logo

Dokonce i černé vlasy mohou být osvětlené, lidové a salonní metody.

Účes je pro každou ženu zvlášť důležitý. Dívky často experimentují se svým vzhledem. Blondýnky jsou dost snadné, aby se staly červené nebo hnědé. Mladé dámy s tmavými vlasy musí provést řadu manipulací, aby se mohli znovuobnovit. Barva nebude poprvé spadnout na černou. Jakýkoli tmavý odstín by se nejprve měl rozjasnit. Pokusy o malování přes světlo povedou ke ztrátě času, což je hrozný výsledek. Chcete-li se vyhnout frustraci, je lepší provést několik postupů zpočátku, abyste se zachránili před zbytečným stresem.

Hlavní cesty

Lidové metody a jasné černé vlasy doma

Podívejme se, jak doma osvětlovat černé vlasy. S využitím dostupných nástrojů a vlastním úsilím může každý dosáhnout cíle. Abyste dosáhli dokonalosti, aniž byste ubližovali sebe, je lepší spočívat v tom, že všechno je v pořádku.

Společné a efektivní lidové metody:

 1. Černé vlasy zesvětlí med s citronem. Hlava by měla být promyta šamponem s malým množstvím sódy na pečení, pak trochu vysušena ručníkem. Směs (2 citróny + 2 lžíce medu) se aplikuje na mokré kudrlinky pokryté tenkou látkou (nejlépe bavlnou). V tomto případě musí hlava dýchat a není přehřátá. Umyjte medovou masku o půl hodiny později.
 2. Heřmánkový k osvětlení - skvělá volba na pomoc brunetům. Přejete si, aby se na pár tónů lehčí, použijte tuto metodu. Tři pytle sušených květin z heřmánek (prodávané v lékárně) se zředí litrem vroucí vody. Po ochlazení opláchněte prameny po každém praní. Tím, že systematicky provádíte tyto jednoduché postupy, můžete dosáhnout dobrého výsledku za měsíc.
 3. Peroxid vodíku podporuje objasnění. Chcete-li získat požadovaný výsledek, musíte vybrat správné řešení. Tenký pramen je vhodný pro roztok o 3 až 6%. Pro dívky s silnými a silnými vlasy potřebujete 6-9% peroxidu. Čisté mokré vlasy by měly být namočené s látkou, několik minut přetrvávat.
 4. Skořice pro objasnění - skvělá volba, která se používá od dávných dob. Koření by mělo být smícháno s vodou (1: 1) a poté aplikováno na čisté, vlhké prameny. Účinky závisí na době uchovávání.
 5. K dispozici jsou speciální kosmetické přípravky: henna a šampony. Než začnete s tímto druhem léků na sebe, je lepší se poradit s mistrem. Na rozdíl od tradičních léků obsahují kosmetické přípravky chemické složky. Často po experimentování s hennou se získá nepředvídatelný a neatraktivní výsledek. Vlastní vlasy v tomto případě přestávají vypadat atraktivně. Stává se nudné a neochvějné.

Salonky

V kosmetických salonech se nejčastěji hledají rychlé výsledky a otázka, jak vyblednout černé vlasy. Lidové metody vyžadují očekávání a dlouhou dobu aplikace (více než jeden měsíc). Chcete-li se stát blonďatým, je naléhavě lepší kontaktovat osvědčený salon kompetentním mistrem. Použité prostředky mohou nepříznivě ovlivnit stav hlavy a srsti. To je důvod, proč odborník by měl být schopen správně kombinovat, používat prostředky.

První cesta - barvení v blondýně se speciální barvou. Jaký druh barvy na odlehčené černé vlasy bude vybrán šampiónem salony, obvykle se zvolí barva, která bude lehčí několika tóny. Pouze profesionální barva může vykazovat dobrý výsledek. Kosmetika se zředí peroxidem vodíku v souladu s uvedenými proporcemi. Správněji je svěřit odborníkovi.

Zkušení odborníci v salonu vědí, jak zesvětlit černé vlasy. Optimální, účinná a škodlivá metoda je použití peroxidu vodíku ve své čisté formě. Používá se v případě velké touhy stát se blondýnou co nejdříve. Peroxid je nejprve postřikován po celé délce vlasů a poté aplikován na barvu. To je smícháno s mýdlem (2: 2 lžíce L.). O patnáct minut později se směs promyje a opláchne vodou přidáním jablečného octa.

Použití peroxidu vodíku k osvětlení, musíte být připraveni na skutečnost, že obnovit normální stav vlasů bude muset vynaložit mnoho úsilí. Po skončení procedury je třeba použít speciální wellness masky na prameny.

Oblíbený a jemnější způsob, jak postupně přeměňovat blondýnu, je zvýrazněn. V kosmetických salonech kouzelníci vytvoří krásný tvar a zředí tmavou barvu bílými prameny. Po dvou týdnech lze postup opakovat natíráním zbývajících černých pramenů. Metoda umožňuje dosažení cíle postupně a bez poškození vlasů.

Fotografie před a po

Zesvětlující masky - recepty

Existuje velké množství zdravotních masky, které podporují osvětlení a jsou vhodné pro rudé vlasy. Téměř všechny recepty obsahují směs přírodního světla (med, citrón, skořice, cibule, heřmánek).

Skořicová maska

Hotový prášek je zředěn medem, olivovým olejem (3: 2: 2 polévkové lžíce) a nanesen na vlhké vlasy. Do balzám se jednoduše přidá drcená skořice (1: 2 polévková lžíce) a konečnou směs umístit. Je žádoucí, aby obě možnosti opláchly vodou po 6-8 hodinách.

Heřmánek, citrón a skořice

Druhá užitečná maska ​​se skládá z pěti složek. První věcí je vařit 200 ml heřmánek. Ve filtrované kapalině se přidá šťáva z jednoho citronu, 2 lžičky. skořice, řecký jogurt a 3 žloutky. Maska musí být nošena po dobu 4 hodin. Pro větší pohodlí a lepší účinek je lepší zakrýt hlavu světelným obvazem.

Cibulová maska

Smíchejte 20 ml cibule a stejné množství citronové šťávy navzájem. Poté se k němu přidá 20 g medu, 5 ml octa, 5 kapek roseného esenciálního oleje. Tato směs se aplikuje na vlhké čisté vlasy a po jedné hodině se vypláchne.

Tip! Masky je třeba aplikovat systematicky (jednou nebo dvakrát týdně). Namísto sušení s vysoušečem vlasů upřednostňujete přirozené vysoušení nebo hubnutí hlavy suchým ručníkem.

Jak osvětlit vlasy černé barvy

Černé vlasy od přírody jsou mnohem jednodušší. Koneckonců, nebyly vystaveny barvení, a proto jsou zdravější a silnější. Dívky s obarveným popelem-černým účesem budou muset vynaložit větší úsilí na vyjasnění kvality. První věc, kterou musíte udělat předtím, než se stanete blondou - je zlepšit skalp a prameny. Během tří týdnů byste měli opustit curling, žehlení a vysoušeč vlasů.

Pak začne samotný postup osvětlovat vlasy černé barvy, skládající se z několika stupňů. Každá manipulace se provádí s rozdílem jednoho týdne. Taková očekávání zabrání poškození vlasů.

Etapy vyčištění po tmavém laku:

 1. Použijte speciální prací na prameny. Komponenty obsažené v těchto látkách čistí vlasy po černém barvení.
 2. Použijte hluboce čistící šampon. Takové profesionální nástroje pomohou rychle se zbavit tmavého pigmentu. Pro efektivnější výsledek šamponu můžete přidat 1 lžičku. kyselina citrónová.
 3. Začínáme vyjasňovat peroxidem vodíku. Tato fáze by měla být svěřena profesionálním řemeslníkům.
 4. Použijte světlejší barvu (2-3 tóny) a postupně měňte barvu. Alternativou této možnosti je zvýraznění. Každý má právo zvolit pro sebe vhodnější způsob.
 5. Během této doby se používají lidové metody, používají se masky (vytvořené z přírodních součástí).
 6. O dva týdny později přebarvujeme barevně, několik tónů lehčí než předchozí.

Rozhodla se o zásadní změně barvy vlasů, ale nevím, co si vybrat? Přečtěte si více o účinných čisticích prostředcích v článcích:

Jak osvětlit vlasy černé barvy: tipy, triky

Všechny dívky se rádi mění, experimentují s jejich vzhledem. Brunetky se diví, jak vypadají blond vlasy a naopak. Ale černé barvy mají jednu nevýhodu: po nich je často nemožné překreslit jakoukoli barvu. To vyvolává otázku, jak zesvětlit vlasy černé barvy. Co prostě nepřišli s spravedlivým sexem, aby vrátili své světelné pramene a současně nebyly úplně bez nich.

Způsoby objasnění

Pro zesvětlení vlasů je nutné odstranit barvu. Pro tento účel se barvicí pigment oxiduje například pomocí peroxidu vodíku. Tato metoda je velmi škodlivá pro kadeře, takže se používá hlavně v případě, kdy jsou vlasy čistě černé.

Mírnější metodou je moření. Skládá se z odmašťování horní vrstvy kadeří pomocí speciálních látek, otevírání centrální části vlasů, urychlení metabolických procesů. Dopad finančních prostředků na vlasy v této metodě se vyskytuje méně v čase než v předchozím.

Světelné masky jsou nakupovány v obchodě nebo vyrobeny osobně z přírodních produktů. V prvním případě se barva kudrlin změní dramaticky, ve druhém - pouze o 1-2 tóny. Směs můžete použít doma, a to podle pokynů. Samozřejmě, že je lepší, aby se osvětlily prameny v salonu, protože odborník je v těchto záležitostech více zkušený a zná všechny odstíny. Ale to bude stát další peníze.

Je třeba si uvědomit, že čím tmavší jsou vlasy, tím těžší je to zesvětlit. Stupeň vyčíření závisí také na množství látky aplikované na vlasy, na její teplotu a dobu expozice.

Jak neškodit

Každé bělení negativně ovlivňuje strukturu vlasů. Před výběrem způsobu vyjasnění je třeba posoudit stav jejich kudrlin, a to jejich tloušťku, tloušťku, barvu, obsah tuku, pórovitost. Poté se doporučuje poradit se specialistou, jak zesvětlit vaše černé vlasy bez poškození.

Před odlehčením pramenů je třeba je trénovat po dobu 3-5 týdnů. Během této doby musíte dodržovat některá pravidla:

 • používat šampony pouze na základě přírodních složek;
 • zajistit, aby v detergentech nebyly přítomny žádné sírany;
 • nemění ani nezachovává barvu pramenů žádnými barvivy;
 • snažte se co nejvíce obnovit kadeře různých výživných a zvlhčujících masek, je dobré pro tento účel použít kokosový olej;
 • nepoužívejte kadeřnictví, žehličku a vysoušeč vlasů (sušičku můžete používat studeným vzduchem);
 • odmašťovací laky, pěny, stylingové gely;
 • nepoužívejte;
 • vtáhnout do skalpových prostředků z placenty nebo aloe, posílit a provokovat růst pramenů.

Tipy pro ty, kteří se rozhodnou osvobodit

Pokud je henna někdy aplikována na kudrlinky, může být stín nepředvídatelný. Proto v následujících dnech po skončení procedury je lepší nechávat schůzky vážně.

Nevíte, jak správně odlehčit černé vlasy a neměli byste se mýlit? Zde je řešení: měli byste odříznout malou část pramenu, dát směs na něj, uschnout a vyhodnotit výsledek. Pokud se barva ukázala jako nechutná, měli byste si koupit jiný nástroj a zkontrolovat jej stejně. Pokud se vám líbí výsledek, můžete bezpečně zesvětlit všechny vlasy na této hlavě tímto barvivem.

Zvýšené kudrlinky s přírodními výrobky doma se doporučuje dívkám, které nechtějí způsobit vážné škody na svých pramenech, protože jsou bezpečnější. Tato metoda bude dobrá, pokud nebudete chtít drasticky změnit barvu vlasů. Zbývá jen zjistit, jak doma osvětlovat černé vlasy.

Heřmánkový čaj

Jednou z levných metod, jak osvětlit prameny doma bez toho, aby jim to ublížilo, je odvar z heřmánku. Můžete koupit sušené květiny z této rostliny v lékárně nebo ve zdravotnictví. Vaříme heřmánek ve vodě s výpočtem 1 polévkové lžíce. lžičku (nebo jeden čajový sáček) květin na 200 ml vody, nechte ji vařit půl hodiny. Poté se bujón ochladí a poté se zfiltruje.

Hamburkový čaj lze použít dvěma způsoby. První je vypláchnout jejich vlasy na samém konci mytí. Druhým je přidat do šampónu nebo kondicionéru asi dvě lžíce čaje, míchat a umýt hlavu touto směsí. Pokud je to možné, nechte prameny vyschnout na ulici pod sluncem - to zvýší efekt.

Skořicová maska

Jak jinak osvětlovat vlasy černé barvy sami doma? Vyzkoušejte skořici. Po každém postupu je schopna zvlnit 1 nebo 2 tóny. Je však třeba mít na paměti, že prameny mohou získat trochu měděného odstínu kvůli specifické barvě skořice.

Před použitím masky se skořicí doma byste se měli ujistit, že nejste alergičtí na tento výrobek. Chcete-li to udělat, na vnitřní straně ruky, aplikujte trochu připravené prostředky. Pokud se objeví zarudnutí, vyrážka, svědění nebo jiné nepříjemné pocity, je lepší tento postup odmítnout a zkusit jinou metodu objasnění.

Chcete-li připravit masku, musíte si nakrájet skořicové tyčinky nebo koupit hotový prášek. Pak jej přidejte do vlasového kondicionéru (1 polévkovou lžíci skořice na 2 lžíce balzámu). Aplikujte směs na kořeny, pak pomocí hřebenu, rozloženého po celé délce pramenů. Na povrch hlavy se může pociťovat pocit pálení, ale po 2 minutách by měl projít.

Doporučujeme sestavit kudrlinky a zakrýt je sprchovým uzávěrem, udržovat masku po dobu 4 až 8 hodin, poté dobře opláchnout vodou a šamponem. Po aplikaci skořicových vlasů se stává velmi voňavá.

Recept domácí barvy

Tato barva neobsahuje peroxid, což je její hlavní výhoda. Budete potřebovat následující produkty: 1 polévková lžička. lžička heřmánek, medu a nechtíky (květiny), 1,5 lžíce. lžíce dobře nasekaného rhubarbového kořene, 50 ml 70% alkoholu, půl litru jablečného octa, 4 středně velké citróny.

Nalijte ocot do hrnce, přidejte tu rebarbu a vložte ho do ohně. Vařte a nechte vařit 10 minut při nízké teplotě. Naléváme heřmánku do nealkoholové náplně, stlačíme šťávu ze dvou citronů a necháme vařit dalších 5 minut. Po vychladnutí média odložte panvu, poté co se médium ochladí. Přidejte med a džus zbývajících citronů, promícháme.

Barva je aplikována na vlasy rovnoměrně po celé délce štětcem, trvá půlhodinu a je vymyta. Ale protože barvivo je přirozené, nebude působit po dlouhou dobu a nebude mít silný účinek. Proto před pravidelným mytím vlasů znovu nanášejte směs (může být uložena v chladničce po dobu až tří týdnů).

Clarification Chemicals

Je dobré užívat přírodní barvu doma, hlavně je to dělat pečlivě, vyhýbat se kontaktu se sliznicemi. Ale tato metoda postupně změní odstín. Mnozí se zajímají o to, zda je možné okamžitě zesvětlit černé vlasy tak, aby se staly 6-8 tóny lehčími. Ano, je to možné pomocí speciálních sad pro barvení vlasů doma. Ale přesto je lepší v kočárku natřít kadeřníky s chemikáliemi.

Která barva je lepší, aby se zesvětlily černé vlasy, povědí to jen odborník. Při nákupu výrobku sama o sobě věnujte pozornost tomu, že byla určena speciálně pro tmavé odstíny a ne pro blond.

Kromě malby v obchodech najdete i světelný šampon nebo sprej. Jsou určeny hlavně pro lehké prameny, ale některé namalované brunety používají místo masky citrónovou šťávou. Která metoda použijete závisí na stavu vlasů a na tom, kolik dívky by chtělo zesvětlit barevné prameny.

Existuje další chemický (ale ne benígní) způsob, jak zesvětlit černé vlasy - to je použití peroxidu vodíku. Tekutinu nalijte do nádoby z tmavého skla se sprejem. Každý den musí být produkt nastříkán na prameny, tj. Používán jako sprej. Pro silnější výsledek je peroxid (2 polévkové lžíce) smíchán s tekutým mýdlem (2 lžíce), nanesen jako nátěr a udržován na hlavě 15 minut. Poté se látka vypláchne a na konci se propláchne vodou, která je smíchána s jablečným jablečným octem.

Znáte základní způsoby, jak osvětlit černé prameny, postupujte podle nejvhodnějších pro vás, a co je nejdůležitější, na cestě ke změně, neškodte jim.

Jak zesvětlit černé vlasy? 15 metod

Černé vlasy vypadají docela elegantně, protože tato barva pro mnohé je spojena s konzervatismem, bohatstvím a klidem mysli. Současně si téměř každý majitel černých kadeří chce změnit svůj styl, včetně osvětlení vlasů. Černé prameny jsou o takové změně nejvíce nepraktické, protože předtím, než si barvivo vytvoří jinou barvu, je nutné je osvětlit. Výsledkem takového postupu nemusí být vždy to, co se očekává.

Lidové metody - nejlepší pomocníci při zesvětlení černých vlasů

 1. Heřmánek infúze. Chcete-li to provést, připravte 3 pytle z obyčejného čaje s heřmánkovou chutí s litrem vařené vody. Tato užitečná tinktáze by měla stát asi 2 hodiny. Pokaždé, když si budete muset umyt vlasy šamponem, musíte si s touto infuzí vypláchnout vlasy. Tento vývar není umyt. Tento typ postupu se provádí nejméně 3krát týdně. Není to tak obtížné zesvětlit černé vlasy, protože asi za měsíc bude výsledek patrný.
 2. Peroxid vodíku. Je důležité zvolit peroxid podle síly a tloušťky kadeří. Pokud jsou vlasy tenké, měly by být ošetřeny peroxidem 5-6%. Pokud jsou vlasy silné a silné, pak by měla síla látky dosáhnout 12%. V průběhu takového postupu musí být černé vlasy potaženy peroxidem. Čím déle bude agent na hlavě, tím větší bude účinek. Hlavní věc - nepřehánějte peroxid na hlavu, protože můžete spálit vlastní kudrlinky.

Nemůže být řečeno, že efektivní domácí prostředky pro zesvětlení černého vlasu pomohou dívce stát se blonďatou, ale jsou opravdu schopné dělat prameny jasnější několika tóny.

Osvěžující černé vlasy s kosmetologií

Chcete-li vyřešit problém vyjasnění černých pramenů, je nejlepší konzultovat kvalifikovaného odborníka. Master vždy správně vybírá koncentraci komponent a přesně určuje časový interval nastavený pro osvětlení specifického typu vlasů. Při získávání vlastních nástrojů pro ukládání zboží byste měli vždy objasnit, zda je určen pro černé kadeře. Černé vlasy mohou být zesvětleny, protože v každém obchodním řetězci existují speciální světelné šampony, které pomohou tomuto úkolu zvládnout.

Pokud se ovšem dívka rozhodla ulehčit vlasy doma, pak musí vše dobře vážit a pečlivě myslet, protože tento postup je spíše komplikovaný a někdy i riskantní. Černoší tón ženských vlasů, tím těžší je to zesvětlit. Pokud někdy kadeře byly obarveny hennou, může to mít nepředvídatelný výsledek. Osvětlení černých vlasů na ženu najednou není hotové, protože je škodlivé pro zdraví pramenů. Bylo by vhodnější provést tento postup v několika fázích.

Zvýraznění jako způsob, jak zesvětlit vlasy

Postup při objasňování černých kadeřů můžete postupně provádět při zvýrazňování. Dnes je tato metoda poměrně populární. Pro jeho zavedení je třeba smíchat čirící prášek a 12% oxidant. Tyto komponenty jsou předem zakoupeny ve speciálních obchodech, které prodávají profesionální kosmetiku.

Na začátku tohoto postupu byste měli fólii vystřihnout na proužky, jejichž šířka bude přibližně 10 centimetrů a délka - 30 centimetrů. Dále musíte vzít tenký pramen vlasů. Pod ním je uzavřená fólie. Dále by měly být vlasy aplikovány barvou. Poté se musí fólie zabalit do kořenů. Totéž by se mělo opakovat s jinými kadeřemi. Po 30 minutách se lak doporučuje umyt vlasy. Další zvýraznění lze provést po 3 týdnech.

Klasické nebo tradiční zvýraznění je postup, při kterém musíte použít speciální barvu a fólii.

Použijte med při zesvětlení vlasů

Mnoho moderních dívek nemá rád černé vlasy. Jak je osvětlit, ne každá dáma ví, ale existuje mnoho receptů, jak s tímto problémem zvládnout. A jeden z těchto receptů je používat med. Můžete použít med přímo na kadeře jako masku. Do něj můžete přidávat i malé množství vody a současně je kapalina. Takže bude lépe používat med na hlavě. Tento výrobek se aplikuje na mokré vlasy a na hlavu se umístí plastová sprchová čepička. Med na vlasy by měl být asi půl hodiny, poté je omyt šamponem.

Můžete také vytvořit efektivní světelnou masku pro vlasy, mícháním stejných dílů olivového oleje a medu. Chcete-li doplnit masku na další nutriční hodnotu, doporučujeme přidat do směsi půl banánu. Dále se tato kompozice aplikuje na vlasy.

Med je také často přidáván ke kondicionérům. Chcete-li to provést, pečlivě protřepte láhev s kosmetikou a medem přidaným k ní, aby byly složky smíšeny. K použití takového kondicionéru je nutné, stejně jako předtím, po mytí hlavy. To pomůže rychle vyřešit problém, jak zesvětlit černé vlasy.

Med je vynikající přírodní léčba, která nejenže vyživuje a zvlhčuje vlasy, ale také ji osvěží.

Citrón pro zesvětlení černého vlasu

Když se na pramínky vlasů aplikuje citronová šťáva a pak se vlasy vystaví slunci, začíná se aktivovat kyselina v citronové šťávě a otevře se žárovka pro postupné čištění pigmentu. Citronový džus je schopen uschnout vlasy, a proto po každém postupu musíte použít klimatizaci.

Pro použití citronové šťávy na vaši hlavu je nutné 100 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy se 100 ml vody ve spreji. Tuto směs je nutné použít hojně na čisté zvlněné kadeře. Dále by se měly vlasy nechat vyschnout na slunci alespoň 1 hodinu.

Vzhledem k tomu, že citronová šťáva může sušit prameny, stojí za to promýt po hodině vystavení slunci, takže se nezdá být vybledlé a znečištěné.

Malou citronovou šťávu lze také smíchat s olivovým olejem, medem nebo heřmánkovou tinkturou. To pomůže při vydání světlejších vlasů. Černé kudrlinky nejsou tak snadné, ale tato směs se s nimi vyrovnává nejrychleji.

Od starověku se citronová šťáva používá jako přírodní světleně pro vlasy a tato složka je opravdu nejúčinnější při zesvětlení černých kadeří.

Rozjasňující maska ​​na vlasy

Pokud chcete zesvětlit černé vlasy, můžete vytvořit světelnou masku. K tomu musíte kombinovat citrónovou šťávu, heřmánkový čaj a skořici. To nejen zesvětlí vlasy, ale také ji posilní, stejně jako přidání výživy do vlasů, zvláště pokud se navíc k této směsi přidá řecký jogurt a žloutky.

Chcete-li připravit takovou masku, budete muset vařit 3 pytle heřmánek v 200 ml vody. Tuto směs je nutné vařit po dobu 10-15 minut, po níž se z tepla odstraňuje a ochlazuje se. Čajové sáčky lze získat a poté vymačkat citronovou šťávou do chlazeného čaje. Poté se ke směsi přidá 2 lžičky řeckého jogurtu, 2 nebo 3 vaječné žloutky a 2 čajové lžičky skořice.

Doporučuje se položit takovou masku na vlasy od kořenů až po špičky. Poté se nasadí sprchová čepička na hlavu a směs zůstane na vlasu po dobu až 4 hodin, po níž jsou prsteny dobře umyté. Tím se z vlasů odstraní všechny stopy masky.

Tuto masku budete muset použít nejméně jednou týdně po dobu několika týdnů, abyste zjistili významné výsledky. Čím více budete aplikovat masku, tím jasnější budou vaše vlasy.

Kozmetika pro zesvětlení černého vlasu

Pro zesvětlení černého vlasu je také možné použít barvicí soupravu. Pokud chcete rychle ulehčit tmavé kudrlinky, aniž byste čekali několik týdnů, zatímco přírodní ingredience začnou působit, je možné malovat prameny doma. Přestože takové nástroje představují značné riziko, jsou stále velmi účinné.

Dívka může vyzkoušet zesvětlovací kondicionér a šampon. V prodejnách jsou dobré kondicionéry a šampony, které jsou navrženy speciálně pro postupné zesvětlení kudrlin, které začínají působit po několika po sobě následujících promytích.

Můžete také sprej na bělicí prostředek na vlasy. Kromě kondicionérů a šamponů pro zesvětlení černého vlasu existují speciální spreje, které působí stejným způsobem jako citronová šťáva. Dívka prostě potřebuje aplikovat sprej na lehce navlhčené prameny vlasů a pak ji aktivovat pomocí vysoušeče vlasů nebo pomocí slunečního záření.

Pravidla pro používání kosmetiky pro osvětlení vlasů

 • Za tmavé vlasy, které byly vyrobeny na základě přírodních složek, stojí za to používat světlem.
 • Je důležité neuplatňovat šampony, které obsahují sírany, aby se vlasy zesvětlily doma. Sírany se přidávají téměř ke každému detergentu za vzniku pěny. Kosmetika určená pro péči o vlasy, která neobsahuje sírany, není snadné najít. Nejnebezpečnějšími chemickými přísadami této kategorie jsou laurylsulfát amonný a lauryl (lauryl) sulfát sodný.
 • Nepoužívejte kosmetiku určenou pro barvené vlasy. Vliv těchto balzámů a šamponů je zaměřen právě na udržení odstínu vlasů.
 • Je-li to možné, můžete použít přírodní kokosový olej, díky němuž je obnovena a vyživována struktura ženských kadeřnic. Pokud to není možné, je také přijatelné použít jiné produkty a oleje, jejichž účinek je zaměřen na výživu a regeneraci.
 • Nezahřívejte vlastní kudrlinky. Je důležité vyloučit použití vysoušeč vlasů, vyrovnávací žehličky, ploek. Pokud má vysoušeč vlasů funkci "studeného vzduchu", můžete ji použít v tomto režimu.
 • Různé prostředky, jako například pěny, gely, laky, pěny, mohou pokazit strukturu kudrlin. Měsíc předtím, než začnete osvětlovat černé vlasy, je důležité opustit jejich použití.
 • Je také zakázáno provést trvalý postup před odlehčením srsti a po něm.
 • Chcete-li použít prostředky založené na placentě nebo aloe vera, které je třeba vložit do pokožky hlavy, bude mít alespoň jednou týdně.

Každý prostředek pro osvětlení vlasů poškozuje pokožku hlavy, a proto minimalizuje takovou škodu, měsíc před takovým postupem, je nutné dodržovat některá pravidla.

Skořice jako domácí čistič vlasů

Existuje mnoho receptů na skořici jako domácí zjasňovač. Tato součást se používá jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími součástmi.

 • Chcete-li vytvořit bělící směs, stojí za to ředění skořice čistou vodou v poměru 1: 1. Složky se doporučují důkladně promíchat, dokud se nedosáhne krémové konzistence, po které budete moci pokračovat přímo k bělení černých kadeřů. Barvicí kompozice se aplikuje na čisté a vlhké prameny. Dále je úhledně rozložen po celé délce vlasů a hlava je pokryta sprchovým víčkem nebo plastovým vakem. Skořice drží vlasy co nejdéle.
 • Existuje další recept, podle něhož je třeba smíchat ve stejném množství přírodní med a skořicový prášek. Pokud je med velmi silný, bude muset být zahřát ve vodní lázni nebo mírně zředěn čistou vodou. Princip aplikace takové směsi na zesvětlení černého vlasu je podobný jako předchozí.
 • Pro dosažení nejen vyčištění vlasů, ale i jejich péče je nutné smíchat skořicový prášek, olivový olej a tekutý med. Podíl takové masky bude 3: 2: 2. Směs se míchá, dokud se nezformuje homogenní hmota a nanáší se na vlhké a čisté kadeře po dobu nejméně 6-8 hodin.

Zvláštní kompozice na bázi skořice pro zesvětlení černého vlasu při správné aplikaci poskytne estetický a hojivý účinek.

Jak bezpečně osvětlit černé vlasy?

Každá žena z času na čas přichází myšlenka změnit něco podle svého obrazu. A někdy táhne radikální změny. Například chci se obrátit z hořící brunetky na jemnou blondýnu. Nebo naopak. Někdy jsou takové experimenty poměrně úspěšné. Zkušenost však ukazuje, že dřív nebo později se ženy vrátí do obvyklého stylu. Zde jsou jen světlejší barvené černé vlasy bez poškození je velmi obtížné.

Představuje brunety

Tmavé přírodní vlasy ve své struktuře jsou velmi odlišné od světla. Po mnoha studiích vědci zjistili, že i množství vlasů závisí na jejich přirozeném stínu. Tmavší jsou obvykle méně, ale jsou mnohem silnější a silnější. Černé kudrnaté vlasy mají také oválnou, téměř plochou část.

Ze dvou typů melaninu (barvícího pigmentu, který je produkován melanocyty umístěnými v pokožce hlavy), dominuje eumelanin v brunetách, což dává tmavě hnědý odstín. Pokud je množství žluťově červeného pigmentu (pheomelanin) nevýznamné, vypadají vlasy černě. Čím větší je, tím jasnější je tón hnědý. Je to kvůli různým poměrům, že přirozená tmavá paleta má takové množství tónů.

Když je eumelanin zničen pod vlivem chemických činidel (při zesvětlení nebo barvení čpavkovými barvami) nebo ultrafialového záření (pokud je pod otevřeným sluncem po dlouhou dobu), získává žlutavě červený odstín, který je téměř nemožné zbavit. To je důvod, proč by přirozená brunetka měla zpočátku opustit myšlenku malování sama, například v arktické blondýně.

Větší hustota keratinových vloček tvořící horní ochrannou vrstvu dává větší černou srst v porovnání s světle zbarvenou tuhostí. Jsou to víc a jsou navzájem těsněji sousedí. A k zesvětlení tmavých vlasů musí být keratinová vrstva uvolněna, protože pod ní jsou umístěny barvicí pigmenty.

Proto brunetky musí používat silnější prostředky k bělení než majitelé blond vlasů.

Černá barva

Zdá se, že v tomto případě by světlo černé vlasy, které bylo v této barvě uměle malováno, by nemělo být problémem. Koneckonců, aby se do nich vložil tmavý pigment, keratinová vrstva byla již uvolněna. Zbývá pouze ošetřit vlasy kompozicí, která ji neutralizuje a je vymyta z vlasů. Ale to vše závisí na kvalitě barvy a stavu samotných vlasů.

Přírodní nátěry na bázi basmy jsou vypláchnuty rychleji, protože rostlinné pigmenty jsou méně odolné. Nejsou schopni proniknout hluboko do struktury vlasů a působit jako tonikum, který zůstává na povrchu vlasů. Po nějaké době se zcela vymyjí i bez použití speciálních čisticích prostředků.

Moderní profesionální barvy však obsahují mikropigmenty a speciální vzorce, které jim pomáhají proniknout hluboko do vlasové šachty a získat tam oporu.

Lacnější barvy pro domácnost tuto schopnost nemají. Ale keratinovou vrstvu zničí víc. Vlasy po aplikaci se stanou porézní, zlomí, špatně se vejde do vlasů a dokonce i po slabém působení na ně se může zjasňovač trvale zhoršovat.

Způsoby objasnění

Jak je vidět, zbavit se černé není tak snadné. Proto blondýny by měli myslet jako dříve, než se rozhodnou barvit jejich tenké vlasy radikálně tmavé.

Přirozené brunetky si musí uvědomit, že po osvětlení jejich vlasů nebude tak zdravé a lesklé jako předtím. Navíc budou potřebovat pečlivou péči a možná pravidelné tónování, aby se zbavili nepříjemného žlutého odstínu.

Profesionální způsoby

Všechny extrémní transformace, podle většiny žen, je lepší udělat v kabině. Dobrý mistr takových klientů se setkává více či méně pravidelně. Proto už má nějaké zkušenosti s radikální změnou barvy.

V rukou profesionála jste alespoň pojištěni tím, že vaše vlasy budou beznadějně poškozeny, což se často děje po domově. Pro zesvětlení černých vlasů v salonu se obvykle používá jeden z následujících způsobů: prádlo, prášek nebo pasta.

Wash

Pro přírodní brunety není volba. Složení tohoto nástroje je nejslabší ze všech ostatních a maximum, které může - mírně uvolněte vrstvu keratinu, když chcete dát černým vlasům červený, hnědý nebo modravý odstín následovaný použitím tonika. Ale je to jeho plus - minimálně poškozuje vlasy.

Použití mytí se doporučuje, pokud barva získaná během barvení je příliš tmavá. Pomáhá dobře zbavit se zbytků tmavé barvy z blond vlasů, když většina z nich již byla vyčištěna přirozeně.

Pro více použití je možné barvit vlasy tímto způsobem odlehčit o 2-3 tóny.

Prášek

Ve většině případů, pro zesvětlení černého vlasu, jak přírodní, tak barvení profesionálové dávají přednost použití prášku. Nicméně, stále více se kupuje pro domácí použití.

Ve srovnání s tradičními barvami má řadu výhod:

 • obvykle neobsahuje amoniak a nemá charakteristický silný zápach;
 • ekonomické a dokonale rozložené do vlasů;
 • ideální pro bělení tipy;
 • nerozšíří a dovoluje zesvětlení pouze vybraných zón nebo pramenů;
 • méně dráždí a poškozuje pokožku hlavy, když se dostává na kořeny;
 • umožňuje snadné osvětlení vlasů v jednom použití od 2-3 do 7-8 tónů;
 • otevřeným způsobem, který umožňuje průběžné sledování procesu.

Navíc v prášcích dobrých výrobců je vždy purpurový nebo modrý pigment, který neutralizuje nežádoucí žloutnutí již v procesu barvení.

Většina prášků umožňuje použití různých procent oxidačního činidla, což umožňuje relativně bezpečnou práci i při poškozených a velmi suchých vlasech.

Těstoviny

Pasta se používá hlavně k odbarvení světle hnědých nebo blond vlasů, které byly přebarveny černě. Ve svém složení jsou kromě čisticích složek stále ještě látky, které snižují škodlivé účinky: vitamíny, přírodní oleje atd. Ale také oslabují účinek pasty a v maximální možné míře mohou odstranit až 6 tónů.

Jedná se o dražší těstoviny než prášek, a jeho spotřeba je více, takže pro takové osvětlení v kabině bude muset platit více peněz.

Ale plus je, že se správným výběrem oxidačního činidla a přesným dodržováním technologie nanášení vlasů po proceduře zůstává naživu, měkká a hedvábná. Je snadno obnovena během několika týdnů balzámy a maskami.

Lidové prostředky

Doma můžete zkusit vyblednout barvené vlasy. Zahájení takových postupů s výhodou ne dříve než dva týdny po barvení. A rozhodně není vhodné počítat s rychlými výsledky. Trpělivost a stálost - hlavní podmínka pro bezpečné osvětlení domu.

To jsou prostředky, které naše babičky a prababičky měly za to:

 1. Peroxid vodíku. Perhydrolové blondínky v minulém století byly hrdinky populárních vtipů. Zbarvení černých vlasů tímto způsobem dalo jasně žlutý kuřecí odstín, který byl rozeznatelný a neodpovídal ani na tónový balzám. Je pravda, že někdy s pomocí fialové "Iridy" bylo možné ji změnit na myš-šedou, ale většina nově vyrobených blondýn preferovala, aby zůstala žlutá. Nyní ve své čisté formě nikdo nepoužívá peroxid nebo 9-12% oxidant.
 2. Kefírová maska. S tímto úkolem se docela dobře vyrovnává a poškozuje vlasy mnohem méně než profesionální "bělení". Můžete ho vařit mícháním poloviční šálky kefíru se šťávou z citronu, 50 gramů vodky a dvou žloutků. Kompozice je rovnoměrně rozdělena mezi vlasy, hlava je zabalená. Uchovávejte tuto masku několik hodin (nebo ji nechte přes noc). Jemně, ale jistě rozpouští pigment a ráno můžete ztratit až 2-3 tóny.
 3. Heřmánek s rebarbem. Časově testovaný a relativně bezpečný způsob, jak umýt. Rozdrcený kořen rhubarbu na velmi nízkém teple vroucí v půl litru octa po dobu 10 minut. Hoďte do lžíce sušených heřmánkových květin a neplodu a vaříme dalších 5 minut. Naplňte vývar a nechte ho vychladnout. Pak přidejte lžíci medu, 50 ml brandy a stejné množství čerstvě vymačkané citronové šťávy. Směs může být skladována v dobře uzavřené nádobě v chladničce po dobu 21 dnů. Použijte půl hodiny před každým mytím kartáčem jako obvykle. Poté se ujistěte, že opláchnete hlavu roztokem sodovky (lžíce na litr vody), abyste octu zcela neutralizovali.

Tyto recepty nelze použít pro žádné porušení integrity pokožky hlavy - může vyvolat silné podráždění a zánětlivé procesy.

Zvláštní péče

Aby se minimalizovalo poškození vlasů bělicích prostředků, před zesvětlením černého vlasu je ošetřete po několik dní v řadě užitečnými maskami. Chemické výrobky se používají pouze na neprázdené vlasy, takže vrstva přírodního tuku je chrání před silným vysycháním.

V žádném případě nemůžete bělení kompozic delší než je doba doporučená v návodu.

Poskytněte svěží péči o vlasy a pečlivou domácí péči:

 • používejte pouze šampony a balzámy pro poškozené nebo bělené vlasy;
 • odmítnout alespoň po dobu prvních dvou týdnů od horkého stylu;
 • když sušíte vysoušeč vlasů, ujistěte se, že používáte tepelnou ochranu;
 • Aplikujte s UV filtremi předtím, než vyjdete na otevřené slunce;
 • Nepoužívejte zneužívání laku a jiných stylingových výrobků.

Pravidelné používání regeneračních masek pomůže rychle obnovit přirozený lesk a pružnost bělených vlasů. Užitečné a masírujte hlavu s přírodními nebo éterickými oleji. Je žádoucí to udělat 1-2 krát týdně. Perfektně vyživuje a posiluje kořeny, reguluje činnost mazových žláz, a také vynikající uvolňuje stres a urychluje spánek. Takže postupujte lépe v noci.

Osvětlovací vlasy černé barvy - je to možné?

Zesvětlené barvené černé vlasy není snadný úkol. Dokonce i mnoho profesionálních kadeřníků neradi provádí tuto práci. Existují však situace, kdy jsme připraveni hodně, abychom se zbavili černých a zesílili. Je možné, že experiment s černým zbarvením se ukázal být extrémně neúspěšný, je možné, že individuální reakce se ukázala být ne stejná, jak jste očekávali, a možná trvalá tmavá barva byla jen nudná. Největší problém spočívá v tom, že černý pigment je velmi stabilní, nasává vlasy a je velmi obtížné se ho zbavit nebo neutralizovat. A přesto se můžete pokusit, protože to nefunguje pouze pro někoho, kdo ne.

Způsoby, jak zesvětlit barvené černé vlasy

Nejjednodušší je obrátit se na odborníky, kteří se na řešení tak obtížného úkolu dostanou. Budou přesně vybírat koncentraci komponent, vypočítat čas expozice. Pokud by bylo rozhodnuto dělat samo o sobě a provést vysvětlení doma, pak musíte být velmi opatrní, zvážit všechna rizika a příležitosti. Nejdůležitější věc - pokusit se nepoškodit vlasy. Samozřejmě, absolutně neškodný postup pro osvětlení černého vlasu nemůže být, ale je pravděpodobné, že sníží negativní dopad na minimum.

Pozor! Ujistěte se, že zvážíte dva důležité body: černé vlasy se musí zesvětlit v několika etapách, což pomůže zachovat vlasy, a za druhé, pokud jste nedávno obarveni hennou, může být výsledek chemického osvětlení nepředvídatelný.

Pro objasnění se používají dvě hlavní metody:

 • chemikálie
 • lidové prostředky.

V prvním případě bude proces mnohem rychlejší a vlasy budou trpět více. S pomocí lidových léků se můžete osvětlit téměř bez poškození vlasů, ale musíte být trpěliví. Pokud používáte chemické látky, je možné je vyjasnit ve 2-3 krocích a v některých případech v 1, pak pro stejný výsledek, při použití lidových léků, možná budete potřebovat 10-12 procedur.

Osvětlené chemikou

Nejdůležitější věcí je maximální možné respektování vlasů, proto mějte na paměti, že černé vlasy jsou nejlépe neutralizovány pouze v třech až pěti etapách. Kolik specifických postupů je zapotřebí závisí na stavu vašich vlasů, použitých barvách a světlech.

Chemické výrobky pro osvětlení barvených vlasů:

 • Umyjte,
 • Protravka
 • Šampon hluboké čištění.

Tip! Pokud jste se poprvé rozhodli, že vaše barvené vlasy budete osvětlit doma, je lepší poprvé konzultovat s kadeřníkem, jakou metodou a co byste měli vybrat. Velmi pečlivě si přečtěte pokyny pro všechny vybrané nástroje a přesně je dodržujte.

Jak používat mycí prostředek

Tato metoda je nejškodlivější, ale s pomocí některých profesionálních nástrojů se můžete dokonce zbavit černé barvy v jednom postupu, pokud kontaktujete salon krásy. Doma, je lepší použít benígnější léky, protože existuje vysoké riziko spáleniny vlasů. Faktem je, že prací prostředek rozkládá strukturu vlasů, což z nich umožňuje vypláchnout barvicí složky. Taková akce je agresivní a vlasy se oslabují, stane se matné, mohou se zlomit a vypadnout.

Kdy mám dávat pozor na mycí prostředky? Tato možnost je vhodná v případech, kdy je problém neutralizace černých barev zvláště akutní, když není čas čekat na přirozený růst vlasů a pohled na sebe v zrcadle je prostě nepříjemný. Bohužel se to také děje.

Pro účinné vyjasnění se doporučuje používat blondonoran. Profesionální čistič umožňuje rychle odstranit černou barvu. Při výběru praní je třeba věnovat pozornost složení prostředků, na úrovni objasnění, v závislosti na původních tónech.

Chcete-li odstranit starou barvu, činidlo se aplikuje na suché prameny, vydržte čas doporučený v pokynech a zároveň kontrolujte proces objasnění. Poté je hlava promyta šamponem a nanesena na neutralizaci agresivních složek mytí. Obvykle je v pokynech uvedena metoda neutralizace. Po dokončení léčby stojí za to použít masku pro zotavení, protože vlasy po zákroku ztratí ochrannou vrstvu a stanou se zranitelnými jakýmikoli účinky. Před dalším zbarvením nechte vlasy odpočívat několik týdnů.

Tipy, které vám pomohou rozjasnit černé vlasy o šest tónů:

Používáme kukuřičku

Leptání v podstatě působí stejným způsobem jako umytí, tj. Neutralizuje barvicí pigment způsobený oxidací. V důsledku toho se vlasy odmašťují, váčky se otevřou, rychlost metabolických procesů se zvětšuje a vlasy se změní barvou. Leptání působí jemněji než praní, proto způsobuje menší poškození vlasů a je vhodnější pro domácí použití.

Nejčastěji se jako perlička používá peroxid vodíku. Tento nástroj sám je agresivní, takže musíte udržet jeho koncentraci a vydržet čas.

Jak vyjasnit pomocí peroxidu vodíku

Peroxid koupit v lékárně. Obvykle se tam prodává 3% řešení, to je to, co potřebujete. Nalijte výrobek do rozprašovací lahve tak, aby bylo vhodné jej aplikovat na vlasy.

 1. Příprava: noste rukavice, staré oblečení, což není škoda k pokoře.
 2. Vlasy by měly být umyté a lehce suché s ručníkem.
 3. Ujistěte se, že jste pečlivě česali, což pomůže barvě uniformovat.
 4. Aplikujte peroxid na vlasy sprejem. Můžete to udělat tím, že rozdělíte vlasy na prameny, takže je snadnější kontrolovat, zda jsou zcela zpracovány.
 5. Peroxid nechte na vlasy a sledujte výsledek. Po půl hodině již můžete zkontrolovat stupeň objasnění. Chcete-li to provést, vyplácíme roztok z jednoho vlákna a uvidíme, jestli nám vyhovuje barva. Udržujte peroxid na vlasy by neměla trvat déle než hodinu.
 6. Opláchněte hlavu a nanášejte kondicionér.
 7. Je-li to nutné, opakujte proceduru oblékání, dokud nebude dosažen požadovaný výsledek, ale ne dříve než druhý den nebo každý druhý den.

Další podrobnosti o výhodách a objasnění byly napsány v tomto článku.

Pozor! Buďte opatrní, jestliže po nanesení peroxidu na vlasy máte pocit nepohodlí, svědění nebo hoření, ihned omýt.

Tip! Chcete-li urychlit efekt a zvýšit efekt, použijte teplo. Chcete-li to provést, můžete hlavu zabalit fólií a ohřát ji vysoušečem vlasů.

Šampon

S pomocí šamponu samozřejmě nebude možné úplně zbavit barvy barvené černým barvivem, ale nemůžete to tak radikální. Použití šamponu s vlastnostmi hlubokého čištění pomůže rychle promývat barvivový pigment a zvýšit citlivost vlasů na použití přírodních zjasňovacích prostředků. Vysvětluje to skutečnost, že hluboké čistící šampony pronikají hluboko do vlasů, zvedají váhy a odstraní veškeré nečistoty. Hodnota PH je vyšší než u běžných výrobků, takže pomáhají snižovat vrstvu ochranného tuku vlasů a umožňují rychle se zbavit tmavé barvy.

Neměli byste očekávat zázrak z používání šamponů, nebudou vás z brunetky převést na blondýnku a pomůžete pouze změkčit barvu.

Šampon pro hluboké čištění se používá stejným způsobem jako obvykle, ale profesionálové nedoporučují používat tyto výrobky doma.

Tip! Pokud užíváte pravidelné šampony a přidáte malé množství kyseliny citrónové nebo citronové šťávy, dostanete mírné prostředky k hlubokému čištění. Kyselina pomáhá neutralizovat barvu, protože ničí barvivy.

Osvětlení lidových prostředků

Pokud problém vyzařování barvených vlasů není příliš závažný, to znamená, že nemusíte radikálně opravovat barvu, můžete použít lidové prostředky. Pomáhají odlehčit až 1-2 tóny, ale bez poškození účesu.

Lidové prostředky k objasnění:

Tyto jednoduché nástroje se aplikují ve formě masky, částečně odmašťují vlasy a neutralizují černý pigment. Pro zvýšení účinků zjasňovacích činidel se přidávají oleje, například olivy nebo lopuch a hlava se po aplikaci nanáší na ručník.

Pokud uděláte odleskací masky dvakrát týdně, pak po 3-4 týdnech se můžete úplně zbavit černé barvy a bez poškození vlasů vůbec.

Takže pokud máte barvené černé vlasy a musíte je zlehčit, vyberte jednu ze způsobů, ale nezapomeňte si uvědomit, že čím je patrný a rychlejší efekt, tím bude agresivnější náprava. Pokud máte silné zdravé husté vlasy, pak se můžete pokusit o šanci, ale pokud jsou slabé a slabé, měli byste pečlivě zvážit potřebu osvětlení a je to lepší u profesionálního kadeřníka.

Podívejte se také na: Jak se samoobsluha z bruneta na blondýnku (video)

Způsoby, jak ulehčit vlasy pro brunety

Dívky mají rádi showy a černé vlasy vás vždy oddělí od davu. A pokud jste právě barvili vlasy šílenou radostí, pak po roce nebo několika letech se černá může nudit a přebarvení z této barvy je poměrně problematické.

Existují různé způsoby a metody odlehčení černého vlasu. Musíme okamžitě pochopit, že přirozená tmavá barva a barva je třeba rozjasnit různými způsoby.

Zesvětlujeme černé neupravené kudrlinky doma

Profesionální nástroje se zaměřují na výrobky společnosti Estel.

Malovat

 • barva číslo 8, 9 nebo 10 činí přirozené vlasy 1-2 tóny světlejší (tj. světle hnědé, může dát červený odstín);
 • barva číslo 12 nebo superblond se rozjasní o 4 tóny a vytváří kudrlinky červené nebo světle hnědé;
 • částečně zesvětlí přirozený pigment a nahradí ho kosmetickým;
 • barva se smíchá s přísadou 3,6 a 9 procent v poměru 1: 1;
 • stárl na vlasu po dobu 30 minut;
 • umyjte a naneste balzám na barvu.

Barva může být škodlivá kvůli amoniaku, který:

 • pronikající do struktury vlasů, to porušuje;
 • poškodí a uschne vlasy, může-li přehánět, může to vést ke ztrátě vlasů;
 • je toxická látka, proto doporučujeme, aby se barvení postupovalo v masce.

Rozjasňující prášek

 • má nejsilnější odlehčovací efekt, až 7 tónů;
 • aktivně působí na kudrlinky, částečně nebo úplně zbarvuje přirozený odstín vlasů;
 • není míchán vodou;
 • prášek smíchaný s přísadou 3 a 6% v poměru 1: 2;
 • doba držení od 20 do 50 minut;
 • pro korekci barev vhodná tónovací barva číslo 8.9 a 10;
 • někdy k získání blond, postup musí být proveden několikrát (interval mezi postupy je minimálně týden) a nakonec musí být zeslabený.

Poškození z prášku:

 • většinou všechny zjasňovače poškozují vlasy;
 • dělá je suché a bez života;
 • po zákroku je nutné intenzivně obnovit vlasy oleji a maskami.

Rukavice je třeba získat zvlášť pro provádění postupů s profesionálními prostředky.

Podrobnější informace o vyčištění barvy a prášku v tomto videu:

Všechny profesionální výrobky poškozují vlasy ve větším či menším rozsahu. Pokud chcete, aby vaše vlasy zazářily 1-2 tóny a současně je zlepšily, doporučujeme zkusit lidové metody.

Přírodní brilianty.

Med a skořice

 • zesvětluje kudrlinky o 1-2 tóny;
 • léčí.

Způsob použití:

 • Smíchejte 3 polévkové lžíce medu se 3 polévkovými lžíci skořice na jednotnou konzistenci (vypočtené z průměrné délky vlasů). Med by měl být tekutý (cukr by měl být roztaven ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě).
 • Pro suché, porézní nebo kučeravé přidejte 2 lžíce olivového oleje, protože skořice suší vlasy.
 • Smícháme s balzám (mělo by to být 2 krát více).
 • Aplikujte směs na čisté, suché vlasy kartáčem podél pramenů, ustupujícími od kořenů (aby nedošlo k popálení kůže ze skořice).
 • Po nanesení masky fixujeme vlasy na zadní stranu hlavy, zabalíme je do plastového obalu nebo do vaku, položíme na klobouk a / nebo froté ručník.
 • Odolné 30 minut (pro otvírací váhy).
 • Poté vyjměte uzávěr a vydržte další 3 až 5 hodin.
 • Pravidelně umyjte pramen a uvidíte, jaký odstín se ukáže.

Přečtěte si více o metodě ve videu:

Heřmánek

Chcete-li připravit heřmánkový vývar, nalijte půl šálku heřmánkových květů s 2 šálky vroucí vody a nechte vařit.

Můžete buď opláchnout vlasy nebo nechat to na vlasy po dobu 15 minut a pak je vypít.

Lemon

Existují 3 způsoby, jak používat citron jako čistič:

 1. Vyčistíme vlasové prameny citronovými klíny, omyjeme je po 20 minutách (dáme větší a rychlejší účinek, vlasy však vyschneme).
 2. Opláchněte pravidelně citronovou vodou. K jeho přípravě potřebujete šťávu z 2 citronů a litru vody.
 3. Smíchejte citronovou šťávu se stejným množstvím olivového oleje a aplikujte na vlasy, podržte po dobu 20-30 minut a poté se umyjte.

Všechny přirozené způsoby objasňování se dělají kurzy (až 10 krát) 2 krát týdně.

Jak zesvětlit barvené vlasy doma?

Přírodní produkty se s tímto úkolem vyrovnávají, ale u některých vlasů bude účinek. Nejlepší ze všeho bude, že budou fungovat 2 způsoby - prášek a odlehčovací prášek. Pro domácí použití je lepší vybrat kyselinový odstraňovač, neškodí vlasům a je snadno použitelný. Budeme také zvažovat metody používání domácí barvy a hlubokého čisticího šamponu.

Odstraňovač kyselin ESTEL Barva vypnutá

 • odstraňuje pouze umělý pigment z vlasů;
 • na dlouhých, často zbarvených vlasech, barva vypíná nerovnoměrně (někde je více umělého pigmentu, někde méně);
 • suché vlasy praní může vyschnout ještě více:
 • mytí vlasů v dobrém stavu nepoškodí a dokonce nechat lesk;
 • škodlivost z ní je několikanásobně nižší než z rozjasňujícího prášku.

Kompozice obsahuje 3 lahve:

 • redukční činidlo;
 • katalyzátor;
 • neutralizér.

Podmínky použití:

 • mícháme redukční činidlo a katalyzátor ve stejných poměrech;
 • rychle aplikujte složení (ustupující od kořenů), protože prádlo funguje pouze 30 minut;
 • po uplynutí této doby otřete kompozici papírovými utěrky (neopláchněte vodou) a nanášejte neutralizační prostředek (pomůže vám zjistit, zda je umělý pigment vymyt z vlasů);
 • pokud jsou vlasy ztmaveny, umyjte šamponem, uschovejte vlasy a postup opakujte (v případě potřeby proveďte třetí mytí po týdnu;
 • pokud po neutralizaci zůstává barva tak, jak chcete, pak umýt hlavu 2-3x hlubokým čisticím šamponem.

Další zafarbení může být provedeno po 40 minutách, ale doporučujeme provádět každý druhý den. Za prvé, barva se aplikuje na špinavé vlasy, a za druhé, během jednoho dne budete vědět, jakou barvu máte po vyprání.

Po umytí získáte následující odstíny:

 • pokud máte vlastní barvu vlasů, je tmavá, poté po umytí bude červená:
 • pokud jste blondýna, budete zrzka:
 • pokud jste přirozenou blondou, bude žlutá.

Proč se to děje? Jakékoli barvivo rozjasní vlasy jedním tónem před tím, než dá požadovaný odstín. Praní odstraňuje pouze umělý pigment.

Po umytí se ujistěte, že používáte neutralizační prostředek, abyste zjistili, jak dobře je vymývání černého pigmentu. Pokud se po něm vlasy neztratily, byl pigment vyprázdněn.

Zesvětlující prášek pro barevné vlasy

Účinek prášku, který jsme již uvažovali v tomto článku. Na nelakovaných a barevných vlasech je účinek stejný. Teď se podíváme na příklad toho, jak být nejbezpečnější stát se blonďanou, s pomocí prášku.

Reinkarnaci uděláme za několik dní:

 • Smíchejte 30 ml prášku a 60 ml okysličeného 3% + šamponu. Aplikujte v plné délce, ustoupte od kořenů o 3-4 cm. Uchovávejte 15-30 minut a poté 2krát promývejte šamponem. Hydrataci jakékoliv masky. Hue se změní na červenohnědou barvu.
 • O týden později jsme použili směs prášku, kyslíku a ampulky Estel HEK v plné délce, vydržíme 30 minut, odmyjeme a zvlhčujeme, stejně jako první den. Kudrliny získávají hnědo-červený odstín.
 • Po dalších dvou týdnech opakujeme postup "druhého" dne. Stín se změní na červeně.
 • Po dalších dvou týdnech opakujeme. Získejte žlutý odstín.
 • Následující den můžete již barvit barvu pod číslováním 8,9 nebo 10.

Mezi postupy potřebujete aktivně obnovit vlasy maskami a oleji.

Co jsou to ampule pro Estel Hack?

 • chránit vlasy při barvení a bělení;
 • vlasy lesk, měkkost a hedvábnost;
 • zarovnejte strukturu vlasů.

Další informace o metodě ve videu:

Osvětlení používání barvy pro domácnost z běžného obchodu

 • koupíme 3 barvy: světelnou barvu, druhou barvu zbarvenou v chladném odstínu s čísly od 8 do 12 a ještě tmavou (v přírodní barvě), jestliže kořeny vypadají žlutě;
 • aplikujeme blesk od počátku uší na špičky s malými prameny po dobu 20 minut, konce jsou utěsněny fólií;
 • po 20 minutách natočíme barvu na kořeny v jemných pramenech (princip zvýraznění) a necháme dalších 10 minut;
 • omyjte šamponem a osušte ho přirozeným způsobem;
 • dále (je možné tentýž den, ale doporučuje se minimálně 2 dny později) aplikujeme tónování laku se studeným nádechem po celé délce a držte jej po dobu 30 minut (můžeme jej aplikovat na kořeny 10 minut před oplachováním), opláchněte a vysušte;
 • posledním stupněm je barvení kořenů tmavou barvou, pokud se získá efekt žluto-bílých kořenů, aplikuje se na kořeny a lehce se protáhne tenkými prameny, přidržuje se 20-30 minut a umyje se.

Šampon pro hluboké čištění

 • částečně a postupně odstraňuje pigment z vlasů;
 • s častým používáním může poškodit kudrlinky;

Způsob použití:

 • nahradit svůj pravidelný šampon tímto;
 • opláchněte vlasy citronovou vodou, abyste zvýšili účinek;
 • nakonec naneste nesmazatelné oleje, abyste obnovili kudrlinky.

Jak jste viděli, existuje mnoho metod, od mírné až po aktivní. Výsledek a způsobená škoda závisí na mnoha faktorech.

Doporučujeme, abyste se obrátili na odborníka, abyste mohli posoudit stav vlasů a porozumět tomu, co můžete, abyste mohli vlasy zesvětlit a samotný postup může být proveden doma.

Pro Více Informací O Suché Vlasy