logo

Jak léčit psoriázu

Chcete-li léčit psoriázu doma, je třeba provést řadu systémových opatření, abyste se zbavili této nemoci. To vám umožní rychle a trvale vyléčit psoriázu av nejtěžších případech - po dlouhou dobu kontrolovat dobu remisí.

Jak léčit psoriázu doma

V domácnosti je nutné použít všechny možné metody lokální léčby psoriázy, které lze úspěšně aplikovat, aniž bychom se museli uchýlit k nutnosti navštívit nemocnici. Ne všichni pacienti dokáží léčit psoriázu doma, ale pokud jsou dodržovány doporučení lékaře, existuje příležitost výrazně zlepšit zdraví pacientů a udělat to dostatečně rychle.

Chcete-li rychle léčit psoriázu doma, musíte použít množství různých druhů léků. Drogy jsou prezentovány jako tablety pro orální podávání, stejně jako lokální přípravky - je možné aplikovat masti na psoriázu pro systematickou léčbu míst psoriatických lézí.

Při léčbě psoriázy doma se nesmí zapomínat na to, že by pacienti měli předcházet stresu, chránit pokožku před sluncem, ale zároveň stačí chodit na čerstvý vzduch. Můžete rychle vyléčit psoriázu v počáteční fázi, pokud se poradíte s lékařem včas a začnete užívat léky na psoriázu.

Jak trvale léčit psoriázu

Léčba psoriázy navždy doma je hlavním cílem lékařů, kteří bojují s onemocněním. Není však tak snadné se vypořádat s autoimunitními patologiemi, a proto je možné považovat dosažení dlouhodobé remise za významné úspěchy.

Pro léčení psoriázy dříve používané glukokortikoidy, ale nedávné studie prokázaly škodlivost takových léků na tělo. U progresivního psoriatického záchvatu je však použití této skupiny léků nezbytností. Léčba psoriázy je založena na použití glukokortikoidů s prodlouženým účinkem. Zavádí takové léky intramuskulárně. Můžete to udělat doma sami, nebo můžete na klinice zavolat domácí zdravotní sestra. Kurzy léčby jsou krátké kvůli dlouhodobě působící léčivé látce.

Zvažte, jak rychle a účinně léčit psoriázu doma:

 1. Nejznámějšími prostředky jsou pilulky a injekce methotrexátu pro psoriázu - používají se v terapii již více než čtyřicet let. Methotrexát působí přímo na buněčné úrovni. Lék na léčbu významného poškození se projevuje, když psoriatické plaky pokrývají více než dvacet procent povrchu kůže. Nástroj se vyrovná s takovými formami onemocnění, jako je psoriatická artritida, pustulární psoriáza, erytrodermie. Methotrexát může vyléčit psoriázu na rukou, pokud onemocnění postihuje nejen kůži, ale i nehty.
 2. Cyklosporin je imunosupresivní látka, která se také používá při léčbě psoriázy. Lék je vyráběn předními světovými výrobci farmaceutických produktů. Kvůli potlačení imunity pomocí cyklosporinu mají pacienti mnohem lepší zdravotní stav v těžkých formách psoriázy. Lék je dostupný v kapslích a injekce pro psoriázu lze provést injekčně formou cyklosporinu. Nástroj funguje dobře proti torpédové lupénce a boje s psoriatickou erytrodermou.
 3. Atsitretin - nejnovější vývoj léků. Byl uplatněn v praxi poměrně nedávno, ale již získal pozitivní zpětnou vazbu od pacientů a lékařů. Léčba psoriázy jednou a navždy pomocí Atsitretinu nebude fungovat stejně jako u jiných léků, ale nástroj výrazně potlačuje proliferaci epidermis, přispívá k včasné keratinizaci kůže a také má imunomodulační účinek.

Jak vyléčit psoriázu na těle

Jako prostředek pro lokální léčbu těla je nutné používat masti, které mohou být hormonální i nehormonální. Psoriáza na prsou je nejlépe léčena nehormonálními látkami. Je však možné léčit palmarskou a plantární psoriázu hormonálními přípravky. Mohou také vyléčit psoriázu na loktech a jiných hrubých částech těla postižených psoriázou. Pro léčbu komplexních forem se terapie PUVA používá při psoriáze, která aktivuje psoraleny působením ultrafialového záření.

Přípravky pomáhají léčit psoriázu a její příznaky - svědění, pálení - ale nemohou být používány po dlouhou dobu. Účinné drogy jsou založeny na:

 • hydrokortison - Sopolkort, Hyoxyson;
 • mometason - Uniderm, Elok;
 • betamethason - Rederm, Triderm, Daivobet;

Léčba psoriázy na obličeji pomůže finančním prostředkům na bázi zirkonnatého pyrithionu - Psorilom, Tsinokap, Skin-cap a na bázi dehtu - Pikladol. Tyto léky mají dobrý peeling, zlepšují stav pokožky a podporují hojení mikrotrhlin. Pokud se vám nepodařilo vyléčit psoriázu na ruce navždy a pacient vyvinul nehtovou psoriázu, která se rozšířila z rukou, musíte si zvolit místní prostředky pro zpracování nehtů. Speciální lak Clobetasol pomáhá léčit nehty pro psoriázu.

Doporučuje se používat jiné skupiny léků:

 • hydratační činidla;
 • vitamin D3;
 • keratolytické látky;
 • interferon;
 • antihistaminika;
 • antibakteriální léky.

Přípravy těchto skupin pomáhají nejen zlepšit působení glukokortikoidů, ale také chránit tělo před negativním účinkem účinných látek.

Co a jak léčit psoriázu na hlavě

Ve většině případů je možné léčit psoriázu na hlavě mírné formy nebo dosáhnout stavu remise během systémové terapie. Hlavním principem léčby, který léčí léčení psoriázy, je potlačit zánětlivý proces a autoimunitní reakci, která odmítá epidermální buňky. Za tímto účelem se používá lokální terapie, při níž může být psoriáza zcela vyléčena, pokud nebyla přeměněna na těžké formy, které vyžadují systémové ošetření těla.

Pro lokální terapii se doporučují keratoplastické léky:

 • salicylová masť;
 • drogy s dehtem;
 • Ichthyolová masť;
 • naftalanová masť;
 • Solkoseryl.

Pokud je onemocnění závažné, psoriáza pokožky hlavy je léčena glukokortikoidy - Belosalik, Flutsinar, Xamiol, prednisolonová masť. Psoriáza na hlavě může být navždy vyléčena s lehkým stupněm s šampony Friderm, Psorilom, Skin Cap, Squafan, Curtiol.

Léčba psoriázy doma závisí na mnoha faktorech - závažnosti onemocnění, úspěšnosti předepsané terapie, komplikacích, které doprovázejí psoriázu. Pro rychlou léčbu musíte dodržovat všechna doporučení lékaře a včas zastavit exacerbaci onemocnění.

Jak léčit psoriázu hlavy se šampony, masti a lidovými prostředky

Mnoho lidí čelí takové pohromě, jako je psoriáza. Toto onemocnění je neinfekční povahy a není zcela vyléčeno, remisí se neustále střídají s relapsy. Ve většině případů se na hlavě objeví psoriáza. Bude užitečné pro každého vědět, proč tato nemoc začíná, jak se projevuje. Existuje spousta způsobů, jak se zbavit této nemoci, což způsobuje mnoho nepříjemností.

Co je psoriáza?

Nemoc zánětlivé povahy, ale ne nakažlivá. Často zánět na hlavě je pouze počáteční fází vývoje závažnějších forem psoriázy. Zánět ovlivňuje pokožku podél obrysu růstu vlasů. S psoriázou rostou nové buňky na mrtvých. V důsledku toho se na hlavě objevují krusty a hrbolky. Tyto jevy neinterferují s růstem vlasů, ale obtěžují dospělé a děti z estetického hlediska. Seborrická psoriáza ovlivňuje:

 • zadní část hlavy;
 • ušní lalůčky a kůže;
 • horní čelo;
 • dělení

Známky a první příznaky

Musíte vědět, jak začíná psoriáza, abyste se mohli okamžitě poradit s lékařem, pokud máte podezření, že jste nemocný. Nejprve se na hlavě objeví malé skvrny, červené nebo růžové. Někdy vypadají jako jednoduchá vyrážka. Mají vzrušený film, který je lepší se nedotýkat, takže růst není zatvrzen. Existují mírné a těžké formy onemocnění.

Nejprve jsou projevy psoriázy neviditelné pro člověka. Lidé se obrátí na odborníka, zpravidla když se na hlavě objeví skvrny, šupiny a kůže se začne svědit. Postupně se zhorší svědění a zánět psoriázy. Brzy se na pokožce objevují husté krusty, připomínající vločky. Pokud není psoriáza vyléčena, zkorodované desky pokryjí celou hlavu a onemocnění se rozšíří do dalších částí těla.

Důvody

Nejprve musíte pochopit, proč se psoriáza objevuje. Impulsní mechanismus je vždy porušením procesů výměny. Kožní buňky začínají růst a rozdělují se psoriázou pětkrát rychleji než v normálních tělesných podmínkách. Mrtví nemají čas se přestěhovat, tito noví roste přímo na ně. To vede ke vzniku peelingu, plaků, které rostou na skvrny. Psoriáza se může rozvinout díky:

 • časté intenzivní mechanické účinky na pokožku hlavy (například hrubé použití hřebene);
 • dráždivý účinek vlasové kosmetiky, pokud není správně vybrán;
 • alergické reakce;
 • příliš suchá skalp, lupy;
 • stres, deprese;
 • infekce;
 • hormonální poruchy;
 • nesprávná strava;
 • genetická predispozice.

Jak vypadá psoriáza?

Každá fáze se vyznačuje vlastními kožními lézemi. Zpočátku je to trochu šupinatá, svědící. Postupně se změna podobná lupům změní na velké, silné plaky. Později se stanou jako bílé vločky. Jsou nahrazeny velkými šupinatými červenými plátky, kůže se stává zranitelným zraněním. Nejlepší je zjistit, jak vypadá psoriáza na pokožce hlavy na fotografii.

Jak léčit psoriázu doma

Toto onemocnění nelze ignorovat, protože to samo o sobě nezmizí. Zbavte se psoriázy na hlavě, uspějete s pomocí tradiční nebo alternativní medicíny. Před aplikací této nebo té metody léčby byste se měli poradit se svým lékařem. Obvykle se používá komplexní terapie. Stojí za to mluvit o hlavních možnostech léčby psoriázy.

Lidové prostředky

Pokuste se připravit následující recepty na psoriázu doma:

 1. Olejové komprese. Smíchejte stejné množství olivového oleje s arašídou. Musí být vyhřívána a šířit masážní pohyby na kůži. Kryt s polyethylenem nahoře, sklopte ručník a nechte přes noc. Omyjte kompozici bude jablečný jablečný ocet.
 2. Cibule stlačte. Spusťte několik žárovek pomocí mlecího stroje na mlíku, mokrých vlasů a do kůže zatřete kaše. Obal s celofánem. Po uplynutí jedné hodiny se omývejte mýdlem.
 3. Zlaté knírek. Připravte odvar z listu rostliny a litru vody, opláchněte si hlavu po každém mytí.
 4. Kostní dřeň. 0,25 kg se vaří ve vodě. Naplňte vývar, přidejte 1 lžičku. alkoholu. Ponořte ručník do odvaru kostní dřeně, zabalte na mokrou hlavu a držte, až se úplně ochladí. Opakujte několikrát před spaním. Umyjte si vlasy ráno.
 5. Masť vajec. Vložte vejce ve skleněné nádobě, pevně zavřete víčko. Nechte na den. Pak vařte vajíčko spolu se skořápkou, přidejte lžíce vepřového tuku. Aplikujte výslednou masti na postiženou pokožku psoriázou po dobu jedné hodiny. Potom vyjměte kompozici měkkým hadříkem a štětcem s peelingem.

Šampony

Léčivé přípravky s účinnými látkami k odstranění příznaků psoriázy na kůži:

 1. "Kožní uzávěr". Obsahuje zinek. Odstraňuje zánět, svědění z kůže
 2. "Liebriderm zinek". Šampon na bázi pyrithionu a alantoinu. Uzdravuje, hydratuje pokožku.
 3. Friderm zinek. Zbavuje symptomy psoriázy, zlepšuje stav vlasů. Podporuje regeneraci pokožky.
 4. "Psoril". Šampon s kyselinou salicylovou, pyrithion zinečnatý, vitamíny, rostlinné výtažky.

Třecí šampony účinné v boji proti lupénce:

 1. "Friderm tar". Má antifungální účinek, normalizuje proces tvorby kožního mazu.
 2. Šampon babička Agafya "Tar". V srdci březového dehtu. Odstraní podráždění kůže.
 3. Algopix. Skládá se z borovice jalovce. Léčí rány, léčí záněty.
 4. "Tane." Homeopatický šampon s březovým dechem. Zabíjí bakterie, normalizuje rovnováhu vody a soli na pokožce, zlepšuje krevní oběh.

Jak léčit psoriázu na hlavě

Psoriáza se může objevit na jakékoliv části povrchu pokožky, ale její vzhled na hlavě přináší pacientovi mnoho potíží a psycho-emocionální nepohodlí. Nejen pacienti samotní, ale také lékaři tvrdí, jak léčit psoriázu na hlavě - lidové léky, léky, fyzioterapie nebo dietu. Hlavní věc, v níž se soupeři shodují, je, že kromě léčby je potřeba opatrná a pečlivá péče o pokožku hlavy pacienta, jinak nebude mít žádný léčebný účinek.

Vlastnosti léčby psoriázy na hlavě a těle

Vzhledem k tomu, že léčba zahrnuje aplikaci masti na pokožku pokrytou vlasy, je lepší snížit vaše vlasy co nejkratší pro pohodlí procedur. Použití vysoušeče vlasů, kleště a dokonce i kolečka se také nedoporučuje. Podle zkušených pacientů by měly být hřebeny a hřebeny z plastu nebo kovu okamžitě vyhozeny a nahrazeny dřevěnými. Doporučení obecného plánu by měla zahrnovat požadavek experimentovat méně s účesy, je obzvláště důležité, aby se zabránilo utahování vlasů v těsném ocasu.

Také z obecných doporučení by měla zdůraznit touhu důkladně a pravidelně umýt vlasy s použitím medikovaných šampónů. Ve všech ostatních ohledech je léčba psoriázy na vlasové části hlavy přesně stejná jako v jiných částech těla a je tvořena léčbou léky (masti, krémy, tablety, injekce a kapátka), fyzioterapie a správná strava. Je optimální podstoupit léčbu pod dohledem lékaře a ne pokusit se o své zdraví, zapojit se do samošetření.

Jak vypadá fotka?

Na hlavě nejčastěji se psoriáza objevuje na takových místech, jako je:

 • Za laloky ucha;
 • Hrudník a horní hrdlo;
 • Obrys linie vlasů s tvorbou psoriatické "koruny";
 • Na partiích, stejně jako v čelní části hlavy, pokryté vlasy.

Mnoho prvních příznaků psoriázy je zaměněno s lupinami. Tato mylná koncepce je velmi rozšířená a je jedním z důvodů pro pozdní návštěvu lékaře za pomoc. Vše začíná malými papulemi s růžovou (nejčastěji světle růžovou) barvou, které jsou pokryté malými váhy. To jsou tyto váhy a zmatené s obvyklými lupy. V této fázi vývoje onemocnění u pacienta
téměř žádné jiné příznaky, proto se u pacientů objevuje úzkost velmi zřídka.

Časem se papule zvyšují a objeví se první nepříjemný příznak - svědění. Zánětlivý proces získává hybnost a oblast léze se začíná zvyšovat. Svědivost je znatelně zesílena a při poškrábání je povrch kůže poškozen, na něm se objevují mikroraniá a mikrotrhlinky. Jemná epidermis se začne vytvrzovat. Bílé vločky velké velikosti začínají se objevovat, připomínající velké lupy na první pohled, což je velmi dobře vidět na fotografii. Samotné plaky se spojují a tvoří postižené, svědící a často krvácející oblasti.

U mnoha pacientů je těžká ztráta vlasů na hlavě postižené psoriázou zvláštním šokem. Zvláštní hrůza způsobuje, že se ráno rozevíjí, když vlasy zůstávají na hřebenych hřebenů. Lékaři říkají, že pokud v tuto chvíli nerozhodnete zahájit léčbu a nepůjdete s lékařem, pak případ může skončit v úplné plešatosti.

Příčiny psoriázy na hlavě

Mnoho lidí se zajímá, odkud může psoriáza pocházet a proč pochází od něj. Moderní věda naznačuje, že příčiny psoriázy mohou být různé, ale z hlediska fyziologických procesů je všechno triviální. Kožní buňky, namísto 25 dnů normálně stanovených, se dělí na 5, což je důvod pro "vrstvení" některých buněk na jiných, projevovaných ve formě plaků. Tato porucha, podle některých lékařů, je způsobena špatnou funkcí imunitního systému, podle jiných je psoriáza výsledkem změn metabolických procesů a imunitního systému souvisejících s věkem.

V každém případě mohou faktory, které mohou vést samostatně i v komplexu, vést k výskytu psoriázy na hlavě, zahrnují:

 1. Stálý stav stresu, v němž je člověk;
 2. Onemocnění ledvin;
 3. Poruchy v gastrointestinálním traktu;
 4. Infekční nemoci, z nichž nejchudší jsou chronické;
 5. Poruchy endokrinního systému, zejména ty, které souvisejí s poruchami štítné žlázy;
 6. Mechanické poškození kůže nebo onemocnění kůže;
 7. Dlouhodobé vystavení vysokým nebo nízkým teplotám;
 8. Nežádoucí účinky některých léků;
 9. Změna klimatu;
 10. Špatné návyky (toužení po alkoholu a tendence k pikantním, slaným a uzeným pokrmům v menu).

Lidové léky na psoriázu používané doma

V žádném případě nelze tradiční medicínu považovat za alternativu k standardním metodám používaným při léčbě psoriázy v léčebných zařízeních. Zkušenosti získané během staletí by měly být používány moudře jako pomocná léčba. Mnoho receptur dává velmi dobrý výsledek, zvláště v kombinaci s léčbou drogami a fyzioterapií, za předpokladu, že lékař přímo řídí proces léčby.

Celandinová léčba

Tato rostlina léčí mnoho kožních onemocnění, včetně psoriázy. Celandine dokáže nejen zmírnit stav pacienta, ale také přispět k dlouhodobé remisi.

Chcete-li to udělat, poměrně málo receptů tradiční medicíny:

 • Horká koupel Získala toto jméno kvůli skutečnosti, že její teplota by měla být o stupeň nebo dvě vyšší než teplota těla. Chcete-li si koupat, připravte jeden šálek suché trávy, ve čtyřech litrech vody. Po vaření je přidána voda do koupelny. Postup, při kterém se hlavy umyjí stejnou vodou, by neměly přesáhnout více než 10 minut. Po koupelně byste se neměli usychat, stačí pouze lehce vycpat tělo čistým hadříkem. Průběh léčby je od 4 do 7 koupele;
 • Teplá koupel. Pro přípravu lázně si vezměte lžíci rostlinných rostlin, jetelových květů (4 lžíce), tří lžíce Hypericum (suché) a dvou polévkových lžic nasekaného valerijského kořene. Směs se nalije vodou (jeden litr) a přivede se k varu. Pak přidejte do lázně teplou vodu. Vezměte tuto koupelnu a umyjte si vlasy 15-20 minut. Průběh léčby je 10 procedur;
 • Masť s celandinem. Tato masť by měla být provedena dvě až tři hodiny před umytí hlavy po dobu pěti po sobě jdoucích dnů. Pro přípravu masti si vezměte 100 gramů tuku, 15 gramů a dvě čajové lžičky nakrájené bylinkové rostliny. Všechny složky se smíchají a nechávají se naplnit tři dny. Masť se vtírá do postižených oblastí. Po nanesení vany omyjte vlasy šamponem.

Kořen kořene pšenice

Kořeny této rostliny mají skutečně úžasný účinek na pokožku pacientů s psoriázou. Pšeničná tráva se používá ve formě lázní. Pro přípravu lázní je trávní pšeničná tráva vykopaná a vysušená. Chcete-li připravit lázeň, musíte si vzít litrovou nádobu s takovými sušenými kořeny a nalít přes něj šest litrů vroucí vody a pak trvat čtyři hodiny. Dalším krokem při přípravě lázně je pomalé zahřátí infuze v ohni. Po varu se infuze v tomto stavu vaří po dobu 5 minut. Nyní lze do lázně přidávat odvar. Vezměte si koupel a umyjte si vlasy 15-25 minut a opakujte postup jednou nebo dvakrát týdně.

Manganistan draselný a modrý vitriol

V 1,5 litru vařené vody rozpusťte půl šálku síranu měďnatého (CuSO4 * 5H2O) a dva gramy manganistanu draselného (KMnO4). Směs se míchá, po které se má nanášet tamponem o hmotnost místa. Samozřejmě bude spálit, ale bude muset vydržet nejméně 4 hodiny. Umyjte čistou vodou bez mýdla. Celkově by se tyto postupy měly provádět nejméně 10, a to v rozsahu 1 až 2 procedur týdně. V případě pozitivního účinku může být další průběh proveden s koncentracím síranu měďnatého a manganistanu draselného sníženého o polovinu.

Sophora japonština

Tento recept je jednoduchý, ale má dobré recenze od mnoha pacientů. Pro přípravu tinktury vezměte Sophora a nalijte stejný objem vodky. Je třeba trvat měsíc na temném a chladném místě. Vezměte si tinkturu 30 minut před začátkem jídla, jednu čajovou lžičku. Je třeba si uvědomit, že při užívání této tinktury může být alergická.

Dieta pro psoriázu

Četné studie naznačují, že diety s psoriázou jsou oprávněné a mají dobrý preventivní účinek. Nejprve by se měla psoriáza úplně vzdát výrobků, které obsahují velmi vysoký obsah cholesterolu, tuků a sacharidů. Z tohoto důvodu jsou masné maso, klobásy a játra vyloučeny ze stravy a máslo by mělo být také vyřazeno. Měli byste také odmítnout tučné ryby, černý kaviár a žloutky.

Mimo jiné byla zjištěna vzájemná souvislost mezi exacerbací psoriázy a zařazením produktů obsahujících červený pigment do potravin. Jedná se o ovoce a bobule z červené barvy, včetně rajčat a dogrose. Lékaři také doporučují zcela opustit citrusy a všechny produkty, které obsahují kakao. Jedním z hlavních omezení je omezení používání soli, nemělo by to být více než 3 gramy denně ve stravě nemocného.

Při exacerbaci psoriázy se doporučuje dočasně přejít na vegetariánskou stravu a doplnit ji malými částmi vývaru. Při remisi je 100-150 gramů denně stravovacího masa (králíka, krůt nebo hovězího masa) přijatelné. Nejlepší je jíst maso ve vařené nebo dusené formě. Vzhledem k tomu, že se brambory doporučují také k minimalizaci vařené kaše nebo zeleniny jako přílohu.

Ryba je přijatelná ve stravě, ale měla by být sladká a nejlépe vařená. Je lepší odmítnout čaj a kávu a nahradit je kompotymi (nejlepší možností je kompot ze sušeného ovoce). Někdy se doporučuje strávit půst dní. Má pozitivní účinek u lidí trpících psoriázou a nadváhou.

Léčba psoriázy hlavy s léky

Dnes farmaceutický průmysl zahájil uvolňování mnoha léků, včetně léčby psoriázy. Navzdory skutečnosti, že zatímco není možné úplně vyléčit psoriázu, lékaři dnes mohou nejen zmírnit příznaky onemocnění, ale také docílit dlouhodobé remise léky. Nejčastěji se doporučuje psoriáza na hlavě, aby byla léčena topickými látkami. Ale i v tomto případě se nedoporučuje kupovat tyto prostředky dle vlastního uvážení, měli byste si před zahájením léčby poradit se svým lékařem.

Salicylová masť, je to přesně droga, kterou lékař připisuje při prvním podání. Díky své schopnosti odstranit účinek zánětu je salicylová masť nejen kosmetická, ale i terapeutická látka při léčbě psoriázy hlavy. Přípravky přípravku Belosalik, Sinalar nebo Vipsagal jsou předepsány lékařem později v případě, že léčba salicylovou masti nemá žádný účinek.

Dalším velmi účinným a zároveň prakticky bezpečným a přijatelným pro většinu pacientů, pokud jde o možnost alergické reakce, je Elokom nebo Advantan. Tyto léky jsou považovány za "měkké", protože nejsou schopné poškození a mohou být použity v případě léčby pacientů s velmi oslabenými ochrannými vlastnostmi imunitního systému.

Skupina krémů obsahujících účinnou látku Ditronal jsou účinné léky, ale vzhledem ke své schopnosti vyvolávat alergické reakce je jejich použití omezené a vyžaduje velmi pečlivý přístup. Hlavními terapeutickými účinky těchto krémů je jejich schopnost zmírnit otoky a svědění.

Z tablet pro psoriázu hlavy je nejúčinnější psoriutan. Tento lék úplně nahradil monoklonální léky používané dříve. Účinek Psorkutanu je spojen s potlačením proliferace (rozdělení) kožních buněk. Hlavním rysem této drogy je to, že je prakticky neškodná pro jiné orgány a systémy. Recepce Psorkutana poměrně dlouhá a průběh léčby je nejméně dva měsíce. Jedinou nevýhodou této drogy je její cena.

Jednou z metod léčby, která se praktikuje více než dvacet let, je léčba aromatickým retinoidem, složkou vitaminu A.

Toto ošetření je systémové, zahrnuje:

 • Kyselina retinová, která se v lékárnách nazývá acerine. Tato látka je základem celé léčby;
 • Cyklosporin A;
 • Methotrexat se týká léčiv, které zpomalují rychlost rozdělení kožních buněk. Tato droga je často injektována;
 • Známé indomethacin nebo diklofenak se používají k úlevě od zánětu.

Léčba psoriázy u dětí

Bohužel, psoriáza se často objevuje u dětí. Psoriáza na pokryté části hlavy se neobjeví okamžitě, ale nejčastěji ve věku nad 10 let a dává dětem velké potíže, protože jejich rodiče jsou obvykle velmi krutí a projevy psoriázy jsou ideálním důvodem pro výsměch. Nicméně se všemi touhy pomáhat dětem dělat to sami nestojí za to. Především by mělo být dítě předvedeno odbornému lékaři, který předepíše odpovídající a efektivní léčbu.

Obvykle v takových případech je dítě hospitalizováno. Nejprve jsou předepsány desensitizující a sedativy. Také jmenované antihistaminiky, které zmírňují projevy akutní fáze. Zvláštní význam pro léčbu psoriázy u dětí má vitaminy. Jako vnější činidla se používají masti salicylové a sírové dehty. Velmi dobré výsledky přinášejí fyzioterapii, jejíž hlavní součástí je UVA.

Prevence psoriázy

Průběh psoriázy je zvlněný. Doba exacerbace a remise se neustále střídá. Každý lékař chce, aby jeho pacient trpěl fáze remise co nejdéle. Toho lze dosáhnout pomocí preventivních opatření.

Následující preventivní opatření se doporučují těm, kteří trpí psoriázou v části pokryté vlasy:

 1. Především je to zdravý životní styl, který zahrnuje zachování psycho-emocionálního zdraví. V tomto vynikajícím způsobu relaxace procházejí čerstvý vzduch a zdravý spánek;
 2. Samostatnou částí je udržování správného režimu a kvality výživy;
 3. Nedávné studie ukázaly, že použití čisté vody k pít je nesmírně důležité v prevenci psoriázy;
 4. Péče o tělo a zejména o kůži náchylnou na psoriázu by měla být systematická a denní. Je také důležité nosit správné oblečení, které by mělo dát svému tělu svobodu, dýchat dobře a zároveň chránit před vnějšími vlivy;
 5. Jedním z faktorů, které vyvolávají lupénku, je ultrafialové záření. Z tohoto důvodu je třeba přísně regulovat opalování a používání solária je považováno za zcela nepřijatelné.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, psoriáza bude méně rušivá a fáze remise bude trvat déle.

Recenze

Můžete si nechat své připomínky k léčbě psoriázy na hlavě v komentáři k článku, budou užitečné pro naše další čtenáře!

Svetlana, 35 let:

Dlouho jsem se snažil léčit tradiční medicínou. Zkoušel jsem mnoho různých receptů, ale nikdy jsem pro sebe neudělal efektivní. Nakonec psoriáza "přinutila" začít hledat efektivnější prostředky. Jediná věc, která nechtěla, je používat hormonální přípravky. Teď se snažím léčit Acrustalovou masti, zatímco výsledky nejsou příliš dobré, ale neztrácím naději.

Lyudmila, 42 let:

Aplikujte Polysorb k čištění těla. Remisy jsou delší a cítím se mnohem lépe.

Anatoly, 34 let:

Trpím psoriázou hlavy více než dvacet let. Od dětství mě léčili, než mohli. Zkoušel jsem různé krémy a masti, tablety a injekce. Některé finanční prostředky pomohly trochu, některé neposkytly vůbec žádnou pomoc. Jeden přítel mi poradil, abych se o sebe postaral, abych začal zdravý životní styl a chodil jsem na dietu. Zpočátku jsem toto doporučení neřešil velmi vážně, ale ukázalo se, že nový lékař mi řekl téměř všechno slovem a já jsem se na to obrátil na doporučení. Abych se vzdal toho, co jsem dělal, a donutil jsem se udělat něco, co jsem nikdy neudělal, je velmi obtížné. Ale výsledek mě přiměl pracovat na sobě. Teď už užívám léky, ale také se říkám. Nemůžu říct, že jsem se zotavil, ale moje vnímání světa se změnilo. Všechno není tak špatné a můžete žít s psoriázou, zvláště pokud je v prodloužené remisi.

Alexander, 28 let:

Stalo se tak, že jsem v práci dostal stres, ale takové, že jsem hrnul do nemocnice. Trochu oklemalsya, doleva. Ale jen lupy v hlavě se staly hodně. Ale trochu víc a uvědomil jsem si, že je něco špatně. Těžké svědění a nizoral nepomáhá. Šla jsem k lékaři a on mě "potěšil" diagnózou psoriázy. Doporučená mast Kartalin. Když jsem četl, z čeho byla tato masť vyrobena, měl to první impuls, aby to vyhodil. Ale rozhodl se, že se pokusí zacházet. Překvapivě to pomohlo. Po dvou týdnech léčby se vše stabilizovalo. Samozřejmě, že nebudu říkat, že jsem 100% jistý, že mast pomohla, možná jsem se uklidnila po stresu, ale skutečnost je zřejmá. Nemám psoriázu.

Alevtina, 26 let:

Z jakéhokoli důvodu se na hlavě objevila psoriáza. Snažila jsem se léčit recepty tradiční medicíny z internetu. Mírně to říkal, strávil čas. Psoriáza trvala a to se zhoršovalo. Snažil jsem se radikálně vyřešit problém. Na internetu jsem četl, co bylo ošetřeno, měl jsem rád balzám Beosalik. Byl po dobu jednoho týdne rozmazaný, prošly malé desky. Pokračuji v rozmazávání, přinejmenším nějaký pozitivní výsledek.

Jak a co může léčit psoriázu na hlavě?

Psoriáza je chronické onemocnění, které nejčastěji postihuje kůži. Toto onemocnění je neinfekční a projevuje se jako suché kožní náplasti, které mají červenou nebo růžovou barvu, ale mohou existovat i jiné odstíny. A v některých případech, pacienti s psoriázou nemají žádné viditelné známky onemocnění.

Červené skvrny na kůži se nazývají psoriatické plaky. Jsou charakterizovány zánětlivými procesy v oblastech šupinovitého zbavování, kde se projevuje onemocnění, v některých případech nelze jasně říci, na místech porážky se kůže stane vločkovitou a kolem plaků mírně zvýšená, existují však i jiné možnosti pro některé typy psoriázy.

Asi 4% světové populace trpí touto chorobou a může se projevit v jakémkoli věku, od dětství až po pokročilý věk.

Léčba

Psoriáza pokožky hlavy, na jakémkoli místě, ať už to bude tvář nebo vlasová část, má jiný projev. Léčba se v tomto případě vybírá na základě osobních vlastností organismu a liší se od psoriázy na jiných částech těla, jako kdybychom mluvili o šupinovité deprivaci na obličeji.

Bude vyžadovat nápravná opatření, která mohou zpomalit stárnutí, snížit zánětlivé a edematózní účinky.

Správnou léčbu může předepisovat pouze odborník, nesnažte se o sebe-léčbu, léčba by měla zahrnovat následující kroky:

 • místní expozice;
 • posílení postupů;
 • fyzioterapeutická léčba;
 • lázeňské procedury;

Obecná terapie

Obecná terapie zahrnuje použití:

 • sedativa;
 • vitamín;
 • antihistaminika;
 • cytostatická;
 • imunomodulační léčiva;

Lokální léčba

Lokální léčba může být použita jako dodatečné opatření pro všeobecnou terapii a často zahrnuje různé masky, které lze připravit doma podle tradičních receptů.

Fyzioterapie a další léčby

Fyzioterapie může zahrnovat širokou škálu možností léčby, včetně:

 • hydroterapie;
 • akupunktura;
 • UV ošetření;
 • masážní procedury, zejména akupresura;
 • erbové laserové ošetření;
 • a mnoho dalších;

Šupinovitá lichenová hlava je dobře ošetřena, když podstupuje procedury v Černém moři, na Krymu nebo na střediscích Krasnodarského území.

Kontrola drog

Prostředky pro léčbu psoriázy hlavy by měly jmenovat pouze lékaře. Pokud nejste v této věci silní, neprovádějte samoléčbu, jinak nebudete nejen schopni dosáhnout očekávaného výsledku, ale také zhoršíte problém.

Pokud jde o léky, jsou úplně odlišné jak při účincích, tak při léčbě jedné nebo jiné formy psoriázy, stejně jako v jejím stádiu.

Salicylická masť

1 02% pomáhá zmírnit záněty, působí jako antiseptikum, podporuje odlupování váhy na placích a pokožku léčí. To stojí 19 rublů.

Solkoseryl

Jedná se o masti s léčebným účinkem, její cena je asi 230 rublů.

Kožní uzávěr

Jedná se o řadu šamponů a krémů, které se osvědčily, i když cena takového šamponu není levná - z 895 rublů, ale stojí za to, protože:

 1. Zmírňuje zánět.
 2. Dezinfikuje.
 3. Normalizuje práci mnoha enzymů v těle, díky čemuž se zbavuje vředů.
 4. Tento lék také pomáhá zmírnit loupání.
 5. Léčí membránu, a co je nejdůležitější, je vhodné pro jakýkoli věk.

Squafan S

Vynikající šampon na pomoc s psoriasis hlavy k odstranění podráždění a loupání, jako součást mají kyselinu salicylovou, jalovec olej, resorcinol a další užitečné složky. Cena je 985 rublů. Po umytí vlasů tímto šamponem můžete dodatečně vytvořit masku od stejného výrobce, abyste dosáhli lepšího účinku.

Tradiční metody léčby

Než vyzkoušíte oblíbené metody léčení šupinovité deprivace, musíte se poradit se svým lékařem. Jak ukázala praxe, jsou skutečně účinné a pomáhají v boji proti nemoci, ale je lepší je používat v kombinaci s léčbou drogami.

Možné lidové metody:

 1. V době kvetení celandinu je nutno jeho šťávy použít na postižené oblasti po dobu několika měsíců. Výrazně snižuje a snižuje poškození psoriázy. Při léčbě lidovými léky je důležité, aby se po několika dvojnásobných zasedáních nehodil a maximálním účinkem bude komplexní léčba včetně několika lidových léků.
 2. Treat skalp lupénka lze třel cibuli na jemném struhadle, a dostal se do dát na mokré vlasy, jemně vmasírujte nutnost luk na vlasovou pokožku a umyjte po 15 minutách.
 3. Dalším způsobem, jak pomoci zbavit tělo toxinů, a tím čistí kožní vyrážky je připravit lněné semínko ve sklenici, vařit, nechte vařit na 1 noc a pak se pít ráno a večer je na lačno důležité. Před spaním si vezměte několik tablet s aktivním uhlím.
 4. Můžete se pokusit zaschnout postižené oblasti solanky z kapusty. Potom byste jej neměli umývat co nejdéle, alespoň po dobu několika dní. Postup by měl pokračovat několik měsíců, výsledek bude potěšit.
 5. V případě, že vyrážka není mnoho, může pomoci nastrouhané brambory s růžovým odstínem, stačí ji snížit v syrovém stavu, aby mu dělat obklad na postiženou kůži, drží tam po dobu 2 hodin.

Vápno se může projevit v různých formách a na různých částech těla.

Může se jednat o následující typy:

 • obyčejný (plak);
 • pustulární;
 • kapka ve tvaru;
 • psoriáza končetin na záhybech;
 • šupinovitá zbavit nehtů;

Podrobnosti o typech:

Plaketa

Je to nejběžnější přípravek, který se vyskytuje u téměř 90% všech pacientů s tímto onemocněním. Je charakterizován psoriatickými plaky, na jejich povrchu je tlustá kůže, která má šedivý odstín, je snadno odstranitelná. A pod tím je zčervenání, které jsou velmi náchylné k účinkům různých faktorů, trauma, infekce, není zřídka krvácet, protože existuje mnoho nádob.

Psoriatické plaky se mohou měnit ve velikosti a sloučit se sousedními, takže se mohou vytvářet celé psoriatické destičky, nebo se nazývají také parafínské jezera.

Pustulární

Patří k jedné z nejtěžších forem této nemoci. V tomto případě je možné pozorovat léze místa bubliny nebo puchýře, v jehož rámci je čirá tekutina, není infekční sama o sobě, ale to způsobuje zánět v okolí puchýře zánět kůže se zarudnutím, teplou a se známkami otoku.

I když tekutina v blistrech není infikována, postižené oblasti jsou náchylné k sekundárním infekcím, v tomto případě se tekutina (pustuly) stane hnisavou.

Pustulární forma psoriázy se může projevit jako omezená a lokalizovaná. Nejčastěji se však nachází v oblasti předloktí a dolní končetiny, v tomto případě se nazývá palmoplantární pustulóza. Ale někdy, pustulózní šupinatá srst může ovlivnit celé tělo a pustuly se spojí do větších.

Kapka

Vyplývá, jak to naznačuje název, ve formě vzdělávání ve formě kapek nebo bodů. Tento typ šupinovitého zbavování se vyznačuje tendencí infikovat velké plochy kůže. Obvykle se v stehnech vyskytuje léze, ale může to být záda, hlava, předloktí, nohy, krk a některé další části těla. Výskyt onemocnění se vyskytuje nejčastěji po streptokokové angíně nebo faryngitidě.

Na záhybech

Mohou to být podpaží, záhyby pod břichem v případě obezity, genitální oblasti a na jiných místech, kde jsou záhyby. Onemocnění může být zhoršeno vystavením potu, streptokokové infekci nebo tření.

Scaly

Stává se to nejen kůže, ale i hřebík. V tomto případě se může projevit různými způsoby.

Nehty se stanou zakalenými žlutými nebo jinými odstíny. Kůže pod hřebíky se může zesílit a samotné hřebíky se stanou křehkými, roztrhnou se nebo se na nich objeví jámy, někdy můžete úplně ztrácet nehty.

Symptomy a příčiny onemocnění

Příznaky psoriázy mohou být různé, ale většina z nich je doprovázena výskytem psoriatických plaků. V místech porážky je kůže zanícená, snadno odfarbuje a na okrajích má zarudnutí. Psoriáza je přirozenou součástí sezónnosti. To znamená, že onemocnění může mít období exacerbace a ústup choroby.

Dnes je nemoc aktivní studií vědců a zatím není možné jednoznačně říci, co přesně vyvolává vzhled šupinatého zbavování.

Ale jak ukázala řada studií, může to být několik důvodů:

 1. Dědictví.
 2. Předispozice těla.
 3. Stresující situace a emocionální turbulence.
 4. Přenesené infekční onemocnění.
 5. Zranění.
 6. Přijetí některých léků.
 7. Hubová onemocnění.

Dříve byl jeden z důvodů pro vývoj šupinatého zbavování, považován za nezdravou stravu, ale zatím nebyl žádný jasný vědecký důkaz.

Problémy spojené s nesprávným fungováním imunitního systému v důsledku toho, že působí agresivně proti vlastním buňkám, je osvědčeným faktem.

Lokalizace lézí

Lokalizace psoriázy závisí převážně na klinickém obrazu. V závislosti na typu a formě této nemoci mohou být některé části těla citlivé a v některých případech může být ovlivněna veškerá kůže na těle.

Často se však stává, že šupinovitá depriva postihuje určité oblasti, tzn. V těchto místech může být u většiny pacientů nalezena psoriatická vyrážka.

Jsou to, jak je známo, místa záhybů:

 • kolena;
 • lokty;
 • krk;
 • pod pokožkou hlavy;
 • na zadní straně od dna;

Mohou to být staré jizvy, které vznikly v důsledku poranění nebo operace. Patří sem také oblasti s popáleninami, odřeninami nebo vráskami. Taková místa, jak ukazuje čas, jsou nejvíce náchylné na psoriázu.

Formy a stadia nemoci

Obyvatelé severní polokoule a země s mírným klimatem jsou náchylnější k této patologii a tato nemoc je méně rozšířená v jižních a tropických zemích.

Nemoc je rozdělena do následujících fází:

Počáteční

Papuly mohou být poměrně malé a mohou se časem zvyšovat. To se obvykle děje na dříve poškozených površích. O několik dní později se na tomto místě může objevit šedavý odstín, choroba neprobíhá několik týdnů. Tvorba plaku hovoří o tom, že epiteli umírá a nahrazuje ho novým.

Pokud nebyla postižena kůže, tento proces trvá asi 3 týdny, a lidé s psoriázou méně než týden, protože epitel nemá čas na upgrade, je tvorba plaku šupinami.

Pokrok

Na kterých zpravidla plaky začnou rychle růst v počtu a velikosti. Stávají se větší, mohou se navzájem propojit a aktivněji se pokryjí šedivou barvou. Kolem nich je kůže růžová nebo červená.

Je těžké říci, ještě předtím, kolik bude pokračovat šikanování. Tento proces může trvat několik týdnů. V opačném případě bude pokračovat několik měsíců. Tento stupeň je stále charakterizován více svěděním lézí než obvykle.

Stacionární

Při jeho nástupu dojde k postupnému zastavení šupinovité deprivace a nové plaky se netvoří. Může trvat neomezeně a pokračování v progresi může pokračovat znovu a proces remise může začít.

Stlačování

Nejvíce příjemné pro nemocné, protože plakety začínají postupně získávat čím dál lehčí stín, postupně se stávají maskovými barvami nebo zcela mizí. Oni se rozpouštějí, přestávají se odloupat a během několika měsíců se na nich nenachází žádná stopa.

Pro každého pacienta jsou období regresivní fáze individuální, někdy toto období může trvat několik měsíců až několik let, nebo dokonce více.

Psoriáza Péče o pokožku hlavy

Existuje spousta pacientů s psoriázou pokožky hlavy, existuje spousta pacientů s psoriázou, v tomto případě je obvykle vyjádřena jako hustá forma, nejčastěji jsou hranice postižených oblastí na čele, ale ne vždy, nejsou početné plaky.

Při péči o pokožku hlavy musíte být opatrní ve všem, dokonce i při banálním česání, protože pokud se dotknete desky, může dojít k riziku infekce. Navzdory skutečnosti, že šupinovitá zbavená pokožky hlavy obvykle nezasahuje do růstu vlasů, musíte se starat o vlasy a pokožku hlavy.

Nicméně péče o pokožku hlavy, bohužel, nutí pacienty uchýlit se k některým omezením:

 1. Nepoužívejte postupy, jako je rovnání vlasového žehlení.
 2. Nedělejte styling nebo barvivo na vlasy.
 3. Po vymytí hlavy osušte asi 40 cm, ne bližší.
 4. Proces mytí hlavy by měl být opatrnější, budete muset pomalu a neotřete šampon, abyste si umyli hlavu. Pokud jde o šampon, měl by být předepsán lékařem. Pravidelné šampony nemusí být vhodné a speciální šampon, předepsaný odborníkem, pomůže při hojení nemoci.

Prevence

 1. Vzhledem k tomu, že jedním z důvodů pro rozvoj šupinovitého zbavování jsou nervové poruchy a zvýšená nervozita, jedním z důležitých okamžiků prevence tohoto onemocnění je udržet klid, měli byste se snažit co nejvíce radovat a být méně nervózní, relaxovat a odpočívat, kdykoli to bude možné.
 2. Vezměte si přírodní sedativa.
 3. Drive, kdykoli je to možné, častěji na letoviska.
 4. Cvičení, pomáhá zmírnit duševní stres a intenzivní trénink, jak ukazuje praxe, dokonce zvedne váš duch a dá vám klid.
 5. Pacienti s psoriázou potřebují zvláště pečlivě sledovat stav pokožky a v létě užívat chladných sprch.

Jak vyléčit psoriázu na hlavě a těle?

Psoriáza je vážné systémové onemocnění, které se dědí, které postihuje nejen kůži, ale také se šíří na pokožku hlavy, nehty, klouby a dokonce i vnitřní orgány.

Toto onemocnění se nejprve "deklaruje" charakteristickými vyrážkami (nazývají se "psoriatické plaky"): červené, zapálené konvexní skvrny, jejichž povrch je pokrytý stříbrně šedými šupinami. V průběhu času, jednotlivé sypnye prvky "násobit", se spojují do monolitických ložisek psoriázy, rozptýlené po celém těle.

Pacientům trpícím projevy této nemoci se projevuje pouze symptomatická komplexní podpůrná léčba, jejímž cílem je zabránit exacerbacím psoriázy.

Tradiční ošetření

Soubor opatření zaměřených na potírání patologických příznaků je zpravidla individuální povahy a je pro každého pacienta zvolen dermatologem na základě povahy průběhu onemocnění, zdraví pacienta, přítomnosti (nepřítomnosti) souběžných onemocnění.

Jak léčit psoriázu na hlavě a těle? Hlavním principem je integrovaný přístup: pacienti jsou předepisováni systémová léčiva, místní léky, fyzioterapeutické postupy. Léčba je doplněna osvědčenými domácími prostředky vyrobenými na základě přírodních složek (léčivé byliny).

Jak léčit psoriázu na hlavě systémovými léky? Za tímto účelem by pacienti měli užívat léky v těchto skupinách:

 • Cytostatika (neumožňuje násobení abnormálních buněk, prevence degenerace zdravých strukturních prvků epidermis do maligních nádorů);
 • Antihistaminika (zmírňuje alergickou reakci - jeden z faktorů vyvolávajících exacerbaci psoriázy);
 • Imunosupresiva (snížení aktivity obrany těla);
 • Sedativní léky (mají uklidňující účinek na nervový systém);
 • Retinoidy (inhibují aktivitu mazových žláz, neumožňují násobení abnormálních buněk);
 • Systémové biologické činitele (snížení aktivity imunitního systému);
 • Hormonální tablety (injekce) - mají pozitivní vliv na celkový stav a pohodu pacienta.

Jak léčit psoriázu na hlavě a těle pomocí místních (externích) prostředků? Za tímto účelem jsou masti, spreje, krémy, "mluvčí" a roztoky předepisovány pacientům s vhodnou diagnózou. Používání těchto léků pomáhá zvládnout několik zdravotních úkolů:

 • Eliminujte pruritus u psoriatických lézí;
 • Chcete-li se zbavit peelingu;
 • Abyste se vyrovnali s bolestí a nepohodlí, minimalizujte zánětlivý proces;
 • Zabraňte dalšímu šíření plaku po celém těle.

Zvažte nejoblíbenější vnější formulace pro léčbu symptomů psoriázy:

 • Salicylická masť. Je to účinný antiseptický, protizánětlivý prostředek, keratolytikum (podporuje rychlé odstranění váhy), dobře léčí rány a mikrotrhlinky, stará se o "zraněnou" kůži.
 • Masť Solcoseryl. Podporuje regeneraci pokožky, urychluje proces obnovy zdravých buněk, má účinek hojení ran.
 • Lokální glukokortikosteroidy (hormonální sloučeniny) - flutikason, hydrokortizon, mometason.
 • Analogy vitaminu D - Dayvoneks, kalcipotriolová masť.
 • Místní retinoidy - Tazaroten.
 • Kožní čepice (krém a šampon). Tato řada léků pomáhá komplexně řešit odpověď na otázku, jak léčit psoriázu na hlavě a těle. Aktivní složky kompozic dezinfikují postižené ložiska epidermis, bojují proti zánětlivému procesu, odstraňují odlupování, svědění a "péče" pokožky.
 • Jak vyléčit psoriázu na hlavě? Šampon Squafan pomůže tomuto zdravotnímu problému vypořádat - eliminuje podráždění, peeling, bolestivé pocity na kůži, aktivně bojuje s dalšími nepříjemnými "společníky" psoriázy. Obsahuje takové přínosné složky, jako resorcinol, jalovec olej, kyselina salicylová, má komplexní pozitivní účinek na pokožku hlavy.
 • U pacientů se psoriázou na pokožce hlavy je doporučeno použít vlasové šampony s dechtem (Friederm, T-gel), sulfid selenu (Sulsen), zinek.
 • Kombinované místní léky (mají komplexní terapeutický účinek na "postiženou" kůži) - Lokakentar, gel Xamiol.

Systémová a lokální léčba onemocnění pomocí léků nutně doplňuje dietní terapii. Pacienti trpící projevy psoriázy by měli pečlivě sledovat každodenní stravu. Doporučuje se, aby tyto potraviny odmítly:

 • Mastný bohatý vývar, uzené maso;
 • Pikantní a slané potraviny;
 • Alkoholické nápoje, exotické ovoce, sladkosti;
 • Silný čaj a káva;
 • Vše, co obsahuje příchutě, barviva, konzervační látky.

Pacienti, kteří uvažují o tom, jak léčit psoriázu na hlavách, by měli zapomenout na smažené, mastné potraviny, "rychlé" sacharidy (zejména pečení) navždy, měly by obsahovat velké množství zeleniny a ovoce, dietní maso ryby) a různé obiloviny.

Fyzioterapie psoriázy na těle a pokožce hlavy:

 • Světelná úprava (ultrafialové záření);
 • Metody PUVA;
 • Akupunktura;
 • Sůl z Mrtvého moře.

Lidová terapie

Jak by měla být psoriáza léčena na těle a doma? Existují účinné odvarky, tinktury, tinktury a přírodní přípravky pro vnější použití, které jsou připraveny výhradně z přírodních složek.

Takové směsi pomáhají zmírnit svědění, eliminovat olupování, zbavit se nepříjemných pocitů na pokožce a zabránit dalšímu šíření psoriatických plaků.

Zvažte několik účinných receptů:

 • 1 polévková lžička. lněné semínko nalijte sklenici vařící vody, trvají na noc, ráno na prázdný žaludek pije celou dávku léků najednou.
 • Směs březového dehtu s popelem z kůry tohoto stromu (3/4 na části) je výborným antipruritickým činidlem. Aplikuje se na psoriatické plaky po dobu 15 dní v řadě.
 • Nakrájený celer kořen doma se používá jako lékařský kompres. Konečná suspenze se aplikuje na ložiska psoriázy po dobu 2 hodin denně po dobu 2 měsíců.
 • Jak mohu léčit psoriázu na těle a hlavu s kapustou? Tento nástroj zachází se všemi poškozenými kožními lézemi, neumývejte se. Postup se opakuje 7 dní v řadě.
 • Lněný olej (lze jej zakoupit v lékárně) je účinný produkt, který nejen pomáhá zmírnit svědění a zbavit se odlupování, ale také dokonale pečuje o "zraněnou" kůži. Jak může být léčba psoriázou ošetřena tímto lékem? Kompozice je ošetřena postiženou pokožkou několikrát denně. Nechejte 10-15 minut a pak se umyjte pravidelným šamponem. Optimální doba trvání léčebného cyklu je 1,5-2 měsíců.
 • Několik surových růžových brambor se rozemele v mixéru na pastovitou konzistenci, aplikovanou na psoriatické plaky po dobu 2 hodin denně. Manipulace se opakují po dobu 2 měsíců.
 • Doma, abychom účinně bojovali proti lupénce, se doporučuje připravit takovou lékařskou masti: 0,5 kg čistého tuku + 2 polévkové lžíce. tekutý med + 0,5 tuba jakéhokoliv dětského krému. Výsledná kompozice se léčí postižené kožní léze dvakrát denně.
 • Propolis má výrazný antipruritický, protizánětlivý, hojivý a sedativní efekt. 10-15 g tohoto produktu se smíchá se 100 g pečeného másla a další 3 kapsle lékárenského vitaminu A. Konečný produkt se používá jako komprese: aplikuje se na psoriatické plaky 2-3 hodiny denně po dobu 1-2 měsíců.

Jak můžete léčit psoriázu pokožky hlavy a těla bylinami? Za tímto účelem se doporučuje používat následující recepty:

 • 1 polévková lžička. drcené suché elderberry nalejte 600 ml vroucí vody, infuse 1 hodinu. Připravený vývar se provádí podle tohoto schématu: pro ½ šálku / třikrát denně před jídlem.
 • 2 polévkové lžíce. nakrájená sušená přeslička musí být nalita 700 ml vyčištěné vody, pak vařena po dobu 5 minut. Přírodní lék na psoriázu trvá 3 hodiny, filtrován, používá se k tření a jako oplach po umytí hlavy.
 • 50 g suché sopory Japonci nalili půl litru čistého alkoholu, trvali 2 týdny na tmavém chladném místě. Dávkování: ½ lžičky. prostředky / 1 šálku vroucí vody / třikrát denně.
 • 50 kloubů zlatých vousů by mělo být naplněno 500 ml vodky. Kompozice by měla být vařena po dobu tří týdnů, po které se doporučuje otřít postižené kožní léze až do úplného vymizení psoriatických plaků.
 • Čerstvá šťáva a tinktonová tinktúra jsou výborné venkovní formy pro potlačení příznaků psoriázy. Pomáhají se vypořádat se svěděním a peelingem, zmírňují záněty a zabraňují šíření plaků po celém těle (hlava). Pro léčebné účely by měly být postižené kožní léze ošetřovány dvakrát denně.

Když už mluvíme o lidské léčbě psoriázy na těle a pokožce hlavy, nemluvě o léčebných lázních s přidáním odvarů bylin. Dermatologové doporučují proto použít šňůru, šalvěj, přeslička, heřmánek a nealkohol (2 polévkové lžíce suché směsi se nalije sklenicí vroucí vody, naplněné 60 minutami).

Hotový přípravek se vlije do vody určeného ke koupání. Doba léčby je 15-20 minut (opakuje se několikrát týdně). Stejný vývar, zředěný vodou (1: 2), lze použít místo výplachů vlasů.

Bohužel, jakákoli terapie psoriázy je čistě symptomatické povahy a je zaměřena pouze na minimalizaci vnějších projevů onemocnění a zabránění jejich zhoršení. Jakékoli léčebné metody musí být nutně dohodnuty s lékařem - dermatologem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy