logo

Jak si umýt vlasy: 12 tipů od doktora

Tento jednoduchý a známý postup mytí hlavy, mnoho z nás provádí nesprávně. Proto jsme se rozhodli promluvit s doktorem a zjistit, jaký je správný algoritmus pro praní vlasů a jaké jsou nuance v této důležité věci.

Přemýšleli jste někdy, kolik chcete použít šampón? Jak často umýt vlasy? Neškodte vlasům? Zeptali jsme se na trichologa o tom všem, který rozptýlil některé mýty a řekl, jak správně pečovat o vaše vlasy.

Nenechte vlasy znečistit

Hlava musí být omyta, protože kůže je znečištěná. Jak potvrzují studie provedené trichology a dermatology v různých zemích, vlasy na hlavě a vlasy jsou mnohem více postiženy znečištěním, které se hromadí na bázi vlasů a nejsou odstraněny z hlavy včas. Masivní tajemství, prach, špína vytvářejí živné médium pro vývoj bakterií, neumožňují dýchání kůže, vlasové kořeny dostávají méně příznivé látky - to vše narušuje normální fungování pokožky hlavy a zpomaluje růst vlasů.

Nebojte se šamponů

Šampony, které naznačují, že jsou povoleny používat každý den, jsou neutrální, jemné, hypoalergenní a neagresivní. Proto mohou být skutečně používány denně.

Dodržujte frekvenci praní

Četnost mytí hlavy by měla být zvolena individuálně s přihlédnutím k typu vlasů a kvalitě vody. Pokud máte mastné vlasy, po 3-4 denní přestávce se hromadí bohaté mastné tajemství, které může vést k malému zánětu.

Naneste šampon správně

Množství šamponu závisí v zásadě na délce vlasů. Nedoporučuje se nalévat produkt přímo na hlavu. Za prvé bude obtížné kontrolovat jeho množství; za druhé, nadměrně koncentrovaný prostředek spadá do omezené oblasti. Proto musíte nejdříve pěnuš šampon do rukou a jen pak rozdělit vlasy.

Správný algoritmus mytí hlavy

Než začnete umyt vlasy, musíte si vlasy hýbat, abyste je důkladně umyli. Musíte si umyt vlasy od ucha k uchu podél takzvaných podmíněných linek a pak jít do zadní části hlavy. Pohyby by měly být masírovány a dělány s podložkami prstů, ale v žádném případě s nehty, aby nedošlo k poškrábání pokožky. Během šamponování se doporučuje masáž, je užitečná pro vlasové kořeny.

Jak aplikovat šampon

Vše závisí na frekvenci praní a použitých prostředcích. Pokud budete muset každý den umýt vlasy, není nutné dvojité mydlení. Pro ty, kteří si vlasy 2 krát týdně umyjí, je lepší použít šampon dvakrát. Podruhé se doporučuje snížit množství šamponu na polovinu.

Teplota vody

Mnoho lidí dělá hrubou chybu a umyje si hlavu příliš teplou vodou, která lámá vlasy a aktivuje mazové žlázy. Optimální teplota vody pro mytí vlasů je 40-50 stupňů. Tato teplota přispívá k dobrému rozpouštění kožního mazu, k snadnému odstranění nečistot a ke zlepšení krevního oběhu.

Dokončete mytí studenou vodou

Doporučuje se dokončit mycí proceduru chladnou nebo studenou sprchou, která stimuluje přívod krve do pokožky hlavy a činí vlasy lesklé.

Maska po šamponování

Frekvence aplikace masky závisí na stavu vlasů a na požadovaném účinku, stejně jako na složení živin. Pokud jsou vaše vlasy vážně poškozené a vyžadují intenzivní péči, aplikujte masku každý druhý den. Po 8 až 10 zasedáních bude výsledek jasně viditelný a tento kosmetický přípravek budete moci používat mnohem méně často.
Pokud máte v úmyslu dát masku na vlasy jako preventivní opatření, dělejte to víc než 1-2 krát týdně. Tato frekvence je považována za optimální.

Nezapomeňte na balzám

Balzám je aplikován na vlasy po šamponování. Balzám nejen stabilizuje pH vlasů, ale také jim dodává lesk, zpevňuje je, protože obsahuje snadno odrazné prvky. Balzám také vyhlazuje vnější vrstvu nebo vlasovou kůžičku, která se otevírá, když se na ni dostane alkalická látka - to je tvrdá voda a šampon a barvivo nebo trvalé roztoky.

Balzám lze aplikovat po celé délce vlasů (někteří se domnívají, že je potřeba jen pro konce), včetně kořenů, ale ne se třepí do pokožky hlavy. Nechejte 5 - 7 minut a potom pečlivě umyjte. Při aplikaci na pokožku hlavy je pravděpodobné, že balzám učiní vlasy těžší a zbaví je bazálního objemu.

Co dělat, když jste už umyl hlavu

V závislosti na typu vlasů je třeba použít vlasový olej nebo ochranný sprej.

Podle pokynů na štítku aplikujte kapku oleje na suché nebo mokré vlasy v závislosti na tom, jak reagují na olej. Používejte velmi malé množství oleje, aby se vaše vlasy z mastné nebo mokré.

Musíte vědět, že účinek silice na poškozené vlasy je efektivnější, když je mokrý. Proto pokud obvykle používáte olej na suché vlasy, namočte je vodou a poté použijte olej, abyste dosáhli požadovaného účinku.

Vždy používejte tepelnou ochranu.

Pokud jde o ochranný sprej, měl by být použit, pokud vlasy potřebují stálý styl s vysoušečem vlasů nebo jinými zařízeními. Vlasy jsou citlivé na teplo, jelikož se skládají z pevné keratinové bílkoviny. Při vystavení teplotě se hladká kožní váha (horní ochranná vrstva vlasů) zvedá a odhaluje kůru. Keratin změkčuje a voda se odpařuje. Při horkém stylu, zejména na vlhkých vlasech, se vlhkost odpaří a mastnota se rozpadne. Vlasy přestávají růst a jsou křehké.

Je důležité poznamenat, že složení termoprotektivních sprejů zahrnuje zpravidla přírodní bílkoviny, vitamíny E a B5, stejně jako extrakty léčivých rostlin. Díky těmto komponentům se vlasy nejen neutralizují tepelnými účinky, ale také získávají další objem, což dělá účes ještě velkolepější.

Jak si umýt vlasy? Jak si umýt vlasy?

Hlavním postupem péče o vlasy je jejich mytí. Jak si umýt vlasy, aby to dělali právě dnes a budou projednány. Dlouhé a hedvábné vlasy vždy způsobují obdiv. Abyste však dosáhli tohoto výsledku, musíte znát základní pravidla praní. zdá se, že taková složitá a neznáma se skrývá v tomto banálním postupu na první pohled, jak umýt vlasy, všichni dobře víme. Nicméně po přečtení tohoto článku můžete objevit spoustu nových a užitečných věcí, protože během mytí vlasů je velmi snadné poškodit kudrlinky a trvá to dlouho, než se obnoví.

Pokud vás obtěžují lupiny nebo jiné choroby pokožky hlavy, nechejte do lékárny nový šampon. Dávejte pozor na to, jak si umyjte vlasy. Tento článek pomůže dosáhnout nejlepších výsledků v boji o krásné a dobře upravené vlasy.

Spotřebiče správně umývali vlasy

Před každým mytím je nutné vlasy dobře česat. Použijte hřeben vyrobený z umělých materiálů, bez ostrých zubů (podrobnosti o výběru hřebene a správném česání, přečtěte si zde). Díky tomu se zlepšuje krevní oběh a dochází k odlupování mrtvých kožních buněk.

Před použitím šamponu dobře navlhčete vlasy teplou vodou. Pro odstranění prachu a mastnoty z pokožky hlavy používejte dvakrát prací prostředek. Pak budou vlasy vypadat čistší, což je důkazem toho, že během oplachování se ozval výkřik. Chcete-li zajistit, aby byly všechny vlasy dobře umyté, protřete šampon v ruce vodou. To zajistí rovnoměrnější rozložení po celé délce.

Jedna minuta stačí k aplikaci a pěnění šamponu s masážními pohyby. Opláchněte vlasy důkladně teplou vodou. Aby byly vlasy lesklé a hedvábné, používejte kyselé roztoky pro oplachování.

Stojí za zmínku, že je lepší umýt si vlasy, zvolit směr od kořenů až po konce. Lehké, kruhové pohyby je třeba masírovat pokožku hlavy tak, aby se nedotýkala hřebíků. Během ošetření vodou zkuste jemně umyt dlouhé vlasy, aby se nezamotávaly. Protože jejich vysychání bude ještě těžší.

Snažte se nehromadit vlasy, poškodí je.

Výběr kvalitních vod

Při výběru vody věnujte pozornost jeho kvalitě. Tvrdá voda může výrazně poškodit vlasy. Jeho hlavní složení jsou vápenaté soli a na vlasu vytvářejí bílou lepící desku. Také v tvrdé vodě jsou soli hořčíku a železa, pak pokožka hlavy vysuší a vlasy začnou těžce klesat.

Chcete-li správně umýt hlavu, použijte dešťovou vodu, destilovanou vodu nebo filtrovanou vodu. Doporučuje se opláchnout vlasy po umytí vařenou vodou několika kapkami citronové šťávy.

Další recepty na oplachování vlasů naleznete zde.

Nastavte teplotu vody podle svých pocitů. Měl by být mírně teplý nebo chladný. Tlustší vlasy, chladnější by měla být voda. V podstatě se teplota může pohybovat od 35 do 45 ° C.

Pravidelnost vodních postupů

Vlasy by měly být vyprané, protože se znečišťují. Pokud jsou vlasy mastné, vytváří se příznivé prostředí pro stanoviště bakterií už 3. - 4. den. Pokud jsou vlasy čisté, stačí jednou týdně. Zvažte roční období, typ a délku vlasů, choroby pokožky hlavy, používání kosmetiky. Používáte-li styling, pěnu nebo lak - pak doplňte denní měkký šampon pro vlasy. A v zimě použijte prostředky pro každodenní použití. Zaměřte se na své pocity - pomůže vám vytvořit nejvhodnější plán mytí vlasů.

Obecná doporučení

1. Po umytí použijte froté ručník, abyste jemně navlhčili vlasy. Pokud máte rádi přirozené sušení - předehřejte několik ručníků. To jim pomůže schnout je bezpečně a bez poškození vlasů. Pokud vlasy vyschnou na slunci, zakryjte je kapesníkem nebo lehkou šatkou.

2. Mokré vlasy se těžko hřebčí, zatímco je možné poškodit jejich strukturu. Je lepší je po jejich úplném vyschnutí. Krátký - od kořenů, dlouhý, začíná od konců a pomalu stoupá.

3. Pokud jsou vaše vlasy od přírody krásné, nemusíte je vážit pomocí kosmetiky. Použití balzámů a gelů je přijatelné pro suché vlasy. Pokud máte mastné vlasy, pak místo balzám použijte odvar z listů kopřivy, třezalky a želé. S normálním typem vlasů je posilujte odtučněním heřmánku a tymiánu.

4. Po umytí vlasů a jejich česání můžete pozorovat jejich silnou ztrátu. Považuje se za normální, když zhruba 100 chloupků vypadá denně.

5. Doporučujeme ošetřit mokré vlasy sprejem pro snadné česání a lesk. Když aplikujete sprej, vlasy jsou pokryty speciální vzduchovou fólií, která je zcela neviditelná. Bude chrání vaše vlasy před ultrafialovým zářením a nepříznivými účinky vnějšího prostředí.

Vlasy jsou ukazatelem lidského zdraví. Správná péče zajistí hustotu a krásu vlasů. Snažte se poslouchat signály vašeho těla, abyste pochopili, co vaše vlasy chybí. Správné praní v kombinaci s dobrou výživou a komplex vitamínů zaručuje, že posiluje vlasy od kořenů a dává jim sílu.

Jak si umýt vlasy? Jakou vodu si umýt vlasy?

Zdá se, že šamponování je velmi běžný proces. Mnoho žen provádí tuto činnost prakticky na automatismu. Ale věci nejsou tak jednoduché. Někdy jednoduché chyby v promývání kudrlin může způsobit značné problémy s vlasy až do jejich ztráty. Často nadměrně mastné nebo suché vlasy, rozštěpené konce a vypadávání vlasů mohou být spojeny s nedodržením pravidel péče o vlasy a nesprávného praní.

Jak si umýt vlasy? Doporučení

 1. Je důležité si uvědomit, že množství použitého šamponu by mělo být úměrné délce vlasů. Nástroj nelze nalit přímo na vlasy. Tímto způsobem může být šampon vyčerpán příliš rychle a kromě toho se do určité části hlavy dostane velmi koncentrovaná kompozice. Proto je lepší začít šampon do ruky.
 2. Před každým mytí vlasů by měly být vlasy důkladně česány. Tímto způsobem se ukáže, že dobře prať všechny prameny. Vlasy se umyjí od ucha k uchu - podle podmíněných zón a nakonec můžete začít v zadní části hlavy. Pohyb by měl být jistý, ale lehký a masážní. Chcete-li takové pohyby vyžadovat pouze prsty - podložky, ale ne nehty, aby nedošlo k poškození pokožky hlavy. Lehká masáž je velmi užitečná pro vlasové kořeny.
 3. Kolik šamponu je třeba aplikovat? Závisí to na frekvenci mytí hlavy. Pokud dívka každým dnem umývá hlavu, nemá smysl, aby dvakrát mýdla hlavu. Ale pro ty, kteří si umyjí vlasy dvakrát týdně nebo méně, doporučujeme použít šampon dvakrát. Podruhé může být snížena částka použitých prostředků.
 4. Mnoho žen dělá vážnou chybu, mytí vlasů nadměrně horkou vodou. Tato teplota aktivuje kožní mazu. Protože jsou vlasy rychle znečištěny. Nejlepší teplota pro mytí vlasů by měla být 40 stupňů. Tato teplota aktivuje krevní oběh dobře, snižuje tvorbu kožního mazu a odstraňuje špínu.
 5. Jakékoliv šamponování by mělo být dokončeno vypláchnutím vlasů studenou vodou. Nízkoteplotní voda aktivuje krevní oběh a dělá prameny více lesklé.
 6. Aplikujte masku na vlasy i po šamponě. Vše závisí na stavu Vašich vlasů, na požadovaném výsledku a na úplném složení výrobku. Pokud jsou vlasy příliš suché nebo poškozené, použijte masku s každým šamponováním. Pokud po 8 až 12 aplikacích je účinek použití zřejmý, pak masku lze použít mnohem méně často.

Jak často umyjte vlasy?

Tam jsou šampony pro každodenní použití - říkají, že jsou jemné. V těchto výrobcích je neutrální a neagresivní složení. Tyto prostředky lze často používat, zejména pro suché a slabé vlasy. Při vysvětlení frekvence šamponování je důležité zvážit specifický typ srsti. Olejové vlasy například rychle nahromadí tuku, takže dlouhá přestávka v mytí může vést k mírnému zánětu. Tenké vlasy vyžadují častější mytí a péči, zatímco pro kadeře hrubé textury, umýt 1-2 krát týdně. Pro nejlepší vlasy můžete zkusit používat vlasové kondicionér místo šamponu, abyste se vyhnuli vypláchnutí přírodních olejů z kadeř.

Je lepší umýt si vlasy?

Při zvažování otázky péče o vlasy, mnozí mají zájem o to, jak si umýt vlasy šamponem? V tomto ohledu je důležité dodržovat určitý princip: měli byste zvolit pouze přípravek, který vyhovuje vašemu typu vlasů podle popisu, a pak důsledně analyzovat a vyhodnocovat získané výsledky. Nyní nabízí trh obrovský sortiment výrobků péče, protože každá dívka si bude moci zvolit nejvhodnější drogu. Dobré výsledky používání vhodného produktu zahrnují čistě umývané vlasy, nedostatek tuku a tuku, zdravý lesk po vyschnutí a patrný poslušnost, dostatečný objem a také žádné podráždění.

Kvalitní šampon by měl vrátit vlasy ztracené bílkoviny, vlhkost a rezervy živin; takový nástroj ke zvýšení elasticity vašich pramenů; Kromě toho chrání pokožku a výrazně vyhlazuje vlasové váhy. Dobrý šampon nezahrnuje prameny a chrání je před působením slunečního záření, nedovolí, aby se vlasy staly elektrifikovanými a dodávaly jim jemnost a hedvábnost. Uvědomte si, že tento šampon se vám nehodí - postačí dvě aplikace. Abyste se však ujistili, že jste nalezli vhodný produkt, musí trvat nejméně měsíc. Jakmile byl nalezen dobrý produkt, neměli byste ho změnit na jiné, které jsou aktivně propagovány reklamou.

Jak a co schnout vlasy po mytí?

Vlasy čisté - co dělat po mytí vlasů? Bezprostředně po mytí je vysoušení vlasů vysoušečem vlasů neuvěřitelně škodlivé. Je lepší obalit vlasy ručníkem po dobu 5-10 minut, což jí umožní absorbovat přebytečnou vlhkost z vlasů. A v ideálním případě nechte prameny uschnout. Vlhké vlasy se zvětšují z vody, a proto vypadnou a rychleji se rozbíjí. To je důvod, proč ostré pohyby s mokrými prameny rozhodně nestojí za to.

Není-li čas a je nutné uschnout hlavu co nejdříve, nebude to bez použití vysoušeče vlasů. V tomto případě je důležité použít prostředky k ochraně pramenů před proudy horkého vzduchu. Chcete-li zachovat krásu vlasů a účesů, stojí za to sušení pramenů sklopením hlavy dolů a směrováním proudění vzduchu z kořenů ke špičkám. Takže váhy nebudou stratifikovat a vlasy zůstávají poslušné a budou svítit dobře. Neměli byste vlasy vysušovat až do konce - nechte vlasy zůstat alespoň trochu mokré - takže žena zůstane přesvědčena, že její vlasy nevysušila.

Jak a co hýbat vlasy?

Nově umyté prameny by nikdy neměly být česané - jsou stále příliš křehké. Pro postup česání perfektního hřebene s měkkými zuby, které nedrhají pokožku hlavy a nepoškozují strukturu vlasů. Nejvhodnější možností by byl dřevěný hřeben nebo produkt přírodních štětin. Brezový hřeben bude velmi kvalitní - s pravidelným používáním nejenže vyléčí vlasy, ale i zmírní lupy.

Jednou denně, česání vlasů by mělo být prodlouženo na deset minut. Takže vlasy mohou být dobře vyčištěny od prachu a nečistot a denní přidávání tuku rovnoměrně rozloženo do vlasů, a to pouze na kořenech.

Mohu my vlasy umyt mýdlem?

Předpokládá se, že mytí vlasů mýdlem je mnohem bezpečnější než šamponování. K této otázce jsou kladné i záporné stránky. V mnoha ohledech je mýdlo bezpečnější než šampon. Základem převažujícího množství detergentu je složka SLS - agresivní a škodlivá látka, která vstupuje do těla, hromadí se tam a pak způsobuje velmi vážná onemocnění. A ve složení mýdla jsou nejčastěji tuky a soda, takže vysoce kvalitní mýdlo není schopné vyvolat problémy.

Jaké jsou výhody používání mýdla?

 • bezpečnější složení;
 • mýdlo nezahrnuje vlasy s fólií, na rozdíl od šamponu, a proto kudrlinky jsou méně znečištěné, pokožky hlavy a prameny nevypadají mastné;
 • mýdlo může snížit ztrátu;
 • dehtové mýdlo může zlepšit celkový stav vlasů;
 • mýdlo nebude návykové;
 • Mýdlo je navíc úspornější a méně nákladné než šampon.

Nevýhody používání mýdla jako šamponu:

 • mýdlová pěna mnohem horší, protože je těžší ji používat;
 • mýdlo se z povrchu vlasů omyje horším, protože je obtížnější jej umýt, takže na prameny nejsou žádné nájezdy;
 • mýdlo, jako šampon, odstraňuje ochrannou bariéru z povrchu pokožky, což není příliš dobré;
 • Po šamponování je těžké přejít na mýdlo - potřebuje čas, aby si vlasy zvykli na tuto změnu.

Pokud se dívka rozhodla použít mydlo na mytí hlavy, je lepší použít pro to dítě dítě nebo dehtové mýdlo. Ekonomické je lepší neuplatňovat. Při výběru tohoto výrobku byste měli pečlivě přečíst kompozici - někdy se do dětských léků přidává i SLS.

Můžu umýt kadeře před barvením

Mnoho krás se zajímá, jestli byste měli před barvením umýt vlasy? Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď. Velitelé mají na toto téma také dvojí názor. Pokud žena poprvé změní barvu vlasů a udělá to v salonu, je lepší si vlasy vyprat 2-3 dny před návštěvou kadeřníka. Odborník sám provede všechny přípravné postupy, pokud jsou potřebné. Při zbarvení krojů doma je pro dívku důležité, aby si přečetl instrukce. Je vždy důležité striktně dodržovat všechny tipy: pokud výrobce doporučuje použití výrobku k čištění pramenů, udělejte to; pokud doporučují barvit špinavé kadeře - počkejte několik dní, dokud nejsou vlasy pokryty tenkou vrstvou tuku. Renomovaný výrobce se pokusí poradit s minimálním poškozením vlasů. Ale přesto mnoho kadeřníků souhlasí s tím, že je lepší barvit špinavé vlasy - kvůli vrstvě tukových pramenů jsou méně zraněny.

Nejlepší lidové prostředky pro praní vlasů

 1. Šampon s hořčicí. Velká lžička hořčice se zředí dvěma litry teplé vody. Tento šampon je ideální pro mastné kadeře - odstraní tuk a dá zdravý lesk a měkkost.
 2. Želatinový šampon. Smíchejte žloutek, lžíci šamponu a lžíci suché želatiny. Všechno je šlehané, aby se zabránilo hromadě, pak se aplikuje na vlasy a stárne asi 10 minut. Dále se vlasy pečlivě omyjí. Tento nástroj obsahuje hodně bílkovin, protože kadeře jsou velmi silné a silné.
 3. Šampon se žloutek. Čerstvý žloutek se vnesl do vlasů a pokožky hlavy a po 5 minutách se promyl vodou. Vlasy se stanou poslušnými a načechranými.
 4. Tansy šampon. Velká lžička dýně se nalije dvěma šálky vroucí vody a vlije se po dobu 2 hodin. Složte filtr a umyjte si hlavy. Pokud jsou vlasy velmi mastné, pak by se tato kompozice měla vypláchnout po dobu jednoho měsíce. Prostředky dokonale bojují proti lupům.

Chcete-li zachovat krásu a zdraví vlasů, není nutné kupovat drahé drogy nebo to nemožné. Stačí jen vyzvednout šampon a správně se o kadeře postarat. Postarejte se o své vlasy a budou vám odpovídat s luxusním objemem a leskem!

Jak si umýt vlasy. 12 pravidel pro mytí a péči o vlasy

Obsah článku

Zdálo by se, že by to mohlo být jednodušší než mytí vlasů. Tento postup je všem známý od narození. Pokud však většina mužů, stejně jako v dětství, může zůstat jednoduchým každodenním rituálem, by dívky a ženy, které sledují stav jejich zámků, neměly být zbytečné, protože způsoby a kvalita mytí vlasů mohou mít vliv na jejich stav.

Jak často mohu umýt vlasy

Nejzajímavější otázkou týkající se čištění vlasů je "jak často mám umývat vlasy". Je obtížné jednoznačně odpovědět, protože závisí převážně na fyziologických vlastnostech, typu vlasů, ročním období (pod víčkem nebo v teplu, které znečišťují rychleji), na fyzické aktivitě a na jejich stavu.

Je všeobecně uznáváno, že normální zdravé vlasy stačí umýt jednou týdně. V zásadě s tím můžeme souhlasit. Ti, kteří mají děti, si pravděpodobně všimli, že po umytí vlasů dítěte zůstanou čerstvé a čisté po dobu alespoň sedmi dnů, dobře, jak stárne, vlasy začínají vyžadovat častější očistu. Je docela možné spojit se se zhoršením jejich stavu.

Ne tak dávno bylo věřeno, že mytí vlasů co nejlépe je vzácné. Moderní trichologové tuto teorii vyvrátili. Doporučují, aby nedošlo k silné kontaminaci, při níž se prameny stávají mastnými, přilepené, pokryté prachem, vrstvou stylingových výrobků a mastnoty, protože to může negativně ovlivnit jejich stav.

V tomto ohledu by měly být vlasy vyčištěny z nutnosti (v dobrém stavu, obvykle dostatečně dvakrát nebo třikrát týdně). Odborníci považují za přijatelné i každodenní mytí vlasů, zvláště pokud jsou kudrlinky náchylné na tuk, nebo když jsou pravidelně aplikovány velké množství stylingových výrobků. Měli byste však použít nejmladší šampon nebo ty, které jsou určeny pro každodenní použití (zpravidla jsou tyto informace obsaženy na štítcích).

Co potřebujete k mytí vlasů

Není žádným tajemstvím, že běžné čisticí prostředky obsahují mnoho chemikálií, které nemohou nejlépe ovlivnit stav vlasů. To je jen senzační laurylsulfát sodný, který je přítomen téměř ve všech šamponech. Tato látka se používá pro pračky, chemikálie pro domácnost, prášky a dokonce i čisticí stroje. Je dokonale pěna a odstraňuje tuky, a proto je velmi oblíbená mezi výrobci produktů péče o vlasy.

Jiné složky kondicionérů, balzámů a šamponů mohou být stejně škodlivé. Proto je nutno věnovat pozornost kompozici.

Ideální přípravek na mytí vlasů by měl obsahovat minimálně chemické složky. Pokud těžko pochopíte, co přesně je uvedeno v kompozici, upřednostněte osvědčené značky nebo výrobky prodávané v lékárnách. Navíc by měl být nástroj vhodný pro typ srsti.

Nejlepší volbou nebudou šampony typu 2v1, jejichž složení je také obohaceno například balzámem. Samozřejmě, že kvalitní náprava nepoškodí kudrlinky, ale je nepravděpodobné, že se stanou tak dobrými, jako použití každého výrobku zvlášť. Faktem je, že různé kombinované látky mohou navzájem neutralizovat své účinky.

Při výběru šampónu je třeba vzít v úvahu skutečnost, že pokožka hlavy a vlasy mají zvláštní rys, aby si zvykli na určité látky, což významně snižuje jejich účinnost. V tomto ohledu je žádoucí měnit šampony čas od času.

Mýdlo na vlasy

Některé ženy dávají přednost mytí vlasů mýdlem. Nejčastěji se jedná o dehet, děti nebo domácnost. Příznivci těchto prostředků tvrdí, že mají velký vliv na kudrlinky - jsou dobře vyčištěni, nedávají jim déle, než se dostanou špinavě, měkčí a ještě silnější.

Zejména takové tvrzení se týkají mýdla z dehtu, v menší míře dětské. Odborníci nesouhlasí s takovým nadšením a trvají na tom, že mýdlo může mít negativní vliv na kudrliny a pokožku hlavy, protože je příliš vysuší.

Pokud se stále rozhodnete používat mýdlo, postupujte podle několika doporučení:

 • Nehromažďujte vlasy celou tyčinkou, protože to může poškodit její strukturu. Ještě před mytím je dobré třít mýdlo a míchat s vodou a připravit tak mýdlový roztok.
 • Aplikujte výrobek na mokré kadeře a dobře se protřepte.
 • Plátky důkladně opláchněte vodou, protože mýdlo je velmi špatně vymyté, v důsledku toho mohou tvořit nepříjemný povlak, kvůli kterému budou vlasy držet spolu.
 • Na konci mytí nádobí opláchněte vodou a zředěním octem nebo čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou.
 • Nepoužívejte mýdlo denně, umyjte hlavu ne více než jednou týdně, maximálně dvě.

Domácí opravné prostředky

Alternativní domácí šampony mohou být domácí prostředky. Jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších zároveň může být považován za běžnou sódu na pečení. Umývání hlavy sodou, zvláště podivně, dokonale čistí prameny ze všech nečistot a dokonce i tuku. Pro provedení tohoto postupu rozpusťte sódu v teplé vodě (lžíci prášku ve sklenici tekutiny) a opláchněte prameny výsledným roztokem a lehce je maste. Po použití tohoto přípravku je třeba vlasy opláchnout vodou okyselenou citronovou šťávou nebo octem.

Můžete si umyt vlasy olejem, bude to zvláště vhodné pro majitele suchých kadeří. K tomu je vhodný jakýkoliv olej, který příznivě ovlivňuje kudrlinky, například olivový, rozmarýnový, mandlový, kokosový olej, olej z pšeničných klíčků, hroznový olej, jojobový olej, avokádo atd. Nicméně jejich použití v čisté formě se nedoporučuje.

Dobrý efekt přináší oleje smíchané s žloutkem:

 • Zmáčkněte lžíci másla se žloutkem, aplikujte výslednou kompozici, masírujte na prameny a obalte je přilnavým filmem. Po asi třiceti minutách jednoduše opláchněte kudrlinky teplou (nejlépe i mírně chladnou) vodu.

Můžete kombinovat oleje s dalšími složkami - hořčičný prášek, med, bezbarvá henna, citronová šťáva, můžete je také přidat do hotových šamponů.

Voda na mytí vlasů

Často se mnozí pečlivě hodí k výběru šamponů, ale zcela nevěnují, jakou vodu si umývají vlasy. Zatím, v jejich stavu, může mít vliv na ne méně detergentu.

Voda, která proudí z našich trubek, není tou nejlepší volbou, protože obsahuje chlor, který poškozuje vlasy. Proto je lepší použít filtrovanou nebo balenou vodu k praní, vhodná je i vařená voda. Chcete-li změkčit, je velmi užitečné přidat malé množství sody (na litr čajové lžičky), odtučněné bylinky nebudou nadbytečné.

Umyjte si hlavu studenou vodou a mytí hlavy horkou vodou se nedoporučuje. Měla by mít pohodlnou teplotu 35 až 40 stupňů. Navíc olejové chladiče olejových vlasů, protože horké pomáhají aktivovat mazové žlázy, mohou způsobit, že prameny mohou být ještě tlustší.

Jak si umýt vlasy

Základem péče o vlasy je jejich pravidelné pravidelné mytí. Je to frekvence a kvalita praní, která se více odráží na stavu vlasů a jejich vzhledu. Zdá se, že by mohlo být snadnější než mytí vlasů? Nicméně, pro bezpečné, účinné a příznivé umývání musíte vědět, jak správně umýt vlasy. O tomhle je tento článek.

Obecná pravidla správného mytí vlasů

Většina lidí, aby si umyla hlavu, jednoduše je nakloněte pod kohoutek, aplikujte šampon, mýdlo a pěnu vypláchněte. Tento přístup k tomuto postupu může poškodit vlasy, protože při pracím procesu se vlasové vločky mírně otevírají a voda a prací prostředek volně pronikají do vlasů. Neméně negativně na vzhled účesů na vlasy a tření, které se provádí při běžném praní. Abyste nepoškodili vlasy, ale aby se o ně správně a plně postarali, musíte je nejdříve řádně umýt. Vysoce kvalitní mytí vlasů zahrnuje následující fáze postupu:

 • Přípravná fáze. Před praním musí být vlas pečlivě česán. To by mělo být prováděno s masáží, světelnými pohyby po dobu 10 minut. Dobře česané vlasy budou v procesu mytí mnohem méně zmatené. Kromě toho bude česání pečlivě odstraňovat zbytky kosmetiky z vlasů, keratinizované částice kůže atd.
 • Maska vpředu Můžete vyrobit masku z kefír, syrovátky, kyselého mléka, jogurtu. Každý z těchto produktů může být bezpečně aplikován na vlasy. To obohatí vlasy vápníkem, stejně jako vytvoří speciální film na vlasy, který zabrání negativním účinkům detergentů. Použijte kefír nebo jogurt na prameny, rozdělíte a po dobu půl hodiny noste oteplovací uzávěr. Poté je možné masku vypláchnout a začít omyt hlavou. Před každým praním není nutné provádět masku. Pokud jsou vaše vlasy oslabeny a potřebují obzvláště pečlivou péči, měla by se tato maska ​​provádět každý druhý den. Kurz se skládá z 10 procedur. Pokud chcete jen předejít možným negativním důsledkům pro vlasy, maska ​​postačuje k tomu, aby byla prováděna jednou týdně.
 • Masáž Masážní procedura s olejem by měla být provedena i před umytí hlavy. To, aby se s tímto úkolem vyrovnal, je poměrně snadné. Chcete-li to provést, masírujte skalp prsty a vyvíjejte malý tlak. To stimuluje přívod krve do pokožky hlavy, zajišťuje dobrou výživu vlasů. A to pozitivně ovlivní jejich stav. Masáž může být prováděna s jakýmkoliv olejem, ale pro zdraví vlasů se obvykle používá lopuch nebo kolečko.
 • Výběr teploty. V otázce správného mytí vlasů hraje důležitou roli teplota vody. Neumývajte hlava příliš teplou vodou. Vystavení horké vodě povede k hyperstimulaci mazových žláz a zvýšenému tvorbě kožního mazu. Z tohoto důvodu budou vlasy příliš mastné a rychle ztratí nový vzhled. Aby vlasy po mytí vypadaly čerstvé, měli jasný zdravý lesk, pak je třeba je umýt vodou, teplotou až 45 °. Teplota by měla být pohodlná, pokud si vložíte ruku do ní.
 • Vlastnosti vody. Vodovodní voda je bohatá na různé nečistoty. Často má tuhost. A lidská kůže, která přichází z kontaktu s tvrdou vodou, ztrácí své ochranné vlastnosti, změny ve věku souvisejí s ní rychleji. Totéž se děje se skalpem při mytí vlasů vodovodní vodou. Kvůli tomu mohou být pozorovány takové nepříjemné jevy jako ztráta vlasů, ztráta barev, zvýšená suchost, křehkost, rozštěpení atd. Proto by filtrační voda, která neobsahuje žádné nečistoty, byla ideální volbou pro mytí vlasů. Pro tento účel si můžete koupit speciální filtr pro sprchu, ale je také možné použít vodu procházející běžným domácím filtrem. Můžete také umýt vlasy pouze s lahvičkovou vodou nebo minerální vodou. Tyto metody samozřejmě nelze nazvat jednoduchým a cenově dostupným. Nicméně jsou plně ospravedlnitelné, pokud se opravdu staráte o krásu vašich vlasů. Ale můžete dosáhnout přijatelného výkonu a běžnou vařenou vodu. K tomu je postačující přidat glycerin ve výši 1 malé lžičky na litr vody. Místo glycerinu můžete použít sódu. Musí být přidána při výpočtu jedné malé lžíce na dva litry vody. Salah ve výpočtu 1 malé lžíce na litr vody je vhodný pro tento účel.
 • Hydratační. Před nanesením šamponu důkladně namočte vlasy. Musí být mokré. Tím zabráníte silné vstřebávání složek z šamponu, které jsou pro vlasy škodlivé.
 • Příslušné mytí. Měli bychom také mluvit o správném mytí vlasů šamponem. Ruční pohyby by měly být měkké, hladké a masážní. Škrábejte vlasy nehty je naprosto nemožné. Zákon potřebuje pouze špičky prstů. Nejdříve se zpracovává přední část hlavy a pak occipital.
 • Oplachování. Jedná se o povinný postup, který vám neumožňuje umyt šampon. Oplachování je nezbytné pro vyhlazení vlasových vah a vlasy jsou hladké, lesklé a hedvábné. Oplachování také pomáhá normalizovat acidobazickou rovnováhu pokožky hlavy. Veselé dámy mohou doporučit oplachování přidáním citronové šťávy. Tmavovlasé mladé dámy lépe používají roztok jablečného octa.
 • Škrábání Bezprostředně po umývání nemůžete vlasy hřebetat, protože vlhké prameny se roztahují pod hřebenem. To porušuje strukturu vlasů, zbavuje jim hladkost. Nakonec může taková provolba způsobit rozlomené konce a zvýšené křehké vlasy.
 • Stírání. Tvrzený ručníkem právě vyprané vlasy také nestojí za to. Takovýto účinek přinese vlasům pouze zranění. Pro odstranění přebytečné vlhkosti můžete jen jemně vyčistit vlasy. Pak můžete zabalit vlasy do ručníku a otočit turban na hlavu. Díky tomu bude voda absorbována z vlasů do ručníku. Je však nemožné chodit příliš dlouho, protože pod mokrým ručníkem bude účinek skleníku, který povede ke zvýšené tvorbě mazu a zvýšeným mastným vlasům. Pouze jeden ručník můžete použít a poté ho odevzdat do prádla. I když se vám zdá, že je čistá, po použití je stále mnoho bakterií, které se nemusí šířit po celém těle.

Zvláštní poznámka se týká použití vysoušeče vlasů a dalších tepelných přístrojů na vlasy. Pokud pravidelně pracujete na vlasy s vysokými teplotami, vyschnou se, rychle a snadno se rozbijí. To je způsobeno tím, že teplota vysušuje mastnotu na vlasy a zbavuje vlhkosti. Proto nezapomínejte používat speciální termoprotektanty, abyste zabránili negativním účinkům použití vysoušeče vlasů, žehlení, curlingu apod.

Různé způsoby praní vlasů

Existuje několik různých způsobů, jak řádně umýt dlouhé vlasy. Tyto typy se liší při výběru mycího prostředku. Kompetentní volba bude klíčem k zachování a zlepšování krásy vlasů, jejich tloušťky, zářivosti a svěžesti. Promluvme si o tom, co a jak si můžete umýt vlasy.

Šampon

Nejčastěji k umytí vlasů se používá šampon. Je to pohodlné, praktické, cenově dostupné, jednoduché. Moderní sortiment umožňuje každé dívce vybrat nástroj, který jí vyhovuje. Hlavní věc je najít ten, který způsobí vlasům nejméně poškození. Ale s použitím běžného šamponu se nezapočítáváte na kouzelný výsledek, zvláště pokud dáváte přednost kombinovaným prostředkům, jako je šampon + kondicionér.

Chcete-li vybrat šampon, musíte určit typ vlasu. Vlasy mohou být suché, normální, mastné. Pokud máte pochybnosti o volbě, požádejte svého kadeřníka o radu nebo navštivte trichologa. Profesionál bude jistě schopen vám poradit se specializovaným nástrojem speciálně pro váš typ vlasů. To může být série pro vlasy po barvení nebo pro dlouhé kadeře.

Při nákupu šamponu pečlivě prostudujte jeho štítek. Faktem je, že některé výrobky obsahují silikon. Tato látka poskytuje vynikající lesk a snadné česání vlasů. Zároveň však blokuje přístup kyslíku, což vede k nedostatečné výživě vlasů, jejich ztrátě, zlomení atd. Proto se nepřetržité používání šamponu se silikonem nedoporučuje.

Měli byste být také velmi opatrní s přítomností pěnivých sulfátů v šamponu, jako jsou SLS, SLES. To je důvod, proč odmítnout nákup těchto prostředků. Takový výrobek poskytne načechranou a objemnou pěnu, ale výrazně vysuší vlasovou pokožku a vlasy a může také způsobit alergie. Pokud se takový nástroj pravidelně dostává do očí, může se v důsledku toho vyvinout katarakta. Sírany se v lidském těle hromadí a mají vážný toxický účinek. Pokud neustále umyjte vlasy šamponem sírany, ztratí jejich lesk a sílu, budou vypadat bez života, křehké. Kromě toho se zvýší tvorba kožního mazu, protože se tělo pokusí vykompenzovat vysoušení šamponu. Výsledkem je, že vlasové kořeny budou vždy mastné a nevhodné.

Použití organických šampónů s neagresivními účinnými přísadami je dobrým způsobem, jak řádně umýt vlasy, aby vaše vlasy zůstaly čisté déle. Takové výrobky poskytují méně pěny, pak čistí vlasy stejně dobře a nepoškozují je.

Můj šampon hlavy, nezapomeňte na dodržování některých pravidel:

 • Použijte optimální část šamponu. Pro krátké vlasy je jedna malá lžička (5 ml), pro střední délku - jeden a půl malé lžíce (7 ml), pro dlouhé vlasy - jedna velká lžíce (10 ml). Tyto údaje jsou výsledkem vědeckého výzkumu, a proto by neměly být zanedbávány. Jen tolik šamponů bude stačit na to, aby vlasy vypláchly vysokou kvalitou. Požadované množství balzám se měří stejným způsobem.
 • Naneste šampon správně. Nejprve musí být nástroj stisknut do dlaně, aby bylo zajištěno optimální množství. Poté je třeba vytvořit pěnu s dlaněmi a teprve poté je možné ji rozložit na hlavu. Pokud okamžitě aplikujete přípravek na vlasy, riskujete, že vyléváte víc, než potřebujete, a koncentraci většiny přípravku na jednu oblast vlasů. Nezapomeňte, že vlasy by měly být již ve stejném okamžiku důkladně navlhčeny.
 • Pokud si každý den umyjte vlasy, neměli byste jej dvakrát umyt. Jedna část šamponu bude stačit. Ale pokud se uchýlíte k tomuto postupu párkrát týdně, měli byste být dvakrát mýdlové prameny. První část produktu vymyjete špínu a druhá polovina prvního, budete se starat o vaše vlasy. Do druhé části šamponu můžete přidat kapku aromatického oleje, abyste dosáhli příjemné vůně a maximálního pozitivního dopadu.
 • Ujistěte se, že používáte balzám. Aplikujte jej poté, co si umyjete vlasy a důkladně umyjte šampon. K distribuci balzám je třeba použít hřeben. To bude nejlépe zpracovat každý prvek. Samozřejmě, že hřeben by měl být vzácný, aby se vlasy nezachycovaly a netahaly. Většina balzámu by měla být aplikována na konce vlasů a je lepší, aby nebyla aplikována na kořeny vůbec, aby nedošlo k odvážení vlasů a zamezení účinkům špinavých vlasů.
 • Oplachování. Je velmi důležité odstranit zbytky šampónu a balzámu, protože tyto produkty, které zůstávají na pokožce po dlouhou dobu, mohou způsobit vznik alergií. Proto nepoužívejte vodu na opláchnutí vlasů a také okyselení, abyste získali lesk a lesklý vzhled.

Výše uvedená pravidla platí pro praní normálních volných vlasů. Jedná se o tipy, jak správně umýt vlasy, aby vaše vlasy rostly rychleji, udržovaly si krásu a zůstaly přirozenou ozdobou vašeho vzhledu. Ale ne všechny dívky nosí obyčejné vlasy. Pokud jste pletené vlasy v afrických copách, budou potřebovat zvláštní péči. Při mytí stříkat sprej roztokem šamponu, pak jemně masírovat a pak vypláchnout zbytky pěny ve sprše. Chcete-li odstranit přebytečnou vlhkost, musíte vlasy vyschnout suchým utěrkem, ale neotřete jej.

Mnohem více komplikací vznikají s rozšířeními mytí. Způsob praní závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny umělé prameny. Je-li to syntetické, pak je obecně lepší nechat běžně pracovat. V tomto případě hlavu obnovte, můžete použít suchý šampon. Takové vlasy se nedají vysušit sušičem vlasů a ve stylu kadeřnictví nebo žehlení. Pokud příklady používají přírodní prameny, může být mytí prováděno obvyklým způsobem. Pouze balzám by měl být aplikován co nejblíže, aby se nedostal do kapslí. Klimatizace může zničit kapsle.

Praní balzám

Tato speciální prací technika se nazývá "společné mytí", což v angličtině znamená "mytí klimatizací". Předchůdce této techniky byly černé ženy, jejichž příroda obdařila tvrdými a nepoddajnými vlasy. Všimli si, že pokud přestanete používat šampon a použijete kondicionér, pak se vlasy stávají živějšími, poslušnějšími a měkčími. To je pravda, protože balzám obsahuje mnoho hydratačních a změkčujících složek.

Složení moderních balzámových kondicionérů umožňuje jejich použití jako hlavní prostředek pro mytí hlavy. Navíc je tato technika doporučována nejen pro majitele velmi tvrdých a nepoddajných vlasů, ale také pro ty, jejichž vlasy jsou oslabeny častým barvivem, chemickým permem atd.

Pokud si nevšimnete žádné zvláštní problémy s vlasy, neměli byste začít používat mycí prostředek na mytí. Tato technika je dobrá jako léčebné, ale profylaktické použití může způsobit zvýšenou mastnou pokožku pokožky hlavy.

Pokud plánujete metodu mytí vlasů pomocí balzámu, zvolte produkt, který neobsahuje silikon. Před nákupem zkontrolujte podrobnosti o produktu. Zrušte všechny možnosti, které obsahují přísady s konec -an nebo -cone. Pokud si umyjete vlasy těmito výrobky, poškodíte si vlasy pouze.

Kondicionér na vlasy je snadný. Nejprve je třeba provést česání. Poté musíte vlasy zvlhčit. Nadbytečná vlhkost se odstraňuje ručníkem. Potom je celá hmota vlasů rozdělena na prameny, z nichž každá je zpracována klimatizací. Prostředky by měly být hodně.

Po distribuci musíte masírovat hlavu po dobu 15 minut a navzájem si navlékat prameny. Pokud máte pocit, že množství vlasů je příliš suché, přidejte trochu vody. Poté se vlasy důkladně opláchnou.

Další čističe na vlasy

Vzhledem k tomu, že šampony a balzámy obsahují chemikálie, nelze je považovat za naprosto bezpečné. Někteří lidé proto raději používají jiné prostředky k praní vlasů. Používání těchto látek je poněkud komplikovanější než běžné šampony, ale jejich působení rozhodně nepoškodí tělo a stav vlasů se bude odrážet jen skvěle. Nejčastěji používané lidové prostředky pro mytí vlasů jsou:

 • Hořčice To je ideální nástroj pro praní mastných vlasů. Hořčičná detergentní směs se připraví následujícím způsobem: jedna velká lžička hořčičného prášku se zředí ve dvou litrech teplé vody. Je nutné, aby byl prášek rozpuštěn až do konce, jinak by jeho rozpuštěné částice mohly ponechat spáleniny na pokožce hlavy. Také bude pro vás těžké vypláchnout vlasy z prášku, pokud se zcela nerozpustí. Po opláchnutí takovým prostředkem by neměly být vlasy pod proudem vody, ale v určité kapacitě.
 • Clay Hliněný šampon se připravuje následujícím způsobem: zředěte obal farmaceutické hlinky vodou tak, aby kompozice měla tloušťku krému. Pokud je směs silnější, nepronikne do kůže hlavy. Je-li příliš tekutý, nebudete jej používat. Ve směsi můžete odkapat esenciální olej. Můžete také vyrobit hliněný šampon není na vodě, a na odvar z bylin. Připravená kompozice je rozložena na vlasy a ponechána po dobu 10 minut. Potom je třeba vlasy důkladně opláchnout. Zelená hlína je nejjednodušší k použití. Je snadno omyvatelná z vlasů. Pokud používáte černou hlínu, mějte na paměti, že může do určité míry barvit vlasy. Blondýnky jsou nejvhodnější bílá hlína. Tento šampon může způsobit, že vlasy jsou trochu hrubé. Oplach v acetonu nebo v citronu tento nedostatek napraví.
 • Vejce Pro přípravu vaječného šamponu oddělte bílé a žloutek. Pro složení potřebujete pouze žloutek, protože je velmi obtížné vyplachovat bílkoviny z vlasů. Přidejte do žloutek velkou lžíci medu, promícháme je tak, aby se objevila pěna. Nakreslete kompozici s dlaní, pěnujte ji, rozdělte ji na vlasy a jemně ji troubte. Nechte 10 minut. ½ malá lžíce mleté ​​kávy může být přidána do kompozice, aby vlasy jemnou chuť a působivý objem. Ideálním přírůstkem tohoto postupu by bylo čisté opláchnutí. To je účinný způsob, jak řádně umýt vlasy tak, aby vlasy rostly rychleji.
 • Chléb Několik kusů chleba bez kůry potřebuje vařit vroucí vodu, zakrýt a trvat. Chléb by se měl nabobtnat a proměnit. Tento nepořádek a je třeba aplikovat na vlasy, trochu trochu. Podržte kompozici na hlavě po dobu 5 minut a pak opláchněte vlasy. Šampon na chléb je skvělý prostředek proti lupům, zvýšené suchosti. Při použití tohoto receptu mějte na paměti, že kompozice může mít tonizující účinek, takže je vhodnější pro majitele tmavých vlasů. Také šampon pro chléb není vhodný pro ty, jejichž vlasy jsou mastné.
 • Mouka. Pokud máte doma hrubou mouku, můžete ji bezpečně použít k mytí vlasů. Vypočítat požadované množství mouky by mělo být založeno na délce vlasů. Podstatou metody je posypat mouku na hlavu, rozložit ji po celé délce vlasů, trochu ji trochu masírovat, rozetřete a pak ji vyčistit. To je způsob, jak umýt vlasy bez vody. Mouka v tomto případě slouží jako suchý šampon.

Použití lidových receptů na mytí vlasů je zcela opodstatněné, protože kompozice používané v těchto receptech nasytí vlasy nezbytnými živinami. Nabíjejte je energií, zabraňte vzniku běžných problémů.

6 zlatých pravidel, jak umýt vlasy. Praktické tipy na mytí vlasů

Šamponování je nezbytnou součástí každodenní péče, ale mnozí z nás postupují nesprávně. Víte, kolik šampónu se používá, jak používat kondicionér, jaká frekvence mytí je optimální pro vlasy? Profesionální lékaři trichologové rozptýlí převažující mýty a vysvětlují, jakou péči potřebují kudrliny. Zvažte, jak si umýt vlasy.

Proč si umýt vlasy?

Bez ohledu na to, jak to může znít paradoxně, je hlavou umývat hlavu především proto, aby neudržovala estetický vzhled nití, ale udržovala si jejich zdraví. Je marné věřit, že čím méně se uchýlíte k tomuto postupu, tím krásnější a zdravější budou kudrliny. Vzhledem k tomu, že nejenom prameny, ale samotná pokožka hlavy vyžaduje pravidelné čištění a péči.

Každý den pokryje vrstva epidermis asi 2 gramy mazu, pokud k tomu přidáte rozkvet z použití sprejů, pěn a vlasových sprejů, získáme velmi působivou desku na hlavě. Externí faktory by neměly být ignorovány - znečišťující látky a prach jsou denně naneseny na kůži a kudrlinky.

Výsledkem je "únava" vlasů, jejich pomalý vzhled, rozdělené konce, ztenčení pramenů. Bez pečlivých kroků vypadají kudlanky bez života a pomalé, stávají se neposlušnými a začínají se zvyšovat ztráty. To vše lze vyhnout, pokud víte, jak správně umýt vlasy.

6 zlatých pravidel pro efektivní péči o prameny

 1. Foto: Mytí vlasů

pečujte o vlasy ještě před umýváním - vyčistěte je;

 • používejte vysoce kvalitní šampony a měkkou vodu bez chlóru;
 • dvakrát se nanesete šamponem a důkladně jej umyjte;
 • jako zvláštní péči používejte balzámy, masky a oleje;
 • vypláchněte kosmetiku chladnou vodou, abyste žárovky "zavřeli";
 • Upřednostněte přirozený způsob sušení pramenů.
 • Jsme určeni frekvencí

  Je nutné umýt vlasy tak často, jak to vyžaduje stav vlasů. Pokud omýváte vlasy příliš často, vystavujete se riziku vymývání i minimálního množství lipidů, které jsou potřebné k výživě kadeř. To může také vést k vytvoření lupy. Nadměrné chemické složení šampónů je také alarmující a zvědaví.

  Pokud se uchýlíte k použití postupu příliš zřídka, riskujete ucpání pórů pokožky hlavy "kvůli", což způsobuje vyváženou výživu zámků, což povede k vývoji různých problémů.

  Trichologové doporučují spoléhat na individuální vlastnosti při výběru frekvence praní. Stejný přístup ke všem představitelům spravedlivého pohlaví bude zásadně špatný. Vše závisí na níže uvedených faktorech:

  • typ vlasu;
  • čas roku;
  • nutná výživa epidermis hlavy;
  • stav kudrlin a jejich délka;
  • typ a složení šamponů, použití dalších produktů péče a stylingových výrobků.

  Vyvodit závěry

  1. pro dívky s mastným typem vlasů, umyjte každý den nebo každý druhý den. V takovém případě neohrozíte zdraví pramenů, protože pokožka vylučuje nadměrné množství lipidů, pouze vyčistíte jejich přebytek, což neovlivní celkový stav pramenů;

  Foto: Mytí vlasů

 • pro dívky se suchým a křehkým typem vlasů byste se měli rozhodnout umýt vlasy maximálně dvakrát týdně. Zvýšená frekvence vede ke ztrátě vlasů, což je ještě méně objemné. Často se nepotřebuje uchýlit se k postupu, protože díky jejich struktuře nejsou kadeře vystaveny rychlé kontaminaci, zachovávají nový vzhled po dobu 2-3 dnů;
 • doba roku ovlivňuje také frekvenci - v zimě nosíme klobouk, což vede k rychlejšímu znečištění. V této sezóně si můžete dovolit častější praní;
 • Sledujte, co jíte - vysokokalorické a tučné pokrmy ovlivňují nejen tvar, ale i vnější stav vlasů. Z této kuchařské večeře okamžitě ztrácí čerstvost, snižuje objem;
 • pravidelné používání pěn a laků způsobuje, že si vlasy častěji omývejte. Jinak nedovolíte, aby epidermis dýchala a podávala žárovky. Je nutné odstranit povlak z stylingových výrobků.
 • Důraz na šampon

  Jak si umýt vlasy šamponem? Správná péče závisí na typu vlasů. Proto tirichologové doporučují volbu šamponu na základě tohoto. Produkty moderní péče jsou rozděleny do následujících typů: pro tuky, pro suché, pro normální prameny, pro zvětšovací přípravky, šampony pro zpevnění pramenů, pro barevné kadeře.

  Výrobci obvykle uvádějí účel šamponu na jeho obalu, takže není problém s výběrem správné péče. Doporučujeme nakupovat na osvědčených místech (lékárny, velké obchodní mise). V opačném případě riskujete, že dostanete falešný materiál, který zjevně nezlepší vyhlídky kudrlin nebo jejich zdraví.

  Důležitým aspektem je složení vybraných prostředků. Čím méně chemických prvků v něm, tím lepší a bezpečnější šampon. Nedoporučuje se volit univerzální produkty, které jsou současně šamponem a balzámem. Vzhledem k tomu, že působení těchto výrobků nelze kombinovat, jinak kudrlinky a pokožka na hlavě nedostanou žádné vysoce kvalitní čištění nebo řádné zvlhčení.

  Trichologové pravidelně radí, aby změnili šampon. Bez ohledu na to, jak dobrý je nástroj, na to zvyká epidermis hlavy a bývalý efekt je nemožný. Můžete se čas od času uchýlit k používání jiných značek po dobu několika týdnů, po které se můžete vrátit do své oblíbené linie péče.

  Foto: šamponování

  Šampon analogy

  Přírodnější a užitečnější způsob péče lze považovat za domácí šampony. Chcete-li jej vytvořit, potřebujete následující součásti:

  • vejce;
  • citronová šťáva;
  • olivový olej;
  • teplou vodu.

  Smíchejte uvedené ingredience, dokud nejsou jednotné. Použijte výslednou směs jako šampon - aplikujte na vlasy a opláchněte po několika minutách.

  Některé dámy dávají přednost péči o kudrlinky mýdlem. Chcete-li to provést, vyberte ekonomické a dětské modely. I když mají vysoký obsah alkalických látek.

  Foto: Mytí vlasů mýdlem

  Přívrženci této metody jsou přesvědčeni, že tento způsob praní způsobuje, že kudrliny jsou měkčí, učenější a hedvábné. Používejte mýdlo, strouhané a míchané s teplou vodou. Získáme tak mýdlo. Umyjte mýdlový šampon velmi pečlivě, jinak se kudrlinky mohou držet spolu a pokryté tukem. Optimální konec mycího postupu s mýdlem je promývání pramenů vodou a citrónovou šťávou.

  Zvláštní péče

  Správná péče o prameny je nemožné si představit bez použití balzámů a kondicionérů. Přispívají k vyhlazení váhy kadeřnic, normalizují práci mazových žláz, vytvářejí kudrlinky měkčí a poslušnější. Měli byste také použít následující nástroje:

  Všechny se používají po šamponování. Některé druhy se nemusí vypláchnout. Používají se na vysušené prameny.

  Voda - ovlivňuje zdraví kudrlin?

  Mnoho dívek zoufale sleduje kvalitu šamponů, kondicionérů a stylingových výrobků, ale zcela zapomíná na vodu, s níž my mytí vlasy. Voda z kohoutku je velmi nebezpečná, protože obsahuje zvýšenou koncentraci chloru.

  Trichologové doporučují volbu vařené, lahvové nebo filtrované vody, která má měkkou kompozici a pozitivní vliv na vnější stav pramenů. Pokud stále používáte vodu z kohoutku, přidejte do ní odtučněné bylinky nebo malé množství sody.

  Tyto složky neutralizují některé škodlivé látky. Dávejte pozor na teplotu použité vody. Nejlepší možností je teplota 40-50 stupňů. Pokud máte mastnou pokožku, můžete vybrat chladnější vodu.

  Foto: Mytí vlasů vodou

  Jak správně umýt vlasy - účinná technika:

  • připravte potřebné výrobky péče a několik ručníků;
  • před pracím pramenit prameny, což vám umožní lépe vyčistit vaše vlasy a odstranit mrtvé váhy;
  • nastavte správný tlak vody na doporučenou teplotu;
  • mokré vlasy po celé délce, rovnoměrně;
  • stlačte šampon a protřete jej v dlaních;
  • aplikujte náplast na kořeny, hladce ho rozdělte po celé délce, použijte masážní pohyby;
  • normální šampon by měl být ihned omyt, pokud má produkt specializaci na "zotavení", držte šampon na prameni několik minut;
  • několik minut vypláchněte dobře;
  • opakujte proceduru mytí - to napomůže úplnému odstranění znečištění, stejně jako pozitivní vliv na vzhled vlasů;
  • pokud používáte balzám, aplikujte výrobek na již promyté sloupce, počkejte na určitý čas a vypláchněte je.

  Během šamponování můžete použít další techniky, které zlepší krevní oběh epidermis. Nejčastější možností je masáž v podobě úderů (držených prsty). Nejméně efektivní jsou techniky tření (kruhové pohyby s hroty prstů), tahání (mezi prsty by měly uchopit tenké prameny a jemně vytahovat), poklepáním (lehkým poklepáním prsty na pokožku hlavy).

  Akce po umytí vlasů

  Je nutné háčkovat prameny, ale to na mokré kadeře je přísně zakázáno. Pod váhou vody snadno vypadnou a rozbíjejí se. Pro česání zvolte hladký hřeben, ne hřeben. Nejlepším řešením je dřevěný hřeben, který se snadno ohýbá a nepoškrábe pokožku hlavy.

  Platnou možností jsou kartáče z přírodních štětin. Doporučuje se je používat se zvýšenou ztrátou vlasů. Vezměte prosím na vědomí, že hřebeny mohou také sbírat mastnotu a nečistoty a přenést je na kadeře po umytí. Z tohoto důvodu je čas od času očistěte roztokem alkoholu.

  Dlouhé prameny potřebují začít s česáním od špiček a postupně se přesouvají ke kořenům. Pokud máte krátké vlasy, pohybový vzorec hřebene bude obrácen - od kořenů až po špičky. Pokud během mytí jsou kadeře příliš zamotané, musíte je nejprve rozdělit na malé prameny a začít se škrábat od okraje do středu.

  Další je problém sušení vlasů. Nechte prameny přirozeně vyschnout nebo použijte froté ručníky pro urychlení procesu. Chcete-li to udělat, vezměte kvalitní ručník, předehřátý na baterii. Zahalte kudrlinky se skloněnými hlavami a začněte se třepat. Ručník absorbuje přebytečnou vlhkost a umožňuje vlasům výrazně rychleji vyschnout.

  Je nutné použít vysoušeč vlasů pouze v nouzových případech, protože tepelné účinky poškozují prameny, uschnou a snadno se poškodí. Nejlepším řešením je použití vysoušeče vlasů ve studeném režimu. Měli byste také aplikovat řadu olejů a sprejů, které chrání vlasy před působením teploty.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy