logo

Jak barvit vlasy hennou a basma? Příručka kroku pro fotografování

Změna účesu barvením vlasů je jednou z nejoblíbenějších možností, protože je možné splnit úkol nastavený nejen v salonu, ale také doma. Vzhledem k možným negativním dopadům na kadeře připravených barvivových kompozic, mnoho dívek a žen chce barvit jejich prameny přírodními směsmi. Mluvíme o použití henny a basma doma, které v závislosti na zvoleném poměru poskytují odstíny od zlatohnědých až téměř černých tónů.

Barva vlasů Henna a Basma zaručuje pozitivní vliv na jejich strukturu kvůli svým jedinečným vlastnostem.

Surovinami pro výrobu jsou listy rostliny Lavsonia, které po sklizni a sušení jsou rozemleté ​​na prášek. V domácnosti používejte pouze čerstvý produkt s žlutozelenou barvou. Komponenty henny jsou esenciální oleje, třísloviny, které přispívají ke zpevnění, regeneraci po intenzivní péči pomocí vysoušeče vlasů, kleště, chemických barviv. Prvky vypadají lesklé a načechrané, dochází k zastavení jejich spadnutí, eliminuje lupy a snižuje negativní vliv ultrafialového záření. Zvláštností je získat stabilní barvu bez začlenění do struktury vlasů.

Získává se z listů indigoferových rostlin, které jsou stejně jako henna rozdrceny do šedozeleného prášku. Výsledkem je zlepšení stavu účesu vlivem aktivace růstu, obnovení struktury jednotlivých vlasů, posílení folikulů, eliminace lupů a zvýšeného lesku.

Rozdíl mezi basma a hennou je jeho možné použití pouze v kombinaci s druhou složkou díky zelené barvě. Henna sama o sobě produkuje různé červené tóny (v závislosti na původní paletě).

Výsledek po barvení s basma a hennou trvá zpravidla asi jeden a půl až dva měsíce. Někdy dochází k postupné změně tónu s přechodem palety na červené nebo modrofialové odstíny, což naznačuje potřebu opětovné korekce.

Možnosti barvení vlasů po barvení

Při plánování malování se směsí henny a basmy lze v závislosti na době expozice očekávat následující výsledky:

 • Světle hnědé odstíny. Chcete-li to provést, nezdržujte déle než 20 minut.
 • Kaštan. Nechte jednu a půl hodiny.
 • Tmavě černá barva. Získává se přibližně 2-3 hodiny.

Nezapomeňte vzít v úvahu vztah mezi délkou vlasů a množstvím prášku. Možnosti jsou možné (udává se hmotnost každé součásti):

 • krátké vlasy - 100 g;
 • na krk - 200 g;
 • střední délka - 300 g;
 • do pasu - 500 g

Pokud se tento tón ukáže jako příliš světlý, po dokončení postupu jsou kadeře rozmazané zahřátým rostlinným olejem a po 25 minutách se prameny dobře promyjí šamponem a teplou vodou.

Možné poměry a odstíny

Mix hennu s basma v poměru k dosažení požadovaného výsledku:

Výsledek malby domu je ovlivněn složením směsi, která se zředí práškem:

 • Pomocí extraktu z heřmánek farmaceutické je možné vytvořit zlatavě červené odstíny. Tráva je vařena rychlostí dvě polévkové lžíce na šálku vroucí vody.
 • Mixáž basma, henna a vařená káva získává bohatou barvu kaštanu. Podle receptu se lžíce mleté ​​kávy vaří se sklenicí vroucí vody.
 • Kombinace přírodních ingrediencí s kakaem vám umožňuje dosáhnout bledého kaštanového tónu. Pro přípravu roztoku ve sklenici vody zředte lžíci kakaa.
 • Můžete použít víno "Cahors", které poskytuje barvu mahagonu.

Nejjednodušší možností vaření je ředění prášku vodou.

Výsledkem je henna barvení vlasů s přidáním Basma splnila očekávání:

 • Komponenty jsou smíchány v smaltu nebo kameninu, bez kontaktu s kovem.
 • Příprava kompozice a aplikace se provádí v gumových rukavicích.
 • Pokud se po barvení objeví mírně nazelenalý nádech, stojí za to pár dní až do úplné oxidace basma. Pokud je to nutné, přetříme hennou.
 • Při častém používání a dlouhodobém kontaktu s prameny hrozí riziko sušení.
 • Tónování s basma a hennou, permanentní perm, bělení a vystavení chemickým barvivům jsou nekompatibilní postupy kvůli nepředvídatelnému tónu na výstupu. Interval mezi nimi musí být nejméně 14 dní.
 • Při přítomnosti šedých kudrlin je často nemožné kvalitativně barvit vlasy poprvé, takže opakování se opakuje a zvyšuje se doba expozice.

Vlastnosti barvicí techniky

Postup se provádí postupně:

 • Ve vhodných nádobách se složky smísí a naplní se kapalinou o teplotě 75 až 85 stupňů. Hotová směs by měla mít konzistenci husté smetany, hrudky nejsou povoleny. Pro větší saturaci odstínů můžete do Basmy přidat levandule nebo ylang-ylangový olej.
 • Kudrny jsou umyté a dobře česané.
 • Na růstové lince se pokožka rozmazává tukovým krémem nebo vazelínou, aby se vyloučila malba pokožky.
 • Plně zakryjte ramena, abyste chránili oděv před přirozeným barvivem, protože jej nelze vyčistit z tkaniny.
 • Aplikace kompozice s kosmetickým kartáčem začíná od zadní části hlavy, procházející pramenem po celé délce.
 • Na konci je hlava pokryta plasty a teplým ručníkem.

Je důležité si uvědomit, že barvení šedých vlasů vyžaduje zvláštní přístup, který střídavě používá hennu na vlasy a pak - v kombinaci s basma.

Pokud výsledek stále není splněn očekáváním a existuje touha vypláchnout barvu, pomozte recepty:

 • Olejové vlasy se ošetřují třením červené papriky. Maska držte asi 20 minut a omyjte teplou vodou a šamponem.
 • Pro normální prameny je vhodné složení 50 ml brandy a jednoho žloutku. Aplikujte a nechte jednu hodinu, poté promyjte vodou při pokojové teplotě.
 • Při suchých zámcích je účinná směs dvojice vaječných žloutků, 4 lžíce ricinového nebo lopuchového oleje a třetí lžička hořčičného prášku.

Ropné masky na bázi lopuchu, lnu, oliv a ricinových výrobků fungují dobře. Doba expozice - asi jeden a půl až dvě hodiny.

Péče po malování

 • Během prvních tří dnů po barvení se kudrlinky neperou, aby se zvýšila stálost barev.
 • Pro následnou péči a mytí hlavy je vhodné používat vroucí vodu v kombinaci s jemným šamponem.
 • Pro delší uchování odstínu se připraví máchání z 25 g henny a každé baňky, které se odebírají v jednom a pol litru vody. Roztok se používá pouze ve filtrované formě.
 • Dodatečná péče o vlasy po mytí poskytuje kyselé mléko, tvarohovou syrovátku. Efektivní kondicionéry - infuze máty peprná, jablečný jablečný ocet.
 • Přechod k účinkům chemických barviv je možný nejdříve po 4-6 měsících.
 • Tónování se provádí tak, že složení se provádí pouze na regrown kořenech. Plné zabarvení se provádí pouze postupem.
 • Dobrá péče o kadeře po basma a henna - masky obsahující bílkoviny nabízené v kosmetických odděleních.

Dodržování výše uvedených tipů - klíč k dlouhodobému zachování jasné barvy a lesku vlasů, zachování jejich zdraví.

Hodnocení aplikací

"Podporuji odstíny čokoládové barvy s íránskou hennou už více než sedm let. Chemické barviva se nepoužívají jednou. Velmi spokojen s jeho tónem. Jedinou nevýhodou této metody lze nazvat obtížnost vyprání prášku. Zbytek výsledku je naprosto pozitivní. "

"Můj názor na použití henny a basmy je, bohužel, negativní. Možná se zdá, že směs se stala nehybnou, nebo mi chyběly nějaké nuance, ale nakonec jsem získal nepopsatelný bahnitý odstín. Kompozice samotná byla sotva umyta, teď nevím, jak napravit obraz mořské panny. Přátelé doporučuji zkusit znovu zbarvení. "

"Henna byla vždy používána matkou, rozhodla jsem se také řídit její tradice a nemít litovat. Podíl komponentů, které jste si vybrali, vám umožňuje udržet krásný tón kudrlin, což z nich činí vizuálně tlustou, jemnou a poslušnou styling. Navíc jsem pravidelně doprovázet své prameny maskami založenými na íránské henně (například v kombinaci s kefírem), které jsou naprosto neškodné. Dokonce i po dlouhém pobytu na otevřeném slunci, účes zůstává dobře upravený, vlasy září a nevysuší. "

Anna, Nizhny Novgorod.

"Moje zkušenost je také pozitivní. Míchání henny a basma v poměru 1: 1 získávám nádherný lehký kaštanový odstín, který v ideálním případě odrazí oči a kůži. Absolutně neakceptuji chemické barviva, takže plánuji i nadále používat ověřené přírodní sloučeniny. "

Jak barvit vlasy hennou a basma

Obsah článku

Péče o vzhled je přirozená u žen od mladého věku. Vybíráme účesy a styly, hledáme perfektní make-up a změníme barvu vlasů z důvodů, které jsou mimo pochopení logiky mužů. Tam jsou ženy, které bělily kudrlinky, a zmrzlé v podobě "a sedmdesátých lét." Ale je to spíše výjimka, potvrzující pravidlo: rozmanitost žen je nevyčerpatelná.

Jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak okamžitě přeměnit, je barvit vlasy. Hop! - a jemná blondýnka se přemění na hezkou čarodějnici s modro-černými vlasy. A pak, jen za vlnou kouzelného hůlky, namísto černokněžné čarodějky se objeví červovlasá šelma.

Častá změna obrazu negativně ovlivňuje stav vlasů. Chemické barviva, přestože výrobci barev zajišťují bezpečnost výrobků, erodují chloupky zevnitř, vyschnou a oslabují.

Jak se vyhnout vypadávání vlasů

Je lepší používat přírodní barviva na vlasy. Patří sem henna a basma.

O barvicích vlastnostech rostliny indigofer, ze které se získává Basma, východní ženy věděly na úsvitu civilizace. S pomocí barvy extrahované z listů rostliny mohou být vlasy barveny v nádherné zelené barvě - samozřejmě bezstarostně.

Ale ve směsi s íránskou hennou - barvou, extrahovanou z listů květu cinchona, v závislosti na rozměrech, můžete získat odstíny vlasů od kaštanové až po hluboké černé. Henna, na rozdíl od basma, může být použita jako monochromatický.

Rostlinné barvy jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Existuje několik pravidel při barvení vlasů s hennou a basma, že byste se neměli zlomit, pokud nechcete mít neočekávaný výsledek.

 1. První pravidlo je hlavní věc: nepoužívejte rostlinná barviva, pokud jsou vaše vlasy již barveny chemickými barvivy.
 2. Druhé pravidlo: pokud barvíte vlasy hennou nebo směs henny a basma, zapomeňte na chemické perm a biolaminaci kudrlin.
 3. Pravidlo tři: Pokud se henna a basma jako barviva na vlasy nudíte, můžete přejít na chemické formulace až po obnovení vlasů.
 4. Čtvrté pravidlo: Pokud máte více než polovinu šedých vlasů od stávajících, pak henna a basma nešetří. Toto množství šedých vlasů namalují přes sílu.
 5. Pravidlo pět: Nepoužívejte ke zbarvení "staré" vypršené henny s hnědým nádechem nebo červenohnědým odstínem.

Jak barvit vlasy hennou

Před aplikací vlasů henna je třeba umýt a uschnout. Kůže ve vlasové partii hojně mastí silnou smetanou. Vhodný dětský krém nebo vazelína. Takže budete zachránit tvář a krk před účinky henny - pravděpodobně nebudete mít rád jasně oranžový nebo tmavě žlutý proužek jako "zábal" na čele a spáncích. Je lepší pracovat s hennou v rukavicích, aby byla chráněna před barvením rukou.

U krátkých oříznutých vlasů seberte asi 70 gramů. barvy pro dlouhé prameny - třikrát více. Henna rozpusťte teplou vodou a začněte nanášet kartáčem na barvení vlasů na kořenech na zadní straně hlavy, pak vpředu. Okamžitě rozdělte henu na celou délku vlasů. Snažte se ukončit postup barvení, než se hena zchladí.

Položte sprchový uzávěr na hlavu a vysuňte turban ze staré ručníky nahoře. Blondes potřebují 10 minut, aby získali zlatý odstín, hnědé ženy potřebují asi hodinu a brunetky budou muset sedět s ručníkem na hlavě asi 2 hodiny. Na konci henny vypláchněte čistou vodou za příjemné teploty, ale ne horké.

Tipy pro barvení vlasů henny

 • Pokud je henna nakreslena 8 hodin například v zahřáté citrónové šťávě poblíž baterie pro ústřední topení a pak barvena vlasy se směsí, pak se kudrlinky stanou bohatou měděnou barvou;
 • Pokud se do henového roztoku nalije čerstvá řepa, na hnědých vlasech se objeví nádherné fialové zdobení;
 • Pokud je henna zředěna heřmánkovou infuzí, blond vlasy získají ušlechtilý zlatý stín;
 • Pokud zředíte hennu se silnou infuzí carcade, pak barva vlasů po barvení bude "černá třešeň";
 • Pokud henna s některou z výše uvedených přísad naléváme 15 gramů. mleté ​​hřebíčky, barva bude hluboká a rovnoměrná.

Jak barvit vlasy Basma

Basma nemůže být použita jako jednobarevná malba, pokud se nezdáte, že barví vlasy zeleně.

Chcete-li získat odstíny od světlého kaštanu až po modro-černý, musíte mixovat basma s hennou v určitých poměrech.

Na rozdíl od henny se Basma aplikuje na vlhké vlasy. Na krátkých vlasech nezanechává více než 30 gramů. směs henny a basma, pro dlouhé vlasy - 4 krát více. Podle toho, jaké barevné kadeře jste chtěli získat po barvení, jsou určeny poměry. U čistých odstínů kaštanu je třeba hennu a basma užívat ve stejném množství. Černá barva se získá, pokud je pro barvení henna 2krát menší než Basma. A pokud je henna dvakrát větší než basma, vlasy se stanou starými bronzy.

Po stanovení množství henny a basma pro dosažení požadovaného odstínu na vlasy zředěte barviva v nekovové misce s téměř vařící vodou nebo horkou a silnou přírodní kávou. Rozšiřte, dokud nezmizí hrudka, abyste získali něco jako průměrná tloušťka krupice. Aplikujte kompozici na suché vlasy po mytí, jako v předchozím případě. Opatření - rukavice, mastná smetana podél linie vlasů - totéž.

Jak barvit hlavu s Basma a hennou

Prostředky pro změnu barvy vlasů používané ženami módy ve starověkém Egyptě a Římě. Bylo to tehdy, kdy první barviva byla získána z listů rostliny Lavsonia (henna) a rostlin indigo (Basma). Nyní je použití těchto barev doma velmi jednoduché a pohodlné a jejich účinek na vlasy je velmi přínosný.

Henna vypadá jako zelený prášek ze sušených listů Lawsonia. Hnědé vlasy mají zdravý vzhled, jsou lesklé a hedvábné, roste rychleji a snižují. Henna posiluje vlasy a snižuje lupy. Taníny obsažené v henně, šupinatá vrstva vlasů, díky níž se matné vlasy mění a získávají přirozenou barvu. Při barvení hennou se získávají různé typy odstínů vlasů: od světle červené až po jasný kaštan.

Basma je šedavý prášek bez zápachu získaný z indigových listů. Basma samotná se nepoužívá pro barvení, používá se společně s hennou. Pokud barvíte vlasy pouze s Basma, dostanete nepříjemnou zelenou nebo tmavě modrou barvu. V kombinaci s hennou poskytuje Basma prášek krásné přírodní odstíny hnědé.

Henna a Basma jsou k dostání ve speciálních baleních o hmotnosti 25g, 50g, 100g. Jedno balení po 25g je dostačující pro barvení krátkých vlasů.

Výhody a nevýhody barvení přírodními barvivy

Výhody

V přírodních barvách neexistují agresivní chemikálie (amoniak a peroxid), neškodí vlasům a pokožce hlavy.

Použití přírodních barev pomáhá zbavit se lupů.

Přírodní barviva neporušují strukturu vlasů, v důsledku obsahu tříslovin v nich zesilují vlasy, vypadají silně a objemně.

Vlasy se stávají zdravé, lesklé a pružné, rostou rychleji a spadají méně.

Basma v kombinaci s hennou velmi dobře šedou barvou.

Přírodní barviva lze používat během těhotenství.

Náklady na barvení hennou a basmo je mnohem levnější než chemické barvení. Postup lze snadno provádět nezávisle doma.

Jak míchat hennu a basma, abyste získali správnou barvu, schéma proporcí

Mehendi, břišní tanec, orientální sladkosti, turecké lásky - popularita všeho je kvůli zájmu našich krajanů v životě a kultuře Východu. Přesně stejným přirozeným výsledkem zvědavosti bylo použití přírodních barviv heny a basma pro barvení vlasů. Obyvatelé Indie, Íránu, Súdánu a dalších zemí již dlouho používají zeleninové suroviny, aby se staly atraktivnějšími, aby se přirozená barva kudrlin světlejší a samotné prameny - zdravější. Chcete-li se dozvědět, jak barvit vlasy s hennou a basma doma, vybrat správné proporce a kombinovat obě složky, stačí přečíst tento článek s fotografiemi, tipy a podrobné pokyny.

Jaké jsou výhody

Obě barvy mají zcela přírodní složení, protože jsou vyrobeny z rostlin. Chcete-li dostat hennu, spodní listy bush Lawsonia jsou listnaté, a pro Basma - listy indigofers z legume rodiny jsou roztříštěny. V prvním případě má prášek zelenou barvu a v druhém šedožlutou barvu.

Pozor! Hlavní výhodou obou produktů je nejen šetřící, ale i hojivý účinek na vlasy: posilující, vyživující kudrlinky, regulující práci mazových žláz.

Henna v barvách čisté barvy v červené barvě. Existují i ​​jiné odrůdy, s nimiž můžete získat zlaté, červené odstíny a několik hnědých odstínů.

Použije-li se pouze barma pro barvení, vlasy se stávají modrozelenými. Prášek z listů indigoferu se proto téměř nepoužívá jako samostatné barvivo a ve většině případů se smíchá s hennou. Tento tandem má prospěch obou složek: kombinace neutralizuje jasné pigmenty a vytváří krásné, přirozené odstíny vlasů. Co přesně - záleží na poměru barevných nástrojů.

Výhody a nevýhody

Výhody přírodních barviv:

 • nepochybné výhody pro vlasy. S jejich pomocí můžete vyřešit mnoho problémů - ztráta, pomalý růst, lupy, nadměrný obsah tuku v hlavě;
 • zlepšení celkového stavu vlasů, který se stává lesklým, silnějším, krásnějším;
 • přijímání různých odstínů bez chemického vlivu trvalým;
 • efektivní malování šedých vlasů při kombinaci obou složek (samotná henna, na rozdíl od basma, se dobře nesedí s "stříbrem" ve vlasech);
 • možnost kombinace s dalšími přírodními ingrediencemi, což umožňuje diverzifikaci původní palety (to zahrnuje šťávy z rostlin, odrůdy bylin, koření, čaj, káva);
 • nízké náklady na barviva;
 • snadné používání doma;
 • hypoalergenní.

Pokud uděláte hennu a basma barvení, zvažte i nevýhody:

 • s častým užíváním se terapeutický účinek téměř nezaznamená, protože přírodní prášky mohou být škodlivé: vlasy vyschnout;
 • k překreslení, musí pracovat tvrdě. Henna a Basma jsou "nepříjemné" s chemickými sloučeninami;
 • po postupu je obtížné zbavit se kadeří zbytků barviva tvořených částicemi trávy. Trvá to dlouho a trpělivě umyjte vlasy;
 • někdy vlasy vyzařují zvláštní vůni;
 • vyzvednout požadovaný odstín od prvního okamžiku je poměrně obtížné. Často budete muset experimentovat s proporcemi a složením, abyste získali to, co potřebujete.

Rada V době nákupu zkontrolujte, zda nedošlo k vypršení doby použitelnosti přírodních surovin. Jeho kvalita přímo určuje výsledek malby.

Kontraindikace

Pokud jsou prameny suché, křehké nebo pokožka hlavy je velmi suchá, je lepší odložit balení práškem do lepších časů. Alternativou by bylo kombinovat je při barvení s kefír, zakysanou smetanou a oleji. Nedoporučuje se provádět tento postup během těhotenství a laktace: změněné hormonální pozadí bude mít negativní vliv na to, jak bude barva vypadat.

Je třeba dbát na používání přírodních ingrediencí na světlých kadeřích, protože můžete získat škaredé žlutozelené odstíny.

Nežádoucí barvení vlasů s hennou a basmo po nedávné perm nebo použití trvalé, polostálem složení. V prvním případě počkejte na rychlé narovnání kudrlin, ve druhém - získáte nerovný barevný schéma.

Podobně byste neměli používat barvy čpavku nebo amoniaku od známých výrobců na barvených vlasech, pokud jste předtím použili rostlinné prášky. S největší pravděpodobností vás nová barva zklamá, pokud se vůbec objeví na vlasu.

Je to důležité! V některých případech mohou dokonce prášky rostlinného původu způsobit alergickou reakci: svědění, zarudnutí, otoky. Otestujte barviva na kůži zápěstí nebo kladiva lokte.

Tóny a proporce

Ihned je třeba poznamenat, že informace o počtu léků jsou povahy poradenství. Možná budete muset upravit poměry v jednom směru nebo jiném. Hodně závisí na struktuře, stavu, barvě vlasů. Zjistěte, jak kombinovaná barva splňuje vaše očekávání, můžete ji zažít pouze. S každým novým zbarvením se tón projeví silnější a stane se bohatší.

Pokud mixujete hennu s basma ve stejném množství, dostanete kaštanovou barvu s různou intenzitou (na blondýnkách - lehčích, na hnědovlasých - s měděným odstínem). Udržujte směs na vaší hlavě po dobu 1-2 hodin. U jiných kombinací použijte následující poměry:

 • Blonde je výsledkem smíchání 3 částí henny a jedné části basma. Barva se objeví během půl hodiny. Původní odstín vlasů by měl být lehký.
 • Redhead Měkkou paletu jasných barevných schémat získáte kombinací henny a basma v poměru 2: 1. Receptura je vhodná pro blondýnky a vyžaduje starnutí pasty na dobu delší než 10-15 minut.
 • Bronze. Poměr barev je stejný, 2 až 1, ale směs aplikujte na tmavé kudrlinky a neuvolňujte je po dobu 30 minut. Podíl se může změnit: 1,5 dílů henny plus basma ve stejném množství (1 díl).
 • Čokoláda, hnědá. Tato barva dává kombinaci 1 laloku prášku svého Lawsonia a 2 laloků - prostředku indigoferu. Kompozice je ponechána na vlasu po dobu 15-50 minut.
 • Černá barva se získá stejným poměrem, 1: 2 a prodloužením doby expozice na 1,5-2 hodiny.

Je možné aplikovat prostředky nejen ve formě homogenní směsi, ale také naopak. V takovém případě trvání barvení závisí na tom, jakou barvu je třeba nakonec získat:

 • pokud je blond, nejprve použijte hennu po dobu 60 minut, pak basmu po dobu 20 minut;
 • Chcete bohatou čokoládu - ponechte čas na první složku jako předtím, pro druhou zvětšete ji na 40-50 minut;
 • dostat černé, pro hennu, trvat 40 minut, pro basma - 2 hodiny.

Mějte na paměti, že množství prášku, které potřebujete k barvení, závisí na délce, tloušťce vlasů a na tom, jaký poměr preferujete. U krátkých a středních pramenů může trvat 100 až 300 gramů suché hmoty, u dlouhých 300-500 gramů.

Pravidla a funkce, aplikační tipy

 1. K ředění basma je nutná voda. Toto barvivo, na rozdíl od henny, se nebojí vaření vody a vysoké teploty.
 2. Je lepší rozředit prášek z prášku kefír (pokud jsou vlasy normální nebo suché) nebo citronovou šťávu, vodu a ocot (pokud jsou prameny mastné). Kyselé prostředí přispívá k jasné, bohaté barvě.
 3. Připojte hotová řešení před použitím, ale ujistěte se, že nejsou příliš horké.
 4. Nepoužívejte k přípravě a aplikaci složení kovových výrobků.
 5. Po barvení se složení umyje mnohem jednoduše, pokud se do přípravné fáze vloží 1-2 žloutky.
 6. Kosmetický olej, odbarvování lněného semínka nebo farmaceutického glycerinu přidaného k roztoku neumožní suché vlasy.
 7. Příliš mnoho basma ve vztahu k henné může dát kudrlinky zelené barvy.
 8. Barva by měla mít střední konzistenci. Příliš tekutá směs bude tekoucí přes obličej, oblečení a bude mít nepohodlí. Velmi tlusté ztuhne rychleji, než se vlasy dostanou nový odstín.
 9. Teplota kompozice by měla být mírně teplá. Studené barvivo je pomalejší a horké barvivo může způsobit popáleniny.
 10. Při obarvení doma, zejména při dlouhých kadeřích, je vhodné použít vodní lázeň k ohřevu přípravku.
 11. Vlasy by měly být čisté, suché nebo mírně vlhké. Bylo prokázáno, že pigment proniká lépe do struktury navlhčených pramenů.
 12. Používáte-li směs zeleninových ingrediencí, nezapomeňte zabalit hlavu polyethylenem a pak ručníkem.
 13. Při aplikaci samostatné barvy může vlasy zahřát pouze během aplikace henny. Bez této barvy bude barva velmi jasná. Basma taková opatření nevyžaduje.
 14. Chcete-li zvýšit krevní oběh a zvýšit účinky barviv, rozdělte je podél vlasů, pijte čaj se zázvorem, citronem nebo lehkým alkoholickým nápojem.
 15. Nepoužívejte šampon a balzám, omyjte hennu a basma. Toto pravidlo platí pro první tři dny po skončení procedury.
 16. Chcete-li fixovat barvu, opláchněte hlavu octem nebo šípkovým vývarem (lžíce libovolné složky na litr studené vody).
 17. Pokud se výsledný odstín zdá příliš světlý, použijte olivový olej. Prostě ji rozdělte skrze vlasy před dalším umytím vlasů.
 18. Příliš tmavá barva může být zesvětlena vyplačením kudrlin s vodou a octem nebo citronovou šťávou.

Rada Obnovte barvu, udělejte ji živějšímu opláchnutí hennou a basma vám pomůže. Vezměte 25 gramů obou produktů, rozpusťte se v 1,5 litru vroucí vody. Deformujte, vychladte a naneste podle určení. Stejné množství vody můžete získat na 50 gramů jedné henny.

Malířské techniky

Existují dva způsoby barvení vlasů s hennou a basma: oddělené a simultánní. Podle recenzí oba způsobují přibližně stejný výsledek. Avšak v případě postupného nanášení barviv můžete určit, jakou barvu získáte, a přímo je upravovat během postupu.

Pro obě metody budete potřebovat:

 • 2 nádrže pro směšovací roztoky;
 • stejný počet kartáčů nebo hub (podle zvolené metody);
 • 2 lžíce nebo hůlky pro míchání směsi;
 • hřeben hřebenů;
 • vlasové sponky nebo vlasové špendlíky;
 • vazelíny nebo tukové krémy;
 • polyetylénová taška, sprchová čepička nebo přilnavý film;
 • ručník, který nevadí znečištění;
 • rukavice;
 • vodotěsný peignoir / staré župany nebo tričko.

Jak namalovat hennou a basma simultánní metodou:

 1. Prášky rozpustíme v různých nádobách a poté promícháme.
 2. Přidejte kompozici na teplotu 40 ° C a nechte ji v misce s horkou vodou, aby nedošlo k vychladnutí.
 3. Namažte vlasovou masku mastným krémem (vazelínu).
 4. Používejte rukavice, župan nebo tričko.
 5. Rozdělte vlasy na 4 zóny: okcipitální, korunní a dvě časové. Zajistěte každý s barety.
 6. Barvení začíná od krku. Rozdělte tuto část kudrlin do samostatných pramenů.
 7. Použijte postupně trochu teplo. Přesuňte se z kořenové zóny do špiček.
 8. Dále ošetřete stejným způsobem časové zóny a korunu.
 9. Položte vlasy do housky, nasaďte na plášť (balík) nebo obalte film kolem hlavy.
 10. Pak zabalte vlasy ručníkem.
 11. Po vyčkávání správného času vypláchněte směs velkým množstvím teplé vody.

Rada Pokud je zbývající prášek špatně odstraněn, aplikujte malý balzám na barvené vlasy, protože šampon nelze použít.

Barvení v samostatném způsobu je téměř stejné:

 1. Připravte hennu nejprve - vždy se nejprve aplikuje.
 2. Chraňte oblečení županem, rukama s rukavicemi a pokožkou na čele, chrámy a na krku s krémem nebo vazelínou.
 3. Formulár z hlavy 4 zón vlasů, přitiskněte je svorkami.
 4. Nakládejte kudrlinky stejným způsobem jako při současném barvení.
 5. Po uplynutí nezbytného času opláchněte vodou. Můžete použít balzám.
 6. Pak rozpusťte basma, rozdělte ji na prameny.
 7. Nezakrývejte hlavu.
 8. Po uplynutí nastaveného času opláchněte barvivo.

Oddělený způsob, jak častěji cvičit, aby se dostal do černé.

Šedé zbarvení vlasů

Henna je zřídkakdy používána jako nezávislé barvivo pro šedé vlasy, pouze pokud na prameni je malý "stříbrný". V opačném případě se objeví velmi jasně oranžová barva. Kombinace s Basma umožňuje trochu změkčit, vyplatit křičící stín, aby byl přirozenější.

Šedavé kadeře jsou špatně vystaveny barvení, proto vyžaduje několik procedur nebo dlouhodobé vystavení kompozice (až 5-6 hodin). Měkké vlasy absorbují pigment rychleji, tvrdší - pomaleji.

Důležitý bod! Chcete-li namalovat šedé vlasy, je nejlepší jednat postupně, což způsobí, že směs je oddělená. Nasycení odstínů závisí na době expozice jednotlivých komponent.

Tam jsou takové doporučení:

 • Chcete-li dostat blond, včetně velmi lehké, henna by měla pracovat na vlasy po dobu 2-5 minut. Pak se vlasy nasytí s Basma a okamžitě se vymyjí vodou;
 • pro tmavší blond použijte směs prášku Lawsonia po dobu 8-10 minut, produkt z indigofery po dobu 4-5 minut;
 • světle hnědá nebo tmavě hnědá je výsledkem expozice henny po dobu 10-40 minut a basma - 5-30 minut. Čím déle, tím více se nasytí tón. Je nutné prodloužit čas poměrně pro obě barviva;
 • Chcete-li získat barvu kaštanu, důsledně aplikujte obě léčiva po dobu 20-25 nebo 40-45 minut každé (pro lehčí nebo tmavější verzi, resp.);
 • je možné ji barvit černě, pokud budete nejdříve stát hennou a pak basma po dobu 1-1,5 hodiny.

Přírodní suroviny rostlinného původu umožňují získat novou barvu a zároveň ošetřovat vlasy. Jen se nezapojujte do přírodních složek. Stačí, abyste aktualizovali barvu každé 2-3 měsíce a po zbytek času zbarvíte kořeny.

Při experimentování s poměry henny a basmy si můžete vybrat ten nejúspěšnější odstín vlasů.

Je obtížné získat požadovaný odstín přírodními barvivy. Odborníci doporučují používat osvědčené nástroje:

Jakákoliv změna barvy vlasů je příčinou vzniku vlasů. Nezapomeňte na obnovu vlasů po barvení, naše tipy vám pomohou.

Jak udělat barvení vlasů s hennou a basma

Dnes je spotřebitelům k dispozici velmi široká škála barviv na vlasy. Bohužel téměř všechny obsahují chemikálie, které negativně ovlivňují prameny. To je důvod, proč mnohé dámy dávají přednost barvení vlasů hennou a basma. Tyto přírodní produkty nepoškozují kudrlinky, navíc mají mnoho užitečných vlastností. Zvažte, jak barvit vlasy hennou a basma doma.

Vlastnosti přírodních barviv

Vytvořit hennu listy lausonia jsou používány. Chcete-li získat přírodní barvivo, je třeba je shromáždit, vysušit a rozdrtit na prášek. Pokud je henna čerstvá, její odstín je nažloutlý-zelený, ale starý prášek je načervenalý, takové barvivo nelze použít.

Chcete-li získat Basmy použitý indigofer. Listy této rostliny jsou také rozdrceny do práškového stavu (barvivo musí být šedozelené).

Hlavní výhody henny:

 • dělá vlasy načechraný a lesklý;
 • chrání prameny před negativními vnějšími vlivy;
 • eliminuje lupy;
 • zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů;
 • obnovuje kadeře po nesprávné péči a aplikaci barvy;
 • posiluje vlasy.

Hena má však své nevýhody. To může způsobit alergickou reakci (v případě individuální nesnášenlivosti k barvivu), aby prameny byly suché. Šedá henna vlasů většinou neznečišťuje.

Drcené listy společnosti Lawson lze aplikovat bez jakéhokoliv jiného barvu. Mnoho z nich však dodává další komponenty, které vám umožňují vytvořit tón světlejší (například jód).

Basma

Basma je jistě kombinována s hennou, jinak bude odstín vlasů modrozelený. Toto barvivo má tyto příznivé vlastnosti:

 • pozitivní účinek na mazové žlázy, eliminuje lupy;
 • urychluje růst pramenů;
 • posiluje chloupky a zlepšuje jejich strukturu;
 • chrání vlasy před vystavením slané vodě, větru, ultrafialovému záření a dalším negativním vnějším faktorům.

Pokud jde o nevýhody Basma, může také kudrlinky uschnout. V některých případech tento nástroj neznečistí silné a tvrdé vlasy.

Typy Henny

Toto barvivo je rozděleno do několika typů:

 1. Íránský. Po použití tohoto barviva se kudrlinky stanou měděně červenou barvou, ale mohou být přidány další komponenty a lze získat různé odstíny. Tato henna se vyznačuje hrubým broušením a spíše štiplavým zápachem.
 2. Indie Pomocí toho můžete získat různé odstíny co nejblíže přirozené barvě pramenů. Hnědá henna je považována za nejvyšší kvalitu. Toto barvivo je odlišné jemné broušení, je snadnější zředit a umyt. Vůně indické henny je docela příjemná.
 3. Turečtina Dává ušlechtilé a diskrétní tóny. Tato barva by měla být dlouhodobě uložena na prameni.
 4. Černá Tento nástroj není jediný komponent. Tato henna obsahuje některé chemikálie, kakaové máslo a hřebíček. Je bezpečnější než umělé barvy, ale stále není zcela neškodné.
 5. Kapalina. To je hotovo henna. V přehledech dámy říkají, že je velmi výhodné dát se na prameny. V tomto nástroji nejsou žádné umělé součásti.
 6. Bezbarvé. Je určen k oživení kudrlin: vlasy se stávají krásnými, lesklými, silnějšími. To je jasně vidět na fotografiích, které ženy užívají před a po použití tohoto nástroje.

Jakou barvu si vybrat

Henna by měla být čerstvá. Před uskutečněním nákupu byste se měli podívat na datum vypršení platnosti, které je obvykle uvedeno na obalu, protože některé finanční prostředky leží na regálech v obchodech po velmi dlouhou dobu. Věnujte pozornost barvě henny: měla by být světle zelená.

Doporučuje se pokusit se použít několik typů takových barviv a zastavit výběr podle toho, který se vám líbí.

Kdo může použít

Barvivo získané mícháním basma a henny je vhodné pro ženy všech věkových kategorií. Takové nástroje nepoškodí ani při nosení dítěte. Můžete použít basma a hennu v jakékoli barvě kudrlin, stačí určit správný poměr.

Šedé vlasy jsou také obarveny přírodními produkty. Majitelé těchto vlasů by však měli vzít v úvahu některá doporučení:

 • Pokud jsou prameny šedé, je lepší použít hennu a basma v obraze: například jedno barvivo - ráno, druhé - večer.
 • Aby nedošlo k přílišnému vysrážení vlasů, měli byste do nástroje přidat olivový olej (stačí jedna lžička).
 • Šedé prameny se nedoporučují malovat pouze hennou. Používáte-li je bez basma, je velmi pravděpodobné, že barva bude nerovná a ošklivá.

Barvení "henna + basma"

Mnozí lidé dávají přednost používání těchto barviv současně, protože můžete získat různé odstíny - od tmavě červené až po hnědé. Množství henny a basma závisí na zvoleném poměru a na druhu pramenů.

Pokud jsou kadeře silné a dlouhé, nejčastěji to trvá od 300 do 500 g výrobku, jestliže je střední nebo krátká - od 100 do 300 g. Můžete použít barviva současně nebo odděleně.

Chcete-li dosáhnout požadovaného efektu, je třeba při jejich používání zvážit určité jemnosti.

Samostatně

Připravte kudrlinky: omyjte je šamponem a trochu je osušte. Použití s ​​vysoušečem vlasů se nedoporučuje. Zatímco prameny suší, rozpusťte henu v misce a dobře ji promíchejte. Šířte na zádech získaným nástrojem a poté ho rozetřete na všechny vlasy pomocí plochého kartáče a hřebenu.

Zapalte plastovou tašku a ručník kolem hlavy. Počkejte, dokud je to nutné a opláchněte prameny a pokožku teplou vodou. Při opláchnutí vlasů můžete použít balzám. Kudrlinky by měly vyschnout. Pokud k tomu dojde, proveďte postup pomocí jiného barviva.

Současně

Hennu a basma rozpusťte v různých miskách, počkejte, až směs ochladí na 40 stupňů. Poté je dobře promíchejte a nádobu umístěte s produktem do teplé vody. Během procesu barvení by se nemělo vychladnout.

Začněte aplikovat výrobek ze zadní části hlavy a poté ji rozdělte z kořenů na konce vlasů. Podržte hennu a basma tak dlouho, jak je potřeba, a pak důkladně opláchněte barviva. V tomto případě můžete použít balzámový oplach. Umožní lepší opláchnutí a změkčení vlasů.

Další součásti

Přidáním různých ingrediencí do směsi henny a basmy můžete získat velmi zajímavé odstíny odstínu:

 • Šafrán - umožní vám získat stín, což způsobí sdružení se starým zlatem.
 • Kakao - dělá vlasy hnědé.
 • Heřmánek - umožňuje získat zlatý med stín.
 • Mletá káva - s touto složkou získáte čokoládovou barvu.
 • Brusinkový džus, ibišek - dávají vlasům nádech vínové barvy.
 • Brusinkový džus, Cahors - pomocí takových ingrediencí získáte barvu "mahagon".
 • Vejce - slouží k urychlení růstu a hustoty vlasů.
 • Med - dělá vlasy silnější, vyživuje, obnovuje kudrlinky.
 • Kefír - poskytuje objem vlasů, lesk, účinně je léčí.
 • Ropový olej - dělá kadeře elastičtější, silnější, dobře upravované, zabraňuje vypadávání vlasů.

Pravidla míchání

Doporučuje se stanovit čas a rozměry v předstihu, jinak se můžete dostat velmi nečekaných výsledků. Při aplikaci barviv zvažte následující pravidla:

 • Aby se zabránilo usazování pramenů, používejte další přísady (například kefír, vejce).
 • Používejte pouze vodu pro chov Basma.
 • Před použitím byste měli věnovat pozornost konzistenci směsi. Neměla by být příliš hustá nebo velmi tekutá.
 • Vylijte vroucí vodu může jen Basma. To získá bohatší barvu.

Pro stínování původních blond vlasů se stalo světle hnědé, měli byste mix henny a basmu 3: 1. Poměr měkké červené barvy - 2: 1. Tento poměr henny a basma je vhodný pro dámy s roztomilými vlasy a pro majitele tmavých kudrlin, ale ve druhém případě bude tón bronzový.

Podíl, který má získat hnědý odstín, je 1: 2. Pokud chcete, aby prameny byly černé, také barviva smíchejte v poměru 1: 2, ale držte je delší na vlasech.

Doba držení

Termín závisí na počáteční barvě kudrlin. Pokud jsou prameny velmi světlé, barvivo bude potřebovat 10-20 minut. Přírodní blondýny pro trvalý efekt trvají od 5 do 25 minut. Termín pro majitele blond vlasů, světlé hnědé vlasy - od 10 do 45 minut, tmavší - až 90 minut.

Pokud jsou vlasy černé nebo hnědé, může být směs ponechána po dobu 120 minut, majitelé šedých vlasů - až 180 minut. Začněte počítat čas po aplikaci barviva a zabalte hlavu plastovým pytlem a ručníkem.

Frekvence použití

Basma a henna jsou produkty, které dobře fungují na vlasy, ale příliš často je nepoužívají. Takové přírodní barviva mohou být aplikovány nejvýše jednou měsíčně, jinak se prameny stanou křehkými a suchými. Vlasy vypadají svěžeji, ale to není plus. Přestanou být měkké, začnou tlačit, držet se ve všech směrech.

K nápravě takových následků není snadné, proto se doporučuje vyhnout se jejich výskytu, při dodržení opatření.

Užitečné tipy

K přípravě směsi nepoužívejte kovové nádobí. Výrobek by měl být teplý, ale ne horký ani studený. Je velmi vhodné ho ohřát pomocí vodní lázně.

Směs může být aplikována na suché prameny, ale je třeba mít na paměti, že barvivo stále proniká vlhkými vlasy lépe.

Chcete-li zajistit, aby byla barva pevná, po použití nátěru opláchněte prameny odkapáním růžových boků nebo octem (1 l poměrně studené vody a 1 polévková lžíce vybrané složky). Pokud si myslíte, že vaše vlasy jsou příliš světlé, používejte olivový olej. Musí být aplikována na prameny před dalším šamponováním.

Recenze

Ženy ve svých odpovědích říkají, že přírodní barviva jsou méně vhodné než běžné, ale umožňují dosáhnout velmi dobrých výsledků. Nicméně pro to musíte udělat všechno správně, zaměřit se na postupné pokyny pro výrobu henny a basmy, neměli byste se mýlit s proporcemi a časem expozice.

Ženy oslavují bohatství odstínů a výhody takových prostředků. Mají také cenově dostupnou cenu přirozené barvy.

Závěr

Pokud chcete získat zajímavou barvu vlasů, ale zároveň se snažit vyhnout se negativnímu dopadu na kudrlinky, měli byste zastavit výběr henny a basmy. Přírodní nátěry mají mnoho užitečných vlastností. Aby však výsledek nezklamal, při přípravě a používání takových nástrojů je třeba vzít v úvahu určité doporučení a přísně dodržovat pokyny.

Pokud si nejste jisti, že můžete vše udělat správně, před aplikací barviv, podívejte se na video o tomto tématu. Porozumění složitosti používání basma a henny bude mnohem jednodušší pro konkrétní příklad.

Správné zbarvení vlasů s basma a hennou, hennou a basma, barvivo

V moderním světě dívka prostě potřebuje změnit barvu jejích kudrlin. Výrobci malířů tvrdí, že je to jejich barva, která obsahuje obzvláště cenné oleje a další pečující ingredience, díky nimž budou vaše vlasy lesknout krásou. To je však daleko od případu. Oxidační a fixační prostředky, které tvoří barvy, nemají nejlepší účinek na vlasy a pokožku hlavy. Ale v naší době existují přírodní barviva, která mohou být použita bez poškození vašich vlasů - to je Basma a henna.

Charakteristika přirozeného barviva

Basma je prášek rozdrcených indigových listů. Tato rostlina roste na území východních zemí. Barva prášku je obvykle šedožlutá. Toto přírodní barvivo, jako henna, bylo používáno k barvení vlasů od starověku. Tropická indigosféra sama o sobě dává dvě barvy - je zelená a jasně modrá. Z tohoto důvodu, dříve než byla použita pouze pro malování oblečení.

Díky neustálému používání nátěrů se kudrlinky stávají křehkými a tenkými, špičky rozštěpené a dokonce i alergické reakce. Mnoho dívek si při malování s hennou a basma myslí, jak správně zvolit odstín nebo jak barvit vlasy černou barvou.

Není možné dosáhnout černé nebo modro-černé s jediným basma. K tomu je třeba ho kombinovat s hennou. Díky kombinaci těchto dvou komponent se barvy mohou měnit: od mědi, bronzu, tmavé čokolády až po černé.

Nyní v módě přírodní krásy, a na zdravou hlavu vlasů také. Díky Basma pro vlasy je zaručena černá barva s přirozenou modulací.

Žádná barviva není dokonalá. A také přírodní barvy. Pokud po nátěru s hennou výsledek není tak nápadný, pak špatný poměr proporcí k basma může vést k velmi špatným výsledkům (zelené nebo modré). Před barvením kudrlinky si pečlivě připravte o to, abyste získali výslednou barvu na plný praní. Přírodní barviva jsou velmi obtížně zobrazitelné.

Také čerstvě barvené vlasy nelze aplikovat na jiné barvivo, protože to může ovlivnit barvu vlasů + může to být popáleniny a suchost hlavy. Abyste se vyhnuli alergickým reakcím, naneste prášek na zadní stranu ruky před lakováním. Mějte na paměti, že okamžitě vymýtit barvivo z kůže nefunguje, tak udělat malý škrábanec. Aby nedošlo k nadměrnému vysychání vlasů, můžete do čerstvě připravené směsi přidat několik kapek esenciálního nebo olivového oleje.

Přínosy a ublížení společnosti Basma

V 7. století ženy vymalovaly vlasy a obočí černě. Na rozdíl od moderních barviv, přírodní barva prakticky nedává alergické reakce. S pomocí henny a basma barvení vlasů můžete nejen získat požadovaný odstín, ale také zlepšit své krásné kudrlinky. Co je Basma příznivě s konvenčními barvami:

 • posiluje vlasy, hydratuje a obnovuje svou strukturu po použití chemických barviv a použití vysoušeče vlasů.
 • S běžným obrazem basma začnou kudrlinky růst výrazně rychleji, vypadají méně.
 • vlasy jsou hladké a poslušné. Výsledek po pravidelném používání Basma lze porovnat s laminací salonu.
 • pomáhá v boji proti lupům.

Šedé zbarvení vlasů

Má přírodní barva šedé vlasy? Vše závisí na šedých vlasech... Ale ve většině případů přirozený prášek dokonale vyplňuje šedé vlasy. Jak to udělat doma:

 • kadeře by měly být čisté, suché. V špinavé hlavě vlasů příliš mnoho mazu a barviva nemůže "vzít", nakonec můžete dostat hlavu vlasů s "bodovou barvou".
 • Nejprve naneste hennu a přidržte směs alespoň 1 hodinu. Pak důkladně opláchněte.
 • poté je třeba aplikovat basm zředěný hennou. Mělo by být zředěno v poměru 2: 1. podržte po dobu 30 -35 minut a poté opláchněte.

Směs během aplikace může unikat, takže můžete vyrobit jakýsi postroj z gázy nebo nějaké látky a umístit ji na okraj vlasů a pleti. Nezapomeňte mastnou mastnou smetanou podél růstové linie komínů předtím, než se rozhodnete ji barvit, protože skvrny z barviva mohou zůstat na kůži po několik dní.

Konečný výsledek může být hodnocen 3 dny po barvení.

Po barvení vlasů s Basma nemusíte často barvit. Bude to stačit k odbarvení kořenů 1 krát 1,5 - 2 měsíce. Ale samozřejmě to závisí na tom, kolik šedých vlasů jste původně měli.

Miliony žen po celém světě používají přírodní barvivo - hennu a basma a jsou spokojené s jejich luxusními vlasy. Toto přirozené a hlavně neškodné barvivo vám pomůže nejen najít novou požadovanou barvu, ale také zlepšit kudrlinky.

Ne tak dávno jsem objevil super nástroj namísto chemických barev. Dlouho jsem chtěl představit tmavou barvu kudrlin a pomocí tohoto přírodního barviva jsem se podařilo dosáhnout požadované barvy. Barva se vůbec neznehodí, jako tomu je u běžných barev. Obecně platí, že vše nejlepší!

Pravidelně maji přírodní barvy. Potřebuji čokoládovou barvu s červenou hlavou, takže poměry jsou 3: 1. Uchovávejte 2,5-4, protože nálada se stane. Čím déle držíte, tím jasnější barvu. Vlasy se po konstantním použití a lesku zahušťují. Jsem potěšen.

Objevila se taková přirozená tmavě hnědá barva. Nikdo si neuvědomuje, že to není moje rodná barva. Vlasy jsou velmi lesklé, barva je bohatá a rovnoměrná. Rozhodla jsem se zabývat tímto barvivem.

Henna technika pro barvení vlasů

Chcete-li barvit vlasy hennou nebo basma, začalo dávno. Umožňuje vám změnit barvu bez poškození vlasů vůbec. Kromě toho může být použita jako maska, pokud užíváte bezbarvý prášek. Abyste však s tímto práškem správně malovali, je nutné vše správně připravit a znát aplikační techniku.

Co je potřeba:

 • henna prášek;
 • mísa pro chov s vodou;
 • štětec pro míchání a aplikaci;
 • rukavice;
 • staré tričko nebo ručník, který může pokrývat oblečení;

Jak připravit hennu:

 1. Použije-li se pouze barva henna, pak je při přípravě nutné ohřát vodu na 90 stupňů.
 2. Pro krátké účesy budete potřebovat asi 3 lžičky. prášek. Jakmile v misce vylijete henu a zředíte ji horkou vodou, můžete ji ještě trochu zahřát a dát do jiné nádoby naplněné horkou vodou. Tato směs by měla stát ještě několik minut, aby se dobře zvětšila.
 3. Barvu lze použít pouze po ochlazení.
 4. Balení s barvivem může být uloženo v chladničce, ale i již zředěná barva může s vámi stát až na 3 týdny a poté znovu použít.

Barva po barvení má za následek červenou barvu, ale dokonce ji lze změnit přidáním některých součástí:

 • 1 lžička. citronová šťáva dodá lesk na kudrlinky;
 • odvar z heřmánku, kurkuma, slabé řešení kávy nebo šafránové tinktury dodá zlatavě hnědou barvu blond vlasům;
 • zemní hřebíček, basma, tvrdou kávu, černý čaj a kakao spolu s hennou způsobí čokoládovou barvu;
 • stroužky, červené víno, odlupování cibule, karkádový čaj a brusinkový džus vám dávají svému pramenu červený odstín;
 • Basma a silná káva, pokud se skládají z více henny, vyústí v černou barvu;

Jak malovat?

Proces změny barvy s hennou se velmi liší od lakování konvenčních barev s oxidačním činidlem:

 1. Nejprve je nutné normálně umýt vlasy a vlasy trochu vysušit.
 2. Vezměte si nějaký mastný krém a naneste ho na pokožku vedle kořenů.
 3. Prášek rozpusťte v horké vodě a promíchejte. Konzistence by měla připomínat kyselou smetanu s nízkým obsahem tuku. Jeden balíček by měl stačit na to, aby se střih měl středně dlouhý, a ne pro velmi husté kudrlinky.
 4. Mísa se zředěnou směsí musí být umístěna v kontejneru s horkou vodou a poněkud zahřátá.
 5. Připravte si vlasy a rozdělte je na několik částí, ustupující od sebe o několik centimetrů.
 6. Jakmile směs trochu ochladí, pokračujte v aplikaci štětcem. Vše musí být provedeno velmi rychle, dokud není barva zcela chladná.
 7. Jakmile jste namalovali celou hlavu, musíte ji uzavřít polyethylenem a izolovat ji. Aby barva netěsila, můžete kolem okrajů položit ubrousky nebo malé kusy látky.
 8. Doba barvení závisí na původní barvě. Tato barva nepoškozuje kudrlinky, ale může významně ovlivnit konečný výsledek. Tmavovlasé dívky mohou udržovat barvu asi 2 hodiny, ale ti, kteří jsou tenký a světlý, budou potřebovat pouhých 15 minut, aby získali požadovanou barvu.
 9. Po uplynutí nastaveného času je nutné vše vyprané, ale bez šamponu. Poté opláchněte hlavu vodou a citrónovou šťávou.

Za prvé, výsledek závisí na tom, s čím jste prášek smíchal. Chcete-li to provést, rozhodněte se, jakou barvu chcete a na základě toho vyberte všechny potřebné součásti.

Barva vlasů Henna a Basma

Basma, stejně jako henna, je přirozené barvivo, a proto neškodí. Ale pokud tyto dva komponenty promícháte v správném poměru, získáte úplně jiný odstín.

Takže pokud přidáte basma, bude stín tmavší.

Proporce a konečná barva:

 1. Pokud budete mixovat v henně a basma stejný poměr, získáte barvu kaštanu. Současně, pro dlouhé kadeře budete potřebovat 25 až 100 gramů obou barviv;
 2. Při míchání basma a henny v poměru 2 k 1 dostanete černou barvu;
 3. Pokud budete mixovat basma a hennu v poměru 1 ku 2, můžete skončit bronzovým odstínem.

Výhody a nevýhody barvení henny

Toto přírodní barvivo má své výhody a nevýhody.

Výhody:

 1. V tomto prášku mnoho látek, které dokonale vyživují pokožku hlavy, která urychluje růst, vyživuje, posiluje a dodává přirozený lesk.
 2. Pomáhá zbavit se lupů.
 3. Vlasy se zesilují a vypadají méně.
 4. Snižuje podráždění pokožky hlavy.

Nevýhody:

 1. Výsledek každého barvení není předvídatelný. Dokonce i když nejste vlasy vlasy poprvé, intenzita stínu může být zcela odlišná. Záleží na tom, jak jsou vaše vlasy tenké, jak jste drželi, jakou teplotu byla směs v době aplikace a mnohem více.
 2. Není vhodný pro ty, kteří mají hodně šedivých vlasů, i po perm, vážně poškozené.
 3. Henna rychle zmizí, takže po několika týdnech může být barva lehčí, nasycená, navíc lesk rychle zmizí.
 4. Henna je téměř nemožné malovat obyčejnou barvou. Proto, abyste změnili barvu vlasů a používali barvu pro uložení, budete muset počkat několik měsíců. Ale je vhodné počkat, až se vlasy úplně zvětší, zvláště pokud plánujete zesvětlit vlasy, zvýraznit.

Tipy

Tam jsou některé jednoduché doporučení, dodržování, které můžete provést k vysoce kvalitní barvení s hennou:

 1. Před začátkem zbarvení musí být vlasy umyty. No, nebo musí být čisté a před nanesením směsi bude stačilo, aby je trochu zvlhly. Voda by neměla kapat z vlasů, jinak barva nebude tak dobře pronikat.
 2. Smíchejte prášek a vodu v keramických nebo plastových místech. Pokud si vezmete kovovou nádobu, barva může pokazit nádobí a změní její vlastnosti.
 3. Po umytí laku nepouštějte vlasy šamponem, můžete použít pouze omyvatelný kondicionér. Umyjte si vlasy po celé proceduře, nejlépe ne za tři dny. Nejlépe bude barva vidět hned po prvním zbarvení. Dále to nebude tak nasycené.
 4. Pokud náhodou znečistíte pokožku, bude velmi obtížné odstranit barvu. Vyzkoušejte make-up odstraňovač, nebo jděte do sprchy a vše vyčistěte houbou a mýdlem.

Recenze

Světlana:

Já samozřejmě mám světlé blond vlasy a na slunci dokážou vypálit téměř bílé. Proto mám vlastní barvicí proces. Někdy udělám heřmánku heřmánkem s tímto vývarem. Nevytvářím příliš tlustou kaši, takže je pro mě snadnější a rychlejší použít.

Začínám namalovat hlavu nejprve, potom chrámy a pak všechno ostatní. Chovám vlasy déle než 5 minut a pak je vypláchnu bez šamponu. Výsledkem je mírně načervenalý odstín, který je po několika výplachách se šamponem téměř zcela vymytý. A po tom opět zůstávám s vlastní barvou.

Mohu říci, že vlasy jsou silnější, lesklé, barva vypadá, že se mění, ale struktura není poškozena, což je pro mě velmi důležité. Protože předtím se to často rozjasňovalo a vlasy byly zcela suché a křehké, zejména špičky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy