logo

Jak používat tonikum na obličej?

Tónovací krém, stejně jako každý kosmetický přípravek, má v péči o pleť vlastní a základní funkce. V tom případě, samozřejmě, pokud víte, jak používat tonikum na obličej a správně aplikovat lotion. Ale ani to nezaručuje pozitivní výsledek, je důležité nejprve zvolit ten správný tonik podle typu pokožky, jejího stavu a cílů. Nenechte se překvapit: tonik je v různých situacích opravdu efektivní. A správné použití tonika rychle přinese požadované ovoce.

Porušení pravidel aplikace a / nebo použití nekvalitní tonikum pro tvář má vážné důsledky pro zdraví a krásu pokožky. Spousta dívek, které blithely považují obličejové tonikum za neúčinné, volitelné a dokonce zbytečné kosmetické prostředky, byly přesvědčeny o tom na vlastní zkušenosti. Ve skutečnosti je možné a potřebné použít tonikum na obličej, ale vždy s ohledem na jeho složení a návod k použití. Tento a další závěry o použití lotionu se však učiníte sami a my poskytneme pouze informace pro reflexi.

Co je tonikum? Proč potřebuju tonikum na obličej, a pokud je to nutné?
Facial Tonic je mezi čisticí a hydratační kosmetikou. Jako tonikum má tonikum tekutou konzistenci a je téměř vždy průhledná, bezbarvá nebo s mírným odstínem. Je založen na vodě, bylinných odvarů a výtažcích, někdy i malém množství alkoholu. Jako léčivá látka může tonikum obsahovat biologicky aktivní látky, vitamíny, kyseliny, zvlhčující a / nebo antiseptické složky. Multivariační složení umožňuje zvolit vhodný typ tonika pro obličej:

 • Osvěžující tonikum pro tvář - nejjednodušší, základní nástroj určený k péči o zdravou a bezproblémovou pokožku tváře a těla. Osvěžující tonikum odmašťuje pokožku, odstraňuje malé nečistoty a dává pocit čistoty a přirozenosti. Může obsahovat malé procento alkoholu, ale doporučuje se zvolit nealkoholický tonik pro obličej.
  tonery pro tvář
 • Hydratační obličejový tonik je měkký, díky němuž neposušťuje pokožku, udržuje si lipidovou vrstvu a provádí uvedenou funkci. Alkohol v hydratační tonici se nestane, ale často se objevují glycerol, kyselina hyaluronová a další látky udržující vlhkost.
 • Make-up remover tonic je multifunkční lék, často bifázický. Navzdory skutečnosti, že jakýkoli tonik je schopen odstranit zbytky kosmetiky, je správnější použít odličovač make-upu a tonizační látku zvlášť.
 • Akné tonikum obsahuje antiseptické složky přírodního (tea tree oil) nebo chemického původu (kyselina salicylová, zinek). Dezinfikuje, čistí póry a snižuje záněty. Zklidňuje pokožku a vyrovnává pleť.
 • Pleťový tonik pro mastnou pleť normalizuje aktivitu mazových žláz a mattifikuje pokožku. Jedná se o jediný přípravek, který ospravedlňuje malé množství alkoholu, mírně vysychá zánět, ale nevysuší normální oblasti (rovnováha se dosáhne koncentrací a dodatečných zvlhčujících složek).
 • Toner na obličej s zdvihovým účinkem je určen pro zralou pokožku a měl by obnovit, utáhnout, zesvětlit a vizuálně omlazovat obličej. Účinnost toniků pro zvedání je pochybná, pro skutečné omlazení je lepší použít intenzivnější formulace a postupy.
Tak co očekávat od použití tonika? Především povrchní čištění a úplné odstranění zbytků kosmetických prostředků a čisticích prostředků. Tonic nepronikuje do hlubokých vrstev epidermis, proto nemůže vyléčit pokožku nebo mít výrazný účinek proti stárnutí. Ale je dobře osvěžující, lehce póry a připravuje kůži pro použití krému, séra a / nebo jiných aktivních látek.

Potřebuji omýt tonikum a další pravidla pro použití tonika na obličej
Nejprve se ujistěte, že jste zvolili ten správný tonik z hlediska složení a funkce. Věnujte pozornost nejen užitečným složkám lotionu, ale také přítomnosti látek, které by neměly být v kvalitní kosmetice. Bezpečnost je první pravidlo pro použití toniků pro tvář. Neexistuje mnoho takových pravidel, jsou však všechny důležité a povinné, aby bylo možné použít tonikum na obličej s výhodou a bez poškození:

 1. Vyvarujte se tonikám pro obličej, které zahrnují aceton, methylparaben a další parabeny, propylenglykol, heliotropin, stearáty a sírany zinečnaté. Buďte opatrní k tonikům se syntetickými vonnými látkami, které mohou způsobit alergie. Co se týče alkoholu (etanolu, alkoholu), je jeho přítomnost přípustná, ale pouze v tonikách určených pro mastnou pleť a pouze v malých množstvích (ne více než 25%).
  použití tonika
 2. Tonic se aplikuje na čistou a suchou pokožku. Proto musíte nejprve odstranit dekorativní kosmetiku, poté si umýt tvář pěnícím činidlem (gel, pěna, kosmetické mýdlo apod.), Vyčistit s ručníkem a teprve poté aplikovat tonikum. Krémy, séra, gely na obličej a / nebo oči se aplikují po tonikách.
 3. Aplikujte tonikum jemnými pohyby bez tlaku na kůži po masážních linkách. Začněte z čela, otřete ji středem doprava a diagonálně vlevo na vlasovou čáru. Poté naneste tonikum na lícní kosti z chrámů na "jablka" na tvářích a od nosu podél obočí. Nad mostem nosu až ke špičce nosu, od rohů ústí podél dutiny dutiny až po uši, od středu brady podél okraje dolní čelisti.
 4. Chcete-li aplikovat tonikum, můžete použít bavlněnou podložku, bavlněný tampon nebo kosmetickou ubrousek podle svého uvážení. Výjimkou jsou lotiony ve sprejových lahvích. Stejně jako termální voda stačí rozstřikovat na obličej a počkat, až se kapalina absorbuje a částečně se odpaří.
Jakákoli tepelná nebo micelární voda může nahradit osvěžující obličejový tonik, ale místo zvlhčujícího spreje nelze použít žádný tonikum. Po nanesení tonika by měla být pokožka hladká, ale ne utažená, čerstvá a rovnoměrná, bez viditelného filmu. Tonic není třeba vypláchnout ani jinak odstranit a nedostatek lepivosti po aplikaci je jedním z příznaků vysoké kvality a že pleťová voda Vám vyhovuje.

Jak často používáte tonikum pro tvář?
Frekvence používání toniků na obličej závisí na složení přípravku a specifickém typu pleťové vody. Léčivé, aktivní a / nebo alkoholové tonikum by měly být používány pouze v souladu s pokyny výrobce, aniž by došlo k ustálení a samoléčení. Použití osvěžujících, hydratačních a jiných univerzálních jemných pleťových mlék lze přizpůsobit vašim přáním, používající tonikum dle přání a se zaměřením na následující základní principy:
tonické použití

 1. Můžete použít tonikum tváří tak často, jako obvykle se staráte o svou pleť - to je v průměru dvakrát denně, ráno a večer. V horké sezóně si můžete vyčistit váš obličej s tonikem uprostřed dne, pokud se vaše pokožka pojí.
 2. Použití tonicu na obličej není povinné, ale pomocné stádium péče o pleť. Můžete jej přeskočit, pokud nevidíte potřebu toniky, nebo naopak, odmítněte aplikovat krém, pokud tonikum bez něj a zvládne úlohu hydratace pokožky.
 3. Použití toniků je velmi žádoucí, pokud budete muset umýt tvrdou vodou. V tomto případě odstraňuje lotion zbytky minerálních solí z kůže, které mohou být neviditelné, ale porušují dýchání buněk a dráždí citlivou pokožku.
 4. Dobrým účinkem je použití tonika po intenzivních kosmetických procedurách. Například po parních lázních nebo čisticích maskách, během kterých se póry rozšiřují. Tonic jemně, ale efektivně zpřísňuje póry a zabraňuje ztrátě vlhkosti.
 5. Tonic a krém, a někdy i jiné kosmetické přípravky ze stejné série stejného výrobce, jsou považovány za efektivnější při složitém použití než použití různých značek. To je způsobeno výběrem komponent, které doplňují a vzájemně neinterferují. Ale to neznamená, že nemůžete úspěšně vyzvednout tonikum a krém různých značek.
Mimochodem, osvěžující měkké tonikum, které neslibují "speciální efekty", se pravděpodobně shodují s kosmetikou od jiných značek. Čím více účinných látek v krému je větší pravděpodobnost, že se jeden z nich dostane do konfliktu s stejně intenzivními krémy a sérum. A to je další důvod, proč zvolit světelnou toniku s přírodním složením. Koneckonců, tonikum není schopen skutečně změnit pokožku, ale její pravidelné používání udrží úroveň vlhkosti. Zvlhčená kůže si udrží svou čerstvost a hladkost déle, není fixována na místech mimických vrásek. Pokud toto všimnete svým vlastním příkladem, znamená to, že jste se naučili správně používat obličejový tonik.

Tónovaný balzám nebo vlasový tonik - bohové pro fashionisty: jak si vybrat, aplikovat a opláchnout, abyste dosáhli co nejlepšího účinku

Kdysi v každém životě každá žena chtěla změnit barvu vlasů. Někdo to dělá drasticky, někdo jen mírně mění odstín vlákna nebo celou hlavu vlasů.

Odolné barviva pokořují vlasy, ale co když používáte tonikum? Podívejme se, jaký je tento nástroj, jak ho používat, zda existují kontraindikace a přezkoumávají nejoblíbenější společnosti.

Co je vlasový tonikum?

Toto barvivo na vlasy je připraveno k použití. Je zředěn balzámem nebo používán v čisté formě, vše závisí na výrobci produktu.

Pro výrobu toniků obvykle používejte přírodní barviva, která umožňuje bezpečně natírat kudrlinky.

Olejové složení přípravku chrání vlasy před vysycháním a chrání je při barvení. A obyčejné barvy obsahují čpavek, který zřejmě nezkazí vlasy a má velmi nepříjemný zápach. Trvá dlouhou dobu.

Existuje klasifikace toniků pro barvení:

 • Tampónový šampon nebo balzám - šetrná třída - účinek barvení trvá déle než 14 dní.
 • Tónovaný šampon nebo balm světelný efekt - světlé barvení - trvalý efekt až 4 týdny.
 • Zvláštní složení hlubokého nárazu - silný náraz - efekt barvení od 1 do 2 měsíců.

Výhody odstínu

Uživatelé tohoto nástroje zjistili řadu výhod, které poskytuje:

 • nepřítomnost agresivního zabarvení neškodí kudrlinkám;
 • dodatečná výživa a hydratace struktury vlasů, která zlepšuje jejich vzhled;
 • ženám v postavení;
 • použitelnost;
 • rozumnou cenu;
 • bohatou paletu.

Nevýhody a kontraindikace po objasnění

Nedostatek takových nástrojů je jeden - musí být neustále aktualizován, ale to platí pro všechny způsoby barvení. V důsledku častého používání nástroj rychle končí.

Ale tady si každý rozhoduje sám o sobě: buď trvalý účinek, ale poškozené vlasy, nebo časté aktualizace, ale bez poškození vlasů.

Tonic pro tmavé a světle hnědé vlasy s žlutou barvou

Pro pohodlí zákazníků rozdělili výrobci tonikum do 4 hlavních typů:

Každý typ výrobku je určen k revitalizaci jeho přirozených vlasů:

 • Blond vlasy mohou být snadno barveny, rozjasněny v teplém a slunném odstínu nebo je z nich odstraněna žlutá barva, což je pro některé blondíny hlavní problém. Ale musíte být opatrní, pokud to přehnáte, můžete získat nepříjemný popel zelený odstín.
 • Blonďaté zatemněné kudrlinky budou jiskřeny jasnými barvami v důsledku tmavé tonické palety.
 • Krásné měděné vlasy mohou snadno změnit svůj odstín v bohaté červené paletě.
 • Hnědovlasé ženy je mohou použít k tomu, aby přinesly jasný odstín na své tmavé vlasy, ohnivé nebo zlaté.
 • Čokoládové odstíny si vybírají hnědé vlasy a blond vlasy a přetvářejí vlasy do barvy sladkého pokušení.

Nyní v trendu je extrémní paleta tonik. Ona je nejčastěji používána skandální mládí. Někdo zbarví vlasy úplně v bohaté barvě jarní zeleně, zatímco jiné v lese v nočních barvách svítí růžovými nebo fialovými prameny.

Ale hlavní trend sezóny - barvení konců vlasů v nasycených extrémních barvách. Například, blondýnka s jasně červené nebo modré zvlněné končí.

Jak vyzvednout, aplikovat, umyt: správně používat!

Aby nedošlo ke zklamání v konečném výsledku, měl by být správně vybrán tonikum:

 • používat produkty s extrakty a výtažky užitečných a léčivých rostlin, jejich účinek pouze posílí vaše vlasy;
 • Líbilo se mi 2 odstíny a je těžké si vybrat - vezměte oba a vyzkoušejte je na malých zámcích, které se vám líbí více a udělají hlavní;
 • Chcete-li získat přirozené a lesklé vlasy, je lepší používat světlé tónované šampony se zlatým tónem.

Co je pro tento postup zapotřebí?

Pokud chcete barvit vlasy s tonikou doma a doma, pak připravte následující položky předem:

 • deska pro tonikum, pokud je nutné ředit podle pokynů;
 • kartáč na vlasy s řídkými zuby;
 • štětec pro použití;
 • šampon;
 • balzám;
 • nepotřebné tričko;
 • velký tmavý ručník, který nebude strašně špinavý;
 • rukavice;
 • tuková smetana;
 • tonikum sám.

Návod k použití

Pro úspěšné zbarvení kudrlin, dodržujte následující pokyny:

 • Umyjte si vlasy důkladně šamponem.
 • Mírně je osušte ručníkem.
 • Důkladně mastněte pokožku vlasů a uší mastnou smetanou.
 • Připravte směs podle pokynů dodaných s produktem.
 • Používejte rukavice.
 • Aplikujte tonikum na lehce mokré pramínky, začínající od kořenů a směrem dolů ke špičkám kudrlin. Je lepší je rozdělit na dvě stejné části a střídat je.
 • Po nanesení přípravku štětcem vlasy riedkym zubem rovnoměrně rozložte tonikum na kadeře.
 • Masíruje pohyb, bičuje vlasy, dokud se na ni nevytvoří světlá pěna.
 • Pro bohatý a jasně zbarvený tonik je třeba stát na hlavě nejméně 30 minut. Pokud je odstín plánován méně jasný - zkrátit dobu expozice.
 • Opláchněte bez použití šampónu! Jen čistou tekoucí vodu! Proveďte to dokud neteče čistá voda z kadeř. Sušení a styling se provádí tak, jak jste dělali, zde nejsou žádná omezení.

Co když barva skvrny není příjemná?

Chcete-li rychle odstranit barvu, použijte nástroje osvědčené v průběhu let:

 • V lopuli olej doplňte šťávu z poloviny citronu, dobře promíchejte a položte na vlasy. Zakryjte hlavu do plastového víčka a nahoře ho pokryjte ručníkem nebo teplým kloboukem. Doba expozice od 1 do 2 hodin. Umyjte teplou vodou a šamponem.
 • Namočte kudrlinky s tukovým tukem, který lze zakoupit v nejbližším obchodě. Doba expozice - 2 hodiny. Opláchněte teplou tekoucí vodou.
 • Použijte speciální řešení pro praní toniků - remuver, které pomáhají v této situaci.
 • Často si umyjte hlavu, pravidelnost postupu vám pomůže přenést vlasy do původní barvy.

V tomto videu dívka sama provedla pokus o zbarvení vlasů s tonikem v různých barvách a vypráví, co z ní vyšlo.

Tonic: přehled nejoblíbenějších značek

 • L'Oreal Professionnel.

Jedná se o nejoblíbenější tonikum, protože jejich použití poskytuje trvanlivé barvení a zároveň aktivně obnovuje kudrlinky.

Silné kudrlinky rostou rychleji a dělají majitele neuvěřitelně atraktivní.

 • "Bonacure Color Save Silver" od společnosti Schwarzkopf Professional.

Tónové pěny této série jsou ideální pro vlasy, které předtím prošly zvýrazněním. Dokonale odstraňuje žlutost a dává severní severní barvy blond. Expozice na vlasy trvá pouhých pět minut a trvalé syté barvy jsou poskytovány pro jemný odstín, čas trvá méně než minutu.

 • Tonic ROKOLOR.

Téměř všechny ženy módy začínají s ní s takovými prostředky znát. Tonika této společnosti jsou cenově dostupné, můžete je koupit v každém obchodě.

Ochranný šampon, který dává trvalé výsledky, který se vypláchne až po 12 šamponech. Vzhledem k tomu, že v něm chybí škodlivé látky, má na vlasu pozitivní infuzi, a nejen že ji barví.

Tampónové šampony této společnosti pomohou nejen zlepšit růst vašich vlasů, ale také jim poskytnout požadovanou barvu. Výsledek je docela trvanlivý. To je jeho nejčastěji používané blondes dát buď zlaté nebo studené tóny.

Paleta v 17 různých odstínech vyhovuje i těm nejnáročnějším zákazníkům. Po jejich použití má srst nejen krásný a zdravý vzhled, ale je také velmi příjemná na dotek. Barvení je poměrně odolné iv slunečných, horkých dnech.

 • Barva odstínů "Color Lux".

Tento nástroj nejenže dodá zámkům neuvěřitelně bohaté odstíny, ale také je poslušný, hedvábný a zdravý. Zvláště dobře odstraní žlutost s lehkými kadeřemi.

Recenze

Maluji kudrlinky Tonics z 9. ročníku. Stejně jako je to vždycky po ruce, je levná a není z toho žádná škoda.

Pro fotografování byl potřebný odvážný obraz. Mistr si vybral barvu duhy s tonikou. Výsledkem je super. Zasedání vyrazilo s třeskem a po umytí jsem se vrátila barva vlasů. Jsem potěšen.

Zkoušel jsem si na vlasy tonikum, ale nečetl jsem pokyny, které šedé prameny malovaly špatně. Musel jsem jít do salonu, takže jsem maloval nad mým patchwork barvením.

Irina Nikolaevna, 56 let.

Zkuste a experimentujte, kdo ví, možná je to tento nástroj, který vám dá výsledek, který jste si tak dlouho přál!

Tonic nebo lotion: jaký je rozdíl a jak si vybrat

V kosmetickém světě existuje tolik produktů, mezi kterými je snadné se zmát. Ti, kteří jsou daleko od vícestupňových obličejů, nerozumí rozdílu mezi lotion a tonikem. Existuje tak a jak je správně zvolit?

Rozdíl

Lotion a tonikum jsou dvě různé kosmetiky. První je určena pro hygienickou péči a má vodně-alkoholový základ, který se zředí pomocnými složkami. Tonic je poslední krok při čištění pokožky, správně dokončuje tento proces a vyrovnává pH pokožky.

Obě pleťové mléko a tonikum se používají k čištění obličeje, ale v různých fázích. Použití obou prostředků zajišťuje maximální připravenost kůže pro aplikaci séra a krému. Tento krém hluboce čistí póry, odstraňuje z nich nečistoty a pomáhá jim zužovat.

Tonic pomáhá správně dokončit čisticí fázi, připraví kůži, změkčuje ji a dává počáteční hydrataci. Zároveň zachovává vlhkost uvnitř buněk. Samostatně se doporučuje tonikum použít pro dívky s citlivou kůží, protože alkohol ve složení pleťových vod může vyschnout hodně.

Jak vybrat tonikum

Pro suchou pokožku je nutné použít tonikum s hydratačními přísadami, aloe vera, heřmánek výtažky a oleje. Pro mastnou potřebujeme koupit produkt, který obsahuje čajovníky, citrusy a kyselé výtažky.

Tonic je lepší vybrat si ze stejné série jako v současnosti používaná smetana. Takové rozhodnutí pomůže posílit práci obou prostředků. Kromě toho bude krém a tonikum jedné společnosti lépe přizpůsobeny a žena se také ochrání před alergickými reakcemi.

Musíte pečlivě přečíst kompozici a prozkoumat podezřelé nebo neznámé komponenty na internetu. Je důležité sledovat procento alkoholu v tonici, protože má negativní vliv na citlivou pokožku.

Při výběru toniků se můžete obrátit na recenze stránek nebo požádat o další dívky na fórech, co by poradili. Tak se vyhněte nepříjemnému nákupu slepě.

Tonika se také vybírají podle požadovaného účinku: exfoliační, zvlhčující, matovací, zúžené póry nebo výživné. Všechna tato kritéria společně pomohou rozhodnout ve prospěch správného kosmetického přípravku.

Tonic pro tvář

Mnoho lidí si myslí, že obličejové tonikum jako další produkt péče o pleť. Právě teď dokážeme, že tomu tak není, a zároveň vysvětlíme, proč je to nutné, jak si je vybrat, jaké komponenty je třeba věnovat pozornost a jak je používat podle všech pravidel.

 • Co je to tonikum pro obličej
 • Co jsou to tonika?
 • Typy toniků
 • Složení toniků na obličej
 • Aplikace: jak aplikovat tonikum
 • Přehled tonických obličejů

Co je to tonikum pro obličej

Zdá se, že každý si je vědom toho, jaký je tonikum na obličej - průhledná nebo průsvitná kapalina, ve které jsou aktivní složky rozpuštěny, aby zvlhčily, osvěžovaly a očišťovaly pokožku. Někdy roztok má odstín: růžový odstín znamená uklidňující efekt, modrý znamená osvěžující kvalitu, zelená znamená schopnost řešit problémy s kůží.

Co jsou to tonika?

Jak víte, v péči o pleť existují tři hlavní fáze: očištění, tónování, zvlhčení. Podle přiznání uživatelů krásy je však druhá fáze často zanedbávána (lenost, nedostatek času, nedostatek povědomí - je třeba zdůraznit) s ohledem na tonikum jako volitelný nástroj. A velmi se mýlí. Faktem je, že tento nástroj provádí několik důležitých funkcí najednou. Co dělá tonikum?

Někdy může tonizační odstín signalizovat jeho funkčnost.

Dokončí proces čištění pokožky. Dokonce i když jste pečlivě odstranili make-up s mlékem nebo čistícím krémem a pak jste umývali pěnou, pak budete s největší pravděpodobností stále najít stopy nečistot na wadded disku navlhčeném tonikem. To znamená, že se jedná o tonikum, který ukončí proces čištění po fázi odstraňování make-upu a praní.

Obnovuje rovnováhu pH. Některé čisticí prostředky, stejně jako tvrdá voda z vodovodu, mohou dočasně narušit acidobazickou rovnováhu pokožky, což zase oslabuje její ochranné funkce a snižuje její schopnost odolávat agresivním faktorům prostředí. Tonic rychle obnoví normální hodnotu pH.

Připravuje kůži pro aplikaci séra a krému. Tonic je druh dirigenta, který umožňuje účinným látkám ve složení séra a krému lépe působit na kůži.

Obnovuje pokožku. Nenasytná pleť, nedostatek ruměnečků, suchá kůže, dokonce rozšířené póry a záněty - všechny tyto problémy, pokud nejsou vyřešeny globálně, přesně minimalizují. Chcete-li získat důkazy, proveďte dvoutýdenní experiment na pravidelné používání toniků, nebo lepší rozšíření testování na 28 dní - to je přesně období, kdy tělo a kůže potřebují zejména k vytvoření nových "návyků".

Tónování není jen součástí každodenního rituálu péče o pleť. Abyste se ujistili, že tonikum je skutečně nutný, proveďte experiment: použijte jej nejméně po dobu dvou týdnů, a až vyprší, zjistíte, že kůže je čerstvější a čistější a pleť je vyrovnaná.

Typy toniků

Hlavním pravidlem při výběru toniků je zaměřit se na typ pokožky, jinak tento výrobek nesplní svůj úkol nebo ho nebude činit dostatečně efektivně. Aby tonikum fungoval sto procent, musíte si pečlivě přečíst štítek před tím, než si ho koupíte, a pak se budete řídit tipy, jak ho používat.

Tonic účinně eliminuje zbytky kontaminace pokožky a make-upu.

Pro suchou pokožku. Vyberte si tonikum se silnými hydratačními složkami, jako je glycerin, kyselina hyaluronová, aminokyseliny, šťávy nebo extrakt aloe. Použijte výrobek dvakrát denně nebo častěji, zejména pokud strávíte většinu dne v místnosti s klimatizací nebo ústředním vytápěním nebo v extrémních klimatických podmínkách (extrémní teploty, horké nebo naopak mrazivé počasí).

Pro citlivou pokožku. Skvělá kůže nebude dráždit prostředky s jemným účinkem a měkkou texturu, někdy lehce mastnou. Při výběru tonika věnujte pozornost složení: musí existovat složky s uklidňujícím účinkem, například výtažky z heřmánek, chrpa nebo růžičky. Nežádoucí látky - parabeny, parfémy, barviva.

Pro mastnou pleť. Pokud jste otráveni mastným leskem a nadbytkem kožního mazu, kvůli kterému make-up trvá nejvýše hodinu, udělá tonik se segulačním a matujícím účinkem. Tento efekt zajišťuje zejména zinek. Pro mastnou pleť je také dobrý prostředek s hydratačními přísadami, protože často taková kůže, jakoby podivně zní, trpí dehydratací.

Pro problémovou pokožku. Prokletím tohoto druhu kůže jsou černé skvrny, vyrážky, záněty, nadměrná tvorba kožního mazu. Udržování této situace pod kontrolou pomůže tonikům s adstringentními a exfoliačními složkami (kyselina salicylová, zinek, čajovníkový olej).

Pro normální pokožku. Vše, co může dát šťavnatým majitelům bezproblémové tonicity, je čistí, udržuje optimální hladinu vlhkosti, změkčuje a vyživuje minerály a mikroelementy. Všechny tyto potřeby uspokojí tonikum založené na vodě z tepelných zdrojů.

Pro kombinaci pokožky. Pokud máte v oblasti tváře suchou pokožku a mastnou pokožku v oblasti čela, nosu a brady, zkuste použít dvě tonikum najednou v jedné relaci. Aplikujte hydratační krém na suché oblasti, regulaci seborrhy rohože - na zóně T. Toto se nazývá multitonizace, tj. Použití dvou nástrojů stejné kategorie současně.

Pro starší kůži. Hlavní požadavky na stárnoucí a stárnoucí pokožku zvyšují elasticitu a hustotu. To je usnadněno tonikem s kyselinami hyaluronovou a glykolovou a speciální masáž v procesu aplikace. Věnujte pozornost prostředkům s vysokým obsahem antioxidantů (vitamíny C a E, resveratrol), zejména pokud žijete ve městě, často pod stresem a nespíte hodně. Antioxidanty ve složení toniků pomáhají bojovat proti negativnímu vlivu prostředí a odkládají vývoj vnějších příznaků stárnutí pokožky.

Složení toniků na obličej

Složení se liší podle účelu a úkolů, které je třeba řešit. Níže jsou hlavní komponenty, které se nejčastěji nacházejí ve vzorcích.

Tonic pro obličej je čirá barva kapaliny, ve které jsou aktivní složky rozpuštěny.

Aloe. Extrakt ze šťávy a aloe je téměř univerzální: uklidňuje, změkčuje, zvlhčuje a obnovuje pokožku.

Allantoin. Efektivní pro hojení a regeneraci pokožky. Alantoin zmírňuje zánět, podráždění, zpřísňuje póry a zjemňuje pokožku.

Kyselina hyaluronová. Silná hydratační složka, která zabraňuje odpařování vlhkosti, vyhlazuje pokožku.

Glycerin. Nejběžnější hydratační složka. Glycerin podporuje pronikání vlhkosti do hlubších vrstev pokožky a pomáhá udržet ji.

Kyselina glykolová. Čistí, odfarbí, změkčuje a rozjasňuje pokožku, pomáhá redukovat vrásky.

Kyselina salicylová. Odlupuje, odstraňuje mrtvé kožní buňky, upravuje mazové žlázy.

Alkohol Obvykle se vyskytuje v nízké koncentraci a slouží k stabilizaci vzorce. Jednoduché alkoholy (alkohol denat) v kompozici toniků poskytují antibakteriální účinek a lepší penetraci účinných látek do pokožky.

Tepelná voda. Voda z termálních pramenů, která se nachází například ve francouzských městech Vichy a La Roche-Posay, je sklad minerálů a stopových prvků užitečných pro pokožku. Speciální složení pomáhá normalizovat vodní rovnováhu pokožky, neutralizuje negativní účinek volných radikálů, zlepšuje ochranné vlastnosti pokožky a uklidňuje ji.

Zinek Je nepostradatelná pro mastnou a problematickou pokožku: zmírňuje zánět, kontroluje mastný lesk, snižuje černé skvrny.

Extrakt z kalendula. Snižuje podráždění, uklidňuje, má baktericidní a protizánětlivý účinek.

Extrakt z růží Má široké spektrum působení: omlazuje, hydratuje, změkčuje, bojuje proti nebezpečným bakteriím a dokonce zpřísňuje póry.

Extrakt z heřmánku. Zklidňuje citlivou a podrážděnou pokožku, poskytuje ochranu a protizánětlivý účinek.

Extrakt z čarodějnice. Ztužuje krevní cévy, snižuje vylučování mazových žláz, je silným antioxidantem.

Používáte obličejový tonikum?

Aplikace: jak aplikovat tonikum

Tonic použijte nejlépe dvakrát denně, po čištění a před aplikací séra a krému. Při aplikaci se vyvarujte oblasti kolem očí, pokud anotace neukazuje, že je výrobek schválen pro použití v této oblasti. Existují nejméně tři metody použití toniků a výběr práva závisí na osobních preferencích.

Při aplikaci toniků můžete použít bavlněnou podložku nebo látku.

Bavlněná podložka

Jedná se o nejběžnější metodu, která je vhodná pro majitele jakéhokoli typu pokožky. Použijte několik kapek na disk a otřete kůži od středu obličeje k obvodu, aniž byste museli stisknout:

od středu čela k chrámům, jeden vyhlazující pohyb na každé straně;

od křídel nosu po uši;

od středu brady k uším;

od místa obočí až po špičku nosu.

Nezapomeňte na kůži krku a dekoltu - zde se bavlněný kotouč má pohybovat zdola nahoru směrem k bradě.

Tkaninová ubrousek

Nejlepší možnost pro citlivou pleť. Namočte látku s tonikem (můžete použít lékárničku gázu složenou ve 2-3 vrstvách) a dát ji na tvář jako masku. Lehce stiskněte s dlaněmi a nechte několik sekund. Takové tonizující masky jsou v Asii velmi oblíbené.

Doporučuje se používat tonikum ráno a večer po čištění pokožky a před nanesením krému.

Musím omyt tonikum? Ne Jak si vzpomenete, zvyšuje účinnost účinných látek v produktech, které po tonizaci aplikujete.

Přehled tonických obličejů

Pokud se ještě rozhodnete pro výběr toniků, nabízíme několik možností pro různé typy pleti - od jemné citlivé k problému, náchylné k akné.

Tonika pro suchou, normální a stárnou kůži

Tonika pro kombinaci, mastnou a problémovou pokožku.

Tyto nástroje vás mohou zajímat.

Více informací o složkách

 • Julia 01.06., 21:49 Dnes budeme hovořit o la Roche-Posay Toleriane gel péči o praní. Nyní jsem si pečlivě vybírám pečující výrobky, protože v době, kdy jsem je používali, jsem kvůli mému věku a nevěděl, že jsem zničil kůži. Mám to dohromady. Mám rád lehčí textury, jsem s nimi spokojenější. A asi před dvěma týdny mi byla podána testovací gelová péče La Roche-Posay Toleriane na bázi termální vody s uklidňujícími přísadami. Gel je určen k očištění extrémně citlivé pokožky normálního a kombinovaného typu. Pečuje to dobře a protože se mi líbí, že se mi umýt vodou, snadno se odmyje. Malé množství teplé vody stačí k pěnění malého množství gelu. Péče o gely je velmi úsporná: pro vyčištění pokožky stačí jen pár kapek. Gel užívám ráno a večer, obléknu si obličej, krk a dekoltu 30 sekund. Textura gelu je mléčná, vůně je lehká a nenápadná, téměř chybí. Čisticí gel je dostupný v balení o objemu 200 ml. Celkově, co máme: žádný pocit napjatosti nebo nepohodlí po umytí. Kůže po umytí je příjemná, měkká, čistá a vyživovaná.
 • Maria 2. dubna, 16:54 Micellární voda Garnier je nejlepší odstraňovač make-upu, který jsem použil.
 • Irina 25. března, 23:30 Pracuji na povinnostech v nočních směnách. Z tohoto důvodu samozřejmě pokožka začala vypadat mnohem horší a navíc byly pod očima věčné vaky. Nemůžu opustit svou práci, ale také nemůžu chodit s věčnou tváří. Hledal jsem různé nástroje na internetu, protože moje krémy již nebyly platné. Tato stránka http://otzyvov.net/otzyv-tovary/animal-mack-maska-dlya-lica.html čte o masce, která zpřísňuje pokožku obličeje, vrací zdravý vzhled atd. Podle typu reklamy. Slyšel jsem o této masce, ale recenze přátel jsou nejednoznačné. Kdo nařídil takovou masku, prosím, řekněte mi, funguje to opravdu a věříte, že tyto recenze?

Projděte
online diagnostiku
kůži

Týdenní výběr
materiály o vás a pokožce

Zlatá pravidla při použití vlasového tonika

Ve srovnání s běžnými barvivy na vlasy mají tonální balzám stejně účinný účinek, ale nemají trvanlivý výsledek. Pokud jste v procesu výběru dokonalého účesu nebo jen chcete dočasně změnit obrázek, vlasový tonik je přesně to, co potřebujete.

Vlasová tonika se příznivě srovnává s barvami v tom, že neobsahuje amoniak, ale naopak vyživuje vlasy s prospěšnými složkami.

Co je to tunika?

Na rozdíl od standardních barviv pro vlasy je tonikum hotový balzám, v závislosti na značce výrobku, který se používá ve zředěné nebo čisté formě (to je uvedeno v pokynech).

Jako součást toniků se běžně používají přirozená barviva, která poskytují kadeřům jasnou barvu, stejně jako mastné suspenze, které chrání prameny před vysycháním a posilují suché kadeře. Většina obvyklých barev má amoniak v jejich složení, proto po barvení vlasy voní nepríjemně a tonikum obsahuje aromatické přísady, které dodávají účesu jedinečnou vůni.

V závislosti na složení prostředků tónování pro barvení lze rozdělit do následujících typů:

 • jemná - takové léky zahrnují nestabilní tónované šampony a balzámy, které mají pouze 1-2 týdny;
 • snadné působení - efektivní barvení pramenů po dobu 2-4 týdnů;
 • hluboké působení - znamená barvení vlasů po dobu delší než jeden měsíc, takové barvicí směsi bez amoniaku jasné barvy mohou držet bez změny barvy až na 8 týdnů.

Plus tonik je, že ho můžete používat poměrně často. Pokud se po obvyklém barvení doporučuje čekat od 2 do 4 měsíců, pak je používání tonika přípustné každých 1,5-2 týdnů, v tomto případě nebude docházet k významnému poškození vlasů. Tak můžete každý měsíc vyzkoušet až dva nové odstíny, díky nimž si vyberete svůj vlastní jedinečný styl.

Při správném používání vlasů tonikum přináší úžasný výsledek - vlasy nejen získávají čerstvý odstín, ale také se stávají příjemnými na dotek

Vlastnosti toniků pro barvení

Použitím tonizovaných barevných vlasů můžete nejen změnit barvu účesu, ale také obnovit některé škody na kudrlinkách, stejně jako poskytnout pramenům efektivní a zdravý vzhled. Hlavní vlastnosti toniků:

 • rychlé zbarvení - změna barvy nastává 15-30 minut po aplikaci kompozice, intenzita tónu závisí na délce efektu směsi;
 • neškodnost - lehká struktura a krátkodobý výsledek způsobený jemným účinkem balzám na vlasy - maso nepronikuje hluboko do vlasů, takže produkt nemá nepříznivý vliv na strukturu pramenů;
 • zvýšený lesk - díky přítomnosti komplexů olejů a vitamínů ve složení zlepšuje pružnost vlasů a zvyšuje jejich přirozený lesk. To pomáhá obnovit hladkost vlasů a zjednodušuje stylové kadeře;
 • dodatečná vlhkost - nepřítomnost amoniaku zabraňuje sušení pramenů a oleje vyživují a obnovují normální vodní rovnováhu pokožky hlavy a vlasů;
 • schopnost rychle vypláchnout nátěr - v případě potřeby může být již krátkodobý účinek zbarvení vyprázdněn pomocí proplachování citronu nebo octa, stejně jako kefírová maska, která za 1,5-2 hodiny odstraní nežádoucí tón.

Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

Tyto a další pozitivní vlastnosti zbarveného tonika jsou populární u klientů všech věkových kategorií, protože kromě snadného použití a nepopiratelné bezpečnosti jsou ve srovnání s konvenčními barvivy dostupné takové nástroje bez výjimky, protože mají nízké náklady.

To je docela jednoduché používat tonikum doma - kompozice je rovnoměrně aplikována na vlhké vlasy a stárnou po dobu 15-30 minut

Jak používat tonikum pro barvení?

Chcete-li barvit vlasy doma, nezpůsobí vám žádné zvláštní obtíže, měli byste důsledně dodržovat navrhované pokyny.

 • Nejprve připravte potřebné doplňky pro proceduru - budete potřebovat plastovou nádobu pro míchání balzámu, kartáč nebo houbičku na barvení, rukavice, plášť na ramena, šampon a ručník (nejlépe starý, protože bude mírně zbarvený).
 • Chcete-li chránit podlahu, je lepší zakrýt místo kolem starých novin, přestože tonikum neobsahuje příliš odolné součásti, může být hluboce zakořeněno v některých materiálech.
 • Tonic by měl být míchán s jednotnou konzistencí, nejlépe to dělat s rukavicemi, protože penetrace peněz na kůži je nežádoucí, protože může vést k suchu a podráždění.
 • Vlasy by měly být mírně zvlhčené obyčejnou vodou, není nutné ji před barvením omýt šamponem. Plátno pramínky, počínaje od kořenů a končící špičkami, malovat celou hlavu. Je výhodné manipulovat s první stranou za druhou.
 • Když je proces dokončen, měli byste si vlasy hřeben s hřebenem a trochu masírovat, roztřepte tonikum do pěny. Chcete-li fixovat kadeře na hlavu, můžete použít plastovou čepičku a můžete použít obvyklý baret. Udržujte nástroj 15-30 minut, v závislosti na složení léku (používejte tonální balzám striktně podle pokynů na obalu).
 • Po uplynutí stanovené doby si můžete vyčistit tonikum, nejdřív to neublíží používat jemný šampon, ale v malém množství, ale pro slabé balzámy slabé působení není potřeba, jen umyjte vlasy teplou vodou a vymažte ručníkem, po kterém můžete udělat styling.

Jak můžete vidět, používání vlasových toniků není vůbec obtížné, takže můžete změnit svůj obraz tak často, jak chcete. Abyste předešli problémům a neočekávaným následkům, nepoužívejte tónovací balzámy okamžitě po barvení vlasů běžnými přípravky nebo na příliš poškozených chlupách.

Jak používat vlasy tonikum

Můžete získat zajímavý a originální obraz s pomocí správné barvení vlasů. Pro tyto účely mohou dívky používat perzistentní barviva s amoniakem nebo bez něj. Současně mohou drasticky změnit barvu vlasů a dosáhnout dlouhodobého výsledku. Pokud potřebujete lehce aktualizovat odstín svých vlasů nebo zvýšit efekt obrazu, musíte použít vlasový tonik.

Popis prostředků

Tonic je tónovaný šampon, který dokáže lehce obnovit svůj vlastní odstín vlasů. Jeho účinné složky nepronikují hluboko do vlasů, což způsobuje minimální poškození jejich struktury. Proces lakování je prováděn pouze venku, takže po 5-8 vyplachování barevných listů. Tonic neobsahuje amoniak a další speciální složky, které velmi poškozují vlasy.

Ale tonikum se liší od barvy v jiném. Díky tónovanému šampónu je třeba být připraven na skutečnost, že výsledný efekt netrvá dlouho. Můžete je umýt i běžným šamponem bez použití speciálních prostředků. Existuje několik typů toniků. Dnes v regálech obchodů najdete výrobky, které vyhovují brunetům, blondům a hnědočerným ženám.

Kromě toho, že tonikum barví vlasy v nezbytném odstínu, vyživuje je také pomocí užitečných vitaminů a prvků. Tento efekt je dosažen díky tomu, že výrobci používají obohacené výrobky pro výrobu výrobku. Při aplikaci tonikátu obdržíte zároveň krásné barvy, brilantní a zdravé vlasy. Kromě toho je s pomocí tónování skutečně možné zastavit proces pádu a odstranit dělené konce, které mají výživný a zvlhčující účinek.

Na video, jak používat vlasy tonikum:

Pokyn

Tonic je dvou typů: tonická barva a tonická pěna. Nejprve je třeba zvážit, jak používat tonikovou barvu.

Aplikuje se podle následujícího plánu činnosti:

 1. Nejprve je třeba pořádat přípravné akce. Nejprve je třeba zásobit pomocnými nástroji a materiály. Potřebujete rukavice, ručník, hřeben a mastnou smetanu. Nejprve ošetřete pokožku krémem, aby barva nemohla nasáknout pokožku. Naložte zbytečné oblečení, protože tonikum je tekuté a může to všechno kolem.
 2. Je třeba začít natírat zezadu hlavy. Chcete-li to provést, oddělte pramen a vložte její složení. Provádějte zbytek vlasů stejným způsobem. Pro zjednodušení procesu natírání je nutné předem oddělit vlasy na prameny a zajistit je svorkami.
 3. Po natírání zahřejte vlasy polyethylenem a ručníkem. Díky tepelnému účinku je možné stimulovat vstřebávání barvy.
 4. Zvýrazněte tonikum na vlasy po určitou dobu a poté je odstraňte šamponem nebo jemným mýdlem.
 5. Pro konsolidaci výsledku a zlepšení kvality vlasů je nezbytné zpracovat prameny kokosovým nebo mandlovým olejem.

Na videu, vlasový tonik, návod k použití doma:

Aplikujte tonikovou barvu, kterou lze použít k osvětlení, odtržení nebo zvýraznění vlasů. Pomocí tohoto produktu se můžete zbavit žluté vlasy na blond vlasy. Tónové barvivo navíc udržuje vlasy déle než tonická pěna. Tento druhý výrobek se však považuje za bezpečnější. Po této aplikaci je proces žehlení vlasů usnadněn a jejich ztráta je snížena.

Ale proces malování tonické pěny má také své vlastní vlastnosti:

 1. Použijte jej k čištění pramenů, takže tonická pěna se také nazývá balzám. Můžete si vybrat absolutně jakýkoli odstín, ale neměl by být tmavší než přirozený. Takže, brunetky, nezapadá. Jedinou výjimkou je perlový popel, který je lehčí než přirozený blond, ale slouží k jeho stínění.
 2. Bojte pěnou ve vlasech a jemně ji rozdělte po celé délce.
 3. Ze shora, nemůžete izolovat prameny polyethylenem, pak můžete získat jasné zvýraznění. Opláchněte bez šamponu.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jak stylovat vlasy po rovnání keratin, postupujte podle odkazu a přečtěte si článek.

Jaký je prostředek pro tepelnou ochranu vlasů při stylovém žehlení? podrobně popsané v článku.

Pro ty, kteří chtějí pochopit, jak správně stylovat své dlouhé vlasy, měli byste sledovat odkaz a sledovat video: https://opricheske.com/uxod/ukladka/kak-ulozhit-dlinnye-volosy.html

Jak vypadá styling na srsti a pomocí dalších prostředků, podrobně popsaných v tomto článku.

Zpracování tipů

Pokud se rozhodnete barvit pouze špičky vlasů tonikem, pak nejprve musíte udělat malý test. Zbarvíme malý pramen zevnitř a vyhodnotíme výsledek. Pokud vám to vyhovuje, můžete pokračovat v postupu pro zbývající prameny.

Na video, jak malovat tipy vlasové tonikum:

Postup je následující:

 1. Důkladně umyjte vlasy a trochu je usušte, aby byly mírně vlhké.
 2. Dejte rukavice na ruce, položte ručník na ramena a ošetřete pokožku mastným krémem.
 3. Mix balzám s tonikem, dodržujte pokyny. Vyberte řádek, ke kterému bude docházet k ošetření vlasového tonika. Malovat tipy pomocí růženec, a pak s hřebenem projít vlasy, aby složení rovnoměrně barvit je.
 4. Chcete-li namalovat prameny v několika tónech, pak po lakování aplikujte další vrstvu tonika, která pomalu klesá na samé konce. Po každé aplikaci si vlasy hřebete hřebenem.
 5. Počkejte na zadaný čas. Pokud potřebujete získat jemný a měkký odstín, měli byste počkat 10-15 minut. Pokud dojde poprvé k obarvení a chcete získat jasný odstín, pak stojí za to stát půlhodinu.
 6. Omyjte tonikum vodou a šamponem.

Jaký efekt lze dosáhnout

Pokud máte tmavé vlasy a chcete získat lehký odstín, použijte pro tento tonikum nedoporučujeme. V opačném případě prostě nemůžete vidět žádný efekt. Jak již bylo uvedeno výše, používání toniků, které drasticky změní barvu vlasů, nebude fungovat.

Pro ty, kteří se chtějí naučit, jak stylovat krátké vlasy doma a pomocí jakých prostředků, je podrobně popsán v tomto článku.

Můžete také zajímat, jak nejlépe stylovat vlasy střední délky a jakým způsobem.

Jak se provádí kadeřnictví pro krátké vlasy a jak efektivně vypadá tento vzhled, je podrobně popsáno v tomto článku.

Můžete také zajímat, jak správně stylovat vlasy štětcem na vlasy.

Bude také zajímavé dozvědět se, jak správně používat Taft gel pro styling vlasů. Chcete-li to provést, postupujte podle odkazu a podívejte se na obsah článku.

Frekvence použití

Tonic může být použito tak často, jak chcete, samozřejmě v rozumu. Pokud namalujete odolnou barvu, může být následný postup proveden až po uplynutí 1,5 měsíce. Opakované použití tonika je však možné po 10 dnech. Tonic je vhodný nástroj pro dívky, které dosud nerozhodly, jakou barvu chtějí vidět vlasy. Měsíc můžete vyzkoušet 2-3 barvy pro určení finále.

Na videu, jak často můžete použít tonikum na vlasy:

Tonic je barevný výrobek, pomocí něhož si můžete barvit vlasy a ne zranit. Samozřejmě nebudete úspěšní v radikální změně barvy, ale můžete stále osvěžit své vlastní a mírně změnit její odstín. Postupujte podle výše uvedených pravidel a získáte neuvěřitelně krásnou barvu vlasů a samotné prameny budou moci zlepšit své zdraví, protože budou nasyceny užitečnými vitamíny a mikroelementy.

Vlastnosti použití tonika na obličej

Tonic pro tvář - péče o kosmetiku, která odstraňuje přebytečné mazové žlázy a zbytky make-upu. Jeho pravidelné používání vám umožňuje tónovat a udržovat svěžest pokožky, udržovat rovnováhu mezi kyselinami. Zvyšuje účinek a další kosmetiku, pomáhá nasávat hydratační látku.

Postup je základní péče, musíte použít tonikum bez ohledu na typ pleti a jeho stav. S nesprávným složením však existuje riziko zvýšené suchosti a podráždění.

Výběr toniků v závislosti na typu pokožky

Při nákupu správných kosmetických přípravků byste měli vzít v úvahu vlastnosti a stav dermis. Špatně kvalitní tonikum může zhoršit již existující problémy a způsobit vedlejší účinky.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru:

 1. K péči o typ mastné pleti se doporučuje zakoupit kompozici s obsahem alkoholu nejméně 50%. To vám umožní účinně odstranit mastný lesk, mít antiseptický efekt. Přítomnost kyseliny salicylové, přírodních esenciálních olejů a výtažků užitečných rostlin. Vyberte ten nejlepší tonik pro mastnou pokožku v tomto materiálu.
 2. V tonici pro suchou pokožku by mělo být množství alkoholu minimální, aby se zabránilo zvýšenému podráždění. Doporučuje se vybrat produkt s obsahem vitamínů, přírodních olejů pro vysoce kvalitní hydrataci a výživu.
 3. Pro péči o problémovou a kombinovanou pokožku se doporučuje obsah aktivních AHA kyselin účinně eliminovat akné a akné. Je žádoucí přítomnost živin a kyseliny salicylové pro sušení.
 4. Pro normální pokožku je vhodná jakákoliv kompozice. Optimální obsah alkoholu je 10%, přítomnost dalších složek závisí na věku a charakteristikách jednotlivce.

Pro péči o citlivou pleť z toniků se doporučuje odmítnout ve prospěch lotion s měkkou strukturou a jemným účinkem. To snižuje riziko podráždění a zarudnutí po aplikaci. Naučte se, jak si v článku vybírat zvlhčující toner do obličeje.

Nedoporučuje se kupovat kosmetiku, která zahrnuje parabeny, vonné látky a vonné látky. Je velmi nežádoucí používat produkty s acetonem a kafr.

Způsob aplikace (použití, použití)

Aplikujte tonikum na obličej by mělo být na masážních linkách pomocí gázy, prstů nebo bavlněné vložky. Kosmetologové doporučují koupit postřikový přípravek, který snižuje traumatický účinek na pokožku.

Pravidla a způsob použití:

 • zpracovávat čelo by mělo být od středu k chrámům;
 • při péči o oční oblast by měl být přípravek aplikován světelnými pohyby z vnitřního k vnějšímu rohu s uzavřeným víčkem a pod očima;
 • Aplikujte výrobek na nos, nejlépe shora dolů, odkapávající od čela obočí až ke špičce, a vycházejte z sinusů ve směru lícních kostí;
 • tváře se doporučují otřít, začínající od horního rtu, končící lalokem;
 • na bradě znamená, že je vhodnější použít od středu, pohybující se směrem k uším.

Během procedury je třeba věnovat pozornost oblasti krku, nejlépe je otřít těmito místy hladkým pohybem shora dolů z výstřihu do oblasti brady.

Kdy, proč otřete obličej a jak často má být přípravek aplikován / aplikován

Kozmetici doporučují používat tonikum každý den až 2 krát. Postup se nejlépe provádí během ranního a večerního umývání. V raných hodinách to vám umožní připravit kůži pro aplikaci make-upu, a v pozdních hodinách - odstranit zbytky kosmetiky, zvýšit účinek použití noční krém. Žádný tonizující účinek. Zjistěte více o tom, proč potřebujete tonikum pro tvář.

Je-li to nutné, aplikujte make-up několikrát denně, je doporučeno, aby každý postup byl aplikován pomocí toniků. V létě je přípustné zvyšovat počet aplikací nebo připojovat osvěžující tonikum, čímž odstraňuje nečistoty, mastný lesk a pot.

Potřebuji omyt tonikum, jak se umýt (mytí): mýdlem nebo vodou

Po aplikaci na kůži není potřeba odstranění produktu. Před použitím jiných kosmetických přípravků na péči o pokožku počkejte, až se sloučenina úplně vstřebá.

Pokud jste použili velké množství peněz, můžete vyčistit přebytek s lehkým dotykem s bavlnenou vložkou nebo gázou, nemusíte se uchýlit k mýdlu nebo vodě. Po této proceduře může na tváři zůstat tenký matný film, který neovlivňuje účinnost působení zvlhčujícího nebo výživného prostředku. Zjistěte, co je zde nejúčinnější hydratační make-up.

Je nutné aplikovat krém na obličej v důsledku tonika

Tónování je jednou z etap komplexní péče. Po aplikaci tohoto nástroje byste měli používat hydratační nebo výživný krém. Proč? To pomáhá zabránit vysychání pokožky a také napravuje rovnováhu vody a obnovuje minerální složení buněk.

Výběr krému závisí na věku, stavu pokožky a době postupu. Ráno se doporučuje používat lehké denní krémy a večer je nejlepší aplikovat krém na noční krém s hustou a hustou konzistencí.

Bez ohledu na typ a stav pleti, pravidelná péče zahrnuje tři povinné kroky - čištění, tonizování a zvlhčení.

Co může být použito místo tonika: hydrolát, gel nebo lotion

To není jediný prostředek pro účinné tónování, přípravu na hydrataci. Alternativně použijte lotion, gel nebo hydrolát, který má podobnou konzistenci a složení. Zjistěte, jak se tonika odlišuje od pleťového mléka odkazem.

Pokud nevěříte průmyslové kosmetice, můžete ji doma nahradit následujícími analogy:

 • zelený čaj;
 • lék heřmánkový odvar;
 • směs citronové a grapefruitové šťávy;
 • okurkovitá voda;
 • infuze bylinného původu.

Trh nabízí širokou škálu podobných výrobků, mezi nimiž si můžete vybrat kompozici dokonale pro každou kůži.

Video

Užitečné video, které vysvětluje, proč potřebujete tonizovat a tonizovat pleť

Pro Více Informací O Suché Vlasy