logo

Používejte želatinu správně!

V článku se dozvíte, jak zředit želatinu a jak ji používat při vaření.

Želatina už dlouho zaujímala čestné místo ve vaření. Bez ní je obtížné vyrobit želé a aspiku, marshmallow a smetanu, želé maso a soufflé.

Želatina sama o sobě nemá chuť, takže se v pokrmech "necítí", ale zároveň jim dává krásný vzhled a požadovanou konzistenci. Je důležité používat jej správně.

Viz též:

Jak zředit želatinu: rozměry

V obchodech se obvykle prodává ve formě desek nebo prášku. Při použití je jednodušší prášek ve formě krystalů. Zředí se v poměru 1 polévková lžíce k 1 šálku kapaliny. Někdy na obalech je poměr 40 gramů na 1 litr.

Poměr prášku a vody souvisí s tím, jakou nádobu připravujeme. Pokud se jedná o "třesavé" želé pro koláč, pak postačí 20 gramů na 1 litr tekutiny, což bude stačit na jemnou výplň.

Ve které zředěné želatině?

Bred to jen v chladné kapalině. Pokud se jedná o vodu, je třeba ji uvařit. Namísto vody, mléka, vývaru, džusu lze použít v závislosti na tom, která jídlo se připravuje.

Naplněná tekutinou "bobtná" asi půl hodiny, někdy to trvá hodinu. Pokud nebyl vybrán prášek, ale dosky, pak 15 minut stačí. Na obalu je vždy uvedeno. Poté přidávají základnu nádobí, kakao, džus - a zahřejí na nízkém ohni. Mělo by se neustále míchat, aby se směs nelepila na dno a zrna byla dobře rozpuštěna. Někdy se používá vodní lázeň k lepšímu rozpuštění želatiny.

Jak zředit potravinovou želatinu?

Velmi často se zahřívá bez míchání se základní miskou. Přivést směs do varu by neměla být provedena, jinak by se nádoba příliš ztížila. Je lepší vychladnout při pokojové teplotě, předem rozlité do tvarů a v případě potřeby filtrování přes gázu, protože krystaly se někdy zcela nerozpustí.

Viz též:

Poté je miska umístěna v chladničce, ale ne v mrazáku, aby nekrystalizovala. Je velmi důležité zkontrolovat trvanlivost produktu před vařením, protože pokud překračuje normu, želé nebo želé se nemusí zahustit a želatina se nerozpustí.

Jak správně vařit želatinu

Pokud se připravuje maso nebo rybí aspice, želatina se má lépe okamžitě rozpustit, aby se bobtnal. Ve stejném poměru - 1 polévková lžíce na šálku kapaliny nebo v poměru 1: 5. Poté přidáme zbytek vývaru a zahřejeme. Totéž platí pro aspic, ale v tomto případě by pokrm nezhoršilo vaření vývaru několik minut.

Pokud se připravuje ovocné želé, je třeba v první fázi použít vodu, vařit a přidávat šťávu po zvětšení krystalů. Mělo by být teplé. Pokud je z ovoce vybráno třešeň nebo džus, může být zapotřebí méně prášku, protože toto bobule obsahuje tuto látku.

Dezert s želatinou

Jelly krémový dort je připraven trochu jinak. Prášek zředěný v krému (obvykle 1 šálek krému) se ponechá nabobtnat po dobu několika hodin, poté se umístí do vodní lázně a míchá, až se všechny krystaly úplně rozpustí. Výsledná směs se přidá do šlehačky s cukrem a znovu se šleha. Ukazuje se velmi chutný krém. Stejným principem je připraven soufflé.

Želatina je často nalita ovoce. Chcete-li to udělat, je lepší je nakrájet jemně, aby nedošlo k jejich sklouznutí, a nejsou od sebe odděleny, pokud jsou používány. Toto pravidlo není vhodné, pokud se ovoce nalije na dort. V tomto případě jsou umístěny na zředěném produktu.

Jak to udělat

Řekněte a učíte

Jak zředit potravinovou želatinu. Tipy na použití želatiny

Bez ní je velmi obtížné vařit mnoho jídel: želé maso, marmeláda, želé, krém. Hádáte, co jsme? Samozřejmě, o želatině!

Želatina

Želatina je čirá, viskózní kapalina, která je bezbarvá, bez zápachu a bez chuti.

Vyrábí se denaturací fibrilárního proteinu kolagenu obsaženého v kostech a šupinách ryb, avšak hlavní surovinou pro jeho výrobu je nicméně pojivová tkáň kostí, kůže, vazů a šlach skotu.

Je to díky kolagenu, že želatina má gelující vlastnosti a slouží jako nenahraditelná složka mnoha receptur.

Pravidla chovu

Nejlepší způsob, jak zředit práškovou želatinu, je rozpustit ji ve studené vodě, protože pokud ji přidáte přímo do vývaru, mléka nebo džusu, není možné dosáhnout úplného rozpuštění želatinových granulí navzdory jakýmkoli trikům.

Položte 1 polévkovou lžíci želatiny na dno malé kovové mísy a naplňte 100 ml studené vařené vody. Normální želatina nechá bobtnat po dobu 50 minut, protože okamžitá želatina může být bezpečně snížena o polovinu až na 25 minut.

Po uplynutí stanovené doby umístěte misku želatiny na misku s nízkou teplotou varu. Držte misku ve vodní lázni, promíchejte ji pravidelně.

Po asi 10 minutách se želatina zcela rozpustí ve vodě. To potvrzuje stav absolutní transparentnosti kapaliny.

Buďte pozorní! Nevyvolávejte želatinu k varu, protože kolagenový protein je zničen při teplotě 100 ° C, proto želatina úplně a nevratně ztrácí své želatinové vlastnosti.

Pokud dojde k varu, bez poklesu lítosti, vylijte vařící kapalinu do kanalizace a začněte ji připravovat od samého počátku.

Poté, co je želatina zcela rozpuštěna ve vodě, ochlaďte ji na 50-60 ° C a teprve poté ji vložte do připraveného jídla.

Nezapomeňte předem připravenou želatinu přes síto vynechat, než se film zbavíte na povrchu, který vzniká během procesu ohřevu.

Chraňte zředěnou želatinu před vařením, uvědomte si, že se "nelíbí" a nízkým teplotám. Neumísťujte je do mrazničky, protože při mrazení krystalizuje a odfarbí a po rozmrazení ztratí želatina své želatinové vlastnosti.

Proporce

Přesnější informace o poměru, v němž má být želatina rozpuštěna, jsou obsaženy v obalech a receptech specifických pokrmů, avšak omezujeme se na popis obecných poměrů a související viskozity hotových kulinářských mistrovských děl.

Účinek třásněného želé rozpustí v 1 litru kapaliny 20 g želatiny. Tento poměr složek je nejvhodnější pro jemné zaplavené a mléčné dezerty.

Když se rozpustí ve stejném množství kapaliny 40 g želatiny, konečný produkt bude hustší. Doporučuje se pro kuřecí aspiku, aspiku z jazyka a ryb, ovocné želé.

Pro přípravu hovězího a vepřového želé, ovocných a bobulových koláčů nebo dekorací na koláče a pečivo musí být množství želatiny v 1 litru vody zvýšeno na 60 g.

Vězte, že pokrmy připravené z želatiny jsou nejen chutné, ale i zdravé!

Jak používat želatinu

Jak používat želatinu

 • 12.07.2018
 • Odeslal admin
 • Nezařazené
 • 0 Komentáře
 • 1

Želatina má skvělé kulinářské možnosti, ale ne nejjednodušší gastronomický osud. Mnoho se neodvažuje jíst, ve složení, které je. Z článku se dozvíte, jak zředit a používat želatinu, abyste se mohli snadno rozhodnout pro vaření různých pokrmů, které jsou na něm založeny.

Co je to želatina?

Ani barva, ani chuť, ani vůně nejsou nejlepší vlastnosti přírodní želatiny. A jeho úkolem je stabilizovat vlivem kolagenu obsaženého v něm jakoukoliv hmotu, a dát jí tvar. V kuchyni se želatina obvykle zabývá želé, konfit, aspik, soufflé, pěnou a paštem. Schopnost stát se spolehlivým kulinářským společníkem a studeným masem - pokryje se nahoře a přinese chutný lesk.
Je to univerzální gelující prostředek bílkovinného původu. Získává se dlouhodobým trávením kostí domácích zvířat.

Jak zředit potravinovou želatinu


Která želatina zvolit - list nebo prášek? Volba je ve formě otázky. Ve prospěch druhé mluví nízkou cenou. U ostatních parametrů listová želatina obchází svůj "rival".
Každý list má na obalu konkrétní hmotnost. Takže váhy nejsou nutné. Pokud potřebujete menší množství, je deska vhodná k narezání. Při práci s práškovou želatinou je nutné respektovat přesné poměry zředění vodou. Obvykle je to 1: 6, méně často 1: 5. S listí a tady je snadnější: bude mít tolik tekutiny, kolik je třeba. Žádné měření a rychlost vaření nejsou vyšší.
Želatina nelze vařit. Při teplotě 100 ° C se hmota stává vláknitou a viskózní, kolagenový protein je zničen a želatina ztrácí své vlastnosti vytvářející gel.

Jak zředit želatinu na dezert a želé


Hustota hotového výrobku je záležitostí chuti a kulinářských výzev. Účinek třesavého želé se vytváří v poměru 20 g želatiny k 1 litru kapaliny. Ideální pro jemné zaplavené a mléčné dezerty.

Už to není lepší. Nadbytečné množství želatiny způsobí, že nádobka bude vyrobena z kaučuku. Klíčem k úspěchu je respektování proporcí.

Po zdvojnásobení části želatiny na stejném množství kapaliny získáme více pevných výsledků. Tento poměr je vhodný pro kuřecí aspiku, aspiku, ovocné želé.
Můžete bezpečně odřezat nožové nádobí vyrobené z 60 g želatiny rozpuštěné v litru tekutiny. Například hovězí a vepřové maso, ovoce a bobule nebo ozdoby na koláče a pečivo.

Obecná pravidla pro chov želatiny


Ale okamžitě v litru tekuté želatiny není ponořen. Prvním krokem je vaření zředěné, ale nutně studená voda. Čím je chladnější, tím lépe. V ledově chladném prostředí nejsou proteiny, které ovlivňují schopnost látky gelovat, ničeny. Ale když se přidá přímo do masného vývaru, mléka nebo džusu, granule se zcela nerozpustí.
Je důležité nalít želatinu s vodou a nelejte ji do vody. V opačném případě nelze zabránit hromadě. Listy se rychle zjemňují, prášek by měl zůstat nabobtnal po dobu 30-50 minut. Je užitečné konzultovat pokyny na obalu.
Existuje několik klasifikací želatiny, v závislosti na své síle, měřené v květech: čím větší je síla želatiny, tím hustší je struktura produktu, který získáte jako výsledek.
Poznámka:

 1. Chcete-li odstranit želé z forem, ponořte ji do horké vody na několik sekund a pak ji otočte na studenou desku.
 2. Želatina je reverzibilní. Pokud je zahřátá hmota zahřátá na 50 ° C, znovu se kapalina stává kapalinou.
 3. Kiwi, fíky a ananasové dobré želé nebude fungovat. Obsahují speciální enzym, který zabraňuje vysoce kvalitní gelaci.
 4. Před namáčením práškové želatiny vypláchněte nádobí studenou vodou, aby nedošlo k přilepení krystalů na dno.

Tabulka opatření pro pěstování želatiny

 • 1 čajová lžička - 6 g
 • 1 lžíce - 15 g
 • Fasádní sklo - 200 g
 • Čajové sklo 250 g

 • 1 odpovídá přibližně 2 g granulované želatiny
 • 6 destiček - 1 polévková lžíce

  Jak chovat želatinu

  K zředění želatiny je obvykle dostatečné, aby se rozpustila v ochlazené vařené vodě, nechala se nabobtnat a pak se rozpustila na nízké teplotě. Ale neměli byste zapomenout na některé jemnosti. Želé nefunguje "gumou", je nutné přísně sledovat správné proporce při přípravě. "Třecí želé" se objeví, pokud poměr želatiny a vody je 20 g na 1 litr. Pokud užijete 40-60 g želatiny a zředíte je v jednom litru vody, získáte "hustou želé", snadno řezte nožem. Nezapomeňte, že želatina nemůže být vařena, jinak se prostě neztuhne. Škodlivé pro želatinu a rychlé chlazení. K výsledné směsi nekrystalizuje, neumísťujte ji do mrazničky. Při nákupu želatiny je třeba věnovat zvláštní pozornost skladovatelnosti přípravku, jelikož expirovaná želatina může pokořit misku.

  Sladká pochoutka se nejlépe připraví podle následujícího receptu: namočte želatinu v chladné kapalině asi půl hodiny v poměru 1: 5. Poté musí být opláchnutá želatina pečlivě rozpuštěna ve vodní lázni a míchána až do konečného rozpuštění. Přiveďte k varu směs nemůže.

  Želatina, rozpuštěná v džusu, v kávě nebo ve víně, poskytne dezert zvláštní chuť. Ale nezapomeňte, že tekutina, která je základem, by měla pouze harmonicky doplnit chuť lahůdky. V hotovém výrobku se neobjeví hrudky a pruhy, pokud se želatina přidává do velké části dezertu, zatímco je ještě teplá. Chcete-li želatinu v želé dezerty nesklouznout bobule a ovoce, je lepší nakrájet ovoce jemně.

  Příprava aspic a brawn vyžaduje trochu jiný přístup. U takových pokrmů existuje několik způsobů, jak zředit želatinu. Nejlepším poměrem pro okamžitou želatinu je její poměr k vodě 1: 5. V studené vařené vodě se tato želatina rozpustí po 10 minutách, po které bude připravena k přidání do horkého vývaru.

  Pravidelná želatina by měla být zředěna ve vodě v poměru doporučeném výrobcem na obalu a potom nechat nabobtnat po dobu 30 minut. Po uplynutí této doby rozpusťte želatinu ve vodní lázni, nalijte ji do připraveného vývaru a vše přiveďte do varu.

  Třetí metoda zahrnuje rozpuštění želatiny ve sklenici vody před napuštěním. Když želatina dobře napouští, musíte přidat část horkého vývaru a přivést směs do varu. Pak se výsledná hmota nalije do bujónu. Toto by mělo být provedeno 10 minut před připraveností. Nevarejte mouku příliš dlouho, jinak dokončená miska pocítí chuť želatiny.

  Želatina je velmi užitečný výrobek, takže má smysl používat ho pro vaření široké škály pokrmů.

  Jak používat želatinu

  Želatina v domácí kuchyni je nejčastěji používána pro výrobu želé. Nicméně, tyto možnosti, samozřejmě, nejsou vyčerpány. Například další želatina se používá při přípravě želécí ryby nebo aspiku, různé koláče a pečivo, sladké a slané sufle, pěny atd.

  Želatina je dostupná ve formě prášku, granulí a malých desek. Prášková a granulovaná želatina je nejběžnější v každodenním životě, ale profesionální kuchaři a cukráři často používají listnaté. Způsoby použití různých druhů želatiny se mezi sebou poněkud liší.

  Jak používat listovou želatinu?

  Listová želatina je velmi vhodná k použití, pro kterou je milován v profesionální kuchyni. Obvyklý způsob použití je následující:

  • namočte požadovaný počet desek do vody;
  • počkejte 3-5 minut;
  • vytlačte zduřenou želatinu;
  • roztaví se ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě;
  • vstoupí do želatinované hmoty.

  Voda pro namáčení listové želatiny se obvykle odebírá 12krát více než celková hmotnost namočených desek. Neměli byste se bát přehánět, protože želatina absorbuje pouze množství vlhkosti, které potřebuje. Stisknutí desky by mělo být čisté, ale dostatečně silné.

  Je důležité si uvědomit, že pokud se želatina zavádí do horké kapaliny, nemusí se dále roztavit. Je-li želatina zaváděna do hmoty pyré, doporučuje se nejprve spojit rozpuštěnou želatinu s malou částí ohřáté hmoty a teprve pak může být výsledná směs ochlazena a přidána k celkové hmotnosti - to pomůže zabránit tvorbě hrud.

  V závislosti na konkrétním výrobci může být hmotnost každé desky listové želatiny odlišná a spotřeba takové želatiny pro stejné množství kapaliny bude odlišná. Proto se v průměru doporučuje použít destičku o hmotnosti 2,4 g na 100 g želatinované hmoty.

  Jak používat práškovou / granulovanou želatinu?

  Prášková a granulovaná želatina je normální a okamžitá. Pravidelná želatina musí být dlouho před použitím vyčiněná, ale okamžitě může být namočena pouze po dobu 5 minut nebo vůbec ne nasáklá - závisí to na typu zgelovatých produktů a požadavcích na recept na nádobí.

  Způsob přípravy pro použití konvenční želatiny je téměř totožný s metodou použití listové želatiny, ale má některé důležité rozdíly:

  • namáčení želatiny ve studené vodě by mělo být v poměru 1: 5, například 1 polévková lžíce. l želatina odebraná 5 lžící. l voda;
  • namáčení trvá 30-40 minut;
  • po namáčení předehřejte želatinu až do rozpuštění - nutně.

  Spotřeba práškové nebo granulované běžné želatiny, jako v případě listové želatiny, závisí na konkrétním výrobci. Pokud vezmeme průměrnou hodnotu, pak potřebujete 20 g želatiny pro každý litr kapaliny, abyste získali jemné želé a silné 40 g.

  Pokud jde o okamžitou želatinu, pak, jak již bylo zmíněno, můžete to udělat bez namáčení. Želatina dostatečně rozpustná v horké kapalině - a to vše. Avšak aby se zabránilo vzhledu hrud, taková želatina, pokud je to žádoucí, může být ještě namočena, například když se používá k gelování bičem, které nelze zahřát. Postup namáčení bude obecně obdobný jako u běžné želatiny, ale doba namáčení může být zkrácena na 10-15 minut.

  Jak nahradit práškový práškový prášek a naopak?

  V mnoha receptech autoři uvádějí přesně, jaký druh želatiny by měl být během vaření použit. Co když požadovaný typ želatiny není po ruce? Je to v pořádku, protože želatina "pracuje" přesně stejným způsobem v jakékoli formě uvolnění a stačí znát správné proporce, takže nahrazení jednoho typu želatiny jiným je ekvivalentní.

  Samozřejmě, přesné poměry budou záviset na konkrétních produktech. A obecně se mluví o nahrazení 1 desky listové želatiny s množstvím práškové / granulované želatiny odpovídající její hmotnosti, tj. Místo 1 desky o hmotnosti 2 g, je třeba vzít 2 g běžné želatiny. Podle toho, aby bylo možné vypočítat, kolik desek z listové želatiny je zapotřebí k nahrazení prášku, stačí rozdělit počáteční množství práškové želatiny o hmotnost 1 desky listu.

  Jak správně rozpustit želatinu

  Lahodná želé, chutná želé, jemné soufflé - všechny tyto dobroty se těžko připravují, pokud nevíte, jak správně ředit želatinu.

  Bez želatiny je moderní vaření velmi těžké si představit. Dorty, sladkosti, marshmallows, pěny, želé a želé bez této přísady se sotva mohou vařit. Přestože se poprvé objevila želatina v potravinářství ne tak dávno - v 19. století.

  Nicméně, mnoho žen v domácnosti, obzvláště po prvním neúspěšném zážitku, se bojí vypořádat se s želatinou - nebude se úplně rozpouštět, nezmrazí. Aby bylo možné výsledek získat, je důležité vědět, jak s ním správně pracovat. Tam je spousta nuancí - co se má rozpustit, za jakou teplotu, jaké proporce, jak to udělat, aby se to ukázalo bez hrud, atd. Také jsem nejprve nechápala, co je želatina a jak se s ní spojit. Ale věř mi, není nic složitého!

  Typy želatiny

  Tato nepostradatelná složka je vyrobena buď z živočišných produktů (šlachy, chrupavky, kože atd.), Nebo z odpadu z produkčních ryb. Ten je dražší a méně běžný, protože výrobní technologie je složitější.

  Mimochodem, vegetariáni a zástupci některých národností mohou odmítat nádobí s želatinou. Ale agar-agar a pektin jsou vhodné pro všechny - jsou vyrobeny z bylinných produktů.

  Potravinová želatina na regálech našich obchodů má 3 typy:

  1. v granulích;
  2. v prášku;
  3. ve formě tenkých desek.

  Není možné říci, který z nich je lepší - každý má své vlastní výhody. Pleťová želatina se rychle zvětšuje. V granulích je levnější a v prášku trvá méně času na rozpuštění. Zde je správnější stavět na konkrétním receptu a vašich osobních preferencích.

  Proporce: proč držet

  Hlavní pravidlo úspěšného želé, želé, atd. - soulad s poměrem suché želatiny a kapaliny. Obecně platí, že na každém balení je pokyn, ale nezapomeňte:

  • u husté želé byste měli užívat dávku 40-50 g na 1 litr kapaliny;
  • pro obvyklé bude dostatečné 25-30 g.

  Pokud vaříte velmi sladké želé nebo vepřové želé, množství želatiny je lepší zvýšit o 5-10 g. Faktem je, že cukr a tuk mají špatný účinek na gelující vlastnosti.

  Při namáčení je důležitá shoda s poměry. Aby želatina správně nabobtnal, odebíráme 10 dílů kapaliny na 1 díl sušiny. Pokud budete mít méně, dostanete jen sraženinu, která vypadá jako medúza. Pokud budete mít více, pak chuť hotového pokrmu nemusí být tak nasycená.

  Kolik vody se má namočit

  Stejně důležitou otázkou je, jakou teplotu má namočit a rozpustit želatinu. Téměř všude jsou doporučení stejná - namočte v chladu, zahřejte a rozpusťte, ale nevarujte. Je pravda, že list před rozpuštění, musíte nejprve trochu stlačit, a teprve pak jej poslat do kapaliny.

  Je skutečně nemožné bez namáčení ve studené vodě. V granulích bobtná po 40 minutách, v listu - v 10-15, v prášku - 5-10. Pokud okamžitě naléváte horkou vodu, želatina se bude držet společně a bude trvat déle. Okamžitý prášek není ovlivněn. Nemůžete ho vůbec namočit - je dokonale zředěn horkou vodou.

  Rozpuštěnou želatinu rozpusťte, zahřejte směs a přidejte kapalinu v závislosti na receptu - vývar, šťáva. Je lépe to udělat ve vodní lázni nebo na malém ohni, neustále se míchat.

  Mimochodem, je možné namočit želatinu nejen ve vodě - v mléce, v bujónu, v krému se tato látka také dobře napěňuje. Ale čas je třeba dvakrát více. A v tomto případě je lepší nechat experimentovat.

  Všude, kde píší, že vroucí želatina je přísně zakázána, říkají, že peptidové sloučeniny jsou zničeny. To je mýtus, říkám hned. Praxe ukazuje, že ani prodloužené vaření neovlivňuje gelující vlastnosti. Snad zákaz varu byl jednoduše zobecněný, neboť některé produkty by se neměly vařit, například zakysanou smetanou. Ale možná je fakt, že koncentrovaný roztok želatiny rychle spálí a pak vůně pokazí celou misku.

  Aplikace

  Želatina pro aspic nebo aspic

  Pojďme přímo k receptu. Zjistíme, jak začít, jak zředit želatinu na želé, želé nebo aspiku:

  • namočte želatinu ve studené vodě (pamatujeme si poměry a čas);
  • přidáme 1 šálek vývaru a zahřejeme, mícháme, dokud nezmizí zrnka;
  • roztok se filtruje sítem nebo gázou;
  • Na konci vaření vložíme gelové roztoky.

  Nezapomeňte, že pokud připravujeme pokrm z tučného masa, vezmeme trochu více než normální suchou želatinu, ale pro želé nebo aspiku z kuřecího masa stačí standardní ryba 40-50 g a 1 litr.

  Budu samostatně zabývat otázkou: "Co mám dělat, jelikož želéza (aspic) nezmrazí?". Vše je jednoduché - vypočítáme požadované množství suché želatiny, namočíme ji a rozpustíme ji obvyklým způsobem. Vařte naši neúspěšnou želé a nalijte roztok želatiny. No, pak, jako obvykle, ochladíme ji v ledničce. Doporučuji přidat trochu soli a koření, aby reanimační procedura neovlivnila chuť.

  Vařené želé

  Pro systém želé je stejný - namočený, rozpuštěný, vyčerpaný a kombinovaný s džusem, odvar, kakao, mléko atd. V tomto jednoduchém postupu existují tajemství.

  Nejjednodušším způsobem je okamžitá želatina a nalijte ji do horké kapaliny a mícháme ji. Pak nepotřebujete filtrovat ani zahřívat.

  U některých druhů ovoce existují speciální látky, které zničí velmi peptidové sloučeniny, které dávají příležitost získat želé. Kiwi, ananas, papája surová želé není vhodná. Ale pokud vaříte tyto plody, látky se rozpadají na jednodušší, které nijak neovlivňují želatinu.

  Želatína na krém

  Pro koláče, kysanou smetanu, krém a mnoho dalších, želatina často musí být rozpuštěna bez použití vody. Poté je namočte buď do krému nebo do mléka. Čas pro obvyklé potřeby 1,5-2 hodiny, okamžitě - 20-30 minut. Pak se zahřeje ve vodní lázni a míchá. Přetřete sítem a ochlaďte.

  Zatímco gelovací směs ochlazuje, zabýváme se krémem. V hotové krémě tenký proud za stálého míchání vstoupí do rozpuštěné želatiny. Je to mnohem pohodlnější, když v tomto případě používám mixér v nízké rychlosti.

  Leaf namočený ve vodě a pak, dobře vyhoďte, okamžitě poslal do ohřáté směsi. Několikrát důkladně promíchejte. Lepší je ve vodní lázni.

  Jednoduše nenahraditelná v tomto případě mikrovlnná trouba. Tekutina se želatinou je umístěna po dobu 30 sekund s mikrovlnnou troubou, maximální výkon. Želatina musí být zcela rozpuštěna. Pokud ne, odešlete další 10-20 sekund.

  Chladni vpravo

  Nakonec se zastavím na ochlazení jídel želatinou. Bez této fáze to nemůže udělat. Je správné, že jednoduše vložíte do chladničky několik hodin.

  Někteří, kteří se snaží urychlit zmrazení, jsou posláni do mrazáku. Takže to nemůžete udělat - to není zmrzlina! Faktem je, že voda, která je v gelovací směsi, zmrzne a ledové krystaly narušují integritu konzistence. Ukazuje se volná, neatraktivní vnější látka s zrnky ledu.

  Namáčení videa:

  Jak vidíte, přátelé s želatinou potřebujete něco vědět. Ale jen trochu praxe, a můžete si být jisti, že želé, aspiku, soufflé a všechno ostatní určitě vyjdou. A pokaždé se to zlepšuje a zlepšuje!

  Jak ředit želatinu správně - proporce a krok za krokem receptury vaření s fotografiemi

  Domácí aspic, aspic nebo želé jsou tradiční ruské pokrmy, které jsou často připraveny na dovolenou, například na Silvestra nebo se podávají ve všední dny. Různé druhy masa se používají k vaření: vepřové, hovězí, kuřecí. Některé ženy v domácnosti dělají ryby. Charakteristickým rysem pokrmů je struktura podobná želé s přídavkem kusů masa, zeleniny a koření.

  Co je želatina

  Chcete-li získat želé hmotu brawn aplikujte chrupavky, kosti, kůži. Chcete-li to provést, vezměte stopky, prasečí hlavy, kopyta a další kostnaté části zvířat. Obsahují adhezivní látky, které mají důležitou vlastnost. Pomáhají bujónu během chlazení převést na husté, pružné želé. Pokud existuje jen málo nebo žádný takový díl, pak je možné vařit z želatiny a masové buničiny.

  Želatina je vyrobena z různých částí zvířat metodou denaturace kolagenu. Technologickou metodu objevil Peter Cooper v 18. století. Při výrobě se odebírají ty části, které používají kuchaři, příprava přírodního želatinového masa. Jedná se o kosti, chrupavky, šlachy dobytka a ryb. Proteinový extrakt z nich se nazývá želatina. Poznámka pro vegetariány: dezerty na tomto základě nejsou pro vás, berte analogy rostlin, jako je agar-agar nebo pektin.

  Jídlo založené na této látce živočišného původu by mělo být zahrnuto do stravy těch, kteří mají onemocnění šlach a chrupavky. Používá se nejen při vaření. Želatina je používána farmakologickými společnostmi při výrobě léků, z nichž jsou vyrobeny tobolky a základny pro léky. V kosmetologii se aktivně používá jako součást masky, krémy, lotiony. Kolagen hraje roli látek proti stárnutí.

  Potravinová želatina se prodává ve dvou formách:

  1. Granulární Z vnější strany se jedná o malé kuličky s průměrem až 1 až 2 mm, od světle žluté až po hnědé.
  2. Desky. Prodává se ve formě tenkých desek žlutohnědé barvy.

  Kdy přidat želatinu na želé

  Okamžitá želatina se přidává na konci při přípravě želé. Nejprve musíte vařit maso, trvá hodinu a půl. Během této doby je třeba přidat zeleninu: cibuli, mrkev, zeleninu. Po uplynutí doby je maso odstraněno z vývaru a rozděleno na malé kousky. Bujón musí být filtrován - mohou se vyskytovat třísky z kostí. Do filtrovaného vejce se přidá prášek želatiny. Výsledná základna potřebujete pro nalévání masa, rozkládá se po částech a teprve pak vyčistěte zchlazený k ztuhnutí.

  Metody chovu

  Existuje několik způsobů, jak prášek ředit:

  1. Ve studené vodě. Vezměte 1 sklenici vody, namočte granule. Když se hmota zvětší, vložte jej do mikrovlnné trouby s minimálním výkonem. Mělo by se změnit na jednotnou bezbarvou kapalinu. Zkontrolujte, zda nejsou zrna. Jakmile je vše rozpuštěno, nalijte kapalinu do vývaru a důkladně promíchejte. Místo mikrovlnné trouby můžete použít vodní lázeň.
  2. Ve vývinu. Zde se želatina zředí v samotném bujónu. Vezměte sklenici tekutiny, ochlaďte, vylijte prášek a počkejte hodinu, dokud nedojde k úplnému rozpuštění. Nalijte směs do tenkého proudu ve zbývajícím vývaru a promíchejte.

  Jak vařit želé s želatinou

  Receptura želé na želatině je jednoduchá. Budete potřebovat:

  • maso (hovězí, vepřové, kuřecí) - 1,5 kg;
  • cibule - 3 ks;
  • mrkev - 2 ks;
  • koření - z čeho vybírat;
  • sůl - podle chuti;
  • želatina - 20-60 gramů na litr vývaru (v závislosti na požadované síle).
  • Maso nalijte 3,5 litry vody do smaltované hrnce.
  • Když voda vaří, vypusťte ji a naplňte ji novou.
  • Sůl, přidejte koření.
  • O hodinu později přidáme cibuli, nakrájíme na polovinu a mrkev, nakrájíme náhodně.
  • Nechte vařit jednu hodinu. Nezapomeňte odstranit skimmer.
  • Dejte maso, napněte vývar přes tkaninu.
  • Vytvořte želatinu v jedné sklenici horké vody. Počkejte na okamžik otoku. Směs se smíchá se zbytkem vývaru.
  • Řezněte maso. Rozšiřte formuláře. U kontejnerů můžete použít plastové nebo kovové podnosy, sudochki, mísy, silikonové formy. Přidejte vařenou mrkvu, pokud je to žádoucí, trochu zelené.
  • Nalijte obsah formy bujónu.
  • Dejte jej do lednice, počkejte, až zmrzne.

  Správné proporce

  Pokud chcete vědět, kolik želatiny přidáte do želé, nezapomeňte na správné poměry:

  • Třecí želé. Pokud chcete udělat "slabé" želé, které se protřepe na lžičku, pak množství prášku na vaření na litr kapaliny bude 20 gramů.
  • Střední elasticita. Pokud je vaším cílem klasická verze pokrmu, potřebujete více želatiny. Na jeden litr vývaru vložte 40 gramů suché hmoty.
  • Tvrdá aspice. Taková želatina se nalije do forem a po vytvrzení se vyjme a položí na plochou desku obrácenou vzhůru nohama. Nádobu lze krásně řezat nožem, jako dort. Pokud vylijete želé na silikonové formy nebo použijete pro tyto formy pro muffiny, můžete získat část pokrmu. Množství želatiny na litr vývaru bude 60 gramů.

  Užitečné tipy pro zkušené kuchaře

  Následující tipy od kuchařů se hodí pro ty, kteří se rozhodnou připravit lahodnou a zdravou želé s přidáním želatiny:

  1. Jakmile se maso vaří, vyprázdněte první vývar a přidávejte novou vodu. První vývar se ukáže špinavý, velmi tučný a vůbec dietní. Sbírá nejdříve škodlivé látky, které pocházejí z masa.
  2. Pokud se rozhodnete koupit želatinu, věnujte pozornost datu vypršení platnosti, které je uvedeno na obalu. Expirovaná želatina může dát nádobí nepříjemnou chuť, nebo želé na ní vůbec neztuhne.
  3. Nevarejte kapalinu zředěnou želatinou. Varu zničí misku.
  4. Chlazení želé by mělo být prováděno v chladničce - nepoužívejte mrazničky, jinak kompozice bude krystalizovat.

  Jak zředit želatinu na želé - nejlepší triky a tajemství

  Želatina má mnoho možností k vaření. To vám umožní získat krásné želé, vynikající želé a dokonce i lahodný krém na dorty. Mnoho lidí však čelilo situaci, kdy z nějakého důvodu želé nefungovalo. Je to všechno o rozbití technologie. Upozorňujeme, že želatina musí být správně zředěna.

  Přečtěte si štítek. Pokud vypršela doba platnosti, nemusí fungovat. Je možné, že jste si koupili okamžitou želatinu. Připravuje se jednodušší. Naplňte ji kapalinou a nechte 15 minut. Poté se musíte zahřát a přidat zbytek hmoty.

  Teplota

  Když zředíte želatinu vodou, ujistěte se, že její teplota není vyšší než 20 stupňů. V opačném případě se nerozpustí a následně se neztvrdne.

  Je důležité uchovávat želatinu v chladné kapalině asi půl hodiny, aby měla čas na bobtnání a teprve pak ji podrobila tepelnému ošetření. Poměry jsou v poměru jedné polévkové lžíce želatiny na šálku kapaliny.

  Poté nalijte dvě sklenice kapaliny a druhou polovinu.

  Neustále se míchá na nízké teplotě a ujistěte se, že granule jsou zcela rozpuštěny.

  Dezert

  Ovocné želé je chutná a zdravá pochoutka. Jedná se o přírodní produkt, který obsahuje vitamíny a aminokyseliny.

  Jak vařit:

  1. Chcete-li vyrobit želé pro dezert, naplňte želatinu sklenicí vody a nechte 60 minut.
  2. Poté přidáme potřebné plnidlo do objemu 300-350 ml k výslednému roztoku. Může to být džus nebo něco jiného, ​​v závislosti na receptu. Pak pomalu promíchejte na nízké teplotě až do úplného rozpuštění asi dvacet minut. Nevzdávejte se do varu, jinak nebude mít dobrý vkus. Želé získá tuhost a nepříjemný zápach.
  3. Hotová hmota může vyplnit formy, aby získala zajímavou formu. Nechte vychladnout asi 200 minut, dokud nezmrazí. Můžete dát do ledničky.
  4. Chcete-li jemně odstranit hotové želé, je to trik. Formy umístěte do horké vody na minutu. Snažte se nechat vodu dovnitř.
  • Přečtěte si také - Jak vařit pohanka na vodu v hrnci - vaření s fotografií

  Želatina se také používá při přípravě mnoha krémů. V tomto případě se okamžitě nalije vodou, ale mlékem a ponechá se 120 minut. Poté promíchejte ve vodní lázni. Je důležité zajistit, aby roztok byl zcela promíchán a nehořel.

  Jak chovat želatinu pro želé a želé

  Jemný dezert z tvarohu nebo smetanou smetanou, hustou smetanou smetanou, domácí marshmallows a mnoha dalšími chutnými výrobky není možné vařit, pokud nevíte, jak správně zředit želatinu. Aby želé a želé získaly potřebnou konzistenci, je třeba přidat zahušťovadlo, které respektuje poměr kapalného a gelového prášku. Jeden má jen na to, jak rozpustit želatinu, a další potíže s přípravou výplně nebude.

  Výhody a odrůdy želatiny

  Želatina není jen zahušťovadlo, ale je také velmi užitečným doplňkem bílkovin. Látka je protein živočišného původu - kolagen. Suchý prášek obsahuje asi 87% bílkovin.

  Kolagen je zodpovědný za krásu a elasticitu pokožky, takže pro ženy je obzvláště nezbytný jako součást kosmetiky a jídla. Je užitečné užívat kolagen uvnitř těm, kteří mají problémy s tkání chrupavky, kloubů.

  Želatina se prodává ve třech formách:

  1. Prášek (jemné granule).
   Jejich plus je, že v poslední době stále více a více výrobců vyrábí instantní zahušťovadlo, které nevyžaduje namáčení. Ale musíte neustále počítat gramy v lžících a zpět.
  2. Desky.
   Tato želatina je silnější, vyžaduje méně než prášek. Zahušťovací náplň musí být uchovávána ve vodě.
  3. Připravené směsi pro nádobí.
   V pytlích na želé vedle zahušťovadla jsou obsažena sůl, koření a často příchuť, ale maso nebo ryba bude ještě třeba vařit. Sady želé umožňují připravit dezerty s nejvíce exotickými příchutěmi, ale složení obsahuje chutě a barvy.

  Nejlepší je vařit jídlo s želatinou doma s vlastními rukama. A chutnější a zdravější.

  Proporce

  Chcete-li, aby produkt měl správnou konzistenci, je nejlépe striktně dodržovat recepturu. Pokud na obalu neexistuje žádná indikace ani přesná dávka v receptu, měli byste dodržovat tyto poměry:

  • Pro pravidelné želé nebo aspik, musíte vzít 25-30 g želatinového prášku na 1 litr kapaliny.
   30 g je 2 polévkové lžíce s malým "kopcem". Pokud je želé tučné (z vepřového masa) a v želé je hodně cukru, je lepší lehce zvýšit dávkování zahušťovadla. Takové poměry jsou vhodné pro aspiku jazyka, ryb, kuřecího aspiku nebo vykostěného masa.
  • Pokud potřebujete hustou želé, zvláště pro zdobení koláčů a dezertů, pak by mělo být množství zahušťovadla zvýšeno na 40-50 g na litr.

  Máte-li zájem, můj recept je, jak vařit želé v láhvi na linkě. Varela jsem ho na Nový rok roku 2019 a všichni hosté si oblíbili podobu prasete.

  Kolagen se získává z chrupavky, kostí, šlach, trávení. Proto, při přípravě želé, můžete udělat bez želatiny, ale pak je třeba vařit z masa s přidáním vepřového stehna nebo kuřecí stehýnka. Pečené masné suroviny budou mít na malém ohni po dobu nejméně 3-4 hodin, pak kolagen se změní na vývar.

  Kolik gramů želatiny v jedné lžíci?

  • 5 g želatiny je 1 čajová lžička prášku;
  • 15 g - 1 polévková lžíce;
  • 20 g - 1 jídelna plus 1 čajová lžička.

  Také stojí za to věnovat pozornost doporučení výrobce na taškách. Jsou velmi odlišné. Například, Dr. Oetker 6 listů želatiny váží 10 g, jsou určeny pro 500 ml kapaliny. Na štítcích okamžité želatiny většina výrobců doporučuje použít 10 g prášku na 1 až 1,5 šálku (200 až 300 ml) horké tekutiny.

  Používáte-li želatinu v destičkách, potřebujete tolik, kolik je prášek.

  Sekvence (jak přidat)

  1. Chcete-li napučet želatinu, nalijte 1 díl prášku s 10 díly vývaru nebo vývaru, nalijte listy jakýmkoliv množstvím vody. Tekutina by měla být při pokojové teplotě, ne horká.

  Pokud taška říká "okamžitý", takový prášek nemusí být předem namočený ve studené vodě. Nejjednodušší způsob, jak s ním pracovat. Zatímco želé nebo želé ryby se vaří, stačí vybrat malou část horké kapaliny a zředit želatinu v něm. Poté gelové roztoky nalijte na konci vaření.

  Jak dlouho želé zmrazí želatinu?

  Želatina začíná "pracovat" (stabilizovat) při teplotě + 15 ° C a nižší. To znamená, že celý obsah misky by měl vychladnout. Doba chlazení závisí na tom, jak byl vývar naplněn masem, horkou nebo pokojovou teplotou. Pole musí brát v úvahu tloušťku vrstvy. V průměru želé zmrznou za 5-6 hodin.

  Kuře nemrzne, co dělat?

  To je často v případě vaření kuřecího aspiku nebo aspiku z jazyka nebo ryb. Pokud studená voda po 4 hodinách v ledničce není zamrzlá, můžete ji "zotavit".

  1. Želé tavte, změřte hlasitost.
  2. Vypočtěte požadované množství zahušťovacího činidla, namočte ho a nechte ho nabobtnat.
  3. Přiveďte vývar do varu (nevarujte), přidejte gelové roztoky. Nalijte do formy a ochlaďte.

  Chcete-li se vypořádat, můžete zkontrolovat "pevnost" brawn a položit jeho lžíci do ledničky nejprve. Po 20 minutách by se mělo stát gel. Druhým způsobem, jak zkontrolovat, je namočit prsty v teplém (ne horké!) Vývaru. Měli by se stát lepkavá, když se dotknou, trochu se přidrží.

  Agar - alternativa k želatině

  Vegetariáni mohou nahradit želatinu zahušťovadlo rostlinného původu - agar extrahovaný z mořských řas. Prodává se také v supermarketech. Pokud je želatina rozpuštěna v horké vodě, agar je pouze ve vroucí vodě. Potřebuje teplotu kapaliny 90-100 stupňů.

  Pro přípravu želé nebo aspiku se agar-agarový prášek nalije do vroucí vody a nechá se nabobtnat po dobu 15 minut. Pak přidejte do objemu vývaru nebo sirupu, přivedete k varu a vařte po dobu 2-5 minut. Protože agar je silnější zahušťovadlo, jeho spotřeba je 5 g na 500 ml kapaliny (10 g na 1 litr).

  Želé ryby, želé ryby nebo barevné želé - všechny tyto pokrmy vařené doma, budou prospěšné. Správné dávkování želatiny jim přináší atraktivní vzhled a hustou strukturu.

  Typy zahušťovadel: jak používat želatinu a agar-agar

  Rádi bychom vám řekli o zahušťovadlech a dnes začínáme želatinou a agarem. Zjistěte, jak se navzájem liší, jak je používat, a na jaké nádobí jsou vhodné.

  Želatina

  Želatina je zahušťovadlo živočišného původu, je vyrobeno z chrupavky, kostí, kůže, šlach a dalších částí vepřového nebo kravského těla.

  Na co se želatina používá?

  Toto zahušťovadlo je vhodné pro vaření:

  Výhody a poškození želatiny

  Mnoho lidí věří, že želatina je škodlivá, ale ve skutečnosti to není. Jedná se o užitečný produkt, který pomáhá:

  • budování svalů;
  • posílení kloubů a kostí;
  • zlepšit zdraví pokožky, nehtů, vlasů;
  • zhubnout - želatina potlačuje hlad;
  • zlepšit trávení;
  • zbavit se stresu;
  • zotavit se z cvičení - důležité pro ty, kteří rádi chodí do posilovny.

  Podle lékařů může želatina pomoci s artritidou - ale pouze pokud ji použijete na 80 gramů denně. To je hodně, a je pravděpodobné, že nebudete jíst tolik. Ale jestliže je želé, želé maso a přívod vody každý den, pak želatina pomůže hromadit kolagen - látka, která je nezbytná pro kosti, klouby, chrupavky a šlachy. To je důvod, proč se při zlomeninách doporučuje jíst více želé.

  Zhušťovadlo má kontraindikace - jsou spojeny hlavně se zvýšeným obsahem bílkovin v něm. Nejezte mnoho jídel s želatinou, pokud máte:

  • nemocné srdce nebo ateroskleróza;
  • onemocnění ledvin;
  • ledvinové kameny nebo žlučník;
  • jestliže trpíte tromboflebitidou nebo zvýšenou srážení krve.

  Jak rozpustit želatinu

  Často nás žádá, jak správně rozpustit želatinu. Může být rozpuštěn dvěma způsoby.

  První metoda, ve studené vodě

  • želatina se nalije nebo nalije studenou vodou a ponechá se po dobu 20 až 40 minut. Čím větší jsou částice želatiny, tím delší bude bobtnat;
  • napuštěná želatina se zahřívá, za stáleho míchání. Neměl by vařit! Jakmile se všechny částice rozpustí, vyjměte želatinu z ohně.

  Druhá cesta v horké vodě

  • voda je zahřátá na 90 stupňů (když téměř klesá);
  • voda se míchá za vzniku nálevky, do této nálevky se nalije želatina;
  • když je přidána veškerá želatina, směs by měla být pomalejší;
  • neustále míchání, počkejte, až se želatina rozpustí.

  Tato metoda vám umožňuje dosáhnout želé s hustší konzistencí.

  Proporce

  Obvykle v receptech jasně uveďte, kolik želatiny je zapotřebí pro jídlo. Pokud chcete vařit bez předpisu nebo množství není specifikováno, existují následující poměry:

  • měkké, chvějící se želé se získá z 20 gramů želatiny na 1 litr vody - toto množství je vhodné pro jemné mléčné dezerty;
  • z 40 gramů želatiny na 1 litr vody se získá hustší želé, toto množství je vhodné pro želatinové pokrmy, kuřecí těstoviny, ovocné želé;
  • želé, které může být řezané nožem, se ukáže ze 60 gramů želatiny na 1 litr vody - to je vhodné pro hovězí želé, koláče, dekorace, želé s kyselinami.

  Co můžeš udělat želé

  Existují produkty, které dobře zmrazí želatinu:

  • cukr;
  • mléko;
  • alkohol není vyšší než 40 stupňů;
  • pták;
  • ryby;
  • ovoce a bobule obsahující pektin.

  Výrobky s mnoha kyselinami zmrazí. Toto je:

  • Kiwi;
  • ananas;
  • jiné vysoce kyselé plody;
  • víno

  Želé z takových výrobků se objeví, ale je zapotřebí více želatiny. A kiwi, například, po čištění může být nalita vroucí voda ke zničení kyseliny.

  Jak ochladit nádobu želatinou

  Želatina začíná "pracovat" po ochlazení na 15 stupňů. Talíř můžete umístit na chladném místě nebo v chladničce, ale ne v mrazáku.

  Agarový agar

  Agar-agar - zahušťovadlo, které je vyrobeno z řas, takže může být použito těmi, kteří nejí maso ani vepřové maso. Nemá vůni ani chuť, a hotová želé s agarem bude hustší a stabilnější než želatina.

  Pokud používáte agar-agar

  Toto zahušťovadlo se doporučuje vložit dezerty: pěny, želé, marshmallows, koláče. Všichni kvůli chuti: pokud je přehánějte želatinou, pak bude mít miska chuť a vůni masa. Ale agar neudělá vůně.

  S agarem můžete vařit a cítíte, a aspic - vše, co chcete.

  Výhody a poškození agar-agaru

  Protože agar je vyroben z řas, nese jejich výhody: jód a minerály. Jak je to užitečné?

  • bojuje proti cholesterolu;
  • normalizuje hladinu cukru v krvi;
  • pomáhá proti zvýšené kyselosti;
  • stimuluje střeva;
  • odstraňuje strusky a toxiny;
  • plní krev vitamíny, makro a mikroživiny.

  Pokud vám záleží na vaší hmotnosti, budete příjemně překvapeni: kalorický obsah agaru-agaru je 0. To je proto, že tělo neabsorbuje. Současně dává pocit sytosti a vezme některé z uhlohydrátů a tuků z jídla.

  Mimochodem to platí i pro jeho kontraindikace. Agar-agar má laxativní vlastnosti, takže pokud máte slabý žaludek, neměli byste jíst. A pokud jdete příliš daleko s ním, pak je možné narušení bakteriální rovnováhy ve střevě dokonce u zdravých lidí.

  Jak rozpustit agar-agar

  Na rozdíl od želatiny musí být agar-agar vařený, jinak se nerozpustí. Obecně rozpusťte agar takto:

  • agar je namočený v kapalině (teplota nezáleží na), měla by okamžitě vzníst;
  • po 10 minutách zahřejte kapalinu agarem, přičemž se stále míchá;
  • přivedeme k varu a vaříme, mícháme, dokud nezhustíme - to bude trvat od 1 do 5 minut a míchat s džusem, vývarem nebo mlékem, v závislosti na tom, co vaříte.

  Agar zmrzne poměrně rychle, není nutné ho vložit do ledničky. Želé z toho se ukazuje hustá, v ústech se nerozmrazuje, na rozdíl od želatiny.

  Proporce

  Agar je "silnější" než želatina, proto je zapotřebí pouze 8 gramů zahušťovače pro 1 litr kapaliny. Používáte-li kyselé ovoce, šťávu nebo víno, musíte použít více agaru: 13 gramů na 1 litr kapaliny.

  * Fotografie pořízené z otevřených zdrojů na internetu.

  Nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho telegramového kanálu, abyste drželi krok s novými recepty a materiály!

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy