logo

Jak barvit vlasy Basmo černá? Dobrá metoda

Ženy by měly vědět, jak barvit vlasy jejich černou. Tato přirozená složka nepoškozuje vlasy ve srovnání s profesionálními barvivy. Basma je tvořena z listů indigového rostliny, které rostou v tropických oblastech. Po zpracování se získá šedozelený prášek. Pokud aplikujete barvivo, vlasy budou modré nebo zelené. Z tohoto důvodu se barvivo smíchá s hennou a v důsledku toho vzniká atraktivní barva.

Jak barvit vlasy Basmo černá? K tomu dochází k receptům, pro které je barvivo smícháno s jinými komponentami. Intenzita odstínu závisí na poměru. Basma vlasy jsou lesklé a bohaté. Barvivo má také terapeutický účinek, takže postupy jsou bezpečné.

Obsah

Výhody barviva

Basma se skládá z minerálů a vitamínů, které mají příznivý vliv na zdraví zámků. Barvivo je obohaceno o třísloviny, které mají výživný účinek. Použití látky vám umožní zbavit se zánětu a podráždění pokožky.

Pryskyřice a vosk v Basma činí vlasy silnější tím, že je chrání proti poškození. Postupy zvyšují objem potřebný pro tenké a vzácné kadeře. Vzhledem k tomu, že barvivo je přirozené, nezpůsobuje alergie.

Po barvení s Basma se získá stabilní barva, která trvá 3 měsíce. Doba uchování závisí na mytí hlavy. Malba z něj má léčivý účinek. Barvení umožňuje eliminovat pot, vytvářet objemné a lesklé vlasy.

Příprava na malování

Příprava by měla být řešena vážně. Není nutné natírat jasné kudrlinky s Basma, zvláště pokud kompozice neobsahuje hennu. V opačném případě může dojít k nerovnoměrné barvě, která je pak obtížná. Je nutné dodržovat poměry receptu tak, aby se stín stal atraktivním.

Předtím, než je třeba připravit postup. S Basou můžete obarvit oblečení a kůži. Proto musíte používat ochranu. Krém se obvykle nanáší na kůži a oblečení může být chráněno starým závojem.

Barvení

Proces barvení se skládá z následujících kroků:

 • Nejprve je musíte zředit. K tomu použijte prášek, který potřebujete pro nalévání do nádoby, a nalijte vodu. Měla by být vařená hustá hmota. Složení se nerozšíří, musí být smícháno s glycerinem. Barva by měla být použita před tím, než se zchladí;
 • Poté je možné provádět barvení. Chcete-li to provést, použijte speciální kartáč. Je nutné zpracovat okcipitální část a pak korunu a temporální část. Stříkání okraje je naposledy. Barva se aplikuje rychle a na všech pramenech;
 • Vlasy zabalené v polyetylenu a ručníky;
 • Stínidlo závisí na době nátěru. 1-2 hodiny obvykle postačují pro postup;
 • Barva by měla být odstraněna teplou vodou. To by mělo být provedeno pečlivě;
 • Po několikadenním postupu by šampon neměl být používán. To je nezbytné pro vysoce kvalitní fixační tón. A udržovat barvu dovoluje domácí ošetření maskami.

Černá barva

Neměli byste barvit blond vlasy, jinak je pravděpodobné, že vytvoříte nezajímavou barvu. Basma se smíchá s hennou ve stejném množství a pak získáte atraktivní barvu kaštanu.

Chcete-li vytvořit černé, kombinuje se s hennou v poměru 2: 1. Tento nástroj může barvit vlasy podle standardního schématu. Aby barva byla nasycená, měla by se maska ​​uchovávat asi 2 hodiny. Po několika návštěvách můžete získat modravé černé vlasy, ale pak se stále zčernou.

Uložení výsledku

Chcete-li zachovat barvu po proceduře s Basma, měli byste být obeznámeni s funkcemi péče:

 • Můžete si umyt vlasy pouze 2 dny po barvení. Tato doba je nezbytná pro fixaci barvy;
 • Umyjte hlavu teplou vodou a opláchněte studenou vodou;
 • Chcete-li uložit výsledek, můžete použít následující recept: henna se mísí s basma (2 lžíce). Komponenty se zředí vroucí vodou (2 litry). Po ochlazení se roztok zfiltruje. Pak ji můžete použít;
 • Nepoužívejte jinou barvu, dokud není basma odstraněna.

Chcete-li překreslit jinou barvu, potřebný podíl získáte od odborníka. Užitečné masky z této komponenty. Existuje spousta receptů, ale všechny léčí.

Kdy je barvení nežádoucí? Basma je kontraindikována po curlingu, barvení, zvýraznění. To je způsobeno skutečností, že míchání přírodních a umělých barev může způsobit nečekané tóny. Chcete-li být namalován Basma, musíte počkat na vymykací tón.

Veselé dámy by si neměly vybrat Basma, protože existuje riziko, že se dostanou do jasně červené barvy. Různé barvy se získají tímto barvivem.

K vytvoření každé barvy má vlastní proporce:

 • Světlý hnědý odstín je tvořen mícháním henny a basma ve stejném množství. Barevné kadeře potřebují půl hodiny;
 • Tón lehkého kaštanu je dosažen ve stejném poměru, ale postup by měl být prodloužen na 1 hodinu;
 • Čokoláda vzniká smícháním basma a henny v množství 3: 1. Postup by měl být proveden po dobu 1,5 hodiny;
 • Chcete-li získat bronzově hnědý tón, potřebujete basma a hennu (1: 2). Session trvá 1 hodinu. Černá barva bude vyžadovat barvení ve dvou fázích: po dobu 1 hodiny se vlasy barví hennou a pro další 2 hodiny se používá basma.

Existuje mnoho dalších odstínů. Proto před barvením byste se měli seznámit s jakou barvou bude výsledek. Umytí nebude tak snadné. V moderních obchodech je "barevná" henna. Toto barvivo má syntetické komponenty, a proto tento nástroj není velmi užitečný pro stav kudrlin.

Funguje to skvěle pro malování šedých vlasů. Dlouhodobý výsledek je poskytován po provedení 2-3 procedur. Pokud většina vlasů obsahuje šedé vlasy, musíte nejprve provést barvení hennou a pak použít barvivo založené na přírodních složkách. Takové postupy budou naprosto bezpečné.

Kromě henny a basma se pro barvení používají i jiné přísady. Prostředky s kefír, byliny, citrón, kakao a med mají vynikající účinek. Tyto výrobky mají pro vlasy posilující účinek. Po přírodním barvení se budou vyžadovat regenerační postupy používající přirozené masky. Umožňují a udržují barvu. Potřebujete je pravidelně provádět.

Jak můžeš barvit vlasy s basma, abys byla černá?

Technologie se nezastaví, a to platí téměř pro všechny oblasti lidského života. Vezměte si například kadeřnictví. Existuje mnoho způsobů účesů, stylingu a barvení, které představují spoustu nových produktů pro péči o vlasy. Ale jsou ti, kteří byli časem otestováni a dokázali, že jsou vynikajícími asistenty. Jedním z nich je Basma.

Vlastnosti a výhody

Poprvé o Basma začal mluvit v VII. Století před naším letopočtem. Potom s pomocí pomáhala ženám vlasy a obočí černé. Oba a teď je toto barvivo vyrobeno z listů stromu nazývaného indigofer. Rostou hlavně v tropických oblastech.

Na rozdíl od moderních barviv Basma nezpůsobuje alergie. Dává vlasům požadovanou barvu a má na ni hojivý účinek. Jaké jsou výhody Basma:

 1. Stará se o suché a poškozené vlasy. Moisturizuje a obnovuje poškozenou strukturu pomocí vysoušeče vlasů, barvení chemickým barvivem apod.
 2. Vedou k normálním procesům, které se vyskytují na pokožce hlavy. Díky tomu vlasy rostou mnohem rychleji.
 3. Zvyšuje atraktivitu vzhledu vlasů. Stávají se hedvábnými a lesklými.
 4. Jedno z mála barviv, které pomáhají v boji proti lupům.

Zbarvení basma není horší než použití moderních barev a v mnoha okamžicích je dokonce překonává.

Proces barvení

Tak, jak barvit basma v černé barvě? Nejprve je třeba udělat nějaké přípravky. Pro barvení bude potřeba:

 • 1 nebo více (v závislosti na délce a hustotě vlasů) pytle barvy;
 • ochranné rukavice;
 • střapka;
 • ubrousky;
 • jakýkoli tuk smetany

Nyní musíte připravit barvicí kompozici:

 1. Připravte nádobu ze skla, porcelánu nebo plastu. Nalijte basmu nebo jeho směs s hennou a dalšími přísadami.
 2. Dobře rozemleteme prášek a odstraňte hrudky.
 3. Přidejte horkou vodu o teplotě asi 90 ° C. Nepoužívejte vroucí vodu. Barva bude vařena a vlasy budou nerovnoměrně zbarveny.
 4. Barevně promíchejte. Nedělejte to příliš tekuté nebo naopak silné.

Chcete-li barvit vlasy Basma černě, můžete provést dvěma hlavními způsoby.

Metoda číslo 1

První metoda zahrnuje barvení ve dvou fázích: henna a přímo Basma.

 1. Spojte prášek henny s teplou vodou. Neustále míchat a přivést do husté smetany. Směs trochu zahřejte na parní lázni. Aplikujte na čisté a mírně vlhké vlasy. Musíte začít malovat z čela, postupně se pohybovat zpět do zadní části hlavy. Minimální doba expozice je 30 minut. Opláchněte s hennou tekoucí vodou.
 2. Proveďte roztok Basma, jak je uvedeno výše. Chlazení. Aplikujte na vlasy a roztáhněte z kořene na špičku hřebenem. Chcete-li barvit vlasy černě, musíte nechat barvu několik hodin (přibližně 3). Poté opláchněte vodou, aniž byste použili šampon. Pokud je barva zcela vypraná, můžete použít balzám.

Tímto způsobem se doporučuje, aby stylisté malovali šedé vlasy.

Metoda číslo 2

Druhá metoda pomáhá šetřit čas. Zahrnuje použití hotové směsi basma a henny. Chcete-li získat černou barvu, musíte namíchat 3 části basma a 1 část henny. Doba expozice vlasů je 3 hodiny.

Můžete experimentovat a dát vám vlasy trochu stínu. K tomu je třeba přidávat další přísadu do barvící směsi: červené víno, řepné šťávy, skořice nebo kávu. Tyto přísady se přidávají na konci, když už jsou henna a basma smíchány s vodou.

Jak malovat šedé vlasy?

Pokud jsou šedé vlasy poměrně trochu, mohou být namalovány jedním z výše uvedených způsobů. Pokud šedá pokryje více než 30% vlasů, musíte jednat trochu jinak. Nejdříve se musíte připravit na malování, protože šedé vlasy jsou obvykle suché a tvrdé a je obtížnější je barvit než obvykle.

Proto několik dní před barvením se doporučuje vyrobit několik výživných a hydratačních mask. Můžete například vzít 1 polévkovou lžíci. rajčat a ricinový olej (lopuch) a 1 žloutku. Smíchejte a aplikujte na vlasy a pokožku hlavy. Držet po dobu dvou hodin. Procedura se opakuje dvakrát týdně, než si umyjete vlasy.

Při barvení musí být vlasy čisté a mírně vlhké. Pro zvýšení efektu je nutné přidávat usma (rostlinné barvivo) ke směsi henny a basmy. Přísady se užívají v poměru 1: 2: 1. Směs je rovnoměrně roztažená po celé délce. Nechte pár hodin a poté opláchněte teplou vodou. Pokud ne všechny šedé vlasy namačkané, zopakujte postup znovu.

Tipy a triky

Existuje několik tipů, které vám pomohou vyhnout se mnoha běžným problémům při barvení.

 • Nepoužívejte nástroj, který vypršel. Stín bude vůbec nevypadat, co potřebujete. Skalp může také trpět - bude suchý a začne odlupovat.
 • Není třeba barvit vlasy v basma více než jednou za měsíc. V opačném případě může být pokožka hlavy suchá. Abyste tomu zabránili, můžete přidat hotové barvivo trochu olivového nebo lopuchového oleje.
 • Chcete-li dostat černé, musíte nechat barvu asi tři hodiny.
 • Barvivo má přirozený původ, takže se dobře nasytí do pokožky a špatně se vypláchne. Abyste se vyhnuli skvrnám, chrámům a čele, je třeba je namazat bohatým krémem. Po ruce by měly být ubrousky. Ruce musí být chráněny rukavicemi.
 • Musíte si barvit vlasy ihned po přípravě přípravku, jinak se oxiduje a vyvolá nepředvídatelnou reakci.
 • Basma by měla být vždy používána s jinými barvivy. Ve většině případů je to henna. Basma jako nezávislé barvivo dává zelený odstín.
 • Poté, co se barvicí roztok aplikuje na vlasy, musí být nejprve pokryty plastovým pytlíkem a pak ručníkem nebo šálkem.
 • Barvicí pigment je fixován na vlasy po dvou až třech dnech. Proto se v tomto okamžiku nepouštějte do vlasů. Kromě toho časté mytí umývá nátěr.
 • Pro přípravu roztoku se nedoporučuje používat kovové nádoby a nástroje. Při styku s kovem se barva začíná oxidovat.
 • Nejprve musíte nabarvit šedé prameny. Pak se přesuňte ke zbytku vlasů.
 • Pro krátkou hlavu vlasů stačí jedno sáček barviva, průměrně jeden - dva a dlouhý - čtyři.

Je možné omýt barvu?

Ti, kteří se rozhodnou barnat vlasy s Basma, musí vzít v úvahu jednu nuanci. Barvicí pigment je velmi stabilní, takže je velmi obtížné ho stáhnout. Nejtěžší věc vypláchnout basma světla a veselé holky. Na jejich vlasech bude šedý nebo šedo-zelený odstín.

Ti, kteří s Bašou namalovali párkrát, budou jednodušší. Lze jej stáhnout pomocí masky obsahující maslo, kefír nebo citronovou šťávu. Je pravda, že prameny rozjasní jen pár tónů.

Jak opravit efekt?


A co dělat, abyste udrželi výsledný odstín co nejdéle?

 1. Umyjte si vlasy šamponem dříve než pár dní po barvení.
 2. Používejte horkou vodu pro mytí a studenou vodu pro oplachování.
 3. Můžete opravit barvu pomocí speciálních řešení. Chcete-li vařit, musíte kombinovat 2 lžíce. henna a basma. Přidejte pouze 2 litry vroucí vody. Míchat a nechat vychladnout. Po vyprázdnění a opláchnutí vlasů ihned po umytí.
 4. Dokud basma úplně nezmizí, nemusíte barvit vlasy jinými barvami.

Není tak obtížné barvit vlasy Basma černě. Hlavní věc je znát základní rozměry a pravidla zbarvení. Nezapomeňte, že Basma se nepoužívá jako samostatné barvivo. Dá krásný černý odstín jen s hennou. Toto barvivo výrazně zlepšuje strukturu a vzhled vlasů. Stávají se silnějšími a pružnějšími. Navíc lupy téměř úplně zmizí.

life-hak.com.

Domů »» Styl a osobní péče »Jak barvit hnědé vlasy poté, co bylo barveno černě

Jak barvit hnědé vlasy poté, co bylo barveno černě

Barevné vlasy jste obarvili, ale výsledek nebyl to, co jste očekávali? Nebo jste na chvíli byla brunetka a teď chcete barvit vlasy hnědou? Naneštěstí nemůžete barvit vlasy pouze z černé barvy kaštanu, aniž byste před tím bělení nebo zesvětlení vlasů. Po bělení můžete zvolit požadovaný odstín hnědé. Bez ohledu na to, zda jste v poslední době barvili vlasy černě nebo jste se již dlouho stali barvou, existuje několik způsobů, jak jít z černého na hnědý.

Odstranění barvy se šampony

 • Ujistěte se, že používáte šampon, který není vhodný pro barvené vlasy, např. "Šampon pro denní použití". Vaším úkolem je umýt barvu, neudržet ji. [1] [2]
 • Pěna musí obsahovat černou barvu. Ujistěte se, že se do očí nedostane žádná pěna.
 • Ujistěte se, že jste v této fázi pečlivě rozčesali vlasy. Vaším úkolem je dobře umýt vlasy šamponem. [3]
 • Pokud máte dlouhé vlasy, možná budete muset bodnout, aby se vešly do sprchového víčka. [4]
 • Ujistěte se, že tento krok nepřeskočíte. Tyto šampony vyplácejí z vlasů své přírodní oleje a stávají se suchými a křehkými. Kondicionér okamžitě pomůže obnovit vaše vlasy po tomto postupu. [7]
 • Snažte se dát vlasům přestávku den nebo více, než opakujte postup. [8]
 • Tato metoda vám nepomůže osvětlit vlasy, pokud jsou přirozeně tmavé. Šampony vám pomohou odstranit barvu.

Odstraňování nátěrů speciálními krémy

 • Některé produkty obsahují peroxid, jako je L'Oreal Color Zap, zatímco jiné obsahují chlor, jako je Effasol.
 • Mějte na paměti, že krémy pro odstranění barvy nevrátí původní barvu vlasů. Po jejich použití se vlasy změní na oranžovou nebo žlutou barvu. [9]
 • Pokud máte husté a dlouhé vlasy, možná nebudete mít dostatek krabic odstraňovače barvy.
 • Protože tento výrobek obsahuje peroxid, bude mít nepříjemný zápach. Ujistěte se, že vaše koupelna je větrána a nemáte oblečení, které se vám nelíbí.
 • Přísady vždy promíchejte podle pokynů na obalu.
 • Ujistěte se, že používáte tento výrobek opatrně. Tyto chemikálie nejsou tak silné jako chlór, ale mohou mít negativní vliv na vlasy. Pokud máte suché a křehké vlasy, nezapomeňte před zahájením procedury použít kondicionér. [12]

Odstraňování laku s vitamínem C

 • Pokud je váš vitamin C v kapslích, musíte ho otevřít, abyste extrahovali vitamín C. Pokud ho máte v pilulkách, musíte je rozemlet na prášek. Můžete to udělat ručně nebo pomocí brusky nebo mixéru. [13]
 • Pokud máte dlouhé a husté vlasy, možná budete muset tento recept zdvojnásobit nebo ztrojnásobit. Musíte úplně zakrýt vlasy výslednou směsí.
 • Pokud máte dlouhé vlasy, přitiskněte je tak, aby se vešly do sprchového víčka.
 • Ujistěte se, že necháte vaše vlasy zotavit se na chvíli před dalším postupem. Kyselina ve Vitaminu C dělá vlasy citlivé na poškození, takže dávejte vlasům čas, aby obnovili své přírodní oleje, než budete pokračovat v dalším postupu. [17]

Použití jiných metod

 • Tato služba může být docela drahá, takže se připravte na utrácení. Za prvé, průvodce odstraní barvu z vlasů a pak barví vlasy. Budete muset zaplatit za obě tyto procedury.. [18]

Černé vlasy zbarvení lidové prostředky

Rozhodli jsme se, že vám řekne, jak je malovat bez použití nátěrových hmot. Budeme používat oblíbené recepty na barvení vlasů.

V tomto článku se podíváme na barvení vlasů v černé barvě.

Barvení s jednoduchými barvami hrozí suchým, dehydratovaným, křehkým vlasem. Bez ohledu na složení tohoto nátěru má jeho časté použití nepříznivý vliv na zdraví a vzhled.

Nyní je módní používat přírodní látky pro osobní péči, a to je skvělý trend. Tak proč nepoužívat lidové metody pro barvení?

Pokud máte tmavé vlasy, můžete vyzkoušet barevné basma a hennu.

Metody barvení vlasů

Černá barva byla vždy oblíbená, jen po určitou dobu se snížil počet brunetů na objednávku módních trendů. Dívky, stejně jako ženy s černým zbarvením vždy přitahují oko, tato barva je spojena s úmyslem a sebedůvěrou.

Basma se ve skutečnosti změní na modrozelenou. To je způsobeno přítomností takové látky v bazži jako indigo, což je modré barvivo. Indigo barvivo je prášková látka, barvená modře s různými odstíny.

Také někdy se káva používá jako ředidlo. Káva je dobrý kosmetický přípravek a je vhodná pro přípravu směsi.

Existují dva způsoby, jak barvit vlasy s basma a hennou:

 1. - konzistentní aplikace henny a basmy na vlasy;
 2. - aplikace na vlasy předem připravenou směs.

Obě tyto metody jsou stejně účinné, ale každý má své vlastní výhody.

První metoda umožňuje Basma poněkud "opravit" to, co se stalo po použití henny. Ale druhá metoda je méně nákladná z hlediska času a poněkud jednodušší.

Ačkoli poslední bod je kontroverzní - tato metoda je jednoduchá pouze tehdy, když přesně víte, jak míchat basma a hennu.

Jak míchat basma a hennu

V závislosti na poměru henny a basma v barvě a na dobu expozice můžete získat různé odstíny - od světla k černému. Ale bez ohledu na to, jak jsou zbarvené, vypadají přirozeně.

Zde můžete získat odstíny a poměry henny a basmy ve směsi:

 • černá barva (1 část henna a 3 skvrny);
 • hnědé vlasy (jeden k jednomu, aby se vlasy udržely ne více než půl hodiny);
 • barva kaštanu (polovina henny a basma, držte hodinu a půl);
 • lehký kaštan (v polovině, držte po dobu 1 hodiny);
 • tmavý kaštan (1 část henna a 3 bájí, držet po dobu 1,5 hodiny);
 • bronzový reflux (2 díly henny a 1 basma, držet po dobu nejméně jedné hodiny).

Jak vidíme, dokonce i stejné proporce mohou vést k různým výsledkům. Závisí to na původním odstínu.

Vlastnosti barvení

Především henna a basma jsou velmi silná barviva, je velmi obtížné umýt pokožku a téměř nemožné odstranit z tkanin, proto buďte opatrní při aplikaci a používání starých ručníků, ložního prádla (v prvních dnech mohou vlasy "barvit" vše kolem), oblečení a Požadované jednorázové rukavice.

Před lakováním byste neměli používat vysoušeč vlasů, žehlení a další zařízení pro tepelné ošetření a neměli byste to dělat během prvních dnů po barvení.

Také, pokud se rozhodnete použít Basma jako barvivo na vlasy, pak je lepší nechat malovat obyčejnou barvou, protože výsledek její akce nemůže být předvídán a Basma trvá velmi dlouho.

Před lakováním zvažte všechny tyto vlastnosti.

Barvení vlasů se směsí basma a henny

Pomocí výše uvedených informací zjistěte, jaké rozměry potřebujete pro získání odstínu.

Mluvíme o černé barvě, což znamená, že musíte mixovat hennu a basma v poměru 1: 3.

Smíchejte prášek (od 50 do 200 gramů - záleží na délce) ve skleněné nebo smaltované misce, nalijte směs horkou vodou, abyste získali konzistenci jako tlustá zakysaná smetana. Můžete přidat trochu jednoduché soli nebo olivového oleje, pak budou vlasy po barvení ještě jemnější a měkčí.

Výsledná hmota se aplikuje, začíná od kořenů na zadní straně hlavy na děrování. Poté, co je směs zcela nanesena na vlasy, hřejte ji, sbírejte a nasaďte plastový klobouk. Aby nedošlo ke zanechání stopy henny a basmy na čele, můžete na kůži před barvením natřít vazelínu.

Je lepší omýt barvu čistou tekoucí vodou a ne šampony. Obecně platí, že jejich použití musí být opuštěno alespoň tři dny po barvení.

Samostatné zbarvení vlasů s hennou a basma

To není příliš komplikovaný způsob, ale implementaci to trvá mnohem déle.

Za prvé, stejně jako v předchozí verzi, vyrábíme hustou hmotu, ale nyní jen z henny. Použijte a počkejte hodinu. Pak vlasy umyjeme a sušíme.

Dále provádíme stejný postup s Basma. Pro černou je třeba udržovat Basma na vlasy od 2 do 3 hodin. Po barvení vlasů touto metodou byste měli dodržovat stejná doporučení jako výše popsaná metoda.

Způsob, jak udržet černé vlasy

Můžete provést infúzi založenou na henně a basma. Chcete-li, že potřebujete 25 gramů basma a 25 gramů henny mix a nalijte horkou vodu o jeden a půl litru.

Roztok ochlaďte a opláchněte vlasy. Tato infuze pomůže nejen zachovat barvu vlasů, ale také posílit vlasové kořeny.

Zdravé zbarvení: jak barvit vlasy černě s basma

Pokud jste přemýšleli o změně obrazu a stanete se hořící brunetkou, ale nechcete si pokazit vlasy běžným barvivem na vlasy, věnujte pozornost barvení vlasů hennou a basma. A řekneme vám jak.

Navzdory skutečnosti, že barviva na vlasy jsou již tak bezpečná, máme pochybnosti. Například některé dívky si myslí, zda si můžete barvit vlasy během menstruace nebo jak udržet zdravé vlasy po barvení. Pokud jsou vaše pochybnosti příliš silné, měli byste se obrátit na přirozené metody barvení.

Takové přirozené barviva, jako je henna a basma, nejenže poskytují vlasy jasný odstín, ale také pomáhají je zdravé a lesklé. Kromě toho jsou skvělé jako způsob, jak barvit vlasy doma. Dnes mluvíme o tom, jak barvicí vlasy černou pomocí basma.

Co je užitečné Basma?

Basma je přirozené barvivo, které je od doby starých Egypťanů známé. Jedná se o modrozelený prášek, který se získává ze sušených listů tropické rostliny. Z toho můžete získat dvě hlavní světlé modré barvy. Jedná se o ekologický a naprosto bezpečný výrobek, který vám umožňuje barvit a léčit vlasy. Obsahuje příznivé taniny, vosk a vitamín C, má protizánětlivé a regenerační účinky. Umožňuje vám zbavit se lupů a zabránit vypadávání vlasů.

S pomocí Basmy můžete posilovat vlasy, dát jim zdravý lesk a získat další objem vlasů (díky tomu, že zlepšuje stav vlasů). Zvláště doporučujeme používat Basma v případě, kdy jsou vlasy suché a bez života, a na hlavě se vyskytují určité problémy. Basma je také vhodná, pokud existuje nějaká citlivost na složky vlasového barviva nebo alergie na kosmetiku.

Jak barvit vlasy v basma?

Je důležité si uvědomit, že barvení vlasů s pomocí by mělo být velmi opatrné a pozorné. Za prvé, basma ve své čisté podobě dodá vašim vlasům modročerný odstín, který v některých případech může být nazelenalý. Samozřejmě, pokud je tato barva vlasů konečným cílem - vše je dobré (ne vinu), ale v jiných případech stojí za to dodržovat některá pravidla.

 1. Není vhodné barvit vlasy velmi blond. Pokud jste blondýna, je lepší začít s hennou nebo používat barvivo na vlasy, protože takové vlasy jsou příliš dobře zabarvené. Odstín může být příliš světlý a příliš hluboký.
 2. Buďte připraveni na to, že barva může být nepředvídatelná. Proto by měly být poměr Basma započteny, ačkoli podle oka, ale s přihlédnutím k tloušťce, délce a barvě vlasů. Čím delší, silnější jsou vlasy, tím víc je spousta.
 3. Omalování basmoy trvá několik měsíců, ale určitě získá další odstíny. Černá, červená, modrofialová. Proto je nutné zbarvení.
 4. Není nutné barvy vlasů barvit vlasy měsíc po barvení s basma. Může reagovat, což se pro vás nekončí něčím pozitivním.
 5. Basma může po vyfarbení uschnout vlasy (ale není to přesné).
 6. Basmu by neměly být používány déle než jednou měsíčně.
 7. Přidejte olivový olej do roztoku s basma (jakýkoli jiný, kokosový olej nebo mandlový olej, například).

Používejte pouze přírodní basma bez chemických nečistot. Je také důležité pochopit, že Basma je velmi aktivní složka, která mění strukturu vlasů. Pokud po tmavém barvení vlasů chcete být blond, pak bude velmi obtížné zobrazit barvu.

Henna a Basma: jak malovat

Jak již bylo řečeno, barvení s basma ve své čisté podobě může poskytnout velmi modrý nebo tmavý odstín, takže se doporučuje používat v tandemu s hennou, která, jak víme, dává červenavou barvu. Společně vám umožní získat krásný kaštan nebo tmavý odstín.

Takže Basma s hennou by měla být aplikována na čisté a vlhké vlasy. Chcete-li získat černý odstín, použijte hennu a basma zvlášť.

Množství henny a basma závisí na délce vlasů a požadovaném odstínu. Obvykle jezdíte od 25 do 100 gramů prostředků v suché podobě. Stejný poměr henny a basma bude mít odstín kaštanu, 1 část henny a 2 části basma - černá, 2 části henna a 1 basma - bronz. Je to jednoduché. Čím je stín tmavší, tím víc je požadováno.

Prášky by měly bít ve sklenici pomocí dřevěné lžíce s malým množstvím horké vody nebo infuzí přírodní kávy. Látka by měla být schopna hustého papáku. Také do roztoku mohou být přidány lněný odtučněk, šampon nebo glycerin, což prodlouží životnost barvení a bude rovnoměrnější.

Takže pokud mluvíme o barvení s basma v černé barvě, pak vezmeme basma a hennu v poměru 2: 1. Ohříváme ji ve vodní lázni, přidáme 3-4 čajové lžičky čerstvé řepné šťávy a 1 čajovou lžičku olivového oleje. Aplikujte kompozici na čisté vysušené vlasy, pokožka ve vlasové lince je pokryta vazelínou, aby se hlava neochvěla. Zakryjte si vlasy rovnoměrně od zadní části hlavy. Barvu udržujte až 3 hodiny - v závislosti na nasycení požadovaného tmavého odstínu.

Přibližná doba je následující:

 • 15-20 minut - hnědé vlasy;
 • 1-1,5 hodiny - hnědé vlasy;
 • 2-3 hodiny - černé vlasy.

Video

Podívejte se také na video, které bude detailně rozpoznat a ukázat, jak barvit vlasy v basma.

Podrobné pokyny pro barvení vlasů Basmo černé

Několik let používají ženy basma pro korekci barvy vlasů. V dávných dobách tento nástroj barvil oblečení, stejně jako přidal do inkoustu. Ženy z těchto časů při použití basma daly tmavé barvy a objem kudrlinky. Po vzhledu nevrozených barevných kompozic se basma stala méně populární, ale nyní, kvůli škodám na moderních barvivech na vlasy, dámy si pamatují, jak barvit vlasy v basma černé.

Je basma dobré pro vlasy jako barvivo?

Basma je přirozené barvivo, které je známé od doby starověkých Egypťanů. Jedná se o modrozelený prášek, který se získává ze sušených listů tropické rostliny. Tento výrobek je šetrný k životnímu prostředí a je zcela bezpečný, a proto při jeho použití jsou vlasy barveny černou barvou. Basma obsahuje užitečné třísloviny, vitamín C a vosk. Tento lék má protizánětlivé a regenerační účinky. Také pomocí basma pro vlasy se můžete zbavit lupů a zabránit ztrátě pramenů.

Tímto nástrojem můžete posunout kudrlinky, poskytnout jim zdravý lesk a získat další objem. Basma by měla být používána zejména v situacích, kdy jsou vlasy bez života a suché, a na hlavě se vyskytují určité problémy. Basma je také vhodná, pokud existuje nějaká citlivost na složky moderních barevných kompozic nebo pokud jste alergičtí na kosmetiku.

Basmy vlasové barvení: rysy a doporučení

 • Nedoporučuje se barvit vlasy v černých barvách, pokud je dostatek světlých vlasů. Pokud je žena blondýnka, je lepší začít s barvením hennou nebo používat barvivo na vlasy, protože tento typ kadeří může být velmi dobře malován. Takže odstín bude velmi jasný a nasycený.
 • Pokud barvíte vlasy černě černou barvou, měli byste být připraveni na to, že odstín nemusí fungovat tak, jak byste chtěli. V tomto ohledu musí být poměr Basma vypočítán s ohledem na délku, tloušťku a přirozenou barvu vlasů. Čím delší a silnější budou vlasy, tím více bude muset mít Basmy.
 • Barvení s Basmoyem bude trvat několik měsíců, ale musí být zakoupeny další odstíny. Bude to trvat černé, modrofialové, červené až tónové vlasy.
 • Není nutné provádět barvení vlasů barvením na vlasy měsíc po barvení s basma. Může reagovat, což nekončí pro ženu s něčím dobrým.
 • Basma je schopna vysušit prameny po barvení.
 • Basma se používá nejvýše jednou za měsíc.
 • Důležité je přidat olivový olej do basma roztoku.

Jak se barvicí kadeří černá basma?

 1. Nejprve musíte udělat hennu. Doba expozice takové látky na hlavě je 60 minut. Poté stojí za odstranění takového barviva z vlasů, který je vysychá.
 2. Pak můžete použít a basmu. Aby se účinek Basmy zintenzivnil, můžete vypustit malý čpavek, ale pak musíte snížit časový interval pro prostředky na hlavě. Tento typ barvy by se měl vyprázdnit bez použití čisticího prostředku a dokud se z vlasů nezačne čistit čirá voda.
 3. Během prvních 6 hodin po natírání může tón stále ztmavit. Zpočátku se může objevit zelený odstín, ale je odstraněn několik dní po oxidaci basma. 2 dny po barvení vlasů černým v černé barvě, pramínky ztmavnou. Barvení uvnitř vlasů pod vlivem kyslíku bude trvat další den. Ale pokud dlouhé čekání na ženu není vhodné, pak můžete toto barvivo umýt šamponem.
 4. Pokud je výsledek nežádoucí, navlhčete kudrnky citronovou šťávou a po 10 minutách je opláchněte. Pokud je výsledek nežádoucí, pak můžete změnit odstín, ale s dlouhým účinkem Basma, odstraňovač barev je nereálný postup. Proto byste tento nástroj neměli držet dlouho na hlavě.
 5. Stín může být změněn v závislosti na tom, jak se smíchá basma pigment: kakao, čaj, káva nebo řepa. Například bohatý čokoládový tón může být získán za použití kompozice, která zahrnuje barvivo basma, henna a usma.

Jaké další barvy lze barvit vlasy Basma?

 • Aby vlasy byly světle hnědé, mírně znatelný odstín, basma a henna se smíchají ve stejných poměrech a tato kompozice se zrání na hlavě po dobu 30 minut.
 • Pro získání tónu lehkého kaštanu se doba prodlevy zvýší na 1 hodinu.
 • Čokoládový tón se získává smícháním basma a henny v poměru 1: 3, respektive s prodloužením trvání expozice 1,5 hodiny.
 • Můžete se stát horkou brunetkou za 1 hodinu. Pro toto musíte kombinovat 2 části henny s 1 částí basma.
 • Dokonalý černý tón není snadný. K tomu musíte nejprve barvit vlasy hennou, pak pár hodin v basma. Stejná metoda vám umožňuje zbavit kudrlin od šedých vlasů.

Správné a účinné barvení vlasů na vlasy doma

Dobrý den, drahí čtenáři. Jakékoli barvivo, které se používá k získání vlasů požadovaného odstínu, činí nejen vlasy krásné a lesklé, ale také poškozuje. Existují barviva, jejichž negativní účinek na vlasy je snížen na nulu, ale liší se v báječné ceně a jsou prakticky nepřístupné široké škále kupujících. Za těchto podmínek byste měli věnovat pozornost přírodním barvivem, z nichž jeden je považován za basma. Dnes se podíváme na barvicí vlasy basmy. V předchozím článku jsme se zaměřili na barvení vlasů henny.

Trochu historie

Basma je suchý prášek, který byl získán po rozemletí listů indigosféry rostoucích v tropických oblastech. Několik tisíciletí toto barvivo bylo používáno v Indii, Číně, Řecku pro barvení vlasů a zvířecích vlasů, pro kosmetické účely jako masku na vyživování pokožky hlavy, posílení vlasů a obnovení jejich vitality. Tato šedo-zelená směs poskytuje barvu modré nebo zelené při barvení vlasů, proto se obvykle používá v kombinaci s hennou.

Výhody

Přírodní složení basma má pozitivní vliv na pokožku hlavy:

 • eliminuje podráždění, zánět, léčí rány,
 • Část pryskyřice podporuje růst vlasů a snižuje ztrátu vlasů,
 • pružnost a pružnost vlasů je obnovena,
 • obnovuje rovnováhu vody a tuku v kůži a eliminuje lupy,
 • Basma nezpůsobuje alergie,
 • v důsledku léčby získává vlasy objem.

Funkce aplikace

Basma je přirozené barvivo, barva vlasů si dlouho zachovává barvu, její postupné změny se vyskytují od týdne až po několik měsíců. Blond vlasy v důsledku zbarvení se stávají nasycenými barvami, tmavé mohou změnit odstín pouze.

Basma reaguje na styling vlasů a masky, které se dříve používaly na vlasy, jejich interakce může vést k chemickým reakcím, které mění strukturu vlasů nebo ovlivňují barvu. Proto při omývání laku nemůžete používat šampony a jiné detergenty.

Použití jediného basma dává vlasům modrou nebo zelenou barvu. Chcete-li tlumit modrý nádech v basma, přidejte hennu nebo kávu. První možnost nalezla více využití.

Existují dvě možnosti pro použití basma:

 1. V dvoufázové metodě se provádí dvojí barvení, nejprve s hennou a poté s basma. Výsledek bude záviset na době expozice každého barviva.
 2. V smíšené verzi se barvení provádí se smíšeným složením henny a basma, výsledkem je respektování proporcí.

Dvoufázové barvení

Skládá se z několika etap:

 • Horká voda bezprostředně před zbarvením se zředí hennou. Na vodní lázni se směs postupně zahřívá a míchá až do homogenní hmoty. Začněte postupně aplikovat barvu ze zadní části hlavy, pohybujte se dopředu. Na vlasu hena musí vydržet nejméně půl hodiny. Pro tmavé vlasy se zvyšuje doba. Odstraňte barvu bez použití šamponu.
 • V procesu vaření Basma nutně přivedl k varu. Při míchání se postupně přidává horká voda, protože směs rychle stoupá. Při dlouhém držení vlasů se nedoporučuje. 15 minut stačí. Při vyprání šamponu není přidán.

Aplikace kombinované barvy

V přísně definovaném poměru se henna a basmu mísí a zředí se vodou zahřátou na 90 ° C. Po ochlazení se směs aplikuje na vlasy. Aplikace se provádí na každém vlákně odděleně, počínaje od kořenů vlasů. Podle toho, jakou barvu chtějí udržet barvu od 20 minut do 2 hodin. Pro větší účinek jsou vlasy pokryty polyethylenem a zabaleny ručníkem.

Chcete-li barvit vlasy, černá pomůže směs henna a basma v poměru ½. Tmavší tóny získají více henny. Pro zbarvení vlasů v čokoládě nebo bronzové barvě heňna trvá dvakrát tolik, kolik je chuť. Kaštanový odstín se získává ze stejného množství přírodních barviv.

Užitečné tajemství

Aplikace Basma správně doma vám pomůže s následujícími tipy:

 • Neměli byste uchovávat Basma déle než rok a zejména v chladničce, což se odráží v barvivu.
 • Po tom, co se basma varila horkou vodou, se nechá stát 15 minut a změní se odstín ze zelené na černou.
 • Po barvení s basmo vlasy se změní barva o několik dní. Poslední odstín se objeví až po čtyřech dnech.
 • K získání jasných a bohatých barev se k nátěru přidává čpavek nebo čajová lžička soli.
 • S použitím známých produktů můžete do vlasů přidat další odstíny. Jako přirozené barviva používejte odvar z cibulových peelingů, řepy, skořice a hřebíček, heřmánku, vína, kávy.
 • Při natírání je nutné přijmout opatření k vyloučení proniknutí barvy do oděvů a interiéru.
 • Velmi jasná barva může být zmírněna důkladným opláchnutím vlasů vodou a citrónovou šťávou.
 • Pro zjemnění vlasů po barvení můžete použít klimatizaci. Může se však použít nejdříve dva dny po nanesení laku.

Tyto tipy a doporučení pomohou správně provádět malování s přírodními barvivy a současně získat obdivuhodné vlasy, které budou potěšeny brilantností a krásou.

Úspěšný postup zbarvení a krásné, nasycené barvy. Pokud byl článek užitečný, sdílejte s přáteli, klikněte na tlačítka sociálních sítí.

Basma - 4 metody barvení

Kosmetický průmysl je plný všech druhů návrhů. Lví podíl na nich je obsazen službou pro přeměnu vlasů - hlavní zbraní ženské přitažlivosti. Ale výrobky vyráběné v továrně, tam je významná nevýhoda - chemické složky.

Přes barevnou reklamu slibná pečlivá ochrana olejů, oxidačních činidel a fixačních prostředků nemá nejlepší vliv na křehkou strukturu vlasů. To je důvod, proč se přírodní barvy, které opravdu starají o vlasy, získávají na popularitě. Basma vlasy - mluvte o tom dnes.

Basma - poškození nebo prospěch

Ženy ve věku Balzac nemusejí vysvětlovat podstatu otázky - používání barviva je již dlouhou dobu oblíbené, stejně jako výhody henny a basma.

A pouze s dominancí výrobků známých značek je přirozená barva poněkud ztracena. Mladé ženy z módy se teď ptají, co to je? Uspokojit zvědavost:

 • Zevně je to suchý šedozelený prášek. Struktura je určena k pěstování vodou v potřebném poměru. Pro reakční oxidační činidla, činidla, fixační činidla nejsou vyžadovány žádné speciální katalyzátory.
 • Prášek se vyrábí z listů tropické indigosféry, která dává dva základní odstíny - jasně modré a zelené. Vlastně byla barva nejprve vyrobena, aby se získaly různé barvy tkaniny a pak se aplikovaly na vlastní vlasy. Nyní je barma barma běžná věc.
 • Barva havranu nebo modro-černá je o Basma. Ale získávání takových odstínů ve skutečnosti je těžké. Vyžaduje kombinaci prášku s jinou přírodní přísadou - hennou. Pak se nabízejí možnosti od mědi, tmavé čokolády, bronzu až po černé.
 • Vlastnosti Basma z hlediska péče o vlasy - neocenitelné. Po obarvení dostanou potravu, rostou lépe, dezinfikují z mnoha druhů hub. Podobně, účinek na pokožku hlavy.

Plus barvivo - jeho cena. Náklady jsou srovnatelné s nástřikem průměrné cenové kategorie. Jedním slovem si dovolte koupit tašky, možná někdo bez omezení.

Přínos nebo poškození - nevýhody Basma

Žádný lék není dokonalý. Včetně basma. A pokud v případě henny změna odstínu nevyvolává katastrofu - zůstane na přijatelné úrovni, pak je Basma všechno komplikovanější.

Barva má tendenci se měnit po celou dobu oxidace, takže konečný výsledek je nepředvídatelný. Navíc špatné poměry povede k podivnému vzhledu - modré nebo zelené odstíny vlasů.

Abyste tomu zabránili, doporučujeme, aby byl Basma řádně připraven pro barvení - podrobnější recepty uvedené níže.

Nebudete moci vyčistit výsledek, který se vám nelíbil, pokud je barva přirozená, bez jména jako "černá basma" nebo "východní" - originál obsahuje pouze jedno slovo.

V jiných případech jsou reakce a odstíny nestabilní. Proto je nutné vědomě rozhodnout a být připraveni nosit novou barvu vlasů předtím, než je úplně promyta nebo zvětšuje prameny.

Na čerstvě natřené vlasy nelze aplikovat další barviva - účinnost je zaručena + další problémy s pokožkou hlavy - popáleniny, suchost - jsou poskytovány.

Techniky barvení a proporce basma pro různé odstíny

Takže pokud se vám líbí vzhled horké španělské, italské nebo nějaké jiné orientální krásy a rozhodne se použít Basma, uděláme to, začneme. Jak namalovat basma černá?

Především je nutný test citlivosti - jakékoli barvivo, včetně basma, způsobuje alergii. K tomu je malá část prášku aplikována na zadní stranu ruky.

Domníváte se, že je nemožné okamžitě zbavit výsledný odstín na kůži, a proto uděláme malý nátěr.

Dále proporce pro různé výsledky:

Čokoládová barva

Ukázalo se to v důsledku rovnoměrného míchání částí prášků - 1: 1. Množství je určeno individuálně, v závislosti na délce, tloušťce a počátečním odstínu vlasů. Světlé barvy - světle hnědé, červené, ale ne blond - se nejlépe hodí k zbarvení - výsledek může být zelený.

Bronzové odstíny

V tomto případě se procento basma proti henně sníží na polovinu. Míchání dvou částí henny a 1 basma vám umožní získat odstín mědi, hnědé nebo kávy. V závislosti na přírodním odstínu - na jasné hlavě vlasů se objeví červenější barva.

Černá

Zbarvte vlasy s basma, abyste získali barvu černého křídla, možná pokud zvýšíte dávku v kombinaci s hennou. Nyní bude poměr 2: 1 pro tmavé vlasy. Původní odstín výrazně upraví výsledek.

Například červené vlasy se nezmění na modro-černé, protože rozdíl je drastický. Je nutné zvýšit počet na 3-4 díly na 1 část henny.

Henna a Basma barví šedé vlasy

Ženy starší generace, stejně jako mladé blondýny, chtějí být stále atraktivní.

Nicméně, použití prášku změní světlé vlasy na zelenou a pak opustí dům s hlavou drženou vysoko nebude fungovat. Co dělat Postupujte následovně:

 • Nejprve zbarvte vlasy jednou hennou a držte prášek na hlavě po dobu 1 hodiny.
 • Vložte zředěnou barvu po důkladném promytí předchozího prášku. Na krátkou dobu - 30-35 minut.
 • Po šamponování a kontrole výsledku je basma obarvená černě podle tradičního receptury 2: 1.

Neměli byste se bát reakce z dlouhého procesu, pokud jste dříve testovali citlivost pokožky na barvivo. Mnoho žen, naopak, uvádí skutečnost, že je větší saturace, pokud je složení zachováno na vlasu po dlouhou dobu.

Barvení vlasů doma - jak správně používat Basma

Není nic obtížného při přípravě kompozice pro barvení. Otevřené balení s hennou a basma se používají okamžitě - skladování ve vzduchu není povoleno. V opačném případě způsob oxidace změní kompozici, která se příště použije, na špatnou kvalitu.

Přijďme k přípravě vlasů:

 1. Hlava musí být čistá. Měl by být vypraný a vysušen předtím. Špinavé vlasy jsou příliš mastné. Prostřednictvím přírodních sekretů mazu, barvení hennou a basma - nedojde. Barvivo se nemůže dostat. Jako výsledek - "skvrnité" barvení.
 2. Hlava vlasů pečlivě česaná a barva začíná od vrcholu. Nemůžete připravit příliš tekutou směs, jinak se kapky objeví kdekoliv - na kůži krku, rukou, oblečení. Správně zředit basma znamená získat krémovou hmotu.
 3. Krk a oblečení jsou bezpečně pokryty látkovým límcem nebo starými ručníky. Kůže obličeje na čele a chrámu je pečlivě maštěna mastnou smetanou, která zajišťuje, že se nedostane na vlasy, jinak se kořeny nebudou barvit.

Po provedení všech opatření použijte kompozici na vlasy štětcem nebo houbičkou, poté zabalte do plastového sáčku a počkejte na přidělenou dobu.

Aby se zrychlila oxidační reakce, po vyprání prášku se do vody opláchne půl citronu. Barvení vlasů s Basma je proto snadné.

Černější než černá, nebo jak dosáhnout černé barvy v Basma. Krok od cíle. Zkušenosti 4 měsíce. Přehled fotografií

Ahoj všichni Dlouho jsem chtěl být namalován černě, ale ne okamžitě, ale postupně, abych viděl přechodné barvy,a uvolněte černou barvu, a vychutnejte si každý dotek. Věnoval jsem dnešnímu postu barvení s basma - to je to, co může být namalováno po dobu několika měsíců a stane se temnější a tmavší pokaždé.
_________________________
Rozumíme tomu, co je Basma?

Basma je drcené listy indigu, které mají zelenožlutou barvu. Basma je přírodní zeleninová barva - produkt šetrný k životnímu prostředí obsahující biologicky aktivní látky a vitamíny.


Basma je ideální přírodní prostředek pro barvení vlasů v tmavých barvách. Může být použit v kombinaci s hennou. Basma má pozoruhodné kosmetické vlastnosti: stimuluje růst vlasů a dodává jim přirozený lesk, zlepšuje strukturu vlasů a posiluje kořeny, eliminuje lupy. Basma se doporučuje zejména při přecitlivělosti na chemické složky běžných barviv na vlasy.

Je určen pro barvení vlasů v tmavších odstínech, také pro barvení šedých vlasů v barvách od lehkého kaštanu po černé. Tón barvení závisí na struktuře, tloušťce, počáteční barvě vlasů a době kontaktu. Vlasy po nanesení henny a basma získají lesk, pružnost, snadné hřeben.

Co stojí za zmínku o Basma:

 • Je velmi obtížné stáhnout. Teprve po prvním 2-3 barvení může nějak nějak vypadat vlasy, ale bez použití chemických prostředků, bude výsledek nepředvídatelný. Budete-li dlouhou dobu malovat s Basma, ale jste unavení z černé, pak můžete tady jen odříznout nebo stříkající vlasy a současně přestat malovat s Basma. Oleje a další "osvědčené" lidové prostředky vám pomohou trochu víc než nic. Mějte na paměti.
 • Basma by měla být aplikována na vlasy, předem natřená hennou, zvláště pokud jsou to blond vlasy. Henna dodává měď, červené odstíny, které následně blokují nežádoucí basma zelené.
 • Basma je žádoucí k vaření vařící vody, takže dává více pigmentu. O ochraně oděvů, kůže z barvení nebude mluvit, je to výchozí.

_________________________
Zvážil jsem všechny výhody a nevýhody a rozhodl jsem se, že dlouhé barvení v tmavé barvě, konečný výsledek je černý. Během používání mého Basma jsem dostal různé odstíny kaštanu, jak teplé (díky nne - abych se vyhnula zeleni, nejprve jsem to zbarvila vlasy) a chladnými tóny. Období zeleně nejsou vyloučeny, ale byly krátké, protože basma se nejprve rychle vymyla. Ne vždy fungovalo podle principu "tmavší s každým zbarvením", ale je to pravděpodobně kvůli pochybné kvalitě barviva, předčasnému mytí hlavy po barvení a trvání intervalů mezi aktualizací barev. Níže je moje chronologie barvení černá. Priyaanny zkoumání!
_________________________
Dne 1. dubna jsem koupil Basma ArtColor a namaloval ho. Jeden balíček mi stačil 1krát.


Byl namalován podle pravidla:

Nejprve jsem maloval kořeny s hennou. Proč právě kořeny? Jedná se o větve a délka je již dávno zanesená hennovým pigmentem. Způsobil, připomínal hodinu, umyl. Na čisté, vlhké vlasy aplikované basma (plné délky). Trvalo 3 hodiny s litinovou hlavou, umyla jsem si, uvědomila jsem si, že hena by měla být natřena po celé délce, ale o to později...

Ale barva mě nestačila, že se mu nepodařilo, vzal to slabě, ale také třikrát vymyl, obecně se nezapadal. Pak jsem se rozhodla přidat k mé ayurvédské masce jedna lžíce henny a basma, takže pigment se postupně akumuluje alespoň v kořenové zóně.
Výsledkem bylo, že vlasy se staly temnějšími

Pro druhé a následné zbarvení jsem koupil iránskou basmu v pytli. Venku se mi to nelíbilo: alespoň broušení bylo v pořádku, ale ve směsi byly některé piliny a nit, protokoly.

Podruhé jsem maloval 1. června. V zásadě, opět, nic zvláštního: barva není pevná, ale omyla mnohem méně. Tentokrát jsem udělal chybu: hned po tom, co jsem umyla Basma, jsem si umyla vlasy šamponem - udělal jsem to proto, že barvicí směs kromě Basmy obsahovala amla olej (Chtěl jsem zabít dva ptáky jedním kamenem a malovat sebe a urychlit růst vlasů)


Nevzal jsem si to až do 1. července a 26. den jsem maloval obličej třetí (26. den jsem namaloval kořeny s hennou). Rozhodl jsem se, že už žádné další chyby a nemůžu vydržet pár dní.
Takže moje barvicí směs se skládá z iránských basma, šicích a amla olejů.


Basma barvy a tuhy vlasy, shikakai podmínky, a amla olej podporuje růst vlasů

Vzal jsem 5 lžící basma a 1 polévkovou lžíci šálu


Foto dokonale přivádí jemné "jemné piliny".

Přidáno 1 polévková lžíce oleje amla a smícháno:


Přidala jsem ke své směsi teplou, téměř horkou vodu, zamíchala ji kartáčem na barvení, dokud nebyla získána homogenní látka, a současně přidávala více vody, pokud je málo.


A nechte na trvání 15-30 minut trvat. Pokud je basma čerstvá a vysoce kvalitní, na mé směsi by se měl objevit inkoustový film. Zjevně jsem marně mrštil můj basma za špatnou kvalitu


Můžete promíchat basma a znovu opustit, abyste trvali na tom, a opět to bude pokryto filmem

Před aplikací jsem rozdělil vlasy na 4 části


Na vytvořených děrách prošel štětec

Bohužel nebylo možné celý proces fotografovat kvůli mému zakřivení.

Po dalších dvou hodinách odmyji Basma. Byliny (všechny) vysychaly vlasy, takže po nějaké bylinné proceduře, ať už je to barvení s basma, hennou nebo ayurvédskou maskou, udělám masku bez selhání. Stalo se tak, že jsem nedávno získala silnou zvlhčující masku (v tomto případě CocoChoco Intensive), použila jsem Estelle a Numero (obě nedávaly správné zvlhčení a nejsou určeny pro to).
Tentokrát jsem se rozhodl řídit se pravidlem, že si nepamámy vlasy po dobu 3 dnů po barvení. Naštěstí jsem nemusel opustit dům. Po třech neprázdných dnech:

Na fotografii, bohužel, není příliš nápadné, ale v životě je barva trochu tmavší, méně vymyté.
Kořenová zóna

_____________________________
Jak je zpíváno ve staré dobré píseň: "Naše srdce vyžadují změnu, naše oči vyžadují změnu.." Už nechci černou barvu, ale jsem úplně spokojen s takzvaným studeným tmavým kaštanem


Ukazuje se tento druh ombre: kořeny jsou tmavé a délka je mnohem lehčí než kaštan s červenou barvou s hladkým přechodem.
Nyní maji každé dva týdny barvu a snaží se měnit délku. Velmi dobré výsledky jsou dosaženy, když v předvečer umývám hlavu Angel Professional ANS, tento šampon nejen důkladně promyje vše, co je z vlasů zbytečné, ale také to velmi pečlivě, aniž by se kousalo a nepletlo vlasy. A já si barvy vlasy večer na další den před spaním. Jak ukázala praxe matky jednoho letého dítěte, v noci nespím hodně, takže "před spaním" je hlasitě řečeno. Já držím Basma asi 6-8 hodin, to znamená, že v 4-6 ráno jdu, abych ji umyla, kdyby moje dcera spala
Výsledky jsou úžasné, ale opět pouze v kořenové zóně (horní 15 cm).

Mimochodem, když skončila moje první taška a chtěla jsem znovu malovat, koupila jsem druhou stejnou. A obsah se ukázal být velmi čerstvý, vysoce kvalitní.(i když narazím na stejné záznamy)! Okamžitě vznikl inkoustový film(a dozvílo se mi, že je lepší, aby Basma okamžitě použila předplnou délku na hennu a hlavu)
Také nyní používám čisté basma bez přidání dalších složek ve formě olejů a prášků. Henna je také čistá, která se aplikuje 15 minut po hnětení (také v částech). Tentokrát jsem se rozhodl malovat celou délku (Nemám co ztratit, rozhodl jsem se, že v září budu stříhat vlasy, že mé "železo" je někdy prázdný zvuk, svědomí diktuje.Veobecně: uvidím, jak jsou vlasy tři dny po barvení.Pokud maska ​​nebo ampulka zachrání vlasy před suchou a jinými potěchy nemocných vlasů, pak pokračuji v růstu, pokud moje vlasy po tanech s velkým šamanem Kaaral'om Maraes stále zůstávají suchým koštětem, pak budu nakrájet 15 cm. Pro pravost, dokonce i tisíc rublů se vsadím na závěr)
Takže... poslat na barvu

Takže malé upřesnění. Pamatujte, 8. srpna jsem napsal příspěvek o ampuli LAKME? Tak hlas, akce, vyjádřené v příspěvku byly provedeny téměř týden dříve než publikace. Čísla 2-4 srpna. Takže vlasy nespadnou, běží na malování, řekla jsem! (a pak budu psát naopak snotty příspěvek o účesy, poškozené vlasy a co ženy dělají... hloupé stvoření)

Takže... Henna.

Mám od posledního času trochu henské řešení a tak, aby dobro nezmizelo, jsem to zmrazil.
1. Nyní jsem z mrazáku vynesl nádobu z zmrzlé henny, zahřál se v mikrovlnné troubě (žádný čas vysvětlíme, pojďme malovat! rozmrazte se na vodní lázni, protože se dcera může vzbudit)
2. Mícháme vyhřívanou hennu a zkontrolujte, zda nejsou zamrzlé oblasti. Všechno je dobře oteplené, takže...
3. Přidá 5 polévkových lžic egyptské henny do stejné nádoby.
4 Naplňte vodou, promíchejte a...
5. Důrazně

_________________________
... protože post a to se ukázalo tak obrovské a začal jsem psát (text a fotku) v květnu-měsíc, pak abych se hodil všechny informace na jednom místě, rozhodl jsem se koláže s číslováním a popisem. Omlouváme se za nepříjemnost.
_________________________

Dále pokračujte v barvení hennou. Budu ji držet po dobu jedné hodiny. Pojďme!

 1. Dělení
 2. Maluji to
 3. Pomocí štětce jsem řezal část napravo, ustupující 1,5-2 cm od středového dělení
 4. Dostala jsem hennu na druhou část
 5. Podrobnosti znázorňující manipulaci s kartáčovým hrotem dělením
 6. Zobrazuje se rozdělené ucho
 7. Maluji to
 8. Vytáhl prameny vlasů ze zadní části hlavy, kde budu malovat. Všimněte si, že vždy barvam bez zrcadla (je docela možné, že tam nemám malovat, ale já jsem velmi nepohodlná se dvěma zrcadly - jednoduše, moje oči začínají bolet ze strany)
 9. Když jsem maloval celou pravou stranu s hennou, hodil jsem si vlasy na malovanou pravou stranu, abych začal dělat totéž na levé straně.

Levá strana dělá totéž.

 1. Chytíme pravou barvenou část na pravou stranu a otevřeme první levou část
 2. Po rozdělení se pečlivě zbarvíme kartáčkem s hennou, současně zachycujeme délku kořene. Mám malý henna
 3. Na barvené oblasti vlasů jsme vrstvili barevné prameny a projeli je štětcem s hennou
 4. Pokračujeme v vrstvení a malování
 5. Zavlažování blížící se dokončení
 6. Celá hlava je konečně v henně, kořeny, špičky a délka. Připomínám vám, že jsem hennu nic nepřidala, takže doufám, že se mé tipy špatně poškodí, pro které třetí rok nůžky plakat.
 7. Ohřeji a fixuji vlasy s nepotřebným kloboukem, který pro tyto účely neustále používám
 8. Na poslední fotografii jsem už vypil henu a zabalil ji do ručníku.

O hodinu později si umyji heňnu, zabalím si vlasy ručníkem a připravím Basma:

Ahoj, s tebou přehlídka "Ulehčit" a dnes připravujeme Basma.

 1. V plastové nádobě jsem položil 4-5 polévkových lžic basma
 2. Nalijte vodu. Nebudu přesně říct, kolik ml, protože to dělám na očích - vím, kolik by mělo být nalito
 3. Důkladně promíchejte, abyste nebyli hrudkovití a nepromesov
 4. Okamžitě, aniž bychom trvaly, použijeme Basma

Vyndám ručník a stejným způsobem, jako jsem použil hennu, aplikuji basma.

 1. Vidíme, že henna kořenového zázvoru se zrodila perfektně, což znamená, že by se neměly vyskytovat žádné problémy s barvením basma
 2. Stejně tak používám kartáč na vlasové částice štětcem, ale dělám to mnohem opatrněji, protože moje vlasy jsou mokré a bez jakékoliv ochrany v podobě masky, krému nebo kondicionéru.
 3. Krok za krokem pokrývám všechny zákoutí mé hlavy, vrstvou čistého pramene vlasů na již obarveném místě, dokud moje hlava není zcela v bylinné barvě.
 4. Vezmu si zbytečnou plenu, kterou jsem opakovaně používala pro podobné účely (a proto je to tak nešikovný druh - jednoduše se neumyje) a obklopím ji kolem hlavy. To se děje nejen proto, aby tekutá část Basma neteče z vlasové linie, ale také fixuje druh barviva a vlasů, které mám
 5. Zhora nosím věc s gumičkou a po něm prostor, aby se všechny vlasy spolu s obvazem mohly hodit a netisknout. Proč jsem napsal "věc"? Protože to může být cokoliv: od zbytečně prostorné baretky až po... baby posuvníky (jako moje)

Nanechám basma na noc a po 8 hodinách ji umyji.

 1. Pamatuj si, řekla jsem, že Basma se netříká textilií? A tak také opouští hrozné modré skvrny na všechno, kde je absorbováno.
 2. Kousek vlasů se změnilo na černé a nakonec v předvečer byla barva trávy

Čerstvě omyté vlasy bez šamponu a balzámu. Dlouho jsem aplikoval zbytky ampule LAKME.


Moje vlasy se změkčily, nemohu říci nic o vlhkosti. Barva - jak se mi líbí - tmavý kaštan po celé délce, ač jaký druh kaštanu? Připomíná mi velmi černý tulipán, který napsal markiza872502. Měkký na dotek, ale vizuální je příliš daleko od ideální pro to, aby zůstal nezřetelný.


_________________________________
Shrnuji některé z mých spisy na téma "Jak jsem strávil léto" příspěvek o použití henny a basma:
Nikdy se nesnažte ošetřovat barvené a bělené vlasy s bylinkami pro léčebné účely, ať už henna, basma nebo jiné ájurvédské bylinky. Byliny vysušily již zraněné, ponižován a urazen vlasy Z mého příkladu jsem byla přesvědčena a ukázala vám, že zdravé vlasy jsou ovlivňovány trávou, dávají zrcadlům hladkost a lesk a mé spodní 15cm délka, která díky mému kvílení všem uživatelům tohoto úžasného místa ovlivňuje trávu: dlouho jsem se nedotýkala henna a basma tipy, aby neškodily, ale na oplátku jste museli jít vícebarevný (nemám rád ombru a balalez). A když jsem maloval všechny vlasy, konečně jsem si rozmazlil tipy: čas od času jsem našel stopy průřezu a křehkost, ale teď už to nechybí. Ale žvýkat, plovoucí strukturu vlasů, nespravedlivé konce... Vzpomeňte si na vlasy vaší staré dětské panenky, kterou jste často umyla jako dítě a její vlasy byly zamotané - to jsou konce.

Samozřejmě se za pár dní pokusím, jak se ukončí barvení barma, přijmout nouzová opatření, ale abych byl upřímný, nevěřím jim.

Jak řekl můj učitel dějepisu, začal po zdraví, skončil na zbytek, ale nejsem naštvaná a já vám neporučím. Děkuji všem za vaši pozornost.
________________
náhled

Pro Více Informací O Suché Vlasy