logo

Rychlá cesta k odstranění kočičích a psích vlasů z koberce

Majitelé domácích zvířat vědí, že medaile má dvě strany: na jedné straně radost z komunikace se zvířetem, na druhé straně tvrdá práce a každodenní čištění čtyřnohého přítele. Například odstranění vlny z koberce není snadný úkol. Někdy se divíte, odkud pochází tolik - jen jedno zvíře, a tam jsou stovky stop. Ale už se bude stěžovat, existuje jistý způsob, jak přinést koberec do představitelného vzhledu. A dost rychle a s minimem úsilí!

Hlavní tajemství jednání s vlnou na koberci

Zvířecí srst se skládá z ochranných chlupů (dlouhých) a houževnatých vlasů (podsada). Podsada je většinou nepohodlná. Rostoucí v neuvěřitelném množství za studena, při oteplení aktivně spadne a zůstává na čalouněném nábytku, oblečení a koberci. Jádrové vlasy jsou pravidelně nahrazovány, ale je téměř nemožné si je všimnout na koberci nebo nábytku - jejich počet je příliš malý.

Čím delší je hromada na koberci, tím těžší je odstranit vlnu. Navíc, velké úsilí vyžaduje čištění psů krátkých vlasů, spíše než dlouhé a měkké kočky. Tím, že je tvrdá a rozštěpená, proniká hluboko do struktury povlaku a je téměř nemožné získat vše.

Proč je vlna tak těžké odstranit? Faktem je, že akumuluje elektřinu a je pevně spojen s hromadou koberce. Chcete-li jej vyčistit, musíte použít speciální kartáč, který je schopen shromáždit tenkou houževnatou chmýří. Ani vysavač, ani koště, ani hadr se s tímto úkolem nemohou vyrovnat tak rychle a efektivně - je vhodné je použít jako pomůcku.

Výběr správného štětce

Zvláštní zařízení pro čištění koberce z kožešin zvířat by měla být hledána ve velkých obchodech s domácími zvířaty, oddělení s domácími spotřebiči a chemikáliemi.

Jaké druhy kartáčů jsou a kolik stojí?

 • Kartáčový kartáč. Tyto kartáče jsou určeny pro česání zvířat, ale mohou být také použity k odstranění vlny z povlaků. Rozdíl v délce zubů a materiálu: gumové chrasty, ocelové pouderky. Cena za ně začíná od 300 rublů.
 • Kartáč s lepícím válečkem. Existují 2 typy: s navíjecí páskou a omyvatelným válečkem. Dobře shromažďuje měkké kočky, včetně oblečení a nábytku. Nedostatek válečku spočívá v tom, že jeho přilnavost po určité době klesá a pravidelně utratíte peníze na náhradní pásku nebo nové zařízení. Navíc, velká plocha a spousta vlny, které je dostatečně obtížně vyčistí. Přibližná cena - 400 rublů.
 • Kombinované kartáče s lepivým válečkem a zuby. Dvojitý efekt umožňuje rychlé odstranění vlny z koberců, pohovky, lehátka, oblečení. Přibližná cena - od 350 rublů.
 • Turbo štětec pro vysavač. Dobrou alternativou k ručnímu kartáči je speciální tryska na vysavači. Šetrně utahuje plytké vlasy, kvalitativně řeší problém kůže koček a psů na koberci. Turbo štětec najdete v každém obchodě s hardwarem a stojí asi 800-900 rublů.

Než si koupíte jedno nebo druhé zařízení, bude správné je přezkoušet a držet je ve vašich rukou. Nelze přesně říct, který kartáč je lepší. Některé hostesky chválí obvyklou Pukhoderku, kterou lze využít k hřebeni milovaného mazlíčka a čistého nábytku z vlny. Pro ostatní byl spálenou tryskou vysavače. Bez ohledu na to, kterou si vyberete, je zaručeno, že uklidíte koberec!

Čištění koberce z vlny speciální štětkou je dosaženo poměrně rychle - za 15 až 45 minut, v závislosti na oblasti výrobku a množství znečištění.

Obecné čištění koberců

Mechanické odstranění vlny není všechno. Dokonce i po důkladném čištění na koberci se vyskytují částice nečistot, mrtvá pokožka zvířete a někdy exkrementy. Produkt, na kterém často kočka nebo pes spočívá, má téměř vždy specifický zápach. Mimochodem, samotní majitelé ho nakonec přestanou pozorovat.

V domě, kde žije zvíře, 1-3x v první polovině roku je nutné provést celkové čištění koberce, které zahrnuje:

 • mechanické odstraňování vlny;
 • uvolňování částic nečistot a prachu;
 • mytí s čisticími prostředky;
 • sušení a větrání.

Koberce se umyjí po zvířatech

Pro všeobecné čištění můžete použít běžný domácí detergent pro koberce. Například mimořádně pozitivní zpětná vazba na prostředky:

 • "5+ šamponové koberce",
 • "Kapek Vox pro koberce a čalouněný nábytek."

Z rozpočtu mnoho lidí chválí firmu Help (stojí až 100 rublů na 500 ml).

Další věc, pokud byl koberec namočený nepříjemným zápachem nebo zvířetem, utrpělo infekční onemocnění. Poté se vysoce kvalitní dezinfekce stává primárním úkolem, s nímž zvláštní prostředky z prodejny zvířat nebo veterinární lékárny pomohou:

 • "WC (VCI) Antisept Deo + aktivní pěna." Určeno pro čištění koberců a čalouněného nábytku z umělých a přírodních vláken v domácnosti. Dezinfikuje a odstraňuje všechny druhy znečištění. Zničí bakterie, které jsou zdrojem nepříjemných pachů. To stojí asi 350 rublů na 500 ml.
 • 8 in 1 Přírodní zázraky Miracle Laundry Boost pro odstranění pachů, skvrn a alergenů. Americký detergent, který účinně rozkládá molekuly persistentních pachů a alergenů. Dezinfikuje všechny věci - od lůžkoviny až po koberec. Láhev 945 ml bude stát kolem 600 rublů.

Před použitím nového čističe koberců byste ho měli vyzkoušet na nenápadné ploše. Barvy, kterým je produkt namalován, mohou být pro tento typ chemie nestabilní. Bude to škoda, kdyby na něm vznikaly vybledlé skvrny a skvrny.

Jak jinak se můžete zbavit vlny na koberci?

Stává se, že musíte rychle vyčistit koberec z vlny a není čas nebo peníze na nákup speciálních nástrojů. Pak se můžete uchýlit k tradičním lidovým metodám, které jsou také velmi účinné.

Chcete-li tento úkol zvládnout, pomůžete:

 • Mokré koště a vysavač. Jednotlivě budou muset dlouho pracovat. Ale pokud jste poprvé procházeli povlakem vlhkým koštětem, vily se zvednou a budou ochotnější rozdávat jemné, jemné zvířecí chlupy. Zkušené hostesky doporučují navlhčit koště ve vodě zředěné na polovinu změkčovadlem. Takže vlna zaostává rychleji a jednodušší.
 • Rag a voda. Manuální čištění vlhkým hadříkem je možná nejvíce časově náročná metoda. Ale nevyžaduje žádné náklady na materiál a může být vždy aplikován doma. Vše, co je potřeba, je namočit rohožku, lehce ji protřepat a projít po povrchu koberce a pohybovat se od jednoho okraje k druhému.
 • Scotch Pokud je kočka navlečená na koberec, může být odstraněna pomocí lepicí pásky. Je třeba odříznout pásek o délce 15 cm. Na obal přitiskněte lepicí pásku lepicí stranou, odtrhněte, přejděte k další části a opakujte operaci. Po znečištění pásky vyjměte novou.
 • Rukavice na česání. Je-li domácí zvíře plemeno dlouhosrsté, jistě tam bude v domě speciální rukavice - hadrový výrobek s pogumovanou podložkou, ke které se vlna přilepí. Obvykle je pohladen zvířetem, aby odstranil spadlé vlasy. Stejným způsobem může být rukavici vyčistit koberec a dostatečně rychle.

Během sezónního opracování se doporučuje systematicky čištění koberce 2-3x týdně. V opačném případě jsou chlupy pošlapány, potopeny hromadou a stává se mnohem obtížnější je odstranit.

Čištění koberce z vlny není snadná práce a bez použití speciálních nástrojů se zdá být marné. Bez ohledu na to, jak často a po dlouhou dobu jsou vyčištěny, a během vypouštění, vlněné podlahy nejsou menší, ale pouze se zvyšují každý den. Aby se v tomto boji vydobyl vítězství, je důležité, aby na vysavači nebyly používány pouze kartáče a turbo hlavy, ale také aby podnikly preventivní opatření. Každodenní česání vlasů z koček a psů je zárukou snížení jejich množství na nábytek, oblečení a koberce.

Vyčistěte si hřeben - nic jednoduššího

Časem se na každé kartáčce na vlasy objevují znečištění - prach, mastný nálet, zbytky pěn, laky a jiné prostředky. Její pravidelné čištění je důležitým krokem v oblasti hygieny. Pokud to zanedbáte, vlasy i po umytí budou vypadat neuspořádané.

Proč čistěte kartáč na vlasy

Prach, mastnoty vylučované pokožkou hlavy, vlasovými vločkami a jinými nečistotami zůstávají na hřebenu. Z toho všeho se musíte pravidelně zbavit. Pokud nečistíte hřeben 1-2 krát týdně, veškerá nečistota nahromaděná na něm přechází do čistých vlasů.

Kadeřnické štětce - nepostradatelný nástroj pro vytváření účesů a každodenní péči o vlasy

Druhy znečištění a jejich řešení

Každý typ znečištění je odstraněn v souladu s některými nuancemi:

  Pokud se potřebujete zbavit volných vlasů, které zůstaly na hřebenu, zapletené mezi zuby a těsně přiléhající k nim, použijte nůžky na nehty, párátko, hřeben s ostrým držadlem. Toto by mělo být provedeno po každém česání. Pokud necháte vlasy hromadit, mikroby se množí na povrchu hřebenu, protože pro ně je příznivé prostředí.

Vlasový kartáč lze vyčistit hřebenem s dlouhou rukojetí.

Péče na holení - Univerzální čisticí prostředek pro všechny vlasové kartáčky

Bakterie se množí v mastném plaku, proto je třeba čistit štětiny, používejte dezinfekční prostředky, například peroxid vodíku

Metody čištění

Pro každý materiál si musíte zvolit svou vlastní metodu čištění, aby se nejen vypořádali s kontaminanty a zabránili jejich vzhledu, ale také aby nepoškodili hřeben. Na prodej najdete kovové, plastové, dřevěné kartáče, masážní hřebeny, hřebenatky.

Dřevěné kartáčky by měly být čisté opatrně, protože nemají rádi vlhkost.

Způsoby čištění dřevěných kartáčů na vlasy

Dřevo - nejpřirozenější materiál používaný pro výrobu hřebene, který nemá rád vlhkost. Proto je vhodné, aby byl hřeben vyčištěn, jsou vhodné tyto metody, ve kterých je přítomna voda ve velmi malých množstvích. A je to lepší bez ní. Pro toto použití:

 1. Vlhký tampón navlhčete ve vybraném nástroji.
 2. Utřete z každé strany dřevěné zuby a zbytek povrchu výrobku. Tekutiny na bázi alkoholu rozpouštějí prach a mastnoty čištěním hřebene. Kromě tampónu můžete použít bavlněný tampon: pronikne do všech těžko dostupných míst.

Dřevěné kartáče jsou čištěny alkoholem nebo vodkou

Jak umýt plastový hřeben

Plast je jedním z nejvíce odolných vůči fyzikálním a chemickým vlivům materiálů. Proto při čištění používají nejen agenti obsahující alkohol, ale i agresivnější látky. Kadeřnice z čistých vlasů s rukama nebo s párátkem. Pak se zbavte částic tuku vylučovaného skalpem, stejně jako prach, který se na ně drží. To se děje několika způsoby:

 1. Použijte roztok se šamponem: v polovině sklenice teplé vody, zředte čajovou lžičku šamponu, vložte do něj hřeben po dobu 30 minut a poté produkt vypláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Připravte mýdlový roztok s amoniakem: rozpusťte tekuté mýdlo v teplé vodě (1 lžička na pohár) a přidejte malé množství amoniaku. Poté se hřeben umístí do výsledného produktu po dobu půl hodiny a poté se promyje čistou vodou.

Řešení z tekutého mýdla a čpavku - dobré čistící činidlo pro plastový hřeben

Kashitsa ze sody a vody horsho odstraňuje nečistoty z kartáčů na vlasy

Plastová kartáč na vlasy se čistí mýdlovou vodou, soda a další prostředky.

Použití roztoku z bělidla nebo peroxidu vodíku je také dezinfekce. Proto je metoda účinná v přítomnosti parazitů pokožky hlavy, například vší.

Video: jak čistit štětcem s pečenou sóji

Čištění kovového hřebene

Suché prášky - kuchyňské nebo dokonce i mycí - jsou vhodné pro čištění kovových kartáčů. Poměrně odlišné způsoby, jak je používat:

 1. Použití čisticího prášku na kuchyňské povrchy (PemoLux, Biolan, Pemoxol): trochu namočte výrobek na mokrou zubní kartáček a vyčistěte hřeben s výslednou pastou, dokud nečistota neopustí kov. Takové prášky jsou složeny z agresivních složek, které jsou zaměřeny na úplné odstranění tuku. Důkladně opláchněte čistící kartáč s tekoucí vodou a osušte ji ručníkem nebo ručníkem.
 2. Prací prostředek (1,5 lž.) Zředte poloviční sklenici vody a ponechte hřeben v takovém roztoku po dobu půl hodiny. Potom opláchněte vodou a důkladně osušte.

Kov je materiál, na který není lhostejná rez, a proto nemůže zůstat mokrý žádným způsobem: hřeben je beznadějně zhoršen.

Kov na kartáč na vlasy vyžaduje důkladné vyschnutí po čištění

Péče o výrobek s přirozeným zubem štětin

Přírodní štětiny jsou stejné vlasy, a proto je můžete umýt šamponem:

 1. Po vyčištění štětce ze zbývajících vlasů rozdělte šampon po celé štětině.
 2. Nechejte 10-15 minut.
 3. Umístěte do sklenice teplé vody a použijte plastový hřeben nebo kartáček na zuby, abyste odstranili šampon a veškerou nečistotu ze štětin, která s ní snadno zmizí.
 4. Opláchněte hřeben pod kohoutkem a nechte na ručník, dokud není zcela suchý.

Doporučuje se vysoušet štětcem jen štětcem nahoru. Jiné pozice mohou deformovat.

Přírodní štětiny se snadno čistí šamponem

Jak čistit masážní hřeben

Masáž nazývaná objemové kartáčky na vlasy, jejichž zuby jsou pevně uchyceny v gumové nebo nylonové vložce. Tyto výrobky mají složitý tvar. Čištění není vždy vhodné.

 1. Špachtle nebo ruce kartáč hřeben z vlasů zbývajících na něm. Můžete také použít plastový hřeben, kartáček na zuby nebo dokonce jiný masážní hřeben.
 2. Připravujeme čisticí roztok: v 1 litru teplé vody zředíme 3 polévkové lžíce. l 9 procent octa, přidejte 2 lžíce. l šampon, důkladně promíchejte, až se vytvoří dostatečná pěna.
 3. Zpracováváme je výrobkem. Nemáříme: lepidlo, na kterém je zasazeno gumové zuby, netoleruje ponoření do vody a dokonce je téměř nemožné vylévat z vnitřního prostoru hřebene.
 4. Opláchněte čistou vodou a nechte vyschnout.

Pro masážní hřeben použijte jiné řešení:

 1. V 1 litru vody přidejte 2 polévkové lžíce. l šampon, 1 lžička. peroxid vodíku a amoniak.
 2. Výsledný nástroj otírá znečištění.
 3. Omyjte a nechte na vzduchu až do úplného vyschnutí.

Masážní hřebeny nelze namočit ve vodě.

V každém čistícím roztoku pro česání můžete přidat několik kapek esenciálního oleje nebo jejich směs, abyste získali příjemnou vůni. Vhodné oleje z grapefruitu, bergamotu, citronu.

Esenciální oleje dávají hřebíčku příjemnou vůni po umytí

Vzhledem k tomu, že není možné namočit kartáč na baterie, ale musíte je pravidelně umývat, můžete použít jednoduchý způsob: vytáhněte baterie a odstraňte nečistoty ze zubů starým zubním kartáčem s mycím prostředkem na mytí nádobí. Zřídka to musíte udělat, po každém použití musíte odstranit všechny chloupky.

Před čištěním elektrického kartáče odstraňte baterie.

Jak čistit kulatý hřeben

 1. Zbavte se vlasů párátkem.
 2. Připravte jedno z výše uvedených řešení.
 3. Ponořte do ní hřeben v době uvedené v pokynech.
 4. Dostáváme, my myjeme, my vyschneme.

Kulatá kartáč na vlasy, stejně jako všichni ostatní, potřebuje čištění.

Video: jak čistit vlasy a nečistoty z hřebene pomocí depilačního krému

Pravidla péče o vlasy

Existuje několik základních doporučení pro péči o hřeben:

 1. Čistěte výrobky nejméně jednou týdně.
 2. Neotřižte zuby moc nebo jejich připevnění k rámu: můžete je jen zlomit.
 3. Dobré vyschnutí hřebene po čištění je důležitou podmínkou dlouhodobého používání kadeřnického nástroje.
 4. Chcete-li se zbavit vlasů na kartáč pokaždé po použití.
 5. Každé 3 nebo 4 měsíce na změnu hřebene.
 6. Takže štětec nebo hřeben, který s sebou vždy nesete, neztrácejí svůj tvar a nepřitahují nadbytečnou špínu - získávejte pro ně ochranný kryt.

Kryt pomůže zachovat tvar hřebene a ochrání ho před nečistotami

Dodržujte pravidla péče o kartáčky a řádně je vyčistěte. Vyberte metodu podle typu a materiálu produktu. Takže vaše vlasy budou svítit novou silou, prach a nečistoty z neupravených kartáčů se na nich neusadí.

Jak čistit hřeben doma

Vlasy vyžadují každodenní kartáčování a tento proces vyžaduje použití speciálního kartáče. Častý provoz vede k znečištění příslušenství, což způsobuje rozumnou otázku: jak čistit hřeben od nečistot a plaku? Článek obsahuje užitečné tipy a doporučení, které pomohou vrátit čistotu a svěžest hygienické potřeby.

Hlavní nuance čištění

Je nutné pravidelně umýt hřeben na vlasy, nejméně 1 krát za 2 týdny. Prach, prach, částice tuku a kůže se hromadí na zubech nebo štětinách, což vyvolává vzhled nepříjemného pachu a přispívá k reprodukci patogenních mikroorganismů. Při častém používání špinavých doplňků se mohou vyvinout kožní onemocnění hlavy a rychlá kontaminace vlasů.

Před zahájením čištění zvolte správnou metodu a prostředky. Chcete-li to provést, nezapomeňte zvážit následující nuance:

 • tvar a typ příslušenství - kulatý, hřebenový, masážní atd.;
 • druh materiálu - kov, plast, dřevo;
 • výšku a tloušťku štětin nebo zubů, stejně jako jiné nuance.

Aby výsledek čištění byl trvanlivější, dodržujte základní pravidla péče o výrobek:

 • odstraňte vlasy po každém použití příslušenství;
 • pravidelně provádějí preventivní čištění;
 • po umytí vypláchněte produkt teplou vodou s malým přídavkem aromatického oleje;
 • pravidelně měnit kartáče na nové, aby se zabránilo kožním chorobám a poškození vlasů.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

Vlasové kartáče vyrobené z přírodních materiálů jsou dobře odděleny vlasy, nevytahujte je a nevyvolávají vzhled rozdělených konců. Nicméně, dřevěné hřebeny vyžadují řádný a pečlivý přístup k čištění.

Dřevěný kartáč nelze vyčistit agresivními chemikáliemi nebo brusnými materiály. Tím dojde k poškození ochranné vrstvy příslušenství a výrobek rychle ztratí své pozitivní vlastnosti.

Postup čištění:

 1. Pečlivě odstraňte vlasy a viditelné nečistoty.
 2. Navlhčete vatovou vložku v čistém alkoholu nebo v roztoku alkoholu.
 3. Dobře utřete všechny zuby, odstraňte zbytky plaku, mastnoty a pracích prostředků.
 4. Ujistěte se, že jste účinně zabránili kontaminaci a otřete produkt suchým hadříkem.
Nečistěte dřevěný hřeben pod tekoucí vodou. Výrobky ze dřeva jsou extrémně slabě snášenlivé vlhkosti a mohou ztratit svůj tvar nebo odlupovat.

Pravidla pro čištění plastových hřebenů

Plastikový výrobek můžete vyčistit doma s využitím dostupných prostředků. Jednoduchost péče je způsobena jednoduchostí materiálu a jeho odolností vůči vodě a neagresivním čisticím prostředkům.

Jak rychle a efektivně umýt plastový kartáč:

 1. Odstraňte vlasy z výrobku. Pro usnadnění procesu používejte pomocné nástroje - jehlu, párátka, nůžky apod.
 2. Připravte roztok - rozpusťte tekuté mýdlo nebo šampon v teplé vodě a přidejte 1 polévkovou lžíci. l amoniaku.
 3. Namočte příslušenství do výsledné kapaliny a nechte jej půl hodiny.
 4. Opláchněte hřeben pod tekoucí vodou, abyste zmyli zbytky nečistot a roztoku mýdla.
 5. Vysušte dobře papírovým ručníkem nebo přirozeným způsobem.

Nuance pro čištění kovového hřebene

Zvláštní přístup vyžaduje čištění štětce na kovové vlasy. Doplňky nejsou často používány moderními ženami a používají se hlavně k vytváření účesů nebo stylových kadeří. I přes vzácný provoz je důležité pravidelně umývat příslušenství.

Jak čistit kovový výrobek:

 1. Odstraňte všechny vlasy z příslušenství.
 2. Nalijte teplou vodu do malé nádoby a nalijte hromadu sody do desky.
 3. Vezměte starou zubní kartáčku, namočte ji ve vodě a poté pečlivě soda a celý produkt protřete, promyjete desku.
 4. Hřeben propláchněte v teplé vodě a čistý výrobek otřete suchým hadříkem nebo ubrouskem.
Po čištění kovového hřebene nezapomeňte jej vysušit, aniž by došlo k úbytku vlhkosti. Zanedbání tohoto doporučení povede k rezivění.

Kartový kartáč kartáčovaný

Kruhové hřebeny vyžadují zvláštní přístup k čištění, protože je extrémně obtížné vymýtit všechny zuby. Postup čištění příslušenství:

 1. Odstraňte vlasy z hřebíků. V této situaci se na záchranu dostane špička, pinzeta nebo jehla.
 2. Vezměte nádobu, ve které můžete produkt volně umístit.
 3. Připravte roztok kombinací šamponu, jedné lžíce amoniaku a peroxidu vodíku.
 4. Ve výsledné směsi namočte hřeben a nechte jej na hodinu. Po přiděleném čase vytřete výrobek starým zubním kartáčem, abyste účinně odstranili všechny nečistoty.
 5. Opláchněte příslušenství pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky nečistot a mýdlové vody. Vysušte ji a použijte podle pokynů.

Jak čistit masážní hřeben doma

Chcete-li vyčistit štětec z vlasů a špíny, pomůže vám obvyklý hřeben. Takový jednoduchý nástroj umožní česání štětin a kvalitativně odstraní všechny nečistoty a vlasy. Po prvním čisticím kroku produkt vypláchněte ve speciálním roztoku, abyste odstranili tuky, částice kůže, prach a zbytky produktů péče (balzám, oleje, sprej apod.).

Postup čištění:

 1. Připravte roztok připojením 1 litru teplé vody, 2 lžíce. l šampon a 3 polévkové lžíce. l 9% octa.
 2. Namočte masáž do tekutiny a nechte na několik minut.
 3. Odstraňte kartáč ze zálivky a opláchněte pod tekoucí vodou.
 4. Umístěte masáž na měkký ručník se štětinami a nechte úplně vyschnout.

Jak kartáč kartáčovat

Štětec kartáč snadno hromadí vlasy a nečistoty, takže by měl být vyčištěn o něco častěji než jiné druhy příslušenství. Pravidelně jej omyjte, omyjte prach, špínu a další nečistoty. K tomu použijte roztok na bázi peroxidu vodíku, alkoholu, detergentu a teplé vody.

Jedním z důležitých pravidel osobní hygieny je správná péče o vlasy, příslušenství a pomocné nástroje. Chcete-li, aby kadeře vypadaly krásně a lesklé a aby pokožka byla zdravá, udržujte čistotu kartáčů, pravidelně je vyčistěte a dezinfikujte.

Video

Následující videa vám pomohou porozumět nuancí čistících hřebenů různých typů, tvarů a materiálů:

Mladá matka, manželka a nezávislá osoba v kombinaci. Být právníkem školením, shromažďoval a poskytoval nejkomplexnější a nejspolehlivější informace. Neustále se zlepšuje v profesionální oblasti a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Byla nalezena chyba? Vyberte text myší a klikněte na:

Zvyk "ekonomický" použití pračky může vést k jeho nepříjemnému pachu. Mycí prostředky při teplotách pod 60 let a krátké vyplachování umožňují houbám a bakteriím před špinavým oděvem zůstat na vnitřních plochách a aktivně se množit.

Odstraňte měřítko a uhlík z podrážky železa je nejsnazší způsob, jak solit. Na papír položte na papír silnou vrstvu soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát jej stlačte dolů a poté ho nažehlete na podestýlku.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky nosu ve formě neomalených pelet, můžete se je zbavit pomocí speciálního strojního holicího strojku. Rychle a efektivně oholí volné vlákna a dává slušný pohled na věci.

Čerstvý citrón není vhodný pouze pro čaj: vyčistěte nečistotu z povrchu akrylátové lázně třením poloviny řezaného citrusu nebo rychle promyjte mikrovlnnou troubu tím, že do ní vložíte zásobník vody a plátky citrónu po dobu 8-10 minut při maximálním výkonu. Zmírněná nečistota bude pouze otírána houbou.

Stretch stropy z PVC fólie mohou odolat 70 až 120 litrům vody na 1 m 2 plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupni napětí a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát úniku od sousedů výše.

Závity ze zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívaly oblečení, nazývané gimp. Kvůli tomu byl kovový drát dlouhý klíšťat do stavu potřebného slabosti. Z tohoto důvodu výraz "vytahovat (zředit) pomalý" - "zapojit se do dlouhé, monotónní práce" nebo "zpoždění provedení případu".

Před odstraněním různých skvrn od oblečení je třeba zjistit, jak je vybrané rozpouštědlo bezpečné pro samotnou tkaninu. Aplikuje se v malém množství na nenápadnou plochu věci na špatné straně po dobu 5-10 minut. Pokud materiál uchovává svou strukturu a barvu, můžete jít na místa.

K boji s můrami se nacházejí speciální pasti. V lepivé vrstvě, s níž jsou pokryty, se přidávají feromony žen, které přitahují muže. Tím, že přilepí k pasti, vypadnou z chovného procesu, což vede k poklesu populace molů.

V myčce dobře umýt, a to nejen talíře a šálky. Plastové hračky, skleněné stropní svítidla a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, mohou být do ní naloženy, ale pouze bez použití detergentů.

Hřeben čistíme od nečistot a vlasů

Abyste vypadali dobře, potřebujete pečlivou péči o vlasy. Nedílnou součástí péče je dostupnost vysoce kvalitního hřebene. A muži, nemluvě o ženách, pro které je důležité udržovat stav vlasů, je třeba pravidelně čistit hřeben od špíny nahromaděné na něm. Můžete si vždy koupit nový, ale co když vaše oblíbená štětka může být stále obnovena s řádným čištěním doma? Chcete-li to udělat správně a rychle, potřebujete vědět tipy, jak čistit hřeben.

Jak začít čistit?

Chcete-li zahájit čištění, musíte zjistit, z jakého materiálu byl kartáč vyroben. V závislosti na tomto kritériu existují různé způsoby, jak si vlasy kartáčovat.

Dnes si můžete vybrat hřeben jakékoliv jakosti a ceny, ale je všeobecně přijímané rozdělit je do takových odrůd, jako jsou:

Také si uvědomte, jaký je tvůj hřeben. Záleží na tom, jak těžké to bude vyčistit. Během několika minut můžete hřeben vyčistit a masáž nebo kulatý kartáč na umývání je poněkud obtížnější.

Můj dřevěný hřeben

To je věřil, že používání kartáčů z přírodních péče o vaše vlasy je mnohem užitečnější než nástroje z jiných materiálů. Pokud však chcete vyčistit dřevěný hřeben od špíny, musíte tento proces pečlivě přistupovat. Je třeba se pokusit nepoškodit dřevo během čištění, neboť účinky vody a chemikálií pro domácnost mohou vážně ovlivnit jeho působení. Chcete-li kartáč řádně umyt a nepoškodit, postupujte takto:

 • Nejprve je nutné odstranit přebytečné vlasy z hřebene.
 • Navlhčete vatový tampon v alkoholu nebo na něm založený roztok.
 • Vyčistěte zuby hřebenu, dokud nevíte, zda je čistý a zda na něm není vrstva nečistot.

Upozorňujeme, že je naprosto nemožné umýt vodu hřebenem z dřeva! Kromě mytí s mýdlem nebo jiným mycím prostředkem. Materiál z takového vystavení se riziku rozpadne na vrstvy nebo ztrácí svůj tvar.

Jak vyčistit plastový kartáč

Hřebeny z plastu se snadno čistí pomocí dostupných nástrojů, protože tento materiál je nenáročný a nemůže být poškozen, například vodou, na rozdíl od dřevěných kartáčů. Existuje však i několik praktických způsobů, jak proces čištění rychlejší:

 • Odstraňte vlasy z kartáče.
 • V případě, že je na kartáči spousta zubů se zapletenými volnými vlasy, můžete použít různé další nástroje k usnadnění čištění, například jehly, párátky nebo malý nůž.
 • Dále by měl být kartáč ponořen do mýdlové vody. Připravte jej 1 lžíci amoniaku a 1 lžičku šamponu. Rozpusťte je v teplé čisté vodě v kontejneru, který snadno zapadne na hřeben.
 • Namočte svůj hřeben do mycího prostředku a nechte jej namočit asi 30 minut.
 • Poté by měl být kartáč důkladně opláchnut v teplé vodě, aby se zbytky nečistot a mýdla vyprázdnily.

Hřeben čistíme z kovu

Obvykle se kovové kartáče často nevybírají pro každodenní použití, nicméně mohou být pro vás užitečné, pokud potřebujete vytvořit volumetrické kudrlinky nebo styling s prameny. V každém případě, i když nepoužíváte kovový kartáč každý den, někdy jej vyčistěte. Chcete-li to provést kvalitativně a odstranit nepotřebnou plaketu, poškrábání vlasů, proveďte následující kroky:

 • Napište malou sódu do malé nádoby.
 • Mokrý hřeben.
 • Vezměte starou zubní kartáček a ponořte ji do vody a pak do sody.
 • Třepejte hřeben nad sódu vodou, dokud nevymažete všechny plaky.
 • Opláchněte teplou tekoucí vodou.

Po dokončení mytí kartáče se snažte osušit. V opačném případě může kovový kartáč rychle rosit.

Jak čistit kulatý kartáč

Pokud má kartáč kulatý tvar, bude mnohem těžší jej umýt:

 • Vezměte párátko nebo jehlu a pokuste se odstranit všechny vlasy z hřebenových zubů.
 • Vezměte malou mísu, do které můžete přístroj nasáknout.
 • Připravte roztok smícháním 1 polévkové lžíce peroxidu vodíku a čpavku se šamponem v teplé vodě.
 • Vlozte hřeben do vody s roztokem a nechte namočit asi hodinu.
 • Po uplynutí 1 hodiny zkontrolujte, zda se vaše kulatá kartáč na vlasy stala čistou. Pokud patina stále zůstává, měli byste nástroj otřít zbytečnou kartáčem na zuby.
 • Hřeben dobře omyjte teplou tekoucí vodou a osušte ji.

Vyčistíme masážní hřeben

Pokud potřebujete umýt masážní kartáč z plaku, potřebujete najít nejběžnější plochý hřeben, pomocí kterého můžete "hřebenit" zuby. Tímto způsobem můžete odstranit vlasy, které se z přístroje přilepily. Poté je třeba hřeben umýt ve speciálním řešení, které eliminuje usazeniny a prachové usazeniny, stejně jako stopy produktů péče. K přípravě řešení potřebujete:

 • Směs 1 litr teplé vody se 3 lžícemi 9% octa a 2 lžícemi šamponu.
 • Namočte přístroj do výsledného roztoku a nechte ho ponořit na několik minut.
 • Odstraňte kartáč z vody, opláchněte ji tekoucí vodou a nechte ji vyschnout na čistém ručníku, který absorbuje přebytečnou vlhkost.

Další tipy pro česání

 • Doporučuje se, aby se vlasy od štětce okamžitě pořezaly. V takovém případě nebude hromadit vlasy špínou.
 • K tomu, aby vás nepříjemný zápach octu neobtěžoval, můžete do mycího roztoku přidat malé množství aromatického oleje.
 • Po uplynutí času je lepší vyměnit kartáče, protože v nich může dojít k velké formě, což poškozuje kvalitu vlasů.

Pomocí těchto jednoduchých doporučení budete moci hřeben umýt z jakéhokoli materiálu a jakéhokoliv tvaru, po kterém nebude znečistený povlak na vašich vlasech.

Jak čistit a umýt vlasovou kartáč doma?

Existují různé způsoby, jak si kartáč na vlasy a nečistoty. Odlišují se podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Pravidelné čištění přístroje je nezbytné nejen pro profesionální kadeřníky. Udržování hygieny je jedním z hlavních pravidel domácí péče o vlasy, aby byly zdravé a krásné.

Proč potřebuji kartáč na vlasy?

Několik hodin po šamponování začne hromadit mastnotu u kořenů vlasů. Také na vlasu se hromadí hodně prachu, který se vznáší ve vzduchu, obzvlášť si všimněte obyvatel měst.

Chcete-li uklidit jeho vzhled, osoba používá hřeben několikrát během dne. Výsledkem je, že se na zubech rychle nahromadí prach, kožní mastnota, malé částice nečistot a mrtvé kožní vločky a uvolněné vlasy zůstávají snadno na masážních kartáčcích s širokým povrchem.

Je spíše nepříjemné vybírat špinavé předměty a používat je, navíc, pokud vyčistíte prameny takovým nástrojem, budou se mnohem rychleji znečištěné.

Mycí hřebeny jsou nezbytným hygienickým opatřením, které umožní, aby hlava zůstala čerstvá. Vyberte správný hřeben je velmi důležité, musíte se zaměřit na typ a strukturu vlasů. A tak, aby zakoupený nástroj zůstal vždy bezpečný a zdravý, musíte se naučit, jak se o něj pečlivě starat, jak čistit a jak ho vysušit.

Jak čistit plastový hřeben?

Plastové hřebeny jsou levné a jsou poměrně snadno čistitelné. Plast - materiál, který se snadno čistí a nepoškozuje z vody.

Zde je postup, jak umýt produkt:

 • vložte do nádrže na vodu o teplotě 40-45 ° C a rozpusťte v ní malý šampon;
 • snižte hřeben do vody a držte jej asi půl hodiny;
 • čistěte a vyčistěte změkčené nečistoty starou zubní kartáčem.

Tip! Pokud má hřeben silnou vrstvu špíny, můžete do šamponu přidávat kapalný čpavek v poměru 1 polévková lžička. na 1 l vody. Pomůže účinněji rozpouštět kožní mazu.

Můžete také používat pravidelnou sódu na pečení. Kartáč na vlasy je navlhčen, posypán sodou, když je mokrý. Dále by měl být znečištěn malým štětcem. Je nutné pečlivě třít, protože soda patří k abrazivním látkám. Pokud budete plast tahat těžkými pohyby, může se jeho povrch zhoršit.

Chcete-li nástroj rychle čistit a nepoškozovat čas, můžete provést postup pod kohoutkem pod tekoucí vodou.

Po umytí by měl být hřeben osušen, nebo ho nechat vyschnout přirozeně, vodorovně. Mokrý výrobek nelze ukládat v pouzdře ani v uzavřené skříni.

Jak čistit masážní hřeben?

Masážní kartáče dokonale zabraňují vypadávání vlasů. Při jejich pravidelném užívání dochází k stimulaci krevního oběhu a krvácení do vlasových folikulů. Pomáhá jim získat více živin a silnější.

"Slabým bodem" masáží je to, že se na nich hromadí velké množství ztracených vlasů, a pokud nejsou pravidelně odstraňovány, může se vytvořit spíše hustá vrstva chloupků smíchaná s prachem a nečistotami.

Kolem zubů masážního kartáčku se obvykle akumuluje bílá-šedá patina. Jedná se o tuk vylučovaný pokožkou hlavy. V něm se aktivně pěstují patogenní mikroorganismy.

Masážní kartáč můžete rychle vyčistit roztoky obsahujícími mýdlo nebo alkohol. Massazhku by měl být namočený v poměrně horké, 41-43 ° C, s přidáním velkého množství šamponu po dobu nejméně jedné hodiny. Později jsou zuby očistěny zubním kartáčem, bavlněným tamponem nebo vatovým tampónem.

Masážka musí být dobře vysušená, takže uvnitř není žádná vlhkost.

Pozor! Je-li rám kartáče z nelakovaného dřeva, znamená to, že nemůže být namočený. V tomto případě je třeba zuby očistit roztoky obsahujícími alkohol, čistý alkohol nebo aceton.

Kartáč kartáčování kartáčkem

Brashing je kulatý hřeben s kovovými zuby. Snadno si uchovává ztracené vlasy, ale může být obtížné je odstranit, těžší než masáž nebo plochý plastový hřeben. Úkol můžete zmírnit pomocí párátka.

Poté je třeba připravit následující roztok: pro 2 litry vody vezměte 30 ml šamponu, 1 lžičku vody. amoniaku a 1 polévkové lžíce. l peroxid vodíku. V této kapalině je kartáč namočen po dobu 30-40 minut, poté ho opláchněte a vysušte.

Silně utěsněná nečistota je odstraněna kartáčkem na zuby nebo malým štětcem pro domácnost se syntetickými štětinami.

Kartáčování trvá déle, protože hřeben je poměrně objemný.

Další možností - namáčení v roztoku sódy. Na 1 litr vody rozpusťte 2 polévkové lžíce. l soda do pečiva. Není nutné třepat stroužky sodou, jeho funkcí je rozpustit nečistotu.

Stejně jako u jiných výrobků vyžaduje kartáčování dobré sušení.

Čištění kovových hřebenů

Kovové hřebeny se doporučují majitelům silných a zdravých vlasů. Slabé a suché, mohou se zamotat, přitisknout a roztrhat.

Také nemůžete použít kovový hřeben, pokud má poškozené zuby.

Zde jsou některé způsoby čištění znečištění:

 • jakýkoliv suchý prací prášek určený pro kuchyň a koupelnu bude fungovat dobře. Takové činidla dokonale odmašťují a dezinfikují, rozpouští sebum bez stopy;
 • Hrst saponátu by měl být zředěn v kontejnerech s horkou vodou a namočit hřeben po dobu jedné a půl hodiny. Potom vyčistěte prostor mezi zuby a opláchněte tekoucí vodou.

Tip! Kromě pracího prášku pro namáčení můžete použít jakýkoliv čistící prostředek: šampon, tekuté mýdlo, sprchový gel. Čištění probíhá v důsledku obsahu povrchově aktivních látek - povrchově aktivních látek, které rozpouštějí nečistoty a mastnoty.

Kovové výrobky jsou na nich náchylné, takže po umytí musí být důkladně otřeny.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

K čištění dřevěného hřebene doma a nedochází k jeho poškození, musíte vědět, že namáčení dřevěných výrobků v teplé vodě je vyloučeno. Věc může být deformována a popraskaná po vysušení. Poté se buď stane nepoužitelným, nebo strom začne trhat a přitisknout si vlasy.

Čištění lze provádět suché nebo mokré.

Suchý způsob zahrnuje čištění zubů bavlněným tamponem navlhčeným roztokem obsahujícím alkohol. To pomůže vyrovnat se s nahromaděním prachu a kožního mazu. Dokonce i obvyklý léčebný alkohol, nebo trojitý kolín.

Při mytí mokrou metodou je třeba hřeben rychle čistit pod tekoucí vodou štětcem pomocí šamponu nebo toaletního mýdla, poté je třeba jej osušit a sušit na čerstvém vzduchu.

Existuje také expresní metoda: výrobek by měl být čištěn vlhkými ubrousky, s výhodou s dezinfekčním účinkem.

Použití dřevěných hřebenů může být doporučeno majitelům vlasů jakéhokoli druhu, jak suchého, tak mastného. Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, nezpůsobuje alergie, neelekturuje prameny.

Čištění výrobků s přírodními štětinami

Hřebeny s přírodními štětinami jsou velmi opatrně ošetřovány prameny, nerozrušujte je a nezaměňujte je. Doporučují se pro suché vlasy, které jsou náchylné k průřezu. Jejich cena je vyšší než u plastů a kovových výrobků, proto je potřeba speciální péče.

Zde je návod, jak kartáčovat přírodní kartáč štětin:

 • nejprve odstraňte z ní zbývající vlasy;
 • pak jej navlhčete vodou a roztírejte šampon nad štětinami;
  počkejte 15 minut;
 • kartáčte štětiny starým zubním kartáčem;
 • důkladně opláchněte.

Je vhodné odstranit vlasy zapletené z hřebenu s pravidelným párátkem a štětiny můžete čistit kartáčkem pro domácnost. Tento štětec by měl být používán pouze k čištění hřebene.

Pokud je položka vyrobena z prasečích štětin, měla by být pravidelně promyta 2 krát týdně. Výrobky vyrobené z konopných vláken nebo balení se tak rychle nečistí. Majitelé mastných vlasů je lepší koupit hřeben nejen z přírodních, ale z umělých štětin. Bude to méně špinavé, vydrží déle a můžete ji očistit stejně jako šampon.

Pozor! Kartáče s přírodními štětinami nelze namočit v roztoku s amoniakem. Pro praní můžete použít pouze šampon nebo nádobí.

K sušení výrobků s přírodními štětinami je nutno přísně v poloze se štětinou, aby nedošlo k jejich deformaci.

Jak čistit různé typy hřebenů (video)

Jak dezinfikovat hřeben?

Na špinavém hřebenu se hromadí velké množství patogenů a bakterií. Mohou způsobit záněty na pokožce hlavy.

Kromě toho, hřebeny - častý způsob přenosu vši a jejich nití od člověka k člověku. Aby se zabránilo takovým potížím, je česání důležité nejen pro čištění, ale i dezinfekci. Dezinfekční ošetření zajišťuje zničení patogenů.

Můžete jej utratit následujícími způsoby:

 • zředěnou bělost v teplé vodě v poměru 9: 1. Namočte hřeben v tomto roztoku na 1 hodinu, opláchněte tekoucí vodou a vysušte;
 • připravte roztok vody a chlorhexidinu, promíchejte je rovnoměrně. Doba namáčení není delší než jeden a půl hodiny;
 • Připravte roztok 3% peroxidu vodíku a vařené vody ve stejném poměru, namočte hřeben po dobu 1 hodiny.

Dezinfekce by se měla provádět jednou za 3 až 4 týdny. Pokud jste alergičtí na určitou složku roztoku, jako je bělost, měli byste zvolit jiný vhodný recept pro sebe.

Kartáče, které jsou umístěny na měkkém podkladu, by měly být velmi pečlivě omyty.

Pozor! Pokud se některý z rodinných příslušníků nakazil všemi, měli byste očistit všechny hřebeny v domě a okamžitě je dezinfikovat. Také by se měly zacházet se všemi vlasy.

Doporučení pro použití a péči

Aby byly hřebeny vždy čisté a neztratily svou prezentaci, měli byste dodržovat následující doporučení:

 • je nutné výrobky čistit týdenně, aniž byste čekali, dokud se na hřebíčku nevytvoří vrstva nečistot;
 • pokaždé po použití hřebenu byste měli od ní odstraňovat vlasy;
  po čištění a dezinfekci je nutné kvalitativně vysušit. Ve vlhkém prostředí se mikroby velmi rychle množí;
 • dokonce i nejpohodlnější a nejoblíbenější štětec by měl být měněn nejméně jednou za rok;
  Nástroje péče o vlasy patří do kategorie osobních prostředků, neměli byste jim dát používat cizince. Je žádoucí, aby každý člen rodiny měl svůj vlastní hřeben, a to i pro malé děti;
 • Dřevěné hřebeny by neměly být skladovány v místech s vysokou vlhkostí, například v koupelně.
 • Abyste vypadali vždy čistě, měli byste mít v kabelce malý hřeben a držet jej v kufříku, aby se tak rychle neznečistil. Musíte se o ni postarat stejně jako pro zbytek hřebene doma.
 • Doporučuje se, abyste si vlasy natřeli pouze suchým hřebenem. Mokré výrobky zvyšují riziko roztrhávání vlasů nebo roztržení jejich konců.

Jak čistit hřeben

Přidal: admin v Užitečné tipy 10/26/2018 Komentáře k příspěvku Jak čistit hřeben 4 zobrazení

Aby účes vždy vypadal čistě a dobře upravený, používáme hřebeny různých druhů. Bez těchto zařízení není snadné si představit každodenní život. Hřebeny se nakonec znečišťují, pokryjí tuky. Vlasy hole na hřebenu, což mu dává neklidný vzhled. Špinavé mušle nejsou jen ošklivé, ale nehygienické. Dokonce i čistě umývané vlasy se znečišťují. Zvažte, jak vyčistit hřeben od nečistot. Způsob čištění závisí na tom, z jakého materiálu je hřeben vyroben a jaký tvar má.

Navzdory skutečnosti, že dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí a mnozí ji považují za optimální pro výrobu vlasových doplňků, vyčistit dřevěný hřeben představuje určité potíže. Není možné dlouhodobě udržovat dřevěný produkt ve vodě, protože materiál začíná delaminovat. Ale to neznamená, že hřeben by měl být odhozen.

Strom je dobře vyčištěn tamponem ponořeným do vodky nebo alkoholu. Etylalkohol rozpouští tuky a bavlněný tampón sbírá prach a nečistoty. Pokud není hřeben dostatečně vyčištěn, měli byste zopakovat manipulaci.

Plastové doplňky jsou nejjednodušší. Jak čistit hřeben doma? Vše je mnohem jednodušší s tímto materiálem:

 1. Nejdříve je nutné odstranit všechny zbytky vlasů, které jsou nalepeny na plast, pomocí párátka, tenké jehly nebo zápalky.
 2. Poté naléváme teplou vodu do malého kontejneru a rozpustí trochu šampon - 30-50 ml je dost.
 3. Do roztoku můžete přidat 30-50 ml amoniaku - asi jednu a půl lžíce.
 4. Hřeben ponořte do roztoku 20 minut. Tentokrát stačí, aby byl výrobek zcela vyčištěn z tukové vrstvy, zbytků pěny a laku pro fixaci účesu.
 5. Po ukončení čištění důkladně opláchněte hřeben v tekoucí vodě.
 6. Pokud na povrchu hřebenů zůstane nečistota, vezměte starý kartáč na zuby, aplikujte špetku sódy na pečení a protřete hřeben.

Je to důležité! Pokud by byl hřeben používán pro česání nití a vší, měl by být nejen čistý, ale i dezinfikován namočením v 10% bělícím roztoku po dobu půl hodiny. Po namočení v dezinfekčním roztoku musí být příslušenství důkladně opláchnuto pod vodním paprskem. Pro ošetření vší můžete použít speciální antiparazitický šampon.

Mýdlový roztok lze také použít k čištění silikonových výrobků.

Jak čistit kovový hřeben? Pro tento účel můžete použít stejnou metodu jako u plastových výrobků. Poté, co se hřeben zbaví nečistot, musí se dobře vyschnout pomocí vysoušeče vlasů. Pokud se tak nestane, na povrchu kovového výrobku se objeví rzi. Hřeben bude beznadějně poškozen.

Je to důležité! Existuje další způsob čištění se starým zubním kartáčem a soda na pečení. Tampon navlhčete vodou, ponořte ji do sody a protřete hřeben, zejména mezi zuby, které jsou obzvláště špinavé. Po tomto postupu vypláchněte produkt ve vodě a dobře osušte.

Je obtížné tyto výrobky vyčistit před kontaminací, protože během provozu se na nich hromadí velké množství vlasů a nečistot:

 1. Nejprve použijte párátko pro odstranění nečistot a vlasů z hřebene.
 2. Poté pokračujte v mytí výrobku. Mýdlo rozpusťte v teplé vodě a 1 lžíci amoniaku a peroxidu vodíku.
 3. Namočte hřeben v tomto roztoku po dobu 1 hodiny.
 4. Po úplném vyčištění produktu z nečistot vypláchněte hřeben v tekoucí vodě a vysušte.

Tento typ hřebenů není pro čištění špíny příliš vhodný. Nicméně musíte vědět, jak vyčistit masážní hřeben. Začněte odstraňovat chloupky na kartáču pomocí obyčejného plochého hřebene. Spusťte produkt do nádrže přípravným roztokem:

 • teplá voda - 1 l;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • 9% octa - 3 polévkové lžíce. l

Namočte do této směsi masážní kartáček po dobu 5 minut a pak vysušte.

Je to důležité! Chcete-li vyčistit masážní kartáč, můžete použít vodu, ve které se rozpustí lžíce mycího prostředku. Prostředky dobře odstraňují mastnotu a lepkavou mastnou nečistotu.

Přírodní štětiny můžete čistit běžným hřebenem nebo kartáčem na zuby. Než umyjte výrobek, musíte kartáček vlasů vyčistit šponkou.

Je to důležité! Praní výrobků z přírodních štětin je nejlépe v teplém mýdlovém roztoku.

Nyní víte, jak vyčistit hřeben od špíny. Ale nezapomeňte, že i přes relativně snadné čištění, hřebeny nemohou být navždy používány. Vyměňte je nejlépe po roce použití. To je způsobeno následujícími důvody:

 • Dokonce i při běžném kartáčování zůstávají bakterie na povrchu hřebenatky.
 • Pravidelné česání je nezbytným postupem pro vlasy. Viděné příslušenství se s jejich funkcemi dobře nesedí, ohnuté zuby špatně stimulují přívod krve do vlasových folikulů.
 • Neprofesionální hřebeny obecně nejsou kvalitní. Na jejich povrchu se tvoří mikrotrhlinky, které poškozují vlasy.
 • Po čase se ochranný povlak otírá a hřeben začne silně elektrifikovat.

Doufáme, že jste získali užitečné informace pro sebe z tohoto článku a nyní chápete, jak správně pečovat o hřebeny. Po takových jednoduchých pravidlech budou vaše kudrlinky vždy v pořádku a budou předmětem obdivu blízkých přátel, kolegů a zástupců silné poloviny lidstva.

Jak čistit hřeben

Posted by: admin v Užitečné tipy 10/26/2018 Komentáře k příspěvku Jak čistit hřeben je zakázáno 3 zhlédnutí

Aby účes vždy vypadal čistě a dobře upravený, používáme hřebeny různých druhů. Bez těchto zařízení není snadné si představit každodenní život. Hřebeny se nakonec znečišťují, pokryjí tuky. Vlasy hole na hřebenu, což mu dává neklidný vzhled. Špinavé mušle nejsou jen ošklivé, ale nehygienické. Dokonce i čistě umývané vlasy se znečišťují. Zvažte, jak vyčistit hřeben od nečistot. Způsob čištění závisí na tom, z jakého materiálu je hřeben vyroben a jaký tvar má.

Navzdory skutečnosti, že dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí a mnozí ji považují za optimální pro výrobu vlasových doplňků, vyčistit dřevěný hřeben představuje určité potíže. Není možné dlouhodobě udržovat dřevěný produkt ve vodě, protože materiál začíná delaminovat. Ale to neznamená, že hřeben by měl být odhozen.

Strom je dobře vyčištěn tamponem ponořeným do vodky nebo alkoholu. Etylalkohol rozpouští tuky a bavlněný tampón sbírá prach a nečistoty. Pokud není hřeben dostatečně vyčištěn, měli byste zopakovat manipulaci.

Plastové doplňky jsou nejjednodušší. Jak čistit hřeben doma? Vše je mnohem jednodušší s tímto materiálem:

 1. Nejdříve je nutné odstranit všechny zbytky vlasů, které jsou nalepeny na plast, pomocí párátka, tenké jehly nebo zápalky.
 2. Poté naléváme teplou vodu do malého kontejneru a rozpustí trochu šampon - 30-50 ml je dost.
 3. Do roztoku můžete přidat 30-50 ml amoniaku - asi jednu a půl lžíce.
 4. Hřeben ponořte do roztoku 20 minut. Tentokrát stačí, aby byl výrobek zcela vyčištěn z tukové vrstvy, zbytků pěny a laku pro fixaci účesu.
 5. Po ukončení čištění důkladně opláchněte hřeben v tekoucí vodě.
 6. Pokud na povrchu hřebenů zůstane nečistota, vezměte starý kartáč na zuby, aplikujte špetku sódy na pečení a protřete hřeben.

Je to důležité! Pokud by byl hřeben používán pro česání nití a vší, měl by být nejen čistý, ale i dezinfikován namočením v 10% bělícím roztoku po dobu půl hodiny. Po namočení v dezinfekčním roztoku musí být příslušenství důkladně opláchnuto pod vodním paprskem. Pro ošetření vší můžete použít speciální antiparazitický šampon.

Mýdlový roztok lze také použít k čištění silikonových výrobků.

Jak čistit kovový hřeben? Pro tento účel můžete použít stejnou metodu jako u plastových výrobků. Poté, co se hřeben zbaví nečistot, musí se dobře vyschnout pomocí vysoušeče vlasů. Pokud se tak nestane, na povrchu kovového výrobku se objeví rzi. Hřeben bude beznadějně poškozen.

Je to důležité! Existuje další způsob čištění se starým zubním kartáčem a soda na pečení. Tampon navlhčete vodou, ponořte ji do sody a protřete hřeben, zejména mezi zuby, které jsou obzvláště špinavé. Po tomto postupu vypláchněte produkt ve vodě a dobře osušte.

Je obtížné tyto výrobky vyčistit před kontaminací, protože během provozu se na nich hromadí velké množství vlasů a nečistot:

 1. Nejprve použijte párátko pro odstranění nečistot a vlasů z hřebene.
 2. Poté pokračujte v mytí výrobku. Mýdlo rozpusťte v teplé vodě a 1 lžíci amoniaku a peroxidu vodíku.
 3. Namočte hřeben v tomto roztoku po dobu 1 hodiny.
 4. Po úplném vyčištění produktu z nečistot vypláchněte hřeben v tekoucí vodě a vysušte.

Tento typ hřebenů není pro čištění špíny příliš vhodný. Nicméně musíte vědět, jak vyčistit masážní hřeben. Začněte odstraňovat chloupky na kartáču pomocí obyčejného plochého hřebene. Spusťte produkt do nádrže přípravným roztokem:

 • teplá voda - 1 l;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • 9% octa - 3 polévkové lžíce. l

Namočte do této směsi masážní kartáček po dobu 5 minut a pak vysušte.

Je to důležité! Chcete-li vyčistit masážní kartáč, můžete použít vodu, ve které se rozpustí lžíce mycího prostředku. Prostředky dobře odstraňují mastnotu a lepkavou mastnou nečistotu.

Přírodní štětiny můžete čistit běžným hřebenem nebo kartáčem na zuby. Než umyjte výrobek, musíte kartáček vlasů vyčistit šponkou.

Je to důležité! Praní výrobků z přírodních štětin je nejlépe v teplém mýdlovém roztoku.

Nyní víte, jak vyčistit hřeben od špíny. Ale nezapomeňte, že i přes relativně snadné čištění, hřebeny nemohou být navždy používány. Vyměňte je nejlépe po roce použití. To je způsobeno následujícími důvody:

 • Dokonce i při běžném kartáčování zůstávají bakterie na povrchu hřebenatky.
 • Pravidelné česání je nezbytným postupem pro vlasy. Viděné příslušenství se s jejich funkcemi dobře nesedí, ohnuté zuby špatně stimulují přívod krve do vlasových folikulů.
 • Neprofesionální hřebeny obecně nejsou kvalitní. Na jejich povrchu se tvoří mikrotrhlinky, které poškozují vlasy.
 • Po čase se ochranný povlak otírá a hřeben začne silně elektrifikovat.

Doufáme, že jste získali užitečné informace pro sebe z tohoto článku a nyní chápete, jak správně pečovat o hřebeny. Po takových jednoduchých pravidlech budou vaše kudrlinky vždy v pořádku a budou předmětem obdivu blízkých přátel, kolegů a zástupců silné poloviny lidstva.

Pro Více Informací O Suché Vlasy