logo

Henna a basma

Je těžké si představit, že žena, která předtím nepodrobila vlasům revoluční změny barvou. Někteří za tímto účelem používají barviva s nejvyšším kontrastem, jiní experimentují s tónovanými šampony a toniky, jiní dávají přednost pouze přírodním produktům bez chemikálií. Poslední skupina zahrnuje hennu a basma.

Jaký je rozdíl mezi basma a hennou?

Henna a Basma, barviva rostlinného původu, se navzájem liší nejen tím, že první je získána z listů Lawsonia a druhá - indigofery. Oni nejsou stejní, pokud jde o rozsah účinků na pokožku hlavy a vlasů, v době použití, barva barevných vlasů. Kromě toho je henna nezávislým barvivem, ale Basma může být použita pouze v tandemu s mylarovým práškem, pokud účel barvení není modrozelené kadeře.

Basma dávala vlasům na černé barvě, potřebovala katalyzátor ve formě henny.

Vlastnosti henny:

 • Hypoalergenní. Nevyvolá škálování, podráždění, svědění a skvrny;
 • Posiluje vlasové folikuly, urychluje růst vlasů, normalizuje krevní oběh, zabraňuje vypadávání vlasů;
 • "Řeší" vlasové váhy, vytváří kudrlinky hladké a lesklé, usnadňuje česání;
 • Snižuje křehkost a procento dělených konců;
 • Ovlivňuje kůži jako antiseptikum, zlepšuje její stav v případě problémů s lupinami a zvýšenými mastnými vlasy.

Vlastnosti použití basma:

 • Má zpevňující účinek na vlasové folikuly, snižuje ztrátu vlasů;
 • Vytváří na každém vlasu ochranný film, chrání ho před škodlivými účinky vnějších faktorů: UV záření, větrná energie, slaná voda;
 • Bojuje proti lupům, normalizuje mazové žlázy;
 • Zvyšuje hustotu vlasů, dělá vlasy mnohem luxusnější a objemnější;
 • Barvení vlasů dává trvalý účinek, dokonce i na šedých vlasech;
 • Hlavní rozdíl od henny spočívá v tom, že se sotva používá bez jiných barviv;
 • Nemá žádné kontraindikace.

Je důležité dodržovat pokyny pro barvení henny a basma:

 • Používejte pouze přírodní barvivo bez přidávání chemikálií;
 • Péče o vlasy po barvení. Samotné rostlinné barviva poskytují dobrou péči, ale vlasy vyžadují dodatečnou hydrataci, výživu a ochranu. Získejte kudrlinky pouze z obvyklých prostředků: masky, balzámy, sérum, vitamíny;
 • Použijte hennu ne více než jednou za 3-4 týdny. Existuje riziko, že vlas uschne, bude křehký a nestabilní vůči škodlivým faktorům;
 • Naneste hennu nebo basma na čisté vlhké vlasy, promyjte šamponem. Ale po zbarvení z použití mýdla znamená, že je lepší odmítnout. Barvivo posiluje strukturu vlasů pouze 2-3 dny.

Íránská henna

Ve své čisté podobě dává "klasický" měděno-červený odstín, ale při přidávání dalších komponent se barva může lišit od světlé tmavé mědi. Má také tonizující účinek na vlasy, stimuluje růst, dává lesk, zabraňuje křehkosti a dalším problémům. Má mírně ostrý zápach a hrubé broušení.

Indie

Barevné spektrum je rozmanitější a umožňuje zvolit odstín co nejblíže přirozené barvě vlasů. Nejvyšší kvalita je považována za hnědou henu. Díky jemnému broušení se snadno zředí, dobře se hodí, snadno se vypláchne. Indická henna působí rychle, má příjemnou vůni a trvalý účinek.

Turečtina

Látka, která dává více zdrženlivé a ušlechtilé odstíny. To se liší od indických a iránských v tom, že k dosažení výsledku je nutné udržet na vlasy trochu déle.

Černá

Žádná složka látky. Kompozice také zahrnuje hřebíčkový olej a kakao, některé chemické prvky. Černá henna není nebezpečnější než trvalé umělé barvy, ale už není 100% přirozená a neškodná. Nahrazení hotové černé heny může být domácí složení. Chcete-li to provést, musíte mít dvě akcie basma pro jeden henna lalůčku, přidat keř, černou kávu nebo silný čaj.

Bezbarvé

Bezbarvá nebo průhledná henna nemění barvu kudrlin, ale má prakticky shodné spektrum akcí. Používám ji jako masku nebo přírodní šampon pro vlasy, který dodává vlasům sílu, lesk a krásu. Existuje mnoho receptů pro vícesložkové masky na vlasy s bezbarvým práškem. Například s citrónovou šťávou, medem, žloutkem, oleji, vitamíny.

Kapalina

Produkt je připraven k použití. Liquid Lawson má krémovou konzistenci, vhodnou pro aplikaci na kudrlinky, prodává se v sáčku v hotové podobě, neobsahuje žádné umělé složky v kompozici.

Basma, na rozdíl od henny, je pouze jedna barva.

Který je lepší?

Problém je kontroverzní a dokonce není zcela správný. Obě rostlinné barviva mají své výhody a nevýhody, ale konečná volba výrobku závisí na původní a požadované barvě vlasů. Přírodní henna a basma dávají síle, hustotu, zdraví, pokud jsou používány správně. Při porušení doporučení k použití můžete vlasy poškodit, a to i přesto, že samotná barviva jsou šetrná k životnímu prostředí a bezpečná. Negativní účinek prášku Lavson a prášku indigo je na kudrlinkách, které byly vystaveny chemickému kroucení. Rychle se narovnávají, stávají se tužšími a suchšími.

Také v rizikové skupině - majitelé příliš suchých a poškozených vlasů. Takové kadeře barvy v jejich čisté formě bude ještě suché, křehké a náchylné k poškození. Nicméně to neznamená, že majitelé suchých vlasů jsou odsouzeni používat pouze umělé barvy. Chcete-li použít hennu na rozmačkané vlasy, musíte zvolit základ, na kterém bude směs připravena. Nejvhodnější olejové a mléčné základny: olivový nebo lopursový olej, syrovátka, kefír, silný krém. Basma se zředí výhradně horkou vodou.

Nevýhody zahrnují dobu barvení. Doba expozice může trvat nejdéle 15 minut, ale nanášení směsi na kadeře trvá déle než použití krémové konzistence umělých barev. Odstraňte rostlinnou směs je také těžší. Nedodržení poměrů, stejně jako použití henny nebo basmy na barvených vlasech může vést k nepředvídatelným výsledkům. Vlasy často získávají nepřirozené odstíny modrého, růžového, třešňového, modravého spektra a jejich umytí může být velmi obtížné.

Kdo může použít?

Rostlinné barviva - univerzální výrobek. Jsou hypoalergenní, neškodné a jemně ovlivňují strukturu vlasů. Barva na bázi henny a basma může být použita v jakémkoli věku, neškodí za přítomnosti onemocnění a během těhotenství. Můžete natřít hennou a basma s originální barvou vlasů, stačí správně vypočítat poměry a čas. Světlá hnědá barva je citlivější, takže odstín bude vypadat jasněji a rychleji, na černé bude trvat více trpělivosti a času, pro hnědé barvy indické a turecké henny jsou vhodné, v čisté i kombinované podobě. Černá barva pro tmavé vlasy, která zdůrazní jejich krásu, lze získat bez přidání basma. Stačí stačit hennu s kakaovým máslem a hřebíčkem.

Pro šedé kudrlinky poskytují speciální doporučení. Na začátku je lepší namalovat Sedin s lehkým odstínem henny a pak jej opět nanášet se směsí henny a basma, jinak hrozí riziko příliš světlého, nepřirozeného a velmi odolného odstínu. Také ve směsi pro suché vlasy se doporučuje přidat lžíci základního oleje, například oliv. Tím je ochráníte před suchostí a křehkostí a zajistíte zvláštní péči.

Co se stane, pokud se mísí?

Kombinace - henna plus basma značně rozšiřuje paletu barev pro barvení vlasů. V závislosti na poměrech bude červená barva henny víceméně viditelná a černá basma bude mít světlou blond nebo hlubokou tmavou barvu. Můžete kombinovat barvy několika způsoby:

Samostatně

Zahrnuje postupnou aplikaci henny nejdříve, pak Basma. Postup začíná přípravou vlasů. Musí se umýt šamponem, skvrnit s ručníkem, trochu suchým přirozeným způsobem. Nepoužívejte vysoušeč vlasů, může vyschnout prameny. Zatímco vlasy jsou suché, mixujte henu v správném poměru v misce a dobře promíchejte. Aplikujte směs teplou na vlasy, začínající od zadní části hlavy a pečlivě ji rozšiřujte z kořene na špičku hřebenem a speciálním plochým kartáčem. Můžete masírovat rukavkami v ruce. Pak musíte zabalit hlavu v polyethylenu a ručník nebo si položit čepici, vydržet čas potřebný k barvení v požadované barvě. Důkladně omyjte pokožku hlavy a kadeřte ji vodou s pohodlnou teplotou. Můžete použít balzám na vlasy. Pokud jsou barvené vlasy suché, zopakujte postup použitím nové směsi.

Současně

Její podstatou je barvení vlasů se směsí henny a basmy. Při přípravě laku jsou oba prášky ředěny v různých miskách podle pravidel předepsaných pro každý z nich na obalu. Když je směs ochlazena na teplotu 40 stupňů, musí být důkladně promíchána a vložena do misky s teplou vodou, aby se celková hmota během procesu neochladila. Mělo by také začít v zadní části hlavy, dělení pramenů podél dělení a přesunutí od kořenů ke špičkám. Po čase určeném požadovaným výsledkem může být směs promyta vlasy, kudrlinky ošetřeny balzámovým opláchnutím.

Jak se míchat?

Správný poměr barviva - klíč k dobrému výsledku. Aby nedošlo k nepříjemné situaci, kdy výsledná barva je velmi daleko od očekávané, je důležité předem vypočítat poměry a čas. Pro pohodlí a přesnost je speciální tabulka založená na proporcích a čase na původní barvě vlasů a očekávaných výsledcích. Technologie přípravy směsi je velmi jednoduchá. Chcete-li získat hennu a basma barvu, musíte:

 • Určete původní barvu kudrlin na speciální tabulce. Najdete ji na obalu s práškem nebo na internetu;
 • Vypočítejte správné množství gramů suchého prášku na základě délky vlasů. Například 30-50 g jedné složky je dost pro krátké kadeře a délka k ramenům vyžaduje 130-150 g. Správná částka lze také vypočítat z doporučení ohledně balíčku;
 • Na základě požadovaného výsledku měřte obsah prášku v gramech;
 • Zřeďte jednotlivé henny a basma kontejnery podle pokynů. Je důležité mít na paměti, že henna ztrácí své vlastnosti, pokud se zředí horkou vodou, a Basma se naopak rozpouští pouze při teplotě 80-90 stupňů. Po ochlazení na komfortní teplotu je nutno kombinovat kaše;
 • Výsledná směs může být znovu míchána, když je trochu nafouknutá a aplikována na vlasy pomocí speciální ploché kartáče.

Ovšem, aniž byste věděli, jak postupují, není tak snadné barvit vlasy správně, jak se zdá na první pohled. Je důležité dodržovat některé užitečné pokyny:

 • Příprava a míchání nátěrů by měla být prováděna v Číně pomocí dřevěných lžící nebo speciálních kartáčů. Kov může oxidovat a plast, při interakci s horkou vodou, uvolňuje škodlivé látky, které nebudou prospěšné pro vlasy;
 • Čerstvější prášek, tím lépe to uloví, takže při nákupu je důležité dbát na datum výroby. Při zředění suché hmoty bezprostředně před barvením je také nutné vzít v úvahu, že čerstvější směs, tím lépe bude fungovat;
 • Pokud je třeba některé přísady přidat teplo, měly by být zahřívány ve vodní lázni;
 • Doba barvení je velmi důležitá. Je třeba pečlivě zvolit odpovídající počet minut nebo hodin podle doporučení v tabulce. Abychom se nemýlili, je nutné provést předběžný barevný test na nenápadném vlákně vlasů;
 • Před barvením je nutné chránit kůži na čele, uších, krku a rukou rukavicemi, mastnou dětskou smetanou a oděvy s vysokým krkem a uzavřenými rameny. Rovněž je třeba pokrýt podlahu v pracovním prostoru látkou nebo novinami;
 • Skleníkový efekt zvýší uvolňování barviva z látky do kadeř. Není nutné nosit polyethylenovou čepičku na hennu, ale pro Basma je to nutné;
 • Je třeba, aby zbytky prášku z vlasů po dlouhou dobu důkladně opláchly a opláchly prameny pod tekoucí vodou. Pokud tomu tak není, malé pelety budou po vysušení vlasů vyřezány;
 • Během prvních dvou nebo tří dnů je nutné uprchnout vlasy šamponem. V tomto okamžiku se pigment projevuje pouze. Může se jednat o klamný pocit, že se ukázalo být příliš jasné a po použití šamponu nebude barva dost intenzivní;
 • Optimální výsledek se objeví na vlasu po prvním mytí. Pokud je plánována důležitá oslava nebo setkání, je tato funkce velmi důležitá;
 • Pokud výsledek stále není uspokojivý, stojí za to ošetřit barvené kudrlinky s teplým kokosem nebo olivovým olejem, zabalit filmem a zahřát s ručníkem. Po několika hodinách důkladně opláchněte šamponem.

Způsoby použití

Recepty na výrobu nátěru z rostlinných surovin doma jsou velmi rozmanité. Vhodná kompozice se volí podle typu a barvy srsti. U typů světla se doporučuje používat směsi s více hennou než basmas. Pro ženy s hnědými vlasy a tmavovlasé ženy bude poměr 1: 1, brunetky budou lépe vedeny převahou basma. Kromě basma a henny mohou domácí barvy obsahovat i jiné složky:

 • Cahor nebo brusinkový džus. Při přidání do henny udělejte odstín "mahagon";
 • Mletá káva. Pro vlasy čokoládově zbarvené, henna by měla být zředěna teplou vařenou kávou;
 • Šťáva řepy V čerstvé podobě, když přidané do směsi dává šlechtické odstíny vínové. Stejný efekt lze dosáhnout použitím velmi hustých čajových lístků, šťávy z jablečných bobů, karaky;
 • Heřmánek. Barvení vlasů se směsí prášku listů lavsonia a pečlivě rozdrceného heřmánku dává kudrlinky teplou, medovo-zlatou barvu. Podobnou barvu lze dosáhnout nahrazením heřmánku heřmánkem.
 • Šafrán. Zajímavá medová hra dává barvu, která přidala květinu šafránu. Prášek musí být vařený po dobu dvou minut, přidán rebarbora a smíchán ve směsi. Není třeba přidávat příliš mnoho, jednoduše je vytočte na špičku nože;
 • Strouhlice. Posiluje černý a hluboký pigment ve formě kaštanu ve směsi basma a henny, barva je bohatá a mnohostranná. Káva, mleté ​​vlašské ořechy a černý čaj slouží jako pomocníci pro hřebíček;
 • Kakao Je-li barvivo přírodní barvou kaštanu s měkkým hnědým odstínem, měl by být použit kakaový prášek. On dělá vynikající práci s tímto úkolem, dává vlasům přírodní krásu a zajímavou hru barvy;
 • Sůl Přidání soli pomáhá odhalit všechny její možnosti pro barviva. Zlepšuje uvolňování pigmentu kombinací prášku s kapalinou, což vede k hlubokému, bohatému kaštanu nebo tmavému odstínu. Také mořská sůl dodatečně posiluje vlasové folikuly a stará se o zdraví pokožky hlavy;
 • Ropový olej. Užitečné pro suché a slabé vlasy ve složení masky s hennou. V tomto případě můžete použít jak obyčejnou, tak bezbarvou henu. Maska s lopuchovým olejem zabraňuje vypadávání vlasů, vlasy jsou tlustší a dobře upravované, hladké, silné a elastické;
 • Kefír. Masky s hennou na kefír s pravidelným používáním posilují vlasy a aktivují jejich růst, dávají jim zdravý vzhled, lesk a objem;
 • Vejce Maska bezbarvé henny s přídavkem žloutku se používá k hustotě a aktivnímu růstu vlasů. Pro lepší efekt můžete do něj přidávat vitaminy a esenciální oleje. Nejvšestrannější jsou retinol, tokoferol, kyselina askorbová, základní oleje oliv, ricin, meruňka, avokádový esenciální olej, jojoba, makadamie;
 • Zlato Masky s přírodním medem dokonale obnovují, vyživují a posilují poškozené kadeře. Aby byla směs co nejužitečnější, je lepší rozředit hennu s vodou, ale s vyhřívaným sérem. Čím je med medikálně tekutý, tím jednodušší je to vyčistit z vlasů.

Existují další recepty navržené pro různé typy problémů nebo normální vlasy. Není těžké je vyzvednout, hlavní věcí je znát vlastnosti vlasů a mít konkrétní cíl.

Po obvyklé barvě

Skutečná otázka pro ty, kteří se rozhodli použít přírodní barviva pro transformaci - je možné použít hennu a basma na již natřené vlasy. K tomu nedoporučujeme. Výsledek může být nepředvídatelný a bude velmi obtížné zablokovat ošklivé barvy. Obzvláště problematické je sekundární nátěr bělených kadeří. Na nich se henna a basma mohou objevit v fialových, modrých a zelených odstínech.

Reverzní proces je také nemožný. Žádné umělé barvení nemůže úplně zabarvit barvu vlasů obarvených hennou nebo basma. Červený nebo černý pigment "prožije" novou barvu, což z ní činí nepravidelný účinek a její vzhled je nepřesný. Pokusy o změnu barvy vlasů způsobí projev modrošedých, smaragdových a špinavých barev.

Kolik to má být?

Čas je jedním z rozhodujících faktorů při barvení vlasů. Konečný výsledek přímo závisí na tom, kolik barvicí směsi ovlivňuje kudrlinky. Pomocí henny a basmy byste měli být vedeni speciálními stoly, ve kterých jsou zahrnuty barvy a doporučené barvení. Pokud vlasy patří blond blondýně, změna barvy bude záviset na požadovaném výsledku od 1 do 20 minut. Přirozené blondýny budou potřebovat 5-25 minut pro trvalý účinek. Dark Blond vyžaduje 8-10 nebo 25-35 minut. Světle hnědé vlasy potřebují od 10 do 45 minut, tma - až na jeden a půl hodiny. Na hnědé a černé vlasy můžete směs udržovat až 2 hodiny, u šedých vlasů - až 3. Odpočítávání začíná od chvíle, kdy jsou vlasy zcela pokryty směsí a pokryty polyethylenem.

Jak často mohu používat?

Navzdory tomu, že henna a basma mají kosmetický a léčebný účinek, neměli byste každý týden barvit vlasy. Doporučená četnost použití je barvení vlasů jednou za 4 týdny, výsledek bude vysoce kvalitní, krásný a odolný. Časté používání henny může mít negativní důsledky. Kudrlinky se stanou suchými a křehkými, nebudou je možné překonat v jiné barvě. Účes se zvýší a začne vypadat spíše velkolepě, ale vůbec ne kvůli tomu, že vlasy budou silnější. Časté zbarvení s hennou "rozděluje" keratinové váhy vlasů, čímž se vyčnívají ve všech směrech, díky tomu se vlasy stávají načechraně a objemně. Bude velmi obtížné tyto škody opravit, proto je třeba respektovat použití henny a basmy.

Recenze

Přírodní kosmetika z bylinných přísad, která se snadno a pohodlně připravuje doma, je velmi populární mezi opravdovým sexem. Henna a Basma, mimo jiné, získali chválu. Především si váží přirozenosti, vlasových výhod, bohatých odstínů. Přirozené barvy šetrné k životnímu prostředí není obtížné připravit doma, pomocí receptury vytvořit požadovaný odstín. Mezi pozitivními aspekty je třeba poznamenat dostupnost složek nezbytných pro barvení vlasů hennou a basmoy. Kozmetické vlastnosti bezbarvé henny si zaslouží zvláštní pozornost. Používá se nejen v maskách pro vlasy, ale také v péči o pokožku.

Jak získat různé odstíny s hennou

Obsah stránky:

Hodně bylo řečeno o barvení vlasů hennou. Ale rád bych si všiml jednu věc: je velmi obtížné získat hennu požadovaný odstín, protože barva závisí nejen od poměrů a receptury barvy, ale také od kvality vlasů, typu, struktury a přirozené barvy.

Požadovaný odstín přichází s hennou barvivou zkušeností, když pochopíte, jak vaše vlasy reagují na určité součásti. Tyto recepty lze proto považovat za podmíněné a můžete změnit tyto poměry sami. Přečtěte si více: Blondýnky: jak si vybrat blondýnu.

Důležité: barva henny bude trvat dostatečně dlouho a je velmi obtížné ji vyčistit z vlasů. Po henně se nedoporučuje barvit vlasy chemickými barvivy, provádět chemické úpravy nebo dlouhodobý styling. Po henna chemické barvivo prostě nemůže barvit vlasy nebo je barvit v nečekaném tónu.

Různé odstíny s hennou

 1. Chcete-li získat purpurový tón (burgundy) henna zředěný v řepné šťávě, carcade čaj nebo elderberry.
 2. Chcete-li to udělat, zahřejte řepný džus na asi 60 stupňů, pak ho rozmíchněte do henny.
 3. Chcete-li zvýšit červený odstín v barvě, můžete také přidat 2 litry. madder kořen.
 4. Pro stín "mahagon" henna musí být nalita s horkými Cahors. Stejný odstín se ukáže při přidávání brusinkového džusu.
 5. U čokolády a kaštanu přidáváme přírodní černá káva do henny (1 polévková lžíce na 25 gramů prášku henny). Chcete-li barvit vlasy hennou s kávou, potřebujete 4 lžíce. přírodní káva nalijte sklenici vody a vaříme 5 minut. Když káva mírně ochladila, přidejte sáček henny a promíchejte, dokud nebude hladká.
 6. Pro třešňové tóny - zahřejte jakékoli červené víno na 75 stupňů, přidejte hennu a vaječný žloutek.
 7. Pro jasně zlatou barvu přidejte heřmánkovou infuzi heřmánek (1 lžíci heřmánek květy na poloviční sklenici vody)
 8. Zlatý medový nádech lze získat s rebarbem, šafránem, heřmánek, kurkuma. Šafrán na špičce nože se přidává do malého množství vody a vaří se dvě minuty. Pak přidejte hennu. Rebarbora je rozdrcena, naplněna vodou a vařena na nízké teplotě po dobu 20 minut. Pak napněte a přidejte hennu.

Co je to henna

 • Bezbarvá henna. V obalu s bezbarvou hennou najdete zelenčíkový prášek podobný běžné henně, ale ve skutečnosti je vyroben z italské kasie. Tato rostlina a lawsonium patří k různým rodám a z hlediska biologie nejsou blízkými příbuznými. Možná, počáteční zmatek v jménech nastala, protože latinský název italské cassie - Sennaitalica - souhlasí s jménem henna - henna. Kromě toho se běžná i bezbarvá henna používá téměř stejným způsobem, ale s různými cíli. Bezbarvá henna dodává lesku vlasům, zlepšuje strukturu poškozených vlasů, vyživuje pokožku hlavy.
 • Černá henna. Pod tímto jménem se mohou prodávat dvě různá barviva. První je obvyklá henna, ke které se přidává parafenyléndiamin. Tímto způsobem se tento nástroj používá k vytvoření černého tetování a barvení vlasů v bohatých tmavých tónech. Parafenylendiamin však může způsobit závažné alergické reakce a vést k vážnému poškození kůže a vlasů, takže je nyní v mnoha zemích zakázáno.
 • Někdy se černá henna nazývá také basma. Ona stejně jako bezbarvá henna nesouvisí s zákony. Basma je prášek indigového barviva, který je domovem Indie. Tato barva je bezpečná a mícháním s hennou můžete získat různé odstíny kaštanu a kaštanu. Kromě toho může černá henna namalovat přes šedé vlasy a chránit vlasy před vystavením ultrafialovému záření.
 • Červená henna - to je skutečná henna, prášek z listů Lawsona je ne-pichlavý, obsahující červené-oranžové molekuly barviva. Henna dává objem vlasů, dělá je hedvábný a hladký, stimuluje jejich růst, zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy a také eliminuje lupy.

Jak získat různé odstíny s hennou

Chcete-li barvit vlasy v jahodové blondě, připravte směs bezbarvé henny a červené heny v poměru 4: 1, promíchejte s vodou a nechte stát dvanáct hodin. Pak rovnoměrně nanášejte výslednou pastu na vlasy a po třech hodinách ji umyjte. Zvažte, že skutečný jahodový blond používající toto barvivo bude fungovat pouze na blond vlasy.

Chcete-li barvit blond nebo světlé blond vlasy červené barvy mědi, stejným způsobem, použijte bezbarvou a červenou henu v poměru jedna k jedné.

K použití henny na barvení vlasů v tmavé barvě mědi nebo kaštanu, existuje několik způsobů. Pokud máte tmavé blond nebo tmavě hnědé vlasy v blízkosti černých vlasů, snažte se udržet hennu na vlasu místo obvyklých hodin a půl hodiny po dobu tří nebo čtyř hodin. Často lze požadovanou barvu získat pouze po druhém nebo třetím barvivu, takže buďte trpěliví. Můžete také kombinovat červenou hennu s basma, čímž získáte světlejší a tmavší odstíny - v závislosti na množství basma ve směsi a původní barvě vlasů. Například pokud barvíte tmavě hnědé vlasy se směsí henny a basma v poměru jedna k jedné a udržujte barvivo na vlasu po dobu dvou nebo dvou a půl hodiny, získáte barvu kaštanu s bohatým načervenalým nádechem. Pokud na stejných vlasech použijete směs henny a basma v poměru jedna k dvěma, vlasy budou tmavě hnědé.

Bohatá čokoládová barva se slabým načervenalým odstínem může být získána mícháním henny ne s vodou, ale se silným černým čajem (dvě lžíce čajových lístků pro tři stovky mililitrů vody). Tmavě červené a dokonce i burgundské lze dosáhnout mícháním henny s řepkovým džusem. V závislosti na tom, jak bohatý potřebujete barvu, použijte pouze lahodnou šťávu z červené řepy nebo šťávu smíchanou s vodou na výrobu nátěru.

Chcete-li barvit vlasy tmavou barvou kaštanu, můžete také kombinovat hennu s mletou kávou. Poměr henny a kávy závisí na původních barvách vlasů, ale zpravidla jedna nebo dvě polévkové lžíce kávy stačí na 100 gramů henny.

Ale nejoblíbenější složkou ve směsi s hennou je Basma. Pomocí různých poměrů henny a basma můžete také získat širokou škálu odstínů.

 • Pokud přidáte 1 část basma (2: 1) na 2 části henny, dostanete příjemný bronzový odstín
 • směs stejného množství henny a basma (1: 1) dodá vlasům tmavou kaštanovou barvu
 • Při míchání jedné části henny a dvou částí basma (1: 2) mohou být vlasy barveny černě
 • Chcete-li získat bohatší černé barvy, henna a basma by měly být užívány v poměru 1: 3. Čím víc připomíná kompozice, tím tmavší jsou vlasy.

Jakou barvu dělá hena

Henna je přírodní rostlinné barvivo získané z listů křuta Lawsonia Enermis. Henna obsahuje 2 barviva - žluto-červený lavson a zelený chlorofyl. Tyto složky dávají vlasům zvláštní odstín, mohou se lišit v závislosti na původním tónu vlasů.

Pure henna práškové barvy vlasů v oranžově-červené, červeno-červené, červeno-hnědé odstíny, takové tóny jsou způsobeny hlavním barvivem henna - lavson. Dnes, nicméně, s henna zbarvení, je dosaženo široké palety barev. K tomuto účelu se při zředění barviva přidávají další barvivo.

Mějte však na paměti, že rostlinná barviva jsou špatně kombinována s chemickými barvami. Různé barvy lze dosáhnout mícháním henny s přírodními přísadami a bylinami. Proto je nežádoucí používat syntetické barviva, dokud vlasy s hennou barvou plně nevyrostou a naopak. Interakce chemikálií a zákonů může poskytnout zcela nepředvídatelný výsledek až na radikálně zelené, oranžové nebo modré odstíny. Kromě toho chemická barva může ležet nerovnoměrně a odstín se ukáže jako nerovnoměrný.

2 druhy henny jsou v prodeji:

S pomocí kteréhokoli z nich můžete dosáhnout různých odstínů. Bez přídavku dodatečných barviv na vlasy z popelu nebo světle hnědého odstínu, hena zanechá jasný slunný tón. Ale přirozeně tmavé kudrlinky budou měděné-zlaté nebo načervenalé. Měděný odstín je pevný cibulový odvar, který se přidává přímo do barvy nebo se používá jako kondicionér.

Chcete-li získat lesk na vlasy, ušlechtilý a měkký odstín, odborníci doporučují ředění hennou s kyselou kapalinou: slabé řešení octa zředěné citrónovou šťávou, suché víno, kefír. Aby se zabránilo nadměrnému vysychání pramenů, doporučuje se používat okyselující pouze s mastným typem vlasů.

Různé barvy při barvení hennou

 1. Dát vlasům všech odstínů barvu s hennou pro vlasy přidat řadu přírodních složek a dokonce i jejich kombinací.
 2. Tlustá medovo-žlutá barva je ideální pro dívky se slušnými vlasy. Chcete-li získat, udělat odvar z heřmánku, vaření 2 polévkové lžíce. l ve 200 ml vroucí vody. Přidejte odbarvovací barvu k nátěru a aplikujte podle pokynů. Podobně použijte tinktura šafranu (1 polévková lžička na 200 ml vroucí vody), kurkuma nebo slabá káva. Nejen barva, ale také velmi užitečná přísada, která dává tomuto stínu kudrlinky, bude odvar z rebarbory. Vařte 200 g sušených rebarbových stonků v 0,75 litru suchého bílého vína, dokud se polovina kapaliny nezmizí, obvykle trvá 30 minut. Pokud není víno, dejte čistou vodu. Ve výsledném vývaru přidejte hennu obal. Aplikujte barvu na vlasy a podržte ji 30 minut.
 3. Barva starého zlata přidá šafránový šišek. Vezměte 2 gramy šafránu a vaříme 5 minut ve zředěné vodě. Po varu přidejte hennu do vývaru, ochlaďte, můžete namalovat.
 4. Krásný čokoládový odstín dává vlasům včlenění listů vlašského ořechu do barvy. Vařte 1 polévkovou lžíci. l listy ve vodě pro zředění henny, přidejte 1 pytel prášku.
 5. Podobná alternativa - čokoládový kaštan - lze získat společně s hennou zemnícími hřibky, silnou kávou, černou čaj, kakao, řešetlák a basma v silném chovu: 1 díl basma do 3 dílů henny.
 6. Červená nebo vínová vlákna dodávají vlasům následující součásti:
 7. Chcete-li dostat červenou třešňovou barvu pramenů s lilakem, použijte stejnou šťávu z červené řepy, ale bude nutné ji zahřát na 60 stupňů a pak přidat hennu.
 8. Barva mahagonu přidá kuklu kakaový prášek. Připojte hennu s 3 lžícemi. lžíce kakaa a vařte směs horkou vodou. Výsledné barvivo naneste na čisté a suché vlasy.
 9. Při získání jasně červeného odstínu pomůže madder root. Pro toto 2 lžíce. Lžíci nasekaný kořen do sklenice vody, přidejte hennu prášek a použijte barvu podle instrukcí.
 10. Bohatá kaštanová barva s červenavým odstínem dává mletou kávu mletou kávu. 4 lžíce. s nejvyšší přírodní čerstvě mletou kávou, nalijte sklenici vroucí vody a nechte 5 minut vařit. Roztok se ochladí na přijatelnou teplotu a přidá se henna.
 11. Tmavý kaštan s červeným odstínem se získá, pokud přidáte 100-150 gramů henny, 2 polévkové lžíce. l káva, matsoni, kakao, olivový olej. Čím déle držíte toto barvivo na vlasu, tím bohatší je výsledná barva vlasů.
 12. Ušlechtilý odstín tmavé skořice lze získat přidáním odbarvování ořechové skořápky k nátěru. Pro toto 2 lžíce. l drcené skořápky se vaří po dobu 1 hodiny.
 13. Modročerný odstín kadeří dává hennu a basma, smíchaný ve stejném množství. Pokud chcete maximalizovat efekt, vezměte 2 části basma na 1 část henny.
 14. Bronzový odstín vlasů lze získat stejným Basma. Bez henny, Basma dává vlasům zelenavě modrý odstín. Chcete-li vytvořit bronzové obsazení na kadeře, vezměte 2 části henny 1 část Basma.
 15. Doba expozice také významně ovlivňuje konečný výsledek. Maximální účinek barvy s hennou na světlé vlasy se objeví za 5-10 minut, na tmavých vlasech, musíte mít hennu po dobu 30-40 minut a černé kadeře pro barvení bude vyžadovat nejméně 1,5-2 hodiny expozice.

Jaký účinek hena má na vlasy?

 • Obnova po neúspěšném barvení a curlingu. Probíhá kurz několika procedur, ale ne dříve než za dva týdny.
 • Zrychluje růst vlasů. Masky pro domácí použití často obsahují tuto složku, bezbarvá henna se běžně používá.
 • Odstraňuje lupy a díky přirozenému složení neškodí vlasům.
 • Přispívá ke zmizení mnoha problémů s kůží a dokonce i parazitů.

Taková různorodá účinnost způsobená biologicky účinnými látkami v prostředku. Henna, na rozdíl od jiných typů barviv, proniká hluboko do struktury vlasů a neobklopuje ji venku. Tato vlastnost není vždy pozitivní, protože použití henny přináší i opačný účinek: odstranění barvy z vlasů bude poměrně problematické.

Jak připravit barvu pro barvení?

K uvolnění účinné látky červenožlutého barviva je nutné prášek míchat s mírně kyselou kapalinou. Díky tomu bude barva nasycená a udržitelnější. Například můžete kombinovat hennu nebo směs henny a basma s citronem nebo pomerančovým džusem, vínem nebo octem, subkyselinovým bylinným čajem.

Nedoporučuje se mísit přírodní barviva s jogurtem a jinými mléčnými výrobky, protože bílkoviny, které je tvoří, absorbují barvu a zasahují do uvolňování barviva z prášku. Stojí také za to, že při přidávání kávy bude barva temnější, ale vlasy budou cítit špatně, což může způsobit nepříjemnou bolest hlavy. Prášek z karafiátu také posiluje barvu, ale poměrně často způsobuje podráždění.

Pokud se vám nelíbí vůně henny nebo basma, pak můžete ke směsi přidat lžíci suchého kardamonu nebo zázvoru, aby vlasy vyžarovaly lahodnou vůni. Pokud jsou vlasy poškozené nebo suché, můžete přidat 2 lžíce. olivový olej. Chcete-li získat ohnivou oranžovou barvu, rozpusťte henu s vroucí vodou.

Jak barvit vlasy hennou doma?

Než začnete barvit pomocí přírodních barviv, abyste zjistili, jakou barvu to skončí, musíte provést test. Chcete-li to provést, je třeba vzít malý zámek vlasů v blízkosti oblasti krku, aplikovat malou barvu, zabalit zvlnění filmem a nechat 2-3 hodiny. Potom se pramen musí umyt, vysušit, počkat několik dní, než se barva usadí a vyhodnotí výsledek. Pokud by vám nebyl vhodný, experimentujte s proporcemi a přísadami.

Pokud je výsledek testu naprosto uspokojivý, můžete začít s barvením vlasů doma:

 1. Obal na límci obalte plastovým nebo zbytečným ručníkem, noste rukavice.
 2. Vlasy by měly být předem vyprané. Přečtěte si více: Receptuje přirozené barvy vlasů.
 3. Podél růstu vlasů na čele, krku, za ušima a uši by měly být pokryty jakýmkoliv krémem, který by chránil pokožku před pigmentací.
 4. Vlasy by měly být rozděleny do malých pramenů o délce 2-3 cm.
 5. Směs je aplikována na čisté, suché nebo mokré vlasy, ale barvivo je lépe absorbováno do mokrých zámků.
 6. Pomocí štětce naneste kompozici z kořene na špičku každého obloučku. Pokud po nanášení laku na všechny prameny zůstane směs, potom ji rozdělí po celé délce.
 7. Položte na hlavu film nebo plastový klobouk a nahoře zahřejte ručníkem. Při malování pouze Basma není nutné pokrýt.
 8. Pak musíte počkat nějaký čas. Pro světlé odstíny budete muset počkat 30-40 minut v teple nebo 50-60 minut při pokojové teplotě. Tmavší odstíny trvají od 45 do 80 minut. Pokud jsou vlasy dlouhé, pak - 120 minut. Pokud byste použili pouze basma, pak je třeba zásobit ubrousky, jak to proudí basma.
 9. Po uplynutí nastaveného času je nutné umýt každý pramen s velkým množstvím vody a pak všechny vlasy se šamponem a vlasovým kondicionérem.
 10. Pak jsou vlasy vysušeny, česány a umístěny do vlasů.
 11. Účes bude mít po třetí šamponování známou strukturu a stabilní barvu.

Přírodní přírodní barviva - henna a basma: poměry a barvy, fotografie výsledků barvení, přidání ingrediencí pro získání zajímavých odstínů

Basma a henna jsou přírodní orientální barviva. Používají se od starověku. Tyto barvy jsou absolutně bezpečné, zřídka způsobují zbytečné alergické reakce.

Barevné vlasy v požadované barvě nejsou obtížné. Ale chemické barviva nepříznivě ovlivňují kudrlinky, vedou k jejich vyčerpání, ztrátě. Přírodní barviva opatrně barví prameny, neškodí jim. Dokonce i naopak poskytují lesk a hedvábnost.

Obecné informace o produktech

Získejte hennu z listů Lawsona. Sbírají se, suší a rozdrtí. Není možné použít červený prášek - to je stará henna. Pro zbarvení použijte žlutozelený prášek. Složení přírodního produktu obsahuje mnoho užitečných látek, esenciálních olejů. Proto dopad henny má pozitivní vliv na kudrlinky, posiluje je, dodává lesk a tloušťku.

Kromě krásného stínu získáte spolehlivou ochranu před slunečními paprsky a dalšími atmosférickými jevy. Produkt má navíc tendenci k akumulaci. Při opakovaném zbarvení bude barva bohatší, jasnější.

Basma je vyrobena z indigofery. Listy rostliny se brousí a získá zelenožlutý prášek. Odstraňuje lupy, zrychluje růst vlasů, obnovuje strukturu kadeř. Henna může být použita bez nečistot, ale není tam žádný basma, používá se pouze s hennou. Jak míchat tyto ingredience, abyste získali požadovaný výsledek, se dozvíte z následujícího materiálu.

Výhody

Henna a Basma jsou velmi populární. Takže jaké jsou jejich výhody:

 • absolutní neškodnost a přirozenost. Barviva se vyrábějí bez přidání chemikálií, nezpůsobují alergie. Někteří trichologové doporučují barvení kudrlin s přirozenými barvivy při léčbě onemocnění. Tímto činem vyléčíte vlasy a dáte jim požadovaný odstín;
 • kadeře po barvení zůstanou nedotčené, žádné dělené konce, spálené prameny;
 • henna a basma mohou barvit i přes šedé vlasy, je třeba je držet déle než na obyčejných vlasech;
 • možnost použití doma. Není nutné utrácet obrovské množství peněz na návštěvu kosmetického salonu, můžete si barvit vlasy, při čištění bytu nebo vaření večeře;
 • Můžete si zbarvit mírně regrown kořeny bez barvení všechny ostatní vlasy. Kořeny jsou obvykle namalovány každé tři týdny.

Zjistěte vše o vlastnostech a aplikaci chmelových šišek na vlasy.

Metody pro laminování vlasů doma jsou popsány v tomto článku.

Nevýhody

Tato barviva mají některé nevýhody:

 • henna a basma by neměly být používány, pokud jsou vaše vlasy zbarveny chemikáliemi. Efekt je nepředvídatelný: můžete získat karmínové, zelené vlasy. Také je nemožné natřít kudrlinky chemickými barvivy, pokud na vlasu stále existují přírodní barviva;
 • Nedoporučuje se užívat basma a hennu na prameny, které jsou náchylné ke střihu nebo narovnání;
 • barvení není vždy pohodlné, může to trvat až tři hodiny;
 • proporce jsou jemnou záležitostí. Jaký výsledek získáte, je vaší zásluhou. Vše závisí na počátečním stavu vašich vlasů, jejich struktuře a barvě. Může se vám líbit odstín, který se okamžitě objevil, je velmi snadné jej opravit (opakovaným zbarvením). Vlasy nebudou ovlivněny, ale určitě najdete vhodnou barvu.

Užitečná doporučení

Správně barvit vlasy - celou vědu. Užitečné tipy vám pomohou:

 • nemíchejte, zředte ingredience v kovové, plastové misce, promíchejte lžícemi z téhož materiálu. Použijte pro tento účel porcelán, speciální kartáče;
 • doba barvení závisí na požadovaném výsledku. Můžete udržovat produkty na vlasy od 15 minut do 3 hodin;
 • Používání plastového uzávěru na hlavě během barvení je nutné pouze tehdy, pokud používáte hennu. Basmu nic nenosí. Také, když se barví pouze s Basma, je zapotřebí zásobovat s ubrousky, tato látka je schopná teče;
 • Oblékněte si krk před barvením, oblečte si oblečení, o které se vám nelíbí. Takovými akcemi ušetříte šaty a krk před znečištěním;
 • Obrys obličeje, krycí uši s tukovým krémem, protože nejenom jsou natřeny vlasy, ale také kůže;
 • velmi jemně umyjte prášek z vlasů, jinak bude dlouho vyčesaná z vlasů;
 • nemyjte vlasy šamponem první tři dny po barvení;
 • Nejlepší výsledek barvy se zobrazí po prvním mytí. Proto pokud máte důležitou schůzku naplánovanou, je třeba ji před týdnem vytisknout.

Tyto malé triky vás zachrání před negativním zážitkem zbarvení s basma a hennou.

Jak chovat hennu a basma

Jak barvit vlasy hennou a basma? Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, je třeba přísady řádně připravit. Postupujte podle pokynů pečlivě:

 • neusušení vlasů pomůže zředění henny v kefír, tam můžete přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, dva zbité žloutky. Tak se ukazuje nejen obraz, ale i lékařská maska;
 • Basma se zředí výhradně vodou;
 • henna na suché vlasy se zředí kefír a olejovitě s vodou s octem nebo citrónovou šťávou. K získání červenavého nádechu přidávejte 50 g Cahors;
 • V žádném případě neohřívejte hennu, ztrácí své pigmentové vlastnosti, odstín bude bledý;
 • Před použitím zkontrolujte konzistenci barviv. Příliš kapalná hmota se rozšíří, kadeře namalované nerovnoměrně. Příliš hustá hmota se zpevní na prameny, aniž by měla čas namalovat je;
 • jen Basma může být nalita s vroucí vodou, to bude barva více nasycené;
 • Nezapomeňte, že ředění, nanášení henny a basma musí být doprovázeno rukavicemi. V opačném případě jsou namalovány nejen prameny;
 • Před aplikací nátěru na hlavu vlasů stojí za to promývat kudrlinky, trochu suché přirozeně.

Nyní víte, jak zředit barviva, stojí za to vědět, v jakých poměrech to udělat.

Počet výrobků pro různé délky vlasů

Proč přeložit spoustu produktů, můžete-li vypočítat přibližné množství potřebných složek pro vaše vlasy:

 • krátké kudrlinky - 30-50 g;
 • na krk - 100 g;
 • délka ramen - 150 g;
 • 300-500 let do pasu.

Číslo každé jednotlivé látky je uvedeno, nekombinováno. Zbývající směs může být použita pro barvení obočí, řas.

Doba zotavení

Bez správných poměrů nebudete mít požadovaný výsledek.

Vystavení henny, pak Basma na kadeřích:

 • 20 minut - hnědé odstíny;
 • 1, 5 hodin - čokoládové odstíny;
 • 2-3 hodiny - studené, modro-černé barvy;
 • 3 hodiny - malí šedé vlasy.

Získání odstínů:

 • 1: 1 - barva kaštanu;
 • 1: 2 (henna: basma) - černá barva;
 • 1: 2 (basma: henna) - bronzové odstíny.

Rozměry a barvy

Původní barva - Výsledná barva - Proporce - Čas:

 • Blond - světle červená - 2: 1 (henna, basma) - 20 minut;
 • Blonde - Jasně červená - 1,5: 1 (henna, basma) - půl hodiny;
 • Světle hnědá - tmavě červená - 1,5: 1 (henna, basma) - 45 minut;
 • Tmavě hnědá - Kaštan - 1: 1 (henna, Basma) - dvě hodiny;
 • Kaštan - Jasný kaštan - 1: 1 (henna, Basma) - 1 hodina;
 • Šedá - černá - 1: 2 (henna, basma) - 2,5 hodiny.

Podívejte se na romantické možnosti pro svatební účesy s třesky a závojy.

Efektivní recepty na vypadávání vlasů v kusech jsou popsány na této stránce.

Získání požadovaného odstínu

Přidání neobvyklých složek:

 • stín "mahagon". Přidejte do henny malou kahorku nebo brusinkovou šťávu, trochu zahřejte;
 • čokoládový tón. Hennu rozpusťte teplou vařenou přírodní kávou;
 • bordeaux Budete potřebovat čerstvě vymačkanou šťávu z červené řepy, můžete nahradit silný karkádový čaj;
 • med zlatý odstín. Využijte kurkuma, odvar z heřmánku. Můžete získat bohatý zlatý nádech s pomocí heřmánkových květů, jemně nasekaný a přidaný henna prášek;
 • Barva je podobná starému zlatému. Vložíme lžíci šafránu ve vodě, vaříme pět minut a potom tuto vodu zředíme hennou.

Můžete experimentovat s produkty, přidávat přírodní barviva, éterické oleje. Vše závisí na vaší touze a představivosti. Získejte svůj jedinečný odstín, který bude závidět všechny vaše přítelkyně.

Metody barvení

Barvení s hennou a basma může být provedeno dvěma způsoby, které si vyberete - rozhodněte se pro sebe.

Metoda rozdělení

Nejdůležitější je použít hennu nejprve a pak Basma:

 • Umyjte si vlasy, osušte ručníkem, nesušte s vysoušečem vlasů.
 • Henna rozpusťte v správném poměru (v závislosti na zvolené barvě).
 • Zakryjte si hlavu kloboukem, ručníkem. Uchovávejte správné množství času (v závislosti na vybrané barvě).
 • Kousky dobře opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Použijte balzám, protože šampony nelze použít. Díky tomu bude pro vás jednodušší odstranění práškových zrn bez poškození vlasů.

Současná metoda

Podstata metody spočívá v míchání henny a basma, barvení kadeří okamžitě:

 • Chlazení hmoty na teplotu 40 stupňů, aby nedošlo k vychladnutí, může být umístěno do misky s horkou vodou.
 • Rozdělte hlavu na kousky, nakreslete nejdříve kořeny a poté se přesuňte na špičky.
 • V závislosti na zvolené barvě udržujte váhu na hlavě po správnou dobu.
 • Oplachujte stejným způsobem jako výše.

Neutralizace příliš tmavé barvy

Chcete-li se zbavit příliš jasného odstínu po barvení s basma a hennou, měli byste používat rostlinný olej po celé délce na čisté vlasy. Předehřejte produkt ve vodní lázni. Udržujte olej na vlasy po dobu půl hodiny pod plastovým víčkem. Pak opláchněte šamponem.

Barva bude trochu vymyta, vaše vlasy budou krmeny užitečnými látkami, bude to ještě měkčí, hedvábné. Nepoužívejte postup dvakrát a doufám, že výsledek bude zdvojnásoben. Stačí jen dát kadeřům přebytečný tuk.

Po mnoho generací namalovali vlasy přírodními barvivy. Můžete se zeptat své babičky, pravděpodobně si užívala alespoň hennu. Téměř každý je spokojen s výsledkem. Někteří nejsou spokojeni s výslednou barvou, ale je zcela na vás.

V následujícím videu najdete další podrobnosti o barvení henny a basma:

Líbí se vám tento článek? Přihlaste se k odběru aktualizací stránek prostřednictvím RSS nebo zůstaňte naladěni na Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus.

Přihlaste se k aktualizacím prostřednictvím e-mailu:

Řekněte svým přátelům!

Basma, výhody a poškození vlasů. Pokyny pro přípravu a barvení vlasů s hennou a basma

Co je Basma?

Basma je přirozeným barvivem známým lidstvu od starověku. Jeho hlavní funkcí bylo vždy barvení vlasů, ačkoli někdy bylo použito k dodávání požadované barvy tkaninám.

Dotčená látka je prášek se šedozelenou barvou. Vyrábí se z tropického rostliny indigoferu, jehož sušené listy jsou rozemleté, aby získaly požadovanou konzistenci.

Výhody a ublížení

Mezi pozitivní vlastnosti tohoto nástroje patří:

 • Jedná se o ekologický výrobek, který není schopen poškodit vlasy a pokožku hlavy;
 • Může uzdravit rány;
 • Odstraňuje zánětlivé procesy;
 • Kompozice obsahuje vitamín C, vosk, různé pryskyřice, třísloviny, minerální látky, které mají hojivý účinek na poškozené prameny;
 • Odolává vypadávání vlasů, posiluje vlasové folikuly;
 • Zabraňuje vzniku lupů;
 • Zničí škodlivé bakterie, které způsobují patogeny pokožky hlavy;
 • Podporuje růst zdravých a silných kudrlin;
 • Zvyšuje hlasitost a vytváří pocit hustých vlasů, což je důležité pro ty, kteří jsou přirozeně tenký a příliš hustý;
 • Vhodné pro citlivou pokožku hlavy;
 • Kudrlinky jsou lesklé a získávají bohatou tmavou barvu.

Když plánujete barvení vlasů s Basma, musíte nejprve vědět o škodě, kterou může způsobit:

 1. Je těžké se omýt a vyžaduje to po značné časové období;
 2. Když se barvení objevuje poprvé nebo po použití jiných nátěrových hmot, nálada se může objevit v nepředvídatelných barvách;
 3. Nemůžete udělat perm pro vlasy, protože můžete nakonec dostat zelenou barvu na hlavě;
 4. Špatné barvy šedé vlasy, které je viditelné na obecném pozadí;
 5. S častým používáním dělá prameny suché a křehké.

POZOR! Basma před použitím v kombinaci s hennou. To vás ochrání před získáním zeleného modrého odstínu na prameny.

Jakou barvu dává přirozená báma?

Bez použití přísad, přírodní Basma dává modrý nebo zelený odstín. Záleží na přirozené barvě vlasů. Henna jim pomůže poskytnout potřebný odstín. Do analyzované barvy se přidává do určité míry.

Kombinace Henna a basma

Věnujte pozornost tomu, jaký stín chcete dostat na hlavu, musíte sledovat různé poměry těchto dvou složek:

 1. Bude možné získat gaštanovou barvu, pokud budete mixovat basma s hennou ve stejném množství;
 2. Aby prameny získaly černý tón s modrým odstínem, spojte část henny a přesně dvakrát tolik basma;
 3. Chcete-li udělat bronzový nádech, připravte spoustu určitého množství basma a henny, jejichž množství by mělo být dvakrát větší.

DŮLEŽITÉ! Dodržujte doporučení odborníků na přípravu barvy a metody jeho použití, abyste získali výsledek požadovaného výsledku.

Aby nedošlo ke zkažení vzhledu, namalujte jednu vlnu s dotčeným médiem, vyhodnoťte výsledek a přemýšlejte nad tím, zda se chcete v zrcadle vidět takhle.

Jak připravit řešení a zvolit odstín

Chcete-li se vyhnout překvapení na hlavě, připravte směs basma a hennu a jemně ji aplikujte na malou část pramenů. Držte se na určitý čas a propláchněte. V případě, že nevíte, jaký může být výsledek po nanesení barvy, nezapomeňte, že bude těžké nebo téměř nemožné ji vypláchnout. Pokud výsledná barva vyhovuje, pokračujte v postupu barvení.

Příprava roztoku je následující:

 1. Smíchejte barvy v suché formě;
 2. Zahřejte vodu na 90 stupňů a postupně ji přidejte do prášku.
 3. Chcete-li, aby vaše vlasy zajímavý odstín, přidávejte další komponenty namísto vody;
 4. Hotová hmota by se měla podobat tlusté kyselé smetaně;
 5. Přidejte několik kapek nějakého esenciálního oleje tak, aby vlasy nebyly suché a barva je snadněji položena.

Některé komponenty pomohou diverzifikovat barvu basma a učinit ji jedinečnější:

 • Zelený čaj pomůže získat světle hnědý odstín kaštanu;
 • Infúze cibule dává pramínky hnědou barvu;
 • Elderberry džus bude vaše vlasy růžové nebo fialové;
 • Modrý luk bude mít fialový odstín;
 • Čerstvě mletá káva vytvoří prameny brunetové čokolády.

Správné proporce pro získání správné barvy.

Dosažení požadovaného odstínu bude možné dosáhnout pouze tehdy, pokud bude dodržen požadovaný podíl obou složek:

 1. Smíchejte stejné množství basma a henna a můžete získat světle hnědý nebo bledý kaštanový odstín;
 2. Jedna polévková lžíce henny a dvě polévkové lžíce bazmky dávají bohatou hnědou nebo kaštanovou barvu;
 3. Chcete-li bronzové nebo měděné odstíny dodat pramenům, spojte jednu lžičku Basma a dvě lžíce henny;
 4. Poměr 1: 3 (henna a basma, respektive) dá černý s modrým odstínem.

Barva vlasů Henna a Basma

Zvažovaná přirozená barva je poměrně specifická. To je důvod, proč musíte vědět, jak správně provádět postup pro změnu barvy vlasů doma.

Metody malby

Existují dva způsoby barvení:

 1. Smíchejte součásti suchým spolu;
 2. Důsledné nanášení a praní každého z nich (nejčastěji se používá pro šedé vlasy, aby se dosáhlo rovnoměrnějšího barvení).

Jak často můžete malovat

Barvu pramenů je možné změnit Basma ne více než jednou měsíčně. V opačném případě se mohou stát nadměrně vysušenými a ztratit sílu.

Barevné instrukce

Aby se předešlo nežádoucím následkům, je nutné provést postup barvení podle základních pravidel a doporučení. Zvažte je podrobněji:

 • Nejprve je třeba umýt vlasy běžným šamponem bez použití kondicionéru;
 • Aplikujte krém na obličej (usnadní umytí šmouh);
 • Připravte potřebnou směs, okamžitě ji aplikujte speciálními kartáči na prameny;
 • Začíná distribuovat hmotu na zadní straně hlavy, protože na ní by měla být trochu déle, aby byla rovnoměrně znečištěna;
 • Potom se postupně přesouváme do chrámů, čela a koruny;
 • Kefka by se měla pohybovat směrem ke špičkám pramenů z kořenů;
 • Utřete kůži kolem vlasů a veškerého přebytečného materiálu.
 • Zakryjte vlasy kloboukem nebo plastovým pytlíkem.

POZOR! Pokud jste v poloze nebo kojení, nejprve aplikujte na kůži malé množství inkoustu a počkejte několik minut. Při vypadávání zarudnutí, skvrn nebo svědění k použití tohoto nástroje je pro vás přísně zakázáno.

Kolik to držet

Vše závisí na typu vlasů, na tloušťce pramenů a na barvě. Jsou to lehčí, tím rychleji se změní odstín. Chcete-li získat bohatou barvu, je nutné udržovat barvu déle.

Pro krásné odstíny je určitou dobu vlasové barvivo na vlasu:

 • Blonde - 30 minut;
 • Bledý kaštan - ne více než hodinu;
 • Bohatý kaštanově hnědý - jeden a půl hodiny;
 • Měď nebo bronz - jeden a půl hodiny;
 • Černá, získání modrého odstínu - asi 4 hodiny.

Jak se umýt

Pro mytí používejte pouze obyčejnou teplou vodu. Oplachování vlasů nastává, dokud není voda zcela průhledná. Šampony a kondicionéry nelze použít, protože mohou zesvětlit tón kudrlin.

V případě, že by barva byla přeexponována a barva se ukázala jako velmi tmavá, můžete vyzkoušet mýdlovou hlavu. V některých případech pomáhá citronová šťáva.

Péče o vlasy po barvení

Po zmytí zbytků směsi mohou být prameny ošetřeny okyselenou kapalinou. K tomu je přidán ocot nebo citronová šťáva. Budou dělat prameny jasnější a lesklé. Snažte se sušit vlasy s vysoušečem vlasů co možná nejrychleji, aby nedošlo k jejich zranění nebo nadměrnému osušení.

Průzkum: Jak barvíte vlasy?

Celkem hlasů: 309. Celkem členů: 309.

Vlastnosti malování vlasů černé

Dosažení dotyčné barvy je velmi jednoduché. Chcete-li to udělat, natřete hennu po dobu 60 minut, umyjte a zbarvujte prameny s basma. Čím déle zůstane na vlasu, barva se ukáže být pouze černá nebo získá modrý nádech (pokud doba procedury dosáhne 4 hodiny).

Čokoládová barva

Tuto krásnou barvu lze dosáhnout přidáním henny (nejvýše 25 g) čerstvě mleté ​​kávy v množství 1 čajové lžičky. Kávu můžete předem vařit po dobu 5 minut, vychladnout ji a přidat k suché hmotě.

Malování henny a basma šedých vlasů

Rovnoměrné malování nad obyčejnými a šedými prameny bude mít několik návštěv. Nejdříve rozdělte heňu, opláchněte ji a pak ošetřete prameny s basma. Nechte ji podle požadovaného výsledku:

 • Až tři minuty - barva písku;
 • Ne více než pět minut - světle blond;
 • Od 8 do 10 minut - tmavě blond;
 • Asi 20-25 minut - hnědá s lehkým stínem;
 • Půl hodiny - přírodní hnědé vlasy;
 • Téměř 40 minut je tmavě hnědá;
 • 45 minut je krásná čokoládová barva;
 • Hodina a více je černá.

V takovém případě, pokud se barva po čase nezmění a šedé kořeny začnou růst, stačí je zbarvit a nedotýkat se celých vlasů.

Tipy pro barvení domů

Pokud se rozhodnete barvit vlasy doma, nezapomeňte na některé triky, které pomohou dosáhnout požadovaného efektu:

 1. Použijte pouze na mokré prameny. Pokud jsou předem vysušeny přirozeným způsobem nebo s vysoušečem vlasů, barva bude špatně;
 2. Ujistěte se, že místo, kde budete provádět celý postup, bylo uzavřeno polyethylenem. To se vysvětluje skutečností, že jednou na jakémkoli povrchu bude poměrně obtížné otřít nástroj4
 3. Před barvením musíte nosit rukavice a zakrýt ramena nepotřebným ručníkem;
 4. Použijte basma na kadeře pouze speciální štětec;
 5. Chcete-li nechat barvu protékat vlasy, přidejte trochu glycerinu, odvar z lněných semen nebo běžného oleje. Přítomnost dalších součástí nebude mít konečný vliv na barvu;
 6. Je lepší kombinovat basma a hennu ve skleněné, plastové nebo porcelánové nádobě, aby nedošlo k oxidaci s kovem;
 7. Nenechávejte hotovou hmotu až do příště, protože barva nebude tak plánovaná;
 8. Při nákupu výrobku si prostudujte jeho složení. Musí to být přirozené;
 9. Nekupujte barvu s vypršením platnosti;
 10. Jablečný jablečný ocet, který se přidává do procesu oplachování, pomáhá dělat vlasy ještě měkčí a lesklé.

Recenze a recenze

Recenze Basma jsou zcela odlišné. Podle mnoha, pokud se používá správně, podle všech pokynů a doporučení, budete vždy schopni dosáhnout požadovaného efektu.

Někteří uživatelé tvrdí, že vůbec nebyli spokojeni s výsledkem, protože po vymytí barvy se vlasy nejdříve zeleně změnily a několikrát denně změnily odstín.

Iránské basma artcolor

Má regenerační, zpevňující efekt. Vyrobeno z jedinečného keřu, který roste v Íránu. Tato barva je bohatá na vitamíny a stopové prvky, které chrání vlasy před vnějšími mechanickými a environmentálními účinky. Doporučuje se jí používat u žen ve věku 18 let. Před použitím jsou prameny nejprve barveny hennou a poté aplikovány na basma. Perfektní pro všechny typy vlasů.

Indický přírodní

Vyrábí se podle klasické receptury. Obsahuje vitamíny a stopové prvky, které chrání kudrlinky a nemohou jim ublížit. Zvláštností tohoto nástroje je to, že se mísí suchá s hennou a je aplikována pouze v této formě na čisté prameny. Abyste dosáhli maximálního efektu barvení, promývejte směs teplou vodou. Chcete-li výsledek uložit, neperte hlava na další 2-3 dny.

Použití basma pro vlasy jakýchkoli ochranných známek je skvělým řešením, které poskytuje jedinečnost jeho vzhledu. Vlasy jsou nasycené, krásné barvy, silné, lesklé. Postupujte podle pokynů a budete spokojeni a nebudete zklamáni výsledkem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy