logo

Jak si vybrat ženský epilátor - odborné rady 2018 - 2019

Postup odstranění chloupků pro většinu žen je jedním z nejnepříjemnějších, zatěžujících a dokonce i bolestivých, zvláště pro vlastníky příliš citlivé pokožky. Nákup dobrého, vysoce kvalitního zařízení pro odstranění chloupků však pomůže vyřešit mnoho problémů. Pokud se rozhodnete, jak si vybrat epilátor pro citlivou pleť, jaké jsou hlavní charakteristiky a důležité funkce, které hledáte, pomůže vám tipy našich odborníků, kteří vám odhalí všechny nejdůležitější body. Po prozkoumání všech vybraných nuancí si můžete nezávisle vybrat a koupit nejlepší epilátor, který bude potěšit jen a před každým použitím nevyvolá nepříjemné vzpomínky.

Typy epilátorů

Chcete-li pochopit, jak si vybrat nejlepší epilátor, musíte nejprve rozhodnout o svém typu, principu fungování, možných výhodách a nevýhodách. Jak všichni už ví, existují tři základní typy zařízení:

Mechanická zařízení

Nejdostupnější mechanická zařízení. Princip práce je založen na odstraňování chloupků spolu s žárovkami. Chcete-li to provést, návrh poskytuje pinzety nebo disky. Výsledek trvá dlouhou dobu a závisí na jednotlivých charakteristikách (v průměru asi dva týdny). Mezi nevýhody stojí za zmínku bolestivost postupu, možné podráždění a výskyt vrozených chloupků. Pod podmínkou pravidelného používání se však všechny tyto nedostatky projeví mnohem méně. Pokud si vyberete mezi pinzety a epilátory na disk, upřednostněte první - jsou efektivnější.
Samostatně můžete vybrat elektrické holicí strojky a ženské trimry. Jedná se o dodatečné přílohy k mechanickému zařízení, o kterých se dozvíte později.

Laser

Laserové modely jsou modernějším řešením. Jak používat epilátor: postup odstranění chloupků se neliší od použití jakéhokoli jiného modelu, ale způsobuje naprosto bezbolestnou destrukci vlasového folikulu. Po několika procedurách vlasy začnou vypadávat a výsledek se udržuje po dlouhou dobu. Nevýhodou je malá řada modelů a vysoká cena, kterou si každý nemůže dovolit.

Fotoepilátor

Jedná se o jiný typ moderního zařízení, jak se zbavit nechtěných vlasů. Postup fotoepilace zahrnuje vliv vysokého impulzního světla na oblasti pokožky. Každý vlas a žárovka obsahuje melanin, který je zničen světlem. Pokud provádíte postup pravidelně, vlasy začnou vypadávat kvůli nedostatku živin. Zařízení fungují velmi efektivně, ale vyžadují spoustu času a trpělivosti.

Nemůžete se rozhodnout, který z epilátorů je lepší vybrat, doporučujeme věnovat pozornost tomu, že pokud máte vysoký prah bolesti, můžete se omezit na mechanické zařízení, které je mnohem levnější. Pokud je mechanická epilace obtížná, existují dvě možnosti: postupujte každých několik dní pomocí trysky ve formě elektrického holicího strojku nebo vynakládejte více peněz na nákup fotoepilátoru nebo laseru.

Jak si vybrat epilátor - tipy a lifehacks

Co hledat při výběru mechanického epilátoru

Při výběru epilátoru pro citlivou pokožku byste měli vědět, co hledat v procesu nákupu zařízení, jaké kritéria je třeba vzít v úvahu. Mezi ně patří několik parametrů:

 • více rychlostí
 • pinzety a jejich počet
 • šířka hlavy
 • typ potraviny
 • další tipy a funkce

Počet rychlostí

Pracovní rychlost epilátoru je počet vylepšení, které provádí za sekundu. Většina modelů je vybavena dvěma nebo třemi rychlostmi, z nichž každá má specifický účel:

 1. První rychlost je nejnižší. V tomto režimu můžete odstranit krátké nebo tenké vlasy. Svoboda z takových chloupků vysokou rychlostí vede k částečnému ořezání a ne úplnému odstranění. Tato rychlost je obecně vhodná pro vlasy jakékoli délky.
 2. Druhá a třetí rychlost jsou určena pro přísnější a delší vlasy. Epilace v těchto režimech může snížit trvání postupu a snížit bolest.

Můžete se dostat spolu s jednou rychlostí, ačkoli přítomnost dvou dalších režimů neublíží a pomůže přizpůsobit práci epilátoru, aby se dosáhlo co nejlepšího účinku.

Počet pinzet

Hlava mechanického zařízení je opatřena pinzetou v rozmezí od 10 do 60. Čím více pinzet, tím rychleji je epilace. Nicméně, mnoho žen raději nepoužívat tyto modely kvůli značné bolesti. Pokud jste dříve nepoužívali zařízení pro odstranění chloupků nebo jste měli nízkou prahovou hodnotu bolesti, je lepší začít s modely s malým počtem pinzet (asi 30).

Materiál pinzety

Nejlepší epilátor pro domácí použití by měl být vybaven vysoce kvalitními keramickými pinzety. Takové pinzety úplně odstraní chloupky, neodstraňujte je a nenechte je projít, jsou vhodnější pro citlivou pokožku, aniž by způsobily podráždění. Také často kovové pinzety. I když jsou levnější, kvalita odstranění chloupků a její důsledky jsou znatelně horší. Kromě toho, výběrem epilátoru, který se nebojí vody, si povšimněte, že mluvíme pouze o keramických pinzetách a těsném vodotěsném pouzdře.

Šířka hlavy

Hlavním prvkem při výběru ženského epilátoru je hlava, jejíž šířka může být odlišná. Standardní parametr je 5 cm, ale čím je tento indikátor větší, tím větší oblast pokožky zachycuje zařízení během procedury v jednom průchodu. Proto doporučujeme zvolit modely s větší šířkou. V každém případě můžete vždy dát trysku, omezovač, pokud chcete odstranit vlasy v obtížně přístupném místě.

Plovoucí hlava

Předložená funkce je nezbytná, protože pohyblivá hlava se pohybuje nejenom tam a zpět, ale také vlevo doprava. Díky tomu je dosažena vysoká účinnost epilace, protože epilátor je schopen sledovat obrysy těla, odstranit vlasy na těžko dostupných místech.

Podsvícení

Taková funkce jako podsvícení je velmi důležité, protože kvalita epilace může být mnohokrát vylepšena s přesnější vizuální kontrolou oblasti epilace. Není vždy možné sedět u okna, kde budou pod světlem dne vidět všechny malé vlasy, které by mohly zůstat.

Koupit modely epilátorů s vestavěným osvětlením, které zjednoduší a urychlí proces odstraňování chloupků!

Masér

Se masérkou se epilace stává mnohem měkčím a příjemnějším, bolestivé pocity se snižují. Tato funkce je realizována v podobě válečku nebo štětce s vibračním účinkem. Těsně předtím, než se vlasy dostanou do pinzety, je kůže v této oblasti masírována a uvolněná. Zvolte model s přítomností této funkce, pokud chcete minimalizovat nepříjemné pocity.

Holicí hlavy

Mnozí uživatelé ženských fór doporučují koupit levný, ale dobrý epilátor s extra odnímatelným ostřím. Na rozdíl od epilace nedochází během holení k vibracím. Toto uchycení lze použít k odstranění jemných oblastí pokožky (intimní oblast, podpaží apod.), Protože jsou citlivější. Použitím holicího strojku nebudete cítit žádnou bolest, ale za pár dní začnou chloupky opět růst.

Odnímatelná hlava

Chcete-li zvolit nejlepší model epilátoru, zvažte i takové rady jako přítomnost odnímatelné hlavy. Tato funkce umožňuje pohodlně a důkladněji čistit hlavu od chloupků. Díky pravidelnému čištění je životnost pinzety a rotujícího prvku výrazně prodloužena.

Typ napájení

Podle typu energie jsou epilátory dobíjitelné a síťové, každá má své vlastní výhody a nevýhody. Je třeba poznamenat, že modely baterií jsou mnohem menší na prodej. Je mnohem pohodlnější používat je, protože nezávisí na umístění výstupu.

Síť nevyžaduje opakované nabíjení a je připravena k práci kdykoliv, rozmanitost možností je širší a cena se nijak zvlášť liší od epilátoru baterie.

Pokud jste často na silnici, cestujete, doporučujeme zvolit zařízení s dvojitým typem napájecího zdroje, které může fungovat jak z baterií, tak ze sítě, ačkoli jsou tato zařízení o něco dražší.

Počet a typy trysek

Jak si vybrat epilátor, vzhledem k obrovskému rozsahu trysek (s chladícím účinkem, pro citlivé oblasti apod.), Které přicházejí v balíku - potřebujete je vůbec? Čím více trysek, tím více možností má vaše zařízení. Možné trysky:

 • pro holení
 • pro citlivé oblasti
 • pro peeling
 • bod
 • omezovač
 • trimmer
 • pro chlazení

Tryska-trimmer je malý a kompaktní epilátor, který lze použít pro oblast bikin, odstranění chloupků z horního rtu, korekci obočí apod. Velikost tohoto zařízení vám umožňuje nosit si s sebou všude v kabelce.
Postup odlupování vám umožňuje zbavit se mrtvých buněk pokožky. To je velmi důležité, protože je hlavní příčinou vrozených vlasů. Při procesu odlupování odstraňuje tryska horní vrstvu pokožky a zabraňuje jejímu zvětšení.
Bodové připevnění odstraňuje jednotlivé vlasy několika pinzety uspořádanými v jedné řadě. Můžete to udělat bez něj, protože běžné pinzety jsou vhodné pro takové účely.

Chladicí tryska je vytvořena ve formě nádoby se speciální kapalinou. Několik hodin před tímto postupem odešlete nádobu do mrazničky a poté ji připojte k tělu. Jak víte, zima snižuje podráždění, zabraňuje zarudnutí a odstraňuje bolest z epilace. Stejný účinek má speciální rukavice, která může být také v sadě, ale měla by být aplikována pouze na kůži.

Který epilátor společnosti je lepší vybrat

Velmi často se mnoho dívek zajímá, která firma si může vybrat epilátor, reklamní značku nebo levný čínský přístroj. Otázka může skutečně vést k neúspěchu, protože existuje mnoho výrobců, každý má své vlastní výhody a nevýhody. Je lepší nakupovat výrobky nebo méně známé společnosti, které sledují jejich pověst a dělají vše, co je nezbytné k tomu, aby jejich zařízení měla nejlepší ukazatele výkonnosti.

Nejlepší výrobci epilátorů v roce 2019

 • Braun
 • Philips
 • Panasonic
 • Rowenta
 • Beurer

Který epilátor je lepší koupit

Dnes jsme zjistili, jak a jak nejlépe vybírat epilátor, ale v každém případě doporučujeme zaměřit se na vaše preference, individuální charakteristiky, finanční možnosti a konečně určit model, posoudit hodnocení produktů a uživatelské recenze. To je nejjistější způsob, jak najít dokonalé zařízení pro odstranění chloupků.

Jak si vybrat epilátor?

Spravedlivý sex dělá velkou snahu mít jemnou, krásnou a hladkou pokožku bez chloupků. K dnešnímu dni existuje mnoho způsobů, jak tento cíl dosáhnout. Někdo preferuje laserovou nebo fotografickou epilaci, někdy depilační krém a někteří používají holicí strojek. Epilátory se však stávají stále oblíbenějšími. Umožňují dlouhou dobu užít si hladkost pokožky, aniž by vyžadovala návštěvu drahých salonních procedur.

Úspěch v tomto případě však přímo závisí na správnosti volby požadovaného modelu.

Co je to epilátor?

Epilátor je zařízení pro odstraňování vlasů pomocí žárovky. Princip fungování takových zařízení, bez ohledu na značku, je stejný a spočívá v mechanickém tahání chloupků z kořene. Chcete-li to provést, otočte několik párů disků, které zavírají, zachycují vlasy a vytahují je. Takové systémy se nazývají multiporty.

I když je postup odstranění chloupků poněkud bolestivý, je velmi účinný. Chloupky začínají růst po dvou týdnech a v některých případech o měsíc později.

Napájení

Epilátory mohou jíst:

 • ze sítě;
 • z baterie;
 • z baterií.

Zařízení, které fungují v síti, jsou levnější, ale mají významnou nevýhodu - kabel. Chcete-li pracovat s takovými zařízeními, potřebujete zásuvku v koupelně a ne všechny části těla je vhodné je epilovat. Taková zařízení jsou nejlepší volbou pro odstranění vlasů z nohou doma.

Epilátory s baterií jsou dražší, ale mohou být použity všude - doma, na cestě a nehledě na hledání zásuvky. Při nákupu je třeba věnovat pozornost maximální životnosti baterie. Začíná to od 20 minut a může dosáhnout hodiny, po které je třeba nabíjet, což trvá 2-4 hodiny.

Vhodnými možnostmi jsou epilátory, kde se jako zdroj energie používají dvě baterie AA. S nimi můžete zapomenout na dráty v koupelně a nejdůležitější je - můžete je bezpečně vzít na jakýkoli výlet a v případě potřeby jednoduše vyměnit staré baterie za nové.

Počet rychlostí

Při prvním nákupu epilátoru vzniká otázka ohledně požadovaného počtu rychlostí. Nyní stále více výrobců vyrábí epilátory se dvěma rychlostmi:

 • vysoká - pro rychlé odstranění chloupků;
 • pomalé - pro jemnou epilaci.

Druhá rychlost je vhodná pro použití v oblasti bikin a dalších citlivých oblastí.

Jednoduché epilátory jsou levnější, ale nejsou vždy vhodné, zvláště pro ty, kteří taková zařízení dříve nepoužívali.

Design

Tam jsou epilátory na prodej, jehož tělo může být jasné a jednoduché, stylové a s dekorem, ale krása mizí do pozadí, koneckonců, praktičnost a spolehlivost zařízení je důležitější.

Při výběru epilátoru věnujte pozornost jeho tvaru. Je důležité, aby to bylo snadné. Nemělo by to být příliš malé a příliš snadné, protože nebude fungovat.

Počet pinzet

Trvání a účinek postupu závisí na počtu pinzet v epilátoru. Moderní zařízení mají systém s více kleštěmi, který se skládá z 20 nebo více párů rotujících disků. To vám umožní provádět 600 až 750 vylepšení za minutu v závislosti na rychlosti otáčení.

Víceprocesorový systém obsahuje 4 řady dvojitých kartáčů, což umožňuje větší účinnost postupu. Navíc téměř všechny modely epilátorů mají dva typy pinzety s různým stupněm zachycení:

 • pro tenké vlasy;
 • pro normální a tvrdé vlasy.

Epilátory s pinzety 40-48 umožňují rychle odstranit vlasy. Ale musíte být připraveni na to, že postup bude docela bolestivý.

Epilátory s pinzety 12-20 poskytují minimální bolestivé účinky, ale pro úplné odstranění chloupků je třeba několikrát projít jednou částí těla. Tak, nejlepší možnost - pinzeta 30-32.

Snižujeme bolest

Aby bylo odstranění chloupků co nejpříjemnější a bezbolestné, mnoho výrobců používá různé systémy:

 • chlazení;
 • masáže;
 • protahování kůže.

Například chladicí systémy jsou jednoduché a účinné. Může se jednat o speciální rukavici s gelem, který může být použit opakovaně nebo v oddělení v samotném epilátoru, do kterého jsou vloženy předem zmrazené nádoby.

V řadě modelů existují speciální masážní trysky, které umožňují snížit bolestivé pocity v průběhu procedury v důsledku bodového působení na ošetřené oblasti těla. Epilátory s systémem protahování kůže jsou obzvláště oblíbené. Zabraňuje tomu, aby se pinzety dotýkaly pokožky, čímž se sníží riziko mikrotrauma. Systém spolehlivě fixuje pokožku a neumožňuje jejímu zvedání spolu s odstraněnými vlasy.

Další trysky

Dražší epilátory jsou dodávány s extra tipy. Může to být:

 • Trimmer. Ořezat vlasy a oříznout je na požadovanou délku.
 • Exfoliační tryska. Umožňuje vám řešit problém vlasů rostoucích pod kůží.
 • Holicí tryska Je vhodný pro odstraňování vlasů v jemných oblastech.
 • Omezovač trysek, který umožňuje nastavit šířku zóny odstranění chloupků. Například nastavením omezovače můžete snížit z 5 na 2 cm.
 • Tryska pro odstranění vlasů po epilaci. Má několik pinzet uspořádaných v jedné řadě, což umožňuje provádět odstraňování chloupků na obtížně přístupných místech.

Další funkce

Dražší epilátory mají různé doplňky, které dokáží zajistit co nejpříjemnější postup. Například plovoucí epilační hlava, která umožňuje přesně sledovat obrysy těla a neustále udržovat důvěrný kontakt s pokožkou. To zajišťuje čistou epilaci i v obtížných oblastech (například v oblasti kolena).

Zvláště pozoruhodné jsou epilátory s vodotěsným pouzdrem. Mohou být použity ve sprše nebo při koupání. Jak víte, horká voda účinně změkčuje vlasy, což přispívá k jejich snadnému a rychlému odstranění.

Některá zařízení mají speciální ergonomický vzhled. Jejich tělo připomíná obrysy klasických holicích strojků. Nevyklouzávají z rukou, což je zvláště důležité při práci ve vodě. Množství výrobců vybaví epilátory systémem Silence, který minimalizuje hluk během procedury. Pro zvláštní pohodlí se anestezie používá pomocí průtoku studeného vzduchu, což způsobuje, že procedura je méně bolestivá. Toto uchycení není nutné předchladit a můžete okamžitě začít epilovat.

Nyní je stále více epilátorů podsvíceno. To je velmi výhodné, protože jasná LED dokonale osvětluje ošetřenou oblast pokožky a na ní budou vidět i nejtenčí a nejlehčí chloupky.

Co mám hledat při výběru epilátoru?

Péče o tělo je obtížné a zodpovědné cvičení. Chcete-li, aby byl tento proces co nejkomfortnější, zvažte vlastnosti těla a citlivost na bolest. Jak ukazuje praxe, je lepší vybrat si epilátory s vícenásobnou rychlostí. U prvních postupů nastavte minimální rychlost, o něco později, zvyknete-li se na pocity během postupu, může se zvýšit.

Při výběru epilátoru je lepší zvážit modely s velkým počtem trysek. Koneckonců, pokud nyní plánujete odstranit vlasy pouze z nohou, pak je možné, že budete chtít použít i pro jiné oblasti.

Epilátory na obličej

Vlasy na obličeji nepřidávají ženský kouzlo a důvěru. Není to vážné, na první pohled problém může být příčinou komplexů. Upravit obočí a odstranit jednotlivé vlasy mohou být pinzety. Ale co když jejich počet jasně překračuje normu? Vývojáři z kosmetického průmyslu vytvořili speciální epilátory pro obličej. Od klasického epilátoru se liší ve tvaru a velikosti. Mají tenký nos s pinzetou pro vytahování chloupků. Existují také modely podobné běžným epilátorům, ale s méně širokým pracovním povrchem.

Pomocí takového epilátoru se vlasy snadno odstraní nejen na obličeji, ale také v nosu.

Výhody těchto zařízení jsou:

 • Dlouhodobý účinek.
 • Možnost odstranění chloupků z délky 0,02 mm.
 • Žádné podráždění, protože Pinzety se nedotýkají pokožky.
 • Všestrannost. Jsou vhodné pro korekci obočí a pro odstranění jednotlivých chloupků.
 • Přicházející trysky umožňují odlupovat obličej.
 • Vestavěné světla nebudou skrývat ani nejtenčí chloupky.

Epilátory na obličej mohou jít kromě klasiky a prodávat samy.

Cena vydání

Při výběru epilátoru hraje jeho cena důležitou roli. Pokud jste ochotni strávit:

 • od 1199 do 2500 rublů si můžete koupit nejjednodušší epilátory s rychlostí 1 nebo 2, které pracují ze sítě s minimálním počtem příloh.
 • od 2500 do 3500 rublů získáte epilátory od známých výrobců pracujících v síti nebo bateriích. Nejjednodušší epilátory pro obličej spadají do tohoto cenového rozpětí.
 • od 3500 do 5000 rublů si můžete zakoupit spolehlivé a praktické dobíjecí epilátory, z nichž některé mají praktický tvar ve formě holicího strojku.
 • více než 5000 rublů, můžete si koupit multifunkční zařízení s mnoha tryskami nebo kompletními sadami, včetně klasického epilátoru pro tělo a malého obličeje.

Pěkné nakupování a krásné!

Jak si vybrat epilátor?

Jednou z těchto obětí je odstranění chloupků v určitých oblastech těla - nohy, oblast bikin (a možná i další místa). Metody odstraňování chloupků jsou velmi, velmi rozmanité. Jedním z nejúčinnějších prostředků je epilace.

Hlavní kritéria výběru

Při výběru svého opravdového přítele a kamaráda v boji za nepopsatelnou krásu věnujte pozornost následujícím mimořádně důležitým vlastnostem přístroje.

1. Princip činnosti. Jakýkoli epilátor, na rozdíl od holicího strojku, odstraňuje vlasy a vytahuje je z kože z kořene. Tento postup je docela bolestivý, ale vlasy rostou mnohem pomaleji než při holení nohou a kůže zůstává čistá a hladká. Předvídat nákup tohoto úžasného zařízení, důkladně se zamyslete nad tím, zda za to stojí tato strašidelná krása takových nepopsatelných obětí.

2. Typ epilátoru. Existují dva typy epilátorů - pinzety a kotouče. Rozdíl v nástroji pro zachycení vlasů pro následné tažení. V prvním případě to dělá hodně pinzety, ve druhém - speciální kola. Pinzety jsou efektivnější, ale jejich použití vyžaduje delší čas k použití.

3. Dokončení. Toto kritérium nám umožňuje získat pěkné bonusy ve formě štětce na čištění hlavy epilátoru, nabíječky, ochranného krytu, pohodlného krytu pro přepravu přístroje a dalšího vybavení. Důležité je také přítomnost různých trysek v sadě.

4. Model epilátoru. K dispozici je mnoho modelů epilátorů, v závislosti na způsobech anestezie a způsobu odstraňování vlasů. Výběr každého modelu by měl být proveden s přihlédnutím k toleranci bolesti a citlivosti pokožky.

 • Základní model je nenáročný a nemá zařízení ke snížení bolesti. Je ideální pro ženy s nízkým prahem bolesti.
 • Model pro citlivou pokožku. Umožňuje vám velmi efektivně výrazně snížit pocit bolesti a nepohodlí. Je vybavena zařízeními, která mohou zmírnit utrpení žen s jemnou kůží a vysokým prahem bolesti.
 • Model pro začátečníky. Toto zařízení umožňuje ženám, které dříve nepoužívaly tuto metodu odstranění chloupků, postupně zvyknout na tuto bolest. Účinek habituace se dosahuje pomocí speciální trysky, která odstraňuje menší počet chloupků najednou, což snižuje bolest.
 • Hybridní model Toto zařízení kombinuje epilátor a holicí strojek.
 • Model s tryskami pro obličej. Tento model vám umožňuje odstranit chloupky na horním okraji, úroveň obočí, odstranit přebytečný "růst" na tvářích.

5. Vzhled. Tento parametr ovlivňuje nejen estetiku zařízení, ale i jeho ergonomii. Protože používání tohoto zařízení trvá poměrně dlouho, musí být pohodlné a snadno ležet v ruce, tlačítka musí být v pohodlném dosahu (na předním panelu). Přístroj by měl rychle a pohodlně pochopit, umýt pod vodou. K tomu je třeba odstranit epilační hlavu a měl by být přítomen speciální kartáč na čištění. Všechny díly by měly fungovat správně, trysky by měly být odstraněny a tlačítka by měly být stisknuty. Na případu by neměly být žádné vady.

6. Výrobce. S tímto parametrem musíte být velice opatrní, abyste se nenacházeli před nutností koupit nový - ne nejlevnější zařízení. Toto zařízení pracuje s pokožkou a kvalita její práce závisí na přesnosti ošetření pokožky, její další podmínce a přitažlivosti. Výrobce je garantem dobrého a pečlivého fungování zařízení. Nepoužívejte "nouneym" - čínské firmy bez jména, protože tito výrobci se nestará o kvalitu výrobků a poskytují pouze nízké náklady a objemy prodeje. Taková zařízení mohou způsobit značné škody na pokožce, nemluvě o nebezpečí úrazu elektrickým proudem a jiných podobných potíží.

7. Hladina hluku. Tento parametr je důležitý pro zdlouhavou úpravu pokožky. Vysoká prahová hodnota šumu způsobuje, že práce s přístrojem je nepříjemná, což způsobuje únavu a nervozitu.

8. Napájecí zařízení. Toto zařízení může pracovat stejně jako s napájecí sítí a z nabíjecích baterií. Přenosné zařízení má více výhod, neboť je pohodlnější pro použití na dovolené, na silnici a na jiných místech, kde je těžké najít odtok. Zvláštní pozornost věnujte období provozu epilátoru bez dobíjení. Nejlepší je zakoupit model, který funguje jak při připojení k bateriím, tak i offline.

9. Pohodlí při používání. Přístroj by měl být co nejpříjemnější co do hmotnosti a tvaru. V procesu používání, nic by vás nemělo odvrátit od procesu, protože bolestivé pocity, a tak dodat hodně úzkosti. Přístroj by měl být pohodlně umístěn v ruce, aby nevyklouzl a byl dostatečně lehký, aby se během tohoto jemného postupu neotácel kartáč. Chcete-li zjistit úroveň pohodlí, držte zařízení v ruce, proveďte pár manipulací s ním a pochopíte, zda se vám to hodí, nebo to není vaše volba.

10. Účinnost použití. Kvalita epilátoru ovlivňuje účinek jeho použití. Vysoká účinnost je způsobena přítomností několika rad rad disků provádějících epilaci s plovoucí hlavou a zajišťující maximální ergonomii během používání. Účinek vibrací vytváří masážní efekt, který snižuje bolest během postupu.

11. Další funkce. Patří sem:

 • Konkávní epilační hlava, která vám umožní zpracovat kůži a zranit je v mnohem menším rozsahu.
 • Mít rukojeť jako holící strojku umožňuje pohodlnější používání epilátoru.
 • Hluk-redukující "gadgets" ušetří vaše jemné uši, eliminuje agresivní, hlasité bzučení již nepříjemného zařízení.
 • Vodotěsné pouzdro umožňuje provádět proceduru v pohodlí horké lázně, když je pokožka párována a mnohem méně vystavena dráždivým účinkům přístroje.
 • Anestezie s proudem chladného vzduchu je příjemným doplněním účinného čištění kůže od vlasů. Není třeba předchlazení trysky výrazně šetří váš čas.
 • Osvětlení ošetřených oblastí pokožky vám umožní epilaci za nízkých světelných podmínek - ve vlakovém voze nebo stanovém kempu.

Nejlepší modely a možnosti pro nožní epilátory

Mezi nejoptimálnější modely z hlediska ceny a kvality lze identifikovat:

 • Philips HP 6402/00. Tento model je vybaven tryskou pro lehkou masáž, která snižuje bolest při epilaci.
 • Philips HP 6509/01 má prvek, který zvedá chloupky, což výrazně zjednodušuje proces jejich odstraňování.
 • Panasonic ES 2023 disponuje masážními zařízeními s mikrofingery, které stimulují krevní oběh ve zóně odstraňování chloupků a odstraňují negativní účinky odstranění chloupků (podráždění pokožky a bolesti).
 • Braun Silk-? Pil 2370 Body Epilace má trimr pro holení nohou v nejjemnějších a nejcitlivějších oblastech.

Při nákupu nožního epilátoru věnujte pozornost:

1. Počet pinzet. Z tohoto parametru v přístroji závisí stupeň trvání a úroveň kvality postupu odstranění vlasů. V pokročilých modelech epilačních přístrojů se používá vícestupňový systém sestávající z více než dvaceti párů epilačních disků, schopných provádět přibližně šest set až sedm set otáček za minutu (v závislosti na rychlosti jejich otáčení).

Nejpokročilejší systémy jsou vybaveny čtyřmi kartáčovými kartáči, které zvyšují účinnost procesu dávkováním chloupků. Také realizovány dva stupně zachycení chloupků. První z nich se používá k odstranění tenkých vlasů, druhá - zachytí normální a tvrdší, silnější vlasy.

2. Rychlost otáčení pracovní položky. Většina zařízení pro odstraňování chloupků má dvě nebo tři otáčky pinzety (kotoučů). První - nízká rychlost je určena k odstranění tenčích chloupků. Při této rychlosti nejsou roztrhané a jemně odstraněny z kůže s páteří.

Druhá rychlost je určena k usnadnění odstranění velmi dlouhých a tužších chloupků. První rychlost neumožňuje dostatečně účinné odstranění takových chloupků. Druhý je ideální pro bezbolestné odstranění těchto chloupků. Třetí rychlost umožňuje odstranit tvrdé vlasy ještě pohodlněji a rychleji.

3. Přítomnost různých druhů příloh. Tato zařízení vám umožňují rychlejší, pohodlnější a bezbolestný postup. Trysky budou užitečné pro nohy:

 • Peeling. Toto nástavec umožňuje péči o pokožku po epilaci. Realizuje exfoliaci horní vrstvy pokožky a uvolňuje chloupky vnikané do pokožky a brání jejich dalšímu zvětšení.
 • Bodová příchytka pro odstranění chloupků "šperky" vám umožňuje odstranit jednotlivé vlasy zbývající po postupu. Tato tryska má několik pinzet uspořádaných v jedné řadě. To vytváří příležitost k "zachycení" obtížných chloupků.
 • Chladicí tryska Jedná se o odnímatelný kontejner, který je předem umístěn v mrazáku. Chladicí tryska je instalována v epilátoru a během léčby výrazně snižuje bolest a podráždění pokožky.
 • Stejný účinek má i chladicí rukavice. Je naplněn chladícím gelem a snižuje citlivost ošetřené pokožky.
 • Tryska, která zvedá chloupky, přináší nejméně poškození pokožky a snižuje její podráždění.

Jaké vlastnosti mám hledat při nákupu epilátoru pro oblast bikin?

Při výběru zařízení pro takovéto intimní léčbu byste si měli koupit epilátor s:

1. Omezovač trysek. Umožňuje vám přizpůsobit šířku ošetřované plochy, což vám umožní simulovat prostor vaší intimní vegetace podle vlastního vkusu a uvážení, vymezující ji dokonce s hranicemi.

2. "Gadgets" pro snížení bolesti. Oblast bikin je extrémně delikátní a citlivé místo, které reaguje strašnou bolestí, když se pokouší "vykořenit" nežádoucí vegetaci. Proto věnujte pozornost tryskám určeným ke zmírnění vašeho utrpení během tohoto postupu:

 • Vibrační štětec masíruje kůži a snižuje závažnost bolesti a provádí tak nějaký červený sleď.
 • Speciální vibrační tyče mají podobnou funkci.
 • Přesné čepičky poskytují účinné odstranění chloupků ve velmi citlivých oblastech pokožky - ve slabinách a axilárních dutinách. Toto upevnění utužuje pokožku a snižuje počet aktivních pinzet do okamžiku odstranění chloupků, což výrazně snižuje bolest z postupu.
 • Kontejner se zmrazenou kapalinou (voda nebo speciální gel) vytváří anestetický účinek na pokožku, která trpí "zneužíváním". Doslova zamrzne a bolest se téměř necítí.
 • Speciální pinzety, které se nedotýkají pokožky, vytvářejí pečlivou extrakci vlasů, aniž by způsobovaly velké podráždění a bolest.
 • Epilační systémy se zeslabenou instalací frekvence pinzety snižují počet současně odstraněných chloupků, což výrazně snižuje utrpení oběti tohoto postupu.

3. Hybridní systém. Obsahuje prvky epilátoru a elektrického holicího stroje. Vysoce štíhlé trimery umožňují účinně a bezbolestně odstranit vegetaci v oblasti bikin. A připevnění epilátoru umožňuje zpracovávat pokožku na nohou.

Nejvíce preferovaní výrobci

Nejvíce respektovanými a respektovanými představiteli fair sexu výrobci "nástrojů mučení" ve jménu krásy jsou: německá společnost Braun, společnost s holandskými kořeny Philips, japonský výrobce Panasonic, mezinárodní značka Rowenta, americký Remington. Tito výrobci získali prestiž svého vlastního vývoje v oblasti technologií odstraňování chloupků s nejmenším fyzickým a duševním utrpením. Proto můžete své produkty bezpečně zakoupit a zaměřit se pouze na jejich vlastní funkční preference a chutě.

Měl bych vůbec koupit epilátor?

Odpověď na tuto rétorickou otázku s vysokou mírou důvěry může jen vy. Používáte-li holicí stroj celý svůj dospělý a dospělý život nebo jste navštívili kosmetické salony s depilačními nástroji, možná nebudete muset změnit své preference, pokud jste zcela spokojeni s kvalitou a výsledky těchto postupů. Ale pokud je vaše duše zmatená a hledáte nové pocity a dobrodružství pro vaše krásné bederní, pak proč nepokoušet epilaci jako způsob, jak se zbavit nežádoucí vegetace. Nakonec epilátor není tak drahý. V nejvíce extrémním případě můžete vždy házet nepříjemný spotřebič do zadní zásuvky svého šatníku a zapomínat na to až do dalšího zapáchání žízeň na nové pocity. Nebo udělejte přívětivému příteli v barvách malováním všech jeho výhod a výhod.

Tipy péče

Vzhledem k tomu, že toto zařízení je předmětem osobní hygieny (můžete říci intimní), vyžaduje pečlivou údržbu.

 1. Před použitím otřete pracovní část do kontaktu s pokožkou, antiseptikem (alkoholem, streptosidem a dalšími).
 2. Po každém použití důkladně umyjte silným proudem teplé vody.
 3. Nepromokavé epilátory se důrazně promyjí pod vodou. Jejich povrch musí být dokonale čistý.

Nedodržení těchto doporučení může vést k infekci kůže, rozvoji různých druhů podráždění.

Sledujte sebe, milujte sebe a svět vám bude reagovat stejnou láskou!

Jak si vybrat epilátor?

Naše čtenářka Irina 220 se obrátila na stránku "Krásná a úspěšná" s žádostí o pomoc při výběru epilátoru: "Dobrý den! Napište článek o tom, jak si vybrat správný epilátor. Rád bych zkusil tento zázrak, ale je obtížné určit širokou škálu jejich druhů. "

Budeme rádi, pokud náš článek pomůže najít odpověď, kterou epilátor si vybíráme nejen pro naše čtenáře, ale i pro všechny, kteří dosud neměli čas dostat pomocníka pro hladké a krásné nohy.

Kvalita depilace závisí na epilátoru, který byl proveden. Účelem těchto zařízení je - odstranit kůži nohou z nechtěných vlasů a moderní modely mají také doplňkovou funkci odstranění chloupků v oblasti bikin a podpaží.

Všechny epilátory se liší ve vzhledu, počtu příloh, které jsou součástí sady, stejně jako přítomnost nebo nepřítomnost dalších funkcí.

Budeme o tom hovořit, abyste věděli, který epilátor je lepší vybrat.

Základní principy výběru

Všichni výrobci se snaží model vybavit dalšími funkcemi, aby zajistili, že zákazníci, kteří špatně pochopí, který epilátor si vyberou, nejsou přitahováni.

Ale je třeba si uvědomit, že při výběru techniky existuje pravidlo - čím více funkcí, tím dražší produkt. Proto vám nedoporučujeme, abyste se při výběru tohoto kritéria řídili.

Než si koupíte, věnujte pozornost několika jemnostem, které je třeba vzít v úvahu:

 • Výrobce
 • Princip činnosti
 • Počet pinzet
 • Princip anestezie
 • Režim rychlosti
 • Typ hlavy pro odstranění chloupků
 • Napájení
 • Pokročilé možnosti

Výrobce

Dnes si můžete koupit epilátory od různých výrobců - od značkových až po málo známé firmy.

Mezi všemi rozmanitostmi tohoto druhu výrobků jsou epilátory tří společností nejoblíbenější:

Můžete se rozhodnout pro méně známé firmy. Cena některých z těchto modelů je nižší než cena "vůdců", ale kvalita epilace je horší. Vlasy se jen rozpadají a nejsou odstraněny z kořene, jako když pracují s dobrými značkami epilátorů.

Proto, pokud jde o to, který epilátor si vyberete: značku nebo méně známou společnost, sympaty.net doporučuje upřednostňovat pouze osvědčené značky.

Princip epilátoru

Epilátory jsou určeny k odstranění vlasů spolu s kořeny.

To je způsobeno tím, že několik párů disků nebo desek se otáčí, dotýká se navzájem, chytne chloupky a odstraňuje je. V závislosti na tom, co se otáčí - diskem nebo talířem, jsou epilátory rozděleny na disk a pinzetu.

Než si vyberete dobrý epilátor, měli byste pochopit, jak se tyto systémy navzájem liší.

Oba disky a pinzety epilátorů mají vícevláknový systém pro odstranění chloupků, tj. Epilátor nevytahuje ani jeden, ale několik vlasů najednou, a to:

 • Diskové epilátory zachycují najednou až 32 chloupků.
 • Pinzety - 20 nebo 40.

Jak víte, čím více bodů zachytit najednou, tím rychleji bude epilace.

Podle konzultantů jsou diskové epilátory o něco lepší v práci, i když pinzety s 40 pinzety jsou více populární. Proto je lepší pracovat s typem kotoučů nebo 40 kleští, nikoliv však s 20 kleštěmi epilátoru.

 • "Mám epilátor od Braun 5180 Silk-epil Xelle. Jsem docela potěšen. Funguje to dobře, rychle, nenechte si ujít vlasy. Rozdíl s 20 kleštěmi v době epilace. Měl jsem před tím nejjednodušší Braun SE 1170 (pro 20 pinzet), také velmi cool! Jen včas trochu déle. Takže pokud je epilátor, pak Braun. Katerina

Epilace je spíše bolestivý postup, takže stále doporučujeme těm, kteří nevědí, který epilátor je lepší vybrat - 20- nebo 40-pincer, vyberte 40-pincer model. Epilace se ukončí rychleji.

Diskové epilátory v porovnání s pinzety nezpůsobují alergickou reakci. Vzácně zanechávají po epilaci na kůži červené tečky.

Ale víte, jak používat epilátor tak, aby nedošlo k podráždění, a proto si myslíme, že tento problém nebude mít vliv na vás.

Který epilátor si vyberete: anestezie

Skutečnost, že "to je strašné, jak bolestivé", je známé, psané a mluvené mnoha. Ale slibný slogan "hladká kůže na nohou až 4 týdny" přitahuje rostoucí počet lidí, kteří chtějí koupit epilátor.

Proto se často ptá, který epilátor je nejlepší volit, aby epilace nebyla tak bolestná. Výrobci, kteří vědí o tomto problému, se snaží najít co nejvíce možných způsobů, jak otupit vlasy.

Podívejme se, jak vybrat správný epilátor s anestetickým systémem a zjistit, které "nálezy" jsou nejúčinnější.

Dnes se používají následující metody pro zmírnění depilace:

 • Chlazení Některé modely jsou vybaveny gelovými rukavicemi (sáčky), které se ochlazují a aplikují na oblast, která má být epilována před epilací. Podle hodnocení mohou být dokonale nahrazeny ledovými sáčky nebo chlazeným ručníkem.
 • Vzduch studený vzduch. K dispozici jsou epilátory, které jsou vybaveny speciální jednotkou, která je chlazena, zasunutá do přístroje a při epilaci fouká pokožku studeným vzduchem. Tento typ anestezie je vhodný pro ty, kteří mají citlivou pleť. Není to špatná volba. Je častější u epilátoru Philips.
 • Úleva od bolesti s masážními kartáči (vibrace). Gumová štětina s měkkými štětinami, která se nachází nad rotujícími kotouči, vibruje a uvolňuje pokožku během práce. Bolest je mnohem nižší. Braun má obzvláště dobře promyšlený rys. Masážní kartáček působí na princip prstů, který zvedá chloupky.

Všechny epilátory, které zajišťují funkci anestezie, mají specifické označení, které je indikováno přímo na těle epilátoru.

 • Ve společnosti Philips je označen jako Satinelle Sensitive (Satinel Sensitive)
 • Braun Silk-épil (Silk Epil) - SE
 • V Rowenta - Epil Active (Epil aktivní)

Rychlost

Jak si vybrat epilátor, vzhledem k jeho charakteristikám rychlosti, uvedeme v této části.

Většina modelů má dvourychlostní klešťový systém. První a nejjednodušší je jedna rychlost a u některých epilátorů Rowenta jsou 3 rychlosti.

 • 1. rychlost (pomalá). Jedná se o nejnižší rychlost určenou k odstranění krátkých, tvrdých vlasů. Na něm jsou dlouhé vlasy špatně odstraněny. Jen se zlomí, ne vytáhnou.
 • 2. rychlost (normální). Potřeba delších vlasů. Třetí rychlost je ostrá a silná, dobře zachycuje a dramaticky vytáhne vlasy. Proto při druhé rychlosti je odstranění vlasů mnohem rychlejší.
 • 3. rychlost (rychlá). Třetí rychlost je určena pro rychlé odstranění chloupků. Docela bolestivé ve srovnání s druhým.

Epilátorová hlava

Z čistoty hlavy závisí hygiena postupu. Existují modely s odnímatelnou hlavou, je stacionární.

Odnímatelná hlava je mnohem pohodlnější, protože může být po epilaci umývána.

Doporučujeme vám věnovat pozornost těmto modelům, pokud nevíte, který epilátor si vyberete.

Napájení

Epilátor může být napájen ze sítě, baterie nebo sítě / baterie. Výhody tohoto nebo druhého jídla jsou jasné.

Samozřejmě poslední možnost je nejoptimálnější. Ale obvykle je ze sítě dostatek energie.

Baterie s bateriemi bude vhodná pro ty, kteří hledají, který epilátor si vyberou, aby si je mohli vzít s sebou na výlety nebo si vybrali místo pro odstranění chloupků bez ohledu na to, kde se nachází. Epilátory, které mají baterii, jsou nabízeny s nabíječkou.

Ale podle hodnocení, práce jedné baterie trvá 30-40 minut. Tentokrát nestačí k epilaci. Pokud tedy vyberete mezi prvním a druhým typem, je lepší dát přednost síti ze sítě.

Pokročilé možnosti

Podíváme se na některé další možnosti, abyste se mohli přesně rozhodnout, který epilátor si vyberete - s nebo bez zvonů a píšťalků.

 • Podsvícení. Relativně nový přírůstek do modelů. Světlo, které pochází z žárovky, osvětluje oblast do práce. Někteří lidé považují tuto funkci za velmi pohodlnou a nezbytnou, jiní ji bránili. Bez této funkce můžete udělat, pokud nebudete provádět odstraňování chloupků v temné šatně daleko od civilizace.
 • Sady trysek pro oblast bikin a trimmer. Pokud chcete vlasy odstranit nejen na nohách, ale také v oblasti bikin nebo podpaží, věnujte pozornost epilátorům, které k nim obsahují trysky. Takové modely jsou nejvíce zastoupeny společností Philips - označené štítkem Bikini Perfect a Rowenta - Silence Bikini.

Tyto přílohy výrazně ovlivňují cenu epilátoru, ale ne všichni uživatelé mohou odolat bolesti, které přinášejí, když jsou epilační intimní oblasti. Často tyto trysky zůstávají nevyžádané.

 • "Koupil jsem Epilátor Philips Bikini Perfect HP 6375 s tryskami pro oblast bikin. Epilace začala dělat "tam" a nemohla to stát. Pokud existují takoví stateční lidé s nízkým prahem bolesti, jen je závidím. Nechci doporučit provádět odstraňování chloupků na intímních místech. Rita

Trysky pro začátečníky

Samostatně bych chtěl zmínit speciální trysky pro začátečníky - pro ty, kteří stále pochybují, jak si vybrat dobrý epilátor. Tyto špičky pokrývají několik pinzet, což snižuje počet vytahovaných chloupků. Zpočátku to opravdu pomáhá. Ale stále to bolí!

Proto není v epilátoru tak důležitým prvkem, na který se musíte soustředit na ty, kteří hledají, a co si vybere epilátor, který má začít.

Takže, který epilátor je lepší vybrat - rozhodnete se.

Můžete si koupit levný levný model s ohledem na 6 bodů:

 • Firma - Braun, Philips, Rowenta.
 • Princip (typ) modelu je 40-pincer nebo disk.
 • Hlava je odnímatelná.
 • Rychlost - 2 rychlosti.
 • Anestézie - chladicí tryska a ještě lépe - masážní kartáč. Tato funkce je dobrovolná, ale nyní je vzácné najít bez něj epilátor.

Všechny ostatní funkce: světla, gelové rukavice a tašky, trysky pro začátečníky, vyžínače a elektrické holicí strojek jsou jistě pohodlné, ale nejsou důležité pro dobrou práci epilátoru.

Doufáme, že jsme vám pomohli zjistit, který epilátor si vyberete. Úspěšný a přemýšlivý nákup vám!

Který epilátor je lepší a kolik to stojí

Epilátor je kompaktní elektrické zařízení, které vám umožní odstranit nechtěné vlasy na vlastní pěst. To táhne vlasy spolu s kořenem, takže hladkost pokožky trvá dlouhou dobu - až 3 týdny. Existuje mnoho modelů v prodeji a volba nejlepšího epilátoru není tak snadné. Přehled vlastností a srovnatelných TOP oblíbených produktů vám pomůže procházet nákup a vybrat nejvhodnější zařízení pro sebe.

 • 1. Co jsou epilátory?
 • 1.1. Diskový epilátor
 • 1.2. Pinzeta epilátor
 • 2. Kritéria pro výběr depilátoru
 • 2.1. Design
 • 2.2. Typ napájení
 • 2.3. Počet pinzet
 • 2.4. Materiál pinzety
 • 2.5. Plovoucí hlava nebo běžné
 • 2.6. Trysky
 • 2.7. Funkce úlevy od bolesti
 • 2.8. Počet rychlostí
 • 2.9. Podsvícení
 • 2.10. Odolnost proti vodě
 • 3. Který epilátor je lepší
 • 4. Mini depilátor
 • 5. Tipy pro péči o epilátor
 • 6. Často kladené otázky a odpovědi
 • 6.1. Jak si vybrat epilátor: disk nebo kleště?
 • 6.2. Který z epilátorů je lepší vybrat: Brown nebo Rovent?
 • 6.3. Který epilátor je lepší vybrat: Brown nebo Philips?
 • 6.4. Jak si vybrat ten nejméně bezbolestný epilátor?
 • 6.5. Co je nejtišší epilátor?
 • 6.6. Co byste doporučili zvolit levné levnější epilátor s holicí strojkou, trimerem, podsvícen?
 • 6.7. Co je jehlový epilátor?

Co jsou epilátory

Elektroepilátory jsou rozděleny do dvou hlavních typů: kotouče a pinzety. Budeme rozumět vlastnostem návrhů.

Diskový epilátor

Tento druh se postupně stává zastaralým. Disk má také pinzety, které chytnou chloupky. Jsou však umístěny ve formě disků, které se sbíhají během otáčení. Díky tomu jsou vlasy zachyceny a vytaženy. Počet pinzet v těchto modelech zřídka přesáhne hodnotu 30. Zařízení může pracovat na síti nebo na baterii, má několik otáček, trysky v sadě.

 • nižší cena;
 • vysoká spolehlivost.
 • řada pinzet je stlačena současně v jedné řadě, popadá spoustu vlasů najednou, což způsobuje více bolesti;
 • má vysokou hladinu hluku.

Z hlediska konstrukce a trvanlivosti diskové elektrolyzéry nemají žádné mínusy. Výrobci je začali postupně opouštět jen proto, že charakteristika rotace pinzety způsobuje více bolesti ve srovnání s pinzety.

Pinzeta epilátor

Elektroepilátor domácí pinzety vypadá skoro nic jiného než předchozí. Má poněkud odlišný design hlavy. Pinzety na otočném mechanismu jsou uspořádány v šachovnicovém vzoru. Díky této poloze pinzety je nepohodlí během epilace o něco méně. Takový epilátor může mít více kleští - až 45 ks.

Počet rychlostí, počet různých trysek a další konfigurace jsou zcela odlišné a závisí na konkrétním modelu.

 • méně hlučné;
 • bolestivé pocity nejsou tak silné, jako při epilaci s diskovým zařízením;
 • umožňuje rychle provést postup kvůli většímu počtu pinzet.

Nevýhody zahrnují náklady na stroj, je poněkud vyšší.

Na základě výše uvedených skutečností je možné jednoznačně vyvodit, že pinzety jsou lepší od dvou typů epilátorů.

Většina pinzetových modelů je vyráběna značkou Brown Silk Epil. Společnost Philips vyrábí převážně disky na psaní.

Kritéria pro výběr depilátoru

Komfort, pohodlí a kvalita postupu závisí převážně na konfiguraci epilátoru. Na trhu existuje mnoho modelů s různými přírůstky, jejichž potřeba není tak snadná. Vyberte si domácí epilátor, který vám pomůže zkontrolovat možné faktory, které mají zařízení.

Design

Vzhled je první věcí, která zachycuje oko a přitahuje. Krásné, ale neznamená to pohodlné. Všechna zařízení mají podobný vzhled. Chcete-li zhodnotit ergonomii těla, musíte přístroj vzít do ruky, pokusit se simulovat pohyby depilace a poslouchat pocity. Pokud zařízení "neleží" v dlani, pokusí se vyklouznout a během pohybu se nebudete cítit lehkost a manévrovatelnost, je lepší odmítnout takový model.

Typ napájení

Pro mnohé je důležité zvolit epilátor pro zdroj energie. Existují tři typy:

 1. Kabelové připojení.
 2. Nabíjecí.
 3. Kombinované.

Stroj napájený baterií je mobilní. Může být použita v každé místnosti, bez ohledu na to, zda je zásuvka, s sebou na cestě bez obav o adaptéry. Životnost těchto zařízení však není tak dlouhá. Poplatek se může zcela neočekávaně posadit, když epilace ještě není dokončena - není to nejpříjemnější okamžik.

Typické kabelové zařízení pracuje v síti. Existuje plná záruka, že odstranění chloupků bude dokončeno pouze v případě, že nebudete náhle vypínat elektrickou energii. Při výběru modelu s kabelem musíte věnovat pozornost jeho délce.

Mezi epilátory je lepší vybrat kombinovaný typ. Pokud je baterie umístěna, můžete vždy vypnout napájení ze zásuvky. Vypněte světlo - je zde baterie. Pokud je to možné, měli byste si koupit jen takový domácí typ epilátoru.

Počet pinzet

Epilační stroje mají v průměru 20 až 45 pinzet. Optimální počet pinzet zajišťujících vysoce kvalitní depilaci v každé oblasti těla - 30-40 ks. Epilátory s disky a pinzety spadají do tohoto kritéria.

Existují modely s více kleštěmi s více než 50 kleštěmi, avšak pochybnost o tom, že takové vynálezy jsou účelné. Tělo vlasů obvykle nemá takovou tloušťku, která je navržena s více kleštěmi. Epilátor s 40 pinzetami rychle odstraní vlasy na každém místě.

Materiál pinzety

Hlava je hlavní pracovní část epilátoru. Může být vybaven keramickými nebo kovovými pinzety.

Zařízení s keramickými pinzety jsou dražší. Vyberte si epilátor, který je vhodný pro citlivou pleť a tenké křehké vlasy. Keramické pinzety odstraňují chlupy méně, což vede k lepšímu výsledku.

Kovové pinzety jsou odolné, nejsou náchylné k štěpení, ačkoli mohou být časově matoucí.

Plovoucí hlava nebo běžné

Ve skutečnosti je plovoucí hlava v epilátoru nic víc než marketingový balíček. Zařízení bylo původně vyrobeno takovým způsobem, že pracovní část je velmi manévrovatelná. Snadno se pohybuje v různých směrech, hladce se ohýbá kolem všech částí těla. Tato "funkce" nepřidává nástroju žádné zvláštní výhody.

Trysky

V každém konkrétním modelu se jejich počet liší. K dispozici jsou možnosti bez příloh a doplňků. Umožňují snížit bolest v obzvláště citlivých oblastech a usnadňují proces. Zvažte hlavní užitečné doplňky.

 1. Holičství Nevytahuje vlasy, ale odřízne je. Vhodný pro rychlé odstranění chloupků, pokud není dostatek času na plnohodnotnou epilaci, ale musíte vypadat perfektně
 2. Limiter Někdy v sadě existuje několik omezovačů s různými šířkami. Omezovač vám umožňuje zúžit oblast odstranění chloupků a snížit bolest. Takové přídavky jsou důležité pro oblast bikin, antény na obličeji, kde je kůže obzvláště citlivá.
 3. Trimmer. Umožňuje vám vyřezávat vlasy na určitou délku, vytvářet návrhy.
 4. Exfoliační systém. Velmi užitečné doplnění. Pomáhá předcházet zvětšení vlasů, exfoliuje mrtvé kožní buňky.

Funkce úlevy od bolesti

Odstranění epilace pomocí elektro-epilátoru je bolestivý proces. V některých částech těla může být bolest tak těžká, že nebude možné pokračovat v léčbě bez anestézie. Výrobci začali vybavovat s různými přísadami, které pomáhají redukovat nepohodlí.

 • Funkce masáže. Hlava nástroje je opatřena gumovými kuličkami nebo kartáči. V procesu odstraňování chloupků je masážní efekt, který snižuje pocit bolesti.
 • Chlazení Chladící epilátor má speciální tekutinový systém. Měl by být zmrazen před zasedáním a poté nasazen na epilátor. Chlazení působí jako lokální anestetikum. Také existují chladicí rukavice.
 • Kožní zámek. Některá zařízení mají speciální trysku, která fixuje pokožku na ošetřované ploše a neumožňuje její protažení, což výrazně snižuje bolest.
 • Foukací funkce. Přístroj je vybaven speciálním systémem, který vytváří studený proud vzduchu ke snížení nepohodlí.

Počet rychlostí

Zařízení může mít 1,2 nebo 3 rychlosti, někdy 4-5. Čím více rychlostí je, tím více příležitostí přizpůsobit práci pro sebe. Nejlepší je vybrat epilátor se třemi rychlostmi.

Podsvícení

Užitečná možnost, která vám pomůže ve špatně osvětlených oblastech a pomůže vám lépe vidět zbývající nezakryté vlasy. Funkce podsvícení bude obzvláště užitečná pro osoby se špatným zrakem.

Odolnost proti vodě

Modely vybavené vodotěsným pouzdrem lze použít přímo ve sprše. Kvalita odstraňování chloupků na vlhké pokožce a vlasy samozřejmě zůstává v pochybnostech. Ale přinejmenším takový mechanismus by nebyl strašný, aby se vzal s mokrými rukama, nebo ho pustil do koupelny.

Který epilátor je lepší

Vyberte epilátor pomůže prezentované hodnocení nejlepších modelů, které zahrnují harmonickou kombinaci ceny a výkonu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy