logo

Chemie - NE! Vybírám hennu a basma!

Mnozí z těch, kteří si barvili vlasy chemickými barvivy nebo používali chemické výrobky k curlingu / narovnávání vlasů, nakonec rozhodli přejít na přírodní, zdravé vlasy, lidové prostředky, protože si všimli, že vlasy se stávají suchějšími, křehčími nebo ztratili se.

Nejznámější přírodní barviva všech dob a národů jsou henna a basma.
Rozdíl mezi všemi přírodními a chemickými barvivy spočívá v tom, že nepronikují velmi hluboko do stopky vlasů, nezabíjejí vlasové folikuly. Přirozené barviva jsou proto mnohem méně odolné než chemické, ale je možné je nechat tónit s růstovými kořeny téměř každý týden a půl, protože nepoškozují vlasy.

Obvykle ve věku 30 let téměř každá dívka v průměru změnila barvu vlasů asi třikrát, vyrobila perm a tak dále. Muži jsou tradičně méně pravděpodobné, než ženy, aby barvily vlasy. Ale pro všechny, bez výjimky, vlasy - zpočátku velmi dobré a silné, nebo ne příliš husté a tenké - použití chemikálií - to je stres, který má zcela přirozený důsledek: výrazné zhoršení kvality vlasů.


Protože se rozhodnete barvit vlasy hennou nebo basma, může to znamenat jednu ze dvou věcí: buď už jste pocítili negativní účinky chemických barviv na vlasy, nebo nechcete změnit svůj obrázek kvůli zdraví vašich vlasů. Folkdoctor.ru plně sdílí vaše rozhodnutí!


Chcete-li správně barvit vlasy hennou nebo basma, budete potřebovat:

1. Smaltované plastové nádobí: nádrž nebo jakákoli nekovová nádoba, ve které je vhodné vařit hennu nebo basma (hlavní věc je, že nádoba není kovová! Protože kov oxiduje všechny přísady, které přicházejí do kontaktu s ním a mění své chemické složení) ;
2. plastový sáček, obal na potraviny nebo víčko na koupání (po nanesení laku na hlavě);
3. Rukavice (plastové nebo pryžové chirurgické - prodávané v lékárnách);
4. Hřeben;
5. Tlustý froté ručník nebo starý teplý klobouk (opotřebovaný přes plastový vak na teplo);
6. Oblečení, které se vám nelíbí špinavé (můžete si dát speciální šaty - kalhoty, tričko - pro barvení vlasů);
7. Bavlněné podložky, jen bavlna (k odstranění skvrn).


Henna a Basma krásně malují šedé vlasy!


V tomto seznamu nutných jsme nezmiňovali tukový krém, který je obvykle doporučován k rozmazání čela, chrámů a dokonce i celé vlasové linie během barvení, aby se zabránilo nežádoucímu znečištění pokožky. Nicméně i když po obarvení zůstávají na kůži malé stopy barvy, lze je snadno odstranit otřením citronem nebo peelingem.
Kromě toho, bez ohledu na to, jak jste opatrní, krém se obvykle dostane na vaše vlasy, a to může zkazit výsledek.


Bezbarvá henna v přírodě se nestane! Skutečnost, že se prodávají pod rouškou henny, která údajně nezbarví, ale jen léčí vlasy - v nejlepším případě - neškodnou a neužitečnou směs, v nejhorším případě - neznámé složené prášky, které mohou poškodit vaše vlasy a pokožku hlavy!


Jak si vybrat kvalitní hennu a basma

1. Kvalitativní henna a basma by měla mít na štítku informace o výrobci, skladovatelnosti apod., Ale co je nejdůležitější - výrobek musí být certifikován! Nejlepší je upřednostnit iránskou přírodní hennu a basme (prodávají se v malých sáčcích o hmotnosti 125 gramů a stojí 9-12 rublů na sáček);
2. Při otevírání sáčku z henny nebo basma byste měli vidět prachový prach, což znamená, že barvivo je čerstvé. Pokud se prášek ukáže jako nažloutlý, barvivo je staré a může to ovlivnit intenzitu vyfarbení a tím i barvení.
3. Úplně kvalitní produkt je LUSH henna (Lash). Prodává se v síti LUSH a je komprimovanou hennou briketou s různými přírodními přísadami, které diverzifikují odstíny (od světle červené až černé).

 • Pokud jste koupili hennu a basma v sáčcích, pak odstín, který získáte po barvení, bude záviset na poměru henny, basma a dalších přísad (silný čaj, káva, heřmánkový odvar atd.), stejně jako stín vlasů.
 • Používáte-li hennu LUSH, odstín bude záviset na typu henny, kterou si vyberete a na přírodním odstínu vlasů. Konzultace lze získat od prodejce v obchodě LUSH.


Takže jste se rozhodli pro odstín henny nebo recept na získání požadovaného odstínu (detailní recepty pro získání různých odstínů, s přihlédnutím k počátečnímu odstínu vlasů na základě henny a basma v pytlích naleznete v dalších článcích v sekci "Barvení vlasů s lidovými léky"). Nyní, abyste správně barvili vlasy hennou a basma, musíte se naučit několik jednoduchých pravidel.


Jak barvit vlasy hennou a basma
(aplikace, doba expozice)

1. Před lakováním si umyjte vlasy, i když jste je nedávno umyli: protože barvivo je přirozené, pak se stopy tuku (sebum) mohou stát překážkou pro vysoce kvalitní barvení.
2. Nejlepší je umýt vlasy mýdlem (dítě, domácnost), ale pokud používáte šampon zásadně, umyjte si vlasy, ale nepoužívejte vlasové kondicionéry.
3. Zahalte vlasy ručníkem a nyní připravte roztok barviva. K přípravě roztoku pro barvení obvykle trvá přibližně 5-10 minut: během této doby se přebytečná voda z promytých vlasů absorbuje do ručníku a vlhkost nezbytná pro barvení hennou a basma zůstane.


Aplikujte složení henny nebo basma potřebujete na mokré vlasy!


Jak připravit řešení pro barvení "kaše" z henny a basmy

1. Nalijte hennu a basma do kontejneru, nalijte horkou (90grS) vodu, avšak ne vroucí vodu, a promíchejte na konzistenci husté kysané smetany. Namísto vody můžete použít heřmánkový odvar, horký silný čaj nebo kávu (v závislosti na odstínu, který chcete získat);
2. Je velmi dobré vytlačit lžičku citronu do hotového roztoku nebo nalít lžíci vína: toto okyselení roztoku činí barvu stabilnější a intenzivnější.
3. Poté musíte nádobu s roztokem umístit do jiné nádoby s horkou vodou (můžete jen jít do umyvadla, kde proudí horká voda) a počkat 3 minuty. Po tomto složení lze aplikovat na vlasy.


Jak používat hennu a basma

 • Henna a Basma mohou být aplikovány na dělení s hřebenem, a můžete jednoduše s rukama nosit rukavice, rozdělovat vlasy prsty: jak dáváte přednost. Hlavním úkolem je to udělat dost rychle, aby kompozice neměla čas vychladnout, protože barvení je vysoce kvalitní, pokud je kompozice teplá!
 • Ihned po nanesení kompozice musíte nosit víko na koupání (sáček nebo obal s přilnavou fólií), aby vzduch nepronikl, a nahoře noste teplou klobouk nebo obalte silnou ručníkem.
 • Doba expozice kompozice na vlasu závisí na intenzitě odstínu, který chcete získat. Obvykle se čas pohybuje od půl hodiny do 4 hodin. Čím déle držíte, tím intenzivnější je stín.
 • Asi půl hodiny po aplikaci začne barva unikat pod pytle (víčko). Bavlněné kotouče přijdou na záchranu, pomocí něhož můžete "připojit" toky a přimhouřit je mezi hlavou a taškou.
 • Opláchněte vlasy lépe v pánvi nebo umyvadle: bude vhodnější odstranit malé částice barvicího roztoku. A musíte vypláchnout, dokud neteče čistá voda. Poté můžete na vlasy aplikovat kondicionér, pokud ho používáte, nebo opláchnout vlasy v citronové vodě.


Budete muset získat trochu trpělivosti, protože uvidíte konečný výsledek zbarvení během několika hodin, protože přirozené barvivo na chvíli působí ve stonku vlasů, "dokončí" a dokončí svou práci.

Hodně štěstí pro vás a vaše vlasy!

Basma vlasy: triky aplikace, recenze, tipy, fotky

Barvení vlasů je jedním z mnoha způsobů, jak udělat ženský vzhled ještě atraktivnější a jasnější. Tento postup však není tak bezpečný pro naše kudrlinky, jak tvrdí výrobci. Chemická expozice může vést k vážným následkům, po kterých bude velmi obtížné obnovit sílu a lesk poškozených vlasů. To je důvod, proč mnoho žen vybírá alternativní barvy - přírodní barviva, jako je Basma.

Co je basma?

Basma je přirozené barvivo používané od starověku. Tento přírodní prostředek se získává z rostliny nazvané indigo (indigofer). Rozkrájené listy obsahují velké množství vitamínů a biologicky aktivních látek. Proto je basma pro vlasy tak dobrá. Koneckonců, s pravidelným používáním, vlasy jsou hladké, hedvábné, silné a elastické. A lesk získaný vlasy nelze srovnávat s jedním diamantem.

Užitečné vlastnosti

A nyní podrobněji o tom, co chutná Basma je pro vlasy tak užitečná:

 1. Posilujte vlasy. Vzhledem k vysokému obsahu minerálních látek v Basma, jeho pravidelné použití pomůže vyřešit problém vypadávání vlasů. Velmi často vypadávání vlasů je spojeno s nedostatkem vitaminů a minerálů, což způsobuje oslabení vlasových folikulů. Výsledkem je aktivní ztráta vlasů v období podzimu-jara, kdy celé tělo akutně uvědomuje nedostatek živin.
 2. Léčba lupy. Sněh na vlasy může vypadat romanticky teprve vánoční večer. A pokud se bílé vločky dotýkají hlavy po celý rok, nevypadá to moc hezky. Svrbení spojená s výskytem lupů nepřidává krásu vlasům. Řešení problému s Basma je docela reálné. Neměli byste čekat na zázrak po první aplikaci, ale pravidelným barvením vlasů s basma můžete zaznamenat významné zlepšení.
 3. Výživné vlasy. Basma živí všechny vlasy živinami zevnitř. Z těchto barevných vlasů se stávají hladké, silné, pružné a lesklé. Žádné chemické barvivo nemůže poskytnout tak vynikající a trvalý výsledek.
 4. Zrychlení růstu vlasů. Tento příjemný vedlejší efekt basma barvení zaznamenal mnoho dívek. Takže pokud chcete růst dlouhé a zdravé vlasy, pak Basma - je to právě přirozený aktivátor růstu vlasů, který potřebujete.
 5. Krásný výsledek zbarvení a nejpřirozenější odstín vlasů.

Bezpečnostní opatření

Samozřejmě, Basma - to je správná volba ve prospěch silných a krásných vlasů. Ale předtím, než přistoupíte k barvení, musíte se naučit několik velmi důležitých bodů. Jinak riskujete získání velmi neočekávaného výsledku ve formě zelených nebo modrých vlasů smíchaných s nezdravou zrzavou hlavou. Na stav vlasů to nemá vliv, ale výskyt těchto experimentů může značně trpět. Takže musíte barvit vlasy s Basma, doporučujeme, abyste se seznámili s několika tipy:

 • Nikdy nepoužívejte basma pro čisté vlasy. Barevnost vlasů by měla být provedena pouze se směsí basma a henny ve správném poměru.
 • Nepoužívejte barvu na barvení vlasů, pokud jste dříve používali obvyklé barvivo na vlasy. I kdyby to bylo profesionální barvivo na vlasy, Basma dá vaším kadeřům barvu bažinové zeleně.
 • Nehrdzavý výsledek může být také dosažen při barvení vlasů basma po perm. Jakákoli interakce chemie s přírodním barvivem způsobí neočekávanou barvu vlasů.
 • Proveďte postup barvení mastných vlasů (zejména šedých vlasů). Basma vysušuje některé vlasy, takže společně s příznivými účinky riskujete, že se dostanete nadsadené prameny, které budou muset dlouho ošetřit hydratačními maskami. Případně můžete do připravené směsi barviv na vlasy přidat trochu olivového oleje, pokud jste včera práskli.
 • Nečistěte si vlasy několik dní po barvení vlasů. Z toho bude barva vašich vlasů živější a bohatší.
 • Nechávejte basma na vlasy po dlouhou dobu, pokud nemáte v úmyslu dosáhnout šťavnatého černého odstínu.
 • Před úplným zbarvením vlasů s Basma proveďte barevný test na jednom vlákně. Pokud vám výsledek vyhovuje, bude možné úplně barvit všechny vlasy.

Jak vidíte, pravidla jsou naprosto jednoduchá. A když jste je naučili, je čas promluvit si, jak postupně barvit vlasy v basma.

Jak barvit vlasy s Basma: barevné tipy, pokyny

No, teď sami instrukce s ilustračními obrázky, jak barvit vlasy v basma:

 1. Připravte si rukavice, štětec a nádobu, ve které mísíte Basma s hennou. Je třeba provést skleněné nádobí, v extrémních případech můžete použít plastovou desku. Kovové misky pro barvení vlasů s hennou nejsou vhodné, stejně jako u chemických barviv.
 2. Aplikujte tučný krém na pokožku čela podél linie vlasů. Můžete také rozmazat jejich uši. To vám usnadní oplachování kompozice z kůže, když je dokončena barva vlasů henna a basma.
 3. Mix hennu a basma v požadované výši. Směs musí být naplněna horkou vodou, ale není vroucí vodou (max. 800). Určete množství vody sami. Měli byste mít směs konzistence zakysané smetany.
 4. Aplikujte směs henny a basmy na vlasy štětcem. Poté pokryjte všechny vlasy taškou a nahoře nalepte ručník.
 5. Po uplynutí požadovaného času odstraňte z vlasů ručník a celofán a vyhodnoťte výsledek.
 6. Opláchněte vlasy dobře teplou vodou. Umyjte Basma a hennu z vlasů není snadné, ale bude to muset zkusit.
 7. Bezprostředně po barvení byste neměli používat vysoušeč vlasů k sušení vlasů. Bude lepší, když vaše vlasy vysuší, spíše než pod vlivem horkého vzduchu.

Upozorňujeme, že nátěry vlasů s hennou a basma by měly být provedeny dříve než 2 týdny po předchozím postupu. Navzdory všem užitečnosti a přirozenosti Basma stále vysušuje vlasy, můžete to vidět tím, že se podíváte na níže uvedené fotky. Takže v ideálním případě vydrží 1-2 měsíční přestávky mezi barvením.

Jak barvit vlasy Basmo černá?

Pokud chcete získat bohatou barvu černého vlasu, nemůžete mixovat hennu a Basma, ale používat je samostatně. Velmi často najdete takové pokyny, jak barvit vlasy Basma černě:

 1. Nejdříve naneste na vlasy jednu hennu a nechte ji na 50-60 minut.
 2. Omyjte hennu a vlasy trochu vysušte ručníkem.
 3. Aplikujte basma na vlasy a nechte je alespoň tři hodiny.
 4. Opláchněte vlasy vodou bez šamponu a jiné kosmetiky.

Můžete vidět ideální černý odstín několik dní po barvení, těsně pod ní najdete jasné příklady ve formě fotografie. Pro šedé vlasy není tato metoda použití vhodná, takže abyste získali černé vlasy jako výsledek barvení, budete muset najít nějakou jinou možnost.

Jak barvit šedé vlasy s hennou a basma?

Šedé vlasy, které barví černě s Basmym, je téměř nemožné. Aby tento odstín získal, musí být směs udržována na prameni po dlouhou dobu. To vždy vede k vysušení vlasů a šedé vlasy nejsou připraveny na takové extrémní vysychání.

S pomocí henny a basmy mohou být šedé vlasy natřeny v následujících barvách:

 • měděný odstín (poměr henny a basma pro vlasy 1: 1)
 • tmavá měď (basma / henna v poměru 2: 1)
 • světle hnědá s červenou (basma pro vlasy / hennu v poměru 1: 2)

Pokud do směsi přidáte mletou kávu nebo kakao, šedé vlasy se stanou čokoládou. Umístěná těsně pod fotkou a videem vám pomůže podrobně studovat celý postup, jak barvit vlasy hennou a basma bez pomoci neoprávněných osob.

Barva vlasů Henna a Basma: metody a proporce

Předtím, než začnete s barvením vlasů, musíte rozhodnout o požadovaném odstínu. Je na tom, jakou barvu vlasů máte v úmyslu získat, protože procento poměru basma a henna v připravené směsi pro barvení bude záviset. Doba barvení vlasů je také odlišná: od půl hodiny až po čtyři hodiny. Takže hlavní triky zbarvení vlasů s hennou a basma:

 1. Chcete-li získat světlý blond vlasový odstín, promíchejte hennu a basma v poměru 1: 3. Udržujte směs na vlasy po dobu jedné hodiny, ne více.
 2. Blond barva vlasů dostanete, pokud držíte barvivo na vlasy s hennou a basma v poměru 1: 1. Je nutné nechat barvicí strukturu na vlasy jen do 30 minut.
 3. Lehký kaštanový odstín vlasů je dosažen ve stejných poměrech, ale barvivo by mělo být uchováno na vlasy po dobu jedné hodiny.
 4. Krásný bohatý kaštan z barvy vlasů lze získat v poměru 1: 1 a barvě 1,5 hodiny.
 5. Míchání henny a basma pro vlasy v poměru 1: 3, dostanete černé barvy, pokud budete držet směs na vlasy po dobu 3-4 hodin (přesně bude záviset na struktuře vlasů).

Pokud se rozhodnete nestrávit čas experimentováním s barvou na jedné straně, riskujete, že nebudete mít stejnou barvu vlasů, jakou jste očekávali. Nastavení odstínu vlasů je velmi jednoduché:

 • Příliš tmavé vlasy po barvení opláchněte mírně okyselenou vodou pomocí citronové šťávy nebo octa.
 • Příliš světlý odstín vlasů ztmavne následným barvivem. Jen změňte poměry henny a basma v barvicí kompozici nebo nastavte dobu expozice směsi na vlasy.

Jak dlouho potřebujete udržet Basma na hlavě?

Jak jste si všimli, čas držení basma na vlasy je od půl hodiny až čtyři hodiny, v závislosti na požadovaném stínu. Existují dívky, které opouští barvicí kompozici po celou noc. Podle jejich doporučení a zpětné vazby je z takového zbarvení barva jasná a nasycená. Profesionálové však nedoporučují, aby se zapojili do tak dlouhého působení na basii. Nadměrné pramínky můžete vysušit, ze kterých budou vlasy porézní a křehké. To platí zejména pro šedé vlasy.

Basme Hair Recenze

V síti najdete řadu recenzí o Basma vlasy. Většina dívek obdivuje stav kudrlin po odmítnutí chemických barev a přechodu na přírodní basma. Můžete také najít negativní recenze o barvení tímto způsobem: zelený odstín, potíže při mytí kompozice z vlasů, zhoršení pramenů.

Porucha takových recenzí však není samotná Basma pro vlasy a není v souladu s pokyny pro její použití. Pokud barvíte vlasy hennou a Basma správně, dodržujte všechny tipy jasně a neodkládejte se od způsobu aplikace, budete se moci vyhnout všem negativním důsledkům.

Jak barvit vlasy Basmoy: video

Abyste mohli lépe zjistit, jak správně barvit vlasy, doporučujeme sledovat video. Zde uvidíte výše popsaný způsob použití a správné proporce.

Barva vlasů Henna a Basma: zajímavé fakty

Barvení vlasů je postup, který každá žena čas od času potřebuje. Pro některé je to spojeno s přáním změnit obrázek a pro někoho - je to prostě nezbytné, protože šedé vlasy vůbec zdobí ženu. Dnes existuje mnoho různých druhů léků, které pomáhají změnit barvu vlasů. Můžete použít chemické barviva. Jsou snadno použitelné, ale velmi škodlivé. Dobrou alternativou k chemikáliím mohou být přírodní produkty, které nejenže dodávají vlasům krásnou přirozenou barvu, ale mají také příznivý účinek na stav vlasů.

Jak si vybrat hennu a basma?

Poté, co jste se rozhodli barvit vlasy přírodními barvivy, jako je henna a basma, je důležité vybrat skutečně vysoce kvalitní produkt. Touha zbavit se účinků různých látek na vlasy je zcela opodstatněná. Přírodní produkty však mohou být škodlivé, pokud jsou zkažené.

Při výběru henny a basma je třeba dodržovat určitá pravidla.

Užitečné tipy

 • Při výběru barviva na vlasy je důležité věnovat pozornost výrobci produktu a době jeho skladovatelnosti, protože produkt, který vypršel, může poškodit ne méně chemikálií a někdy i více.
 • Další indikátor - cena barviva. Výběr nejlevnějšího barviva na vlasy si můžete udělat sami. Každý ví, že nadměrné úspory nepřinese dobré. Zvláště toto pravidlo platí pro situace, kdy nákup přímo ovlivní zdraví nebo vzhled osoby.
 • Je lepší zůstat na "zlatém středu". Po odmítnutí nejlevnějších barviv byste neměli kupovat nepřiměřeně drahé výrobky. Mnozí kupující jsou spokojeni s kvalitou indických a tureckých výrobců henny.
 • Další důležitý ukazatel - složení barviva. Při nákupu henny je důležité si uvědomit, že její přírodní složení dává červený odstín při barvení. Všechny ostatní léky, které slibují, že dosáhnou barvy černé a kaštanové, mají zřejmě složení chemické složky.
 • Vysoce kvalitní henna má zelenou (bažinu) barvu. Pokud má prášek červenavý nebo žlutozelený odstín, jeho použití už vypršela.

Při nákupu henny a basma, stejně jako jakéhokoli jiného produktu, je třeba pečlivě zkontrolovat trvanlivost výrobku, protože expirované věci jsou nevhodné pro použití a dokonce nebezpečné.

Přednostním přirozeným barvivem na vlasy je třeba si uvědomit některé nevýhody těchto léků: nejsou tak odolné jako chemické, často zcela nezbarvují šedé vlasy, chyby v procesu používání se mohou projevit v neočekávaném a nežádoucím odstínu vlasů.

A proces změny barvy vlasů s hennou a basma je spíše namáhavý a vyžaduje spoustu času. Ale terapeutické účinky, které tyto látky mají na vlasy, dělají je populární a milují mnoho žen po mnoho let.

Vliv henny a basmas na vlasy

Vliv přírodních složek, které tvoří hennu na vlasy, je obtížné přeceňovat. Kromě toho, že vlasy mají krásnou barvu a zářivý zdravý lesk, hena, stejně jako Basma, má příznivý účinek na strukturu vlasů.

Henna a Basma mají příznivý účinek na stav vlasů.

Výhody

 • posiluje vlasy
 • zrychluje jejich růst
 • zabraňuje vypadnutí
 • odstraňuje lupy
 • léčí vlasové folikuly
 • chrání před slunečním zářením
 • eliminuje kožní onemocnění

Takže kromě barvení vlasů v požadované barvě, která pomůže dát účesu nový lesk, barvení vlasů s hennou a basma pomáhá proměnit proces transformace vzhledu na skutečný wellness postup.

Přírodní složky barviv jsou skutečným zdrojem živin a vitaminů, které pomáhají posilovat vlasy, dodávají jim extra objem a umožňují účesu získat lahodný lesk zdraví.

Použití henny a basmy pro hojení vlasů

Přírodní henna je látka bohatá na vitamíny a léčivé přísady, která má hojivý a antimikrobiální účinek. Již dlouho je známá jako skvělá kosmetika a droga.

Proto je henna široce používána nejen jako materiál pro barvení vlasů a tetování, toto zázračné léčivo se často používá při léčbě ran, pomáhá zbavit se kožních onemocnění.

Henna pomáhá zlepšit strukturu vlasů

Henna je skvělý nástroj, který pomáhá zlepšit vlasové folikuly, zlepšuje a posiluje strukturu vlasů, zbavuje se lupů a zastavuje vypadávání vlasů. Existuje velké množství masky, které pomáhají zdravím vlasů a obohacují vlasy o vitamíny.

Pro terapeutické účely lze použít jak bezbarvou červenou, tak černou henu. Výběr léku se provádí v závislosti na dosažení požadovaného účinku: posilování a ošetření vlasů nebo regenerace spolu s barvením.

Obvykle se postup provádí několikrát týdně (pokud maska ​​obsahuje bezbarvou hennu), ale často se tento účinek objeví po prvním použití.

Nejsnadnější je maska ​​bezbarvé henny zředěné horkou vodou. Směs je aplikována na vlasy hodinu a půl (hlava by měla být zabalena s ručníkem). Dobrý efekt má masku kefír. Tento nástroj přidává mimořádný objem a lesk vlasům.

Maska basma a henna pomůže zastavit vypadávání vlasů, stejně jako dá vlasům krásný odstín a skryje šedé vlasy. Příliš drahá procedura pro lakování vlasů je snadná doma. Pro tyto účely se používá maska ​​henny a želatiny.

Přírodní barvivo může být nejen způsob, jak dosáhnout "užitečné" krásy, která nepoškozuje vlasy, ale také skutečný pomocník při potírání různých problémů s vlasy a pokožkou hlavy.

Barvení vlasů

Než začnete postup konverze, musíte pečlivě prostudovat instrukce pro použití nástroje. Koneckonců, přírodní barviva, i když užitečné, ale v některých případech vysoce nepředvídatelné. Nesprávné použití může skončit extrémně nepříjemnými překvapeními.

Henna a Basma se zřídka používají samostatně. Henna dodá vašim vlasům načervenalý odstín (od zlaté do oranžové) a Basma zaručuje zelenou barvu. Použití těchto barviv v komplexu přispívá k výrobě různých tónů: tmavý kaštan a světle hnědá, bronzová a černá.

Výsledkem barvení závisí na několika faktorech:

 • původní barva vlasů
 • poměr při míchání barviv
 • okamžitý čas barvení
 • struktura vlasů
 • další součást používaná pro malování

Před barvením vlasů experimentujte na samostatném pramenu.

Před barvením je žádoucí provést experiment na samostatném pramenu, protože nedostatek zkušeností v této věci není nejlepší kamarádka. Dále mohou barviva vyvolat alergickou reakci a to vůbec nepřinese příjemné emoce.

Existuje spousta různých receptů na barvení vlasů doma. Musíme si však pamatovat, že jedna malá chyba může vést k katastrofálnímu výsledku, což bude opravdu problematické, protože výsledná barva bude trvat dostatečně dlouhou a není možné ji namalovat jinými chemikáliemi.

Proto před provedením wellness procedury je třeba pečlivě prozkoumat pokyny na obalu a další dostupnou literaturu. Navíc by bylo vhodné požádat o radu zkušených "kadeřníků", kteří se opakovaně vystavovali účinkům zázračných příprav.

Další informace o barvení vlasů s hennou a basma se dozvíte z navrhovaného videa.

Chyby při barvení vlasů hennou a basma

Při použití takových nepředvídatelných barviv jako jsou Basma a Henna je třeba mít na paměti, že by měly být používány výhradně na "čistých" srstech, a sice by neměly být barveny jinými chemickými přípravky. Barva vlasů by měla být přirozená, v tomto případě bude možné vyhnout se nepředvídaným reakcím.

Rovněž není možné opravit výsledný odstín barvami obsahujícími chemické složky. Taková užitečná, ale docela náladová přírodní barviva mohou být při kontaktu s chemikáliemi nepředvídatelná.

Před barvením vlasů se pokožka pokožky ošetří tukovým krémem

Než začnete barvit, je třeba ošetřit pokožku hlavy jakýmkoli tukovým krémem, pokud se tak nestane, barevný pigment se na nechráněných oblastech objeví poměrně silně.

Je nutné barvit čisté a vlhké vlasy. Před zahájením procedury doporučujeme umýt vlasy s dětským mýdlem bez použití klimatizace. Čisté vlasy by měly být zabalené ručníkem a okamžitě začít připravovat roztok.

Během této doby se absorbuje přebytečná vlhkost a vlasy budou přesně tak, jak by měly být při barvení. Po přípravě směsi se má aplikovat na vlasy. Doporučuje se, abyste to udělali rychle, protože teplý roztok poskytne stabilnější a nasycenou barvu, než chlazená. Proto je pro jednotné barvení třeba použít hmotu s hřebenem nebo jednoduše s rukama v rukavicích.

Bude trvat dlouho, než se barva přidrží na vlasy - od půl hodiny do čtyř hodin (v závislosti na požadované barvě), proto doporučujeme položit na hlavu vodotěsný klobouk a zabalit si ručník.

Hlavním a hlavním pravidlem používání henny a basmy bude přísné dodržování pokynů. Podíly barviv musí být přísně dodrženy a přídavné složky musí být přesně ty, které vyžaduje recept. Jakákoli iniciativa v tomto případě se může ukázat velmi špatně.

Jak malovat šedé vlasy?

Je naprosto jasné, že ženy nejčastěji nezbarvují vlasy, aby se dostaly do těla (tolik lidí si myslí). Ve skutečnosti se tento postup stává nedílnou součástí života od chvíle, kdy se objeví první šedé vlasy.

Zpočátku, když existuje jen velmi málo takových antén, ženy každý měsíc rád mění svůj obraz. Ale časem se šedá stává výraznější a už se nedá snadněji natřít.

Neustálé používání odolných nátěrů obsahujících chemické složky pomáhá rychle a snadno skrýt první známky stáří, ale nedává zdravý účes.

Použití přírodní kosmetiky je obtížnější, ale bezpečnější

Aplikace přírodních barviv je mnohem obtížnější, ale mnohem bezpečnější. Dodržování jednoduchých pravidel a přesné dodržování pokynů poskytne prvotřídní výsledek v procesu řešení šedých vlasů.

Ale hlavní pravidla úspěchu - musíte koupit vysoce kvalitní barvivo (čerstvé a ne nejlevnější), být trpělivý a samozřejmě mít spoustu volného času.

Krásný stín bude potřebovat dva dny. Můžete zkusit a rychle "přinášet krásu", ale výsledek pravděpodobně nebude ohromující.

Existuje mnoho receptů, které přinášejí šedé vlasy do účesu, zářící s krásnými vlasy. Nejzkušenější "kadeřníci" doporučují provádět barvení ve dvou etapách.

Etapy zbarvení

 • První den jsou vlasy ošetřeny hennou. Můžete si připravit směs zbarveného prášku a černé kávy, můžete zředit čaj s barvivy. Vše závisí na odstínu, který by byl žádoucí přijmout, a na původní barvě vlasů. Na vlasy se aplikuje horká směs a vyčkejte několik hodin (od 3 do 5). Šedé vlasy budou mít červenou barvu a budou se lišit od zbytku světlého odstínu.
 • Druhý den je třeba provést postup zarovnání barev. Potřebuje hennu a basma. Jejich poměr závisí na požadované barvě. Čím tmavší je odstín, tím více je přidáno do basma. Směs se nanáší na vlasy po dobu několika hodin.

Barvení vlasů s hennou a basma je proces, který vyžaduje přesnost a určitou dovednost, takže předtím, než budete pokračovat v této proceduře, doporučujeme požádat o radu odborníka nebo jako poslední možnost analyzovat literaturu na toto téma.

Péče o vlasy po barvení

Vzhledem k tomu, že henna a basma jsou látky, které ovlivňují strukturu vlasů, vyživují je a léčí je, nasycují je potřebnými stopovými prvky, zvláštní péče o účes po barvení těmito látkami se nevyžaduje.

Kromě toho se tyto prášky často používají nejen jako prostředek k barvení, ale i pro péči o vlasy. Masky henny, často bezbarvé, se doporučují několikrát za měsíc jako wellness ošetření.

Jediná námitka - henna má sušicí efekt, proto je třeba ji používat na suché vlasy a pečlivě postupovat, a samotné barvení by mělo být omezeno na minimum.

Henna pomáhá bojovat s mastnými vlasy

Pro mastné vlasy je hena skutečná spása. Účes bude bujnější, objemnější a potřeba umýt si vlasy bude mnohem menší.

Před barvením je vhodné řezat hroty, protože pak budou křehké, suché a nečisté. Navíc příliš často není doporučeno příliš tenké vlasy.

Henna přetváří strukturu vlasů, stává se těžší a vlasy ztrácejí objem. Proto je vhodné postup opakovat maximálně jednou za 2-3 měsíce.

Stejnou péči o vlasy je třeba zodpovědně zodpovídat, bez ohledu na to, zda jsou namalovány nebo mají svou vlastní přirozenou barvu. Šampon by měl být vždy používán ve spojení s balzámovým kondicionérem. Je třeba vybrat potřebnou nápravu na základě struktury vlasů a stavu pokožky hlavy.

Zvláštní masky na vlasy by měly být používány neustále. Zvláště důležité jsou v příliš horkých a chladných obdobích. Můžete si je koupit v lékárně, specializované prodejně. Můžete si vyrobit léčebné směsi vlastní - spousta receptů na krásu.

Správná a úplná výživa, stejně jako zdravý životní styl, budou mít méně výhod než kosmetické výrobky. Přírodní vitamíny a ty, které jsou prodávány v lékárně, budou také poskytovat neocenitelné služby jak pro vlasy, tak pro celé tělo.

Henna a basma recept na zbarvení vlasů

Každá žena má svůj vlastní způsob barvení vlasů, zvláště pokud se takový postup provádí pravidelně. Někdo dodává fermentované mléčné výrobky ke směsi henny a basmy, někdo má citrónovou šťávu, někdo má čaj nebo kávu. Někteří dávají přednost různým olejům (kokosové, olivové), moštové nebo cibulové slupce.

Výběr komponentů pro masku je přísně individuální

Zvolte nejvhodnější formulace pouze jedním způsobem: podle vlastních zkušeností, které jste je vyzkoušeli. Pečlivým sledováním stavu vlasů a analýzou toho, který komponent vám dá nejlepší výsledek, můžete nakonec vytvořit vlastní dokonalý recept.

Provádění procedury barvení s basma a hennou poprvé se budete muset dobře připravit. Tipy přítelkyně a profesionálních kadeřníků, články na internetu, pokyny k balení produktu - všechny tyto informace vyžadují podrobné studium a pečlivý přístup.

Základní recept na přípravu barvicího prostředku je poměrně jednoduchý.

Vaření

 • Basmu a hennu je třeba zředit teplou, ale ne vařící vodou, do stavu kapalné kaše v správném poměru (čím tmavší je odstín, tím víc je přidáno).
 • Dodatečné přísady lze přidat do směsi: káva, čaj, citrón nebo červená šťáva, kefír, hřebíček a červené víno, šafrán, chmel a kurkuma. Neexistuje žádný vhodný recept pro všechny, a nemůže existovat.

Pokud chcete získat zkušenosti při hledání perfektních produktů pro péči o vlasy, henna a basma se mohou stát tak nejlepšími přáteli v takovém vzrušujícím procesu.

Vytvoření vlastní krásy je komplikovaný proces, ale docela fascinující. Trochu trpělivosti a touhy experimentovat - a účes bude perfektní. Živé vlasy lesknou a bohatě bohatou barvou - snad nejlepším způsobem, jak cítit obdivné pohledy druhých.

Basma, výhody a poškození vlasů. Pokyny pro přípravu a barvení vlasů s hennou a basma

Co je Basma?

Basma je přirozeným barvivem známým lidstvu od starověku. Jeho hlavní funkcí bylo vždy barvení vlasů, ačkoli někdy bylo použito k dodávání požadované barvy tkaninám.

Dotčená látka je prášek se šedozelenou barvou. Vyrábí se z tropického rostliny indigoferu, jehož sušené listy jsou rozemleté, aby získaly požadovanou konzistenci.

Výhody a ublížení

Mezi pozitivní vlastnosti tohoto nástroje patří:

 • Jedná se o ekologický výrobek, který není schopen poškodit vlasy a pokožku hlavy;
 • Může uzdravit rány;
 • Odstraňuje zánětlivé procesy;
 • Kompozice obsahuje vitamín C, vosk, různé pryskyřice, třísloviny, minerální látky, které mají hojivý účinek na poškozené prameny;
 • Odolává vypadávání vlasů, posiluje vlasové folikuly;
 • Zabraňuje vzniku lupů;
 • Zničí škodlivé bakterie, které způsobují patogeny pokožky hlavy;
 • Podporuje růst zdravých a silných kudrlin;
 • Zvyšuje hlasitost a vytváří pocit hustých vlasů, což je důležité pro ty, kteří jsou přirozeně tenký a příliš hustý;
 • Vhodné pro citlivou pokožku hlavy;
 • Kudrlinky jsou lesklé a získávají bohatou tmavou barvu.

Když plánujete barvení vlasů s Basma, musíte nejprve vědět o škodě, kterou může způsobit:

 1. Je těžké se omýt a vyžaduje to po značné časové období;
 2. Když se barvení objevuje poprvé nebo po použití jiných nátěrových hmot, nálada se může objevit v nepředvídatelných barvách;
 3. Nemůžete udělat perm pro vlasy, protože můžete nakonec dostat zelenou barvu na hlavě;
 4. Špatné barvy šedé vlasy, které je viditelné na obecném pozadí;
 5. S častým používáním dělá prameny suché a křehké.

POZOR! Basma před použitím v kombinaci s hennou. To vás ochrání před získáním zeleného modrého odstínu na prameny.

Jakou barvu dává přirozená báma?

Bez použití přísad, přírodní Basma dává modrý nebo zelený odstín. Záleží na přirozené barvě vlasů. Henna jim pomůže poskytnout potřebný odstín. Do analyzované barvy se přidává do určité míry.

Kombinace Henna a basma

Věnujte pozornost tomu, jaký stín chcete dostat na hlavu, musíte sledovat různé poměry těchto dvou složek:

 1. Bude možné získat gaštanovou barvu, pokud budete mixovat basma s hennou ve stejném množství;
 2. Aby prameny získaly černý tón s modrým odstínem, spojte část henny a přesně dvakrát tolik basma;
 3. Chcete-li udělat bronzový nádech, připravte spoustu určitého množství basma a henny, jejichž množství by mělo být dvakrát větší.

DŮLEŽITÉ! Dodržujte doporučení odborníků na přípravu barvy a metody jeho použití, abyste získali výsledek požadovaného výsledku.

Aby nedošlo ke zkažení vzhledu, namalujte jednu vlnu s dotčeným médiem, vyhodnoťte výsledek a přemýšlejte nad tím, zda se chcete v zrcadle vidět takhle.

Jak připravit řešení a zvolit odstín

Chcete-li se vyhnout překvapení na hlavě, připravte směs basma a hennu a jemně ji aplikujte na malou část pramenů. Držte se na určitý čas a propláchněte. V případě, že nevíte, jaký může být výsledek po nanesení barvy, nezapomeňte, že bude těžké nebo téměř nemožné ji vypláchnout. Pokud výsledná barva vyhovuje, pokračujte v postupu barvení.

Příprava roztoku je následující:

 1. Smíchejte barvy v suché formě;
 2. Zahřejte vodu na 90 stupňů a postupně ji přidejte do prášku.
 3. Chcete-li, aby vaše vlasy zajímavý odstín, přidávejte další komponenty namísto vody;
 4. Hotová hmota by se měla podobat tlusté kyselé smetaně;
 5. Přidejte několik kapek nějakého esenciálního oleje tak, aby vlasy nebyly suché a barva je snadněji položena.

Některé komponenty pomohou diverzifikovat barvu basma a učinit ji jedinečnější:

 • Zelený čaj pomůže získat světle hnědý odstín kaštanu;
 • Infúze cibule dává pramínky hnědou barvu;
 • Elderberry džus bude vaše vlasy růžové nebo fialové;
 • Modrý luk bude mít fialový odstín;
 • Čerstvě mletá káva vytvoří prameny brunetové čokolády.

Správné proporce pro získání správné barvy.

Dosažení požadovaného odstínu bude možné dosáhnout pouze tehdy, pokud bude dodržen požadovaný podíl obou složek:

 1. Smíchejte stejné množství basma a henna a můžete získat světle hnědý nebo bledý kaštanový odstín;
 2. Jedna polévková lžíce henny a dvě polévkové lžíce bazmky dávají bohatou hnědou nebo kaštanovou barvu;
 3. Chcete-li bronzové nebo měděné odstíny dodat pramenům, spojte jednu lžičku Basma a dvě lžíce henny;
 4. Poměr 1: 3 (henna a basma, respektive) dá černý s modrým odstínem.

Barva vlasů Henna a Basma

Zvažovaná přirozená barva je poměrně specifická. To je důvod, proč musíte vědět, jak správně provádět postup pro změnu barvy vlasů doma.

Metody malby

Existují dva způsoby barvení:

 1. Smíchejte součásti suchým spolu;
 2. Důsledné nanášení a praní každého z nich (nejčastěji se používá pro šedé vlasy, aby se dosáhlo rovnoměrnějšího barvení).

Jak často můžete malovat

Barvu pramenů je možné změnit Basma ne více než jednou měsíčně. V opačném případě se mohou stát nadměrně vysušenými a ztratit sílu.

Barevné instrukce

Aby se předešlo nežádoucím následkům, je nutné provést postup barvení podle základních pravidel a doporučení. Zvažte je podrobněji:

 • Nejprve je třeba umýt vlasy běžným šamponem bez použití kondicionéru;
 • Aplikujte krém na obličej (usnadní umytí šmouh);
 • Připravte potřebnou směs, okamžitě ji aplikujte speciálními kartáči na prameny;
 • Začíná distribuovat hmotu na zadní straně hlavy, protože na ní by měla být trochu déle, aby byla rovnoměrně znečištěna;
 • Potom se postupně přesouváme do chrámů, čela a koruny;
 • Kefka by se měla pohybovat směrem ke špičkám pramenů z kořenů;
 • Utřete kůži kolem vlasů a veškerého přebytečného materiálu.
 • Zakryjte vlasy kloboukem nebo plastovým pytlíkem.

POZOR! Pokud jste v poloze nebo kojení, nejprve aplikujte na kůži malé množství inkoustu a počkejte několik minut. Při vypadávání zarudnutí, skvrn nebo svědění k použití tohoto nástroje je pro vás přísně zakázáno.

Kolik to držet

Vše závisí na typu vlasů, na tloušťce pramenů a na barvě. Jsou to lehčí, tím rychleji se změní odstín. Chcete-li získat bohatou barvu, je nutné udržovat barvu déle.

Pro krásné odstíny je určitou dobu vlasové barvivo na vlasu:

 • Blonde - 30 minut;
 • Bledý kaštan - ne více než hodinu;
 • Bohatý kaštanově hnědý - jeden a půl hodiny;
 • Měď nebo bronz - jeden a půl hodiny;
 • Černá, získání modrého odstínu - asi 4 hodiny.

Jak se umýt

Pro mytí používejte pouze obyčejnou teplou vodu. Oplachování vlasů nastává, dokud není voda zcela průhledná. Šampony a kondicionéry nelze použít, protože mohou zesvětlit tón kudrlin.

V případě, že by barva byla přeexponována a barva se ukázala jako velmi tmavá, můžete vyzkoušet mýdlovou hlavu. V některých případech pomáhá citronová šťáva.

Péče o vlasy po barvení

Po zmytí zbytků směsi mohou být prameny ošetřeny okyselenou kapalinou. K tomu je přidán ocot nebo citronová šťáva. Budou dělat prameny jasnější a lesklé. Snažte se sušit vlasy s vysoušečem vlasů co možná nejrychleji, aby nedošlo k jejich zranění nebo nadměrnému osušení.

Průzkum: Jak barvíte vlasy?

Celkem hlasů: 308. Celkem členů: 308.

Vlastnosti malování vlasů černé

Dosažení dotyčné barvy je velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, natřete hennu po dobu 60 minut, umyjte a zbarvujte prameny s basma. Čím déle zůstane na vlasu, barva se ukáže být pouze černá nebo získá modrý nádech (pokud doba procedury dosáhne 4 hodiny).

Čokoládová barva

Tuto krásnou barvu lze dosáhnout přidáním henny (nejvýše 25 g) čerstvě mleté ​​kávy v množství 1 čajové lžičky. Kávu můžete předem vařit po dobu 5 minut, vychladnout ji a přidat k suché hmotě.

Malování henny a basma šedých vlasů

Rovnoměrné malování nad obyčejnými a šedými prameny bude mít několik návštěv. Nejdříve rozdělte heňu, opláchněte ji a pak ošetřete prameny s basma. Nechte ji podle požadovaného výsledku:

 • Až tři minuty - barva písku;
 • Ne více než pět minut - světle blond;
 • Od 8 do 10 minut - tmavě blond;
 • Asi 20-25 minut - hnědá s lehkým stínem;
 • Půl hodiny - přírodní hnědé vlasy;
 • Téměř 40 minut je tmavě hnědá;
 • 45 minut je krásná čokoládová barva;
 • Hodina a více je černá.

V takovém případě, pokud se barva po čase nezmění a šedé kořeny začnou růst, stačí je zbarvit a nedotýkat se celých vlasů.

Tipy pro barvení domů

Pokud se rozhodnete barvit vlasy doma, nezapomeňte na některé triky, které pomohou dosáhnout požadovaného efektu:

 1. Použijte pouze na mokré prameny. Pokud jsou předem vysušeny přirozeným způsobem nebo s vysoušečem vlasů, barva bude špatně;
 2. Ujistěte se, že místo, kde budete provádět celý postup, bylo uzavřeno polyethylenem. To se vysvětluje skutečností, že jednou na jakémkoli povrchu bude poměrně obtížné otřít nástroj4
 3. Před barvením musíte nosit rukavice a zakrýt ramena nepotřebným ručníkem;
 4. Použijte basma na kadeře pouze speciální štětec;
 5. Chcete-li nechat barvu protékat vlasy, přidejte trochu glycerinu, odvar z lněných semen nebo běžného oleje. Přítomnost dalších součástí nebude mít konečný vliv na barvu;
 6. Je lepší kombinovat basma a hennu ve skleněné, plastové nebo porcelánové nádobě, aby nedošlo k oxidaci s kovem;
 7. Nenechávejte hotovou hmotu až do příště, protože barva nebude tak plánovaná;
 8. Při nákupu výrobku si prostudujte jeho složení. Musí to být přirozené;
 9. Nekupujte barvu s vypršením platnosti;
 10. Jablečný jablečný ocet, který se přidává do procesu oplachování, pomáhá dělat vlasy ještě měkčí a lesklé.

Recenze a recenze

Recenze Basma jsou zcela odlišné. Podle mnoha, pokud se používá správně, podle všech pokynů a doporučení, budete vždy schopni dosáhnout požadovaného efektu.

Někteří uživatelé tvrdí, že vůbec nebyli spokojeni s výsledkem, protože po vymytí barvy se vlasy nejdříve zeleně změnily a několikrát denně změnily odstín.

Iránské basma artcolor

Má regenerační, zpevňující efekt. Vyrobeno z jedinečného keřu, který roste v Íránu. Tato barva je bohatá na vitamíny a stopové prvky, které chrání vlasy před vnějšími mechanickými a environmentálními účinky. Doporučuje se jí používat u žen ve věku 18 let. Před použitím jsou prameny nejprve barveny hennou a poté aplikovány na basma. Perfektní pro všechny typy vlasů.

Indický přírodní

Vyrábí se podle klasické receptury. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, které chrání kudrlinky a nemohou jim ublížit. Zvláštností tohoto nástroje je to, že se mísí suchá s hennou a je aplikována pouze v této formě na čisté prameny. Abyste dosáhli maximálního efektu barvení, promývejte směs teplou vodou. Chcete-li výsledek uložit, neperte hlava na další 2-3 dny.

Použití basma pro vlasy jakýchkoli ochranných známek je skvělým řešením, které poskytuje jedinečnost jeho vzhledu. Vlasy jsou nasycené, krásné barvy, silné, lesklé. Postupujte podle pokynů a budete spokojeni a nebudete zklamáni výsledkem.

Jak míchat hennu a basma, abyste získali správnou barvu, schéma proporcí

Mehendi, břišní tanec, orientální sladkosti, turecké lásky - popularita všeho je kvůli zájmu našich krajanů v životě a kultuře Východu. Přesně stejným přirozeným výsledkem zvědavosti bylo použití přírodních barviv heny a basma pro barvení vlasů. Obyvatelé Indie, Íránu, Súdánu a dalších zemí již dlouho používají zeleninové suroviny, aby se staly atraktivnějšími, aby se přirozená barva kudrlin světlejší a samotné prameny - zdravější. Chcete-li se dozvědět, jak barvit vlasy s hennou a basma doma, vybrat správné proporce a kombinovat obě složky, stačí přečíst tento článek s fotografiemi, tipy a podrobné pokyny.

Jaké jsou výhody

Obě barvy mají zcela přírodní složení, protože jsou vyrobeny z rostlin. Chcete-li dostat hennu, spodní listy bush Lawsonia jsou listnaté, a pro Basma - listy indigofers z legume rodiny jsou roztříštěny. V prvním případě má prášek zelenou barvu a v druhém šedožlutou barvu.

Pozor! Hlavní výhodou obou produktů je nejen šetřící, ale i hojivý účinek na vlasy: posilující, vyživující kudrlinky, regulující práci mazových žláz.

Henna v barvách čisté barvy v červené barvě. Existují i ​​jiné odrůdy, s nimiž můžete získat zlaté, červené odstíny a několik hnědých odstínů.

Použije-li se pouze barma pro barvení, vlasy se stávají modrozelenými. Prášek z listů indigoferu se proto téměř nepoužívá jako samostatné barvivo a ve většině případů se smíchá s hennou. Tento tandem má prospěch obou složek: kombinace neutralizuje jasné pigmenty a vytváří krásné, přirozené odstíny vlasů. Co přesně - záleží na poměru barevných nástrojů.

Výhody a nevýhody

Výhody přírodních barviv:

 • nepochybné výhody pro vlasy. S jejich pomocí můžete vyřešit mnoho problémů - ztráta, pomalý růst, lupy, nadměrný obsah tuku v hlavě;
 • zlepšení celkového stavu vlasů, který se stává lesklým, silnějším, krásnějším;
 • přijímání různých odstínů bez chemického vlivu trvalým;
 • efektivní malování šedých vlasů při kombinaci obou složek (samotná henna, na rozdíl od basma, se dobře nesedí s "stříbrem" ve vlasech);
 • možnost kombinace s dalšími přírodními ingrediencemi, což umožňuje diverzifikaci původní palety (to zahrnuje šťávy z rostlin, odrůdy bylin, koření, čaj, káva);
 • nízké náklady na barviva;
 • snadné používání doma;
 • hypoalergenní.

Pokud uděláte hennu a basma barvení, zvažte i nevýhody:

 • s častým užíváním se terapeutický účinek téměř nezaznamená, protože přírodní prášky mohou být škodlivé: vlasy vyschnout;
 • k překreslení, musí pracovat tvrdě. Henna a Basma jsou "nepříjemné" s chemickými sloučeninami;
 • po postupu je obtížné zbavit se kadeří zbytků barviva tvořených částicemi trávy. Trvá to dlouho a trpělivě umyjte vlasy;
 • někdy vlasy vyzařují zvláštní vůni;
 • vyzvednout požadovaný odstín od prvního okamžiku je poměrně obtížné. Často budete muset experimentovat s proporcemi a složením, abyste získali to, co potřebujete.

Rada V době nákupu zkontrolujte, zda nedošlo k vypršení doby použitelnosti přírodních surovin. Jeho kvalita přímo určuje výsledek malby.

Kontraindikace

Pokud jsou prameny suché, křehké nebo pokožka hlavy je velmi suchá, je lepší odložit balení práškem do lepších časů. Alternativou by bylo kombinovat je při barvení s kefír, zakysanou smetanou a oleji. Nedoporučuje se provádět tento postup během těhotenství a laktace: změněné hormonální pozadí bude mít negativní vliv na to, jak bude barva vypadat.

Je třeba dbát na používání přírodních ingrediencí na světlých kadeřích, protože můžete získat škaredé žlutozelené odstíny.

Nežádoucí barvení vlasů s hennou a basmo po nedávné perm nebo použití trvalé, polostálem složení. V prvním případě počkejte na rychlé narovnání kudrlin, ve druhém - získáte nerovný barevný schéma.

Podobně byste neměli používat barvy čpavku nebo amoniaku od známých výrobců na barvených vlasech, pokud jste předtím použili rostlinné prášky. S největší pravděpodobností vás nová barva zklamá, pokud se vůbec objeví na vlasu.

Je to důležité! V některých případech mohou dokonce prášky rostlinného původu způsobit alergickou reakci: svědění, zarudnutí, otoky. Otestujte barviva na kůži zápěstí nebo kladiva lokte.

Tóny a proporce

Ihned je třeba poznamenat, že informace o počtu léků jsou povahy poradenství. Možná budete muset upravit poměry v jednom směru nebo jiném. Hodně závisí na struktuře, stavu, barvě vlasů. Zjistěte, jak kombinovaná barva splňuje vaše očekávání, můžete ji zažít pouze. S každým novým zbarvením se tón projeví silnější a stane se bohatší.

Pokud mixujete hennu s basma ve stejném množství, dostanete kaštanovou barvu s různou intenzitou (na blondýnkách - lehčích, na hnědovlasých - s měděným odstínem). Udržujte směs na vaší hlavě po dobu 1-2 hodin. U jiných kombinací použijte následující poměry:

 • Blonde je výsledkem smíchání 3 částí henny a jedné části basma. Barva se objeví během půl hodiny. Původní odstín vlasů by měl být lehký.
 • Redhead Měkkou paletu jasných barevných schémat získáte kombinací henny a basma v poměru 2: 1. Receptura je vhodná pro blondýnky a vyžaduje starnutí pasty na dobu delší než 10-15 minut.
 • Bronze. Poměr barev je stejný, 2 až 1, ale směs aplikujte na tmavé kudrlinky a neuvolňujte je po dobu 30 minut. Podíl se může změnit: 1,5 dílů henny plus basma ve stejném množství (1 díl).
 • Čokoláda, hnědá. Tato barva dává kombinaci 1 laloku prášku svého Lawsonia a 2 laloků - prostředku indigoferu. Kompozice je ponechána na vlasu po dobu 15-50 minut.
 • Černá barva se získá stejným poměrem, 1: 2 a prodloužením doby expozice na 1,5-2 hodiny.

Je možné aplikovat prostředky nejen ve formě homogenní směsi, ale také naopak. V takovém případě trvání barvení závisí na tom, jakou barvu je třeba nakonec získat:

 • pokud je blond, nejprve použijte hennu po dobu 60 minut, pak basmu po dobu 20 minut;
 • Chcete bohatou čokoládu - ponechte čas na první složku jako předtím, pro druhou zvětšete ji na 40-50 minut;
 • dostat černé, pro hennu, trvat 40 minut, pro basma - 2 hodiny.

Mějte na paměti, že množství prášku, které potřebujete k barvení, závisí na délce, tloušťce vlasů a na tom, jaký poměr preferujete. U krátkých a středních pramenů může trvat 100 až 300 gramů suché hmoty, u dlouhých 300-500 gramů.

Pravidla a funkce, aplikační tipy

 1. K ředění basma je nutná voda. Toto barvivo, na rozdíl od henny, se nebojí vaření vody a vysoké teploty.
 2. Je lepší rozředit prášek z prášku kefír (pokud jsou vlasy normální nebo suché) nebo citronovou šťávu, vodu a ocot (pokud jsou prameny mastné). Kyselé prostředí přispívá k jasné, bohaté barvě.
 3. Připojte hotová řešení před použitím, ale ujistěte se, že nejsou příliš horké.
 4. Nepoužívejte k přípravě a aplikaci složení kovových výrobků.
 5. Po barvení se složení umyje mnohem jednoduše, pokud se do přípravné fáze vloží 1-2 žloutky.
 6. Kosmetický olej, odbarvování lněného semínka nebo farmaceutického glycerinu přidaného k roztoku neumožní suché vlasy.
 7. Příliš mnoho basma ve vztahu k henné může dát kudrlinky zelené barvy.
 8. Barva by měla mít střední konzistenci. Příliš tekutá směs bude tekoucí přes obličej, oblečení a bude mít nepohodlí. Velmi tlusté ztuhne rychleji, než se vlasy dostanou nový odstín.
 9. Teplota kompozice by měla být mírně teplá. Studené barvivo je pomalejší a horké barvivo může způsobit popáleniny.
 10. Při obarvení doma, zejména při dlouhých kadeřích, je vhodné použít vodní lázeň k ohřevu přípravku.
 11. Vlasy by měly být čisté, suché nebo mírně vlhké. Bylo prokázáno, že pigment proniká lépe do struktury navlhčených pramenů.
 12. Používáte-li směs zeleninových ingrediencí, nezapomeňte zabalit hlavu polyethylenem a pak ručníkem.
 13. Při aplikaci samostatné barvy může vlasy zahřát pouze během aplikace henny. Bez této barvy bude barva velmi jasná. Basma taková opatření nevyžaduje.
 14. Chcete-li zvýšit krevní oběh a zvýšit účinky barviv, rozdělte je podél vlasů, pijte čaj se zázvorem, citronem nebo lehkým alkoholickým nápojem.
 15. Nepoužívejte šampon a balzám, omyjte hennu a basma. Toto pravidlo platí pro první tři dny po skončení procedury.
 16. Chcete-li fixovat barvu, opláchněte hlavu octem nebo šípkovým vývarem (lžíce libovolné složky na litr studené vody).
 17. Pokud se výsledný odstín zdá příliš světlý, použijte olivový olej. Prostě ji rozdělte skrze vlasy před dalším umytím vlasů.
 18. Příliš tmavá barva může být zesvětlena vyplačením kudrlin s vodou a octem nebo citronovou šťávou.

Rada Obnovte barvu, udělejte ji živějšímu opláchnutí hennou a basma vám pomůže. Vezměte 25 gramů obou produktů, rozpusťte se v 1,5 litru vroucí vody. Deformujte, vychladte a naneste podle určení. Stejné množství vody můžete získat na 50 gramů jedné henny.

Malířské techniky

Existují dva způsoby barvení vlasů s hennou a basma: oddělené a simultánní. Podle recenzí oba způsobují přibližně stejný výsledek. Avšak v případě postupného nanášení barviv můžete určit, jakou barvu získáte, a přímo je upravovat během postupu.

Pro obě metody budete potřebovat:

 • 2 nádrže pro směšovací roztoky;
 • stejný počet kartáčů nebo hub (podle zvolené metody);
 • 2 lžíce nebo hůlky pro míchání směsi;
 • hřeben hřebenů;
 • vlasové sponky nebo vlasové špendlíky;
 • vazelíny nebo tukové krémy;
 • polyetylénová taška, sprchová čepička nebo přilnavý film;
 • ručník, který nevadí znečištění;
 • rukavice;
 • vodotěsný peignoir / staré župany nebo tričko.

Jak namalovat hennou a basma simultánní metodou:

 1. Prášky rozpustíme v různých nádobách a poté promícháme.
 2. Přidejte kompozici na teplotu 40 ° C a nechte ji v misce s horkou vodou, aby nedošlo k vychladnutí.
 3. Namažte vlasovou masku mastným krémem (vazelínu).
 4. Používejte rukavice, župan nebo tričko.
 5. Rozdělte vlasy na 4 zóny: okcipitální, korunní a dvě časové. Zajistěte každý s barety.
 6. Barvení začíná od krku. Rozdělte tuto část kudrlin do samostatných pramenů.
 7. Použijte postupně trochu teplo. Přesuňte se z kořenové zóny do špiček.
 8. Dále ošetřete stejným způsobem časové zóny a korunu.
 9. Položte vlasy do housky, nasaďte na plášť (balík) nebo obalte film kolem hlavy.
 10. Pak zabalte vlasy ručníkem.
 11. Po vyčkávání správného času vypláchněte směs velkým množstvím teplé vody.

Rada Pokud je zbývající prášek špatně odstraněn, aplikujte malý balzám na barvené vlasy, protože šampon nelze použít.

Barvení v samostatném způsobu je téměř stejné:

 1. Připravte hennu nejprve - vždy se nejprve aplikuje.
 2. Chraňte oblečení županem, rukama s rukavicemi a pokožkou na čele, chrámy a na krku s krémem nebo vazelínou.
 3. Formulár z hlavy 4 zón vlasů, přitiskněte je svorkami.
 4. Nakládejte kudrlinky stejným způsobem jako při současném barvení.
 5. Po uplynutí nezbytného času opláchněte vodou. Můžete použít balzám.
 6. Pak rozpusťte basma, rozdělte ji na prameny.
 7. Nezakrývejte hlavu.
 8. Po uplynutí nastaveného času opláchněte barvivo.

Oddělený způsob, jak častěji cvičit, aby se dostal do černé.

Šedé zbarvení vlasů

Henna je zřídkakdy používána jako nezávislé barvivo pro šedé vlasy, pouze pokud na prameni je malý "stříbrný". V opačném případě se objeví velmi jasně oranžová barva. Kombinace s Basma umožňuje trochu změkčit, vyplatit křičící stín, aby byl přirozenější.

Šedavé kadeře jsou špatně vystaveny barvení, proto vyžaduje několik procedur nebo dlouhodobé vystavení kompozice (až 5-6 hodin). Měkké vlasy absorbují pigment rychleji, tvrdší - pomaleji.

Důležitý bod! Chcete-li namalovat šedé vlasy, je nejlepší jednat postupně, což způsobí, že směs je oddělená. Nasycení odstínů závisí na době expozice jednotlivých komponent.

Tam jsou takové doporučení:

 • Chcete-li dostat blond, včetně velmi lehké, henna by měla pracovat na vlasy po dobu 2-5 minut. Pak se vlasy nasytí s Basma a okamžitě se vymyjí vodou;
 • pro tmavší blond použijte směs prášku Lawsonia po dobu 8-10 minut, produkt z indigofery po dobu 4-5 minut;
 • světle hnědá nebo tmavě hnědá je výsledkem expozice henny po dobu 10-40 minut a basma - 5-30 minut. Čím déle, tím více se nasytí tón. Je nutné prodloužit čas poměrně pro obě barviva;
 • Chcete-li získat barvu kaštanu, důsledně aplikujte obě léčiva po dobu 20-25 nebo 40-45 minut každé (pro lehčí nebo tmavější verzi, resp.);
 • je možné ji barvit černě, pokud budete nejdříve stát hennou a pak basma po dobu 1-1,5 hodiny.

Přírodní suroviny rostlinného původu umožňují získat novou barvu a zároveň ošetřovat vlasy. Jen se nezapojujte do přírodních složek. Stačí, abyste aktualizovali barvu každé 2-3 měsíce a po zbytek času zbarvíte kořeny.

Při experimentování s poměry henny a basmy si můžete vybrat ten nejúspěšnější odstín vlasů.

Je obtížné získat požadovaný odstín přírodními barvivy. Odborníci doporučují používat osvědčené nástroje:

Jakákoliv změna barvy vlasů je příčinou vzniku vlasů. Nezapomeňte na obnovu vlasů po barvení, naše tipy vám pomohou.

Pro Více Informací O Suché Vlasy