logo

Jak bezpečně odlehčit vlasy: lidové a kosmetické

Mnoho žen chce být blond. Obecně platí, že není žádný problém, protože dnes jim můžeme poskytnout libovolnou barvu. Dokonce i když jste bruneta, můžete se snadno stát blondýnou. Postup světlejších vlasů však zahrnuje jejich zpracování, které ničí přirozený pigment. Použití chemických bělicích prostředků může poškodit vlasy. To znamená, že budou vypadat horší, budou stmívat a vyžadovat pečlivější péči. Chcete-li tomu zabránit, je třeba aplikovat bezpečný blesk na vlasy, po kterém se zesvětlí a neztratí svou přirozenou krásu a sílu.

Způsoby bezpečného osvětlení

Jak zesvětlit vlasy bez poškození a je to možné? Vše závisí na dvou faktorech:

 • světlem
 • barvy a vlastnosti vlastních vlasů.

Je-li vaše vlasy husté a houževnaté, kromě toho má velmi tmavou barvu, pak vás blondýnka nebude snadné. V tomto případě bude objasnění vyžadovat velmi "silné" prostředky nebo čas a trpělivost. Lehčí a měkčí vlasy, je zapotřebí menšího úsilí, aby se jim ulehčilo.

Jak můžete bezpečně odlehčit vlasy:

 • Používejte bezpečné prostředky
 • Postupně zesvětlete, v jednom postupu ne více než 1-2 tóny.
 • Přírodní prostředky - lidové recepty,
 • Moderní bělící činidla bez amoniaku a peroxidu vodíku, založená na přírodních složkách.

Přečtěte si více o každé metodě pod článkem.

Jaké prostředky objasnění lze považovat za neškodné

Lidové recepty byly testovány více než jednou generací žen, založené na použití bylinných přísad a jednoduchých produktů. Další tradiční způsob objasnění je opalování. Takové metody jsou k dispozici pro domácí použití a jsou velmi levné, ale pro někoho se mohou zdát příliš "matoucí". V tomto případě použijte vhodný blesk na vlasy bez použití čpavku, který se prodává v obchodě. Můžete se obrátit na profesionály a udělají vše pro vás. Stojí za to však zvážit, že odlehčovací barvy bez amoniaku jsou zpravidla mnohem dražší než amoniak.

Používáme recepty "babiček"

Lidové recepty jsou založeny na dopadu přírodních zdrojů, neobsahují chemii. Při správném použití budou vlasy lehčí, budou vypadat lépe upravené, protože mnoho z lesklých složek má užitečné vlastnosti. Samozřejmě, nemá smysl čekat na okamžitý silný efekt a budete muset vynaložit úsilí, abyste jej ulehčili domácími prostředky.

Tip! Lidové recepty jsou vhodnější pro majitele světlých nebo přirozeně blond vlasů, kteří chtějí získat spíše světlejší odstíny než dosáhnout radikálních výsledků.

Nejoblíbenější a nejúčinnější lidové prostředky

 • Lemon
 • Zlato
 • Kefír,
 • Heřmánek,
 • Slunce

Pozor! Nejvíce agresivní ze všech těchto nástrojů je citron, nebo spíše jeho šťáva. Pokud máte suché křehké vlasy, pak je citron může ještě více uschnout, takže tento nástroj je lepší použít s normálními zdravými vlasy. O bezpečnosti blesku s pomocí slunečních paprsků pokračuje kontroverze a používání jiných lidových prostředků se považuje za zcela bezpečné.

Lemon a slunce

Všichni vědí o světelném efektu ultrafialového záření. Pokud zůstanete na slunci po dlouhou dobu, pak se vaše vlasy vyhoří a stane se lehčí. Chcete-li proces postupovat rychleji a intenzivněji, můžete rozmazat prameny citrónovou šťávou. Až dokonce bylo zvýraznění provedeno tímto způsobem. Prostřednictvím otvorů ve speciálním klobouku se protáhla vlákna vlasů, na ně položila citrónovou šťávu a vyšla na slunce. Vlasy po tomto postupu jsou mnohem lehčí a mají krásný lesk. Ovšem vystavení přímému ultrafialovému záření je považováno za škodlivé. Samozřejmě, že slunce poněkud zhoršuje stav vlasů, ale tento účinek nelze srovnávat s poškozením, které přináší bleskové látky s obsahem amoniaku.

Čištění citrónové šťávy

Citronová šťáva působí jako světlem, protože obsahuje kyselinu, která ničí barvivový pigment. Tento proces je zesílen expozicí ultrafialovým paprskům. Pro vyjasnění použijte pouze přírodní čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Pro jeden postup stačí jeden sklenice šťávy, v takovém množství můžete plné vlhké dlouhé, silné vlasy. Čím jsou kratší, tím méně šťávy je zapotřebí.

Tip! Při zesvětlení normálních nebo mastných vlasů se do šťávy přidá voda, přibližně čtvrtinu objemu. Pokud jsou vysušené vlasy vysušené, místo vody je třeba přidat vhodný kondicionér. Tím se zabrání jejich vysychání a vyčerpá několik.

Je vhodné použít směs šťávy a vody na vlasy pomocí postřikovače, pokud jste přidali kondicionér, použijte štětec. Pokud je taková příležitost, pak po nanesení směsi nechte slunce po dobu 1-2 hodin. Samozřejmě, že toto doporučení je vhodné pouze pro letní měsíce, v zimě stačí utéct šťávu po nějaké době a vlasy umyjte obvyklým způsobem. S pravidelným prováděním tohoto postupu budou vlasy neustále rozjasňovány. Efekt zůstává po dlouhou dobu a to, co je nejvíce příjemné, vypadají sice jako kořeny, i když jsou tmavší, ale přirozeně a neztrácejí celkový dojem.

Následující video vám představí zajímavý a bezpečný způsob, jak osvětlit vlasy:

Rozjasnění medu

Med je užitečný produkt, který dokáže poskytnout vlasům živiny, dělat to krásné, hedvábné, přidá objem a lesk. Navíc s pomocí medu můžete provádět neškodné vysvětlení světlé hnědé nebo světlé blond vlasy pro 1-2 tóny. Jeho použití je však poněkud problematické. Med by měl být na vlasy po dobu 10 hodin, takže je nejlepší strávit proceduru v noci.

Je to důležité! Med by měl být pouze přirozený, konzistence by měla být dostatečně tekutá, aby bylo vhodné aplikovat na vlasy. Pokud je med příliš silný, může být ve vodní lázni mírně zahřát. Použití pro tuto mikrovlnnou troubu nemůže být, protože užitné vlastnosti jsou ztraceny.

Vyčištění medu ve 4 krocích

Nejprve je třeba umýt vlasy šamponem. Nejlepší ze všeho je, pokud jde o šampon z přírodních složek bez speciálních přísad a kondicionéru. Bezprostředně před použitím šamponu musíte přidat trochu sody (asi čtvrtinu lžičky). Po opláchnutí vodou pouze opláchnout. Poté je třeba důkladně vyschnout ručníkem.

Aplikujte med na vlasy. Opatrně a pečlivě je třeba nasytit všechny prameny po celé délce. Chcete-li to provést, můžete použít kartáč a hřeben.

Hlava by měla být zabalena s plastovým obalem, aby byla chráněna proti průtoku medu a nechat ji 10 hodin.

Po 10 hodinách vyjměte film a myjete hlavu obvyklým způsobem. Bylo by hezké, kdybyste po opláchnutí hlavy opláchl hlavu s odloženým heřmánkem nebo citronovou šťávou.

Postup medu lze opakovat, protože poškození v žádném případě nebude a vysvětlení s opakovanou expozicí bude intenzivnější.

Kefír zesvětlování

Kefírové masky jsou vhodné pro všechny. Světlejší účinek je dosažen díky tomu, že kefír proniká pod šupiny vlasů a vymývá pigment. K dosažení tohoto efektu vytvářejí masky kefíru vedle hlavní složky i další přísady.

Jednoduchý recept na vlasové masky kefír

 • Polovina šálku jogurtu,
 • 1 vejce,
 • 2 lžíce vodky nebo brandy,
 • Šťáva z půlky citronu,
 • 1 čajová lžička šampon.

Vše se smíchá a aplikuje na vlasy po celé délce. Po kreslení je hlava navinutá filtrem a ručníkem. Takovou masku můžete udělat v noci. Pokud je to nepohodlné, mělo by být uchováno po dobu nejméně dvou hodin. Po ukončení procedury je hlava opláchnuta obvyklým způsobem.

Pozor! Kefír masky nejenom zesvětlují vlasy, ale také přispívají k aktivnějšímu růstu.

Nejsilnější způsob, jak se zbavit - odrůda z heřmánku

Chcete-li získat heřmánkový odvar, vezměte 2 lžíce sušených květin a nalijte vroucí vodu (200 ml). Po ochlazení filtrujte a použijte k opláchnutí. Chcete-li zvýšit účinek v bujónu, můžete přidat šťávu z poloviny citronu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vlasy suché, pak maskovací heřmánek s přídavkem glycerinu bude fungovat velmi dobře. V bujónu připraveném obvyklým způsobem přidejte 60 gramů glycerinu. Maska je aplikována na vlasy po celé délce. Musíte ji držet po dobu 40 minut a obalit hlavu filmem.

Látky obsažené v heřmánek, péče o vlasy, dávají jim hedvábný, příjemný zlatý odstín.

Profesionální rozjasňující výrobky

Moderní technologie nám umožňují využívat účinné a bezpečné formulace, které jemně odlehčují vlasy. Všechny tyto výrobky jsou vyráběny na bázi přírodních složek bez amoniaku a peroxidu. Nepoškozují vlasy a činí je atraktivnějšími, ale jejich cena je mnohem vyšší než běžné prostředky pro osvětlení.

Odlehčovací olej Solaris

Výborný nástroj založený na bezpečném vzorci. Je vhodný k použití, vlasy jsou hedvábné a dělají je poslušnější. Osvětlení není více než 4 barvy, takže je lepší používat majitele světlých nebo hnědých vlasů. Pak můžete získat tak teplé přirozené odstíny jako jantar, med nebo zlatý písek.

Pozor! Olej Solaris je vhodný pouze pro vlasy, které nebyly barveny.

Jemný systém Meches

Tato droga je systém pro objasnění a zvýraznění. Výsledek expozice, tj. Konečná barva, závisí na době expozice produktu. Kompozice obsahuje bílkoviny, regenerační složky, rostlinné extrakty. Pomocí systému Gentle Meches System můžete osvětlit vlasy o 5 tónů. Droga je navržena tak, aby byla vhodná k aplikaci, nezasychá a neteče. Maximální doporučená doba expozice není delší než 30 minut. Používáte-li dodatečné teplo, bude expozice dostačující 15 minut. Při zpracování tenkých nebo sypkých vlasů byste neměli používat dodatečné teplo.

Bělicí pasta L'Oreal

Jedním z nejlepších nástrojů pro vyjasnění čpavku je L'Oreal těstoviny. Nemá vůně, je snadno aplikovatelná, nedráždí pokožku hlavy. Složení tohoto nástroje zahrnuje výztužné komponenty, takže je umístěno jako bezpečný nástroj. Po této proceduře vlasy zcela zachovávají přirozený obsah lipidů. Další součásti je vyhlazují a činí je atraktivnějšími.

Jak dosáhnout požadované barvy a neškodit vlasům? Vyzkoušené recepty můžete používat po celá desetiletí, ale měli byste být trpěliví. Chcete-li získat bezpečné a rychlé osvětlení vlasů, musíte použít speciální formulace. Pokud budete postupovat podle pokynů a věnovat pozornost postupu, můžete sami vyřídit. Nicméně, pokud jste neměli takovou zkušenost, je lepší nechat experimentovat, ale obrátit se na odborníky, kteří si vyberou nejvhodnější prostředky a metody a udělají vše co nejlépe. Kromě toho dobrý kadeřník vždy dá dobrou radu, například jak barvit vlasy bez osvětlení, jaká barva se vám nejvíce hodí, jaký druh účesu nebo styl by byl v konkrétním případě nejvhodnější.

Viz také: Jak osvětlit vlasy se skořicí doma (video)

Jak zesvětlit vlasy bez poškození? 7 osvědčených metod

Skutečná otázka je, jak zesvětlit vlasy bez poškození. Složení chemických barviv ve skutečnosti obsahuje škodlivé složky, které po interakci s vlasy ztrácejí zdravý vzhled. Proto vyžadují dlouhodobou obnovu. Chcete-li tomu zabránit, můžete použít efektivní způsoby, jak bezpečně rozjasnit. Za tímto účelem se používají jednoduché lidové prostředky. Všechny postupy lze provést doma.

Jak zesvětlit vlasy bez poškození, aby nebyla návštěva salonu? Důležitým krokem je příprava na postup a pak péče. Díky osvětlení tvář vypadá mladší, tolik žen si vybírá tento typ kadeřnictví. Postup lze použít pro tmavé a blond vlasy. Abyste se vyvarovali chyb, měli byste se seznámit se všemi jemnostmi práce.

Obsah

Pro tmavé kudrlinky

Pro tmavé kudrlinky je vyžadováno krémové barvení nebo bělící prášek. V tomto případě je důležité neutralizovat červeno-oranžový odstín. Krémová barva má světelný a tonizující efekt. Používá se pro tmavé blond kudrlinky.

Pro černé prameny je lepší vybrat prášek, díky kterému se provádí osvětlení na 8 tónech. Poté budete potřebovat tónování, takže celý proces bude dlouhý. Před zahájením procedury byste se měli ujistit, že si zvolíte osvětlení, protože vlasy jsou přirozeně kombinovány s očima a obočím.

Pro blond vlasy

Nejvíce neškodný způsob, jak zesvětlit vlasy, je zvýrazněn. Perfektně aktualizuje barvu a zvětšuje objem. Ve srovnání s barvením je postup bezpečnější.

Šampony jsou určeny k bezpečnému zesvětlení vlasů. Ještě lepší je vybrat lidové metody, protože je mnohem snazší ulehčit hnědé kudrlinky než jiné. Mezi ně patří med, rebarbora, heřmánek a citron.

Pro zesvětlení vlasů se používá citrón, se kterým se barva mění o 1-2 tóny. K tomu se voda (0,5 litru) smíchá s citrónovou šťávou (z 1 ovoce). Výrobek se používá k opláchnutí čistých pramenů. Pro suché kadeře není tato metoda vhodná, protože kyselina citronová má sušicí účinek.

Bezpečné osvětlení

Chcete-li provést vyjasnění bez poškození, postupujte podle receptury. Postup je prováděn na základě následujících pravidel:

 • Chemické prostředky by měly být používány pečlivě, protože mohou vysychat vlasy. Nesprávně se mohou kudrlinky špatně spadnout;
 • Kůže a obličej by měly být chráněny před vystavením peněz;
 • Osvětlené vlasy musí být chráněny před chlórovou vodou;
 • Neměli byste vysvětlit poškozené vlasy.

Stupeň objasnění

Úroveň vyjasnění závisí na:

 • Původní barva vlasů. Osvětlení černé kudrlinky je dost těžké;
 • Doba trvání postupu;
 • Výše prostředků;
 • Teploty

Mírné rozjasnění poškozuje kudrlinky. Proto by měl před výběrem vhodnějšího postupu zvolit vhodnější způsob.

Lemon

Citronová šťáva je vhodná pro zesvětlení tmavých a blond vlasů. Získávají lesk. Nástroj vám umožňuje eliminovat elektrifikaci. Barvení je založeno na následujících metodách:

 • Citronová šťáva (0,5 šálků) smíchaná s vodou (125 g);
 • Před bělení přidá trochu olivového oleje;
 • Poté by měla být kompozice aplikována na čisté kadeře a pak jsou sušeny;
 • Po hodině musíte umýt hlavu klimatizací.

Heřmánek

Daisy udělá vaše vlasy zlaté. Pro přípravu prostředků požadované suché květy (2 lžíce L.) a vody (2 šálky). Kompozice by měla být vyhřívána na nízké teplotě. Po 15 minutách si ji můžete vzít a ochladit. Roztok musí být vypuštěn.

Hamburku se používá jako klimatizace. Heřmánek lze kombinovat s kopřivou (1 polévková lžíce). Byliny jsou vařené v 1 litru po dobu 10 minut. Kompozice se používá k opláchnutí čisté hlavy. Po uplynutí 15 minut ho můžete vypláchnout.

Kefír

Bezpečné odlehčovací vlasy s kefírem. Je nutné, aby byl produkt nejméně 3-4% tuk a není příliš čerstvý, protože je obohacen o kyseliny. Bude to vyžadovat kefír (0,5 šálku), vodku (2.st.), Citronovou šťávu (z poloviny plodů), žloutek, šampon.

Složky se smíchají a potom se kompozice aplikuje na vlasy. Hlava by měla být zabalena s lepícím filmem a pak s ručníkem. Maska trvá asi 8 hodin a pak by měla být omyta šamponem.

Skořice

Skořice musí být předem rozemletá a smíchána s balzámem v množství 2: 1. Nástroj se pak aplikuje na vlasy. Teplo je tvořeno plastovým pytlem a ručníkem. Maska je platná po dobu 8 hodin.

Rozjasnění skořice je také vhodné pro tmavé vlasy. Objeví se jasná záře. K posílení účinku postupu se provádí 3krát týdně.

Před zasedáním potřebujete umýt vlasy složením na bázi šamponu, soli, sody. Nástroj vám umožňuje zjemnit vlasy. Po vysušení se med aplikuje a pak musíte nosit šátek.

Pro vyjasnění medem se teplo nevyžaduje. Maska se používá po dobu 10 hodin. To umožní nejen objasnění, ale i odstraňovač barvy. Kudrlinky jsou hedvábné.

Henna je přírodní kosmetická složka, která nejen umožňuje barvit vlasy, ale také je posilovat. S ním je posílení struktury a ošetření dělených konců.

Příprava kompozice s hennou by měla vycházet z pokynů. Zobrazuje se také doba expozice. Poté umyjte hlavu teplou vodou. Výsledkem je jednotná a atraktivní barva.

Peroxid vodíku

Kvůli peroxidu vodíku se provádí 2 typy vyčištění:

 • Snadné Je určen pro světlé vlasy. Pro vyčištění o 2 tuny je nutný peroxid vodíku o hodnotě 3-5%. Za prvé, měli byste si umyt vlasy, uschnout a můžete použít balzám. Poté proudí peroxid do lahvičky. Vlasy musí být česané a mohou být aplikovány. Počkejte půl hodiny, poté opláchněte. Na konci je aplikován klimatizační zařízení;
 • Hluboko Postup je zapotřebí pro tmavé vlasy. Peroxid 8-12% (40 g), který se smísí s tekutým mýdlem (40 g), vodou (30 g). Nástroj musí být nanesen na neupravenou hlavu. Nosit klobouk nestojí za to, aby se nehořel. Po 30 minutách můžete svou hlavu opláchnout kyselinou octovou. Výsledkem je jednotná a atraktivní barva.

Tyto bezpečné metody jsou určeny pro domácí použití. S nimi nebude struktura vlasů poškozena. Nyní známé metody, jak zesvětlit vlasy bez poškození. Výrobky pro přirozené masky budou vždy doma. Postupy vám umožní posílit kudrlinky, zlepšit jejich vzhled. Je nutné pouze dodržovat pokyny pro vysoce kvalitní vyjasnění.

Zesvětlení bez poškození vlasů - pravda nebo mýtus?

Touha mít blond kudrlinky je tak silná, že ani strach z poškození kvality nezastaví vzhled vlasů. Jakýkoliv postup osvětlení, i ten nejjemnější, není pro vlasy příznivý. Výsledkem odbarvení je nejen dlouho očekávaný odstín blond, ale také suchý, nudný, bez života. Jak dosáhnout dobrého účinku a udržet zdravé vlasy? Jak zesvětlit vlasy bez poškození jejich vzhledu? Zvažte možné možnosti.

Účinek osvětlení na kadeře

Jakákoli změna barvy ovlivňuje stav kudrlin, zejména pokud je osvětlení. Zničení přirozeného pigmentu nastává v důsledku oxidačního procesu, který negativně ovlivňuje celou strukturu vlasů.

Při působení chemické reakce se v místě přírodního melaninu vytvářejí dutiny a stavební keratin je výrazně deformován. Jádro po vyjasnění oslabuje. Uvolněná vrstva vloček pokrývajících vlasy přestává poskytovat spolehlivou ochranu.

Kudrlinky jsou suché, křehké, nudné, bezbranné.

Je to důležité! Jakýkoli dopad může zhoršit jejich stav. Proto ošetřujte bělené vlasy velmi opatrně.

Příprava na postup

Aby vlasy měly méně škodlivý účinek v procesu objasnění, měli byste se předem připravit na:

 1. Co nejvíce zkraťte: výrazně omezte nebo odmítněte jakékoliv vystavení teplu (vysoušeč vlasů, usměrňovač, slunce).
 2. Neprodukujte jiné škodlivé vlasy, chemické účinky (perm, barvení).
 3. Pokud bělení je plánováno za měsíc nebo více, je žádoucí připravit si hlavu vlasů pomocí domácího osvětlení: udělat masky a opláchnout. Vyberte vhodné recepty se skořicí, medem, kefír, heřmánek, ale bez chemikálií, alkoholů. Postupy osvětlení střídají živiny. 2 týdny před agresivním bělení je dokončeno domácí "barevné vyloučení".
 4. Poskytněte pramenům správnou péči: výživu, hydrataci, důkladné čištění. 1 týden před zahájením léčby se intenzivní péče zastaví.
 5. Je lepší zbavit se rozštěpů před barvením, protože jsou viditelnější na světelných pramenech. Vlasy budou vypadat nedbalé. Pokud se provádí bleskování v kabině, je tato manipulace přípustná ihned po změně barvy.
 6. Vlasy by neměly obsahovat stopy stylingu, dokonce i chlorovaná voda z bazénu nebo mořská sůl, která padla na kudrlinky, může zkazit výsledek nadcházející bělení.
 7. Je nutné vyčistit kudrlinky 1-3 dny před zahájením procedury, na pokožce se vytvoří přirozená ochranná vrstva.
 8. Je důležité vést zdravý životní styl: jídlo, spánek, špatné návyky.

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel bude mnohem snazší dosáhnout nejlepšího výsledku. S zdravým, připraveným vlasem můžete doufat v příznivý výsledek událostí.

Jak vypadat vlasy co nejdéle

K tomu, aby byly vlasy méně ovlivněny chemickými barvivy, je nutné nejen řádně připravit, ale také dodržovat doporučení k objasnění.

 1. Velmi pečlivě přistupujte k výběru barviva. Pokud se vlasy nemusejí výrazně zbarvit (více než 3 tóny), pak stojí za to zabývat se jemnějšími prostředky.
 2. Když jemné zesvětlení vlasů neodpovídá (tmavá původní barva, tuhá struktura), měli byste vážně zvážit výběr oxidačního činidla. Čím tmavší a tlustší tyč, tím více koncentrovaná kompozice byla použita.
 3. Ujistěte se, že dodržujete časový interval doporučený výrobcem. Barva Perederzhivaya zvyšuje riziko spálení kudrlin, zranění pokožky.
 4. Není-li jediný postup k dosažení požadovaného výsledku dostatečný, je nutné zbarvení opakovat, avšak nejdříve v týdnu.
 5. Pro zesvětlení vlasů bez poškození vlasů je nutné neustále sledovat proces. Pokud se objeví nepříjemné pocity: svědění, pálení, ohřev, měli byste okamžitě vyprávět kompozici tak, aby vlasy po takové manipulaci neopouštěly svého majitele.
 6. Je nutné pečlivě přečíst pokyny k barvivové kompozici a důsledně ji dodržovat. Nezanedbávejte test alergií.

Pozor! Dodržování doporučení pomůže chránit prameny před negativním dopadem, proces odbarvení se uskuteční bez ztráty, frustrace.

Jemný blech

Pro ty, kteří nepotřebují dramatickou změnu vzhledu, je vhodné jemné osvětlení vlasů. Pro takovou manipulaci existuje mnoho nástrojů, jemně působících na hlavu vlasů.

Pomocí tonických, tónovaných šampónů můžete změnit barvu kudrlin v 1-2 krocích. Současně je kompozice převážně šetrná, umožňuje vám provést bezpečné vyblednutí vlasů. Kudrlinky získávají nový odstín, lesk, vypadají zdravě.

Barviva bez amoniaku změní barvu kudrlin, aniž by je poškodila ve 4 krocích. Tato metoda bude vynikajícím řešením pro identifikaci hloubky přirozeného světla. Nasycené barvy, krásné lesk bude výsledkem takového zbarvení. Vlasy po bezammiachnyh barvivech lehce kazí.

Osvěžující krém, sprej v poslední době těší velké popularitě. Jsou snadno použitelné, kompozice se aplikuje pečlivě, kudrlinky se nerozkládají. Ovšem tento efekt není silný (1-3 kroky). Ale umožňuje vám dosáhnout některých trendových efektů, například ombre.

Domácí kosmetika

S pomocí vlasových receptur si můžete vlasy osvěžit doma. Tato volba je vhodnější pro majitele světle hnědých odstínů, ale také pro brunety pomůže mírně snížit horkost barvy. Domácí kosmetika je absolutně neškodná pro vlasy, dokonce i v mnoha případech je schopná posilovat, vyživovat.

Maska se skořicí a medem

Brunetky, je důležité vědět, jak lehce odlehčit jejich prameny, s maximální péčí. Tento recept je dokonalým řešením. Skořice dá tmavě zlatý odstín a olej vyživuje prameny.

V mírně zahřátém medu (2 lžíce lžíce) ve vodní lázni přidejte olivový olej, přivedený na tělesnou teplotu, stejným způsobem ve výši 2 lžíce. lžíce. Do výsledné hmotové směsi 2 lžíce. lžíce mleté ​​skořice a kondicionéru na kadeře. Důkladně promíchejte, aplikujte na prameny, teplé, počkejte od 1 do 8 hodin. Umyjte obvyklým způsobem.

Přečtěte si více o této metodě v článku: skořice a med pro zesvětlení vlasů.

Vezměte prosím na vědomí, že drcená skořice je z vlasů špatně vymyta - musíte ji důkladně opláchnout vodou.

Maska s heřmánkem a glycerinem

Blondýny by si měli pečlivě vybrat recepty pro objasnění tak, aby v důsledku toho nekupovali červené oči. Heřmánek dodá světle zlatý lesk, a glycerin vytvoří kudrlinky odolné a lesklé.

Brew 2 polévkové lžíce. lžíce sušených heřmánkových květů s 1 šálkem vroucí vody, infuse na 1-2 hodiny, napnutí. Ve výsledné infuzi při pokojové teplotě přidejte 5 polévkových lžiček. lžíce glycerinu. Roztok rovnoměrně rozetřete na prameny a zahřejte. Po 1 hodině opláchněte.

Ve zvláštní sekci jsme pro vás vybrali mnoho způsobů, jak zesvětlit vlasy lidovými prostředky.

Jak vybrat barvu pro osvětlení

Často se ženy ptají, jestli je barva špatná na vlasy. Je možné jednoznačně odpovědět, že sloučeniny obsahující amoniak nejsou pro vlasy neškodné. Výběr bělicího činidla by se měl brát vážně.

Sparing prostředky nejsou vhodné pro zásadní změnu obrazu, takže byste měli při výběru vzít tuto skutečnost okamžitě v úvahu. Jsou vybrány agresivní přípravky, doplněné různými složkami péče: oleje, výtažky, vitamíny. Takto barva "změkne" škodlivé účinky.

Pro domácí použití je perfektní krémová struktura. Taková možnost zajistí pohodlné kreslení, rovnoměrnou distribuci. Hue je homogenní.

Vyberte si profesionální barviva, myslíte si, že jsou nejlepší, nestojí za to. Doma, je těžší připravit kompozici, jestliže neexistuje žádná relevantní zkušenost, můžete dělat chyby v poměrech, které poškozují vlasy.

Barva na osvětlení je lepší vybrat si slavné značky, osvědčené výrobce. Upřednostnění velmi drahých nebo levných možností nemá smysl.

Rada Pokud neexistuje žádná zkušenost s objasněním, je lepší nechat experimentovat sami, ale jít do salonu nebo alespoň konzultovat dobrého specialistu. Atraktivní vzhled, přítomnost zdravých vlasů na hlavě - primární úloha.

Mnoho žen, kteří se rozhodnou experimentovat s barvami, přemýšlí, jak zesvětlit vlasy bez poškození zdraví. Opatrná příprava na postup, dodržování doporučení pro barvení, kompetentní přístup k výběru nástrojů pomůže dosáhnout dobrých výsledků. Aktualizovaný vzhled bude radost a inspirace.

Jsme pro jemné osvětlení vlasů:

Užitečná videa

Užitečné tipy a recepty pro bezpečné odírání vlasů doma.

Metoda domácího osvětlení vlasů bez poškození a chemických složek.

life-hak.com.

Domů »» Styl a péče o sebe »Jak osvětlit tmavé vlasy

Jak osvětlit tmavé vlasy

Možná jste náhodou barvili vlasy příliš tmavé, nebo možná vaše přirozená barva vlasů je o tónu tmavší než byste chtěli. V každém případě existují jak přírodní, tak i chemické prostředky k zesvětlení vlasů.

Prohlídka salon krásy

 • Pokud chcete, aby se vaše vlasy staly platinou, postup barvení nevyhnutelně způsobí poškození vašich vlasů. Pokud jste nedávno zbarvili vlasy, je možné, že pán dokonce odmítne jejich bělení, protože v tomto případě může způsobit vážné poškození vlasů. [1]
 • Porozprávajte se s odborníkem o tom, jak byste chtěli vaše vlasy zesvětlit. Průvodce vyhodnotí aktuální stav vašich vlasů a rozhodne, která metoda je nejnebezpečnější. [2]
 • Zeptejte se odborníka na to, jak zvlhčit vlasy a další doporučené domácí postupy. Barvivo na vlasy může způsobit, že jsou suché než obvykle. [4]
 • Diskutujte s pánem o možnosti použití předem zvlhčujících výrobků před barvením vlasů. Uchovává vlhkost, takže postup bude trvat déle. [5]
 • Konzultujte s odborníkem o použití kondicionérů na bázi kokosového oleje nebo bílkovin. Takové kondicionéry pomohou zmírnit poškození vlasů při bělení nebo barvení. [6]

Použití domovních opravných prostředků

 • Než dáte med na vlasy, zřeďte malé množství vody ve vodě nebo v octě. Vzhledem k tomu, že med je poměrně lepkavý, není snadné ho vypláchnout, proto je nutné ho před nanesením na vlasy ředit. [11]
 • Zakryjte vlasy výsledným roztokem medu ve vodě nebo v octě. Poté nasaďte sprchovou čepičku a celou noc necháte směs na vlasy. Ráno si umyjte vlasy a zjistěte, zda jste dosáhli nějakých výsledků. [12]
 • Přidejte čtvrtinu šálku teplé vody do sklenice citronové šťávy. Nalijte směs do lahvičky s rozprašovačem a lehce rozstříkejte její vlasy. Pokračujte ve stříkání vlasů asi každých půl hodiny po několik dní a pak zkontrolujte, zda jste dosáhli výsledku. Používejte vlasové kondicionéry pravidelně, jinak může citronový džus vyschnout vlasy. [13]
 • Stlačte limetkovou šťávu na teplou vodu a nalijte do lahvičky. Postříkejte vlasy a nasaďte sprchový uzávěr. Počkejte 30 minut, pak opláchněte vlasy a zjistěte, zda je účinek nápadný. [14]

Osvětlení barvených vlasů

 • Šampon pro hluboké čištění lze zakoupit v mnoha supermarketech a lékárnách. Při použití tohoto šamponu dodržujte pokyny uvedené na lahvičce. [18]
 • Šampon s hlubokým očištěním může vlasy vyschnout, aby byl křehký. Abyste tomu zabránili, po umytí vlasů nezapomeňte na ně používat kondicionér. [19]
 • Prášek z vitamínu C lze zakoupit v místní lékárně nebo online. Smíchejte 2 díly šamponu s 1 dílem prášku vitamínu C. Vlhké vlasy navlhčete vodou a pěstejte je připravenou směsí. Poté nasaďte sprchový uzávěr a omotávejte ručník kolem krku, aby šampon netekl dolů. Počkejte asi hodinu. [20]
 • Po hodině umyjte šampon a vlasy osušte. S příznivým výsledkem se budete moci zbavit asi 85% barvy. Po tom, není bolet zacházet s vlasy kondicionér, aby se zabránilo suchu. [21]

Jemné rozjasňující vlasové náplasti: 3 efektivní způsoby

Osvětlení vlasů je požadovaný postup, který je nabízen ve všech moderních kosmetických salonech. Barva však může značně poškodit kudrlinky, způsobit jejich nudné a bez života. Chcete-li zachovat krásu vlasů, pomůže vám lidové osvětlovací prostředky, které lze snadno připravit sami. Tak, jak zesvětlit vlasy bez poškození jejich zdraví?

Typy světelných postupů pro blond a jiné barvy vlasů

Dnes ve všech kosmetických salonech je široký výběr různých procedur pro osvětlení vlasů. Nejpopulárnější jsou:

  Klasické blondování - technologie odlehčení kadeří o několik odstínů vyšší než původní tón.

Tyto postupy mohou značně poškodit strukturu vlasů, protože chemické barvy se používají ke zesvětlení. Je třeba se uchýlit k těmto metodám zbarvení pouze tehdy, když je nutné drasticky změnit barvu.

Pro jemnější metody vyjasnění kudrlin je použití mask a roztoků založených na přírodních složkách. Pomocí těchto jednoduchých nástrojů můžete vytvořit požadovaný snímek doma.

4 efektivní a rychlé fáze osvětlení kudrlinky doma

 1. Přípravná fáze. Před zahájením procedury se nedoporučuje používat šampony a masky určené k udržení barvy, stejně jako různé upevňovací prostředky.
 2. Příprava objasňující struktury. Přísady pro masku by neměly být smíchány v kovových pokličkách, protože to může vést k oxidaci kompozice.
 3. Aplikace masky. Kompozice by měla být rychle a rovnoměrně rozložena po celé délce pramenů. Postup doporučujeme nosit rukavice, aby nedošlo k poškození kůže.
 4. Demontáž masky. Barvící přípravek musí být omyt šamponem na bázi přírodních složek. Poté lze kudrlinky opláchnout citronovým roztokem, aby se výsledek opravil.

Lidové prostředky pro zesvětlení kadeřních barviv

Před výběrem správného prostředku pro osvětlení je důležité si uvědomit, že tmavé vlasy jsou velmi obtížně vybledlé.

Majitelé černých a kaštanových kadeří by měli kontaktovat profesionály, kteří vám pomohou vytvořit požadovaný obrázek. Blondýnky a majitelé světlých hnědých vlasů mají však větší štěstí, protože lehké prameny mohou být jednoduchým způsobem dodávány potřebným odstínem. Tak, jak zesvětlit vlasy lidovými léky bez poškození struktury vlasů?

Oplachování citrónovou šťávou je nejoblíbenější způsob, jak zesvětlit kudrlinky. Kyselina citronová působí na melanin (přirozený pigment vlasů) a ničí ji.

Tato metoda objasnění je vhodná pro blondýnky a jasně hnědé vlasy. Po několika zasedáních získají kaštanové světle světlé hnědé odstíny a hnědé kudrliny budou mít několik tónů lehčí. Pro správné osvětlení vlasů a nepoškozování jejich zdraví míchat čerstvě vymačkanou citronovou šťávu (200 ml) a vodu (50 ml). Aplikujte roztok na prameny a o hodinu později vypláchněte kompozici. Chcete-li dosáhnout maximálního účinku, doporučujeme vlasy vyschnout na slunci. Látky obsažené v citronové šťávě pod vlivem vysokých teplot zničí melanin rychleji.

Oplachování pomocí citrónového roztoku je ideální pro majitele mastných vlasů. Tato metoda vyjasnění však není vhodná pro suché kadeře.

Osvětlení vlasů bez poškození je možné pomocí odkapávání heřmánku. Pravidelně pomocí takového nástroje můžete dát kudrlinky zlatý odstín, aby byly lesklé a měkké. Chcete-li připravit vývar, nalijte 4 polévkové lžíce. suchý farmaceutický heřmánkový vroucí vodu (400 ml). Po každém praní vypláchněte zámky tímto odvarováním.

Med - zdroj krásy a zdraví vlasů. Obsahuje mnoho užitečných látek (vitamíny C, B, E, K, karoten a glukóza), které obnovují strukturu kadeřnic, jsou lesklé a pružné. Kromě toho může použití medové masky odbarvit vlasy bez poškození zdraví. Složení medu je peroxid vodíku, který ničí melanin. Pro přípravu zjasňující hmoty je třeba namíchat med a jablečný ocet v poměru 4: 1. Po aplikaci masky otřete hlavu ručníkem. Pro maximální efekt se doporučuje používat masku v noci.

Tmavé peroxidové bělení: před a po

Odbarvování pramenů peroxidem vodíku je nejrychlejší a nejnebezpečnější způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku. Peroxid zničí melanin a vážně poškozuje vlasy. Aby se snížilo riziko poškození kudrlin, musíte dodržovat jednoduchá pravidla:

 1. Několik týdnů před tímto postupem nemůžete barvit vlasy ani odolat jejich permu.
 2. Před osvětlením se nedoporučuje používat styl pro styling.
 3. Pro bělení použijte 3% roztok peroxidu vodíku.
 4. Před zahájením procedury byste měli pečlivě umýt kudrlinky s přírodním šamponem.
 5. Aplikujte roztok na prameny pomocí stříkací pistole.

Jak ulehčit vlasy doma: Peroxid, skořice, med - Co si vybrat?

Snažíte se, aby vaše přirozená barva trochu lehčí nebo dávala barevný odstín světlejší odstín? Osvětlení vlasů je skvělý způsob, jak aktualizovat svůj obraz, aby byl živější a stylovější. K dnešnímu dni není objasnění kudrlinky velkým problémem - prostě navštivte jakýkoliv kosmetický salon, kde profesionální pán splní jakékoliv přání zákazníka. Existuje však několik nevýhod - vysoká cena takového postupu, stejně jako značná škoda, kterou profesionální objasnění způsobuje kadeření. To je důvod, proč postup domácího osvětlení vlasů je stále více populární. Jak zesvětlit vlasy - přečtěte si.

Jak si doma osvětlit vlasy

Pro domácí barvení používaly různé prostředky - světlejší barvivo na vlasy, peroxid vodíku, stejně jako různé lidové metody. Druhá z nich zahrnuje použití skořice, zázvoru, odrůdy z heřmánku, citronu, medu nebo glycerinu. Samozřejmě, výhody takového objasnění jsou zřejmé - díky tomuto nástroji můžete nejen získat nový, jasnější odstín vlasů, ale také výrazně zlepšit jejich stav.

Tip! Taková změna barvy má významnou nevýhodu - díky ní nebudete schopni drasticky změnit barvu kudrlin a stanete se jasnou blondou. Lidové metody mohou vlasy odlehčit ne více než 1-3 tóny.

Pokud se obracíte na barvení domů, měli byste si pamatovat několik důležitých pravidel:

 • Pokud jste horící brunetka, je lepší osvětlení domova, protože výsledek může být nejsilnější.
 • Dívky s hustými, hustými nebo tvrdými vlasy pravděpodobně nebudou mít v procesu osvětlení domů krásnou světelnou barvu kudrlin. V takových případech je nejlepší kontaktovat zkušeného odborníka.
 • Neměli byste experimentovat s odbarvením pramenů po jejich perm. Ujistěte se také, že věnujete pozornost stavu kudrlin - při zjišťování rozdělených konců by měl být prvním krokem při změně obrazu ošetření vlasů. Teprve až se zlepší stav vlasů, můžeme pokračovat ve změně stínu.

Speciální barva

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak získat světlejší odstín vlasů, je používat chemické zjasňovací barvivo. Pokud se rozhodnete radikálně změnit barvu vlasů o více než 2-3 tóny, nemůžete bez odborného barvení vlasů udělat. Použití jakékoliv barvy na kadeře neobsahuje velké triky - stačí jen pečlivě dodržovat pokyny uvedené v balení.

Jako součást jakékoliv bleskové barvy nutně představují agresivní chemickou látku, která neutralizuje přirozený pigment ve vlasech. Ve většině případů jde o peroxid vodíku nebo čpavek. Samozřejmě, takové agresivní složky nejsou příliš příznivé pro stav kudrlin, a proto musíte udělat vše, co je nezbytné pro maximální ochranu vlasů.

Prvním krokem při změně barvy kudrlin je jejich příprava. Mnoho profesionálních kadeřníků radí ženám, aby malovat jen nemyté vlasy, protože díky ní se na povrchu vytvoří neviditelnou „film“, který chrání strukturu vláken během barvení.

Pokryjte ramena starým ručníkem - ušetříte tak oblečení, než se dostanete do barviva. Musíte se také starat o ochranu kůže na čele, chrámů a krku před nátěrem. K tomu můžete použít speciální ochrannou látku, která se prodává v kosmetických obchodech nebo v jiném výživném krému.

Pokud nechcete čelit podrážděním a vyrážkám, ujistěte se, že provedete test alergie před barvením vlasů. Chcete-li to provést, aplikujte barvu na malou část pokožky hlavy nebo na ohyb lokte, nechte ji asi půl hodiny a důkladně opláchněte. Kromě stanovení možných alergických reakcí vám tento test umožňuje zjistit, jaká bude vypadat barva vlasů po osvětlení a zda je vhodné použít toto barvivo pro zbytek vlasů.

Pokud nechcete čelit podrážděním a vyrážkám, ujistěte se, že provedete test alergie před barvením vlasů.

Dnes je odlesková barva dostupná v různých formách - emulze, krémy, olejové přípravky nebo prášky. Pro domácí blondování je barva jako krém považována za nejlepší volbu - je poměrně tlustá, nerozšíří se na vlasy a zajišťuje nejrůznější použití a distribuci. A samozřejmě není nutné kupovat barvicí nástroj v metru nebo na tržištích. Pokud oceňujete kudrlinky, dáváte přednost pouze kvalitním výrobkům od renomovaných výrobců.

Je přísně zakázáno experimentovat s trváním procesu barvení. Mnoho dívek ve snaze o světlejší odstín zachovat barvy na vlasy mnohem déle, než je uvedeno v návodu - je to nejen zlepšuje tón prameny, ale má také negativní dopad na jejich stavu.

Pokud se rozhodnete radikálně změnit barvu vlasů o více než 2-3 tóny, nemůžete bez odborného barvení vlasů udělat.

Po důkladném omytí barvy ošetřete vlasy výživnou nebo hydratační maskou, která obnoví lesk a zdravou záři.

Tip! Majitelé modro-černých vlasů a dívky, kteří dříve používali hennu pro barvení, se nedoporučují experimentovat s domácím narovnáním. Aby se zabránilo barevnému stínu mrkve v kudrlích, blondování by mělo být prováděno pouze v profesionálním kadeřnictví.

Peroxid na záchranu

Peroxid vodíku je jedním z nejjednodušších, cenově dostupných a nejoblíbenějších nástrojů, které pomáhají při osvětlení vlasů. Je to pomocí peroxidu, že můžete zesvětlit kudrlinky černé. Tento lék má také nevýhody - je schopen zničit vlasový folikul a samotnou strukturu vlasů, což vede ke ztrátě a zlomení pramenů. Peroxid vodíku lze používat jak jednotlivě, tak v kombinaci s dalšími zjasňujícími přísadami.

Peroxid vodíku je jedním z nejjednodušších, cenově dostupných a nejoblíbenějších nástrojů, které pomáhají při domácím osvětlení vlasů.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zesvětlit vlasy: je třeba důkladně umýt vlasy a hřeben. Ujistěte se, že na vlasu nezůstávají zamotané uzliny, což může ovlivnit konečný výsledek barvení. Pro objasnění budete potřebovat 1 láhev 30% peroxidu, která se může v závislosti na požadovaném výsledku ředit vodou ve stejných poměrech. Aplikujte přípravek na vlasy různými způsoby - například pomocí spreje nebo bavlněných podložek. Peroxidové procesní kořeny a celá délka pramenů, nechte 30-60 minut v závislosti na tom, jak tmavý máte stín vlasů. Vezměte prosím na vědomí, že používání peroxidu vodíku nebude schopné zesvětlit kudrlinky v očích, a proto budete možná potřebovat několik takových postupů.

Peroxid vodíku s heřmánkem - prostředky pro přípravu nalije 100 g květy heřmánku se 300 ml horké vody, přivede se k varu a bublal nechá se stát po dobu alespoň 40 minut. Potom heřmánek vývar se nalije 50 ml peroxidu směs se důkladně promíchá a aplikuje na bavlněný polštářek a kořenů a celé délce zvlnění. Doporučuje se ponechat produkt na vlasu po dobu nejméně půl hodiny. Chcete-li zvýšit efekt rozjasnění, můžete vlasy zahřát s vysoušečem vlasů nebo je zabalit plastovým obalem.

Poměrně účinný odbarvovač může být vyroben z peroxidu, heřmánku a vodky. Za tímto účelem míchat v skleněné nádobě 500 ml vodky, 200 g heřmánku a 50 ml peroxidu vodíku. Také v nádobě můžete přidat několik kapek citrónového silice, známého pro svůj jasný účinek. Nechat hrnec na temném a suchém místě vyluhovat po dobu 14 dnů, po které lze nástroj použít k osvícení domov, způsobovat 30-50 minut na mokré vlasy.

Poměrně účinný odbarvovač může být vyroben z peroxidu, heřmánku a vodky.

Voňavé skořicové recepty

Jedním z nejoblíbenějších a nejběžnějších způsobů osvětlení domácího vlasu je použití skořice. Tento koření dává kadeřům jasnější a světlejší odstín.

Tip! Zvláště účinně působí na tmavě zbarvené vlasy. Ale o přírodní blond nebo hnědé vlasy dívky měly dávat pozor na takové experimenty orientální koření může sdělit blond vlasy prohlásil červené nebo načervenalý odstín.

Existuje mnoho receptů na použití skořice jako domácí zjasňovač. Může být použita jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími součástmi.

Koření zřeďte čisticí vodou v poměru 1: 1. Vše důkladně promíchejte, abyste získali krémovou hmotu, po které můžete jít přímo k objasnění. Naneste barvící prostředek ve umyté a lehce ručníkem vysušených vlasů, jemně šíří po celé délce, pokrytí vlasy s plastem nebo dát sprchovací čepici. Skořice by měla být udržována na kadeřích co nejdéle - může být dokonce ponechána po celou noc a důkladně promyta ráno.

Existuje mnoho receptů na použití skořice jako domácí zjasňovač. Může být použita jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími součástmi.

Můžete použít jiný recept mícháním stejného množství skořicového prášku a přírodního medu. Pokud je med příliš silný, měl by být zahřát ve vodní lázni nebo mírně zředěn čistou vodou. Princip nanášení lesklé směsi je stejný jako v prvním případě.

Aby se nejen zvlhčily kadeře, ale také se o ně staraly, mixujte skořicový prášek, tekutý med a olivový olej v poměru 3: 2: 2. Směs se míchá, dokud se nedosáhne homogenní hmoty a nanáší se na čisté vlasy po dobu nejméně 6-8 hodin.

Tip! Čištěná voda, která se používá k pěstování skořice, může být nahrazena čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Zesvětlující efekt tohoto efektu se výrazně zvýší.

Skořice lze kombinovat se šťávou z čerstvě vymačkaného citronu a zvýšit efekt osvětlení.

Jak ulehčit vlasy doma bez poškození?

Chcete-li získat lesklé, krásné světlé kudrlinky, můžete použít jiné populární recepty, z nichž je mnoho. Například se zaměříme na několik jednoduchých, cenově dostupných a mimořádně účinných způsobů.

Mnoho žen ví o lesklém efektu citronu. Je aktivně využívána ženami módy a získává slunce blond. Za tímto účelem se čerstvě vymačkaná citronová šťáva smíchá s jakoukoliv maskou na vlasy v poměru 4: 1 nebo jen teplou vodou. Dále se kompozice aplikuje na čistě umyté vlasy bavlněnou houbou a po 3-4 hodinách se omyje šamponem.

Tip! Můžete vyměnit teplou vodu s odvar z květu heřmánku - v důsledku toho můžete získat chutné slunečné blond.

Také pro neškodné odlehčovací prameny doma můžete použít kefír, který se aplikuje na vlasy v čisté formě nebo ve směsi s lžící brandy, citrónové šťávy a žloutku.

Také pro neškodné odlehčovací prameny doma můžete použít kefír, který se aplikuje na vlasy v čisté formě nebo se smíchá s lžící brandy, citronové šťávy a žloutku

Mnoho dívek slyšelo o výhodách zázvoru, ale ne každý ví, že to může být také používáno k zesvětlení vlasů. Receptura je velmi jednoduchá a efektivní - směs lžíce nakrájeného zázvoru se sklenicí čerstvě vymačkané citronové šťávy a lehkého piva. Aplikujte směs na vlasy několik hodin.

Osvětlené vlasy - recenze žen

Na internetu najdete stovky tisíc recenzí dívek, které používají jeden z výše uvedených způsobů osvětlení vlasů domů.

Olga, 23 let: "Mám přirozeně tmavé, husté vlasy. Chtěl jsem trochu změnit svůj obvyklý styl, ale neodvážil jsem se používat chemické barvivo na vlasy, protože by mohlo poškodit špičky a způsobit ztrátu. Používal jsem skořici a med - byl jsem spokojen s výsledkem. Vlasy se staly lehčími asi o 3 tóny. "

S pomocí skořice můžete nejen vylehčit vlasy třemi tóny, ale také stimulovat jejich růst

Natalia, 28 let: "Snažil jsem se zesvětlit vlasy peroxidem vodíku. Předtím experimentovala s heřmánkem a medem, ale nevšimla si žádných zvláštních výsledků. Rozhodla se o kardinální vyčištění peroxidem - kudrlinky se staly velmi krásným odstínem karamelu a pšenice. Pravda, peroxid vysušuje konečky vlasů trochu, ale pravidelné masky a oleje pomáhají vyřešit tento problém. "

Elena, 32 let: "Mám čokoládově hnědé vlasy, které jsem chtěl udělat na jaře trochu lehčí. Nevystavujte drasticky barvu, jmenovitě trochu jasnější. Přítel mi doporučil vyzkoušet si skořicový prášek s medem. Efekt, samozřejmě, je velmi patrný - stín kudrlin je trochu lehčí, vlasy začaly svítit. Jeden mínus postupu - s dlouhým držením, med začíná nepríjemně proudit dolů na krk, takže jsem musel krk krk ručníkem. "

Mnoho žen ví o lesklém efektu citronu. Je aktivně využívána ženami módy a získává slunce blond

Daria, 27 let: "Pro zesvětlení vlasů jsem vždy používala kefír. Jedná se o jednoduchý a velmi užitečný nástroj, který je součástí mnoha masky na vlasy. Ale ne každý ví, že kefír může také obnovit stín vlasů o několik tónů. Aplikuji kefír na kudrlinky 3-4krát týdně - barva se stává světlejší, nepříjemná žloutnutí zmizí. Ale samozřejmě tato metoda není vhodná pro dívky, které sní o tom, že se bruneta obrátí na blondýnu najednou. "

Nadezhda, 22 let: "Nedávno jsem četl o tonici pro osvětlení vlasů na jednom fóru. Rozhodla jsem se to zkusit, protože mé blond kudrlinky jsou o mě dost unavené. Ale barva nebyla ten, který je namalovaný na láhvi - je příliš tmavý. A pak jsem se rozhodla, že nebudu čekat, dokud se nový odstín nezmizí z vlasů, ale pokusit se o to osvobodit doma sám. Provádějte alternativní vysvětlení citrónu, zázvoru a kefír. A po 6-7 procedurách, stín mých vlasů se stal mnohem lehčí. Navíc byl příjemný lesk a hedvábnost. Jediná věc, kterou je třeba pamatovat, je, že domácí postupy by se měly pravidelně opakovat. "

Pro Více Informací O Suché Vlasy