logo

Vyčistěte si hřeben - nic jednoduššího

Časem se na každé kartáčce na vlasy objevují znečištění - prach, mastný nálet, zbytky pěn, laky a jiné prostředky. Její pravidelné čištění je důležitým krokem v oblasti hygieny. Pokud to zanedbáte, vlasy i po umytí budou vypadat neuspořádané.

Proč čistěte kartáč na vlasy

Prach, mastnoty vylučované pokožkou hlavy, vlasovými vločkami a jinými nečistotami zůstávají na hřebenu. Z toho všeho se musíte pravidelně zbavit. Pokud nečistíte hřeben 1-2 krát týdně, veškerá nečistota nahromaděná na něm přechází do čistých vlasů.

Kadeřnické štětce - nepostradatelný nástroj pro vytváření účesů a každodenní péči o vlasy

Druhy znečištění a jejich řešení

Každý typ znečištění je odstraněn v souladu s některými nuancemi:

  Pokud se potřebujete zbavit volných vlasů, které zůstaly na hřebenu, zapletené mezi zuby a těsně přiléhající k nim, použijte nůžky na nehty, párátko, hřeben s ostrým držadlem. Toto by mělo být provedeno po každém česání. Pokud necháte vlasy hromadit, mikroby se množí na povrchu hřebenu, protože pro ně je příznivé prostředí.

Vlasový kartáč lze vyčistit hřebenem s dlouhou rukojetí.

Péče na holení - Univerzální čisticí prostředek pro všechny vlasové kartáčky

Bakterie se množí v mastném plaku, proto je třeba čistit štětiny, používejte dezinfekční prostředky, například peroxid vodíku

Metody čištění

Pro každý materiál si musíte zvolit svou vlastní metodu čištění, aby se nejen vypořádali s kontaminanty a zabránili jejich vzhledu, ale také aby nepoškodili hřeben. Na prodej najdete kovové, plastové, dřevěné kartáče, masážní hřebeny, hřebenatky.

Dřevěné kartáčky by měly být čisté opatrně, protože nemají rádi vlhkost.

Způsoby čištění dřevěných kartáčů na vlasy

Dřevo - nejpřirozenější materiál používaný pro výrobu hřebene, který nemá rád vlhkost. Proto je vhodné, aby byl hřeben vyčištěn, jsou vhodné tyto metody, ve kterých je přítomna voda ve velmi malých množstvích. A je to lepší bez ní. Pro toto použití:

 1. Vlhký tampón navlhčete ve vybraném nástroji.
 2. Utřete z každé strany dřevěné zuby a zbytek povrchu výrobku. Tekutiny na bázi alkoholu rozpouštějí prach a mastnoty čištěním hřebene. Kromě tampónu můžete použít bavlněný tampon: pronikne do všech těžko dostupných míst.

Dřevěné kartáče jsou čištěny alkoholem nebo vodkou

Jak umýt plastový hřeben

Plast je jedním z nejvíce odolných vůči fyzikálním a chemickým vlivům materiálů. Proto při čištění používají nejen agenti obsahující alkohol, ale i agresivnější látky. Kadeřnice z čistých vlasů s rukama nebo s párátkem. Pak se zbavte částic tuku vylučovaného skalpem, stejně jako prach, který se na ně drží. To se děje několika způsoby:

 1. Použijte roztok se šamponem: v polovině sklenice teplé vody, zředte čajovou lžičku šamponu, vložte do něj hřeben po dobu 30 minut a poté produkt vypláchněte pod tekoucí vodou.
 2. Připravte mýdlový roztok s amoniakem: rozpusťte tekuté mýdlo v teplé vodě (1 lžička na pohár) a přidejte malé množství amoniaku. Poté se hřeben umístí do výsledného produktu po dobu půl hodiny a poté se promyje čistou vodou.

Řešení z tekutého mýdla a čpavku - dobré čistící činidlo pro plastový hřeben

Kashitsa ze sody a vody horsho odstraňuje nečistoty z kartáčů na vlasy

Plastová kartáč na vlasy se čistí mýdlovou vodou, soda a další prostředky.

Použití roztoku z bělidla nebo peroxidu vodíku je také dezinfekce. Proto je metoda účinná v přítomnosti parazitů pokožky hlavy, například vší.

Video: jak čistit štětcem s pečenou sóji

Čištění kovového hřebene

Suché prášky - kuchyňské nebo dokonce i mycí - jsou vhodné pro čištění kovových kartáčů. Poměrně odlišné způsoby, jak je používat:

 1. Použití čisticího prášku na kuchyňské povrchy (PemoLux, Biolan, Pemoxol): trochu namočte výrobek na mokrou zubní kartáček a vyčistěte hřeben s výslednou pastou, dokud nečistota neopustí kov. Takové prášky jsou složeny z agresivních složek, které jsou zaměřeny na úplné odstranění tuku. Důkladně opláchněte čistící kartáč s tekoucí vodou a osušte ji ručníkem nebo ručníkem.
 2. Prací prostředek (1,5 lž.) Zředte poloviční sklenici vody a ponechte hřeben v takovém roztoku po dobu půl hodiny. Potom opláchněte vodou a důkladně osušte.

Kov je materiál, na který není lhostejná rez, a proto nemůže zůstat mokrý žádným způsobem: hřeben je beznadějně zhoršen.

Kov na kartáč na vlasy vyžaduje důkladné vyschnutí po čištění

Péče o výrobek s přirozeným zubem štětin

Přírodní štětiny jsou stejné vlasy, a proto je můžete umýt šamponem:

 1. Po vyčištění štětce ze zbývajících vlasů rozdělte šampon po celé štětině.
 2. Nechejte 10-15 minut.
 3. Umístěte do sklenice teplé vody a použijte plastový hřeben nebo kartáček na zuby, abyste odstranili šampon a veškerou nečistotu ze štětin, která s ní snadno zmizí.
 4. Opláchněte hřeben pod kohoutkem a nechte na ručník, dokud není zcela suchý.

Doporučuje se vysoušet štětcem jen štětcem nahoru. Jiné pozice mohou deformovat.

Přírodní štětiny se snadno čistí šamponem

Jak čistit masážní hřeben

Masáž nazývaná objemové kartáčky na vlasy, jejichž zuby jsou pevně uchyceny v gumové nebo nylonové vložce. Tyto výrobky mají složitý tvar. Čištění není vždy vhodné.

 1. Špachtle nebo ruce kartáč hřeben z vlasů zbývajících na něm. Můžete také použít plastový hřeben, kartáček na zuby nebo dokonce jiný masážní hřeben.
 2. Připravujeme čisticí roztok: v 1 litru teplé vody zředíme 3 polévkové lžíce. l 9 procent octa, přidejte 2 lžíce. l šampon, důkladně promíchejte, až se vytvoří dostatečná pěna.
 3. Zpracováváme je výrobkem. Nemáříme: lepidlo, na kterém je zasazeno gumové zuby, netoleruje ponoření do vody a dokonce je téměř nemožné vylévat z vnitřního prostoru hřebene.
 4. Opláchněte čistou vodou a nechte vyschnout.

Pro masážní hřeben použijte jiné řešení:

 1. V 1 litru vody přidejte 2 polévkové lžíce. l šampon, 1 lžička. peroxid vodíku a amoniak.
 2. Výsledný nástroj otírá znečištění.
 3. Omyjte a nechte na vzduchu až do úplného vyschnutí.

Masážní hřebeny nelze namočit ve vodě.

V každém čistícím roztoku pro česání můžete přidat několik kapek esenciálního oleje nebo jejich směs, abyste získali příjemnou vůni. Vhodné oleje z grapefruitu, bergamotu, citronu.

Esenciální oleje dávají hřebíčku příjemnou vůni po umytí

Vzhledem k tomu, že není možné namočit kartáč na baterie, ale musíte je pravidelně umývat, můžete použít jednoduchý způsob: vytáhněte baterie a odstraňte nečistoty ze zubů starým zubním kartáčem s mycím prostředkem na mytí nádobí. Zřídka to musíte udělat, po každém použití musíte odstranit všechny chloupky.

Před čištěním elektrického kartáče odstraňte baterie.

Jak čistit kulatý hřeben

 1. Zbavte se vlasů párátkem.
 2. Připravte jedno z výše uvedených řešení.
 3. Ponořte do ní hřeben v době uvedené v pokynech.
 4. Dostáváme, my myjeme, my vyschneme.

Kulatá kartáč na vlasy, stejně jako všichni ostatní, potřebuje čištění.

Video: jak čistit vlasy a nečistoty z hřebene pomocí depilačního krému

Pravidla péče o vlasy

Existuje několik základních doporučení pro péči o hřeben:

 1. Čistěte výrobky nejméně jednou týdně.
 2. Neotřižte zuby moc nebo jejich připevnění k rámu: můžete je jen zlomit.
 3. Dobré vyschnutí hřebene po čištění je důležitou podmínkou dlouhodobého používání kadeřnického nástroje.
 4. Chcete-li se zbavit vlasů na kartáč pokaždé po použití.
 5. Každé 3 nebo 4 měsíce na změnu hřebene.
 6. Takže štětec nebo hřeben, který s sebou vždy nesete, neztrácejí svůj tvar a nepřitahují nadbytečnou špínu - získávejte pro ně ochranný kryt.

Kryt pomůže zachovat tvar hřebene a ochrání ho před nečistotami

Dodržujte pravidla péče o kartáčky a řádně je vyčistěte. Vyberte metodu podle typu a materiálu produktu. Takže vaše vlasy budou svítit novou silou, prach a nečistoty z neupravených kartáčů se na nich neusadí.

Jak čistit masážní hřeben

Masážní hřeben je jedním z nejčastěji používaných toaletních potřeb, je třeba ho neustále udržovat v čistotě, protože se několikrát denně dotýká pokožky hlavy a vlasů. Lupy, kosmetika, prach jsou uloženy na hřeben, to vše v obalu bude vlasy znovu a znovu opékat, i když česnete i omyté vlasy. V dnešním článku vám řeknu, jak snadno a jednoduše vyčistit masážní hřeben doma.

Existují různé způsoby, jak vyčistit hřeben, který je pro vás vhodný ve vašem případě. Doporučuje se provádět čištění nejméně dvakrát týdně, pouze v takovém případě nebudou vaše vlasy znečištěny.

Odstraňte ztracené vlasy

Umyté nečistoty různého původu

Zbavte se bílého květu

My vyčistíme hřeben ze stromu

Jak čistit masážní hřeben

Takové hřebeny jsou nejtěžší k čištění, protože zuby jsou upevněny v gumové nebo nylonové vložce a brání přístupu k základně samotné. Postupujte následujícím způsobem. Odstraňte stávající vlasy mezi zuby a připravte roztok pro další čištění. Budete potřebovat: 0,5 litru teplé vody, 1,5 lžíce. l ocot, 1 polévková lžíce. l šampon, pak musíte vše důkladně promíchat. Nedoporučuje se namočit masážní hřeben do roztoku, protože kapalina, která pronikla dovnitř, prostě zůstane uvnitř výrobku, což by vedlo k uvolnění základny toaletního předmětu, což by způsobilo jeho nevhodnost. Proto vyčistěte kartáčem na zuby, vatovým tamponem nebo bavlněným tamponem. Poté důkladně osušte výrobek.

Opravdu doufám, že článek o tom, jak vyčistit masážní hřeben, bude pro vás užitečný, rád jsem vám pomohl. V případě, že v kterékoliv z prací potřebujete naši pomoc, jen nás zveme a nebudeme dlouho jít. Objednejte manželskou službu na hodinu nebo manžela za hodinu v Petrohradě a užijte si svůj volný čas podnikáním.

© 2015 Siyanie LLC
Všechna práva vyhrazena.

Jak čistit a umýt vlasovou kartáč doma?

Existují různé způsoby, jak si kartáč na vlasy a nečistoty. Odlišují se podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Pravidelné čištění přístroje je nezbytné nejen pro profesionální kadeřníky. Udržování hygieny je jedním z hlavních pravidel domácí péče o vlasy, aby byly zdravé a krásné.

Proč potřebuji kartáč na vlasy?

Několik hodin po šamponování začne hromadit mastnotu u kořenů vlasů. Také na vlasu se hromadí hodně prachu, který se vznáší ve vzduchu, obzvlášť si všimněte obyvatel měst.

Chcete-li uklidit jeho vzhled, osoba používá hřeben několikrát během dne. Výsledkem je, že se na zubech rychle nahromadí prach, kožní mastnota, malé částice nečistot a mrtvé kožní vločky a uvolněné vlasy zůstávají snadno na masážních kartáčcích s širokým povrchem.

Je spíše nepříjemné vybírat špinavé předměty a používat je, navíc, pokud vyčistíte prameny takovým nástrojem, budou se mnohem rychleji znečištěné.

Mycí hřebeny jsou nezbytným hygienickým opatřením, které umožní, aby hlava zůstala čerstvá. Vyberte správný hřeben je velmi důležité, musíte se zaměřit na typ a strukturu vlasů. A tak, aby zakoupený nástroj zůstal vždy bezpečný a zdravý, musíte se naučit, jak se o něj pečlivě starat, jak čistit a jak ho vysušit.

Jak čistit plastový hřeben?

Plastové hřebeny jsou levné a jsou poměrně snadno čistitelné. Plast - materiál, který se snadno čistí a nepoškozuje z vody.

Zde je postup, jak umýt produkt:

 • vložte do nádrže na vodu o teplotě 40-45 ° C a rozpusťte v ní malý šampon;
 • snižte hřeben do vody a držte jej asi půl hodiny;
 • čistěte a vyčistěte změkčené nečistoty starou zubní kartáčem.

Tip! Pokud má hřeben silnou vrstvu špíny, můžete do šamponu přidávat kapalný čpavek v poměru 1 polévková lžička. na 1 l vody. Pomůže účinněji rozpouštět kožní mazu.

Můžete také používat pravidelnou sódu na pečení. Kartáč na vlasy je navlhčen, posypán sodou, když je mokrý. Dále by měl být znečištěn malým štětcem. Je nutné pečlivě třít, protože soda patří k abrazivním látkám. Pokud budete plast tahat těžkými pohyby, může se jeho povrch zhoršit.

Chcete-li nástroj rychle čistit a nepoškozovat čas, můžete provést postup pod kohoutkem pod tekoucí vodou.

Po umytí by měl být hřeben osušen, nebo ho nechat vyschnout přirozeně, vodorovně. Mokrý výrobek nelze ukládat v pouzdře ani v uzavřené skříni.

Jak čistit masážní hřeben?

Masážní kartáče dokonale zabraňují vypadávání vlasů. Při jejich pravidelném užívání dochází k stimulaci krevního oběhu a krvácení do vlasových folikulů. Pomáhá jim získat více živin a silnější.

"Slabým bodem" masáží je to, že se na nich hromadí velké množství ztracených vlasů, a pokud nejsou pravidelně odstraňovány, může se vytvořit spíše hustá vrstva chloupků smíchaná s prachem a nečistotami.

Kolem zubů masážního kartáčku se obvykle akumuluje bílá-šedá patina. Jedná se o tuk vylučovaný pokožkou hlavy. V něm se aktivně pěstují patogenní mikroorganismy.

Masážní kartáč můžete rychle vyčistit roztoky obsahujícími mýdlo nebo alkohol. Massazhku by měl být namočený v poměrně horké, 41-43 ° C, s přidáním velkého množství šamponu po dobu nejméně jedné hodiny. Později jsou zuby očistěny zubním kartáčem, bavlněným tamponem nebo vatovým tampónem.

Masážka musí být dobře vysušená, takže uvnitř není žádná vlhkost.

Pozor! Je-li rám kartáče z nelakovaného dřeva, znamená to, že nemůže být namočený. V tomto případě je třeba zuby očistit roztoky obsahujícími alkohol, čistý alkohol nebo aceton.

Kartáč kartáčování kartáčkem

Brashing je kulatý hřeben s kovovými zuby. Snadno si uchovává ztracené vlasy, ale může být obtížné je odstranit, těžší než masáž nebo plochý plastový hřeben. Úkol můžete zmírnit pomocí párátka.

Poté je třeba připravit následující roztok: pro 2 litry vody vezměte 30 ml šamponu, 1 lžičku vody. amoniaku a 1 polévkové lžíce. l peroxid vodíku. V této kapalině je kartáč namočen po dobu 30-40 minut, poté ho opláchněte a vysušte.

Silně utěsněná nečistota je odstraněna kartáčkem na zuby nebo malým štětcem pro domácnost se syntetickými štětinami.

Kartáčování trvá déle, protože hřeben je poměrně objemný.

Další možností - namáčení v roztoku sódy. Na 1 litr vody rozpusťte 2 polévkové lžíce. l soda do pečiva. Není nutné třepat stroužky sodou, jeho funkcí je rozpustit nečistotu.

Stejně jako u jiných výrobků vyžaduje kartáčování dobré sušení.

Čištění kovových hřebenů

Kovové hřebeny se doporučují majitelům silných a zdravých vlasů. Slabé a suché, mohou se zamotat, přitisknout a roztrhat.

Také nemůžete použít kovový hřeben, pokud má poškozené zuby.

Zde jsou některé způsoby čištění znečištění:

 • jakýkoliv suchý prací prášek určený pro kuchyň a koupelnu bude fungovat dobře. Takové činidla dokonale odmašťují a dezinfikují, rozpouští sebum bez stopy;
 • Hrst saponátu by měl být zředěn v kontejnerech s horkou vodou a namočit hřeben po dobu jedné a půl hodiny. Potom vyčistěte prostor mezi zuby a opláchněte tekoucí vodou.

Tip! Kromě pracího prášku pro namáčení můžete použít jakýkoliv čistící prostředek: šampon, tekuté mýdlo, sprchový gel. Čištění probíhá v důsledku obsahu povrchově aktivních látek - povrchově aktivních látek, které rozpouštějí nečistoty a mastnoty.

Kovové výrobky jsou na nich náchylné, takže po umytí musí být důkladně otřeny.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

K čištění dřevěného hřebene doma a nedochází k jeho poškození, musíte vědět, že namáčení dřevěných výrobků v teplé vodě je vyloučeno. Věc může být deformována a popraskaná po vysušení. Poté se buď stane nepoužitelným, nebo strom začne trhat a přitisknout si vlasy.

Čištění lze provádět suché nebo mokré.

Suchý způsob zahrnuje čištění zubů bavlněným tamponem navlhčeným roztokem obsahujícím alkohol. To pomůže vyrovnat se s nahromaděním prachu a kožního mazu. Dokonce i obvyklý léčebný alkohol, nebo trojitý kolín.

Při mytí mokrou metodou je třeba hřeben rychle čistit pod tekoucí vodou štětcem pomocí šamponu nebo toaletního mýdla, poté je třeba jej osušit a sušit na čerstvém vzduchu.

Existuje také expresní metoda: výrobek by měl být čištěn vlhkými ubrousky, s výhodou s dezinfekčním účinkem.

Použití dřevěných hřebenů může být doporučeno majitelům vlasů jakéhokoli druhu, jak suchého, tak mastného. Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, nezpůsobuje alergie, neelekturuje prameny.

Čištění výrobků s přírodními štětinami

Hřebeny s přírodními štětinami jsou velmi opatrně ošetřovány prameny, nerozrušujte je a nezaměňujte je. Doporučují se pro suché vlasy, které jsou náchylné k průřezu. Jejich cena je vyšší než u plastů a kovových výrobků, proto je potřeba speciální péče.

Zde je návod, jak kartáčovat přírodní kartáč štětin:

 • nejprve odstraňte z ní zbývající vlasy;
 • pak jej navlhčete vodou a roztírejte šampon nad štětinami;
  počkejte 15 minut;
 • kartáčte štětiny starým zubním kartáčem;
 • důkladně opláchněte.

Je vhodné odstranit vlasy zapletené z hřebenu s pravidelným párátkem a štětiny můžete čistit kartáčkem pro domácnost. Tento štětec by měl být používán pouze k čištění hřebene.

Pokud je položka vyrobena z prasečích štětin, měla by být pravidelně promyta 2 krát týdně. Výrobky vyrobené z konopných vláken nebo balení se tak rychle nečistí. Majitelé mastných vlasů je lepší koupit hřeben nejen z přírodních, ale z umělých štětin. Bude to méně špinavé, vydrží déle a můžete ji očistit stejně jako šampon.

Pozor! Kartáče s přírodními štětinami nelze namočit v roztoku s amoniakem. Pro praní můžete použít pouze šampon nebo nádobí.

K sušení výrobků s přírodními štětinami je nutno přísně v poloze se štětinou, aby nedošlo k jejich deformaci.

Jak čistit různé typy hřebenů (video)

Jak dezinfikovat hřeben?

Na špinavém hřebenu se hromadí velké množství patogenů a bakterií. Mohou způsobit záněty na pokožce hlavy.

Kromě toho, hřebeny - častý způsob přenosu vši a jejich nití od člověka k člověku. Aby se zabránilo takovým potížím, je česání důležité nejen pro čištění, ale i dezinfekci. Dezinfekční ošetření zajišťuje zničení patogenů.

Můžete jej utratit následujícími způsoby:

 • zředěnou bělost v teplé vodě v poměru 9: 1. Namočte hřeben v tomto roztoku na 1 hodinu, opláchněte tekoucí vodou a vysušte;
 • připravte roztok vody a chlorhexidinu, promíchejte je rovnoměrně. Doba namáčení není delší než jeden a půl hodiny;
 • Připravte roztok 3% peroxidu vodíku a vařené vody ve stejném poměru, namočte hřeben po dobu 1 hodiny.

Dezinfekce by se měla provádět jednou za 3 až 4 týdny. Pokud jste alergičtí na určitou složku roztoku, jako je bělost, měli byste zvolit jiný vhodný recept pro sebe.

Kartáče, které jsou umístěny na měkkém podkladu, by měly být velmi pečlivě omyty.

Pozor! Pokud se některý z rodinných příslušníků nakazil všemi, měli byste očistit všechny hřebeny v domě a okamžitě je dezinfikovat. Také by se měly zacházet se všemi vlasy.

Doporučení pro použití a péči

Aby byly hřebeny vždy čisté a neztratily svou prezentaci, měli byste dodržovat následující doporučení:

 • je nutné výrobky čistit týdenně, aniž byste čekali, dokud se na hřebíčku nevytvoří vrstva nečistot;
 • pokaždé po použití hřebenu byste měli od ní odstraňovat vlasy;
  po čištění a dezinfekci je nutné kvalitativně vysušit. Ve vlhkém prostředí se mikroby velmi rychle množí;
 • dokonce i nejpohodlnější a nejoblíbenější štětec by měl být měněn nejméně jednou za rok;
  Nástroje péče o vlasy patří do kategorie osobních prostředků, neměli byste jim dát používat cizince. Je žádoucí, aby každý člen rodiny měl svůj vlastní hřeben, a to i pro malé děti;
 • Dřevěné hřebeny by neměly být skladovány v místech s vysokou vlhkostí, například v koupelně.
 • Abyste vypadali vždy čistě, měli byste mít v kabelce malý hřeben a držet jej v kufříku, aby se tak rychle neznečistil. Musíte se o ni postarat stejně jako pro zbytek hřebene doma.
 • Doporučuje se, abyste si vlasy natřeli pouze suchým hřebenem. Mokré výrobky zvyšují riziko roztrhávání vlasů nebo roztržení jejich konců.

Jak čistit hřeben doma

Vlasy vyžadují každodenní kartáčování a tento proces vyžaduje použití speciálního kartáče. Častý provoz vede k znečištění příslušenství, což způsobuje rozumnou otázku: jak čistit hřeben od nečistot a plaku? Článek obsahuje užitečné tipy a doporučení, které pomohou vrátit čistotu a svěžest hygienické potřeby.

Hlavní nuance čištění

Je nutné pravidelně umýt hřeben na vlasy, nejméně 1 krát za 2 týdny. Prach, prach, částice tuku a kůže se hromadí na zubech nebo štětinách, což vyvolává vzhled nepříjemného pachu a přispívá k reprodukci patogenních mikroorganismů. Při častém používání špinavých doplňků se mohou vyvinout kožní onemocnění hlavy a rychlá kontaminace vlasů.

Před zahájením čištění zvolte správnou metodu a prostředky. Chcete-li to provést, nezapomeňte zvážit následující nuance:

 • tvar a typ příslušenství - kulatý, hřebenový, masážní atd.;
 • druh materiálu - kov, plast, dřevo;
 • výšku a tloušťku štětin nebo zubů, stejně jako jiné nuance.

Aby výsledek čištění byl trvanlivější, dodržujte základní pravidla péče o výrobek:

 • odstraňte vlasy po každém použití příslušenství;
 • pravidelně provádějí preventivní čištění;
 • po umytí vypláchněte produkt teplou vodou s malým přídavkem aromatického oleje;
 • pravidelně měnit kartáče na nové, aby se zabránilo kožním chorobám a poškození vlasů.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

Vlasové kartáče vyrobené z přírodních materiálů jsou dobře odděleny vlasy, nevytahujte je a nevyvolávají vzhled rozdělených konců. Nicméně, dřevěné hřebeny vyžadují řádný a pečlivý přístup k čištění.

Dřevěný kartáč nelze vyčistit agresivními chemikáliemi nebo brusnými materiály. Tím dojde k poškození ochranné vrstvy příslušenství a výrobek rychle ztratí své pozitivní vlastnosti.

Postup čištění:

 1. Pečlivě odstraňte vlasy a viditelné nečistoty.
 2. Navlhčete vatovou vložku v čistém alkoholu nebo v roztoku alkoholu.
 3. Dobře utřete všechny zuby, odstraňte zbytky plaku, mastnoty a pracích prostředků.
 4. Ujistěte se, že jste účinně zabránili kontaminaci a otřete produkt suchým hadříkem.
Nečistěte dřevěný hřeben pod tekoucí vodou. Výrobky ze dřeva jsou extrémně slabě snášenlivé vlhkosti a mohou ztratit svůj tvar nebo odlupovat.

Pravidla pro čištění plastových hřebenů

Plastikový výrobek můžete vyčistit doma s využitím dostupných prostředků. Jednoduchost péče je způsobena jednoduchostí materiálu a jeho odolností vůči vodě a neagresivním čisticím prostředkům.

Jak rychle a efektivně umýt plastový kartáč:

 1. Odstraňte vlasy z výrobku. Pro usnadnění procesu používejte pomocné nástroje - jehlu, párátka, nůžky apod.
 2. Připravte roztok - rozpusťte tekuté mýdlo nebo šampon v teplé vodě a přidejte 1 polévkovou lžíci. l amoniaku.
 3. Namočte příslušenství do výsledné kapaliny a nechte jej půl hodiny.
 4. Opláchněte hřeben pod tekoucí vodou, abyste zmyli zbytky nečistot a roztoku mýdla.
 5. Vysušte dobře papírovým ručníkem nebo přirozeným způsobem.

Nuance pro čištění kovového hřebene

Zvláštní přístup vyžaduje čištění štětce na kovové vlasy. Doplňky nejsou často používány moderními ženami a používají se hlavně k vytváření účesů nebo stylových kadeří. I přes vzácný provoz je důležité pravidelně umývat příslušenství.

Jak čistit kovový výrobek:

 1. Odstraňte všechny vlasy z příslušenství.
 2. Nalijte teplou vodu do malé nádoby a nalijte hromadu sody do desky.
 3. Vezměte starou zubní kartáčku, namočte ji ve vodě a poté pečlivě soda a celý produkt protřete, promyjete desku.
 4. Hřeben propláchněte v teplé vodě a čistý výrobek otřete suchým hadříkem nebo ubrouskem.
Po čištění kovového hřebene nezapomeňte jej vysušit, aniž by došlo k úbytku vlhkosti. Zanedbání tohoto doporučení povede k rezivění.

Kartový kartáč kartáčovaný

Kruhové hřebeny vyžadují zvláštní přístup k čištění, protože je extrémně obtížné vymýtit všechny zuby. Postup čištění příslušenství:

 1. Odstraňte vlasy z hřebíků. V této situaci se na záchranu dostane špička, pinzeta nebo jehla.
 2. Vezměte nádobu, ve které můžete produkt volně umístit.
 3. Připravte roztok kombinací šamponu, jedné lžíce amoniaku a peroxidu vodíku.
 4. Ve výsledné směsi namočte hřeben a nechte jej na hodinu. Po přiděleném čase vytřete výrobek starým zubním kartáčem, abyste účinně odstranili všechny nečistoty.
 5. Opláchněte příslušenství pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky nečistot a mýdlové vody. Vysušte ji a použijte podle pokynů.

Jak čistit masážní hřeben doma

Chcete-li vyčistit štětec z vlasů a špíny, pomůže vám obvyklý hřeben. Takový jednoduchý nástroj umožní česání štětin a kvalitativně odstraní všechny nečistoty a vlasy. Po prvním čisticím kroku produkt vypláchněte ve speciálním roztoku, abyste odstranili tuky, částice kůže, prach a zbytky produktů péče (balzám, oleje, sprej apod.).

Postup čištění:

 1. Připravte roztok připojením 1 litru teplé vody, 2 lžíce. l šampon a 3 polévkové lžíce. l 9% octa.
 2. Namočte masáž do tekutiny a nechte na několik minut.
 3. Odstraňte kartáč ze zálivky a opláchněte pod tekoucí vodou.
 4. Umístěte masáž na měkký ručník se štětinami a nechte úplně vyschnout.

Jak kartáč kartáčovat

Štětec kartáč snadno hromadí vlasy a nečistoty, takže by měl být vyčištěn o něco častěji než jiné druhy příslušenství. Pravidelně jej omyjte, omyjte prach, špínu a další nečistoty. K tomu použijte roztok na bázi peroxidu vodíku, alkoholu, detergentu a teplé vody.

Jedním z důležitých pravidel osobní hygieny je správná péče o vlasy, příslušenství a pomocné nástroje. Chcete-li, aby kadeře vypadaly krásně a lesklé a aby pokožka byla zdravá, udržujte čistotu kartáčů, pravidelně je vyčistěte a dezinfikujte.

Video

Následující videa vám pomohou porozumět nuancí čistících hřebenů různých typů, tvarů a materiálů:

Mladá matka, manželka a nezávislá osoba v kombinaci. Být právníkem školením, shromažďoval a poskytoval nejkomplexnější a nejspolehlivější informace. Neustále se zlepšuje v profesionální oblasti a usiluje o osobní růst a rozvoj.

Byla nalezena chyba? Vyberte text myší a klikněte na:

Čerstvý citrón není vhodný pouze pro čaj: vyčistěte nečistotu z povrchu akrylátové lázně třením poloviny řezaného citrusu nebo rychle promyjte mikrovlnnou troubu tím, že do ní vložíte zásobník vody a plátky citrónu po dobu 8-10 minut při maximálním výkonu. Zmírněná nečistota bude pouze otírána houbou.

K boji s můrami se nacházejí speciální pasti. V lepivé vrstvě, s níž jsou pokryty, se přidávají feromony žen, které přitahují muže. Tím, že přilepí k pasti, vypadnou z chovného procesu, což vede k poklesu populace molů.

Před odstraněním různých skvrn od oblečení je třeba zjistit, jak je vybrané rozpouštědlo bezpečné pro samotnou tkaninu. Aplikuje se v malém množství na nenápadnou plochu věci na špatné straně po dobu 5-10 minut. Pokud materiál uchovává svou strukturu a barvu, můžete jít na místa.

V myčce dobře umýt, a to nejen talíře a šálky. Plastové hračky, skleněné stropní svítidla a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, mohou být do ní naloženy, ale pouze bez použití detergentů.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky nosu ve formě neomalených pelet, můžete se je zbavit pomocí speciálního strojního holicího strojku. Rychle a efektivně oholí volné vlákna a dává slušný pohled na věci.

Stretch stropy z PVC fólie mohou odolat 70 až 120 litrům vody na 1 m 2 plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupni napětí a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát úniku od sousedů výše.

Zvyk "ekonomický" použití pračky může vést k jeho nepříjemnému pachu. Mycí prostředky při teplotách pod 60 let a krátké vyplachování umožňují houbám a bakteriím před špinavým oděvem zůstat na vnitřních plochách a aktivně se množit.

Závity ze zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívaly oblečení, nazývané gimp. Kvůli tomu byl kovový drát dlouhý klíšťat do stavu potřebného slabosti. Z tohoto důvodu výraz "vytahovat (zředit) pomalý" - "zapojit se do dlouhé, monotónní práce" nebo "zpoždění provedení případu".

Odstraňte měřítko a uhlík z podrážky železa je nejsnazší způsob, jak solit. Na papír položte na papír silnou vrstvu soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát jej stlačte dolů a poté ho nažehlete na podestýlku.

Hřeben čistíme: metodu zvolíme v závislosti na materiálu a tvaru výrobku

Hřeben - nepostradatelný hygienický předmět. Při kontaktu s jejími vlasy shromažďuje vše, co se na nich nahromadilo. Při příštím použití této části špíny se vrátí do vlasů a další vrstva se drží na zubech.

Pokud jej pravidelně a řádně umýváte, péče nebude způsobovat potíže a vaše vlasy budou chráněny před dalším kontaminací. Kartáčování hřebenů probíhá každé dva týdny s krátkými vlasy a každých sedm dní - dlouhá.

Způsobuje kontaminaci hřebenem

Tam jsou vždy nečistoty na pokožce hlavy a vlasy, které se hromadí mezi zuby v nepříjemné šedé patině.

Hřeben shromažďuje částice mrtvé pokožky a lupů, uvolněné vlasy a prach.

Kromě toho stylingové výrobky navíc ještě více lepí na zuby.

Co je to škodlivé nečistoty?

Použijte špinavý hřeben - vážně poškozujte vlasy.

 1. Za prvé, i dokonale umýt, okamžitě začínají vypadat špinavě.
 2. Zadruhé může dojít k infekci. Například seborrická dermatitida, která se může dostat na čelo nebo nos, přispívá k rozvoji mykózy, někdy plešatosti.

Kromě toho se hmyz, plíseň nebo houba mohou objevit v mrtvých částech.

Pro každý hřeben si vyčistíte

V každém domě se vždy nacházejí různé doplňky - hřebeny, kartáče, masážní hřebeny. Všichni vyžadují každodenní péči.

Jsou vyrobeny z různých materiálů: přírodní a umělé, v závislosti na tom a zvolit způsob praní.

Čištění každého hřebenu doma začíná odstraněním vlasů, které se na něm shromažďují: jsou ručně odstraněny.

Pokud se to nedá provést okamžitě, je nutné, aby se nahromaděná hmota vlasů ze základny zvedla s něčím ostrým: jehlu, párátku, háčku a nůžkami. Je lepší namočit vyschlé vlasy před teplem vodou s mýdlem.

Vyčistěte hřebeny štětcem, chcete-li barvit vlasy starým zubním kartáčem, speciálním čištěním hřebenů a kartáčováním.

Jak vyčistit dřevěný hřeben

Pokud ještě musíte tento plátek umyt, musí být rychle a důkladně vysušen.

Čištění alkoholem

Dřevo je nejlépe ošetřeno alkoholem (vodka) s bavlněným tamponem. Každý hřebíček je pečlivě otřen ze všech stran, mění se tyčinky, když se špiní.

Mokré ubrousky

Je velmi výhodné umýt s vlhkými ubrousky: nejenom odstraní nečistoty, ale také dezinfikují povrch bez namočení dřeva.

Mytí kulatého hřebene

Vyprachování umytí není snadné: jde hlavně o vlasy a prach.

Roztok mýdla

Jakýkoliv prací prostředek se přidává do nádrže vodou, kartáč je navlhčen a otřen mezi zuby kartáčem. Nestříkejte moc.

Šampon, peroxid vodíku nebo amoniak

 • voda - litr;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • peroxid vodíku - 1 polévková lžíce. l;

Pokud není kryt štětce dřevěný, můžete štětcem namočit po dobu půl hodiny.

Sušička na vzduchu nebo vysoušeč vlasů.

Jak čistit masáž?

Odstraňuje prach a nečistoty z vlasů, ale také velmi rychle znečišťuje. Měl byste jej často umývat, ale neměli byste ho moc mokrý: základna může vypadnout.

Roztok mýdla

 • teplá voda - litr;
 • prací prostředek - 1 polévková lžíce. l;

Šampon s octem

 • teplá voda - 1 l;
 • šampon - 2 polévkové lžíce. l;
 • ocot 9% - 3 polévkové lžíce. l

Pokud se kartáč neohlíží vodou, můžete ji namočit po dobu 10 minut, než ji umyjete.

Tekuté mýdlo s amoniakem

 • teplá voda;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • tekuté mýdlo - 30 ml.

Amoniak lze nahradit 9% octem.

Soda ocet

Vyčistěte masážní kartáč vodou a octem, na zubní kartáček trochu soda a protřete ji mezi zuby. Nejprve je opláchněte octovou vodou a pak vyčistěte.

Opékaný vlasový hřeben z plastu

Nejjednodušší je péče o takový hřeben.

Šamponová pěna

 • šampon (nádobí) - 2 lžíce. l;
 • teplou vodu.

Beat až do pěnivosti, namočte 15 minut, umyjte štětcem.

Sóda na pečení

Pokud je nálet špatně umyt, soda přijde na záchranu. Tlumte kartáč ve vodě, ponořte ho do sody, očistěte jej mezi zuby, zejména na jeho základně.

Můžete si udělat silné roztoky sody v horké vodě a ponořit hřeben do něj po dobu 20 minut.

Šampon s kapalným amoniakem

 • voda;
 • šampon;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l

Hřeben vložte do roztoku po dobu 10 minut, vyčistěte a opláchněte.

Holicí pěna

Jedná se o jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších prostředků: pěna dobře odstraňuje kontaminující látky.

Po dobu 15 minut se pěna aplikuje na zuby a možná se ani nemusí vypláchnout: prostředek rozpustí špínu.

Pravidla pro rychlé čištění kovových hřebenů

Takové doplňky je možné omývat jakýmkoli způsobem, ale bezprostředně po zpracování musí být zcela vysušeny (mohou se rzi).

Čisticí prášek "Biolan"

Tento výrobek obsahuje látky, které rozkládají podkožní tuk, díky čemuž se vše čistí rychle a bez námahy.

Prací prášek

Zřeďte libovolný prášek, namočte hřeben po dobu jedné hodiny, omyjte štětcem a opláchněte v čisté vodě.

Sóda na pečení

Chcete-li třít zuby mokrý štětec s pečením soda.

Přírodní hřebeny štětin

Velmi užitečné příslušenství pro vlasy: rozděluje tuk po délce vlasů, což vám umožní vyhnout se suchým koncům; normalizuje stravu tím, že zlepšuje krevní oběh; neelektrizuje.

Ale takový hřeben je odolný pouze při pečlivém zacházení:

 • pokud na kartáč hromadíte spoustu vlasů, odstranění je bude problematické;
 • pokud vlasy příliš silně odstraníte, mohou štětiny zůstat ve vašich rukou;
 • pokud se štětiny ohýbají, rozbijí se.

Při nedbalé manipulaci se štětinami může dojít k ublížení: injekcí sami, zatlačte je pod hřebík.

Šampon s amoniakem

 • voda - litr;
 • šampon - 3 polévkové lžíce. l;
 • amoniak - 5 kapek.

Ponořte štětiny (ne celý štětec) do roztoku po dobu 10 minut, umyjte měkkým hadříkem nebo houbičkou. Ponořit na dlouhou dobu nemůže být: štětin může vypadnout.

Šampon by neměl obsahovat silikon. Suchá hromada dolů na vlhkém povrchu.

Jak se čistí hřeben s čpavkem a mycím prostředkem na mytí nádobí, je popsáno ve videu.

Jak dosáhnout absolutní čistoty?

 • Z času na čas musí být hřeben dezinfikován.
 • Někdy stačí jen otřít zuby alkoholem.
 • Můžete držet koncentrovaný roztok mýdla, nejméně však tři hodiny.
 • Hořčici lze vařit po dlouhou dobu (hodinu nebo déle).

Dostupné dezinfekční prostředky:

 • voda - 9 dílů;
 • bělidlo - 1 díl;
 • doba zpracování - 1 hodina.
 • voda - litr;
 • amoniak - 1 polévková lžíce. l;
 • doba expozice - 10 minut.

Pro velké objemy zpracování v prodeji existují speciální léky, které zcela zabíjejí bakterie - Alaminol, Aquaminol, Alpinol.

Vždy perfektní kartáč na vlasy

Čistota bude perfektní, pokud:

 • odstraňte vlasy po každém česání;
 • pravidelně opláchněte mýdlovou vodou;
 • často otřete dezinfekčními ubrousky;
 • neumožňujte jiným lidem, aby je používali;
 • nejméně jednou ročně.

Prach kombinovaný s kožním mazivem je vynikajícím prostředím pro vývoj bakterií, které způsobují onemocnění vlasů. Čistý hřeben ochrání vaše vlasy před infekcí.

Jak čistit masážní hřeben doma

Jak vyčistit vlasový hřeben

Pravidelné čištění je důležité pro krásné, silné vlasy, stejně jako vysoce kvalitní šampon a máchání. Prach, částice pokožky, tuku, laku, stylingové výrobky se denně nahromadí na hřebeni. Čistý kartáč - klíč ke zdravému vlasu. Tak jak čistit hřeben doma?

Co vařit na kartáčování

Před pracím hřebenem připravte následující:

 • umyvadlo s teplou vodou;
 • šampon;
 • bavlněné podložky nebo kus sametové tkaniny (je to sametové, protože je měkké a flekaté - pokud do ní vnikne nečistota jen "absorbuje" do tkaniny, vlna je vláknitá, proto pevné částice vymažou povrch štětce na vlasy);
 • kyselina citrónová (pečuje o jakýkoliv materiál, čistí, dezinfikuje, rozpouští nečistoty, zabraňuje vzhledu plísní a plísní, vůně dobře);
 • hydroxid amonný - hydrid amonný (pokud není kyselina citronová);
 • jen alkohol nebo vodka (pokud nikdo z výše uvedených);
 • soda;
 • prádelní mýdlo;
 • ocot 9%;
 • Bylo by dobré mít speciální čisticí kartáček na čištění hřebenů.

Před pracím kartáčem je nutné z něj odstranit prach a zamotané kudrlinky. Chcete-li to provést, použijte párátko, jehlu nebo tenkou rukojeť jiného hřebene a opatrně je odstraňte bez poškrábání povrchu.

Tip: Existují speciální nástroje, které odstraňují vlasy a prach z jakéhokoliv štětce (například odstraňovač čističů na vlasy). Jedná se o rukojeť se svazkem velmi tenkých kovových tyčí se zakřivenými hranami. Mohou být zakoupeny v obchodě, který se specializuje na péči o vlasy, nebo jsou objednávány na čínských internetových stránkách, kde jsou velmi levné.

Jak umýt dřevěný hřeben

Dřevěné hřebeny jsou velmi citlivé na vodu, zejména ne lakované. Příliš mnoho zpracování může vést k nerovnosti, trhliny, které roztrhají vlasy. Dřevo, dlouho namočené ve vodě, bobtná a pak vysušené, poškozující strukturu.

Jak umýt dřevěné hřebeny ze vzácného dřeva, které nejsou chráněny lakem:

 1. odstraňte vlasy a hrubý prach;
 2. Použijte sametovou látku nebo bavlněnou houbu navlhčenou roztokem kyseliny citronové (pol balíček na 1 litr vody), amoniakem (1 tabletu na litr) nebo prostě alkoholem.
 3. přirozeně vysušte bez použití vysoušeče vlasů, horké baterie nebo přímého slunečního záření.

Kyselina citronová je preferovanou volbou, protože amoniak může způsobit ztmavnutí dřeva.

Před čištěním dřevěné hřebenové masáže s pryžovou nebo nylonovou základnou je možno ji ponořit do roztoku kyseliny citrónové, čpavku nebo octa nejdéle 10 minut. Poté, co se výrobek má namočit s ručníkem, vatou nebo sametou, utřete zuby a osušte a položte štětce dolů.

Plastické a nyní populární silikonové a uhlíkové hřebeny jsou spíše nenáročné a mohou být vystaveny dlouhodobému namáčení.

Jak umýt hřeben z plastu:

 1. Nalijte 1 stůl do misky s teplou vodou. l šampon a přidat tabulku. l amoniak;
 2. namočte výrobek na hodinu;
 3. Silné nečistoty je třeba otřít mýdlovou zubní kartou (soda by se neměla používat, protože je to abrazivní látka, která čistí kovové povrchy pouze bez následků);
 4. důkladně opláchněte, aby nezůstal žádný šampon;
 5. k suchu

Teplá voda změkne nečistotu a kyselina zničí bakterie a tuky. Namísto šamponu můžete použít namísto amoniaku - kyselinu citronovou nebo ocot mýdlo.

Tip: Často se tyto plastové hřebeny často používají v boji proti vši. Pro sanitární hřeben po postupu jsou umístěny po dobu 30 minut. v roztoku chloru 10%.

Jak čistit hřeben kovových vlasů? Kovové výrobky se čistí stejným způsobem jako plast, jen namočené ne více než 5 minut. (aby materiál netrpěl alkalickým mýdlem nebo kyselinou). Chcete-li odstranit silné nečistoty a lesk, hřeben je důkladně protkán sodou.

Stojí za to sušení kovových hřebenů současně s vysoušečem vlasů nebo na baterii, aby voda nevyvolávala rez a pleseň.

Naučte se, jak provádět všeobecné čištění v apartmánu před novým rokem.

Nůž je jedním z nejdůležitějších kuchyňských asistentek každé ženy v domácnosti. Jak ostřit kuchyňský nůž, přečtete zde.

Jak čistit masážní hřeben, kartáč z přírodního kartáčového štětce

V případě objemových kartáčů s kovovou nebo plastovou základnou a masážemi je hlavním problémem důkladné čištění a vysoušení vnitřku. Jak umýt kartáč na vlasové kartáčování:

 1. při předběžném odstraňování vlasů nestojí za to, aby se v hnízdě pro štětiny vychytali: hrozí nebezpečí vytažení;
 2. Připravte roztok šamponu (1 tabletu L. na litr vody) nebo mýdlo na praní a čpavek;
 3. ponořte hodinu, pokud je základna plastová, nebo 10 minut, pokud je kovová;
 4. důkladně opláchněte hřeben ve vodě, abyste umyli vnitřek;
 5. k čištění základny můžete vzít zubní kartáček nebo plastový hřeben a hřeben v jednom směru pěny;
 6. Vysušte tryskou studeného vzduchu pomocí vysoušeče vlasů.

Jak čistit masážní hřeben? Výrobky tohoto typu mají obvykle gumovou nebo nylonovou základnu. Namočte je do teplého roztoku šamponu nejvýše 15 minut. Masážní zuby jsou chráněny zaoblenými pogumovanými kuličkami. Nečistěte kartáč příliš silně, abyste je neodstranili.

Po namočení opláchněte masážní kartáč pod tekoucí vodou a vysušte. Pokud zůstane nečistota, odstraňte ji bavlněnou vložkou nebo hadříkem navlhčeným roztokem kyseliny citronové a čpavku. Suchý suchý hřeben by měl být na ručníku se štětinami dolů.

Hřebeny z přírodních štětin (kanec) je třeba umýt pouze jemným neutrálním šamponem. V roztoku (1 litr na litr teplé vody) namočte výrobek po dobu 15 minut, opláchněte a důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

Upozornění: existuje takový život, jak vyčistit vlasový kartáč: měl by být aplikován na štětiny, aby se oholil, pěna, nechal 15 minut a pak opláchněte.

Není snadné umýt kombinované hřebeny, skládající se z přírodních štětin, s vložkami ze dřeva nebo kovu. Takové výrobky jsou příliš drahé: je škoda, že je znehodnotit nevhodným čištěním. Mnoho potíží může dodat návrhářské hřebeny, zdobené kameny nebo kamenem, z exotických materiálů. Univerzální rady, jak čistit hřeben od nečistot v takových případech: namočte 5-10 minut v roztoku kyseliny citrónové nebo octu s mýdlem nebo neutrálním šamponem, opláchněte a opláchněte. Po vysušení otřete štětiny houbou nebo hadříkem navlhčeným amoniakem.

Iontové hřebeny se takto čistí (bez tření), aby nedošlo ke ztrátě antistatických vlastností.

Chcete-li dodržovat denní hygienu, postupujte podle několika jednoduchých pravidel:

 • po každém použití odstraňte zamotané vlasy;
 • nenechte jiné osoby používat osobní hřeben;
 • zorganizujte štětce "koupelového dne" jednou týdně;
 • nenosí hřebeny v kabelce bez krytu;
 • trichologové doporučují každých 3-4 měsíce výměnu výrobků.

Zjistěte, jak účinně vyčistit plynový sporák.

Co dělat, když se dřevo začalo v domě? Odpověď je tady.

Jak si vybrat toaletu, najdete zde: http://o4istote.ru/chistyj-dom/kakoj-unitaz-luchshe-vybrat/.

Takže, jak správně štětnout vlasy:

 • Než si kartáč na vlasy kartáčujete, měli byste odstranit vlasy a hrubý prach ostrým předmětem nebo speciálním zařízením;
 • pro mytí kartáčů připravte šampon nebo mýdlo (rozpouští nečistoty, čistí) a roztok amoniaku, kyseliny citronové nebo octa (pro dezinfekci, odstraňování těžkých nečistot);
 • hřebeny se vyplácejí v závislosti na materiálu: plast je nenáročný na vodu a chemikálie, kov odolává opracování sódy a vyžaduje rychlé sušení, dřevo nemůže být namočeno po dlouhou dobu atd.;
 • Před čištěním hřebenu z plaku ho můžete namočit v teplém roztoku po dobu 5-10 minut (hodina u plastových výrobků), aby se "změkčovala" nečistota;
 • aby se zabránilo tomu, že hřeben vypadá jako "prachová koule" a neslouží jako nosič chorob, je třeba dodržovat pravidla osobní hygieny.

Na první pohled je všechno jednoduché, ale v případě hřebenů kombinovaných z různých materiálů, přírodních kartáčů štětin a návrhářských výrobků může nesprávné čištění zkazit jejich výkonnostní vlastnosti. Jednoduchý příklad: hřeben jalovce ztmavne a exfoliuje dokonce i při krátkém kontaktu s vodou. Proto, abyste se nemuseli mýlit, před praním si prostudujte pokyny, které jsou obvykle umístěny v balíčku na vysoce kvalitní hřeben, přečtěte si fóra nebo si prohlédněte vodní deník:

(Průměrné hodnocení: 4.00 z 5) Načítá se...

Jak čistit kartáč na vlasy od vlasů a nečistot

Pravidelná péče o kadeře je prostě nemyslitelná bez takového zařízení, jako je hřeben, a každý den používáme několik typů: potřebujeme byt pro vyhlazení vlasů, kulatý stylingový kartáč, ten malý vždy leží v kabelce, aby si rychle opravil vlasy - každý má svůj vlastní účel. Čas od času se na hřeben hromadí různé nečistoty z jemných chloupků, prachu, sekretů mazových žláz a zbytků stylingových výrobků, takže je nutné pečlivě sledovat jejich čistotu. Každá moderní žena, která se stará o krásu jejích vlasů, by měla vědět, jak dobře čistit hřeben.

Nejprve je třeba odstranit chloupky ze štětin nebo štětin a toto by mělo být prováděno každý den, například večer před spaním. Navíc jednou za 1 až 2 týdny byste měli důkladně umýt hřeben, nyní můžete v obchodě snadno zakoupit speciální nástroj. Ale můžete použít jednoduché lidové recepty, které vám pomohou doma rychle a bez námahy umístit tento výrobek pro péči o vlasy. Je však třeba vzít v úvahu materiál, z něhož je hřeben vyráběn, stejně jako jeho tvar, protože prostředky pro čištění plastového kartáče nelze použít pro dřevěný hřeben. Zvažme podrobněji, jak čistit hřeben každého typu.

Umístit plastový hřeben

Tento materiál je praktický a praktický s každodenním užíváním, nejsnazší je péče o takový hřeben doma. Musíme se chovat takto:

 • Nejprve musíte odstranit všechny padlé vlasy, pokud jsou zuby uspořádány velmi často, můžete použít jehlu nebo špičku
 • pak připravte speciální směs pro namáčení, rozpusťte trochu šamponu a 1 lžíci v pánvi s teplou vodou. l kapalného amoniaku
 • ponoříme hrnce do nádrže a necháme ji tam 20-30 minut, během které se všechny částice prachu, špíny, mastnoty, stylingových výrobků zaostávají za sebou
 • po uplynutí požadované doby odstraňte hřeben z roztoku a opláchněte ho pod tekoucí vodou

Umyjte a vyčistěte dřevěný hřeben

Takové výrobky vyžadují zvláštní přístup, protože při nesprávné péči může dřevo začít stratifikovat a deformovat. Nepotřebujete umýt dřevěný hřeben pod tekoucí vodou nebo jej udržovat v roztoku mýdla, můžete jej očistit nečistotami následujícím způsobem:

 • Nejprve odstraníme zbývající vlasy ze zubů.
 • pak vezměte malý bavlněný tampón, namočte do alkoholu nebo vodky
 • důkladně utřete tampon se všemi zuby a základnou, dokud se deska a nečistoty zcela nevypnou
 • pokud je to nutné, můžete si vzít další tampon a postup zopakovat

Odstraníme nečistoty z kovového hřebene

Obvykle používáme takovou věc zřídka, ale je nepostradatelná pro vytváření stylového stylingu nebo účesu, když je třeba zvolit tenký pramen nebo zvlnění. Ale takový hřeben také potřebuje pravidelnou péči, může být vyčištěn dvěma způsoby: nejprve namočte do mýdlové vody přidáním amoniaku, jako jsme učinili s plastovým výrobkem a za druhé použijte sódu. Ve druhém případě je nutné provést následující kroky:

 • namočte kovový hřeben s vodou
 • nalijte sódu do šálku
 • vezměte starý kartáček na zuby, namočte jej ve vodě a ponořte ho do misky sody
 • kartáč dobře mezi zuby a kartáč na základnu, aby se odstranila veškerá nečistota
 • opláchněte hřeben pod tekoucí teplou vodou a odstraňte zbytky sody

Jak po prvním, tak i po druhém postupu, musí být dobře vysušený s vysoušečem vlasů nebo kovovým výrobkem, který se otírá ručníkem, v opačném případě se pokryje hrdzavými skvrnami a stane se nevhodným pro další použití při česání vlasů.

Vyčistíme masážní hřeben

Při péči o masážní kartáčky může dojít k menším problémům, protože jejich čištění a mytí je poměrně obtížné. Chováme se takto:

 • odstraníme zbytky zubů zubů, pro pohodlí se můžete vybavit obvyklým plochým hřebenem nebo nějakým ostrým předmětem
 • uděláme speciální složení, a proto naléváme 1 litr vody 2 lžíce. l šampon a 3 polévkové lžíce. ocot (9%), vše se promíchá
 • vložte masážní štětec do výsledného roztoku a nechte jej v něm po dobu 5-7 minut
 • po uplynutí této doby odstraňte kartáč a nechte vyschnout na ručníku

Odstraňte nečistoty z kulatého kartáče

Chcete-li se zbavit nečistot a umyt kulatý hřeben, budete muset vynaložit určité úsilí:

 • Nejprve vezměte velkou jehlu, párátko nebo jiný ostrý předmět a použijte ji k odstranění zbytků vlasů z válečků a zubů kartáčů.
 • ve vhodné nádobě, nalijte teplou vodu a rozpusťte v ní 1 polévková lžíce. l amoniaku a stejného množství peroxidu vodíku
 • namočte kartáč na vlasy v tomto roztoku a počkejte 1 hodinu
 • po tomto období vytáhneme hřeben, pokud se během této doby nepohybuje veškerá nečistota, můžete ji ještě otřít starou kartáčem na zuby
 • umyjte výrobek v teplé vodě a vysušte

Hřebeny potřebují pravidelnou péči, jejich čistota je zárukou zdraví a krásy kudrlin.

Existuje poměrně málo odrůd těchto výrobků: plochý kov nebo plast, dřevěné hřebenatky, masážní nebo kruhové kartáče, s častými a vzácnými zuby, každý vyžaduje zvláštní přístup. Vědět, jak vyčistit hřeben od špíny doma, můžete výrazně prodloužit jeho životnost.

komentáře powered by HyperComments (1 hlasů, hodnocení: 5.00 z 5) Loading...

Čistý hřeben čistíme doma

Pravděpodobně neexistuje žádná taková osoba, v jejíž bydleli jeden nebo více hřebenů neleželo. Tento jednoduchý předmět, snad, je dokonce i spolehliví bakaláři. Pokud jde o ženy, mají zvláštní vztah s hřebeny. Každá dáma dobře zná její typ vlasů a snaží se o ně co nejlépe pečovat.

Mnoho dívek v arzenálu má celou řadu různých zařízení, která jsou určena ke zlepšení vzhledu. Mohou se lišit ve tvaru a velikosti, ale jsou vždy nepostradatelnými společníky spravedlivého sexu.

Jak se často děje s domácími předměty, mají také tendenci se špinit.

Je to kvůli neustálému kontaktu s vlasy - takže se objevuje nálet mazu, vlasů, prachu a mnoho dalších mikročástic nečistot, které náhodně zasáhly povrch předmětu.

Mnoho lidí raději vyhodí starý hřeben, ale často se stává, že spolehlivý asistent má příliš rád srdce. V tomto případě nemáme jinou možnost než vyčistit a dát druhou šanci. Ale nestačí jen položit svůj oblíbený kartáč pod proud vody. Pokud budete chtít dodržovat všechna hygienická pravidla, měl by být kartáč na vlasy co nejdokonalejší.

Kolik lidí je, vlasy se vždycky těšily zvláštní pozornosti. Ale objekty, které jsou nám od dětství vždy známé, vypadaly jako moderní výrobky? První zařízení na česání byla vyrobena z materiálů živočišného původu - byly to rybí kostry a kravské rohy.

Tyto položky však byly spíše vlastnostmi kouzelné ochrany než zařízeními osobní hygieny. Starověci věřili, že produkt péče poskytl hostující ochranu před nemocí a samotný artefakt byl předán z generace na generaci.

Ve středověku byly hřebeny vyrobeny ze stříbra a zlata, zakryté drahocennými minerály a používané zástupci vyšších vrstev společnosti. Dnes je tato jednoduchá adaptace neuvěřitelně světská, ale přesto si zachovala svůj plný význam pro každodenní lidskou činnost.

Hřeben je známý jako jeden z nejdůležitějších prvků každodenní hygieny. Stříháme si vlasy, které se po ránu spaly a osvěžují jejich vzhled uprostřed dne. Před praním nebo před spaním je třeba také postupovat.

Navíc provádí masáž funkce, která ovlivňuje nejen růst vlasů, ale i pohodu člověka. Pro některé lidi je dobré využít hygienu přítele nebo člena rodiny, ale bylo by dobré, aby bylo pravidlem, že pouze jedna osoba může být vlastníkem hřebene.

Faktem je, že keratinózní buňky, kožní mastnota, částice kosmetických prostředků a samozřejmě vlasy hostitele mohou zůstat na zubech. A vzhledem k tomu, že se to všechno hromadí v průběhu času, můžete si představit, co se děje na tomto tématu, pokud se podíváte pod mikroskopem.

A aby odvážně používal někdo jiný, nestačí jen umyt ho pod tekoucí vodou nebo utéct kartáč s ubrouskem - musí být důkladně vyčištěn.

A v tom případě, není lepší mít vždy s sebou vlastní?

Hygiena výrobků pro péči je jedním z rozhodujících faktorů, které ovlivňují stav vašich vlasů.

Moderní kosmetologie samozřejmě tuto otázku také zvažovala. Již vytvořené speciální dezinfekční prostředky, které odstraňují nežádoucí úlomky z hřebenatců. Tato zařízení se však nejčastěji používají v kosmetických salonech a kadeřnických salonech. Nicméně v kosmetických obchodech jistě najdete pár produktů pro čištění hřebenů.

Zde jsou jen zbytečné výdaje absolutně nic, protože můžete vyčistit hřeben od špíny a prachu doma. Jaké znalosti a dovednosti vyžadují od nás čisticí prostředky? Ve skutečnosti to bude vyžadovat minimální úsilí pro tuto jednoduchou záležitost. První věc, kterou věnujeme, je materiál, z něhož je výrobek vyroben, a jeho tvar.

Jak čistit kartáček na vlasy?

Kartáč určený pro česání a masáž, možná jeden z nejpopulárnějších výrobků tohoto typu. Vyznačuje se snadností použití a všestranností, protože takový předmět péče je vystaven kadeřům jakékoliv odrůdy. Často ve večerních hodinách můžete najít skutečné hnízdo chlupů, které vypadaly během dne na kartáč.

Čištění výrobku je poměrně snadné. Pokud jsou zuby kartáče plastické, nejprve odstraňte nahromaděné chloupky a poté je umístěte do speciálně připraveného roztoku po dobu 7-10 minut.

Pro řešení budete potřebovat:

 • 1 litr teplé vody;
 • 3 lžíce jakéhokoli šamponu;
 • 3 lžíce octa.

Po uplynutí stanovené doby odstraňte masážní kartáček ze směsi octa a šamponu, zředěnou teplou vodou a nechte ji uschnout.

Čištění kartáčů

Možná je to nejproblematičtější případ. Jak umýt takovou kartáč na vlasy?

Silné zuby velmi rychle a velmi hluboko znečištěná, ale kvůli hojnosti těžko přístupných míst, mnoho vzdát, ani to nezkoušejte umýt. Nezapomeňte však předčasně zoufat. Chcete-li začít, pokuste se odstranit všechny vlasy. Můžete použít nůžky nebo párátka, a to bude snazší dělat na mokré schetke.Ispolzuyte stejné řešení, které jste připraveni na masážní výrobky, ale být jisti, aby dokonale suché po kulatý kartáč.

Čistíme kovové výrobky

Chcete-li čistit kovové hřebeny, vezměte lžíci sody a vybavte je jednoduchým zubním kartáčem. Vlhký hřeben se snadno čistí sodou, ale můžete také používat alkohol. Pečlivě projděte všechny prvky výrobku, zastavte se odděleně na spodní části zubů, kde se hromadí největší množství nečistot. Nejlepší je vyschnout toto zařízení s vysoušečem vlasů nebo na slunném místě v teplém čase. Kovové výrobky jsou obzvláště náchylné k rezivění, takže krok sušení nepřekračujte.

Jak umýt dřevěný hřeben

Praní dřevěných výrobků není snadné, protože voda má negativní dopad na materiál. Po dlouhém pobytu ve vlhkém prostředí může strom stratifikovat a samotný výrobek bude zcela nepoužitelný.

Ale není vůbec nutné vypláchnout tuto péči přímo ve vodě. Použijte bavlněný tampón navlhčený alkoholem, abyste si utřel svůj dřevěný hřeben. Stejně jako v případě kovového výrobku věnujte pozornost místu v blízkosti zubů. Pokud je hřeben velmi špinavý, můžete se pokusit odstranit nečistoty štětcem na mytí. Někteří řemeslníci používají roztok chloru, prostě umístit hřeben po dobu 20-30 minut. A z hlubokého zápachu chlóru lze odstranit bez problémů, pokud vyčistíte svůj oblíbený hygienický výrobek vonným esenčním olejem.

Takové výrobky jsou pravděpodobně v domě každé dívky. Oni se liší v pohodlí, různé barvy, velikost a forma, a také poměrně levné náklady. Chcete-li vyčistit podobný hřeben doma, odstraňte z něj nahromaděné chlupy.

Objekt nechte 20-25 minut v předem připravené směsi, pro kterou používejte následující složky:

 • lžíce amoniaku;
 • 200 ml vody;
 • 2-3 lžíce šamponu.

Pokud nemůžete odstranit nečistoty z hřebene, zkuste dodatečně třešit plastový výrobek kartáčem na zuby se sodou. Hřebeny s velkými zuby mohou být také snadno vyčištěny, pokud jsou omyty mýdlem a vodou několik kapek peroxidu vodíku. Pokud se ve vašem předmětu péče shromáždí spousta mazu, můžete použít mycí prostředek na mytí nádobí.

Vyčistěte své oblíbené hřebeny doma s osvědčenými recepty a používejte své oblíbené produkty co nejdéle.

Výběrem dokonalý hřeben pro vlasy hřebeny Přehled: charakteristika materiálu a tvaru masky s lopuchu: příprava zdravé a výživné domácí lék na vlasy laminování vlasy doma: udělat vlasy hladké a hebké Druhy hřebeny: vybrat domácí nástroj pro vlasy Masky pro lesk vlasů: jak vařit doma

Jak čistit hřeben doma od vlasů a nečistot

Už jste někdy viděli, jak krásná dívka vytáhne hřeben z tašky a vypadá to, že vypadá jako ptačí hnízdo kvůli tomu, že se její vlasy zaplétaly do ní? Vrstva plátu pokrývající hřeben není potěšením, protože hygienu v tomto případě lze zapomenout. Abyste se necítili v nepříjemné situaci, měli byste se naučit vyčistit hřeben doma.

Odstraňování prachu a šupin

Ačkoli výrobci tvrdí, že výrobky jsou pokryty zvláštním složením, které odpuzuje kontaminaci, s časem se na povrch objeví nálet. Když používáte hřeben denně, získávají se částice mrtvé pokožky, zbytky stylingových výrobků, sekrety mazových žláz. Do lepivé směsi se přidává prach, takže pravidelné čištění se stává nepostradatelným stavem. Abychom tento úkol zvládli, je třeba provést změnu vlastností příslušenství.

Masážní kartáče

Kadeřnické nástroje, které masírují pokožku hlavy, je obtížné nastavit kvůli tvaru. Ale jsou často vyrobeny z plastu, což nevyžaduje složité postupy. Po odstranění zamotaných chloupků vyberte příslušnou metodu:

 • Chcete-li odstranit těžkou nečistotu, je třeba štětku ponořit do horké vody (1 l). Přidejte veškerý prací prostředek, šampon nebo kapalinu, nechte příslušné příslušenství 30 minut a opláchněte tekoucí vodou. Pokud je výsledek uspokojivý, postup opakujte a doplňte směsí amoniaku a peroxidu vodíku (vždy 15 ml) nebo octa (20 ml). Účinnost kompozice je dostatečná po dobu 60 minut.
 • Jak vyčistit masážní hřeben s malými akumulacemi plaku? Pro odstranění nečistot použijte vysavač. Jeho zbytky lze snadno vyčistit bavlněným tamponem, který by měl být aplikován zubní pasta - spolu s udržováním hygieny, dostanete příjemnou vůni.

Podobné metody jsou vhodné pro konvenční hřeben, takže je na palubě.

Kartáče s gumovou základnou a kovovými zuby jsou věcí minulosti, protože poškozují pokožku hlavy. Ale pokud dáváte přednost obvyklý model, na otázku, jak se čistí hřeben, nezpůsobí obtíže: namáčení projít bez následků, pokud ji vysušit proudem studeného vzduchu ze sušičky, namočeným hadříkem.

Z kovu

Kovový hřeben může být uspořádán stejně jako kartáč. V případě malého znečištění však nebude nutné ho ponořit do vody, protože budete potřebovat čisticí prášek Biolan nebo běžnou sódu. Aplikujte výrobek na zubní kartáček, projděte na povrch a umyjte zbytky tekoucí vody - nebude tam žádná stopa nepříjemné hmoty.

Z dřeva

Předměty z horského popela, břízy nebo borůvky prosím s přirozeností, takže se doporučují i ​​profesionály.

Materiál je však charakterizován velkolepostí a není možné umývat "dárek lesa" pod proudem vody: je to plné delaminace.

Jak vyčistit dřevěný hřeben, aby nedošlo k deformaci? Chcete-li se zbavit plaku, vezměte si tampon z vaty, namočte do alkoholu nebo vodky a otřete povrch.

Tato metoda pomůže odstranit špínu, ale pokud je velmi špinavá, zůstane mezi zuby. V takovém případě použijte zápalku, předtím ji předtáhněte bavlnou. Pro časté hřebenatky nasadíme párátko, jehož tenký hrot pronikne do malých mezer. Tato metoda vám umožní dát vaši oblíbenou věc!

Přírodní štětina

Vysoká cena příslušenství z přírodních štětin je kompenzována trvanlivostí, ale použití bude dlouhé pouze opatrně. Jak umýt hřeben? Chcete-li tento problém vyřešit, napište nádobu o objemu 1 litr vody, přidejte 30 ml šamponu a pěnu kapaliny. Nechte štětiny namočit po dobu 15 minut a všechny zbývající nečistoty je možné odstranit měkkým hadříkem. Struktura vil se netrpí, pokud zvolíte neagresivní prostředky.

Frekvence postupů závisí na intenzitě používání, protože některé doplňky jsou vyžadovány denně a při vytváření složitého stylingu se uchýlíte pouze k ostatním.

Masáž nebo pravidelný hřeben by měl být čištěn každých 7 dní a v jiných případech se mezera zvyšuje na 2 týdny.

Jak odstranit vlasy z povrchu

Dávejte pozor na čistotu kadeřnických nástrojů, nezapomeňte odstranit vlasy: použití bude příjemnější a hromadění nečistot se zpomalí. Ale někdy se zdá, že tvar příslušenství je nepohodlný a otázka, jak kartáč štětcem způsobuje zmatek.

Chcete-li přinést správnou formu přístroje určeného k masáži pokožky hlavy, budete muset vyzbrojit zápas a vyzvednout zamotané vlasy. Pokud je příliš mnoho, vezměte rovný hřeben, umístěte kolmo na zuby kartáče a začněte otáčet. Aby nedošlo k poškození věcí, nepoužívejte časté česání a pečlivě jedete, jinak vyhoďte součásti. Zvedněte zamotanou hmotu, vyjměte ji rukama a postup opakujte podle potřeby.

Metoda musí být použita s opatrností, pokud jsou zuby vyrobeny ze dřeva, protože je lze snadno poškodit. Jak čistit kartáč na vlasy od kartáče na vlasy? Vyndejte je jehlou nebo pinzetou, pokud je to nutné, řezte zamotanou hmotu nůžkami - bude mnohem jednodušší ji odstranit.

Zvláště jemná péče vyžaduje příslušenství z přírodního vlasu. Odstraňte všechen přebytek, uspějete s prsty, ale potřebujete jednat opatrně, jinak vytahujete štětiny. Ohýbání a lámání se také nedoporučuje, proto je třeba tyto vlasové kartáče vyčistit po každém vyčesávání, aby se problém nestal hybností. Na povrchu můžete chodit s kartáčem na zuby a odstranění zamotaných chloupků bude jednodušší.

Důležité nuance

Údržba čistoty nezpůsobí problémy, pokud zvážíte následující pravidla:

 • odstraňte chloupky ihned po použití hřebene;
 • takže vůně čpavku nebo ocet po namáčení vás neruší, přidávejte do vody několik kapek svého oblíbeného éterického oleje;
 • pravidelně měnit kadeřnické nářadí, jinak hromadí nehty, které jsou nepostřehnutelné.

Při zohlednění nuance nedovolíte znečištění a nebudete si myslet, jak umýt své oblíbené příslušenství.

Dezinfekční funkce

Pokud jste zaznamenali pedikulózu, budou muset být ošetřeny hřebeny a kartáče, aby nedošlo k reinfekci. Jak umýt hřeben, aby byl bezpečný? Následující metody vám pomohou:

 • Zacházejte s přípravkem, který byl používán k boji proti parazitům. Obvykle jsou drogy dodávány s pokyny, kde jsou určena pravidla použití.
 • Pokud je materiál odolný vůči agresivním účinkům, nakažte infikovanou věc na několik minut.
 • Alkohol je užitečný nejen v případě, kdy se zeptáte, jak vyčistit hřeben od špíny. Po důkladném stírání zubů odstraní vši a šupiny a úkol bude také prováděn vodkou nebo pánským kolínským koutem.
 • Směs mýdla a pracího prostředku rozpuštěného v horké vodě eliminuje parazity a eliminuje kontaminaci.

Pochybuji o účinnosti metod a říkáte si, že nits může přežít, kolik je moje? V takovém případě vyměňte kartáč nebo hřeben, obdržíte bezpečnostní záruku.

Díky těmto metodám můžete příslušenství udržovat v čistém stavu tím, že rychle odstraníte nečistoty. Akumulace prachu smíchaného s kožním mazu vytváří podmínky pro růst bakterií. Výsledkem je, že vaše prameny po promytí ztrácejí svou čerstvost a zvyšuje se riziko vzniku kožních onemocnění. Včas, abyste podnikli kroky, ušetříte se před problémy!

Výběr správného čisticího prostředku

Každý druh hřebenu vyžaduje každodenní čištění vlasů, které se mezi zuby zamotá. Ve špičce - za den. V této věci mohou pomoci různé pomůcky: zápalky, zuby, jehly, špičatý konec hřebenu nebo jiné špičaté předměty.

Je třeba umýt hřebeny každý týden nebo jednou za dva týdny mýdlovou vodou. To nezůstane na povrchu produktů mazových žláz hlavy, prachu a nečistot, což zase neumožňuje růst mikrobů a bakterií.

Čistič hraje důležitou roli při správné péči o hřebeny, hřebeny a kartáče. Rozhodujícím faktorem je typ materiálů, které byly použity při výrobě kadeřnického příslušenství. Mezi hlavní kategorie patří: dřevo, železo, plast.

Kromě toho tvar štětce ovlivňuje složitost procesu čištění. Není snadné umýt prostý hřeben a pro umytí kulatého hřebene nebo masážního kartáčku je nutné znát recepty, které zároveň odstraní znečištění, ale nezhorší vlastnosti ošetřovaných předmětů. Následující popis podrobně popisuje pravidla čištění pro každý typ a tvar nástrojů.

Hřebeny z různých materiálů

Čištění dřevěných hřebenů. Dřevo podle svých vlastností zcela náladový materiál. Vlhkost je pro ni škodlivá. V žádném případě nesmí být namočeny roztoky, nepoužívat chemikálie a umyjte dřevěné výrobky pod tekoucí vodou. Z těchto akcí ztrácejí svůj tvar, zvětšují a dokonce mohou odlupovat.

Chcete-li vyřešit problém, jak vyčistit dřevěný hřeben, musíte velmi pečlivě vybrat čisticí prostředek. Hřebenatky potřebují mokré zpracování. Za tímto účelem je bavlněná vložka navlhčena alkoholem nebo tekutým peroxidem vodíku. Každý zub je třením na úplné zmizení plaku a nečistot. Na konci postupu utřete hřeben suchým hadříkem nebo hadříkem a nechte ho vysušit pro další použití.

Pravidla pro mytí plastových hřebenů. Pohodlí a praktičnost plastových hřebenů jsou považovány za jejich nesporné výhody. A možnosti čištění tohoto druhu materiálu jsou dostatečně známé:

 • Metoda číslo 1. Po přípravných opatřeních by měl být hřeben namočen v roztoku mýdla. Objem vodního roztoku by měl být dostatečný k úplnému zakrytí přístroje. Jedna lžíce šamponu a čpavku se přidává do teplé vody. Půl hodiny strávené v roztoku zlikvidujte výrobek z špinavých látek. Je-li to nutné, je možno očistit zvláště neatraktivní místa starým zubním kartáčem. Další - opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Metoda číslo 2. Moderní průmyslové antiseptiky na bázi isopropylalkoholu, dusičnanu sodného a chloridu amonného působí nejen na nečistoty, ale i na mikroby, viry a houby. Alternativou k takovýmto antiseptikům může být domácí recept na vodný roztok: pro sklenici octa jsou tři sklenice horké vody. Dvacet minut strávených v této kompozici bude docela dost pro dezinfekci. Po namočení opláchněte čistou vodou.
 • Metoda číslo 3. Mastná nečistota a usazeniny bahna dokonale odstraňují holicí pěnu. Na hřeben se nanese malá pěnová koule, úhledně rozložená po povrchu. Po půlhodinové změkčování štětcem protřepat a opláchnout pod teplou vodou.

Čištění kovových hřebenů. Kovové předměty se obvykle nepoužívají v každodenní péči, ale vytváření večerních účesů nebo stylového stylingu nebude bez kovových hřebenů. Doporučuje se vyčistit sódy z pečení. Zbytečná zubní kartáčka musí být střídavě ponořena do vody, poté do sody. Suchá kaše odstraňuje veškeré nečistoty na hřebenu a pak se odmyje teplou vodou.

Je důležité okamžitě vysušit předmět, aby nedošlo k rezení.

Masážní hřeben a jeho čištění. Masážní hřebeny jsou velmi čisté. Obtíž je, že vlasy jsou zamotané a nahromaděny v blízkosti základny zubů kartáče. Odstranit je z tohoto místa je velmi problematické. Chcete-li tento úkol zvládnout, může se jednat o obyčejný plochý hřeben, který vyčesává nahromaděné vlasy.

Když jste zjistili, jak čistit hřeben masáže od vlasů, můžete pokračovat v praní jiných nečistot pomocí speciálního řešení. Komponenty jsou jednoduché: 1 litr vody při pokojové teplotě, 2 velké lžičky šamponu, 3 velké lžičky 9% octa. Namočte štětec asi 5-7 minut. Po umytí utírejte ubrouskem a nechte vyschnout na ručník a položte zuby dolů.

Odstranění nečistot z kulatého hřebene. Chcete-li zjistit, jak vyčistit kulatý hřeben, pro základnu musíte mít tvarové prvky. Vlasy na kulatém povrchu, když se česání navíjí na zuby a válcový povrch válečku. Můžete se je zbavit jen tehdy, pokud máte ostré předměty ve formě párátka, jehlic atd.

Připravený hřeben by měl být namočen v roztoku. Receptura je následující: 1 polévková lžíce šamponu, peroxidu vodíku a amoniaku se přidává do teplé vody a pečlivě je kombinuje. O hodinu později se hřeben čistí zubním kartáčem a poté se opláchne a vysuší.

Obsahuje kartáčování s přírodními štětinami. Pokud hřeben obsahuje přírodní štětiny, vyžaduje týdenní mytí v mýdlovém roztoku šamponu a vody. Péče je jako mytí přírodních vlasů. Nepoužívejte alkohol a látky na něm založené.

Velmi často jsou hřebeny s hromadou přírodních vláken doplněny speciálními kartáči pro čištění. Ale pokud taková není, doma můžete použít párátko nebo zubní kartáček.

K sušení těchto typů štětců položte s umístěním štětin nahoru. Tato pozice uloží pilotku z deformace.

Užitečná doporučení

Aby byl nástroj na péči o vlasy vždy v provozním stavu, je důležité vzít na vědomí některé jednoduché tipy:

 • Bezprostředně po vyčesávání musíte odstranit vypadnuté vlasy. V takovém případě nebude příležitost pro vznik špinavých úspor.
 • Nástroj je vyčištěn před česnutím čistých vlasů, ale ne špinavý.
 • Několik kapek aromatického oleje přidaného do roztoku octa usnadňuje čištění štětce a zabíjí specifickou vůni.
 • Masáž a kulaté hřebeny musí být nahrazeny novými s určitou frekvencí. Na vnitřní straně gumové podložky se mohou nahromadit plísňové houby, které nejsou viditelné pouhým okem, ale jsou v přímém kontaktu s pokožkou hlavy a vlasů.
 • Hřebeny, které jsou kontraindikovány ve vodních procedurách, by měly být očistěny od znečištění prachem.
 • Po dokončení postupů s vodou a mokrým postupem musí být veškerý prací stroj důkladně vysušen. Můžete použít suché ubrousky nebo papírové utěrky, sušit vysoušeč vlasů nebo vyčistit s ručníkem.
 • Pokud zjistíte potíže v podobě pedikulózy, musí být všechny nástroje ošetřeny dezinfekčními prostředky. Nejprve ponořte do roztoku chloru nebo peroxidu vodíku po dobu 30-45 minut a důkladně opláchněte šamponem a čistou vodou.

Při zjišťování podrobností procesu, jak vyčistit hřeben, nezanedbávejte tyto akce. Je lepší pravidelně čistit. Kromě toho jednoduché nalévání ve vroucí vodě není schopno vyčistit tuky, lupy a nečistoty. Dokáže dokonce zkazit váš oblíbený produkt péče o vlasy tavením plastových částí.

Čistý hřeben dodatečně šetří vlasy z mastného lesku a různých bakterií. Čerstvost, krása a zdraví vlasů budou pro vaše úsilí hodnou odměnou.

Další hodný článek: Jak vypít ponožky z vlny.

Dřevěné

Dřevěné hřebeny jsou jedním z nejlepších produktů pro péči o vlasy. Tento štětec je ceněn, protože může absorbovat tuk a kožní mazu a rozšiřovat ho po celé vlasy během česání.

Čištění takového hřebene provádí dva účely - odstraňování nečistot a úpravu materiálu. Tento hřeben potřebuje zvláštní péči.

Jak čistit dřevěný hřeben:

 1. Nejlepší je použít olej, který doporučuje výrobce. Chcete-li čistit hřeben od vlasů a nečistot, stejně jako mazu, můžete si koupit kokos nebo olivový olej. Perfektně umývají všechny hřebíčky. Kromě toho je dezinfikován. Po aplikaci těchto olejů se obnoví i vlasy, protože tyto látky se doporučují používat k obnově lesku a růstu. Jak vyčistit: aplikujte olej na čistou bavlněnou látku, utřete ho dřevem a projděte materiál skrz každý hřebíček.
 2. Mnozí nechtějí vynaložit větší úsilí, a proto se vymyjí vodou z nájezdu. Po tomto postupu vyčistěte hřeben otřete suchým bavlněným hadříkem. Nebo úplně ponořte hřeben do vody. Místo toho jej umyjte měkkým kartáčkem s malým množstvím tekutiny.

Dřevěné hřebeny pohodlně hřebeny, zvláště pokud jsou dlouhé vlasy. Ale musí se jim řádně starat.

 1. Vždy se ujistěte, že hřeben není příliš vlhký. Nepoužívejte ji okamžitě po šamponování, použijte jiný hřeben nebo počkejte, dokud vlasy nezmizí.
 2. Nikdy nečistěte dřevěný hřeben s pracím prostředkem nebo jinými agresivními kapalinami. Jsou velmi citlivé a mohou se kvůli těmto látkám kvůli těmto látkám stát a křehčit.
 3. Nikdy nečistěte příliš velkou kapalinou. Je lepší trochu navlhčit suchou látku.
 4. Nikdy nevkládejte do vody, protože dřevo se rychle napouští.
 5. Pokud používáte sprej nebo lak, odstraňte všechny chloupky a umyjte výrobek. Jinak tyto prostředky mohou jíst dřevo a trvale zničit hřeben.
 6. Uchovávejte takové příslušenství na místě, které není horké ani mokré. V koupelně, například, nemůže zůstat.
 7. Ošetřete olej častěji. Živí dřevo a zabraňuje jeho vysychání.

Správný způsob, jak štětcem vlasů hřebeny a péče, bude mít vliv nejen na kvalitu dřeva, ale i na vlasy.

Pokud je lemování dřevěné a zuby jsou plastové, můžete gumovou část vyjmout a tyto hřebeny umyt v rozložené podobě.

Plastové

Mnoho lidí ani nemyslí, jak vyčistit hřeben doma. Věří, že stačí odstranit vlasy.

Aby vlasy byly lepší, je třeba se starat nejen o ni, je také důležité vědět, jak vyčistit hřeben od plaku.

Olej, prach, špína a zbytky produktů pro péči o vlasy se hromadí na zubech, což časem vede k nepříjemnému zápachu, plísním a akumulaci obrovského počtu patogenních mikroorganismů, což škodí vlasům, protože při příštím použití příslušenství se budou pohybovat na kůži hlavy. To může vést k infekčním chorobám pokožky hlavy, lupů, vypadávání vlasů a dalším problémům.

Jak vyčistit plastový hřeben na vlasy - správná metoda:

 1. Šampon, stará zubní kartáčka, esenciální olej z čajovníku se používají jako čisticí prostředky. Budete také potřebovat ručník, párátko, teplou vodu a malý kontejner.
 2. Nejprve odstraňte vlasy a prach. Pak používáme bavlněnou tkaninu a procházíme mezi zuby, abychom odstranili kožní mazu.
 3. Špinavý hřeben vložte do kontejneru. Nalijte teplou vodu. Nepoužívejte horkou nebo varnou kapalinu - hořte.
 4. Nalijte šampon, důkladně promíchejte a nechte příslušné příslušenství 20 - 30 minut.
 5. Potom si vezmeme starou zubní kartáček a vyčistíme nečistoty, myjeme příslušenství ve vodě ze všech stran. Čistíme každý hřebíček.
 6. K čištění pájecího hřebenu je zapotřebí, pokud je obtížné získat zubní kartáček na špínu.
 7. Na konci mytí čistou vodou. Poté je nutné zpracovat stroužky oleje z čajovníku. Dobře se dezinfikuje a dobře voní. Přidejte několik kapek oleje do vody a položte příslušné příslušenství. Znovu zmyjte zuby štětcem a ručník osušte.

Po vycpání a dezinfekci nechte hřeben na čerstvém vzduchu uschnout.

Příslušenství je připraveno k použití, vychutná si příjemnou vůni a čistotu.

Kovové

Kovové hřebeny mají obvykle malé zuby, takže nejsou tak snadné vyčistit od nečistot.

Špinavé příslušenství může obsahovat bakterie nebo nečistoty, které způsobují, že vlasy vypadají matně a nezdravě.

Je obzvláště důležité vědět, jak čisté kovové hřebeny, pokud jste je použili k odstranění vši nebo nití.

 1. Nejprve odstraňte vlasy.
 2. Naplňte mísu horkou vodou. Teplota by měla činit 60-90 stupňů.
 3. Přidejte několik kapiček tekutého mýdla a poté 1 polévková lžíce. l ústní voda, bělidlo nebo bílý ocet.
 4. Smrkněte kousky trochu na dně misky, abyste vyčistili všechny uvízlé nečistoty.
 5. Hřeben nechte v roztoku po dobu 15-60 minut.
 6. Potom zmyjte zuby starým zubním kartáčem, postupně odstraňte všechny nečistoty a vyčistěte všechny zuby.
 7. Opláchněte čistou vodou a položte na čistý ručník.

Po vysušení můžete bezpečně vyčesat vlasy hřebenem a nemusíte se obávat infekce hlavy.

Přírodní štětiny

Jak umýt hřebeny s přírodními nečistotami? Aby bylo možné poprvé účtovat, je nutné nejen použít různé kosmetiky, ale i čistý hřeben.

Špinavé příslušenství vede k tomu, že vlasy přestanou svítit, i když jste je právě vyprali. Navíc elektrizují.

Jak čistit masážní hřeben s přírodními štětinami:

 1. Nejprve je třeba odstranit zbývající vlasy. Jak vyčistit kartáč na vlasy od kartáče na vlasy: je to třeba udělat rukama nebo dřevěným hřebenem, ten bude rychlejší a pohodlnější.
 2. Nebojte se vlhčit přírodní štětiny. Tuto masáž lze umýt pomocí takových čisticích prostředků: mýdlo, bezbarvý šampon, tekuté mýdlo.
 3. Potom vyčistěte kartáč na vlasy od špíny ve vodě s několika kapkami čajového oleje.
 4. Nakonec osušte hadříkem a položte na ručník, aby se usušil. Mnozí doporučují, aby se štětiny daly dolů, ale to by se nemělo dělat. Vylény mohou být poškozené, rozbité a hřeben tenký. Lepší je zuby.

Jak vidíte, není nic složitého. Stačí stačit pár minut týdně, aby se hřeben umyl od přírodních štětin od nečistot a mazu.

Hřebeny z různých materiálů

Hřebeny z různých materiálů se čistí různými způsoby. Musíte zvolit způsob péče, který je vhodný v konkrétním případě. To eliminuje možnost, že drahý nástroj se stanou nepoužitelnými.

Strom

Hřeben ze dřeva je často doporučován profesionály. To je považováno za jeden z nejvíce prospěšné v péči o vlasy. To je z velké části způsobeno ekologickým přístupem k materiálu. Nicméně, v péči je docela rozmarný. Zvláště není možné dřevěné zařízení v tekutině umístit po dlouhou dobu. Pokud vynecháte toto jednoduché doporučení, může být výrobek deformován.

Alkohol nebo jakýkoliv roztok obsahující alkohol, například kolínská voda nebo vodka, je vhodný k čištění domů. V tomto nástroji je nutné navlhčit vatu a vyčistit hřeben. V důsledku toho bude možné zbavit se tuků, malých částeček nečistot a prachu. Pokud je to nutné, opakujte postup několikrát, pokud je hřeben velmi špinavý.

Plastové

Plastový hřeben se snadno čistí. Materiál je snadno přístupný téměř ke každé úpravě (u levných plastů není dovoleno vystavení horkým teplotám, ale silnice může snadno odolat). Odstraňte chlupy, které jsou mezi zuby přilepené, pomocí párátka.

Dezinfekce hřebenu probíhá roztokem, ve kterém se smísí šampon (30 ml), amoniak (30 ml) a teplá voda. V kontejneru je třeba umístit hřeben a nalijte roztok po dobu 20-25 minut. Tentokrát, aby se zbytky použitých vlasových produktů, tukové usazeniny, prach odlupoval. Teď už potřebujete umýt hřeben nebo "masírovat" pod tekoucí vodou.

Soda pomůže vypořádat se se závažnějším znečištěním. Musíte si vzít starou zubní kartáček a musíte na ni aplikovat sódu. Nyní je třeba pečlivě vyčistit špinavé plochy. Závěrem je třeba dezinfikovat plastový výrobek na vlasy. To pomůže řešení bělení (10%). Mělo by hrát hřeben po dobu 30-35 minut. Na závěr se dobře umyje pod tekoucí vodou.

Je to důležité! Můžete použít téměř jakýkoli druh čisticího prostředku, jako je pěna na holení, zubní pastu, mýdlo, šampon.

Kov

Kovové kartáče jsou poměrně vzácné. Jsou považovány za tvrdé, takže existuje šance na zranění pokožky hlavy. Pokud však budete řídit jednoduchými pravidly používání, nebudou to žádné problémy. Při čištění je také třeba dodržovat bezpečnostní opatření. Zejména se nedoporučuje namočit kovový hřeben v žádné kapalině. Závěrem je třeba hřeben dobře vysušit a zabránit vzniku koroze.

Přírodní štětiny

Přírodní štětinové vlasové doplňky vyžadují zvláštní péči. Postup čištění by měl být jemný a jemný, aby nedošlo k náhodnému poškození výrobku. Pro čištění takového hřebenu je vhodný šampon, který se čistí hřebenem pomocí zubního kartáčku. Mimochodem, pro čištění a pravidelnou péči o masážní hřeben si můžete zakoupit speciální štětec, který je charakteristický dlouhým zdřímnutím. Tím bude proces čištění rychlejší a snazší.

Pozor! Pokud vyčistíte správně, můžete si užít hřeben nebo "masáže" s přírodními štětinami, protože je určen pro neomezenou životnost. Mimochodem, cena takového produktu je poměrně vysoká, takže je třeba jednat opatrně.

Metody čištění výrobků různých tvarů

Metody čištění výrobků různých tvarů jsou téměř stejné. Obvykle není obtížné vyčistit hřeben s ohledem pouze na materiál, ze kterého je nástroj vyroben. Kulaté, masážní hřebeny a kartáčové kartáče mají však některé detaily čištění, které byste měli vědět.

Kolo

Není vždy snadné čistit kulatý hřeben jen kvůli jeho tvaru. Výrobek obvykle hromadí velké množství nečistot a prachu, což komplikuje také úklid. Chcete-li se zbavit všech nahromaděných nečistot, můžete použít párátko.

Pro odstranění částic mazu nebo lupů se doporučuje používat složení amoniaku, peroxidu vodíku a šamponu. Všechny složky jsou odebírány ve stejných množstvích a smíchány. V takovém řešení je nutné ponechat okřídlený hřeben (pokud to umožňuje materiál, ze kterého je vyroben) po dobu 50-60 minut. Po uplynutí této doby musíte roztok vypláchnout mýdlem a výrobek vypláchnout pod vodou.

Pokud dojde k vážnému znečištění, můžete použít starou řasenku. Neboj se, potřebuješ štětec. S jeho pomocí se můžete zbavit nejmenších chloupků, tuků a jiných nečistot.

Masáž

S masážním hřebenem pro odstranění kontaminace pomůže plochý hřeben. S jeho pomocí je třeba odstranit chloupky a jiné nečistoty, které se snadno dostanou.

Nyní musíte připravit řešení pro dezinfekci. Vytváří se tím, že tyto součásti míchá:

 • 20 ml šamponu;
 • 900-1000 ml vody (měl by být teplý);
 • 30 ml octa (9%).

Produkt musí být uchováván v roztoku po dobu 5-7 minut. Poté je třeba ji vysušit. Bude čistá bez jakýchkoli stop plaku.

Kartáče štětců

Kartáčové štětce obvykle rychle hromadí vlasy a špínu, ale zbavit se nečistot doma není snadné. Můžete použít párátko pro získání maximálního množství odpadků.

Poté je třeba připravit speciální čisticí roztok, který obsahuje alkohol, tekuté mýdlo a peroxid vodíku. Všechny složky jsou odebírány ve stejném množství a míchány v litru teplé vody. Hřeben by měl být namočený ve výsledném nástroji po dobu 50-60 minut. Suší produkt pouze.

Užitečné tipy

Užitečné tipy pomohou dále udržovat atraktivní vzhled výrobku a snadno provádět hygienické postupy. Postupujte podle těchto doporučení:

 1. Denně odstraňte nahromaděné vlasy z hřebene. To zabraňuje vážné kontaminaci.
 2. Každý týden omyjte výrobek mycím prostředkem, který je vybrán v závislosti na materiálu a tvaru hřebene.
 3. Pečlivě udržujte čistý dřevěný hřeben. Nezapomeňte, že produkt nelze umýt. Doma můžete použít pouze suché čištění, aby nedošlo k delaminaci a deformaci produktu.
 4. Před čištěním čistých vlasů očistěte hřeben. Tím se eliminuje kontaminace kadeří s částicemi kosmetiky, prachu.
 5. Přidejte několik kapiček svého oblíbeného esenciálního oleje do roztoku detergentů s octem. To pomůže zbavit se hořkého zápachu nástroje, stejně jako dělat hřeben příjemně voní.
 6. Pečlivě osušte hřeben po umytí, aby nedošlo k hromadění vlhkosti. Nadměrná vlhkost může dokonce vést k plísním.

Životní hackování! Je snadnější odstranit chloupky z hřebene, pokud je nejprve namočíte vodou.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých doporučení, hřeben bude vždy čistý a bude příjemné jej používat. Všechny výše uvedené metody zahrnují použití jednoduchých nástrojů, které má pravděpodobně každý dům. Ve stejnou dobu tráví spoustu času nebo úsilí k odstranění znečištění, které nepotřebuje. Nezapomeňte, že pravidelná a správná péče je příležitostí, jak se zbavit potřeby vážného čištění, stejně jako šance maximalizovat životnost hřebene.

Alkohol a vlasový šampon - efektivní přístup k řešení problému

Čištění hřebenu od nečistot, péče o jeho čistotu a hygienickou bezpečnost pro uživatele je znalost nezbytná pro každou dívku.

Typ čištění a odstranění nečistot z příslušenství je určen materiálem, z něhož byl výrobek vyroben. Jako takové může být některý z následujících základních materiálů:

Kombinace určitého typu vyžaduje dodržování příslušných pravidel péče o ni. Porušení těchto kánonů vede k rychlému zhoršení věcí ak potřebě nákladů na získání nového příslušenství.

Bez ohledu na materiál, z něhož byla tato věc vyrobena pro vlasy, je třeba nejprve odstranit naprosto všechny vlasy - a to jak dlouhé, tak velmi malé, sotva viditelné. Abyste to dosáhli, je nejlepší vzít velkou misku a do ní nalijte horkou vodu. Pak se do nádobí přidá vlasový šampon a okamžitě - čpavek.

Hřeben je spuštěn do nádrže a ponechán na něm dvacet minut. Taková délka pobytu v misce je vysvětlena skutečností, že je to jediný způsob, jak se zbavit všech nahromaděných nečistot. Účinné látky, které tvoří roztok, se zbavují nejrůznějších druhů nečistot: laku a mastnoty, prachu atd.

Chcete-li tuto věc vyčistit doma, můžete pomocí kapalného amoniaku ponořit do bavlněného tampónu, který se pak otírá hřebenem. Mechanismus působení metody: alkohol rozpouští tuk a špína se usazuje na bavlněnou podložku.

Jak dosáhnout dokonalého čistého hřebenu z různých materiálů?

Pokud po prvním čištění hřebenu nebylo možné dosáhnout dokonalé čistoty, pak se musíte uchýlit k opakování tohoto postupu. U kovových a plastových kartáčů je čistění doma přesně stejné. Po úplném odstranění plaku a dalších nečistot by měl být hřeben důkladně vysušen. Pokud tomu tak není, povrch předmětu se může zhoršit kvůli korozi.

Jak čistit masážní hřeben a jiné druhy příslušenství?

Často existuje taková situace, že hřeben je sledován, stará se a provádí všechny doporučené kroky. Problém však zůstává konstantní: nečistota nikdy zcela nezmizí. V tomto případě byste měli dosáhnout ideálních výsledků doma, měli byste používat starý kartáč na zuby a sódu na pečení.

Tento čistící nástroj a nástroj mohou zcela odstranit veškeré nečistoty. Bude odstraněn i při velkém množství usazených nečistot.

Musíte být připraveni na takovou situaci, že musíte použít hřeben k čištění vlasů před všemi. V tomto případě je dalším krokem povinná dezinfekce.

Za tímto účelem se do misky vlije peroxid vodíku, který lze také nahradit 2-3 čpavkami roztoku chloru. Pro dokonalou dezinfekci doma prostě nechte předmět v připravené kapalině po dobu nejméně pěti minut. Poté je třeba propláchnout hřeben pod proudem teplé tekoucí vody.

Následující pravidlo čištění doma je spojeno s uvedením do provozu kartáčování kartáčů patřících do kategorie "kartáč". Zde budeme muset čelit zvláštním obtížím.

Důvodem jejich výskytu je, že v objektech této skupiny dochází k největší akumulaci nečistot a jiných nežádoucích složek. Neobtěžujte se s problémy a snažte se umyt věci: stačí si vzít zubní páčku nebo jehlu a pečlivě a pomalu odstraňovat chlupy a veškeré nahromaděné nečistoty z hřebene.

Přineste výsledky do dokonalosti pomocí pánve s vodou a malého množství mýdla, alkoholu a peroxidu vodíku přidaného k tomu. Vliv řešení bude velmi účinný, pokud štětec, který klesne v této kompozici, zůstane v něm alespoň po dobu jedné hodiny. Poté můžete velmi snadno, rychle a jednoduše odstranit poslední zbytky nečistot.

Jak čistit hřeben během několika vteřin?

Umyjte kartáč mnohem jednodušší, pokud každý den odstraníte z něj všechny přilepené vlasy. Týdenní mytí předmětu se nejlépe provádí běžným zubním kartáčem a mýdlovým roztokem.

Pokud se jedná o uvedení kartáče ze dřeva, je nutné provést extrémně suché čištění. Při mokrém a mokrém způsobu čištění začne hřeben deformovat. Chcete-li kartáč vyčistit z chloupků, musíte jej správně otřít hadříkem navlhčeným alkoholem.

Jak čistit kulatý hřeben?

Je to poněkud obtížnější se vyrovnat s tímto typem produktu než s jeho protějšky tradičních forem. V tomto případě je ideální volbou zubní kartáček. Místo toho si můžete vzít nepoužívaný kartáč na maskaru.

Před použitím na nové účely by měl být důkladně omyt v teplé vodě. Pomocí kartáče můžete odstranit všechny vlasy uložené v hřebenu, stejně jako tuky apod. Měkké štětiny pomáhají eliminovat prachové částice, což je také přijatelné pro řešení problému čištění masážního hřebene.

Pravidelná péče o vlasy začíná čistým kartáčem.

Kefky a kartáče, správně a ideálně vyčištěné, jsou silnou zbraní v boji za péči a krásu pro inteligentní a stylovou ženu. Volba metody čištění tohoto příslušenství musí být zvážena a zvážena. Ideální čistota těchto předmětů umožní v dokonalém stavu udržovat dobře upravené a zdravé vlasy.

Čistý dům, čisté doplňky a doplňky, dobře upravená a stylová hosteska - harmonie, kroky, které jsou pro každou ženu jednoduché a přístupné.

Aby naše vlasy vypadaly čistě, dobře upravené a česané, všichni používáme jednu nebo další kartáčky na vlasy. Život moderního člověka je těžké si představit bez tohoto jednoduchého zařízení. A jakmile udělal primitivní člověk bez něj? Ovšem pouze hřeben se může časem kontaminovat: tukem, prachem se hromadí a vlasy uvíznou. Není to jen příjemné použít špinavý hřeben, ale je také neuspořádané, protože takové zařízení v špinavé formě bude dokonce čisté, čerstvě vyprané vlasy špinavé. Proto musíme všichni vědět, jak vyčistit hřeben od plaku. Udělejte to velmi snadné. Specifičnost čisticího hřebene závisí na materiálu, ze kterého je vyroben.

Jak čistit dřevěný hřeben?

I když se doporučuje vybrat hřebeny z dřeva, ale při jejich čištění se můžete setkat s některými obtížemi. Je zakázáno uchovávat je po dlouhou dobu ve velkém množství vody, protože to může vést k delaminaci stromu. Ale nenechte se vrhnout dřevěným hřebenem, jakmile se znečišťuje, protože existuje způsob, jak ho vyčistit. Chcete-li to provést, vezměte si bavlněný tampón, navlhčete ho vodkou (nebo alkoholem) a otřete je hřebenem. Pod vlivem alkoholu se tukový tuk rozpustí a díky vatové bavlněnému prachu a prachu. A to je všechno - teď je váš dřevěný hřeben čištěn. Pokud se celá nečistota po první době nepohne, je třeba postup opakovat.

Jak čistit plastový hřeben?

Péče o plast je nejjednodušší. Nejprve je třeba odstranit z hřebenu všechny vlasy, které se na něj přidaly (to může být provedeno s párátkem, zápěstím nebo jiným ostrým předmětem). Pak do ní nalijte malou mísu s teplou vodou a do ní přidáme trochu šamponů (stačí 30 ml). Profesionální kadeřníci doporučují přidat ke směsi vody a šamponu a amoniaku, přičemž je ve stejném množství jako šampon (v našem případě je to 30 ml). 30 ml je asi 1,5 lžíce. Ačkoli jsou různé lžíce - 15 ml fit v některých, 18-20 ml v jiných. Podle ruských norem je objemová kapacita lžíce 18 ml. Je nutné, aby byl hřeben z umělé hmoty spuštěn do připraveného roztoku po dobu 20 minut. Během této doby, pod vlivem šamponu a alkoholu z hřebenu spadne tuk, špína, zbytky vlasového odpadu nebo zbytkového laku a váš hřeben bude čistý. Na konci procesu namáčení by měl být hřeben opláchnut v čisté vodě (nejlépe tekoucí vodou).

Pokud po čištění nebyly odstraněny všechny nečistoty, je třeba provést následující kroky. Vezměte pravidelný kartáček na zuby (pravděpodobně máte nějaký starý), dejte na něj trochu pečení a protřete jej na hřeben. Pokud byl hřeben používán ke zkombinování vší, měl by být také dezinfikován, kromě mytí, namočit v 10% bělícím roztoku po dobu 30 minut a pak ho opláchnout pod tekoucí vodou.

Jak čistit kovový hřeben?

Pro čištění kovového hřebene můžete použít stejný způsob, jak je popsán výše, zahrnující použití šamponu a alkoholu. Nicméně, poté, co byl hřeben promyt - musí být okamžitě důkladně vysušen. K tomu můžete využít vysoušeč vlasů. Pokud nejsou vysušeny, mohou se na povrchu kovového hřebene vytvářet zbytky hrdla, z nichž není snadné se zbavit. S největší pravděpodobností, že takový poškozený hřeben, prostě musíte vyhazovat.

Můžete použít jinou, velmi účinnou metodu čištění. Zde potřebujeme sodu a starou zubní kartáček. Potřebujete navlhčit kartáč s vodou a namočit ho do sody a poté co nejdůkladněji třít kovový hřeben, zejména prostor mezi zuby, kde se hromadí velké množství nečistot. Po dokončení postupu je třeba hřeben umývat v čisté vodě a vysušit.

Obecně se při čištění kovového hřebene používají stejné metody, jako při čištění dřevěného hřebene. Ale jediný rozdíl je v tom, že kovový hřeben by měl být důkladně vysušen po procedurách.

Jak čistit kulatý hřeben?

Čištění takových hřebenů je obtížné, protože během používání hromadí velké množství nečistot, prachu a vlasů. Abyste je vyčistili od vlasů, použijte špáradlo. Když všechny vlasy z kartáče odstranit, teprve potom pokračujte přímo k praní. Připravte v malé pánvi roztok teplé mýdlové vody, kapalného amoniaku (vezměte jej v malém množství, například 1 polévkovou lžíci) a peroxid vodíku. V připravené směsi se hřeben spustí po dobu 60 minut. Po vyprázdnění špíny můžete hřeben opláchnout v čisté vodě a uschnout.

Jak čistit masážní hřeben?

Takové hřebeny nejsou pro čištění příliš vhodné. Nejprve musíte odstranit zbytky vlasů, které se na něm nahromadily. To se provádí pomocí plochého hřebene. Dále se masážní kartáč spustí do misky s předem připraveným roztokem, který se skládá z teplé vody (1 litr), šamponu (2 polévkové lžíce) a 9% octa (3 polévkové lžíce). V této směsi musíte držet masážní kartáček po dobu 5 minut. Po ukončení procedury nechte hřeben přirozeně vyschnout.

Teď víte, jak vyčistit nějaký hřeben, a sotva s tím budete mít potíže, protože vše je docela snadné. Také nezapomeňte, že hřebeny nemohou být věčné a z hygienických důvodů je doporučeno měnit je po roce použití.

Pro Více Informací O Suché Vlasy