logo

Jak barvit vlasy v basma

Dnes je obtížné najít slušný sex, který by v životě nikdy nezakrýval vlasy a pro každou druhou ženu se tento postup stal tak známým, jako je například účes nebo styling. Důvodem pro změnu barvy vlasů může být cokoli: nespokojenost s "domorodým" odstínem, zděděným z přírody; touhu maskovat šedé vlasy nebo jednoduše přinášet do vašeho obrazu novost a svěžest.

Moderní výrobci vlasových barviv neustále navzájem konkurují, vytvářejí stále více nových palet odstínů a obohacují své výrobky různými komponentami, které mají poskytnout stabilní a zároveň pečlivé zbarvení. Ve skutečnosti však ani nejdražší a nejkvalitnější chemická barva nemůže být považována za zcela bezpečnou; protože látky obsažené v jejím složení nejenže ničí pigmenty, ale také mění strukturu vlasů, což je porézní a křehké. Výsledkem je, že kdysi zdravé a krásné kudrlinky jsou ztenčující, křehké a nudné.

Samozřejmě, to neznamená, že musíte trvale opouštět barvení vlasů, právě proto je lepší používat syntetické barviva, ale přírodní přírodní. Jedním z nich je Basma, šedavě zelený prášek ze sušených listů tropické indigové rostliny. Basma byla původně použita pro výrobu barviv a barviv v jasně modré barvě, ale později byla použita k dodávání tmavých odstínů do vlasů. Jaký je použití tohoto nástroje pro kadeřnictví a jak se to liší od syntetických barviv?

Výhody basma nad chemickými barvivy

Použití basmy pro vlasy je obtížné přeceňovat, protože kromě barevných pigmentů obsahuje celý komplex vitamínů a minerálů, které mají příznivý účinek na strukturu kadeří, stejně jako taniny, které mají protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Kromě toho obsahuje prášek indigového listu vosk a dásně, které vyhlazují vlasy a dodávají jim oslnivý lesk. Dalším rysem společnosti Basma je, že je schopen zvýšit objem vlasů, což osloví dámy s tenkými a řídkými vlasy. Na rozdíl od syntetických barviv, které zničí přirozené pigmenty kudrlin a poškozují jejich strukturu, basma:

 • vyživuje pokožku hlavy a vlasové folikuly s vitamíny;
 • posiluje strukturu vlasů a urychluje jejich růst;
 • zabraňuje vypadávání vlasů;
 • dává hlavě vlasů extra objem a krásný lesk;
 • normalizuje mazové žlázy;
 • eliminuje podráždění pokožky hlavy a pomáhá bojovat proti lupům.

Stejně důležitá je i skutečnost, že Basma je hypoalergenní, to znamená, že může být aplikována i těhotným a kojících ženám, stejně tak těm, jejichž kůže je velmi citlivá. Nicméně, po výběru ve prospěch tohoto barviva byste měli vědět, že stejně jako jiné prostředky má několik nevýhod: zaprvé, když se používá basma v čisté formě, tmavé vlasy mohou mít modrý odstín a světle zelené; za druhé, nedodržení poměrů při výrobě barvícího prostředku neumožňuje dosáhnout požadovaného účinku; za třetí, časté zbarvení často vede k odvodnění kudrlin a čtvrté, pokud po proceduře špatně opláchnete vlasy, bude vypadat neprůhledné a barva pramenů se bude pravděpodobně ukázat jako nerovnoměrná.

Jak barvit vlasy v basma

Basma pro barvení vlasů se obvykle používá v čisté formě, ale v kombinaci s jinými složkami: například s hennou, vařením čaje nebo přírodní kávy. Abyste zjistili rozměry, musíte předem uvažovat, jakou barvu chcete nakonec získat. Pokud zředíte basma a hennu 1: 1, dostanete bohatý odstín gaštanu, pokud je 1: 2 (1 díl basma pro 2 části henny) je hnědá s bronzovým nádechem a 2: 1 (2 části basma pro 1 část henny) černá. Při barvení s Basmoy získává šedé vlasy světlý gaštan nebo červenou barvu. Konečný výsledek je také ovlivněn tloušťkou a tloušťkou vlasů, jejich původním odstínem a barvivy - čím delší je směs na kadeřích, tím tmavší výsledná barva bude. Tak, jak barvit vlasy Basmah:

 • Není nutné umýt hlavu před barvením, pokud nepoužíváte lak nebo jiné stylingové produkty, které vytvářejí film na vlasu, který zabraňuje pronikání barevných pigmentů.
 • Ujistěte se, že mastnou linku (v blízkosti čela, na spáncích a na zadní straně hlavy) namazat mastným krémem, aby nedošlo k zbarvení pokožky. Při nanášení krému se snažte vlasy nedotýkat, jinak kořeny zůstanou nenosené. Všimněte si, že Basma je velmi odolná barva, proto se stará o ochranu oblečení a exponovaných oblastí těla (včetně rukou) předem.
 • Připravte směs pro barvení. Vezměte basma a hennu v správném poměru (v závislosti na požadované barvě) a nalijte je do keramického nebo skleněného obalu. Směs se zředí velmi horkou (ale ne vařící) vodou a míchá se až do vyhlazení (hotová směs by se měla podobat tlusté kyselé smetaně v konzistenci). Doporučuje se majitelům suchých vlasů přidat do připravené hmoty olivový nebo mandlový olej.
 • Pomocí štětce aplikujte na vlasy směs barviv, začínající od kořenů a postupně se šíří po celé délce pramenů. Snažte se udělat vše rychle, aby kompozice neměla čas na ochlazení, jinak se barva může ukázat jako nerovnoměrná.
 • Zvedněte upravené kadeře nahoře a zajistěte plastovou barretou. Ohříváte hlavu přilnavým filmem a obalte teplou látku nebo ručník.
 • Doba expozice barvy vlasům se může lišit od 15 minut až po několik hodin (v závislosti na tom, jak bohatý chcete získat odstín). Chcete-li přesně vypočítat čas potřebný ke koupi konkrétní barvy, je lepší předem provést test na samostatném pramenu.

Po ukončení procedury omýt barvu teplou vodou bez šamponu. Opláchněte si vlasy, dokud voda nezmizí. Mějte na paměti, že skutečný odstín po barvení barvy se nezobrazí okamžitě, ale teprve po několika dnech. Aby nedošlo k deformaci výsledku, pokuste se vlasy nešetřit po dobu 72 hodin.

Jak získat různé odstíny pomocí basma

Při barvení vlasů s basma můžete dosáhnout různých odstínů. K tomu je hlavní složka smíchána v určitých poměrech s hennou nebo jinými přírodními barvivy - bobulové šťávy, víno, silný černý čaj, mletá káva a další. Dále jsou všechny složky důkladně promíchány a aplikovány na vlasy. Nejpopulárnější barvy, které lze získat pomocí basma, jsou následující.

Čokoláda

Chcete-li, aby kadeře bohatou čokoládovou barvu, musíte nejprve natřít hennou (držet asi hodinu a půl), a pak použít basma po dobu 2-2,5 hodiny. Počet obou komponent je určen individuálně, v závislosti na délce, tloušťce a počátečním odstínu pramenů. Nejlepší je barvit světlé barvy - světle hnědé, lehké kaštany nebo červené.

Měď

Dosažení příjemného stínu mědi s pomocí basma je snadné. K tomu je třeba smíchat s hennou v poměru 1: 2 (1 díl basma do 2 dílů henny). U velmi tmavých vlasů bude účinek mírný.

Černá

Chcete-li malovat kudrlinky v barvě černého křídla, je třeba připravit směs 2 částí basma (pokud jsou vlasy blond, měli byste dávku zvýšit dvakrát) a 1 část henny.

Maroon

Bohatá tmavá kaštanová barva s výrazným načervenalým odstínem se dosáhne smícháním 2 dílů henny, 1 části Basma a horkého červeného vína (přírodní), které se odebírají v množství dostatečném k dosažení pastovité konzistence. Místo vína můžete také použít silný kaviár kávy.

Fialová

Chcete-li získat tmavý blond odstín s fialovým odstínem, měli byste mísit Basma s hennou v poměru 1: 2 a vařit silný odvar z cibule slupky.

Kaštan

Klasická kaštanová barva se získává smícháním basma s hennou ve stejných poměrech. Aby se zamezilo výskytu červeného odstínu, doporučujeme přidat suchou směs do mleté ​​kávy (1 díl kávy na 5 dílů směsi). Je nutné ředit takovou barvou horkou vodou na konzistenci zakysané smetany.

Navzdory skutečnosti, že Basma má dostatečně vysokou odolnost, získaný odstín s jeho pomocí postupně ztrácí svou intenzitu. Aby byl výsledek co nejdéle uchován, doporučujeme použít speciální oplach připravený ze směsi henny a basma (každá 25 g) a jednoho a půl litru horké vody. Hotový roztok musí být filtrován, ochlazen a aplikován na vlasy. Doporučuje se provádět tyto procedury 1-2 krát měsíčně. Pro dodatečnou péči o barvené kadeře se doporučuje při mytí používat syrovátku, kefír nebo kyselé mléko. Po přírodních barvách je nežádoucí používat syntetické barvy a udělat perm, protože výsledek takových manipulací může být nepředvídatelný.

Jak barvit šedé vlasy v Basma

Basma se dobře barví na šedých vlasech, ale pouze pokud je používán správně. Pokud existuje několik šedivých chloupků, můžete použít směs basma a hennu, která se ve stejných poměrech (musíte barvit v několika krocích), a v případě, že šedé vlasy zabírají velké množství kadeří, doporučujeme provést následující:

 • musíte nejprve barvit vlasy samotnou hennou a namočit barvu na hlavu po dobu nejméně 60 minut;
 • pak důkladně opláchněte vlasy a znovu zopakujte postup, což zkracuje dobu expozice na 30-40 minut;
 • Dále (jestliže požadovaný výsledek nebyl dosažen), kadeře by měly být barveny basma smíšené s hennou v poměru 2: 1 (2 části basma na 1 část henny).

Pokud je barva nerovnoměrná, opakujte barvení vlasů, ale ne okamžitě, ale po dni. Připravte část směsi basma a henna (vyberte si proporce sami, v závislosti na odstínu, který chcete získat), aplikujte hotovou směs na vlasy a nechte 2-3 hodiny.

Vytvoření vlastního jedinečného obrazu je obtížné, ale velmi vzrušující proces. Trochu trpělivosti a touhy experimentovat - a váš účes bude perfektní. A pokud stále máte pochybnosti o použití přírodních barviv, nebo je pro vás těžké vybrat potřebné poměry pro přípravu směsí, konzultujte s odborníkem.

Jak barvit vlasy hennou a basma

Obsah článku

Péče o vzhled je přirozená u žen od mladého věku. Vybíráme účesy a styly, hledáme perfektní make-up a změníme barvu vlasů z důvodů, které jsou mimo pochopení logiky mužů. Tam jsou ženy, které bělily kudrlinky, a zmrzlé v podobě "a sedmdesátých lét." Ale je to spíše výjimka, potvrzující pravidlo: rozmanitost žen je nevyčerpatelná.

Jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak okamžitě přeměnit, je barvit vlasy. Hop! - a jemná blondýnka se přemění na hezkou čarodějnici s modro-černými vlasy. A pak, jen za vlnou kouzelného hůlky, namísto černokněžné čarodějky se objeví červovlasá šelma.

Častá změna obrazu negativně ovlivňuje stav vlasů. Chemické barviva, přestože výrobci barev zajišťují bezpečnost výrobků, erodují chloupky zevnitř, vyschnou a oslabují.

Jak se vyhnout vypadávání vlasů

Je lepší používat přírodní barviva na vlasy. Patří sem henna a basma.

O barvicích vlastnostech rostliny indigofer, ze které se získává Basma, východní ženy věděly na úsvitu civilizace. S pomocí barvy extrahované z listů rostliny mohou být vlasy barveny v nádherné zelené barvě - samozřejmě bezstarostně.

Ale ve směsi s íránskou hennou - barvou, extrahovanou z listů květu cinchona, v závislosti na rozměrech, můžete získat odstíny vlasů od kaštanové až po hluboké černé. Henna, na rozdíl od basma, může být použita jako monochromatický.

Rostlinné barvy jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Existuje několik pravidel při barvení vlasů s hennou a basma, že byste se neměli zlomit, pokud nechcete mít neočekávaný výsledek.

 1. První pravidlo je hlavní věc: nepoužívejte rostlinná barviva, pokud jsou vaše vlasy již barveny chemickými barvivy.
 2. Druhé pravidlo: pokud barvíte vlasy hennou nebo směs henny a basma, zapomeňte na chemické perm a biolaminaci kudrlin.
 3. Pravidlo tři: Pokud se henna a basma jako barviva na vlasy nudíte, můžete přejít na chemické formulace až po obnovení vlasů.
 4. Čtvrté pravidlo: Pokud máte více než polovinu šedých vlasů od stávajících, pak henna a basma nešetří. Toto množství šedých vlasů namalují přes sílu.
 5. Pravidlo pět: Nepoužívejte ke zbarvení "staré" vypršené henny s hnědým nádechem nebo červenohnědým odstínem.

Jak barvit vlasy hennou

Před aplikací vlasů henna je třeba umýt a uschnout. Kůže ve vlasové partii hojně mastí silnou smetanou. Vhodný dětský krém nebo vazelína. Takže budete zachránit tvář a krk před účinky henny - pravděpodobně nebudete mít rád jasně oranžový nebo tmavě žlutý proužek jako "zábal" na čele a spáncích. Je lepší pracovat s hennou v rukavicích, aby byla chráněna před barvením rukou.

U krátkých oříznutých vlasů seberte asi 70 gramů. barvy pro dlouhé prameny - třikrát více. Henna rozpusťte teplou vodou a začněte nanášet kartáčem na barvení vlasů na kořenech na zadní straně hlavy, pak vpředu. Okamžitě rozdělte henu na celou délku vlasů. Snažte se ukončit postup barvení, než se hena zchladí.

Položte sprchový uzávěr na hlavu a vysuňte turban ze staré ručníky nahoře. Blondes potřebují 10 minut, aby získali zlatý odstín, hnědé ženy potřebují asi hodinu a brunetky budou muset sedět s ručníkem na hlavě asi 2 hodiny. Na konci henny vypláchněte čistou vodou za příjemné teploty, ale ne horké.

Tipy pro barvení vlasů henny

 • Pokud je henna nakreslena 8 hodin například v zahřáté citrónové šťávě poblíž baterie pro ústřední topení a pak barvena vlasy se směsí, pak se kudrlinky stanou bohatou měděnou barvou;
 • Pokud se do henového roztoku nalije čerstvá řepa, na hnědých vlasech se objeví nádherné fialové zdobení;
 • Pokud je henna zředěna heřmánkovou infuzí, blond vlasy získají ušlechtilý zlatý stín;
 • Pokud zředíte hennu se silnou infuzí carcade, pak barva vlasů po barvení bude "černá třešeň";
 • Pokud henna s některou z výše uvedených přísad naléváme 15 gramů. mleté ​​hřebíčky, barva bude hluboká a rovnoměrná.

Jak barvit vlasy Basma

Basma nemůže být použita jako jednobarevná malba, pokud se nezdáte, že barví vlasy zeleně.

Chcete-li získat odstíny od světlého kaštanu až po modro-černý, musíte mixovat basma s hennou v určitých poměrech.

Na rozdíl od henny se Basma aplikuje na vlhké vlasy. Na krátkých vlasech nezanechává více než 30 gramů. směs henny a basma, pro dlouhé vlasy - 4 krát více. Podle toho, jaké barevné kadeře jste chtěli získat po barvení, jsou určeny poměry. U čistých odstínů kaštanu je třeba hennu a basma užívat ve stejném množství. Černá barva se získá, pokud je pro barvení henna 2krát menší než Basma. A pokud je henna dvakrát větší než basma, vlasy se stanou starými bronzy.

Po stanovení množství henny a basma pro dosažení požadovaného odstínu na vlasy zředěte barviva v nekovové misce s téměř vařící vodou nebo horkou a silnou přírodní kávou. Rozšiřte, dokud nezmizí hrudka, abyste získali něco jako průměrná tloušťka krupice. Aplikujte kompozici na suché vlasy po mytí, jako v předchozím případě. Opatření - rukavice, mastná smetana podél linie vlasů - totéž.

Jak používat Basma pro barvení vlasů

Barvicí kompozice pro vlasy s přírodními ingrediencemi, které dávají přednost ženám a dívkám. A Basma, prášek získaný z listů tropické indigové rostliny, je velmi oblíbený u milovníků, kteří mění svůj vzhled. Jemný nazelenalý prášek je naplněn vitamíny a stopovými prvky, a proto kromě barvení také prospěje naše vlasy. Ale aby se tato výhoda projevila sama a kudrlinami, abyste získali požadovaný odstín, musíte vědět, jak barvit vlasy pomocí přirozeného basma.

Pravidla používání basy

Barevné barvení vlasů bylo od počátku staré orientální krásy. Toto barvivo, když se používá k barvení oděvů, dává modrou barvu. Stejný odstín může nastat v našich pramenech, pokud nevíte, jak používat Basma. Zelený prášek není vždy vhodný a ne pro všechny ženy jako barvivo na vlasy, a proto potřebujete zhodnotit, zda jste v této skupině nebo si můžete dovolit používat Basma.

 • Barvení s Basma je vhodné pro majitele tmavých nebo tmavých blond vlasů. Blondýnky, používající toto přirozené barvivo, by se měli připravit na to, že během několika týdnů se jejich kadeře mohou nazelenat.
 • Basma se používá pouze v kombinaci s hennou. Pokud se nebudete řídit tímto pravidlem, pak se dokonce i na tmavých vlasech objeví zelená barva. Basma lze smíchat s práškem henny nebo střídavě. Obvykle jsou nejprve kudrlinky obarveny hennou a další den s Basma.
 • Pomocí přírodních barviv můžete získat zcela nečekané odstíny. Jaký výsledek získáte na konci, závisí na poměrech, době expozice, přirozené barvě použité před chemickým barvivem.
 • Nedoporučuje se barvit vlasy s basma po chemických permutách, zvýraznění, v prvních měsících po barvení salonu. Interakce přírodního barviva a chemikálií, které zůstávají v struktuře kudrlin, může vést k zcela neočekávaným výsledkům.

Správné použití přírodních barviv zlepšuje stav vlasů. Pod vlivem rostlinného barviva zmizí lupy, vlasový folikul se ztuhne, kudrlinky se stanou silnějšími, objeví se přirozený lesk a objem účesu se zvětší. Účinnost barvení a výhody postupu se při aplikaci čerstvého prášku několikrát zvyšují, proto byste měli vždy věnovat pozornost podmínkám skladování zakoupeného výrobku.

Jas čerstvosti je možné kontrolovat po přípravě prášku. Pokud se na povrchu této barvy objeví černý lesklý film, můžete si být jisti, že jste získali nejčerstvější a nejužitečnější barvivo pro vaše kudrlinky.

Jak malovat basmu

Při barvení s basma v kombinaci s hennou můžete získat zcela odlišné odstíny. Chcete-li přesně říct, jaká barva se objeví na kadeřích, nikdo nemůže v této věci potřebovat vaši intuici. Existují přibližné kompozice a doba jejich použití, což naznačuje získání vhodného výsledku barvení.

 • Tmavý blond odstín na kadeřích je získán mícháním basma a henna ve stejném poměru. Zároveň barvení - až půl hodiny.
 • Lehký odstín kaštanu se získává se stejným poměrem barviv, ale doba expozice by měla být zvýšena na jednu hodinu.
 • Bronzová hnědá barva vlasů se získává míšením basma a henny v poměru 1: 2. Doba zotavení aplikovaného barviva je jedna a půl hodiny.
 • Nasycená horká čokoládová barva kudrlin může být získána, pokud je basma smíchána s hennou v poměru 3: 1. Doba barvení je dvě hodiny.
 • Aby byla získána černá, bohatá barva vlasů, je nutné je barvit ve dvou fázích. Za prvé, všechny prameny jsou obarveny zředěnou hennou, zůstávají na hlavě po dobu jedné hodiny a vymyjí se. Pak se připravuje Basma na mokré vlasy, po dvou hodinách se vypláchne.

Připravená směs pro barvení musí být rovnoměrně rozložena na všech pramenech a je žádoucí, aby to váš asistent udělal, jelikož je obtížné tuto úlohu sami zvládnout. Oba henna a basma jsou dostatečně silné barviva, a proto jejich použití znamená splnění určitých pravidel. Vědět, jak barvit vlasy pomocí přírodních kompozic barviv, nikdy nebudete zklamáni výsledkem.

 • Přírodní barviva mohou zanechat nesmazatelné skvrny na oděvu, kůži a nábytku. Proto je barvení pečlivě prováděno - je žádoucí dát na staré oblečení, pokožka podél linie vlasů je ošetřena tukovým krémem a rukavice jsou položeny na vaše ruce.
 • Basma se zředí pouze vroucí vodou a nejlépe se aplikuje v teplé formě.
 • Henna se musí ředit vodou, jejíž teplota se pohybuje od 70 do 90 stupňů. Před nanesením zředěného prášku henny přednostně trvá čtyři hodiny.
 • Při chovu přírodních barviv se používají pouze skleněné nebo keramické nádoby a špachtle. Při použití kovových výrobků dochází k oxidačním reakcím a výsledek zbarvení se změní.
 • Po zředění by se směs měla konzistentně podobat příliš husté kompozici, vhodná pro aplikaci na kadeře a bez hrud.
 • Pokud je potřeba nanášet šedé vlasy, první bělidlo zbarvuje prameny a teprve pak všechny ostatní.
 • Barviva se promývají obyčejnou vodou ve velkém množství. Použití šamponu je možné na třetí den po barvení, protože po celou dobu se barvicí pigmenty absorbují do jádra kadeř.

Po použití basma bude možné plně zhodnotit barvu vlasů jen za pár dní. Obvykle se celkový účinek přirozeného barvení objevuje čtvrtý nebo pátý den po postupu.

Přírodní odstíny získané při používání basma a můžete diverzifikovat. Chcete-li to udělat, na zředěný prášek, můžete přidat kávu, kakao, šťávu z řepy, čaj. Při experimentování můžete získat naprosto neobvyklou barvu vlasů a zdůraznit svůj vzhled z nejlepší strany.

Použijte basma a hennu, nezapomeňte, že tyto barviva mají sušicí účinek. Proto je vhodné zbarvení omezit jeden postup za měsíc a je žádoucí používat nutriční masky, zejména pro majitele příliš suchých vlasů.

Jak namalované basma

"data-top1 =" 150 "data-top2 =" 20 "data-margin =" 0 ">

Basmo vlasové zbarvení

Pokud máte rádi přírodní procedury, oceníte si časově uznávané recepty, vyvarujte se chemických barev a snažte se dosáhnout hluboké černé barvy - vaší volbou bude samozřejmě Basma.

Basma je přirozené rostlinné barvivo, které je práškem ze sušených listů indigoferu (poddruh - Indigofera tinctoria, barvení indigoferu). Z této rostliny je získána barva indigo. Jedná se o jedno z prvních barviv známých v historii lidstva, které byly použity pro tkaniny.

Byl hodnocen za svou váhu ve zlatě, ve starověkém světě byl považován za luxusní zboží a právě oni vymalovali první džíny. Čisté indigo je nyní velmi vzácné, naučily se ho syntetizovat a vyrábět průmyslově. Indigo se však stále kultivuje, jeho listy - brousit a prodávat po celém světě pod rouškou barvy Basma. Předpokládá se, že zkušenost lidstva při používání basma pro barvení vlasů je několik tisíc let.

Basma vám umožní dostat se do černé barvy. Je pravda, že se používá pouze v kombinaci s jinými barvivy. Vzhledem k tomu, že Basma obsahuje modrý pigment, po barvení čistou látkou se vlasy, v závislosti na přirozené barvě, změní na modrou, zelenou nebo fialovou. Přesněji, hnědo-modrá, špinavě zelená a nezřetelná fialová. Pokud je tato barva vlasů vaším cílem, dostanete brilantní výsledek při použití basma bez přísad. Ale pokud snít černé nebo odstíny kaštanu, vaše cesta se mísí.

Chcete-li potlačit modrou barvu, je nutné přidávat pigment oranžového spektra do basma. To je obsaženo v henně nebo kávě. Nejčastěji používají hennu. Nakonec, v obchodech, kde si koupíte basma, je pravděpodobné, že henna bude prodána, nikoli kávu.

Basma může být použita buď s hennou, nebo ihned po natírání. Obecně je barvicí technika následující.

  1. Ponechte všechny věci, zakryjte ty, které nemůžete odstranit, položte něco, co není škoda k pokoře a připravte rukavice a mastnou smetanu nebo vazelínu. Postarejte se o domácí zvířata. Je velice pravděpodobné, že během procedury může dojít ke spláchnutí nebo znečištění pokožky. V tom není žádné poškození zdraví, ale místa budou vymývat po dlouhou dobu a některé předměty nikdy nezmizí.
  1. Umyjte si vlasy šamponem bez přísad do klimatizace, balzám nebo kondicionér ještě není zapotřebí.
   Zbarvte vlasy hennou. Henna bude základem pro fixaci barviva v srsti. Nicméně již v této fázi už můžete přidat hemna na basma.

  Pro černou, basmu a hennu jsou smíchány v poměru 2: 1, gaštan je 1: 1, pro lehčí odstíny henny trvají víc a méně. 1 část basma, 2 - henna dodávají vlasům bronzovou barvu.

  Samostatné barvení je věřil, že dosáhne jasnější černé a je vhodné, pokud máte šedé vlasy. Co-zbarvení je rychlejší způsob, jak se lišit, včetně tmavé, tóny.

  1. Budete potřebovat asi 100 gramů basma na každých 15 cm délky vlasů. Pokud jsou vlasy kudrnaté, barva bude potřebovat více. Například pro délku vlasů na ramena je třeba průměrně 200 g. Hmotnost barviva je obvykle uvedena na obalu. Není nutné měřit Basma do gramů, stačí to udělat oko. Buďte připraveni na skutečnost, že přirozená barva prášku je bylinkově zelená. Barevnou barvu smíchejte v horké vodě v silném plastovém nebo skleněném obalu. Vyhněte se kovovým, popraskaným, s odlupovacími nádržemi.
  1. Počkejte 15 minut. Během této doby se barva vaší směsi změní ze zelené na černou. Jakmile celá směs zmizí, znamená to, že je připravená. Můžete pokračovat v barvení.
  1. Ideální, pokud vám někdo pomůže. To je důležité pro rovnoměrné rozdělení směsi a barvení všech oblastí. Ale sami to zvládnete. Prostě nebuď líný, abys maloval nad každou částí. Začněte, jak je obvyklé, je nutné ze zadní části hlavy, pak jít do koruny a chrámů. Před lakováním nezapomínejte mazat ty oblasti pokožky, které by mohly potenciálně dostat barvu, vařené hustou smetanou nebo vazelínou, nosit rukavice.
  1. Nasaďte vlasový zábal přes vlasy nebo jiný nepropustný materiál a zakryjte hlavu něčím teplým. Nezapomeňte umyt kapky, pokud proudí nad obličej, jinak zůstanou šedé skvrny. Abyste se vyhnuli odkapávání barvy, můžete si lehnout. Směs udržujte v průměru od 20 minut do 3 hodin, neustále kontroluje výslednou barvu. Jakmile se vám to líbí, nahrajte barvu a pokračujte v proplachu.
  1. Odstraňte barvu velkým množstvím vody, nejlépe bez šamponu.

Když plánujete získávat barvu po basma, mějte na paměti, že se vaše vlasy změní o několik dní. Závěrečná černá by se měla objevit za 2-4 dny. Pokud se po uplynutí této doby vlasy neztmavily nebo nezaznamenaly nezkažené oblasti, zopakujte postup - v lehké verzi, což zkracuje dobu aplikace nebo oblast barevných vlasů.

Užitečné tipy:

  • Udržujte basma nejdéle rok nebo použijte do jednoho roku od data výroby. Obvykle se uvádí na obalu. Během času ztrácí Basma barvicí schopnost.
  • Neskladujte náladu v lednici, ztratí schopnost barvy. Skladujte Basma prášek na suchém, temném místě.
  • Totéž platí pro směs. Nemá smysl dát to do ledničky. Neskladujte směs, použijte ji ihned po přípravě.
  • Zředěný Basma má konzistenci vlhkého písku. Do směsi lze přidávat jedno nebo dvě vaječné bílé, oleje nebo odtučněné lněné semínko a bude snadnější použít.
  • Basma mírně vyschne vlasy. Proto vlasy obarvené basiem vyžadují dodatečnou hydrataci. Při zbarvení můžete přidat ke směsi rostlinného oleje vhodné pro vlasy. Jakékoliv vhodné - od olivového až po jojobu. Nepřidávejte slunečnice, je pro vlasy k ničemu. Pro další hydrataci používejte různé balzámy a masky. Můžete se připravit například na pečující směs vaječných žloutků, aloe šťávy, ricinového oleje a medu.
  • Myslete pečlivě, než použijete basma na blond vlasy. To funguje skvěle na tmavé vlasy, blondes mohou dostat špinavou modrou na cestě ven. Chcete-li se stát Malvinou, zvolte nejlepší syntetické barvivo, speciální lak nebo paruku.
  • Před použitím je lepší testovat účinek nátěru na samostatný zvlněný povrch a na oddělenou oblast pokožky.
  • Do laku přidejte lžičku soli nebo amoniaku. To pomůže zlepšit barvu, zvýšit její jasnost a hloubku.
  • Chcete-li získat další měděné, zlaté, červené, čokoládové odstíny, promíchejte v různých poměrech henna a basma, přidejte kávu, červené víno, čaj, ibišek, listy nebo skořápky z vlašských ořechů, hřebíček, skořice, kakao,, rakytník, měsíček, tansy, heřmánkový, malinový, bažant, šafrán, rebarbora - téměř všechny barvivy, listy, kořeny udělají.
  • Když mícháte Basma s hennou a jinými barvivy, nezapomeňte, že Basma obvykle trvá méně času, aby vaše barva vlasů.
  • V některých zemích se přidávají chemické barviva nebo para-fenylendiamin (urzol), které zvyšují účinek a získávají modro-černou barvu. Proto je možné rozlišit přirozené basma od falešného.
  • Zelená je barva skutečného basma. Při smíchání s vodou se na povrchu v průběhu času vytvoří modrá vrstva. Pokud směs umístíte na papír nebo tkaninu, unikne modré barvivo. Pokud je prášek tmavě hnědý nebo černý, nejspíše obsahuje urzol. Pokud jej budete míchat s vodou, vybledne černě hnědá kapalina.
  • Je lepší, abyste nepoužívali chemické barviva, dokud se basma úplně neodmyje. Přítomnost indigu může změnit chemickou reakci.
  • Chcete-li, aby se vaše kouzlo udrželo déle, používejte jemné šampony a péči o kondicionéry a balzámy.

Stejně jako jakékoliv přirozené barvivo nemá Basma vliv na strukturu vlasů, zůstává v horní vrstvě. Kolik basma bude mít vaše vlasy závisí na mnoha faktorech. V průměru barva trvá asi měsíc, ale můžeme se vydat na tři, nebo se po týdnu může vyprázdnit. Ale během svého pobytu ve vlasech svědomitě vykonávala svou práci. A to není jen barva.

Basma obsahuje velké množství užitečných minerálů, vitamínů, tříslovin. To určuje protizánětlivý a obecně zpevňující účinek barviva. Umožňuje vám bojovat proti lupům, zmírňuje záněty a uzdravuje rány, stará se o pokožku hlavy, vlasy svítí, stimulují jejich růst.

Chcete-li zachovat barvu a použití hojivých vlastností basma, můžete připravit pečující směs. 25 g bamy a henny se rozpustí v 1,5 litru vařené vody, pečlivě se odfiltruje, ochladí a opláchne vlasy.

Důležité rady od vydavatele.

Zastavte poškození vlasů škodlivými šampony!

Nedávná studie o přípravcích na péči o vlasy odhalila děsivou postavu - 97% známých značek šamponů kazí naše vlasy. Zkontrolujte složení vašeho šamponu kvůli dostupnosti: laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát, PEG. Tyto agresivní součásti zničí strukturu vlasů, zbavují kadeří barvy a pružnosti, což je činí bez života. Ale to není nejhorší! Tyto chemikálie pronikají krví do pórů a rozšiřují se prostřednictvím vnitřních orgánů, což může způsobit infekci nebo dokonce rakovinu. Důrazně doporučujeme likvidovat takové šampony. Používejte pouze přírodní kosmetiku. Naši odborníci provedli řadu analýz šamponů bez síranů, mezi kterými identifikovali vůdce - společnost Mulsan Cosmetic. Výrobky splňují všechny normy a normy pro bezpečnou kosmetiku. Jedná se o jediný výrobce všech přírodních šamponů a balzámů. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky mulsan.ru. Připomínáme, že přírodní kosmetika má trvanlivost nepřesahující jeden rok skladování.

Ceny za basmu se pohybují od 20 rublů. 25 g až více než 500 rublů. na 100 g. Současně vám mohou nabídnout stejnou Basma: iránskou, jemenskou, indickou, syrskou. Kvalita basma je indikována stupněm broušení a datem: čím jemnější a čerstvější, tím lépe. Před odesláním objednávky si prohlédněte fotografii v online obchodech.

Ochotně praxi zbarvení salonů krásy Basm. A to není vždy rozpočtová událost. Pro službu, jako je módní přírodní procedura nebo orientální lázeňský rituál, budou požadovat několik tisíc rublů. Ale v hospodářství holičství u domu určitě najdeš starého mistra, který ti ji nabídne za pár set rublů.

Příklad videí zbarvení s basma a hennou můžete vidět na níže uvedeném videu:

Správné a účinné barvení vlasů na vlasy doma

Dobrý den, drahí čtenáři. Jakékoli barvivo, které se používá k získání vlasů požadovaného odstínu, činí nejen vlasy krásné a lesklé, ale také poškozuje. Existují barviva, jejichž negativní účinek na vlasy je snížen na nulu, ale liší se v báječné ceně a jsou prakticky nepřístupné široké škále kupujících. Za těchto podmínek byste měli věnovat pozornost přírodním barvivem, z nichž jeden je považován za basma. Dnes se podíváme na barvicí vlasy basmy. V předchozím článku jsme se zaměřili na barvení vlasů henny.

Trochu historie

Basma je suchý prášek, který byl získán po rozemletí listů indigosféry rostoucích v tropických oblastech. Několik tisíciletí toto barvivo bylo používáno v Indii, Číně, Řecku pro barvení vlasů a zvířecích vlasů, pro kosmetické účely jako masku na vyživování pokožky hlavy, posílení vlasů a obnovení jejich vitality. Tato šedo-zelená směs poskytuje barvu modré nebo zelené při barvení vlasů, proto se obvykle používá v kombinaci s hennou.

Výhody

Přírodní složení basma má pozitivní vliv na pokožku hlavy:

 • eliminuje podráždění, zánět, léčí rány,
 • Část pryskyřice podporuje růst vlasů a snižuje ztrátu vlasů,
 • pružnost a pružnost vlasů je obnovena,
 • obnovuje rovnováhu vody a tuku v kůži a eliminuje lupy,
 • Basma nezpůsobuje alergie,
 • v důsledku léčby získává vlasy objem.

Funkce aplikace

Basma je přirozené barvivo, barva vlasů si dlouho zachovává barvu, její postupné změny se vyskytují od týdne až po několik měsíců. Blond vlasy v důsledku zbarvení se stávají nasycenými barvami, tmavé mohou změnit odstín pouze.

Basma reaguje na styling vlasů a masky, které se dříve používaly na vlasy, jejich interakce může vést k chemickým reakcím, které mění strukturu vlasů nebo ovlivňují barvu. Proto při omývání laku nemůžete používat šampony a jiné detergenty.

Použití jediného basma dává vlasům modrou nebo zelenou barvu. Chcete-li tlumit modrý nádech v basma, přidejte hennu nebo kávu. První možnost nalezla více využití.

Existují dvě možnosti pro použití basma:

 1. V dvoufázové metodě se provádí dvojí barvení, nejprve s hennou a poté s basma. Výsledek bude záviset na době expozice každého barviva.
 2. V smíšené verzi se barvení provádí se smíšeným složením henny a basma, výsledkem je respektování proporcí.

Dvoufázové barvení

Skládá se z několika etap:

 • Horká voda bezprostředně před zbarvením se zředí hennou. Na vodní lázni se směs postupně zahřívá a míchá až do homogenní hmoty. Začněte postupně aplikovat barvu ze zadní části hlavy, pohybujte se dopředu. Na vlasu hena musí vydržet nejméně půl hodiny. Pro tmavé vlasy se zvyšuje doba. Odstraňte barvu bez použití šamponu.
 • V procesu vaření Basma nutně přivedl k varu. Při míchání se postupně přidává horká voda, protože směs rychle stoupá. Při dlouhém držení vlasů se nedoporučuje. 15 minut stačí. Při vyprání šamponu není přidán.

Aplikace kombinované barvy

V přísně definovaném poměru se henna a basmu mísí a zředí se vodou zahřátou na 90 ° C. Po ochlazení se směs aplikuje na vlasy. Aplikace se provádí na každém vlákně odděleně, počínaje od kořenů vlasů. Podle toho, jakou barvu chtějí udržet barvu od 20 minut do 2 hodin. Pro větší účinek jsou vlasy pokryty polyethylenem a zabaleny ručníkem.

Chcete-li barvit vlasy, černá pomůže směs henna a basma v poměru ½. Tmavší tóny získají více henny. Pro zbarvení vlasů v čokoládě nebo bronzové barvě heňna trvá dvakrát tolik, kolik je chuť. Kaštanový odstín se získává ze stejného množství přírodních barviv.

Užitečné tajemství

Aplikace Basma správně doma vám pomůže s následujícími tipy:

 • Neměli byste uchovávat Basma déle než rok a zejména v chladničce, což se odráží v barvivu.
 • Po tom, co se basma varila horkou vodou, se nechá stát 15 minut a změní se odstín ze zelené na černou.
 • Po barvení s basmo vlasy se změní barva o několik dní. Poslední odstín se objeví až po čtyřech dnech.
 • K získání jasných a bohatých barev se k nátěru přidává čpavek nebo čajová lžička soli.
 • S použitím známých produktů můžete do vlasů přidat další odstíny. Jako přirozené barviva používejte odvar z cibulových peelingů, řepy, skořice a hřebíček, heřmánku, vína, kávy.
 • Při natírání je nutné přijmout opatření k vyloučení proniknutí barvy do oděvů a interiéru.
 • Velmi jasná barva může být zmírněna důkladným opláchnutím vlasů vodou a citrónovou šťávou.
 • Pro zjemnění vlasů po barvení můžete použít klimatizaci. Může se však použít nejdříve dva dny po nanesení laku.

Tyto tipy a doporučení pomohou správně provádět malování s přírodními barvivy a současně získat obdivuhodné vlasy, které budou potěšeny brilantností a krásou.

Úspěšný postup zbarvení a krásné, nasycené barvy. Pokud byl článek užitečný, sdílejte s přáteli, klikněte na tlačítka sociálních sítí.

Basma - 4 metody barvení

Kosmetický průmysl je plný všech druhů návrhů. Lví podíl na nich je obsazen službou pro přeměnu vlasů - hlavní zbraní ženské přitažlivosti. Ale výrobky vyráběné v továrně, tam je významná nevýhoda - chemické složky.

Přes barevnou reklamu slibná pečlivá ochrana olejů, oxidačních činidel a fixačních prostředků nemá nejlepší vliv na křehkou strukturu vlasů. To je důvod, proč se přírodní barvy, které opravdu starají o vlasy, získávají na popularitě. Basma vlasy - mluvte o tom dnes.

Basma - poškození nebo prospěch

Ženy ve věku Balzac nemusejí vysvětlovat podstatu otázky - používání barviva je již dlouhou dobu oblíbené, stejně jako výhody henny a basma.

A pouze s dominancí výrobků známých značek je přirozená barva poněkud ztracena. Mladé ženy z módy se teď ptají, co to je? Uspokojit zvědavost:

 • Zevně je to suchý šedozelený prášek. Struktura je určena k pěstování vodou v potřebném poměru. Pro reakční oxidační činidla, činidla, fixační činidla nejsou vyžadovány žádné speciální katalyzátory.
 • Prášek se vyrábí z listů tropické indigosféry, která dává dva základní odstíny - jasně modré a zelené. Vlastně byla barva nejprve vyrobena, aby se získaly různé barvy tkaniny a pak se aplikovaly na vlastní vlasy. Nyní je barma barma běžná věc.
 • Barva havranu nebo modro-černá je o Basma. Ale získávání takových odstínů ve skutečnosti je těžké. Vyžaduje kombinaci prášku s jinou přírodní přísadou - hennou. Pak se nabízejí možnosti od mědi, tmavé čokolády, bronzu až po černé.
 • Vlastnosti Basma z hlediska péče o vlasy - neocenitelné. Po obarvení dostanou potravu, rostou lépe, dezinfikují z mnoha druhů hub. Podobně, účinek na pokožku hlavy.

Plus barvivo - jeho cena. Náklady jsou srovnatelné s nástřikem průměrné cenové kategorie. Jedním slovem si dovolte koupit tašky, možná někdo bez omezení.

Přínos nebo poškození - nevýhody Basma

Žádný lék není dokonalý. Včetně basma. A pokud v případě henny změna odstínu nevyvolává katastrofu - zůstane na přijatelné úrovni, pak je Basma všechno komplikovanější.

Barva má tendenci se měnit po celou dobu oxidace, takže konečný výsledek je nepředvídatelný. Navíc špatné poměry povede k podivnému vzhledu - modré nebo zelené odstíny vlasů.

Abyste tomu zabránili, doporučujeme, aby byl Basma řádně připraven pro barvení - podrobnější recepty uvedené níže.

Nebudete moci vyčistit výsledek, který se vám nelíbil, pokud je barva přirozená, bez jména jako "černá basma" nebo "východní" - originál obsahuje pouze jedno slovo.

V jiných případech jsou reakce a odstíny nestabilní. Proto je nutné vědomě rozhodnout a být připraveni nosit novou barvu vlasů předtím, než je úplně promyta nebo zvětšuje prameny.

Na čerstvě natřené vlasy nelze aplikovat další barviva - účinnost je zaručena + další problémy s pokožkou hlavy - popáleniny, suchost - jsou poskytovány.

Techniky barvení a proporce basma pro různé odstíny

Takže pokud se vám líbí vzhled horké španělské, italské nebo nějaké jiné orientální krásy a rozhodne se použít Basma, uděláme to, začneme. Jak namalovat basma černá?

Především je nutný test citlivosti - jakékoli barvivo, včetně basma, způsobuje alergii. K tomu je malá část prášku aplikována na zadní stranu ruky.

Domníváte se, že je nemožné okamžitě zbavit výsledný odstín na kůži, a proto uděláme malý nátěr.

Dále proporce pro různé výsledky:

Čokoládová barva

Ukázalo se to v důsledku rovnoměrného míchání částí prášků - 1: 1. Množství je určeno individuálně, v závislosti na délce, tloušťce a počátečním odstínu vlasů. Světlé barvy - světle hnědé, červené, ale ne blond - se nejlépe hodí k zbarvení - výsledek může být zelený.

Bronzové odstíny

V tomto případě se procento basma proti henně sníží na polovinu. Míchání dvou částí henny a 1 basma vám umožní získat odstín mědi, hnědé nebo kávy. V závislosti na přírodním odstínu - na jasné hlavě vlasů se objeví červenější barva.

Černá

Zbarvte vlasy s basma, abyste získali barvu černého křídla, možná pokud zvýšíte dávku v kombinaci s hennou. Nyní bude poměr 2: 1 pro tmavé vlasy. Původní odstín výrazně upraví výsledek.

Například červené vlasy se nezmění na modro-černé, protože rozdíl je drastický. Je nutné zvýšit počet na 3-4 díly na 1 část henny.

Henna a Basma barví šedé vlasy

Ženy starší generace, stejně jako mladé blondýny, chtějí být stále atraktivní.

Nicméně, použití prášku změní světlé vlasy na zelenou a pak opustí dům s hlavou drženou vysoko nebude fungovat. Co dělat Postupujte následovně:

 • Nejprve zbarvte vlasy jednou hennou a držte prášek na hlavě po dobu 1 hodiny.
 • Vložte zředěnou barvu po důkladném promytí předchozího prášku. Na krátkou dobu - 30-35 minut.
 • Po šamponování a kontrole výsledku je basma obarvená černě podle tradičního receptury 2: 1.

Neměli byste se bát reakce z dlouhého procesu, pokud jste dříve testovali citlivost pokožky na barvivo. Mnoho žen, naopak, uvádí skutečnost, že je větší saturace, pokud je složení zachováno na vlasu po dlouhou dobu.

Barvení vlasů doma - jak správně používat Basma

Není nic obtížného při přípravě kompozice pro barvení. Otevřené balení s hennou a basma se používají okamžitě - skladování ve vzduchu není povoleno. V opačném případě způsob oxidace změní kompozici, která se příště použije, na špatnou kvalitu.

Přijďme k přípravě vlasů:

 1. Hlava musí být čistá. Měl by být vypraný a vysušen předtím. Špinavé vlasy jsou příliš mastné. Prostřednictvím přírodních sekretů mazu, barvení hennou a basma - nedojde. Barvivo se nemůže dostat. Jako výsledek - "skvrnité" barvení.
 2. Hlava vlasů pečlivě česaná a barva začíná od vrcholu. Nemůžete připravit příliš tekutou směs, jinak se kapky objeví kdekoliv - na kůži krku, rukou, oblečení. Správně zředit basma znamená získat krémovou hmotu.
 3. Krk a oblečení jsou bezpečně pokryty látkovým límcem nebo starými ručníky. Kůže obličeje na čele a chrámu je pečlivě maštěna mastnou smetanou, která zajišťuje, že se nedostane na vlasy, jinak se kořeny nebudou barvit.

Po provedení všech opatření použijte kompozici na vlasy štětcem nebo houbičkou, poté zabalte do plastového sáčku a počkejte na přidělenou dobu.

Aby se zrychlila oxidační reakce, po vyprání prášku se do vody opláchne půl citronu. Barvení vlasů s Basma je proto snadné.

Černější než černá, nebo jak dosáhnout černé barvy v Basma. Krok od cíle. Zkušenosti 4 měsíce. Přehled fotografií

Ahoj všichni Dlouho jsem chtěl být namalován černě, ale ne okamžitě, ale postupně, abych viděl přechodné barvy,a uvolněte černou barvu, a vychutnejte si každý dotek. Věnoval jsem dnešnímu postu barvení s basma - to je to, co může být namalováno po dobu několika měsíců a stane se temnější a tmavší pokaždé.
_________________________
Rozumíme tomu, co je Basma?

Basma je drcené listy indigu, které mají zelenožlutou barvu. Basma je přírodní zeleninová barva - produkt šetrný k životnímu prostředí obsahující biologicky aktivní látky a vitamíny.


Basma je ideální přírodní prostředek pro barvení vlasů v tmavých barvách. Může být použit v kombinaci s hennou. Basma má pozoruhodné kosmetické vlastnosti: stimuluje růst vlasů a dodává jim přirozený lesk, zlepšuje strukturu vlasů a posiluje kořeny, eliminuje lupy. Basma se doporučuje zejména při přecitlivělosti na chemické složky běžných barviv na vlasy.

Je určen pro barvení vlasů v tmavších odstínech, také pro barvení šedých vlasů v barvách od lehkého kaštanu po černé. Tón barvení závisí na struktuře, tloušťce, počáteční barvě vlasů a době kontaktu. Vlasy po nanesení henny a basma získají lesk, pružnost, snadné hřeben.

Co stojí za zmínku o Basma:

 • Je velmi obtížné stáhnout. Teprve po prvním 2-3 barvení může nějak nějak vypadat vlasy, ale bez použití chemických prostředků, bude výsledek nepředvídatelný. Budete-li dlouhou dobu malovat s Basma, ale jste unavení z černé, pak můžete tady jen odříznout nebo stříkající vlasy a současně přestat malovat s Basma. Oleje a další "osvědčené" lidové prostředky vám pomohou trochu víc než nic. Mějte na paměti.
 • Basma by měla být aplikována na vlasy, předem natřená hennou, zvláště pokud jsou to blond vlasy. Henna dodává měď, červené odstíny, které následně blokují nežádoucí basma zelené.
 • Basma je žádoucí k vaření vařící vody, takže dává více pigmentu. O ochraně oděvů, kůže z barvení nebude mluvit, je to výchozí.

_________________________
Zvážil jsem všechny výhody a nevýhody a rozhodl jsem se, že dlouhé barvení v tmavé barvě, konečný výsledek je černý. Během používání mého Basma jsem dostal různé odstíny kaštanu, jak teplé (díky nne - abych se vyhnula zeleni, nejprve jsem to zbarvila vlasy) a chladnými tóny. Období zeleně nejsou vyloučeny, ale byly krátké, protože basma se nejprve rychle vymyla. Ne vždy fungovalo podle principu "tmavší s každým zbarvením", ale je to pravděpodobně kvůli pochybné kvalitě barviva, předčasnému mytí hlavy po barvení a trvání intervalů mezi aktualizací barev. Níže je moje chronologie barvení černá. Priyaanny zkoumání!
_________________________
Dne 1. dubna jsem koupil Basma ArtColor a namaloval ho. Jeden balíček mi stačil 1krát.


Byl namalován podle pravidla:

Nejprve jsem maloval kořeny s hennou. Proč právě kořeny? Jedná se o větve a délka je již dávno zanesená hennovým pigmentem. Způsobil, připomínal hodinu, umyl. Na čisté, vlhké vlasy aplikované basma (plné délky). Trvalo 3 hodiny s litinovou hlavou, umyla jsem si, uvědomila jsem si, že hena by měla být natřena po celé délce, ale o to později...

Ale barva mě nestačila, že se mu nepodařilo, vzal to slabě, ale také třikrát vymyl, obecně se nezapadal. Pak jsem se rozhodla přidat k mé ayurvédské masce jedna lžíce henny a basma, takže pigment se postupně akumuluje alespoň v kořenové zóně.
Výsledkem bylo, že vlasy se staly temnějšími

Pro druhé a následné zbarvení jsem koupil iránskou basmu v pytli. Venku se mi to nelíbilo: alespoň broušení bylo v pořádku, ale ve směsi byly některé piliny a nit, protokoly.

Podruhé jsem maloval 1. června. V zásadě, opět, nic zvláštního: barva není pevná, ale omyla mnohem méně. Tentokrát jsem udělal chybu: hned po tom, co jsem umyla Basma, jsem si umyla vlasy šamponem - udělal jsem to proto, že barvicí směs kromě Basmy obsahovala amla olej (Chtěl jsem zabít dva ptáky jedním kamenem a malovat sebe a urychlit růst vlasů)


Nevzal jsem si to až do 1. července a 26. den jsem maloval obličej třetí (26. den jsem namaloval kořeny s hennou). Rozhodl jsem se, že už žádné další chyby a nemůžu vydržet pár dní.
Takže moje barvicí směs se skládá z iránských basma, šicích a amla olejů.


Basma barvy a tuhy vlasy, shikakai podmínky, a amla olej podporuje růst vlasů

Vzal jsem 5 lžící basma a 1 polévkovou lžíci šálu


Foto dokonale přivádí jemné "jemné piliny".

Přidáno 1 polévková lžíce oleje amla a smícháno:


Přidala jsem ke své směsi teplou, téměř horkou vodu, zamíchala ji kartáčem na barvení, dokud nebyla získána homogenní látka, a současně přidávala více vody, pokud je málo.


A nechte na trvání 15-30 minut trvat. Pokud je basma čerstvá a vysoce kvalitní, na mé směsi by se měl objevit inkoustový film. Zjevně jsem marně mrštil můj basma za špatnou kvalitu


Můžete promíchat basma a znovu opustit, abyste trvali na tom, a opět to bude pokryto filmem

Před aplikací jsem rozdělil vlasy na 4 části


Na vytvořených děrách prošel štětec

Bohužel nebylo možné celý proces fotografovat kvůli mému zakřivení.

Po dalších dvou hodinách odmyji Basma. Byliny (všechny) vysychaly vlasy, takže po nějaké bylinné proceduře, ať už je to barvení s basma, hennou nebo ayurvédskou maskou, udělám masku bez selhání. Stalo se tak, že jsem nedávno získala silnou zvlhčující masku (v tomto případě CocoChoco Intensive), použila jsem Estelle a Numero (obě nedávaly správné zvlhčení a nejsou určeny pro to).
Tentokrát jsem se rozhodl řídit se pravidlem, že si nepamámy vlasy po dobu 3 dnů po barvení. Naštěstí jsem nemusel opustit dům. Po třech neprázdných dnech:

Na fotografii, bohužel, není příliš nápadné, ale v životě je barva trochu tmavší, méně vymyté.
Kořenová zóna

_____________________________
Jak je zpíváno ve staré dobré píseň: "Naše srdce vyžadují změnu, naše oči vyžadují změnu.." Už nechci černou barvu, ale jsem úplně spokojen s takzvaným studeným tmavým kaštanem


Ukazuje se tento druh ombre: kořeny jsou tmavé a délka je mnohem lehčí než kaštan s červenou barvou s hladkým přechodem.
Nyní maji každé dva týdny barvu a snaží se měnit délku. Velmi dobré výsledky jsou dosaženy, když v předvečer umývám hlavu Angel Professional ANS, tento šampon nejen důkladně promyje vše, co je z vlasů zbytečné, ale také to velmi pečlivě, aniž by se kousalo a nepletlo vlasy. A já si barvy vlasy večer na další den před spaním. Jak ukázala praxe matky jednoho letého dítěte, v noci nespím hodně, takže "před spaním" je hlasitě řečeno. Já držím Basma asi 6-8 hodin, to znamená, že v 4-6 ráno jdu, abych ji umyla, kdyby moje dcera spala
Výsledky jsou úžasné, ale opět pouze v kořenové zóně (horní 15 cm).

Mimochodem, když skončila moje první taška a chtěla jsem znovu malovat, koupila jsem druhou stejnou. A obsah se ukázal být velmi čerstvý, vysoce kvalitní.(i když narazím na stejné záznamy)! Okamžitě vznikl inkoustový film(a dozvílo se mi, že je lepší, aby Basma okamžitě použila předplnou délku na hennu a hlavu)
Také nyní používám čisté basma bez přidání dalších složek ve formě olejů a prášků. Henna je také čistá, která se aplikuje 15 minut po hnětení (také v částech). Tentokrát jsem se rozhodl malovat celou délku (Nemám co ztratit, rozhodl jsem se, že v září budu stříhat vlasy, že mé "železo" je někdy prázdný zvuk, svědomí diktuje.Veobecně: uvidím, jak jsou vlasy tři dny po barvení.Pokud maska ​​nebo ampulka zachrání vlasy před suchou a jinými potěchy nemocných vlasů, pak pokračuji v růstu, pokud moje vlasy po tanech s velkým šamanem Kaaral'om Maraes stále zůstávají suchým koštětem, pak budu nakrájet 15 cm. Pro pravost, dokonce i tisíc rublů se vsadím na závěr)
Takže... poslat na barvu

Takže malé upřesnění. Pamatujte, 8. srpna jsem napsal příspěvek o ampuli LAKME? Tak hlas, akce, vyjádřené v příspěvku byly provedeny téměř týden dříve než publikace. Čísla 2-4 srpna. Takže vlasy nespadnou, běží na malování, řekla jsem! (a pak budu psát naopak snotty příspěvek o účesy, poškozené vlasy a co ženy dělají... hloupé stvoření)

Takže... Henna.

Mám od posledního času trochu henské řešení a tak, aby dobro nezmizelo, jsem to zmrazil.
1. Nyní jsem z mrazáku vynesl nádobu z zmrzlé henny, zahřál se v mikrovlnné troubě (žádný čas vysvětlíme, pojďme malovat! rozmrazte se na vodní lázni, protože se dcera může vzbudit)
2. Mícháme vyhřívanou hennu a zkontrolujte, zda nejsou zamrzlé oblasti. Všechno je dobře oteplené, takže...
3. Přidá 5 polévkových lžic egyptské henny do stejné nádoby.
4 Naplňte vodou, promíchejte a...
5. Důrazně

_________________________
... protože post a to se ukázalo tak obrovské a začal jsem psát (text a fotku) v květnu-měsíc, pak abych se hodil všechny informace na jednom místě, rozhodl jsem se koláže s číslováním a popisem. Omlouváme se za nepříjemnost.
_________________________

Dále pokračujte v barvení hennou. Budu ji držet po dobu jedné hodiny. Pojďme!

 1. Dělení
 2. Maluji to
 3. Pomocí štětce jsem řezal část napravo, ustupující 1,5-2 cm od středového dělení
 4. Dostala jsem hennu na druhou část
 5. Podrobnosti znázorňující manipulaci s kartáčovým hrotem dělením
 6. Zobrazuje se rozdělené ucho
 7. Maluji to
 8. Vytáhl prameny vlasů ze zadní části hlavy, kde budu malovat. Všimněte si, že vždy barvam bez zrcadla (je docela možné, že tam nemám malovat, ale já jsem velmi nepohodlná se dvěma zrcadly - jednoduše, moje oči začínají bolet ze strany)
 9. Když jsem maloval celou pravou stranu s hennou, hodil jsem si vlasy na malovanou pravou stranu, abych začal dělat totéž na levé straně.

Levá strana dělá totéž.

 1. Chytíme pravou barvenou část na pravou stranu a otevřeme první levou část
 2. Po rozdělení se pečlivě zbarvíme kartáčkem s hennou, současně zachycujeme délku kořene. Mám malý henna
 3. Na barvené oblasti vlasů jsme vrstvili barevné prameny a projeli je štětcem s hennou
 4. Pokračujeme v vrstvení a malování
 5. Zavlažování blížící se dokončení
 6. Celá hlava je konečně v henně, kořeny, špičky a délka. Připomínám vám, že jsem hennu nic nepřidala, takže doufám, že se mé tipy špatně poškodí, pro které třetí rok nůžky plakat.
 7. Ohřeji a fixuji vlasy s nepotřebným kloboukem, který pro tyto účely neustále používám
 8. Na poslední fotografii jsem už vypil henu a zabalil ji do ručníku.

O hodinu později si umyji heňnu, zabalím si vlasy ručníkem a připravím Basma:

Ahoj, s tebou přehlídka "Ulehčit" a dnes připravujeme Basma.

 1. V plastové nádobě jsem položil 4-5 polévkových lžic basma
 2. Nalijte vodu. Nebudu přesně říct, kolik ml, protože to dělám na očích - vím, kolik by mělo být nalito
 3. Důkladně promíchejte, abyste nebyli hrudkovití a nepromesov
 4. Okamžitě, aniž bychom trvaly, použijeme Basma

Vyndám ručník a stejným způsobem, jako jsem použil hennu, aplikuji basma.

 1. Vidíme, že henna kořenového zázvoru se zrodila perfektně, což znamená, že by se neměly vyskytovat žádné problémy s barvením basma
 2. Stejně tak používám kartáč na vlasové částice štětcem, ale dělám to mnohem opatrněji, protože moje vlasy jsou mokré a bez jakékoliv ochrany v podobě masky, krému nebo kondicionéru.
 3. Krok za krokem pokrývám všechny zákoutí mé hlavy, vrstvou čistého pramene vlasů na již obarveném místě, dokud moje hlava není zcela v bylinné barvě.
 4. Vezmu si zbytečnou plenu, kterou jsem opakovaně používala pro podobné účely (a proto je to tak nešikovný druh - jednoduše se neumyje) a obklopím ji kolem hlavy. To se děje nejen proto, aby tekutá část Basma neteče z vlasové linie, ale také fixuje druh barviva a vlasů, které mám
 5. Zhora nosím věc s gumičkou a po něm prostor, aby se všechny vlasy spolu s obvazem mohly hodit a netisknout. Proč jsem napsal "věc"? Protože to může být cokoliv: od zbytečně prostorné baretky až po... baby posuvníky (jako moje)

Nanechám basma na noc a po 8 hodinách ji umyji.

 1. Pamatuj si, řekla jsem, že Basma se netříká textilií? A tak také opouští hrozné modré skvrny na všechno, kde je absorbováno.
 2. Kousek vlasů se změnilo na černé a nakonec v předvečer byla barva trávy

Čerstvě omyté vlasy bez šamponu a balzámu. Dlouho jsem aplikoval zbytky ampule LAKME.


Moje vlasy se změkčily, nemohu říci nic o vlhkosti. Barva - jak se mi líbí - tmavý kaštan po celé délce, ač jaký druh kaštanu? Připomíná mi velmi černý tulipán, který napsal markiza872502. Měkký na dotek, ale vizuální je příliš daleko od ideální pro to, aby zůstal nezřetelný.


_________________________________
Shrnuji některé z mých spisy na téma "Jak jsem strávil léto" příspěvek o použití henny a basma:
Nikdy se nesnažte ošetřovat barvené a bělené vlasy s bylinkami pro léčebné účely, ať už henna, basma nebo jiné ájurvédské bylinky. Byliny vysušily již zraněné, ponižován a urazen vlasy Z mého příkladu jsem byla přesvědčena a ukázala vám, že zdravé vlasy jsou ovlivňovány trávou, dávají zrcadlům hladkost a lesk a mé spodní 15cm délka, která díky mému kvílení všem uživatelům tohoto úžasného místa ovlivňuje trávu: dlouho jsem se nedotýkala henna a basma tipy, aby neškodily, ale na oplátku jste museli jít vícebarevný (nemám rád ombru a balalez). A když jsem maloval všechny vlasy, konečně jsem si rozmazlil tipy: čas od času jsem našel stopy průřezu a křehkost, ale teď už to nechybí. Ale žvýkat, plovoucí strukturu vlasů, nespravedlivé konce... Vzpomeňte si na vlasy vaší staré dětské panenky, kterou jste často umyla jako dítě a její vlasy byly zamotané - to jsou konce.

Samozřejmě se za pár dní pokusím, jak se ukončí barvení barma, přijmout nouzová opatření, ale abych byl upřímný, nevěřím jim.

Jak řekl můj učitel dějepisu, začal po zdraví, skončil na zbytek, ale nejsem naštvaná a já vám neporučím. Děkuji všem za vaši pozornost.
________________
náhled

Pro Více Informací O Suché Vlasy