logo

Gelové masky pro poškozené vlasy

Známý potravinářský výrobek používaný k přípravě želatinových a želatinových pokrmů, želatina, se ukázalo, je také skvělý způsob, jak opravit poškozené kadeře. Maska na vlasy s želatinou, což je velmi snadné dělat doma, dnes opět na vrcholu popularity. Koneckonců, dokonce i nejlepší kosmetické a salonní postupy nejsou schopny produkovat takovou úplnou léčbu problematických vlasů, jako jsou želatinové granule.

Jaké ingredience činí potravinový produkt tak užitečným? Hlavní složka želatiny, bílkovinného kolagenu, obaluje každý vlas s velmi tenkým filmem a tím spolehlivě chrání před agresí životního prostředí. Další látky obsažené v krystalických granulích také poskytují potřebnou léčbu pro problémové vlasy:

 • Vitamin PP podporuje silný růst a zesílení kudrlin;
 • stopové prvky (vápník, hořčík, fosfor) intenzivně vyživují a zvlhčují vlasy.

Želatinová maska ​​na vlasy může dokonce i ty nejslabší a poškozené prameny hladké, elastické a sálavé. Léčba problematických kadeří s krystalovými granulemi přináší skutečně hmatatelné výsledky:

 • Poškození struktury vlasové šachty je vyloučeno.
 • Proces vypadávání vlasů se zastaví a začíná růst rychleji.
 • Suché křehké prameny, které trpí úsekem na koncích, jsou aktivně zvlhčené a nasycené nezbytnými živinami.
 • Odstraněná elektrifikací, vlasy se stávají ušlechtilejšími a snadnějšími
 • Želatina, obalující všechny vlasy neviditelným filmem, chrání je před vnějšími negativními jevy
 • Pro tenké kudrlinky je želatinová maska ​​skutečnou spásou: kromě obnovy a posilování takových vlasů dochází ke ztuhnutí a stává se více objemným
 • Kadeřnice vypadají po laminaci procedury salonu - neobvykle hladké, elastické, lesklé

Takový pozitivní účinek želatiny na vlasy činí masku s tímto produktem velmi účinnou pro obnovu a růst slabých, závislých na stres zámky. Je také důležité, aby léčba problematických vlasů s želatinovými maskami byla docela snadná, abyste se udělali doma.

Pravidla pro použití želatinových směsí

Aby se na želatině připravily a používaly masky na vlasy, aby se dosáhlo očekávaných výsledků a nezpůsobilo žádné potíže (například ve formě problémů s vyluhováním směsi), dodržujte následující doporučení.

 • Zřeďte želatinu teplou vodou (předem ji vařte) - jednu část granulí odeberte do tří částí vody a dobře promíchejte, aby nedošlo k tvorbě hrud. Aby byla léčba krystalickými granulemi účinnější, může být voda nahrazena vývary bylin. Zředěná želatina se nechá bobtnat po dobu půl hodiny.
 • Když je směs oteklá, přidávejte další přísady. Měli byste mít poměrně silnou homogenní hmotu.
 • Ujistěte se, že testujete alergickou reakci - rozetřete zápěstí připravenou směsí a pozorujte reakci.
 • Masku je třeba aplikovat pouze na délku vlasů (předtím je umyjte a trochu je osušte). Kořeny a epidermis nemusí potlačit.
 • Když se směs aplikuje na vlasy, je nutné udělat "skleníkový efekt" - nosit celofán a vrchní čepici. Pokud ignorujete toto doporučení, želatinová směs vysuší a bude problémem ji vypláchnout.
 • Léčba želatinovou maskou trvá v průměru 30 minut, ale každý konkrétní recept má své vlastní trvání.
 • Zkuste směs důkladně opláchnout teplou vodou se šamponem.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou správně připravit želatinovou masku doma a účinek použití směsi založené na známém potravinářském produktu vás příjemně překvapí.

Pokud se snažíte udržet kudrliny v dokonalém stavu, vezměte si zvyk stylovat je s nízkými teplotami. Nejlepším pomocníkem v "zdravém stylingu" bude hřeben rychlého vysoušeče vlasů hqt 906. Nezapomeňte na nadčasové odstranění dělených konců. Stroj Split Ender dokonale zvládne tento úkol. Nebuďte líní, abyste se správně starali o kudrlinky a budou vždy svítit v paprscích slunce.

Receptuje nejlepší želatinové směsi

V lidové kosmetologii existuje mnoho vlasových masek s želatinou. Každý recept je určen pro konkrétní typ vlasů a jejich problémy. Nabízíme Vám nejlepší recepty želatinové směsi.

Klasický recept se šamponem

Želatinové granule se nalije studenou vodou (1: 3), odloží se 30 minut. Při konstantním míchání ohřejte nafoukanou želatinovou hmotu pomocí vodní lázně. Nalijte šampon (jednu část), promícháme a maskujeme kudrlinky. Po 10 minutách umyjte ho

Rada Šampon lze nahradit balzámem - usnadňuje očištění kompozice.

Pro růst s bezbarvou hennou

Připravte želatinovou směs (3 díly vody pro 1 díl granulí, čas pro otoky - 30 minut). Hmotu rozpusťte ve vodní lázni, přidejte bezbarvou henu (st. L.), Mix. Maskovité kudrlinky, zabalte po 40 minutách. umyjte ho Henna je známá jako stimulátor růstu vlasů a prostředek pro jejich lesk a objem.

Rada Namísto obyčejné vody můžete použít ne-sýtené minerální vody nebo bylinný odvar. Majitelé suchých pramenců, kteří trpí průřezem špiček, doporučujeme nahradit vodu kefír přidáním žloutku.

Pokud chcete, kromě zvýšení růstu vlasů, také dát mu měkký odstín, použijte barevnou hennu.

Pro růst s mořskou solí

Mořská sůl se rozpustí ve vodě (třikrát na lžičce) a v výsledném roztoku (polévková lžíce) namočíme želatinové granule. Zahřívejte nabobtnou směs vodní lázní, nalijte lopuchový / ricinový olej (st. L.) a váš oblíbený éter (několik kapiček). Masírujte vlasy, omotávejte je a omyjte ji za půl hodiny jemným šamponem. Želatinová maska ​​se solí se doporučuje pro posílení a stimulaci růstu vlasů.

Pro suché kadeře

 • S vejcem

Připravte želatinovou směs (jedna část želatiny + tři díly vody, nechte 30 minut). Rozptýlené granule rozštěpte žloutkem. Doba procedury - 30 minut. Želatinová maska ​​s vejci musí být vyrobena pro zvlhčení a chrání suché vlasy před poškozením.

Zřeďte umění. želatina tři lžíce. vody. Po 30 minutách, kdy se směs zvětší, přidejte med (lžičku) a zahřejte pomocí vodní lázně. Výsledné homogenní masové rozmazané vlasy, teplá hlava. Po půl hodině se umyjte. Medová želatinová maska ​​by měla být provedena, aby se odstranila křehkost a otupenost suchých pramenů.
Pro kadeře typu tuku

Zředěnou suchou hořčicí (lžičkou) s vodou do houževnatého stavu, kombinujte s želatinovými granulemi. Udržujte masku na čistých, zvlhčených vlasech po dobu 15-30 minut. Hořčičná směs by měla být odstraněna, aby se odstranily přebytečné mastné vlasy.

Želatinové granule (polévkové lžíce) zředíme cibulovou šťávou (čtyři lžíce), vylijeme zmačkané vejce a šampon (lžíce) do zduřené směsi a promícháme. Doba trvání sezení je 1 hodina. K odstranění cibule "aroma", opláchněte vlasy citronem okyselenou vodou a přidáním citrusového esenciálního oleje. Želatinová směs s cibulí se doporučuje vyčistit mastné prameny před kontaminací, normalizovat sekreci semen, obnovit poškozenou strukturu a vyživovat kudrlinky.

Recepty želatinové kompozice k obnově kudrlin

Léčba poškozených vlasů lze provést doma pomocí želatiny. Unavená neustálým stresem, suché, křehké, rozštěpené konce v důsledku masky na vlasy s želatinou "ožívají" získávají sílu, sílu, hladkost a lesk.

Ropový olej

Smíchanou želatinovou směs (lžíce granulí + tři polévkové lžíce vody) promíchejte lopuchovým olejem (lžíce). Doba trvání procedury je 40 minut. Želatinová olejová maska ​​se doporučuje, abyste se zbavili křehkosti a průřezu vlasů a naplňte je leskem a hladkostí.

S octem

Nejprve je třeba vytvořit směs želatiny a vody (1: 3), ve které přidáte ocot (tsp) a svůj oblíbený esenciální olej (pár kapek). Udržujte masku na čistých, vlhkých vlasech po dobu 10 minut.

Recepty se mísí pro bohatou barvu

Želatinové masky s ovocnými / zeleninovými šťávami nebo bylinnými odvarami se doporučují, aby barvily vlasy lesk a nasycené barvy.

S ovocnými a zeleninovými džusy

Připravte želatinovou masku pomocí klasické receptury. Použijte pouze vodu, vhodnou barvu vlasů nahraďte ovocným / zeleninovým džusem. Pro lehké kadeře použijte citrónovou šťávu, pro tmavé - mrkev. Univerzální džus, vhodný pro všechny barvy vlasů, - Apple. Aplikujte tuto směs po dobu 10 minut, poté opláchněte.

S bylinnými odvarkami

Podobně jako v předchozím receptu je třeba připravit želatinovou masku, která nahradí vodu odvar z léčivých bylin: heřmánkové obleky blondýnky, kopřivy oblečené brunetky a hnědovlasé ženy. Doba trvání masky je 10 minut.

Počet obdivovatelů želatinových masek, které poskytují potřebné ošetření pro problematické vlasy a mají vynikající kosmetický efekt (zesílení tenkých pramenů, dodávání lesku a hladkost), se stále více a více.

Co dělat, pokud vaše vlasy ztratily svůj lesk a měkkost, jsou suché a křehké? Nebo se možná obáváte pomalého růstu kudrlin? Připravte si masku s želatinou pro vlasy doma - její výsledky jistě potěší.

Jsme rádi, že s vámi sdílíme novinky v kosmetickém průmyslu - La Beaute Hair nebo jeho ekvivalent - profesionální sprejová maska ​​Glam Hair. Tento zázračný prostředek dává vlasy do pořádku jen v několika aplikacích. Kudrliny získávají lesk, stávají se hladkými jako hedvábí a hlavní věc rychle roste. Doporučujeme sledovat odkaz a dozvědět se více o přírodním produktu péče o vlasy.

Želatina na vlasy

Chcete, aby vaše vlasy zdravé, lesklé a dobře upravené? Unavený z rozdělených konců a nešikovný fluffiness? Existuje osvědčený lidový lék - maska ​​na bázi želatiny.

Téměř každý moderní kosmetický salon má službu nazvanou laminování vlasů, která slibuje brilantní lesk a neuvěřitelnou elasticitu pramenů po prvním použití. Spravidla stojí spousta peněz, zejména pokud jste majitelem luxusních dlouhých kudrlin. Jenom málo vědí, že podobný postup lze provést doma - a hlavní složkou pro něj bude obvyklá želatina. Mimochodem, estetická krása vlasů není jediným plusem použití takových nástrojů - želatina je užitečná pro růst vlasů a jejich posílení.

Jak želatina ovlivňuje vlasy?

Použití želatiny na vlasy uznávají nejen módní mistři po celém světě, ale i trichologové. Tento produkt, který se nachází na policech každého supermarketu, je bohatý na vitamíny a užitečné stopové prvky - a to je přesně to, co každý účes potřebuje.

Neomezujte se na vnější prostředky - pro úplnou péči o váš vlastní vzhled je užitečné vzít želatinu do vlasů uvnitř. A to znamená - pravidelně jíst ovocné a zeleninové želé, maso aspiku, marmeládu. Výživáři s tím souhlasí, protože takové pokrmy jsou vynikající prevencí nadváhy.

Mnoho dívek se neodváží používat domácí prostředky s touto složkou ve složení. Drželi si v ruce malou tašku a zeptali se: "Co je želatina dobrá pro vlasy?" Opravdu, jaké látky jí umožňují léčit vlasy?

Je třeba poznamenat, že rozsah použití želatiny není omezen na vlasové výrobky. Želatinový film je díky svým příznivým vlastnostem široce používán v domácí kosmetologii k odstranění černých skvrn, zánětů na obličeji a také se používá k léčbě kloubů.

Želatina na vlasy: poškození zdraví

Předpokládá se, že želatina je škodlivá pro kudrlinky, protože tvoří hustou fólii a vlasy nedostávají dostatek vzduchu a živin z podpůrných postupů. To je sotva pravda - tato složka přirozených masek obklopuje každý vlas vzduchem pronikajícím pláštěm, který neruší metabolické procesy. Spíše můžeme říci, že u některých dívek budou masky s želatinou v kompozici naprosto zbytečné. K tomu dochází, pokud porušujete pravidla vaření a používání masky.

Jak správně používat želatinu doma?

 • Nepoužívejte na pokožku hlavy - pro nejlepší efekt jsou takové masky distribuovány pouze podél délky pramenů v určité vzdálenosti od pokožky.
 • Vmasírujte masky důkladně během vaření - pokud zůstávají hrudky, pak bude obtížné umyt vlasy.
 • Použijte tyto přípravky pouze na čisté vlasy.
 • Udržujte klobouk nebo teplý osuškový ručník - želatinové výrobky fungují až po dobrém oteplení hlavy.

Někteří říkají, že po použití masky se vlasy stávaly pevnější a navzdory slibovanému účinku se ještě více zmátly. Jiní říkají, že žádný výsledek není viditelný. Stojí za zmínku, že žádný domácí prostředek nemusí být vhodný z důvodu individuální nesnášenlivosti. "Jeho" maska ​​je pokusem a omyl, takže se nebojte experimentovat.

Želatinové masky recepty

 • Analogová salonová lakování doma

Počet složek určených pro vlasy nad rameny. Zvyšte je v poměru k jejich vlastní délce.

- 1 balení želatiny;
- 3 polévkové lžíce vařené vody při pokojové teplotě;
- 1 polévkovou lžíci libovolné masky nebo balzámu po umytí.

Naplňte želatinu vroucí vodou, která by neměla být horká a nechte 15-20 minut. Umyjte si vlasy a promíchejte napuštěnou a zcela rozpuštěnou želatinu balzámem na vlasy. Výsledná smetanová směs se aplikuje na vlhké prameny, jemně se šíří po celé délce. Poté musíte na hlavě vytvořit "efekt sauny", pro který zabalíte vlasy polyethylenem, pak s ručníkem a zahřejete výsledný "kokon" horkým vzduchem ze sušičů na vlasy po dobu 10-15 minut. Následně je nástroj držen na hlavě po dobu jedné hodiny a omýt se spoustou tekoucí vody.

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce bylinného odvaru;
- 1 polévkovou lžíci balzámu po umytí.

Udělejte domácí odvar, pro který přidejte 2-3 polévkové lžíce suché trávy na 1 litr vroucí vody, pak ochlaďte. Zlejte želatinu s vývarem místo čisté vody a nechte 15 minut nabobtnat. Pak je spojte s balzámem a postupujte stejným způsobem jako v předchozím receptu. Blondům se doporučuje používat zesvětlující odvar z heřmánek, pro brunety je nejvhodnější kopytina, která zvýší jas barvy.

 • Prostředky s hennou a vejcem pro suché vlasy

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce vody;
- 1 polévková lžíce balzámu po umytí;
- 1 lžíce bezbarvé henny;
- 1 žloutek.

Vytvořte základní směs želatiny / vody / balzámu. Pak do něj nalijte hennu. Pokud jsou vaše vlasy velmi náchylné k suchu, přidejte vaječný žloutek (pro kadeřnictví - můžete použít směs bez ní). Smíchejte složení do pramenů pokrývajících celou délku a nechte hodinu zahřát.

 • Maska s octem nebo citronovou šťávou pro mastný a kombinovaný typ vlasů

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce vody;
- 1 polévková lžíce balzámu po umytí;
- 4 lžíce octa nebo citronové šťávy;
- 1 žloutek.

V základní směsi želatina / voda / balzám, vložte žloutek a citronovou šťávu nebo ocot. Nástroj může být lehce vyhřívaný - a tak bude fungovat ještě lépe. Potom roztáhněte ošetřovací masku na prameny a nechte hodinu.

Maska na bázi želatiny: recenze

"Mohu říci, že efekt je prostě úžasný! Takové masky dělám každé 2 dny, trvám asi 40 minut. Kudrlinky jsou velmi hladké po instalaci vysoušeče vlasů "

"Nemohu říci, že efekt laminace je dosažen jako v kabině. Ano - zdravá a hustá, ano - lesk. Ale to pro mě není dost. "

Evgenia, 22 let:

"Před přidáním balzám zahřejte želatinu buď v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni - a tak se rozpustí lépe. A nezapomeňte, že pokud nepřidáte zakoupený balzám nebo masku, nevymažete ji z hlavy. "

Tatyana69, 40 let:

"Můj pán-kev je maska ​​s přídavkem vejce. Udělám to podle standardního receptu, ale aplikuji ho vlastním způsobem: nejdřív jsem třeti polovinu, pak pečlivě hřeben a dát vše, co zůstane. Pouze je nutné zahřát s vysoušečem vlasů, aniž by se "ohnisko" nepodařilo. "

Želatinová úprava vlasů doma

Nettle a želatinová maska. Vhodné pro mastné a lesklé barvené vlasy. Laminátové vlasy doma - nejlepší recepty © 2017 Léčba lidových léků - nejlepší recepty Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely.

Želatinové vlasové masky doma

Po dlouhou dobu je internet doslova plný všech druhů regeneračních masek používajících želatinu. Tyto recepty jsou extrémně ekonomické a cenově dostupné, a účinky nejsou někdy nižší než procedury salonu. Takže jak může běžná želatina mít tak silný účinek i na nejvíce poškozené vlasy?

Nejprve musíte zjistit, co je tato látka. Pokud si koupíte běžné obaly želatiny v obchodě, s největší pravděpodobností nenajdete směs. Ve skutečnosti se to nevyžaduje, protože želatina je čistá živočišná bílkovina, která se extrahuje z kostí, kůže a šlach skotu a přeměňuje se na potravinářské přídatné látky, které je pro nás známé pomocí speciálního zpracování. Vzhledem k tomu, že protein je nejdůležitějším stavebním prvkem vlasů, nehtů a kůže, želatinová maska ​​naplňuje svůj nedostatek, což má za následek nejneuvěřitelnější účinek. Pokud jednoduše zvýšíte příjem bílkovin uvnitř, uvolní se pouze v podobě kožního mazu, což zlepší budoucí vlasy, ale nebude se znovu objevovat. Želatinové masky jsou nejčastěji aplikovány po celé délce vlasů, s výjimkou kořenů, aby působily přesně tam, kde je to potřeba. Kromě toho tyto masky tvoří ochranný film na celém vlasu, ve skutečnosti je podobný působení drahých silikonů, dodávají lesku, zlepšují elasticitu, zabraňují průřezu.

Želatinové masky

Želatinové masky jsou vyráběny pro různé účely:

 1. Obnova ztraceného lesku a objemu.
 2. Zlepšená struktura po neúspěšném zbarvení.
 3. Pro růst vlasů.
 4. Jako domácí laminace.

Maska kuřecích vajec a želatiny

Je to nejjednodušší a nejúčinnější nástroj pro laminování vlasů:

 • pro průměrnou délku vlasů získáte jeden balíček želatiny a jeden čerstvý žloutek (pokud máte problémy s vysokým obsahem tuku ve vlasech, doporučuje se užít celé vejce);
 • nalijte obsah balení do kontejneru, nalijte žloutek nebo vejce a tři lžíce šamponu;
 • důkladně promíchejte po dobu nejméně tří minut, ponechte hmota nabobtnat po dobu půl hodiny, aplikujte masku na celou délku vlasů s výjimkou kořenů;
 • zahřejte s plastovým pytlem a hustým ručníkem a po čtvrtinu hodin vypláchněte vlažnou vodou pracím prostředkem.

DŮLEŽITÉ! Je to želatina co nejšetrněji, za přítomnosti hrudky maska ​​uvízne ve vlasech a zbaví se jí, bude to velmi problematické.

Nettle želatinová maska

Vhodné pro mastné a lesklé barvené vlasy.

Připravte plnou sklenici vývaru na bázi heřmánku nebo kopřivy, nalijte do něj jednu lžíci želatiny a dvě malé lžíce šamponu. Zanechte směs po dobu patnácti minut, rozšiřte napuštěnou kompozici na všechny vlasy, zahřejte ji. Oplachujte teplou vodou pomocí čisticích prostředků.

DŮLEŽITÉ! Při nepřítomnosti kopřivy může být nahrazena čerstvou nebo suchou mátou.

Ocot a želatina

Jablečný ocet používaný s želatinou účinně obnovuje i nejvíce poškozené vlasy s jasným barvivem.

Jednu lžíci látky rozpustíme ve sklenici zahřáté vody, přidáme malou lžičku jablečného octa a čtyři kapky oblíbeného esenciálního oleje. Mícháme, ponecháme směs půl hodiny, namočíme na čisté, mokré vlasy. Po čtvrtinu hodin vypláchněte teplou vodou.

Henna maska

Normalizuje kožní mazové žlázy a ve spojení s želatinou zrychluje růst vlasů:

 • Želatína Nalijte půl šálku vařené vody, nechte pokryté 30 minut;
 • přidejte hennu dezertní lžíci, jeden kuřecí žlout a čtvrtou dezertní lžíci hořčičného prášku;
 • Důkladně protřejte směs, protřepte pokožku hlavy a po třiceti minutách opláchněte sotva teplou vodou.

DŮLEŽITÉ! Použijte iránskou hennu pouze tehdy, pokud vlastníte červené, černé nebo tmavě hnědé vlasy. V ostatních případech se nechte bezbarvé, aby nedošlo k nežádoucímu znečištění.

Mořská solná maska

Kromě toho, že vlasy jsou hladké a hedvábné, působí jako křovina na pokožce hlavy, která bude velmi užitečná pro milovníky vlasových olejů:

 • kombinujte lžíci prášku s malým množstvím vroucí vody, přidejte dvacet gramů mořské soli a čerstvého kuřecího žloutku;
 • míchat, zlikvidovat směs v mikrovlnné troubě po uzavření kontejneru s víčkem a masážní pohyby drtí skalp;
 • teplé s filtrem nebo balíčkem, plete klobouk, vypláchněte po půl hodině s horkou vodou a jemným šamponem.

DŮLEŽITÉ! Vyhněte se hrubé soli, je plná škrábanců a poškození pokožky hlavy.

Kromě masky existuje recept na poměrně užitečný šampon, který je označován jako účinný a měkký přípravek vhodný pro všechny typy vlasů.

Pro jednu malou lžičku želatiny nalijte dvakrát větší množství šamponu (nejlépe dítě), promíchejte a nechte nádobu na teplém místě, aby směs bobtná po dobu půl hodiny. Aplikujte směs na mokré vlasy, masírujte pokožku dobře a opláchněte velkým množstvím vody.

DŮLEŽITÉ! Po tomto šamponu je nutné aplikovat kondicionér nebo balzám, které výrazně ulehčí čištění vlhkých vlasů.

Želatinová maska ​​s ricinovým olejem

Je nutné, aby byl tenký a oslabený častými barvivy.

Připravte si to dostatečně snadno, potřebujete parní pytel s teplou vodou, vylijte poloviční lžičku korytnačky, promícháme asi pět minut a necháme čtvrt hodiny. Nyní ho rozšiřte na všechny vlasy, zahřejte ho a vyperte za čtvrt hodiny s velkým množstvím šampónu.

Želatina a mandlový olej

Maska je jedním z nejsilnějších produktů pro posilování vlasů. Pravidelné používání zvyšuje jejich pružnost, lesk a zrychluje růst:

 • ve stejných poměrech zředíme želatinu s vroucí vodou, pro normální typ vlasů, přidáme jednu lžíci mandlový olej, zničíme jeden a půl a pro mastnou srst druh lžíce;
 • smíchejte směs do mikrovlnné trouby a promíchejte nepřetržitě, dokud nebudou úplně zmizet kusy;
 • aplikujte na všechny vlasy, teplé, umyjte nejpozději půl hodiny.

Masky s přírodními šťávami

Zbytečně známé prostředky však nezmenšují jejich přínos. Pro tmavě hnědé nebo černé vlasy je přípustné přidat mrkvovou šťávu, která nezkazí původní barvu vlasů. Pro blondýnky je vhodné použít trochu šťávu z průměrného citronu smíchaného s vodou:

 • deset gramů želatiny nalít tři lžíce šťávy, poslat ji do vodní lázně;
 • míchat, dokud nezmizí všechny hrudky, aplikujte na všechny vlasy, opláchněte o půl hodiny později s velkým množstvím šamponu.

Med a želatinu

Med je široce používán v různých maskách na vlasy se širokou škálou součástí. V kombinaci s želatinou proniká její výživová složka ještě hlouběji, což umožňuje co nejkratší obnovu a zlepšení vlasů.

Smíchejte želatinu s vodou ve výše uvedených poměrech, nalijte velkou lžíci medu a směs zahřejte v mikrovlnné troubě, dokud se nedosáhne homogenní hmoty. Třepte trochu chlazené složení do vlasových kořenů a rozdělte je hřebenem po celé délce, zahřejte obal a držte ho déle než půl hodiny.

Želatinová maska ​​s přidáním chleba a citronu

Hluboce čistí vlasy a vrací přirozený lesk:

 • zředit dvě plné lžíce želatiny s dvaceti gramy vroucí vody, směs smíchat s plátkem chleba namočeným ve sklenici mléka a přidat dvě lžíce čerstvé citronové šťávy;
 • Dobře promíchejte, roztřepte vlasy na vlasy po dobu čtvrthodiny, teplé a opláchněte teplou vodou.

Masky obsahující želatinu se doporučují používat více než jednou týdně, protože pokud je používáte častěji, vlasy se jednoduše používají a struktura bez účinků želatiny se výrazně zhoršuje. Účinnost některé z masky se několikrát zvýší, pokud nahradíte obyčejný vodní vývar z čerstvých bylin.

Želatinový film je díky svým příznivým vlastnostem široce používán v domácí kosmetologii k odstranění černých skvrn, zánětů na obličeji a také se používá k léčbě kloubů. Jak správně používat želatinu doma?

Želatina na vlasy

Chcete, aby vaše vlasy zdravé, lesklé a dobře upravené? Unavený z rozdělených konců a nešikovný fluffiness? Existuje osvědčený lidový lék - maska ​​na bázi želatiny.

Téměř každý moderní kosmetický salon má službu nazvanou laminování vlasů, která slibuje brilantní lesk a neuvěřitelnou elasticitu pramenů po prvním použití. Spravidla stojí spousta peněz, zejména pokud jste majitelem luxusních dlouhých kudrlin. Jenom málo vědí, že podobný postup lze provést doma - a hlavní složkou pro něj bude obvyklá želatina. Mimochodem, estetická krása vlasů není jediným plusem použití takových nástrojů - želatina je užitečná pro růst vlasů a jejich posílení.

Jak želatina ovlivňuje vlasy?

Použití želatiny na vlasy uznávají nejen módní mistři po celém světě, ale i trichologové. Tento produkt, který se nachází na policech každého supermarketu, je bohatý na vitamíny a užitečné stopové prvky - a to je přesně to, co každý účes potřebuje.

Neomezujte se na vnější prostředky - pro úplnou péči o váš vlastní vzhled je užitečné vzít želatinu do vlasů uvnitř. A to znamená - pravidelně jíst ovocné a zeleninové želé, maso aspiku, marmeládu. Výživáři s tím souhlasí, protože takové pokrmy jsou vynikající prevencí nadváhy.

Mnoho dívek se neodváží používat domácí prostředky s touto složkou ve složení. Drželi si v ruce malou tašku a zeptali se: "Co je želatina dobrá pro vlasy?" Opravdu, jaké látky jí umožňují léčit vlasy?

Je třeba poznamenat, že rozsah použití želatiny není omezen na vlasové výrobky. Želatinový film je díky svým příznivým vlastnostem široce používán v domácí kosmetologii k odstranění černých skvrn, zánětů na obličeji a také se používá k léčbě kloubů.

Želatina na vlasy: poškození zdraví

Předpokládá se, že želatina je škodlivá pro kudrlinky, protože tvoří hustou fólii a vlasy nedostávají dostatek vzduchu a živin z podpůrných postupů. To je sotva pravda - tato složka přirozených masek obklopuje každý vlas vzduchem pronikajícím pláštěm, který neruší metabolické procesy. Spíše můžeme říci, že u některých dívek budou masky s želatinou v kompozici naprosto zbytečné. K tomu dochází, pokud porušujete pravidla vaření a používání masky.

Jak správně používat želatinu doma?

 • Nepoužívejte na pokožku hlavy - pro nejlepší efekt jsou takové masky distribuovány pouze podél délky pramenů v určité vzdálenosti od pokožky.
 • Vmasírujte masky důkladně během vaření - pokud zůstávají hrudky, pak bude obtížné umyt vlasy.
 • Použijte tyto přípravky pouze na čisté vlasy.
 • Udržujte klobouk nebo teplý osuškový ručník - želatinové výrobky fungují až po dobrém oteplení hlavy.

Někteří říkají, že po použití masky se vlasy stávaly pevnější a navzdory slibovanému účinku se ještě více zmátly. Jiní říkají, že žádný výsledek není viditelný. Stojí za zmínku, že žádný domácí prostředek nemusí být vhodný z důvodu individuální nesnášenlivosti. "Jeho" maska ​​je pokusem a omyl, takže se nebojte experimentovat.

Želatinové masky recepty

 • Analogová salonová lakování doma

Počet složek určených pro vlasy nad rameny. Zvyšte je v poměru k jejich vlastní délce.

- 1 balení želatiny;
- 3 polévkové lžíce vařené vody při pokojové teplotě;
- 1 polévkovou lžíci libovolné masky nebo balzámu po umytí.

Naplňte želatinu vroucí vodou, která by neměla být horká a nechte 15-20 minut. Umyjte si vlasy a promíchejte napuštěnou a zcela rozpuštěnou želatinu balzámem na vlasy. Výsledná smetanová směs se aplikuje na vlhké prameny, jemně se šíří po celé délce. Poté musíte na hlavě vytvořit "efekt sauny", pro který zabalíte vlasy polyethylenem, pak s ručníkem a zahřejete výsledný "kokon" horkým vzduchem ze sušičů na vlasy po dobu 10-15 minut. Následně je nástroj držen na hlavě po dobu jedné hodiny a omýt se spoustou tekoucí vody.

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce bylinného odvaru;
- 1 polévkovou lžíci balzámu po umytí.

Udělejte domácí odvar, pro který přidejte 2-3 polévkové lžíce suché trávy na 1 litr vroucí vody, pak ochlaďte. Zlejte želatinu s vývarem místo čisté vody a nechte 15 minut nabobtnat. Pak je spojte s balzámem a postupujte stejným způsobem jako v předchozím receptu. Blondům se doporučuje používat zesvětlující odvar z heřmánek, pro brunety je nejvhodnější kopytina, která zvýší jas barvy.

 • Prostředky s hennou a vejcem pro suché vlasy

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce vody;
- 1 polévková lžíce balzámu po umytí;
- 1 lžíce bezbarvé henny;
- 1 žloutek.

Vytvořte základní směs želatiny / vody / balzámu. Pak do něj nalijte hennu. Pokud jsou vaše vlasy velmi náchylné k suchu, přidejte vaječný žloutek (pro kadeřnictví - můžete použít směs bez ní). Smíchejte složení do pramenů pokrývajících celou délku a nechte hodinu zahřát.

 • Maska s octem nebo citronovou šťávou pro mastný a kombinovaný typ vlasů

- 1 balení želatiny;
- 3 lžíce vody;
- 1 polévková lžíce balzámu po umytí;
- 4 lžíce octa nebo citronové šťávy;
- 1 žloutek.

V základní směsi želatina / voda / balzám, vložte žloutek a citronovou šťávu nebo ocot. Nástroj může být lehce vyhřívaný - a tak bude fungovat ještě lépe. Potom roztáhněte ošetřovací masku na prameny a nechte hodinu.

Maska na bázi želatiny: recenze

"Mohu říci, že efekt je prostě úžasný! Takové masky dělám každé 2 dny, trvám asi 40 minut. Kudrlinky jsou velmi hladké po instalaci vysoušeče vlasů "

"Nemohu říci, že efekt laminace je dosažen jako v kabině. Ano - zdravá a hustá, ano - lesk. Ale to pro mě není dost. "

Evgenia, 22 let:

"Před přidáním balzám zahřejte želatinu buď v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni - a tak se rozpustí lépe. A nezapomeňte, že pokud nepřidáte zakoupený balzám nebo masku, nevymažete ji z hlavy. "

Tatyana69, 40 let:

"Můj pán-kev je maska ​​s přídavkem vejce. Udělám to podle standardního receptu, ale aplikuji ho vlastním způsobem: nejdřív jsem třeti polovinu, pak pečlivě hřeben a dát vše, co zůstane. Pouze je nutné zahřát s vysoušečem vlasů, aniž by se "ohnisko" nepodařilo. "

Salonní procedury jsou drahé, takže ošetření vlasů doma s želatinou je alternativou drahých výrobků, které se používají v salonech. Zajímavé

Želatina pro vlasy doma: použití, recepty

Použití želatiny na vlasy již dlouho potvrzují kosmetologové. Látka se používá k výrobě přípravků pro péči o kadeře. Pod působením prostředků se prameny stávají měkkými, hladkými, lesklými. Komponenta složení masky, šampon je schopen zvýšit růst.

Užitečné vlastnosti

Želatina se používá k vypadávání vlasů. Složení nástroje je jedinečné, je vyrobeno z tkání chrupavky, kostí a kloubů zvířat, obsahuje:

Používáte-li nástroj pravidelně, kudrlinky se stanou hladkými, poslušnými, posilují se vlasové žárovky. Salonní procedury jsou drahé, takže ošetření vlasů doma s želatinou je alternativou drahých výrobků, které se používají v salonech.

Zajímavé Maria Kiseleva olympijská vítězka v synchronizovaném plavání a televizní přednášející připustila, že během své sportovní kariéry pravidelně obnovovala vlasy želatinovými maskami.

Ale předtím, než začnete s postupy obnovy, stojí za to zjistit, jak funguje želatina:

 • stimuluje růst;
 • posiluje kořeny;
 • lepidla rozdělené konce;
 • obnoví strukturu.

Maskovací potravinová želatina se používá k aktivaci růstu vlasů. B vitamíny obsažené v přípravku produktu probouzejí latentní žárovky, pozitivně ovlivňují kořeny, vyživují pokožku hlavy a zajišťují průtok krve do tkání. Kadeři rostou rychleji a silněji. Aktivní složky výrobku pokrývají váhy na vlasy, takže prameny po maskách jsou hladké, hedvábné, připomínající hedvábnou látku, třpytivou na slunci (viz laminát Gelatin).

Používáte-li masky s želatinou pravidelně, obnovuje se struktura vlasů. To platí pro ty dívky a ženy, které často malují kudrlinky, vysušují, používají kadeřnictví nebo kleště.

Jak vyrobit regenerační masky na vlasy: recepty, doporučení.

Naučte se správně pečovat o vlasy po curlingu: doporučení pro péči.

Pro všechny typy vlasů

Aplikace želatiny na vlasy doma zohledňuje stav a typ srsti. Tak jak želatina ovlivňuje mastné vlasy? Použijete-li výrobek pouze na prameny, vyhýbejte se kontaktu s kořenovou zónou, krmí se pouze vlasové tyčinky. Masové žlázy s touto aplikací masky nevyzařují nadbytečný tuk. Poradenství je užitečné pro zástupce s kombinovaným typem vlasů.

Je želatina a masky užitečné pro suché vlasy? Určitě ano. Tato látka vyživuje, zjemňuje, vlasy, dodává jemnější, lesk. Dívky s normální vlasovou želatinou nebudou bolet. Používá se jako posilující opravář.

Je to důležité! Doporučujeme želatinu přidat do vlasového šamponu, výsledný produkt se aplikuje na kadeře, držte jej nejméně 30 minut, jako maska.

Zředění želatiny

Před přípravou ošetřovací masky je přípravek předem připraven. 100 ml studené vody bude potřebovat 1 polévkovou lžíci. lžíce suché želatiny. Povoleno vařit po dobu 40 minut (okamžitý čas prášku se sníží na polovinu). Pokud se prášek nerozpustí, zahřejte směs ve vodní lázni.

Pozor! Pokud přivádíte směs do varu, kolaps a příznivé látky se zhroutí.

Jednoduché recepty péče o vlasy

Často masky, které nabízejí doma, jsou vícesložkové a složité (sestávají z více než 5 komponent). Ale existují jednoduché recepty, které pomohou obnovit kudrlinky, stimulují jejich růst:

 1. Co je užitečná želatina pro vlasy je pochopitelná: pomáhá růst, být krásná, zdravá. Chcete-li zvýšit účinek domácí léčby, kombinujte nástroj s dalšími součástmi. Pokud přidáte citrónovou šťávu, cibuli v poměru 1: 1, roztok mořské soli, dostanete masku na mastné vlasy. Jelovitá hmota se nanáší na prameny, čímž se zabrání kontaktu s kořenovou částí hlavy. Nasaďte si klobouk, zabalte ručník, podržte jej 30 minut a poté se umyjte teplou vodou a šamponem.
 2. Další jednoduchý recept na masky na vlasy s želatinou a oleji. Můžete použít balzámový olej, olivový olej, hroznové semínko nebo libovolný základní olej jejich smícháním ve stejných poměrech. Koktejl z olejů se přidává do vody a smíchá se s želatinou. Hmota se nanáší na prameny a rovnoměrně se rozděluje po celé délce. Poté zabalí hlavu ručníkem. Maska držte 30 - 60 minut.
 3. Recept na želatinu pro aktivaci růstu. Pro vaření budete potřebovat: směs cibulové šťávy s vodou 1: 1. Doporučujeme přidat do směsi několik kapek avokádového oleje (lopuch, konopí, lněné semínko), doplnit směs želatinou. Jelovitá hmota se nanáší na prameny a bazální část hlavy po dobu jedné hodiny.
 4. Připravte přípravek na péči o vlasy doporučený s farmaceutickými tabletami kyseliny jantarové: ve 100 ml želé směsi zředte 2 tablety s práškovým obsahem kyseliny. Kyselina jantarová je silný antioxidant, aktivuje růst, stimuluje regenerační procesy v kožních buňkách.
 5. Nejjednodušší a nejúčinnější recept: zředit prášek minerální vodou, připravit směs podle receptury, položit na prameny po dobu jedné hodiny.

Pozor! Nezapomeňte, že složení želatinových proteinů živočišného původu. Proto jsou lidé náchylní k alergickým reakcím, před zahájením postupu je nutné provést test. Aplikujte zředěný výrobek na zápěstí nebo loket. Pokud na kůži není 10-15 minut, nezobrazují se žádné podráždění (zarudnutí, svědění, vyrážka, otoky), mohou se aplikovat masky.

Jaké další součásti lze přidat do masky:

 1. Bezbarvá henna.
 2. Mořská sůl
 3. Vaječný žloutek.
 4. Červená paprika.
 5. Cognac nebo pivo.
 6. Přírodní džus z ovoce nebo zeleniny.

Zjistěte, kdo bude vyhovovat masce pro vlasy s bezbarvou hennou: způsob vaření, recepty.

Přečtěte si, jak se doporučují kudrnaté masky na vlasy.

Jak vyrobit výživné masky na vlasy doma.

Při přípravě masky je třeba vzít v úvahu vlastnosti želatiny. Několik nuancí, které pomohou vytvořit dobrou masku:

 1. Je žádoucí aplikovat na kadeře teplou hmotu, proto připravte prostředky bezprostředně před zahájením procedury. Pokud je roztok studený, zahřívá se ve vodní lázni, neváří se. Pokud se směs vaří, bude muset být znovu připravena, protože takový nástroj nebude mít žádný užitek.
 2. Doporučuje se želatina míchat při přípravě masky tak, aby nedošlo k tvorbě hrud. Přiléhají k vlasům, takže je těžké se je zbavit, i když si několikrát umyjete vlasy šamponem.
 3. Používání masky založené na želatině není větší než 2-3krát týdně. V opačném případě mohou kudrlinky být příliš tučné.
 4. Pokud se po zákroku pokožka začala odlupovat, vyskytly se suché lupiny, léčbu zastavit. Taková reakce naznačuje, že pokožka hlavy je příliš suchá a citlivá. V tomto případě se doporučuje provést postupy obnovy pomocí esenciálních olejů. Není to želatina, která může vyvolat takovou reakci, ale cibulovou šťávu nebo červenou papriku.

Nástroj je kombinován s různými látkami, často zředěnými jablečným jablečným octem a roztokem mořské soli. Želatina je součástí různých produktů péče a pomáhá příjemně lesknout kudrlinky. Již po několika procedurách začnou lesknout neposlušné a nudné prameny jako hedvábná látka.

9 receptů na želatinové vlasové masky doma: neuvěřitelný efekt před a po želatinové masce

Želatina je jednoduchá a cenově dostupná součástka pro domácí masky. Ve většině případů má želatinová maska ​​na vlasy neuvěřitelný efekt (fotku před a po ní uvidíte níže). Faktem je, že přírodní složka pokrývá všechny vlasy tenkým elastickým filmem, díky tomu se kudrlinky stávají lesklé, objemnější a stylovější.

Želatinové masky jsou vhodné pro vlasy všeho druhu, nemají žádné kontraindikace a přidání různých ingrediencí činí tento postup velmi užitečným.

Zvláštní funkce

Želatinová maska ​​je cenově dostupnou alternativou k procedurám salonu, jako je laminace. Jeho podstatou je jednoduchá. Po rozdělení na vlákna směsi založené na želatině jsou všechny vlasy pokryty tenkým elastickým filmem.

Maska vyhlazuje vlasové šachty, nedovoluje, aby keratinové vločky štětinaly, léčí rozbité konce. Film dává kudrlinky krásnou přirozenou záři, přirozená barva vypadá hlubší a živější.

Postup je také vhodný pro barevné vlasy, nemění složení barviva a neovlivňuje strukturu vlasů.

Domácí masky s želatinou jsou schopné:

 • zvýšit objem vlasů;
 • dávají jim trvalý lesk;
 • usnadňuje styling;
 • masky malých defektů, jako jsou dělené konce nebo matná barva;
 • hmotnostní prameny;
 • obnovit kudrlinky, oslabené častým krolingem, barvením, vysušením fouknutím.

Postup je vhodný pro všechny typy vlasů: mastné, suché, poškozené, přecitlivělé. Dalším účinkem budou přísady, které mohou léčit nebo obnovit prameny, poskytnout jim příjemnou vůni, zvýšit lesk a barvu.

Upozorňujeme, že pokud potřebujete pouze obnovit poškozené nebo bolestivé vlasy, raději použijte jeden z receptů na zpevnění masky.

Želatina kombinuje nejčastěji používané přísady:

 • přírodní rostlinné oleje;
 • esenciální a aromatické oleje;
 • mořská sůl;
 • vejce;
 • suchá hořčice;
 • bylinné odvarky;
 • henna;
 • ovocný ocot;
 • mléko;
 • neutrální nebo dětský šampon;
 • obnovení balzámu.

Postup lze provést 1 x týdně. Masky s želatinou mají kumulativní účinek, při každém zasedání budou kudrlinky vypadat stále krásnější a lesklé. Po 2 měsících může být počet procedur snížen.

Vaření nuance

Při vytváření masky je třeba dodržovat určité podmínky, které činí tento postup co nejúčinnější a nejbezpečnější.

 1. Vyberte si recepty s 3-4 složkami. Příliš různorodá kompozice činí směs méně účinnou, součásti se vzájemně oslabují.
 2. Pokud jsou vlasy příliš husté a dlouhé, zvýší se počet doporučených složek o 2-3 krát. Je důležité dodržovat tyto poměry.
 3. Při pečení želatina musí být zcela rozpuštěna. Pokud zrna zůstanou ve směsi, bude obtížné je vymyt ven z vlasů.
 4. Aby byla směs homogennější, může být lehce zahřátá ve vodní lázni a důkladně promíchána. Položte zředěnou želatinu na sporák nemůže, může spálit.
 5. Hmota by neměla být příliš tekutá. Dokonalá struktura připomíná řídký med, volně tekoucí z lžíce a snadno rozložený na prameny. Pokud je směs příliš tenká, můžete přidat trochu ovesné vločky nebo vločky, mleté ​​v mixéru.
 6. Přidání 1 lžičky kondicionéru nebo vlasového šamponu pomůže ulehčit vypláchnutí masky. Neutrální detergenty neovlivňují složení léčiva.

Principy použití želatinových vlasových masek doma

Přes různé formulace se masky na bázi želatiny aplikují stejným způsobem. Je lepší umývat mastné vlasy bez kondicionéru s kondicionérem, suché by měly být pečlivě česané štětcem, odstraňovat zbytky stylingových výrobků, prachu a kožního mazu.

Smíchejte směs pohodlně s plochým kartáčem ze syntetických vláken. Kompozice je rovnoměrně rozložena na prameny, malé množství se aplikuje na pokožku hlavy a kořeny. Nezapomeňte na tipy, po rozdělení hlavní hlasitosti, dal jim další část prostředků.

Po aplikaci nasaďte plastovou čepičku na hlavu. Alternativními možnostmi jsou řezané plastové sáčky, obal na potraviny nebo pergamenový papír. Na vrchní části vlasů je zabaleno hustým ručníkem. Chcete-li zvýšit účinek masky, můžete vysoušeč vlasů osušit přímo přes ručník. Postup trvá 30-45 minut.

Po odstranění komprese jsou vlasy důkladně omyty teplou vodou.

Chcete-li zlepšit lesk, můžete vlasy opláchnout studenou vodou přidáním lžičky jablečného nebo hroznového octa, kyseliny citrónové nebo přírodní citronové šťávy.

Nejlepší recepty želatinové masky pro vlasy doma

Výběr receptu závisí na typu a stavu vlasů. Pro oslabené, suché, rozmazané častými curlingovými prameny je vhodná kombinace želatiny s rostlinnými oleji, mastné lépe reagují na přírodní estery, mořskou sůl, bylinné odtučněliny.

1. Přírodní krása

Vynikající efekt dává masku s komplexem bylinných doplňků. Obnovuje poškozené prameny, dělá je elastické, živé, krásné. Byliny dodávají vlasům příjemnou jemnou vůni a dlouhou dobu uchovávají účes čerstvý.

Požadované přísady:

 • 1 lžička sušené kopřivy;
 • 1 čajová lžička sušená máta;
 • 1 lžička drceného farmaceutického heřmánku;
 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 polévková lžička. lžíce šamponu.

Připravte bylinný odvar mícháním nakrájených bylinek a nalijte je sklenicí vroucí vody. Směs se infúzí 1 hodinu, pak se musí filtrovat. Želatinu nalijte malým množstvím vývaru. Nechte, aby se zvětšila, přidávejte šampon a zbývající odvar. Mícháme, necháme stát 10 minut, pak velice navlhčete vlasy od kořene k špičce.

Držte masku 40 minut, opláchněte ji teplou vodou a vysušte na otevřeném vzduchu bez použití vysoušeče vlasů.

2. Základní směs

Místo suchých bylin pro přípravu masky můžete použít přírodní esenciální oleje. Jsou zvláště vhodné pro suché vlasy, vyživují a stimulují kořeny, což zajistí zářivý zámek.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 lžička jablečného octa;
 • 2 kapky geranového esenciálního oleje;
 • 3 kapky jasmínového oleje.

Polévejte želatinu 0,5 šálku teplé vařené vody, míchat, nalijte jablečný ocet. Půl hodiny ponechte a rozdělíte ji na čerstvě umyté vlasy. Uchovávejte 30-40 minut, poté opláchněte teplou vodou a opláchněte chladem.

3. Růst a síla

Slabá, bez života, náchylná k vypadávání vlasů může stimulovat masku želatinou a hennou. Zvyšuje množství pramenů, posiluje kořeny, zjemňuje barvu. Tento postup je vhodný pro brunety a hnědovlasé ženy, barevné blondýnky jsou lépe vybírat jiný recept.

Požadované přísady:

 • 1 lžička želatiny;
 • 1 polévková lžička. lžíce henna;
 • 1 žloutek;
 • špetka suché hořčice.

Želatina se rozpustí v 0,25 šálku teplé vody, přidá se zbitý vaječný žloutek, henna a hořčice. Přísady důkladně promíchejte a rozetřete po celé délce pramenů plochým kartáčem. Po 30 minutách opláchněte masku teplou vodou.

4. Objem moře

Želatina s mořskou solí poskytne dobrý objem tekutých, pomalých, nudných kudrlin. Díky přidaným olejům směs živí vlasy, obnovuje tyčinky, vyhlazuje keratinové váhy.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 čajová lžička mořské soli;
 • několik kapek rozmarýnového oleje;
 • 1 lžička ricinového oleje.

Do želatiny přidávejte 0,5 šálků teplé vody, nechte to nafouknout, přidejte olej a sůl. Směs míchat a nanášet na prameny po dobu 40 minut. Masku vypláchněte teplou vodou a dětským šamponem.

5. Olejový koktejl

Oleje na vlasy jsou velmi vhodné pro normalizaci vysušených, poškozených pramenů. Obnovují, vyživují, přispívají k zadržování vlhkosti v kadeřích, dávají oslnivý lesk a zvětšují přirozený odstín.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 0,25 tuny ricinového oleje;
 • 0,25 lžičky mandlového oleje;
 • 2-3 kapky růžového esenciálního oleje.

Rozpusťte želatinu v 0,5 šálku teplé vody, nechte ji nafouknout a nalijte do oleje. Směs musí být důkladně promíchána, aby se co nejvíce homogenní. Roztáhněte je přes vlasy. Pokud jsou prameny velmi mastné, aplikujte masku od středu a nedotýkejte se kořenů. Po půl hodině se vymyjte, voda by měla být velmi teplá.

6. Znovuzískání mléka

Velmi měkké složení, vhodné pro rychlé zotavení a výživu. Uzavře poškozené keratinové váhy, léčí pokožku hlavy bez přidání tuku.

 • 1 sklenici mléka;
 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 polévková lžička. lžíce tekutého medu.

Zahřejte mléko a míchat s želatinou. Nechte nabobtnat a přidejte med. Dobře promíchejte s plochým kartáčem a aplikujte ho na kadeře, přičemž věnujte zvláštní pozornost špičkám a kořenům. Po 40 minutách důkladně opláchněte teplou vodou.

7. Egg Mix

Maska s vejcem nasycuje prameny lecitinem a vitamíny, posiluje je, zpevňuje a zabraňuje rozbití. Pro mastné vlasy použijte celé vejce, pro suché je lepší vzít jeden žloutek.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 vejce (nebo 1 žloutku);
 • 1 polévková lžička. lžíce dětského šamponu.

Namočte želatinu do 0,5 sklenice teplé vody po dobu půl hodiny. V oddělené nádobě porazte vejce a nalijte jej do želatinové směsi spolu s šamponem. Vše promíchejte, abyste dokončili rovnoměrnost a aplikujte na vlasy plochým kartáčem. Malé množství směsi se protřeje do pokožky hlavy. Po 40 minutách vypláchněte s příliš horkou vodou.

8. Tropický lesk

Velmi užitečná maska ​​s kokosovým olejem, krmení oslabené, suché, poškozené prameny. Po proceduře kudrlinky vyzařují jemnou vůni, stane se lesklou a velmi poslušnou.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 1 polévková lžička. lžíce kokosového oleje;
 • Několik kapek ylang-ylangového oleje.

Kokosový olej roztajete ve vodní lázni a přidáte do želatiny, která byla předem namočena v 0,5 šálku teplé vody. Směs důkladně promíchejte, aby se dosáhlo úplné homogenity. Přidejte esenciální olej, promíchejte. Aplikujte na vlasy teplou masu, protřete do kořenů a na špičky položte další vrstvu. Postup trvá 35-50 minut.

9. Citrónová svěžest

Maska s citrónovou šťávou se doporučuje pro mastné, matné, nezbedné prameny. To je zvláště dobré pro přirozené blondýnky nebo dívky s barvami, bělené, melirovannymi vlasy.

Požadované přísady:

 • 1 polévková lžička. lžíce želatiny;
 • 0,5 citronu;
 • 1.5 Čl. lžíce dětského šamponu.

Stlačte šťávu z citronu a promíchejte ji želatinou. Přidejte 3 lžíce teplé vody a šamponu, nechte směs stát. Šířte je přes prameny od kořene k špičce, protřete malou část do pokožky hlavy. Po 40 minutách opláchněte teplou vodou a opláchněte chladem a přidáním trochu kyseliny citrónové nebo přírodní šťávy.

Domácí želatinové masky pomáhají obnovit i ty zanedbané vlasy. Jeden postup za týden pomůže udržet efektivní vzhled krojů, vrátit je ke zdraví a vitalitě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy