logo

Jak se dostat do hnědé henny

Dnes jsou obchody a kosmetické salony plné různých barviv na vlasy, ale taková přírodní léčba jako henna nadále zaujímá hodné místo. S pomocí nástroje můžete nejen barvit vlasy v ušlechtilých odstínech, ale také dát jim sílu a lesk. Jak barvit vlasy s hennou doma, tento článek vám řekne.

Užitečné vlastnosti henny na vlasy

Praxe barvení vlasů s hennou v různých odstínech má rostoucí popularitu.

Henna je prášek z listů Lawsonia. Protože henna je bylinný prostředek, obsahuje ingredience, které jsou dobré pro vlasy. Dominantní množství vitamínů skupiny B, konstituuje hennu, posiluje chloupky, převládá antibakteriální vlastnosti a hluboce vyživuje pigment.

Pravidelné užívání henny pomůže vlasům:

 • Posílení vlasových kořenů;
 • Odstraňte lupiny při přidávání jiných složek do kompozice (henna barvení je pigmentace + složky, které kromě barvy tvoří masku);
 • Jasné, normalizujte mírný mazu;
 • Skryjte šedé vlasy;
 • Dejte vlasům půvabný orientální lesk.

Je možné natřít hennu. Jaké vlasy mají barvit hennu

Před barvením zjistíme, zda každý typ vlasů má přirozené barvení henny. Barvení přírodních vlasů henny není vhodné pro všechny ženy, protože výsledek závisí na mnoha faktorech. Počkat trochu s hennou barvení, pokud:

 • Šedé vlasy více než 80%. Henna barvení šedých vlasů má své vlastní vlastnosti;
 • Je třeba po chvíli barvit barvené vlasy s hennou nebo k bělení pomocí přirozených prostředků, aby se zbavil pigmentu barviva;
 • Po permu, henna pigment není absorbován do vlasů impregnací chemie;

Chemické vlnění také není možné aplikovat na vlasy po barvení henny, neboť špatně působí.

Pokud po natírání s hennou máte v plánu znovu namalovat, pak byste měli počkat nebo jít zpátky do umývání. Doporučujeme umýt vlasy přírodními produkty.

Můžete si barvit vlasy hennou na jakýkoli stín vlasů, ale s jinou sadou komponent, recepty pro každý typ vlasů jsou popsány níže.

Jaká barva se projeví, pokud je natřena hennou, závisí na počáteční barvě vlasů a použitém receptu. Je možné zářivě natřít hennou s přirozenými odstíny vlasů, kde henna dá výraznější účinek (světle hnědá, hnědovlasá).

Ať už je původní barva vlasů jakákoliv, u nějakého receptury na barvení s hennou doporučujeme provést před použitím test, který pomůže ověřit výsledek. Za tímto účelem pokropte jeden dolní pramen vlasů, jak je uvedeno v receptu.

Jak malovat hennu doma jednoduché efektivní recepty

Nejprve je třeba správně vypočítat množství prášku henny na délku vlasů:

 • Pro krátké vlasy se doporučuje maximálně 50-100 g;
 • Pro vlasy pod vozem - 150-200 g;
 • Pro účes až po ramena - 200-300 g;
 • Pro pásové zámky - od 300 g.

V jedné lžíci - 10/15 gramů

Jak dlouho potřebuje henna na barvení vlasů (recepty označují požadované množství pro střední délku vlasů, ale musíte je změnit v závislosti na délce):

Pozor! Maska pro barvení na bázi henny a basma musí být aplikována na čisté a suché vlasy. Pokud se doporučuje barvit na špinavé vlasy pro barvení profesionální barvy, pak není nutné při barvení s hennou. Tuk na vlasy chrání vlasy před dramatickým účinkem barviva, zatímco henna je přirozený užitečný prostředek, takže v jejím případě umyjte hlavu (na špinavé vlasy pigment nemůže proniknout hluboko do vlasů a barva bude méně hluboká).

Doporučení pro barvení:

 1. Dokončená maska ​​se musí aplikovat na vlasy a poté položit plastovou čepičku nahoře a navíc zahřívat hlavu ručníkem.
 2. Doba barvení závisí na barvě vlasů a požadovaném odstínu.
 3. Chcete-li odstínit vlasy hennou, a drasticky neměňte barvu, bude to stačit po dobu 20-30 minut.
 4. U tmavých pramenů by se tato barva měla uchovávat déle než dvě hodiny. Čím více trpělivosti máte, tím jasnější bude barva.
 5. Je třeba umýt barvu 1 čas teplou vodou a opatrně, pokud máte příliš hrubé vlasy, použijte kondicionér na konci. Henna pokračuje v barvení vlasů během dne, tím méně zásahů bude, tím delší budete mít výsledek barvení.

Přibližováním se k těmto jednoduchým tipům přesně víte, jak barvit vlasy hennou. Obrátili jsme se na přípravu masky.

Jak namalovat hennu v jasně červené barvě

Pokud přemýšlíte o tom, jak barvit hennu červenou, zkuste tento účinný recept doma:

 • Henna (iránská) - vypočte se podle výše uvedené délky vlasů.
 • Kakaový prášek - dvě čajové lžičky
 • Rosemary olej a avokádo 7 kapek
 • Skořice - na špičce nože
 • 1 vaječný bílý

Smíchejte práškové složky - hennu, kakao a skořici, zakryjte mírně teplou vodou. Oddělte protein a přidejte do něj máslo, zkontrolujte teplotu kaše a přidejte do něj bílkoviny, je důležité, aby se nehýbaly, vše se mísí.

Aplikujte na vlasy hojně s kartáčem a omotávejte ho pod víčko v ohni.

Omyjte vodou a šamponem.

Výsledkem barvení přírodních blond vlasů s hennou v jasně červené barvě:

Výsledkem zbarvení henny v červené barvě:

Jak namalovat hennu v měděné barvě foto:

Jak namalovat hennu v barvě hnědé kaštany

Barevná henna v tmavé barvě bude přidána do následujících komponent:

 • Cropný vývar - 0,5l
 • Polovina šálku tvrdého čaje (lžíce)
 • Polovina šálku kávy (1,5 lžíce)
 • 3 kapky mandarinového esenciálního oleje
 • 10 kapek jojobového oleje
 • Vaječný žloutek

Vaříme kropící vývar, kávu a čaj. Vezměte hennu (počítáno na délku) a 2 lžíce každé bujónové směsi dohromady. Pokud je směs příliš tenká, přidávejte další čaj. Přidejte žloutek a máslo.

Rozštěpte masku vlasy od kořene až po konce. Namočte barvicí masku 1,5 hodiny pod klobouk a ručník. Jedinkrát omyjte šamponem a vodou.

Výsledek henna zbarvení v tmavém kaštanu barevná fotografie:

Výsledkem barvení s hennou barvenými vlasy v barvě kaštanu:

Výsledkem barvení henny v barvě kaštanu foto:

Jak malovat hennou černě

Chcete-li natřít hennu a basma černé, které potřebují mít poměr henna a basma 2 k 1 (vypočítat délku vlasů). S přidáním následujících komponent:

 • 1 protein
 • 10 kapek jojobového oleje
 • Černý čaj
 • Henna a basma

Mix hennu a Basma v suché formě, zředte sotva teplým čajem a bijte v bílkovině a oleji. Aplikujte na vlasy tak, aby byly mazány a nechte na vlasy pod ručníkem po dobu 2 hodin. Po umytí šamponem stačí.

Aplikujte směs na čisté, suché vlasy, poté nasajte sprchovou hlavici a nahoře ručníkem a ohřejte ji. Tato barva by měla být uchovávána nejméně po dobu dvou hodin. Čím více, tím bohatší bude stín.

Barvení vlasů s hennou, basma nebo kávou je vhodné pro všechny, kteří milují tmavé odstíny.

Výsledkem barvení vlasů s hennou a basma v téměř černé barvě foto:

Jak malovat s hennou čokoládovou barvou

Chcete-li barvit s hennou čokoládovou barvou, musíte použít následující složky:

 • henna prášek (podélně)
 • lžíce lžíce
 • půl šálku červeného vína
 • kakao 3 lžíce
 • 80 gramů bobulovitých plodů na poloviční sklenici vody

K tomu je třeba bobulovité plody (asi 100 g na sklenici vody) půl hodiny vařit a potom přidat do henny. V případě potřeby přidejte horkou vodu. Konzistence barvy by měla být jako hustá zakysaná smetana.

Aplikujte rovnoměrně kaše na vlasy, poté nasajte sprchovou hlavici a zabalte ručníkem. Chraňte barvu nejméně 2 hodiny.

Výsledkem domácího barvení hnědých vlasů s hennou čokoládou:

Nabízíme další jednoduchý recept, pokud chcete barvit v henna barvě. K tomu můžete použít červenou henu v kombinaci s basma. Prostředky je třeba smíchat ve stejných částech (1: 1) a zředit extraktem heřmánku nebo cibulí. Stejně jako tradiční recept, směs by měla být krémová. Poté na vlasy aplikujte kašičku s hennou a nasaďte sprchovou čepičku. Můžete se ohřát s ručníkem. Počkejte nejméně 1 hodinu.

Henna zbarvení tmavých blond vlasů v čokoládové barvě doma foto:

Jak často se henna?

Kolik vlasů na barvení s hennou závisí na typu vlasů. Normální a vlasově náchylné vlasy mohou být namalovány ne více než dvakrát měsíčně. Suché vlasy nejsou více než jednou za měsíc, protože toto barvivo má tendenci uschnout vlasy. Pokud existuje tendence k alergiím, můžete použít postup každé dva měsíce. Příliš časté používání henny může vést k poškození vlasů, proto když odpovídáte na otázku, kolik henny může barvit vlasy, doporučujeme jen víc, než je potřeba.

Má barvení vlasů henna?

V některých případech může použití henny vést k suchu, poškození vlasů a ztrátě elasticity. Zejména je tento výsledek možný, pokud budete příliš často unášet barvou. Při opakovaném použití henny se vlasy často stávají zlobivými a těžkými.

Použití takové barvy vyžaduje zkušenost, protože je nutné vědět, jak ji barvit hennou, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Možná budete muset několikrát experimentovat.

Není žádoucí používat hennu na barevné vlasy, protože výsledek je nepředvídatelný. Pokud si stále přejete zkusit, musíte se k takovému postupu uchýlit nejdříve 2 týdny po chemické barvě. Zesvětlení vlasů po henně je velmi obtížné.

Co dělat, pokud barva nefunguje

Jaká barva se objeví, pokud je natřena hennou, často závisí na počáteční barvě vlasů, proto někdy nemusí výsledek ospravedlnit čekání. Odstraňte nežádoucí barvu bude snadné a neškodné s přirozenými přírodními vlasy.

Jak získat různé odstíny s hennou

Obsah stránky:

Hodně bylo řečeno o barvení vlasů hennou. Ale rád bych si všiml jednu věc: je velmi obtížné získat hennu požadovaný odstín, protože barva závisí nejen od poměrů a receptury barvy, ale také od kvality vlasů, typu, struktury a přirozené barvy.

Požadovaný odstín přichází s hennou barvivou zkušeností, když pochopíte, jak vaše vlasy reagují na určité součásti. Tyto recepty lze proto považovat za podmíněné a můžete změnit tyto poměry sami. Přečtěte si více: Blondýnky: jak si vybrat blondýnu.

Důležité: barva henny bude trvat dostatečně dlouho a je velmi obtížné ji vyčistit z vlasů. Po henně se nedoporučuje barvit vlasy chemickými barvivy, provádět chemické úpravy nebo dlouhodobý styling. Po henna chemické barvivo prostě nemůže barvit vlasy nebo je barvit v nečekaném tónu.

Různé odstíny s hennou

 1. Chcete-li získat purpurový tón (burgundy) henna zředěný v řepné šťávě, carcade čaj nebo elderberry.
 2. Chcete-li to udělat, zahřejte řepný džus na asi 60 stupňů, pak ho rozmíchněte do henny.
 3. Chcete-li zvýšit červený odstín v barvě, můžete také přidat 2 litry. madder kořen.
 4. Pro stín "mahagon" henna musí být nalita s horkými Cahors. Stejný odstín se ukáže při přidávání brusinkového džusu.
 5. U čokolády a kaštanu přidáváme přírodní černá káva do henny (1 polévková lžíce na 25 gramů prášku henny). Chcete-li barvit vlasy hennou s kávou, potřebujete 4 lžíce. přírodní káva nalijte sklenici vody a vaříme 5 minut. Když káva mírně ochladila, přidejte sáček henny a promíchejte, dokud nebude hladká.
 6. Pro třešňové tóny - zahřejte jakékoli červené víno na 75 stupňů, přidejte hennu a vaječný žloutek.
 7. Pro jasně zlatou barvu přidejte heřmánkovou infuzi heřmánek (1 lžíci heřmánek květy na poloviční sklenici vody)
 8. Zlatý medový nádech lze získat s rebarbem, šafránem, heřmánek, kurkuma. Šafrán na špičce nože se přidává do malého množství vody a vaří se dvě minuty. Pak přidejte hennu. Rebarbora je rozdrcena, naplněna vodou a vařena na nízké teplotě po dobu 20 minut. Pak napněte a přidejte hennu.

Co je to henna

 • Bezbarvá henna. V obalu s bezbarvou hennou najdete zelenčíkový prášek podobný běžné henně, ale ve skutečnosti je vyroben z italské kasie. Tato rostlina a lawsonium patří k různým rodám a z hlediska biologie nejsou blízkými příbuznými. Možná, počáteční zmatek v jménech nastala, protože latinský název italské cassie - Sennaitalica - souhlasí s jménem henna - henna. Kromě toho se běžná i bezbarvá henna používá téměř stejným způsobem, ale s různými cíli. Bezbarvá henna dodává lesku vlasům, zlepšuje strukturu poškozených vlasů, vyživuje pokožku hlavy.
 • Černá henna. Pod tímto jménem se mohou prodávat dvě různá barviva. První je obvyklá henna, ke které se přidává parafenyléndiamin. Tímto způsobem se tento nástroj používá k vytvoření černého tetování a barvení vlasů v bohatých tmavých tónech. Parafenylendiamin však může způsobit závažné alergické reakce a vést k vážnému poškození kůže a vlasů, takže je nyní v mnoha zemích zakázáno.
 • Někdy se černá henna nazývá také basma. Ona stejně jako bezbarvá henna nesouvisí s zákony. Basma je prášek indigového barviva, který je domovem Indie. Tato barva je bezpečná a mícháním s hennou můžete získat různé odstíny kaštanu a kaštanu. Kromě toho může černá henna namalovat přes šedé vlasy a chránit vlasy před vystavením ultrafialovému záření.
 • Červená henna - to je skutečná henna, prášek z listů Lawsona je ne-pichlavý, obsahující červené-oranžové molekuly barviva. Henna dává objem vlasů, dělá je hedvábný a hladký, stimuluje jejich růst, zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy a také eliminuje lupy.

Jak získat různé odstíny s hennou

Chcete-li barvit vlasy v jahodové blondě, připravte směs bezbarvé henny a červené heny v poměru 4: 1, promíchejte s vodou a nechte stát dvanáct hodin. Pak rovnoměrně nanášejte výslednou pastu na vlasy a po třech hodinách ji umyjte. Zvažte, že skutečný jahodový blond používající toto barvivo bude fungovat pouze na blond vlasy.

Chcete-li barvit blond nebo světlé blond vlasy červené barvy mědi, stejným způsobem, použijte bezbarvou a červenou henu v poměru jedna k jedné.

K použití henny na barvení vlasů v tmavé barvě mědi nebo kaštanu, existuje několik způsobů. Pokud máte tmavé blond nebo tmavě hnědé vlasy v blízkosti černých vlasů, snažte se udržet hennu na vlasu místo obvyklých hodin a půl hodiny po dobu tří nebo čtyř hodin. Často lze požadovanou barvu získat pouze po druhém nebo třetím barvivu, takže buďte trpěliví. Můžete také kombinovat červenou hennu s basma, čímž získáte světlejší a tmavší odstíny - v závislosti na množství basma ve směsi a původní barvě vlasů. Například pokud barvíte tmavě hnědé vlasy se směsí henny a basma v poměru jedna k jedné a udržujte barvivo na vlasu po dobu dvou nebo dvou a půl hodiny, získáte barvu kaštanu s bohatým načervenalým nádechem. Pokud na stejných vlasech použijete směs henny a basma v poměru jedna k dvěma, vlasy budou tmavě hnědé.

Bohatá čokoládová barva se slabým načervenalým odstínem může být získána mícháním henny ne s vodou, ale se silným černým čajem (dvě lžíce čajových lístků pro tři stovky mililitrů vody). Tmavě červené a dokonce i burgundské lze dosáhnout mícháním henny s řepkovým džusem. V závislosti na tom, jak bohatý potřebujete barvu, použijte pouze lahodnou šťávu z červené řepy nebo šťávu smíchanou s vodou na výrobu nátěru.

Chcete-li barvit vlasy tmavou barvou kaštanu, můžete také kombinovat hennu s mletou kávou. Poměr henny a kávy závisí na původních barvách vlasů, ale zpravidla jedna nebo dvě polévkové lžíce kávy stačí na 100 gramů henny.

Ale nejoblíbenější složkou ve směsi s hennou je Basma. Pomocí různých poměrů henny a basma můžete také získat širokou škálu odstínů.

 • Pokud přidáte 1 část basma (2: 1) na 2 části henny, dostanete příjemný bronzový odstín
 • směs stejného množství henny a basma (1: 1) dodá vlasům tmavou kaštanovou barvu
 • Při míchání jedné části henny a dvou částí basma (1: 2) mohou být vlasy barveny černě
 • Chcete-li získat bohatší černé barvy, henna a basma by měly být užívány v poměru 1: 3. Čím víc připomíná kompozice, tím tmavší jsou vlasy.

Jakou barvu dělá hena

Henna je přírodní rostlinné barvivo získané z listů křuta Lawsonia Enermis. Henna obsahuje 2 barviva - žluto-červený lavson a zelený chlorofyl. Tyto složky dávají vlasům zvláštní odstín, mohou se lišit v závislosti na původním tónu vlasů.

Pure henna práškové barvy vlasů v oranžově-červené, červeno-červené, červeno-hnědé odstíny, takové tóny jsou způsobeny hlavním barvivem henna - lavson. Dnes, nicméně, s henna zbarvení, je dosaženo široké palety barev. K tomuto účelu se při zředění barviva přidávají další barvivo.

Mějte však na paměti, že rostlinná barviva jsou špatně kombinována s chemickými barvami. Různé barvy lze dosáhnout mícháním henny s přírodními přísadami a bylinami. Proto je nežádoucí používat syntetické barviva, dokud vlasy s hennou barvou plně nevyrostou a naopak. Interakce chemikálií a zákonů může poskytnout zcela nepředvídatelný výsledek až na radikálně zelené, oranžové nebo modré odstíny. Kromě toho chemická barva může ležet nerovnoměrně a odstín se ukáže jako nerovnoměrný.

2 druhy henny jsou v prodeji:

S pomocí kteréhokoli z nich můžete dosáhnout různých odstínů. Bez přídavku dodatečných barviv na vlasy z popelu nebo světle hnědého odstínu, hena zanechá jasný slunný tón. Ale přirozeně tmavé kudrlinky budou měděné-zlaté nebo načervenalé. Měděný odstín je pevný cibulový odvar, který se přidává přímo do barvy nebo se používá jako kondicionér.

Chcete-li získat lesk na vlasy, ušlechtilý a měkký odstín, odborníci doporučují ředění hennou s kyselou kapalinou: slabé řešení octa zředěné citrónovou šťávou, suché víno, kefír. Aby se zabránilo nadměrnému vysychání pramenů, doporučuje se používat okyselující pouze s mastným typem vlasů.

Různé barvy při barvení hennou

 1. Dát vlasům všech odstínů barvu s hennou pro vlasy přidat řadu přírodních složek a dokonce i jejich kombinací.
 2. Tlustá medovo-žlutá barva je ideální pro dívky se slušnými vlasy. Chcete-li získat, udělat odvar z heřmánku, vaření 2 polévkové lžíce. l ve 200 ml vroucí vody. Přidejte odbarvovací barvu k nátěru a aplikujte podle pokynů. Podobně použijte tinktura šafranu (1 polévková lžička na 200 ml vroucí vody), kurkuma nebo slabá káva. Nejen barva, ale také velmi užitečná přísada, která dává tomuto stínu kudrlinky, bude odvar z rebarbory. Vařte 200 g sušených rebarbových stonků v 0,75 litru suchého bílého vína, dokud se polovina kapaliny nezmizí, obvykle trvá 30 minut. Pokud není víno, dejte čistou vodu. Ve výsledném vývaru přidejte hennu obal. Aplikujte barvu na vlasy a podržte ji 30 minut.
 3. Barva starého zlata přidá šafránový šišek. Vezměte 2 gramy šafránu a vaříme 5 minut ve zředěné vodě. Po varu přidejte hennu do vývaru, ochlaďte, můžete namalovat.
 4. Krásný čokoládový odstín dává vlasům včlenění listů vlašského ořechu do barvy. Vařte 1 polévkovou lžíci. l listy ve vodě pro zředění henny, přidejte 1 pytel prášku.
 5. Podobná alternativa - čokoládový kaštan - lze získat společně s hennou zemnícími hřibky, silnou kávou, černou čaj, kakao, řešetlák a basma v silném chovu: 1 díl basma do 3 dílů henny.
 6. Červená nebo vínová vlákna dodávají vlasům následující součásti:
 7. Chcete-li dostat červenou třešňovou barvu pramenů s lilakem, použijte stejnou šťávu z červené řepy, ale bude nutné ji zahřát na 60 stupňů a pak přidat hennu.
 8. Barva mahagonu přidá kuklu kakaový prášek. Připojte hennu s 3 lžícemi. lžíce kakaa a vařte směs horkou vodou. Výsledné barvivo naneste na čisté a suché vlasy.
 9. Při získání jasně červeného odstínu pomůže madder root. Pro toto 2 lžíce. Lžíci nasekaný kořen do sklenice vody, přidejte hennu prášek a použijte barvu podle instrukcí.
 10. Bohatá kaštanová barva s červenavým odstínem dává mletou kávu mletou kávu. 4 lžíce. s nejvyšší přírodní čerstvě mletou kávou, nalijte sklenici vroucí vody a nechte 5 minut vařit. Roztok se ochladí na přijatelnou teplotu a přidá se henna.
 11. Tmavý kaštan s červeným odstínem se získá, pokud přidáte 100-150 gramů henny, 2 polévkové lžíce. l káva, matsoni, kakao, olivový olej. Čím déle držíte toto barvivo na vlasu, tím bohatší je výsledná barva vlasů.
 12. Ušlechtilý odstín tmavé skořice lze získat přidáním odbarvování ořechové skořápky k nátěru. Pro toto 2 lžíce. l drcené skořápky se vaří po dobu 1 hodiny.
 13. Modročerný odstín kadeří dává hennu a basma, smíchaný ve stejném množství. Pokud chcete maximalizovat efekt, vezměte 2 části basma na 1 část henny.
 14. Bronzový odstín vlasů lze získat stejným Basma. Bez henny, Basma dává vlasům zelenavě modrý odstín. Chcete-li vytvořit bronzové obsazení na kadeře, vezměte 2 části henny 1 část Basma.
 15. Doba expozice také významně ovlivňuje konečný výsledek. Maximální účinek barvy s hennou na světlé vlasy se objeví za 5-10 minut, na tmavých vlasech, musíte mít hennu po dobu 30-40 minut a černé kadeře pro barvení bude vyžadovat nejméně 1,5-2 hodiny expozice.

Jaký účinek hena má na vlasy?

 • Obnova po neúspěšném barvení a curlingu. Probíhá kurz několika procedur, ale ne dříve než za dva týdny.
 • Zrychluje růst vlasů. Masky pro domácí použití často obsahují tuto složku, bezbarvá henna se běžně používá.
 • Odstraňuje lupy a díky přirozenému složení neškodí vlasům.
 • Přispívá ke zmizení mnoha problémů s kůží a dokonce i parazitů.

Taková různorodá účinnost způsobená biologicky účinnými látkami v prostředku. Henna, na rozdíl od jiných typů barviv, proniká hluboko do struktury vlasů a neobklopuje ji venku. Tato vlastnost není vždy pozitivní, protože použití henny přináší i opačný účinek: odstranění barvy z vlasů bude poměrně problematické.

Jak připravit barvu pro barvení?

K uvolnění účinné látky červenožlutého barviva je nutné prášek míchat s mírně kyselou kapalinou. Díky tomu bude barva nasycená a udržitelnější. Například můžete kombinovat hennu nebo směs henny a basma s citronem nebo pomerančovým džusem, vínem nebo octem, subkyselinovým bylinným čajem.

Nedoporučuje se mísit přírodní barviva s jogurtem a jinými mléčnými výrobky, protože bílkoviny, které je tvoří, absorbují barvu a zasahují do uvolňování barviva z prášku. Stojí také za to, že při přidávání kávy bude barva temnější, ale vlasy budou cítit špatně, což může způsobit nepříjemnou bolest hlavy. Prášek z karafiátu také posiluje barvu, ale poměrně často způsobuje podráždění.

Pokud se vám nelíbí vůně henny nebo basma, pak můžete ke směsi přidat lžíci suchého kardamonu nebo zázvoru, aby vlasy vyžarovaly lahodnou vůni. Pokud jsou vlasy poškozené nebo suché, můžete přidat 2 lžíce. olivový olej. Chcete-li získat ohnivou oranžovou barvu, rozpusťte henu s vroucí vodou.

Jak barvit vlasy hennou doma?

Než začnete barvit pomocí přírodních barviv, abyste zjistili, jakou barvu to skončí, musíte provést test. Chcete-li to provést, je třeba vzít malý zámek vlasů v blízkosti oblasti krku, aplikovat malou barvu, zabalit zvlnění filmem a nechat 2-3 hodiny. Potom se pramen musí umyt, vysušit, počkat několik dní, než se barva usadí a vyhodnotí výsledek. Pokud by vám nebyl vhodný, experimentujte s proporcemi a přísadami.

Pokud je výsledek testu naprosto uspokojivý, můžete začít s barvením vlasů doma:

 1. Obal na límci obalte plastovým nebo zbytečným ručníkem, noste rukavice.
 2. Vlasy by měly být předem vyprané. Přečtěte si více: Receptuje přirozené barvy vlasů.
 3. Podél růstu vlasů na čele, krku, za ušima a uši by měly být pokryty jakýmkoliv krémem, který by chránil pokožku před pigmentací.
 4. Vlasy by měly být rozděleny do malých pramenů o délce 2-3 cm.
 5. Směs je aplikována na čisté, suché nebo mokré vlasy, ale barvivo je lépe absorbováno do mokrých zámků.
 6. Pomocí štětce naneste kompozici z kořene na špičku každého obloučku. Pokud po nanášení laku na všechny prameny zůstane směs, potom ji rozdělí po celé délce.
 7. Položte na hlavu film nebo plastový klobouk a nahoře zahřejte ručníkem. Při malování pouze Basma není nutné pokrýt.
 8. Pak musíte počkat nějaký čas. Pro světlé odstíny budete muset počkat 30-40 minut v teple nebo 50-60 minut při pokojové teplotě. Tmavší odstíny trvají od 45 do 80 minut. Pokud jsou vlasy dlouhé, pak - 120 minut. Pokud byste použili pouze basma, pak je třeba zásobit ubrousky, jak to proudí basma.
 9. Po uplynutí nastaveného času je nutné umýt každý pramen s velkým množstvím vody a pak všechny vlasy se šamponem a vlasovým kondicionérem.
 10. Pak jsou vlasy vysušeny, česány a umístěny do vlasů.
 11. Účes bude mít po třetí šamponování známou strukturu a stabilní barvu.

Jak si vybrat hennu a správně barvit vlasy tak, aby nebyly žádné zklamání

Jakékoliv malování kudrlin v různých měřítcích porušuje strukturu vlasových prutů. To může být vyloučeno, pokud budete mít pro procedury přírodní produkty. Mnoho žen praktikuje henna barvivo na vlasy, protože dává požadovaný odstín a léčí prameny. Barva nemusí být červená - můžete vybrat hnědé, zlaté nebo červenavé tóny. Kombinace henny s jinými přírodními složkami je dalším způsobem, jak diverzifikovat paletu užitečných barviv. Abyste mohli úspěšně zvolit barevné schéma, správně malovat doma a dlouhou dobu opravit výsledek, je třeba pečlivě prozkoumat vlastnosti kompozice rostlin a všechny nuance její aplikace s příklady z fotografií a videí.

Co je to henna, jak se používá

Rodinou přírodních surovin jsou země střední a východní Afriky. Tam je dva-metrů kvetoucí keř roste se specifickým zápachem lawonia a ne-pichlavý, od listů kterého henna je získán - zelenkavá prášek.

Dává kudrlinám jasný odstín a přispívá k jejich zlepšení, protože má bohatou kompozici, která zahrnuje:

 • Chlorofyl je antioxidant, který pozitivně ovlivňuje stav pokožky;
 • polysacharidy - zvlhčují kůži a normalizují práci mazových žláz;
 • pryskyřice - poskytují vlasům lesk a hedvábnost;
 • Kyselina hennotanová - má antibakteriální účinek, snižuje zánět, odstraňuje lupy a posiluje kořeny. Je zodpovědný za jasnost stínu;
 • pektiny - redukuje tuk, obaluje vlasové šachty, vizuálně vytváří silnější vlasy, absorbuje toxiny;
 • estery, vitamíny - zlepšuje krevní oběh, tonizuje pokožku.

Henna na vlasy se získává ze spodních listů keřů. Horní části jsou také promyty do prášku, ale slouží k vytváření dočasných tetování na pokožce a barvivo.

Na rozdíl od chemických barviv má henna zcela přírodní složení, nepoškozuje prameny a dokonce posiluje chloupky, aktivuje jejich růst. Díky tomu se rostlinná složka používá k barvení nejen kudrlin, ale i řas, obočí a pro muže - vousy. Mnohé obchody nabízejí tuto službu, můžete také provést sami sebe.

Je to důležité! Barvení s hennou vyžaduje pečlivou přípravu a delší dobu trvání než trvalé nátěry.

Typy Henny

V závislosti na zemi původu a různých možnostech přírodního barviva existuje několik odstínů henny na vlasy.

Íránský

Umožňuje získat bohatou červenou barvu. S ostatními přírodními složkami jde dobře, aby získal rozmanitý sortiment: od karamelu po čokoládu. Chcete-li to provést, můžete barvu smíchat s kávou, kurkuma, čekankou, esenciálními oleji a odvar z bylin.

Obyvatelé Íránu nutně spojují hennu s étery, aby obnovili prameny, navlhčili je, posilovali a také dodávali lesk.

Súdánština

Zelený prášek se stejným názvem pro barvení vlasů v salonu nebo doma je přinesen ze Saúdské Arábie. Používá se k získání měděného odstínu, který je odolný a bohatý.

Soudánská henna je často kombinována s Basma. Můžete je kombinovat do jednoho kontejneru a získat teplou červenavou barvu kaštanu. Další možností je konzistentní barvení vlasů ve dvou fázích (henna by měla být první). Výsledkem je, že vlasy budou mít studený popel.

Indie

Má bohatou paletu, která je prezentována v pěti barvách. Přírodní barva:

 • zlatá;
 • hnědá (kaštan);
 • burgund;
 • mahagon;
 • černá, která je spíše jako nádech hořké čokolády.

Indická verze prášku ze zákonů je široce používána pro terapeutické účely: proti vypadávání vlasů, k boji proti lupům, k obnově vlasů po vystavení chemickému barvení nebo curlingu. Tato henna může být také kombinována s jinými odrůdami rostlinného barviva, dalšími přírodními složkami (kurkuma, čaj, káva, víno, řepná šťáva a další).

Bezbarvé

Používá se v případech, kdy vám barva vlasů vyhovuje a jejich stav není.

Tato verze přírodních surovin se získává ze stonků Lawsonia, které neobsahují barvicí pigmenty, ale mají celou řadu užitečných látek.

Bezbarvá henna se používá pro:

 • dává kadeřům pružnost, lesk, pružnost;
 • odstranění lupů;
 • posílit folikuly;
 • Stimulace stimulace růstu;
 • řešení problémů s nadměrnými mastnými vlasy.

Bílá

V důsledku použití takového léčiva se kudrlinky stanou světlejšími několika tóny a podle některých výrobců budou úplně bílé.

Nezapomeňte: není možné dosáhnout tohoto účinku najednou pomocí přírodních barviv, zvláště pokud provádí takové experimenty žena s hnědými vlasy nebo brunetka. Ve směsi, nazývané bílá henna, skutečně obsahuje bylinnou složku, ale v malém množství. Vše ostatní jsou syntetické přísady, které agresivně ovlivňují strukturu pramenů, stejně jako čisticí prostředek.

Nástroj je levný a při správném používání není vlasům příliš poškozen. Ovšem, samozřejmě, nemá na kadeře léčebný účinek jako jiné druhy rostlinného barviva.

Další informace o blesku na bílé henny na našich webových stránkách.

Pozor! Růžová, fialová, černá a jiná barevná nebo tónovaná henna jsou výsledkem syntézy chemických složek a nikoliv přírodních surovin. Pečlivě prostudujte kompozici na obalu, abyste nekoupili lék, jenom trochu připomínající prášek od firmy Lawson.

Výhody a nevýhody

Použití přírodního barviva na vlasy je neocenitelné a je to, že vlasy:

 • nehrozí z chemických kompozic. Pro mnoho dívek problém výběru - barva nebo henna - není ani za to;
 • je zdravější, hladší a lesklé;
 • získá jasný odstín;
 • začíná růst rychleji.

Henna posiluje vlasové kořeny a upravuje mazové žlázy. Je to užitečné, protože se může zbavit problémů s lupinami a ztrátami. Vlasy se rozdělí a zlomí méně.

Další významné výhody rostlinných surovin: má několik krásných barev, je levná a nevyžaduje speciální dovednosti při používání, vhodné pro barvení vlasů doma, téměř nezpůsobuje alergické reakce.

Jaká je nejlepší henna na kadeře? Ten, který neobsahuje syntetické přísady a nejlépe vyhovuje vašemu typu barvy.

Současně mnoho vědců, trichologů a kadeřníků varuje ženy před častým používáním přirozené složky v barvení. Jednou z hlavních nevýhod heny je, že s pravidelnou změnou barvy s jeho pomocí se prameny stávají suchými a konce se rozdělí.

Důležitý bod! Ti, kteří mají vlasy, nepatří k tukovému nebo normálnímu typu, můžete použít barvivo lépe ne více než 1 krát za 2 měsíce (bezbarvá verze - jednou za 2 týdny).

Další nevýhody rostlinného prášku:

 • ne velmi efektivně obarvené šedé vlasy a blond vlasy;
 • se nevztahuje na umělé barvy. Můžete umýt hennu z vlasů, jak to udělat správně, dozvíte se na našich stránkách;
 • vyrovnává kadeře po permu;
 • mizí na slunci;
 • pokud je zneužíván, může dělat prameny nudné, tvrdé, vyvolat ztrátu vlasových šachet.

Někteří kadeřníci jsou přesvědčeni, že henna dlaždice, kde jsou přidávány další živiny, přináší velké výhody nejen práškům.

Kontraindikace

Neexistují žádné kategorické kontraindikace používání přípravku, ale při použití přírodních surovin se stává nanejvýš omezeno:

 • nedávná bio nebo chemická vlna;
 • předběžné trvalé zabarvení;
 • suchá pokožka hlavy a stejné vlasy;
 • přírodní nebo umělá blond - s vysokým stupněm pravděpodobnosti kudrlinky získá zelenou nebo nažloutlý odstín;
 • těhotenství a kojení - v důsledku hormonálních změn nesmí vlasy měnit barvu.

Mnohé matky a jejich dcery se zajímají o otázku, jak starý může být natřen hennou. Výrobci neposkytují jasné pokyny k této záležitosti, ale pokud mladá kráska 12-14 let požádá o změnu přirozené barvy, je lepší použít přírodní kompozici než chemickou.

Na fórech sdílí některé ženy pozitivní zkušenost s barvením vlasů dokonce desetiletých dívek. Použití přírodních surovin by mělo být rozumné a umírněné, zejména pokud jde o dítě. Kvalita výrobku je také důležitá. Henna od Lady Henna, Lush a dalších firem si zaslouží dobré recenze.

Hnědé odstíny vlasů

Nejpozoruhodnější je henna vlasové zbarvení na dívkách s tmavými kudrlinami. Jsou vhodné pro téměř všechny odstíny všech druhů prášku nebo dlaždic. Hnědá indická henna - nejlepší volba pro majitele světlé hnědé nebo světle hnědé vlasy.

Pokud přidáte kurkuma, můžete získat lahodnou barvu mléčné čokolády. Vznešený odstín vínové révy se může zředit řepkovým džusem: tmavé kudrlinky získají odstín zralé třešně.

Přírodní hnědé vlasy dokonale harmonizují s hennou mahagon nebo černou.

Barviva z Íránu dá jasně červenou barvu. Ale pokud si ji vezmete jako základ a kombinujete se s jinými přírodními ingrediencemi, bude zde vynikající jasná paleta zlatavě hnědých a červenavých odstínů:

 • k získání bohaté hnědé, čokoládové, kaštanové, je třeba přidat kávu, muškátový oříšek, skořápky z vlašských ořechů, odvar z dubové kůry;
 • kaštanová barva vlasů - výsledek kombinace íránského barviva se skořicí, světlejší odstín červené - výsledkem kombinace s zázvorovými nebo petrželovými étery, čajovým stromem;
 • odvar z cibulových peel vytvoří atraktivní okrové barvy a kurkuma nebo heřmánek vytvoří zlatou barvu;
 • mandarinka a pomerančové peelingy dodají vlasům žlutooranžovou barvu;
 • přidání čekanky vám umožní získat krémově-zlatý tón;
 • krásná rubínová barva dává šťávu z řepy, brusinek nebo červeného vína;
 • abyste dostali švestku, musíte přidat k íránskému barvivu šťavnaté zelí;
 • Barva pšenice bude výsledkem míchání přírodních surovin s odtučněním z heřmánku, kořenem pampelišky nebo křenem.

Pozor! Kromě toho, že vlasy mají požadovanou barvu, mají všechny tyto kombinace pozitivní vliv na stav vlasů, vyživují je, saturují s vitamíny, posilují kořeny a zlepšují krevní oběh.

I když prášek od firmy Lawson se nedoporučuje blondům, některé z řady kombinací iránské barvy s přírodními přísadami jsou také vhodné pro ty, kteří mají světle hnědé vlasy. Především se týká světle červených, zlatých odstínů a také smetany, pšenice.

Můžete také věnovat pozornost zlaté indické henně. Chcete-li zvýšit efekt, někteří blondýři přidávají kurkuma a skořici.

Přírodní barvivo ze Súdánu, které dodává měděný odstín na kaštanové vlasy a jasně červené světlo, často kombinované s basma, stejně jako bezbarvá henna. Jako výsledek můžete získat několik krásných barev pro malování šedých vlasů nebo jasné barvy na blond, tmavé vlasy.

Některé úspěšné kombinace:

 • Súdán + bezbarvá (1: 1) = jahodový blond na šedých zámcích nebo světle červená na hnědých, hnědých kadeřích;
 • henna + basma v poměru 1: 2 = bohatá hnědá a pouze na černém vlasu - hluboký kaštan;
 • pokud kombinujete stejná barviva stejným způsobem, dostanete hnědou měď s různými stupni nasycení (v závislosti na původní barvě vlasů).

Také pro šedé vlasy můžete vzít hnědou indickou variantu přírodního barviva. Dobrý výsledek dává kombinaci s kávou. Chcete-li maskovat šedé prameny, možná budete potřebovat více než jednu proceduru natěsnění. Vše závisí na typu a struktuře vlasových tyčí. Jak namalovat Sedunu s hennou, Basma, zjistěte na našich webových stránkách.

Je možné barvit vlasy hennou

Neměli byste používat zeleninovou kompozici k úpravě vlasů po chemickém složení, protože barva jako výsledek bude neočekávaná. Totéž platí, pokud chcete aplikovat trvalou drogu na vlasy, která byla předtím namalována hennou.

Recenze mnoha dívek a kadeřníků obsahují varování: v tomto případě je pro někoho zřídka, aby se vyhnul zelenému odstínu nebo žlutému pigmentu, protože přirozené barvivo obklopuje prameny, což zabraňuje změnám struktury chemických složek. To je zvláště patrné, pokud nejprve potřebujete použít hennu pro barvení a pak musíte zvlnit kudrlinky.

Rada Provedení takových manipulací doma je téměř nemožné. Pokud se chcete dozvědět, jak barvit vlasy po henně, obraťte se na majitele v salonu.

Pravidla a funkce, aplikační tipy

 1. Před nákupem zkontrolujte trvanlivost výrobku. Nepoužívejte zbytečný a příliš levný produkt: jeho kvalita bude pochybná.
 2. Při přípravě přípravku neberte kovové nádobí. Vyměňte ji sklem (keramika nebo plast může způsobit skvrnu).
 3. Zředěná henna by měla být okamžitě v správném množství. V chladničce nebude stát.
 4. Nemůžete vařit suché znamená vařící vodu. Je povoleno používat teplou vodu, jejíž teplota se pohybuje mezi 70-80 ° C
 5. Vlastníci tenkých pramenů je lepší nahradit vodu kefír. Před zředěním přírodního zbarvovacího komponentu zahřejte fermentovaný mléčný výrobek a předem ho vyjměte z chladničky.
 6. Optimální množství henny pro vlasy do 10 centimetrů je asi 100 gramů, pro péči - 200 gramů. Pokud se kadeře dostanou do ramen, budete potřebovat 300 gramů, až do pasu - 0,5 kilogramu. Jedná se o přibližné pokyny, bez ohledu na to, zda chcete namalovat přes šedé vlasy nebo chcete úplně změnit barvu vlasů.
 7. Vezměte prosím na vědomí, že výsledná směs by měla vypadat jako hustá kysaná smetana nebo houba. Tekutina protéká vlasy, oblečením.
 8. Pokud chcete barvu zředit, připravte jej vodní lázeň. Neumožní droze vychladnout, protože hena musí být aplikována za tepla. Není možné používat mikrovlnku k ohřevu!
 9. Před úplným zbarvením vlasů nejdříve vyladěte 1-2 tenké zámky, abyste předpověděli výsledek.
 10. Rozdělte barvu v čistých kadeřích, začínající od zadní části hlavy: tato oblast je natřena nejhorší.
 11. Nejprve zpracujte šedé prameny.
 12. Doba expozice závisí na požadovaném výsledku. Chcete-li získat lehký odstín, stačí 5-30 minut, pro plné malování potřebujete 30-120 minut. Minimální doba je určena pro tenké a světlé vlasy.
 13. Vypláchněte hennu s výhodou bez šamponu, ale někdy je nemožné, aby to bylo kvalitativně. V případě potřeby použijte mycí prostředek.

Rada Vytvořte zvlhčující masku před barvením henny.

Technika barvení

Než začnete barvení vlasů henna doma, připravte tyto materiály a nástroje:

 • pláště a rukavice k ochraně oděvu a pokožky;
 • sprchový kryt nebo plastový sáček, přilnavý film;
 • hřeben pro oddělení vlasových pramenů;
 • drápy nebo vlasové kolíky;
 • štětec;
 • tukový krém nebo vazelína, olej;
 • pokrmy, ve kterých připravíte kompozici;
 • lžíce nebo hůlku;
 • starý ručník.

Podrobný postup, jak barvit vlasy hennou doma:

 1. Připravte roztok nalitím požadovaného množství barviva vodou. Pokud se chystáte změnit barvu suchých kadeří, přidejte lžíci krému nebo několik kapek másla do kaše (hlavní věc je, že je nerafinovaná).
 2. Nechte barvu ve vodní lázni.
 3. Nasaďte si plášť, rukavice.
 4. Osušte vlas vlasu mastným krémem. Skalp může být ošetřen olejem tak, aby kompozice na něm nezanechala stopy.
 5. Rozdělte suché nebo mírně vlhké vlasy na 4 části: zadní část hlavy, whisky, korunku.
 6. Z každé formy je několik pramenů a jejich barva je konzistentní, začínají od kořenů.
 7. Stabbing malované kudrlinky, jděte do další zóny. Pohybujte se nahoru a pracujte rychle, ale pečlivě.
 8. Plně distribuuje složení vlasů, masíruje vlasy a hřeben.
 9. Omotat hlavu obalem nebo položit plavecký kryt / tašku. Top - ručník.
 10. Po vyčkávání přiděleného času odstraňte izolaci a umyjte hlavu teplou vodou.
 11. Pokud je to nutné, použijte klimatizaci a sušení pramenů pomocí vysoušeče vlasů nebo přirozeným způsobem.

Mimochodem. Mnoho dívek neví, jaké vlasy nosí hennu: špinavé nebo čisté. Obě možnosti jsou možné. Je lepší umýt si vlasy bezprostředně před zahájením procedury, jestliže se chystáte ošetřit prameny, nebo je to 2-3 dny před domem, pokud chcete získat pouze jednotnou barvu.

Barevné recepty

S kefírem

Vhodnější pro majitele suchých, dlouhých, kudrnatých vlasů z přírody. Pokud jsou prameny normální nebo náchylné k rychlé kontaminaci, bude rozdíl v obsahu tuku v produktu z fermentovaného mléka (pro křehké kadeře, které mají nedostatečnou vlhkost, nebude vyžadováno více než 1% oproti 2,5% a vyšší.

Jak udělat hennu pro vlasy v tomto případě:

 • smíchejte prášek s kefírem. Výhodou receptury je, že přirozené barvivo bude potřebovat méně, než když se zředí vodou;
 • přidat kávu, kakao, basma nebo několik kapek svého oblíbeného esteru, pokud si přejete (před aplikací);
 • jemně zahřejte výslednou kaše ve vodní lázni. Mnoho dívek doporučuje zajistit, aby se směs nehýbal;
 • Rozpusťte roztok na vlasy a postupujte podle obvyklých pokynů.

Kyselé médium je optimální pro barvení prášku. Výsledkem je, že barva vyjde jasnější, zlatá, bez výrazného červeného pigmentu a vlasy dostanou další výživu.

Pro čokoládovou barvu

Jak vyrobit hennu pro hlubokou, bohatou čokoládovou barvu? Existuje několik možností.

Recept číslo 1. Složení s přírodní kávy:

 • nalijte 50 gramů zemního nápoje se 150 mililitry horké vody;
 • přivést k varu a vypnout;
 • ponechte naplnit, ale ujistěte se, že teplota neklesne pod 40 ° C;
 • Rozkrájejte 2 kusy dlaždicové henny na jemné struhadlo;
 • míchat s kávou a míchat;
 • pokud je velmi silná, zředěná horkou vodou;
 • ohřejte ve vodní lázni a použijte podle pokynů.

Číslo receptury 2. Chcete-li posílit vlasy a dát jim lehký kámen, můžete použít bezbarvou henu a husté z nápoje. Smíchejte je rovnoměrně (2 polévkové lžíce), po zředění prášku malým množstvím vody. Kudrliny budou měkké, hedvábné a zdravější.

Recept číslo 3. Dalším způsobem, jak získat krásnou hnědou barvu, je kombinovat stejné množství suchého barviva a mleté ​​skořice. Pokud užíváte bezbarvou hennu a koření, můžete lehce odlehčit tmavé vlasy, zvlhčit a nakrmit je.

Poměr složek - 30 gramů prášku ze stonků Lawsonia + 40-50 gramů skořice + 100 mililitrů horké vody. Nejdříve se rozpustí henna a přidá se aromatické koření. Doba expozice na hlavě - 4-6 hodin.

Zlatý odstín

Ti, kteří chtějí dosáhnout zlatého odstínu, budou potřebovat tyto recepty:

 • lžíce suchých heřmánek květiny vařit 50 mililitrů vroucí vody, nechte na půl hodiny. Zředit barvivo touto infuzí (nemůžete filtrovat);
 • nebo zředěnou suchou hennu pro barvení vlasů s kurkerem (alternativou je šafrán). Poměr je 1: 1. Poté směs připravte vodou.

Mimochodem. Pro intenzivní zázvorovou barvu smíchejte tyto složky: 3 díly rostlinného prášku a 1 díl skořice, kurkuma a zázvor. Vylepšení sytosti barvy pomáhá spíchnout čaj místo vody.

Pro červený odstín

Jak dělat hennu správně, aby vlasy červený nádech? Existuje několik způsobů:

 1. Smíchejte je rovnoměrně s kakaem a zředěte vodou podle pokynů. Poměr suchých složek je 1: 1.
 2. Použijte k rozpuštění práškové infuze čajové karkády, přičemž užíváte bohaté, silné čajové lístky.
 3. Přidejte brusinkovou šťávu nebo šťávu z červené řepy, červené víno do suchého přípravku (množství viz konsistenci henny).

Některé dívky se podařilo vyrobit domácí ombre hennu, pomocí receptů bleskových kompozic pro malování špiček vlasů.

Jak opravit hennu na vlasy

Kolik se drží na kadeřích získaných výsledkem barvení henny - závisí na struktuře, druhu vlasů. Podle recenzí se toto období pohybuje od 2-3 týdnů po 2-3 měsíce. Samozřejmě, s delším účinkem, musíte pravidelně aktualizovat tipy.

Chcete-li zachovat barvu delší, postupujte podle jednoduchých doporučení:

 1. Výrobek zředit v kyselém prostředí - kefír, zakysaná smetana, odvar z rebarbory. Můžete přidat citronovou šťávu (navíc zesvětlit vlasy).
 2. První 2-3 dny po natírání se vyvarujte mytí vlasů šamponem a balzám, protože v tomto okamžiku pigment pokračuje.
 3. Po postupu změny barvy opláchněte vlasy odvar z růžových boků, šalvěje nebo ocet (lžíce libovolné složky na litr studené vody). Použijte recept po každém kadeře.
 4. Používejte šampony pro zachování barev. Nesmí obsahovat silikony nebo být navrženy tak, aby se zbavili lupů.
 5. Moisturize vlasy po henna barvení vlasů, ale nepoužívejte přírodní oleje pro toto.
 6. Plavte méně často v chlorované vodě a méně na slunci.
 7. Koupit tónované šampony pro udržení barevných schémat (existují ty, které obsahují hennu).

Přírodní komponenty jsou bohatstvím pro krásu a zdraví vlasů, zvláště pokud tyto látky také poskytují příležitost experimentovat s novou barvou. Henna různých odstínů v tomto ohledu je velmi populární, i přes probíhající debatu, která je více v ní: výhody nebo nevýhody, výhody nebo škody. Při správném používání nástroje dokonale nabarví kadeře i šedivé vlasy.

Pokud nepoužíváte přírodní barvivo, dodržujte pravidla použití a nezapomeňte na další výživu vlasů, výsledek se vám bude líbit. Koneckonců, pokud si myslíte, že recenze, některé ženy malovat prameny po několik let v řadě, a po celou dobu jsou spokojeni s přírodním barvivem z východních zemí.

Nedůvěřujte populárním receptem? Připravili jsme pro vás ty nejlepší produkty pro barvení vlasů:

Pro Více Informací O Suché Vlasy