logo

Papilotové kolečka: jak používat

Způsoby stylového kadeřnictví a spousty. Ale jak se s tímto úkolem vyrovnat, aniž byste vystavili své vlasy každodennímu stresu? Nejjednodušším řešením je použití speciálního typu kolečka: papilotkami nebo bumerangy.

Historie papillotoku trvá nejméně tři staletí - mladé dámy s jejich pomocí kroutily v 18. a 19. století. Je pravda, že pro tyto účely používali dlouhé tenké svazky látky nebo papíru. Nyní v obchodě si můžete koupit moderní, velmi pohodlné bumerangy, které jsou mnohem jednodušší.

Co to jsou?

Papilotki - kolečka, které jsou vyráběny ve formě tenkých kužele (tyčinky) z měkkých materiálů. Nejběžnější a nejlevnější - z pěny, jsou také vyrobeny z kaučuku různých stupňů hustoty. Uvnitř výrobku - jádro drátu. Díky svým vlasovým peřím se lehce ohýbá po stranách a ve tvaru budoucích kudrlin. Bumerangy mají různé tloušťky - v závislosti na hustotě a délce kadeří, které je žádoucí získat.

Cnosti

Dříve ženy používaly kadeřnictví, kadeřnictví, ohřívače vlasů, horké vlasy. Kadeřnický salon byl také populární.

Ale to vše je pro vlasy nesmírně škodlivé - stávají se tenšími, rozštěpenými, vypadají. Proto se nyní více dívky vracejí do nejlepších způsobů, jak dát zvuk účesu, včetně papilotkami.

Popularita těchto koleček se vysvětluje snadno - jsou levná a cenově dostupná - prodávají se dokonce i v supermarketech. Materiál (pěnová pryž nebo pryž) umožňuje curlingové kudrlinky bez ohybů a ostrých ohybů. To dává krásné, hladké zvlnění, zabraňuje dalšímu ztenčení vlasů a jejich křehkosti.

Výhodou bumerangů je skutečnost, že je snadné je používat - dokonce i školní dívka se dokáže vypořádat a poprvé si na vlastní kůži připraví kudrlinky na dovolenou.

Nápověda Můžete spát v pěnové gumové podložce, neinterferovat, netahat vlasy, netlačit na kůži. Ráno stačí vytáhnout tyčinky, jemně vyhlaďte kadeře - a krásný účes je připraven.

Kombinace trubek různé tloušťky pomůže vytvořit neobvyklý efekt - kaskáda nebo vlny, stejně jako dávají hlavě mírně "rozcuchaný" módní vzhled.

Kromě toho, na rozdíl od curlingu nebo curlingu s horkou sušičkou vlasů, mohou papilotky bezpečně používat alespoň každý den - nejsou absolutně neškodné.

Druhy papillotoku

Curlers-papilotki se prodávají v supermarketech, kosmetických odděleních a sítích prodávajících chemikálie pro domácnost.

Jsou lišící se délkou, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, a tloušťkou trubky. Také existují pevné barvy neutrální barvy (šedé, béžové) nebo jasné barvy.

Nejvíce obyčejná, i když levná - pěna. Také tam jsou papilotky, nahoře potažené měkkým velur a gumu.

Nejmenší - velur, ale jsou krátkodobé - povrch křivky začíná praskat a odlupovat po 10-15 aplikacích.

Pěnová pryž nebo pryž jsou praktičtější, mohou sloužit po mnoho let. Gumy jsou vhodné, protože je lze umýt.

Na rozdíl od většiny koleček, papilotky nepotřebují pružné pásy - prameny jsou připojeny ohnutím samotné hůlky.

Velikost bumerangů může být krátká (10-15 cm) a dlouhá - až 30 cm. Také tubuly existují v různých průměrech - 1 cm, 2 a 3.

V balení jsou nejčastěji prodávány papilotky stejného průměru a délky, ale mají odlišnou barvu - vypadají velmi elegantně na vlasy, zvedají ducha.

Aby vyhovoval

Pomocí papillotoku můžete udělat kudrlinky a kudrlinky pro dívky s vlasy různých délek, hustoty a typu. Chcete-li utáhnout kudrlinky, musíte zvolit správný typ kolečka pro styl, který vyhovuje vašemu typu obličeje.

 • Dámy s jemnými kulatými rysy a oválným tvarem jsou vhodné kudrliny libovolné délky - dlouhé i velmi krátké.
 • Čtvercové nebo trojúhelníkové plochy vyžadují dlouhé měkké kudrlinky nebo asymetrické, avšak nikoliv krátké prameny, které zmírňují vlastnosti.
 • Velmi krátké vlasy vypadají dobře s malými kudrlinami nebo vlnou.

Husté vlasy se dobře hodí na stylování bez uchycení - mohou být na nožičky přišroubovány na papilotky a ráno si můžete rukama vytáhnout ruce a lehce posypat lakem.

Tenké měkké kudrlinky je třeba předem ošetřit pěnou nebo jinými stylingovými prostředky, jinak vlhkost nebo vítr z nich nezanechá stopu během několika hodin po odchodu z domu.

Technika balení vlasů

Krása papillotok spočívá právě v jejich všestrannosti a snadnosti použití. Ale přesto, bumerangy, stejně jako všechny kadeřníky vlasů, mají vlastnosti v aplikaci, které by měly být vzaty v úvahu, aby výsledek byl inspirativní.

Před uzavřením vlasů dobře opláchněte vlasy pomocí klimatizační jednotky nebo balzámu a pak je usušte měkkým ručníkem.

U tenkých měkkých vlasů se doporučuje na hroty a kořeny aplikovat malou pěnu. Poté je usušte vysoušečem vlasů do stavu lehké vlhkosti.

Časté chyby při likvidaci:

 • Příliš vlhké prameny. V tomto případě se kudrlinky nemusí držet.
 • Kroutit na suché vlasy - nakonec se dostanete trochu znatelné vlny, ale zmizí, jakmile vyjde.

Abyste získali dokonalé kudrlinky, musíte "přesně" zachytit obsah vlhkosti vlasů, což je optimální - ne mokré, ale ne zcela suché.

Maximální účinek může být dosaženo navíjením kudrlin před spaním. Během noci úplně vyschnou, zamykají se v kudrlích nebo vlnách, a ráno si budou muset ruce vyfrézovat - účes bude úžasný.

Nápověda Kombinace přijatých kadeří se nedoporučuje ani velkým ani malým hřebenem - otočí kudrlinky na načechraný klobouk. Po odstranění papilot, je třeba jemně oddělit prameny rukama, lehce "potlačit" kudrlinky u kořenů prsty a pak fixovat lakem. Efekt bude luxusní.

Dlouho

Majitelé dlouhých (dolních ramen) vlasů dělají kudrlinky s papilotokem nejjednodušším.

Pro dosažení dokonalého výsledku potřebujete:

 • koupit tenké dlouhé bumerangy;
 • rozdělit mírně vlhké vlasy na téměř průhledné prameny;
 • opatrně, odstup od kořene 10 centimetrů, vítr prameny na holech;
 • pokud prameny během práce vysuší, je potřeba posypat hlavu z malého atomizéru běžnou vodou.

Po úplném vyschnutí jemně uvolněte kadeřníky a mírně narazíte na kadeře v kořenech. Použití hřebene není nutné.

Pokud cíl není kudrlinky, ale vlnová vlna, mohou být vyrobeny navíjením bumerangů na suché prameny. Nemusíte odstraňovat kolečka po dobu nejméně 2-3 hodin.

Výsledkem je mírně znatelný vlnový efekt na kadeře.

střední

Střední, na rozdíl od dlouhých, musí být zraněno od samých kořenů - takže kudrlinky jsou hladké a přirozené. Pro dosažení dokonalého výsledku potřebujete kulatý kartáč s jemnými štětinami - bude muset držet každý prvek nahoře a jemně ho natáhnout na tyč.

Tajemství podvádění kudrlin:

 • Pramene jsou zkroucené shora dolů - pokud uděláte opak, pak když vyjmete kadeřníky z hlavy, kudrlinky se zmate a posunou;
 • tyčinky přinesené do kořenů;
 • udržet kadeře dobře - konce tenkých a dlouhých bumerangů mohou být zkroucené dohromady;
 • před začátkem práce proveďte hladké dělení, jemně pokropte hlavu vodou z lahvičky;
 • že kadeře jsou stejné - na oplátku obalit prameny z různých stran hlavy.

Dalším tajemstvím při vytváření krásných kudrlin je použití papilotoků různých průměrů a pramenů různých šířek. Kudrlinky mají jinou velikost, zatímco to bude vypadat přirozeně.

Krátké

Je těžší pracovat na krátkých vlasech, ale s určitými schopnostmi můžete udělat pár chlupů za pár hodin.

Curling se provádí pouze na mokrých pramenech - nedochází k suchému efektu.

Doporučuje se, aby si majitelé trendových účesů na kořeny před kudrny nanesli pěnu, sprej nebo pěnu - takže kudrlinky trvají celý den.

Budete potřebovat i kulatý kartáč - bez toho není možné rozdělit prameny do rovných a jemně je otáčet.

Jak používat zkroucení vlasů na krátké účesy:

 • vlasy jsou rozděleny na dvě poloviny (mohou být asymetricky);
 • mírně vlhké kudrlinky zakřivený hřeben;
 • pak z kořenů "zabalené" velké prameny na tyči;
 • bumerangové konce jsou pevně fixovány;
 • z výše uvedeného mohou být připravené "jehněčí" čistě posypané vodou, protože prameny při práci rychle vysuší.

Po několika hodinách nebo ráno jemně natáčejte pečlivě, aniž byste si zmást vlasy, oddělte prameny prsty a lehce je upevněte na lak.

Po použití papilotů je buď namočte ve vodě přes noc, nebo v případě pryžových, jemně je umyjte mýdlovou vodou a osušte je. Pokud tomu tak není, produkty budou trvat několik měsíců, budou pokryty špinavým filmem a nebude možné je používat.

Sami bumerangy - možná jeden z nejvhodnějších a nejrychlejších způsobů, jak vytvořit nádherný účes bez poškození vlasů a rodinného rozpočtu. Hlavní věcí je dodržování jednoduchých pravidel: navíjení papilotů na mokré prameny, nečesání dokončených kudrlin, pro delší účinek, fixování výsledku lakem nebo pěnou. Kuličky držte od baterie a slunečního světla - takže si zachovávají funkčnost alespoň po dobu několika let.

Jak používat kolečka: kompletní pokyny

Problém věčné ženy: kudrnaté vlasy, sníme o dokonalé narovnání a přímočaré, naopak krásné kadeře. Ale jak udělat úhledné kudrlinky, aniž by to způsobilo poškození vlasů, protože speciální curlingové žehličky dávají vynikající výsledky, ale konečně strašně vyschnou? Dnes budeme hovořit o tom, jak používat kuličky.

Proč jsou kolečka lepší?

Samozřejmě, že horké kadeřnické nástroje, jako je žehlička, curlingové žehličky a kleště, umožňují mnohem rychleji tvarovat kudrlinky. Významnou nevýhodou tohoto způsobu mávání je však to, že všechna tato zařízení velmi poškozují vlasy. Vzhledem k účinkům vysoké teploty vlasy ztrácejí svou životaschopnou vlhkost a v důsledku toho se stávají křehkými, rozštěpenými a nadměrně sušenými.

To vše nemůže být skryto žádnými speciálními silikonovými oleji nebo maskami na vlasy - nadměrné vlasy ušetří pouze účes. Ale nechceme ztrácet krvavé a pak centimetry jen kvůli krásnému stylu, ne? To je důvod, proč staré dobré vlasy jsou naši nejlepší přátelé při vytváření romantických kadeř.

Co je potřeba k curlingu vlasů s vlasy?

Kvůli tomu, aby se kadeře vyměnily čisté, elastické a odolaly alespoň 1 den, měli byste zásobit speciálními fixačními prostředky. Pěny, pěny, stylové spreje a vlasové spreje střední nebo silné fixace vám pomohou vytvořit kudrlinky. Většina těchto kosmetických přípravků by měla být aplikována na vlhké vlasy, ale existují výjimky, proto si pozorně přečtěte pokyny.

Kolečka se nanáší na mokré vlasy, takže pokud je hlava čistá, mohou být navlhčeny běžným vodou nebo minerálním sprejem. To je také užitečné pro zvlhčení vlasů s bylinkami odvar - vhodný například kopřiva, vlak, sladká vlajka, chmel, lopuch, heřmánek, přeslička nebo dubový kořen. Ale tady je třeba pochopit, že na vlasy zůstane spíše zvláštní vůně.

Pokud vaše vlasy nejsou čisté, měli byste ji umyt oblíbeným šamponem a balzámem. Mějte však na paměti, že tyto nástroje by neměly být zaměřeny na narovnávání vlasů, jinak kudrlinky nebudou fungovat.

Po umytí vlasy trochu vysušte ručníkem nebo vysoušečem vlasů. Nepoužívejte vlasy na příliš vlhkých vlasech, protože čekání na sušení bude trvat velmi dlouho. A na téměř vysušených pramenech je vysoká pravděpodobnost, že kudrlinky se vůbec nezvléknou. Musíte si vybrat něco mezi těmito dvěma fázemi vlasů.

Různé kuličky poskytují různé výsledky:

 1. Klasické kolečka jsou v různých velikostech a umožňují vám přizpůsobit velikost kudrlin.
 2. Kuličkové bumerangy poskytují zajímavé spirálovité kudrlinky.
 3. Kuličky se suchým zipem jsou vhodné pro dívky s tenkými vlasy střední délky.

Jděte na curlingové vlasy v kolečkách.

Jemně česněte vlasy častými zuby. Rozdělte vlasy na několik částí s vlasy - oblast v blízkosti čela, na koruně, na zadní straně hlavy a na spáncích. Mělo by začít s třesky, protože vyschne rychleji než zbytek vlasů.

Vytáhněte malý pramen a otočte na kolečko, držte kolmo na hlavu. Po třesích pokračujte ke koruně, pak k vlasům na zadní straně hlavy a ke konci - ke spánkům. Pokud vaše vlasy vysuší, navlhčete ji vodou nebo postříkejte.

Odstraňte vlasy

Odstraňte i vlasy na vlasy, pozorujte některé odstíny. Za prvé, vlasy musí být zcela suché nejen uvnitř, ale i uvnitř zkroucených pramenů. Zrychlení procesu sušení pomůže vysoušeč vlasů.

Kuličky by měly být pečlivě odstraněny, nikoliv pospíchat, aby nedošlo k poškození kudrlin. Nevytahujte prameny, aby nedošlo k poškození kudrlin.

Nespěchejte k pokoření kudrlin, nechte pár minut "zvyknout" na tento stav. Teprve potom můžete jemně projít hřeben s řídkými zuby na vlasy. Můžete také jemně pokořit kudrlinky prsty.

Opravte výsledek spreje na vlasy. Je nutné stříkat produkt ze vzdálenosti nejméně 30 cm, aby nedošlo k poškození kudrlin s vlhkostí.

Kuličky a jejich odrůdy

Hair curlers jsou populární u žen. V závislosti na jejich odrůdě tyto jednoduché přístroje umožňují vytvořit skutečné mistrovské díla: měkké volumetrické kudrlinky, hollywoodské vlny, hravé kadeře, velké kudrlinky. Jak porozumět typům kadeřníků a dozvědět se, jak s jejich pomocí pomoci vlasů s krásnými kudrlinami?

Chcete-li pochopit, jaký výsledek můžete očekávat, potřebujete se seznámit s typy kuliček.

Velcro - ježek

Plastové duté válce, na jejichž vnější ploše je aplikována vrstva materiálu s malými hřbetem. Jsou to háky, které působí jako fixační prostředky: vlasy se na ně drží, což znamená, že nemá smysl používat další gumové pásky a sponky.

 • nepoškozujte vlasy;
 • kadeře jsou získány bez záhybů;
 • umožňují vytvářet maximální kořeny;
 • nezpůsobí bolesti hlavy kvůli silnému napětí pramenů;
 • Dokončený účes vypadá přirozeně a dlouho se udržuje.
 • kolečka nejsou vhodné pro velmi dlouhé vlasy, protože se mohou vyskytnout problémy s kroucením a odletem;
 • pokud jsou vlasy tenké, může se z kontaktu s povrchem zamotat lepkavý kontakt;
 • po každém použití je nutné vyčistit suchý z akumulovaných chloupků.

Ohřátí vlasových válečků

Existují dvě možnosti: sovětské vyhřívané vlasy a moderní.

V prvním případě jsou to parafinové lahve s drobnými hroty a plastovými oky. Pro zkroucení vlasů na sálavých válečcích vlasů sovětského typu musíte je dát do hrnce, přidat vodu a přivést k varu. Poté opatrně odstraňte jeden po druhém a bez vychladnutí rychle vítr na suché a čisté prameny. Počkejte na úplné chlazení.

Modernější termální válce jsou plastové válce, uvnitř kterých jsou umístěny parafínové tyče. Při rovnoměrném zahřívání taková náplň zajišťuje měkké oteplení krouceného kroucení. Na vrcholu plastového pouzdra může být jakýkoli povlak - teflon, keramika, samet.

 • existuje šanci na zvlnění pramenů v relativně krátkém čase;
 • méně nebezpečná možnost vytváření kudrlin ve srovnání s žehlení a curlingem;
 • Moderní modely mají indikátor přehřátí a teploty.
 • Nestříkejte vlasy příliš často;
 • pokud používáte staré kadeřníky, které jsou ve vroucí vodě, existuje velká šance na spálení;
 • pro vytápění musíte mít po ruce plynový nebo elektrický sporák pro sovětské vyhřívané vlasy a mikrovlnnou troubu pro moderní modely.

Elektrofiltry

Sada obsahuje samy pece, krabové svorky, čepy nebo elastické pásky pro upevnění a stojan s kabelem. Než začnete vítat vlasy, stojan a kolečka, které jsou v něm instalovány, jsou připojeny k elektrické zásuvce po dobu 3-10 minut. Doba kontaktu s vlasy je 5-15 minut (v závislosti na tloušťce pramenů a struktuře vlasů).

 • zajistit trvalý účinek;
 • vám umožní získat výsledky za krátkou dobu;
 • Některé moderní typy kuliček jsou navíc vybaveny ionizátory;
 • Pokud má povrch elektrických válečků velkou, sametovou, turmalínovou, teflonovou nebo keramickou povrchovou úpravu, je vinutí co nejbezpečnější.
 • pokud model nemá tepelně izolační hrany, existuje možnost spálení;
 • suché vlasy, jsou-li používány příliš často;
 • přístup k vývodu je nutný pro vytápění;
 • by měla být použita pouze s aplikovanou tepelnou ochranou.

Boomerangy (papilotky)

Bumerangy jsou ohebné drátěné tyče, na jejichž povrchu je aplikován pogumovaný nebo pěnový pryžový povrch. Mírně vlhký pramen je navíjen na kolečkách od kořene až po konce, po kterém je bumerang zabalen v miniaturní housce. Pro upevnění nejsou potřebná žádná další zařízení, protože bumerang má svůj vlastní tvar.

 • zachovat jejich tvar dobře;
 • Můžete získat úhledné kudrlinky, které přetrvávají po celý den;
 • neškodné, protože nevytahují vlasy;
 • žádné klipy nemají žádné vrásky;
 • pohodlně spát.
 • Zpočátku může použití bumerangů způsobit obtíže vzhledem k jejich atypické podobě;
 • protože pěna je relativně krátkodobý materiál, nakonec se prolomí a válcová tyč je venku.

Velvet

Duté válce s příjemným dotykovým sametovým povrchem. Mají malé otvory, které podporují rychlejší vysychání vlasů. Vinutí se provádí na mokrých vlasech klasickým způsobem - od špiček až po kořeny. Jsou dosaženy jemné hladké vlny.

 • bezpečné;
 • nedostatek svorek a v důsledku toho záhyby.
 • nelze během spánku používat;
 • kvůli nedostatku upevňovacích prvků může sklouznout z vlasů.

Plastové

Jedná se o duté válce s otvory a malými hroty, které zabraňují pohybu kudrlin. Pro upevňovací svorky se používají polokruhové plastové sítě, které se nanášejí přes kuličky.

 • spolehlivá fixace;
 • pevnost a trvanlivost;
 • dokončený účes udržuje svůj tvar po poměrně dlouhou dobu;
 • nízké náklady
 • neměli byste zůstat přes noc, protože to vás ohrožuje nespavostí a bolestem hlavy;
 • Začátečníkům je obtížné položit svorky na kolečkách sami;
 • vlasy mohou být zmatené v procesu vzletu, lpění na hroty a výčnělky;
 • ze svorek zůstávají záhyby.

Železo

Hladké kovové válce s otvory pro lepší vysoušení vlasů. Fixace nastane s pryskyřicí. Na regálech najdete další možnost - rámu kolečka je vyroben z kovu a uvnitř je kartáč z přírodních štětin. Umožněte získat pružné kudrlinky

 • z kontaktu s kovovými prameny elektrify;
 • nevhodný pro spánek;
 • nemůže být sušena vysoušečem vlasů, protože účinek horkého vzduchu na kov vede k vysušení vlasů z ran;
 • nepoužívá se pro tenké a slabé vlasy.

Spirála

Tenké tyče - válce, na jejichž základě je aplikována šroubová závit. Může být vyroben z plastu, ale nejběžnějším variantou kolečka je dřevěná spirála.

Používá se na mokré vlasy. Oddělte pramen odpovídající šířce drážky na kolečkách a vložte je do spirálového závitu. Fixace nastane s pryskyřicí. Po úplném vyschnutí vlasů jsou kolečka odstraněna.

 • malé těsné kudrlinky jsou získány;
 • rozumnou cenu.
 • v noci neváhejte kudrlinky;
 • docela těžké;
 • je obtížné umístit pramen přesně do drážky;
 • je těžké vítat okcipitální prameny;
 • Tam jsou špatně zpracované dřevěné kolečka, které mají zářezy, o které vlasy se budou držet;
 • poměrně dlouhý a namáhavý proces likvidace.

Kohout

Tyčinky se používají pro perm a pro snadné navíjení vlasů bez použití chemikálií. Jsou to plastové nebo dřevěné tyče, širší na koncích než ve středu.

Existují dvě možnosti pro zkroucení kudrlin na cívkách:

 • můžete vítat pramen od špiček ke kořenům;
 • můžete vizuálně rozdělit řetězec na dvě části roztrhaných vodorovně, a poté podat cívku do středu zvlnění a našroubovat ji tipy; pak otočte cívku a přibližte ji kořenům.

V obou případech se fixace provádí gumovým pásem. Výsledkem je těsné kadeře.

 • nízká cena;
 • dlouhotrvající výsledek.
 • v noci nezakrývejte vlasy;
 • dlouhá doba sušení vlasů;
 • pro navíjení to vyžaduje spoustu času a úsilí;
 • pokud jsou cívky vyrobeny ze dřeva, měly by být periodicky omyty a vysušeny, takže se forma nezačne na jejich povrchu.

Guma

Jednoduchý a rozpočtový typ kadeřníků, který vám umožní získat pružné kadeře. Jedná se o duté trubky z tlusté gumy s otvory pro urychlení sušení vlasů. Jsou fixovány elastickým pásem.

 • nízké náklady;
 • může v noci zvlnit kudrlinky;
 • bezpečné a pohodlné použití.
 • když navíjení gumy může táhnout mokré prameny, což přináší pocit nepohodlí;
 • pokud spíte s gumovými natáčky, mohou se vrátit pod váhu hlavy;
 • pokud je kaučuk špatně kvalitní, rychle se roztrhne.

Pěna z gumy (měkké kolečka)

Jsou vyrobeny z měkké pěnové pryže, uvnitř mají plastovou jádrovou základnu a jsou upevněny rámem.

Oddělte vlhké kudrlinky střídavě požadovanou šířkou a větrem od špiček ke kořenům. Přiložte šátek na hlavu a jděte do postele. Ráno vyjměte kadeřníky a hřebte nebo poraďte vlasy rukama.

 • měkké a lehké;
 • mohou být použity během spánku;
 • snadnost likvidace;
 • nízká cena;
 • relativně neškodné;
 • pomáhá vytvářet pružné kadeře.
 • pěna má tendenci k roztržení, takže kolečka mohou rychle ztrácet svou prezentaci;
 • místo fixace zůstávají malé záhyby;
 • protože pěna pohlcuje vlhkost, dlouhé vlasy suší;
 • pod hmotností hlavy je pěnová guma zploštělá, což znamená, že během spánku mohou prameny převzít nejvíce neočekávanou podobu.

"Kouzelná" kuličková spirála MagicLeverag

MagicLeverag je novinka na ruském trhu, kterou již mnoho našich krajanů ocenil. Kolečka jsou ohebné trubky, spirály, šité z elastické tkaniny. a speciální plastové tyčinky slouží k zabalit vlasy s háčkem na konci, přes který jsou nitě se závitem v natáčky.

Kromě tohoto typu kadeřníků jsou další dva modely: MagicRoller a vlnovky. V prvním případě, po curlingu se dostanete křikavé zkroucené špičky pramenů, ve druhém - pokládat la zvlnění.

Princip využití MagicLeverag: je třeba projít hůl s hákem do silikonové trubice, drapák háku vlhkého vlákna, došlo k odchýlení se na 5 cm od kořenů, a tlačit brčkem. Na konci je nutné zkumavku otáčet ve spirále. Podobně zpracujte celou hlavu vlasů a ponechte vlasy na vlasy, dokud nezhasí.

 • mohou být použity v noci - MagicLeverag jsou měkké, takže nezasahujte do spánku;
 • není třeba používat další úchytky;
 • na zkroucených kudrlích nejsou žádné záhyby;
 • bezpečné pro vlasy;
 • Materiál kolečka je odolný, hrany jsou dodatečně pogumovány.
 • zpočátku může být pro vás těžké používat sami sebe;
 • dokud se nepřizpůsobíte novému typu vinutí, bude trvat spoustu času;
 • protože kuličky jsou měkké, po spánku mohou kudrlinky vzít neočekávaný tvar.

Jaké kolečka si vybrat?

Při výběru vlasových kroucení je třeba řídit délku vlasů a jejich strukturu.

 • Pro krátké vlasy. Pro vizuální růst bazálního objemu se hodí suché zipy, plastové a pěnové modely. Pokud chcete získat malé kudrlinky, použijte cívky nebo malé cívky (až 15 cm).
 • Pro médium. Všechny možnosti jsou vhodné.
 • Dlouho. Optimálním řešením je MagicLeverag (délka - 35-70 cm), bumerangy, sametová, spirála.
 • Pro tenké. Vyloučte termoelektrické a elektrické válečky, stejně jako kov a suchý zip.
 • Pro tvrdé. Hrubé vlasy - nezbedný, takže zabalit pomocí „těžké dělostřelectvo“: teplo a elektrobigudi, spirální, cívek.
 • Pro chemii. Pro perm vlasy používejte cívky a plast.

Všechny kolečka mají charakteristické rysy, které je třeba si je zapamatovat před jejich zakoupením. Po zvážení výhod a nevýhod a střízlivého posuzování stavu vašich vlastních vlasů si můžete vybrat vlasy pro vytváření úžasných snímků.

9 typů kuliček a 3 způsoby pokládky

Krásné tekoucí kudrlinky - sen většiny dívek. A existují různé způsoby, jak je vytvořit. Jeden z nejstarších je kladen na pece.

Některé dívky se domnívají, že tato metoda je zastaralá a dávají přednost použití curlingu nebo návštěvy kosmetických salonů k vytvoření permu.

Kolečka jsou však bezpečným způsobem, jak vytvořit kudrliny bez poškození struktury vlasů. Ale to vyžaduje dlouhou dobu a není pro ně příjemné spát. Nicméně, teď je mnoho jejich odrůd a každá dívka si bude moci zvolit vhodnou volbu.

Typy kuliček

Můžete si je vybrat podle materiálu, jejich průměru, aby se vytvořily perfektní kudrlinky. Ale bez ohledu na to, který z nich si vyberete, můžete to jednoduše udělat doma pomocí nich.

Papilotki

Použití takových kadeřníků může být opravdovým dobrodiním pro vaše vlasy. Protože jsou vyrobeny ze šrotového materiálu.

Nejčastěji k tomu použijte kusy látky a papíru. Jak vyrobit curler-papilotki?

 1. Vlasy jsou navinuty na papírových proužcích.
 2. Upevněte papilotky kusy látky.

Velikost kudrlinků bude záviset na tom, jak široký máte pásky papíru. Vlasy se musí jemně uvolnit, aby nedošlo k poškození pramenů. Ošetřete přijaté kadeře stylovými výrobky.

Vlasy bumerangy: jak používat

Bumerangové kuličky ve své podobě připomínají dlouhý váleček vyrobený z pěnové pryže nebo pogumovaného materiálu s tenkým drátem uvnitř kolečka. Boomerangy se dobře ohýbají a proto udržují prameny v správné poloze.

Kudrlinky vytvořené pomocí takových pružných koleček po dlouhou dobu si zachovaly svůj původní vzhled. Použití je jednoduché: omotávejte prameny kolem výrobku a spojte konce boomerangu.

Tloušťka a tloušťka kadeří závisí na počtu použitých bumerangových koleček. Ale jejich hlavní výhodou je, že jsou měkké a příjemné spát. Proto mnoho dívek tuto možnost upřednostňuje kvůli příjemnému materiálu a pevnosti kudrlin.

Kouzelné kolečka

Dívky chtějí, aby jejich kudrlinky dlouho neztrácely tvar, vypadaly přirozeně a struktura vlasů by neměla být zraněna. Všechna výše uvedená kritéria odpovídají kouzelným peřím (magický pákový efekt). Tento výrobek se nedávno objevil na trhu a okamžitě získal sympatie dívky a žen.

Jedná se o spirály jasných barev, pro jejichž výrobu se používá tenký silikon. Uvnitř není žádný rám. Také v sadě se nachází speciální hák, který vyzdvihnete a vyžeňte ho. Kouzelné kuličky se liší v průměru a délce. To vám umožní vytvářet krásné kudrlinky na vlasy libovolné délky.

Výhody kouzelných peří:

 • snadné použití;
 • poškození vlasů při navíjení je minimální;
 • spolehlivá fixace;
 • nechte žádné záhyby - kudrlinky vypadají přirozeně;
 • Kudrlinky si dlouho zachovávají svůj tvar.

Ale nemyslete si, že toto magické zařízení vůbec neublíží vlasům. Vzhledem k roztažení a závitům zámků hákem stále dochází k negativnímu dopadu.

Avšak v porovnání s jinými typy koleček zaujímají jedno z prvních míst pro bezpečné použití. Spánek s nimi je nepohodlný, protože spirály jsou v bezvědomí. Ale to vše je kompenzováno uvedenými výhodami.

Velkro natáčky

Téměř každá dívka má peří na suchý zip. Jsou snadno použitelné, kompaktní. S jejich pomocí je snadné vytvářet objemné účesy, kudrlinky se získávají bez záhybů.

Jedná se o válce s "ostnatým" povrchem, kvůli kterým nejsou svorky pro jejich upevnění nutné.

Protože dlouhé vlasy mohou být velmi zmatené - podle toho nebude fungovat žádný krásný styl. Jen lepení by nemělo zůstat přes noc - kvůli nedostatku upnutí (pokud potřebujete kudrlinky bez záhybů), mohou se uvolnit.

S pomocí takových kuliček může dívka v krátkém čase vytvořit volumetrický styl a majitelé kudrnatých vlasů mohou své kudrlinky více vyrovnat a uklidnit.

Pokud tedy máte zdravé kadeře vhodné délky a potřebujete udělat krásný styl v krátkém čase, měli byste se blíže podívat na lepicí kolečka.

Elektrické natáčky

Elektrické kadeřníky jsou moderní a praktický způsob, jak vytvořit krásné kudrlinky. Vytápění je způsobeno elektrickým proudem. Topný článek je vybaven speciálním pouzdrem. Na kolečkách je kovová strana, vedoucí teplo dovnitř k roztavení vosku.

Elektrické natáčky jsou dodávány v různých průměrech, což umožňuje vytvářet kudrlinky různých velikostí.

Které elektrické válečky jsou lepší?

 1. Keramika je nejdražší materiál pro elektrické válečky. Vysoká cena je způsobena tím, že keramika zabraňuje přehřátí. Proto jsou také nazývány jemnými.
 2. Ionický povlak zabraňuje zamotání vlasů.
 3. Kryt z velur poskytuje odolné upevnění elektrických vodičů v potřebné poloze.

Elektrické natáčky jsou skvělou příležitostí k vytvoření kudrlin pomocí moderních technologií.

Ohřátí vlasových válečků

Jedná se o jiný druh kadeřníků, které pomocí tepla vytvářejí kadeře. Rozdíl od elektrické je, že je třeba namočit ve vroucí vodě nebo horké vodě.

Uvnitř mají voskové jádro, které se zahřívá současně s ohřevem pece.

Když vosk ochlazuje, začne vydávat teplo na vlasy, čímž vytváří kudrlinky.

Jak zvlhčit vlasy na termálních válečcích? Není nic složitého: kroky curlingu jsou stejné jako u běžných výrobků.

Stejně důležitá otázka: jak dlouho trvá vlasy na vlasy? V průměru, 15-20 minut, musíte je odstranit, když jsou zcela chlazené, aby se krásné kudrlinky.

Velvet

Zvláštní láska si zaslouží kadeřníky s velkým nebo velkým povrchem.

Vyrobeny z tohoto měkkého materiálu, vůbec neublíží nebo nezamrzují vlasy, což z nich činí nejbezpečnější k použití.

Velké množství průchozích otvorů umožňuje, aby hůlky pevně zajistily prameny v požadované poloze.

Kovové

Jedná se o jednu z nejstarších odrůd kuliček. Svým vzhledu připomínají suchý zip, jen z kovu.

Skládají se ze dvou částí: kovové tělo a gumová vložka pro fixaci vlasů.

Ale natáčení takových koleček není snadné: pro to potřebujete speciální hůlku, kterou lze koupit samostatně nebo společně s kadeřníky.

Pokud se rozhodnete vytvořit kudrlinky s kovovými kuličkami, budete potřebovat spoustu času.

Tyto výrobky by měly být vlhké vlasy. Pramínky mohou dlouho uschnout, takže se často používají v salonech, kde je možné vlasy vyschnout profesionálním vysoušečem vlasů.

Proto je lepší, aby vlasy sušily přirozeným způsobem nebo používaly takové kadeřníky v kosmetických salonech.

Plastové

Tyto kolečka jsou duté válce s hroty, díky nimž nejsou splétané prameny přemísťovány. Součástí balení jsou také plastová síťka ve tvaru půlkruhu (nebo jen elastického), který se nosí nad kolečky. Kudrlinky vyrobené s jejich pomocí udržují tvar po dlouhou dobu.

Významnou nevýhodou je, že nemohou spát. Také ze svorek zůstávají záhyby, kvůli nimž se kudrlinky nezdají přirozeně. K odstranění takových kadeřnic byste měli pečlivě dbát na to, aby se vlasy nezamotávaly na hrotech a výčnělcích.

Další prostředky pro podvádění vlasů

Kromě koleček existují i ​​další zařízení pro vytváření dokonalých kudrlin. Každý z nich má své výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu při jejich výběru.

 1. Curlingová žehlička
 2. Železo.
 3. Vytváříte hlasitost s vysoušečem vlasů a kulatým kartáčem.

Jak zvlhčovat vlasy na pečení

Existují různé způsoby, jak zvlnit prameny jakékoli délky. Kromě samotných kadeřníků budete potřebovat hřeben, nástroj pro vytváření stylingu.

Horizontální styling

Tento typ stylingu se doporučuje pro curling vlasů u některých typů vlasových kadeří:

Níže je podrobný návod, jak provádět horizontální curling.

 1. Na čerstvě umyté prameny aplikujte nástroj k vytvoření stylingu.
 2. Vlasy by měly být rozděleny do několika částí: parietální a dvě boční.
 3. Zvlnění musí být spuštěno z parietální části. Vezměte prvek nahoře.
 4. Zajistěte jej vertikálně tak, aby byla kolmá na korunku, hřebte ji.
 5. Začněte natáčet prameny ve směru od čela ke koruně.
 6. Pásky by měly být zkrouceny stejnou silou na kořeny - takže na přijatých kadeřích nebudou žádné vrásky.
 7. Natočte střední část z čela na krk tak, aby existovala jedna řada kuliček.
 8. Dále přejděte k pramenům časové části.
 9. Když budou všechny vlasy natočeny na kadeře, vysušte je, pokud použijete stylingovou agentku.
 10. Postupujte po spřádacích pramenech po úplném ochlazení z sušení foukáním.
 11. Je třeba, abyste vlasy odvíjeli zdola nahoru. Broušení kudrlin musí začínat od konců, postupně stoupat k kořenům.

Vertikální mávání

S touto technikou se prameny začnou vítat od spodního vlasce u krku.

 1. Udělejte ocas nahoře.
 2. Oddělte široký pramen na zadní části hlavy vodorovnou čárou.
 3. Rozdělte je do úzkých pramenů.
 4. Posuňte je na kolečko ve svislém směru.
 5. Řádky koleček by měly být vodorovné. Zbývající kroky jsou podobné horizontálnímu kroucení.

Spirála

Pro tuto techniku ​​jsou vhodné spirálové kolečka, kouzelné kuličky nebo papilotky.

 1. Vlasy jsou rozděleny do čtyř širokých pramenů: parietální, okcipitální a temporální.
 2. Dále je rozdělte na tenčí.
 3. Twist spirála vlákna.

Obecná pravidla pro curlingové kolečka

Chcete-li kudrlinky vypadat krásně, musíte postupovat podle jednoduchých doporučení.

 1. Curling na mokrých vlasech je odolnější, takže jej před navlhčením navlhčete. Není nutné navlhčit prameny, pokud používáte termální válce a elektrické.
 2. Čím tenčí jsou vlasy, tím tenčí, co potřebujete, aby se navíjely prameny.
 3. Nenechávejte kolečka déle než hodinu - bolest struktury vlasů.
 4. Otočte prameny až po úplném vyschnutí a rukama roztáhněte kudrlinky. Jen to musíte udělat pečlivě.
 5. Při natáčení příliš pevně netahejte prameny.

Někteří kadeřníci věří, že kadeřnice by neměly být zkroucené na mokré vlasy, ale všichni souhlasí s tím, že kadeře by měly být pouze omyté. Většina profesionálů používá balicí nástroje před zabalením, jako v tomto videu:

Jak zvlhčit vlasy různých délek

Chcete-li, aby kudrlinky vypadaly přirozeně, musíte použít výrobky s různými průměry. Aby se kadeře ukázaly dokonalé, je třeba vzít v úvahu délku vlasů při kadeře.

 1. Jaké jsou kolečka pro dlouhé kudrlinky? Spirály jsou ideální. Používáte-li válcové kolečka, pak pro upevnění potřebujete další svorky. Je lepší udělat spirálovitou vlnu.
 2. Který kadeřník je lepší pro střední vlasy? Pro takovou délku jsou vhodné všechny typy kuliček. Je lepší vybrat výrobky středního průměru. Perm by mělo být provedeno vertikálně.
 3. Pro krátké vlasy jsou vhodné suché zipy, papilotky a bumerangy. Výrobky by si měly vybrat malý průměr. Kudrna v této délce nebude fungovat. Vlasy na vlasy pro krátké vlasy pomáhají zvládnout účes. Curling se provádí horizontálně.

Zjistěte si jemnost curlingových vlasů s kolečky, můžete vytvořit krásné a velkolepé kudrlinky.

Jak vítat vlasy na peří: typy papillotoku, způsoby curlingu

Chcete-li získat krásné, čisté kudrlinky, musíte vědět, jak správně zkroucit kadeřníky. Existuje několik typů papillotoku a způsobů, jak s jejich pomocí vytvořit různé kudrlinky. Malé spirály, dokonce i bouličky, velké vlny - všechno se stane ne v kabině, ale doma, když se naučíte správně používat kolečka, přečtěte si pravidla a nuance vytváření vlnitých kudrlin.

Typy kuliček

Kvalita kudrlin je určena mnoha faktory: délkou, typem vlasu, metodou zkroucení. Výsledek závisí také na vybraných kolečcích. S pomocí stejných zařízení můžete vždy vypadat jinak.

Dřevo

Materiál šetrný k životnímu prostředí nepoškozuje prameny. Při použití těchto přípravků by měly být vlasy čisté a suché. Vlhké vlasy dávají dřevu vlhkost a proces bude zpožděn. Také snadno dřevěné přístroje absorbují tuk z hlavy, a tak se rychle znečištěné. Je téměř nemožné je očistit. Je lepší je nahradit novými v 5-7 postupech.

Na kudrlinky se prodlužuje déle, měly by nejdříve aplikovat pěnu nebo pěnu. Po sušení sušičky na vlasy můžete za půl hodiny obdivovat krásné kudrlinky. Obvykle se vyrábějí dřevěné cívky (rovná nebo spirála), takže kudrlinky jsou jemné, podobně jako africké účesy.

Kovové

Aplikujte na mokré vlasy. Síťová struktura pomáhá pramenům uschnout rychleji. Taková zařízení jsou odolná a trvanlivá. Velikost zvlněných kadeřů závisí na průměru kuliček: čím větší, tím větší.

Kovové výplně na kovové výrobky se nedoporučují. Při zahřátí přispívají k křehkým vlasům. Proto je lepší počkat, až vlasy přirozeně vysuší během několika hodin.

Pozor! Časté používání kovových koleček vyvolává průřez špiček. Kontakt s kovovými prameny elektrifikuje.

Plastové

Lehké a pohodlné přístroje jsou hygienické: lze je umývat pravidelně. I když to obvykle není nutné, protože plastové výrobky neabsorbují tuky, nehromažďujte prach. Nepoškozují strukturu vlasové šachty, ne elektrizují kadeře.

Chcete-li zabezpečit zařízení, musíte použít gumové pásky, tyčinky nebo svorky. První možnost je méně vhodná, protože se mohou na kadeře vytvářet záhyby.

Stylování s plastovými kuličkami trvá několik hodin, zejména pokud jsou vlasy silné a dlouhé. Ochotný účes závisí na tom, zda používáte vysoušeč vlasů (15-20 minut) nebo ji bez hlavy (1-2 hodiny). Také konečný výsledek je ovlivněn stylingovým produktem, který dává elastičnost kudrlinkám a prodlužuje jejich krásu. V závislosti na průměru svítidel mohou být kudrlinky více či méně velké.

Guma

Curling vlasů pomocí gumových koleček má své vlastní vlastnosti. Díky charakteristickému tvaru výrobků jsou kudrlinky lehce zploštělé. Volbou vhodné velikosti můžete získat kudrlinky různých velikostí.

Pěna z gumy

Měkké, tak často používané v noci, aniž by rušily zbytek. Nicméně, s špatnou technologií navíjení to plus se změní na mínus: kadeře vycházejí úhlově, špičky vytáhnou ošklivé.

Chcete-li upevnit přípravky, je třeba ohýbat pěnové kolečka v pravém úhlu. To vede k další nevýhodě: s častým používáním výrobku se rychle rozbije.

Boomerangy

Boomerangy vypadají jako gumové nebo pěnové tyčinky jasných barev. Nepotřebují další svorky, takže se často používají v noci. Upevněte i pěnovou gumu. Vhodné pro vlasy libovolné délky, s výjimkou velmi krátkých. Čím déle bude pramen, tím delší by měly být bumerangy.

Rada Pokud necháte kudrlinky vyrobené pěnou nebo bumerangem přes noc, pamatujte si 2 pravidla. Páska by měla větrat těsněji. Konce musí být upevněny bezpečněji než v jiných případech.

Velvet

Používají odborníci v kosmetických salonech. Dávají příležitost prohrát vlasy středně dlouhé a dokonce i čtvercové. Kadeřnice jsou fixovány speciálními hůlkami, takže nemůžete spát s kadeřenou hlavou. Je lepší vyschnout vlasy vysoušečem vlasů nebo nechat vyschnout přirozeně po dobu několika hodin během dne. Jaké jsou sametové kolečka a které jsou vhodné, přečtěte si na našich webových stránkách.

Thermo

Vyhřívané vlasové válečky jsou dva typy:

 • ty, které spadají do horké vody;
 • elektrické, které jsou často rozděleny do samostatné skupiny.

Takové výrobky poskytují dobrý účinek na krátké nitě a vlasy střední délky. Nedoporučuje se je klouzat dlouhé kudrlinky s jejich pomocí. V takovém případě není dosaženo dostatečného tepla, aby bylo možné vytvořit krásné kudrlinky.

S jistou obratností můžete velmi rychle otáčet prameny pomocí tepelných válečků za 15-20 minut. Kvůli této výhodě někteří ženy kudrnat vlasy ráno, bezprostředně před zahájením práce nebo zodpovědnou událostí. Ale nemůžete tyto produkty zneužít.

Častý kontakt s horkými přípravky není nejlepší způsob, jak ovlivnit stav vlasů, zvláště pokud jsou vlasy křehké, tenké, poškozené. Další nevýhoda - kudrlinky netrvají dlouho.

Na vlasy natáčky vlasy větru suché, takže tato metoda je jedna z nejrychlejších pro curling.

Velcro ("ježci")

Dávají příležitost získat další objem nebo jen krásné vlny. Snadné připevnění bez příchytky díky vnějšímu povrchu. Vhodné pro všechny typy vlasů. Výjimkou jsou velmi silné vlasy, poškozené nebo dlouhé prameny. V posledně uvedeném případě bude použití "hedgehogů" vyžadovat použití dalších spojovacích prostředků. Velcro drží na hlavě 2-3 hodiny.

Papilotki

Existují textilie, pěnová pryž, pryž, silikon. Vypadají jako svazky o délce až 20 centimetrů a o průměru 2 až 5 centimetrů. V domácím prostředí mohou být papírové spisy provedeny zkroucením malých papírových pásů na kotouč. Při jejich použití, aby se zvýšil objem vlasů, nebude fungovat. Ale tipy budou perfektně zkroucené. Více způsobů, jak vítat vlasy bez kudrlin a curlingu, najdete na našich webových stránkách.

Spirálové natáčky, včetně cívek

Dávají příležitost získat malé kudrlinky, jako kdyby po permu. Ale obtížné použití, jejich použití vyžaduje vnější pomoc. Vyrobeno ze dřeva, plastové. K dispozici jsou také měkké spirálové výrobky se speciálními kryty a háčkováním, se kterými se vytvářejí kadeře. Tato sada se nazývá "kouzelné kuličky".

Pozor! Dlouhé vlasy jsou vhodné k větru po dobu nejméně 8 hodin, optimálně - po celou noc. Za tímto účelem stojí za to vyzvednout měkké vlasové pečivo bez tuhého upevnění (pěna, samet, bumerangy, papilotky).

Metody a techniky vinutí

Zvažte několik způsobů, jak podvádět kadeřníky vlasů.

Horizontální

Tato metoda je vhodná pro ženy, které chtějí, aby jejich vlasy byly mnohem objemnější a bujnější. Vhodné pro vlasy libovolné délky. Pro technologii horizontálního křivení se používají pevné výrobky: plast, termo.

Sekvence akcí:

 1. Umyjte si vlasy šamponem a kondicionérem.
 2. Opatrně odstraňte přebytečnou vlhkost ručníkem.
 3. V případě potřeby použijte stylingový agent.
 4. Pečlivě si česněte vlasy.
 5. Rozdělte je na 3 části: jedna - na korunu, 2 - v oblasti chrámů.
 6. Spusťte proces navíjení s parietální zónou. Zvýrazněte tenký pramen přes vaše čelo. Jeho šířka by měla být srovnatelná s šířkou koleček.
 7. Zvedněte pramen. Správná poloha je kolmá na temechku.
 8. Vyčistěte si vybrané vlasy a pak položte jejich špičky na kolečka.
 9. Stlačte pramen, otočte směrem od čela k horní části hlavy a mírně přitáhněte k obličeji.
 10. Ujistěte se, že budoucí zvlnění je zkroucené dolů na kořeny. Pak stopy svorky (pokud existují) nebudou viditelné.
 11. Šroubujte střední část parietální zóny, od čela přes korunu až k occiputu. Mělo by udělat jakousi cestu koleček, paralelně k sobě. Oddělit prameny nejsou silné.
 12. Stejným způsobem natočte vlasy z časových oblastí.
 13. Když je vše připraveno, vložte do hlavy hlavu nebo uzávěr kapronu. Vysušte vlasy vysoušečem vlasů.
 14. Počkejte, až se kadeře ochladí po horkém vzduchu.
 15. Poté uvolněte kadeře od zadní části hlavy a postupně se pohybujte nahoru.
 16. Nakrájejte je od špičky až po kořen.

Rada Je lepší, když zvlněné kadeře vyschnou přirozeným způsobem. Předpokládá se, že díky vlasům vlasy netrvají dlouho, kadeře se rychle rozpouštějí.

Vertikální

Technologie je optimální pro vytváření spouštění, plynoucích z horních až dolních kadeří, ale ne pro přidání objemu do vlasů. Tímto způsobem se můžete natáčet pomocí cívky nebo jiných koleček, které tvoří krásný zvlněný tvar, včetně jemných kudrlin. Vertikální metoda je vhodná pro vlasy o jakékoli délce, která nesmí být kratší než 12 centimetrů.

Sekvence akcí:

 1. Umyjte, lehce potřete vlasy. V případě potřeby použijte stylingový agent.
 2. Na koruně seberte kudrlinky v ocasu.
 3. Oddělí se horizontálním dělením širokým pramenem na samém dně, na zádech.
 4. Rozdělte ji na několik tenkých, čímž provedete vertikální dělení.
 5. Natočte vlasy v libovolném směru. Zároveň udržujte kolíky vertikálně.
 6. Po dokončení prvního vodorovného řádku postupujte takto: opět oddělte široký pramen, pak z něj vytvořte některé úzké a naviňte ho. A tak dlouho, dokud není hlava úplně zvlněná.
 7. Uložte na pletivo sušení vlasů se sušičem vlasů.
 8. Počkejte, až se ochladí.
 9. Odstraňte kolečka od spodku.
 10. Pečlivě oddělte kudrlinky prsty nebo hřebenem se vzácnými zuby.
 11. V případě potřeby rozstříkejte vlasy lakem.

Vlasová pěna - nejvhodnější nástroj pro curling. Nelepí kudrlinky, neváží je a je pružný.

Spirála

Tato metoda je druh vertikální technologie. Používají se výlučně špirálovitě tvarované kolečka: tvrdé nebo měkké, stejně jako papilotky.

Rada Je-li to nutné, můžete použít stylový nástroj, který prodlouží životnost kudrlin.

Sekvence akcí:

 1. Rozdělit předem vyprané vlhké vlasy na 4 části: v oblasti koruny, chrámů, krku.
 2. Z každé z nich postupně vyberte tenké prameny a větru. Začněte od okcipitální oblasti.
 3. Přesuňte se od kořenů ke špičkám.
 4. Při navíjení celé hlavy ji osušte vysoušečem vlasů nebo nechte přirozeně vyschnout.

Pod vedením námětů a tematických videí, vytváření vlastních kudrlin s kolečky není příliš obtížné. Zručnost a dovednost přicházejí se zkušenostmi. Nejjednodušší je, aby se vlasy natočily doma středně dlouhé a krátké. Pro dlouhé je obvykle nutná vnější pomoc, protože instalace a odvíjení trvá hodně času.

Nedoporučuje se provádět curling na cívkách, pevné špirálové kolečka doma. Tento proces je dlouhý a obtížný. Bez odborných znalostí a dovedností nebo účasti asistenta nemusí být schopen to udělat. Ale jiné typy kuliček poskytují prostor pro vytváření různých kudrlin pro každou příležitost.

Nevíte, co si zvolit biologický odpad, řezbářství nebo chemii? Následující články vám mohou pomoci:

Pro Více Informací O Suché Vlasy