logo

Jak zlikvidovat alkohol doma

Ahoj přátelé! V dnešním článku budeme hovořit o tom, jak alkohol zředit vodou doma. A to nejen do 40 stupňů, ale na nezbytnou sílu. Řeknu vám, jak vybrat správné proporce a jakou vodu si vyberete. Ukažte také, jak vyrábět vodku. Na první pohled je všechno jednoduché, ale pokud nejste v souladu s technologií míchání, můžete získat zakalenou, ošklivou kapalinu.

Myšlenka psaní tohoto článku je už dlouho zralá. Neustále píšu ve svých receptech, že můžete použít zředěný alkohol namísto vodky, ale ne každý ví, jak ji ředit, například na 70 stupňů. Pokud jste šťastný člověk, který má přístup k kvalitnímu alkoholu, pak tento článek je pro vás. Mimochodem, odkud to máte? Řekni nám v komentáři.

Obsah

Co by měl být alkohol

O jakém duchu se diskutuje v samostatném článku. Zde se na to nebudeme soustředit. Jednoduše řeknu, že by měla být přirozeně pitná, kvalitní a ze spolehlivých zdrojů. A také absolutně transparentní a bez cizích zápachů.

Jakou vodu používat

Kvalita použité vody je neméně důležitá než kvalita alkoholu. No, ohýbaný. Řekněme trochu méně, ale také velmi, velmi důležité. Myslím, že je zbytečné říkat, že voda by měla být pitná, čistá a čistá, takže se pohneme k méně zřejmým věcem.

Hlavním ukazatelem vody pro nás je tvrdost. Tvrdost je množství vápníku (Ca) a hořčíku (Mg) ve vodě. Měří se v mEq / l. Pro ředění je nutné použít vodu s nejnižší tvrdostí, jinými slovy měkkou vodu. V opačném případě bude řešení zakaleno a dokonce ztratí svou chuť.

Tak co by měla být tuhost? Podle publikace "Technologie výroby alkoholu a lihovarnictví" (M. "Food Industry", 1973) musí být při přípravě alkoholických nápojů použita voda s tvrdostí nižší než 1 mg-ekv. / L pro přírodní vodu a méně než 0,36 mg. eq / l pro změkčovanou vodu. Budeme používat přírodní vodu, takže se zaměříme na 1 mEq / l.

Jak zjistit, jak těžká je vaše voda, ptáte se? Řeknu ti to teď, ale nejdříve se zamyslíme nad tím, kolik vody můžeme použít.

Voda z vodovodu

Nejhorší možnost. Tvrdost může dosáhnout 7 mEq / l. Kromě toho obsahuje bělící prostředek, který má výrazný zápach. Nedoporučuji používat tuto vodu, ale pokud se rozhodnete, musíte udělat nějaké manipulace.

Nejprve nechte vodu po dobu 3-4 hodin odpařovat. Pak vařte vodu a nechte ji vychladnout. Po varu projděte filtr domácí vodní džbánky. Nyní jsou v prodeji plné a dělají dobrou práci s čištěním vody. Po těchto postupech je voda připravena k použití.

Jarní voda

Většina stránek na internetu doporučuje právě takovou vodu, ale nebyla bych tak kategorická. Není to tak jednoduché. Pramenitá voda je zpravidla velmi chutná, ale její složení a tvrdost nelze určit bez zvláštní analýzy. Kromě toho se její výkon může značně lišit podle sezóny, silného deště nebo sucha.

Proto nemohu tuto vodu doporučovat. Pokud máte pramen nebo blízké, můžete se pokusit tuto vodu použít k přípravě malého množství směsi a zjistit, co se stane. Pokud to není šetrné a jeho chuť vám vyhovuje, pak je voda z této pružiny vhodná pro použití.

Koupená balená voda

To je podle mého názoru nejlepší z možností. Chemické složení a tvrdost jsou zapsány na zakoupených lahvích, takže vše, co musíme udělat, je vybrat vodu vhodnou pro naše účely.

To, jak jsem řekla, je voda s tvrdostí 1 mEq / L a nižším. Takový prodej je plný. Dokonce jsem viděl vodu s tvrdostí 0,05 mEq / l. Stává se tak, že celková tvrdost není na lahvičce vyznačena. Pak byste se měli soustředit na obsah Ca a Mg. Je žádoucí, aby vápník byl nižší než 10 mg / l a hořčík - méně než 8 mg / l. Alespoň moje voda má takové ukazatele.

Destilovaná voda

Zdá se, co by mohlo být lepší než vyčistit ze všech nečistot z vody, aby se alkohol zředil? Taková voda není přesně tlumená. Ale tady to není tak jednoduché. Všechno bude záviset na tom, na co budete používat směs pro.

Pokud pro další přípravu nějaké tinktury, například Pertsovki nebo Kedrovka, jejichž chuť je určena především jejími složkami, pak destilovaná voda bude dokonale vyhovovat. Koneckonců, nemá chuť.

Ze stejného důvodu je špatně vhodný pro přípravu vodky, jejíž chuť závisí převážně na chuti vody. Vodka připravená na destilované vodě má výrazně nižší chuť na vodku na jar nebo na lahvičku.

Shrnutí: Použijte měkkou lahvovou vodu s tvrdostí 1 mEq / L a nižším pro ředění.

Míchací poměr

Pokud je alkohol mísen s vodou, objem výsledného roztoku se snižuje. To znamená, že když 1 litr alkoholu přidá na 1 litr vody na výstupu, nedostaneme 2 litry tekutiny. Hlasitost bude o něco menší. Tento účinek se nazývá kontrakce a výrazně komplikuje naše výpočty.

Chcete-li vybrat správné proporce, musíte použít speciální tabulku - tabulku Fertman. Označuje, kolik ml vody se přidá do 1000 ml alkoholu, aby se dosáhlo roztoku požadované koncentrace.

Přinesu to níže (kliknutím na obrázek zvětšíte).

Například pro zředění 90% alkoholu na 60% musíte přidat do 1000 ml alkoholu 535 ml vody.

Za zmínku stojí, že všechny tyto poměry jsou pravdivé při teplotě smíšených tekutin 20 ºС. Pokud měříte koncentraci alkoholu měřičem alkoholu, měli byste si být vědomi toho, že při změně teploty se jeho hodnoty mění. Odchylka o 5 stupňů teploty vede k odchylce přibližně 1 stupně v alkoholu. Zde je označení pro 96% alkoholu.

Pravděpodobně jste si všimli, že v tabulce Fertman jsou data pouze o alkoholu se silou 95% a nižší. Ale co když to máš silnější?

V takových případech můžete použít následující vzorec. Vypočítá, kolik má směs po zředění.

Formula

X - konečný objem zředěné kapaliny (ml)

S - počáteční alkoholová síla (%)

K - požadovaná síla roztoku (%)

V - počáteční objem alkoholu (ml)

Například je třeba zředit 500 ml 96% alkoholu na pevnost 40%. Počítáme: X = 96/40 * 500 = 1200 ml. Ukázalo se, že potřebujeme přidávat vodu do 500 ml alkoholu, dokud se jeho objem nezvýší na 1200 ml.

Je to těžké? Pak existuje taková možnost. To je docela hrubý výpočet, ale pro domácí podmínky je docela vhodné.
M = SV / KV (ml)

M je množství vody potřebné k ředění (ml)

S - počáteční alkoholová síla (%)

K - požadovaná síla roztoku (%)

V - počáteční objem alkoholu (ml)

Příklad: Znovu zředíme 500 ml alkoholu 96% na pevnost 40%. M = 96 * 500 / 40-500 = 700 ml. Ukázalo se, že v 500 ml alkoholu je třeba přidat 700 ml vody. Celkový objem tekutiny však bude nižší než 1200 ml. Pamatuješ proč? Správně - kontrakce.

Technologie míchání

Míchání alkoholu a vody také není tak jednoduché. V různých literaturách a dokonce i na mnoha místech a fórech píšu, že je správné nalít alkohol do vody. Řekněme, že je nutné nalít těžší kapalinu (hustotu vody 1 g / ml) do lehčího (hustota alkoholu 0,8 g / l), a proto se rychleji mísí a chemická reakce je správná.

Ale zároveň jsem slyšela, že v továrnách na lihovary se nalévají, jako alkohol do vody, a naopak. A v některé literatuře také citují technologii, kterou je voda přidávána do alkoholu. Uvádím příklad:

V knize "Technologické pokyny pro výrobu destilátu", 1971. na straně 65 říká:

"V připravené třídící nádrži se přes měřicí přístroj vylije vypočtené množství alkoholu, pak voda"

Příručka "Distillery Recepty", vydání 1981, na straně 9 o přípravě vodky naznačila následující:
"Do směsi se přidá voda a objem mísící lázně specifikovaný v měřícím skle se nastaví"

Z osobní zkušenosti budu říkat, že jsem se mísil tímto způsobem a že jsem si nevšiml žádný rozdíl. Hlavní věcí je dodržování následujících pravidel:

 • Alkohol a voda musí být před mícháním chlazeny. Alkohol lze umístit do mrazničky a do vody v chladničce.
 • Je možné nalít jak alkohol ve vodě, tak i naopak, hlavní věcí je nalít co nejrychleji a okamžitě důkladně promíchat.

Alkohol zředěný vodou se nazývá třídění. Právě připravené třídění není vhodné pro spotřebu. Potřebuje nějaký čas na dokončení všech probíhajících chemických reakcí. Proto před použitím musí být bráněno nejméně několik dní, nejlépe týden. Uzavřete láhev těsně pomocí korku a vložte jej do chladničky.

Jak vyrobit vodku z alkoholu

Jak jsem již řekl - směs alkoholu a vody není vodka, ale pouze polotovar, který se nazývá třídění. Ale obvyklá chuť třídění vodky se dostane až po jeho čištění uhlím. Během slepování je směs vyčištěna ze škodlivých nečistot a redoxních reakcí, po které se třídění změní na vodku.

K čištění lze použít uhlí, prodávané ve specializovaných prodejnách pro vinaře, aktivní uhlí z lékárny nebo domácí filtrační džbánek na čištění vody, který se prodává v supermarketech.

Rozměry na 1 litr třídění jsou přibližně následující - 1 polévková lžička uhelného mlýna nebo 30 tablet aktivního uhlí z lékárny nebo dvojitá filtrace přes džbán. Třídění by mělo činit 42%, protože po vytažení 2 stupně se ztratí.

Po filtraci, aby se změnila chuť, se do vodky přidá cukr (1 lžička na 1 l) nebo glukóza (20 ml 40% roztoku na 1 litr) nebo fruktóza. V neposlední řadě se přidává také zlacený ocet, glycerin atd.

Dnes neposkytuji podrobný proces přípravy vodky z alkoholu, protože to je téma pro samostatný článek. Brzy to napíšu. Přihlaste se k aktualizacím a ona vám přišla poštou.

A já snad možná i dnes. Připravte správné nápoje a buďte šťastní.

Jak zlikvidovat alkohol doma

Alkohol je univerzální výrobek. Používá se v různých oblastech lidské činnosti, včetně použití ve formě alkoholických nápojů. Pokud se však pro nějaký účel použije kapalina s maximální koncentrací, pak je jako alkohol vhodná pouze zředěná verze. Jak správně zředit alkohol, nemnoho lidí ví. Domníváme se, že není nic komplikovaného, ​​přidal nějakou vodu a dobře. Ve skutečnosti je v procesu mnoho nuancí, snažíme se je pochopit.

Výběr směšovacích komponent

Takový přístup jako ředění alkoholu s vodou k získání alkoholu požadované síly je aplikován nejen doma, ale i v práci. Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak dostat nápoj požadované síly "chladným" způsobem.

Alkohol se obvykle připravuje z porcelánu s použitím usměrňovačů. Dnes jsou známy tyto odrůdy, které jsou rozděleny podle stupně čištění:

 • 1. stupeň nebo základ - 96% pevnosti;
 • nejvyšší čistota - 96,2%;
 • Extra nebo Suite - 96,3%;
 • Alfa - 96,3%.

Navíc můžete najít alkohol a suchý non-tekutý. Alfa alkohol je nejvyšší kvality, získává se z obilného moštu (pšenice, žita) bez přidání pomocných složek. Lux a Extra se liší od prvního obsahu bramborových kaší. Kategorie alkoholu kategorie 1 a základem extrémně špatné kvality a jsou používány k výrobě nejlevnější vodky. V tomto případě je alkohol 1. stupně zcela nežádoucí pro použití.

Kromě alkoholu je důležitější také voda, která se zředí nápojem. Ideální volbou by byl pramen nebo tekutina z artesiánské studny. Pokud není možné získat jeden, je lepší použít balené skladování nebo v extrémních případech filtrovat vodu z kohoutku (je lepší jej vyčistit několika filtry). Perfektní lékárna destilovaná tekutina.

Pro výrobu vodky v průmyslovém měřítku pomocí "opravené" vody. Tato kapalina se čistí ze všech nečistot a pomocí umělých prostředků se sníží na požadované parametry.

Jak zředit alkohol: hlavní tipy

Zkušení lidé vědí, co je třeba dodržet při ředění alkoholu vodou. Kromě vlastností výběru součástí byste měli věnovat pozornost některým technickým vlastnostem procesu.

 1. Pro správné míchání ingrediencí je nutno nalít alkohol do vody, nikoliv naopak. Jinak to povede k zakalení nápoje.
 2. Výběr poměrů "oko" v tomto případě je naprosto nevhodný. Pokud nepomůžete koncentraci, můžete dostat nepříjemný výtok, který je obtížné umístit jako alkoholický nápoj. Dmitrij Ivanovič Mendeleev ve své době vytvořil ideální poměr, který neztratil svou důležitost dodnes. Abyste získali dobrou vodku o 40 stupních, musíte si vzít dvě části alkoholu a tři části vody. A je lepší, když díly nejsou měřeny v mililitrech, ale v gramech kapaliny.
 3. Pro úplné míchání složek je nutné prudce protřepat výslednou kapalinu. To se provádí striktně v ucpaném kontejneru, zatímco je lepší jej obrátit obráceně.
 4. Posledním doporučením je přivést alkohol do požadovaného stavu. K reakci mezi oběma složkami se uklidnil a alkohol přišel do správného tvaru, měl by být dovoleno zůstat alespoň po celý den. Doporučujeme umístit nádobu na tmavé chladné místo a nerušit. Proto se nepokoušejte pít domácí vodku okamžitě po zředění.

Pokud se budete držet výše uvedených tipů, jak zředit alkohol, pak šance, že výsledek bude přijatelný alkohol se zvyšuje.

Existuje řada doporučení, ale již se zajímají o to, aby byl nápoj vložen do vhodné formy vhodné k pití. Jedná se zejména o odstraňování zbytečných a škodlivých nečistot. Čištění zředěného alkoholu se v porovnání s obdobím měsíce líbí velmi málo a neměl by být zanedbáván. Například, dobrou volbou je rozdrtit několik tablet aktivního uhlí v kapalině a nechat ji stát pár dní, což pomůže adsorbovat mnoho škodlivých nečistot. Po uplynutí dvou dnů musí být alkohol vypuštěn, aby se zbavila kapaliny částic uhlí. To není jediný způsob čištění.

Zřídka existují situace, kdy je nutné alkohol ředit na požadovanou specifickou koncentraci alkoholu, ale nikdo neví, jak to udělat. Proces je komplikován skutečností, že při míchání složek se výsledný objem snižuje a není vždy možné samy vypočítat potřebné poměry. V tomto případě existuje speciální tabulka Fertman, která vám umožní zjistit, kolik vody je potřebné k získání kapaliny z alkoholu o jedné síle s jiným indikátorem koncentrace alkoholu.

Jak rychle zředit alkohol

Často existují situace, kdy není čas čekat na dokončení procesu chemických reakcí a alkohol má požadovanou formu. V takových situacích existují také způsoby, jak zředit alkohol a získat měkký a použitelný nápoj.

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, stačí přidat čerstvě stlačený pomeranč nebo citronovou šťávu k počáteční směsi. Složení bude následující:

 • voda - 300 ml;
 • alkohol - 200 ml;
 • Čerstvě vymačkaná citrusová šťáva - 50 ml.

Při přípravě příjemného nápoje je nutné v souladu s výše uvedenými doporučeními smíchat všechny přísady. Dobře se protřepe a rychle ochladí. Výsledkem je, že pomerančová nebo citrónová šťáva zmírní chuť alkoholu ve větší míře a vitamín A uklidní malý ráno abstinenční syndrom (ten závisí na množství opilého).

Stojí za zmínku, že alkohol je chován nejen s citrusovou šťávou. V tomto případě existuje několik možností, mezi kterými si každý může zvolit vhodný. Alkohol je často zředěn roztokem glukózy, v tomto případě je poměr 1: 1. Oranžový nebo citrónový džus může být úspěšně nahrazen jablkem, malinou, brusinkou nebo dokonce limonádou. Někteří zoufalí lidé dokážou alkohol zředit jiným slabým alkoholem, ale důrazně doporučujeme tento přístup k tomuto problému, je plný těžké intoxikace alkoholem, což může vést k kritickým důsledkům.

To jsou hlavní nuance, které potřebujete znát, abyste si alkohol správně zředili sami. Zvažte všechna doporučení a získáte kvalitní produkt, a přesto nezapomeňte bránit zředěný alkohol, pak bude mnohem příjemnější na chuť.

Jak alkohol s vodou ředit doma

V tomto materiálu vám řeknu, jak správně zředit alkohol vodou s cílem vyrobit kvalitní vodku. Budeme podrobně zvážit proporce a technologii míchání složek. Všechny potřebné akce, které můžete snadno provést ve vaší kuchyni.

Získání vodky ředěním alkoholu se nazývá "studená" metoda výroby. Tato metoda je často používána i v palírnách, díky němu můžete získat konečný produkt vysoké kvality. Hlavním úkolem je plně respektovat technologii míchání.

1. Příprava složek. Začněme alkoholem. V závislosti na stupni čištění ethanolu je:

 • první stupeň (96%);
 • nejvyšší čistota (96,2%);
 • extra (96,5%);
 • luxusní (96,3%);
 • bezvodý;
 • lékařské

Můžete použít jakýkoliv z těchto alkoholů, nejvyšší kvality je Lux, nejméně vhodný - nejvyšší čistění. Někdy může jméno oklamat.

Pro správné zředění alkoholu potřebujeme speciálně upravenou (opravenou) vodu. Mělo by být průhledné a bezbarvé. Pro domácí výrobu vodky je destilovaná voda vhodná nebo prostá, ale dobře čištěná filtrem. Vodovodní voda bez léčby je nejhorší volbou.

Pro zlepšení chuti lze také použít:

 • kyselina octová a kyselina citronová;
 • cukr;
 • med;
 • glukóza;
 • mléko;
 • aromatické přísady.

Přidání těchto ingrediencí není nutné, ale pomáhají zmírňovat nepříjemnou chuť alkoholu a dělají domácí vodku chutnější.

2. Podíl ředění alkoholu. Bylo experimentálně zjištěno, že poměr 2: 3 je ideální (Mendeleev sám o tom uvažoval). Dvě části 96% alkoholu a tři díly vody jsou smíšené. Nejedná se však o objemy kapalin, které jsou správně smíchány, ale o jejich hmotnostní poměry, což vám umožní přesněji vypočítat pevnost hotové vodky.

Pokud chcete dostat nápoj s předem stanovenou silou, například 40, 55 nebo 60 stupňů, pomůže to Fertmanovi.

Pozor! Při zředění je třeba nalít alkohol do vody, ale ne naopak.

Jak zředit alkohol s vodou - tabulka, vzorec, proporce a technologie zpracování

Získání vodky s alkoholem je studená metoda. Je široce používán i v palírnách, díky nimž je konečný produkt vysoce kvalitní. Současně mohou domácí řemeslníci přemýšlet, jak zředit alkohol vodou, takže stupeň je vhodný pro spotřebu - recept je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje kompetenční dodržování této technologie. Veškeré nezbytné kroky lze snadno provést v podmínkách bydlení.

Jaký alkohol se používá ve vodce

Pro přípravu většiny tinktur a jiných domácích lihovin je nutné použít ne 96% alkoholu, ale jeho zředěnou verzi. Musí to být lékařský nebo etyl. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že první je vyrobena z druhého a ve svém složení jsou na molekulární úrovni malé příměsi vody a dalších látek. Oba typy jsou vhodné pro výrobu vodky - mezi nimi není žádný významný rozdíl. Metylalkohol pro přípravu nápoje není vhodný, protože je to toxické - dokonce i 50 gramů produktů může zdravotně postižená osoba.

Čistící stupeň

Zjistěte, jak je tento výrobek čistý před zředěním alkoholu. Z následujících typů ethylových výrobků můžete použít libovolný produkt, ale poznamenat, že nejméně kvalitní produkt je nejvyšší čistota a nejvhodnější - luxusní. Stupeň čistění ethylových produktů produkuje:

 • lékařské;
 • bezvodý;
 • luxusní (96,3%);
 • extra (96,5%);
 • nejvyšší čistota (96,2%);
 • první stupeň (96%).

Jaká voda zředí alkohol

Chcete-li zředit alkohol a získat alkoholický nápoj doma, potřebujete tak důležitou složku jako voda, která by měla být čistá, čistá. V klasických ruských receptech se k tomu používá jarní voda, ale pro obyvatele velkých měst je to velmi obtížné, takže je třeba věnovat pozornost ostatním formám. Hlavním ukazatelem vody je celková tvrdost - množství vápníku a hořčíku v jeho složení.

Podle některých zdrojů ( „Technologie alkohol a výroba lihovar“ 1973. rok) k přípravě alkoholických nápojů vyžaduje vodu, tuhost, která je menší než 0,36 mmol / l demineralizované vody a 1 mmol / l přírodní vody. K ředění je nejlepší použít kapalinu s nejnižší pevností, jinak se roztok zakalí a získávají nepříjemnou chuť. Ukazuje se, že měkčí voda, tím lépe.

Instalatérství

Pro přípravu vodky vodovodu je nejhorší možnost. Jeho tvrdost někdy dosahuje 7 mg-ekv. / L. Navíc má jasný, výrazný zápach a obsahuje složení bělidla. Pokud se rozhodnete použít tuto kapalinu, nejdříve ji nechte usadit po dobu 3-4 hodin - bělidlo by se mělo během této doby usadit. Poté budete muset vařit vodu, nechat ji vychladnout a projít kanálem domácího typu.

Rodnikovoy

Mnoho lidí doporučuje používat tento typ vody, ale ne všechno je tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Jarní kapalina je zpravidla chutná, ale její tvrdost a složení nelze určit bez důkladné analýzy. Kromě toho se ukazatele těchto vod značně liší v závislosti na ročním období, suchu nebo silném dešti. Pokud se rozhodnete použít, pokuste se z něj vyrobit malé množství směsi a vyhodnotit výsledný výsledek. Pokud vám chutě vyhovuje chuť a produkt se nezastřelí, pak je voda, kterou si z pružiny užíváte, vhodná.

Filtrováno zakoupeno

Nakoupená lahvička (filtrovaná) verze je považována za nejlepší. Na láhvi s takovou vodou se můžete seznámit s chemickým složením a tvrdostí, takže zůstává výběr vhodných výrobků. Vyberte vodu s nastavením tvrdosti 1 mEq / L a nižším - v obchodě existuje mnoho takových produktů. Není-li tuhost na lahvičce specifikována, zaměřte se na obsah Ca a Mg. Ujistěte se, že první je menší než 10 mg / l a druhá je 8 mg / l.

Destilovaný

Tato volba se může zdát nejvíce rafinovaná pro mnohé, ale ne všechno je tak jednoduché. V takovém případě by se taková voda pravděpodobně nestala zamračená, ale vše závisí na tom, co chcete použít hotový výrobek. Pokud je zapotřebí připravit tuto nebo jinou tinkturu, jejíž chuť je určena složkami, které jsou v ní obsaženy, pak je tato voda zcela vhodná - nemá chuť. Vodka na bázi destilované vody bude mít výrazně nižší chuť než její protějšek na lahve nebo jarní kapalině.

Jak zředit alkohol

Plánuje se zředit alkohol na 40 stupňů nebo na nějaký jiný ukazatel, určit požadovaný počet částí vody a alkoholu. Jak Mendeleev zvažoval, ideální podíl je 2 až 3: 2 díly 96% alkoholu jsou smíchány s 3 díly vody. Je pravda, že není správné vypočítat poměr objemů složek, ale jejich hmotnost. Díky tomu je možné vypočítat pevnost hotové směsi. Například pokud máte 70% alkoholu nebo jiného alkoholu, musíte použít tabulku Fertman pro správné výpočty poměrů.

Poměr vody a alkoholu k získání vodky

Stůl Fertamana pomůže získat optimální poměr, takže hotový domácí alkohol bude takový, jaký má. Při smísení ethylových produktů s vodou se objem výsledného roztoku snižuje, tj. Pokud smícháte 1 litr každé složky, nedostanete 2 litry směsi na výstupu. Tento účinek se nazývá kontrakce - výrazně komplikuje výpočty.

Podle tabulky je pro získání produktu o síle 40 stupňů nutné smíchat 100 ml 90% alkoholu se 130,8 ml vody. V příkladu je poměr 1 až 1,3. Můžete provést změny přidání glukózy, džusu a dalších přísad, ale síla těchto komponent neovlivňuje významně. Stojí za zmínku, že všechny poměry budou správné, pokud je teplota smíšených složek rovna 20 ° C.

Čtení alkoholometru

Kromě toho je třeba při přípravě domácího alkoholu zohlednit výkon spirometru. Pokud zamýšlíte měřit koncentraci alkoholu tímto přístrojem, pak si všimněte, že jeho hodnoty se budou lišit v závislosti na teplotních změnách. Odchylka v teplotním vyjádření o 5 stupních bude mít za následek vznik odchylky v alkoholu přibližně o 1 stupeň.

Jak se dostat na drink z požadované pevnosti - Fertmanův stůl

Při použití bezvodého alkoholu, lékařské nebo jiné vhodné složky tohoto typu je nutné vypočítat optimální poměry ředění vodou. V takovém případě vám pomůže Fertmanova stůl. Díky ní můžete udělat domácí alkohol potřebné síly. Z toho budete vědět, kolik ml tekutiny musíte přidat do 100 ml původního produktu, abyste získali požadovaný výsledek. Zředění tabáku alkoholu vodou:

Obsah surovin pro chov

Vzorec ředění alkoholu vodou

Chcete-li zabránit tomu, aby se nápoj stal nepríjemnou chuti, použijte speciální vzorec. Je vhodný pro výrobu nápojů o síle vyšší než 95%. S jeho pomocí je možné vypočítat, kolik by měla být směs po zředění - X = S / K * V (ml), kde:

 • V je počáteční objem počátečního produktu v ml.
 • K - požadovaná síla roztoku v procentech.
 • S - výchozí síla v procentech;
 • X - celkový objem výsledné směsi v ml.

Technologie procesů

Směs vzniklá zředěním alkoholu vodou se nazývá třídění. Zároveň je obecně nevhodné pro použití. V tomto ohledu, před použitím takový výrobek musí bránil týden, ale ne méně než pár dní. To je nezbytné, aby se ukončily všechny probíhající chemické reakce. Klíčové etapy:

 1. Příprava hlavních složek. Destilované a vařené kapaliny nejsou vhodné pro vodku, protože během destilace a vaření ztrácí některé živiny a je špatně vhodný k rozpouštění. Ta musí být lékařská nebo ethylová a musí být měřena počáteční síla.
 2. Čištění Pro zlepšení kvality domácí uvařeného alkoholu ve směsi na 1 litr třídění lžíci musí házet uhlí (k dispozici v obchodě pro Moonshiners) nebo aktivovaného analogu několik tablet z lékárny. Pak by měla být směs ponechána při pokojové teplotě (přibližně 22 ° C) po dobu několika hodin. Poté je nutné opatrně napustit roztok hustou látkou.
 3. Příprava dalších složek. U domácího alkoholu budete potřebovat glukózu. Můžete si vařit sami - vezměte 1 kg cukru a rozpusťte v 1 litru vody. Dále nádoba se směsí musí být umístěna na pomalém oheň a vařit, neustále odstraňovat vznikající bílou pěnu. Můžete ochutit chuť nejen s cukrem nebo lžící medu, ale také s pomerančovou a citrónovou šťávou. Někdy se do roztoku přidá kyselina octová nebo kyselina citronová.
 4. Míchání Stanovte množství vody pomocí výše uvedené tabulky. Smíchejte všechny přísady. Neměli byste přehánět s dalšími součástmi, například kyselinou octovou na 1 litr původního produktu, přidávejte maximálně 1 polévková lžíce.
 5. Uložení. Zředěný produkt bude připraven k použití asi za týden. Po expozici můžete roztok naplnit.

Chladicí přísady

Pokud jste již přečetli odpověď na otázku, jak alkohol zředit vodou, je třeba se soustředit na několik důležitých kroků. Jeden z nich ochlazuje přísady. Voda a alkohol se doporučují používat pouze v dobře chlazeném stavu, díky čemuž nápoj nebude přesně zakalený: první můžete umístit do chladničky a druhý do mrazničky.

Alkohol do vody nebo do vody k alkoholu

Pamatujte si, že voda by měla být zředěna alkoholem, nikoliv však naopak. Nalijte druhou složku do tenkého proudu. V systému "voda-alkohol" podle D.I. Mendelejev, existují tři sloučeniny (chemické) tvořené vodíkovými vazbami. Pokud se alkohol nalije do chlazené vody, vytvoří se hydrát vody. Používáte-li teplou tekutinu a nalijete ji přímo do ethylových produktů, výsledkem budou monohydráty s chutí a vůní, které budou charakteristické pro alkohol, ale nikoli vodku.

Čištění

Stejně důležitá při přípravě domácího alkoholického nápoje hraje takový postup, jako je čištění. Pro 1 litr třídění budete potřebovat asi 1 polévkovou lžíci uhlí z specializovaného skladu nebo asi 30 tablií aktivního uhlí, které lze zakoupit v jakékoli lékárně. Alternativou pro takové čištění je použití dvojitého filtrování pomocí "džbánu". Zároveň si všimněte, že po vytopení bude třídění ztrácet asi 2 stupně síly. Výsledný roztok se ponechá několik hodin a zfiltruje se přes tkaninu (silnou).

Uložení

K tomu, aby se správně zředil alkohol s vodou, bylo zcela vyřešeno, je třeba věnovat pozornost procesu usazování. Nejprve se pokuste naplnit nádobu, kde bude zředěný přípravek skladován, až po krk. Pokud směs reaguje s kyslíkem, začne se oxidovat - v důsledku toho se vytvoří kyselina octová.

Ethylový produkt zředěný vodou by měl být usazen v tmavé chladné místnosti - při teplotě 4 ° C nebo mírně vyšší. Finální produkt můžete použít po dvou dnech, ale je lepší nechat směs stát asi 7 dní. Během této doby jsou dokončeny všechny reakce v roztoku. Poté, co se alkohol usadil, můžete je bezpečně nalít na přísady různých tinktur.

Jak zředit alkohol?

Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, jak zředit alkohol. Sekvence akcí a proporcí závisí na individuálních preferencích, požadované síle konečného produktu a použitých součástech. Pro přípravu vodky a změkčení chuti budou vyžadovat další postupy - filtraci a infuzi.

Co by měl být alkohol

Než zředíte alkohol s vodou, měli byste zvážit druh složek a účel. Pokud používáte komponenty s nízkou kvalitou, chuť nápoje bude zkažena, tekutina však může být použita pro dezinfekci. Tradičně pro přípravu vodky berte alkohol, ale můžete si koupit léky. Rozdíl mezi nimi spočívá v pevnosti, která je třeba vzít v úvahu při přípravě receptury a výběru proporcí.

Odpověď na otázku, jak zředit alkohol s vodou, zahrnuje použití čištěné kapaliny. Velké množství nečistot způsobí rychlou intoxikaci, intoxikaci a další vedlejší účinky. Přítomnost dalších látek způsobí, že nápoj bude méně měkký. Při procesu filtrování se můžete zbavit některých nečistot, ale doporučujeme vzít původně čistý výrobek. Nejlepším řešením je produkt, který vyrábí raž, pšenici nebo směs obilovin.

Jaká voda je lepší použít

Pro zředění ethylového nebo léčivého alkoholu se používá pouze čistá voda. V přítomnosti solí bude kapalina méně homogenní. Zvyšuje riziko rychlé intoxikace a výskytu kocoviny. Určete míru kontaminace tekutiny ve vzhledu. Pokud je voda bezprostředně po naplnění nádrže zakalená, doporučuje se zvolit jinou možnost.

Zkušení řemeslníci, sdílení tipů, jak správně zředit alkohol, doporučujeme používat jarní nebo lékárnickou destilovanou vodu. Tato kapalina je vhodná pro jakýkoli účel a činí nápoj jemnější. Pokud se konečný výrobek použije k dezinfekci povrchů nebo nástrojů, je možné zakoupit zásobu čištěné vody. Pro přípravu vodky není možné použít vroucí tekutinu.

Pokud není pramenitá voda, můžete alkohol ředit balenou vodou. Nelze však použít kapalinu, která byla v kontejneru uložena delší dobu V závislosti na označení a kvalitě materiálů po uplynutí doby použitelnosti začne plast vstoupit do chemických reakcí s vodou. To může vést k poškození konečného produktu. Kontakt plněné nádoby se slunečním zářením není povolen, protože zahřívání může urychlit reakce.

Je povoleno používat různé metody čištění vody. Například částečné zmrazení nebo filtrace se šungitem.

Míchací poměr

Je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, jak správně zředit alkohol vodou s cílem dosáhnout optimální síly. Poměry závisí na preferencích osoby.

Standardní poměr je 2 díly alkoholu a 3 díly vody. Při míchání se získá poměrně mírná vodka. Pokud člověk má rád silnější nápoje, můžete vzít 1,3 litru vody na 1 litr alkoholu. Takové podíly lze použít, pokud se použije standardní čištěný ethyl-produkt. Pokud byl lék užíván, může být změněn poměr ředění alkoholu.

Chcete-li získat přesnější údaje, musíte zvážit hmotnost kapalin. Hmotnost konečného produktu umožňuje nepřímo určit sílu nápoje. Pro získání indikátoru hustoty kapaliny lze použít hydrometr.

K dispozici jsou kalkulačky, které pomáhají určit potřebné poměry. Chcete-li získat poměr, musíte zadat původní a požadovanou sílu, stejně jako hlasitost. Použití hustoměru je upřednostňováno, protože ukazuje přesné údaje. Alkohol je možné ředit bez dalšího vybavení, ale jsou možné odchylky od požadované síly.

Technologie ředění

Pro řádné míchání součástí je třeba použít vhodnou nádobu. Kontejner by měl mít víko, aby bylo vhodné přivést kapalinu k homogenitě. Je žádoucí upřednostnit nádobu, jejíž objem odpovídá množství konečného produktu. Pokud látky v počáteční fázi interagují s kyslíkem, může se uvolňovat kyselina octová, což nepříznivě ovlivní chuť nápoje. Doporučuje se volit skleněné nádoby, protože materiály budou reagovat méně s přísadami.

Chcete-li odpovědět na otázku správného zředění alkoholu vodou, musíte vzít v úvahu chemické vlastnosti složek. Při nesprávném míchání se nápoj zatemňuje a dostane špatnou chuť. To je způsobeno zvýšenou tvorbou monohydrátů. Dávají duchu charakteristický zápach a chuť. Vodka má jiné vlastnosti, protože koncentrace monohydrátů v ní je nižší.

Aby se zabránilo tvorbě nežádoucích sloučenin, míchání alkoholu s vodou se provádí předepsaným způsobem. Poslední kapalina se doporučuje ochladit, aby zpomalila chemické reakce. Při míchání je nutné zavést alkohol do vody. Tekutina se přidává do tenkého proudu. Doporučujeme důkladně promíchat přísady současně a rovnoměrně rozložit alkohol. Na konci kontejneru se uzavře a energicky protřepe 1-2 minuty.

Jak vyrobit vodku z alkoholu

Při přípravě vodky je důležité vzít v úvahu preference chuti. Pokud se člověku líbí nealkoholické nápoje, můžete předem insistovat vodu na citrusové kůry, ořechy, byliny nebo jiné přísady. Budou mít zápach. Optimální doba infuze je 8-24 hodin. Později se kapalina může zhoršit. Nedoporučuje se používat vodku před infuzí, protože konečný produkt může být zakalený.

Vůně můžete změkčit jinými způsoby. Rychle držte nápoj zahříváním ve vodní lázni. Klasické recepty naznačují, že proces se provádí v chladničce po dobu 5-15 dnů. Chcete-li zlepšit vůni a chuť, doplňky se denně mění čerstvě.

K získání vodky může být alkohol ředěn stejným způsobem jako pro jiné účely. Doporučuje se přidávat 40% roztok glukózy (40 g na 1 l konečného produktu) ke zmírnění chuti. Výhodná je farmaceutická dextróza. Někdy se používá medový nebo citrónový džus. Přísady se vstřikují do kapaliny před alkoholem.

Filtrování se provádí za účelem eliminace nečistot. Doporučuje se používat samostatné zařízení, ale při neexistenci této možnosti je možné očistit vodku pomocí uhlí, husté přírodní tkaniny a dalších improvizovaných materiálů.

Klasickou metodou čištění je použití uhlí. Na 1 litru vodky užijte 1-3 lžičky. rozdrcený výrobek a intenzivně zatřeste uzavřenou nádobou po dobu 6-8 minut. Tekutina se změní na černou, pach se změní. Uhlí absorbuje olej, takže vodka musí být buď okamžitě filtrována, nebo sediment musí být usazen a kapalina musí být vypuštěna později. Ve druhém případě se míchání opakuje dvakrát: po 20 minutách a po jedné hodině. Vodka se vypouští po 3-24 hodinách. Ztráty činí 5% původního objemu.

Filtrace vodky se doporučuje pomocí speciálního porézního papíru. Pokud tomu tak není, používají se ubrousky, vata nebo přírodní tkanina. Tyto metody čištění pomáhají odstranit nečistoty s nízkou kontaminací materiálů. Filtrace nezlepšuje chuť, pokud byla použita voda z vodovodu nebo alkohol prvotřídní kvality nebo vysoká čistota.

Odpověď na otázku, jak zředit alkohol s vodou, aby se získala vodka, znamená, že se nápoj usazuje na tmavém chladném místě po dobu 5-15 dnů. Během této doby dokončily chemické procesy. Kapalina se stává homogennější a získává konečnou chuť.

Jak zředit alkohol

Alkohol je univerzální přípravek, který může nejen léčit rány, ale také vyrábět alkoholické nápoje - vodku, lyrikuře, tinktury. V některých situacích může být spotřebováno zředěno. Jak zředit alkohol vodou? Jak se dostat vodka tímto způsobem? Co by měly být komponenty?

Jak zředit alkohol

Provedení takového postupu není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Pokud jste si mysleli, že to všechno přichází jen k tomu, že všechno míchá, pak jste se mýlili. Takže si prostě pokazíte přísady, a pokud se rozhodnete to zkusit, pak vaše zdraví.

Jak si vybrat

První věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout o tomto pohledu. Existuje několik z nich, z nichž ne všechny jsou vhodné pro použití.

 • První třída - 96,0%. Nepoužívá se k výrobě alkoholických nápojů.
 • Nejvyšší vůle - 96,2%. Navzdory takovému "hlasitému" jménu obsahuje ve velkém množství komponenty fusel a různé ethery. Co se získává z použití takové látky, téměř vždy způsobuje nepříjemné důsledky.
 • "Extra" - 96,3%. Spotřebitelský výrobek. Je vyroben z brambor a zrn z pšenice, podíl škrobu nepřesahuje 60%. Obsah "Extra" není zařazen do prémiové třídy, ale není ani vysoce kvalitní zástupce s individuálními charakteristikami. Pro výrobu s využitím pramenité vody a filtračních prvků přírodního původu.
 • "Suite" - 96,3%. Je také vyroben z pšenice a bramborového zrna, ale objem škrobu nepřesahuje 35%. Prochází několika fázemi filtrace, proto je zástupcem prémiového segmentu. Jedná se o vysoce kvalitní výrobek, který dodává jedinečnou chuť alkoholických výrobků.
 • Alfa - 96,6%. Produkt je připraven z pšenice nebo žitného zrna, stejně jako jejich směsi. Brambory se nepoužívají při výrobě této vysoce kvalitní složky. Je přidáván pouze do alkoholu se špičkovou kvalitou. Je lepší ho použít k zředění doma a získat dobrý alkohol.
 • Lékařské - 40-95%. Je vyroben z brambor a obilovin nejvyššího stavu. Podle stupně čištění překračuje dokonce i potravní alkohol. To může být zředěno a opilý, stejně jako použitý jako surovina pro výrobu alkoholu. Jeho hlavním cílem však je dezinfekce, což je jasně napsáno v pokynech, které s ním přicházejí.

Co by měla být voda

 • Voda z vodovodu. Jeho použití se nedoporučuje kvůli vysoké tvrdosti, obsahu chloru a výraznému zápachu. Pokud nemáte jinou možnost, můžete provádět několik úklidových manipulací. Napište vodu a nechte ji stát několik hodin. Bělidlo se proto odpaří. Varu tekutinu a nechte ji vychladnout. Když je zcela chladný, vyčistěte jej filtrem.
 • Jarní voda. Mnoho z nich doporučuje, aby bylo použito k ředění, ale bez zvláštní analýzy není možné s jistotou říci.
 • Balená voda. Výhodou vzorku je, že chemické složení a tvrdost jsou obvykle psány na lahvích. Pokud druhá není uvedena, prostudujte složení kvantitativního obsahu vápníku (méně než 10 mg / l) a hořčíku (méně než 8 mg / l).
 • Destilovaná voda. Je to skvělé pro výrobu tinktur, ve kterých hraje hlavní složku chuti přísady. Ale pro výrobu vodky destilovaná voda není vhodná. Chuť tohoto alkoholu závisí na chuti kapaliny.

Proporce

Stačí, když vylejete "oko" a tak zředit nebude fungovat, jinak výsledek bude daleko od toho, co potřebujete. Ideální podíl přinesl Mendeleeva a vypadá to takto - 2: 3. První číslice označuje počet částí silné komponenty a druhá - počet částí vody.

Jak zředit alkohol 95% až 40%, co a kde nalít? K tomu je třeba 1 litr alkoholu nalit do 1,375 litrů vody. Takže ji můžete zředit na čtyřicet stupňů. V ostatních případech je třeba alkohol zředit na 45, 55, 60%, nejlépe použít tabulku Fertman.

Použití vzorce

Pomocí tabulky Fertman vidíte, že nejvyšší pevnost je 95 °. Ale co dělat, když tekutina, kterou máte, má vyšší stupeň. K tomu můžete použít speciální vzorec.

M = S * V / K - V

M je množství vody potřebné k zředění alkoholu.
S je počáteční síla duchovní části.
K je požadovaná síla roztoku.
V je počáteční objem alkoholu.
Například alkoholová část z vás je 500 ml se silou 96 ° a musíte získat 40 °.

96 * 500/40 až 500 = 700

Množství vody pro zředění roztoku musí být tedy odebráno v objemu 700 ml.

Jak se míchat

Většina zastává názor, že je správné nalít alkohol do vody. V tomto případě se tekutiny míchají rychleji a chemická reakce probíhá správně. Ale u mnoha lihovarů dělají opak. V každém případě je hlavní věcí dodržování určitých pravidel v procesu míchání.

 • Obě složky musí být před mícháním chlazeny. Do mrazáku je možné poslat silnou tekutinu a voda - v chladničce.
 • Ať už si zvolíte jakoukoli metodu míchání, hlavním úkolem je nalít rychle a dobře promíchat.
 • Tekutina, kterou dostanete, se nazývá třídění a nemůžete ji použít.
 • Aby chemické reakce skončily, třídění by mělo být zakryto v láhvi a skryto v ledničce po dobu několika dní.

Jak se alkohol zředí vodou, aby se dostala vodka

Jak zlikvidovat alkohol až na 40 stupňů doma, abyste dostali dobrou vodku? Je to snadné, hlavní věc - dodržovat všechny poměry a postupovat podle pokynů. Vycházíme z toho, že máte alkohol "Alpha".

Nejprve musíte vzít následující složky:

 • Alfa - 500 ml;
 • voda - 700 ml;
 • glukóza;
 • med, kyselinu citronovou nebo šťávu;
 • aktivovaný uhlík - 10 tablet.

Dále byste měli postupovat podle pokynů pro výrobu ingrediencí a jejich správného rozměru.

 1. Vezměte nádrž a nalijte 700 ml předchladené vody.
 2. Přidejte 20 ml glukózy nebo jiné složky podle chuti.
 3. Voda s přísadou je důkladně promíchána.
 4. Ve výsledné kapalině přidejte 500 ml "Alpha", které musí být také předem chlazené.
 5. Ještě jednou znovu důkladně promíchejte.
 6. Aktivujte uhlí do stavu prášku a přidejte do kapaliny, poté důkladně promíchejte.
 7. Tekutina s aktivním uhlím zůstává po dobu jednoho dne.
 8. Pak vezměte gázu nebo bavlnu, vložte ji do konvicí a filtrujte nápoj. Existuje mnoho způsobů, jak čistit vodku doma.
 9. Vyčištěný alkohol je nalit do kontejneru na velmi hrdlo a těsně uzavřen.
 10. Dej pár dní, abys stál.

Takže dostanete kvalitní vodku, která bude příjemná k pití. Můžete ředit alkoholovou část bez přidání glukózy a dalších věcí. Poměry a postup jsou stejné. Nejdůležitější je mít něco po jídle po jídle. Recept na výrobu vodky z alkoholu by měl být vybrán v závislosti na vašich schopnostech, dostupných součástech a čase. Pokud je výsledný nápoj pro vás příliš silný, stojí za to vyzdvihnout něco - jak můžete ředit vodku -.

Rozředění alkoholu s vodou v tabulce

Chcete-li alkohol zředit a přinést produkt do požadovaného "stupně", měli byste použít tabulku Fertman. Veškeré předložené informace jsou velmi jednoduché a podrobné. Sloupec vlevo označuje počáteční sílu nápoje a vodorovná čára označuje požadovaný "stupeň" konečného produktu. Indikátory, které jsou na křižovatce, udávají pouze požadovaný objem vody.

Jak správně zředit alkohol doma

Otázka, jak zředit alkohol, je vždy důležitá a aktuální a také zajímavá pro mnoho lidí. Na internetu je spousta tipů, ale ne všechny jsou správné a podrobně popisují tento technologický postup. V mnoha publikacích jsou proporce a další údaje prostě ignorovány, což vede k nesprávným a nevyváženým poměrům.

K výrobě vysoce kvalitní vodky se alkohol zředí vodou a do kompozice přidávají další speciální složky. Nezávislá příprava alkoholu v domácnosti se neliší od standardní tovární technologie nebo laboratorních experimentů.

Umožňuje také přidat zvláštní chuť do připravené vodky, včetně různých přísad, přísad a koření ve výsledném alkoholickém nápoji. Domácí produkt je dobrý, protože si můžete být jisti, že nejste otráveni "falešným" nebo paděláním.

O tom, jak zředit alkohol a které budou popsány v tomto článku.

Příprava komponentů

Alkohol

"Studená metoda" je název technologického procesu přípravy vodky z alkoholu jeho zředěním vodou. Většina lihovarů (LKZ) pracuje právě na této technologii, která byla otevřena před více než dvěma stoletími.

"Studená metoda" je testována a zpracována na nejmenší detail. Je to poměrně ekonomická technologie. Díky správnému poměru získáte vysoce kvalitní alkoholický nápoj se všemi vlastnostmi, které jsou vodka v pořádku.

Při chovu je nejdůležitější postupovat podle pořadí smíchání všech součástí a komponent krok za krokem.

Používáte-li špatně kvalitní alkohol obsahující škodlivé látky a přísady, můžete se otrávit. V praxi dochází k častým případům úmrtí, takže hlavní složka musí mít nejvyšší kvalitativní vlastnosti.

Následující alkoholy jsou vhodné pro studenou metodu:

 • 96,5% extra;
 • 96,3% - luxusní;
 • 96,2% nejvyšší čistoty;
 • 96% - první třída;
 • lékařské;
 • bezvodý.

Nejvhodnější je alkoholová kategorie "Lux" (96,3%). Nejvíce nevhodnou volbou je alkohol s vysokou čistotou (96,2%). Jedna stota procent hraje významnou roli při přípravě vodky jak doma, tak v palírnách.

Co by měla být voda

Po výběru hlavní složky byste měli připravit vodu, která bude sloužit jako ředicí složka alkoholu.

Voda se používá filtrovaná nebo destilovaná. V prvním případě mohou být výsledky nepředvídatelné, neboť kvalita vody, a tudíž konečný produkt, jsou ovlivněny tvrdostí a minerálním složením vody. Při výrobě "destilátu" nedošlo téměř k chybám a byla získána kvalitní vodka.

Na internetu jsou recepty s využitím pramenité vody, čisté vody v lahvích a tání sněhu. Neměli byste experimentovat s těmito možnostmi, protože chemické složení vody z různých zdrojů je zcela odlišné a není vždy možné dosáhnout požadovaného výsledku. Pramenitá voda je často tvrdá, koupená voda z supermarketu se může ukázat jako obyčejná voda z potrubí, která se nerozlišuje čistotou a ideálním chemickým vzorem.

Mimochodem, toto prohlášení platí nejen pro obyvatele megacities, ale také pro předměstí, kde je nějaký průmyslový gigant umístěn v oblasti 100 km.

Doplňky

Na internetu nebo kuchařské reference najdete doporučení, které poprvé potřebujete k přípravě čisté vodky bez použití přísad. Jiné zdroje naznačují, že je vhodné připravit vodu a nalít do ní všechny potřebné přísady. Každá osoba má svůj vlastní vkus a preference, proto díky experimentům si můžete zvolit pro sebe ideální volbu.

Zředěný alkohol s vodou může být přidán s kyselinou citronovou nebo kyselinou octovou. Používají se jak doma, tak v průmyslovém měřítku.

To je věřil, že kyselina octová a kyselina citronová - nejlepší možnosti pro přidání do vodky. Jaký je důvod? Kyselina octová je poměrně levná a citronová voda zjemňuje vodu. Cukr, aromatické esence, glukóza se přidávají do vodky jako další přísady, stejně jako mléko a med se mísí v menších množstvích.

Použití těchto komponent závisí pouze na osobním vkusu a preferencích. Pokud se vám líbí "hořká", skutečná, silná a hořící vodka, neměli byste ve své skladbě obsahovat aromatické přísady. Pokud máte rádi měkký výrobek, můžete experimentovat s přidáním různých ingrediencí. V procesu vaření můžete vytvořit svůj vlastní unikátní recept autora.

Poměr ředění alkoholu a postup přípravy

Jak zředit alkohol, abyste získali skutečně chutný produkt s vysokou kvalitou a příjemnými chutí? Kontrolované recepty a moderní výpočty pomohou odpovědět na tuto otázku.

Dříve, před dvěma stoletími, bylo zjištěno, že ke snížení stupně od 95 do 40 musíte namíchat 2 díly alkoholu a 3 díly vody. Chcete-li získat 1 litr vodky, musíte vzít 0,4 litru alkoholu a 0,6 litru vody. Pomocí těchto poměrů získáte klasický objem 40 stupňů o něco méně než jeden litr. Pokud uděláte chybu v poměru, pak bude konečný produkt nižší než 40 stupňů, a to není kvalita, na kterou se můžete spolehnout.

Je důležité vědět, v jakých poměrech zředí alkohol a jak to správně provádět. K tomu je osvědčený algoritmus akcí:

 • alkohol se nalévá do vody;
 • kontrola se provádí pomocí hustoměru (měřič alkoholu);
 • v závislosti na odečtech přístroje se přidává alkohol postupně.

V již vytvořené směsi není přidána voda.

Používáte-li studenou metodu, hraje důležitou roli teplota ingrediencí. Optimální teplota je 20 stupňů. Pokud tuto funkci nezohledňujete, můžete si ublížit výběrem stupňů, abyste zvýšili / snížili pevnost.

Pro Více Informací O Suché Vlasy