logo

Jak barvit vlasy v basma

Dnes je obtížné najít slušný sex, který by v životě nikdy nezakrýval vlasy a pro každou druhou ženu se tento postup stal tak známým, jako je například účes nebo styling. Důvodem pro změnu barvy vlasů může být cokoli: nespokojenost s "domorodým" odstínem, zděděným z přírody; touhu maskovat šedé vlasy nebo jednoduše přinášet do vašeho obrazu novost a svěžest.

Moderní výrobci vlasových barviv neustále navzájem konkurují, vytvářejí stále více nových palet odstínů a obohacují své výrobky různými komponentami, které mají poskytnout stabilní a zároveň pečlivé zbarvení. Ve skutečnosti však ani nejdražší a nejkvalitnější chemická barva nemůže být považována za zcela bezpečnou; protože látky obsažené v jejím složení nejenže ničí pigmenty, ale také mění strukturu vlasů, což je porézní a křehké. Výsledkem je, že kdysi zdravé a krásné kudrlinky jsou ztenčující, křehké a nudné.

Samozřejmě, to neznamená, že musíte trvale opouštět barvení vlasů, právě proto je lepší používat syntetické barviva, ale přírodní přírodní. Jedním z nich je Basma, šedavě zelený prášek ze sušených listů tropické indigové rostliny. Basma byla původně použita pro výrobu barviv a barviv v jasně modré barvě, ale později byla použita k dodávání tmavých odstínů do vlasů. Jaký je použití tohoto nástroje pro kadeřnictví a jak se to liší od syntetických barviv?

Výhody basma nad chemickými barvivy

Použití basmy pro vlasy je obtížné přeceňovat, protože kromě barevných pigmentů obsahuje celý komplex vitamínů a minerálů, které mají příznivý účinek na strukturu kadeří, stejně jako taniny, které mají protizánětlivé a hojivé vlastnosti. Kromě toho obsahuje prášek indigového listu vosk a dásně, které vyhlazují vlasy a dodávají jim oslnivý lesk. Dalším rysem společnosti Basma je, že je schopen zvýšit objem vlasů, což osloví dámy s tenkými a řídkými vlasy. Na rozdíl od syntetických barviv, které zničí přirozené pigmenty kudrlin a poškozují jejich strukturu, basma:

 • vyživuje pokožku hlavy a vlasové folikuly s vitamíny;
 • posiluje strukturu vlasů a urychluje jejich růst;
 • zabraňuje vypadávání vlasů;
 • dává hlavě vlasů extra objem a krásný lesk;
 • normalizuje mazové žlázy;
 • eliminuje podráždění pokožky hlavy a pomáhá bojovat proti lupům.

Stejně důležitá je i skutečnost, že Basma je hypoalergenní, to znamená, že může být aplikována i těhotným a kojících ženám, stejně tak těm, jejichž kůže je velmi citlivá. Nicméně, po výběru ve prospěch tohoto barviva byste měli vědět, že stejně jako jiné prostředky má několik nevýhod: zaprvé, když se používá basma v čisté formě, tmavé vlasy mohou mít modrý odstín a světle zelené; za druhé, nedodržení poměrů při výrobě barvícího prostředku neumožňuje dosáhnout požadovaného účinku; za třetí, časté zbarvení často vede k odvodnění kudrlin a čtvrté, pokud po proceduře špatně opláchnete vlasy, bude vypadat neprůhledné a barva pramenů se bude pravděpodobně ukázat jako nerovnoměrná.

Jak barvit vlasy v basma

Basma pro barvení vlasů se obvykle používá v čisté formě, ale v kombinaci s jinými složkami: například s hennou, vařením čaje nebo přírodní kávy. Abyste zjistili rozměry, musíte předem uvažovat, jakou barvu chcete nakonec získat. Pokud zředíte basma a hennu 1: 1, dostanete bohatý odstín gaštanu, pokud je 1: 2 (1 díl basma pro 2 části henny) je hnědá s bronzovým nádechem a 2: 1 (2 části basma pro 1 část henny) černá. Při barvení s Basmoy získává šedé vlasy světlý gaštan nebo červenou barvu. Konečný výsledek je také ovlivněn tloušťkou a tloušťkou vlasů, jejich původním odstínem a barvivy - čím delší je směs na kadeřích, tím tmavší výsledná barva bude. Tak, jak barvit vlasy Basmah:

 • Není nutné umýt hlavu před barvením, pokud nepoužíváte lak nebo jiné stylingové produkty, které vytvářejí film na vlasu, který zabraňuje pronikání barevných pigmentů.
 • Ujistěte se, že mastnou linku (v blízkosti čela, na spáncích a na zadní straně hlavy) namazat mastným krémem, aby nedošlo k zbarvení pokožky. Při nanášení krému se snažte vlasy nedotýkat, jinak kořeny zůstanou nenosené. Všimněte si, že Basma je velmi odolná barva, proto se stará o ochranu oblečení a exponovaných oblastí těla (včetně rukou) předem.
 • Připravte směs pro barvení. Vezměte basma a hennu v správném poměru (v závislosti na požadované barvě) a nalijte je do keramického nebo skleněného obalu. Směs se zředí velmi horkou (ale ne vařící) vodou a míchá se až do vyhlazení (hotová směs by se měla podobat tlusté kyselé smetaně v konzistenci). Doporučuje se majitelům suchých vlasů přidat do připravené hmoty olivový nebo mandlový olej.
 • Pomocí štětce aplikujte na vlasy směs barviv, začínající od kořenů a postupně se šíří po celé délce pramenů. Snažte se udělat vše rychle, aby kompozice neměla čas na ochlazení, jinak se barva může ukázat jako nerovnoměrná.
 • Zvedněte upravené kadeře nahoře a zajistěte plastovou barretou. Ohříváte hlavu přilnavým filmem a obalte teplou látku nebo ručník.
 • Doba expozice barvy vlasům se může lišit od 15 minut až po několik hodin (v závislosti na tom, jak bohatý chcete získat odstín). Chcete-li přesně vypočítat čas potřebný ke koupi konkrétní barvy, je lepší předem provést test na samostatném pramenu.

Po ukončení procedury omýt barvu teplou vodou bez šamponu. Opláchněte si vlasy, dokud voda nezmizí. Mějte na paměti, že skutečný odstín po barvení barvy se nezobrazí okamžitě, ale teprve po několika dnech. Aby nedošlo k deformaci výsledku, pokuste se vlasy nešetřit po dobu 72 hodin.

Jak získat různé odstíny pomocí basma

Při barvení vlasů s basma můžete dosáhnout různých odstínů. K tomu je hlavní složka smíchána v určitých poměrech s hennou nebo jinými přírodními barvivy - bobulové šťávy, víno, silný černý čaj, mletá káva a další. Dále jsou všechny složky důkladně promíchány a aplikovány na vlasy. Nejpopulárnější barvy, které lze získat pomocí basma, jsou následující.

Čokoláda

Chcete-li, aby kadeře bohatou čokoládovou barvu, musíte nejprve natřít hennou (držet asi hodinu a půl), a pak použít basma po dobu 2-2,5 hodiny. Počet obou komponent je určen individuálně, v závislosti na délce, tloušťce a počátečním odstínu pramenů. Nejlepší je barvit světlé barvy - světle hnědé, lehké kaštany nebo červené.

Měď

Dosažení příjemného stínu mědi s pomocí basma je snadné. K tomu je třeba smíchat s hennou v poměru 1: 2 (1 díl basma do 2 dílů henny). U velmi tmavých vlasů bude účinek mírný.

Černá

Chcete-li malovat kudrlinky v barvě černého křídla, je třeba připravit směs 2 částí basma (pokud jsou vlasy blond, měli byste dávku zvýšit dvakrát) a 1 část henny.

Maroon

Bohatá tmavá kaštanová barva s výrazným načervenalým odstínem se dosáhne smícháním 2 dílů henny, 1 části Basma a horkého červeného vína (přírodní), které se odebírají v množství dostatečném k dosažení pastovité konzistence. Místo vína můžete také použít silný kaviár kávy.

Fialová

Chcete-li získat tmavý blond odstín s fialovým odstínem, měli byste mísit Basma s hennou v poměru 1: 2 a vařit silný odvar z cibule slupky.

Kaštan

Klasická kaštanová barva se získává smícháním basma s hennou ve stejných poměrech. Aby se zamezilo výskytu červeného odstínu, doporučujeme přidat suchou směs do mleté ​​kávy (1 díl kávy na 5 dílů směsi). Je nutné ředit takovou barvou horkou vodou na konzistenci zakysané smetany.

Navzdory skutečnosti, že Basma má dostatečně vysokou odolnost, získaný odstín s jeho pomocí postupně ztrácí svou intenzitu. Aby byl výsledek co nejdéle uchován, doporučujeme použít speciální oplach připravený ze směsi henny a basma (každá 25 g) a jednoho a půl litru horké vody. Hotový roztok musí být filtrován, ochlazen a aplikován na vlasy. Doporučuje se provádět tyto procedury 1-2 krát měsíčně. Pro dodatečnou péči o barvené kadeře se doporučuje při mytí používat syrovátku, kefír nebo kyselé mléko. Po přírodních barvách je nežádoucí používat syntetické barvy a udělat perm, protože výsledek takových manipulací může být nepředvídatelný.

Jak barvit šedé vlasy v Basma

Basma se dobře barví na šedých vlasech, ale pouze pokud je používán správně. Pokud existuje několik šedivých chloupků, můžete použít směs basma a hennu, která se ve stejných poměrech (musíte barvit v několika krocích), a v případě, že šedé vlasy zabírají velké množství kadeří, doporučujeme provést následující:

 • musíte nejprve barvit vlasy samotnou hennou a namočit barvu na hlavu po dobu nejméně 60 minut;
 • pak důkladně opláchněte vlasy a znovu zopakujte postup, což zkracuje dobu expozice na 30-40 minut;
 • Dále (jestliže požadovaný výsledek nebyl dosažen), kadeře by měly být barveny basma smíšené s hennou v poměru 2: 1 (2 části basma na 1 část henny).

Pokud je barva nerovnoměrná, opakujte barvení vlasů, ale ne okamžitě, ale po dni. Připravte část směsi basma a henna (vyberte si proporce sami, v závislosti na odstínu, který chcete získat), aplikujte hotovou směs na vlasy a nechte 2-3 hodiny.

Vytvoření vlastního jedinečného obrazu je obtížné, ale velmi vzrušující proces. Trochu trpělivosti a touhy experimentovat - a váš účes bude perfektní. A pokud stále máte pochybnosti o použití přírodních barviv, nebo je pro vás těžké vybrat potřebné poměry pro přípravu směsí, konzultujte s odborníkem.

Jak používat Basma pro barvení vlasů

Barvicí kompozice pro vlasy s přírodními ingrediencemi, které dávají přednost ženám a dívkám. A Basma, prášek získaný z listů tropické indigové rostliny, je velmi oblíbený u milovníků, kteří mění svůj vzhled. Jemný nazelenalý prášek je naplněn vitamíny a stopovými prvky, a proto kromě barvení také prospěje naše vlasy. Ale aby se tato výhoda projevila sama a kudrlinami, abyste získali požadovaný odstín, musíte vědět, jak barvit vlasy pomocí přirozeného basma.

Pravidla používání basy

Barevné barvení vlasů bylo od počátku staré orientální krásy. Toto barvivo, když se používá k barvení oděvů, dává modrou barvu. Stejný odstín může nastat v našich pramenech, pokud nevíte, jak používat Basma. Zelený prášek není vždy vhodný a ne pro všechny ženy jako barvivo na vlasy, a proto potřebujete zhodnotit, zda jste v této skupině nebo si můžete dovolit používat Basma.

 • Barvení s Basma je vhodné pro majitele tmavých nebo tmavých blond vlasů. Blondýnky, používající toto přirozené barvivo, by se měli připravit na to, že během několika týdnů se jejich kadeře mohou nazelenat.
 • Basma se používá pouze v kombinaci s hennou. Pokud se nebudete řídit tímto pravidlem, pak se dokonce i na tmavých vlasech objeví zelená barva. Basma lze smíchat s práškem henny nebo střídavě. Obvykle jsou nejprve kudrlinky obarveny hennou a další den s Basma.
 • Pomocí přírodních barviv můžete získat zcela nečekané odstíny. Jaký výsledek získáte na konci, závisí na poměrech, době expozice, přirozené barvě použité před chemickým barvivem.
 • Nedoporučuje se barvit vlasy s basma po chemických permutách, zvýraznění, v prvních měsících po barvení salonu. Interakce přírodního barviva a chemikálií, které zůstávají v struktuře kudrlin, může vést k zcela neočekávaným výsledkům.

Správné použití přírodních barviv zlepšuje stav vlasů. Pod vlivem rostlinného barviva zmizí lupy, vlasový folikul se ztuhne, kudrlinky se stanou silnějšími, objeví se přirozený lesk a objem účesu se zvětší. Účinnost barvení a výhody postupu se při aplikaci čerstvého prášku několikrát zvyšují, proto byste měli vždy věnovat pozornost podmínkám skladování zakoupeného výrobku.

Jas čerstvosti je možné kontrolovat po přípravě prášku. Pokud se na povrchu této barvy objeví černý lesklý film, můžete si být jisti, že jste získali nejčerstvější a nejužitečnější barvivo pro vaše kudrlinky.

Jak malovat basmu

Při barvení s basma v kombinaci s hennou můžete získat zcela odlišné odstíny. Chcete-li přesně říct, jaká barva se objeví na kadeřích, nikdo nemůže v této věci potřebovat vaši intuici. Existují přibližné kompozice a doba jejich použití, což naznačuje získání vhodného výsledku barvení.

 • Tmavý blond odstín na kadeřích je získán mícháním basma a henna ve stejném poměru. Zároveň barvení - až půl hodiny.
 • Lehký odstín kaštanu se získává se stejným poměrem barviv, ale doba expozice by měla být zvýšena na jednu hodinu.
 • Bronzová hnědá barva vlasů se získává míšením basma a henny v poměru 1: 2. Doba zotavení aplikovaného barviva je jedna a půl hodiny.
 • Nasycená horká čokoládová barva kudrlin může být získána, pokud je basma smíchána s hennou v poměru 3: 1. Doba barvení je dvě hodiny.
 • Aby byla získána černá, bohatá barva vlasů, je nutné je barvit ve dvou fázích. Za prvé, všechny prameny jsou obarveny zředěnou hennou, zůstávají na hlavě po dobu jedné hodiny a vymyjí se. Pak se připravuje Basma na mokré vlasy, po dvou hodinách se vypláchne.

Připravená směs pro barvení musí být rovnoměrně rozložena na všech pramenech a je žádoucí, aby to váš asistent udělal, jelikož je obtížné tuto úlohu sami zvládnout. Oba henna a basma jsou dostatečně silné barviva, a proto jejich použití znamená splnění určitých pravidel. Vědět, jak barvit vlasy pomocí přírodních kompozic barviv, nikdy nebudete zklamáni výsledkem.

 • Přírodní barviva mohou zanechat nesmazatelné skvrny na oděvu, kůži a nábytku. Proto je barvení pečlivě prováděno - je žádoucí dát na staré oblečení, pokožka podél linie vlasů je ošetřena tukovým krémem a rukavice jsou položeny na vaše ruce.
 • Basma se zředí pouze vroucí vodou a nejlépe se aplikuje v teplé formě.
 • Henna se musí ředit vodou, jejíž teplota se pohybuje od 70 do 90 stupňů. Před nanesením zředěného prášku henny přednostně trvá čtyři hodiny.
 • Při chovu přírodních barviv se používají pouze skleněné nebo keramické nádoby a špachtle. Při použití kovových výrobků dochází k oxidačním reakcím a výsledek zbarvení se změní.
 • Po zředění by se směs měla konzistentně podobat příliš husté kompozici, vhodná pro aplikaci na kadeře a bez hrud.
 • Pokud je potřeba nanášet šedé vlasy, první bělidlo zbarvuje prameny a teprve pak všechny ostatní.
 • Barviva se promývají obyčejnou vodou ve velkém množství. Použití šamponu je možné na třetí den po barvení, protože po celou dobu se barvicí pigmenty absorbují do jádra kadeř.

Po použití basma bude možné plně zhodnotit barvu vlasů jen za pár dní. Obvykle se celkový účinek přirozeného barvení objevuje čtvrtý nebo pátý den po postupu.

Přírodní odstíny získané při používání basma a můžete diverzifikovat. Chcete-li to udělat, na zředěný prášek, můžete přidat kávu, kakao, šťávu z řepy, čaj. Při experimentování můžete získat naprosto neobvyklou barvu vlasů a zdůraznit svůj vzhled z nejlepší strany.

Použijte basma a hennu, nezapomeňte, že tyto barviva mají sušicí účinek. Proto je vhodné zbarvení omezit jeden postup za měsíc a je žádoucí používat nutriční masky, zejména pro majitele příliš suchých vlasů.

Jak barvit vlasy hennou a basma

Obsah článku

Péče o vzhled je přirozená u žen od mladého věku. Vybíráme účesy a styly, hledáme perfektní make-up a změníme barvu vlasů z důvodů, které jsou mimo pochopení logiky mužů. Tam jsou ženy, které bělily kudrlinky, a zmrzlé v podobě "a sedmdesátých lét." Ale je to spíše výjimka, potvrzující pravidlo: rozmanitost žen je nevyčerpatelná.

Jeden z nejbezpečnějších způsobů, jak okamžitě přeměnit, je barvit vlasy. Hop! - a jemná blondýnka se přemění na hezkou čarodějnici s modro-černými vlasy. A pak, jen za vlnou kouzelného hůlky, namísto černokněžné čarodějky se objeví červovlasá šelma.

Častá změna obrazu negativně ovlivňuje stav vlasů. Chemické barviva, přestože výrobci barev zajišťují bezpečnost výrobků, erodují chloupky zevnitř, vyschnou a oslabují.

Jak se vyhnout vypadávání vlasů

Je lepší používat přírodní barviva na vlasy. Patří sem henna a basma.

O barvicích vlastnostech rostliny indigofer, ze které se získává Basma, východní ženy věděly na úsvitu civilizace. S pomocí barvy extrahované z listů rostliny mohou být vlasy barveny v nádherné zelené barvě - samozřejmě bezstarostně.

Ale ve směsi s íránskou hennou - barvou, extrahovanou z listů květu cinchona, v závislosti na rozměrech, můžete získat odstíny vlasů od kaštanové až po hluboké černé. Henna, na rozdíl od basma, může být použita jako monochromatický.

Rostlinné barvy jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Existuje několik pravidel při barvení vlasů s hennou a basma, že byste se neměli zlomit, pokud nechcete mít neočekávaný výsledek.

 1. První pravidlo je hlavní věc: nepoužívejte rostlinná barviva, pokud jsou vaše vlasy již barveny chemickými barvivy.
 2. Druhé pravidlo: pokud barvíte vlasy hennou nebo směs henny a basma, zapomeňte na chemické perm a biolaminaci kudrlin.
 3. Pravidlo tři: Pokud se henna a basma jako barviva na vlasy nudíte, můžete přejít na chemické formulace až po obnovení vlasů.
 4. Čtvrté pravidlo: Pokud máte více než polovinu šedých vlasů od stávajících, pak henna a basma nešetří. Toto množství šedých vlasů namalují přes sílu.
 5. Pravidlo pět: Nepoužívejte ke zbarvení "staré" vypršené henny s hnědým nádechem nebo červenohnědým odstínem.

Jak barvit vlasy hennou

Před aplikací vlasů henna je třeba umýt a uschnout. Kůže ve vlasové partii hojně mastí silnou smetanou. Vhodný dětský krém nebo vazelína. Takže budete zachránit tvář a krk před účinky henny - pravděpodobně nebudete mít rád jasně oranžový nebo tmavě žlutý proužek jako "zábal" na čele a spáncích. Je lepší pracovat s hennou v rukavicích, aby byla chráněna před barvením rukou.

U krátkých oříznutých vlasů seberte asi 70 gramů. barvy pro dlouhé prameny - třikrát více. Henna rozpusťte teplou vodou a začněte nanášet kartáčem na barvení vlasů na kořenech na zadní straně hlavy, pak vpředu. Okamžitě rozdělte henu na celou délku vlasů. Snažte se ukončit postup barvení, než se hena zchladí.

Položte sprchový uzávěr na hlavu a vysuňte turban ze staré ručníky nahoře. Blondes potřebují 10 minut, aby získali zlatý odstín, hnědé ženy potřebují asi hodinu a brunetky budou muset sedět s ručníkem na hlavě asi 2 hodiny. Na konci henny vypláchněte čistou vodou za příjemné teploty, ale ne horké.

Tipy pro barvení vlasů henny

 • Pokud je henna nakreslena 8 hodin například v zahřáté citrónové šťávě poblíž baterie pro ústřední topení a pak barvena vlasy se směsí, pak se kudrlinky stanou bohatou měděnou barvou;
 • Pokud se do henového roztoku nalije čerstvá řepa, na hnědých vlasech se objeví nádherné fialové zdobení;
 • Pokud je henna zředěna heřmánkovou infuzí, blond vlasy získají ušlechtilý zlatý stín;
 • Pokud zředíte hennu se silnou infuzí carcade, pak barva vlasů po barvení bude "černá třešeň";
 • Pokud henna s některou z výše uvedených přísad naléváme 15 gramů. mleté ​​hřebíčky, barva bude hluboká a rovnoměrná.

Jak barvit vlasy Basma

Basma nemůže být použita jako jednobarevná malba, pokud se nezdáte, že barví vlasy zeleně.

Chcete-li získat odstíny od světlého kaštanu až po modro-černý, musíte mixovat basma s hennou v určitých poměrech.

Na rozdíl od henny se Basma aplikuje na vlhké vlasy. Na krátkých vlasech nezanechává více než 30 gramů. směs henny a basma, pro dlouhé vlasy - 4 krát více. Podle toho, jaké barevné kadeře jste chtěli získat po barvení, jsou určeny poměry. U čistých odstínů kaštanu je třeba hennu a basma užívat ve stejném množství. Černá barva se získá, pokud je pro barvení henna 2krát menší než Basma. A pokud je henna dvakrát větší než basma, vlasy se stanou starými bronzy.

Po stanovení množství henny a basma pro dosažení požadovaného odstínu na vlasy zředěte barviva v nekovové misce s téměř vařící vodou nebo horkou a silnou přírodní kávou. Rozšiřte, dokud nezmizí hrudka, abyste získali něco jako průměrná tloušťka krupice. Aplikujte kompozici na suché vlasy po mytí, jako v předchozím případě. Opatření - rukavice, mastná smetana podél linie vlasů - totéž.

Správné a účinné barvení vlasů na vlasy doma

Dobrý den, drahí čtenáři. Jakékoli barvivo, které se používá k získání vlasů požadovaného odstínu, činí nejen vlasy krásné a lesklé, ale také poškozuje. Existují barviva, jejichž negativní účinek na vlasy je snížen na nulu, ale liší se v báječné ceně a jsou prakticky nepřístupné široké škále kupujících. Za těchto podmínek byste měli věnovat pozornost přírodním barvivem, z nichž jeden je považován za basma. Dnes se podíváme na barvicí vlasy basmy. V předchozím článku jsme se zaměřili na barvení vlasů henny.

Trochu historie

Basma je suchý prášek, který byl získán po rozemletí listů indigosféry rostoucích v tropických oblastech. Několik tisíciletí toto barvivo bylo používáno v Indii, Číně, Řecku pro barvení vlasů a zvířecích vlasů, pro kosmetické účely jako masku na vyživování pokožky hlavy, posílení vlasů a obnovení jejich vitality. Tato šedo-zelená směs poskytuje barvu modré nebo zelené při barvení vlasů, proto se obvykle používá v kombinaci s hennou.

Výhody

Přírodní složení basma má pozitivní vliv na pokožku hlavy:

 • eliminuje podráždění, zánět, léčí rány,
 • Část pryskyřice podporuje růst vlasů a snižuje ztrátu vlasů,
 • pružnost a pružnost vlasů je obnovena,
 • obnovuje rovnováhu vody a tuku v kůži a eliminuje lupy,
 • Basma nezpůsobuje alergie,
 • v důsledku léčby získává vlasy objem.

Funkce aplikace

Basma je přirozené barvivo, barva vlasů si dlouho zachovává barvu, její postupné změny se vyskytují od týdne až po několik měsíců. Blond vlasy v důsledku zbarvení se stávají nasycenými barvami, tmavé mohou změnit odstín pouze.

Basma reaguje na styling vlasů a masky, které se dříve používaly na vlasy, jejich interakce může vést k chemickým reakcím, které mění strukturu vlasů nebo ovlivňují barvu. Proto při omývání laku nemůžete používat šampony a jiné detergenty.

Použití jediného basma dává vlasům modrou nebo zelenou barvu. Chcete-li tlumit modrý nádech v basma, přidejte hennu nebo kávu. První možnost nalezla více využití.

Existují dvě možnosti pro použití basma:

 1. V dvoufázové metodě se provádí dvojí barvení, nejprve s hennou a poté s basma. Výsledek bude záviset na době expozice každého barviva.
 2. V smíšené verzi se barvení provádí se smíšeným složením henny a basma, výsledkem je respektování proporcí.

Dvoufázové barvení

Skládá se z několika etap:

 • Horká voda bezprostředně před zbarvením se zředí hennou. Na vodní lázni se směs postupně zahřívá a míchá až do homogenní hmoty. Začněte postupně aplikovat barvu ze zadní části hlavy, pohybujte se dopředu. Na vlasu hena musí vydržet nejméně půl hodiny. Pro tmavé vlasy se zvyšuje doba. Odstraňte barvu bez použití šamponu.
 • V procesu vaření Basma nutně přivedl k varu. Při míchání se postupně přidává horká voda, protože směs rychle stoupá. Při dlouhém držení vlasů se nedoporučuje. 15 minut stačí. Při vyprání šamponu není přidán.

Aplikace kombinované barvy

V přísně definovaném poměru se henna a basmu mísí a zředí se vodou zahřátou na 90 ° C. Po ochlazení se směs aplikuje na vlasy. Aplikace se provádí na každém vlákně odděleně, počínaje od kořenů vlasů. Podle toho, jakou barvu chtějí udržet barvu od 20 minut do 2 hodin. Pro větší účinek jsou vlasy pokryty polyethylenem a zabaleny ručníkem.

Chcete-li barvit vlasy, černá pomůže směs henna a basma v poměru ½. Tmavší tóny získají více henny. Pro zbarvení vlasů v čokoládě nebo bronzové barvě heňna trvá dvakrát tolik, kolik je chuť. Kaštanový odstín se získává ze stejného množství přírodních barviv.

Užitečné tajemství

Aplikace Basma správně doma vám pomůže s následujícími tipy:

 • Neměli byste uchovávat Basma déle než rok a zejména v chladničce, což se odráží v barvivu.
 • Po tom, co se basma varila horkou vodou, se nechá stát 15 minut a změní se odstín ze zelené na černou.
 • Po barvení s basmo vlasy se změní barva o několik dní. Poslední odstín se objeví až po čtyřech dnech.
 • K získání jasných a bohatých barev se k nátěru přidává čpavek nebo čajová lžička soli.
 • S použitím známých produktů můžete do vlasů přidat další odstíny. Jako přirozené barviva používejte odvar z cibulových peelingů, řepy, skořice a hřebíček, heřmánku, vína, kávy.
 • Při natírání je nutné přijmout opatření k vyloučení proniknutí barvy do oděvů a interiéru.
 • Velmi jasná barva může být zmírněna důkladným opláchnutím vlasů vodou a citrónovou šťávou.
 • Pro zjemnění vlasů po barvení můžete použít klimatizaci. Může se však použít nejdříve dva dny po nanesení laku.

Tyto tipy a doporučení pomohou správně provádět malování s přírodními barvivy a současně získat obdivuhodné vlasy, které budou potěšeny brilantností a krásou.

Úspěšný postup zbarvení a krásné, nasycené barvy. Pokud byl článek užitečný, sdílejte s přáteli, klikněte na tlačítka sociálních sítí.

Černější než černá, nebo jak dosáhnout černé barvy v Basma. Krok od cíle. Zkušenosti 4 měsíce. Přehled fotografií

Ahoj všichni Dlouho jsem chtěl být namalován černě, ale ne okamžitě, ale postupně, abych viděl přechodné barvy,a uvolněte černou barvu, a vychutnejte si každý dotek. Věnoval jsem dnešnímu postu barvení s basma - to je to, co může být namalováno po dobu několika měsíců a stane se temnější a tmavší pokaždé.
_________________________
Rozumíme tomu, co je Basma?

Basma je drcené listy indigu, které mají zelenožlutou barvu. Basma je přírodní zeleninová barva - produkt šetrný k životnímu prostředí obsahující biologicky aktivní látky a vitamíny.


Basma je ideální přírodní prostředek pro barvení vlasů v tmavých barvách. Může být použit v kombinaci s hennou. Basma má pozoruhodné kosmetické vlastnosti: stimuluje růst vlasů a dodává jim přirozený lesk, zlepšuje strukturu vlasů a posiluje kořeny, eliminuje lupy. Basma se doporučuje zejména při přecitlivělosti na chemické složky běžných barviv na vlasy.

Je určen pro barvení vlasů v tmavších odstínech, také pro barvení šedých vlasů v barvách od lehkého kaštanu po černé. Tón barvení závisí na struktuře, tloušťce, počáteční barvě vlasů a době kontaktu. Vlasy po nanesení henny a basma získají lesk, pružnost, snadné hřeben.

Co stojí za zmínku o Basma:

 • Je velmi obtížné stáhnout. Teprve po prvním 2-3 barvení může nějak nějak vypadat vlasy, ale bez použití chemických prostředků, bude výsledek nepředvídatelný. Budete-li dlouhou dobu malovat s Basma, ale jste unavení z černé, pak můžete tady jen odříznout nebo stříkající vlasy a současně přestat malovat s Basma. Oleje a další "osvědčené" lidové prostředky vám pomohou trochu víc než nic. Mějte na paměti.
 • Basma by měla být aplikována na vlasy, předem natřená hennou, zvláště pokud jsou to blond vlasy. Henna dodává měď, červené odstíny, které následně blokují nežádoucí basma zelené.
 • Basma je žádoucí k vaření vařící vody, takže dává více pigmentu. O ochraně oděvů, kůže z barvení nebude mluvit, je to výchozí.

_________________________
Zvážil jsem všechny výhody a nevýhody a rozhodl jsem se, že dlouhé barvení v tmavé barvě, konečný výsledek je černý. Během používání mého Basma jsem dostal různé odstíny kaštanu, jak teplé (díky nne - abych se vyhnula zeleni, nejprve jsem to zbarvila vlasy) a chladnými tóny. Období zeleně nejsou vyloučeny, ale byly krátké, protože basma se nejprve rychle vymyla. Ne vždy fungovalo podle principu "tmavší s každým zbarvením", ale je to pravděpodobně kvůli pochybné kvalitě barviva, předčasnému mytí hlavy po barvení a trvání intervalů mezi aktualizací barev. Níže je moje chronologie barvení černá. Priyaanny zkoumání!
_________________________
Dne 1. dubna jsem koupil Basma ArtColor a namaloval ho. Jeden balíček mi stačil 1krát.


Byl namalován podle pravidla:

Nejprve jsem maloval kořeny s hennou. Proč právě kořeny? Jedná se o větve a délka je již dávno zanesená hennovým pigmentem. Způsobil, připomínal hodinu, umyl. Na čisté, vlhké vlasy aplikované basma (plné délky). Trvalo 3 hodiny s litinovou hlavou, umyla jsem si, uvědomila jsem si, že hena by měla být natřena po celé délce, ale o to později...

Ale barva mě nestačila, že se mu nepodařilo, vzal to slabě, ale také třikrát vymyl, obecně se nezapadal. Pak jsem se rozhodla přidat k mé ayurvédské masce jedna lžíce henny a basma, takže pigment se postupně akumuluje alespoň v kořenové zóně.
Výsledkem bylo, že vlasy se staly temnějšími

Pro druhé a následné zbarvení jsem koupil iránskou basmu v pytli. Venku se mi to nelíbilo: alespoň broušení bylo v pořádku, ale ve směsi byly některé piliny a nit, protokoly.

Podruhé jsem maloval 1. června. V zásadě, opět, nic zvláštního: barva není pevná, ale omyla mnohem méně. Tentokrát jsem udělal chybu: hned po tom, co jsem umyla Basma, jsem si umyla vlasy šamponem - udělal jsem to proto, že barvicí směs kromě Basmy obsahovala amla olej (Chtěl jsem zabít dva ptáky jedním kamenem a malovat sebe a urychlit růst vlasů)


Nevzal jsem si to až do 1. července a 26. den jsem maloval obličej třetí (26. den jsem namaloval kořeny s hennou). Rozhodl jsem se, že už žádné další chyby a nemůžu vydržet pár dní.
Takže moje barvicí směs se skládá z iránských basma, šicích a amla olejů.


Basma barvy a tuhy vlasy, shikakai podmínky, a amla olej podporuje růst vlasů

Vzal jsem 5 lžící basma a 1 polévkovou lžíci šálu


Foto dokonale přivádí jemné "jemné piliny".

Přidáno 1 polévková lžíce oleje amla a smícháno:


Přidala jsem ke své směsi teplou, téměř horkou vodu, zamíchala ji kartáčem na barvení, dokud nebyla získána homogenní látka, a současně přidávala více vody, pokud je málo.


A nechte na trvání 15-30 minut trvat. Pokud je basma čerstvá a vysoce kvalitní, na mé směsi by se měl objevit inkoustový film. Zjevně jsem marně mrštil můj basma za špatnou kvalitu


Můžete promíchat basma a znovu opustit, abyste trvali na tom, a opět to bude pokryto filmem

Před aplikací jsem rozdělil vlasy na 4 části


Na vytvořených děrách prošel štětec

Bohužel nebylo možné celý proces fotografovat kvůli mému zakřivení.

Po dalších dvou hodinách odmyji Basma. Byliny (všechny) vysychaly vlasy, takže po nějaké bylinné proceduře, ať už je to barvení s basma, hennou nebo ayurvédskou maskou, udělám masku bez selhání. Stalo se tak, že jsem nedávno získala silnou zvlhčující masku (v tomto případě CocoChoco Intensive), použila jsem Estelle a Numero (obě nedávaly správné zvlhčení a nejsou určeny pro to).
Tentokrát jsem se rozhodl řídit se pravidlem, že si nepamámy vlasy po dobu 3 dnů po barvení. Naštěstí jsem nemusel opustit dům. Po třech neprázdných dnech:

Na fotografii, bohužel, není příliš nápadné, ale v životě je barva trochu tmavší, méně vymyté.
Kořenová zóna

_____________________________
Jak je zpíváno ve staré dobré píseň: "Naše srdce vyžadují změnu, naše oči vyžadují změnu.." Už nechci černou barvu, ale jsem úplně spokojen s takzvaným studeným tmavým kaštanem


Ukazuje se tento druh ombre: kořeny jsou tmavé a délka je mnohem lehčí než kaštan s červenou barvou s hladkým přechodem.
Nyní maji každé dva týdny barvu a snaží se měnit délku. Velmi dobré výsledky jsou dosaženy, když v předvečer umývám hlavu Angel Professional ANS, tento šampon nejen důkladně promyje vše, co je z vlasů zbytečné, ale také to velmi pečlivě, aniž by se kousalo a nepletlo vlasy. A já si barvy vlasy večer na další den před spaním. Jak ukázala praxe matky jednoho letého dítěte, v noci nespím hodně, takže "před spaním" je hlasitě řečeno. Já držím Basma asi 6-8 hodin, to znamená, že v 4-6 ráno jdu, abych ji umyla, kdyby moje dcera spala
Výsledky jsou úžasné, ale opět pouze v kořenové zóně (horní 15 cm).

Mimochodem, když skončila moje první taška a chtěla jsem znovu malovat, koupila jsem druhou stejnou. A obsah se ukázal být velmi čerstvý, vysoce kvalitní.(i když narazím na stejné záznamy)! Okamžitě vznikl inkoustový film(a dozvílo se mi, že je lepší, aby Basma okamžitě použila předplnou délku na hennu a hlavu)
Také nyní používám čisté basma bez přidání dalších složek ve formě olejů a prášků. Henna je také čistá, která se aplikuje 15 minut po hnětení (také v částech). Tentokrát jsem se rozhodl malovat celou délku (Nemám co ztratit, rozhodl jsem se, že v září budu stříhat vlasy, že mé "železo" je někdy prázdný zvuk, svědomí diktuje.Veobecně: uvidím, jak jsou vlasy tři dny po barvení.Pokud maska ​​nebo ampulka zachrání vlasy před suchou a jinými potěchy nemocných vlasů, pak pokračuji v růstu, pokud moje vlasy po tanech s velkým šamanem Kaaral'om Maraes stále zůstávají suchým koštětem, pak budu nakrájet 15 cm. Pro pravost, dokonce i tisíc rublů se vsadím na závěr)
Takže... poslat na barvu

Takže malé upřesnění. Pamatujte, 8. srpna jsem napsal příspěvek o ampuli LAKME? Tak hlas, akce, vyjádřené v příspěvku byly provedeny téměř týden dříve než publikace. Čísla 2-4 srpna. Takže vlasy nespadnou, běží na malování, řekla jsem! (a pak budu psát naopak snotty příspěvek o účesy, poškozené vlasy a co ženy dělají... hloupé stvoření)

Takže... Henna.

Mám od posledního času trochu henské řešení a tak, aby dobro nezmizelo, jsem to zmrazil.
1. Nyní jsem z mrazáku vynesl nádobu z zmrzlé henny, zahřál se v mikrovlnné troubě (žádný čas vysvětlíme, pojďme malovat! rozmrazte se na vodní lázni, protože se dcera může vzbudit)
2. Mícháme vyhřívanou hennu a zkontrolujte, zda nejsou zamrzlé oblasti. Všechno je dobře oteplené, takže...
3. Přidá 5 polévkových lžic egyptské henny do stejné nádoby.
4 Naplňte vodou, promíchejte a...
5. Důrazně

_________________________
... protože post a to se ukázalo tak obrovské a začal jsem psát (text a fotku) v květnu-měsíc, pak abych se hodil všechny informace na jednom místě, rozhodl jsem se koláže s číslováním a popisem. Omlouváme se za nepříjemnost.
_________________________

Dále pokračujte v barvení hennou. Budu ji držet po dobu jedné hodiny. Pojďme!

 1. Dělení
 2. Maluji to
 3. Pomocí štětce jsem řezal část napravo, ustupující 1,5-2 cm od středového dělení
 4. Dostala jsem hennu na druhou část
 5. Podrobnosti znázorňující manipulaci s kartáčovým hrotem dělením
 6. Zobrazuje se rozdělené ucho
 7. Maluji to
 8. Vytáhl prameny vlasů ze zadní části hlavy, kde budu malovat. Všimněte si, že vždy barvam bez zrcadla (je docela možné, že tam nemám malovat, ale já jsem velmi nepohodlná se dvěma zrcadly - jednoduše, moje oči začínají bolet ze strany)
 9. Když jsem maloval celou pravou stranu s hennou, hodil jsem si vlasy na malovanou pravou stranu, abych začal dělat totéž na levé straně.

Levá strana dělá totéž.

 1. Chytíme pravou barvenou část na pravou stranu a otevřeme první levou část
 2. Po rozdělení se pečlivě zbarvíme kartáčkem s hennou, současně zachycujeme délku kořene. Mám malý henna
 3. Na barvené oblasti vlasů jsme vrstvili barevné prameny a projeli je štětcem s hennou
 4. Pokračujeme v vrstvení a malování
 5. Zavlažování blížící se dokončení
 6. Celá hlava je konečně v henně, kořeny, špičky a délka. Připomínám vám, že jsem hennu nic nepřidala, takže doufám, že se mé tipy špatně poškodí, pro které třetí rok nůžky plakat.
 7. Ohřeji a fixuji vlasy s nepotřebným kloboukem, který pro tyto účely neustále používám
 8. Na poslední fotografii jsem už vypil henu a zabalil ji do ručníku.

O hodinu později si umyji heňnu, zabalím si vlasy ručníkem a připravím Basma:

Ahoj, s tebou přehlídka "Ulehčit" a dnes připravujeme Basma.

 1. V plastové nádobě jsem položil 4-5 polévkových lžic basma
 2. Nalijte vodu. Nebudu přesně říct, kolik ml, protože to dělám na očích - vím, kolik by mělo být nalito
 3. Důkladně promíchejte, abyste nebyli hrudkovití a nepromesov
 4. Okamžitě, aniž bychom trvaly, použijeme Basma

Vyndám ručník a stejným způsobem, jako jsem použil hennu, aplikuji basma.

 1. Vidíme, že henna kořenového zázvoru se zrodila perfektně, což znamená, že by se neměly vyskytovat žádné problémy s barvením basma
 2. Stejně tak používám kartáč na vlasové částice štětcem, ale dělám to mnohem opatrněji, protože moje vlasy jsou mokré a bez jakékoliv ochrany v podobě masky, krému nebo kondicionéru.
 3. Krok za krokem pokrývám všechny zákoutí mé hlavy, vrstvou čistého pramene vlasů na již obarveném místě, dokud moje hlava není zcela v bylinné barvě.
 4. Vezmu si zbytečnou plenu, kterou jsem opakovaně používala pro podobné účely (a proto je to tak nešikovný druh - jednoduše se neumyje) a obklopím ji kolem hlavy. To se děje nejen proto, aby tekutá část Basma neteče z vlasové linie, ale také fixuje druh barviva a vlasů, které mám
 5. Zhora nosím věc s gumičkou a po něm prostor, aby se všechny vlasy spolu s obvazem mohly hodit a netisknout. Proč jsem napsal "věc"? Protože to může být cokoliv: od zbytečně prostorné baretky až po... baby posuvníky (jako moje)

Nanechám basma na noc a po 8 hodinách ji umyji.

 1. Pamatuj si, řekla jsem, že Basma se netříká textilií? A tak také opouští hrozné modré skvrny na všechno, kde je absorbováno.
 2. Kousek vlasů se změnilo na černé a nakonec v předvečer byla barva trávy

Čerstvě omyté vlasy bez šamponu a balzámu. Dlouho jsem aplikoval zbytky ampule LAKME.


Moje vlasy se změkčily, nemohu říci nic o vlhkosti. Barva - jak se mi líbí - tmavý kaštan po celé délce, ač jaký druh kaštanu? Připomíná mi velmi černý tulipán, který napsal markiza872502. Měkký na dotek, ale vizuální je příliš daleko od ideální pro to, aby zůstal nezřetelný.


_________________________________
Shrnuji některé z mých spisy na téma "Jak jsem strávil léto" příspěvek o použití henny a basma:
Nikdy se nesnažte ošetřovat barvené a bělené vlasy s bylinkami pro léčebné účely, ať už henna, basma nebo jiné ájurvédské bylinky. Byliny vysušily již zraněné, ponižován a urazen vlasy Z mého příkladu jsem byla přesvědčena a ukázala vám, že zdravé vlasy jsou ovlivňovány trávou, dávají zrcadlům hladkost a lesk a mé spodní 15cm délka, která díky mému kvílení všem uživatelům tohoto úžasného místa ovlivňuje trávu: dlouho jsem se nedotýkala henna a basma tipy, aby neškodily, ale na oplátku jste museli jít vícebarevný (nemám rád ombru a balalez). A když jsem maloval všechny vlasy, konečně jsem si rozmazlil tipy: čas od času jsem našel stopy průřezu a křehkost, ale teď už to nechybí. Ale žvýkat, plovoucí strukturu vlasů, nespravedlivé konce... Vzpomeňte si na vlasy vaší staré dětské panenky, kterou jste často umyla jako dítě a její vlasy byly zamotané - to jsou konce.

Samozřejmě se za pár dní pokusím, jak se ukončí barvení barma, přijmout nouzová opatření, ale abych byl upřímný, nevěřím jim.

Jak řekl můj učitel dějepisu, začal po zdraví, skončil na zbytek, ale nejsem naštvaná a já vám neporučím. Děkuji všem za vaši pozornost.
________________
náhled

Henna a Basma: barvení vlasů doma. Jak barvit vlasy hennou a basma?

Svět dekorativní kosmetiky nabízí ženám různé produkty pro barvení vlasů. Nicméně většina spravedlivého pohlaví preferuje spíše přirozené než průmyslové barviva, aby nejen dosáhla požadovaného odstínu, ale také udržovala zdravé vlasy a pokožku hlavy. V tomto článku vám řekneme, jak správně používat hennu a basma s fotografií, abyste si mohli barvit kudrlinky s vlastními rukama bez pomoci vyškolených stylistů a kadeřníků a dosáhnout požadované barvy pro ně.

Co je henna a basma pro vlasy: rozdíly a vlastnosti

Než začneme popisovat metody barvení vlasů hennou a basma, doporučujeme vám, abyste pochopili, jaké jsou tyto přírodní barviva.

Henna je takový bělkovinový prášek, který je získán broušením vysušených listů Lawsonia, které nejsou ostnaté - dvoumetrový keř, který roste hlavně v horkých klimatických zeměpisných šířkách. Je třeba poznamenat, že henna nejen může barvit vlasy, ale může být použita také pro:

 • příprava masky na vlasy (pouze pokud potřebujete vybrat bezbarvou henu)
 • zesvětlení tmavých pramenů (pro toto musíte použít bílou henu)

Henna má několik výhod a nevýhod, o kterých by si měla každá žena vědět, než ji použije pro kosmetické účely:

 1. Mezi výhody henny patří:
 • že ochladí a osvěží vlasy;
 • antibakteriální účinek na pokožku hlavy;
 • ušetří ženu z mnoha onemocnění spojených s kůží hlavy (seborrhea, alopecie);
 • stimuluje růst pramenů;
 • přidává lesk na prameny;
 • dokonale plní šedé kudrlinky;
 • uzdravuje radikální oblasti vlasů a folikulů, ze kterých rostou;
 • velmi pevně drží;
 • Je to mnohem levnější než výrobky, které nám nabízejí koupit průmyslové výrobce dekorativní kosmetiky pro prameny.
 1. Počet negativních vlastností henny by měl zahrnovat:
 • že s častým používáním může opustit spáleninu na pokožce hlavy a vlasy;
 • barva není vždy homogenní, což může vyžadovat opětovné barvení;
 • prameny, které byly dříve poškozeny nebo ztenčeny, jsou nejlépe namalovány a výrazně vystupují;
 • 100% nelze předvídat, jaká barva vlasů se nakonec ukáže.

Co je basma? Basma je také prášek vyrobený ze sušených listů rostliny, jako je barvení indigosféry, která roste v tropických zeměpisných šířkách. Stejně jako henna, to je velmi užitečné pro vlasy - nejenom barvy, ale také živiny s vitamíny, léčí skalp. Basma může být použita jako profylaktika proti lupům.

Možná proto v dávných dobách byla hena a basma rovnocenná hodnotou zlata. Byly používány pouze bohatými východními lidmi, kteří pocházeli z ušlechtilých tříd. Mimochodem, ještě v asijských zemích, jsou vlasy barveny výlučně těmito přírodními barvivy. Pokud chcete sledovat jejich příklad, pak doporučujeme seznámit se s podrobnými pokyny, jak používat hennu a basma pro barvení vlasů.

Henna barvení: vlastnosti procesu

Pokud chcete barvit vaše prameny čistou hennou, pak byste měli vědět, že v důsledku toho budete mít jasně červenou barvu vlasů. Představujeme vám podrobné pokyny, jak postupovat při barvení vlasů hennou:

 1. Ujistěte se, že nemáte kontraindikace použití henny pro barvení. Patří sem následující položky:
 • pokud jste si barvili vlasy den předtím (bez ohledu na to, zda částečně nebo úplně) s průmyslovou barvou
 • pokud jste permed
 • pokud je 40% vašich vlasů šedé
 • pokud máte nezdravé vlasy - rozdělí se, zlomí
 • pokud používáte silné léky nebo hormony
 1. Nejprve si dobře umyjte vlasy šamponem a dobře osušte je ručníkem, aby vaše vlasy byly téměř suché.
 2. Ošetřete pokožku hlavy podél linie vlasů důkladně s jakýmkoliv hydratačním činidlem. To ji ochrání před barvením hennou.
 3. Prášek henny rozpusťte ve velmi horké vodě (všimněte si, že voda by neměla být vroucí):
 • pokud máte krátké vlasy, budete mít dostatek obsahu 1 henna sáčku (přibližně 25 g v něm)
 • pokud máte středně dlouhé vlasy, budete potřebovat 2 hennu
 • pokud máte velmi dlouhé vlasy (pod lopatky), budete potřebovat 3 nebo více sáčků barviva
 1. Do směsi přidáme 1 žloutek. Díky tomu bude barva snadněji aplikována na vlasy.
 2. Misku, ve které jste smíchali barvu, je třeba dát do vodní lázně, a tak ji vaří 10 minut. V tomto případě se musí směs neustále míchat.
 3. Zatímco barva se připravuje, rozdělte všechny vlasy do pramenů o tloušťce 1,5 cm.
 4. Aplikujte teplou barvu štětcem na prameny. To by mělo být provedeno co nejrychleji, aby lak neměl čas sušit.
 5. Obalte barvené vlasy polyethylenem a nahoře s dalšími ručníky.
 6. Pokud máte tmavou barvu vlasů, budete muset držet barvu na hlavě po dobu 2 hodin, a pokud je světlo, 20 minut stačí k dosažení bohaté, jasně červené barvy vlasů.
 7. Během chůze s malbou na hlavě si připravte oplach pro sebe - promíchejte vodu s octem nebo citronovou šťávou.
 8. Barevnou barvu umyjte z horké vody. Šampon nelze použít. Na samém konci, když je barva již vyčerpaná, opláchněte vlasy připraveným přípravkem z vody a citronové šťávy.
 9. Neprať si vlasy na další 3 dny, protože během této doby budou vaše vlasy natřeny.
 10. Poté, co kořeny rostou zpět, musíte použít hennu pouze na ně, jinak barva vlasů bude velmi odlišná.

Chcete-li dosáhnout nejen červeného odstínu, ale i jiné barvy, pak je třeba speciální barvu připravit na hennu. Řekneme vám několik tajemství:

 1. Pokud máte hnědé vlasy a chcete, aby získali zlatý medový odstín, je třeba přidat do henny prášek tyto přísady:
 • 200 ml heřmánek a stejné množství šafranu a rebarbory ​​místo teplé vody
 • 1 lžička kurkuma
 • 1 lžička slabá vařená káva
 1. Pokud chcete, aby se vaše vlasy staly čokoládovým odstínem, musíte přidat do henny prášek některé další ingredience (každá doslova 1 lžička), které určitě najdete ve vaší kuchyni:
 • hřebíček, který musí být nejdříve rozemlet na prášek pomocí brusky nebo mixéru;
 • káva (nutně musí být silná - použijte kvalitní draženou kávu, protože bude záviset na tom, jak bohatá bude vaše barva pramenů);
 • rajčat (kůra by měla být rozdrcena do stavu jemného prášku);
 • černý čaj (zde následujte stejné doporučení, které jsme popsali při příchodu kávy);
 • kakao (není nutné jej přidávat, pokud používáte velmi dobrý druh kávy).

Je to důležité! To je případ, kdy kromě henny musíte použít Basma k dosažení čokoládově zbarvených vlasů. Podíl henny a basmy by měl být v tomto případě 3: 1 (3 polévkové lžíce henny na 1 polévkovou lžíci).

 1. Pokud potřebujete červený odstín vlasů, přidejte hennu prášek 1 lžičku na:
 • drcené květy
 • křídlo listů
 • přírodní červené víno
 • brusinková šťáva
 • vývar z loupané cibule

Pokud náhle nemůžete dosáhnout požadovaného odstínu, pak můžete henu vyčistit z vlasů pomocí několika masek:

 1. Pročtěte si vlasy olivovým olejem a pak skryjte vlasy pod plastovým pytlíkem. Masku opláchněte po 2 hodinách šamponem pro mastné vlasy.
 2. 50 ml rostlinného oleje zředit v 10 ml lékařského alkoholu. Aplikujte směs na vlasy a poté po několika hodinách (po celou dobu je vhodné zůstat pod sluncem nebo pravidelně vysoušet vlasy s vysoušečem vlasů), omyjte masku mastným vlasovým šamponem.
 3. Osušte vlasy kyselou smetanou, zabalte je polyethylenem a nasaďte si klobouk. Po 60 minutách Masku můžete umýt z hlavy s šamponem na mastné vlasy.
 4. 20 g droždí se rozpustí ve 200 ml teplého kefíru. Aplikujte masku na vlasy a po 2 hodinách ji umyjte šamponem.
 5. Ponořte 20 minut. vlasy v octovém roztoku, pak je vše vyprať šamponem a kondicionérem.

Vezměte prosím na vědomí, že poprvé nebude možné se zbavit odstínu, který selhal. Musíte udělat masku několikrát.

Basma: jak barvit vlasy?

Basma je přirozené barvivo, které může způsobit, že sen dívky se stane spálenou brunetkou. Pouze zpravidla se tato složka nepoužívá samostatně. Dívky se nejčastěji uchýlí k použití basma po zbarvení vlasů henny. Barva je tedy nasycená a jasnější.

Představujeme vám krok za krokem pokyny, jak barvit vlasy hennou basma:

 1. Nejprve zkontrolujte, zda máte nějaké kontraindikace pro basma. Jsou stejné jako pro použití henny pro barvení vlasů.
 2. Poté připravte řešení basma. Připravuje se na stejnou technologii. Existuje však jedna nuance pro ty, kteří chtějí barvit vlasy, kombinovat prášky - musíte vědět, jak míchat hennu a basma, abyste získali stín, který potřebujete:
 • kteří chtějí zajistit, aby vlasy byly po barvení henny a basmy černé, je třeba míchat basma a prášek henny v následujícím poměru: 3: 1 (k dosažení přesně černé, henny a basma barvy by měly být udržovány na vlasu po dobu nejméně 3-4 hodin) ;
 • po nanesení henny a basma na kudrlinky, aby se dosáhlo vínového odstínu, přidejte 5 lžiček na stejnou kaši z jejich prášků. řepná šťáva;
 • si přeje, aby vlasy hnědé barvy, je nutné připravit malovat henou a Basma, dodržení poměru 1: 2, a přidejte 1 lžička kakao, tolik čaje, držte barvu na prameni po dobu nejméně 1,5 hodiny;
 • pokud máte šedivé vlasy, barvivo henna a Basma by měli postupovat při přípravě - změkčit, pak můžete aplikovat lak (pro tento případ 60 minut, které potřebují, aby masku, připravené z rakytníku řešetlákového, ricinový, lopuch oleje a 1 žloutek.) henna a Basma na vlasy, aby se staly hnědé (barva je připravena na základě Basma 2 lžíce, 1 lžíce henna a 1 lžíce Usma).

Podle recenzí, jestliže po prvním barvení s hennou a basma není možné dosáhnout požadovaného efektu, postačí jen opakovat barvicí postup znovu.

Photo staining s hennou a basma: "Před" a "Po"

Užitečné tipy: jak provádět hennu a basma barvení

Pokud se rozhodnete koupit hennu a basma na barvení vlasů, měli byste znát několik tajemství, jak usnadnit barvení vlasů:

 • Pokud nějaké prameny silně vystupují v barvě, nemějte paniku, ale prostě mačte vlasy s hroznovým olejem a po 30 minutách. omyjte je šamponem;
 • Pokud se stín objevil jako velmi tmavý, pak jenom ponořte hřeben do citrónové šťávy a poté ho pečlivě pokořte;
 • Chcete-li natřít vlasy na vlasy, vždy přidávejte 1 lžičku. glycerol;
 • Nezobrazujte na jasném slunci po dobu 3 dnů po barvení vlasů s basma a hennou, jinak se objeví ošklivé oslnění;
 • Jednou měsíčně po barvení vlasů s hennou a basma udělejte kadeřovou masku na vlasy - pak bude svítit a jiskřit.

Být krásná je posláním každé ženy. Ale krása rychle zmizí, pokud se o to nestaráte a nebudete ji ukládat dlouho. Doufáme, že pomocí našich receptů na barvení vlasů s basma a hennou můžete zachránit přirozené krásy vašich kadeř.

Pro Více Informací O Suché Vlasy