logo

Jak léčit kožní onemocnění?

Ringworm - velmi "buk", který vyděsit matky mladých fanoušků tkáňových zvířat. A není divu, kde se kočka dostane z páru zlomených chlupů, může se člověk snadno rozdělit s luxusními vlasy. Navždy? Samozřejmě že ne! Ale léčba nebude brzy. Tento článek vám řekne, jak léčit kožní onemocnění v závislosti na postižené oblasti, jaké nástroje je třeba použít k léčbě.

Onemocnění se dostalo díky zvláštní formě lézí: na pokožce hlavy se objevují dobře vymezené zaoblené pleshinky, jejichž vlasy nejsou zcela chybějící, ale jako by byly rozbité nebo odříznuté ve výšce asi půl palce od povrchu. Pokud se na hladké kůži objeví ohniska, jsou také jasně omezené, načervenalé v centru a se zvýšeným polštářkem po obvodu. Pokud jsou vlasy vtaženy do krbu, také se odlomí a na jejich místě se tvoří uzliny.

Pro podezření na mikrosporii stačí, aby dermatolog vyšetřil postižené místo ve světle lampy ze dřeva - uvidí typickou zelenavou záři. Mikroskopické vyšetření kůže a vlasových šupin na živném médiu může potvrdit diagnózu - za tři dny můžete určit růst nadýchaných kolonií mikroskopu.

Pokud je léze umístěna na hladké kůži

Je-li to jediné, nezachytí vlasy, může být ošetřeno pouze lokálně.

Tradiční kombinace kapalných antimykotik a léků na bázi mastí.

 1. Ráno postižená oblast je rozmazána alkoholickým roztokem jodu s 2-5% nebo na něm založenými přípravky: povidon-jod, jodobak, jodinol.
 2. Pak se aplikuje jedna z antifungálních mastek:
 • Terbinafinové přípravky - krém nebo sprej lamisil, zalain, exifin 1-2 krát denně po dobu 1 týdne;
 • Clotrimazol, Kanesten, Funginal - 3x denně za 3-4 týdny;
 • mikonazol, fungus, mikogel - 2 x denně, 2-6 týdnů;
 • exoderil, batrafen, pilota - 2 krát denně po dobu 2 týdnů,
 • Wilkinsonova masť, salicylo-tar-sírová masť si zachovávají svou hodnotu. Aplikují se denně ve večerních 3-4 týdnech.

Pokud mikroskopie postihuje vlasy vlasů nebo pokožku hlavy

V tomto případě je místní léčba kombinována s příjmem antifungálních léků.

Místní léčba se zásadně neliší: tinktury jódu v kombinaci s fungicidními mastimi. Avšak před léčbou by měly být vlasy odstraněny.

 • Na hlavě se vlasy oholejí každých 7-10 dní a pak se omyjí mýdlem a kartáčem. Mytí se speciálním šamponem s antifungálními přísadami (nizoral, friderm-tar, betadin) se opakuje denně před rozmazáním jádra s jódem.
 • Načechrané vlasy se odstraňují pomocí masti Arievich (kyselina salicylová + kyselina mléčná + vazelína, aplikovaná 2krát denně po dobu 3-4 dnů) nebo koloidní film (obsahuje také kyselinu salicylovou a kyselinu mléčnou stejně jako resorcinol a collodion). Film se aplikuje po dobu 3 dnů, poté se na něj aplikuje komprese se salicylovou masti, která se odstraní spolu s chloupky.
 • Při porážce obočí a řas jsou vlasy odstraněny ručně a jako protiplesňová látka na okraji očního víčka se aplikuje roztok zelené barvy nebo modré barvy.

Výběr antimykotik systémového účinku

 1. Přípravky itrakonazolu (itrakonu a pufru) a terbinafinu (lamisil, exifin): jsou vysoce toxické a mají vhodný léčebný režim (1 tableta denně). Kromě antifungálního účinku lamisilu některé studie prokázaly mírný imunostimulační účinek. Obvykle trvá léčba 4-6 týdnů.
 2. Léčivý griseofulvin s mikroskopií je předepsán v dávce 22 mg na kilogram tělesné hmotnosti denně, užívá se ve třech dávkách s jídlem a pro lepší absorpci se doporučuje vypít lžíci rostlinného oleje. Jednou za 3 dny se provádí houbová vyšetření. Jakmile je přijata první negativní analýza, vypočtená dávka léku se užívá každý druhý den po dobu 2 týdnů a poté dva týdny 2krát týdně. Celková doba trvání léčby je tedy 6 až 8 týdnů. Krevní test se provádí jednou týdně - griseofulvin naruší vstřebávání vitamínů B, může způsobit leukopenii a eozinofilii a snižuje nespecifickou imunitu. Proto se doporučuje kombinace léčby s griseofulvinem s multivitaminovými přípravky a imunomodulátory. Účinnost léku je však poměrně vysoká a náklady jsou malé.
 3. Pokud nelze z jakéhokoliv důvodu předepsat obě skupiny léků, může být léčba ketokonazolem (nizoral, oronazol). Nicméně jejich účinnost je nižší než výše a toxicita je vyšší.

Po dokončení léčby je pacient sledován další tři měsíce a až po tomto období s negativními výsledky při pohledu na fluorescenční lampu a kulturní studie se považuje za plně obnovenou.

Který doktor se má kontaktovat

Pokud máte podezření na kožní onemocnění, musíte kontaktovat mykologa nebo dermatologa.

Ringworm - způsoby infekce, typy, symptomy, léčba

Způsoby infekce

Infekce patogenními houbami Trichofyton nastává při kontaktu zdravého člověka s pacientem. Kontakt může být navíc zprostředkován například pomocí oděvu pro kůži, předměty pro domácnost (kapesníky, klobouky, ručníky, hřebeny, ložní prádlo atd.), Holicí nebo řezné nástroje, které nebyly dezinfikovány. Houba Microsporum může být přenášena z člověka na člověka stejným způsobem jako Trichophyton, stejně jako z nemocného zvířete na osobu prostřednictvím přímého kontaktu. Koně, dobytek, myši, lišky atd. Nejčastěji trpí kožním onemocněním. Kromě přenosu patogenu na kůži zdravého člověka by pro rozvoj nemoci měly být předisponující faktory, mezi něž patří:
1. Traumatické poškození integrity pokožky.
2. Macerace kůže.
3. Nízká odolnost.

Při absenci těchto předispozičních faktorů houba nezpůsobuje vznik onemocnění, neboť je během hygienických postupů zničena imunitními buňkami nebo je vymyta z povrchu nedotčené pokožky.

Typy kožních onemocnění

V závislosti na oblasti kůže postižené houbami se rozlišují tyto formy kožních onemocnění:

 • Tinea pedis - na nohou;
 • Tinea unguium - na hřebíky rukou a nohou;
 • Tinea corporis - kůže ramen, nohou a trupu;
 • Tinea cruris nebo ekzém marginatum - v podpaží a na pokožce inguinálních záhybů;
 • Tinea manuum - ruce a dlaně;
 • Tinea capitis - skalp v hlavě;
 • Tinea barbae - pokožka hlavy a tváře;
 • Tinea faciei nebo tvář houba - kůže na obličeji.

Tato klasifikace používá latinské názvy částí těla vystavených houbám. Toto jednotné označení umožňuje lékařům porozumět, kde je kožní onemocnění na lidském těle.

Kromě klasifikace infekce v místě infekce existuje rozdělení do klinických forem v závislosti na typu toku, hloubce léze a reakcích lidského imunitního systému. Následující klinické formy kožních onemocnění se liší:
1. Povrchová (léze je lokalizována na pokožce hlavy nebo na hladké pokožce).
2. Chronické.
3. Nehty.
4. Infiltračně hnisavá (hluboká).

Povrchové tkáně jsou nejčastěji přenášeny dětem od dospělých pacientů, u nichž nebyla nemoc identifikována a vyléčena. Když se ve školách nebo mateřských školách objevuje jediný pacient s kůrovcem dítěte nebo dospělého, vede to k velmi rychlému šíření infekce ak vypuknutí epidemie. Totéž se děje s členy rodiny žijícími na stejném území.

Pokud by povrchní kožní onemocnění nebylo v dětství vyléčeno, pak se pomalu dostane do puberty. Po dosažení věku puberty, u většiny chlapců dochází k samoléčení z kožního onemocnění, ale u dívčí se infekce může stát chronickou, která se nazývá černo-tečkovaná.

U dospělých se chronický kožní onemocnění vyskytuje pouze u žen, které v dětství měly povrchovou infekci. Chronika kožních onemocnění u žen se vyskytuje v rozporu s mikrocirkulací, poruchou štítné žlázy a genitálií (vaječníků apod.), Stejně jako na pozadí nízké odolnosti těla vůči infekcím a nedostatku vitamínů.

Hluboká forma ringwormu je způsobena houbami přenášenými ze zvířat na člověka. Tyto houby způsobují zánět vlasových folikulů, protože se tam množí.

Symptomy

Vápno na pokožce hlavy

Na hlavě jsou vytvořeny ohnisky zředěných kulatých vlasů, které mohou být jednoduché nebo vícenásobné. Na místech, kde jsou řasy vlasů ztenčeny, dochází k odlupování kůže, četné malé bělavé nebo šedé šupiny, které vypadají jako lupy. Chlupy na místě lokalizace houby se odlomí ve vzdálenosti 1 - 3 mm od povrchu pokožky a získají podobu krátce oříznuté. Tento vzhled vlasů a dal jméno infekce - ringworm. Na místě ztenčování vlasů může dojít k mírnému zčervenání kůže a na obvodu léze se vytvářejí malé bublinky, které jsou pokryty žlutými krusty. Průměr ohnisek se může značně lišit od 3 do 7 cm nebo více.

Zvyčajně není obličejová barva doprovázena zánětem, takže člověk není ničím rušen, kromě lehkého svědění a nepříjemného estetického vzhledu.

Povrchní kožní onemocnění na hladké kůži

Chronický kožní onemocnění

Chronický kožní onemocnění může být lokalizován na pokožce hlavy, nehty rukou nebo na hladké kůži. Na hlavě jsou léze lokalizovány z větší části na chrámech a zadní části hlavy. Léze je malá (ne více než 0,5 cm) hladká jizva, podobná atrofické jizvě, která lehce vločkne, ale nevykazuje známky zánětlivé reakce. Místo tohoto zaměření se vlasy v samotném kořeni rozpadají a vytvářejí místo nazývané černá tečka.

Chronický kožní onemocnění na hladké kůži je nejčastěji lokalizován na hýždích, stehnech, na kolenou a loktech nebo na dlaních. V tomto případě léze vypadá jako kyanotická nebo růžová skvrna poměrně velké velikosti s fuzzy konturou. Povrch skvrny je středně šupinatý.

Obvykle jsou ložiska chronické kožní onemocnění charakterizovány pouze mírným svěděním, jinými subjektivními příznaky chybí. Hřebíky postižené lichenem jsou matné, matné, šedé barvy, vnější okraj získal zářez a je snadno lakovaný. Hřebík se najednou může stát velmi tlustý nebo naopak tenký.

Hluboký (infiltračně hnisavý) kožní onemocnění

Hluboký (infiltračně-hnisavý) kožní onemocnění na pokožce hlavy je charakterizován vývojem velkých plátů o průměru 6 až 8 cm na kůži, malované v jasně červené barvě, s hrudkovitým povrchem a připomínajícím formování nádoru. Plaky silně stoupají nad povrchem kůže. Tyto útvary jsou tvořeny dohromady více zánětlivých hnisavých vlasových folikulů s edematózní dermis pod nimi. Takové plaky jsou extrémně bolestivé. Na jejich povrchu se hnisavý obsah uvolňuje z úst vlasových folikulů. Po nějaké době se centrální část formace pokryje krustami s volnou strukturou, malované v špinavé hnědé barvě. Často je taková hluboká kožní onemocnění doprovázena zvětšenými lymfatickými uzlinami, které jsou také bolestivé při palpaci. Často se může vyvinout nevolnost, alergické vyrážky nebo horečka. Celková doba trvání infekčního procesu je 2 - 3 měsíce. U žen je lišící lišejník lokalizován pouze na pokožce hlavy a u mužů může ovlivnit kůži obličeje v oblasti vousů a knírek.

Diagnostika

Diagnóza kožních onemocnění je stanovena podle výsledků vyšetření lékařem a je potvrzena bakterioskopickým vyšetřením zraku z léze. Pro škrábání odebrané váhy a konopí na vlasy, které jsou zkoumány pod mikroskopem za přítomnost houby v nich. Obvykle se v horních vrstvách pokožky objevují spory a mycelium hub, což je potvrzení diagnózy provedené lékařem na základě vyšetření.

Povrchové kožní onemocnění na hlavě by se mělo odlišit od kruhové alopecie a příznivých vlasů a na hladké kůži z psoriázy a ekzému.

Chronický kožní onemocnění se liší podle následujících patologií:

Léčba

Obecné principy léčby

Pro léčbu všech forem kožního onemocnění používejte protiplísňové léky uvnitř (ve formě tablet), které jsou kombinovány s lokální terapií. Pro léčbu kožních červů jsou účinné následující léky:

 • Mykokonazol;
 • Clotrimazol;
 • Ketokonazol;
 • Mikoseptin;
 • Přípravky s léčivou látkou terbinafin (například Lamisil, Terbifin, Terbizil atd.).

Nejčastěji se jedná o houbovou náplast s klotrimazolem nebo ketokonazolem, pokud je to nutné, externě ukládat sulfid selenu. Kožní onemocnění na hladké pokožce je dobře ošetřeno Terbinafinem a tolnaftat. Venku, jako lokální léčba, nejčastěji užívá 5% alkoholový roztok jódu.

Po vymizení příznaků a normalizaci struktury pokožky a srsti pokračují antifungální léky po dobu dalších 1 týdne, aby se zabránilo relapsu infekce.

Způsoby léčby pro povrchní kožní onemocnění

Před zahájením terapie se vlasy na hlavě a těle oholejí. Po celou dobu léčby se provádí holení vlasů a hlavy jednou týdně.

Systémová léčba. Léčba houbových infekcí pokožky hlavy a hladké pokožky zahrnuje požití griseofulvinu. Dávka griseofulviny se vypočte podle hmotnosti lidského těla - 15 mg na 1 kg hmotnosti za den. Pro osobu s hmotností 70 kg je tedy požadované množství griseofulvinu 70 * 15 mg = 1050 mg. Získané množství léčiva potřebné pro ošetření houby je rozděleno na tři a třikrát denně. To znamená, že pro osobu s hmotností 70 kg je nutné dostat 1050 mg griseofulvinu denně - to znamená, že by měl lék užívat 350 mg (1050/3 = 350) třikrát denně. Griseofulvin se užívá každý den po dobu 15 až 25 dní, jednou týdně, provedením bakterioskopické analýzy přítomnosti houby v oškrabávání. Poté, co se houba již nedá zjistit, zda je v škrábancích, je třeba pokračovat v užívání griseofulvinu každý druhý den ve stejné dávce po dobu dalších 2 týdnů.

Lokální léčba. Kromě užívání griseofulvinu uvnitř je pro léčbu kožních onemocnění nutné provést lokální léčbu lézí. K tomu se ráno léčí ošetří 3-5% roztokem jódu v alkoholu. Večer, před spaním, jsou léze ošetřeny sírovou salicylovou kyselinou nebo 3% čistou kyselinou salicylovou, 10% sraženinou sírou nebo sírou. Síranová dehtová masť se může připravit nezávisle, aby bylo dosaženo 5% nebo 10% síry nebo dehtu ve stejném množství pro stejné množství mastné báze (například vazelínu nebo lanolinu). Například 10 g síry, 10 g dehtu a 10 g mastné báze se odebere, vše se důkladně promíchá a aplikuje na postiženou oblast.

Pokud není griseofulvin z jakéhokoli důvodu použitelný, pak obsahujte s lokální léčbou. Za tímto účelem nejprve odstraňte vlasy z postižené oblasti epilinovou náplastou 4%. Pokud není možné použít epilinovou náplast, uchýlí se k odstranění epilinu před ošetřením šindele. Před ozařováním je nutné vlasy krátce zkrátit, nebo ne déle než 2 cm, nebo je holí holí. Všechny krusty jsou odstraněny pomocí olejových obvazů, abscesy jsou vysušeny. Pak dospělí obdrží celou dávku rentgenového odstranění vlasů najednou - 400 g s ozařováním čtyř polí a pro děti je rozdělen na 2, 3 nebo 4 stejné části, například 100 g + 100 g + 100 g + 100 g nebo 100 g + 150 g + 150 g. U dětí se ozáření provádí jednou, dvěma nebo třemi políčky najednou. Frakční ozařování se provádí při léčbě růstu knírek a vousů u mužů. Vlasy vypadají po 2 až 3 týdnech po odstranění epilepsie a zbytky se odstraní ručně pomocí speciálních pinzet.

Po ztrátě vlasů v důsledku rentgenového záření nebo při použití epilinové náplasti se provádí lokální léčba. V dopoledních hodinách se postižená kůže ošetří 2% roztokem jódu a ve večerních hodinách aplikují 3 až 3 týdny salicylická, 10% sírová, 10-15% tarová masť nebo Wilkinsonova masť. Po dalším měsíci se pokožka ošetří pouze 2% roztokem jodu denně.

Po ukončení léčby kůrovce je nutné provést bakterioskopickou analýzu oškrabávání z kůže v oblasti lokalizace bývalých lézí. Škrábání se provádí třikrát - bezprostředně po léčbě, po 7 dnech a po 2 - 3 měsících. Pokud jsou všechny tři analýzy negativní, pak je kůži vyléčen. Pokud je analýza pozitivní, budete muset podstoupit další kurz terapie.

Způsoby léčby chronického kožního ocasu

Léčbou chronického kožního onemocnění je použití antifungálního léčiva griseofulvinu uvnitř, lokální léčba a podávání léků, které ničí předisponující faktory:

 • vitamíny;
 • imunomodulátory;
 • činidla, která zlepšují mikrocirkulaci a posilují krevní cévy;
 • hormony atd.).

Dávkování griseofulviny a trvání léčby jsou podobné těm, které mají povrchní kožní onemocnění. Místní terapie je také totožná s terapeutickým léčebným účinkem (ranní aplikace 5% roztoku jodu a večerní léčba lézí sírových salicylových a sírných dehtových mastek). Chronický kožní onemocnění je obvykle léčen, ale zřídka dochází k recidivám, kdy je nutné znovu podstoupit antifungální léčbu.

V chronických kožních onemocněních jsou často postiženy nehty, které musí být odstraněny a místní ošetření aplikováno na nehtové lůžko. Léčba chronických lichenů na nehty se provádí metodou odloučení, metodou arabského nebo andriasyanského.

Metoda oddělení hřebíku je uložení obvazů se salicylovou nebo benzoovou masti. Masť naneste na nehty dvakrát a vždy po 2 dnech. Pak na nehty uložíme na dva dny 5% salicylovou vazelínu. Pak se celá nehtová deska, která se stala měkkou, seškrábá skalpel. Pokud nebylo možné odstranit celý hřebík, opakuje se postup nanášení masti a vazelíny a po jeho dokončení se změkčená vrstva z nehtové desky opět oškrábne. Odstranění a usazování rohů na lůžku, které jsou vystaveny po odstranění hřebu. Pak se volné lůžko ošetří roztokem jodu po dobu 7 až 10 dní ve stoupající koncentraci: 5% až 10% až 50%. Po léčbě se 2 až 3 dny přeruší a opakuje se postup léčby. Tyto kúry na ošetření nehtů se musí provádět třikrát.

Arabská metoda spočívá v použití masti sestávající z stejného množství jodidu draselného a lanolinu, které se nanáší na desku na nehty, aby se změkčilo, po dobu 10 dnů. Pak se odstraní měkký hřebík a na nehtové lůžko se ošetří arabskou mastí každý den po dobu tří dnů, do které se přidá 2% roztok jódu. Masti lze aplikovat na nehty několikkrát denně.
Andriasyanovou metodou je odstranění nehtů pomocí oniholiziny, která obsahuje 15% síranu barnatého v technickém prášku. Nástroj vyžaduje přesnost při práci s ním. Oniholysin zředěný vodou, aby se získala homogenní kaše, a uložit na nehtovou desku. Poté, po 2 až 3 minutách, kapalina z oční kapky kapala na kaši a ujistěte se, že kompozice se nedostane na kůži prstu. Po půl hodině se onycholyzin odmyje vodou a měkká vrstva hřebu se rychle škrabá na skalpelu. Takové použití onycholysinu se škrabáním změkčené části hřebu se provádí až do úplného odstranění nehtové destičky. Masť obsahující 14% resorcinolu, salicylovou nebo benzoovou kyselinu a vazelínu se aplikuje na uvolněnou vrstvu. Na vrcholu masti se aplikuje gázová bandáž, která je pokryta bavlnou a bavlnou a nechá se 2 dny. Celkově je nutné uložit 3 obvazy na průběh léčby v řadě a nahradit je druhým. Pokaždé po odstranění obvazu se odstraní horní váhy a lůžko se zpracuje roztokem jodu o koncentraci 5%. Po odstranění třetího obvazu se na nehtové lůžko aplikuje 5% salicylové vazelíny po dobu 3 dnů. Je nutné podstoupit dvě léčebné procedury s masťovými obvazy a salicylovou vazelínou, aby se odstranila houba nehtů.

Odstranění nehtů lze provádět jak chirurgicky, tak pomocí horké sody. K tomuto účelu připravte lázeň roztokem 2 čajových lžiček sody na 200 ml vody, do které se ponoří nehty. Jako páření a změkčení hřebíku je jemně oškrábáno skalpelem. Po odstranění nehtu se na lůžku aplikuje salicylová mléčná masť, obsahující 20% pyrogalové masti, ošetřená roztokem jodu ve stoupajících koncentracích 5-10-50%.

Metody léčby hlubokých třezalů

Léčba hlubokých kožních onemocnění spočívá také v použití griseofulvinu uvnitř a lokální terapie. Griseofulvin se užívá v dávce 15 mg na 1 kg denně. Vypočtená denní dávka je rozdělena do tří dávek denně. Doba trvání léčby griseofulvinem je od 1 do 1,5 měsíce.

Lokální léčba hlubokých lišejníků je komplikovanější než povrchní nebo chronická. V období akutního zánětu se na plaky aplikují náplasti s Bohr kapalinou, 2% kyselinou boritou, 0,25% dusičnanem stříbrným nebo 10% vodným ithyolem. Po eliminaci zánětlivého procesu se na postižené oblasti aplikuje síra, sírová salicylová nebo Wilkinsonova masť. Obvykle dochází k úplnému zotavení po 1 až 1,5 měsíci léčby.

Ringworm (microsporia): diagnostika, léčba - video

Hygienická a behaviorální pravidla pro léčbu kožních onemocnění

Tablety přípravku Griseofulvina by měly být používány s produkty obsahujícími tuky pro co nejúplnější vstřebávání léku. Proto pijte griseofulvin s mlékem nebo přilepte na zmrzlinu.

Při lokalizovaném odstranění pokožky hlavy, po odstranění chloupků byste ji měli každý den umýt dehtem nebo jiným fungicidním mýdlem. Můžete si umyt vlasy lotiony a šampony obsahující síru selenu v koncentraci nejméně 2,5%. Selén má schopnost zničit spory hub a pomáhá urychlit oživení. Finanční prostředky se selenem však mohou být použity pouze v případě, že nedochází k vyčerpání a krustě. Při těžkých deprivácích byste si každý den měly umývat vlasy šamponem se selenem, s mírnou formou - jen dva nebo třikrát týdně. Všichni členové rodiny, kteří žijí ve stejné oblasti jako pacient s kůrovcem, mohou také své vlasy omyt šamponem a selenem, aby zabránili infekci houbovou infekcí.

Umístěte veškeré osobní předměty pro kožní onemocnění, hřebeny, hřebeny, ručníky, klobouky, ložní prádlo atd. Zvláštní pozornost věnujte tomu, aby děti nepochopily potenciálně infekční předměty. Nedovolte, aby se jiní členové rodiny hráli a byli v těsném kontaktu s pacientem s tzv. "Ringworm".

Nepoškrábejte místo porážky, i když opravdu chcete - být rozptýlen tím, že děláte práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti. Pokud je dítě nemocné, pak ho rozptýlejte hraním. Naneštěstí v noci během spánku nelze udělat nic, aby nedošlo k poškrábání postiženého povrchu. Proto během spánku noste na ruce ochranné rukavice, aby nedošlo k poškození pokožky nehty při česání.

Při zjišťování nákaza v jednom ze členů rodiny je nejlepší vyšetřit každý, kdo žije ve stejné oblasti jako pacient.

Při léčbě kožních onemocnění na hladké kůži můžete kromě léků předepsaných lékařem používat masti s mikonazolem nebo klotrimazolem (například Micatin, Lotrimin atd.). Tyto masti mohou zmírnit subjektivní stav.

Nepoužívejte masti s hormonálními složkami, jako je kortizon. Hormon nezrychlí léčbu, ale může to být špatná péče. Hormony uvolňují záněty, v důsledku čehož dochází ke zčervenání po aplikaci masti s obsahem na kůži, což lidé považují za úspěšné oživení a vymizení příznaků infekce. Ale léčba musí pokračovat, protože pokud to ukončíte, pak po nějaké době dojde k recidivě ringwormu.

Léčba by měla být prováděna, dokud se neobjeví houba při škrábání a úplné vymizení příznaků infekce na kůži. Označení zotavení je zploštění vyrážky a vysychání varu, pokud existuje. V tomto případě může pokožka uzavřít váhy a začít silně odlupovat. Úplné zotavení lze definovat následovně - zavřete oči a držte prst přes místo, kde byla léze. Pokud je pokožka plochá a nedotýká se okolních tkání dotykem, můžeme předpokládat, že kožní onemocnění je poraženo.

Během léčby může dítě nebo dospělý chodit do školy a pracovat. Je třeba pečlivě sledovat hygienu a neumožnit kolegům a spolužákům dítěte dotknout se léze. Nemůžete předat hřeben, oblečení, boty a další předměty pro osobní potřebu zdravým lidem, protože mohou být infekční.

Zbavit se ringworm - fotografie


Lichen pokožky hlavy


Kožní onemocnění na hladké kůži

Autor: Nasedkina AK Specialista na provádění výzkumu biomedicínských problémů.

Jak léčit kožní onemocnění u dospělých a dětí

Hubové poškození kůže, vlasů, hřebíků vyvolané houbami rodu microsporum (Microsporia) nebo trichophytonem (trichophytosis). Trichofytózou je jedna osoba infikována jinou osobou, mikroskopem - zvířetem.

To je hlavně lokalizované pod vlasy v podobě bodu s jasně omezenými okraji, na kterém se vlasy rozpadají a vypadají, jako by byly ořezány. Chápeme článek o tom, jak léčit kožní onemocnění, jak správně pečovat o nemocné a jak se vyhnout infekci.

Příčiny kožních onemocnění

Onemocnění je vyvoláno antropofilními houbami, které parazitují pouze v lidském těle. Většinou jsou děti infikovány ze zvířat (mikroskopie).

Dospělí, pokud nejsou ve stálém kontaktu se zvířaty, se stanou nosiči trichofytonu a za určitých okolností (snížená imunita, stres, hormonální změny) se stávají nemocnými trichofytózou.

Metody přenosu patogenních hub:

 • osobní kontakt s infikovanou osobou;
 • použití věcí a předmětů pacienta;
 • dlouhodobý pobyt ve stejné místnosti s pacientem za předpokladu, že pokožka zdravého člověka bude mít čerstvé škrábance.

Není vždy možné infikovat spory ani při velmi dlouhém kontaktu s nemocným zvířetem nebo infikovanou osobou. Existují přitěžující faktory:

 • oslabená imunita;
 • přítomnost dalších kožních problémů;
 • depresivní a depresivní stav;
 • porušování hygienických pravidel.

Symptomy onemocnění

Inkubační doba pro děti trvá od 5 do 15 dnů. První známky onemocnění jsou patrné týden po kontaktu s nemocným zvířetem. U dospělých trvá toto období déle - od 5 dnů do 6 týdnů.

Symptomy mikrosporie a trichofycie jsou charakteristické u pacientů různého věku:

 1. Na kůži - červené skvrny s dobře definovanými okraji. Samotné místo se skládá z konsolidovaných malých papulí. Centrální vločky, někdy i svědění, místo se postupně zvyšuje. Při nedostatečném zacházení se objeví nové ohnisky v den 10-14.
 2. Na hlavě, pod vlasy jsou skvrny přesně stejného tvaru a okrajů, vlasy se rozpadají na místě téměř u kořene, nezestávají po dlouhou dobu. Léze nemají svědění, fyzické nepohodlí nezpůsobují.

Je to důležité! Pokud nebudete ošetřovat skvrny včas a nebudou podstupovat antifungální terapii, spojí se sekundární infekce - léze se začnou suppurovat a Staphylococcus aureus se může uvolnit pod kůži.

Vlastnosti microsporie u dětí

Objektivně je klinický obraz dospělého a dítěte stejný - charakteristické skvrny, rozbité chloupky. Ale dítě má častěji alergickou reakci, při které se zvyšuje tělesná teplota, svědění, zimnice, zhoršení celkového stavu. Přečtěte si více o kožních onemocnění u dětí v tomto článku.

Pokud většina pacientů má mikroskopické skvrny, jsou suché a na hlavě jsou jako posypané moukou, pak u některých dětí jsou vlhké, dochází k hnisům a bolest na palpaci okolního prostředí. V tomto případě se doporučuje hospitalizace.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Nyní přicházíme k nejzajímavějším - jak zacházet s mikrosporiem. Při správné léčbě a provádění doporučení lékařů k úplnému vysvobození trvá od 1 do 1,5 měsíce. Spolu s tradiční terapií se ukázalo, že lidské léky usnadňují stav pacienta.

Nemůžete se diagnostikovat bez výsledků testů.

Samodiagnostika je patologickým fenoménem naší doby, kdy pacient ani nepovažuje za nezbytné, aby se s lékařem dohodla na schůzce. Přesvědčivě trváme na tom, že lékař, zejména dermatolog, by se měl zabývat diagnózou a výběrem účinné léčby.

Pro získání přesného klinického obrazu jsou skvrny zkoumány pod dřevěnou lampou - diagnostickým nástrojem, který vydává světlo pouze v části dlouhých vlnových délek UV spektra. Pomáhá detekovat mykotické infekce kůže. Dále lékař zašle škrábání, aby zjistil typ hub.

V počátečním stádiu a v případě jedné léze je předepsána lokální terapie - masti, lotiony, vycpávky.

V zanedbané formě, s četnými lézemi, vlhkou formou a přítomností sekundárních infekcí, je pacient hospitalizován. Léčba komplexu mikrosporie, zaměřená na odstranění příčin a projevů onemocnění. K tomuto účelu můžete použít masti, roztoky, tablety a šampony, abyste co možná nejrychleji zvládli tuto chorobu.

Je to důležité! Při častých recidivách je předepisován vnitřní příjem obecných antifungálních léků.

Masti pro léčbu

Obsahují účinné látky, jejichž působení je zaměřeno na ničení spór hub a potlačení jejich životně důležité činnosti.

Jejich účinnost spočívá v tom, že zmírňují záněty, pomáhají eliminovat vyrážky a zbavují se svědění.

 • síry, síry nebo síry-salicylové - dezinfikovat a rychle obnovit poškozené tkáně pokožky aplikované dvakrát denně;
 • salicylová masť - aplikovaná na postiženou oblast dvakrát denně, suší, zničí patogenní flóru, podporuje akcelerovanou regeneraci
 • Lamisil - má fungicidní účinek proti dermatofytům, aplikuje se také ráno a večer pod sterilním obvazem;
 • Mikospor je velmi účinný prostředek pro léčbu nehtů a houbových kožních lézí, které jsou způsobeny dermatofyty, kvasinkami a plísněmi. Aplikujte 2krát denně, vlevo pod obvaz. Minimální doba léčby je 1 měsíc.

Aby léky byly lépe absorbovány, musí být kůže před aplikací masti připravena. Nejprve jsou skvrny otřeny roztokem furacilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, velmi pečlivě, aby krvácet, je znovu aplikován furacilin a teprve potom - masť.

Je to důležité! Je zakázáno používat salicylovou pastu k léčbě deprivace obličeje

Řešení pro léčbu mikrosporií na hlavě

Řešení jsou velmi vhodné pro použití na pokožce hlavy, které se obtížně dostáváme se smetanou nebo mastí, zvláště protože po ošetření se vlasy stávají mastnými.

 • Yodditserin - antiseptický, snižuje zánět, má anestetický účinek, působí jako antibakteriální látka;
 • Nitrofungin je účinný širokospektrální antifungální lék, má antiseptické a dezinfekční účinky, čímž je inhibován růst hub;
 • Vokadin je lék, který má antiseptický účinek založený na netoxickém syntetickém polymeru a jodu. Ionizovaný jód inhibuje aktivitu hub a spór.

Vlastnosti léčby na hlavě

Léze ve vlasech brání přístupu k lékům a samotné vlasy působí jako dirigent spor. Vždy spolu s mastimi, gely a krémy jsou předepsány anti-mykotické pilulky z kožních červů. Účinná látka je zaměřena na zničení houby v těle pacienta a prevenci relapsu.

 1. Griseovulfin - účinná látka získaná z houby Penicillinum nigricans, má fungistatický farmakologický účinek - inhibuje růst a reprodukci houbových buněk. Dávkování se stanoví podle hmotnosti a věku pacienta. Průběh intenzivní léčby - 14 dní, stejně jako prevence recidivy.
 2. Orungal, syntetický antimykotický prostředek založený na itrakonazolu, ničí buněčnou membránu houby a ničí celou kolonii. Dávka podle věku (nejméně 3 roky). U dospělých je standardní dávka 100 mg denně po jídle. Průběh léčby je 14 dní.
 3. Lamisil je účinná látka terbinafin. Léčba se liší minimálními vedlejšími účinky, terbinafin neinhibuje celkový stav pacienta, nezpůsobuje alergie. Určeno dětem starším 2 let a dospělým.
 4. Mycozoral je nejlepší léčba ketokonazolem u šindelů v řadě antifungálních léků. Zničí spory všech odrůd, včetně streptokoků a stafylokoků, zabraňuje relapsu. Léčebný postup určuje lékař, který bere v úvahu konkrétní situaci.

Spolu s pilulky lékař předepisuje topicky gel a šampon nebo mast.

Existují určité nuance léčby mikrosporie na pokožce hlavy. Vlasy v místě poranění se oholí na nulu nebo se odstraní sterilními kleštěmi. Spóry hub žijí nejen na kůži, ale i ve vlasech, a pokud nejsou odstraněny, relapsu se nelze vyhnout.

Skvrny se předem otírají roztokem furasilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, znovu se aplikuje furacilin a až poté - masť nebo použití gelu.

Obecná doporučení pro léčbu

 1. S průběžnou formou onemocnění a vzhledu několika bodů na hlavě se doporučuje oholení vlasů a opakování po celou dobu léčby.
 2. Každý den si umyjí hlavy antifungálními šampony - Betadine, Nizoral atd.
 3. Po promytí a sušení rány se ošetří jódem, joddikerinom nebo Vokadinomem. Jód se nejlépe vyrovná s koloniemi hub.
 4. Ráno a večer se na léze aplikuje antifungální masť nebo gel. Pro profylaxi jednou denně denně večer před spaním.
 5. Ujistěte se, že předem připravíte kůži pro aplikaci - čím rychleji se absorbuje účinná látka, tím dříve dojde k jejímu zotavení.

Lidové prostředky proti odcizení

Se vší úctou k tradiční medicíně sama o sobě není schopna zvládnout patogenní flóru, ale dokonale zlepšuje stav pacienta.

Nejoblíbenějšími složkami jsou:

 • tmavé bezsemenné rozinky - otryskávejte 5-7krát denně. Účinnost je patrná po týdnu.
 • česnek a med - kaše vyměňte nemocné oblasti a nechte pod dresinkem několik hodin;
 • citronová kyselina inhibuje činnost hub, lotiony z čisté citronové šťávy se vyrábějí dvakrát denně a zanechávají pod dresinkem po dobu 3-4 hodin;
 • 25% tinktury z propolisu - zlepšuje stav za pouhé 3-4 dny, pro které je třeba dělat komprese ráno a večer;
 • Ocet - princip akce je stejný jako ten citronu, komprese se vyrábějí 5-6krát denně a musí být ponechány pod dresinkem 2-3 hodiny.

Hygiena a prevence

Pokud je v rodině pacient, není fakt, že ostatní členové budou také infikováni, ale riziko musí být minimalizováno.

 1. Všechna prádlo je promyta odděleně a při vysoké teplotě. Žehlení na obou stranách párou.
 2. Denní mokré čištění dezinfekčním nebo dezinfekčním roztokem.
 3. Všechny položky, včetně nádob, které pacient používá, jsou ošetřeny antiseptiky.
 4. Všem členům rodiny je žádoucí, aby se antifungální tablety zbavily minimální dávky.

A nakonec

Ringworm je vážné onemocnění, které trvá déle než měsíc, než se zbavit. Dodržování doporučení lékaře, úplný cyklus léčby a řádná prevence pomůže dlouhodobě odstranit tento problém.

Nepřerušujte léčbu, jestliže je zřejmé zlepšení - přejděte do konce, abyste si byli jisti, že patogenní flóra na pokožce je zcela zničena.

Kůži v člověku

Kožní onemocnění - houbová, vysoce nákazlivá onemocnění, která se vyvíjí na nehty, pokožku se skalpem a hladkou pokožku lidského těla. Jedná se o jednu z nejvíce studovaných kožních patologií. Existuje několik úzkých lékařských termínů popisujících onemocnění na základě kvalifikace parazita, který ji způsobil. Nejčastěji se kožní onemocnění nazývá kožní onemocnění, dermatofytóza a dermatofytóza a někdy se používají názvy jejích patogenů a nazývá se trichophytosis nebo microsporia.

Odrůdy a atypické formy

Tato nemoc, v závislosti na zdraví těla a druhu nosiče, může nastat v několika formách.

Kůži se stává:

 • Chronická - je charakteristická pro ženy, které ukončily proces puberty. Ve skutečnosti je to forma komplikací skrytých u dětí z povrchních lichenů. Hormonální výkyvy, které se vyskytují u ženského těla v době dozrávání, podkopávají imunitu, což dává okvětní lůně příležitost vyvinout se silnější.
 • Povrchově bílé skvrny s červeným okrajem jsou pro člověka téměř neškodné, protože horní vrstva dermis je ovlivněna.
 • Purulentní - odpovídá jménu, bolest pokožky vytváří hnis. Parazit ovlivňuje nejen povrch dermis, ale také organismus jako celek, zpočátku pronikající do hloubky folikulu, a pak se usazuje v lymfatických uzlinách. Tato forma je charakterizována vysokou teplotou.
 • Hluboká forma - se vyskytuje hlavně na kůži nohou, pseudomycelium je tvořeno hustými uzly v hloubce 3-4 cm.
 • Na chodidle se objevují plantární formy - tvarovité útvary, které se při pejení odlupují a zraní.
 • Nehty - ve vzhledu je to běžná onychomykóza, s charakteristickými barevnými skvrnami a svazkem nehtů.
 • Abortivní - nejslabší forma, projevující se vyrážkami světle růžové barvy.
 • Papulární - kůže se začne aktivně uvolňovat na místech vzhledu centimetrů hrbolů. Jeden z nejnepříjemnějších, z kosmetického hlediska, formy.

Dospívající chlapci netrpí chronickou formou, samotný parazit umírá.

Vedle formy má typ parazita, který ho způsobil, důležitou roli při výběru taktické léčby:

 • Microsporie je onemocnění přenášené mezi lidmi, zoonotickým a antropofilním typem.
 • Antropofilní trichofytóza je infekční onemocnění s houbovým patogenem, který se přenáší pouze mezi lidmi.
 • Zoonotická trichophytóza má podobnou antropofilní povahu, ale na člověka se oddává od skotu, koček a dalších zvířat.

Je důležité si uvědomit, že kožní onemocnění je běžným názvem, který kombinuje dvě různé choroby (Microsporia a Trichophytosis) způsobené různými patogeny. Lokalizace a klinický obraz obou onemocnění je velmi podobný, proto byly historicky považovány za jediné onemocnění a poté byly odděleny díky hlubokému lékařskému výzkumu.

Příčiny onemocnění

Kožní onemocnění je výsledkem aktivity parazitních houbových mikroorganismů Microsporumcanis a Trichophyton tonsurans, jejichž hlavními nosiči jsou domácí zvířata (kočky, psi). Příznivými faktory jsou snížená imunita a přítomnost čerstvého mechanického poškození epidermis. Bez těchto dvou faktorů je infekce extrémně vzácná.

Symptomy

V závislosti na stavu těla, hloubce kolonie houby a jaké části těla si "zvolí", může být klinický obraz nemoci různý, takže lokalizace je následující:

 • torzo,
 • nohy
 • nohy,
 • ruce,
 • nehty
 • inguinální a axilární dutiny,
 • palmy
 • tvář to
 • kůže pod pokožkou hlavy.

Proto plné jméno choroby vždy zní takto: povrchní lichen těla nebo purulentní kožní onemocnění pokožky hlavy, atd.

Kromě obecných příznaků tohoto typu existují specifické klinické příznaky, které se vyskytují v závislosti na patogenu, který způsobil onemocnění:

 • Trichophytosis - místo vývoje trichophytosis může být jak hladká kůže, tak oblasti pod vlasovou čárou. Zpočátku vypadají ohnisky jako červeno-růžové skvrny o průměru až 2 cm. Vše začíná na jednom ostrově, jeho povrch se mírně zvětšuje a vyčnívá nad úroveň zbytku dermis. Dokonce ještě před vznikem velkého počtu ohnisek je první pokryta vločkovitými bílými vločkami, které při dotyku spadnou. Foci se objevují systematicky po celém těle, ale současně se nacházejí odděleně a do obecné patologie, stejně jako u barvených lišejníků, nespojují se. V další fázi se jedna z kolonií stává hlavní - její velikost značně převyšuje ostatní ohniska a hrany vypadají jako roztrhané květy. V poslední fázi vývoje choroby, pokud není léčena, se léze změní na kroužky s hustou kůrou uprostřed a vlasy se v těchto zónách zcela odtrhnou. Oblíbené místo trichofytia je tělo, krk, obličej a předloktí, ale někdy existují výjimky a parazit plemene na pokožce hlavy.
 • Infiltračně-hnisavá trichofytóza - tento poddruh houby je izolován v samostatné skupině, protože patogen je zoofilní. Nemoc je nejčastěji ve venkovských oblastech, někdy se nazývá nemoc z povolání veterinárního lékaře. Na rozdíl od výše popsaného chlapíka začíná zánětlivý proces bezprostředně po infekci a vyvíjí se extrémně rychle, až do vyčerpání lézí. Zoofilny patogen působí okamžitě na všechny oblasti pokožky a zároveň se vyvíjí na hladké kůži a oblasti růstu vlasů na hlavě, zatímco miluje knírek, vousy a obočí. Při dosažení stupně hnojení se ohnisky získávají modrofialové barvy, jejich povrch je pokrytý tuberkulkami, které tvoří chrasty, eroze a váhy. Při stlačení na kůži z ústech folikulu je hnis jasně uvolněn, vlasy v takových podmínkách spadnou společně s žárovkami. Na hlavě se vytvářejí zvláštní "voštiny", které se změkčují pouze správným zacházením.
 • Mikrosporie - první 4-7 dní infekce parazita je v inkubační době, proto se nezjavuje. Po prokázání kliniky závisí na umístění výskytu výskytu:
  • Na chlupaté části hlavy se prudce objevuje kulaté ohnisko o průměru 3 cm, které je pokryto šedými šupinami, po kterém se vlasy v postižené oblasti rozpadají (zlomenina se vyskytuje ve výšce 5 mm). V dalších fázích je ohnisko a zbytky vlasů pokryty výrazným bílým květem.
  • Hladké kožní skvrny mají průměr až 2 cm a světle růžovou barvu. Když se kolonie stabilizuje, začíná růst se středem osvětlení kruhů a okraj je zvýrazněn papulemi. Není-li houba ošetřena, začnou se ve fokusu objevovat dvojité, trojité, atd. vnitřní kruhy.
 • Zooantroponózní a antroponotické mikrosporie - na tomto základě se mikroskopie nijak neliší, z větší části jsou oba poddruhy podobné povrchové trichofytóze, ohniska mají: kulatý tvar, jasné obrysy a bílou šupinovou patinu. Co odlišuje toto onemocnění od trichofytického zánětu lymfatických uzlin (occipital, cervikální, parotid).

Osoba, která má infiltračně hnisavou trichofytózu, kromě jizvy po celý život, získává úplnou imunitu proti patogenu, a proto relaps není možné.

Photo ringworm: jak to vypadá

Zvíře trpící kožním trpím trpí hodně, ale musíte se starat nejen o své zdraví, ale o své vlastní. Pokud má váš mazlíček minimální předpoklady pro nemoc, okamžitě ho vezměte do nemocnice a poté - okamžitě jděte na vyšetření k dermatologovi s celou rodinou.

Klasický příklad rozvíjející se mikroskopie v oblasti pokožky hlavy. Na fotografii je charakteristický šedý kvet těsně zakrývající postižený prostor.

Fáze tvorby hlavní kolonie během trichofytie. Na fotografii můžete vidět, jak je hlavní zaměření více než jeho obvyklé protějšky.

Vzácná forma kožního onemocnění, udeřil nehty. Stává se to opravdu zřídka, tato onychomykóza se vyvíjí velmi rychle a průběh léčby bude 6-12 měsíců, což velmi snižuje plnění všech doporučení lékaře a dělá tuto formu nejtěžší odvodit ze všech druhů ringwormu.

Diagnostika

Metoda přesné diagnostiky se skládá ze dvou hlavních stupňů a několika dalších.

 • Vyšetření - lékař vizuálně vyšetří léze, shromažďuje anamnézu a biologický materiál (škrábání, vlasové kořeny).
 • Bakterioskopický výzkum - je případová studie reziduí vitální aktivity patogenu a jeho reakce na očkování v živném médiu.
 • Voodoo Lamp - používá se při podezření na mikrosporu, druhým názvem této metody je luminiscenční diagnostika.
 • Diferenciace - pro lékaře je velmi důležité rozlišit kožní onemocnění od alopecie, favusu, ekzému nebo psoriázy a v případě hlubokých kožních onemocnění způsobených osteofolikulitidou a flegmonem.

Metodika léčby kožního červa

Léčba, v případě kožních onemocnění, je zaměřena na vyhubení houby, což vedlo ke vzniku kožních onemocnění (někdy onychomykózy). Samoléčba v tomto případě je velmi nebezpečná, protože není možné klasifikovat houby parazitů bez laboratorního výzkumu a nedostatečná léčba může přinejmenším narušit antagonickou rovnováhu a stimulovat růst nemoci. Obvykle se dermatolog vybere kombinovanou terapií sestávající jak z vnějších prostředků, tak z perorálních léků. Doba trvání léčby a dávka použitých léků závisí na typu parazita, formě onemocnění a stavu, kdy se pacient obrátil k dermatologovi.

Mykolog je specializovaný lékař pro kožní onemocnění, ale je obzvláště těžké ho najít, zejména v malých městech. Proto je lepší jednoduše jít na dermatologa, který pracuje v dermatovenerologickém lékárně - takové řešení vám poskytne kvalitní léčbu a zbytečné hledat vzácného a drahého specialistu.

Tento tvarový faktor se liší od ostatních vnějších činidel tím, že zůstává na povrchu kůže po dlouhou dobu, díky čemuž jsou léčebné látky lépe absorbovány. Schéma léčení mastí s kůží je vždy kombinováno s jódem. Typicky masť zahrnuje večerní použití (před spaním) a ráno jsou léze rozmazané jódem.

 • Cyclopirox,
 • Salicylová,
 • Mikospor,
 • Lamisil,
 • Síra,
 • Clotrimazole,
 • Síranový dehet,
 • Bifonazol.

Před aplikací vnějších prostředků je žádoucí starat se o čištění pokožky. Můžete to udělat: manganistan draselný nebo furatsilinom.

V případech, kdy mají obyčejné masti slabý účinek na houbu, lékař může předepisovat hormonální externí látky: Travokort nebo Mikozolon.

Gely a roztoky

Tato možnost léčby se používá v přítomnosti tlusté rohovité vrstvy způsobené parazitem, stejně jako při léčbě pokožky hlavy, protože neškrábejí vlasy.

Pilulky

Tato technika se používá pouze v případech, kdy se na kůži objevují difúzní vyrážky nebo hluboké poškození folikulů a vnitřních orgánů pacienta. Perorální léky nejen bojují s samotným parazitem, některé se hromadí v těle a zabraňují relapsům.

Nejoblíbenější pilulky:

Všechny léky složité akce mají vedlejší účinky, proto je používat bez lékařského předpisu je přísně zakázáno.

Šampon

Tyto kosmetické přípravky s kůží jsou používány k dosažení určitého účinku v závislosti na druhu onemocnění a jeho stádiu, takže:

 • Sulsen - porušuje nepřátelskou rovnováhu nepříznivou pro houbu;
 • Nizoral, Dermazol, Ketokonazol - přímo ovlivňují samotný parazit;
 • Tampónový šampon - používá se k sušení pokožky hlavy a celkové dezinfekce, aby se zabránilo onemocnění-družice.

Dieta

Aby imunita nevykazovala nevyváženou výživu, měli bychom dodržovat obecná doporučení: kontrolní tuky a sacharidy, nezapomínejte na vlákno, jíst čerstvé potraviny, ujistěte se, že potřebujete vitamíny potřebné pro tělo.

O mnohem větší zájem jsou zakázané produkty, protože jejich použití může výrazně přispět k nemoci:

 • alkohol,
 • sladkosti
 • výživové doplňky
 • pikantní pokrmy,
 • houby,
 • fazole,
 • sádla a tuku.

V tomto případě mohou čaj, káva a kakao pít v rozumných mezích.

Lidová medicína

To, co byste rozhodně neměli dělat s kůrovcem, je léčen samostatně. K určení příčinného činitele a formy je téměř nemožné doma, tak tradiční medicína se používá jako doplněk k léčbě.

Populární mezi lidmi jsou:

 • Jablečný jablečný ocet - otřete postižené oblasti 5-7krát denně s nezředěným 5% jablečným octem. Se silným pocitom pálení a dalším podrážděním se léčba zastaví.
 • Olivový olej a síra - Olivový olej se pomalu přidává k horké síře. Výsledné husté kapsle, které se zbavují.
 • Bylinná sbírka - celandine, přeslička z řady tripartit, smíchaná v poměru 2: 1: 4, následovaná 2 lžícemi. výsledná směs se vaří 1 hodinu ve sklenici vroucí vody. Tinktura se po zapálení vnese do infikované kůže.
 • Zelí zelí se zakysanou smetanou - čerstvé čisté zelné listy se nanáší na ohnisko, které zbavuje hodinu, po které je oblast rozmazaná zakysanou smetanou a fixována bandáží.
 • Kořenová masť z burgundy, chmelové kuželky a nealkohol - složky se smísí v poměru 2: 2: 1 (v gramech) a z nich se odváží silný odvar, po kterém se výsledná kapalina smísí s vazelínou v poměru 1: 2. Masť se aplikuje dvakrát denně na postižené oblasti a neumývají se.

Doporučení

Vedle potravinových preferencí, pro rychlé zotavení, s výjimkou možnosti infekce ostatních a prevence relapsů, pacient potřebuje:

 1. Používejte denně vyměnitelné pletené oděvy a stejnou čepici.
 2. Umyjte oděvy odděleně od ostatních, vaříte je a žehlete je za vysokých teplot.
 3. Při sprchování dodržujte doporučení lékaře: zavřete potřebné oblasti s lepivým filmem, použijte speciální šampony.
 4. Snažte se nedotýkat se obtížně čistitelných předmětů - polštářů, koberců atd. Povlečení na změnu spánku každý den, a pro polštáře koupit silnou polštář.
 5. Denně provádějte mokré čištění v domě.
 6. Samostatné produkty osobní hygieny od stejných výrobků, které používají ostatní zbytky rodiny.

Prevence

Kromě obecných hygienických opatření existují specifická pravidla chování, když se pacient objevuje v domě, infikovaný kůrovcem:

 • denní externí vyšetření všech rodinných příslušníků;
 • neustálé dezinfekce společných prostor;
 • denní sprcha;
 • umyjte si ruce dehtovým mýdlem po každé návštěvě na veřejných místech;
 • pravidelná kontrola zvířat;
 • Odvolání k odborníkovi by se mělo objevit nejpozději jeden den po zjištění podezřelých příznaků.

Možné komplikace a důsledky

Nejtěžší komplikací po kožních onemocněních je, že se vlasy nemohou zotavit a jizvy po onemocnění zůstávají po celý život. Zvláště často dochází k tomuto problému, jestliže léčba začala pozdě nebo porušovala doporučení lékaře. Neexistuje žádné nebezpečí pro zdraví, ale estetický vzhled člověka, který dostal takové důsledky, je velmi žádoucí.

Jihokorejská plastická chirurgie dokáže vypořádat se s problémem vlasů, které se neobnovily a jizvy, ale je to poměrně drahé.

Nákazlivost

Hlavní metodou infekce je kontakt - každodenní, to znamená, že osoba musí přijít do styku s pacientem (zvířetem nebo člověkem) nebo s věcmi, které se dotkl. Navíc jsou trichofytia a mikrosporie přenášeny tímto způsobem, nejvíce aktivní děti jsou ohroženy, ve věku do 15 let jsou snadno v kontaktu se zvířaty a jinými dětmi. Kožní onemocnění je přetrvávající, vysoce nákazlivé onemocnění, může být vyloučeno i u kadeřníka, s nevhodnou péčí o tvůrce přístrojů. Někdy jsou zdraví lidé také vektory, parazit prostě spí na jejich krytech, aniž by se vyvíjel kvůli vysoké imunitě nosiče.

Zvláště příznivá pro možnost infekce ovlivňuje:

 • macerace - změkčení pokožky během delšího koupání;
 • porušení mechanické integrity vnějšího obalu v každém projevu;
 • nemoci, které oslabují imunitní systém;
 • stres, přepracování, poruchy spánku.

Funkce u dětí

Existuje několik vlastností charakteristických pouze pro tuto skupinu pacientů:

 • v mladém věku, kožní onemocnění, bez ohledu na formu a patogen, se může usadit na kterékoli části těla, zejména pokožku hlavy je často postižena;
 • nejčastěji se děti vyvíjejí přesně hnisavé a infiltrační formy;
 • bez ohledu na typ kožního onemocnění u dětí způsobuje zánět lymfatického systému;
 • velmi často kožní onemocnění u dítěte je doprovázeno horečkou.

Těhotenství a kojení

Plod nemůže během trvání těhotenství kontraizovat, ale onemocnění přináší matce značné nepohodlí.

Během tohoto období existuje několik funkcí léčby:

 • Je zakázáno léčit složitými a hormonálními léky, i když je to vnější prostředek;
 • spodní prádlo musí být měněno dvakrát denně, aby se zabránilo vaginálním infekcím;
 • dítě s dítětem do postele je přísně zakázáno;
 • Při krmení nesmí být za žádných okolností povoleno přicházet do styku s postiženými oblastmi těla, pokrýt je vrstvou nebo plátnem.

Je také nemožné jednoduše ignorovat proces během tohoto období: za prvé, celý dům bude nakažen porodem dítěte a za druhé, nemoc je plná chronické formy a odpovídajících důsledků. Nejdůležitější věcí není samoléčení a kontakt s příslušným lékařem.

Video o lichenu

Trichophytosis není lupy, ale závažné onemocnění, obvykle označované jako ringworm. Jak rozlišit tyto dva problémy a proč je nutné konzultovat s dermatologem, toto video vypráví.

Microsporie je druhým typem patogenů, které vedou k tzv. Ringworm: co potřebujete vědět a jak se zachránit. Toto video vám pomůže pochopit hlavní příčiny onemocnění, ale také jasně vysvětlil cestu infekce.

Předpověď

Moderní medicínské přípravky jsou docela schopné provést prognózu příznivou. Hlavní věcí je věnovat pozornost sebe a jít k lékaři, i když si myslíte, že máte lupiny. Je důležité, abyste podstoupili každoroční lékařské prohlídky, aby se vaše rodina nezměnila v ohnisko nosičů tohoto parazita v zářící podobě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy