logo

Jak používat hennu na vlasy?

Henna je jedním z těch vzácných barviv, které těží, umožňují dosažení krásného odstínu a nepoškozují zámky. Kromě toho je možné zcela aplikovat doma. Ale pro to musíte vědět, jak použít hennu na vlasy, jak si vybrat a zředit takové barvivo.

Předběžná příprava

Je třeba poznamenat, že stejně jako v případě továrenských barev při použití henny se musíte postarat o rukavice, protože tento nástroj dokonale ladí jak kůži, tak nehty a udržuje pigment dobře. Takže to bude dost těžké ho vytáhnout z prstů. Dále budete potřebovat misku pro chov henny, štětec pro nanášení kompozice a ručník nebo látkovou látku na ochranu oblečení. Je lepší vzít rohožku, protože skvrny z ručníku nelze odstranit.

Dále se musíte rozhodnout, jaké vlasy použijte hennu. Existuje pouze jedna možnost: důkladně umýt a mírně vysušit. Složení je možné rozmazat na lakované prameny, ale konečný odstín nemusí být přesně stejný, jak bychom rádi.

Jak zředit barvu

Na trhu je hena různých značek. Mnoho výrobců vyrábí prášek s různými přísadami, včetně pigmentů. Proto byste měli postupovat podle pokynů výrobce - uvede se přesný poměr. Pro přípravu barvicí směsi je zapotřebí jen henna prášek a horká voda (není vroucí voda):

 1. Prášek se nalije do misky a nalije se vodou tak, aby se získala směs stejné konzistence jako hustá zakysaná smetana.
 2. Odborníci doporučují hennu trochu, doslova 5-10 minut, takže nemá čas na ochlazení.
 3. Poté se může henna aplikovat na čisté vlasy. A to bude muset udělat rychle.
na obsah ↑

Jak barvit vlasy

Protože je nutné spěchat, dokud se směs neochladí, doporučujeme, abyste neprováděli všechny manipulace sami. Navíc asistent bude schopen rovnoměrně rozdělovat barvicí kompozici na okcipitální zónu. Jak postup začíná?

 1. Mnoho z nich je ve spěchu, aby použila hennu na mokré vlasy, ale je lepší je trochu uschnout.
 2. Nyní se kompozice aplikuje na prameny okcipitální zóny, a pak - na prameny, které rámují obličej. Za prvé, směs rozmazává kořeny, pak se jemně rozšiřuje po celé délce hřebenem a kartáčem.
 3. Po důkladném zpracování všech pramenů by měly být vlasy pokryty plastovým krytem. Vzhledem k tomu, že henna může na něm zanechat značky, můžete uzávěr nahradit balíčkem.

Kolik by mělo skladbu zachovat? Záleží na tloušťce a tloušťce pramenů, stejně jako na původním tónu. Při světlých kadeřích je vhodné zkrátit čas tak, aby se odstín příliš nevyjasnil. Vlasy se po pěti minutách zlací a po čase se stanou ohnivě červené.

Po namočení vlasů omyjte hennu teplou vodou bez použití šamponu. Pokud je kompozice špatná, doporučuje se užít balzámový kondicionér určený pro barevné prameny.

Nuance barvení

Mnoho dívek se zajímá: můžete použít hennu na barvené vlasy nebo si to nestojí za to? Odpověď na tuto otázku závisí na barvě:

 • Blondům se nedoporučuje nosit hennu, a to i v případě, že se pomocí chemických barviv získává jasný tón vlasů. Konec konců může henna v tomto případě dát nepříjemný stín mrkve.
 • To platí i pro šedé prameny - zde je třeba velmi pečlivě používat hennu.
 • U tmavě zbarvených vlasů nemusí být barva po procedu henna příliš krásná.

Nicméně henna je dobrá, protože experimenty s ním jsou neškodné, a dokonce i když se vám nelíbí stín, je vždy snadné ho opravit (například káva bude tmavější). A některé doplňky, jako je Basma, umožňují získat téměř černé.

Henna na vlasy: všechno, co jste o ní chtěli vědět

Henna je přírodní barvivo vyrobené z listů tropických lavsoniya keřů. Esenciální oleje, které ji tvoří, vyživují vlasy a pokožku hlavy, uvolňují lupy, pomáhají obnovit strukturu vlasů, čímž jsou měkčí a zářivější - k tomu dochází kvůli vyhlazení štětin.

Ale ne všechno je tak jednoduché, jak bychom chtěli, existují i ​​nevýhody: po aplikaci henny, pokud chcete opravit odstín, chemické barviva mohou jít nepředvídatelným způsobem. To platí i pro použití henny na již natřené vlasy. Kromě toho hena působí jako zařízení na rovnání vlasů, což znamená, že je nepřijatelné ji aplikovat na vlasy před nebo po permingu (perms).

Navzdory přirozenosti a užitečnosti vlasové henny jsou možné individuální alergické reakce. Abyste se vyhnuli nepříjemným důsledkům, nebuďte líní, abyste trávili kontrolu času: vložte roztrhanou hennu na vnitřní straně zápěstí a počkejte na výsledek za půl hodiny. U alergiků se termín prodlužuje až na několik hodin.

1 Co je to henna na vlasy

Henna je pouze jedna, pokud mluvíme o přirozených, mohou se lišit pouze odstíny svého prášku - trochu více zlaté, nažloutlé nebo nahnědlé, bezbarvé. Všechny ty barevné typy, propagované a prodávané v posledních letech v hotových baleních s fotkami nakupovanými dámami na "krytu", nejsou ničím jiným než analogy s chemickými složkami - to znamená, že se neliší od jiných běžných syntetických barviv na vlasy.

Jak tedy dosáhnout požadovaného odstínu? Vše závisí na základní barvě vlasů, receptu, dalších složkách a době expozice vlasů. Všechno ostatní je od zlého. Ale pokud chcete, můžete s ní pracovat, jen si uvědomíte, že stejná červená henna na vlasy není zcela přírodní produkt.

Jak to být? Řekni to teď!

2 Henna a basma - čistý duet pro krásu vašich vlasů

Henna pracuje nejlépe s Basma. Neodpovídáme to odděleně od henny, zvláště na tmavých vlasech a bez dostatečných zkušeností - riskujete, že dostanete špinavý nazelenalý odstín. Důvod je jednoduchý: navzdory skutečnosti, že Basma, když je zředěna v misce (nikdy to neděláme s vroucí vodou!), Ukazuje černé barvy, změní se na nejhorší bažinu na vlasech.

Jaká je výhoda hvězdného duetu: henna v něm dá hnědé, zlaté a hluboké zázvorové odstíny, Basma - bronzově zelená. Všichni dohromady - ideální, až do černé, deštivé tóny. Otázka je v poměrech a dalších složkách.

A teď podrobně, jak bude vypadat barva pro každou požadovanou barvu vlasů.

3 Obecná pravidla pro hennu a basma barvení

 • Ani henna, ani Basma nelze nalit s vroucí vodou - barvicí efekt se zhorší.
 • Pro míchání složek používaly jen skleněné nádoby a dřevěnou lžíci - železo pod zákazem.
 • Použití henny a basma pouze na čisté, umývané bez použití kondicionéru, suché vlasy.
 • Oplachujte hennu a basma pouze čistou vodou bez šamponu, opláchněte roztokem vody a jablečným jablečným octem v poměru k 1 litru vody 1-1,5 lžíce octa. Manipulace opraví barvu a udělá ji brilantní.
 • Pro příští tři dny si umyjte vlasy - ne! Pigmentová henna a basma potřebují čas na opravu. Umyjte se před termínem, riskujete, že máte skvrnitou skvrnu.
 • Nepoužívejte hennu a basma více než 1 krát za měsíc - riskujete nadměrné vlasy.

4 Henna a Basma na světlé blond vlasy pro bronzový odstín

Recept: 2 lžíce henny, 1 polévková lžíce basma. Před přidáním horké vody důkladně promíchejte prášky, které budou potřebovat jen tak, aby konzistence nebyla na úrovni nejhustší kysané smetany. Aplikujte na teplé části. Zakryjte hlavu taškou nebo přiléhajícím filmem, nahoře šátek a teplý ručník. Pro lehký bronzový tón podržte 1 hodinu, pro tmavší bronzové tóny - delší.

5 Henna a Basma pro odstín tmavé oceli a černé barvy

Vše závisí na čase: 1 hodina - tmavý ocelový odstín, který trvá až 5 hodin - radikální černá.

Recept: 1 lžíce henny, 2 lžíce basma. Míchat a vařit s vodou, ale se silným čajem.

Další složky:

 • Kakao - přidáme čokoládově hnědé tóny s červenavým nádechem. Lžíce na stůl.
 • Káva - pro studenou čokoládu a kávu. 1-1,5 lžíce. Je lepší vzít přirozený, ale rozpustný bude fungovat.

6 Henna pro světlé blond vlasy pro zlatý měděný odstín

Recept: mixujte hennu s kefírem (změkčte vlasy) nebo párou: s čajem, heřmánkem a pro červenější odstín červeného vína.

Blitz Round: Question - Answer

 1. Mohu barvit obočí s hennou na vlasy? - Ano. Henna rozpusťte podle instrukcí, načrtněte obrys obočí, aby nedošlo k překročení hranice, naneste hennu, namočte podle doporučení na obalu a požadovaného odstínu (intenzita). Po opláchnutí bez mýdla a podobných látek na další den nepoužívejte k mytí kosmetiky. Nepodařilo se? Budeme muset trpět pár týdnů a křoviny pomohou snížit toto období.
 2. Budou henna barevné barvené vlasy? - Ano, ale výsledek vás může nepříjemně překvapit. Pokud se rozhodnete přejít na přírodní barviva, ale vaše vlasy již byly barvené, vše, co můžete udělat, je změkčit je a následně použít hennu a basma.
 3. Mohu vlasy po henně zesvětlit? - Pouze po umytí. A jednoduchá blondina se nehodí, pouze platinové, popínavé odstíny. A je lepší je svěřit odborníkům.
 4. Henna se aplikovala na čisté nebo špinavé vlasy? - Pouze na čisté, suché vlasy - a nepoužívejte balzámy a kondicionéry.
 5. Henna na mokré nebo suché vlasy? - Pouze suchý.
 6. Má Henna malovat šedé vlasy? - Ano a ne, prostě neexistuje žádná definitivní odpověď. Šedé vlasy každého z nich mají individuální strukturu, ale pokud by to přineslo jiným barvám, měla by ho henna vzít. Ještě jednou - bohužel, na tuto otázku není konečná odpověď. A to musí být vzato v úvahu.
 7. Mohou těhotné ženy barvit vlasy hennou? - Ano, pokud jste si jisti, že zakoupená henna nebo basma prášek neobsahuje další chemické prvky. A protože ženy a jejich děti jsou v tomto období obzvlášť zranitelné, musíte nejdříve zkontrolovat možnou reakci na barvivo - trochu směsi na vnitřní straně paže a počkat od 30 minut do několika hodin.
 8. Dokážete barvit vlasy s Basma po henně? Nevyhýbejte se šedozeleným nedorozuměním. Pokud chcete opravit odstín, použijte směs henny a basma.
 9. Henna pro mastné vlasy? - Ano. Jeho tříslové vlastnosti mají příznivý účinek na mazové žlázy, ne ucpávají je, ale regulují jejich činnost.
 10. Ztrácí hennu vlasy? - Vlasy a pokožka hlavy jsou různé a reakce na jeden či jiný produkt. Ve většině případů hena zlepšuje stav vlasů, posiluje a zplošťuje. Je důležité ho správně aplikovat, což nevylučuje vzácné individuální reakce. Zpravidla se díky henně a basma ošetřují vlasy, nikoliv naopak, jako u chemických, i když neamoniakálních barviv.
 11. Henna tipy na barvení vlasů? - Skvělý nápad, jak udělat svůj obraz jasnější a atraktivnější. Jedna podmínka: špičky vlasů jsou obzvláště náchylné k suchu, vrstvení a lámání. Proto ve směsi barvy je třeba přidat kokosový nebo olivový olej, vaječný žloutek nebo kefír.
 12. Bezbarvá henna a kefír: maska ​​na vlasy. Bez ohledu na recept masky: pro 200 mililitrů teplého kefíru (je lepší se zahřát na pokojovou teplotu 20-25 stupňů), budete potřebovat 1 žloutkový žvýkací lžičku a 3 polévkové lžíce bezbarvé henny. Dobře promíchejte, aplikujte nejdříve na pokožku hlavy a poté rozdělte vlasy. Držte asi 15-25 minut, opláchněte teplou vodou.

Jak použít hennu, abyste získali krásnou mehendi

Víte, jak krásné je použití mehendi na kůži doma? Jedná se o unikátní výtvarné umění, které se může každý naučit. Pokud znáte nuance, můžete snadno vytvořit libovolný obrázek a vyplnit svůj obrázek hlubokým významem.

Co potřebujete vědět dříve, než kreslíte orientální vzory

Tento typ malby má různá jména, mezi nimiž jsou Mindy, Mendi, Henna častější. Dosud se vědci a historici nedohodli na tom, jak vznikla technologie kreslení Mehendi. Není známo, kde se nachází místo narození tohoto jedinečného uměleckého směru, protože po tisíce let byla v různých částech světa praktikována tělesná výzdoba s různými vzory. Někdo tvrdí, že vlasť je v otevřených prostorech Indie, ale někteří výzkumníci tvrdí, že v této zemi se lidé začali zapojovat do kreslení symbolů až ve 12. století. Ať už je jakákoliv historie tohoto neobvyklého koníčka a bez ohledu na to, kdo je pro něj předkem, je jedna věc, významně přispěl k rozvoji a kulturnímu dědictví východu.

Několik tisíciletí mělo kreslení dočasného tetování s hennou zvláštní význam. Ozdoby a vzory obsahují posvátný význam. Několik výkresů talismanů bylo pro obyvatele Velké římské říše, Asýrie a Babylonu.

Moderní svět poněkud změnil technologii vytváření mehendi a obdařil ji specifickými rysy. Henna se aplikuje na povrchovou vrstvu pokožky, nepoškozuje její celistvost. Jedná se o úplně bezbolestný a bezpečný postup. Zkušený mistr může vytvořit jakoukoli složitou ozdobu za pouhých půl hodiny. Pro začátečníky, kteří studují umění malování doma, musí být trpěliví, aby získali krásný výsledek.

Díky záhadným obrazům s hlubokým filozofickým významem mohou být kožní defekty epidermis, zarudnutí, pigmentové skvrny, jizvy a dermatitidy skryty před zvědavými očima.

Stejně jako u každého uměleckého směru techniky aplikování na tělo, mehendi má své vlastní styly. K dnešnímu dni jsou známy čtyři odrůdy:

LiveInternetLiveInternet

-Hudba

-Tagy

-Nadpisy

 • rodičovství a rozvoj dětí (91)
 • pomoci studentovi (13)
 • knihy, ilustrace (18)
 • výšivka (40)
 • pletací vzory (34)
 • pletení - lekce a tipy (91)
 • malí psi (25)
 • hák (21)
 • obecně (14)
 • dospělé pletení (13)
 • pletení pro děti (132)
 • blůzy, tuniky, vrcholy (24)
 • ponožky a palčáky (13)
 • povlak (8)
 • šaty, sukně, sukně (33)
 • víčka a víčka (31)
 • pletení pro ženy (182)
 • bundy, vesty, svetry (56)
 • klobouky, baktusa, snoody (34)
 • šaty, tuniky, sukně (30)
 • vesty, vrcholy (23)
 • příslušenství (20)
 • šály, šály, šály (11)
 • povlak (2)
 • pletení manžel (26)
 • pletené hračky (181)
 • MK hračky (102)
 • oblečení a doplňky pro hračky (53)
 • domů (19)
 • zdraví (30)
 • interiér (131)
 • dětský pokoj (32)
 • kuchyně (8)
 • žaluzie, ubrusy, ubrousky (22)
 • pokojové rostliny (12)
 • krása pro dům (71)
 • vaření (289)
 • pečivo a dezert (144)
 • druhý (57)
 • saláty a občerstvení (46)
 • užitečné tipy (18)
 • první (6)
 • Koktejly a nápoje (4)
 • dětská jídla (3)
 • sushi a kotouče (3)
 • víno-konzervy (2)
 • Móda (8)
 • hudba (2)
 • neprobádané nápady (54)
 • zahradní a zeleninová zahrada (44)
 • krajina (16)
 • bobule (1)
 • hnojiva (1)
 • Květiny (6)
 • balení (50)
 • čistý dům (37)
 • šité hračky (121)
 • šití (39)
 • šití - tipy a lekce (44)
 • šití pro děti (35)

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Statistiky

Jak barvit vlasy hennou?

Jak barvit vlasy hennou?

Hlavní charakteristiky: Henna, Lawsonia inermis, křehký keř Maghreb, jehož listy byly od starověku používány jako barvivo. Tradičně se hena používá ve formě masky na vlasy, které je barví v zázvorovém, červeném nebo zlatožlutém zbarvení. Kromě toho se hena používá pro dočasné tetování. Vyčistí kůži a dodává jí zářivost a má také antifungální a adstringentní vlastnosti.
Je třeba opatrně používat hennu, s ohledem na její silné barvicí vlastnosti.
Kosmetické vlastnosti:
- Přírodní barvivo: červené, červené, zlaté odstíny kaštanu
- Péče o vlasy: posiluje vlasy, dává jim objem a lesk
- Pokrývá vlasy ochranným pláštěm, "hole"
- Očistí pokožku hlavy

Použití:
- Nervózní vlasy
- Výroba přírodních barviv na vlasy
- Léčba vlasů: svědění, lupy, nadměrná sekrece kožního mazu

Způsoby použití:
Existují dva hlavní způsoby přípravy henny - velmi horké vody (100 g henny na 300 ml vody) nebo kyselé kapaliny - citrónová šťáva, voda s octem, bylinný čaj s citronem, víno atd.
Získejte velmi hnědé odstíny efektivně přidávat do henny éterické oleje, obsahující monoterpenické alkoholy (například kajaput, nayoli, čajovníkový strom, levandule...). Monoterpenové alkoholy jsou hydrofilní, tj. přitahuje molekuly vody, zatímco lavon je hydrofobní, tj. odráží molekuly vody. Monoterpeny váží molekuly vody, takže se její molekuly již nemohou připojovat k lásce molekul, takže v pastě s hennou existuje více volných lásky, které jsou připraveny reagovat s keratinem. Je pravděpodobné, že po přidání citronové šťávy je třeba přidat éterické oleje. A nechte na 4 hodiny chemickou reakci.

Čím delší hennu zůstává na vlasu, tím je bohatší stín.
Množství henny:
100g - pro krátké vlasy
200g - pro vlasy, délku krku
300g - pro vlasy na ramenou
500g - pro vlasy, délka pasu

Recepty masky na vlasy s hennou:
Henna na vlasy
Henna prášek: 1/2 šálku
Voda: 1/4 šálku
Dejte hennu do keramického, skleněného nebo umělohmotného misky. Nalijte vroucí vodu, neustále se míchat, až se získá hladká pasta zakysané smetany. Nepoužívejte kovové nádobí nebo lžíce pro míchání henny!
Dejte hennu na čisté, suché vlasy (nezapomeňte nosit rukavice!) A zakryjte hlavu plastovou sprchovou hlavicí. Nechejte 15-45 minut. Hoňu umyjte v teplé vodě (dokud voda není čistá). Opláchněte vlasy malým množstvím šamponu a znovu opláchněte. Vysušte si vlasy.

Henna s vejci - pro extra-sálavé vlasy:
Henna prášek: 1/2 šálku
Voda: 1/4 šálku
1 surové vejce
Dejte hennu do keramického, skleněného nebo umělohmotného misky. Nalijte vroucí vodu, neustále se mícháme, dokud se nedosáhne hladké konzistence zakysané smetany. Přidejte vejce, nepoužívejte kovové nádobí nebo lžíce!
Dejte hennu na čisté, suché vlasy (nezapomeňte nosit rukavice!) A zakryjte hlavu plastovou sprchovou hlavicí. Nechejte 15-45 minut. Hoňu umyjte v teplé vodě (dokud voda není čistá). Opláchněte vlasy malým množstvím šamponu a znovu opláchněte. Vysušte si vlasy.

Henna s jogurtem - pro suché a křehké vlasy:
Henna prášek: 1/2 šálku
Voda: 1/4 šálku
Jogurt: 2 polévkové lžíce.
Dejte hennu do keramického, skleněného nebo umělohmotného misky. Nalijte vroucí vodu, neustále míchání, dokud se nedostanete homogenní pasta z konzistence zakysané smetany. Přidejte jogurt. Nepoužívejte kovové nádobí ani lžíce!
Dejte hennu na čisté, suché vlasy (nezapomeňte nosit rukavice!) A zakryjte hlavu plastovou sprchovou hlavicí. Nechejte 15-45 minut. Hoňu umyjte v teplé vodě (dokud voda není čistá). Opláchněte vlasy malým množstvím šamponu a znovu opláchněte. Vysušte si vlasy.

Henna a koření - pro bláznivé barvy a aroma:
Henna prášek: 1/2 šálku
Voda: 1/4 šálku
Koření (zázvor, muškátový oříšek, černý pepř, skořice): 1/4 kávové lžíce
Vaření jako v předchozích receptech

Henna s octem - pro zlaté odstíny a stylový efekt:
Henna prášek: 1/2 šálku
Voda: 1/4 šálku
Jablečný ocet: 3 polévkové lžíce.
Připravte pastu konzistence smetanou smetanou z henny a vody - stejně jako v předchozích receptech. Pak přidejte ocot, znovu promíchejte a použijte jako výše.

Henna s čajem:
Henna prášek: 1/2 šálku
Čajový čaj: 1/4 šálku (černý čaj pro ženy s hnědými vlasy, heřmánek - pro blondýnky nebo kávu na černé vlasy)
Vaření jako v předchozích receptech, ale namísto vody, se do henny přidává varný vývar.

Henna krok za krokem:
Henna prášek: 100 g
Voda: 1/2 l
Olivový olej: 20-150ml (podle typu vlasů)
Dejte hennu do misky a postupně ji naplňte vroucí vodou a neustále se míchá, dokud není hladká. Přidejte olivový olej a přidejte ještě více vody k požadované konzistenci. Zakryjte misku se směsí a nechte 5 minut. V případě potřeby přidejte více vody, protože pasta by neměla být příliš hustá ani příliš tekutá. Aplikujte směs na vlasy, pramení po celé délce. Pokryjte vlasy přilnavým filmem a ručníkem, aby byl teplý. Masku udržujte od 30 minut do 4 hodin v závislosti na požadované intenzitě barev. Opláchněte vlasy šamponem.
Henna velmi rychle natírá, takže je absolutně nutné nasadit ochranné rukavice a chránit čelo, uši a krk mastným krémem a okamžitě odmítnout šmouhy na pokožce.

Další způsob chovu heny
Vaření henny s citrónovou šťávou
Catherine Cartwrightová - Jones ve své knize "Henna pro vlasy" Jak "kategoricky nedoporučuje vařit heňu s vroucí vodou, protože to dá vybledlý měděně oranžový odstín. Při míchání heny s kyselým středně barveným vlasem se postupně ztmaví na bohatou, přirozenou tmavě červenou barvu.
Mixujte hennu s citrónovou šťávou (čerstvou nebo zabalenou šťávou) nebo s jiným slabě kyselým médiem (vínem, roztokem octu, bylinným čajem s citronem apod.) A promíchejte, aby se vytvořila pasta.
Pastu nechte "zralé" po dobu jednoho dne při pokojové teplotě (přibližně 21 ° C) - je to nutné pro "uvolnění" barviva. Pokud jste ve spěchu, vložte hennu pastu na + 35 ° C - a bude připravena za 2 hodiny.
Před aplikací pasty přidejte trochu více citronové šťávy nebo bylinného čaje, aby pasta dosáhla konzistence jogurtu.
Aplikujte směs na vlasy, uzavřete je plastovým uzávěrem. Pečlivě otřete uši a krk z laku. Naneste barvu na 2-4 hodiny nebo déle.
S touto metodou vaření henny - vlasy postupně ztmavnou a dosáhnou této barvy do čtvrtého dne.

Míchání Henny s Indigo
Připravte těstoviny s hennou, jako v předchozím receptu.
Přípravek Indigo by měl být použit okamžitě, a tak promíchat správné množství indigo s vodou - a okamžitě promíchat do henna pasty.
Aplikujte směs na vlasy, zakryjte fólií a nechte 2-4 hodiny. Vlasy získávají požadovaný odstín ve dvou dnech. Zpočátku se může objevit mírně nazelenalý nádech - nebojte se, zmizí za jeden nebo dva dny.
Odstíny:
Méně měděná henna - 4 části henny + 1 část indigo
Russet - 2 díly henny + 1 část indigo
Tmavě hnědá - 1 díl henny + 2 díly indigo
Černá hnědá - 1 díl henny + 4 díly indigo

Bezpečnostní opatření:
- Látka je silně zbarvená, důrazně se doporučuje používat při přípravě a aplikaci masky rukavice
- Nepoužívejte na barvené vlasy: šedé, bílé odstíny nebo na trvalém vlasu
- Nedělejte chemii a nezakrývejte vlasy průmyslovými barvami na henna-barevných vlasech
- Výrobek je v pořádku - neinhalujte!
Pozornost je třeba věnovat barevné henně, která se prodává v obchodech pro barvení vlasů v černé, tmavě hnědé a jiné barvě, protože tyto barvy často obsahují toxické kovové soli - acetát olova, dusičnan stříbrný, měď, nikl, kobalt, bismut a soli železa. V zemích, kde se pěstuje henna, není třeba na obalu uvádět přesné složení nebo přísady - proto se nedá říct o přesném složení na obalu.
Často hena obsahuje para-fenylendiamin / para-fenylendiamin - chemikálie rozvíjí různé formy alergie na kůži, včetně příznaků nadýmání, zarudnutí, svědění a puchýřů a přispívá k dermatitidě a ekzému. U některých lidí může pouze jedno použití henny způsobit celoživotní citlivost na chemickou látku spolu s vysokým rizikem alergie na kůži na jiné sloučeniny.
Jak zjistit, zda v henně existují toxické přísady:
20% peroxidu vodíku + 20 kapek 28% amoniaku (amoniaku)
Do tohoto roztoku vložte vlasy s hennou barvou.
Při přítomnosti olova v barvě - barva okamžitě změní barvu
Za přítomnosti dusičnanu stříbrného se objeví zelený odstín
Pokud dojde k příměsi mědi - vlasy začnou "vařit", objeví se strašná vůně a vlasy se rozpadnou.

Hlavní pravidla:
1. Použijeme hennu na čisté, čerstvě vyprané vlasy, mírně vlhké vlasy, po šamponu nepoužíváme balzám ani kondicionér.
2. Připravíme barvu s hennou v plastové nebo keramické nádobě, v kovové nádobě je lepší nepoužívat hennu, jako může reagovat s některými kovy a nechat nálet.
3. Umytí henny z vlasů, nemůžete použít šampon, jen si dobře umyjte vlasy, dejte vlasy kondicionér a vypláchněte. Pro manifestaci intenzivnější barvy je nutné upustit od mytí hlavy 3 dny.

Abychom získali jasnou a nasycenou barvu, vezmeme iránskou hennu a pomůžeme jí uvolnit barvicí pigment, pak bude barvení jasnější a nasycené. Henna aktivně uvolňuje barvivový pigment při PH 5.5 (mírně kyselá).
K tomu budete potřebovat:
1. Mírně kyselé prostředí. Mírně kyselé médium je kefír, citrón, ocot, kyselina citronová, suché víno.
Recept na barvení kyselým médiem. Pro 30 g henny budete potřebovat 3 g kyseliny citronové a asi 60 g vody. Voda potřebuje tolik, aby získala konzistenci zakysané smetany. Poté, co jste smíchali všechny ingredience, musíte trvat na malé henně, aby uvolnila kyselinu henna-tanin, nabarvit lak s celofánem a nechat ho stát. Chcete-li to udělat, podívejte se na povrch barvy s hennou, mělo by to být mírně hnědé, což znamená, že barvicí pigment se uvolní a oxiduje vzduchem. Poznámka: čím vyšší je teplota v místnosti, tím rychleji se uvolní pigment.
2. Monoterpenické alkoholy. Monoterpenické alkoholy a oxidační činidla spolu nejlépe ovlivňují jas henny, pokud přidáte tyto komponenty do henny, barva bude jasnější a nasycená. Nejobvyklejší terpen je esenciální olej z čajovníku, kadidlo má také výrazný účinek, rozmarýn, geranium nebo levandulový esenciální olej má slabší účinek. Levandule olej, přidaný do henna, dělá barvu nasycené a všechny esenciální oleje, levandule je nejméně pravděpodobné, že způsobí podráždění kůže. Pokud používáte hennu u dětí nebo těhotných žen, používejte pouze levandulový esenciální olej.

Chcete-li získat různé odstíny, přidávají se do henny různé komponenty:
Zlatý medový odstín dává rebarbu, šafrán, heřmánek nebo kurkuma.
Kurkuma se jednoduše přidává do kompozice s hennou.
Šafrán na špičce nože se vaří v malé vodě po dobu dvou minut, pak se přidá do henny.
Rebarbora se rozdrtí a vaří 20 minut při nízkém ohni, poté se zfiltruje a přidá se k henně.
2 polévkové lžíce. Hamburk se vaří 100 ml vroucí vody, ponechá se infúze po dobu 30 minut, přefiltruje se a přidá se do henny.
Červená třešňová barva se získává přidáním některé šťávy z červené řepy, kakaového prášku, šťávy z džusu nebo čaj ibišku do henny.
Čokoládově-kaštanovou barvu lze dosáhnout přidáním mleté ​​kávy, černého čaje, skořápky z ořechů do henny.

Henna v kombinaci s Basma.
Basma je indigo listový prášek, poměr přidávání basma k henně závisí na požadovaném odstínu a počáteční barvě vlasů, ale přibližné proporce jsou následující:
Bronzový odstín - 1 díl basma + 2 díly henny
Kaštanový odstín - 1 díl basma + 3 díly henny
Tmavý kaštanový odstín - 1 část basma + 1 henna
Modravý černý odstín - 2 části basma + 1 část henny

Více henna barvení recepty:
Henna barva recept číslo 1.
Složení: 1 sáček henny, šťáva z 1 citronu, 100 ml silného vařeného napjatého černého čaje, 2 lžíce. med, 1 žloutek.
Příprava: Henna, citrónová šťáva, směs medu a žloutku, pak vylijte horké čajové lístky, dobře promíchejte, nechte 30 minut v teple (lahvičku můžete umístit do misky s horkou vodou), pak opatrně aplikujte barvivo na vlasy. Uchovávejte barvu po dobu 1 hodiny, poté opláchněte vše bez šamponu.
Henna barva recept číslo 2
Složení: 100 g henny, 250 ml séra, 1 polévková lžička. kakaový prášek, 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku, 1 polévková lžíce. zlato
Příprava: Směs henny s kakaovým práškem, směs medu s esenciálním olejem, pak vše promícháme a přidejte teplou srvátku. Zanechte tuto směs po dobu 8-10 hodin a poté aplikujte na vlasy po dobu 1,5 hodiny.

Příprava a použití henny pro tetování

Tradičně, pro vysoce kvalitní kreslení vzory na těle, vařené ve zvláštní, a co je nejdůležitější - správné recepty, takový produkt jako Henna. Dodržování receptury je zvláště důležité, protože práce umělce k provedení tetování (kresby) je spojena s vysokou odpovědností, protože práce se provádí s nejvíce náchylnou částí lidského těla - jeho kůže. A narušení správného procesu pečení henny může vést k neplánovaným výsledkům.

Získání hotových léků na předpis

Pro profesionály, kteří šetří čas a věří svým dodavatelům, doporučuje se Henna pro akvizici pro mehendi v hotové podobě, která se prodává jako vysoce kvalitní balená pasta, ve speciálních baleních (tradiční indické balení, pro zkušené umělce). Obaly pro zásobování a skladování henny jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které jsou konfigurovány ve formě uzavřeného kužele, s pohodlným a chráněným před poškozením balení pomocí speciálního hustého stojanu. Tato formulace neobsahuje chemicky agresivní složky, které zabraňují výskytu alergických a toxikologických projevů.

Použití šablon technologií

Pro použití různých vzorů henny na lidskou kůži se aktivně používají speciální sady šablon, s hotovými ozdobami, květinami, rostlinami nebo moderními obrazy různých objektů. Takové šablony pro tetování, jako jednotlivé kopie, stejně jako jejich celé sady, jsou také volně získávány v internetových obchodech s předběžným výběrem obrázků na demo stránkách, které představují takovou produkci zdrojů. Typicky jsou tyto šablony zobrazeny s uvedením jejich rozměrů, což umožňuje dodavateli přiměřeně posoudit možnosti takového produktu a plánovat jeho budoucí práci, přičemž se zákazník seznámí s ním.

Jak vypadá henna vzorek na kůži?

Kreslení obrazu na těle s hennou se na první pohled zdá být poměrně jednoduchým procesem, ale má mnoho "úskalí", tedy překvapení, pro které musí být umělec připraven a být schopen správně napravit situaci. A sekvence vypadá takto:

 • umělec uplatňuje pečlivou šablonu;
 • šablony (výplně) vzorek henny;
 • jemně odstraňuje šablonu;
 • poskytuje suché barvy na těle.

Jen aktivně používejte obvyklou značku na hennu, pomocí níž nakreslíte kontury budoucího jednoduchého vzoru a naplníte výsledné obrysy hennou (z kužele nebo trubičky) a získáte plnohodnotný vzor. Salony často nabízejí tvarování (permanentní make-up) obočí, které se provádí pomocí speciálních tužek "gel marker", které poskytují jasnou a kontrastní barvu obočím a obrysům očí. Chcete-li "opravit" vzorek na hennu, je tento vzor vypracován se směsí citronové šťávy a medu nebo se speciální olejovou cestou založenou na léčivých rostlinách. Pak se zbytky barev odstraňují (po 6 - 24 hodinách) a pravidelně se zpracovávají olejem (před praním).

Jak používat bezbarvou hennu na vlasy?

Aby bylo dosaženo zdravého vzhledu vlasů, které jsou pravidelně vystavovány účinkům tepelných účinků (curling, vysoušeče vlasů apod.), Barvení, vypalování na slunci, není nutné nakupovat v kosmetických obchodech mnoho lahví a lahví se zázračnémi výrobky. Různé masky, sérum, mohou nahradit pytel bezbarvé heny. A pro zvýšení efektu můžete přidat poměrně cenově dostupné ingredience.

Výhody a poškození henny

Chcete-li způsobit alespoň nějaké poškození bezsrsté bezbarvé henny, musíte se pokusit velmi tvrdě. Výhody používání tohoto zámořského závodu, jmenovitě Lawsonia nekolichuy, mnohem více. Henna bez pigmentu, která je získána přesně ze stonku rostlin legenonie, je schopna takové pomoci vlasům:

 • aktivuje růst a zabraňuje průřezu;
 • zabraňuje lupům, a pokud již existuje, pomáhá se jí zbavit;
 • poskytuje ochranu před extrémními teplotami (letní slunce, vysoušeč vlasů, mrazivé počasí atd.);
 • vlasy obklopují neviditelný film, takže vlasy vypadají silnější a zdravější;
 • podporuje zdraví pokožky hlavy, nezpůsobuje alergické projevy;
 • zpomaluje tvorbu kožního mazu, tak skvělé pro dívky s problémem rychlého nástupu mastných vlasů;
 • při přípravě speciální směsi, bezbarvá henna při systematickém použití pomůže dosáhnout účinku "wow" na vlasy.

Při použití bezbarvé henny existuje mnoho pozitivních aspektů, ale je to za předpokladu, že byl získán vysoce kvalitní produkt bez přimíchání prášku z listů laksonie. V opačném případě můžete nechtěně získat červený odstín pramenů.

Vzhled bezbarvé práškové henny

Poškození vlasů může být dosaženo pouze v jednom případě: pokud používáte hennu příliš často. Suché vlasy nebudou tolerovat používání henny více než jednou za měsíc, mastná může být s tímto nástrojem častěji - jednou za dva týdny nebo deset dní. Nadměrné užívání henny vysychne vaše vlasy a budou spíše jako sběr sena než hedvábí.

Jak používat hennu na vlasy?

Henna je poměrně specifický výrobek, jehož použití není podobné obvyklému použití šamponu nebo masky. Aby henna ovlivnila vlasy s maximálním přínosem, musíte splnit několik podmínek:

 • aplikujte kompozici s hennou pouze na čisté a vlhké vlasy (takže voda z nich neteče);
 • použijte hennu ihned po přípravě, což umožňuje pouze čas na infuzi. Udržujte směs nemůže;
 • Lonsonský prášek bez mastných složek je lepší prostě omýt vodou a ty směsi, které obsahují přísady esenciálních olejů nebo rostlinných tuků, mohou být omyty šamponem;
 • po nanesení kaše s hennou na vlasy stojí za to zabalit hlavu do polyethylenu nebo něco podobného: sprchová čepice, taška.
Rozsypání henny ve vlasech

Nejvhodnější je použít masky s hennou se speciální kartáčem pro barvení, při zachování stejného principu:

 1. rozdělit vlasy na několik částí (pravděpodobně do 3 částí: oddělení od čela až po okcipitální část rozdělí horní část na dvě části, zbytek od ucha k uchu). Zvolte jeden pro práci, zbytek upevněte barety, aby nedošlo k rušení;
 2. Částečně po částech aplikujte kompozici na kořenovou zónu a postupně rozšiřujte kávu po celé délce pramenů;
 3. po zpracování jedné části vlasů jděte na další.

Poté, co jste potřebovali dostatek času, důkladně omyjte hennu z celé délky kudrlin. Zbytky přípravku vlasy příliš vysuší, a proto je velmi dobré umývání vlasů.

Kolik si na vlasy necháte bezbarvou hennu?

Doba expozice přípravku bezbarvou hennou na vlasu se může lišit v závislosti na pomocných látkách. Masky na bázi henny s oleji působí na pokožku hlavy a vlasy jsou mnohem měkčí než v čisté formě, takže si můžete nechat bezbarvou hennu déle (ale v doporučeném čase uvedeném v receptu).

Různé nečistoty ve formě kefír, žloutek a dalších užitečných složek změkčují účinky henny na vlasy, ale stále stojí za to dodržet přesný čas uvedený v receptu. Prostředek umyjte jemným šamponem (je-li to nutné), ale doporučujeme použít pouze vodu.

Jak často může být použita bezbarvá henna?

Frekvence použití přípravků s práškovou stopkou přípravku Lawsonia přímo závisí na stavu pokožky hlavy a vlasů. Olejová kůže, a to intenzivní práce mazových žláz, vyvolává rychlou kontaminaci vlasů, kvůli které mohou pohltit i po dobu 12 hodin. V tomto případě je přípravek henny přípustný jednou týdně.

Suché a křehké prameny s dělenými koncemi zajišťují léčebné postupy nejdříve jednou za dva týdny (nebo dokonce jednou za měsíc). To platí také pro suché vlasy s citlivou pokožkou hlavy.

Bezbarvé henna masky pro ošetření vlasů

Kdo nemá sen o tlustých pramenech, zářícím zdraví? Je zcela možné získat krásné kudrlinky, pokud zjistíte problém a správně použijete masky na hennu.

Henna masku na vlasy

Nejlepší je použít lékařskou íránskou henu, která má za následek posílení kořenů, vlasových tyčí, léčbu lupů atd. Ale přidáním speciálních ingrediencí můžete cíleně ovlivnit problém s každým kosmetickým procesem a postupně hledat jeho řešení. Než připravíte hennu na masku, připravte porcelánový nebo skleněný hrnec a proveďte všechny manipulace v něm.

Posílit vlasy

Je to docela možné přidávat vitalitu vašim vlasům díky přírodním složkám. Pouze tady nestojí za to, že čeká na okamžitý efekt jednorázové masky, je třeba posílit kudrlinky v systému, protože jste si vytvořili určitý časový plán pro použití henny.

Co potřebujete:

 • Vysoce kvalitní bezbarvá henna - 100 g;
 • Voda (90-95 stupňů) - 300 ml;
 • Drcené listy z kopřivy - 2 polévkové lžíce. l

Netva ponechává páru ve vodě a po hodině infuze - přetáhněte a důkladně vytlačte zbývající vlhkost z kopřivy. Přidejte zelenou prášek henny na výslednou tinktura z kopřivy a promíchejte do kalu. Tato směs by měla být rozdělena rovnoměrně mezi vlasy, poté je vhodné obalit vlasy z polyethylenu a nahoře v teplém ručníku. Po uplynutí jedné hodiny až jedné hodiny masku na vlasy, je omyta tekoucí vodou bez šamponu.

Pro růst vlasů

Přírodní přísady přispívají ke zvýšení růstu vlasů díky mírnému působení na žárovky. Pravidelné používání masky přinese alespoň okamžitý, ale viditelný účinek, zvýšení délky kudrlin.

Recept 1

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l.,
 • Ropový olej - 1 polévková lžička. l

Namočte hennu do vody a počkejte 15 minut, než se naplní. Přidejte zbývající přísady a promíchejte do kaše. Aplikujte na vlasy, zabalte do filmu a ručník, držte půl hodiny. Umyjte malým šamponem.

Recept 2

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l

Nalijte vroucí vodu nad prášek henny a trvejte na to, přidejte lžíci medu a hořčice. Aplikujte výslednou kaši na vlasy, ponechte ji půl hodiny a opláchněte vodou.

Proti lupům

Vzhledem k tomu, že lupy jsou dlouho považovány za houbové onemocnění, je také důležité, aby se s nimi léčily antimikrobiálními přípravky. Henna dělá skvělou práci s tímto úkolem, zvláště pokud do něj přidáte několik komponent.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Žloutky - 1 ks;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l;
 • Esenciální olej z čajovníku a máty peprné - 2 kapky.

Po napaření henna přidejte všechny přísady (1 žloutku, džus a oleje), aplikujte na vlasy a vypláchněte po 40-60 minutách. Stojí za to opakovat takové masky 2 krát za měsíc.

S barevnými vlasy

Posílení vlasů henny bez vlasů může být na přírodních vlasů a barven. Pokud se barvení již uskutečnilo, pak takové vlasy vyžadují zvláštní výživnou péči.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Žloutky - 1 ks;
 • Olivový olej - 1 polévková lžíce. l;
 • Teplá kefír - 2 polévkové lžíce. l

Nejprve musíte prášek zředit. Ve směsi henny a vody nalijte olej, kefír, žloutek. Důkladně promíchejte veškerý obsah hrnce, aplikujte na vlhké vlasy a podržte hodinu a půl. Umyjte šamponem, protože olej z vlasů je nepravděpodobné.

Pro lesklé kudrlinky

Dobrá výživa vlasů je nutností. Jsou to výživné masky, které mohou vlasům poskytnout lesk a nasákají je zevnitř.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Olej z ricinového oleje, olivového oleje, lopuchu - 1 lžička každý;
 • Avokádová kaše je polovina ovoce.

Steamed henna, zahřejte olej a vše jej smíchejte s avokádem a medem. Držte hodinu a opláchněte šamponem. Použijte tuto masku nejvýše jednou za 2-3 týdny.

Biolaminace vlasů s bezbarvou hennou

Postup laminace můžete provést i doma. K tomu je třeba připravit speciální složení henny a některé další součásti.

Henna efekt laminace

Co potřebujete:

 • Henna - 60 g;
 • Voda (80-90 stupňů) - 150 ml;
 • Škorice - 0,5 lžíce;
 • Kyselina citronová - 0,5 lžíce;
 • Kokosový olej - 1 lžička;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l

Vysejte henu, skořici, "citron" přes síto, přidejte vodu. Trvejte 15-20 minut a přidejte med, kokosový olej. Měli byste dostat směs kapalné smetany. Aplikuje se na vlhké čisté vlasy rovnoměrně rozložené po celé délce. Udržujte vlasy nejméně 1 hodinu, ale ne více než jeden a půl. Po vystavení účinkům vlasů se maska ​​vypláchne bez použití mobilní kosmetiky.

Je nutné aplikovat masku na laminování jednou měsíčně. Chcete-li udržovat účinek jednou týdně, můžete připravit další masky s kokosem a olivovým olejem na bázi kefír (1 lžíce oleje na 200 ml předehřátého kefíru).

Mohu barvit vlasy po malování hennou?

V moderních barvivech na vlasy nejsou téměř žádné přírodní barviva, proto je velmi obtížné předpovědět reakci na hennu. Čerstvá barvicí směs, která se aplikuje na hennu, se může objevit v zeleném nádechu, fialovém nebo bahnitém bažině.

Rovněž se nedoporučuje, aby se zesvětlilo po proceduře s hennou, existuje riziko, že bělené oblasti vlasů budou jasně červené. Přírodní blondýnky by se neměly bát používat bezbarvé henny stejně jako brunetky.

Nepoužívejte hennu, pokud se objevilo chemické zbarvení nebo zesvětlení vlasů před méně než dvěma týdny. Také se nedoporučuje používat hennu na vlasy, pokud je postup barvení nebo bělení plánován dříve než za dva týdny.

Henna tetování doma. Jak udělat obraz mehendi

Mnozí z nás nejsou ochotni zdobit vaše tělo krásným vzorem, ale ne každý může rozhodnout o trvalém tetování. Je to pro fanoušky dočasných vzorků na těle, že existuje tetování s hennou, která se nanáší na kůži bez bolesti a zmizí za týden nebo dva. Takový malovaný obraz se nazývá mehendi tetování a přišel k nám ze starého Egypta, ačkoli mnozí mylně považují za rodné místo Indie.

Mehendi je obraz henny na těle většinou hnědé a černé barvy (někdy bílé), a znak tohoto vzoru je, že se nerozšíří a není natištěno na oblečení.

Navíc, pokud si přejete, můžete mehendi snadno udělat doma. Jak nakreslit hennu na kůži? Jak zředit složení rostlin? Kolik je mehendi? Tyto a další otázky, které v článku zvažujeme.

Jak vyrobit hennu tetovací pastu

Pokud chcete, aby se mehendi doma stala, musíte nejprve připravit pastu, pro kterou budete potřebovat hennu prášek, dvě lžíce granulovaného cukru, půl citronu a 130 ml čajových lístků. Jak chovat hennu a jak udělat domácí pastu pro mehendi? Zde je nejjednodušší a nejdostupnější recept:

 1. Čajový čaj. Můžete dělat čajové lístky silnější nebo slabší - v závislosti na odstínu budoucího obrazu, který chcete získat. 130 ml je průměrná pevnost.
 2. Stlačte šťávu z poloviny citronu do hotových a ochucených čajových lístků. Je lepší přefiltrovat kapalinu tak, aby v ní nebyly čajové listy a citronové kousky - to je důležité.
 3. Samostatně nalít suchou henu do šálku a postupně přidáme citronový čajový roztok k tomu, abychom vytvořili pastu. Trvejte na to po dobu 25 minut - a vaření skončilo.
 4. Pak budete muset pouze rolovat hustý papír s kuželem, kterým budete používat domácí hennu tetování a můžete začít pracovat.
 5. Nezapomeňte na rukavice, zejména pokud poprvé umístíte mendi. Ačkoli henna je pro kůži bezpečná, snadno ji natírá a bude těžké umýt ruce.

Pokud jste tedy přesně neurčili čas na kreslení na těle, neměli byste připravit pastu předem - je to lepší, než se předtím podat.

Jak používat hennu tetování

Jakmile si vyberete obrázek pro tetování, můžete začít doma s hennou. Aby bylo dočasné tetování odolné, je důležité správně použít hennu. Jak vyrobit mehendi? Postupujte podle pokynů krok za krokem:

 1. Před aplikací mehndi henny připravte nejprve kůži. Je žádoucí odstranit vlasy, protože barva zůstává na nich delší než na těle, a když tetování dopadne - nebude to vypadat esteticky příjemné. Pak odmasťujte správné místo - a můžete pokračovat.
 2. Vložte šablonu, kterou jste si vybrali, průhledný soubor pro papíry a opatrně kroužte kresbu podél obrysu speciálními tužkami nebo jen obyčejným perem. Poté přiložte soubor na kůži a držte ji trochu tak, aby se vzorek otiskl.
 3. Nyní si vezměte papírový kužel, vložte do něj připravenou hennu pro tetování a mírně stlačte ji a začněte ho naskládat na náčrtek. Pokud jste náhodou překročili obrys - jemně odstraňte přebytek jemnou bavlněnou vložkou navlhčenou vodou.
 4. Po dokončení výkresu mehendi doma budete muset počkat jen jednu hodinu, dokud nebude ornament suchý - a váš dočasný obraz je připraven. Na rozdíl od trvalého tetování, žádné masti a krémy nelze aplikovat na mehendi.
 5. Buďte připraveni na skutečnost, že kreslení s hennou při aplikaci na kůži dává velmi dlouhotrvající účinek, takže pokud chcete předčasně odstranit vzorek - nebudete úspěšní. Mehendi postupuje sám, tento proces lze urychlit pouze častým praním.

Jak vytvořit šablonu pro tetování

Chcete-li získat původní obrázek, můžete vytvořit šablony pro hennu tetování sami. Chcete-li to udělat, použijte lepicí fólii - stačí vystřihnout ornament, který potřebujete, přilepte výsledný nákres těsně na tělo a nakreslete pokožku na pokožce exkluzivním vzorem, který nebudete přesně najít.

Pokud role umělce není pro vás, pak si jednoduše zakoupte hotové obrázky s hennou tetováním doma. Je snadné je použít: fixujte šablonu na kůži lepicí páskou a naneste barvu nahoře a ujistěte se, že jsou všechny zásuvky naplněny.

Potom opatrně odstraňte šablonu, umyjte ji vodou, ale nevyhoďte ji, můžete ji používat více než jednou.

Jaký barevný vzor lze dosáhnout

Výkresy Henna na těle se mohou objevit v různých odstínech - závisí to na třech odstínech: čas držení pasty, reakce kůže na barvivo a místo, kde je obraz aplikován.

Ihned po odstranění barvy se ozdoba ukáže jako bledě oranžová, po 4-5 hodinách bude ztmavovat a stane se oranžově jasná a poté se její odstín po 2-3 dnech postupně změní na červenobéžovou barvu.

V závislosti na druhu pokožky se konečný výsledek domů mehendi může ukázat jako nasycený červený a tmavě hnědý. Nejjasnější obrazy vystupují na hustých oblastech těla (ruce a nohy).

Jak dlouho trvá henna tetování? Záleží také na reakci kůže a na místě, kde se rozhodnete malovat vzorek. Když hovoříme o průměrném časovém období, tetování s hennou na žaludku, na zádech a pod prsou trvá tři až sedm dní a na pažích a nohou - od jednoho týdne do dvou. Pak se barva postupně ztrácí a zmizí bez stopy na kůži.

Co mohou být komplikace

Ale v některých případech (zde mluvíme o koupi barvy) se mohou objevit vedlejší účinky.

Komplikace vznikají při přidávání cizích barviv do přírodního produktu a pak jsou plné alergických reakcí. Abyste tomu předešli, musíte před použitím zakoupené pasty pečlivě prostudovat kompozici.

Komplikace mohou být také patrné, pokud provádíte mehendi malování na kůži postižené psoriázou, ekzémy, seborrheou a dalšími identickými onemocněními.

Vedlejší účinky ve formě zčervenání, loupání a dokonce i zánětu se objeví dříve, když často použijete dočasné henna tetování na jednom a tom samém místě - to je naprosto nemožné, kůže by měla odpočívat.

Mehendi maluje po ruce

Dočasné henna tetování na rameni jsou oblíbené především pro slabší sex, protože henna malba na rukou vypadá velmi jemně a ženská. Také často krásná polovina lidstva preferuje kreslit tetování s hennou na dlani a dělat mehendi na zápěstí.

Zvláštní pozornost je věnována i hodnotě použitého obrazu. Co henna tetování na ruce jsou dnes populární? Zvolte 4 z nich.

 • Vzory. Význam osobního štěstí, lásky nebo romantického vztahu.
 • Lotus Květina této krásné rostliny je aplikována těmi, kteří potřebují štěstí v podnikání.
 • Sova. Symbol moudrosti, poukazuje na duševní vlastnosti svého držitele.
 • Dream catcher Předpokládá se, že chrání proti zlým duchům a chrání před poškozením a zlem.

Mehendi bílá henna vypadá zvláště stylově, takové ozdoby často přitahují dívky a mladé dámy. Dnes je velmi módní udělat kresby s bílou hennou na dívčí ruce, symbolizuje čistotu, proto takové vzory často používají nevěsty.

Malování mehendi pěšky

Henna tetování na nohou jsou vyrobena nejen ženami, ale i muži. A navzdory skutečnosti, že takové vzory jsou často skryty pod šaty, zvláštní pozornost je věnována také významu použitých vzorů.

V tomto případě není důležitý ani samotný vzor, ​​ale oblast nohou, na kterou se používá, protože má určitý význam.

Co znamenají tato místa?

 • Levá noha. Ozdoba na levé noze říká, že člověk hledá své místo v životě.
 • Pravá noha. Vzor na pravé noze označuje jistotu a odhodlání.
 • Levá noha. Vzor na tomto místě znamená, že člověk nemá dostatečnou pozornost.
 • Pravá noha. Obraz na tomto webu znamená sobecké sklony.

Maloval mehendi na těle

Je možné kreslit mehendi nejen na pažích a nohách, henna nápisy vypadají krásně na jiných částech těla. Například to vypadá velmi elegantně tetování s hennou na krku, zvláště pokud to není jisté vzory, ale jednoduché a zároveň stylové vzory.

Dívky často vybírají malé tetování v arabském nebo indickém stylu, kde je kladen důraz na květinové motivy a tekoucí vzory. Někdy se pro tyto účely používá bílá henna pro mehendi, ale hlavně pro zvláštní případy.

Také často malované záda, břicho a hrudi, která vypadá velmi elegantně. V síti najdete velké množství fotografií a videí s nejrůznějšími možnostmi náčrtu dočasných tetování.

Malované mehendi pro muže

Zástupci silnějšího pohlaví nejsou také ochotni zdobit své tělo původními vzory a dělat mehendi doma. A pokud je pro chlapce snadné vybrat kresbu, pak není pro chlápka tak snadné vybrat vhodný ornament.

Pánské kresby henny by neměly být květinově-sentimentální - to jsou ženy varianty. Například, pokud chcete nakreslit rukáv s hennou, pak je lepší udělat volbu ve prospěch abstraktní kompozice s jasnými liniemi.

To jsou ruce, které jsou nejčastěji vybírány muži, aby se henna tetování. Méně často - nohy, záda, ramena a předloktí. Také silnější sex preferuje vyhnout se malým vzorem, správně věřit, že mužské tetování by mělo být velké velikosti.

Doporučení pro odolnost mehendi

Uvažovali jsme o tom, jak vytvořit mehendi, ale aby výkres zůstal jasný a jasnější déle, je třeba se o něj pečlivě starat. A aby se prodloužil život dočasného tetování, je důležité dodržovat určitá pravidla.

Na této radě vám pomůžeme.

 • Chcete-li udržet skicu lépe - posypeme pokožkou sprej na vlasy a stlačte film.
 • Do hodiny po aplikaci vzorku navlhčete roztokem citronové šťávy a cukru v poměru 2: 1 - to je nezbytné pro lepší absorpci pigmentů.
 • Zatímco tetování bude suché - držte jej na slunci, barva bude více nasycená.
 • Po odstranění přebytečné inkoustové pasty z pokožky otřete obraz mandlovým, eukalyptovým nebo sezamovým olejem - to dá vzorku intenzitu.
 • Zatímco mehendi bude na těle - zdržet se návštěvy lázně, sauny a bazénu.
 • Tattoo neumývejte mýdlem (opláchněte vodou), netříkejte jej, nepoužívejte těsné oblečení a nevzdávejte horkou lázeň (pouze sprchový kout), jinak bude obraz mnohem rychlejší.
 • Nezneužívejte fyzickou námahu - pocení bolí tetování.
 • Před vodou postupujte na ochranu ozdobným olejem. Pouze ne vaseline - minerály přítomné v jeho složení jsou škodlivé tetování.
 • Je lepší vyjmout vysušenou pastu z kůže s tupou stranou nože nebo ji otřít kapesníkem.
 • Obraz vysuší za hodinu, ale pro trvalý účinek je lepší jej několik hodin sušit. V ideálním případě můžete večer připravit tetování a nechat přes noc vysušit.
 • Pro jasnost mehendi se doporučuje každý den otřít olivovým olejem.
 • Henna pasta může být zmrazená v těsně uzavřeném obalu - může být skladována po dobu 3 měsíců. Když je barva potřebná, rychle se rozmrazí, ale nemůže být znovu zmražena.

A nakonec: Pokud nechcete připravit pastu na dočasné tetování s vlastními rukama nebo z nějakého důvodu nemůžete koupit suchou hennu prášek - stačí objednat hotové barvy na internetu. Jedna trubka vám stačí s několika vzory.

Pro Více Informací O Suché Vlasy