logo

Správně určte typ vlasů a pečujte o ně.

Posvátný význam byl připisován starým vlasům a věřil, že obsahují energii člověka. S každým účesem, kadeře, barvení se mění vzhled. Někdy experimenty s kučery mohou dramaticky změnit život. Jak určit typ vlasů na kadeře potěšil sílu, lesk a učit se, jak se o ně řádně starat? Test pro určení typu vám řekne, jaké jsou vaše kudrlinky, charakteristické rysy, vědět, o čem je snadné zvolit si individuální program.

Vezměte online test - jaký máte vlasy?

Normální typ vlasu

Kudrny tohoto typu po dlouhou dobu udržují dobře upravený vzhled. Stačí, když použijete čistič každé čtyři až pět dní. Jsou snadno hřebeny, mají jednotnou hustou strukturu po celé délce. Vlasy jsou dobře pevné, dlouhotrvající, poměrně rychle rostou. Skalp bez peelingu, podráždění, seborrhy a lupů. Přečtěte si více o péči o normální vlasy.

Normální vlasy nevyžadují zvláštní péči:

 • Vymyjte kudrlinky, protože jsou znečištěné, a ne častěji, aby se vlasy zachovaly z křehkosti a průřezu;
 • Šampon by měl být neutrální, bez agresivních povrchově aktivních látek, může být použit univerzální pro všechny typy;
 • Dvakrát za měsíc aplikujte domácí pokrývku hlavy na pokožku na bázi mleté ​​kávy, jodované soli s přídavkem koření (skořice, koriandru, zázvoru);
 • Po umytí je nutné použít kondicionéry, balzámy pro normální typ;
 • Domácí masky lze použít jednou / dvakrát týdně. Nejlepší pro zachování krásy bude - kvasnice pro výživu a růst, ovoce a bobule tonikum, okurka se žloutek, pro zvlhčení a lesk;
 • Tyto mastné oleje lze snadno obohatit: hroznové, broskvové, jojobové, semena z granátového jablka. Nejlepšími estery jsou: levandule, pelargónie, citron, rozmarýn.

Olejový typ vlasů

Nejjednodušší způsob, jak doma zjistit, jsou mastné vlasy. Den / dva a kudrlinky ztrácejí svůj tvar, vypadají neohrabaně, nešikovně. Aktivní práce mazových žláz vede k tomu, že vlasy jsou matné, bez objemu. Tento typ zahrnuje jak tenké, tak tlusté vlasy, které rozlišují pružnost a pružnost každé jednotky. Přečtěte si také - nejlepší domácí masky pro mastné vlasy.

 • Pro praní je třeba použít šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými a minerálními komplexy. Organické produkty s hennou pomohou zlepšit mazové žlázy. Oplachujte studenou vodou, vysoké teploty jsou absolutně kontraindikovány;
 • Po nezbytném opláchnutí bylinného odvaru - heřmánku, kopřivu, nealbumu;
 • Domácí masky s fermentovanými mléčnými výrobky, jíly, hořčicí, medem, bobulovinami, kořením a pivovarským kvasnicemi zlepšují stav mastných kudrlin;
 • Rostlinné oleje jsou vhodné s lehkou strukturou, která dovoluje pronikání do vlasů bez zvážení kudrlin. Argan, hroznové semínky, sezam, dýní a mandlový olej lze přidat do hotových receptur nebo obohatit sami;
 • Nejlepší estery pro mastné kadeře - čajový strom, bergamot, grapefruit, eukalyptus.

Typ suchého vlasu

Suché vlasy mohou být položeny v přírodě nebo v důsledku častého barvení, perm. Velmi křehké kmeny, rozdělené nejen na špičky, ale po celé délce. Skalp je náchylný k podráždění, někdy se objeví lupy. Takové kadeře jsou obtížně hřebeny, zamotané oblasti musí být ošetřeny speciálními nástroji. Podívejte se také na recepty nejlepších domácí masky pro suché vlasy.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Tipy pro péči o tenké suché vlasy jsou následující:

 • Šampon by měl mít krémovou strukturu a vytvořit další ochrannou vrstvu;
 • Při opláchnutí pomocí bylinných odvarů s tekutými vitamíny skupiny B to pomůže obnovit přirozený lesk a pružnost;
 • Je nutné opustit vysoušeč vlasů, stylisty a žehličky, nechodíte do postele s mokrými kadeřemi;
 • Pro česání používejte dřevěné hřebeny a spreje, abyste zabránili tomu, aby se zablokovaly;
 • Přírodní výživné masky obnovují strukturu každého kmene a posilují po celé délce. Nejlepší sloučeniny s mléčnými výrobky, rostlinnými mastnými oleji, želatinou, žitnou moukou / chlebem, medem;
 • Pro suché rovné nebo kudrnaté je třeba použít olivový, řepkový olej, avokádový olej, kakao a kokosový ořech;
 • Pro aromatické čištění položte na korkový / dřevěný hřeben bod Santal, růže, eukalyptu a elemi.

Kombinovaný typ vlasů

Často, smíšený typ majitelů vlasů pod rameny. Olejová bazální zóna a suché křehké špičky, výrazné znaky kudrlin.

 • Je třeba vybrat speciální šampon, který snižuje slinění. Před praním proveďte masáž hlavy, odměrujte tekutiny B do pokožky;
 • Vlhké vlasy by měly být sušeny pouze přirozeným způsobem, česané po dehydratovaných, rozřezaných koncích s použitím esenciálních olejů;
 • V závislosti na akci se domácí masky aplikují buď na kořenovou zónu, nebo na hlavní část. Pro mastnou pleť jsou vhodné směsi s kefír, hořčicí, sůl, bylinkami z schemei. Hydratujte a vyživujte zámky lidových prostředků s olivou, lopuchem, ricinovými oleji, žloutek, medem.

Video: Jak si vybrat šampon a určit typ vlasů doma

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Jak rychle a přesně určit svůj typ vlasů

Péče o každý typ vlasů má své vlastní nuance. Správné určení povahy jizvy pokožky hlavy je proto velmi důležité - protože vědět, jaký typ máte, můžete nejen najít správné nástroje pro vaše zámky, ale také zorganizovat jejich kompetentní péči. Chcete-li to udělat, nemusíte se uchýlit k pomoci kadeřníků, stačí sledovat vaše kadeře a vlasovou pokožku doma. A to vám pomůže vyzkoušet. Tak pojďme začít.

Hlavním kritériem, kterým jsou vlasy rozděleny do skupin, je úroveň sebacení sekrece pokožky hlavy. Na tomto základě existují čtyři typy kudrlin:

Normální typ vlasu

Takové kudrlinky se vyznačují zdravím, péčí, tloušťkou, pružností a zářivostí. Pokožka na hlavě má ​​dostatečnou míru mazové exkrece, neodlupuje a netrpí lupy. Normální typ nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Použití přírodních barviv, minimální tepelná expozice, preventivní masky doma - to jsou hlavní pravidla pro péči o vlasy nejen normálního typu, ale i jakéhokoli jiného druhu.

Typ suchého vlasu

Tak dlouhé vlasy se nedostanou na tuky a dlouho se neznečišťují, což znamená, že nepotřebují časté mytí. Ale závažné nedostatky suchých kadeří jsou jejich nudný vzhled, průřez špiček, zmatek a křehkost, šupinatá pokožka. Dokonce i mastné prameny mohou být suché, pokud nejsou řádně upraveny. Zneužívání vysoušeče vlasů a stylizátoru, chemických barviv a permutátu bude nutně vést k suchu a křehnutí pramenů.

Tučný typ kudrlin

Tento typ je způsoben zvýšenou aktivitou mazových žláz a nevhodnou výživou. Olejové vlasy "nestárnou" tak rychle jako jiné druhy a po umytí mají jejich hlavy zdravější vzhled (ale bohužel, ne dlouho).
Nadměrná mazová sekrece může být opravena pomocí speciální kosmetiky a masky na vlasy, které lze připravit v běžných domácích podmínkách. Kromě toho byste měli upravit jídlo, zejména abyste vyloučili z dietních jídel příliš syté sýry (sladké, smažené, uzené, kořeněné a mastné pokrmy).

Smíšené vlasy

V takové hlavě vlasů jsou kořeny a kůže na hlavě mastné a konce jsou naopak suché a rozštěpené. Smíšený typ vlasů je obvykle součástí dlouhých "hřídelů".
Kombinovaný typ vlasů je považován za nejtěžší, jemuž se dá pečovat, protože tukové kořeny potřebují normalizovat tvorbu tuku a konce, které trpí suchostí a průřezem, musí být hydratovány a vyživovány.

Nyní, když zjistíte, jak určit typ vlasu pomocí testu, který jsme navrhli, budete schopni poskytnout svým vlasům správnou péči podle svého typu. Výsledkem této péče budou zdravé a krásné kudrlinky.

Test typu vlasů

Pro zajištění krásného a zdravého vzhledu vlasů je důležité zvážit jejich individuální vlastnosti, včetně typu. Kromě rasových rozdílů, stejně jako barvy, síly disulfidové vazby (kudrnaté nebo rovné) - mohou být vlasy dále rozděleny do čtyř hlavních typů - normální, mastné, suché a kombinované. Tento parametr závisí na práci mazových žláz. Vylučovaná sekrece (sebum) se šíří na povrch vlasů a pokožky hlavy, chrání před negativními účinky a vysychá. Činnost mazových žláz je vrozeným faktorem, ovšem ovlivňuje i životní styl, stav jeho těla a opakované barvení.

Pokud je typ vlasu normální, jsou rovnoměrně pokryty mazu. A s nedostatkem kožního mazu se stávají suché, náchylné k lupům, křehké, jejich tipy se rozdělí. Ale její přebytek vede k rychlé kontaminaci vlasů po umytí a dlouhý stylový styl to neudrží. Nerovnováha kožního mazu může být kompenzována vhodnou péčí o vlasy. Ale pro to musíte vědět, jaký typ mají - normální, tučné, suché nebo kombinované. Koneckonců, nevhodná péče může naopak situaci zhoršit.

Chcete-li zjistit, že váš typ vlasu prošel následující test.

Test: Jaký je váš typ vlasů?

Vývojáři moderních typů kosmetiky při vytváření masky, balzámů a šamponů se ve většině případů řídí specifickým typem vlasů: normální, mastné nebo suché. Koneckonců, účinnost nástroje přímo závisí na tom. Jenže pokud se vaše vlasy shodují s nápisem na obalu.

Jste si jisti, že vyberete správné výrobky pro péči o vlasy podle jejich typu? Chcete-li odstranit případné chyby v hodnocení, projděte test a dozvíte se více o vašich vlasech.

Jak zjistit doma typ vlasů a pokožku hlavy

Použití kosmetických a hygienických přípravků, které neodpovídají typu pokožky hlavy, je jednou z nejčastějších chyb v péči o vlasy. Zaplatit za nevědomost účty za zvýšenou mastnotu nebo naopak suché vlasy, ztenčení, lupy. Ženy, které se znovu a znovu mýlí při výběru šamponů, kondicionérů, masky a stylingových výrobků, se konečně ptají, jak určit typ vlasů.

Charakteristika typů vlasů

K popisu stavu vlasů, kadeřnictví a trichologové používají mnoho vlastností. Zohledňují délku, tloušťku, tloušťku vlasů, stupeň jejich křehkosti a vlhkosti. V tvarech kudrlinky jsou kudrnaté, zvlněné, rovné. O zdraví vlasů lze posuzovat svou silou, zářivostí, hladkostí. Při určování typu vlasů je třeba vzít v úvahu intenzitu sekrece mazových žláz pokožky hlavy. Důležitá je distribuce kožního mazu po celé délce vlasů.

 • Normální vlasy se vyznačují zdravým leskem, pružností, mírným pompáním. Čisté a dobře upravené, vypadají první dva dny po umytí vlasů. Třetí den se vlasy u kořenů stávají výrazně mastnými. Hroty pramenů mohou být kousnuty, ale jen mírně. Normální vlasy jsou špatně elektrifikovány, přizpůsobitelné stylingu. Vyžadují minimální podpůrnou péči.
 • Suché vlasy zůstanou čisté po dobu jednoho týdne. Dokonale udržují svůj tvar a jsou pozoruhodné pro svou pomp. Na druhé straně je barva takových kudrlin nudná. Vlasy jsou zjevně nedostatečné vlhkosti, což se projevuje v křehkosti, ve velkém počtu dělených konců. Suché vlasy jsou náchylné k elektrizování a matoucí, což komplikuje stylingový proces. Zdá se, že pomalu rostou. Ve skutečnosti se vlasy nepřidávají v důsledku zvýšené křehkosti.
 • Olejové vlasy se rychle znečišťují - to je pravděpodobně jejich hlavní problém. Pokud jsou mazové žlázy pokožky aktivně kožní mazu, vypadají vypadající vlasy jen den po umytí hlavy. Vyčistěte vlasy bez problémů a udržujte hlasitost. O den později se začnou držet spolu, ztrácejí pomp. Vlasy mají charakteristický mastný lesk, lehký zápach horkého oleje. Současně majitelé tukových kadeří nejsou si vědomi problému rozštěpení.
 • Kombinované vlasy se na kořeny stávají mastným druhým nebo třetím dnem po šamponování. Zbytek vlasů zůstává dostatečně dlouhý - až týden. Smíšené vlasy často postrádají bazální objem. Konce pramenů mají sklon rozdělit se, tlačit a elektrifikovat. Kombinovaný typ se obvykle nachází mezi majiteli dlouhých vlasů.

Je to důležité! Individuální intenzita mazových exkrecí je určena mnoha faktory, včetně dědičnosti. V průběhu let se činnost mazových žláz zpravidla snižuje. Změna typu vlasů s častým barvením, praní, nerovnováhou hormonů a podobně.

Způsoby určení typu vlasů

Zjistěte, jaký typ pokožky máte, pomůže vám následující test s ubrousky. Ráno si umyjte vlasy obvyklým způsobem. Následující večer jemně protřejte pokožku hlavy na horní straně listu papíru. Dále vyberte pramen a držte jej ve středu druhého ubrousku přesuňte papír přes špičku. Olejové značky na všech ubrouscích jsou známkou mastných vlasů. Nedostatek skvrn ukazuje normální nebo suchý typ. Existují značky na první ubrousek a ne na druhé? Máte kombinovaný typ.

Zkoušky také pomáhají identifikovat doma. Zjistěte svůj typ vlasů odpověď na následující otázky.

 1. Jak často umyjete vlasy?

A. Každých 3-4 dní.

B. Po 7 dnech nebo déle.

B. Každý druhý den a častěji.

D. Každých 4-6 dní.

 1. Jaký popis se vám hodí?

A. Kadeřnice normálně snášejí vysoké teploty, nerozdělí se.

B. Vlasy jsou citlivé na tepelný náraz, konce jsou znatelně zachyceny.

B. Kudrlinky jsou nepoškozené. Jsou-li rozdělené konce, nestačí.

G. Vysoušeč vlasů pouze negativně ovlivňuje spodní část vlasů.

 1. Jsou vaše kadeře elektrifikovány?

A. Ne nebo jen na konci.

B. Silně elektrifikován po celé délce.

B. Je extrémně vzácné, pouze v chladné sezóně.

G. Silné, ale pouze na konci.

 1. Má vaše vlasy objem?

A. Ano, vlasy zůstávají svěží několik dní.

B. Ano, jsou vždy objemné, "odletí".

B. Ne, objem se vyskytuje pouze po umytí.

G. Ano, ale pouze bazální.

 1. Budete svítit prameny?

A. Ano, vlasy mají zdravý, dokonce i lesk.

B. Ne, nesvítí.

V. Ano, ale zdravý lesk se rychle změní na mastnou.

G. Ano, ale pouze u kořenů. Dno vlasů vypadá tlumeně.

 1. Jsou vaše kudrlinky snadno stylově?

A. Ano. Pokládka obvykle zůstává dlouhá.

B. Ne, vlasy se nehodí dobře.

Otázka: Ano, je snadné nastavit, ale jen na krátkou dobu.

G. Vhodný do kořenové zóny.

Pokud jsou odpovědi "A", máte normální typ. Majitelům suchých vlasů budou ovládány varianty "B". Abstrakty pod písmenem "B" odpovídají mastným vlasům. Máte kombinovaný typ, pokud většina odpovědí je "G".

Nejbezpečnějším způsobem, jak zjistit svůj typ vlasů, je kontaktovat trichologa. Lékař, který se specializuje na problémy s vlasy a pokožkou hlavy, používá k identifikaci laboratorní testy a klinické testy.

Pokyny pro údržbu

Normální kadeře nepotřebují zvláštní péči. K udržení jejich zdraví a čistoty stačí je dvakrát týdně umyt s vajíčkem, medem nebo bylinkovým šamponem. Nakonec můžete vlasy vypláchnout odvar z kopřivy, vodou, okyselit jablečným jablečným octem nebo citrónovou šťávou.

Šampon s přídavkem oleje je ideální pro suché vlasy. Při mytí nezapomeňte používat klimatizaci, zatímco termo ochranné prostředky. Problémy s vlasy řeší speciální masky a olejové zábaly. Šampony s ovocnými kyselinami, výtažky z kopřivy, máty peprné, čajovníku, neplodu a také masky z fermentovaného mléka se vyrovnávají s vysokým obsahem tuku v kudrlích. Při smíšeném typu se doporučuje jednou týdně, aby kosmetický olej na špičky.

Jak určit typ vlasů: tipy

Maria Pimenová

Hluboce píše, ale s humorem, o módě, umění, parfumerii, cestování, zdravém životním stylu a wellness.

Znalost odrůdy, do které patří vaše vlasy a pokožka hlavy, je základem, na kterém jsou založeny jejich vzhled a vnitřní stav. Bez těchto informací nelze vybírat správné výrobky a upravovat systém péče. V moderní kosmetologii je obvyklé rozdělit vlasy na čtyři typy: mastné, suché, normální nebo smíšené. Nejlepší způsob, jak zjistit, je kontakt s tricholožkou nebo kadeřníkem. Ale my vám řekneme, jak určit typ vlasů, dokonce i doma.

Počáteční diagnostiku lze provést doma předáním testu:

1) Jak často potřebujete umýt vlasy, aby vaše vlasy nevypadaly špinavě?

A) Mé hlavy každé tři dny;
B) každou víkendovou hlavu;
C) Mé hlavy každý den nebo každý druhý den;
D) Mou hlavu za den. V zimě častěji, v létě - méně často;

2) Máte nějaké problémy s pokožkou hlavy: svědění, lupy atd.?

A) Ne;
B) Po umytí hlavy se objevuje pocit tížnosti pokožky, kůže se po použití stylingových výrobků roztřesí: například sprej na vlasy
B) Existují mastné lupy.
D) Existují lupiny, ale jsou téměř neviditelné.

3) Jsou vaše vlasy náchylné k rozbití?

A) Nevšímám si takový problém
B) Spíše ano
B) Husté vlasy
D) Vlasy se rozdělí na špičky.

4) Je možné volat vaše kudrlinky lesklé?

A) Ano, vypadají vlasy zdravé a lesklé
B) Vlasy vypadají matně
B) vlasy lesk, ale je to spíše "tlustý" lesk
D) Na kořenech vypadají lesklé a špičky jsou bez života.

5) Vysychá vlasy rychle po umytí?

A) dlouhá
B) velmi rychle
C) Mírně dlouhá
D) Konce suché rychle a kořeny potřebují více času.

6) Jsou vaše vlasy vystaveny statické elektřině?

A) spíše ne
B) Ano, velmi
C) Pouze v zimě po čelenku.
D) Hroty jsou elektrifikovány.

7) Máte bujné vlasy?

A) ano
B) Moje vlasy jsou lehké a neustále odjíždějí.
B) Po mytí vypadají načechraně, ale rychle ztrácejí objem.
D) Svěží pouze na špičkách, kořeny vypadají hladce

Většina odpovědí A znamená, že máte normální typ vlasů, B - suché vlasy, C - mastné, G - smíšený typ. Zaměřme se na každý detail!

Normální vlasy

Jelikož je snadné hádat z názvu, normální typ vlasů je silný lesklý vlas a skalp bez lupů. Starat se o ně je základní: stačí si umyt vlasy dvakrát týdně.

Majitelé tohoto typu vlasů jsou šťastní: podléhají jakémukoliv stylu, vlasy snadno vybírají jakýkoli tvar. Ale i v propuštěné podobě vypadají velmi atraktivně! Je také snadné pečovat o takové vlasy, hlavním úkolem je vybrat správné prostředky.

Jak zjistit typ vlasů a vybrat si produkt péče?

Budete potřebovat jemný šampon, který není přetížen živinami, které jemně čistí pokožku hlavy a vlasy.

Nezapomeňte na balzám, aby vaše vlasy mohly být snadno česané.

Top 3 běžné produkty pro péči o vlasy

Jak zjistit svůj typ vlasů: tipy

Skladové regály jsou plněny různými výrobky pro péči o vlasy. Takové produkty zahrnují šampony, kondicionéry, masky, séra, spreje. Hlavním rysem aplikace péče o kosmetiku je to, že je nutné koupit kompozici s přihlédnutím k jednotlivým typům vlasů. Definovat to, profesionální kadeřníci odvodili základní strategii, o které budeme hovořit dnes.

Test typu vlasů

 1. Snadno zjistíte, jaký typ vlasů, pokud budete postupovat podle praktických doporučení. Začněte s analýzou obsahu tuku, připravte předem papírový ručník nebo ubrousek.

Charakteristika typů vlasů

Chcete-li přesněji zjistit, jaký typ vlasů, přečtěte si níže uvedené informace. Pokud porovnáte 4 nebo více bodů s vlastními pozorováními, budou mít vlasy určitého typu.

Typ suchého vlasu:

 • hroty jsou suché na dotek, zlomení a rozdělení;
 • vlasy vypadají špinavě a vyžadují mytí každých 5-6 dní;
 • prameny jsou tmavé, postrádají lesk, stín je špatně viditelný;
 • shag často prochází statickým účinkem, vyplňuje;
 • suché vlasy neposlušné, je obtížné dát do vlasů;
 • po rutinním mytí se skalp utáhne;
 • Vyfukováním dochází k tomu, že vlasy jsou křehké a tlusté současně.

Olejový typ vlasů:

 • hroty nejsou suché, nedochází k poškození a žádné části (v 90% případů);
 • vlas vypadá mastný a "elegantní" 1,5-2 dní po umytí;
 • vlasy rychle špinavé, na krátkou dobu začíná vypadat nešikovně;
 • typ tuku má silný ošklivý lesk;
 • po pracím procesu není těsnost pokožky hlavy;
 • chlupy se nedotýkají, zachovávají si styl;
 • po sušení sušičem na vlasy není žádný statický účinek;
 • zámky tohoto typu se snadno dají do účesu, ale kadeře se rychle rozbíjí.

Normální typ vlasů:

 • Pramínky krásně lesknou po dobu 3 dnů po vyprání;
 • čas od času se konce začnou rozštěpovat a vypadat suché;
 • snadno vyrobit téměř jakýkoli styl;
 • ve vzácných případech po opláchnutí se objeví těsnost hlavy;
 • při sušení pomocí tepelných zařízení jsou vlasy trochu tlusté, měkké na dotek;
 • pramínky jsou elektrifikovány pouze tehdy, když nosí syntetické klobouky;
 • šamponování se provádí jednou za 3 dny, po tomto období vlasy vypadají mastně.

Kombinované vlasy:

 • konce se rozštěpily, měly sucho, zlomily;
 • vlasy po celé délce udržují příjemný lesk po dobu 3 dnů;
 • po umytí hlavy vlasy se znečišťují po dobu 4 dnů, stávají se mastnými;
 • někdy je pokožka hlavy vystavena těsnosti;
 • statický efekt platí pouze pro špičky;
 • vlasy mohou dostat pouze bazální objem, všechny ostatní stylové neúčinné;
 • po použití vysoušeče vlasů se špičky vytlačují a tlačí;
 • 3 dny po umytí se vlasy v kořenové oblasti stávají mastnými, špičky již nesvítí.

Péče o vlasy v závislosti na typu

Jakmile rozhodnete o typu vlasů, vyberte příslušnou základní péči.

 1. Vyberte čistící šampon s krémovou nebo plně průhlednou strukturou. Kosmetika tohoto druhu vytváří další ochranu.
 2. Nasytíte vlasy vlhkostí a opláchněte je oddělením heřmánek. Každodenně si v ampulích navlhčete vitamin E na pokožce hlavy (prodává se v lékárně).
 3. Nechoďte odpočívat mokrými vlasy. Odmítněte styl s fénem, ​​žehlení nebo curling. Nepoužívejte suché natáčky.
 4. Po každém šamponování naneste balzám, stříkajte kudrlinky s postřikovačem nebo protřepat nezmazatelným sérem na ošetření.
 5. Dvacetkrát týdně, třít do pokožky hlavy a rozložit kokosový nebo lopuchový olej po celé délce vlasů. Pomůže obnovit pružnost a lesk, zabrání průřezu.
 1. Jednou za 2 dny opláchněte čisté vlasy s léčivým odvarem. Může být připravena z máty, kopřivy, plantain, tymiánu nebo heřmánku.
 2. Do masky normalizovat činnost mazových žláz. Zahrňte kuřecí žloutku, bílý nebo modrý jíl, vodku, med, pivovarské kvasnice.
 3. Používejte šampon pro typ vlasů. Vyberte si balzám ze stejné série, ale s lehkou strukturou. Suché vlasy se vyskytují ve vzácných případech.
 4. Nepokládejte pokožku hlavy na teplo. Umyjte si hlavu lehce teplou vodou, abyste nevyvolali urychlené uvolňování tuku.

Normální a kombinované vlasy

 1. Umyjte hlavu maximálně jednou za 3 dny. Používejte šampony, které neobsahují povrchově aktivní látky.
 2. Dvakrát měsíčně vyčistěte mazové kanály pomocí křoví. Může být připraven z balzámových a uzeninových meruněk, kávy nebo mořské soli.
 3. Chránějte prameny dřevěným hřebenem nebo masážním kartáčem s přírodními štětinami. Použijte vysoušeč vlasů pouze v nouzových situacích.

Chcete-li určit typ vlasů, podívejte se na specifikace. Pokud jste jako výsledek pozorování získali 4 nebo více bodových zápasů, zvažte vhodné doporučení pro péči o vlasy.

Jak zjistit svůj typ vlasů?

Pro úplnou a efektivní domácí péči je důležité vědět, jak určit typ vlasů. V závislosti na této charakteristice musíte vyzvednout šampony, kondicionéry, masky, stylingové výrobky. Udržování zdravého stavu kudrlin je nemožné bez řádné péče o ně. Jaké jsou rozdíly všech typů?

Suché vlasy

Suché vlasy

Příčinou suchých vlasů mohou být jak fyziologické charakteristiky těla, tak vnější faktory. Tento stav vede ke snížení aktivity mazových žláz pokožky hlavy. Nedostatek přírodního mastného maziva po celé délce pramenů je činí křehkými, nudnými, nepružnými. Často se problém vyskytuje s věkem, zvláště když je zdravotní stav neuspokojivý.

Suché prameny se mohou objevit v důsledku nesprávné péče. Vlasy jsou velmi citlivé na účinky kosmetiky a atmosférických činidel. Jejich ochranná vrstva je zničena kvůli častému barvení, tepelnému a chemickému kroucení, sušení foukání, použití stylingových výrobků. Škodlivé je stálé vystavení slunečnímu světlu, chlorované vodě, náhlým změnám vnějších teplot.

Suché vlasy jsou velmi tenké, křehké, často připomínající umělé. Zůstávají špatně, sotva zůstávají uvnitř, rychle se zmate a rozdělí na konci. Skalp a podráždění pokožky hlavy. Vyskytují se suché lupínky, které se vyskytují při česání: usazují se na oděvy ve formě světelných měřítek. Pokud se správně staráte o suché vlasy, můžete normalizovat jejich stav.

Olejové vlasy

Typ tuku

Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

Důvodem obsahu tuku spočívá v rozvoji nadměrného množství tuku podkožními žlazami. Aktivita tukových buněk se zvyšuje kvůli problémům v těle nebo v důsledku vystavení jakýmkoli vnějším faktorům. Nejčastěji se problém vyskytuje v dospívání a během těhotenství, kdy dochází k nárůstu hormonů. Zvýšené fungování mazových žláz může také způsobit onemocnění nervového systému, užívání určitých léků, nadměrnou fyzickou aktivitu.

Množství produkovaného kožního mazu je přímo závislé na výživě. Zahrnutí do stravy neomezených potravin bohatých na sacharidy a tuky velmi zhoršuje problém. Stav kudrlin se může zhoršit častým používáním stylingových výrobků a použitím nevhodných kosmetických prostředků.

Olejnaté vlasy - neohrožené a těžké. Neudržují bazální hlasitost a zavěsí ošklivé mastné prameny další den po umytí. Současně je pokryta pokožka nadbytečným tukem, může se jednat o mastné lupy - nažloutlé kůry, které způsobují svědění. Bez řádné péče vypadají mastné vlasy špinavé.

Normální vlasy

Normální a kombinovaný typ

Normální vlasy - zdravé, svěží a dobře upravené ve vzhledu. Jsou poměrně silné, pružné, mají zdravý lesk a krásně svítí na slunci. Pokožka hlavy je mírně mastná, neodlupuje a není podrážděná, na ní nejsou žádné lupy. Tyto vlastnosti zachovávají normální typ vlasů několik dní po umytí.

Správně se staráte o normální vlasy, můžete trvale udržovat jejich dokonalý stav. Nevyžadují komplexní péči. Normální vlasy lze snadno česat jak suché, tak i mokré. Dokonce s častým permem se nerozbijí, rychle obnoví původní vzhled a mohou být stylizovány v každém účesu.

Kořeny kombinovaných (smíšených) vlasů se rychle stávají mastnými, zatímco jejich konce zůstávají suché. Je to způsobeno nerovnoměrným mazáním pramenů tuků. Problém může nastat v důsledku dlouhodobého vystavení slunci, častému horkému stylu, expozici chemickým látkám. V tomto případě kombinovaná péče s použitím různých prostředků.

Test typu vlasů

Zjistěte svůj vlastní typ vlasů doma několika způsoby. Před provedením testu umyjte hlavu dobře známým šamponem bez použití klimatizace a poté vysušte prameny. Vezměte tenkou papírovou ubrousek (bude to pergamenový papír). Připojte jej k pokožce hlavy za ušima a na hlavě. Pokud máte mastné vlasy, najdete na papíře značky oleje. Při běžném nebo suchém utěru zůstane čistá.

Chcete-li přesněji určit typ jejich kudrlin, vyhodnoťte následující příkazy. Pokud jste vybrali 4 nebo více položek, vaše vlasy jsou vhodné pro tento typ.

Máte suché vlasy, pokud:

 • potřebují mytí každých 6-7 dní;
 • jejich tipy se rozštěpily a zlomily;
 • nemají lesk;
 • po umytí hlavy je pocit těsnosti pokožky;
 • po usušení vlasů se chloupky stávají křehkými;
 • často elektrifikováno;
 • špatně přizpůsobivý jakémukoliv stylu.

Váš tlustý typ kudrlin, pokud:

 • v den 2 po umývání vypadat neuspokojivě;
 • hroty jsou sotva rozděleny;
 • rychle získat nezdravý lesk;
 • po umytí hlavy není pocit těsnosti pokožky;
 • po sušení s vysoušečem vlasů zachovávají svůj obvyklý stav;
 • ne elektrifikujte;
 • dobře postačující pro stohování, ale jen na krátkou dobu.

Jste vlastníkem normálních vlasů, pokud:

 • po 3-ti dnech se stávají mastnými;
 • hroty se rozpadají vzácně, mohou být suché;
 • mít krásný lesk do 3 dnů po umytí;
 • pocit těsnosti pokožky hlavy je vzácný;
 • po vyschnutí se vlasy stávají příjemným na dotek, načechraný;
 • někdy může elektrifikovat;
 • dokonale přizpůsobitelné jakémukoli stylu.

Vaše vlasy patří do kombinovaného typu, pokud:

 • staly se tukem v den 4;
 • mají rozdělené suché konce;
 • v den 3 po umytí dostanou lesk na kořeny a ztratí svůj lesk na špičkách;
 • velmi zřídka existuje pocit napjatosti pokožky hlavy;
 • po vysušení mohou konce vyfouknout vysoušečem vlasů;
 • konce jsou často elektrifikovány;
 • jen přístupný k bazálním stylům.

Tipy péče

Správně se o vlasy staráte, můžete si udržet svůj krásný vzhled a v případě potřeby normalizovat jejich stav.
Jak se starat o každý typ?

 1. Umyjte normální vlasy vhodným šamponem maximálně 3krát týdně. Každé 2 týdny použijte masky (lépe uvařené doma). Nejsou kontraindikovány různé procedury v kadeřnických salonech.
 2. Mastné praní denně (můžete jednou za 2 dny). Vyberte si měkký přírodní šampon. Každé 2 týdny umyjte vlasy hlubokým čisticím prostředkem. Nenechte se unášet maskami: stačí je provádět jednou týdně. Věnujte pozornost vašemu jídlu. Omezte konzumaci mastných, moučných, kořeněných potravin co nejvíce, konzumujte dostatečné množství vody.
 3. Suché umyjte ne více než 1 krát za 6 dní. Použijte silikonový hydratační šampon. Pravidelně používejte přípravky na péči o suché vlasy, které nevyžadují oplach, stejně jako samolepící masky. Nezdarujte vlasy a nepoužívejte s pomocí chemikálií. Používejte pouze dřevěný hřeben. Ořízněte rozdělené konce jednou za měsíc.
 4. Kombinované vlasy by měly být promyty dvakrát týdně pomocí normálního nebo smíšeného vlasového šamponu. Používejte mírně kondicionéry, balzámy a masky. Po umytí opláchněte hlavu bylinnými odvarkami (heřmánek, šalvěj, kopřivka). Pro kořeny připravte produkty, které obsahují med, aloe, léčivé byliny, navlhčete špičky rostlinnými oleji (mandle, lopuch, olivový olej), speciální nezmazatelné balzámy a pravidelně upravujte.

Stanovení typu srsti je prvním krokem k udržení jejich krásného a zdravého stavu. Jakékoli vlasy mohou vypadat skvěle, když jim věnujete náležitou pozornost. Chcete-li udržet kudrlinky tlusté, měkké, hedvábné, mají bohatou barvu a přirozený lesk, nezanedbávají doporučení pro péči.

Typy vlasů. Jak zjistit typ srsti? Test

Znalost vašeho typu vlasů je základem úspěšné péče o domácí vlasy.

Právě v závislosti na typu vlasů by měly být vybrány šampony a masky, jinak byste mohli vážně ublížit.

Chcete-li pochopit způsob určení typu vlasů, stačí je sledovat a pokud máte potíže, test vám pomůže při určování typu vlasů později v tomto článku.

Jaké typy vlasů existují? To je normální, suché, mastné a smíšené (mastné u kořenů, ale suché na koncích) vlasů.

Také, vlasy jsou rozděleny na tenké a husté, vyčerpané a zdravé. Typ vlasů se však může mírně lišit v závislosti na zdravotním stavu, klimatu, péči - stávat se suchou nebo mastnou, zdravější nebo vyčerpanou.

Výhody a nevýhody každého typu vlasů

Například mastné vlasy mohou vypadat zdravěji a leskleji (i když ne dlouhé), jsou méně náchylné na změny související s věkem. Olejové vlasy závisí na hladině mastné pokožky pokožky hlavy a činnosti mazových žláz, stejně jako na typu jídla - množství sacharidů ve formě sladkostí, stejně jako mastné, smažené, kořeněné potraviny a rychlé občerstvení způsobují, že kůže a vlasy jsou tlustší.

Suché vlasy nevyžadují časté umývání, protože na dlouhou dobu neztuhnou a neznečistí. Nevýhody suchých vlasů jsou to, že vypadají matně a bez života, rozdělené na konci, velmi zmatené a roztrhané. Může se vyskytnout suchá, jemná lupa. Často, suché vlasy nejsou přirozeně přírodní, ale v důsledku nesprávné péče nebo zneužití určitých postupů - barvení, perm, styling žehlička, vysoušeč vlasů.

Smíšený typ je typický pro dlouhé vlasy, když jsou vlasové kořeny poněkud mastné, ale špičky maziva nestačí, což je dělá suché a rozštěpené. Vyčerpané vlasy jsou hrubé na dotek, porézní, nezbedné, ztrácejí lesk a pružnost.

Níže uvedená tabulka vám řekne, jak určit typ vlasů, ale pouze pokud jsou vlasy víceméně zdravé, nepoškozené a nevyčerpané. Ve skutečnosti řada škodlivých faktorů a kosmetických postupů někdy vede k velmi silným změnám ve stavu vlasů.

Například tenké vlasy jsou roztrhané a rozštěpené, ať už jsou alespoň suché, dokonce mastné a husté - někdy je nemůžete zničit.

Definujte typ vlasů

Normální vlasy

Normální vlasy jsou to, o čem všichni sní, a dívají se na četné reklamy šamponů nebo fotografií v časopisech. Normální kůže bez lupů a množství tuku na ní je mírné, což nedovoluje vlasům, aby se mastné. Takové vlasy vypadají velmi dobře, jsou načechrané, tlusté a pružné. Kudrlinky lesknou a třpytí se nádherně na slunci. Vlasy zůstanou tak pár dní poté, co jste je umyli. Nejjednodušší je péče o takovou hlavu vlasů, prameny lze snadno česat, a to jak za mokra, tak i za sucha, kromě toho mají paní takových vlasů mnohem méně pravděpodobné, že budou mít takové problémy jako rozdělené konce.

Kadeřnice normálního typu díky elasticitě odolávají jakýmkoli manipulacím s nimi - kudrlinky, styling atd. Vlasy se nerozbijí a rychle se zotavují, získávají svůj původní tvar. Takové kadeře snadno a bez problémů, můžete dát do nejkomplexnější účes, vlasy nebudou vyčnívat a držet ve všech směrech. Majitelé normálních vlasů téměř nevidí lupy. Při správné péči budou takové vlasy vždy vypadat rozsáhle a lesklé. Naučíte se, jak je po testu řádně pečovat.

Suché vlasy

Suché vlasy se těžko zaměňují s jinými typy. Suchost, peeling a podráždění - společníci majitelů takových kadeř. Vlasy jsou tenčí a silně závisí na chemických výrobcích, kosmetice a povětrnostních podmínkách. Vzhledem k tomu, že kůže produkuje příliš málo přírodního tuku, vlasy nesvítí, nejsou elastické a snadno se lámou. Často prameny připomínají slámu. Majitelé tohoto typu vlasů se téměř neustále setkávají s lupinami, které se nevyhnutelně spalovaly na oblečení.

Po umytí takových vlasů je těžké hřeben, proces se podobá skutečnému provedení. Pramínky jsou neustále zmatené, rozbité a špičky rozděleny. Obtížné a levé kudrlinky. Po umytí hlavy může mnoho z nich zaznamenat vzhled lupů ještě následující den, což je sotva dobrá zpráva. Suché kadeře se mohou dostat od narození, ale častěji suchá pokožka hlavy - důsledkem nesprávné péče: příliš časté mytí, sušení s horkou sušičkou, časté zbarvení, vyhoření na slunci. Dalším důvodem je nedostatek sekrece mazových žláz. Tak či onak je tento problém vyřešen náležitou péčí.

Mastné vlasy

Mastné vlasy s výrazným mastným leskem jsou problémem pro ty, kteří mají mastnou pokožku hlavy. Vlasy jsou tenké, jako v případě suchých vlasů a 1-2 dny po umytí přilepených pramenů připomínají rampouchy. Mastné prameny způsobují pro ženy a muže spoustu problémů. Mohu to zvládnout? Nejprve musíte pochopit důvody. Prameny se stávají tuky, když je práce mazových žláz příliš intenzivní. Špatná výživa (jíst příliš mnoho tuku a vysokokalorické potraviny) nebo hormonální problémy mohou být také jedním z důvodů.

Někdy mastné kadeře nejsou důsledkem problémů, ale pouze příznaky onemocnění, například mastné siborei. V tomto případě se v případech příliš vysoké vlhkosti a vysoké teploty vlasy rychle stávají mastnými. Pro takovou pokožku hlavy se starat o nejtěžší.

Pro Více Informací O Suché Vlasy