logo

Jak používat epilátor správně, aby neublížil, vlasy nerostou. Video

Hladká, dobře upravená kůže bez nadměrné vegetace je důležitou součástí obrazu moderní ženy. K dosažení tohoto cíle nabízí kosmetický průmysl různé typy epilátorů pro domácí použití.

K výsledku odstraňování chloupků je potřeba co nejdéle, potřebujete znát základní pravidla tohoto postupu.

Typy moderních epilátorů

Dnes jsou na trhu následující typy epilátorů:

Pinzety

Poskytuje přesnou a plnou depilaci, ideální pro první použití. Jediná námitka, která zcela odstraní vše, musí zpracovat místo několikrát;

Diskové jednotky

Takové epilátory nejsou zcela vhodné pro první depilaci, protože pokud poprvé použijete disk epilátoru, disky vám nedovolí úplně odstranit vegetaci, zlomit jádro a zanechat kořen se zhoršenou trajektorií růstu v hloubkách epidermis.

Výsledek nebude dlouhý, mohou se objevit vrozené vlasy a lokální záněty.

Výhody epilátoru nad jinými produkty odstraňování vlasů

Epilátor se může pochlubit těmito výhodami:

 • Snadné použití: zařízení se dokonale vyrovná s přebytečnými vlasy doma, protože jeho použití nepotřebuje zvláštní dovednosti.

Existují modely, které lze používat pod sprchou nebo v turistických podmínkách;

 • Malé velikosti, snadné ukládání a péče. Můžete si s sebou vzít toto potřebné příslušenství na cestu, je to lehké a nezabere mnoho místa;
 • Dostupnost: na trhu existuje mnoho modelů jakékoliv cenové kategorie;
 • Úspora času a peněz ve srovnání s návštěvou kosmetičky;
 • Účinnost: hladká, sametová, elegantní pleť. Výsledkem depilace trvá 2-3 týdny, v závislosti na struktuře, barvě a intenzitě růstu vlasů, vybraný model.

Časem se rozdíly mezi sezeními zvyšují (až na 1 měsíc nebo více), protože oslabené vlasy rostou stále pomaleji.

Kontraindikace

Nedoporučuje se používat epilátor v následujících případech:

 • poškození kůže (rány, řezy), ekzém, zánět vlasových folikulů;
 • křečové žíly;
 • kulovité, konvexní moly;
 • diabetes mellitus (pokud onemocnění vedlo k nízké imunitě).

Buďte opatrní a pozorní při odstraňování vlasů v citlivých oblastech během těhotenství (zejména v oblasti bikin).

Během tohoto období lékaři nedoporučují provádět žádné činnosti, které by mohly způsobit bolest, což může ovlivnit blaho a psychický stav ženy.

Správná příprava na odstranění chloupků doma

Před depilací byste měli užívat hydratační krém na denní den (nejméně 3-4 dny), měli byste aplikovat kůru 1-2 dny před operací, abyste odstranili vrchol keratinizované pokožky.

Během jednoho týdne před zahájením procedury se doporučuje, aby se neoplachovalo, protože slunce (nebo opalovací lůžko) osuší pokožku. Odstranění vegetace ze suché pokožky může způsobit podráždění a zranění.

Při prvním použití epilátoru je třeba řádně připravit kůži: při horké sprše nebo v lázni se dokonale otevře póry a depilace bude méně bolestivá, kořeny zůstanou slabší.

Zajímá vás, jak poprvé používat epilátor, připravte si pokožku - osušte teplou koupel nebo sprchu, což přispěje k otevření pórů.

Kromě toho se mohou suché a tvrdé tyče odlomit. Je důležité si uvědomit, že před prvním použitím epilátoru byste si měli přečíst pokyny pro jeho použití. Mnoho modelů je navrženo tak, aby odstranilo přebytečnou vegetaci z úplně suchého povrchu.

Při prvním použití epilátoru je třeba nastavit minimální rychlost, protože pokud jste dříve přehozili přebytek, vlasy mají silnou, hustou strukturu, můžete je odstranit pouze při nízkých rychlostech.

Před epilováním oblasti bikin nebo podpaží se doporučuje pokrýt citlivé oblasti mastekem nebo dětským práškem. Tím se odlepí zóna nárazu, utěsníte tyčinku, výsledkem bude spolehlivé spojení hlavice přístroje a chloupků, což vám umožní rychle a efektivně provést tento postup.

Podpaží a oblast bikin jsou velmi jemné oblasti těla, které jsou náchylné k bolesti, takže jemně utáhněte kůži, což značně usnadní a zrychlí proces.

Při zpracování intimní oblasti můžete aplikovat sprej s mrazem nebo mast obsahující lidokain. Perfektně vhodný krém "Emla" (je přípustný i pro těhotné ženy). Můžete použít chladicí rukavice.

Někteří lidé pijí léky proti bolesti 30 minut před epilací, ale to je odůvodněné pouze u žen s velmi nízkým prahem bolesti.

Před depilací by měla být provedena malá masáž nohou: lehké patovací pohyby uvolní epidermis a proces bude méně bolestivý. Nejcitlivější oblasti na nohou jsou na kotnících a pod koleny, takže je lepší začít s jinými oblastmi, takže kůže je pro pocity lehce "používána".

Kvůli plochému povrchu nevyžaduje depilace nohou příliš mnoho času (při prvním použití epilátoru však trvá nejméně 30-40 minut).

Podle lékařů několik dní před menstruací stoupá prah bolesti u žen. Pokud tedy existuje možnost, je třeba nejdříve provést první postup během tohoto období.

Základní pravidla pro odstranění chloupků

Při odstraňování nadměrné vegetace epilátorem dodržujte následující doporučení:

 1. Optimální délka chloupků pro depilaci doma epilátorem by měla být asi 5 mm, protože pinzeta nebude schopna zachytit velmi krátkou tyčinku a dlouhé vlasy mohou být vytáhnuty velmi bolestivě, mohou se objevit rány.
 2. Směr pohybu by měl být proti růstu vlasů, jinak by přístroj zlomil tyč a nevytahoval kořen.
 3. Během postupu nelze stisknout hlavu přístroje k tělu, jinak byste mohl poškrábat a vydělat podrážděnost.
 4. Je nutné držet přístroj v malém úhlu tak, aby pinzety plně zachycovaly všechny vlasy.
 5. Je lepší uskutečnit setkání ve večerních hodinách před spaním, protože na ošetřovaných plochách se po určitou dobu objevuje zarudnutí a podráždění a večer je citlivost nižší.

Péče o pleť po epilaci

Odborníci doporučují po péči o pleť řádnou péči o pleť:

 1. Kůže by měla být lehce masírována ledovou kostkou, ošetřena dezinfekčním roztokem obsahujícím alkohol, pak rozmazána dětským krémem (nebo jakýmkoliv heřmánkovým krémem, želatinou, aloe vera, extraktu z čajovníku).
 2. V prvních 1-2 dnech (až do začátku kůže) se nedoporučuje navštěvovat bazén, koupat se a také užívat sluneční koupele.
 3. Efekty trvají déle, pokud používáte retardéry růstu vlasů.
 4. Jednou za 2-3 dny byste měli aplikovat křovinu, sprchovat nebo vařit, používat masážní houby - zabráníte tak růstu vlasů do kůže.
 5. Pravidelně používejte hydratační krém na tělo.

Nejoblíbenější modely domácí epilátorů

Philips HP6420 / 00 Satinelle

Jednoduché, velmi pohodlné, funkční zařízení. Hlava přístroje může být snadno odstraněna a opláchnuta pod tekoucí vodou.

Nízká cena: 1 400 - 1 500 rub. Rozdílí se ve vysoké spolehlivosti a trvanlivosti.

Philips BRE610 / 00

Tělo je ergonomické, má siluetu ve tvaru písmene S, díky prodloužené rukojeti umožňuje snadné získání nejvzdálenějších částí těla. Rukojeť přístroje je pokryta neklouzavým povrchem, takže odstraňování chloupků může být provedeno ve sprše.

Vyrobeno z keramického materiálu, hlava přístroje odstraňuje nejslabší a nejjemnější chloupky v jednom pohybu, což zkracuje dobu postupu a poskytuje dlouhý, bezchybný výsledek.

Jasné světla nedovolí, aby se vlasy neobjevily a masážní tryska snižuje bolest.

Udržujte přístroj v pravém úhlu k ošetřované oblasti. Hlava - odnímatelná, omyvatelná.

Model je na cestě nepostradatelný, protože vestavěná baterie vám umožňuje absolutně odstraňovat depilaci bez nutnosti připojení k síti.

Cena od 3 700 rub.

Braun Silk-epil 3 3170

Nádherný model, ověřený časem. Ergonomické tělo, které se pohodlně drží, masážní válečky stimulují a uvolňují pokožku, což pomáhá snížit bolest. 20 pinzet, jasné osvětlení SmartLight dává příležitost zcela odstranit vegetaci i na těžko přístupných místech.

Systém prstů zvedá přiléhající chloupky a nasměruje je směrem k pinzetu, výsledkem je naprosto hladká, hedvábná kůže.

Je velmi výhodné, aby se roztrhané vlasy nehromadily ani na kartáč nebo na pinzety, ale nebyly shromažďovány pod mechanizmem otočné hlavy.

Zařízení lze zakoupit v průměru za 3000 rublů.

Braun Silk-epil SE 3270

Model je doplněn třemi tryskami: holicí strojek, trimmer a masér. Tato konfigurace umožňuje provádět nejpohodlnější odstranění nadbytečných částí bikiny.

Cena: 3 150 rub.

Rowenta EP5660 Silence Soft

Rozlišuje účinný systém snižování hluku. Dvojitá uzavřená skříň umožňuje zařízení pracovat velmi tiše. Díky speciální technologii odstraňují pinzety vlasy o délce menší než 0,5 mm.

Masážní koule redukují bolest během relace, jasná světla umožňují odstranit vše, co je zbytečné. Funkce modelu - dlouhá šňůra. Balíček obsahuje příslušenství: pro jemné oblasti, trimry, peeling, holení.

Optimální poměr ceny a kvality - cena je asi 3000 rublů.

Před prvním použitím epilátoru doporučujeme ošetřenou oblast otřít speciálním vlhkým ubrouskem (například Braun), což ochladí a anestetizuje epidermis.

Jak používat epilátor

Epilátor je považován za nepostradatelné zařízení. Umožňuje odstranit chloupky z kořene, čímž je kůže měkká a hladká. Nicméně, stejně jako v každém jiném podnikání, použití epilátoru zahrnuje své vlastní vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu. To zahrnuje původní délku vlasů, směr pohybu, přípravné postupy a další nuance. Chcete-li odstranit vegetaci, která prošla bez poškození nervového systému, postupujte podle praktických doporučení a dodržujte základní pravidla.

Princip epilátoru

Epilátor je zařízení s vestavěnými disky nebo kovovými pinzety. Připojením nástroje k síti se elementy otáčejí a zachycují vlasy a odstraňují je z kořene. U většiny moderních epilátorů je rychlost otáčení nastavitelná. Musíte stavět na bolestech a výsledcích, které chcete dosáhnout.

První nástroje byly vytvořeny s cílem odstranit nadměrnou vegetaci na nohách a v oblasti podpaží. Později moderní výrobci začali vyrábět epilátory s tryskami, které jsou vhodné pro intimní oblast a obličej.

V závislosti na přílohách můžete dosáhnout nejen odstranění chloupků s žárovkami, ale i masáž ošetřené oblasti. Díky tomu dochází k akceleraci krevního oběhu, což umožňuje, aby postup nebyl méně bolestivý.

Někteří výrobci poskytli svým výrobkům funkci chlazení, která mírně "zmrazí" pokožku, což zabraňuje silné bolesti (důležité pro citlivé typy).

Nové přístroje jsou vhodné absolutně pro všechny, bez ohledu na prah bolesti a množství vlasů na těle. Pokud si přejete, můžete použít nástroj na břiše, zádech, hrudníku, ramenou, podpaží, nohou, bikini.

Výhody epilátoru

 • postup lze snadno provádět nezávisle;
 • snadné použití, snadné skladování a čištění;
 • nevyžadují žádné doplňky;
 • chlupy jsou odstraněny z kořene;
 • dlouhodobý výsledek;
 • relativně nízké náklady.

Nevýhody epilátoru

 • pracuje hlasitě (ne všechny modely);
 • doba epilace (ve srovnání s depilací);
 • bolestivost postupu.

Proč potřebuji používat epilátor

Dívky a ženy, které již dříve prováděly depilační stroj, je známo, že holení neodstraní vlasy z kořene. Čepel odřízne pouze horní část, která se nad kůží zvedá. Zároveň zůstává žárovka uvnitř, což vede k tomu, že nová vegetace se objeví již po 2-3 dnech. Epilátor nemá tuto vlastnost, jejím hlavním účelem je vytáhnout vlasy spolu s žárovkou, čímž pokožka hladká po dobu 3-4 týdnů.

Používání epilátoru nevyžaduje další dovednosti. Přístroj je snadno použitelný, takže postup může být prováděn samostatně, aniž byste museli přeplňovat kosmetické salony. Vzhledem k tomu, že pro odstranění epilace pomocí tohoto nástroje nejsou potřebné žádné nástroje, potřebujete pouze zařízení samotné.

Vlastnosti epilátoru

 1. Rychlost Jak již bylo zmíněno dříve, na epilátoru je páka, která umožňuje nastavit rychlost otáčení disků nebo pinzety. Při nízkém výkonu je nutné odstranit tuhé a krátké chloupky, protože jejich silné natočení je rozbije a kořen zůstane uvnitř. Pokud poprvé použijete epilátor, nebude se bolest vyhýbat, a to zejména při nízké rychlosti. Nemá smysl zvýšit výkon, protože takový krok sníží účinnost postupu. Po určitém časovém období se kůže zvykne na zátěž, odstranění chloupků bude rychlejší a bezbolestné. Teprve potom můžete zvýšit rychlost, protože chloupky se stanou tenšími, což usnadňuje jejich odstranění.
 2. Délka Během depilace se strojem není nutné na nohou, podpaží ani v bikinách růst tlusté "vlasy". Stačilo se páchnout kůži, pak holí vegetaci čistou. V případě epilátoru takovýto pohyb nemůže být proveden, musíte trpět 2-3 dny, dokud se konopí nezvětší na 0,4-0,5 cm. K odstranění vlasů z kořene musí kleště úplně uchopit.
 3. Technika. Důležitým rysem odstranění epilátoru epilátorem je předpokládat, že zařízení musí být vedeno proti růstu vlasů. V opačném případě hrozí, že budete trávit několikkrát na jedné přímce, což zvýší bolestivost postupu. Efekt zůstane nulový. Pokud jde o polohu zařízení v ruce, držte jej nakloněnou stranou, ve které se pohybujete. Nepokoušejte se odstraňovat vlasy tak, že je epilátor pevně zatlačíte do pokožky. Tímto způsobem nezvýšíte účinnost postupu. V důsledku toho bude kůže podrážděna a na ní se objeví škrábance z kleští nebo disků. Pohněte pomalu a rovnoměrně, netlačte silně.
 4. Napařování. Nevýhodou epilátoru je bolest z postupu. Abyste minimalizovali nepříjemné pocity, vypláchněte kůži před epilováním. Prožijte horkou lázeň s mořskou solí a esenciálními oleji. Pokud není lázeň, vyprázdněte kůži pod horkou sprchou, a co je nejdůležitější, počkejte, až se póry otevřou. Po páření se kořen objeví na povrch mnohem jednodušší, protože horní vrstva dermis bude měkčí. Tato podmínka je povinná, pokud se rozhodnete zbavit se vegetace epilátorem.

Epilace jednotlivých zón

V závislosti na ošetřované oblasti je nutné epilátor používat jinak. Oblast bikin je například považována za jemnou, takže přístup k ní by měl být vhodný. Zvažte odstraňování chloupků v každé zóně, poskytneme praktická doporučení.

Epilační nohy
Pokud mluvíme o nejcitlivějších oblastech kůže na nohou, je to oblast pod koleny a kotníky. Zbývající zóny si zvyknou na postup dostatečně rychle, takže se nebudete cítit silná bolest. Je obtížné epilaci první 3-5 minut, pak nepohodlí ustoupí. Vzhledem k tomu, že nohy mají velký a rovný povrch, postup je relativně snadný. Bude to trvat 30-45 minut.

Chcete-li připravit nohy na nadcházející epilaci, zaparkujte kůži ve vaně a poté ji vyčistěte z kávy. Takový kurs odstraní zbylé částečky kůže a vytáhne zvětralé vlasy na povrch. Dále rozptýlit krev s tvrdým žínkem, třít každou nohu asi 3 minuty.

Všechny manipulace musí být provedeny 45-60 minut před začátkem postupu, ne dříve. Poté, co opustíte koupelnu, osušte ji a masírujte ji (rub, pat, pinch). Přípravné práce skončí, můžete zapnout epilátor pomalou rychlostí a začít odstraňovat proti růstu vlasů.

Epilační oblast bikin
Oblast bikin je považována za nejcitlivější. Maximální počet receptorů bolesti je v této oblasti koncentrován, takže epilace bude probíhat s nepohodlí. Pokud je to možné, postupujte pomocí spreje / gelu (např. "Emla"), který má vlastnosti mrazu kvůli obsahu lidokainu.

K dispozici je také speciální chladicí rukavice, kterou lze zakoupit v kosmetických obchodech. Dívky, jejichž kůže je citlivá na bolest, raději užívají léky proti bolesti před zapnutím epilátoru.

Před začátkem postupu zeptejte se pinzety, odstraňte několik chloupků zevnitř stehna (podél linie kalhotek). Tvými akcemi necháte svou kůži vědět, že brzdění masového vlasu brzy začne. Poté ošetřete jemnou pokožku alkoholem, vodkou nebo antiseptikem, abyste zabránili infekci.

Po odstranění všech chloupků připravte odkapání léčivého heřmánku. Navlhčete je kosmetickým tamponem, otřete kůži. Tímto způsobem obnovíte přirozenou regeneraci buněk a zabraňte podráždění.

Epilace v podpaží
Navzdory skutečnosti, že oblast podpaží je relativně malá, vyžaduje zvláštní přístup. Vlasy se nacházejí v dutině, takže během epilace odtáhnou kůži a nejsou zcela odstraněny. Abyste mohli správně provést tento postup a minimalizovat nepříjemné pocity, natáhněte pokožku v okamžiku, kdy vedete epilátor podél podpaží.

Pokud máte příliš dlouhé vlasy v oblasti prohlubní, měli by být řezány na 0,5 cm. Jinak bude bolest 2krát silnější. Po dokončení epilace vyčistěte pokožku kosmetickým ledem na bázi heřmánkového odvaru. Použijte hojivý krém nebo lotion, deodorant nepoužívejte po dobu 6 hodin.

Praktické doporučení

 1. V oblasti bikin a axil je velmi obtížné dosáhnout dobrého uchycení pinzety s vlasy. Chcete-li zvýšit účinnost, zakryjte pokožku v těchto oblastech dětským práškem bez vůně nebo na základě heřmánku. Mastek vytvoří tloušťku stonky a zároveň absorbuje přebytečný tělesný tuk a pot, který se uvolní během epilace. V důsledku toho nebudete muset strávit v jedné oblasti 3-5krát.
 2. Nepřekvapujte, když na kůži vidíte červené tečky. Tato funkce je důsledkem mechanického nárazu, není třeba se obávat. Po třech hodinách nebude žádná stopa. Pokud však použijete regenerační a hydratační přípravky pro péči o pleť před epilací, je možné tuto pigmentaci zabránit. Pokud body nezmizí do dvou dnů, je vaše kůže příliš citlivá. Doporučujeme zvolit jiný způsob odstraňování chloupků (vosk, cukrová pasta, laser atd.).
 3. Chcete-li snížit nepohodlí během postupu, začněte odstraňovat chloupky z nejcitlivějších oblastí. Například na nohou - kotníky a oblast pod kolena, v oblasti bikini - řada spodního prádla (vnitřní část stehna). Když se kůže v těchto oblastech zvykne na bolest, budou další manipulace téměř bezbolestné.
 4. Při výběru epilátoru nepotřebujete ušetřit pohodlí. Nezvolte nejlevnější model bez dalších příloh a funkcí. Upřednostněte dobře zavedené společnosti péče o pleť, jejich řada je optimálně vhodná pro použití v domácnosti.

Je snadné používat epilátor doma, pokud budete postupovat podle pokynů krok za krokem a praktických doporučení. Ujistěte se, že délka chloupků je nejméně 0,5 cm, vyprázdněte kůži a před zahájením procedury vyčistěte. Očistěte ošetřené plochy odtučněním heřmánek, abyste odstranili možnost podráždění.

Jak používat epilátor doma?

Dobrý den, milá dáma! S tebou Marina Demjanko. Hladká kůže nohou, krásné dobře upravené ruce, ideální zóna bikin - bez ní není obtížné si představit moderní dívku. A s vědomím, jak používat epilátor, můžete vypadat lépe bez pomoci kosmetických salonů.

Epilátor je přenosné zařízení, vynikající náhrada za salonní procedury, které vám umožní zbavit se nežádoucích vlasů. Jednoduchá a kompaktní, díky ní můžete dosáhnout hladké pokožky po dobu 3-4 týdnů. Chytře používejte zařízení, což vám umožní vyhnout se tak nepříjemným následkům, jako jsou vrozené vlasy, podráždění, vředy. Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit vlasů, ale odstraňování vlasů je stále populárnější.

Princip epilátoru

Metoda odstraňování chloupků je jednoduchá. Toto vytahuje vlasy z kořene pomocí rotačních disků nebo pinzety, které simulují operaci. Při každém novém postupu dochází k narůstajícímu poškození žárovek, chloupky se ztenčí a jejich růst zpomaluje. Jak často to musíte vydržet? Proces tažení vlasů se pokaždé vyskytuje méně a méně. Je-li vyžadován první měsíc postupu každých 2-5 dní, pak za několik měsíců - jednou za měsíc. Pokud budete trvale používat gadget, vlasy téměř přestanou růst. Je zajímavé, že rozlišování mezi depilací a epilováním je spíše libovolné.

Většina modelů má ovládání režimu (rychlost). Pomalý je vhodný pro odstranění krátkých, tvrdých chloupků. Pokud si vyberete více energie, rozbijí se a kořeny zůstanou neporušené. Při vysokých rychlostech to moc neublíží, ale poprvé zvolíte režim pomaleji, protože musíte odstranit velké množství hrubých chlupů.

Je vhodné používat zařízení

Epilace pomocí tohoto přístroje plně nahrazuje odstranění chloupků a holení salonu. Samozřejmě, když lžete a vaše chlupaté části těla jsou zpracovávány kvalifikovanými rukama specialisty, je mnohem rychlejší a příjemnější. Ale vědět, jak správně používat zařízení, můžete pohodlně přinést nohy a další části těla. Nekombinujte volný čas a pracovní plán svého oblíbeného průvodce. Koneckonců můžete vždy mít tvar a bude to mnohem levnější. Dokonce se můžete doma hýbat.

A při holení není epilace ani srovnáváním - za jeden den nejsou ostré hrubé špičky štětin. Také nemusíte holení sprchovat skoro každý den a účinek trvá mnohem déle a chloupky jsou stále tenčí a méně viditelné. Když je ovšem požádáno o epilátor "Je to možné během těhotenství?" Většina lékařů doporučuje používat holicí strojek, protože bolestivé pocity z vytahování vlasů mohou vyvolat kontrakci dělohy.

Typy zařízení

Elektroepilátory jsou rozděleny podle následujících kritérií:

 • Mechanismus odstraňování. Disk odstraňujte chlupy okamžitě, tvrdě a ostře. Pinzety pracují jemněji. Laserové a fotoepilátory ovlivňují žárovku světelnými vlnami o určité délce.
 • Další funkce - chladicí trysky, pinzety různých velikostí a tvarů, trysky pro roztahování pokožky. Je vhodné používat epilátor pracující ve vodě.
 • Výkon, druh jídla. Existují modely, které pracují na síti nebo na bateriích.

Diskové epilátory jsou preferovány těmi, kteří milují rychlé výsledky. Mechanismus současně táhne velké množství vlasů, pokaždé oslabuje kořen. Přestože takové zařízení není poprvé vhodné, umožňuje vám rychle dosáhnout vyčerpání vlasových folikulů. A to znamená, že efekt bude trvat déle. Někdy po použití takového zařízení dojde k zánětu. Vzhledem k tomu, že prameny nejsou zcela vytaženy a vlasy rostou křivě. Takové modely jsou od výrobců Remington IPL, Saturn.

Typy pinzety působí jemněji na kůži, přičemž najednou vytahují několik vlasů. Jedna zóna bude muset být ošetřena několikrát za sebou, takže bolest bude delší. Takové epilátory jsou vyráběny firmou Brown, Rowenta, Philips, Panasonic. Aby se zajistilo, že epilace probíhá bez bolesti, výrobci vybudují další příslušenství - chladicí bloky. Mírně anestetizují oblast před vytažením vlasů. Recenze oblíbených modelů pomohou určit výběr.

Výhody a nevýhody

V domácím epilátoru mají následující výhody:

 1. Jednoduchost Chcete-li přístroj používat, nepotřebujete žádné zkušenosti ani speciální dovednosti.
 2. Dostupnost Desítky modelů s různou funkčností, ceny od $ 10.
 3. Voděodolný Některé odrůdy mohou být použity ve sprše, jejich tělo je utěsněno a mechanismus je vodotěsný.
 4. Účinnost. Pravidelné používání epilátoru vám umožňuje tak tenkou vrstvu vlasových folikulů, že frekvence ošetření pokožky dosáhne 1 měsíčně.
 5. Mobilita. Bateriová, vodotěsná a malá velikost. Proto není potřeba další zařízení - s sebou si ujděte na cestě.

Nevýhody přenosných epilátorů:

 1. Bolestivost Bez ohledu na individuální náchylnost k bolesti bude několik prvních procedur hrozně nepříjemné (až 10 prvních). Pokaždé bude tento proces méně bolestivý. Ale léčba oblasti bikin, pubis, podpaží bude vždy nepohodlná. Proto dodržujte pravidla, jak provádět odstraňování chloupků bez vážných následků.
 2. Nedostatečná přesnost kontroly. Pokud zvolíte špatný úhel, směr a režim, pak budou vrůzené chloupky více. Nevypadnou, ale přeruší se, to znamená, že efekt je oslabený (proces je blíže ke stříhání, než k vytažení).
 3. Škody na těle. Při epilaci může dojít k poškození malých krevních cév, může dojít k narušení průtoku krve. Mohu použít epilátor pro křečové žíly? Nestojí to za to! Tyto postupy nedoporučujeme v případě problémů s cévami a oběhovým systémem (trombóza, křečové žíly, křehká cév).

Poprvé provádíme odstraňování chloupků - pravidla a triky

Nejtěžší pro použití těchto gadgetů je první aplikace. Neurčitost, nedostatečná obratnost a hlavně velká bolest vedou k tomu, že chci přestat a nikdy se neopakovat. Je lepší připravit teoreticky, seznámit se s epilátorem bližší k praxi bylo pohodlnější.

Tajemství bezbolestného odstraňování chloupků (příprava, chování, péče):

 1. Délka chloupků. Takže chlupy jsou dobře zachyceny, snadno vytaženy a rostou pomaleji, počkejte, dokud jejich délka není asi 5 mm.
 2. Ohřev Ohřev ošetřujícího prostoru snižuje bolestivost a umožňuje vytahování vlasů lépe - póry se zvětšují, kořen není tak pevně uchopen a snadno se vytáhne. Ohřejte vhodnou úpravu vody. Vezměte si horkou lázeň, sprchu, masírujte nohy nebo jednoduše nalijte vysoušeč vlasů na epilační plochu.
 3. Zvýšení přilnavosti. Chcete-li vlasy lépe přilnout k hlavě epilátoru, použijte dětský prášek, mastek. Práškové chloupky se stávají silnějšími, rychleji a efektivněji vytáhnuty.
 4. Úleva od bolesti Použijte speciální krém ("Emla") s lidokainem. To vám umožní omezit bolest na minimum.
 5. Chlazení - když není schopen vydržet, a pouze část je vyčištěna. Lepší přestávku a ošetřenou nohu opláchněte studenou sprchou, nebo ji utřete kusem ledu a bylin. Jedná se o malou anestezovanou epilovanou oblast. Předtím, než začnete s prováděním, osušte dobře vodu.
 6. Epilační technika. Epilace proti růstu vlasů. Pak se uvolní s částicemi kořenů. Začněte léčbu nejcitlivějšími oblastmi, zvyknete si na takové pocity, na jiných místech nebude téměř žádná bolest. Řízte hlavu hladce bez stlačení bez použití síly. Protahujte kůži, pak budou všechny štětiny vytaženy.
 7. Při jmenování - pro bikiny a podpaží použijte speciální trysky (chlazení, plus účesy). A pro obličej použijte fotku nebo laserový epilátor, který okamžitě nechystá mnoho vlasů. Ale působí jemněji a na tváři nezpůsobí podráždění.
 8. Péče po epilaci. Každé dva dny ošetřete oblast epilace křovím. Používejte domácí kávu nebo cukr. To pomůže zabránit vnikání mladých chloupků do pokožky, což způsobí strašné svědění, zarudnutí a vředy. Po čištění umyjte dobře tělo a navlhčete gel, zvlhčovač nebo lékárnu s protizánětlivým účinkem.

Jak používat epilátor v oblasti bikin

Vzhledem k tomu, že toto je jedna z nejcitlivějších oblastí pro odstranění chloupků, takže vše běží bez bolesti, jednat na jednoduchý algoritmus, odstraňující chloupky v oblasti bikin.

 1. Vezměte horkou sprchu nebo vanu, masírujte místa ošetření.
 2. Pokud je to možné, aplikujte anestetický krém nebo otřete pokožku lidokainem, pokud není alergie. Můžete použít chladicí rukavice (lze je zakoupit v kosmetických obchodech nebo je dodávána s některými modely epilátorů). Vše suché.
 3. Zapněte zařízení. Protahování kůže, těsně dotýkat hlavy, pod úhlem asi 45-90 stupňů, do místa léčby (proti růstu vlasů).
 4. Spusťte elektrický epilátor pomalu, hladce, znovu a znovu, dokud nezůstane žádný vlas.
 5. Po dokončení procedury otřete ošetřenou oblast bikin s obvazem navlhčeným oddělením heřmánku nebo protizánětlivým roztokem. To trochu uklidní pokožku a odstraní podráždění.

Ošetřete pokožku intímních míst po proceduře a užijte si krásu depilace od 3 do 4 týdnů. Doporučujeme používat léčivý krém "Bikini Zone", osvědčeným mnoha ženami, který pomůže zbavit se nepravidelností a podráždění v oblasti bikin.

Chtěli byste se naučit doporučení gurua pro péči o krásu? Navrhuji sledovat video.

Závěr

Chcete-li kdykoliv udělat pokožku zamatově a zbavit se přebytečných vlasů, musíte vědět, jak používat elektrický epilátor. Jednoduchá pravidla, tajemství, porozumění principu fungování zařízení způsobí, že tento postup je bezbolestný. Pokaždé, když proces bude rychlejší, snadnější přenos a po několika měsících bude odstranění chloupků bez bolesti.

Pokud se vám článek líbil a tipy mu pomohly, sdílejte ho v sociálních sítích, aby si ostatní mohli přečíst. Zvláštní poděkování za repost. Máte-li jakékoli dotazy, napište do komentářů, odpovím!

Naučte se používat epilátor bez bolesti: praktické tipy

Epilátor - nepostradatelné zařízení pro odstranění chloupků, které je v arzenálu každé druhé dívky. Ale, bohužel, ne každý ví, jak správně používat epilátor. Zdálo se, že zařízení získal, připojil ho a otočil ho přes povrch vlasů - vlasy by byly bezohledně odstraněny a to by byl konec. Teoreticky to tak je, ale odstranění chloupků je velmi bolestivý proces, zvláště zpočátku. Pro usnadnění postupu a minimalizaci nepohodlí doporučujeme, abyste se vyzbrojili několika tipy a vaše první zkušenost s epilátorem bude snadná a produktivní.

Top 5 pravidel pro kvalitní odstranění chloupků doma

Chcete-li začít, nezapomeňte - schopnost řádně odstraňovat chloupky nepochází poprvé. Pokyny pro epilátor jsou často daleko od nejlepších asistentů v obtížných obchodech s odstraňováním chloupků. No, pokud se můžete podívat na výcvikové video o tom, jak provést odstranění chloupků bez vážných následků.

Profesionálně používejte epilátor, dozvíte se alespoň 10 postupů, zkoumáním nejvíce bolestivých míst a výběrem požadované rychlosti přístroje.

Doporučujeme, abyste si zapamatovali základní pravidla, jak provést tento postup tak, aby neublížil.

1. Délka vlasů - 0,5 cm

Pokud jste použili stroj před tím, než si koupíte epilátor a zvyknete si na holicí nohy čisté, pak před prvním použitím přístroje budete muset opustit růst pokožky po 1-2 dny v úplném odpočinku. Pro optimální přilnavost vlasů musí epilátor zcela zachytit, což je obtížné udělat, pokud je prut příliš krátký.

2. Minimální rychlost

Začněte používat epilátor poprvé při nízké rychlosti. Vysoká rychlost zkracuje čas, ale pouze jemné chloupky je možné pomocí pinzet zachytit a vytáhnout vysokou rychlostí. A nejprve, zvláště pokud jste si vyřízli nohy před epilátorem, mají vaše vlasy silnou tyč, kterou je možné vytahovat pouze při nízké rychlosti. Abyste předešli bolesti, použijte masážní trysku nad hlavou přístroje.

3. horká lázeň

Proveďte pravidlo, jak provádět odstraňování chloupků po horké lázni nebo v extrémních případech i při sprchování. Pokud jste zvyklíte na holení nohou pod horkou vodou, nyní po odstranění vaší nohy po vaší lázni počkáte.

Když je pokožka vyprázdněna, póry se rozšiřují a epilátor bude mnohem jednodušší než "na suchém" místě - vlasy budou snadno a bezbolestně odstraněny pinzety zařízení z vlasového folikulu.

4. Proti růstu vlasů

Odstranění vlasů je striktně proti růstu vlasů. V opačném případě riskujete, že zařízení několikrát přivedete na stejné místo a pokoušíte se vyndat chloupky, které byste nevolali příjemně. Dokonce i když jste zvyklí na holení nohou a ovládání stroje libovolným směrem, trénujte se od prvních dnů, abyste epilátor správně používali.

5. Nedělejte úsilí

Není třeba epilace doslova "tlačit" zařízení do nohou a kůže. Nebude to fungovat lépe kvůli tomu, ale podráždění z poškrábání pokožky pinzetou vám vydělá 100%. Řídit epilátor na kůži tak hladce, jak jste se holí se strojem bez tlaku. Měli by být udržovány pod mírným sklonem, aby se správně zachytily všechny vlasy.

Epilace na různých částech těla - individuální přístup

Musíte slyšet frázi o stávající prahové hodnotě bolesti, která se pro každou osobu liší. Ve skutečnosti je to skutečný výraz, až na to, že citlivost částí těla je téměř stejná pro všechny. Odstraňujete vypadávání vlasů na nohou nebo v oblasti bikin - cítíte rozdíl? Ve druhém případě se ne každý rozhodne odstranit vlasy, ale ani holicí nohy není také možností. Příprava pokožky na různých částech těla probíhá nerovnoměrně. Takže zvážit, jak správně používat epilátor na normální, citlivou a velmi citlivou pleť.

Epilační nohy

Na nohou jsou nejcitlivější oblasti kůže na kotnících a pod koleny. Zbytek povrchu se rychle "zvykne" na bolesti - po 3-5 minutách, aby odstranění chloupků nebylo tak bolestivé jako v prvních minutách procedury. Díky rovinnému povrchu je snadné odstranit nadbytek nohou. Ale nečekejte, že by epilátor dokončil za méně než půl hodiny.

Chcete-li připravit nohy pro nadcházející odstranění chloupků, můžete použít křoviny a tvrdé žínky. Hodinu před tímto postupem parujte pokožku nohou, drtíte, umyjte. Dej nohy žínkou, rozptýlejte krev. Horní vrstva kůže bude vyplavena, vlasy se mnohem snadněji vytáhnou a bude méně bolestivé.

Epilace pod paží

Kůže podpaží je jemnější a citlivější, a proto vyžaduje zvláštní přístup. Aby nedošlo k ublížení na odstranění vlasů a držení přístroje na kůži, je třeba ji lehce protáhnout. Takže vlasy budou rychlejší a účinněji zachyceny pinzety zařízení.

Příliš dlouhé podpaží může při tahu způsobit bolest a nepohodlí. Před použitím přístroje musíte pečlivě vystřihnout vlasy. Holičství podpaží před zničením vlasových folikulů by nemělo být dřív než den nebo dva před zahájením léčby. Po odstranění chloupků v podpaží ošetřete ledovou kostkou a tenkou vrstvou dětského oleje, abyste zmírnili podráždění.

Epilace bikin

Jedním z nejcitlivějších povrchů kůže je linie bikin. Epilace na něm je žádoucí použitím chladicího rukavic nebo spreje s mrazícím účinkem. Některé dívky dokonce vypijí léky proti bolesti před epilací, ale toto opatření považujeme za zbytečné.

Před zapnutím epilátoru odstraňte dvojici chloupků z bikiniky pinzetou. Takže necháte svou kůži vědět, že procedura je tahání vlasů. Vzhledem k tomu, že pokožka na této části těla je velmi jemná, po epilaci by měla být ošetřena alkoholem a rozšířena pomocí heřmánkového hydratačního dětského krému, aby se co nejdříve obnovila poškozená kůže.

Jak používat epilátor poprvé

Epilátor je užitečné zařízení, které vám pomůže rychle a trvale odstranit chloupky z kořene. Výsledkem je hladká a jemná pokožka po dobu několika týdnů. Jeho použití má však některé vlastnosti: délku chloupků, přípravnou fázi, správný směr pohybu přístroje. Aby byl postup bezpečný a účinný, je třeba znát nuance, jak správně používat epilátor poprvé.

Princip činnosti

Hlavními prvky epilátoru jsou vestavěné disky nebo kovové pinzety. Připojením k síti se začnou otáčet, chytnou chlupy od kořenů a zcela je odstraní. Moderní zařízení jsou vybavena regulátorem otáček. Je vybrána individuálně - to vše závisí na prahu bolesti dívky.

První modely byly navrženy tak, aby odstranily nežádoucí vegetaci pouze na nohou a podpaží. Později výrobci začali vyrábět zařízení se speciálními tryskami vhodnými pro zpracování citlivých oblastí v oblasti oblasti bikin. Moderní epilátory pomáhají nejenom rychle odstranit vlasy, ale současně provádět masáž ošetřené oblasti. Kvůli tomu dochází ke zvýšení krevního oběhu a postup probíhá s menším množstvím bolesti.

Je to důležité! Mnoho známých značek představují nástroje s funkcí chlazení, které pomáhají "trochu zmrazit" dermis, což snižuje bolest. Odborníci doporučují věnovat pozornost těmto možnostem pro dívky s citlivou kůží.

Výhody a nevýhody

Postup při odstraňování nežádoucích vlasů epilátorem má své výhody:

 1. Snadné použití. Při dodržování všech doporučení odborníků může odstranění chloupků mít dívku bez předchozích zkušeností.
 2. Široký výběr. Zásoby hardwaru obsahují multifunkční modely zařízení v různých cenových kategoriích.
 3. Dlouho trvající výsledek. Hladká kůže se poskytuje od 2 do 3 týdnů - to vše závisí na rychlosti růstu vlasů. Stojí za to však poznamenat, že s pravidelným odstraňováním chloupků vlasy začínají růst pomaleji a tenčí.

Několik slov a nevýhod:

 1. Použití přístroje v oblasti bikin a podpaží je poněkud nepohodlné, a proto i dívky s vysokými prahovými hodnotami bolesti mají pocit silné bolesti.
 2. Bez neustálé pečlivé kontroly úhlu pohybu epilátoru zvyšuje riziko podráždění a vrozených chloupků.
 3. Pokud máte krevní cévy blízko k povrchu pokožky, pak během postupu mohou být snadno zraněny. Přístroj je přísně zakázán, pokud se vyskytnou problémy s oběhovým systémem - křečové žíly, trombóza a další.

Často se stává, že pojmy "odstranění chloupků" a "depilace" jsou zmatené nebo obecně považovány za synonymní. V článku se každá dívka učí principy těchto postupů, stejně jako jejich odlišnosti.

Kontraindikace

Existuje jen málo omezení, pokud jde o používání epilátoru, ale přesto je třeba si je uvědomit, aby se předešlo nepříjemným důsledkům pro zdraví:

 1. Křečové žíly Během odstraňování chloupků se zvyšuje průtok krve na pokožku léčené oblasti. Pro nemocné žíly je to kategoricky kontraindikováno, protože jejich práce je omezována, celkový stav se zhoršuje.
 2. Hypersenzitivita dermis. Použití přístroje přináší vážné nepohodlí a může způsobit podráždění nebo dokonce bolestivý šok. Odborníci doporučují, aby v takových případech anestetizovali citlivou oblast (pokud složky anestetika nevyvolávají alergické reakce).
 3. Nemůžete epilaci oblast kůže, kde jsou krtky, bradavice nebo papilomy.
 4. Je rovněž nežádoucí provádět tento postup, pokud jsou čerstvé rány, škrábance. Raději počkat na to, aby se uzdravila.

Odborníci neposkytují jednoznačnou odpověď o tom, zda je možné použít epilátor pro těhotné ženy. Na jedné straně, pokud je dívka zvyklá na tento typ odstranění nechtěných vlasů a nechce se vrátit do holicího nebo depilačního krému, měla by si koupit jemný model zařízení, například Vital System od Zepter nebo SatinPerfect od společnosti Philips.

Na druhou stranu lékaři varují: bolesti mohou způsobit zvýšený krevní oběh a způsobit krvácení (v počáteční fázi) nebo dokonce předčasné porodu. Mnoho dívek na různých fórech pro budoucí matky doporučuje, aby si pro toto období zvolily jemnější metody řešení nadměrné vegetace.

Klíčová doporučení

Aby se zabránilo nepohodlí a aby se dosáhlo maximálního účinku, experti dávají několik tipů, jak poprvé používat epilátor:

 1. Minimální délka chloupků by měla být nejméně 0,5 cm. Jinak by pinzeta zařízení jednoduše nezachytila.
 2. Povinná odborná příprava. Před zahájením procedury užijte horkou lázeň nebo sprchu. To pomůže parní dermis dobře - póry se otevírají a tahání vlasů bude méně bolestivé.
 3. Rychlost epilátoru. Profesionálové doporučují dívky, které poprvé provádějí odstranění chloupků, zvolí pomalý režim. To umožní méně nepříjemné odstranění i hrubých vlasů (bude snadnější vytahovat se z kořene než se zlomit). Časem se kůže zvykne na tento postup a po několika krát začne chloupky růst pomaleji a tenčí. Pak bude možné přepnout na rychlý provoz zařízení.
 4. Směr pohybu. Zařízení musí být udržováno v úhlu ve směru pohybu a směřováno proti růstu vlasů. Neměli byste silně tlačit na pokožku, protože to může vést k poranění dermis - poškrábání, podráždění.
 5. Pokud začnete zpracovávat oblasti bikin, musíte použít speciální přílohy. Snižují plochu zachycených chloupků a způsobují méně bolestivé procedury.

Po epilaci se na kůži mohou objevit malé červené skvrny. Ale nebojte se, je to zcela normální reakce epidermis na výsledný účinek. Dráždění zpravidla zpravidla klesá po několika hodinách. Speciální kosmetika po epilaci pomůže snížit její vzhled (zklidňující masti na bázi aloe vera nebo nealkohol, "Panthenol" "Ilon").

Stejně jako při odstraňování chloupků je peeling nedílnou součástí péče o pleť. Často se však stává, že po proceduře se dermis zčervená, jsou zde nepohodlí. V článku "Peeling skin after peeling" najdete mnoho účinných způsobů, jak tento problém vyřešit.

Epilace

Odborníci tvrdí, že různé části dermis mají odlišnou úroveň citlivosti - to vše závisí na umístění nervových zakončení. Proto každá ošetřená oblast má své vlastní nuance, aby odstranila nežádoucí vegetaci. Díky níže uvedeným tipům bude postup bezpečný, pohodlný a efektivní.

Epilační nohy

Podle mnoha dívek jsou nejcitlivější oblasti na nohou pod kolena a kotníky. Ale nebojte se, zpravidla nohy po 3-5 minut zvyknout na nepohodlí. Usnadňuje odstranění chloupků před napařováním pokožky a její ošetření křovím. Obvykle epilace nohou trvá ne více než hodinu

Pokyny k postupnému oholení nohou pomocí epilátoru:

 1. Připravte přístroj (v případě potřeby použijte trysku pro citlivou pokožku).
 2. Epilace by se měla provádět pomalu, zachycovat malé kůže. Pro dosažení nejlepšího efektu stojí za to, že zařízení několikrát prochází přes jednu zónu několikrát.
 3. Vlasy musí být odstraněny ve směru jejich růstu.
 4. Aby epilátor nepoškodil kůži, není nutné ji tlačit příliš silně na nohy. Odborníci také doporučují, aby během procedury lehce utáhli pokožku, aby se snížila bolest.

Epilace bikin a podpaží

Je třeba poznamenat, že oblasti podpaží a bikin jsou velmi citlivé, takže je třeba pečlivě připravit na správnou epilaci. Nejprve je třeba dobře vyparovat pokožku a ošetřit jemným křovím. Pokud máte nízkou prahovou hodnotu bolesti, můžete aplikovat anestetický krém, například "Emla" (to vám pomůže vydržet postup). Také nezapomeňte na speciální trysky a omezovače na epilátoru - s jejich pomocí bude bolest snížena a riziko traumatu bude minimalizováno.

Podrobné pokyny pro odstranění chloupků v oblasti bikin:

 1. Před zahájením procedury musí být kůže pokryta.
 2. Nezapomeňte na trysku pro citlivou oblast.
 3. Přístroj je zaměřen proti růstu vlasů. Během epilace stojí za to mierné držení pokožky a nasměrování přístroje pod úhlem, aby nedošlo k poranění.
 4. Pokud ošetříte celou zónu najednou to bolí, je lepší provést krátkou přestávku.

Stavy odstranění chloupků v podpaží:

 1. Nejprve je třeba provést lehké dotyky přístroje v ošetřované oblasti, takže derma zvykne rychleji na nové pocity.
 2. V oblasti podpaží je epilátor poháněn v kruhu (koneckonců, chloupky zde rostou nerovnoměrně), při tom by měla být kůže držena a mírně napnutá. Tento proces bude rychlejší, produktívnější a ne tak bolestivý.
 3. Po dokončení postupu musí být ošetřená oblast dezinfikována a poté aplikována zklidňující krém.

Pokud se jedná o váš první použití epilátoru pro odstranění chloupků, doporučujeme sledovat video:

Péče o proceduru

Odborníci opakovaně říkali, že péče o pleť po proceduře je stejně důležitá jako před ní. Doporučení jsou jednoduchá, ale účinná:

 1. Procházejte ošetřenými oblastmi bavlněnou vložkou navlhčenou dezinfekčním roztokem - chlorhexidinem nebo peroxidem vodíku. Poté použijte uklidňující krém na bázi přírodních složek - extrakt z heřmánku, žluť, aloe vera nebo čajovníkový strom.
 2. Postup je traumatický a na kůži může zůstat mikrokanál. Proto, první 3 dny po odstranění chloupků je lepší jít do bazény, tělocvičny, na pláž, aby nedošlo k infekci.
 3. Chcete-li prodloužit účinek hladkosti, můžete použít speciální kosmetiku zaměřenou na zpomalení růstu vlasů (krém "Aravia", "Angel Care", "Anti Grow Nano", "Danins", "Radlock").
 4. Každé 3-4 dny, drhnout kůži - to zabrání tvorbě zarostlých vlasů.
 5. Pravidelně používejte hydratační krém.

Epilátor používáme správně v různých oblastech

Domovský epilátor - věc, která potřebuje, pomáhá zbavit se nežádoucích vlasů po dobu až 6 týdnů. Získání přístroje však poprvé vyvolává rozumnou otázku, jak používat epilátor ke snížení bolesti, a tím zvýšit účinnost depilačního postupu. Existuje řada závazných pravidel, které je třeba zvážit.

Depilační bolest: jak snížit nepříjemné pocity

Všechny modely elektrických epilátorů lze rozdělit do dvou kategorií: diskové přístroje a zařízení, které zabraňují nežádoucímu poškození těla pomocí pinzety. Pinzety epilátoru jsou vyráběny firmami Rowenta, Braun a disky jsou obzvláště populární u společnosti Filips. Ale podstatou práce jakéhokoli druhu zařízení je jedna - epilátor vytahuje chloupky spolu s žárovkou, což zabraňuje procesu rychlého růstu vlasů.

Představuje si obecný princip fungování přístroje a vzniká přiměřená otázka: bolelo používání epilátoru, jak silný může být tento pocit? Jednoznačná odpověď na takovou otázku je obtížná. Nepohodlí a bolest v průběhu epilace budou záviset na individuálním prahu bolesti u každého člověka, na procesu anestezie a na místě na těle, kde se odstraní vegetace.

Nejzranitelnějšími místy jsou:

Jak aplikovat epilátor bezbolestně kdekoli na těle? Proto byste se měli uchýlit k některým tipům.

 1. Voda pomáhá snížit bolest. Vzhledem k tomu, že se doporučuje provést domovní odstraňování chloupků ve vaně. To je však možné jen tehdy, je-li zařízení povoleno používat při "mokré" depilaci. Epilátor Braun Silk-epil, stejně jako některé modely přístrojů vyráběných firmou Rowenta, Panasonic, jsou vodotěsná zařízení. Přijatelnost použití ve vodě je obvykle označena nápisem "wetanddry".
 2. Pro bezbolestné používání zařízení můžete ochlazovat pokožku. Chcete-li to udělat, vložte kosky ledu, které třebí požadovanou oblast, gely s účinkem anestezie. A také použít chladicí rukavice, která je k dispozici samostatně nebo je dodávána s Braunovými epilátory.
 3. Před zahájením procedury může být kůže znečištěná alkoholem. Tím se dosáhne dezinfekčního účinku a sníží se i nepříjemné pocity při použití epilátoru.
 4. V některých případech se bolest stává nižší, když se odstranění vlasů provádí v prvním období menstruačního cyklu. Tento okamžik je však čistě individuální. Z tohoto důvodu není pochyb o tom, zda epilátor může být použit v "kritických dnech". Můžete sledovat reakci těla.
 5. Pomáhá snížit aplikaci bolesti v průběhu depilačního vlasového balzámu, sprchového gelu, pěny na holení, zvláště v kombinaci s vodou a dušou.

Abyste se vyhnuli silné bolesti v době vytahování chloupků, měli byste zvolit buď první nebo druhou rychlost epilátoru. A také se nesnažte zpracovat velmi rychle velké plochy na těle. Používání přístroje poprvé, některé dívky pijí prášky na bolest, které pomáhají přenést počáteční "popravu".

Pokud je obtížné tolerovat i mírnou bolest, pokožka na těle je citlivá a chcete použít epilátor, měli byste si zakoupit modely, které mají speciální nástavce. Takové trysky jsou, stejně jako u jemné pokožky (mají menší velikost než standardní tryska, méně pinzety nebo disky) a jsou zvláštní pro určité oblasti těla.

Začátek používání přístroje by měl být postupně, což umožní pokožce si zvyknout. Proto poprvé nanášejte epilátor, měli byste zvolit nejnebezpečnější zónu a omezit depilaci pouze na ní.

Přípravná fáze a základní instrukce

Bez ohledu na značku výrobce, počet trysek v sadě nebo funkcích zařízení bude princip aplikace stejný. Ale měli byste pochopit nejen to, jak provádět epilaci doma s epilátorem, ale také jaké přípravné momenty je třeba vzít v úvahu.

Přípravné momenty z hlediska nástrojových vlastností

 • Před použitím epilátoru Philips, který je vybaven speciální tryskou s chladícími oddíly, musí být odstraněn. Poté naplňte vodou a vložte do mrazničky. To snižuje bolest při depilaci.
 • Když je aplikována chladicí rukavice, musí být předem naplněna vodou a zmražena a poté aplikována na správné místo.
 • Pokud zamýšlíte epilátor používat bez připojení k síti, musí být dobře dobíjen. Obvykle může epilátor Braun nebo Philips pracovat nezávisle po dobu 35-45 minut.

Jak dělat epilační epilátor: přípravu v předstihu

 1. Pokud holicí strojek odřízne vlasy dokonce z minimální délky, nejsou k tomu určeny elektrické elektrolyzéry. Bez ohledu na to, zda je disk nebo pinzeta, délka vlasů by neměla být menší než 2-4 mm. V opačném případě nebude zachytávání a odstranění chloupků fungovat. Depilaci by proto měla být opuštěna několik dní před použitím přístroje.
 2. Příliš dlouhé vlasy, například v podpaží, také nepříznivě ovlivňují schopnost epilátoru řešit vegetaci.
 3. Několik dní před domácí procedurou byste měli pokožku vypláchnout pomocí křoviny a používat tvrdou žínku, i když máte v plánu epilování oblasti bikin. Tím se odstraní zkorodovaná vrstva epitelu, uvolní se chlupy penny a proces bude jednodušší.
 4. Den před odstraněním chloupků a do 24 hodin poté, co je nutné upustit od používání tukových krémů a tělních olejů. Jak to ovlivní epilační proces? Pokud se taková opatření nebudete uchylovat, budou vlasy tvrdohlavé, bude těžké je odstranit. I při použití epilátorů Rowenta, které mají pinzety prodloužené na konce, bude popadnutí svazku vlasů způsobovat potíže.
 5. V případě, že přístroj nepodporuje "vlhkou" epilaci, suchá verze by měla být provedena poté, co se vaří do páry z pórů. Snižuje vlasové folikuly. Epilace ve sprše nestojí za to, kůži by měla být důkladně vysušena po vodních postupech. Předběžná aplikace lotion je přijatelná, ale měla by být dobře absorbována.

Základní pokyny: jak provádět odstranění epilátoru

 1. Vyberte trysku v závislosti na oblasti těla. Nebuďte líní, abyste změnili tyto trysky, což vám způsobí minimální nepohodlí.
 2. Umístěte zařízení buď svisle nebo pod úhlem 90 stupňů. V situaci, kdy jsou odstraněny chlupy na nohou a ramenou, byste se měli pohybovat proti jejich růstu. Axiální dutiny jsou zpracovány buď pohyby nahoru a dolů, nebo pokud je na epilátoru plovoucí hlavou (Braun, Philips, Rowenta), pak se pohyby dělají kruhové.
 3. Během používání přístroje byste neměli silně tlačit na kůži. To způsobí podráždění, bude mít vliv na účinnost depilace. A může vést k problému zvětraných chloupků. V oblasti podpaží a pod kolena je lepší lehce natáhnout kůži prsty, toto napětí sníží bolest.
 4. Pevná a hustá srst by měla být odstraněna zvlášť opatrně, s minimální rychlostí pinzety, aby se nerozbialy.
 5. V případě silných bolestivých pocitů stojí za to zapnout studený průtok vzduchu, který je k dispozici v zařízeních Filips nebo používat masážní tipy Braun.

Zvláštní pozornost by měla být věnována oblasti bikin, kde je kůže obzvláště citlivá. Je možné odebrat vlasy na tomto místě epilátorem? Odborníci nedoporučují, aby se k takovému domácímu postupu postupovali samy, zvláště pokud používáte nejprve elektrický epilátor. Můžete výrazně zranit pokožku, což vede k vředům a bodovým krvácení.

Nicméně, pokud chcete pochopit, jak správně používat epilátor v oblasti bikin, pak byste měli zvážit následující nuance:

 • je lepší provést či "mokrý" odstranění chloupků nebo aplikovat anestetickou masti;
 • musíte si vybrat epilátor s tryskami "pro začátečníky", které jsou k dispozici v arzenálu společnosti Philips nebo zařízeními se speciálními hlavami pro oblast bikin.
 • při rozhodování o hluboké bikinách na vlastní pěst, je lepší zakoupit si nejnovější generaci Silk-epil od Braunu nebo epilovat pomocí keramických pinzet;
 • celý postup by měl být prováděn pomalu, je lepší utažení pokožky, pokud se nepoužívá zařízení s tryskou "prsty";
 • po použití elektrického epilátoru by měla být kůže určitě uklidněna použitím speciální masti, krému nebo krému na kojence.

Chcete-li jasně vidět, jak používat epilátor, měli byste se podívat na níže uvedené video:

Další tipy

Po pochopení, jak provádět epilaci s epilátorem, je důležité vědět a jak provést tento domácí postup. Doporučujeme také zvážit několik tipů.

 1. Jakákoli část těla po epilaci by měla být rozmazána zvlhčujícím, uklidňujícím krémem.
 2. Odstranění chloupků "mokrým" způsobem na nohách, je lepší střídat nohy, depilovat malé plochy. V takovém případě by měla být "volná" noha udržována ve vodě, aby byla pokožka stále napařována.
 3. Aby se zabránilo vniknutí chloupků, musí být trysky zařízení důkladně opláchnuty, proto je třeba dbát na zařízení, která mají odnímatelné hlavy.
 4. Rozhodnete-li se používat epilátor během těhotenství, musíte být připraveni na příliš silnou bolest. Odborníci doporučují ženám v "zajímavé pozici" opustit používání elektrických zařízení tohoto druhu, aby nedošlo k poškození pohody.
 5. Je nutné provést domácí proceduru večer dne (po 18-19 hodinách). Zčervenání a mikrotrauma ze zařízení se objeví na každé kůži, ale přes noc takový negativní efekt zmizí.
 6. Pro epilování podpaží je vhodné zakoupit trysku s bodovým efektem.
 7. Pokud potřebujete provést odstranění chloupků na obličeji, měli byste začít "zničit" vlasy nejprve mezi obočí a podél jejich linie, až poté, co se přesunete do oblasti nad horní ret nebo bradu.

Při nákupu epilátoru pro sebe, při výběru nejnovějších modelů, byste měli vzít v úvahu všechny odstíny domácího postupu pro odstranění nežádoucích vlasů. Kůže se postupně zvykne na účinky, protože čas od času se bolest a zarudnutí zhorší a výsledkem se stále líbí oko.

Pro Více Informací O Suché Vlasy