logo

Jak si vybrat barvu vlasů na tvář a oči zdarma

Chcete-li obrázek změnit, mnoho uchvátí vlasy na zbarvení. Aby bylo dosaženo dobrých výsledků, je třeba vzít v úvahu rysy vzhledu a postavy ženy.

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak určit vhodný rozsah barev, který úspěšně doplní váš obrázek, pomůže zvýraznit silné stránky a skrýt nevýhody.

Jak vybrat správnou barvu vlasů

Abyste se nemuseli mýlit výběrem tónu barviva na vlasy, musíte tuto otázku pečlivě přistupovat. Důležité jsou následující doporučení:

 1. Stíny očí, kůže a vlasů se musí shodovat. Je lepší vybrat barvy 1-2 odstíny tmavší nebo lehčí než přirozené.
 2. Při výběru barvy zhodnoťte stav pokožky. Velmi tmavé nebo světle tóny zdůrazňují nedokonalosti.
 3. Chcete-li přesněji určit barevné schéma, použijte barvy mapy.
 4. Před aplikací trvalého přípravku vyzkoušejte zbarvené šampony / balzámy požadovaného tónu. Dávají dočasný výsledek. V případě potřeby můžete rychle vrátit originální tón vlasů.

Chcete-li zvolit správnou barevnou schéma, můžete použít jednu nebo několik metod. Oblíbené metody:

 • podle typu barvy;
 • k očím;
 • na tón pleti, tvar tváře;
 • pomocí testu;
 • prostřednictvím zdrojů online.

Podle vzhledu barev

Správně zvolit barvu vlasů pomůže určit typ barvy vzhledu. Když je detekován, jsou také zohledněny odstíny očí a pokožky. Chcete-li určit vhodný tón pro barvení, použijte tabulku:

Od velmi lehké až po velmi tmavé

Černá, hnědá, modrá, šedá

Tmavý, lehký popel

 • černá;
 • Brown;
 • popel.

Světlo (zelené nebo modré)

Od světla až po hnědou barvu

 • zlatá
 • světle hnědá;
 • zázvor temně.

Jasné, chladné barvy

Světlo (šedá, modrá, matice)

 • světle hnědá;
 • pšenice;
 • blond

Zlatý, olivový, bronzový

Hnědé, oranžové (možné a jasné barvy očí)

 • mléčná čokoláda;
 • měděné odstíny;
 • tmavě blondýna;
 • kaštan
 • černá.

Barva očí

Výběr barvy vlasů lze provést podle odstínu očí. Doporučujeme dodržovat následující doporučení:

 • Ženy s tmavými očima (černé, hnědé) a tmavá kůže, opálení, odstíny od tmavě hnědé až po černé. Světlá kůže by měla vybrat čokoládu, červenou, měď. Pokud mají oči světle hnědou barvu, měli byste použít zlatou nebo oranžovou barvu.
 • Majitelé zelených očí vhodné červeno-červené palety (zlaté, ohnivé). Je-li obtížné rozhodnout o takových pokusech, doporučuje se zvolit variantu stupnice kaštanu. Tmavě blond se dobře spojuje s bažinovými očima.
 • Chcete-li vyzvednout barvu na modré oči, je třeba vzít v úvahu jejich odstín. Asy barvy jsou vhodné pro studené barvy. Pokud mají modré oči lískové náplasti, nejlepší volba by byla karamelová, červená, zlatá. Nasycená barva kombinovaná s lehkými kaštanovými prameny.

Pro plné dívky

Vhodná varianta barvení pro dívky s plnou postavou a tváří - stín co nejblíže k přírodnímu. Chcete-li odklonit pozornost od nedostatků, doporučujeme použít různé techniky: zvýraznění, ombr, barvení. Kombinace několika tónů bude zdůrazňovat živost barvy, vizuálně bude tvář štíhlá.

Tlusté ženy by neměly přijímat příliš tmavé nebo světlé barvy.

Jak si vybrat online

Pomoc při změně vzhledu může testovat barvu vlasů online. Princip fungování zdrojů je založen na jediném algoritmu:

 1. Nahrajte fotografii dopředu. Obrázek by měl být jasný.
 2. Na fotografii je třeba zadat obrysy úst a očí (někdy celá tvář).
 3. Poté musíte zvolit účes a barvení z navrhovaných možností.
 4. Uložit možnost uložit do počítače.

Tato funkce nabízí velké množství webů. Seznam oblíbených zdrojů podle recenzí uživatelů:

 1. Vlasy (doména.su). Místo v ruštině pomůže zvolit si účes a barvení žen a mužů zdarma. Chcete-li zahájit test, musíte nahrát fotografii, která jasně zobrazuje všechny funkce tváře, nebo pořídit snímek pomocí webové kamery. Dalším krokem je instalace ukazatelů na okrajích rtů, očí. Pak označte obrysy obličeje. Po této proceduře se zobrazí možnosti pro vhodné účesy. V této fázi můžete zvolit tón pramenů (tlačítko vpravo). Chcete-li uložit svůj oblíbený výsledek, klikněte na tlačítko "Autorizace" a projděte navrhované kroky.
 2. Makeoveridea (doména.com). Mezinárodní web s možností volby jazyka. Prostřednictvím zdroje je možné zvolit online barvu. Funkce služby je velká základna účesů, možnost volby make-upu, vyzkoušejte si příslušenství. Výsledek je uložen v počítači. Chcete-li pracovat s prostředkem, musíte z počítače stáhnout z počítače počítač s jasnou fotografií a na požadovaných místech nastavit ukazatele. Pak můžete vybrat účes a tón pramenů pomocí nabídky v levé části okna. Chcete-li uložit svou oblíbenou možnost, klikněte na "výsledek stahování".
 3. Instyle (doména.com). Místo je v angličtině, pomůže zkusit účes hollywoodských hvězd. Zdroj zahrnuje použití standardního algoritmu. Chcete-li začít, musíte klepnutím na červené tlačítko Start, který jste vytvořili, nahrajete fotografii - Procházet. Umístěním obrazu do středu obrazovky se propojí Zoom. Budete muset použít tlačítko Další pro přechod na každý další krok editace. Chcete-li vybrat barvivo, musíte zvolit svou oblíbenou možnost z nabídky Změnit barvu vlasů. Chcete-li výsledek uložit, klikněte na Uložit převaděč.

Jak si vybrat barvu vlasů barvy

Chcete-li vybrat správnou barvu, musíte zvážit přirozené barvy vlasů. Je třeba dodržovat následující pokyny:

 • Rudé hlavy Pro takové vlasy jsou vhodné tóny z palety gaštanu, čokolády a popela. Odborníci považují za relevantní a červené odstíny. Nepoužívejte blond, protože barva způsobí žlutost. Ze stejného důvodu nebudou odstíny blond a pšenice. Černý nesmí být kombinován s tónem pleti, který je charakteristický pro rusovlasé lidi.
 • Blondýnka Majitelé této barvy mohou vyzvednout barvu z popel, karamelu, kaštanu, čokolády gama. Při použití blond se může zobrazit žlutá. Chcete-li se zbavit nežádoucího účinku, doporučujeme aplikovat stříbrné, fialové balzámy. Při výběru černé barvy je třeba vzít v úvahu, že je třeba tónovat kořeny dvakrát měsíčně.
 • Dark. Brunetům doporučujeme vybrat si z tmavé kaštanové, čokoládové palety. Chcete-li získat oříškovou barvu, budete potřebovat zjasnit, což často vede k poškození vlasů. Z tohoto důvodu se nedoporučuje zbarvení v světle zlaté, blond.
 • Světlo. Blondýnky, kteří chtějí změnit svůj vzhled, vhodný karamel, červený, popel, med, zlatý, světle hnědý gama. Mléčná čokoláda, studená platina vypadá dobře.
 • Šedá. Pokud žena chce její vlasy vypadat přirozeně, doporučuje se vybrat variantu, která je 1-2 tóny světlejší než přirozená. Barvy vína nebo světle medu vám pomohou nabídnout nový vzhled. Nedoporučuje se používat suchý, béžový.

Jakou barvu chcete barvit vlasy

Abyste předešli zklamání z důvodu nesprávné barvy vlasů, je nejlepší vědět předem, co je pro vás to pravé. Tento článek pomůže porozumět vzhledu typů barev a udělat správnou volbu.

Jak zvolit vzhled barev

Oči, kůže, vlasy s přirozenou barvou - hlavní faktory ovlivňující definici barvy a odstínu vlasů pro barvení. Všichni představitelé kavkazského závodu jsou podmíněně rozděleni do několika typů barev. V současné době se klasifikátor běžně používá: jaro, léto, podzim, zima. Každý typ je přirozenou kombinací přírody.

Zvažte je podrobněji:

Jaro

Na jasné obloze svítí slunce, zeleně a květiny. Tsvetotyp "jaro" udržuje tyto zábavné teplé barvy

Oči: modrasté, nazelenalé, lesklé, vždy jasné. Často jsou smíšené tóny, například šedožluté.

Kůže: lehká, tenká - zlatá, slonovinová, bronzová, měkká meruňka nebo broskve. Snadno se vyskytuje červená, dobře náchylná k spálení.

Vlasy: se zlatým nebo nažloutlým leskem - blond, sláma, med, světle hnědá, kaštan.

Velmi jemný, měkký, sladký, ale mírně chladný a omezený typ vzhledu - je velmi častý. Letní odstíny jsou tlumené, kouřové, nudné, nenápadné, jemné.

Oči: šedá, ocelová, modrošedá, studená zelená, oříšková.

Kůže: lehký, studený odstín s modrou - světle mléčnou, růžovou. Sluní se špatně, pokud se spálí, pak chladivě béžová.

Vlasy: od světlé světlé až tmavě hnědé s odbarveným odstínem. Někdy existuje neurčitá barva myši s časem, kdy se takový tón může změnit.

Podzim

"Redhead zvíře" - to je obraz, který okamžitě přijde na mysl, když si pamatujete tento typ.

Jedná se o hlubokou barvu mědi, která je prvním znakem vzhledu podzimní barvy. Barvy podzimu shromáždily celou paletu oblohy a stromy této sezóny - cihla, červená, žlutá, hořčice, lilek, modravě zelená; odstíny jsou teplé, hluboké.

Oči: tmavé, světlé, se zlatou šumivou šedou, modrou, hnědou, jantarovou, hnědou, rákosovou.

Kůže: zlatý tón, zpravidla bez zákalu, s pihami - transparentní bílá, broskvová, růžová, béžová. Pod slunečním zářením zpravidla hoří.

Vlasy: od mědi po kaštan - červené, načervenalé, zlaté odstíny.

Barvy podzimu shromáždily celou paletu oblohy a stromy této sezóny - cihla, červená, žlutá, hořčice, lilek, modravě zelená; odstíny jsou teplé, hluboké

Spectacular, jasný, vášnivý - typ femme fatale. Často mají husté tmavé vlasy, hladkou pleť kontrastního stínu.

Zimní tóny jsou pouze chladné, ledové, mrazivé, kontrastní - bílé, černé, tmavě modré, stříbrné, šarlatové, fuchsie.

Oči: hnědá, šedá, modrá, zelená. Často se vrhá studeným modrým leskem. Jsou neobvykle tmavé, téměř černé.

Kůže: bledý porcelán, alabastr, světle olivový, modrý nádech.

Vlasy: od středně hnědé až po modro-černé, ale jsou platinově bílé. Vždy s nádechem studeného popela.

Takže máme dva hlavní směry: teplý - jaro a podzim a studená - léto a zima. Stíny mohou být buď teplé (zlaté) nebo studené (popevné), kvůli přítomnosti nebo nepřítomnosti zlatého pigmentu ve vlasech a pokožce.

Spectacular, jasný, vášnivý - typ femme fatale

Jak zjistit typ barvy

To se děje ve dvou fázích:

 • Nejprve se ukáže převládající podtón v přirozených barvách pokožky: teplá nebo studená;
 • Poté se určí, které odstíny jsou kombinovány s vaší individuální barvou: jasně zbarvené nebo slabě vyjádřené.

Když se podíváte na svou kůži, je těžké s jistotou říci, jaký podtón to má. Ale existuje jeden jednoduchý test, který vám může pomoci.

Test barev

Podmínky:

 • Připravte 2 kusy látky, růžové, ale v různých odstínech, jako je losos a fuchsie, potřebujete dostatečně velké zrcadlo;
 • Pokus se provádí v denním tlumeném osvětlení, musíte sedět před světlem;
 • Tvář - žádný make-up, vlasy odstraněny zpět, barvené vlasy zakryté za sebou;
 • Oděv - neutrální barvy, lepší světlo.

Chování:

 • Pokud máte pochybnosti o výsledku, experimentujte znovu s jinými barvami. Uložením kusů látky střídavě na ramena pozorujeme, jaký stín, teplý nebo chladný, je v souladu s tváří. Když se barva tkaniny shoduje s typem, pokožka vypadá svěžeji a v očích se objevuje lesk. Naopak, jestliže zvolená barva je nevhodná, obličej vypadá unavený, oči jsou matné. Během testování se podívejte na obličej, nikoli na látku. Budete překvapeni transformacemi, které proběhnou: obličej se stane zajímavým a jasným, pak unavený, jako byste nespal celý den. Nenechte se odradit, pokud nepůjde okamžitě zjistit svůj odstín. Někteří lidé mají výrazný druh barvy, což je pochopitelné bez testování. Typ barev druhých není odborníkům okamžitě jasný.
 • Pokud máte pochybnosti o výsledku, experimentujte s jinými barvami. Používejte červenou látku tentokrát, například oranžovou a šarlatovou. Opakujte postup s odstíny modré a zelené, takže pokud jsou v teplých odstínech, pak je vaše barva typ jarní nebo podzimní. Pokud je studená - pak, buď v létě, nebo v zimě.
 • Nyní je čas zkontrolovat, zda tvář a pokožka vnímá kontrasty, nebo můžete být považováni za jemný typ, pro který jsou určeny světlé a průhledné tóny.

Výsledek testu:

 • teplá a jemná - pružina;
 • teplé a intenzivní - podzim;
 • chladné a jemné - léto;
 • chladné a intenzivní - zimní.
Různé barevné typy vzhledu

Jakou barvu chcete barvit na základě získaných informací

Když jsme se rozhodli pro typ barvy, není těžké vybrat barvu vlasů:

 • Na jaře: Lehké a měkké odstíny zlata jsou harmonické, od santalového dřeva až po medově zbarvené. Pokud dáváte přednost tmavší, pak je lehká kaštan, karamel a ořech dobrou volbou. Černá se nedoporučuje, vytváří příliš ostrá kontrast s bledým obličejem a poskytuje bolestivý vzhled.
 • Na léto: Studené odstíny dokonale padnou: popel-blond, popel-hnědý, jasan blond. Změna vlastní barvy o více než 1 - 2 tóny nepovede k dobrému výsledku.
 • Pro pád: Červená a měděná ve všech projektech přináší harmonii, v některých případech můžete dokonce přemýšlet o ohnivé červené. Studené tóny, jako je popel nebo černí, se vůbec nemíchají. Na tomto pozadí vypadá kůže bolestně.
 • Na zimu: vypadá velkolepě ostrý tón a má studený modravý lesk. Více barvy poskytne barevné barvy s načervenalým odstínem. Odstíny červené se nedoporučují.

Chladné odstíny jsou ideální pro léto

Obsahuje výběr barev

Po určení barvy je nyní hlavní věcí vybrat správnou barvu, jinak to není to, co je určeno. Abyste si nevšimli, je třeba si vzpomenout na vlastnosti barev.

Existuje několik obecných pravidel, která pomáhají:

 • Lepší volba pro dívky s veselými vlasy je lehčí tón a pro tmavovlasé je tmavší ve vztahu k sobě;
 • Pro lakování šedých vlasů je vhodné použít tón tmavší než přirozený;
 • Chcete-li odstranit špinavý odstín omylem, použije se další mikron:
  • neutralizace šedivého odstínu - oranžová nebo žlutá;
  • nažloutlá fialová;
  • oranžová - modrá;
  • červená - zelená;
 • Může být zelený nádech, pokud je blond přebarven na hnědou barvu;
 • Červenkavý odstín je zneutralizován, když je zafarbený v chladném tónu.

Typicky výrobci dávají své názvy barvám, ale existuje všeobecné univerzální číslování. Je to číslo, které poskytuje důležité informace o barvě, ale ne zajímavé a chytlavé jméno.

8 hlavních linek:

 • 0 - přírodní;
 • 1 - popel;
 • 2 - matná;
 • 3 - zlato;
 • 4 - červená;
 • 5 - mahagon;
 • 6 - fialová;
 • 7 - červenohnědá.

Výběr barvy vlasů online podle fotografie

Abyste si byli jisti, že vyberete správnou barvu, můžete vyzkoušet příslušné paruky před barvením. Nebo se ještě pohodlněji podívejte do virtuálního kosmetického salonu a vyberte si barvu vlasů online.
S pomocí webů, které poskytují takovou službu, můžete vidět sami sebe v řadě nových obrázků, experimentovat s barvou a tvarem.

Níže jsou odkazy na několik stránek, které mají virtuální salony krásy nebo účesy a barvy:

Jak používat službu

 • Udělejte snímek. Fotografování je provedeno tak, aby tvář byla otevřená a funkce obličeje jsou jasně viditelné. Fotografie je pořízena v plné tváři, vysoce kvalitní;
 • Vyberte web. Nyní existuje mnoho stránek, které mají programy pro výběr účesů a barev vlasů. Vyberte si nejvhodnější a srozumitelnější;
 • Postupujte podle pokynů. Ve většině případů mají stránky, které mají virtuální salon krásy, podrobné pokyny. Postup je následující: určuje podlahu, nahrává fotografii, nastavuje ukazovátka na rty a žáky. Po zpracování budete schopni zhodnotit typy účesů a barvy;
 • Uložit. Po výběru vhodné možnosti je možné výsledek uložit nebo vytisknout.

Nyní, když máte potřebné informace pro výběr barvy vlasů, všechno by mělo být perfektní!

Jak zvolit správnou barvu barviva vlasů

Kateřina Fadeeva

Profesionální, ale snadné a jednoduché o kráse, módě, umění, cestování a dokonce i autách!

Správně zvolená barva vlasového barviva je skutečnou alternativou k prostředkům proti stárnutí. Kompetentní, přizpůsobený vašemu typu barvy, pomáhá obnovovat kůži, zdůrazňovat odstín očí a tvář vypadá mladší a atraktivnější.

V tomto materiálu vám řekneme o jemnosti výběru ideální barvy barviv pro vlasy.

Výběr barvy podle typu barvy

Tsvetotip - kombinace barvy očí, kůže a přirozené barvy vlasů. Všichni barevníci rozlišují čtyři barevné typy: dva studené - zimní a letní a dva teplé - jaro a podzim.

Definujeme náš typ barvy a vybereme ideální odstín pro barvení.

Tito jsou zelené oči nebo šedivá blondýnka se slušnou kůží, jako je Scarlett Johanssonová, Amanda Seyfriedová.

Oči: šedá, zelená, modrá

Kůže: lehký chladný odstín

Přírodní vlasy: světlá blond, světle hnědá s popelem

Vhodné barvy: studené blond a svěží hnědé, stejně jako jasné barvy, které zdůrazňují bledost pokožky - například čokoládu

Tabu: černé, teplé tóny - med, zlato, červená, měď, bronz

Obvykle se jedná o tmavé brunety s krásnou nebo tmavou kůží, jako jsou Gina Lollobrigida, Elizabeth Taylor, Kim Kardashian, Aishwarya Rai.

Oči: hnědá, modrá, zelená

Kůže: velmi bledá nebo velmi tmavá

Přírodní vlasy: hnědé, modročerné, jiné tmavé odstíny

Vhodná barva: ultra a modrá černá, teplé barvy - čokoláda, espresso, kakao

Tabu: všechny odstíny blond (kromě platiny)

Tito jsou většinou šedivé blondýnky nebo hnědovlasé ženy, jako je Lily-Rose Depp nebo Fergie.

Oči: světle zelená, šedá

Přírodní vlasy: medově blond, světle hnědé teplé odstíny, světle hnědé

Vhodné odstíny pro barvení: přírodní světlé odstíny - cappuccino, přírodní blond, pšenice a také jasné barvy - jantar, karamel nebo měď

Taboo: všechny tmavé syté barvy

Nejčastěji jsou brunetkami s hnědými očima nebo hnědými vlasy, jako jsou Julianne Moore a Ekaterina Vulichenko.

Oči: zelené nebo hnědé

Kůže: tmavá nebo bílá, často s pihami

Přírodní vlasy: červené nebo hnědé

Vhodné barvy pro barvení: zlatá měď, karamel, jantar a tmavě hnědá, čokoláda a espresso

Tabu: odstíny modrým pigmentem - například popelem nebo modro-černým.

Odborná rada: jak nedělat chybu při výběru barviva na barvu podle typu barvy

Profesionální hacking odhaluje Irinu Egorovu, profesionální barevnou a stylistku, kreativní partner Kérastase:

 1. Správně určte původní základnu přirozené barvy a zohledněte přítomnost šedých vlasů - ovlivňuje jak původní barvu, tak trvanlivost opotřebení barev.
 2. Vezměte v úvahu vaše zvyky na make-up: jestliže každý den nosíte rtěnku s měděným odstínem a hodí se vám, odstín barvy s měděnými tóny bude s největší pravděpodobností úspěšný.
 3. S věkem se vzdávejte červených a zářivých měděných odstínů: mohou zvýraznit kupperózu a jiné kožní nedokonalosti, které se v průběhu let objevují.
 4. Pokud chcete jasnou barvu, začněte barvením malých pramenů.
 5. Nezapomeňte na oblečení: abyste nezměnili celý šatník po zásadní změně barvy vlasů, získávejte příslušenství vhodných odstínů: šátek, brož nebo pás.

Otázka dne: co hledat při výběru barvy?

První věc, kterou si vzpomínáte, že si vezmete láhev barvy, je... čísla. Mohou existovat dva nebo více a každá má svou vlastní hodnotu podle mezinárodní stupnice přirozených tónů. Odpovídající dekódování "barevného kódu" pomůže určit požadované a nežádoucí odstíny v složení barviva.

První číslice od 1 do 10 je označení primární barvy laku:

 1. Černá;
 2. Tmavě černý kaštan;
 3. Tmavý kaštan;
 4. Kaštan;
 5. Lehký kaštan;
 6. Tmavě blond;
 7. Blonde;
 8. Světlá blond;
 9. Blonde;
 10. Světlá blondýna.

Druhá číslice od 0 do 8 hovoří o odstínu:

Užitečné tipy při výběru barviva na vlasy

Při výběru různých barev vlasů existují jemnosti, které někdy pozná pouze profesionální stylisté.

Naučili jsme se tajemství z první ruky - od špičkových moskevských stylistů.

Jak si vybrat barvivo pro přirozené vlasy

Rozhodnuto o barvení? Doporučujeme vám, abyste si při výběru dokonalé barvy vlasů poslechli odborníky:

 1. Pokud poprvé natáčíte, začněte zbarvením jednotlivých pramenů nebo zvýrazněním. To vám pomůže zvyknout si na nový odstín a zvyknout kudrlinky na barvení.
 2. Při zbarvování v tónu nebo s mírným přírůstkem odstínů zvolte barvy s nečpavkovou strukturou. Taková barviva jsou také vhodná, pokud si zvolíte stín. Po několika týdnech to bude jen vyčistit.
 3. Majitelé dlouhých vlasů by měli být nejprve natíráni po celé délce kadeřnictví a teprve pak jezdit na kořeny. Krátké prameny mohou být zpracovány najednou, pohybující se od kořenů až po špičky

Jak vybrat barvivo pro barvené vlasy

Před barvením již natřených vlasů doporučujeme věnovat pozornost následujícím tipům:

 1. Pokud jsou vlasy barveny přírodními barvivy (například henna nebo basma), je možné použít neočekávané účinky při použití umělých prostředků. Nejlepším řešením je pokračovat v malování s produkty přírodního původu nebo počkat, až dojde k poklesu barvy, a teprve následovat malování profesionálními prostředky.
 2. Při rozjasnění tmavých odstínů by měly být barveny v několika fázích, střídavé barvení s léčbou. To umožní dosáhnout požadovaného výsledku a minimalizovat trauma vlasů.
 3. Nemělo by být aplikováno na velmi světlé odstíny na vlasy, které již byly barvené na blond, aby nedošlo k vážnému poškození jejich struktury.
 4. Chcete-li zabránit žlutým odstínům při barvení blond, věnujte pozornost barvám obsahujícím pečující složky v kompozici - oleje, bílkoviny a keratin. Pomáhají vyhlazovat vlasové váhy, čímž se stávají nepropustnými pro životní prostředí - prach, mastnotu a nečistoty, které nakonec zbarví velkolepou barvu na špinavou žlutou barvu.

Jak si vybrat barvu pro šedé vlasy

Před barvením šedé vlasy je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Pokud jsou šedé vlasy poloviny objemu a méně, měli byste věnovat pozornost barvám 7. úrovně a tmavší. Pokud jsou šedé vlasy více než polovina, udělají se barvy se symboly 7-9. Pokud je téměř celá hlava pokryta šedými vlasy, barvivo může mít odstín od 1 do 8. Jen velmi tmavé a jasné barvy nebudou fungovat.
 2. Tenké a měkké šedé vlasy mohou být barveny jemnými barvivy bez amoniaku, pro smíšené kadeře je lék vhodný pro 1-2 tóny lehčí než se očekávalo. Ale s tvrdými a tlustými šedými vlasy je pravý opak: jsou těžší barvit než ostatní, takže barva by měla být intenzivnější a jasnější. Chcete-li například získat světlou blond barvu, budete muset použít tmavě hnědou barvu.

Top 3 profesionální barvy vlasů

Barvení je choulostivý proces, který by měl být důvěryhodný pouze barviváři. Pokud to není možné, při výběru barvy byste měli věnovat pozornost profesionálním produktům. Dlouhou dobu trvají na vlasu, obsahují pečující součásti, které jsou užitečné pro barevné kadeře, a riziko nečekaného stínu při jejich použití je prakticky omezeno na nulu.

Pro vás jsme sestavili profesionální barvu.

Barvení vlasů: technologie a přizpůsobení barev

Barvení vlasů je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak změnit obraz. Můžete si zvolit radikálně odlišnou barvu, zesvětlit několik pramenů nebo zvýšit expresivitu přirozeného stínu. V závislosti na cílech, které sledujete, je třeba pečlivě přistupovat k výběru požadovaného odstínu barviva, aby bylo dosaženo optimálního výsledku.

Typy zbarvení vlasů

V závislosti na použití konkrétní barvicí techniky můžete dosáhnout různých výsledků účesu. Existují tyto možnosti barvení:

• Tradiční - dává vlasy jeden odstín od kořene k špičce.

• Zvýraznění - dávám některým pramenům světlejší odstín. Každý pramen je malován odděleně a zabalen do fólie. Pásky mohou mít různou tloušťku, což umožňuje získat zvláštní efekt. V závislosti na typu a struktuře vlasů můžete provádět zvýraznění na opletení, zvýraznění kloboukem, ocasem nebo vlasy.

• Barvení - použití barviv různých odstínů na jednotlivé prameny vlasů. Je důležité, aby si majitel zvolil barvy, které harmonicky navzájem odpovídají a přirozené barvy.

Varianty zvýraznění se mohou lišit. Na pramenech se táhnou od tmavých kořenů po jasné konce, používají se odstíny barvy různých úrovní. Tato technika se nazývá brondirovanie nebo shatush. Rozjasnění špiček na krátkých účesích, vyrobených technikou balajazhu, vypadá působivě. Takové postupy se provádějí v kabině zkušeného barevce. Předpokládá se, že vysoce kvalitní provádění technologií nevyžaduje značné finanční náklady a je prováděno s minimálními prostředky. Pokud struktura vlasů neumožňuje provádět některou z výše uvedených možností barvení, průvodce vás určitě varuje, aby nedošlo k poškození kadeří.

Obličej bronzování Ombre je také populární, když zvýraznění pramenů se provádí od středu jejich růstu až po špičky, což vám umožňuje nechat kořeny tmavší.

Podtyp tohoto typu zvýraznění je "sombre" technika, když rozdíl mezi odstíny je stěží znatelný.

Jak aplikovat barvu

1. Před barvením několik dní by neměly být aplikovány na masku na vlasy, protože obalují vlasy zvláštním složením, které mohou ovlivnit stupeň proniknutí nátěru.

2. Bezprostředně před barvením vlasů byste se měli vyvarovat postupu mytí: uvolněný tuk zachrání pokožku hlavy před vlivem oxidačního činidla.

3. Před aplikací nátěru musí být vlasy suché, jinak se barva zředí a odstín nedosáhne požadované intenzity.

4. Při aplikaci barvy je pokožka podél čáry vlasů často barevná. Abyste tomu předešli, měli byste nejprve aplikovat tukový krém, který po odstranění procedury pomocí bavlněného tampónu.

5. Před barvením šedivých vlasů vlasy opláchněte balzámem, osušte je a teprve potom aplikujte barvivo.

6. Aby se barva vlasů snadněji rozdělila, rozdělte vlasy na prameny a aplikujte kompozici rovnoměrně a rychle.

7. Po nanesení barvícího prostředku byste měli vlasy hřeben hřebenem s jemnými zuby.

8. Při barvení vrásčitých kořenů se barva nanáší nejdříve na kořeny a po 20 minutách se nanáší na vlasy po celé délce.

9. Při provádění procedury musí být ruce chráněny rukavicemi.

10. Při mytí barviva postupně navlhčete vlasy, pěníte zbývající barvu a vypláchněte. Pak důkladně umyjte hlavu šamponem a naneste balzám.

Stupeň odolnosti barviv na vlasy

• Dočasné (úroveň 0) - umožňují vám změnit barvu vlasů na určitou dobu nebo jednotlivé barevné vlasy. Vyrábějí se ve formě pěn, prášků a mrtvých těl. Mezi výhody patří snadné použití a velký výběr odstínů. Nevýhody - rychlé praní a neschopnost předat barvu při použití na příliš tmavých vlasech.

• Nezdravé barviva (úroveň 1) - neobsahují peroxid vodíku a čpavek, vydrží až 8 šamponovacích postupů pro hlavu. Mezi výhody patří možnost použití na slabé vlasy, stejně jako jemný účinek. Mezi nevýhody patří: ne vždy namalovat šedé vlasy; tam je menší paleta odstínů; Nemůžete dramaticky jít z temnoty na světlo. Pro nestabilní barviva obsahují odstínové balzámy, šampony a vlasové tonikum, můžete o nich číst více na našich webových stránkách.

• Semi-rezistentní (úroveň 2) - obsahují peroxid vodíku, umožňují změnu barvy vlasů (zesvětlení nebo tmavnutí). Výhody zahrnují úplnou nepřítomnost amoniaku (nebo malého množství), schopnost drasticky měnit barvu a malovat přes šedé vlasy. Mezi nevýhody patří neschopnost barvit vlasy, které byly předtím vystaveny perzistentnímu barvení amoniaku, stejně jako přítomnost nezředěných šedých vlasů, pokud jejich množství přesahuje 50% celkového objemu.

• Odolný (úroveň 3) - zaručuje stabilní barvu a plné šedé vlasy. Jejich složení nutně zahrnuje oleje, které poskytují jemnou péči. Mezi výhody patří schopnost zesvětlit vlasy až 4 tóny bez předběžného ošetření, široká škála odstínů a 100% šedé vlasy. Nevýhody zahrnují negativní účinek peroxidu a amoniaku na vlasy, nepříjemný zápach při práci, stejně jako nemožnost použití těhotných a kojících žen na vlasy v důsledku proniknutí škodlivých složek skrz kůži.

Jak si vybrat barvivo na vlasy, které odpovídá vašim očím a barvě pleti

Každý z nás z přírody dostává určitou barvu vlasů a barvu očí. Předpokládá se, že "přirozený tandem" lze nazvat nejvíce neomylným. Pokud z nějakého důvodu plánujete barvit vlasy, musíte se zaměřit na přirozenou barvu očí a přirozený tón pleti.

Modro-modré oči jsou perfektně kombinovány se světle hnědými a tmavými karamelovými kudrlinky, vypadají dobře s červenými vlasy. Šedo-modré oči jsou krásně kombinovány s vlasy z teplých kaštanových nebo popelových kudrlin. Můžete také doporučit tmavý blond odstín vlasů.

Dívky se zelenými očima, jejichž duhovka se blíží oříšku, by měla věnovat pozornost tmavým blondům, světle hnědým nebo kaštanovým vlasům.

Zelené oči s emeraldním odstínem vypadají krásně s červenými, měděnými a bronzovými kadeřemi. Kaštanové nebo zlaté odstíny fungují dobře.

Dívky s hnědými a lehkými kožemi mohou radit čokoládové, měděné a karamelové odstíny.

Dívky s hnědými očima a tmavou kůží jsou dokonalé tmavé, téměř černé tóny.

Oříškové oči se dokonale mísí s červenými vlasy.

Dívky se šedými očima mohou experimentovat s různými odstíny vlasů, čímž eliminují černý, modročerný a tmavý kaštan.

Při výběru požadovaného odstínu se ujistěte, že jste se zaměřili na původní barvu vlasů (přírodní nebo barvenou), na tón, na kterém bude barva vypadat.

Jak zvolit barvivo pro vlasy v měřítku odstínů (podle čísla)

Pro usnadnění výběru požadované barvy je na světě jedna mezinárodní měřítka.

12 - platinová blond
11 - velmi světlá blond
10 - světlá blond
9 - blond
8 - světlá blondýnka
7 - blond
6 - tmavá blondýnka
5 - lehký kaštan
4 kaštan
3 - tmavý kaštan
2 - velmi tmavý kaštan
1 - černá
0 - přirozené.

V paletě většiny barev od známých výrobců jsou tyto čísla první a představují hlavní barvu.

Druhá a třetí číslice označují odstíny a toto barvivo v barvě je mnohem menší než hlavní barva. Celkové odstíny 9:

9 - studený popel
8 - perlový popel
7 - bažina (nebo khaki)
6 - červená
5 - fialová červená
4 - měděná červená
3 - zlatá
2 - ashen lilac
1 - modrá modř
0 - přirozené

V některých paletách používají výrobci písmena označující odstíny.

N - přirozené
W - teplé žluté
G - zlatá
B - hnědá, béžová
A - popel
R - červená
C - měď
V - fialová
M - Mocha
O je oranžová.

Prvním krokem je určení přirozeného odstínu vlasů, pro který se používá mezinárodní měřítko. Je-li vaše barva jasně kaštanová (7) nebo světle hnědá (5) a neplánujete drasticky měnit barvu, stačí zvolit nástroj, jehož první číslice plně odpovídá vašemu tónu a následující čísla nebo písmena určují určitý odstín.

A ještě jeden důležitý bod: ne všichni výrobci zvolí mezinárodní stupnici pro klasifikaci vlastních barev. Dávejte pozor na to, když zvolíte tón.

Například ruční barva Estel Professional má následující paletu: 0 - přírodní, 1 - popelník, 3 - zlatý, 4 - měď, 5 - červený, 6 - fialový, 7 - hnědý, 8 - perlový. A v tomto případě bude odstín 6/38 dešifrován nikoliv jako tmavý blond s lehkým kaštanovým odstínem, ale tmavě blond se zlatavě hnědým odstínem.

Situace je podobná barvě IGORA od firmy Schwartzkopf, kde je přijato následující označení: 0 - přírodní, 1 - písková, 2 - perlová, 3 - ashenová, 4 - béžová, 5 - zlatá, 6 - hnědá, 7 - měděná, 8 - červená, 9 - fialová. V případě této barvy bude odstín 7/77 dešifrován ne jako světle hnědý nebo světle hnědý, ale jako světle hnědý s intenzivním měděným tónem.

Pokud máte v úmyslu barvit vlasy sami, nestačí vybrat odstín barvy a zaměřit se pouze na informace na obalu. Existují profesionální palety, na kterých jsou vzorky syntetických materiálů natřeny v určité barvě. Tento přístup vám umožní zvolit nejvhodnější tón.

Při výběru barvy je také nutné věnovat pozornost koncentraci barviva, na které závisí konečný výsledek barvení.

1,5-2,5% - tónování nebo jemné barvení,
3% - zbarvení přesně na tón nebo tmavší na 1 tón,
6% - změňte stínidlo zapalovač o několik tónů, vhodné pro natírání šedých vlasů,
9% - vyjasnění vlasů na 2-3 úrovních,
12% - vyjasnění na 3-4 úrovních.

Jak si vybrat barvu podle barvy a struktury (malované, nelakované, šedé)

Nepoškozené vlasy

Nejprve zjistěte svou přirozenou barvu. Pořadí dalších akcí závisí na tom, jakou barvu chcete překreslit.

• Zbarvení vlastním tónem s mírným nádechem. Zde je možné použít ne-čpavkové barvy nebo barvy, které se rychle odmyjí.

• Barvení v tmavším odstínu. Na základě našich doporučení pro výběr konkrétních odstínů si můžete vybrat barvu a barvu sami. Samozřejmě, že odstín se může mírně lišit od odstínu uvedeného na obalu. Pokud si nejste jisti, že barva je vhodná, zvolte směs bez amoniaku, která nevede k hlubokému proniknutí barvy.

• Barevnost ve světlejším odstínu. Předem nutně provést vyjasnění speciální směsi s přidáním oxidačního činidla požadované koncentrace nebo barvy. V závislosti na původní barvě vlasů je možné projevit žloutnutí nebo měděný odstín.

Aby se zabránilo žluté barvě, je třeba posoudit, jak skutečné jsou šance na předání blondýny po prvním zbarvení. Pokud nejste světlá blondýnka, proces přechodu může trvat několik kroků. V žádném případě nestojí za to, aby se okamžitěji osvítily o 4-5 tónů - vlasy budou příliš poškozené. Koupit barvivo označené "Rozjasnění" a provádět barvení vlasů podle doporučení výrobce. V první fázi získání žlutého nebo světle oranžového tónu je poměrně vysoká a po vyčkávání 7-10 dní před dalším zbarvením stojí za to trpělivost.

Po opětovném barvení může být malá žlutost neutralizována, pokud použijete šampon na vlasy po dobu 1 minuty, smícháte s balzámem tónu lila v poměru 1: 2.

Barvené vlasy

V tomto případě nestačí pouze určit odstín podle délky, je důležité vzít v úvahu barvu regrown kořenů. Měli by se také vzít v úvahu při barvení vlasů (dlouhé nebo nedávné). Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu požadovaný odstín.

Barvení v tmavším odstínu

• Pokud jsou vlasy tmavé a rostoucí kořeny jsou světlé, pak se barvivo smíchá s 1,5-3% oxidačním činidlem, aplikuje se nejdříve na kořeny a poté se rozděluje po celé délce. Dobrý efekt lze dosáhnout, pokud používáte neamoniakový nátěr.

• Pokud jsou vlasy světlé a jejich tmavé kořeny jsou tmavé, barvivo se smíchá s 3% oxidačním činidlem, naneseným nejprve na celou délku a poslední na kořeny. V tomto případě odborníci doporučují, aby se zabránilo odstínu popela, protože riskujete získání šedé nebo šedé barvy.

• Pokud byly vlasy v poslední době barveny v tmavé barvě, následné ztmavnutí je prováděno bezbarvým nátěrem, který se udržuje po minimální dobu.

• Pokud byly vaše vlasy v poslední době barveny jasně, můžete míchat požadovaný tón s oxidačním činidlem 1,5% -3% a aplikovat na vlasy po minimální dobu. Zde byste měli zvolit teplé a měkké odstíny, aby se vaše vlasy nestaly šedo-purpurovým odstínem.

Zbarvení v lehkém odstínu

• Pokud jsou vlasy tmavé v délce a světlo v kořenech, pak se barvivo smíchá s oxidačním činidlem 6, 9 nebo 12%. Zpočátku se kompozice aplikuje po celé délce a teprve poté se na kořeny aplikuje čas.

• Pokud jsou vlasy světlé a tmavé v kořenech, pak se barva smíchá s 3, 6 nebo 9% oxidačním činidlem (ve vzácných případech přidávejte 12% složení). Nejprve se kompozice aplikuje na kořeny a potom se vlasy obarví podélně.

• Pokud byly vlasy barveny tmavé a chcete kudrnaté vlasy zesvětlit, můžete je ošetřit speciálním, blonďavým nebo kyselým složením. Není-li situace kritická, odborníci doporučují, aby vydrželi, protože příliš rychle a drastická změna barvy může nepříznivě ovlivnit zdraví vlasů.

• Pokud byly vlasy v poslední době namalovány v barvě světla, mírně můžete změnit odstín pomocí šamponů, tónování kůže. V extrémních případech můžete znovu namalovat smícháním směsi s 6% oxidačním činidlem. Silnější složení může být škodlivé pro vlasy.

Šedé zbarvení vlasů

• S 50% šedivými vlasy je optimální, aby se zvýraznily. Je-li povaha vlasů tmavá, měli byste používat amoniakální barviva nad úrovní 7, smíchanou se 6% oxidačním činidlem.
• Pokud se počet šedých vlasů pohybuje od 50% do 80%, můžeme také zvýraznit. Chcete-li barvit vlasy v jednom odstínu, použijte barvu nad úrovní 7-9, čímž se vyvarujete účinků regrown kořenů. Barvivo se smísí s 6-9% oxidačním činidlem.
• Pokud jsou téměř všechny vlasy šedé, měli byste se vyhnout příliš jasným a tmavým tónům. Doporučujeme věnovat pozornost nejjasnějším odstínům až do úrovně 8.

Nedávné blogové příspěvky na našich stránkách

Nejnovější témata fóra na našich stránkách

Nechte své připomínky k tomuto postupu (objeví se na této stránce po upřesnění)
V tomto formuláři popište pouze osobní zkušenost z procedury. Chcete-li ponechat komentář týkající se obsahu článku, použijte jiný formulář - v poli "poznámky" v dolní části stránky.

Jak si vybrat barvu vlasů tváří v tvář

ELLE - o zásadách harmonického výběru odstínů

Pokud se jednoho dne někdo odvážil shromáždit statistiky o očekávání a skutečné výsledky po barvení, čísla by byla velmi zajímavá. Na základě zkušeností není dokonce ani následné zabarvení v nejbližším odstínu vždy úspěšné. Ale je to jen jeden tón, který chybí, tak co kardinální změna obrazu? ELLE pečlivě zkoumala základní principy přizpůsobení barvy vlasů na obličej, takže příště se očekávání a výsledky shodovaly na 100%.

Pokud jste již natřeli vlasy, ale stále jste s jejich stínem nešťastní, pak se nezaujměte na novou barvu, ale na přirozenou barvu. Pokud je barvení již dávno a otázka, jak si vybrat barvu na obličeji, je stále relevantní, podívejte se na fotografii, ve které máte přirozenou barvu vlasů. Je pravda, že pokud jsou to obrázky z dětského alba, pak pečlivě prostudujte barevné nuance, které se objevily při vzhledu. Zda se změnila barva rtů, jaké změny došlo k pokožce, stalo se tmavší nebo získala růžový tón.

Lehká kůže s růžovým náznakem nej harmonizovanější s blondýnou. Teplý tón pleti s měděným podtónem odpovídá řadě odstínů hnědovlasých. Olivová pokožka je perfektně vyvázaná gama pro brunety. Všechny varianty červené - od mědi po ohnivé červené - jsou vhodné pro dívky s bílou a měkkou růžovou kůží. Nejvhodnější odstín bude pár odstínů světlejší nebo tmavší než přirozené vlasy. Tato klasifikace však není vždy pravdivá. Přírodní světlá barva vlasů Evy Greenové se jí zdá nevyjádřená, ale jak velkolepá se stala v podobě hnědovlasé ženy!

FOTOGRAFIE L'Oreal Professionnel

Pokud zjistíte, že je těžké rozhodnout o vaší budoucí barvě vlasů, pak je lepší požádat o radu od kvalifikovaného barikáře v salonu. Profesionální stylista se vždy zajímá o vaše přání a na základě žádosti pomůže pochopit paletu odstínů. Hair stylista ví, jak si vybrat barvu vlasů pro obličej, vlastnosti barviva a může předvídat výsledek barvení, takže byste měli poslouchat jeho názor.

Pokud se barvení objeví doma, můžete zvolit barvu vlasů na obličeji online. V aplikaci pro krásu musíte nahrát portrétní fotografii, ve které jsou vlasy zřetelně viditelné, a pak můžete zvolit odstíny z navržené palety. Tato metoda určení nejvhodnější barvy laku funguje efektivně při řešení zásadní změny obrazu, například od blondýnky až po brunetku.

Chcete-li nezávisle zjistit, která barva vlasů je vhodná pro obličej, můžete se obrátit na způsob čtyř barevných typů. Tento klasický způsob výběru barev v souladu s barvou pleti a očí je stále používán všemi stylisty.

Pokud chcete vědět, jak si vybrat barvu vlasů na tvář, proveďte jednoduchý test. Odstraňte make-up od obličeje, nasaďte bílou monofonní věc a podívejte se na tón pleti s dobrým světlem. Pokud bílá barva oblečení dává tónu pleti žlutou barvu, pak máte teplý tón pleti, který vyhovuje všem medovým, jantarovým, karamelovým barvám barvy. Pokud obličej na pozadí bílé trička dostane modrý nebo mírně zelený odstín, pak jste studený typ vzhledu. V barvení budou nejsladší syté barvy s chladným přízvukem. Pokud je blond, pak severský ashen, pokud je hnědý, pak modré odstíny.

Přiložte barevný vzorek odstínu k pokožce a oči. Nejvhodnější odstín barvy, který podtrhuje barvu očí. Majitelé světle modrých, šedých a zelených očí jsou nejčastěji vhodnými odstíny barvy se studeným leskem, hnědočerné hnědovlasé ženy jsou velmi teplé sluneční tóny s účinkem polibku slunce.

Nový trend mezi barevníky - obrysy vlasů. Můžete přizpůsobit tvar obličeje nejen s make-up sochařství, účes a styling metodu, stejně jako barva vlasů se bude vyrovnat s tímto úkolem. Abyste se dozvěděli, jak si vybrat barvu vlasů podle tvaru obličeje, musíte pečlivě prozkoumat svůj vzhled v zrcadle.

Monochromatické čisté barvení je zastaralý trend. Coloristy, jako ctihodní alchymisté, mísí několik odstínů barvy v různých poměrech a vytvářejí individuální barvu vlasů podle tvaru obličeje. Nedoporučuje se to opakovat sami bez znalostí a zkušeností. Pokud je správně zvolen přízvuk, bude barevník schopen provést vizuální korekci některých chyb na vzhledu pomocí barvení. Například pokud je obličej kulatý nebo čtvercový, světelné prameny kolem obvodu vizuálně natáhnou tvar.

Abyste si vybrali správnou barvu vlasů, musíte kombinovat všechny výše uvedené informace o vzhledu. Barva a umístění očí, tón pleti, tvar obličeje a nosu a dokonce i barevný pigment rtů - všechny externí údaje by měly být vzaty v úvahu při výběru nové barvy vlasů.

S věkem by měla být barva vlasů lehčí. Teplé světelné odstíny osvěžují a vizuálně snižují o několik let, zatímco tmavé poskytují obrazu úsporu a naopak přidávají další roky.

Hurst Shkulev Publishing

Moskva, st. Shabolovka, dům 31b, 6. vstup (vchod z koně Lane)

Jak zjistit, která barva vlasů je vhodná. Jak si vybrat barvu vlasů

Hledání správné barvy vlasů, které je pro vás to pravé, je jedním z mnoha problémů žen. Ale pokud znáte všechny své výhody a nevýhody, typ pleti a barvu očí, může vám to pomoci najít ten nejkrásnější odstín.

Jaká je nejlepší barva?

Nejlepší barva pro vás je ta, kterou máte od přírody. Ale mnozí lidé se chtějí změnit a nejsou s jejich přirozeným tónem zvlášť spokojeni. Změny jsou vždy lepší, nová barva vlasů může být vzrušující a může vás mladší, změnit svůj osobní styl, ale je důležité najít správnou barvu vlasů, která vám vyhovuje, což nejlépe zdůrazňuje tón pleti, barvu očí a další důležité vlastnosti.

Změna barvy je postup, který je třeba přistupovat vážně.

Samotný proces může být zastrašující, zvláště pokud jste nikdy předtím experimentovali s barvou vlasů. Pokud zvednete špatný tmavý odstín, pak vaše pokožka vypadá nudně a některé světlé odstíny, které vám zřejmě nevyhovují, vám dodají nepřirozenou a nežádoucí barvu.

Pokud si nejste jisti a nevíte, kde začít, zvažte uspořádání se setkat s profesionálním stylistou a poslouchat všechny jeho rady, protože to je profesionál, který vám pomůže najít správný odstín. Možná, že vaše barva je krásná, ale nejste spokojeni se svým účesem. Změna obvyklého účesu může být dramatickým procesem jako získání nové barvy. Pokud však chcete vyzkoušet nové odstíny, pečlivě zvážíte výhody a nevýhody, takže nemusíte litovat toho, co jste udělali. Postupy opakovaného barvení mohou způsobit suchost a poškození vlasů a nalezení nejvhodnější barvy na začátku může ušetřit vlasy před poškozením.

Tajemství, které vám pomohou vybrat správný odstín

Obecně platí, že barva vlasů může být jako teplé odstíny, které září na slunci a chladnější, proces získávání, který je poměrně komplikovaný. Vaše nejlepší barva vlasů bude záviset na tom, zda je váš tón pokožky teplý nebo chladný, jakou barvu jsou vaše oči.

Kdo jsou dokonalé teplé odstíny?

Budou ideální pro ženy, které mají světle hnědé, hnědé nebo modré oči. Barva kůže je růžová, broskvová nebo hnědá. Přirozená červená, jahodové blondýnky nebo brunetky s červenými nebo zlatými odstíny jsou také vynikajícími kandidáty.

Pokud máte teplý tón pleti, nejlepší červené a červené, zlaté, písečné, medově blond a hluboké čokoládově hnědé odstíny. Pokud máte světle růžový tón pleti, měli byste se vyvarovat červených odstínů, které mohou způsobit, že pokožka vypadá červeně nebo neustále zčervenává. Podobně, pokud máte nažloutlý nebo zlatý tón pleti, vyvarujte se příliš velkého množství zlata ve vlasech, nebo bude vaše kůže ještě žlutější.

Kdo by si měl vybrat chladné odstíny?

Chladné barvy vlasů jsou nejlepší pro lidi s tmavě hnědými a hnědými očima, stejně jako pro ty, kteří mají velmi bledou pleť. Ti, kteří mají přirozenou tmavou srst nebo chladnou barvu světla, mohou také zůstat při tomto rozhodnutí.

Nejkvalitnější barvy vlasů jsou bohaté na černé, jasně hnědé nebo světle zlaté, jasně bílé odstíny. Lidé s chladnými odstíny mohou snadno nosit i neobvyklé barvy vlasů, jako jsou například vínová, fialová a modrá barva.

Pokud si nejste jisti, jakou barvu vlasů chcete, můžete vyzkoušet jednodušší řešení, která oživí oči bez úplné změny barvy.

Zvýraznění: teplé odstíny vlasů mohou přidat nový odstín k vašemu přirozenému vzhledu bez úplné změny barvy, aby byl přechod přirozenější.

Dodržujte přirozené odstíny. Vyberte si novou barvu vlasů, která bude co nejblíže vaší přirozené barvě, takže nový vzhled není tak bolestný a jste na to více zvyklý.

Nejprve proveďte malý test. Před jakýmkoli znečištěním proveďte zkušební vzorek, abyste viděli, jak vypadá ten nebo ten stín na vašich vlasech. Jak je barva absorbována závisí na počátečním odstínu, stavu vlasů, čase a dalších faktorech.

Vždy používejte paletu, abyste se seznámili s různými barvami a držte se kombinace podobných odstínů, abyste dosáhli nejlepších výsledků ve vašem úsilí.

Správná barva vlasů pro vás je taková, že vypadá krásně, okouzlující a stylově. Nyní, když máte představu o tom, jak vaše barva pleti a oči ovlivňují výběr barvy vlasů, můžete snadno zvolit úžasný nový odstín.

Lidé chtějí změnit přirozenou barvu vlasů z různých důvodů: někteří lidé si myslí, že nová barva změní něco v jejich životě, jiní chtějí změnit obraz, zatímco jiní prostě nemají rádi přirozené barvy. Je těžké se dohadovat o tom, že něco může změnit vzhled člověka více než úplně jinou barvu vlasů (samozřejmě, pokud neberou v úvahu plastové operace).

Správně zvolená barva vlasů zjemňuje pleť a oči - jasnější. Bohužel se však věci mohou ukázat jinak: vady se stanou výraznějšími a samotná osoba bude starat o deset let. Z tohoto důvodu je velmi důležité nedělat chybu při výběru barvy vlasů.

Trvanlivostí lze všechny barviva na vlasy rozdělit do tří typů:

 • barvicí činidla (barvicí šampony, gely, pěny a jiná těla),
 • barvy nestabilní,
 • odolné barvy.

Pokud chcete poprvé vyzkoušet novou barvu, použijte tónovací látky pro počátek (dvakrát vymyté) nebo nestabilní nátěr (vyplachujte patnáct až dvakrát). To je ideální pro ty, kteří neustále experimentují s barvami, protože tyto barvy mění pouze barvu povrchu, aniž by pronikly hluboko do vlasů.

Nestabilní barviva způsobí, že vaše vlasy budou lesklé, kromě toho nebudete mít takový problém jako regrown kořeny. Nicméně, nebudou se výrazně lišit od vašeho přirozeného stínu, a nejsou schopni úplně malovat přes šedé vlasy.

Pokud jste se rozhodli drasticky změnit barvu vlasů, naše místo doporučuje používat takové odolné barvy, jejichž výrobci jsou dobře známé. Téměř každý z nich obsahuje peroxid vodíku, pod jehož vlivem jsou odhaleny vlasové šupiny, přirozený pigment zemře a na svém místě nastane nová barva. Potom se váhy opět uzavřou. Doba barvení závisí na množství peroxidu. To má velmi negativní vliv na strukturu vlasů, ale složení odolných nátěrů také obsahuje užitečné složky, které minimalizují poškození vlasů.

Jak zvolit barvu vlasů

Zastavte se před zrcadlem, než půjdete do kadeřnictví nebo na barvu. Zvažte všechny vlastnosti vzhledu - barvu očí, přirozenou barvu vlasů, tón pleti.

Vlasy teplého stínu způsobí, že tvář bude červenější, takže pokud už máte růžovou kůži, dávejte přednost pěnovému nebo pískovci blond, tónům šampaňského nebo chladným hnědým tónům. Nebarvíte vlasy v odstínech červené (granátové jablko, měděná červená, mahagon atd.), Pokud máte alergické reakce na obličeji, nebo často zčervenáte.

Hraje důležitou roli a barvu očí. Lidé se šedivými a modrými očima a lehkou kůží jsou vhodní pro studené popílek a světle zlaté tóny, zatímco lidé se zelenými, oříškovými, hnědými očima a pokožkou s teplým tónem jsou vhodní pro vlasy teplých tónů - zlaté, červené, načervenalé odstíny.

Je třeba přesně určit barvu vašeho vzhledu, to znamená, kdo jste ve své přirozené barvě očí, vlasů a tónu pleti - Zima, jaro, léto nebo podzim.

Máte-li střední nebo nízkou kontrastní barvu, bude pro vás dost těžké to zjistit. Mnoho žen preferuje využívání služeb odborníků. Ale musíte určit typ barvy v každém případě, protože to vám pomůže určit přesný rozsah odstínů, které jsou pro vás nejvhodnější. Navíc je nutné určit nejen barvu vlasů (například hnědé vlasy šestého stupně), ale také skutečnost, že je zapotřebí studený nebo teplý tón.

Jak mohou být různé barvy vlasů, všechny ty červené, hnědé vlasy, blond a bruneta rozděleny mezi typy barev?

Definice typu barev

1. Pružina je nekontrastní teplá barva.

Ženy tohoto typu barvy se vyznačují jasnými očima (zpravidla zeleným, ořechovým nebo modrým), tón pleti je lehký, přirozená barva vlasů je od hnědé až po světlo. Kůže má teplou žlutou nebo zlatou tónu (Anna Kournikova). Ženy tohoto typu barvy se mohou bezpečně stát tmavě červené, lehce hnědé vlasy, zlaté nebo medové blondýnky. Můžete použít jakékoliv světlé, zlaté, teplé odstíny, ale jasně červená by se měla vyhnout, protože může způsobit, že pleť je příliš bledá. Je-li vaše přirozená barva tmavě červená nebo se nechcete stát blonďatá, můžete barvit vlasy v teplém čokoládovém odstínu nebo světle hnědé barvě a můžete barvit jednotlivé prameny zlaté.

Žena na jaře doporučuje našemu webu, aby se vyhnula popelu a chladným odstínům platiny, stejně jako nejjasnější blondýnka, protože tyto odstíny jsou příliš chladné pro vaši teplou pleť. Černá barva je také nežádoucí, protože to bude jasné. Od přirozené barvy byste se neměli příliš odchýlit, jelikož příroda jara nemá velký kontrast.

Pokud je vaše přirozená barva vlasů lehká kaštanová a vaše oči jsou lískové, teplé měděné a hnědé tóny mohou zdůraznit vaši přirozenou krásu. Vaše přirozená barva může být více objemná s měděnými nebo zlatými prameny.

2. Letní je nekontrastní studená barva.

Pleť je nutně lehká, přirozená barva vlasů je od světla k hnědé, oči jsou světle šedé nebo světle modré, kůže je modravá nebo růžová chladná tón (Maria Sharapova).

Ženy tohoto typu mohou barvit vlasy v popelce, platině, jasanovém blond a některých dalších chladných světlých odstínech.

Léto je nekontrastní barva, takže tmavé tóny nejsou pro něj vhodné. Jak správně definovat, jaký odstín je v paletě od hnědovlasého člověka až po blond? Pokud jste měli v dětství blond vlasy, nebo když jejich přirozená barva je dost tmavá, ale vaše vlasy snadno slzou na slunci, můžete bezpečně nosit blondýnu. Příroda sama o sobě říká, že blond vlasy vám vyhovují, prostě se nemusíte dopouštět chyby ve stínu podle typu barvy.

Máte zelené nebo modré oči a růžovou kůži, která se často objevuje na ruměnech? Budete vypadat velmi dobře s blond vlasy, ale růžové odstíny mahagonu se nejlépe vyhnout, protože vám dávají tvář příliš mnoho červenat. Je-li kůže nažloutlá, je třeba se vyhnout hlubokým zlatým tónům.

Ale ženy s hnědými očima, které jsou světlé, budou lépe vyloučeny, protože vzhled z nich se může zhoršit a samotný obraz - nudný a nezajímavý.

Často u žen letního typu je přirozená barva vlasů tlumená, jak se říká, myši, ale světle hnědý tón tuto vadu snadno odstraní, nejenže poskytne hloubku obrazu a oživí ji, ale také obnoví světlou pleť. Je však třeba vyhnout se bohatým odstínům kaštanu a mnoha jiným tmavým odstínům.

3. Podzim je teplý kontrastní typ barvy.

Pleť je žlutavější než jarní, pokožka je žlutá nebo hřejivá zlatavě hnědá, tmavé nebo světlé oči jsou zelené, modré, tmavě hnědé, černé (Jessica Alba, Halle Berry, Jennifer Aniston).

Zástupci barevného typu Podzim jsou více sytější barvy než v létě - čokoláda, hnědá, teplý gaštan a černá. Také tmavě hnědé, červené, teplé zlaté a měděné odstíny vypadají velmi harmonicky. Ale blondýnka to nestojí za to, protože kůže bude vypadat tmavší a nepřirozená.

Mezi různými hnědými odstíny můžete snadno vybrat ten, který vám vyhovuje. Například pokud je přirozená barva vašich vlasů hnědá nebo oříšková a barva očí je tmavá, můžete barvit vlasy kaštanovou čokoládou, kaštanovými nebo mahagonovými barvami - to vám dodá vlasům o něco přirozenější vzhled a zvýší barvu. Měli byste se vyhnout více slunečných odstínů - zlaté, oranžové, které jsou perfektní jarní.

4. Zima - studená kontrastní barva

Oči jsou tmavé nebo lehké (šedé, černé, hnědé, modré), pleť je buď velmi lehká nebo velmi tmavá, pokožka je modravý nebo růžový chladný subtón, přirozená barva vlasů od hnědých vlasů až po tmavovlasé vlasy (Penelope Cruz). Charakteristickým znakem tohoto typu barvy je dobře viditelný kontrast mezi duhovkou a bělma očí.

Tsvetotype Zimní vhodná tmavá blond barva. Vyhněte se zlatým teplým tónům a všem odstínům blond (i když je pleť velmi lehká). Ale s takovým kontrastním vzhledem, jako je Winter, vlasy z černé barvy vypadají velmi dobře.

Pro milovníky extravaganci je to skvělá volba pro barvení vlasů černě a zdůraznění hloubky barvy s chladnými červenými nebo modrými prameny. Takové prameny vypadají skvěle v modro-černých asijských vlasech.

Nesmíme však zapomínat, že brunetky s vlasy s korálovými křídly a blondýnky s nádhernými platinovými vlasy musí mít bezchybnou kůži.

Malovat šedé vlasy

Barvení vlasů je nejen příležitostí k vytvoření nového obrazu, ale také způsobu, jak bojovat proti změnám souvisejícím s věkem. Barvení je nejsnazší způsob, jak skrýt šedé vlasy. Šedé vlasy mají však zvláštní strukturu, takže jejich zabarvení může způsobit určité potíže. Jak vybrat nejúspěšnější barvu pro šedé vlasy?

Pamatujte si na hlavní pravidlo: čím starší jste, tím jasnější musíte zvolit barvivo na vlasy, ale jeho barva by se neměla příliš odchylovat od přirozeného stínu. Pokud máte méně než jednu čtvrtinu šedých vlasů, použijte jemné, nestabilní barvivo, které odpovídá přirozené barvě vlasů nebo je světlejší než jeden tón. Nicméně pokud máte hodně šedivých vlasů, budete muset před barvením zvolit barvu odolnou barvu.

Příliš světlé vlasy nelze provést, i když jste byli původně blondýní - může přidat do tváře nezdravou bledost. Chcete-li zadat hloubku vlasů, můžete použít tmavý měkký podtón blond.

Ženy s přírodními hnědými vlasy nemohou namařit šedé vlasové odstíny lehčí než světle tmavě červené a světle hnědé. Pouze ženy, které mají přirozeně bledou, průhlednou pleť (například Susan Sarandonová), si mohou dovolit skryté šedé vlasy s červenou barvou, protože taková barva může vypadat příliš růžově.

Blackberry, baklažán a měděné laky by měly být omyty trochu před časem uvedeným na obalu, jinak by se vlasy mohly stát příliš exotickým a jasným odstínem.

Pokud jsou vlasy tmavší (obzvláště černé nebo tmavě hnědé), je nutné zesvětlit tón o tři a přidávat do vlasů objem, přidat další světlé barvy. Vyhněte se tmavým kaštanům a čokoládovým odstínům, neboť jen zdůrazňují váš věk.

Péče o barvené vlasy

Vlasy po barvení vyžadují zvláštní péči a ochranu. K tomu použijte speciální kondicionér a šampon jednou týdně. Zjistěte, zda výrobce vašeho barviva na vlasy nevyrábí barevné produkty pro péči o vlasy, a pokud ano, dejte jim přednost, aby mohly posílit a doplnit součásti.

Přetížení zafarbených vlasů všemi druhy procedur a přípravků na péči skutečně nestojí za to, protože vlasy pak mohou dostat těžký a špinavý vzhled.

Barvené vlasy nelze umýt chloridovou vodou a dlouho na slunci - to vše vede k rychlému vymývání barev. Šampony, kondicionéry a masky na vlasy s přírodními oleji mohou způsobit změnu barvy.

Pokud jste se nedávno stal blondýnou, budete muset pravidelně skvrnit kořeny. Potřebujete použít vysoce kvalitní barvu, protože jinak nebudete mít lesklý odstín. Je snadnější udržovat tmavé barvy po barvení, přesto, regrown kořeny nevypadají lepší na takových chlupách než na blondýnkách, navíc může dojít k účinkům řídkých vlasů až na bledé skvrny. Proto asi za měsíc a půl bude třeba buď namalovat regrown kořeny nebo úplně obnovit barvu.

Výhodou světlých odstínů je, že je lze snadno vyměnit za použití postupu reverzní pigmentace nebo běžného barvení.

Pokud zvolíte červenou barvu pro nový obrázek, připravte se na aktualizaci a udržování barvy pomocí rozšířených akcí, jelikož červená barva je dobře zachována pouze na vlasy natřená poprvé a v jiných případech je vyplachována rychleji než jiný odstín. Není divu, že majitelé silných a zdravých vlasů vybírají červenou barvu, ale ihned po jejich barvení byste měli začít používat hydratační a ochranné šampony, posilovače barev a kondicionéry. Nezapomeňte, že když jste změnili barvu vlasů, přemýšlejte o obočí - ani příliš světlé ani tmavé obočí není vhodné pro červené vlasy.

Makeup po barvení vlasů

Pokud po změně barvy vlasů musíte aplikovat více kosmetiky než předtím, potom je odstín vlasů, který jste si vybrali, zjevně špatný, protože vaše kůže nevypadala žhavá a zdravá. V každém případě však bude vyžadován nový makeup s novou barvou vlasů.

Pokud se například stanete blondýnou blondou, zvolte si rtěnku s růžovým ovocem a světle růžovou kosmetiku a pokud se stanete zlatou blondou, rtěnka by měla být teplejší růžovo-oranžový odstín.

Nádherná pleť s tmavě hnědými vlasy by měla být zdůrazněna meruňkovými a měděnými tóny, přičemž se zabrání oranžové barvě. Když tmavočervené a červené vlasy používají měděné a bronzové tóny pro rty a meruňkové tóny na obličej, ale tóny červené a slonoviny nelze použít, protože máte příliš silný kontrast.

Pokud se vybraná barva nelíbila...

Než budete barvit vlasy, mnozí se diví, že to chtějí udělat u kadeřníka nebo doma. Někteří lidé chtějí ušetřit peníze a čas, jiní v minulosti měli zkušenosti s jednáním se špatným mistrem... Samozřejmě, každý by si měl sám rozhodnout, co je pro něj důležitější, ale nechte mě varovat.

Doufáme, že budete spokojeni s výsledkem vlastního barvení. V opačném případě nestrácejte čas! Existují speciální šampony a gely, které otevírají vlasové váhy, což vede k vyluhování barvy. Můžete barvu oslabit směsí vody, peroxidu vodíku a šamponu, ale odborníci jsou přesvědčeni, že kutikulka zablokuje nový tón tři dny po barvení. Nenatříkejte barvu sami, protože není známo, jak vlasy na ni reagují. Lepší vyhledání pomoci odborníků.

S obtížemi při výběru barvy si kupte barvu, která se liší od vašeho přirozeného, ​​přesně jedním tónem.

Co může žena z ničemu udělat? Skandál, kulinářské jídlo a vlasy. Bez ohledu na počasí a náladu změní krása jejich obraz. Můžete se snadno stát flirtující blonďatou, vypalovací brunetkou nebo záhadnou hnědovlasou ženou. Člověk má pouze vlasy přebarvit. Vyberte si barvu vlasů, díky čemuž se stanete ještě krásnější - obtížnou úlohou, ale proveditelnou.

Udělejme všechno v pořádku: zvažte barvy vlasových barviv, zjistěte, jak si vybrat nejvhodnější barvivo a diskutujte, jak pečovat o barvené vlasy.

Barvy vlasů

Barevná schéma barev vlasů je tak bohatá a rozmanitá, že oči se liší. Navrhujeme zvážit možnosti, které nám nabízejí populární značky.

1. Začneme s kosmetikou L "Oreal, jejímž tvůrcem byl Eugene Schuller, který vynalezl více než sto let chemickou barvu. Barvy této značky jsou vyráběny v pohodlné formě pěny a bez amoniaku, v paletě barev jsou módní a zajímavé barvy a odstíny. Blonďatá, červená, kaštanová různá šťavnatost a intenzita.

2. Garnier se svým barevným řešením líbí krásky. Vzhledem k přirozenému složení laku je dobře na vlasy, dává zdravý lesk a trvanlivou barvu, zvládne šedé vlasy. Například v paletě Barva Naturals z přírodního blond do přirozeného černého. Jedinečné barvy - v barvách Belle Color, lehké i bohaté.

3. Schwarzkopf získala důvěru módy pro pečlivý přístup k vlasům. Tato značka se stala prvním výrobcem vlasového šamponu. Brilliance barvy jsou vybírány milovníky jasných barev, afitoliniya Palette - vytvoří nový obraz s použitím trendových odstínů sezóny a zachová strukturu vlasů vzhledem ke svému složení.

Tato značka zahájila profesionální sortiment barev Syoss. V paletě mixů - originální nabídka: oříšek, švestka, třešňový koktejl, pralinky a hořká čokoláda, které budou výhodně vypadat na hlavě mladé dámy a starší dámy.

4. Naše kosmetologové nejsou daleko za svými zahraničními kolegy. Tvůrci společnosti Estel se ujistili, že domácí barvy nejsou kompozice a barevné palety horší než jejich protějšky a také dokonale namalované šedé vlasy. Některé názvy odstínů umožní hrát fantazie a představí se v novém obrazu: pokušení touhy (čokolády), předehra lásky (tmavého kaštanu), horkého ledu (platinového blondýna). A jak nádherné budou vypadat na vašich vlasech!

Jak si vybrat barvu vlasů?

Dnes je módní nosit přirozenou barvu vlasů: světle hnědá, červená, černá. Ale než se rozhodnete pro určitý odstín, musíte určit ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Jak si vybrat barvivo na vlasy

1. Stylisté radí blondům, aby se zdrželi platinové, jasnovité a žluté barvy. Na druhou stranu, lněné, pšeničné, světle hnědé vlasové odstíny dodají kouzlo a přitažlivost.

3. Červené vlasy budou mít módní jasné barvy více než kdy předtím. Stylisté doporučují měď, bronz, bohatě červenou barvu, mahagonovou barvu.

Jak si vybrat stín?

Pomocí odstínu vlasů můžete zvýraznit barvu očí.

Blue-eyed fit blond vlasy odstíny: zlatý, blond, lehký kaštan a karamel.

Brown-eyed vyzvednout barvu vlasů v kombinaci s barvou pleti. U holých holčiček - dobrou volbou - namalujte tmavé odstíny čokolády a kaštanu. Lehké - odlehčené odstíny - měď, karamel, s červenou hlavou. Pokud jsou oči světle hnědé, měli byste věnovat pozornost zlaté, světle oranžové barvě.

Šedé-eyed dívky si mohou dovolit barvit vlasy v jakémkoli tónu, s výjimkou černé.

Zelené oči budou vypadat skvěle s vlasy teplého stínu - červené, měděné, kaštanové.

Profesionálové vám doporučují věnovat pozornost své přirozené barvě vlasů. Například tmavé kudrlinky obsahují melanin, což komplikuje proces barvení, takže odstín po barvení se může lišit od tónu zvoleného barviva vlasů.

Barva vlasů značky je vybrána na speciální mapě, která zobrazuje vzorky barevných kadeřů a počet odstínů.

Výběr barvy, přemýšlejte o tom, jaký výsledek potřebujete: malovat přes šedé vlasy, zdůraznit svou barvu odstínem nebo drasticky změnit svůj obraz. Na tomto základě získávají nátěry dočasné, odolné a polozrezné vlastnosti.

Pokud je pro vás těžké vybrat barvu barvy sami, můžete se poradit s vaší matkou nebo přítelkyní a profesionální poradenství poskytne kadeřník salon krásy Existují speciální počítačové programy, které pomáhají fotografiím hrát s barvami budoucího účesu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy