logo

Vyčistěte si hřeben - nic jednoduššího

Časem se na každé kartáčce na vlasy objevují znečištění - prach, mastný nálet, zbytky pěn, laky a jiné prostředky. Její pravidelné čištění je důležitým krokem v oblasti hygieny. Pokud to zanedbáte, vlasy i po umytí budou vypadat neuspořádané.

Proč čistěte kartáč na vlasy

Prach, mastnoty vylučované pokožkou hlavy, vlasovými vločkami a jinými nečistotami zůstávají na hřebenu. Z toho všeho se musíte pravidelně zbavit. Pokud nečistíte hřeben 1-2 krát týdně, veškerá nečistota nahromaděná na něm přechází do čistých vlasů.

Kadeřnické štětce - nepostradatelný nástroj pro vytváření účesů a každodenní péči o vlasy

Druhy znečištění a jejich řešení

Každý typ znečištění je odstraněn v souladu s některými nuancemi:

  Pokud se potřebujete zbavit volných vlasů, které zůstaly na hřebenu, zapletené mezi zuby a těsně přiléhající k nim, použijte nůžky na nehty, párátko, hřeben s ostrým držadlem. Toto by mělo být provedeno po každém česání. Pokud necháte vlasy hromadit, mikroby se množí na povrchu hřebenu, protože pro ně je příznivé prostředí.

Vlasový kartáč lze vyčistit hřebenem s dlouhou rukojetí.

Péče na holení - Univerzální čisticí prostředek pro všechny vlasové kartáčky

Bakterie se množí v mastném plaku, proto je třeba čistit štětiny, používejte dezinfekční prostředky, například peroxid vodíku

Metody čištění

Pro každý materiál si musíte zvolit svou vlastní metodu čištění, aby se nejen vypořádali s kontaminanty a zabránili jejich vzhledu, ale také aby nepoškodili hřeben. Na prodej najdete kovové, plastové, dřevěné kartáče, masážní hřebeny, hřebenatky.

Dřevěné kartáčky by měly být čisté opatrně, protože nemají rádi vlhkost.

Způsoby čištění dřevěných kartáčů na vlasy

Dřevo - nejpřirozenější materiál používaný pro výrobu hřebene, který nemá rád vlhkost. Proto je vhodné, aby byl hřeben vyčištěn, jsou vhodné tyto metody, ve kterých je přítomna voda ve velmi malých množstvích. A je to lepší bez ní. Pro toto použití:

 1. Vlhký tampón navlhčete ve vybraném nástroji.
 2. Utřete z každé strany dřevěné zuby a zbytek povrchu výrobku. Tekutiny na bázi alkoholu rozpouštějí prach a mastnoty čištěním hřebene. Kromě tampónu můžete použít bavlněný tampon: pronikne do všech těžko dostupných míst.

Dřevěné kartáče jsou čištěny alkoholem nebo vodkou

Jak umýt plastový hřeben

Plast je jedním z nejvíce odolných vůči fyzikálním a chemickým vlivům materiálů. Proto při čištění používají nejen agenti obsahující alkohol, ale i agresivnější látky. Kadeřnice z čistých vlasů s rukama nebo s párátkem. Pak se zbavte částic tuku vylučovaného skalpem, stejně jako prach, který se na ně drží. To se děje několika způsoby:

 1. Použijte roztok se šamponem: v polovině sklenice teplé vody, zředte čajovou lžičku šamponu, vložte do něj hřeben po dobu 30 minut a poté produkt vypláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Připravte mýdlový roztok s amoniakem: rozpusťte tekuté mýdlo v teplé vodě (1 lžička na pohár) a přidejte malé množství amoniaku. Poté se hřeben umístí do výsledného produktu po dobu půl hodiny a poté se promyje čistou vodou.

Řešení z tekutého mýdla a čpavku - dobré čistící činidlo pro plastový hřeben

Kashitsa ze sody a vody horsho odstraňuje nečistoty z kartáčů na vlasy

Plastová kartáč na vlasy se čistí mýdlovou vodou, soda a další prostředky.

Použití roztoku z bělidla nebo peroxidu vodíku je také dezinfekce. Proto je metoda účinná v přítomnosti parazitů pokožky hlavy, například vší.

Video: jak čistit štětcem s pečenou sóji

Čištění kovového hřebene

Suché prášky - kuchyňské nebo dokonce i mycí - jsou vhodné pro čištění kovových kartáčů. Poměrně odlišné způsoby, jak je používat:

 1. Použití čisticího prášku na kuchyňské povrchy (PemoLux, Biolan, Pemoxol): trochu namočte výrobek na mokrou zubní kartáček a vyčistěte hřeben s výslednou pastou, dokud nečistota neopustí kov. Takové prášky jsou složeny z agresivních složek, které jsou zaměřeny na úplné odstranění tuku. Důkladně opláchněte čistící kartáč s tekoucí vodou a osušte ji ručníkem nebo ručníkem.
 2. Prací prostředek (1,5 lž.) Zředte poloviční sklenici vody a ponechte hřeben v takovém roztoku po dobu půl hodiny. Potom opláchněte vodou a důkladně osušte.

Kov je materiál, na který není lhostejná rez, a proto nemůže zůstat mokrý žádným způsobem: hřeben je beznadějně zhoršen.

Kov na kartáč na vlasy vyžaduje důkladné vyschnutí po čištění

Péče o výrobek s přirozeným zubem štětin

Přírodní štětiny jsou stejné vlasy, a proto je můžete umýt šamponem:

 1. Po vyčištění štětce ze zbývajících vlasů rozdělte šampon po celé štětině.
 2. Nechejte 10-15 minut.
 3. Umístěte do sklenice teplé vody a použijte plastový hřeben nebo kartáček na zuby, abyste odstranili šampon a veškerou nečistotu ze štětin, která s ní snadno zmizí.
 4. Opláchněte hřeben pod kohoutkem a nechte na ručník, dokud není zcela suchý.

Doporučuje se vysoušet štětcem jen štětcem nahoru. Jiné pozice mohou deformovat.

Přírodní štětiny se snadno čistí šamponem

Jak čistit masážní hřeben

Masáž nazývaná objemové kartáčky na vlasy, jejichž zuby jsou pevně uchyceny v gumové nebo nylonové vložce. Tyto výrobky mají složitý tvar. Čištění není vždy vhodné.

 1. Špachtle nebo ruce kartáč hřeben z vlasů zbývajících na něm. Můžete také použít plastový hřeben, kartáček na zuby nebo dokonce jiný masážní hřeben.
 2. Připravujeme čisticí roztok: v 1 litru teplé vody zředíme 3 polévkové lžíce. l 9 procent octa, přidejte 2 lžíce. l šampon, důkladně promíchejte, až se vytvoří dostatečná pěna.
 3. Zpracováváme je výrobkem. Nemáříme: lepidlo, na kterém je zasazeno gumové zuby, netoleruje ponoření do vody a dokonce je téměř nemožné vylévat z vnitřního prostoru hřebene.
 4. Opláchněte čistou vodou a nechte vyschnout.

Pro masážní hřeben použijte jiné řešení:

 1. V 1 litru vody přidejte 2 polévkové lžíce. l šampon, 1 lžička. peroxid vodíku a amoniak.
 2. Výsledný nástroj otírá znečištění.
 3. Omyjte a nechte na vzduchu až do úplného vyschnutí.

Masážní hřebeny nelze namočit ve vodě.

V každém čistícím roztoku pro česání můžete přidat několik kapek esenciálního oleje nebo jejich směs, abyste získali příjemnou vůni. Vhodné oleje z grapefruitu, bergamotu, citronu.

Esenciální oleje dávají hřebíčku příjemnou vůni po umytí

Vzhledem k tomu, že není možné namočit kartáč na baterie, ale musíte je pravidelně umývat, můžete použít jednoduchý způsob: vytáhněte baterie a odstraňte nečistoty ze zubů starým zubním kartáčem s mycím prostředkem na mytí nádobí. Zřídka to musíte udělat, po každém použití musíte odstranit všechny chloupky.

Před čištěním elektrického kartáče odstraňte baterie.

Jak čistit kulatý hřeben

 1. Zbavte se vlasů párátkem.
 2. Připravte jedno z výše uvedených řešení.
 3. Ponořte do ní hřeben v době uvedené v pokynech.
 4. Dostáváme, my myjeme, my vyschneme.

Kulatá kartáč na vlasy, stejně jako všichni ostatní, potřebuje čištění.

Video: jak čistit vlasy a nečistoty z hřebene pomocí depilačního krému

Pravidla péče o vlasy

Existuje několik základních doporučení pro péči o hřeben:

 1. Čistěte výrobky nejméně jednou týdně.
 2. Neotřižte zuby moc nebo jejich připevnění k rámu: můžete je jen zlomit.
 3. Dobré vyschnutí hřebene po čištění je důležitou podmínkou dlouhodobého používání kadeřnického nástroje.
 4. Chcete-li se zbavit vlasů na kartáč pokaždé po použití.
 5. Každé 3 nebo 4 měsíce na změnu hřebene.
 6. Takže štětec nebo hřeben, který s sebou vždy nesete, neztrácejí svůj tvar a nepřitahují nadbytečnou špínu - získávejte pro ně ochranný kryt.

Kryt pomůže zachovat tvar hřebene a ochrání ho před nečistotami

Dodržujte pravidla péče o kartáčky a řádně je vyčistěte. Vyberte metodu podle typu a materiálu produktu. Takže vaše vlasy budou svítit novou silou, prach a nečistoty z neupravených kartáčů se na nich neusadí.

Jak čistit štětec z vlasů a špíny?

Hřeben nepoužívá kromě plešatosti. Podle stavu subjektu je možné posoudit zdraví vlasů: spadají, jak se tuk nachází, jsou zde lupiny. Toto příslušenství potřebuje hygienu, protože se velmi rychle znečišťuje a použití špinavého hřebene způsobuje zhoršení vlasů a pokožky hlavy (a to ani není to příjemný pohled).

Pinzety a čisticí prostředky vám umožní rychle a efektivně vyčistit hřeben doma. Jaké metody pro jaký typ hřebene je nejlepší, přečtěte si náš článek.

Přípravná fáze

Před odstraněním plaku se musíte zbavit vlasů zapletených do zubů nebo štětin. Existuje několik způsobů:

 • prostě je odložte;
 • použijte párátko, pin nebo jehlu;
 • zvednout pomocí pinzety;
 • řez nůžkami.

Oblast, jak je možné odstranit co nejvyšší možné množství vlasů, přejděte k odstranění plaku. Metody čištění jsou rozděleny podle formy a typu materiálu, z něhož je předmět vyroben.

Strom

Chcete-li čistit hřeben, musíte správně vybrat prací prostředek. Mělo by nejen efektivně odstraňovat nečistoty, ale také nepoškodit strukturu materiálu, udržet je hygienicky bezpečné.

Dřevěné hřebeny jsou užitečné pro pokožku hlavy a vlasy, ale přírodní materiál se zhoršuje rychleji než ostatní. Co a jak správně vyčistit dřevěný hřeben:

 1. S pomocí alkoholu. Čistá látka nebo produkt obsahující alkohol, jako vodka, to udělá. K čištění budete potřebovat bavlněnou podložku. Navlhčete v alkoholu a jemně otřete zuby hřebene. Látka rozpouští mazu a dobře přilne prach.
 2. Mokré utírání. Vezměte hygienické nebo antibakteriální mokré ubrousky a protřete je do řádků mezi řádky.

Tip! Nepoužívejte dřevěné předměty dlouho ve vodě. Z tohoto stromu se začíná odlupovat, což vede k poškození výrobku. V ideálním případě se používá pouze suché čištění.

Plastové

Plast je odolnější vůči agresivním látkám, ale je náchylný k mechanickému poškození. Dávejte pozor, aby nedošlo k poškrábání, z čehož bude mnohem těžší odstranit nečistoty.

První způsob čištění plastového výrobku:

 1. Ohřívejte malé množství vody.
 2. Malý šampon rozpusťte v kontejneru s teplou vodou.
 3. Třepe se za vzniku pěny.
 4. Přidejte 1 lžičku, pokud si přejete. amoniaku, aby se zvýšil účinek detergentu.
 5. Namočte špinavý hřeben do roztoku po dobu 1 hodiny.
 6. Odstraňte a opláchněte pod tekoucí vodou.

Jak umýt špinavý plast s pečící sódy:

 1. Vezměte starou zubní kartáček.
 2. Používejte sódu na pečení.
 3. Je možné mírně navlhčit kartáč vodou.
 4. Kartáč špinavé oblasti hřebenu.
 5. Opláchněte v teplé vodě.

Pokud potřebujete dezinfikovat hřeben, metoda bělení provede:

 1. Bělidlo rozpusťte ve vodě v poměru 9: 1.
 2. Ponořte špinavý předmět do roztoku a nechte ho zapnutý nejméně po dobu jedné hodiny.
 3. Po dezinfekci důkladně opláchněte hřeben v teplé tekoucí vodě.
 4. Řešení bělidla nejen zbaví nečistot, ale také zabíjí houby, vši.

Kov

Kov zůstává velmi oblíbeným materiálem pro hřebeny. Výrobci se snažili minimalizovat poškození vlasů, zejména použít speciální nátěr. Jeho trvanlivost určuje životnost výrobku. Při čištění je ochranný povlak přednostně nepoškozen.

Pokud jsou zuby hřebene jednoduše kovové, je důležité důkladně vyschnout příslušenství po umytí, jinak se zhorší.

Jak čistit železný hřeben:

 1. První metodou je prací prášek. Prostředky rychle rozpouští nahromaděný tuk. Naneste malé malé množství prášku do kartáčku na zuby a odtlačte ho, pak opláchněte a vysušte hřeben.
 2. Prášek rozpusťte v teplé vodě a ponořte jej tam. Počkejte 1 hodinu, let sestoupí. Opláchněte a vysušte.

Přírodní štětiny

Toto příslušenství rovnoměrně rozděluje tuk přes vlasy, což pomáhá vyhnout se suchým koncům. Z přírodních strnišťových vlasů není elektrizováno. Pokud však dlouhou dobu neodstraníte vlasy, bude téměř nemožné je odhalit. Pokud štětce přírodní štětiny příliš aktivně, je snadno oddělené od základny spolu s vlasy a nečistotami.

Jak čistit hřeben štětin:

 1. Nejdříve vyčistěte strniště od vlasů. Pro tento účel použijte hřeben nebo tvrdší kartáč.
 2. Použijte rovnoměrný šampon na mytí vlasů.
 3. Počkejte 10 minut.
 4. Opláchněte a nechte uschnout.

Tip! Suché hřebeny osušte tak, aby se nedeformovaly.

Další způsob čištění přirozených štětin doma:

 1. Připravte roztok: na litr vody 3 lžíce. šamponu a 5 kapek čpavku.
 2. Namočte štětiny do roztoku.
 3. Neponechávejte déle než 10 minut, abyste zabránili odlupování štětin.
 4. Pokud je to nutné, jděte na kartáč měkkým hadříkem nebo houbičkou.
 5. Opláchněte a vysušte.

Jak čistit masáž, kartáčování a hřebenatka

Každá forma má své vlastní zvláštnosti čištění. Například mezi zuby hřebenu se nachází mnoho mazu a je obtížné jej odstranit. A v kartáčích kartáčování a masáží se hromadí mnoho vlasů a je obtížné je vytáhnout.

Tipy pro čištění hřebíků různých tvarů:

 1. Masážní hřeben nelze často navlhčit, jinak se základna vypne.
 2. Po umytí by měl být hřeben vysušen. Větrná kůra, která má zůstat ve vzduchu. Masáž a kartáčování by měly být důkladně protřepány, uvolňovány z vlhkosti, pak skvrnit s ručníkem, používat vysoušeč vlasů nebo dát sklenici nebo džbán s hlavou nahoru, aby zuby mohly vyschnout ve vzduchu.
 3. Kulatý kartáč nelze vyčistit bez šponky nebo pinzety. Někdy jsou vlasy na základně natočeny tak, že je třeba stříhat nožkami. Abyste tomu předešli, odstraňte z každé zuby zuby po každém vycpání.
 4. Je vhodné čistit hřeben kartáčkem na zuby. Pokud se mezi zuby nahromadíte tuky, otřete mezery s bavlněnými pupeny navlhčenými v čistícím prostředku.
 5. Hřeben je dovoleno vařit (pouze ne dřevěné). Nečistí pouze, ale také dezinfikuje.

Doporučení

Několik tipů a triků o výběru a použití hřebenů:

 1. Příslušenství je vybráno pro typ vlasů. Pokud je položka špatně zvednutá, vlasy vypadnou, skalp se rychleji znečišťuje. Výsledkem je, že se kartáč na vlasy zkazí rychleji. Dřevěné hřebeny jsou vhodné pro husté vlasy. Pro suché fit přírodní štětiny.
 2. Trochu trik: Před zčesáváním vlasů si vezměte vlhký hadřík a vytáhněte jej přes zuby. Takže všechny ztracené vlasy zůstanou na ubrousku a po česání budou snadno odstranitelné. Ubrousky s alkoholem nejsou vhodné, jsou špatné pro stav vlasů. Vhodné pro děti nebo s termální vodou.
 3. Pokud jsou vlasy krátké, musíte hřeben kartáčovat jednou za 2 týdny, pokud máte dlouhé vlasy - jednou za 7 dní.
 4. Je žádoucí odstranit vlasy po každém česání.
 5. Abyste získali méně vlasů v hřebenu, začněte se vyčesávat od špiček a postupně se zvedají k kořenům. Takže vypadají vlasy mnohem méně.
 6. Stylové výrobky přispívají k přilnutí nečistot. Měli byste okamžitě umýt hřeben po vytvoření vlasů lakem nebo gelem.
 7. Pokud nečistíte příslušenství, může začít s formováním.
 8. Každý člověk by měl mít svůj osobní hřeben.
 9. Dříve nebo později se každá kartáč na vlasy stává zbytečným. Vyměňte položku by měla být alespoň jednou za rok.

Pro krásu a zdraví vlasů není nic lepšího než přírodní kosmetika a čistý hřeben. Vyberte si typ hygieny podle typu vlasů a nezapomeňte časem odstranit nečistoty a prašné nánosy.

Jak čistit a umýt vlasovou kartáč doma?

Existují různé způsoby, jak si kartáč na vlasy a nečistoty. Odlišují se podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Pravidelné čištění přístroje je nezbytné nejen pro profesionální kadeřníky. Udržování hygieny je jedním z hlavních pravidel domácí péče o vlasy, aby byly zdravé a krásné.

Proč potřebuji kartáč na vlasy?

Několik hodin po šamponování začne hromadit mastnotu u kořenů vlasů. Také na vlasu se hromadí hodně prachu, který se vznáší ve vzduchu, obzvlášť si všimněte obyvatel měst.

Chcete-li uklidit jeho vzhled, osoba používá hřeben několikrát během dne. Výsledkem je, že se na zubech rychle nahromadí prach, kožní mastnota, malé částice nečistot a mrtvé kožní vločky a uvolněné vlasy zůstávají snadno na masážních kartáčcích s širokým povrchem.

Je spíše nepříjemné vybírat špinavé předměty a používat je, navíc, pokud vyčistíte prameny takovým nástrojem, budou se mnohem rychleji znečištěné.

Mycí hřebeny jsou nezbytným hygienickým opatřením, které umožní, aby hlava zůstala čerstvá. Vyberte správný hřeben je velmi důležité, musíte se zaměřit na typ a strukturu vlasů. A tak, aby zakoupený nástroj zůstal vždy bezpečný a zdravý, musíte se naučit, jak se o něj pečlivě starat, jak čistit a jak ho vysušit.

Jak čistit plastový hřeben?

Plastové hřebeny jsou levné a jsou poměrně snadno čistitelné. Plast - materiál, který se snadno čistí a nepoškozuje z vody.

Zde je postup, jak umýt produkt:

 • vložte do nádrže na vodu o teplotě 40-45 ° C a rozpusťte v ní malý šampon;
 • snižte hřeben do vody a držte jej asi půl hodiny;
 • čistěte a vyčistěte změkčené nečistoty starou zubní kartáčem.

Tip! Pokud má hřeben silnou vrstvu špíny, můžete do šamponu přidávat kapalný čpavek v poměru 1 polévková lžička. na 1 l vody. Pomůže účinněji rozpouštět kožní mazu.

Můžete také používat pravidelnou sódu na pečení. Kartáč na vlasy je navlhčen, posypán sodou, když je mokrý. Dále by měl být znečištěn malým štětcem. Je nutné pečlivě třít, protože soda patří k abrazivním látkám. Pokud budete plast tahat těžkými pohyby, může se jeho povrch zhoršit.

Chcete-li nástroj rychle čistit a nepoškozovat čas, můžete provést postup pod kohoutkem pod tekoucí vodou.

Po umytí by měl být hřeben osušen, nebo ho nechat vyschnout přirozeně, vodorovně. Mokrý výrobek nelze ukládat v pouzdře ani v uzavřené skříni.

Jak čistit masážní hřeben?

Masážní kartáče dokonale zabraňují vypadávání vlasů. Při jejich pravidelném užívání dochází k stimulaci krevního oběhu a krvácení do vlasových folikulů. Pomáhá jim získat více živin a silnější.

"Slabým bodem" masáží je to, že se na nich hromadí velké množství ztracených vlasů, a pokud nejsou pravidelně odstraňovány, může se vytvořit spíše hustá vrstva chloupků smíchaná s prachem a nečistotami.

Kolem zubů masážního kartáčku se obvykle akumuluje bílá-šedá patina. Jedná se o tuk vylučovaný pokožkou hlavy. V něm se aktivně pěstují patogenní mikroorganismy.

Masážní kartáč můžete rychle vyčistit roztoky obsahujícími mýdlo nebo alkohol. Massazhku by měl být namočený v poměrně horké, 41-43 ° C, s přidáním velkého množství šamponu po dobu nejméně jedné hodiny. Později jsou zuby očistěny zubním kartáčem, bavlněným tamponem nebo vatovým tampónem.

Masážka musí být dobře vysušená, takže uvnitř není žádná vlhkost.

Pozor! Je-li rám kartáče z nelakovaného dřeva, znamená to, že nemůže být namočený. V tomto případě je třeba zuby očistit roztoky obsahujícími alkohol, čistý alkohol nebo aceton.

Kartáč kartáčování kartáčkem

Brashing je kulatý hřeben s kovovými zuby. Snadno si uchovává ztracené vlasy, ale může být obtížné je odstranit, těžší než masáž nebo plochý plastový hřeben. Úkol můžete zmírnit pomocí párátka.

Poté je třeba připravit následující roztok: pro 2 litry vody vezměte 30 ml šamponu, 1 lžičku vody. amoniaku a 1 polévkové lžíce. l peroxid vodíku. V této kapalině je kartáč namočen po dobu 30-40 minut, poté ho opláchněte a vysušte.

Silně utěsněná nečistota je odstraněna kartáčkem na zuby nebo malým štětcem pro domácnost se syntetickými štětinami.

Kartáčování trvá déle, protože hřeben je poměrně objemný.

Další možností - namáčení v roztoku sódy. Na 1 litr vody rozpusťte 2 polévkové lžíce. l soda do pečiva. Není nutné třepat stroužky sodou, jeho funkcí je rozpustit nečistotu.

Stejně jako u jiných výrobků vyžaduje kartáčování dobré sušení.

Čištění kovových hřebenů

Kovové hřebeny se doporučují majitelům silných a zdravých vlasů. Slabé a suché, mohou se zamotat, přitisknout a roztrhat.

Také nemůžete použít kovový hřeben, pokud má poškozené zuby.

Zde jsou některé způsoby čištění znečištění:

 • jakýkoliv suchý prací prášek určený pro kuchyň a koupelnu bude fungovat dobře. Takové činidla dokonale odmašťují a dezinfikují, rozpouští sebum bez stopy;
 • Hrst saponátu by měl být zředěn v kontejnerech s horkou vodou a namočit hřeben po dobu jedné a půl hodiny. Potom vyčistěte prostor mezi zuby a opláchněte tekoucí vodou.

Tip! Kromě pracího prášku pro namáčení můžete použít jakýkoliv čistící prostředek: šampon, tekuté mýdlo, sprchový gel. Čištění probíhá v důsledku obsahu povrchově aktivních látek - povrchově aktivních látek, které rozpouštějí nečistoty a mastnoty.

Kovové výrobky jsou na nich náchylné, takže po umytí musí být důkladně otřeny.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

K čištění dřevěného hřebene doma a nedochází k jeho poškození, musíte vědět, že namáčení dřevěných výrobků v teplé vodě je vyloučeno. Věc může být deformována a popraskaná po vysušení. Poté se buď stane nepoužitelným, nebo strom začne trhat a přitisknout si vlasy.

Čištění lze provádět suché nebo mokré.

Suchý způsob zahrnuje čištění zubů bavlněným tamponem navlhčeným roztokem obsahujícím alkohol. To pomůže vyrovnat se s nahromaděním prachu a kožního mazu. Dokonce i obvyklý léčebný alkohol, nebo trojitý kolín.

Při mytí mokrou metodou je třeba hřeben rychle čistit pod tekoucí vodou štětcem pomocí šamponu nebo toaletního mýdla, poté je třeba jej osušit a sušit na čerstvém vzduchu.

Existuje také expresní metoda: výrobek by měl být čištěn vlhkými ubrousky, s výhodou s dezinfekčním účinkem.

Použití dřevěných hřebenů může být doporučeno majitelům vlasů jakéhokoli druhu, jak suchého, tak mastného. Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, nezpůsobuje alergie, neelekturuje prameny.

Čištění výrobků s přírodními štětinami

Hřebeny s přírodními štětinami jsou velmi opatrně ošetřovány prameny, nerozrušujte je a nezaměňujte je. Doporučují se pro suché vlasy, které jsou náchylné k průřezu. Jejich cena je vyšší než u plastů a kovových výrobků, proto je potřeba speciální péče.

Zde je návod, jak kartáčovat přírodní kartáč štětin:

 • nejprve odstraňte z ní zbývající vlasy;
 • pak jej navlhčete vodou a roztírejte šampon nad štětinami;
  počkejte 15 minut;
 • kartáčte štětiny starým zubním kartáčem;
 • důkladně opláchněte.

Je vhodné odstranit vlasy zapletené z hřebenu s pravidelným párátkem a štětiny můžete čistit kartáčkem pro domácnost. Tento štětec by měl být používán pouze k čištění hřebene.

Pokud je položka vyrobena z prasečích štětin, měla by být pravidelně promyta 2 krát týdně. Výrobky vyrobené z konopných vláken nebo balení se tak rychle nečistí. Majitelé mastných vlasů je lepší koupit hřeben nejen z přírodních, ale z umělých štětin. Bude to méně špinavé, vydrží déle a můžete ji očistit stejně jako šampon.

Pozor! Kartáče s přírodními štětinami nelze namočit v roztoku s amoniakem. Pro praní můžete použít pouze šampon nebo nádobí.

K sušení výrobků s přírodními štětinami je nutno přísně v poloze se štětinou, aby nedošlo k jejich deformaci.

Jak čistit různé typy hřebenů (video)

Jak dezinfikovat hřeben?

Na špinavém hřebenu se hromadí velké množství patogenů a bakterií. Mohou způsobit záněty na pokožce hlavy.

Kromě toho, hřebeny - častý způsob přenosu vši a jejich nití od člověka k člověku. Aby se zabránilo takovým potížím, je česání důležité nejen pro čištění, ale i dezinfekci. Dezinfekční ošetření zajišťuje zničení patogenů.

Můžete jej utratit následujícími způsoby:

 • zředěnou bělost v teplé vodě v poměru 9: 1. Namočte hřeben v tomto roztoku na 1 hodinu, opláchněte tekoucí vodou a vysušte;
 • připravte roztok vody a chlorhexidinu, promíchejte je rovnoměrně. Doba namáčení není delší než jeden a půl hodiny;
 • Připravte roztok 3% peroxidu vodíku a vařené vody ve stejném poměru, namočte hřeben po dobu 1 hodiny.

Dezinfekce by se měla provádět jednou za 3 až 4 týdny. Pokud jste alergičtí na určitou složku roztoku, jako je bělost, měli byste zvolit jiný vhodný recept pro sebe.

Kartáče, které jsou umístěny na měkkém podkladu, by měly být velmi pečlivě omyty.

Pozor! Pokud se některý z rodinných příslušníků nakazil všemi, měli byste očistit všechny hřebeny v domě a okamžitě je dezinfikovat. Také by se měly zacházet se všemi vlasy.

Doporučení pro použití a péči

Aby byly hřebeny vždy čisté a neztratily svou prezentaci, měli byste dodržovat následující doporučení:

 • je nutné výrobky čistit týdenně, aniž byste čekali, dokud se na hřebíčku nevytvoří vrstva nečistot;
 • pokaždé po použití hřebenu byste měli od ní odstraňovat vlasy;
  po čištění a dezinfekci je nutné kvalitativně vysušit. Ve vlhkém prostředí se mikroby velmi rychle množí;
 • dokonce i nejpohodlnější a nejoblíbenější štětec by měl být měněn nejméně jednou za rok;
  Nástroje péče o vlasy patří do kategorie osobních prostředků, neměli byste jim dát používat cizince. Je žádoucí, aby každý člen rodiny měl svůj vlastní hřeben, a to i pro malé děti;
 • Dřevěné hřebeny by neměly být skladovány v místech s vysokou vlhkostí, například v koupelně.
 • Abyste vypadali vždy čistě, měli byste mít v kabelce malý hřeben a držet jej v kufříku, aby se tak rychle neznečistil. Musíte se o ni postarat stejně jako pro zbytek hřebene doma.
 • Doporučuje se, abyste si vlasy natřeli pouze suchým hřebenem. Mokré výrobky zvyšují riziko roztrhávání vlasů nebo roztržení jejich konců.

Hřeben čistíme: metodu zvolíme v závislosti na materiálu a tvaru výrobku

Hřeben - nepostradatelný hygienický předmět. Při kontaktu s jejími vlasy shromažďuje vše, co se na nich nahromadilo. Při příštím použití této části špíny se vrátí do vlasů a další vrstva se drží na zubech.

Pokud jej pravidelně a řádně umýváte, péče nebude způsobovat potíže a vaše vlasy budou chráněny před dalším kontaminací. Kartáčování hřebenů probíhá každé dva týdny s krátkými vlasy a každých sedm dní - dlouhá.

Způsobuje kontaminaci hřebenem

Tam jsou vždy nečistoty na pokožce hlavy a vlasy, které se hromadí mezi zuby v nepříjemné šedé patině.

Hřeben shromažďuje částice mrtvé pokožky a lupů, uvolněné vlasy a prach.

Kromě toho stylingové výrobky navíc ještě více lepí na zuby.

Co je to škodlivé nečistoty?

Použijte špinavý hřeben - vážně poškozujte vlasy.

 1. Za prvé, i dokonale umýt, okamžitě začínají vypadat špinavě.
 2. Zadruhé může dojít k infekci. Například seborrická dermatitida, která se může dostat na čelo nebo nos, přispívá k rozvoji mykózy, někdy plešatosti.

Kromě toho se hmyz, plíseň nebo houba mohou objevit v mrtvých částech.

Pro každý hřeben si vyčistíte

V každém domě se vždy nacházejí různé doplňky - hřebeny, kartáče, masážní hřebeny. Všichni vyžadují každodenní péči.

Jsou vyrobeny z různých materiálů: přírodní a umělé, v závislosti na tom a zvolit způsob praní.

Čištění každého hřebenu doma začíná odstraněním vlasů, které se na něm shromažďují: jsou ručně odstraněny.

Pokud se to nedá provést okamžitě, je nutné, aby se nahromaděná hmota vlasů ze základny zvedla s něčím ostrým: jehlu, párátku, háčku a nůžkami. Je lepší namočit vyschlé vlasy před teplem vodou s mýdlem.

Vyčistěte hřebeny štětcem, chcete-li barvit vlasy starým zubním kartáčem, speciálním čištěním hřebenů a kartáčováním.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

Pokud ještě musíte tento plátek umyt, musí být rychle a důkladně vysušen.

Čištění alkoholem

Dřevo je nejlépe ošetřeno alkoholem (vodka) s bavlněným tamponem. Každý hřebíček je pečlivě otřen ze všech stran, mění se tyčinky, když se špiní.

Mokré ubrousky

Je velmi výhodné umýt s vlhkými ubrousky: nejenom odstraní nečistoty, ale také dezinfikují povrch bez namočení dřeva.

Mytí kulatého hřebene

Vyprachování umytí není snadné: jde hlavně o vlasy a prach.

Roztok mýdla

Jakýkoliv prací prostředek se přidává do nádrže vodou, kartáč je navlhčen a otřen mezi zuby kartáčem. Nestříkejte moc.

Šampon, peroxid vodíku nebo amoniak

 • voda - litr;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • peroxid vodíku - 1 polévková lžíce. l;

Pokud není kryt štětce dřevěný, můžete štětcem namočit po dobu půl hodiny.

Sušička na vzduchu nebo vysoušeč vlasů.

Jak čistit masáž?

Odstraňuje prach a nečistoty z vlasů, ale také velmi rychle znečišťuje. Měl byste jej často umývat, ale neměli byste ho moc mokrý: základna může vypadnout.

Roztok mýdla

 • teplá voda - litr;
 • prací prostředek - 1 polévková lžíce. l;

Šampon s octem

 • teplá voda - 1 l;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • ocot 9% - 3 polévkové lžíce. l

Pokud se kartáč neohlíží vodou, můžete ji namočit po dobu 10 minut, než ji umyjete.

Tekuté mýdlo s amoniakem

 • teplá voda;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • tekuté mýdlo - 30 ml.

Amoniak lze nahradit 9% octem.

Soda ocet

Vyčistěte masážní kartáč vodou a octem, na zubní kartáček trochu soda a protřete ji mezi zuby. Nejprve je opláchněte octovou vodou a pak vyčistěte.

Opékaný vlasový hřeben z plastu

Nejjednodušší je péče o takový hřeben.

Šamponová pěna

 • šampon (nádobí) - 2 lžíce. l;
 • teplou vodu.

Beat až do pěnivosti, namočte 15 minut, umyjte štětcem.

Sóda na pečení

Pokud je nálet špatně umyt, soda přijde na záchranu. Tlumte kartáč ve vodě, ponořte ho do sody, očistěte jej mezi zuby, zejména na jeho základně.

Můžete si udělat silné roztoky sody v horké vodě a ponořit hřeben do něj po dobu 20 minut.

Šampon s kapalným amoniakem

 • voda;
 • šampon;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l

Hřeben vložte do roztoku po dobu 10 minut, vyčistěte a opláchněte.

Holicí pěna

Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších prostředků: pěna dobře odstraňuje kontaminující látky.

Po dobu 15 minut se pěna aplikuje na zuby a možná se ani nemusí vypláchnout: prostředek rozpustí špínu.

Pravidla pro rychlé čištění kovových hřebenů

Takové doplňky je možné omývat jakýmkoli způsobem, ale bezprostředně po zpracování musí být zcela vysušeny (mohou se rzi).

Čisticí prášek "Biolan"

Tento výrobek obsahuje látky, které rozkládají podkožní tuk, díky čemuž se vše čistí rychle a bez námahy.

Prací prášek

Zřeďte libovolný prášek, namočte hřeben po dobu jedné hodiny, omyjte štětcem a opláchněte v čisté vodě.

Sóda na pečení

Chcete-li třít zuby mokrý štětec s pečením soda.

Přírodní hřebeny štětin

Velmi užitečné příslušenství pro vlasy: rozděluje tuk po délce vlasů, což vám umožní vyhnout se suchým koncům; normalizuje stravu tím, že zlepšuje krevní oběh; neelektrizuje.

Ale takový hřeben je odolný pouze při pečlivém zacházení:

 • pokud na kartáč hromadíte spoustu vlasů, odstranění je bude problematické;
 • pokud vlasy příliš silně odstraníte, mohou štětiny zůstat ve vašich rukou;
 • pokud se štětiny ohýbají, rozbijí se.

Při nedbalé manipulaci se štětinami může dojít k ublížení: injekcí sami, zatlačte je pod hřebík.

Šampon s amoniakem

 • voda - litr;
 • šampon - 3 polévkové lžíce. l;
 • amoniak - 5 kapek.

Ponořte štětiny (ne celý štětec) do roztoku po dobu 10 minut, umyjte měkkým hadříkem nebo houbičkou. Ponořit na dlouhou dobu nemůže být: štětin může vypadnout.

Šampon by neměl obsahovat silikon. Suchá hromada dolů na vlhkém povrchu.

Jak se čistí hřeben s čpavkem a mycím prostředkem na mytí nádobí, je popsáno ve videu.

Jak dosáhnout absolutní čistoty?

 • Z času na čas musí být hřeben dezinfikován.
 • Někdy stačí jen otřít zuby alkoholem.
 • Můžete držet koncentrovaný roztok mýdla, nejméně však tři hodiny.
 • Hořčici lze vařit po dlouhou dobu (hodinu nebo déle).

Dostupné dezinfekční prostředky:

 • voda - 9 dílů;
 • bělidlo - 1 díl;
 • doba zpracování - 1 hodina.
 • voda - litr;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • doba expozice - 10 minut.

Pro velké objemy zpracování v prodeji existují speciální léky, které zcela zabíjejí bakterie - Alaminol, Aquaminol, Alpinol.

Vždy perfektní kartáč na vlasy

Čistota bude perfektní, pokud:

 • odstraňte vlasy po každém česání;
 • pravidelně opláchněte mýdlovou vodou;
 • často otřete dezinfekčními ubrousky;
 • neumožňujte jiným lidem, aby je používali;
 • nejméně jednou ročně.

Prach kombinovaný s kožním mazivem je vynikajícím prostředím pro vývoj bakterií, které způsobují onemocnění vlasů. Čistý hřeben ochrání vaše vlasy před infekcí.

Jak umyt štětec: rychlé cesty a prostředky

Čištění hřebene je nepostradatelným postupem pro udržení nástroje v provozním stavu. Čistý kartáč je předpokladem pro hygienu vlasů a pokožky hlavy. Kromě mechanického čištění pomocí párátků, kartáčů a mýdlové vody se doporučuje dezinfikovat, zvláště pokud několik lidí v domě používá hřeben. Výběr čistících a dezinfekčních prostředků závisí na materiálu, z něhož je přístroj vyroben. Budeme podrobněji analyzovat, jak umýt masážní hřeben z různých materiálů.

Proč čistěte kartáč na vlasy

Hřeben, jako zubní kartáček, je osobní nástroj, v němž zůstávají částice mazu, tuku, vlasů. Proto je odpověď na otázku, zda umýt hřeben, zřejmá.

Kromě toho, že vlasy jsou v pořádku, hřeben shromažďuje nadržené částice kůže, mrtvé vlasy, lak a barvu. Akumulovaná nečistota zůstává na nástroji. Pokud jej neumíte, částice nečistot s bakteriemi se vrátí do vlasů při příštím použití. To vyvolává lupy a plísňové onemocnění.

Jak často potřebuji vyčistit a měnit hřeben

Vlasové nástroje se čistí doma z prachu a mazu týdně. Pokud se nečistoty zvyšují rychleji, vyčistěte kartáč dvakrát týdně.

Čím častěji čistíte, tím lépe

Podmínky nahrazení závisejí na struktuře hřebene. Hřebeny z kovu a plastu se umýt snadněji a jsou dobře větrané. S řádnou péčí mohou sloužit roky. Dřevěné výrobky budou muset být častěji měněny, a to nejen z důvodu obtížnosti udržování hygieny, ale také z důvodu vzniklých mikrotrhlin, které poškozují strukturu vlasů.

Je obtížné umýt a dezinfikovat masážní hřebeny pomocí měkké podložky. Často zůstávají špinavé i po vodních procedurách s dezinfekčními prostředky. Nezapomeňte tyto nástroje měnit alespoň jednou za rok, lépe jednou za tři až čtyři měsíce.

Dávejte pozor. Nářadí po chorobách vlasů a vlasové pokožky nelze použít.

Metody čištění různých hřebenů

Volba metody kartáčování závisí na tvaru a materiálu nástroje. Hřebeny budou rychle vyčištěny a budete muset hrát s masáží a kulatým hřebenem.

Univerzálním prostředkem je holící pěna:

 1. Šířte pěnu nebo gel na celý povrch přístroje (zuby by neměly být viditelné).
 2. Nechte alespoň půl hodiny.
 3. Pěna omyjte a přístroj usušte.

Pokud je hřeben velmi špinavý, ponechte pěnu několik hodin nebo přes noc.

Pěnová lázeň pro hřebeny

Velké nahromadění špinavých částic vyvolává vývoj patogenů.

V tomto případě dezinfikujte hřeben:

 • činidlo obsahující alkohol;
 • vodka;
 • peroxid vodíku;
 • amoniak;
 • octové.

Navlhčete bavlněnou podložku a ošetřete zuby a jejich základnu. V pokročilých případech připravte vodní roztok a hřeben ponořte do něj několik hodin.

Způsoby čištění dřevěných kartáčů na vlasy

Dřevěné mušle se starají o vlasy a vypadají krásně. Nicméně dřevo je jemný materiál, který netoleruje nadměrnou vlhkost, vysokou teplotu a chemickou expozici.

Čištění dřevěného hřebene

Chcete-li zachovat atraktivní vzhled dřevěného hřebene, vyčistěte nečistoty z nářadí následujícím způsobem:

 1. Držte prsty vlasy.
 2. Navlhčete podložku z bavlny s jakýmkoli prostředkem na bázi alkoholu.
 3. Opatrně otřete základnu zubů, abyste zbavili bílých zbytků.
 4. Utírejte čistou látkou a nechte ji uschnout.

Nedoporučuje se umývat dřevěný nástroj a namočit ho v roztoku mýdla. Nečistota bude vypadat, ale hřeben bude praskat nebo jít ve vlnách.

Jak umýt plastový hřeben

Na rozdíl od dřeva, plast je nenáročný materiál, který dokáže odolat účinkům vlhkosti a dokonce i některých chemikáliích. Je možné umýt kartáč na vlasy z plastu pomocí mycího roztoku a amoniaku:

 1. Odstraňte vlasy od zubů.
 2. Nalijte teplou vodu do nádrže.
 3. Přidejte malý šampon.
 4. Nalijte lžíci amoniaku.
 5. Ponořte přístroj do roztoku.
 6. Držte půl hodiny.
 7. Odstraňte hřeben a opláchněte.

Pokud se po postupu objeví bílé zbytky, vyjměte ji starým zubním kartáčem.

Dobře se rozpouští mastné částice gel pro mytí nádobí. Aplikujte výrobek na zuby a protřete štětcem.

Rada Chcete-li odstranit suchou desku z častých zubů, použijte špachtle, jehlu, nůž.

Čištění kovového hřebene

Kov přežije rány, kartáčování, chemické působení. Nicméně je lepší nechat namočit kovový nástroj do kapaliny, jinak se vytvoří rzi.

Hřebec vyčistěte z kovu mokrou sodou:

 1. Do šálku nalijte prášek z prášku.
 2. Mokrá stará zubní kartáčka.
 3. Kartu ponořte do prášku.
 4. Vyčistěte a opláchněte přístroj.

Dalším prostředkem je prací prášek:

 1. Namočte granule do pasty.
 2. Aplikujte směs na zuby.
 3. Jemně protřepte zubní kartáček.
 4. Opláchněte pod kohoutkem.

Stará kontaminace může být namočená v roztoku mýdla:

 1. Přidejte čajovou lžičku prášku do sklenice vody.
 2. Umístěte hřeben dovnitř.
 3. Namočte půl hodiny a opláchněte.

Po provedení postupu utřete kov důkladně ubrouskem a nechte ji ve vzduchu.

Péče o výrobek s přirozeným zubem štětin

Přírodní vlněné kartáčky se doporučují pro rozšíření vlasů. Nástroje také potřebují pravidelné čištění.

Hřeben umyjte z přírodních štětin s šamponem nebo dětským mýdlem:

 1. Odstraňte zkroucené vlasy.
 2. Naneste šampon do vlasů.
 3. Jemně roztáhněte a protřepte prsty.
 4. Přidržte 15 minut a opláchněte.

Můžete štětiny nechat v roztoku mýdla po dobu několika hodin a potom vyprat a vysušit štětiny nahoru.

Jak čistit masážní hřeben

Masáž vlasů by měla být nejdříve důkladně vyčištěna z vlasů hřebenem nebo špičkou. Zvyšte hustou vrstvu vlasů ostrým koncem hřebene. Chmýří, zraněný kolem zubů, je vyčesán starou zubní kartáčem. Pak pokračujte v mytí:

 1. Naplňte nádobu kohoutem.
 2. Přidejte tři lžíce ovoce o obsahu 9%.
 3. Přidejte dvě lžíce šamponu.
 4. Ponořte zuby masáže do tekutiny po dobu pěti minut.
 5. Opláchněte a důkladně osušte.

Připravte další řešení:

 1. V litru vody přidejte dvě lžíce šamponu.
 2. Přidejte čajovou lžičku čpavku a peroxidu vodíku.
 3. Vyčistěte špinavé plochy hadříkem, bavlněným tamponem nebo kartáčem na zuby.
 4. Opláchněte a vysušte.

Masážní brusná vložka je dobrým místem pro vývoj formy, vši, houby, kozheedov. Doporučuje se proto pravidelně dezinfikovat přístroj slabým roztokem bělení:

 1. Smíchejte jednu část "bílosti" s devíti částmi vody.
 2. Ponořte zuby do kapaliny po dobu jedné hodiny.
 3. Opláchněte a vysušte.

Je lepší nechat polštář do tekutiny, protože je obtížné jej umýt zevnitř. Základnu lze jemně vyčistit starým zubním kartáčem nebo bavlněnou vložkou namočenou do výrobku.

Odmasťujte nečistoty z masáží

Rukojeti mohou být vyrobeny z kovu, dřeva nebo plastu. Vezměte na vědomí konečný materiál při výběru čistícího prostředku. Nepokládejte jemné části v kapalině reagenciemi.

Rada Drsný acetický zápach zabije aromatický silicový olej přidaný do roztoku.

Jak čistit kulatý hřeben

Chcete-li vyčistit kruhový kartáč, ozdobte si špachtle, salinem, šamponem a buďte trpěliví. Nečistoty jsou odstraněny v několika fázích:

 1. Uvolněte nástroj z vlasů ostrým předmětem.
 2. Otevřete kohoutek a vyplňte umyvadlo.
 3. Přidejte lžíce amoniaku, peroxidu vodíku a šamponu.
 4. Míchat a namočit hřeben v kapalině.
 5. Počkejte hodinu.
 6. Třeste zubní kartáček.
 7. Opláchněte pod kohoutkem.

Možná budete muset proceduru zopakovat, pokud přístroj nebyl delší dobu omyt.

Odstraňte hromadu, která je ucpaná na spodní části zubů, a pomozte hřebenu. Namočte hřeben a hněte jej ze spodu na špičky. Nepřehánějte to, jinak se zuby ohnou nebo se zlomí.

Jak čistit usměrňovač

Samostatným problémem jsou elektronické usměrňovače. Tato zařízení vypadají jako masáže, ve kterých každý hřebíček obsahuje topný článek. Při mokré práci je potřeba čistit gely a prášky kontraindikováno.

Usměrňovač lze umýt pouze měkkým hadříkem.

Jedinou možností čištění je tekutina na bázi alkoholu a bavlněný tampon. Vlhká vata a jemně vyčistěte každý hřebíček. Můžete také používat alkoholové ubrousky. Práce je dlouhá a monotónní. Nicméně, pokud nástroj nespustíte, postup je rychlý.

Chcete-li snadno odstranit nečistotu, zahřejte přístroj, odpojte jej a začněte čištění.

Jak se starat o hřebeny

Abyste museli dlouhý a bolestný hřeben hřebeny a špínu vymývat, postupujte podle pravidel nástrojů pro péči o vlasy:

 1. Odstraňte vlasy zubů po každém použití.
 2. Opláchněte nástroj po vyčesávání špinavých vlasů.
 3. Čistěte kartáček jednou týdně kartáčkem na zuby a kartáčem na mýdlo.
 4. Udržujte hřeben ve zvláštních případech.

Nákup pro každého člena rodiny oddělené hřebenatky a masáže je nezbytnou podmínkou pro čistotu a zdravé vlasy. Dodržujte hygienická pravidla, umyjte a vyměňujte štětce včas. To pomůže udržet nástroj v pracovním stavu, stejně jako udržet vlasy zdravé a krásné.

Jak čistit hřeben doma

Vlasy vyžadují každodenní kartáčování a tento proces vyžaduje použití speciálního kartáče. Častý provoz vede k znečištění příslušenství, což způsobuje rozumnou otázku: jak čistit hřeben od nečistot a plaku? Článek obsahuje užitečné tipy a doporučení, které pomohou vrátit čistotu a svěžest hygienické potřeby.

Hlavní nuance čištění

Je nutné pravidelně umýt hřeben na vlasy, nejméně 1 krát za 2 týdny. Prach, prach, částice tuku a kůže se hromadí na zubech nebo štětinách, což vyvolává vzhled nepříjemného pachu a přispívá k reprodukci patogenních mikroorganismů. Při častém používání špinavých doplňků se mohou vyvinout kožní onemocnění hlavy a rychlá kontaminace vlasů.

Před zahájením čištění zvolte správnou metodu a prostředky. Chcete-li to provést, nezapomeňte zvážit následující nuance:

 • tvar a typ příslušenství - kulatý, hřebenový, masážní atd.;
 • druh materiálu - kov, plast, dřevo;
 • výšku a tloušťku štětin nebo zubů, stejně jako jiné nuance.

Aby výsledek čištění byl trvanlivější, dodržujte základní pravidla péče o výrobek:

 • odstraňte vlasy po každém použití příslušenství;
 • pravidelně provádějí preventivní čištění;
 • po umytí vypláchněte produkt teplou vodou s malým přídavkem aromatického oleje;
 • pravidelně měnit kartáče na nové, aby se zabránilo kožním chorobám a poškození vlasů.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

Vlasové kartáče vyrobené z přírodních materiálů jsou dobře odděleny vlasy, nevytahujte je a nevyvolávají vzhled rozdělených konců. Nicméně, dřevěné hřebeny vyžadují řádný a pečlivý přístup k čištění.

Dřevěný kartáč nelze vyčistit agresivními chemikáliemi nebo brusnými materiály. Tím dojde k poškození ochranné vrstvy příslušenství a výrobek rychle ztratí své pozitivní vlastnosti.

Postup čištění:

 1. Pečlivě odstraňte vlasy a viditelné nečistoty.
 2. Navlhčete vatovou vložku v čistém alkoholu nebo v roztoku alkoholu.
 3. Dobře utřete všechny zuby, odstraňte zbytky plaku, mastnoty a pracích prostředků.
 4. Ujistěte se, že jste účinně zabránili kontaminaci a otřete produkt suchým hadříkem.
Nečistěte dřevěný hřeben pod tekoucí vodou. Výrobky ze dřeva jsou extrémně slabě snášenlivé vlhkosti a mohou ztratit svůj tvar nebo odlupovat.

Pravidla pro čištění plastových hřebenů

Plastikový výrobek můžete vyčistit doma s využitím dostupných prostředků. Jednoduchost péče je způsobena jednoduchostí materiálu a jeho odolností vůči vodě a neagresivním čisticím prostředkům.

Jak rychle a efektivně umýt plastový kartáč:

 1. Odstraňte vlasy z výrobku. Pro usnadnění procesu používejte pomocné nástroje - jehlu, párátka, nůžky apod.
 2. Připravte roztok - rozpusťte tekuté mýdlo nebo šampon v teplé vodě a přidejte 1 polévkovou lžíci. l amoniaku.
 3. Namočte příslušenství do výsledné kapaliny a nechte jej půl hodiny.
 4. Opláchněte hřeben pod tekoucí vodou, abyste zmyli zbytky nečistot a roztoku mýdla.
 5. Vysušte dobře papírovým ručníkem nebo přirozeným způsobem.

Nuance pro čištění kovového hřebene

Zvláštní přístup vyžaduje čištění štětce na kovové vlasy. Doplňky nejsou často používány moderními ženami a používají se hlavně k vytváření účesů nebo stylových kadeří. I přes vzácný provoz je důležité pravidelně umývat příslušenství.

Jak čistit kovový výrobek:

 1. Odstraňte všechny vlasy z příslušenství.
 2. Nalijte teplou vodu do malé nádoby a nalijte hromadu sody do desky.
 3. Vezměte starou zubní kartáčku, namočte ji ve vodě a poté pečlivě soda a celý produkt protřete, promyjete desku.
 4. Hřeben propláchněte v teplé vodě a čistý výrobek otřete suchým hadříkem nebo ubrouskem.
Po čištění kovového hřebene nezapomeňte jej vysušit, aniž by došlo k úbytku vlhkosti. Zanedbání tohoto doporučení povede k rezivění.

Kartový kartáč kartáčovaný

Kruhové hřebeny vyžadují zvláštní přístup k čištění, protože je extrémně obtížné vymýtit všechny zuby. Postup čištění příslušenství:

 1. Odstraňte vlasy z hřebíků. V této situaci se na záchranu dostane špička, pinzeta nebo jehla.
 2. Vezměte nádobu, ve které můžete produkt volně umístit.
 3. Připravte roztok kombinací šamponu, jedné lžíce amoniaku a peroxidu vodíku.
 4. Ve výsledné směsi namočte hřeben a nechte jej na hodinu. Po přiděleném čase vytřete výrobek starým zubním kartáčem, abyste účinně odstranili všechny nečistoty.
 5. Opláchněte příslušenství pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky nečistot a mýdlové vody. Vysušte ji a použijte podle pokynů.

Jak čistit masážní hřeben doma

Chcete-li vyčistit štětec z vlasů a špíny, pomůže vám obvyklý hřeben. Takový jednoduchý nástroj umožní česání štětin a kvalitativně odstraní všechny nečistoty a vlasy. Po prvním čisticím kroku produkt vypláchněte ve speciálním roztoku, abyste odstranili tuky, částice kůže, prach a zbytky produktů péče (balzám, oleje, sprej apod.).

Postup čištění:

 1. Připravte roztok připojením 1 litru teplé vody, 2 lžíce. l šampon a 3 polévkové lžíce. l 9% octa.
 2. Namočte masáž do tekutiny a nechte na několik minut.
 3. Odstraňte kartáč ze zálivky a opláchněte pod tekoucí vodou.
 4. Umístěte masáž na měkký ručník se štětinami a nechte úplně vyschnout.

Jak kartáč kartáčovat

Štětec kartáč snadno hromadí vlasy a nečistoty, takže by měl být vyčištěn o něco častěji než jiné druhy příslušenství. Pravidelně jej omyjte, omyjte prach, špínu a další nečistoty. K tomu použijte roztok na bázi peroxidu vodíku, alkoholu, detergentu a teplé vody.

Jedním z důležitých pravidel osobní hygieny je správná péče o vlasy, příslušenství a pomocné nástroje. Chcete-li, aby kadeře vypadaly krásně a lesklé a aby pokožka byla zdravá, udržujte čistotu kartáčů, pravidelně je vyčistěte a dezinfikujte.

Video

Následující videa vám pomohou porozumět nuancí čistících hřebenů různých typů, tvarů a materiálů:

Mladá matka, manželka a nezávislá osoba v kombinaci. Být právníkem školením, shromažďoval a poskytoval nejkomplexnější a nejspolehlivější informace. Neustále se zlepšuje v profesionální oblasti a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Byla nalezena chyba? Vyberte text myší a klikněte na:

Stretch stropy z PVC fólie mohou odolat 70 až 120 litrům vody na 1 m 2 plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupni napětí a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát úniku od sousedů výše.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky nosu ve formě neomalených pelet, můžete se je zbavit pomocí speciálního strojního holicího strojku. Rychle a efektivně oholí volné vlákna a dává slušný pohled na věci.

Čerstvý citrón není vhodný pouze pro čaj: vyčistěte nečistotu z povrchu akrylátové lázně třením poloviny řezaného citrusu nebo rychle promyjte mikrovlnnou troubu tím, že do ní vložíte zásobník vody a plátky citrónu po dobu 8-10 minut při maximálním výkonu. Zmírněná nečistota bude pouze otírána houbou.

V myčce dobře umýt, a to nejen talíře a šálky. Plastové hračky, skleněné stropní svítidla a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, mohou být do ní naloženy, ale pouze bez použití detergentů.

Odstraňte měřítko a uhlík z podrážky železa je nejsnazší způsob, jak solit. Na papír položte na papír silnou vrstvu soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát jej stlačte dolů a poté ho nažehlete na podestýlku.

Závity ze zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívaly oblečení, nazývané gimp. Kvůli tomu byl kovový drát dlouhý klíšťat do stavu potřebného slabosti. Z tohoto důvodu výraz "vytahovat (zředit) pomalý" - "zapojit se do dlouhé, monotónní práce" nebo "zpoždění provedení případu".

Zvyk "ekonomický" použití pračky může vést k jeho nepříjemnému pachu. Mycí prostředky při teplotách pod 60 let a krátké vyplachování umožňují houbám a bakteriím před špinavým oděvem zůstat na vnitřních plochách a aktivně se množit.

K boji s můrami se nacházejí speciální pasti. V lepivé vrstvě, s níž jsou pokryty, se přidávají feromony žen, které přitahují muže. Tím, že přilepí k pasti, vypadnou z chovného procesu, což vede k poklesu populace molů.

Před odstraněním různých skvrn od oblečení je třeba zjistit, jak je vybrané rozpouštědlo bezpečné pro samotnou tkaninu. Aplikuje se v malém množství na nenápadnou plochu věci na špatné straně po dobu 5-10 minut. Pokud materiál uchovává svou strukturu a barvu, můžete jít na místa.

Pro Více Informací O Suché Vlasy