logo

Jak užívat tablety kyseliny nikotinové

Velkou výhodou pro organismus je kyselina nikotinová, vyráběná v tabletách a ampulích pro injekce. Tento vitamin doplňuje nedostatek látek, zlepšuje zdraví a má pozitivní vliv na metabolické procesy a produkci energie. Přečtěte si pokyny pro jeho použití, dávkování a metody vstupu. Množství použitých prostředků se v jednotlivých charakteristikách liší.

Co je kyselina nikotinová?

Vitamín PP, B3 nebo kyselina nikotinová je pro tělo důležitou látkou. Jakmile je uvnitř, rozkládá se na niacinamid, který se podílí na procesu metabolismu tuků. Hlavním účelem vitamínu je přeměnit jídlo na energii. Denní potřeba kyseliny nikotinové je 5-10 mg, u těhotných žen - 15 mg. Lékař jej předepíše, je-li indikován.

Výhody a ublížení

Kyselina nikotinová je škodlivá ve formě alergických reakcí a žaludečních vředů, které se při jejich užívání zesilují. Výhody léčivého přípravku jsou pozitivní účinky na metabolismus a následující účinky na tělo:

 • snižuje hladinu cholesterolu;
 • odstraňuje toxiny;
 • urychluje metabolismus;
 • snižuje zánětlivé procesy;
 • nikotin pro nádoby je rozšiřuje, thins krve;
 • zabraňuje ateroskleróze.

Složení

V lékařské praxi se léky používají jako kyselina nikotinová. Vyrábějí se ve formě prášku, tablet a ampulí. Doporučuje se, aby všechny odrůdy byly chráněny před slunečním zářením bez přístupu dětí. Kompozice léčiv obsahuje pyridinkarboxylovou kyselinu. Je to bílý krystalický prášek, špatně rozpustný studenou vodou a alkoholem, ale rozpustný v horké vodě.

Farmakologický účinek

Vitamín B3 hraje důležitou roli při zajišťování životně důležitých aktivit organismu, je součástí protetických skupin enzymů kodehydrazy. Ty nesou vodík a provádějí redoxní procesy. Vitamín B3, dostává se do těla a rozštěpí se na nikotinamid, přenáší fosfáty. Bez nich se Pellagra vyvíjí.

Formulář uvolnění

Podle farmakologických definic se rozlišují následující formy uvolňování tohoto vitamínového přípravku:

 • vitamin B3 v ampulích - 1 ml, ampulky ze skla, hodnota pH injekčního roztoku je 5-7;
 • prášek pro injekce;
 • tablety (50 ks) - lék na doplnění nedostatku kyseliny, obsah účinné látky je 0,05 g;
 • roztok nikotinanu sodného -0,1% roztok nikotinu.

Indikace pro použití

Podle pokynů v lékařství jsou nalezena následující použití kyseliny nikotinové pro terapeutické účely:

 1. Elektroforéza kyseliny nikotinové se používá při léčbě osteochondrózy. Metoda rychle odstraňuje kyselinu mléčnou z tkání postižených zánětem, zmírňuje bolest a otoky, zlepšuje proces hojení. Pro postup se použije 1% roztok, 10 dní, jednou denně.
 2. Pro léčbu pellagra, zlepšení metabolismu sacharidů, mírného diabetu, onemocnění jater, onemocnění srdce, vředů, enterokolitidy, špatně uzdravujících ran, myopatie.
 3. Snížení hladiny lipoproteinů v krvi, snížení koncentrace triglyceridů, léčba hypercholesterolemie.
 4. Specifická léčba gastritidy, vaskulárního spasmu, mozku.
 5. Stimuluje růst vlasů (30denní kurz, 1ml každý den do pokožky hlavy), podle recenzí zmírňuje lupy.
 6. Pro hubnutí, od celulitidy - užívání tablet 1 g denně, několikrát denně.
 7. Prevence diabetu, snížení bolesti při osteoartróze.
 8. Zlepšení účinnosti léků pro léčbu deprese, úzkosti.
 9. Detoxikace těla, prevence migrény.

Léky s kyselinou nikotinovou

Vitamín je nedílnou součástí léků Vitiodurol, Vicen, Xanthinol nikotinát, Lipostabil, Nikovirin, Nikoshpan, Spazmokor. Obsahuje dvě formy - kyselinu a nikotinamid. Oba formáty jsou aktivní složky fondů, mají stejný farmakologický účel, podobný terapeutický účinek. Nicotinamid je součástí léků:

 • tablety a injekce pro niacinamid;
 • Niconacid;
 • Tablety a roztok nikotinamidu;
 • Apelagrin;
 • Niacin;
 • Nikokerin;
 • Kyselina nikotinová nebo buňka;
 • Enduracin

Pokyny pro použití kyseliny nikotinové

Podle anotace lze vitamín PP použít ve formě tablet (ústní po jídle) a ampulí (parenterálně). Jako prevenci jsou dospělí předepsány 0,015-0,025 g denně. Pokud užíváte pellagra po dobu 15-20 dnů, 0,1 g 2-4krát denně nebo injekce 1% vodného roztoku, 1 ml dvakrát denně, v průběhu 10-15 dnů. U jiných nemocí dospělí dospělí denně až do 0,1 g drogy. Pokud nejsou žádné vedlejší účinky, při léčbě aterosklerózy a poruch metabolismu lipidů lze dávku zvýšit na 1 g a denně až na 4 g.

Pilulky

Tablety vitaminu PP se používají k dlouhodobé léčbě a prevenci onemocnění. V prvním případě se doporučuje, aby byly podány na podzim a na jaře lidí s oběhovými problémy dolních končetin. Je povoleno užívat 1-2 tablety třikrát denně, paralelně s přípravky metioninu k ochraně jater. Pokud má pacient zvýšenou kyselost žaludeční šťávy, lék se užívá po jídle, omyje minerální vodou nebo teplým mlékem.

Pokud pijete tablety před jídlem, může to vyvolat nepohodlí: pálení v žaludku, nevolnost. Dávkování závisí na věku, hmotnosti a nemoci:

 • až do 25 mg / den se užívá k profylaxi;
 • s výskytem pellagra 100 mg 3-4krát denně denně 15-20 dnů;
 • s aterosklerózou 2-3 / den, 3-4 dávkami;
 • v rozporu s metabolismem tuků v prvním týdnu trvat 500 mg jednou, druhý dvakrát, třetí třikrát, průběh 2,5-3 měsíců;
 • ke zvýšení koncentrace lipoproteinů s vysokou hustotou, je třeba uvažovat v dávce 1 g / den;
 • snížit riziko onemocnění srdce 500-1000 mg / den;
 • terapeutické cykly se opakují s měsíčním intervalem.

Injekce

Zadání léků může být ve formě subkutánní, intravenózní nebo intramuskulární injekce. Nikotinové injekce se vstřikují do žíly pomalu, v trysce, v nemocnici kvůli možnému riziku závažných alergických reakcí. Podkožní a intramuskulární injekce jsou povoleny pro vlastní potřebu doma. Jsou velmi bolestivé, takže byste měli vybrat správné místo.

Optimálními místy pro injekci jsou horní část ramene, přední plocha stehna, přední břišní stěna v nepřítomnosti nadměrné hmotnosti, horní vnější kvádr hýždí. Pro subkutánní podání je lepší podávat injekce v oblasti předloktí a přední stěny břicha. Použití pro intravenózní, intramuskulární a subkutánní injekce může být 1,5 nebo 2,5% roztoky, podávané 1-2krát denně. Dávkování závisí na typu onemocnění:

 • s příznaky pellagra a deficitu - 50 mg intravenózně nebo intramuskulárně 100 mg 1-2krát denně v průběhu 10-15 dnů;
 • pro ischemickou mrtvici - 100-500 mg intravenózně;
 • pro jiné nemoci a děti používají pilulky.

Jak pichat intramuskulárně

Po výběru místa jej utřete antiseptikem, nakreslete roztok do injekční stříkačky, uvolněte několik kapek, zdvihněte jehlu směrem vzhůru, vytlačte vzduchové bubliny, vstřikujte, ošetřete místo punkce alkoholem nebo chlorhexidinem. Pro každou injekci zvolte nové místo, které ustupuje z předchozích 1-1,5 cm. Intramuskulární injekce se provádí takto: vstupte jehlu hluboce, pomalu zatlačte píst a uvolněte roztok.

Tablety kyseliny nikotinové: indikace, nuance použití a účinnost

Vitamín B3, často nazývaný vitamín PP nebo kyselina nikotinová, je známý mnoha výhodnými vlastnostmi. S ním se můžete zbavit pellagra, zlepšit metabolismus sacharidů, léčit pomalu se pohybující rány a vředy, snížit množství škodlivého cholesterolu, snížit příznaky gastrointestinálních, ledvinových a infekčních onemocnění. Také přispívá k obnově dříve poškozených vlasů a zvyšuje jejich růst. Kyselina nikotinová se často předepisuje pacientům, kteří byli diagnostikováni lupinami, alopémií, alopecií, moniletrix a předčasným šedáním.

Mnoho, kteří se rozhodnou otestovat účinnost vitaminu B3, čelí problému volby formy léku. Tablety s kyselinou nikotinovou se zdají být vhodnější a stejný vitamín, umístěný v malém plastovém bupu, vypadá moderní a způsobuje větší jistotu. Jaká forma niacin byste si měli vybrat?

Používání tablet s kyselinou nikotinovou

Příjem vitaminu B3 je oprávněn v takových případech, jako jsou:

 • Nedostatek kyseliny nikotinové v těle, vyvolaný neúplnou dietou bez vitamínů, rychlou a těžkou ztrátou hmotnosti, dědičná onemocnění doprovázená poruchou asimilace aminokyselin a dalších příznivých látek.
 • Zvýšená potřeba vitamínu PP v těle. Taková potřeba vzniká zpravidla při prodloužené horečce, při onemocnění jater, při vzniku maligních novotvarů a při chronických infekcích. Lidé, kteří mají dlouhodobý stres, často předepisují kyselinu nikotinovou jako prostředek posilování těla. Je vhodná pro těhotné a kojící ženy.
 • Poruchy oběhu způsobené poruchami mozku nebo srdce.
 • Zvýšené krevní lipidy. Abnormální množství cholesterolu způsobuje vývoj onemocnění srdce a cév. "Škodlivá" tuková látka způsobuje aterosklerózu a vede k inhibici srdeční aktivity.
 • Pomalé hojení řezů, ran a vředů.
 • Prevence nedostatku vitamínu.

  Pokud lékař zjistí jednu nebo více těchto onemocnění, může předepsat užívání tablet s vitamínem B3. Indikace pro tablety s kyselinou nikotinovou jsou často redukovány na seznam onemocnění, při jejichž užívání tělo pomůže. Nicméně, vitamín, i přes jeho účinné léčivé vlastnosti, stále zůstává vitamín, proto je mnohem častěji zakoupen pro prevenci. Jedná se o tabletovou formu kyseliny nikotinové, která se lépe vyrovná s poruchami vnitřních orgánů.

  Jak užívat tablety vitaminu PP?

  Ve většině případů je dávka kyseliny nikotinové regulována ošetřujícím lékařem. Předepisuje množství vitamínu, které je požadováno přesně ve vaší situaci. Pokud lékař doporučuje užívat lék podle pokynů, jednorázová dávka a počet dávek závisí na složitosti a druhu onemocnění. Mějte na paměti, proč potřebujete tablety kyseliny nikotinové.

  Při užívání vitamínu doporučují lékaři, aby nedodrželi maximální přípustné množství. Dospělí nesmějí konzumovat více než 0,5 g kyseliny nikotinové, protože mohou přispívat k výskytu bolestí hlavy, závratě a vyrážky.

  Pokud jste Vám předepsal vitamínovou tabletu nebo jste se rozhodl použít jako profylaktickou látku, přečtěte si přesnou dávku a způsoby jejího použití. Vezměte kyselinu nikotinovou, prodává se v tabletách, vždy po jídle. Zdravý vitamín požívaný před snídaní vám může způsobit závratě a otupělost. Proto není vhodné experimentovat s jeho vlivem na hladový organismus.

  Použití tablet s kyselinou nikotinovou by nemělo být příčinou zastavení užívání jiných vitaminů. Lékaři nejen umožňují takové kombinace, ale také jim doporučují. Zvláště v případech beriberi způsobených nevyváženou výživou.

  Jsou vitamíny B3 užitečné pro vlasy?

  Hodně je napsáno o tom, že kyselina nikotinová pomohla milionům žen, které chtějí získat krásné, silné a lesklé vlasy. Na specializovaných místech najdete hodně recenzí, ve kterých dámy a muži z různých zemí píšou o účinkování vitaminu B3 na vlasy. Kyselina nikotinová je opravdu velmi užitečná jak pro celý organismus, tak zvláště pro vlasy. Pomáhá kudrlinkám se stát hedvábnějším a zdravějším a také aktivuje pomalý růst vlasů. Účinnost nástroje však závisí na způsobu jeho vydání.

  Když začnete užívat vitamín B3, jistě budete chtít vidět výsledek použití. A čím rychleji se stává viditelným, tím lépe. Aplikace pilulky na nikotin pro růst vlasů si vybíráte nejdelší a trnitou cestu vitamínu. Za prvé, bude muset vstoupit do žaludku, pak jít do střeva a teprve potom se rozpustí v krvi.

  Bohužel moderní tabletové přípravky se ještě nenaučily jednat pouze na specifických orgánech a částech těla. Proto, dostat se do krve, nasycení celého objemu, respektive, vyžadují přijímání velkých dávek. V tomto ohledu není použití tablet v případech, kdy jsou k dispozici jiné formy léku, tou nejlepší možností. Při výběru tablety kyseliny nikotinové byste měli být připraveni na dlouhodobý příjem. Protože musí nasytit celé tělo vitamínem, aby ovlivnilo stav vlasů.

  Přesně proto, že tato forma vitamínu nepůsobí okamžitě a trvá 4-5 kursů, nikotinové pilulky na růst vlasů se používají méně často než činidlo v bufusu.

  Vitamin PP tablety a zrychlený růst vlasů

  Kyselina nikotinová podporuje proudění krve a kyslíku do vlasových kořenů. Díky zlepšení lokálního krevního oběhu mohou kadeře obnovit poškozenou strukturu a intenzivněji rostou. Vitamin PP pomáhá udržovat vitalitu v těle, spíše než uvolňovat póry. Obnovení vodní bilance, kyselina nikotinová eliminuje suché vlasy a neguje jejich křehkost. Ovšem zvlhčování prováděné vitamínem nezpůsobuje nadměrný obsah tuku. Naopak pomocí kyseliny nikotinové stabilizuje příliš aktivní aktivitu mazových žláz. Kyselina nikotinová se používá v tabletách a pro růst vlasů.

  Frustrované ženy, které zkoušely tablety vitaminu PP ke zlepšení vzhledu a stavu vlasů, často tvrdí, že jsou nespokojeni s příliš zřejmým účinkem nebo nedostatkem. Důvodem je nesprávná volba formy kyseliny nikotinové. Pokud dámy, které chtějí získat rychlý a hmatatelný výsledek, si vybrali vitamin, který je prodáván v bufusy, bude to hloupější recenze. Protože kapalná kyselina nikotinová, balená ve speciálních moderních mini-kontejnerech, je určena k posílení a léčení vlasů. Navíc působí na kadeře a vlasové folikuly ihned po aplikaci a nevztahuje se na celé tělo. Samozřejmě, účinek kyseliny nikotinové z bufus se stává znatelně dřív než účinek jeho předem vytvořeného analogu. Koneckonců, nemusí procházet zažívacími ústrojími, cestovat přes krevní systém a nasycovat celé tělo. Vitamin PP, nabízený lékárnami ve formě kapaliny v polymerovém balení, má účinek přímo na pokožku hlavy, vlasy a jejich folikuly, takže její účinnost je několikanásobně vyšší.

  Pokud hledáte rychlé výsledky, tablety kyseliny nikotinové pro růst vlasů nejsou pro vás vhodné. Ale jeho analog v boufuse, naopak, musí být testován.

  Jak funguje vitamin PP?

  Jednou v těle se kyselina nikotinová převádí na strávitelnou látku - nikotinamid. Podílí se na metabolismu bílkovin, tuků, aminokyselin a purinů a také pomáhá při dýchání tkáně a dalším procesům. V kombinaci s kyslíkovými koenzymy nikotinamid normalizuje množství lipoproteinů a snižuje množství celkového cholesterolu. Pravidelně užíváte tablety kyseliny nikotinové, můžete stabilizovat koncentraci cholesterolu v krvi.

  Nicotinamid také dilatuje malé cévy a stimuluje krevní oběh. Vitamin naplňuje krev kyslíkem, čímž zlepšuje stav vnitřních orgánů a vlasů. Léčba kyselinou nikotinovou (tablety) také znamená snížení počtu krevních sraženin a jejich úplné odstranění. Díky nikotinamidu se krev stává méně tlustým a nasyceným a různé sraženiny tvořené v cévách a tepnách se rozpouštějí.

  Nežádoucí účinky tablet s kyselinou nikotinovou

  Stejně jako mnoho léků má vitamín PP vedlejší účinky. Mohou se projevit při užívání drogy na prázdný žaludek, aplikaci příliš velkého množství léčiva nebo příliš dlouhotrvající léčby.

  Pokud je vitamin užíván před jídlem, závratě, mírnou nevolnost, znecitlivění nohou, zarudnutí krku, obličeje a hrudníku, pocit krevního krvácení do obličeje a mozku a výskyt kopřivy. Podobné jevy procházejí samy o sobě a nevyžadují použití žádných léků.

  Tablety kyseliny nikotinové způsobují nežádoucí účinky a v případě překročení přípustné dávky. Je-li množství užívaného léčiva větší než množství uvedené v pokynech, často se objevují svědění, průjem, bolest svalů, nevolnost, suché oči a kůže těla. Také může být narušen srdeční rytmus, krevní tlak prudce klesá a hladina cukru v krvi stoupá.

  V případě, že přívod vitamínu pokračuje bez přerušení nebo trvá déle, než je nutné, může osoba cítit horečku, bolest hlavy, zvýšený průtok krve do obličeje a krku, silné závratě a nepřiměřenou slabost. Je také možné nahradit jaterní buňky tukovou tkání, snížit toleranci na glukózu, prudký skok v hladině enzymů (AST, alkalická fosfatáza, LDH) a zvýšení množství kyseliny močové v krvi.

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy