logo

Jak se alkoholu s vodou ředit doma, profesionální poradenství

Ahoj přátelé! V dnešním článku budeme hovořit o tom, jak alkohol zředit vodou doma. A to nejen do 40 stupňů, ale na nezbytnou sílu.

 • Řeknu vám, jak vybrat správné proporce a jakou vodu si vyberete. Ukažte také, jak vyrábět vodku.
 • Na první pohled je všechno jednoduché, ale pokud nejste v souladu s technologií míchání, můžete získat zakalenou, ošklivou kapalinu.

Myšlenka psaní tohoto článku je už dlouho zralá. Neustále píšu ve svých receptech, že můžete použít zředěný alkohol namísto vodky, ale ne každý ví, jak ji ředit, například na 70 stupňů. Pokud jste šťastný člověk, který má přístup k kvalitnímu alkoholu, pak tento článek je pro vás. Mimochodem, odkud to máte? Řekni nám v komentáři.

Co by měl být alkohol

O jakém duchu se diskutuje v samostatném článku. Zde se na to nebudeme soustředit. Jednoduše řeknu, že by měla být přirozeně pitná, kvalitní a ze spolehlivých zdrojů. A také absolutně transparentní a bez cizích zápachů.

Jakou vodu používat

Kvalita použité vody je neméně důležitá než kvalita alkoholu. No, ohýbaný. Řekněme trochu méně, ale také velmi, velmi důležité. Myslím, že je zbytečné říkat, že voda by měla být pitná, čistá a čistá, takže se pohneme k méně zřejmým věcem.

Hlavním ukazatelem vody pro nás je tvrdost. Tvrdost je množství vápníku (Ca) a hořčíku (Mg) ve vodě. Měří se v mEq / l. Pro ředění je nutné použít vodu s nejnižší tvrdostí, jinými slovy měkkou vodu. V opačném případě bude řešení zakaleno a dokonce ztratí svou chuť.

Jak zjistit, jak těžká je vaše voda, ptáte se? Řeknu ti to teď, ale nejdříve se zamyslíme nad tím, kolik vody můžeme použít.

Voda z vodovodu

Nejhorší možnost. Tvrdost může dosáhnout 7 mEq / l. Kromě toho obsahuje bělící prostředek, který má výrazný zápach. Nedoporučuji používat tuto vodu, ale pokud se rozhodnete, musíte udělat nějaké manipulace.

Nejprve nechte vodu po dobu 3-4 hodin odpařovat. Pak vařte vodu a nechte ji vychladnout. Po varu projděte filtr domácí vodní džbánky. Nyní jsou v prodeji plné a dělají dobrou práci s čištěním vody. Po těchto postupech je voda připravena k použití.

Jarní voda

Většina stránek na internetu doporučuje právě takovou vodu, ale nebyla bych tak kategorická. Není to tak jednoduché. Pramenitá voda je zpravidla velmi chutná, ale její složení a tvrdost nelze určit bez zvláštní analýzy. Kromě toho se její výkon může značně lišit podle sezóny, silného deště nebo sucha.

Proto nemohu tuto vodu doporučovat. Pokud máte pramen nebo blízké, můžete se pokusit tuto vodu použít k přípravě malého množství směsi a zjistit, co se stane. Pokud to není šetrné a jeho chuť vám vyhovuje, pak je voda z této pružiny vhodná pro použití.

Koupená balená voda

To je podle mého názoru nejlepší z možností. Chemické složení a tvrdost jsou zapsány na zakoupených lahvích, takže vše, co musíme udělat, je vybrat vodu vhodnou pro naše účely.

To, jak jsem řekla, je voda s tvrdostí 1 mEq / L a nižším. Takový prodej je plný. Dokonce jsem viděl vodu s tvrdostí 0,05 mEq / l. Stává se tak, že celková tvrdost není na lahvičce vyznačena. Pak byste se měli soustředit na obsah Ca a Mg. Je žádoucí, aby vápník byl nižší než 10 mg / l a hořčík - méně než 8 mg / l. Alespoň moje voda má takové ukazatele.

Destilovaná voda

Zdá se, co by mohlo být lepší než vyčistit ze všech nečistot z vody, aby se alkohol zředil? Taková voda není přesně tlumená. Ale tady to není tak jednoduché. Všechno bude záviset na tom, na co budete používat směs pro.

Pokud pro další přípravu nějaké tinktury, například Pertsovki nebo Kedrovka, jejichž chuť je určena především jejími složkami, pak destilovaná voda bude dokonale vyhovovat. Koneckonců, nemá chuť.

Ze stejného důvodu je špatně vhodný pro přípravu vodky, jejíž chuť závisí převážně na chuti vody. Vodka připravená na destilované vodě má výrazně nižší chuť na vodku na jar nebo na lahvičku.

Shrnutí: Použijte měkkou lahvovou vodu s tvrdostí 1 mEq / L a nižším pro ředění.

Míchací poměr

Pokud je alkohol mísen s vodou, objem výsledného roztoku se snižuje. To znamená, že když 1 litr alkoholu přidá na 1 litr vody na výstupu, nedostaneme 2 litry tekutiny. Hlasitost bude o něco menší. Tento účinek se nazývá kontrakce a výrazně komplikuje naše výpočty.

Chcete-li vybrat správné proporce, musíte použít speciální tabulku - tabulku Fertman. Označuje, kolik ml vody se přidá do 1000 ml alkoholu, aby se dosáhlo roztoku požadované koncentrace.

Přinesu to níže (kliknutím na obrázek zvětšíte).

Například pro zředění 90% alkoholu na 60% musíte přidat do 1000 ml alkoholu 535 ml vody.

Za zmínku stojí, že všechny tyto poměry jsou pravdivé při teplotě smíšených tekutin 20 ºС. Pokud měříte koncentraci alkoholu měřičem alkoholu, měli byste si být vědomi toho, že při změně teploty se jeho hodnoty mění. Odchylka o 5 stupňů teploty vede k odchylce přibližně 1 stupně v alkoholu. Zde je označení pro 96% alkoholu.

Pravděpodobně jste si všimli, že v tabulce Fertman jsou data pouze o alkoholu se silou 95% a nižší. Ale co když to máš silnější?

V takových případech můžete použít následující vzorec. Vypočítá, kolik má směs po zředění.

Formula

 • X = S / K * V (ml)
 • Kde
 • X - konečný objem zředěné kapaliny (ml)
 • S - počáteční alkoholová síla (%)
 • K - požadovaná síla roztoku (%)
 • V - počáteční objem alkoholu (ml)

Například je třeba zředit 500 ml 96% alkoholu na pevnost 40%. Počítáme: X = 96/40 * 500 = 1200 ml. Ukázalo se, že potřebujeme přidávat vodu do 500 ml alkoholu, dokud se jeho objem nezvýší na 1200 ml.

Je to těžké? Pak existuje taková možnost. To je docela hrubý výpočet, ale pro domácí podmínky je docela vhodné.
M = SV / KV (ml)

 • M je množství vody potřebné k ředění (ml)
 • S - počáteční alkoholová síla (%)
 • K - požadovaná síla roztoku (%)
 • V - počáteční objem alkoholu (ml)

Příklad: Znovu zředíme 500 ml alkoholu 96% na pevnost 40%. M = 96 * 500 / 40-500 = 700 ml. Ukázalo se, že v 500 ml alkoholu je třeba přidat 700 ml vody. Celkový objem tekutiny však bude nižší než 1200 ml. Pamatuješ proč? Správně - kontrakce.

Technologie míchání

Míchání alkoholu a vody také není tak jednoduché. V různých literaturách a dokonce i na mnoha místech a fórech píšu, že je správné nalít alkohol do vody. Řekněme, že je nutné nalít těžší kapalinu (hustotu vody 1 g / ml) do lehčího (hustota alkoholu 0,8 g / l), a proto se rychleji mísí a chemická reakce je správná.

Ale zároveň jsem slyšela, že v továrnách na lihovary se nalévají, jako alkohol do vody, a naopak. A v některé literatuře také citují technologii, kterou je voda přidávána do alkoholu. Uvádím příklad:

Z osobní zkušenosti budu říkat, že jsem se mísil tímto způsobem a že jsem si nevšiml žádný rozdíl. Hlavní věcí je dodržování následujících pravidel:

 • Alkohol a voda musí být před mícháním chlazeny. Alkohol lze umístit do mrazničky a do vody v chladničce.
 • Je možné nalít jak alkohol ve vodě, tak i naopak, hlavní věcí je nalít co nejrychleji a okamžitě důkladně promíchat.

Alkohol zředěný vodou se nazývá třídění. Právě připravené třídění není vhodné pro spotřebu. Potřebuje nějaký čas na dokončení všech probíhajících chemických reakcí. Proto před použitím musí být bráněno nejméně několik dní, nejlépe týden. Uzavřete láhev těsně pomocí korku a vložte jej do chladničky.

Jak vyrobit vodku z alkoholu

Jak jsem již řekl - směs alkoholu a vody není vodka, ale pouze polotovar, který se nazývá třídění. Ale obvyklá chuť třídění vodky se dostane až po jeho čištění uhlím. Během slepování je směs vyčištěna ze škodlivých nečistot a redoxních reakcí, po které se třídění změní na vodku.

K čištění lze použít uhlí, prodávané ve specializovaných prodejnách pro vinaře, aktivní uhlí z lékárny nebo domácí filtrační džbánek na čištění vody, který se prodává v supermarketech.

Rozměry na 1 litr třídění jsou přibližně následující - 1 polévková lžička uhelného mlýna nebo 30 tablet aktivního uhlí z lékárny nebo dvojitá filtrace přes džbán. Třídění by mělo činit 42%, protože po vytažení 2 stupně se ztratí.

Po filtraci, aby se změnila chuť, se do vodky přidá cukr (1 lžička na 1 l) nebo glukóza (20 ml 40% roztoku na 1 litr) nebo fruktóza. V neposlední řadě se přidává také zlacený ocet, glycerin atd.

Dnes neposkytuji podrobný proces přípravy vodky z alkoholu, protože to je téma pro samostatný článek. Brzy to napíšu. Přihlaste se k aktualizacím a ona vám přišla poštou.

A já snad možná i dnes. Připravte správné nápoje a buďte šťastní.

Jak zředit alkohol - DRIVE2

Pro přípravu většiny tinktur a jiných domácích destilátů není třeba 96% alkoholu, ale jeho zředěná verze. V tomto případě je velmi užitečné vědět, jak správně ředit alkohol vodou a neupravovat. Současně pro tinktury, zpravidla není třeba 40% vodky.

Jak víte, alkohol je dobrým rozpouštědlem, tím větší je jeho obsah v kapalině, tím více získává z produktů látky, které potřebujeme (především esenciální oleje).

V tomto ohledu se doporučuje používat alkohol se silou nejméně 45-50%, ale je lepší smíchat až 70%, pokud nemluvíme o vybraných nápojích, například extraktu z pepře, který musí trvat na čistém alkoholu.

K dispozici jsou pouze 2 součásti.

1) Alkohol. Alkoholy jsou různé a různé síly (první třída - 96%, nejvyšší čistota - 96,2%, "extra" - 96,5%, "luxus" - 96,3%, lékařský a suchý (bezvodý)).

Stupeň čištění alkoholu závisí na druhu suroviny. Ale nebudeme se obtěžovat. Hlavní alkohol by měl být vysoce kvalitní od "důvěryhodného dodavatele")))) Klas Alpha by byl ideální, ale je těžké koupit.

Pro jednoduchost předpokládáme, že máme 96% alkoholu.

2) Voda. Chovná voda by měla být čistá, zcela transparentní - bez barvy, chuti a zápachu. Navíc bude lepší, kdyby v něm nebyla žádná sůl. Ve výrobě se to nazývá "oprava vody". Od pod kohoutem se nedoporučuji. Bittirovannaya voda trochu lépe, ale je lepší nechat ji. Nejlepší je koupit destilovanou vodu v lékárně nebo, stejně jako já, užívám 5 l plechovek u Auchanu.

To, co budu popisovat, se nazývá "studená cesta". Ale nejprve o rozměrech. Pokud smícháte 100 ml alkoholu a 100 ml vody, nedostanete 200 ml celkové směsi, bude to o něco méně (viz D. I. Mendelev).

Například 40% alkoholu je 1 litr kapaliny, která obsahuje 400 ml čistého (bezvodého), 100% alkoholu. Proto 1 litr alkoholu obsahující 96% alkoholu obsahuje 960 ml bezvodého alkoholu. Chcete-li získat 40% z 96%, musíte zvýšit množství celého roztoku o 96 a rozdělit o 40, tedy přesně 2,4krát.

Jednoduše řečeno, k získání vodky je třeba přidat vodu do 1 litru 96% alkoholu, dokud směs nedosáhne 2,4 litru.

A podle vědy... Můžete také použít vzorec: X = 100NP / M - 100P kde N je počáteční pevnost alkoholu, M je procento konečného (požadované řešení), P je koeficient (objem počátečního roztoku v mililitrech děleno 100);

X - počet ml vody, která má být přidána k původnímu roztoku.

Příklad. Měli jsme 1 litr 96% alkoholu a bylo nutné získat 70% řešení pro přípravu domácího Becherovka. Počítáme - 100 * 96 * 10/70 - 1000 = 371 ml. Takže, abychom získali 70% roztok z 1 litru 96% alkoholu, přidali jsme tento litr alkoholu do 371 ml vody. Nemůžete být nudou a vzít 370 ml. )))

A nejdůležitější pravidlo!

Pozor! Je třeba ředit vodu alkoholem, nikoliv naopak. V takovém případě je lepší používat chlazenou vodu - alkohol nebude zakalený. Toto dokázalo D.I.

Mendeleev: V systému "voda-alkohol" existují pouze 3 stabilní chemické sloučeniny tvořené vodíkovými vazbami. Pokud vylijete alkohol do studené vody, vytvářejí se potřebné vodní hydráty.

Používáte-li teplou vodu a nalijte ji do alkoholu, získáte monohydráty s charakteristickým zápachem (nikoli vodka!) Vůně a chuť.

Jak zředit alkohol s vodou až do 40 stupňů, přesný stůl, instrukce

Alkohol se zředí vodou a dalšími složkami, aby se získala vodka. Samostatná příprava nápoje se prakticky neliší od tovární technologie.

Výhodou tohoto přípravného postupu je to, že vše ovládáte sami.

A v důsledku toho - budete si jisti, že připravíte normální produkt, s použitím nebo bez použití, podle vašich představ, různých přísad a bez rizika otravy padělanou vodkou. Jak zředit alkohol a bude v něm diskutováno.

Příprava přísad

Alkohol

Příprava vodky z alkoholu ředěním vody u technologů se nazývá "studená metoda". Tato operace se často používá v palírně. Osvědčená technologie, osvědčená, hospodárná. Výsledkem zředění je získání vysoce kvalitního potravinářského produktu se známým otravným účinkem.

V tomto procesu je nejdůležitější postupovat podle pořadí smíchání všech složek krok za krokem. Ale nejprve je musíte připravit. Vyberte alkohol ze seznamu níže:

 • 96,5% extra;
 • 96,3% - luxusní;
 • 96,2% nejvyšší čistoty;
 • 96% - první třída;
 • lékařské;
 • bezvodý.

Nejkvalitnější alkohol je výrobek označený jako "Lux". A nejhorší volbou (v nepřítomnosti toho nejlepšího) je vysoce čistý alkohol. (Nenechte se překvapit - je to pravda, sto procent je velmi důležité!)

Po výběru hlavní suroviny je třeba připravit vodu, ve které bude později třeba alkohol otáčet. Tato složka může být filtrována nebo destilována.

Filtrované výsledky se mohou lišit, závisí na tvrdosti vody a minerálním složení. A s "destilát" možnosti selhání je téměř neexistující (pokud je skutečně destilovaný produkt).

Nikdy byste neměli používat vodu ("Zhekovskaya") bez čištění - zkazit konečný produkt a prostě přenést cenný alkohol.

Doporučujeme používat pramenitou vodu, čistou lahvičku, roztavit čistou vodu. S těmito možnostmi je vše velmi nejednoznačné.

Jarní voda je často tvrdá, nakupovaná voda z supermarketu se také neliší v čistotě jejích parametrů a obecně nedoporučujeme tavení vody (s naší ekologií).

(Toto poradenství bude obzvláště důležité nejen pro obyvatele měst, ale i pro předměstí, malá města a vesnice poblíž průmyslových gigantů do 100 km.)

Doplňky

Jako různé přísady v průmyslové výrobě používají různé kyseliny a přísady. Nejpopulárnější jsou kyselina octová a kyselina citronová.

Acetic je na počest jeho levosti a zápachu, a citron se používá ke změkčení tvrdé vody (dokonce i filtrovaná voda může být tvrdá).

Cukr, aromatické esence se přidávají do vodky jako přísady, mléko a med se přidávají v malých množstvích.

Použití těchto složek závisí pouze na vašich preferencích chuti. Láska "hořká", skutečná a hořící, "tak, aby se ohřívala" - nepoužívejte doplňky. Pokud se vám líbí produkt "měkké jít sám" - experiment, trochu přidání a získat dokonalý recept.

Poměr ředění alkoholu a postup přípravy

Již dávno (před více než 140 lety) bylo zjištěno, že optimální poměr pro smíchání vodky je 2 díly alkoholu a 3 díly vody. Měrná jednotka - hmotnost. To znamená, že k získání 1 kg vodky potřebujete 0,4 kg alkoholu a 0,6 kg vody. Pomocí těchto vah získáte klasický "40 stupňů" s objemem o něco méně než 1 litr.

Je důležité pochopit, jak zředit alkohol. Postup míchání je jednoduchý: do vody je nalit alkohol. Žádný jiný způsob. Kontrola se provádí hustoměrem (měřičem alkoholu). V závislosti na čtení přístroje přidejte trochu alkoholu. (Zároveň si pamatujeme na vodu: již není možné jej nalijte do směsi.)

Můžete použít vědecké nástroje pro ředění a kontrolu - speciální tabulky. Pro klasickou vodku o 40 ° je třeba vzít 100 ml alkoholu o 90 ° alkoholu a nalít 130,8 ml na objem vody.

Tabulka "Jak zředit alkohol vodou". (Hodnota v buňce je množství vody v ml na 100 ml ethanolu)

Čištění

Poté, co je hotový výrobek lehce obhájený a vyčištěn. Čištění lze provádět pomocí látky nebo papírového filtru. Také po míchání můžete nalít trochu aktivního uhlí do směsi samotné a po stárnutí napnout.

Přidání dalších složek

Po úspěšném zředění alkoholu následuje následné přidání přísad. Pro změkčení přidat med, glukózu, citrusové šťávy. Pokud není zkušenost, přidejte malé části. Na 1 litr je dost 30-40 ml složky, ne více. Kyseliny přidávají ještě méně - 5 až 10 ml na 1 litr hotových výrobků.

Dále je třeba udržovat celou kompozici v temnotě a chladu asi týden: zředěný alkohol reaguje se všemi složkami, směs získá konečnou chuť. Po dokončení extraktu je hotová vodka nalita do lahví. Je důležité pečlivě utěsnit lahve: pokud se tak nestane, pak se určitý alkohol odpaří, což snižuje pevnost produktu.

V této fázi najdete další překvapení: hotová vodka bude méně - některé látky budou reagovat a vytvoří nové sloučeniny, čímž se sníží konečný objem vodky.

 • Poznámka 1. Množství zdrojů naznačuje, že nejprve připravíte čistou vodku bez přísad. Jiní naznačují, že nejprve připravte vodu: nalijte a promíchejte všechny přísady.
 • Poznámka 2. Pokud je tabulka obtížně použitelná, existuje další jednoduchý vzorec pro ředění 96% alkoholu: 1 litr alkoholu je třeba přidávat do 1,4 litru vody, aby se získal nápoj s obsahem 40 °.
 • Poznámka 3: Příprava vodky je důležitou teplotní složkou. Stačí, když je zahřejete na 20 ° C. Pokud se tak nestane, můžete trpět s "stupněm" vhodným pro pevnost: rozdíl od standardních 20 stupňů (teplot) může způsobit rozdíly ve stupních pevnosti od 1 nebo více na jednotku teploty.

Jak zředit alkohol s vodou přímo ve vaší kuchyni

Pro přípravu většiny tinktur a jiných domácích destilátů není třeba 96% alkoholu, ale jeho zředěná verze. V tomto případě je velmi užitečné vědět, jak správně ředit alkohol vodou a neupravovat. Současně pro tinktury, zpravidla není třeba 40% vodky.

Jak víte, alkohol je dobrým rozpouštědlem, tím větší je jeho obsah v kapalině, tím více získává z produktů látky, které potřebujeme (především esenciální oleje).

V tomto ohledu se doporučuje používat alkohol se silou nejméně 45-50%, ale je lepší zředit až 70%, pokud nehovoříme o vybraných nápojích, např. Limoncello, které je třeba nejprve naléhat na čistý alkohol.

Proces zředění alkoholu vodou se nazývá "studený" způsob výroby a někdy se používá i v palírnách. Pro nás, obyčejní lidé, je to ideální způsob, jak získat řešení pevnosti, kterou potřebujeme, včetně vodky. Tento proces není v zásadě komplikovaný, ale dodržování této technologie je zde velmi vítáno.

Příprava složek pro rozpouštění alkoholu

Vlastně alkohol. Naše redakční rada, s vaším souhlasem, se dostala do rukou dobrého, 96% alkoholu, takže alespoň náš kolega bootlegger, který dělá výborný absint z tohoto alkoholu, řekl =).

Bohužel nemá dokonce ani informace o druzích surovin.

V závislosti na stupni čištění a složení surovin je rektifikovaný alkohol podle moderní klasifikace rozdělen na následující odrůdy:

 • 1. stupeň - 96,0%;
 • Nejvyšší vůle - 96,2%;
 • Základ - 96,0%;
 • Extra - 96,3%;
 • Apartmá - 96,3%;
 • Alfa - 96,3%.

V tomto případě je nejlepší alkohol Alpha, který je vyroben z pšenice, žita nebo jejich směsi. Lux a extra nápoje jsou poháněny ze směsi obilovin a brambor, zatímco v Lux alkoholu, počáteční mladina by neměla obsahovat více než 35% bramborového škrobu.

V destilátech Extra a Basis činí tato hodnota 60%. Alkoholy s vysokou čistotou se používají hlavně k výrobě levné vodky, alkoholy prvotřídní kvality se vůbec nepoužívají k výrobě alkoholických nápojů.

Chci věřit, že alespoň Bazis padl do našich rukou.

Z výše uvedeného je zřejmé, že pro nás bude vyhovovat jakýkoliv alkohol nad Základem - postupujte takto. Další důležitou složkou pro ředění alkoholu je voda. Mělo by být čisté, průhledné, bez nečistot. Ideální je jarní nebo artézská studna.

Vhodné běžné pití z lahví nebo v extrémních případech destilované. Použili jsme destilovanou a všechno šlo správně. Voda z vodovodu není vhodná i po varu - v něm je spousta solí a dalších nečistot, což znesnadňuje práci.

V důsledku toho, když je alkohol zaváděn s takovou vodou, může být zakalený.

Jak zjistit poměr ředění alkoholu

Obtíž spočívá v kontrakci a snižuje celkový objem. Pokud smícháte 100 ml vodky a 100 ml vody, nedostanete 200 ml celkové směsi. Tento proces je však mnohem jednodušší, pokud se podíváte na tento problém, pokud jde o obsah alkoholu v konečném produktu. Nejjednodušší způsob, jak zvládnout poměr objemu kapalin.

Například 40% alkoholu je 1 litr kapaliny, která obsahuje 400 ml čistého (bezvodého), 100% alkoholu. Proto 1 litr alkoholu obsahující 96% alkoholu obsahuje 960 ml bezvodého alkoholu. Chcete-li získat 40% z 96%, musíte zvýšit množství celého roztoku o 96 a rozdělit o 40, tedy přesně 2,4krát.

Jednoduše řečeno, k získání vodky je třeba přidat vodu do 1 litru 96% alkoholu, dokud směs nedosáhne 2,4 litru.

Můžete také použít vzorec:

X = 100NP / M-100P

 • Kde N je počáteční pevnost alkoholu;
 • M je procento konečného (požadovaného řešení);
 • P - koeficient (objem počátečního roztoku v mililitrech děleno 100);
 • X - počet ml vody, která má být přidána k původnímu roztoku.

Zvláště pro čtenáře romského deníku jsme vyvinuli kalkulačku, která vypočítá požadované množství vody pomocí tohoto vzorce. Najdete ji zde.

Použili jsme tento vzorec. Měli jsme 1 litr 96% alkoholu a bylo nutné získat 70% řešení pro přípravu domácího Becherovka. Výpočty jsou následující:

100 * 96 * 10/70 až 1000 = 371 ml

Takže, abychom získali 70% roztoku 1 litru 96% alkoholu, přidali jsme (nebo spíše naopak) 371 ml vody. Naštěstí máme k dispozici chemické objemové baňky.

Pozor! Je třeba ředit vodu alkoholem, nikoliv naopak. V takovém případě je lepší používat chlazenou vodu - alkohol nebude zakalený. Toto dokázalo D.I.

Mendeleev: V systému "voda-alkohol" existují pouze 3 stabilní chemické sloučeniny tvořené vodíkovými vazbami. Pokud vylijete alkohol do studené vody, vytvářejí se potřebné vodní hydráty.

Používáte-li teplou vodu a nalijte ji do alkoholu, získáte monohydráty s charakteristickým zápachem (nikoli vodka!) Vůně a chuť.

Pokud máte alkohol ve vašich rukou s pevností pod 95% nebo potřebujete zředit výslednou tinkturu na 20-30%, pak můžete použít tabulku Fertman:

Tabulka Fertman (pro ředění 100 ml alkoholu)

Například pokud máme 70% alkoholu a potřebujete 30% chutné tinktury, pak na 100 ml tohoto alkoholu je třeba přidat 136,0 ml vody (opět nalijte alkohol do vody, a ne naopak). Použití na zdraví =).

Usazování zředěného alkoholu

Nejprve se pokuste naplnit nádobu, ve které bude alkohol uchováván na samém krku. Pokud alkohol interaguje s kyslíkem, oxiduje - vzniká kyselina octová.

Zředěný alkohol může být použit po několika dnech, nejlépe po týdnu - během této doby by se měly všechny chemické reakce zastavit.

Optimální teplota usazování je + 4 ° C a vyšší, nádoba by měla být skladována na tmavém místě.

Po usazování alkoholu mohou bezpečně nalít přísady tinktury a poté, pokud se používají silné suroviny, zlikvidujte podle výše uvedené tabulky podle požadovaných stupňů.

Nyní víte, jak zředit alkohol s vodou doma, což znamená, že tinktury a další domácí alkohol se ještě snadněji připravují.

Přihlaste se k deníku Rum - to je jen zlomek užitečných informací, které vám chceme předat. Hodně štěstí!

Jak se alkohol zředí vodou doma?

Otázka, která se týká spokojených majitelů alkoholu: jak zředit alkohol vodou? Ve své čisté podobě je nevhodné k pití. Je však ideální v polních podmínkách - zabírá málo místa, je světlo a při zředění vodou výrazně zvyšuje objem. Jak chovat etanol?

Pravidla chovu

V neředěné formě se používá jako antiseptický prostředek pro vnější použití, pro komprese a pleťové vody.

Jen zoufalí trpící a zdravotní studenti v rituálu zasvěcení do lékařské speciality pijí ve své čisté podobě.

Lékaři, na rozdíl od legend, mají dlouhou dobu koňak nebo whisky s alkoholem, protože spálí hrtan docela těžce a může vážně poškodit zdraví.

Aby se zabránilo pálivému účinku pití, nemělo by být na výdechu, jak je zvyklé na spotřebitele lihovin a vdechovat. To znamená, že nejdříve sbíráme vzduch do plic, pijeme v jedné dřině a vydechujeme. Nemůžete ho vypít vodou nebo nápoji. Pokud ještě nejste zdravotnický student a hodnotíte své zdraví, pak je lepší léčit alkohol.

Získání vodky ředěním alkoholu se nazývá "studená" metoda výroby.

Jednoduchá pravidla pro zředění alkoholu vodou:

 1. Chuť výsledného nápoje závisí nejen na kvalitě ethanolu, jeho čistotě - luxusním, extra, lékařském -, ale také na kvalitě vody.
 2. Při zředění za účelem získání vodky je třeba respektovat hmotnostní poměr 2: 3.
 3. Potřísnění alkoholu vodou musí být v uzavřené nádobě bez přístupu vzduchu - ethanol je stále hořlavý.
 4. Nalijte alkohol do vody, nikoliv naopak. Při nalévání vody se kapalina zahřeje a může se zatařit.

Chuť nápoje a její průhlednost závisí především na vodě. Jaká voda na zředění alkoholu nestojí za to? Rozhodně nestojí za to používat vodu z vodovodu. To je, když se používá k chovu zakalené kapaliny. Je to všechno o tvrdosti vody.

Jeho ukazatele závisí na přítomnosti solí, uhličitanů, vápníku a hořčíku. Tvrdost vody z vodovodu je od 7 mEq / L a vyšší. Současně by měla být k přípravě vodky použita voda s tvrdostí nepřesahující 1 mEq / l.

Takovéto ukazatele splňují nakupovaná balená voda.

Voda z vodovodu může být normalizována usazením pro odstranění chlóru, vaření k odstranění solí a filtrování přes domácí filtry pro další čištění.

Po těchto manipulacích budou jeho vlastnosti téměř uspokojivé. Po vaření by měla vodka na bázi vody z vodovodu projít uhlíkovým filtrem.

Za tímto účelem se tablety aktivního uhlí s 5 až 10 baleními umístí do filtrační nádoby do potrubí.

Kvalita použité vody je neméně důležitá než kvalita alkoholu.

Při nákupu vody na přípravu vodky je třeba se zaměřit nejen na tuhost, ale i na iontovou kompozici. Nepoužívejte vodu se širokým kationtovým a aniontovým složením. Čím méně soli ve vodě, tím jednodušší je.

Destilovaná voda splňuje požadavky kritéria tvrdosti, ale výrazně snižuje chuť nápoje, protože sama o sobě nemá žádnou chuť. Pokud však používáte zředěný výrobek pro výrobu likérů, likérů a podobných nápojů, pak je destilovaná voda v pořádku.

Jak zředit alkohol vodou až o 40 stupňů?

Jak zředit alkohol s vodou, aby získal vodku, přišel s velkým vědcem Dmitrijem Ivanovičem Mendeleevem. Byl to ten, kdo nejprve rozpustil ethanol na čtyřicet stupňovou pevnost. Nemůžete jen promíchat sklenici alkoholu dvěma sklenicemi vody. Faktem je, že při míchání roztoku klesá objem.

To znamená, že mícháte sklenici etanolu se dvěma sklenicemi vody, na výjezdu dostanete objem menší než tři sklenice. Je poměrně obtížné vypočítat poměr pro získání řešení s danou silou.

K usnadnění tohoto úkolu dal další skvělý vědec - Fertman - sestavit stůl, podle něhož je možné určit, kolik vody a etanolu je třeba vzít, aby se získala určitá síla nápoje.

Hlavním úkolem je plně respektovat technologii míchání.

Nalijte ethanol do vody v tenkém proudu a voda by měla být chlazena. Tím zabráníte zákalu a jemnější chuť nápoje.

Bylo experimentálně zjištěno, že poměr 2: 3 je ideální (Mendeleev sám o sobě myslel tak)

Jak rychle zředit alkohol s vodou doma?

Někdy je situace, kdy jsou hosté na prahu, a alkohol je jediný alkohol v domě. Je třeba ho rychle rozpustit. Nakloňte na šťávu z poloviny citronu nebo pomeranče, dvě části etanolu a tří částí vody.

Připravené přísady se intenzivně míchají a ochlazují v mrazáku. Pokud je k dispozici led, můžete jednoduše přidávat led v nápoji.

Citrusová jamka maskuje hořkou chuť a přispívá k lehkému kocovině kvůli přítomnosti vitamínu C.

Není to špatné, pokud je v domě 10% roztok glukózy. V tomto případě se ethanol zředí roztokem glukózy v poměru 1: 1.

Napijte recepty

Připravit vodku:

 • 250 ml ethanolu 96% koncentrace;
 • 2 litry vody;
 • 40 ml roztoku glukózy.

Na špičku nože přidejte kyselinu askorbovou. Přidejte všechny přísady do vody a za míchání pomalu nalijte alkohol. Po přípravě ochlaďte nápoj, ale nechte ho stát na tmavém místě pod víkem po dobu dvou až tří dnů.

Med, cukr, glukóza, pomeranč nebo citrónová šťáva pomáhá zmírnit chuť vařené vodky.

Na 0,5 litru hotového nápoje budete potřebovat:

 • 250 gramů ethanolu;
 • 300 gramů vody;
 • čajová lžička octa;
 • jedna ampule s 40% roztokem glukózy.

Pro milovníky sladkých nápojů mohou být vhodné recepty na bázi alkoholu. Pro 1 kg cukru a květu jedné pomeranče se odebere 1 litr vody a vaří se půl hodiny, zatímco bílá pěna se odstraní. Výsledný sirup ochlaďte a přidávejte 750 ml ethanolu do tenkého proudu.

Malinový likér lze připravit infuze 1 kg maliny na 1 litr alkoholu po dobu 15 dnů. Poté se 1 litr vody smíchá s 1 kg cukru a vaří, ponechá se pěna 15-20 minut po varu. Ochlazený sirup je smíchán s malinovým extraktem.

Stejným principem můžete připravit likér na základě jakýchkoliv bobulí:

Zajímavou chutí získává brusnice, borůvky nebo ostružiny. Čokoláda na bázi ethanolu a mléčné likéry mají neobvyklou chuť. Vařte 500 ml mléka se 100 g kakaového prášku a 2 pytle horké čokolády. Po ochlazení se přidá 100 ml alkoholu a 100 ml rumu.

Jak alkohol ředit vodou doma - poměr tekutin a síla roztoku

Získání vodky s alkoholem je studená metoda. Je široce používán i v palírnách, díky nimž je konečný produkt vysoce kvalitní.

Současně mohou domácí řemeslníci přemýšlet, jak zředit alkohol vodou, takže stupeň je vhodný pro spotřebu - recept je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje kompetenční dodržování této technologie.

Veškeré nezbytné kroky lze snadno provést v podmínkách bydlení.

Pro přípravu většiny tinktur a jiných domácích lihovin je nutné použít ne 96% alkoholu, ale jeho zředěnou verzi. Musí to být lékařský nebo etyl.

Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že první je vyrobena z druhého a ve svém složení jsou na molekulární úrovni malé příměsi vody a dalších látek. Oba typy jsou vhodné pro výrobu vodky - mezi nimi není žádný významný rozdíl.

Metylalkohol pro přípravu nápoje není vhodný, protože je to toxické - dokonce i 50 gramů produktů může zdravotně postižená osoba.

Zjistěte, jak je tento výrobek čistý před zředěním alkoholu. Z následujících typů ethylových výrobků můžete použít libovolný produkt, ale poznamenat, že nejméně kvalitní produkt je nejvyšší čistota a nejvhodnější - luxusní. Stupeň čistění ethylových produktů produkuje:

 • lékařské;
 • bezvodý;
 • luxusní (96,3%);
 • extra (96,5%);
 • nejvyšší čistota (96,2%);
 • první stupeň (96%).

Chcete-li zředit alkohol a získat alkoholický nápoj doma, potřebujete tak důležitou složku jako voda, která by měla být čistá, čistá.

V klasických ruských receptech se k tomu používá jarní voda, ale pro obyvatele velkých měst je to velmi obtížné, takže je třeba věnovat pozornost ostatním formám.

Hlavním ukazatelem vody je celková tvrdost - množství vápníku a hořčíku v jeho složení.

Podle některých zdrojů ( „Technologie alkohol a výroba lihovar“ 1973. rok) k přípravě alkoholických nápojů vyžaduje vodu, tuhost, která je menší než 0,36 mmol / l demineralizované vody a 1 mmol / l přírodní vody. K ředění je nejlepší použít kapalinu s nejnižší pevností, jinak se roztok zakalí a získávají nepříjemnou chuť. Ukazuje se, že měkčí voda, tím lépe.

Instalatérství

Pro přípravu vodky vodovodu je nejhorší možnost. Jeho tvrdost někdy dosahuje 7 mg-ekv. / L. Navíc má jasný, výrazný zápach a obsahuje složení bělidla.

Pokud se rozhodnete použít tuto kapalinu, nejdříve ji nechte usadit po dobu 3-4 hodin - bělidlo by se mělo během této doby usadit.

Poté budete muset vařit vodu, nechat ji vychladnout a projít kanálem domácího typu.

Rodnikovoy

Mnoho lidí doporučuje používat tento typ vody, ale ne všechno je tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Jarní kapalina je zpravidla chutná, ale její tvrdost a složení nelze určit bez důkladné analýzy.

Kromě toho se ukazatele těchto vod značně liší v závislosti na ročním období, suchu nebo silném dešti. Pokud se rozhodnete použít, pokuste se z něj vyrobit malé množství směsi a vyhodnotit výsledný výsledek.

Pokud vám chutě vyhovuje chuť a produkt se nezastřelí, pak je voda, kterou si z pružiny užíváte, vhodná.

Filtrováno zakoupeno

Nakoupená lahvička (filtrovaná) verze je považována za nejlepší. Na láhvi s takovou vodou se můžete seznámit s chemickým složením a tvrdostí, takže zůstává výběr vhodných výrobků.

Vyberte vodu s nastavením tvrdosti 1 mEq / L a nižším - v obchodě existuje mnoho takových produktů. Není-li tuhost na lahvičce specifikována, zaměřte se na obsah Ca a Mg.

Ujistěte se, že první je menší než 10 mg / l a druhá je 8 mg / l.

Destilovaný

Tato volba se může zdát nejvíce rafinovaná pro mnohé, ale ne všechno je tak jednoduché. V takovém případě by se taková voda pravděpodobně nestala zamračená, ale vše závisí na tom, co chcete použít hotový výrobek.

Pokud je zapotřebí připravit tuto nebo jinou tinkturu, jejíž chuť je určena složkami, které jsou v ní obsaženy, pak je tato voda zcela vhodná - nemá chuť.

Vodka na bázi destilované vody bude mít výrazně nižší chuť než její protějšek na lahve nebo jarní kapalině.

Jak zředit alkohol

Plánuje se zředit alkohol na 40 stupňů nebo na nějaký jiný ukazatel, určit požadovaný počet částí vody a alkoholu. Jak Mendeleev zvažoval, ideální podíl je 2 až 3: 2 díly 96% alkoholu jsou smíchány s 3 díly vody.

Je pravda, že není správné vypočítat poměr objemů složek, ale jejich hmotnost. Díky tomu je možné vypočítat pevnost hotové směsi.

Například pokud máte 70% alkoholu nebo jiného alkoholu, musíte použít tabulku Fertman pro správné výpočty poměrů.

Poměr vody a alkoholu k získání vodky

Stůl Fertamana pomůže získat optimální poměr, takže hotový domácí alkohol bude takový, jaký má. Při smísení ethylových produktů s vodou se objem výsledného roztoku snižuje, tj. Pokud smícháte 1 litr každé složky, nedostanete 2 litry směsi na výstupu. Tento účinek se nazývá kontrakce - výrazně komplikuje výpočty.

Podle tabulky je pro získání produktu o síle 40 stupňů nutné smíchat 100 ml 90% alkoholu se 130,8 ml vody. V příkladu je poměr 1 až 1,3.

Můžete provést změny přidání glukózy, džusu a dalších přísad, ale síla těchto komponent neovlivňuje významně.

Stojí za zmínku, že všechny poměry budou správné, pokud je teplota smíšených složek rovna 20 ° C.

Čtení alkoholometru

Kromě toho je třeba při přípravě domácího alkoholu zohlednit výkon spirometru. Pokud zamýšlíte měřit koncentraci alkoholu tímto přístrojem, pak si všimněte, že jeho hodnoty se budou lišit v závislosti na teplotních změnách. Odchylka v teplotním vyjádření o 5 stupních bude mít za následek vznik odchylky v alkoholu přibližně o 1 stupeň.

Jak se dostat na drink z požadované pevnosti - Fertmanův stůl

Při použití bezvodého alkoholu, lékařské nebo jiné vhodné složky tohoto typu je nutné vypočítat optimální poměry ředění vodou. V takovém případě vám pomůže Fertmanova stůl.

Díky ní můžete udělat domácí alkohol potřebné síly. Z toho budete vědět, kolik ml tekutiny musíte přidat do 100 ml původního produktu, abyste získali požadovaný výsledek.

Zředění tabáku alkoholu vodou:

Chcete-li zabránit tomu, aby se nápoj stal nepríjemnou chuti, použijte speciální vzorec. Je vhodný pro výrobu nápojů o síle vyšší než 95%. S jeho pomocí je možné vypočítat, kolik by měla být směs po zředění - X = S / K * V (ml), kde:

 • V je počáteční objem počátečního produktu v ml.
 • K - požadovaná síla roztoku v procentech.
 • S - výchozí síla v procentech;
 • X - celkový objem výsledné směsi v ml.

Technologie procesů

Směs vzniklá zředěním alkoholu vodou se nazývá třídění. Zároveň je obecně nevhodné pro použití. V tomto ohledu, před použitím takový výrobek musí bránil týden, ale ne méně než pár dní. To je nezbytné, aby se ukončily všechny probíhající chemické reakce. Klíčové etapy:

 1. Příprava hlavních složek. Destilované a vařené kapaliny nejsou vhodné pro vodku, protože během destilace a vaření ztrácí některé živiny a je špatně vhodný k rozpouštění. Ta musí být lékařská nebo ethylová a musí být měřena počáteční síla.
 2. Čištění Pro zlepšení kvality domácí uvařeného alkoholu ve směsi na 1 litr třídění lžíci musí házet uhlí (k dispozici v obchodě pro Moonshiners) nebo aktivovaného analogu několik tablet z lékárny. Pak by měla být směs ponechána při pokojové teplotě (přibližně 22 ° C) po dobu několika hodin. Poté je nutné opatrně napustit roztok hustou látkou.
 3. Příprava dalších složek. U domácího alkoholu budete potřebovat glukózu. Můžete si vařit sami - vezměte 1 kg cukru a rozpusťte v 1 litru vody. Dále nádoba se směsí musí být umístěna na pomalém oheň a vařit, neustále odstraňovat vznikající bílou pěnu. Můžete ochutit chuť nejen s cukrem nebo lžící medu, ale také s pomerančovou a citrónovou šťávou. Někdy se do roztoku přidá kyselina octová nebo kyselina citronová.
 4. Míchání Stanovte množství vody pomocí výše uvedené tabulky. Smíchejte všechny přísady. Neměli byste přehánět s dalšími součástmi, například kyselinou octovou na 1 litr původního produktu, přidávejte maximálně 1 polévková lžíce.
 5. Uložení. Zředěný produkt bude připraven k použití asi za týden. Po expozici můžete roztok naplnit.

Chladicí přísady

Pokud jste již přečetli odpověď na otázku, jak alkohol zředit vodou, je třeba se soustředit na několik důležitých kroků. Jeden z nich ochlazuje přísady. Voda a alkohol se doporučují používat pouze v dobře chlazeném stavu, díky čemuž nápoj nebude přesně zakalený: první můžete umístit do chladničky a druhý do mrazničky.

Alkohol do vody nebo do vody k alkoholu

Pamatujte si, že voda by měla být zředěna alkoholem, nikoliv však naopak. Nalijte druhou složku do tenkého proudu. V systému "voda-alkohol" podle D.I. Mendelejev, existují tři sloučeniny (chemické) tvořené vodíkovými vazbami.

Pokud se alkohol nalije do chlazené vody, vytvoří se hydrát vody.

Používáte-li teplou tekutinu a nalijete ji přímo do ethylových produktů, výsledkem budou monohydráty s chutí a vůní, které budou charakteristické pro alkohol, ale nikoli vodku.

Čištění

Stejně důležitá při přípravě domácího alkoholického nápoje hraje takový postup, jako je čištění.

Pro 1 litr třídění budete potřebovat asi 1 polévkovou lžíci uhlí z specializovaného skladu nebo asi 30 tablií aktivního uhlí, které lze zakoupit v jakékoli lékárně. Alternativou pro takové čištění je použití dvojitého filtrování pomocí "džbánu".

Zároveň si všimněte, že po vytopení bude třídění ztrácet asi 2 stupně síly. Výsledný roztok se ponechá několik hodin a zfiltruje se přes tkaninu (silnou).

Uložení

K tomu, aby se správně zředil alkohol s vodou, bylo zcela vyřešeno, je třeba věnovat pozornost procesu usazování. Nejprve se pokuste naplnit nádobu, kde bude zředěný přípravek skladován, až po krk. Pokud směs reaguje s kyslíkem, začne se oxidovat - v důsledku toho se vytvoří kyselina octová.

Ethylový produkt zředěný vodou by měl být usazen v tmavé chladné místnosti - při teplotě 4 ° C nebo mírně vyšší. Finální produkt můžete použít po dvou dnech, ale je lepší nechat směs stát asi 7 dní. Během této doby jsou dokončeny všechny reakce v roztoku. Poté, co se alkohol usadil, můžete je bezpečně nalít na přísady různých tinktur.

Jak zlikvidovat alkohol doma

Alkohol je univerzální výrobek. Používá se v různých oblastech lidské činnosti, včetně použití ve formě alkoholických nápojů. Pokud se však pro nějaký účel použije kapalina s maximální koncentrací, pak je jako alkohol vhodná pouze zředěná verze. Jak správně zředit alkohol, nemnoho lidí ví. Domníváme se, že není nic komplikovaného, ​​přidal nějakou vodu a dobře. Ve skutečnosti je v procesu mnoho nuancí, snažíme se je pochopit.

Výběr směšovacích komponent

Takový přístup jako ředění alkoholu s vodou k získání alkoholu požadované síly je aplikován nejen doma, ale i v práci. Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak dostat nápoj požadované síly "chladným" způsobem.

Alkohol se obvykle připravuje z porcelánu s použitím usměrňovačů. Dnes jsou známy tyto odrůdy, které jsou rozděleny podle stupně čištění:

 • 1. stupeň nebo základ - 96% pevnosti;
 • nejvyšší čistota - 96,2%;
 • Extra nebo Suite - 96,3%;
 • Alfa - 96,3%.

Navíc můžete najít alkohol a suchý non-tekutý. Alfa alkohol je nejvyšší kvality, získává se z obilného moštu (pšenice, žita) bez přidání pomocných složek. Lux a Extra se liší od prvního obsahu bramborových kaší. Kategorie alkoholu kategorie 1 a základem extrémně špatné kvality a jsou používány k výrobě nejlevnější vodky. V tomto případě je alkohol 1. stupně zcela nežádoucí pro použití.

Kromě alkoholu je důležitější také voda, která se zředí nápojem. Ideální volbou by byl pramen nebo tekutina z artesiánské studny. Pokud není možné získat jeden, je lepší použít balené skladování nebo v extrémních případech filtrovat vodu z kohoutku (je lepší jej vyčistit několika filtry). Perfektní lékárna destilovaná tekutina.

Pro výrobu vodky v průmyslovém měřítku pomocí "opravené" vody. Tato kapalina se čistí ze všech nečistot a pomocí umělých prostředků se sníží na požadované parametry.

Jak zředit alkohol: hlavní tipy

Zkušení lidé vědí, co je třeba dodržet při ředění alkoholu vodou. Kromě vlastností výběru součástí byste měli věnovat pozornost některým technickým vlastnostem procesu.

 1. Pro správné míchání ingrediencí je nutno nalít alkohol do vody, nikoliv naopak. Jinak to povede k zakalení nápoje.
 2. Výběr poměrů "oko" v tomto případě je naprosto nevhodný. Pokud nepomůžete koncentraci, můžete dostat nepříjemný výtok, který je obtížné umístit jako alkoholický nápoj. Dmitrij Ivanovič Mendeleev ve své době vytvořil ideální poměr, který neztratil svou důležitost dodnes. Abyste získali dobrou vodku o 40 stupních, musíte si vzít dvě části alkoholu a tři části vody. A je lepší, když díly nejsou měřeny v mililitrech, ale v gramech kapaliny.
 3. Pro úplné míchání složek je nutné prudce protřepat výslednou kapalinu. To se provádí striktně v ucpaném kontejneru, zatímco je lepší jej obrátit obráceně.
 4. Posledním doporučením je přivést alkohol do požadovaného stavu. K reakci mezi oběma složkami se uklidnil a alkohol přišel do správného tvaru, měl by být dovoleno zůstat alespoň po celý den. Doporučujeme umístit nádobu na tmavé chladné místo a nerušit. Proto se nepokoušejte pít domácí vodku okamžitě po zředění.

Pokud se budete držet výše uvedených tipů, jak zředit alkohol, pak šance, že výsledek bude přijatelný alkohol se zvyšuje.

Existuje řada doporučení, ale již se zajímají o to, aby byl nápoj vložen do vhodné formy vhodné k pití. Jedná se zejména o odstraňování zbytečných a škodlivých nečistot. Čištění zředěného alkoholu se v porovnání s obdobím měsíce líbí velmi málo a neměl by být zanedbáván. Například, dobrou volbou je rozdrtit několik tablet aktivního uhlí v kapalině a nechat ji stát pár dní, což pomůže adsorbovat mnoho škodlivých nečistot. Po uplynutí dvou dnů musí být alkohol vypuštěn, aby se zbavila kapaliny částic uhlí. To není jediný způsob čištění.

Zřídka existují situace, kdy je nutné alkohol ředit na požadovanou specifickou koncentraci alkoholu, ale nikdo neví, jak to udělat. Proces je komplikován skutečností, že při míchání složek se výsledný objem snižuje a není vždy možné samy vypočítat potřebné poměry. V tomto případě existuje speciální tabulka Fertman, která vám umožní zjistit, kolik vody je potřebné k získání kapaliny z alkoholu o jedné síle s jiným indikátorem koncentrace alkoholu.

Jak rychle zředit alkohol

Často existují situace, kdy není čas čekat na dokončení procesu chemických reakcí a alkohol má požadovanou formu. V takových situacích existují také způsoby, jak zředit alkohol a získat měkký a použitelný nápoj.

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, stačí přidat čerstvě stlačený pomeranč nebo citronovou šťávu k počáteční směsi. Složení bude následující:

 • voda - 300 ml;
 • alkohol - 200 ml;
 • Čerstvě vymačkaná citrusová šťáva - 50 ml.

Při přípravě příjemného nápoje je nutné v souladu s výše uvedenými doporučeními smíchat všechny přísady. Dobře se protřepe a rychle ochladí. Výsledkem je, že pomerančová nebo citrónová šťáva zmírní chuť alkoholu ve větší míře a vitamín A uklidní malý ráno abstinenční syndrom (ten závisí na množství opilého).

Stojí za zmínku, že alkohol je chován nejen s citrusovou šťávou. V tomto případě existuje několik možností, mezi kterými si každý může zvolit vhodný. Alkohol je často zředěn roztokem glukózy, v tomto případě je poměr 1: 1. Oranžový nebo citrónový džus může být úspěšně nahrazen jablkem, malinou, brusinkou nebo dokonce limonádou. Někteří zoufalí lidé dokážou alkohol zředit jiným slabým alkoholem, ale důrazně doporučujeme tento přístup k tomuto problému, je plný těžké intoxikace alkoholem, což může vést k kritickým důsledkům.

To jsou hlavní nuance, které potřebujete znát, abyste si alkohol správně zředili sami. Zvažte všechna doporučení a získáte kvalitní produkt, a přesto nezapomeňte bránit zředěný alkohol, pak bude mnohem příjemnější na chuť.

Pro Více Informací O Suché Vlasy