doma

Než obnovíte přirozenou barvu vlasů, musíte ji určit pomocí speciální měřítka a poté vybrat vhodný odstín barvy. Bohužel není možné okamžitě vrátit přirozené barvy. Proto před obnovením barvy vlasů po barvení budete muset ještě jednou aplikovat barvicí kompozici na kadeře.

Jako bonus nabízíme tři pravidla, která by měla být dodržena, abyste obnovili barvu vlasů doma a získali skvělý odstín:

 1. Nikdy namaľte vlasy s vlasy! Více porézních vrásčitých vlasů a vlasů se rychle "nastaví". Takže je třeba položit barvu na kořeny a vydržet polovinu doporučeného času, pak jej rozmazat na převrácené vlasy a pak na špičky.
 2. Vyplachujte co nejvíce! Potřeba zastavit účinky barviva. Oplachování vlasů na několik minut, zjistíte, že voda je zbarvená, proto nástroj stále funguje!
 3. Po barvení aplikujte do vlasů hlubokou péči. Navzdory všemu vývoji jsou vlasy velmi citlivé na oxidační barviva. Pokud se po barvení nedoporučuje umyt vlasy šamponem, aby se nezbavily pigmenty, určitě byste na vytlačené vlasy měli aplikovat ošetřující přípravek. A použijte ji po každém mytí vlasů.

Někdy je užitečné vzpomenout si na recepty dobré staré babičky, jak obnovit barvu vlasů po opakovaných barevných experimentech. Tenhle je v každém případě zatraceně účinný pro dívky s blond vlasy, které se chtějí stát blond, jako děti. Smíchejte dvě kapky citrónového oleje, tři kapky heřmánek silice a lžíce octa v litru vody. Po umytí vlasů šamponem a opláchnutí vlasů aplikujte tuto směs a nechte ji uschnout. Samozřejmě, že se nestanete platinovou blondou, ale pro krásnou záři - brilantní.

Užitečné rady. Není vždy možné vysvětlit kadeřníkovi, jakou barvu chcete barvit vlasy. A pravda, zpravidla je barva tmavší než přirozená. Většina hnědovlasých dívek se považuje za brunety, zatímco kadeřníci tuto barvu spojují s černým uhlím. Totéž platí pro blondýnky: to, co považujeme za světlý kaštan, se nazývá tmavě hnědé barikanti. Závěr: je lepší je s nimi diskutovat s fotografiemi v ruce.

Podívejte se, jak se barvení vlasů provádí doma - postup je uveden na videu, je popsána technika jeho nezávislé implementace:

Jak barvit vlasy doma není horší než v salonu (vsadím se, že jste o loku nevěděli)

"Pokud si barvíš vlasy, brzy budeš plešatý." Pravděpodobně každá dívka, která kdy změnila barvu vlasů, slyšela tuto frázi. Ve skutečnosti moderní barvy vyživují, poskytují lesk a dokonce i laminát. Bohužel, doma může vést k nepříjemným následkům, od neočekávaných barev až po křehkost a průřez vlasů. Abyste tomu zabránili, musíte dodržovat řadu jednoduchých pravidel.

AdMe.ru shromažďuje tipy, které vám pomohou barvit vlasy doma ne horší než v salonu, a to bez nepříjemných překvapení.

Určete typ barviva

Než budete barvit vlasy, musíte se rozhodnout nejen barvu, ale také typ barviva. Mohou být rozděleny do čtyř kategorií: blondýnka, fyzická, chemická a přirozená. Jsou odlišné v paletě barev, trvanlivosti, hloubce pronikání do vlasů.

Chcete-li koupit barvivo, je lepší kontaktovat prodejnu profesionální vlasové kosmetiky, kde prodejní konzultanti vám pomohou vybrat správný odstín a oxid, což způsobí minimální poškození vašich vlasů.

Blondující barviva

Blondující barviva mohou osvětlit vlasy třemi nebo více tóny. Pracují tím, že odstraňují z vlasů přirozený pigment - melanin. Blondovací barviva by měla být aplikována na suché a špinavé vlasy, ale zahřátí kadeří během barvení je velmi škodlivé a dokonce i nebezpečné. Pro spetsblondov používejte vysoké procento oxidů - od 6% a více.

Pamatujte si, že barva nerozšíří barvu. A k osvětlení dříve zabarvených vlasů je lepší použít prášek, který byste měli zakoupit v obchodě se specializací. To je smícháno s oxidem v poměru 1: 2, kde jedna část je prášek, a dvě části je oxid.

Aplikujte od začátku hlavy odlehčující prášek, který odchází 3-5 cm od kořenů. Kořeny jsou namalovány naposledy. Teplota v kořenech je vyšší, reakce je tam rychlejší. Lepší na kysličníky až 6%. Vysoké procento oxidu může jednoduše zhroutit protein, kvůli kterému budou vypadat žluté vlasy a veškeré další manipulace s bělení nepovedou k dosažení požadovaného výsledku. Do směsi nepřidávejte vodu, šampon nebo balzám. To porušuje technologii vyjasnění a výsledek je nepředvídatelný.

Chemické barviva

Tato skupina barviv se také skládá ze dvou složek: barva a oxid. Změna barvy vlasů nastává vniknutím molekul barviva do vlasů. Chemické barviva lakují přes šedé vlasy dobře a mají pestrou paletu odstínů. Před aplikací na vlasy, ujistěte se, že uděláte test na alergii na kůži vašeho lokte.

Naneste chemické barvivo na suché chaotické vlasy, začínající od zadní části hlavy a pohybující se k čele. Po česání vlasů nekovovým hřebenem pro rovnoměrné rozložení barvy.

Naklíčené vlasy jsou barveny následujícím způsobem: barvicí kompozice se aplikuje na kořeny, ve věku 10-15 minut a česaná na konce vlasů. Chcete-li rozdíl mezi kořeny a délkou méně nápadný, zvolte stejnou barvu (značku a číslo).

Fyzikální barviva

Patří mezi ně tonizační barviva na vlasy. Jedná se o barvicí tonikum, pěny, gely, masky. Vlasy obklopují fólií a nereagují s pigmenty na vlasy. Tato barviva jsou jednosložková, nejsou smíchána s oxidem. Nebudou moci vaše vlasy lehčí, takže výsledné barvy mohou být buď tmavé nebo tónové.

Fyzikální barviva se aplikují na čerstvě umyté vlasy. Mohou být vzájemně smíchány, aby získaly nové zajímavé odstíny a tónovaly vlasy po osvětlení. Bohužel, příliš tmavé vlasy nejsou vystaveny fyzikálním barvivům, vyžaduje předchozí objasnění. Čím delší je barva vlasů, tím je jasnější a bohatší barva.

Přírodní barviva

Henna, Basma, heřmánek, ořech, cibule, čaj, kávové barviva vytvořené přírodou. Nemohou drasticky změnit barvu vlasů, ale pouze změnit odstín. Přirozená barviva se s výhodou aplikují na kudrlinky, nepodléhají barvení a chemickým permům. Jsou ucpané ve vázech vlasů, kvůli kterým se mění odstín. Po zbarvení přírodními barvivy nezapomeňte na hlavu oteplovat víčko.

Aplikujte barvu správně

Vybrali jsme si barvu a to je polovina úspěchu. Druhá polovina kompetentní aplikace.

 • Před začátkem barvení pijte horký čaj, kávu nebo svařené víno, abyste zlepšili cirkulaci krve v pokožce hlavy.
 • Nezapomeňte na ochranu - rukavice a pláště na ramenou. Použijte hustou smetanu nebo vazelínu do uší, krku a vlasové linie. Nedovolí, aby barva pronikla do pokožky.
 • Pokud máte pochybnosti o tom, zda vám barva vyhovuje a jak padne na vlasy, otestujte ji pro prameny. Malovat malý pramen vlasů a po 24 hodinách vyhodnotit výsledek.
 • Přidejte vitamínový komplex nebo excipienty, které chrání vlasy před barvením. Můžete je také zakoupit ve specializovaných prodejnách.
 • Barva na vlasy se mísí v nekovové nádobě a okamžitě se aplikuje na vlasy.
 • Rozdělte vlasy na 4 části: zadní část hlavy, dvě temporální a čelní. Barva by měla být aplikována na děrování od krku, pohybující se na čelo. V zadní části hlavy je tělesná teplota nižší, což znamená, že barvení bude pomalejší. Whisky se zbarvila naposledy. Strand začíná barvit od kořenů - až po konce vlasů. Doba expozice by se měla počítat až po aplikaci celé kompozice na vlasy.
 • Micelární voda, alkohol nebo odstraňovač make-upu pomůže odstranit barvu z pokožky hlavy, rukou a krku.

Nezapomeňte na odchod

Péče po barvení pomůže udržet nejen barvu vlasů, ale i jejich kvalitu. Šampony proti lupům a čisticí prostředky pro mastné vlasy dráždí pokožku hlavy a velmi rychle umyjí barvu. Proto je lepší použít pravítko pro barvené vlasy nebo dětský šampon.

Trh pro produkty péče o vlasy nyní obsahuje balzámy a masky obsahující pigmenty, které udržují barvu vlasů nebo neutralizují žloutnutí. Aplikujte je stejným způsobem jako obvyklé přípravky pro péči o vlasy, nechte několik minut a umyjte se.

Máte svůj hacking na vlasy?

Jak barvit vlasy doma: podrobné pokyny a tipy od profesionálů

Pokud se rozhodnete změnit barvu vlasů, není nutné jít do salonu. Budeme mluvit o tom, jak barvit vlasy doma tak, aby neškodily jejich zdraví a kráse. Moderní výrobci barviv na vlasy maximálně zjednodušili tento proces. Ale v malování domů hlavní věcí je dodržovat pravidla a pamatovat si některé nuance. Pak budete mít jasnou a jednotnou barvu vlasů, stejně jako jejich lesk bez rozkrojených konců.

Jak barvit vlasy doma: pokyny krok za krokem

Jednoduché jednobarevné barvení vlasů lze provést doma. Ale pokud se chcete dozvědět, jak barvit vlasy doma v složitých technikách (gradient, ombre, zvýraznění, pixel), pak bez pomoci profesionálního kadeřníka to nedokážete. Také není nutné riskovat a přebarvit se od brunetky na blonďanku. Výsledek vás může nepříjemně překvapit.

Ve všech ostatních případech musíte nejprve zvolit barvivo na vlasy. Pro domácí obarvení je lepší se zabývat barvou, která je 1-2 tóny tmavší nebo lehčí než vaše přirozená barva vlasů. Vezměte prosím na vědomí, že barvicí produkty mohou být polozrezné, odolné a tónované. Opatrně si přečtěte popis na obalu, protože polostabilní a tónované barvy nesnažují šedé vlasy.

Stínování znamená vhodné pro ty, kteří nejsou připraveni na radikální změny a chtějí obnovit barvu vlasů. Používají se jako šampony, ale barva netrvá dlouho.

Můžete si barvit vlasy odolnými barvami nejvýše jednou za měsíc. Stojí za to pamatovat, kdy nemůžeme barvit vlasy chemickou barvou:

Pokud jste udělali perimetru, můžete si barvit vlasy jen měsíc po skončení procedury.

Nemůže být použita po henna nebo basma barvení vlasů, protože barva nemusí vypadat jako ta, kterou očekáváte (například zelená nebo fialová).

Nepoužívejte barvivo na vlasy, pokud je pokožka hlavy poškozená, má škrábance nebo oděrky.

Po výběru barviva pro barvení vlasů je celý proces rozdělen na tři etapy: přípravu, barvení a péči o barvené vlasy.

Krok 1. Příprava: co je požadováno pro domácí barvení vlasů

Pro snadné zbarvení připravte vše předem. Zde je seznam toho, co potřebujete:

1-2 balení barviv na vlasy. Množství barviva závisí na délce a tloušťce vlasů, pro dlouhé vlasy bude vyžadovat 2 balení.

Staré oblečení nebo plášť.

Olej na podlaze. Nátěr se dostane do podlahy, pokud na ni náhodně spadne.

Barevný kartáč a hřeben.

Mísa pro míchání barvy a okysličovadla. Jakékoli nekovové nádobí, jako je plast, udělají.

Plastové kraby pro vlasy, které drží prameny.

Krém nebo vazelína, která se aplikuje na vlasovou láhev tak, aby barva neškrábala pokožku.

Krok 2. Technika barvení vlasů doma

Odborníci doporučují, abyste nejprve otestovali alergie. Přestože se jedná o vzácný výskyt, stále to nestojí za riziko. Smíchejte kapku barviva a oxidačního přípravku a aplikujte na zápěstí. Počkejte 15-20 minut. Pokud nedošlo k zarudnutí nebo svědění, pak vám tento barva vyhovuje.

Dále pečlivě přečtěte instrukce. Říká, jak míchat barvu a kolik času je třeba udržet.

Jak aplikovat barvivo na vlasy:

Směs barvy a okysličovadla podle pokynů dobře promíchejte štětcem.

Ve většině případů se barva nanáší na suché vlasy. Tento bod by však měl být objasněn v pokynech.

Namažte pokožku podél linie vlasů mastnou smetanou a dělejte dvě oddělení. První se bude pohybovat od čela k zadní části hlavy, druhá - od ucha k uchu. V důsledku toho získáte 4 stejné části. Každý z nich opravuje krab nebo gumičku.

Použijte štětcem lak na hlavních čarách děr. Pak začněte malovat prameny ze zadní části hlavy. Zde vlasy skvrny nejdéle. Nejnovější barvy chrámů, kde jsou vlasy nejtenčí.

Prameny jsou namalovány od kořene až po špičku.

Poté, co namalujete všechny prameny, rozdělte zbývající barvivo po celé délce vlasů a sbírejte je v hrnci.

Nebalte vlasy do plastového sáčku a ručníku. Chemické barvy nepotřebují dodatečné teplo, aby se barva objevila. Naopak může vlasy poškodit a uschnout.

Je nutné zachovat to, co je uvedeno v pokynech. Nemůžete se omýt dříve nebo později, protože pigment potřebuje čas, aby byl absorbován do vlasové šachty. Barvu omývejte teplou vodou, dokud se nerozsvítí. Můžete použít šampon a nezapomeňte na balzám, které jsou dodávány s barvou. Aplikuje se pouze na vlasy po celé délce, vyhnout se kořenům.

Vlasy jemně zabalte ručníkem a přirozeně vysušte.

Krok 3. Péče o vlasy po barvení

Obarvené vlasy vyžadují zvláštní péči. Bude nutné pečovat o zachování barvy a zlepšení vlasů. K tomu budete potřebovat:

Speciální šampony a balzámy pro barevné vlasy. Pravidelné šampony mohou vyplavovat barvivo mnohem rychleji, zvláště s kyselinami z ovoce.

Jednou týdně vytvářejí výživné masky, které posilují vlasové kořeny.

Pokuste se používat vysoušeč vlasů a žehličky na minimum, aby nedošlo k poškození vlasů.

Chraňte vlasy před ultrafialovou a chlorovanou vodou.

Malování vlasů doma: profesionální poradenství

Doma, změna barvy vlasů není obtížná. Ale zabýváme se chemickými barvivy, takže postupujte podle pokynů a zohledněte následující tipy:

Zředěná barva musí být použita okamžitě. Nemůže být uložen a více se aplikuje na vlasy.

Nejprve namalujte šedé vlasy a kořeny a potom tipy.

Před lakováním vlasů se několik dní nechte balzámy a kondicionéry. Vytvářejí film na vlasy, který zabraňuje pronikání barvy do jádra.

Při výběru barev zvažte barvu obočí, pokožky, řas. Dramatická změna barvy vlasů může způsobit nesoulad s typem barvy.

Chcete-li nechat barvu delší, snažte se co nejméně umýt vlasy.

Dbejte pokynů, abyste zabránili chybám při zředění a aplikaci barvy.

Uložte obalovou páteř, pokud se vám líbí barva. Tím ušetříte čas na další nákupy.

Možná vás zajímá: Jak vizuálně zvětšit rty make-up.

Jak barvit vlasy bez ohrožení jejich krásy

Tato instrukce krok za krokem vám pomohou získat krásnou pestrou barvu a udržet zdravé vlasy. Dodržujte doporučení a výsledek nebude horší než salon.

Pokud se rozhodnete vlasy poprvé vyfarbovat, zapamatujte si nejprve čtyři kategorie.

 1. Nemůžete barvit vlasy po perimetru. Mezi těmito postupy musí být nejméně dva týdny.
 2. Nemůžete barvit vlasy, pokud má pokožka hlavy poškrábání nebo jiné poškození.
 3. Nemůžete přidat k chemickým barvám oleje, balzámy a jiné prostředky podle vašeho vkusu.
 4. Není možné několikrát zředit barvu. Dokonce i v další den, i když jsou uloženy v chladničce.

Jak vybrat barvu

Barviva na vlasy jsou přírodní, fyzikální a chemické. Přírodní barvy jsou henna a basma. Neškodí vlasům, ale spíše je vyživují. Ale mají skromný rozsah barev. Další informace o henna zbarvení naleznete na konci článku.

Fyzikální - to jsou barvy s chemickým pigmentem, ale bez amoniaku a peroxidu vodíku. Barvicí pigment obklopuje, ale nepronikne do vlasů. Z tohoto důvodu jsou nestabilní.

Chemické barviva se nejčastěji používají pro barvení domů. V balení najdete trubku inkoustové pasty a oxidačního činidla. Chemické barvy se dělí na:

 1. Nezdravé: tónované šampony a balzámy pro obnovení barvy.
 2. Médium: přidávají oleje a další živiny pro péči o vlasy.
 3. Trvalé: v nich je hodně chemie, ale barva se dlouho nezmyje.

Chemické barvy se nejlépe používají ne více než jednou za měsíc. Tónování kořenů je přípustné každé dva týdny.

Rozhodněte o typu barvy a vyberte odstín. Je lepší udělat to předtím, než půjdete do obchodu, aby se vitrína neztratila v rozmanitosti.

Na stránkách výrobců nátěrových hmot jsou služby pro výběr barvy vlasů. Odpovězte na pár otázek, nahrajte fotografii a podívejte se, co se vám líbí: karamel, kaštan nebo tmavá čokoláda.

Chcete-li obrázek změnit, měl by být odstín jeden nebo dva tóny světlejší nebo tmavší než aktuální barva.

Není nutné doma uspořádat experimenty pro transformaci z brunetky na blondýnu. Bez salonu se barva zbarví do žluté barvy a vlasy budou trpět značně.

Je také lepší svěřit odborníkům složité skvrny jako ombre a zvýraznění.

Jak připravit vše, co potřebujete

Chcete-li barvit vlasy doma, budete potřebovat:

 1. Malovat. Pro krátké vlasy stačí jedno balení. U středně dlouhých a dlouhých vlasů budou muset koupit dvě nebo tři lahve.
 2. Holičský klobouk. Pokud tomu tak není, stačí si položit staré tričko, které vám nevadí rozmazání barvy.
 3. Kartáč pro barvení vlasů a hřeben s jemnými zuby. Teoreticky můžete dělat jeden hřeben. Ale v praxi je vhodnější rozdělit barvu štětcem a svým ostrým koncem oddělit prameny.
 4. Skleněná nebo plastová miska pro míchání barvy a okysličovadla. Speciální sady jsou prodávány na serveru AliExpress.
 5. Nekovové sponky na vlasy. "Krab" a další vlasy se hodí.
 6. Rukavice. Lepší je koupit v lékárně lékařské. Ti, kteří přicházejí s barvou, obvykle nepříjemní a křehčí.
 7. Tukový krém. Aplikujte ho podél linie vlasů tak, aby při barvení nezakrývaly čelo a uši. Můžete také použít papírovou pásku.

Mytí hlavy před barvením je volitelná. Pouze pokud používáte lak nebo pěnu.

Jak aplikovat barvu

Pokud používáte barvu poprvé, zejména chemickou barvu, proveďte test citlivosti. Vezměte kapku barvy a okysličovadla, promíchejte a aplikujte na zápěstí nebo na vnitřní straně lokte. Pokud se kůže během 10-15 minut nerozsvítí červeně, nedojde ke svědění nebo hoření, můžete být natřeno.

Pečlivě si přečtěte pokyny: jak míchat, kolik má barvu udržet. Z těchto odstínů závisí na výsledku barvení.

Proveďte dvě děrování: od čela po zadní část hlavy a od ucha k uchu.

V důsledku toho se vlasy rozdělí na čtyři přibližně stejné části. Zatáhněte všechny z nich.

Nasaďte kadeřník plášť a rukavice. Barevný přípravek zřeďte podle pokynů a pokračujte v barvení.

Nejprve aplikujte barvu na hlavní oddíly: od čela po zadní část hlavy, od chrámu po chrám. Pak začněte malovat kořeny na zadní straně hlavy (na obrázku - zóny 1 a 2).

Oddělte tenký pramen, aplikujte trochu barvy na kořeny a sklopte ho na horní část hlavy, aby nedošlo k rušení. Přejít na další. A tak, dokud nebudou zbarveny všechny kořeny v zadní části hlavy.

Také malovat kořeny na koruně a chrámy. Poté rozložte zbývající barvu po celé délce vlasů. Smažte je a sbírejte je ve svazku.

Vlasy na parietální a okcipitální části hlavy jsou barevněji pomalé, takže stylisté doporučují začít z těchto oblastí. U chrámů a na dně krku jsou vlasy tenké. Pigment bude působit rychleji, a proto musí být namalován naposledy. Pokud tuto funkci zanedbáte, barva se může ukázat jako nerovnoměrná.

Popsaná metoda vám umožňuje aplikovat barvu nejprve na korunku a zadní stranu hlavy, a přinejmenším - na chrámy, protože je stále potřeba.

Jak držet a omýt barvu

Mnoho lidí si pamatuje, jak matky a babičky, maloval malbu, položili balíček na hlavu a zabalili je do ručníku. Takže běžná mylná představa: Aby barva byla jasnější, potřebujete teplo.

Ale nezapomeňte, že naše matky a babičky byly namalovány převážně přírodními barvami. V případě henny nebo basma musíte opravdu nosit plastovou čepičku a přitisknout ručník na hlavu. Chemické barvy potřebují kyslík k uskutečnění reakce, takže je nejlepší udělat bez sáčků. Jinak po vyfarbení vlasů bude suchá.

Barvu udržujte přesně podle návodu.

Další mýtus: Pokud držíte barvu trochu déle, barva se nebude umývat déle a pokud je menší, vaše vlasy budou poškozeny méně. To není.

Při kontaktu s chemickými laky vlasů otevřené. Barvicí pigment je absorbován do jádra. Trvá 20 až 40 minut. Po opětovném zavření váhy. V případě, že si barvu opláchnete dopředu, zůstanou váhy otevřené, což znamená, že vlasy budou křehké. Pokud je barva přeexponována, vlasy vysuší a vyčerpávají.

Po uplynutí doby uvedené na obalu odstraňte nátěr teplou vodou. Opláchněte, dokud voda nezmizí. Chcete-li se zbavit zbytků barvy na pokožce hlavy, můžete si umyt vlasy šamponem. Poté je třeba aplikovat balzám na barvené vlasy nebo vytvořit vhodnou masku a opláchnout vlasy.

Po barvení je lepší vyschnout vlasy ne s vysoušečem vlasů, ale přirozeně.

Jak péče o barvené vlasy

Bez ohledu na to, jak jemná byla barva, barvené vlasy potřebují zvláštní péči. Zde jsou některá základní pravidla.

 1. Používejte šampon a balzám na barevné vlasy.
 2. Jednou za 10 až 14 dní připravte vitaminovou masku.
 3. Při kroucení kroucení používejte tepelnou ochranu.
 4. Pokud jdete do bazénu, noste klobouk.

Jak barvit vlasy hennou nebo basma

Henna je barva ze sušených listí. Používá se k lakování a barvení vlasů. Poslední henna dává bohatou barvu mědi a zdravý lesk.

Basma je vyrobena z indigových listů. S pomocí pomáhají barvit vlasy v tmavých barvách: od lehkého kaštanu až po černé.

Postup pro barvení s hennou a basma je obecně stejný jako chemické inkousty, ale existuje několik důležitých nuancí.

 1. Množství prášku závisí na délce a tloušťce vlasů: obvykle jeden balíček na vlasy až po ramena a dva - na vlasy až po lopatky.
 2. Přírodní nátěr se nalije horkou, ale ne varnou vodou. Prášek musí být důkladně promíchán, aby se zabránilo hromadě. Lepší je to s dřevěnou nebo silikonovou stěrkou v nekovové nádobě.
 3. Konzistence rozvedené henny by měla být jako hustá zakysaná smetana. Basma - stále silnější. Při chovu je důležité, aby se nepřeháněl vodou a aby Basma neteče, můžete do něj přidat glycerin nebo nějaký vlasový olej.
 4. Chcete-li barvu lépe dodat barvu, potřebujete tepelný účinek. Po aplikaci nasaďte plastovou čepičku a zakryjte hlavu ručníkem.
 5. Henna a Basma mohou být uchovávány na vlasy několik hodin. Čím delší, tím bohatší je stín.
 6. Přírodní nátěr se aplikuje a omyje více než chemicky. Buďte trpěliví. Vypláchněte hennu a basma bez šamponu nebo balzámu. Doporučuje se také, aby se vaše vlasy nepoškodily několik dní po barvení.

Henna a Basma mohou být kombinovány s dalšími přírodními složkami: například s kakaem, heřmánkovým extraktem, řepnou šťávou. Umožňuje vám hrát s odstíny. Také hennu a basma lze smíchat dohromady. Barva bude záviset na poměru barviv. Ale toto je téma pro samostatný článek.

Chcete-li číst o přírodních barvivech na vlasy, napište o nich v komentářích.

Pro Více Informací O Suché Vlasy