logo

Jak používat hennu

Bezbarvá henna je časově testovaný lidový lék používaný našimi matkami a babičkami. Prakticky každá žena ví, jak používat hennu, protože v ní není nic těžkého. Henna může být použita nejen k barvení vlasů, ale také k jejich posílení. Maska s bezbarvou hennou může výrazně zlepšit stav vlasů, urychlit jejich růst, eliminovat lupy a zpevnit vlasové kořeny.

Užitečné vlastnosti bezbarvé henny

Henna vlasy masky rychle získávají fanoušky - bezbarvá henna dává objem vlasů, lesk, zvlhčuje vlasy, eliminuje lupy, posiluje a obnovuje křehké a rozštěpené vlasy, takže i profesionální kadeřníci doporučují vlasové masky s hennou.

Bezbarvá henna je přírodní produkt, který dokáže vyřešit jakýkoliv problém s vlasy a pokožkou hlavy. Za prvé stojí za zmínku antibakteriální a protizánětlivý účinek bezbarvé henny, proto vlasové masky henny bojují proti lupům, uklidňují a uvolňují podráždění pokožky hlavy. Navíc henna masky slouží k růstu a posílení vlasů, protože složky henny působí na vlasový folikul, vyživují je a posilují zevnitř. Také masky z bezbarvé henny pomohou vyrovnat se s tenkými, suchými a křehkými vlasy kvůli svým hydratačním a výživným vlastnostem.

Vlastnosti bezbarvé henna masky

Chcete-li získat maximální užitek z henna vlasové masky, musíte znát nějaké tajemství bezbarvé heny. První věc, podle arabio.ru, je říct o nebezpečích nesených bezbarvou hennou blond vlasovým majitelům - mohou zbarvit žlutou barvu, takže dívky s pěknými vlasy mohou držet hennu masky ne více než 15 minut. Tmavovlasý, tento problém neohrožuje, takže mohou postupovat až 30-40 minut.

Za třetí, při aplikaci masky masírujte hlavu lehkými kruhovými pohyby, abyste zvýšili tok krve a živiny lépe pronikly do pokožky hlavy. A konečně poslední doporučení je použít hennu masku, dokonce i pro léčebné účely, potřebujete víc než jednou týdně. A teď na recepty.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Hnědé poškození vlasů

Rostlina s takovými léčebnými vlastnostmi může být škodlivá, pokud je používána nadměrně. Tyto taniny mají opačný účinek na vlasy, pokud se henna používá velmi často. Má tenké a suché vlasy, což je zranitelné. Nasycené vlasy s touto přirozenou složkou se stávají neodolatelnými, suchými, tvrdými.

Individuální intolerance k přírodnímu produktu může způsobit alergickou reakci. Barevný efekt henny nemůže být nazýván dlouhodobě. Přirozená složka má sklon k zániku. Henna nezaručuje plné zbarvení šedých vlasů a jejich jednotné barvy. Nejvíce pravděpodobné, že šedé vlasy vyčnívají na pozadí celkové hmotnosti. Dobrý výsledek lze dosáhnout po několika skvrnách. Je třeba poznamenat, že se nedoporučuje kombinovat rostlinné komponenty s umělými, což je těžké předpovědět.

Bezbarvá henna na vlasy: jak používat, výsledek

Bezbarvá henna pro vlasy je široce používána v kosmetologii. Není extrahován z listů, které barví vlasy v červené barvě, ale ze stonků lawsonia. Jedná se o 100% přírodní produkt s magickými účinky. Hřích nepoužívá takový univerzální prostředek.

Používejte bezbarvou hennu správně. Prášek tohoto produktu rozpusťte vodou nebo bylinkovým odvarováním na konzistenci husté smetany. Teplá voda nebo bylinný vývar až 80 stupňů. Proporce: 100 gramů henny a 300 mililitrů vody. Před navlhčením vlasy navlhčete vodou. Aplikujte směs lehkými masážními pohyby. Po nanesení zahřejte svou hlavu sprchovým víčkem nebo plastovým vakem. Nahoru s osuškou.

Pokud se vám líbí produkt, můžete jej prodloužit na jednu hodinu, vše závisí na účelu použití takové přírodní součásti. Klenu důkladně vypláchněte, aby nezůstaly jeho částice, což výrazně usušilo pokožku hlavy. Díky svým úžasným vlastnostem je v mnoha kosmetických přípravcích přítomna bezbarvá henna. Aby bylo dosaženo pozitivního výsledku, je třeba tyto pravidla zohlednit. Použijte pouze čerstvě připravenou práškovou směs s vodou. Henna by měla být aplikována na předem česané, čisté a vlhké vlasy.

Vlastníci suchých vlasů stačí, aby tento nástroj používali jednou měsíčně. Dívky s mastnými vlasy mohou vyrábět masky třikrát za měsíc. Výsledek jeho užívání je úžasný, protože mnoho dívek je zvyklá dávat spoustu peněz na kosmetické restaurování. Ti, kteří již tento přírodní produkt vyzkoušeli, tvrdí, že hena má zpevňující účinek, činí vlasy zdravější a silnější.

Posílení a ošetření vlasů hennou

Kromě zbarvení z dávných dob, hena byla použita k posílení vlasů. Henna ošetření vlasů je velmi snadné dělat sami doma.

Léčba hennou je snadnější než zbarvení, protože je mnohem méně, aby se udržovala bylinná kaše na hlavě a není třeba natírat kořeny tak pečlivě. V opačném případě je vše podobné barvení.

Rozsah problémů, se kterými se henna bojuje, je velmi široká:

 • Henna zachází se ztrátou vlasů a stimuluje jejich růst.
 • Pomáhá vyrovnat se s lupy a svědící skalp. Chcete-li zvýšit terapeutický účinek bezbarvé, můžete přidat ke směsi esenciální olej z čajového stromu (nebo eukalyptu) - známého lidového léku na lupy.
 • Zpevnění vlasů Henna se projevuje ve skutečnosti, že se zesvětlují, stávají se lesklejšími, rostou rychleji, rozdělují méně.

Hlavní věc, jako v každém případě vzhledové péče, je:

 • pravidelnost Například, pokud se vám podařilo překonat lupy s hennou, bude nutné provést preventivní postupy neustále. Protože má vaše tělo určitý sklon, a kosmetika je nepravděpodobné, že by mohla jednou a navždy překonat.
 • moderování Henna není pro každého. Ne každý může dlouho držet na hlavě. Proto začněte vždy s malými množstvími a krátkým použitím. Pečlivě sledujte stav vlasů a upravte recepty tak, aby vyhovovaly vašim potřebám!
 • kvalitu výrobku. Podle mého názoru henna, prodávaná v našich sácích za 10 rublů, nebude zvlášť užitečná. Je to velmi mastné vlasy. Proto pokud se zabýváte obnovou vlasů, je lepší zakoupit kvalitně ověřenou hennu od renomovaného výrobce.

Bezbarvá henna a barva vlasů

Neposkytuje žádné odstíny přirozené barvy vlasů (přinejmenším s mírným použitím - ne více než 2 hodiny) a nezdá se, že by narušily proces barvení vlasů chemickými barvivy, pokud nejsou vlasy zesvětleny.

Některé dívky také pravidelně léčí bělené vlasy s bezbarvou hennou. V tomto případě však nelze poskytnout přesné záruky. U některých je osvětlení normální, u jiných mohou vlasy získat zelený odstín. Předpokládejme, že reakce vlasů je nemožná.

Bezbarvá henna je běžná bylina, která nedává stín. Další věc, pokud jsou vlasy osvětlené. V tomto případě se stanou porézní jako houba. Malé částice henny se dostávají do vlasů a pak mají jiný účinek při změně barvy - od zelené k červené. Ale to neznamená, že henna přestane být bezbarvá z tohoto (na jejím místě může být heřmánek nebo jiné trávy). Právě reaguje s barvivy a to, co obsahuje vodu z vodovodu (to je z kovů ve vodě a zčervenání vlasových směsí).

Proto máte-li pochybnosti o tom, zda chcete použít bezbarvou hennu, máte 2 možnosti:

 • nedělejte to
 • k testování malých pramenů vlasů, aby měli představu o tom, jak se budou chovat všechny chloupky, před použitím henna masky na celou hlavu.

Výhody bezbarvé henny na vlasy

Maska na vlasy z bezbarvé henny se velmi často používá jako pomůcka při léčbě lupů a vypadávání vlasů, stejně jako zpevňujícího činidla. Ze sebe vidím, že tato bezbarvá henna je v textuře zřetelně odlišná od obvyklé, zvláště je jednodušší umýt.

Je třeba poznamenat, že henna se všemi jejími pozitivními vlastnostmi může způsobit sucho. Je to skvělé pro ty, kteří přirozeně mají mastné nebo normální vlasy. Pokud jsou vaše vlasy náchylné k suchu, buďte opatrní s hennou. V nejlepším případě by mělo být aplikováno pouze na kořeny.

Bezbarvá henna na vlasy může také sloužit jako vynikající nosič, protože Je vhodné ho kombinovat s dalšími složkami populárních receptů na vlasy. Přidejte do směsi několik kapek esenciálního oleje nebo jej smícháme s jinou trávou - heřmánkem, kopřivou nebo lopuchem.

Posílení vlasů s bezbarvou hennou je poměrně běžným způsobem, jak použít, ale ne jediný. Stejný mírný čistící a exfoliační účinek, který je tak dobrý pro ošetření lupin s bezbarvou hennou, je také vhodný pro pokožku.

Například mám opravdu ráda obličejové masky s bezbarvou hennou. Můžete přidat několik kapek esenciálního oleje z růžového dřeva - pro tón a zvedání; pavouk, santalové vetiver z vrásek nebo čajového stromu - se zánětem a nečistou kůží.

Masky na vlasy s bezbarvou hennou

Pokud jste zcela spokojeni se svou vlastní barvou vlasů a nebudete ji měnit, pak nejlepší možností pro vlasy je bezbarvá henna. Bezbarvá henna v doslovném smyslu slova henna není. Tato rostlina je druh Cassia. Ale v každodenním životě se obvykle nazývá henna, protože má velmi podobný účinek na vlasy (s výjimkou barvení).

Koupit bezbarvou hennu, zpravidla můžete:

 • v malých odděleních s levnou kosmetikou a domácími chemikáliemi,
 • na trhu,
 • občas v lékárnách a ve velkých supermarketech, jako je Auchan.

Příprava masky s bezbarvou hennou

Chcete-li udělat hennu masku, musíte nejdříve rozhodnout o typu vlasů a účelu, který si nastavujete pro sebe.

 • Pokud máte suché vlasy, aplikujte směs pouze na pokožku hlavy. Kořeny se tak budou krmit a konce se nestanou suché. Můžete také přidat do směsi rostlinných a silic.
 • Pokud jsou vaše vlasy mastné, hennu lze aplikovat po celé délce.
 • Pokud jsou pouze kořeny mastné, aplikujte masku na kůži bez dotyku konců.
 • Chcete-li barvit vlasy červenou nebo dát světlý odstín, nebo máte velmi tmavé vlasy (takový, který nemůže způsobit, že vaše vlasy jsou červené), použijte barvenou červenou henu.
 • Pokud máte blond vlasy a nechcete barvu měnit, koupte bezbarvou henu.

Základní recept na výrobu henna masky je velmi jednoduchý. Vezmete potřebné množství henny, zředíte ji horkou vodou, jemně ji posuzujete, aplikujete na mokré vlasy (dělám to, ale v principu ji můžete také vyschnout), zabalte jej do filmu a počkejte 40 - 120 minut.

Množství henny se počítá takto. Pro použití pouze na kořeny dostatečně 2 - 3 sáčky (25 g). Pokud použijete hennu po celé délce, počet balíčků (nebo lžíce se sklíčkem, pokud se jedná o hennu, zakoupená váha), na vlasy na ramena bude vyžadovat balíčky 5, dokud střední část zad nebude asi 7 - 8. Ale množství bude vždy nutné přizpůsobit Vašemu vlastnímu zvyky, délka a tloušťka vlasů.

Pokud jsou vaše vlasy na koncích náchylné k suchu, aplikujte bezbarvou hennu pouze na kořeny. Pokud jsou vlasy v kořenech také náchylné k suchu, přidejte ke směsi směs zeleniny a silic.

Bezbarvé recepty masky Henna

Klasická henna vlasová maska

Nalijte 3 polévkové lžíce. l bezbarvá henna se sklenicí horké, ale ne vařící vody. Nechte stát asi 15 minut, poté aplikujte na kůži a vlasy.

Maska na vlasy z henny a zelených

2 lžíce bezbarvé henny se nalijí horkým zeleným čajem. Zatímco henna je nakreslena, jemně jemně nakrájíme spoustu petrželky nebo kopru, rozdrtíme je maltou, aby izoloval džus od zelených. Poté promícháme heňu se zelenou hmotou, brousíme ji a aplikujeme na vlasy po celé délce. Blondes musí tuto masku držet 10 minut, brunetky - 20.

Vitamínová maska ​​z henny a avokáda

Avokádo - zelenina, která v kombinaci s bezbarvou hennou dodá vašim vlasům mnoho užitečných vitaminů. Zatímco henna se připravuje, 100 gr. oloupeme vařenou vodu, polovinu avokáda, odstraňte a rozetřete maso. Složky masky mix, nechat spolu po dobu dalších pěti minut a aplikovat na vlasy, zejména věnovat pozornost koncem vlasů. Držte masku 15 minut, pak opláchněte vlasy teplou vodou a opláchněte octem - 50 gramů. 9% jablečného octa, půl litru čisté minerální vody.

Henna Firming Mask na vlasy

Nalijte 3 polévkové lžíce. l henna silný pivovarský černý čaj (1 šálek), po infuzi směsi (15 minut), přidejte 1 lžičku. citronová šťáva. Část směsi v kruhovém pohybu se protřeje do hlavy, rozdělí další část masky na celou délku vlasů. Pokud jsou vlasy suché, doporučujeme přidat do receptury 1 polévkovou lžíci. l olivový olej.

Maska pro mastné vlasy z henny a modré hlíny

Mix 2 lžíce. l henna a modrá hlína, nalijte sklenici vroucí vody, nechte vařit 15 minut, pak přidejte esenciální olej čajového stromu (5 kapek) a aplikujte na kůži a vlasy. Kombinujte s jinými maskami pro mastné vlasy, abyste eliminovali jejich zvýšené mastnoty a obnovili krásný vzhled.

Výživná maska ​​na vlasy z henny a kefír

Položte sklenici kefír do hrnce s horkou vodou, když se zahřívá kefír, nalijte je 3 lžíce. l henna. Počkejte 15 minut, pak přidejte jedno zbité kuřecí vejce a aplikujte masku. Pravidelně měnit recepty vlasové masky s kefírem pro lepší výsledky.

Maska pro růst vlasů z henny

Zahřejte směs lopuchu a ricinového oleje ve vodní lázni, 2 lžíce. l až po pohodlnou teplotu pokožky hlavy. Nalijte tuto olejovou směs 3 lžíce. l henna, míchat a nechat na čtvrt hodiny, pak se rozložit po celé délce vlasů a pokožky hlavy.

Kadeřnická maska ​​s hennou na kakao

Tato maska ​​pro vlasy z henny a kakaa má zpevňující a zvlhčující účinek. Kromě toho maska ​​poskytne příjemný čokoládový odstín tmavým vlasům, a proto doporučuje brunetům. Takže pro masku budete potřebovat pytel obyčejné bezbarvé henny (asi 3-4 lžíce - to vše závisí na délce vlasů), 2 lžíce. l kakaový prášek, sklenici mléka nebo smetany a 1 lžičku. zlato Mícháme heňu s kakaem, přidáme med a nalijeme trochu teplého mléka, promícháme a aplikujeme na vlasy a pečlivě ho rozšiřujeme po celé délce. Po 40 minutách umyjte.

Maska na vlasy Henna Dandruff

Chcete-li připravit hennu masku na lupy, potřebujete 3 lžíce. l bezbarvá henna, nalijte půl sklenici vroucí vody nad ním, nechte jej stát, pak přidejte 2 lžíce. l ricinový olej, 1 lžička. citronová šťáva plus 3 kapky esenciálního oleje z eukalyptu a myrty. Smíchejte směs a aplikujte na vlasy po celé délce, po 40 minutách odstraňte masku teplou vodou.

Maska pro čištění pokožky hlavy

 • 3 sáčky bezbarvé henny,
 • asi 100 ml odtučněné zelí (heřmánek, kalamus nebo jiné byliny),
 • 4 - 8 kapek esenciálního oleje z máty.

Lupka masky

 • 2 balíčky bezbarvé henny,
 • asi 100 ml silného zeleného čaje,
 • 4 kapky esenciálního oleje z eukalyptu,
 • 4 kapky esenciálního oleje z čajovníku.

Maska pro posílení vlasových kořenů

 • 1 balení bezbarvé henny,
 • 1 polévková lžíce brandy
 • 1 lžíce lopuchového oleje
 • několik kapek vitamínů E a A.

To jsou pouze obecná doporučení. Jakýkoliv recept na výrobu domácí masky by měl být považován za doporučení, nikoliv za jasný údaj o akci. A pro jeho aplikaci je důležité zvážit 2 body:

 • doporučení odborníků (například je obzvláště důležitá v aromaterapii) a jen zkušení lidé,
 • osobní preference a rysy vašeho těla.

Může se stát, že henna (bezbarvá nebo barvená) není pro vás v zásadě vhodná. Není to vždy jasné předem. Musíme se pokusit vybrat si pro sebe vhodné recepty.

Barvení vlasů po henně

Jak je popsáno výše, barvení vlasů barvami po použití henny se nedoporučuje. Chemický pigment může dát zcela nepředvídatelný výsledek. Henna prášek doslova konzumuje strukturu vlasů a není možné je okamžitě vyčistit po barvení. Budeme muset být trpěliví a čekat, až kudrlinky natřené hennou rostou a řezou je. Ale ne všechno je tak beznadějné, jak se může zdát.

Následující produkty pomohou rychle řešit problém nerovnoměrně obarvených vlasů. Stojí za to zásobování:

 • přírodní olej, což znamená jojobu, kokos nebo mandle,
 • stolní ocot,
 • domácí mýdlo.

Tyto produkty pomohou odstranit přirozený barvivový pigment. Přírodní olej lze zakoupit v libovolné lékárně. Ohřívejte olej ve vodní lázni, aplikujte na prameny a špičky. Zahřejte hlavu plastovým pytlem a ručníkem. Doba expozice oleje je jedna hodina. Pro udržení teplé příležitostné zahřátí hlavy s vysoušečem vlasů. Olej omyjte teplou, mýdlovou vodou. Je-li to nutné, postup zopakujte, možná to budete muset dělat několikrát.

Účinným způsobem je umývání vlasů v litru vody s 1 lžící 9% octa. Nalijte roztok do kontejneru a vložte do něj vlasy. Po 10 minutách si můžete vlasy promývat šamponem. Výsledek je patrný po první aplikaci. Ocot silně srsť vlasy, po proceduře je nutné dát výživný balzám.

Tlumte houbičku a rozetřete ji po celé délce. Po pěti minutách použijte olej na kadeře. Zahřejte svou hlavu způsobem známým vám. Po 30 minutách můžete opláchnout, je lepší použít šampon pro mastné vlasy. Postup se musí opakovat několikrát.

Jak používat bezbarvou hennu na vlasy?

Aby bylo dosaženo zdravého vzhledu vlasů, které jsou pravidelně vystavovány účinkům tepelných účinků (curling, vysoušeče vlasů apod.), Barvení, vypalování na slunci, není nutné nakupovat v kosmetických obchodech mnoho lahví a lahví se zázračnémi výrobky. Různé masky, sérum, mohou nahradit pytel bezbarvé heny. A pro zvýšení efektu můžete přidat poměrně cenově dostupné ingredience.

Výhody a poškození henny

Chcete-li způsobit alespoň nějaké poškození bezsrsté bezbarvé henny, musíte se pokusit velmi tvrdě. Výhody používání tohoto zámořského závodu, jmenovitě Lawsonia nekolichuy, mnohem více. Henna bez pigmentu, která je získána přesně ze stonku rostlin legenonie, je schopna takové pomoci vlasům:

 • aktivuje růst a zabraňuje průřezu;
 • zabraňuje lupům, a pokud již existuje, pomáhá se jí zbavit;
 • poskytuje ochranu před extrémními teplotami (letní slunce, vysoušeč vlasů, mrazivé počasí atd.);
 • vlasy obklopují neviditelný film, takže vlasy vypadají silnější a zdravější;
 • podporuje zdraví pokožky hlavy, nezpůsobuje alergické projevy;
 • zpomaluje tvorbu kožního mazu, tak skvělé pro dívky s problémem rychlého nástupu mastných vlasů;
 • při přípravě speciální směsi, bezbarvá henna při systematickém použití pomůže dosáhnout účinku "wow" na vlasy.

Při použití bezbarvé henny existuje mnoho pozitivních aspektů, ale je to za předpokladu, že byl získán vysoce kvalitní produkt bez přimíchání prášku z listů laksonie. V opačném případě můžete nechtěně získat červený odstín pramenů.

Vzhled bezbarvé práškové henny

Poškození vlasů může být dosaženo pouze v jednom případě: pokud používáte hennu příliš často. Suché vlasy nebudou tolerovat používání henny více než jednou za měsíc, mastná může být s tímto nástrojem častěji - jednou za dva týdny nebo deset dní. Nadměrné užívání henny vysychne vaše vlasy a budou spíše jako sběr sena než hedvábí.

Jak používat hennu na vlasy?

Henna je poměrně specifický výrobek, jehož použití není podobné obvyklému použití šamponu nebo masky. Aby henna ovlivnila vlasy s maximálním přínosem, musíte splnit několik podmínek:

 • aplikujte kompozici s hennou pouze na čisté a vlhké vlasy (takže voda z nich neteče);
 • použijte hennu ihned po přípravě, což umožňuje pouze čas na infuzi. Udržujte směs nemůže;
 • Lonsonský prášek bez mastných složek je lepší prostě omýt vodou a ty směsi, které obsahují přísady esenciálních olejů nebo rostlinných tuků, mohou být omyty šamponem;
 • po nanesení kaše s hennou na vlasy stojí za to zabalit hlavu do polyethylenu nebo něco podobného: sprchová čepice, taška.
Rozsypání henny ve vlasech

Nejvhodnější je použít masky s hennou se speciální kartáčem pro barvení, při zachování stejného principu:

 1. rozdělit vlasy na několik částí (pravděpodobně do 3 částí: oddělení od čela až po okcipitální část rozdělí horní část na dvě části, zbytek od ucha k uchu). Zvolte jeden pro práci, zbytek upevněte barety, aby nedošlo k rušení;
 2. Částečně po částech aplikujte kompozici na kořenovou zónu a postupně rozšiřujte kávu po celé délce pramenů;
 3. po zpracování jedné části vlasů jděte na další.

Poté, co jste potřebovali dostatek času, důkladně omyjte hennu z celé délky kudrlin. Zbytky přípravku vlasy příliš vysuší, a proto je velmi dobré umývání vlasů.

Kolik si na vlasy necháte bezbarvou hennu?

Doba expozice přípravku bezbarvou hennou na vlasu se může lišit v závislosti na pomocných látkách. Masky na bázi henny s oleji působí na pokožku hlavy a vlasy jsou mnohem měkčí než v čisté formě, takže si můžete nechat bezbarvou hennu déle (ale v doporučeném čase uvedeném v receptu).

Různé nečistoty ve formě kefír, žloutek a dalších užitečných složek změkčují účinky henny na vlasy, ale stále stojí za to dodržet přesný čas uvedený v receptu. Prostředek umyjte jemným šamponem (je-li to nutné), ale doporučujeme použít pouze vodu.

Jak často může být použita bezbarvá henna?

Frekvence použití přípravků s práškovou stopkou přípravku Lawsonia přímo závisí na stavu pokožky hlavy a vlasů. Olejová kůže, a to intenzivní práce mazových žláz, vyvolává rychlou kontaminaci vlasů, kvůli které mohou pohltit i po dobu 12 hodin. V tomto případě je přípravek henny přípustný jednou týdně.

Suché a křehké prameny s dělenými koncemi zajišťují léčebné postupy nejdříve jednou za dva týdny (nebo dokonce jednou za měsíc). To platí také pro suché vlasy s citlivou pokožkou hlavy.

Bezbarvé henna masky pro ošetření vlasů

Kdo nemá sen o tlustých pramenech, zářícím zdraví? Je zcela možné získat krásné kudrlinky, pokud zjistíte problém a správně použijete masky na hennu.

Henna masku na vlasy

Nejlepší je použít lékařskou íránskou henu, která má za následek posílení kořenů, vlasových tyčí, léčbu lupů atd. Ale přidáním speciálních ingrediencí můžete cíleně ovlivnit problém s každým kosmetickým procesem a postupně hledat jeho řešení. Než připravíte hennu na masku, připravte porcelánový nebo skleněný hrnec a proveďte všechny manipulace v něm.

Posílit vlasy

Je to docela možné přidávat vitalitu vašim vlasům díky přírodním složkám. Pouze tady nestojí za to, že čeká na okamžitý efekt jednorázové masky, je třeba posílit kudrlinky v systému, protože jste si vytvořili určitý časový plán pro použití henny.

Co potřebujete:

 • Vysoce kvalitní bezbarvá henna - 100 g;
 • Voda (90-95 stupňů) - 300 ml;
 • Drcené listy z kopřivy - 2 polévkové lžíce. l

Netva ponechává páru ve vodě a po hodině infuze - přetáhněte a důkladně vytlačte zbývající vlhkost z kopřivy. Přidejte zelenou prášek henny na výslednou tinktura z kopřivy a promíchejte do kalu. Tato směs by měla být rozdělena rovnoměrně mezi vlasy, poté je vhodné obalit vlasy z polyethylenu a nahoře v teplém ručníku. Po uplynutí jedné hodiny až jedné hodiny masku na vlasy, je omyta tekoucí vodou bez šamponu.

Pro růst vlasů

Přírodní přísady přispívají ke zvýšení růstu vlasů díky mírnému působení na žárovky. Pravidelné používání masky přinese alespoň okamžitý, ale viditelný účinek, zvýšení délky kudrlin.

Recept 1

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l.,
 • Ropový olej - 1 polévková lžička. l

Namočte hennu do vody a počkejte 15 minut, než se naplní. Přidejte zbývající přísady a promíchejte do kaše. Aplikujte na vlasy, zabalte do filmu a ručník, držte půl hodiny. Umyjte malým šamponem.

Recept 2

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l

Nalijte vroucí vodu nad prášek henny a trvejte na to, přidejte lžíci medu a hořčice. Aplikujte výslednou kaši na vlasy, ponechte ji půl hodiny a opláchněte vodou.

Proti lupům

Vzhledem k tomu, že lupy jsou dlouho považovány za houbové onemocnění, je také důležité, aby se s nimi léčily antimikrobiálními přípravky. Henna dělá skvělou práci s tímto úkolem, zvláště pokud do něj přidáte několik komponent.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Žloutky - 1 ks;
 • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l;
 • Esenciální olej z čajovníku a máty peprné - 2 kapky.

Po napaření henna přidejte všechny přísady (1 žloutku, džus a oleje), aplikujte na vlasy a vypláchněte po 40-60 minutách. Stojí za to opakovat takové masky 2 krát za měsíc.

S barevnými vlasy

Posílení vlasů henny bez vlasů může být na přírodních vlasů a barven. Pokud se barvení již uskutečnilo, pak takové vlasy vyžadují zvláštní výživnou péči.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Žloutky - 1 ks;
 • Olivový olej - 1 polévková lžíce. l;
 • Teplá kefír - 2 polévkové lžíce. l

Nejprve musíte prášek zředit. Ve směsi henny a vody nalijte olej, kefír, žloutek. Důkladně promíchejte veškerý obsah hrnce, aplikujte na vlhké vlasy a podržte hodinu a půl. Umyjte šamponem, protože olej z vlasů je nepravděpodobné.

Pro lesklé kudrlinky

Dobrá výživa vlasů je nutností. Jsou to výživné masky, které mohou vlasům poskytnout lesk a nasákají je zevnitř.

Co potřebujete:

 • Henna - 75 g;
 • Voda (70-75 ° C) - 150-200 ml;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l;
 • Olej z ricinového oleje, olivového oleje, lopuchu - 1 lžička každý;
 • Avokádová kaše je polovina ovoce.

Steamed henna, zahřejte olej a vše jej smíchejte s avokádem a medem. Držte hodinu a opláchněte šamponem. Použijte tuto masku nejvýše jednou za 2-3 týdny.

Biolaminace vlasů s bezbarvou hennou

Postup laminace můžete provést i doma. K tomu je třeba připravit speciální složení henny a některé další součásti.

Henna efekt laminace

Co potřebujete:

 • Henna - 60 g;
 • Voda (80-90 stupňů) - 150 ml;
 • Škorice - 0,5 lžíce;
 • Kyselina citronová - 0,5 lžíce;
 • Kokosový olej - 1 lžička;
 • Tekutý med - 1 polévková lžička. l

Vysejte henu, skořici, "citron" přes síto, přidejte vodu. Trvejte 15-20 minut a přidejte med, kokosový olej. Měli byste dostat směs kapalné smetany. Aplikuje se na vlhké čisté vlasy rovnoměrně rozložené po celé délce. Udržujte vlasy nejméně 1 hodinu, ale ne více než jeden a půl. Po vystavení účinkům vlasů se maska ​​vypláchne bez použití mobilní kosmetiky.

Je nutné aplikovat masku na laminování jednou měsíčně. Chcete-li udržovat účinek jednou týdně, můžete připravit další masky s kokosem a olivovým olejem na bázi kefír (1 lžíce oleje na 200 ml předehřátého kefíru).

Mohu barvit vlasy po malování hennou?

V moderních barvivech na vlasy nejsou téměř žádné přírodní barviva, proto je velmi obtížné předpovědět reakci na hennu. Čerstvá barvicí směs, která se aplikuje na hennu, se může objevit v zeleném nádechu, fialovém nebo bahnitém bažině.

Rovněž se nedoporučuje, aby se zesvětlilo po proceduře s hennou, existuje riziko, že bělené oblasti vlasů budou jasně červené. Přírodní blondýnky by se neměly bát používat bezbarvé henny stejně jako brunetky.

Nepoužívejte hennu, pokud se objevilo chemické zbarvení nebo zesvětlení vlasů před méně než dvěma týdny. Také se nedoporučuje používat hennu na vlasy, pokud je postup barvení nebo bělení plánován dříve než za dva týdny.

Neobvyklé vlastnosti henny pro vlasy - tajemství použití

Henna pro vlasy je na programu ☺

Myslíte si, že je možné barvit vlasy bez poškození?

Je možné je natřít, když se o ně starají, aby byly živeny, chráněny, posíleny?

Měla jsem štěstí, VŽDY jsem věděla, že to je možné!

Protože pro mě matka doslova z dětství mi řekla, abych se o vlasy starala, vždy se o ně starala a neměla je co nejdéle barvit (chci říct, že nemám barvu s chemickými barvami).

Maminka vždy barovala vlasy pouze hennou a přidávala do ní všechny druhy přírodních složek, aby jim vlasy dodávaly různé odstíny.

Sleduji rady mé matky a dělám to také. Pro mě je henna pro vlasy nejlepší barvivo na světě, což může být jen!

Pomáhá udržovat zdravé vlasy po barvení, zpevňovat, vyhýbat se rozštěpeným koncem a vyschnout, přidávat lesk a hedvábí na prameny.

Z tohoto článku se dozvíte:

Henna pro vlasy - užitečné vlastnosti a způsoby aplikace

Co je to henna?

Henna je prášek ze sušených listů rostliny s názvem Lawsonium, nestálé.

Co je Henna dobré pro vlasy?

Zvažte základní vlastnosti henny pro vlasy:

 • Obsahuje esenciální oleje, třísloviny a mnoho dalších složek, které jsou přínosem pro zdraví vlasů.
 • Vedle barevného efektu listy této rostliny posilují kořeny, obnovují strukturu vlasů postižených chemickými barvivy a nevhodné péči.
 • Pravidelné používání pomáhá chránit prameny před škodlivými účinky příliš intenzivního slunečního světla, vypouští mořskou vodu, silný vítr, zabraňuje ztrátě a zbavuje se lupů.
 • Na východě dokonce muži používají to, aby se zabránilo časné plešatosti!
 • Je známo, že všechny nátěrové hmoty obsahují hodně chemie. A je velmi škodlivé pro celý organismus.
 • A henna je 100% přírodní barva, bez čpavku, karcinogenů, oxidantů atd., Které dodávají vlasům bohatou, krásnou barvu, luxusní lesk, zpevňují a zpevňují.
 • Při použití obaluje vlasy, zesiluje, posiluje a vyrovnává strukturu. Nicméně nezničí svůj přirozený pigment, nemá destruktivní chemický účinek.
 • Tento přírodní rostlinný prášek, na rozdíl od nátěrových hmot, nezpůsobuje žádnou škodu a vytváří tak ochrannou ochrannou vrstvu.
 • Na rozdíl od chemických laků se zcela nezbavuje, ale trvá delší dobu.
 • Vlasy po barvení nezmizí na slunci a nepoškozují se z mořské vody. Zároveň začínají růst rychleji!

Jak barvit vlasy hennou?

Recept na přípravu barvicího roztoku z henny:

 1. Nalejte potřebné množství tohoto bylinného prášku velmi horkou vodou - 80-90 stupňů. Ale ne vroucí vodu.
 2. Míchání.
 3. Chladni na teplo.
 4. Aplikujte na vlasové kořeny a po celé délce, hřeben.
 5. Nasaďte plastovou čepičku a zahřejte ručníkem
 6. Nechte vlasy po dobu alespoň 1 hodiny.
 7. Opláchněte vlasy důkladně vodou.

Jak používat hennu pro vlasy správně?

Nejprve musím říci, že je nutné ho použít pouze na chloupky, které nemají chemické barvivo. A pak můžete získat "jako dárek" velmi nečekanou barvu ☺

Doporučení:

 • Před barvením je třeba nosit gumové rukavice na ruce.
 • Aplikujte barvicí roztok je nutný pouze v teplé formě, na čisté, vlhké vlasy, pomocí kartáče pro barvení, rozdělte je na dělení a pohybujte se od kořenů až po konce.
 • Zhora je ohříván polyethylenovým kloboukem a hustou froté ručníkem.
 • Skalp podél linie vlasů musí být chráněn otřením rostlinným olejem.
 • Položte na ramena ochranný plášť.
 • Opláchněte čistou vodou.
 • Šampon můžete umýt teprve po třech dnech. Během těchto tří dnů pokračuje aktivní efekt barvicího roztoku a konečná barva se objeví až do konce třetího dne!
 • Do roztoku se mohou přidat různé užitečné aditiva. Jedná se o esenciální oleje, zeleninu, odrůdy léčivých bylin. Ale i bez nich bude velký přínosný efekt!

Nejoblíbenější barvy a odstíny henny

S pomocí tohoto přírodního barviva můžete dosáhnout následujících barevných odstínů: světle hnědý, gaštan, hnědý, černý.

Závisí to na přísadách, která se přidávají do roztoku:

 • černá je směs henny a basma;
 • červená - čistá henna;
 • hnědá - směs červené, černé henny a mleté ​​kávy;
 • kaštan - červená, černá henna, infuze bylin, mletá káva;
 • barva čokolády je způsobena infuzí listů vlašských ořechů;
 • barva "mahagon" - kvůli přidání kakaa;
 • barevný "lilek" - díky šťávu z řepy.

Henna pro vlasy - estetické možnosti, výhody, výhody

Tajemství krásné perzistentní barvy je dosaženo postupným nasycením vlasů hennou:

 • Jedná se o širokou paletu odstínů bez poškození.
 • Jedná se o hustotu, objem vlasů způsobený zhrubnutím vlasů.
 • Jedná se o hustotu, klouby pružnosti, snadné stylování, nádherný živý lesk.
 • To je 100% šedá barva.
 • Výjimečná přirozenost, neškodnost.
 • Zlepšení struktury vlasů a jejich zesílení.
 • Posilujte vlasové folikuly.
 • Výživa pokožky hlavy, aktivní růst vlasů, vitalita a lesk.
 • Jedná se o přírodní antiseptikum, které vás ochrání před lupinami.
 • Může být užíván během těhotenství a kojení.
 • Trvá dlouhou dobu, bez vyplachování, na rozdíl od chemických barev.
 • Nevyvolá alergie.
 • K dispozici za cenu.

Co je henna na vlasy?

Jsou tam íránská a indická henna.

Která je lepší vybrat hennu pro barvení vlasů?

Z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že Indián je lepší.

Má menší broušení, je mnohem pohodlnější při malování. Vlasy po něm jsou měkčí než po Íránu.

Zdá se mi také, že to trvá déle.

Obecně platí, že když jsem zkoušel indiána, už se nechci vrátit do íránského ☺

Můj osobní recept na použití

Mám tmavé vlasy

Přípravu barvicí směsi připravím následujícím způsobem:

 1. Používám hennu a basma barvení v poměru 1: 3. Nevary s vodou, ale s horkou infuzí bylin.
 2. Pro infuzi užívám šalvěj, břízy, heřmánek, kořen lopuchu, chmel, kopřivu, břízy, neplodnost atd.
 3. Po aplikaci jsem teplý. Strávím pár hodin. Kolik je to příležitost. Čím více, tím lépe.

Naposledy používám skutečné organické henny, tohle jsou značky, které se mi velmi líbí. Doporučuji. Mám rád efekt!

Co používáte při barvení vlasů? Pokoušeli jste se použít hennu? Jak se vám líbí?

Sdílejte svůj názor v komentářích, mám velký zájem!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej s přáteli v sociálních sítích, budu vám vděčný! To je vše. Buďte vždy krásní!

S tebou byla Alyona Yasneva, všechny zdravé, luxusní vlasy!

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Jak kreslit hennu na ruce: krok za krokem pokyny pro domácí mehendi

Tento článek se zaměří na mehendi pro začátečníky. Dnes on-line časopis "Korolevnam.ru" vám řekne, jak samostatně udělat takovou krásu, aniž byste utráceli hodně peněz a času na požadovanou biotu.

Je čas, abyste trochu změnili svůj obrázek a udělali jste něco, co jste tak dlouho nerozhodli, nebo něco, co bylo zakázáno přísným kancelářským oblečením.

Mehendi doma

Jak si pamatujeme z předchozího článku, mehendi je velmi staré umění. A původně určen pouze pro bohaté a silné na tomto světě.
Takže to, co nás brání proniknout do kouzelného světa indických a tureckých pohádek? Proč se nerozhodnete a nerobíte pár vzrušujících vzorků na svém těle? Jak nakreslit hennu na ruce, nohy, krk, hruď a vše, co chcete zdobit?

Je to velmi jednoduché, ve skutečnosti: sáček henny a pár nocí - a tady jste guru nejstaršího umění.

Jak dlouho bude mehendi

Již dříve jsme vám řekli, že život takových stylových a sexy šperků je od jednoho do tří týdnů.
Doba trvání modelu je ovlivněna několika faktory:
- Za prvé, kůži. Přesněji, místo, které budete malovat. Nejlepší ze všech je, že toto bio-tetování se udržuje na oblastech suché pokožky, a to na dlaních a chodidlech. Takže se potají - budete rozhořčeni a budete mít pravdu. Ale všechno je relativní.

Ano, oni se pojí, ale kožní mast v takových oblastech našeho těla se vyrábí v mnohem menších množstvích než, řekněme, na žaludku nebo na zádech. Proto udržujte kresby henny tam bude mnohokrát delší. Pokud samozřejmě neběžíte bosí na oblázcích a písku a každou hodinu si dlaně v dlani v dlani protřepete...
- Tím se vylévá druhý faktor, který ovlivňuje životnost henna: péče. V souladu s tím biota "bude žít" na vašem těle déle, pokud umyjete mýdlem a žínkami méně často. V každém případě se tato informace týká pouze malované oblasti pokožky. Proto, líní jednotlivci by neměli být oklamáni. Dále přečtěte podrobnou zprávu o tom, jak vytvořit mehendi.

Jak nakreslit hennu doma?

Samozřejmě, můžete vyzdobit tělo v každém salonu ve vašem městě, který nabízí takové služby. Můžete taky udělat během prázdnin. Mimochodem, v zahraničí vás bude stát méně. Nelze se divit, proč je mehendi tak populární na teplých pobřežích?

 • Za prvé, zisky od turistů;
 • Za druhé, kresby vypadají krásně a sexy na pláži;
 • Zatřetí, teplé jižní slunce přispívá k vynikajícímu proniknutí barvy do horních vrstev epidermis, díky čemuž se vzorec stává světlejším a nasycenějším...

Nicméně, pokud spustíte do moře po nekonečně dlouhou dobu, vaše kresba zůstane pouze v paměti vašeho fotoaparátu. Vlastně to není nejhorší volba: stejně tak v kanceláři s přísným obchodním stylem, malované pera selže celý oblek * vítězství *
A co když opravdu chcete zachránit? Dobře, pak vítám vás v komunitě anonymních umělců nováčků. I když, pokud jste umělec s "zkušenostmi", pak pro vás tato věc je zpravidla pár triviálností.
Jinými slovy, on-line časopis "Korolevnam.ru" vám nabízí naučit se kreslit hennu doma. Jak? Nyní vám vše řekneme podrobněji!

Co potřebujete k tomu s hennou: mini recenzi pro začátečníky

Zpočátku se musíte obtěžovat získáním pasty pro kreslení.

Kde najít těstoviny pro mehendi

Taková pasta se prodává v salonech, kde se zabývají aplikací mehendi. Může se také nalézt v indických obchodech a na indických výstavách, které se každoročně konají ve všech velkých městech.

Složení pasty pro kresby henny

Pokud se rozhodnete koupit takovou pastu, věnujte pozornost složení. Kromě henny a citrónové šťávy by neměla existovat žádná jiná barviva nebo konzervační látky.

Nejčastěji se prodává v malých kuželech. Doba použitelnosti by neměla přesáhnout tři měsíce. V opačném případě máte špatnou náladu a zdánlivě se objevila vyrážka namísto požadovaného vzoru... S tím, mimochodem, také riskujete, že půjdete z jednoho až tří týdnů...

Abyste však mohli správně kreslit hennu na vaší ruce, není vůbec nutné kupovat hotové těstoviny. Můžete si sami vařit. Existuje několik účinných (ekologických a bezpečných) receptů, které s vámi nyní sdílíme.

Proč několik? Protože klasický proces přípravy zabarvení pasty je poměrně dlouhý. Navrženo nejméně 24 hodin. A existuje zjednodušený recept, který je ideální pro všechny netrpělivé a spěchající dívky, dívky, ženy... Stručně řečeno,

Vaření henna pasty

Mehendi pasta č.1 recept: Classic

Klasický recept je navržen tak, aby poskytoval 100 gramů hotové pasty na kreslení s hennou. Tato částka byste měli stačit natřít dvě lokty do loktů. Takže pro klasický recept na hennu pastu budete potřebovat:

 • henna sama (balený prášek 20 g - nebo 1 polévková lžíce se sklíčkem)
 • stlačená a odfiltrovaná šťáva ze dvou citronů
 • 1 lžička cukru
 • esenciální olej (čajový strom oranžový sandál eukalyptus levandule)
 • malá kapacita skla nebo plastu (bez kovových hrnců)
 • 24 hodin provozu

Bezprostředně před přípravou pasty otestujte esenciální olej, který přidáte k alergické reakci v noci před touto událostí. Chcete-li to provést, standardně aplikujte pár kapek oleje na koleno.

Pokud dojde k nějaké reakci, ať už je to podráždění, vyrážka, otok, kašel, rýma, atd., Vyloučit ji z pasty nebo ji nahradit jinou. Můžete také testovat hennu. Majitelé říkají, že henna prakticky nezpůsobuje alergie, ale vaše zdraví je jen ve vašich rukou.
Také varujte, že hotová těstoviny podle obou receptů mohou být zmrzlá, ale je lepší ji použít do tří měsíců od okamžiku přípravy. A čerstvé těstoviny nezmrazené je lepší létat dva až tři dny.

Pokyny pro vaření:

Vlastně vaření. Připomeňme si, že v tomto receptu jsou těstoviny připraveny 24 hodin.

Vezměte lžičku henny (viz výše přesně kolik) a čtvrtinu šálku citronové šťávy (voda není zředěna hennou, je to kyselé médium, které je potřebné pro vzhled barvícího pigmentu). Smíchejte pomazánku, dokud nebude hladká. Mimochodem, několikrát předtím vytřepeme hennu a odstraníme všechny velké částice.

Nebo znovu protřejte kávovníku sítkem, několikrát odstraňte hrudky. To je nezbytné, aby tenké čáry mohly být kresleny bez potíží a blotů. Směs by měla připomínat husté bramborové kaše.

Nyní těsně uzavřete misku, zabalte do celofánu (potravinářská fólie bude dobře fungovat - spolehlivě zablokuje přístup kyslíku) a položí na teplé místo po dobu 12 hodin. Nebo dokonce zahřejte trochu ve vodní lázni nebo minimálně (!) Napájení v mikrovlnné troubě.
Jakmile skončí dvanáct hodin, vyčistěte misku. Přidejte cukr a esenciální olej (po 1 polévce) a promíchejte. Díky těmto složkám bude vývoj barvy na pokožce jasnější a nasycený. Teď je čas na citronovou šťávu. Přidejte směs do čajové lžičky na požadovanou konzistenci.

A konzistence by měla připomínat zubní pastu nebo hustou smetanu. Proč neexistuje přesné dávkování správného množství citronové šťávy? Protože to vše závisí na individuálních absorpčních schopnostech vaší zvolené henny.
Sledujte konzistenci pečlivě: pokud je pasta příliš tenká, vzorek bude rozmazaný a tekoucí (v tomto případě přidáte docela hennu a míchat) a pokud se pasta ukáže být velmi silná, pak bude obtížné vytlačit a aplikovat na kůži.
Jakmile směs dosáhne potřebné konzistence, těsně uzavřete misku, zabalte přilnavou fólii a znovu ji "pošlete" na 12hodinovou místnost. A to je všechno - můžete si s hennou na tvé ruce kreslit doma. Zde je návod k recepci videa:

Vaření henna pasty. Číslo receptury 2

 • pár čajových lžiček se šlehačkou černého čaje
 • tolik mleté ​​kávy
 • pár lžiček lisované a napjaté citronové šťávy
 • 500 ml vroucí vody
 • 2 polévkové lžíce hromady prosetého prášku henny (40 g)
 • 4-6 hodin (pokud je více času - vaše výhoda)

V tomto receptu se čaj a káva chovají jako urychlovače pro vývoj barviva na pokožce, stejně jako dodávají jasu a bohatosti na stín. Přesto je to expresní metoda.
Ve vroucí vodě nalijte čaj, kávu a varte celou věc na střední teplotu po dobu jedné hodiny. Henna lze předem prosít nebo při vaření našeho "kávovaru". Jakmile je "kávová zrna" vařená, promíchejte s hennou na konzistenci husté smetany. Nezapomeňte míchat a otírat hrudky, protože při aplikaci směsi na kůži zhoršují kvalitu vzoru.
V hotovém "lektvaru" přidejte citronovou šťávu (jak je uvedeno výše). No, teď je to malé: nechte směs stát. To je kolik volného času máte - trvají na tom.

Čím déle trváte, tím jasnější vzorek se objeví na kůži. No, pokud jste úplně nesnesitelní, nechte pastu v pohodě přinejmenším, aby nedošlo k popálení při aplikaci...

Jak nakreslit hennu na ruce?

No, samozřejmě, nejen na ruce. Pro tyto účely dokonale sestoupit stříkačky (bez jehly, pro odvážit naznačuje, že pasta je příliš thickish jehla, dobře, obecně, aby nedošlo k prick...), dřevěné hole, párátka, kartáče nebo domácí vaku vyrobeného z polyethylenu (směs nalije do plastového sáčku, trochu řezané roh (nebo jen prorazí), a - voila! - pytel ready).
Nezapomeňte předem připravit bavlněný tampon (k tomu bude i špalda), abyste rychle odstranili barvu z nechtěných míst (nebo opravte výkres).


Řekněme pár slov o manifestaci barvy: to je očekávání a realita. Pouhá henna je spíše tmavá a jasná. Po odstranění henny během prvních 10 hodin je barva bledá, mírně oranžová. Neměli byste se bát a překreslovat: barva na pokožce se zvýší do 48 hodin od okamžiku aplikace.
V prvních 24 hodinách je lepší nechat vůbec vzorkovat plochu, aby nedošlo ke ztrátě jasu barvy. Vzor zůstává dostatečně dlouhý čas na dlaních a nohou, stejně jako na kotníky a předloktí - až tři týdny. Ale na zádech, břicho, krku, tváři - maximálně 4 až 9 dní. A pouze vzpomínky na bývalou krásu zůstávají (pro dobrodružnější - i fotky)

Na domácí ruce kreslíme hennu: pokyny krok za krokem

No a znovu, nejen na ruce. Před aplikací obrázku je důležité vybrat si místo na těle. Opět je lepší udělat to na dlaních nebo nohou. Ale chcete-li si namalovat vše od vrcholu k patě, pak se neodvážíme odradit. Tvořivé impulzy však stojí hodně.

Pokud se rozhodnete namalovat ruku nad zápěstí nebo kotníkem (jako skutečně jakákoli jiná část těla), pak si předem připravte kůži na proceduru! Je důležité oloupat kůži (můžete to udělat v salonu nebo doma), v extrémních případech používat křovinu a / nebo tvrdou žínku.
Místnost důkladně opláchněte mýdlem (to udělejte velmi opatrně, dokud nevyskočí, a procedury v této oblasti budou dlouhodobě zakázány) a nezapomeňte epilaci. V tomto okamžiku se rozhodnete pro sebe, co je nejlepší: vosk, epilátor, krk...

Použití holicího strojku není žádoucí. Během epilace úplně vytáhnete chlupy a holicí strojkou odříznete viditelnou horní část. Co jsme my? A navíc, s kůží budete také barvit vlasy na těle, proto, když vyholený vlasy roste, bude nosit barvy vašeho "bioty" po dlouhou dobu, mnohem delší než samotný vzor. To je jedna z důležitých zásad, jak správně kreslit s hennou na rukou a těle domu.

Po všech provedených manipulacích by měla být kůže odmaštěna. To se dá provést s alkoholem (prodává se v lékárně) nebo s vodkou (umělečtí guru říkají, že jsou vhodné také vodní mléka a ubrousky, ale ve velmi extrémním případě...).

Poté může být kůže ošetřena eukalyptovým olejem. Můžete, ale pokud jste alergičtí, není to nutné. A bez fanatismu. Pár tři kapek bude pro zónu dostačující... Přesto, ne-li alergie, může dojít k přecitlivělosti. A může se jednat o vyrážku, škrábání, škrábance z nehtů...
A kreslení bude muset být odloženo až do úplného zhojení pokožky ve vybrané oblasti.

Vlastně, proč potřebujete olej v této fázi? Říká se, že výrazně zvyšuje schopnost kůže barvit zvyšováním doby schnutí nátěru (to znamená, že barvicí pigment vstřebává do pokožky déle) a otevírá póry.

Kreslení Henny

Před přípravou pokožky je důležité, abyste se zmátli, jak správně dělat mehendi doma na vlastní pěst. Jste-li zkušený umělec se správně rostoucími rukama, pak proces kreslení nebude pro vás obtížný. Ale co když víte, jak nakreslit, ale bojíte se, že v rozhodujícím okamžiku bude ruka váhat?

Existuje cesta: Po přípravě kůže na bio-tetování si nakreslete požadovaný vzorek s kosmetickou tužkou (pro obočí, oči, rty - žádné, ale ne voděodolné) nebo vodní plstěné pero (jak víte, trvalý marker nebude fungovat nemáte vůbec hennu * rofl *). Tak můžete s jistotou posunout obraz, eliminovat chyby, skvrny a další potíže.

A pokud nevíte, jak nakreslit? Ne, nezoufejte: i pro vás je cesta ven a vy stejně jako každý si můžete vychutnávat ve stylu Boho. Nebo jiný. Jen pro vás jsou podrobné videozáznamy o tom, jak kreslit hennu na ruce, noze a kdekoliv chcete. Nebo zázračný vynález: šablony. Mohou být zakoupeny v mehendi-řemeslných salonech, na specializovaných internetových stránkách, ve stejných indických výstavách nebo dokonce je vyrobit sami (i když to je poměrně časově náročné a vyžaduje určitou dovednost).

Zde uvádíme několik pokynů k videu krok za krokem:


Šablonu lze připevnit k pokožce lepicí páskou nebo páskou. Vyhněte se "lepení" šablony na kožní záhyby: obraz se rozšíří a ztratí svůj tvar. Také se ujistěte, že příliš mnoho barvy se nehromadí podél okrajů šablony, protože "nadměrné zásobování" může narušit design, hladkost linií a jejich tloušťku. Pokud k tomu dojde, rychle odstraňte vadu bavlněným tamponem nebo tenkým zápalem.
Vzor je položen na pastu o tloušťce několika milimetrů (2-3).

Takže to vypadá jemnější a jemnější. Nicméně pokud je aplikován silnější, trvanlivost a intenzita vzoru se výrazně zvětší. Zde je na vás, abyste rozhodli, co je důležitější: eleganci linií nebo životnost kresby.

Kde začít, pokud nemůžete kreslit?

Nejúspěšnější možností v mehendi pro začátečníky je použití jednoduchých a jednoduchých forem. Geometrické postavy (kapka, kosoštvorec, kříž, kruh, oblouk, bod, paralelní čáry, cikcaky), květinové ozdoby (květy, lány, kudrlinky, listy, vlnovky) jsou poměrně jednoduché a atraktivní.

Chcete-li kreslit vzorky henny na velké ploše (například holení), pak byste měli mentálně (nebo dokonce s tužkou) rozdělit na několik částí a nakreslit jednotlivé části samostatně.
Následně propojíte všechny součásti s přilehlými vzory nebo linkami.

Z předchozího článku si pamatujete, co znamená každý vzor. Nakreslete, co chcete a co byste chtěli ukázat celému světu nebo přitahovat do svého života. Posvátný význam vzorů přidá význam tvému ​​tvůrčímu procesu.
Vždy spusťte proces kreslení z nejužších linií a hladce se pohybujte k přímým liniím. Existují kresby, které se dají snadno čerpat z jejich centrální části. Dokončete proces zaoblenými prvky, bez ostrých rohů a čáry.
Chcete-li se dozvědět, jak kreslit s hennou na ruce, můžete si prohlížet nejen video, ale také cvičit na kus papíru. Můžete se tedy nejen učit, že jste ruku v ruce, ale také základní prvky a ozdoby. Můžete dokonce přijít s mnoha kreativní a originální návrhy.
Pamatujte si, že je vždy lepší cvičit a získat trochu ruky, než se snažit opravit nenapravitelné. Mastery nepřicházejí okamžitě, takže je důležité být trpěliví. Čím větší jistotu držíte štětcem, tím lépe budou kresby.

Mimochodem, není nutné používat indické a turecké symboly. Můžete také nakreslit dočasnou verzi tetování, kterou byste chtěli "vyzkoušet" pro sebe.

Originální, nestandardní a bezpečné. Pokud se vám nelíbí "vzorkovač" svého tetování, můžete vždy "vyzkoušet" jiný. Chtěli byste čerpat na sebe kočky, kočky, ptáky, draky, hieroglyfy, nápisy, postavy a přinejmenším kontrolu od společnosti McDonalds, jak to udělal jeden mladý norský...


Nechte to být upřímný, ale individuálně. Dokonce i když se vám nelíbí výsledek - to není věčné, půjde dolů, ani si nevšimnete jak.

Po aplikaci mehendi: důležité body

Pokud jde o odstranění pasty po ukončení "kresby"... Pasta nelze odstranit. Obrázek by měl vyschnout. A učiní to od 6 hodin. Pokud se nemůžete pastu dotknout na jeden den - nedotýkejte se. Čím delší, jasnější a trvanlivější.

Vysušená barva je několikrát ošetřena speciální "limonádou": citrónovou šťávou + cukrem zředěným v džusu (poměr 1: 1). Sušení je nejlepší na slunci.

Někteří dělají mehendi na noc. Ale jak to neškrtit celou krásu? - ptáte se. A zde je jedno tajemství. Vysušený vzorek může být zabalen filmem, jen velmi opatrně, aby se zabránilo rozmazání vzoru a tahání kůže. Nebo posypete obraz silným lakem na vlasy (samozřejmě neobsahuje alkohol).
Opakujte 2-3krát, kdykoliv čekáte na suchou pastu. Zvlhčení výkresu (zejména pasty) vodou je přísně zakázáno během prvních 4 hodin (to je přinejmenším). A toto pravidlo platí i pro to, jak správně kreslit hennu na vaší ruce doma.

Po důkladném vyschnutí barvy je čas odstranit z kůže. Samozřejmě, kdybyste měli možnost nechat se jej dotýkat po dobu 24 hodin, pak by sama sama padla. Pokud by však nebyla taková možnost a doba sušení byla omezená, pak byste měli vytřít pastu s tupou stranou nože (časopis Korolevnam.ru důrazně doporučuje dodržovat pravidla bezpečného používání nože, nedívejte lidi a zvířata stojící na nich s ostrými konci, abyste se vyhnuli způsobuje jakýkoliv druh zranění), speciální škrabka nebo hřebík.

Pastu můžete drhnout látkou a nedoporučuje se silně třepat pokožku. V žádném případě neponechávejte zbytky pasty vodou. Pro tyto účely je lepší použít tampon namočený v citronové šťávě.

Mistři pak navrhují mazání pokožky olejem (mandle, broskve, sezam, eukalyptus), aby dodávaly lesk a konsolidovaly efekt. Po čtyřech hodinách je možné umýt výkres a je lepší obecně zdržet se koupání a koupání na další den.

Majitelé Mehendi také doporučují zdržet se sportu, protože intenzivní pocení snižuje životnost vzoru. Věnujte pozornost tomu, co nosíte: na místech, kde se vzor dotýká oděvu / vlasů / obuvi, barvivo může zmizet rychleji. Neotřižte si, mýdla ani páru vaše výkresy: to výrazně sníží jejich trvanlivost.

Ze stejných důvodů se vyhýbejte horkým lázním, návštěvě sauny. Pokud často chodíte a uvidíte bazén nebo moře, získáte stejné výsledky. Odložte odstranění chloupků a ohoření zdobené plochy, dokud nezmizí úplně.

Zde jsou některá jednoduchá pravidla, která vám pomohou udržet tetování delší dobu. Pokud se kresba neuskutečnila, pak se směle postavili proti všem pravidlům a "kreativní hanba" rychle zmizí z vašeho těla. Jak vidíte, kreslení s Hennou doma není vůbec těžké.

Nebojte se experimentovat a vytvářet svůj vlastní styl: tímto způsobem budete porazit šedost každodenního života, zdobíte svůj život a přinášíte pozitivní emoce nejen sobě, ale všem lidem kolem vás! Buďte kreativní!

Pro Více Informací O Suché Vlasy