logo

Darsonval - návod k použití, princip účinku, indikace

Zařízení se již dávno stalo zařízením, které má příznivý fyzioterapeutický účinek. Na konci 19. století byl vynalezen francouzským fyzikem a fyziologem d'Arsonval. Přístroj, který byl pojmenován podle vědce, vydává střídavé proudy a stimuluje biologické body těla a způsobuje jejich regeneraci a regeneraci.

Popis zařízení

Darsonvalizace je metoda fyzioterapeutických účinků na lidské tělo. Impulsní střídavý proud s vysokou frekvencí se dodává do sliznic nebo tkání. Přístroj je používán v lékařství, kosmetologii. Napětí přístroje je 20 kV, frekvence je 10-400 kHz a výkon je až 200 mA.

Metoda je rozdělena na lokální a obecnou indukční terapii. Když první pulsní vysokofrekvenční generátor vytváří proud, přenáší ho přes trysky bezkontaktním nebo kontaktem. Obecně indukční terapie generuje záření generátor, ale není přímo dodáván.

V obou případech je tělo pacienta ovlivněno elektřinou, ultrafialovým zářením, oxidem dusným, ozonem, výbojem a teplem. Díky tomu se zlepšuje krevní oběh, trofická tkáň je nasycena kyslíkem. Pod vlivem současných aktivních biochemických metabolických procesů, citlivosti receptorů se snižuje, funkce mazových a potních žláz zvyšuje aktivitu leukocytů.

Při celkové darsonvalizaci se proces srážení krve v těle zpomaluje, krevní tlak klesá. Vystavení proudům zlepšuje náladu, zlepšuje výkon, normalizuje spánek. Při místním použití se zvyšuje elasticita kůže, bolesti a křeče jsou zastaveny, imunita je zlepšena. Akné a akné zmizí navždy, eliminuje mastnou pokožku tváře a hlavy

Podle recenzí pravidelné užívání přípravku u člověka snižuje četnost nachlazení - výtok z nosu, laryngitida, faryngitida, otitis, tonzilitída.

Indikace k použití Darsonval

Přístroj má širokou škálu použití nejen v medicíně. Přístroj je používán v kosmetologii, fyzioterapii pro následující nemoci a stavy:

 • migréna;
 • osteochondróza;
 • deprese;
 • astma;
 • bronchitida;
 • mastitida;
 • amenorea;
 • bolesti hlavy;
 • křečové žíly;
 • nespavost;
 • tracheitidy

Přístroj Darsonval je určen pro infantilismus pohlavních orgánů, obtěžující endarteritidu a počáteční stadium Raynaudovy nemoci. Používá se k léčbě ischemie, neurastenie, neurózy, chronického zánětu příměsí. Další indikace k použití:

 • cystalgie;
 • bronchiální astma, bronchitida;
 • myositida, polyartritida, myalgie, artritida, periostitis, spondyloartróza;
 • hemoroidy, proctitida, gastrointestinální dyskineze;
 • gastritida;
 • ztráta sluchu;
 • vazomotorická rýma;
 • otitis media;
 • bolest v krku, laryngitida, sinusitida, faryngitida, tonzilitida;
 • gingivitida, periodontální onemocnění, stomatitida.

V domácnosti může být použita k léčbě vředů, popálenin, omrzliny, furunkulózy, ekzému, strií, jizev, psoriázy. Lupiny, erytém, seborea, hematomy, modřiny reagují na ně. Pro kosmetické účely se léčba přípravkem Darsonval používá k odstranění celulitidy, neurodermatitidy, akné, alopecie.

Hlavní typy přístrojů

Přístroj má několik odrůd. Toto je:

 1. Korunka - používá se v kosmetice, sportovní medicíně a doma fyzioterapie, klinikách zdravotní péče. Používá se k léčbě a prevenci onemocnění centrálního nervového systému, kůže, orgánů ENT. Přístroj léčí akné, psoriázu, neuritidu, artritidu, popáleniny, křečové žíly. V sadě s ním jsou dodávány 3 trysky - malé houby, břicha a hřebenatka. Přístroj je zakázán v těhotenství, v přítomnosti maligních nebo benigních nádorů. Cena je 12000 stran.
 2. Ultratek SD - je široce používán v kosmetologii, stomatologii, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje imunitu. S pomocí tohoto zařízení jsou léčeny onemocnění dýchacích cest. Univerzální přístroje používané v pediatrii při léčbě diatézy, mozkové obrny. Má tři trysky - pro kůži, ústa a tělo nebo hlavu. Náklady jsou 11000 stran.
 3. Carat je profesionální přístroj se 4 tryskami používanými pro kosmetické účely, který eliminuje vážné kožní problémy. Cena se rovná 15000 r.
 4. Zhezaton (Gezatone) - řada zařízení, mezi nimi domácí (s jednou elektrodou) a profesionální (mají několik elektrod). Přístroje se používají pro kosmetické, stomatologické účely, pro masáže v neurologii. Darsonval stojí asi 6000 stran.
 5. Ultraton je výkonné profesionální zařízení s několika tryskami, které se používají doma nebo v polyklinických podmínkách. Používá se v stomatologii, kosmetologii, chirurgii, dermatologii, neuropatologii, otorinolaryngologii, reflexologii. Cena - 10000 s.

Návod k použití Darsonval

Postup při používání zařízení, který se skládá z transformátoru, generátoru a špiček elektrod. Ty mají jiný tvar - ve tvaru písmene T, houby, hřebenatky, prodloužené tyčinky. Přístroj Darsonval se používá různými způsoby:

 1. Kontakt - zahrnuje denně 10-12 procedur. Tímto způsobem se trysky zařízení pohybují přímo přes kůži a provádějí vypouštění. Výsledkem je antibakteriální účinek na celistvosti. Kontaktní metoda se používá při léčení křečových žil, psoriázy, celulitidy, strií, alopecie.
 2. Bezkontaktní - během postupu se tryska provádí ve vzdálenosti 1 až 10 mm od pokožky. Vzniká "jiskřičná náplň", člověk cítí mírné brnění. Tato technika je účinná při léčbě neurologie.

Před použitím přípravku Darsonval by měly být trysky dezinfikovány alkoholem nebo chlorhexidinem a vysušeny. Kůže by měla být myta a usušena. Aby se zabránilo popáleninám, neměly by být v oblastech aplikovány alkohol nebo produkty obsahující kyslík, před zahájením léčby je zakázáno užívat léky neslučitelné s ultrafialovým zářením. Dekorace jsou odstraněny z těla.

Darsonval

V sovětských dobách bylo zařízení darsonval prakticky ve všech fyzioterapeutických místnostech a procedury darsonvalizace byly předepsány pacientům se širokou škálou diagnóz. V dnešní době je toto zařízení častěji používáno v kosmetických salonech, mnoho lidí si ho koupí pro domácí použití. Mezitím ne všichni chápou princip darsonvalu, proč je to zapotřebí, když je to zbytečné a když je nenahraditelné.

Co je darsonval

Darsonval je fyzioterapeutické zařízení pro léčbu kůže a sliznic vysokofrekvenčním impulsním proudem. To znamená, že je to jedna z metod elektroléčby.

Zařízení dostalo jméno jménem tvůrce - francouzského fyziologa Arsen d'Arsonval, který byl jedním z prvních, kdo studoval terapeutický účinek vysokofrekvenčního proudu na lidské tělo.

V současné době existují variace přístroje darsonval pro fyzioterapii a kosmetologii.

Toto zařízení se často používá jako další metoda léčby dermatologických, gynekologických, urologických, kardiologických, zubních a chirurgických onemocnění.

V kosmetických salonech se toto zařízení používá k léčbě celulitidy, křečových žil, poruchové kůže a poruch růstu vlasů.

Moderní darsonval je kompaktní zařízení vyrobené z generátoru, transformátoru a tryskových elektrod různých tvarů (podlouhlé, ve tvaru písmene T, hřebenového, houbového tvaru).

Nejoblíbenější modely na trhu:

 • Gezatone BT-101 (kompaktní přístroj vyrobený ve Francii, vhodný pro domácí použití, má 3 trysky: houba, zakřivená a ve formě hřebenu);
 • Gezatone Healthy Skin (určená pro procedury s kůží a vlasy, vhodné pro léčbu neurologických onemocnění, vyrobené ve Francii);
 • Gezatone Family Doctor (francouzský kompaktní přístroj pro místní darsonvalization);
 • Gezanne (malá pomůcka používaná především v kosmetických salonech, určená k léčbě kožních problémů (vrásky, akné), vhodná pro neurologické poruchy, Francie);
 • Crown (zařízení pro lokální darsonvalization ukrajinské výroby, vhodné pro léčbu respiračních, vaskulárních, neurologických, kožních onemocnění, také používaných k obnově zdraví vlasů);
 • Elad MedTeCo (kompaktní přístroj vyrobený v Rusku, používaný v zubním lékařství, dermatologii, kosmetologii, s výjimkou standardních trysek, nosní, ušní, gingivální, vaginální a rektální).

Jak strávit darsonvalization

Darsonvalizace je dvou typů: lokální (diatermie) a obecná (indukční terapie).

V prvním případě jsou jednotlivé části těla pacienta postiženy (kontaktem nebo bezkontaktním) skleněnou elektrodou. V případě potřeby se pohybuje podél kůže, vlasů, ústní sliznice nebo se injektuje do konečníku. Během darsonvalizace se objevuje složitá expozice vysokofrekvenčního proudu, elektromagnetického záření, ultrafialového záření (nízký dopad), ozonu, vysokonapěťového koronového výboje a oxidů dusíku. Během postupu tkáně produkují teplo. Místní účinek darsonval se používá v lékařství, kosmetických salonech i doma.

Obecná darsonvalizace nebyla široce používána a prakticky se nepoužívá v medicíně. V neposlední řadě kvůli nedostatku specifického vybavení. Podstata postupu spočívá v tom, že pacient (sedící nebo ležící) je umístěn v tzv. D'Arsonvalově buňce (oscilační obvodová cívka). V tomto případě impulsy působí současně na celé tělo. Mechanizmus působení obecné darsonvalizace je špatně studován. V současné době výzkumníci říkají, že tato metoda fyzioterapie uklidňuje pacienta, snižuje krevní tlak, zlepšuje metabolismus a mikrocirkulaci, tónuje vaskulární síť, takže může být užitečná pro hypertenzi 1 nebo 2 stupně, poruchy spánku, neurastenie, metabolické poruchy. Obecná darsonvalizace je užitečná pro bolesti hlavy, zvyšuje účinnost.

Účinnost a bezpečnost

Je zajímavé, že terapeutická účinnost darsonvalu není prokázána a včas v USA pro reklamu a prodej tohoto druhu zařízení byla dokonce potrestána pokutami a zničením zboží. Dnes se stále více říká, že účinnost darsonvalu závisí na jednotlivých charakteristikách organismu. Určete povahu účinku na tělo až po průběhu fyzioterapie. Mělo by však být zřejmé, že překonání chronických onemocnění nebo okamžité zlepšení stavu pokožky a vlasů v jednom kurzu nebude fungovat. Fyzioterapeuti a kosmetologové mluví o potřebě systematické léčby. Pokud se však osoba poprvé rozhodne k darsonvalizaci, musí být varován před možnými nežádoucími účinky.

Přístroj d'Arsonval je navržen tak, aby vystavil lidské tělo elektrickému proudu. Je logické, že mnoho lidí má otázku: jak je to bezpečné? Během darsonvalizace impulsy působí na organismus podle sinusového principu (vlny) s frekvencí od 110 do 400 kHz. Pro darsonvalization použijte proud spíše vysokého napětí (přibližně 20 kV), ale malého výkonu (ne více než 100-200 mA). Tento typ elektroléčby nezpůsobuje výrazné změny v těle. Výsledek darsonvalizace je založen na zlepšení lymfatického a žilního krevního odtoku, který naopak "spouští" všechny pozitivní účinky postupu. Současně však mnoho odborníků uznává, že jakýkoli typ proudu nemůže být zcela neškodný, protože vždy způsobuje stres těla, ovlivňuje fyzikální a chemické reakce, které se vyskytují v lidském těle. Pulsní proud je obzvláště nebezpečný v přítomnosti novotvarů: darsonval zrychluje růst maligních nádorů a vede k degeneraci benigních. Pokud je zařízení používáno nesprávně, může způsobit popáleniny a zhoršit existující nemoci.

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že účinnost kontroverzních přístrojů pokračuje, ale skutečnost, že darsonval je pro některé lidi kategoricky kontraindikován, většina výzkumníků souhlasí.

Darsonvalizace by neměla být podávána osobám s epilepsií, benigními nebo maligními novotvary, tromboflebitidou, plicní tuberkulózou, srdečním rytmem, krevními chorobami a krvácením. Postup je zakázán pro akutní duševní poruchy, horečku, purulentní procesy v těle, zvýšenou kožní citlivost, špatnou srážlivost krve, stejně jako nadměrný růst vlasů na obličeji. Tento typ terapie je zakázán pro děti do 6 let, těhotné ženy, osoby s kardiostimulátorem a také s individuální nesnášenlivostí k darsonvalu.

Když je užitečné

Impulsní účinek vysokofrekvenčního proudu pomáhá zlepšit krevní oběh, okysličení tkání, snížit citlivost receptorů bolesti, normalizovat práci mazových a potních žláz. Místní darsonvalization aktivuje několik biochemické reakce v těle, zlepšuje tkání trofismus a zvyšuje fagocytární aktivitu leukocytů (ochrannou funkci bílých krvinek, proti virům, patogenních bakterií, a toxiny). Postup darsonvalizace je považován za přínosný pro zmírnění bolesti, svalových křečí, otoku a zánětu. Aplikujte léčbu na zařízení, abyste zlepšili imunitu, zlepšili pružnost a stav pokožky vlasů. V kosmetologii se darsonval používá ke zlepšení svalového tonusu a k urychlení pronikání kosmetiky do hlubších vrstev kůže a vláken.

Použití v lékařství

V tradiční medicíně může být v různých případech použita fyzioterapie s použitím darsonvalu.

Nejběžnější údaje pro postup:

 • kardiovaskulární nemoci (křečové žíly, ischemická choroba srdeční, obstrukční endarteritida, počáteční stadium Raynaudovy nemoci);
 • poruchy dýchacího systému (bronchitida, bronchiální astma, tracheitida);
 • ENT nemoc (zánět, rýma, zánět vedlejších nosních dutin, alergická rýma, zánět mandlí, zánět vedlejších nosních dutin, zánět hltanu, zánět mandlí, zánět středního ucha, ztráta sluchu, sluchový nerv zánět);
 • poruchy centrálního a periferního nervového systému (nespavost, deprese, neuróza, bolesti hlavy, migrény, bolesti v kříži, neyromiozit, neuralgie, ischias, zánět nervu plexus, účinky míchy a mozku);
 • onemocnění trávicího ústrojí (gastritida, zánět stěn konečníku, střevní nebo žaludeční dyskineze);
 • poruchy muskuloskeletálního systému (myositida, artritida, polyartritida, myalgie, periostitis, spondyloartróza);
 • gynekologických chorob (kolpitid, eroze, vulvitida, postnatální nespojitosti, vaginismus, amenorea, endocervicitis, popraskané bradavky);
 • urologické poruchy (cystalgie, cystitida, močová inkontinence, prostatitida, erektilní dysfunkce);
 • zubní problémy (stomatitida, periodontální onemocnění, zánět dásní, pulpitida, glossalgie);
 • Problém kůže a vlasů (vředy, otevřené rány, omrzliny, popáleniny, lupénka, hematomy, ekzému, atopické dermatitidy, lupénky, odřeniny, abscesy, akné, sklerodermie, strie, jizvy, celulitida, vrásky, póry a mastná pleť, infiltrace, lupy, seborrhea, plešatost).

Darsonvalization pravidla doma

Doma s pomocí darsonvalu lze provádět kontaktní a bezkontaktní procedury. Doporučený kurz je 10-12 procedur.

Kontaktní postupy doma se nejčastěji používají k léčbě celulitidy, křečových žil, zabraňují stárnutí pokožky, ztrátě vlasů a baktericidnímu účinku. Postup je prováděn pomocí skleněné elektrody, ze které je odčerpáván vzduch. Zasedání je doprovázeno tzv. Tichým elektrickým výbojem. Pokud se během postupu zvyšování napětí objevuje jiskerní výboj, který se používá k hauterizaci.

Bezkontaktní léčba vysokofrekvenčními impulsy je doprovázena jiskrovým výbojem a mírným brnění. Během relace se elektroda přesune přes kůži (vzdálenost od 1 do 10 mm). Tento typ postupu je považován za vhodný pro neuralgii, hematomy, špatně hojivé rány, bolestivý syndrom různé etiologie.

Před začátkem relace by měla být vhodná trysková elektroda ošetřena alkoholem, vysušena a až po zapnutí přístroje. Darsonvalization doma se provádí na čisté a suché kůži nebo vlasy. Aby se předešlo popálení během postupu, je zakázáno používat kosmetiku obsahující alkohol nebo kyseliny. Také nemůžete používat látky, které jsou neslučitelné s ultrafialovým zářením. Před darsonvalization je důležité odstranit všechny klenoty obsahující kov z těla, a během procedury by se pacient neměl dotknout jiných lidí.

Pro pokožku na obličej

Darsonval proti akné a akné je považován za velmi užitečný postup, ale nedoporučuje se ho provádět doma. Elektrody ovlivňují předem vyčištěné kosmetiky a nečistoty a pak vysušují pokožku. Pokud na obličeji vzniká zánět, jsou zahuštěny špičatou tryskou, používající silný proudový režim. Druhým stupněm je ošetření celého povrchu obličeje (s výjimkou zánětu a pustul) metodou kontaktu pomocí ploché trysky. Doba trvání jedné relace je od 2 do 10 minut. Léčebný kurz se skládá z 10-15 procedur.

Pokud má kůže velké množství pustul a zanícených oblastí, postup je prováděn výhradně pomocí akutní špičky. Každá oblast problémů je ovlivněna nejvýše 10-15 sekundami. Po několika relacích, kdy se začne hojit zánět a hnisavý zánět, se použije hubička, aby se zabránilo tvorbě jizev a relapsů. S jeho pomocí se tvář ošetřuje metodou kontaktu. K dezinfekci pokožky se masíruje hřibovou hlavou po dobu 7-10 minut. Postup je prováděn každý druhý den. Celý kurz se skládá z 10-15 masáží. V kosmetologických salonech před darsonvalizací je osoba často ošetřována speciálními výrobky, které neobsahují kyseliny ani alkohol.

Pro potlačování vrásek používají také houbovitou elektrodu. Někdy se postup provádí s aplikací na kůži krému. Důležité je sledovat správnou trajektorii trysky: od klíční kosti až po bradu, od nosu po uši, podél čela až k vlasové lince. Proud během relace se postupně zvyšuje (až do pocitu příjemného tepla). Darsonvalization pleti víčka je přísně zakázána. Léčba vrásek se skládá z 20 denních postupů po dobu 5-20 minut. Během roku můžete absolvovat 2-4 kurzy darsonval.

Chcete-li zvednout kůži na obličeji, budete potřebovat stejnou houbovou elektrodu, ale v tomto případě se uchýlí k nekontaktní terapii. Přístroj je umístěn ve vzdálenosti asi 0,5 cm od povrchu obličeje. Je zajímavé, že po několika prvních postupech se mohou kožní problémy zhoršit, ale obvykle po 5-7 sezeních začíná regenerace buněk a barva pleti a stav se zlepšují.

S celulitidou

Darsonvalization pomáhá v boji proti celulitidě různých typů a stupňů. Nejvýraznější výsledky však přináší léčba počátečních stadií onemocnění. Chcete-li dosáhnout vlivu hardwarové úpravy, odborníci dále doporučují, aby dodržovali zvláštní dietu.

Impulsy vysokofrekvenčního proudu dráždí nervové receptory a zlepšují krevní oběh, což zase aktivuje metabolismus a rozklad tuků v subkutánních vrstvách. Kromě toho darsonvalization tóny problém kůže, utahuje to. Je užitečné kombinovat léčbu hardwaru s proti celulitidě činidel: pod vlivem impulsů účinné látky rychleji a hlouběji do tkáně, přičemž se zvýšení jejich účinku.

Pro vlasy

Postup se provádí na suchých česaných vlasech, ze kterých jsou odstraněny všechny kovové vlasy. Darsonvalization vlasů se provádí pomocí hřebenu v podobě hřebene. Elektroda se pomalu pohybuje od čelní části k occiputu, čímž postupně zvyšuje výkon přístroje (až do chvíle, kdy se v kůži objeví mírné brnění).

Takové postupy stimulují růst vlasů, posilují vlasové folikuly, zastavují plešatost, léčí lupy a seborrhea.

Doba trvání procedury je přibližně 10 minut. Jeden léčebný kurz se obvykle skládá z 20 denních zasedání. Můžete absolvovat až 3-4 kurzů za rok. Chcete-li zvýšit účinek přípravku darsonval po každé návštěvě, je vhodné si vyčistit sérum do pokožky hlavy, aby se urychlil růst vlasů.

V současné době je darsonval jedním z nejoblíbenějších fyzioterapeutických přístrojů používaných v domácnosti. Ať už může vypadat bezpečný postup, je důležité si pamatovat, že darsonvalization - tato léčba je elektrický, a v tomto případě je nesmírně důležité, aby se vždy respektovat pravidla provozu a mít na paměti, lékařskou pomoc.

Co je Darsonval: darsonvalizace vlasů a kůže

Obsah článku:

Co je darsonval a jak to funguje

Darsonval je zdravotnický prostředek pro vystavení lidských tkání impulsním proudům nízké síly, ale s vysokou frekvencí. Zařízení je pojmenováno podle jména jeho vynálezce. Princip jeho působení je jednoduchý: pulzní proudy mají fyzioterapeutický účinek na povrch pokožky elektrodou.

Skleněná dutá trubka, uvnitř které cirkuluje inertní plyn, působí jako proudový vodič. S pomocí je dopad na problémovou oblast způsoben kontaktním nebo bezkontaktním způsobem. Druhý způsob zahrnuje udržení malého odstupu mezi elektrodou a povrchem pokožky, díky níž se mezi těmito elektrodami vybíjí výboj. Člověk současně cítí lehké, někdy dokonce příjemné, brnění. Během své práce darsonval v malých množstvích vytváří užitečný ozon, díky kterému jsou buňky ještě nasyceny kyslíkem.

D'arsonval určil optimální parametry, při kterých je postup maximálně účinný a zcela bezpečný pro lidi: aktuální frekvence je 100 kHz při napětí od 0 do 25 kV.

Navíc k zařízení je několik různých vyměnitelných špiček pro snadné použití v určitých oblastech těla. Takže hřibovitý tvar je ideální pro obličej, vyřezávaný - pro hlavu, prašan - pro tělo. Počet trysek u některých modelů darsonvalu někdy překračuje deset. Díky tomu je zařízení univerzální.

Pro různé zóny je vybrána vlastní síla napětí. Optimální doba expozice zařízení v závislosti na problému je od 3 do 20 minut. Darsonval je jednoduchý, pohodlný, kompaktní a zaslouží si ho zakoupit pro domácí použití. Přenosné modely pro osobní potřebu se neliší od těch, které fyzioterapeuti používají v jejich práci. Mají stejné vlastnosti.

Za kompaktním rozměrem darsonvalu jsou velké možnosti.

Vliv impulzních proudů na povrch kůže nezpůsobuje bolest. Současně darsonvalizace zlepšuje krevní oběh a biochemické metabolické procesy: odtok žilní krve a lymfy je optimalizován. Výsledkem je, že buňky dostanou více kyslíku a výživy, což příznivě ovlivňuje celkový stav nejen dermis, ale i vlasů. Díky "akceleraci" metabolismu a krevního oběhu je zařízení schopno zlepšit pronikající schopnost lékařských a kosmetických přípravků do hlubších vrstev pokožky.

Dlouho byla prokázána účinnost darsonvalových proudů při léčbě více než 70 nemocí, včetně:

Darsonvalizace pokožky hlavy

Problémy s vlasy jsou primárně spojeny s narušením průchodnosti cév. Dopad impulsních proudů dává žárovkám potřebnou výživu a nasytí je kyslíkem. Pro obnovení průtoku krve je stačeno jedno darsonvalization session každý druhý den po dobu 1,5-2 měsíců. Jeho trvání by mělo být 5-7 minut.

Darsonval pomůže s následujícími problémy pokožky hlavy a vlasů:

 • retardace růstu;
 • spád;
 • plešatost;
 • vysoký obsah tuku;
 • křehkost a otupělost.

Jak používat darsonvalum na vlasy

Použití přístroje na pokožku hlavy používané tryskací tryskou. Její vlasy jsou pomalu "česané" zpátky od čela: dlouhé - pouze ve směru růstu, krátké - i proti. Během relace se aktivují vlasové folikuly, což urychluje probuzení spánku a vkládá je do fáze růstu.

Před darsonvalization je nutné odstranit všechny kovové předměty: náušnice, prsteny, vlasy, řetězy atd.

Když nejprve použijete přístroj na nejmenší výkon, aby pokožka hlavy mohla zvyknout na účinky pulsních proudů. Při každé relaci se výkon postupně zvyšoval. Masáž rostlinných olejů nebo séra do pokožky pokožky působí dobře po zákroku, protože darsonval zvyšuje účinek jakékoliv kosmetiky.

Darsonval je zakázáno používat pro poškození pokožky hlavy.

Darsonvalizace kůže

Tento postup se používá k omlazení a léčbě různých problémů pokožky tváře, zejména zánětlivé povahy. Díky stimulaci průtoku krve:

 • strusky jsou odstraněny;
 • opuch odchází;
 • normalizace mazových žláz.

Darsonval poskytuje pokožce masážní efekt, díky níž svaly dostávají tón a oválná tvář se stává krásnou. Samozřejmě by nemělo být srovnáváno s profesionálními techniky omlazení laserem, ale účinnost impulsních proudů je poznamenána pozitivní zpětnou vazbou od mnoha žen.

Jak používat darsonvalum na obličej

Procedura postupu je poměrně jednoduchá. Darsonvalization se provádí pouze na suché čisté pokožce pomocí houbového nástavce a přísně do směrů masážních linek. Zánětlivé elementy jsou zahuštěny tečkovanou elektrodou. Akné je zaměřeno na vysokovýkonový proud. Zabíjí bakterie a brání šíření zánětu. Darsonval pro obličej v kosmetologických místnostech se obvykle používá v kurzu sestávajícím z 10-15 procedur s intervalem jednoho dne. Doba trvání jedné relace by neměla přesáhnout 10 minut. Odborník zvyšuje výkon proudu při každém postupu.

Po vystavení pulznímu proudu je kůže nejvíce citlivá na aktivní látky masky a krémy.

Kontraindikace k darsonvalizaci

Existují omezení týkající se používání darsonvalu, které jsou obvykle předepsány v pokynech k přístroji. Bariéry při jeho používání jsou:

 • těhotenství;
 • jakékoli novotvary, včetně benigních;
 • dilatační nádoby;
 • porucha srdečního rytmu;
 • tuberkulóza;
 • nadměrný růst vlasů na obličeji.

Darsonval - co to je a pokyny k použití přístroje, indikace a kontraindikace

Přístroj vyvinutý francouzským vědcem může být dobrou alternativou k pilulkám a kosmetice. Pulzní proud, pronikající do tkání těla, může pomoci při léčbě mnoha nemocí, zlepšit stav kůže a vlasů. Přístroj pro nastavení přístroje Darsonval by měl být prováděn striktně podle pokynů. Postup můžete provést na klinice nebo doma. Před použitím zkontrolujte lékaře.

Obecné informace o přípravku Darsonval

Zařízení koncipované pro fyzioterapeutické procedury bylo vytvořeno koncem 19. století francouzským vědcem Jacquesem Arsenem d'Arsonval. Fyzik a fyziolog studovali střídavé proudy, jak ovlivňují živé organismy. Podle výsledků výzkumu se objevila elektroléčba. Fyzioterapeutická metoda, která spočívá v působení vysokofrekvenčního proudu na povrchové tkáně nebo sliznice lidského těla, se nazývala darsonvalizace.

V závislosti na způsobu aplikace a povaze elektrických impulsů je dosaženo jiného terapeutického účinku. Zařízení se používá v kosmetice a medicíně. Napětí v zařízení Darsonval je asi 20 kV, výkon je až 200 mA, frekvence je 100-400 kHz. Postup je v poptávce na klinikách. Dnes můžete zakoupit zařízení Darsonval pro náraz pulzního střídavého proudu a používat ho doma. Je důležité mít na paměti, že pouze lékař může vytvořit program terapie. Samoléčení může způsobit řadu negativních účinků.

Přístroje Darsonval pro domácí použití

Zařízení, které se používá pro darsonvalization doma, má kompaktní velikost. Přístroj Darsonval se skládá z centrální jednotky, odnímatelných tubusových elektrod, adaptéru pro zapojení do sítě. Sada obsahuje trysky různých tvarů. Jsou vyrobeny ze skla, naplněného argonem nebo neonem. Když se tryska dotýká povrchu vlasů nebo těla, dochází k mnoha výboji mikroskopického proudu, plyn získává jasnou barvu. Zvolte typ skleněné elektrody, kterou potřebujete, podle rozsahu Darsonvalu:

 • Houba - univerzální. Používá se pro obličej a tělo.
 • Krční páteř - určený k léčbě oblasti břicha, ale může být aplikován na jakékoli místo, které má ohyby.
 • Elektrický hřeben - nutný pro boj s plešatostí, vypadáváním vlasů a dalšími problémy.
 • Břišní - určený pro procedury v nosní, ústní dutině, rektální terapii.

Indikace k použití Darsonval v lékařství

Použití přístroje může být předepsáno pouze lékařem. Přípravek Darsonval se používá v následujících patologických stadiích:

 • nespavost, neurastenie, migréna, bolest hlavy, křeče, deprese, neuróza;
 • onemocnění periferního nervového systému, osteochondróza, křečové žíly;
 • mastitida, infantilismus genitálií, chronický zánět příměsí, amenorea, cystalgie;
 • vylučující endarteritida, koronární onemocnění srdce;
 • bronchitida, tracheitida, bronchiální astma;
 • myositida, myalgie, artritida, spondyloartróza, periostitis;
 • hemoroidy, rektální zánět, gastritida, žaludeční a intestinální dyskineze;
 • vazomotorická rýma, bolest v krku, ztráta sluchu, laryngitida, otitis, faryngitida, sinusitida, tonzilitida;
 • periodontální onemocnění, čelní, stomatitida, zánět dásní;
 • vředy, popáleniny, lišejníky, omrzliny, furunkulóza, modřiny, hematomy;
 • psoriáza, ekzém, akné, neurodermatitida, erytém, jizvy, jizvy, celulitida;
 • plešatost, lupy, vypadávání vlasů, seborrhea.

Použití v kosmetologii

Přístroj Darsonval pro kosmetické účely lze použít samostatně nebo společně s maskami, masáží, čištění. Postup pomáhá pacientům zbavit se malých nebo výrazných problémů s kůží a vlasy. Dopad tohoto proudu se uplatňuje na 10 až 15 zasedání. Potřebujete 2-4 kurzy, mezi kterými byste měli přestávku 3-4 týdny. Kosmetická darsonvalizace pomáhá:

 • odstranit otok pod očima;
 • snížit pórovitost, vyčistit kůži;
 • eliminovat podráždění, dermatitidu, akné, zánět;
 • zlepšit stav nadměrně mastné nebo suché pokožky;
 • vyhlazení vaskulárních sítí, napodobování vrásek, jizvy vzniklé po akné;
 • zlepšit regenerační procesy;
 • zbavit se celulitidy;
 • snížení ztráty vlasů, prevence lupů.

Kontraindikace k použití

Používání přípravku Darsonval v medicíně a kosmetice je spojeno s určitými riziky. Během postupu je osoba vystavena elektromagnetickému poli, ozónu, proudu, UV záření, oxidům dusíku. Všechny tyto faktory jsou agresivní a způsobují stres tělu. Je zakázáno používat přístroj Darsonval těhotným ženám, dětem mladším 6 let, pacientům s kardiostimulátorem.

Penetrace vysokonapěťového proudu v těle je nebezpečná pro osoby trpící těmito nemocemi:

 • arytmie;
 • hypertenze;
 • onemocnění oběhového systému;
 • tuberkulóza ledvin, plic;
 • benigní nádory;
 • krvácení;
 • hirsutismus;
 • alergie (individuální nesnášenlivost);
 • duševní poruchy;
 • tromboflebitida;
 • urogenitální, kostní tuberkulóza;
 • rosacea;
 • onkologie;
 • horečka, horečka;
 • hypertrichóza;
 • epilepsie;
 • kardiovaskulární selhání.

Použití přístroje Darsonval

Před použitím přístroje je nutné pečlivě přečíst pokyny. Přístroj lze použít jako kontaktní a bezkontaktní metodu. Obě metody mají terapeutický účinek na určité oblasti těla vystavením vysokonapěťovému proudu. Chcete-li dosáhnout pozitivního výsledku, musíte strávit 10-12 procedur - jeden každý den.

Kontaktní metoda zahrnuje přesunutí tryskového přístroje přímo na kůži pacienta. V tomto případě se vytváří "klidné vypouštění". Kontaktní metoda pomáhá při psoriáze, křečových žilách, celulitidě, strií. Pravidelné užívání přípravku Darsonval tímto způsobem pomáhá snížit vypadávání vlasů. Nekontaktní expozice zahrnuje nalezení trysky ve vzdálenosti 1 až 10 mm od pokožky. V tomto případě se vytváří "náboj jiskření". Metoda je účinná u neurologických onemocnění.

Před použitím musí být trysky dezinfikovány. Měli by být léčeni lékařským alkoholem nebo jinou kapalinou s dezinfekčním účinkem. Potom by měla být elektroda vysušena. Doporučení:

 1. Vlasy nebo kůže v průběhu procedury by měly být čisté a suché.
 2. Aby se zabránilo popáleninám během darsonvalizace, je nutné upustit od použití očekávaných účinků kosmetiky, které zahrnují kyslík nebo alkohol, které jsou neslučitelné s UV zářením.
 3. Před zahájením procedury je třeba odstranit kovové šperky.

Připojte trysku k přístroji tak, aby se ozvalo charakteristické kliknutí. Před vložením konektoru zařízení do sítě se ujistěte, že je regulátor intenzity vypnutý. Po zapnutí zařízení nastavte požadovanou polohu. Chcete-li přístroj lépe létat, použijte mastek na prášek. Při způsobu kontaktu by se měly hloubkové pohyby trysky provádět na kůži a v bezkontaktní metodě by měly být aplikovány dotyky. Postup by měl být prováděn, postupně se zvyšuje intenzita proudu. Na konci léčby nanášejte na kůži výživný krém.

Frekvence použití závisí na problému, který je třeba vyřešit. Doba trvání každé relace by neměla přesáhnout 5-15 minut. Je zapotřebí začít s minimálním trváním, postupně zvyšovat dobu expozice. Při léčbě vypadávání vlasů nebo křečových žil by se měly mezi odstupy užívat 24 hodinové přestávky. Pulsní masér Darsonval pro účinky na kůži by měl být používán denně. Po ukončení terapie byste měli trvat nejméně 3 měsíce.

Pro vlasy

Podle pokynů může být Darsonval doma používán k léčbě pokožky hlavy. Pro postup je nutné, aby bylo zařízení vybaveno tryskovým hřebenem. Darsonvalization hlavy poskytne dobrý výsledek s řádným, pravidelným používáním. Elektroda musí být ošetřena dezinfekční kapalinou a sušena. Během postupu je nutné zajistit, aby se zařízení neuklopilo, neboť jeho činnost je založena na přívodu vysokonapěťového proudu.

Vlasy by měly být uvolněny z gumových pásů, kolíků, obručů a jiných cizích předmětů, důkladně umyté a vysušené. Zapněte přístroj v síti, nastavte regulátor výkonu na minimum. Je nutné hřbet vlasů vycpát, což umožňuje plynulý pohyb z čela na zadní stranu hlavy. Napájení je třeba postupně zvyšovat. Je zapotřebí běhu 20 až 25 denních procedur v délce 10-20 minut. V průběhu roku se doporučuje provést 3-4 komplex s intervalem 3 měsíce. Mnozí pacienti si uvědomují, že růst vlasů se zrychluje, zlepšuje jejich stav a vzhled.

Pro obličej

Darsonval pro obličej se používá se speciálním tryskem-masér, který je standardně součástí dodávky. Elektroterapie přispívá k boji proti změnám pleti způsobených věkem. Bezkontaktní terapie se používá pro zvedání. Pokyny:

 1. Před použitím důkladně očistěte obličej, osušte ho.
 2. Pro zlepšení skluzu elektrody použijte speciální mastek. V případě potřeby můžete použít bezpečný krém (bez alkoholu, kyslíku).
 3. Vložte houbovou elektrodu, regulátor výkonu by měl být na minimální značce.
 4. Je třeba masírovat kůži od okrajů očí k chrámům, od nosu k uším, od dolní části čela až po vlasovou a bradu.
 5. Všechny pohyby musí být prováděny hladce, aby se zabránilo silnému tlaku.
 6. Používání přípravku Darsonval na pokožku očních víček je zakázáno, protože tato oblast obličeje je velmi citlivá.

V počáteční fázi by se měla konat 5minutová zasedání a postupně se prodloužit na 20 minut. Výsledek lze získat po 3-4 kurzech za rok. Po prvních postupech může dojít ke zhoršení stavu pokožky. Tento zpětný účinek by se neměl bát. Reakce se vytváří v souvislosti s restrukturalizací kůže pod vlivem proudu. Pozitivní účinek bude patrný po 5-7 postupech.

Pro akné

Přístroj je účinný při odstraňování akné. Odborníci tyto postupy doma neodpovídají. Darsonvalizace zaměřená na odstranění kožních defektů vyžaduje přesné pohyby, které je obtížné opakovat samy. Pracovní příkaz:

 1. Léčba začíná důkladným čištěním pokožky.
 2. Pak musíte spálit zánět ostrkou elektrodou. Terapie se provádí bezkontaktní metodou, aby nedošlo k výraznému poškození pokožky.
 3. V druhém stupni se tryska změní na plochou a vliv na povrch obličeje se provede metodou kontaktu.
 4. K dosažení tohoto efektu je zapotřebí komplex 10 až 15 zasedání trvající až 10 minut.
 5. Pokud má pacient velké množství zánětů, kosmetolog provádí darsonvalization pouze bez kontaktu.
 6. Když se snižují nedostatky, je možné ošetřit pokožku metodou kontaktu pro odstranění jizev a zlepšení vzhledu.

Z celulitidy

Subkutánní usazování tuků se může objevit u lidí s různými stavy. Přístroj Darsonval pomůže vypořádat se s problémem celulitidy. Pro dosažení nejlepšího účinku je nutné kombinovat elektroterapii s jinými kosmetickými postupy (masáž, zábaly). Dokonce i samostatné použití darsonvalization pomůže kůži elastické, snížit závažnost celulitidy.

Pod vlivem zařízení se mikrocirkulace zlepšuje, tkáně jsou nasyceny kyslíkem a biochemické procesy jsou aktivovány v subkutánních vrstvách. Můžete se zbavit celulitidy pomocí Darsonvalu ve fyzioterapeutických místnostech nebo nezávisle doma. Pracovní příkaz:

 1. Pro expozici zvolte elektrodu okvětní lístky a hubici.
 2. Připravte přístroj podle pokynů, vyčistěte pokožku a vysušte ji.
 3. Dopad na problémové oblasti by měl být prováděn s lehkými masážními pohyby. Výkon zařízení by měl být minimální.
 4. První sezení by nemělo trvat déle než 5 minut. Tělo potřebuje zvyknout na účinky elektrických impulzů.
 5. Postupně by délka trvání zasedání měla být zvýšena na 15-20 minut.

Při užívání přípravku Darsonval na problémových oblastech ucítí pacienti pocit mravenčení malou silou. Taková reakce je normou. Chcete-li zvýšit účinek zařízení, doporučujeme používat pleťové mléko, sérum, krémy s vlastnostmi proti celulitidě. Je nutné zajistit, aby tato kosmetika neobsahovala kyslík nebo alkohol, jsou kompatibilní s UV zářením.

S nachlazeními a onemocněním ORL

Darsonval je vynikající alternativa k lékům. Fyzioterapie pomáhá vyrovnat se s sinusitidou, sliznicí, tonzilitidou, rinitidou, je předepsáno pro léčbu adenoidů. Přístroj je doporučen pro prevenci nachlazení, protože jeho účinek posiluje imunitní systém.

V elektropatii společného nachlazení působí generovaný vysokonapěťový proud na sliznici nosní dutiny. Výsledkem je zlepšení krevního oběhu v zanícených oblastech. Opuch sliznice je snížen, pocit pachu je normalizován, frekvence a množství výtoku klesá. Navíc pod vlivem impulzů, které mají baktericidní účinek, je zánětlivý proces zastaven.

Při terapii sinusitidou se přípravek Darsonval zařazuje do komplexní léčby. Impulsní účinek pomáhá zmírnit otoky, zlepšuje stav pacienta v krátké době. Elektroterapie pro antritis, rýma, tonzilitídu a další onemocnění ORL by se měla provádět pouze v lékařských zařízeních, aby se předešlo nežádoucím následkům a dosáhla vysoké účinnosti.

Druhy Darsonvalu

Dnes na trhu existuje několik typů zařízení, které se liší v cenách a technických charakteristikách. Následující modely jsou populární:

 1. SparkST 117 - Darsonval má regulátor napětí s hodnotami od 0,2 do 30 kV. Balící zařízení zahrnuje břišní, houbové elektrody a hřeben trysek. Zařízení lze zakoupit za cenu 2000 rublů. Darsonval SparkST 117 je podle názoru uživatelů účinným a uživatelsky přívětivým zařízením. Mezi mínusy je nedostatek přepínače. Chcete-li změnit trysku, musíte odpojit napájecí kabel.
 2. Carat DE212 - napětí přístroje se pohybuje v rozmezí 2-20 kV. Sada obsahuje cervikální, houbové, dutinové elektrody, hřeben. Minimální cena za Darsonval je 2100 rublů. Pozitivní strana zařízení je řada trysek s vysokým výkonem.
 3. Ultratek SD 199 - napětí Darsonvalu se pohybuje od 2 do 20 kV. sada trysek je prezentována rektálně, fungoidní, cervikální, sluchová, hřebenová. Koupit Ultratek SD 199 může být od 2100 rublů. Zařízení úspěšně zvládne své úkoly, má rozšířenou sadu. Nevýhodou je nepříjemná krabice. Elektrody jsou umístěny v hromadě, riziko jejich rozbití je vysoké.
 4. Gezatone BT201 - francouzský výrobce Darsonval s napětím do 45 kV. Sada trysek: kartáč na vlasy, hůlka, houba, okvětní lístek. Zařízení můžete zakoupit za cenu 3300 rublů. Zařízení funguje efektivně, má velkou kapacitu. Nevýhodou je relativně vysoká cena. Navíc trysky držáku kazety nejsou univerzální, takže může být obtížné zakoupit další elektrody.
 5. Corona - napětí Darsonval od 0 do 16 kV. Balíček obsahuje 3 trysky: hůlky, hřeben, malé houby. Cena - od 1650 rublů. Darsonval Crown se liší těžkopádným síťovým adaptérem, má neklidný, nespolehlivý design, nepohodlnou rukojeť a přepínač. Přístroj má navíc malý výkon.

Jak vybrat zařízení Darsonval

Pro domácí použití je důležité vybrat správné zařízení. Při nákupu přípravku Darsonval musíte věnovat pozornost následujícím vlastnostem:

 1. Síla impulzního napětí je nejdůležitějším ukazatelem. Čím větší je výkonový rozsah, tím více se mění možné postupy. Například pro ošetření kůže na obličeji je nutná síla 2 až 7 kV. K boji proti akné je zapotřebí napětí 12-15 kV.
 2. Zařízení pro elektrody - standardní sada obsahuje 4 typy - hřeben, hůlku, houbu, krk. Existují další tipy pro léčbu urologických onemocnění, onemocnění uší, krku a dalších.
 3. Univerzálnost držáku kazety - závisí na této charakteristice, jak pohodlné je provedení náhradní trysky v případě potřeby. Při nákupu se ujistěte, že přídavné elektrody odpovídají zařízení. Je lepší vybrat zařízení s univerzální kazetou.

Video

Recenze

Když se na tváři začaly vytvářet první vrásky, rozhodl jsem se použít přístroj Darsonval. Elektroterapie pomohla obnovit tón pleti, vyhladit jemné vrásky, eliminovat odlupování. Postup trvá déle, efekt se začne projevovat v několika aplikacích. Darsonvalizace nezpůsobila žádné nepohodlí.

Používala tuto fyzioterapii k boji proti vypadávání vlasů. Kosmetolog řekl, že mé folikuly jsou slabé, radil Darsonval. Postup nezpůsobuje nepříjemné pocity. Každý den trvá několik minut, než strávit na hlavním přístroji. Po dvou kurzech jsem si všiml, že vlasy se zesílily a vypadaly zdravě, lesklé.

Ošetřeno darsonvalization runny nos v kanceláři fyzioterapie. Po několika procedurách došlo k poklesu bobtnání sliznice, ke snížení frekvence kýchání. Během expozice došlo k mizivému brnění. Lékař mi nařídil, abych opakoval průběh, abych posílil imunitní systém a zabránil vzniku výskytu onemocnění.

Darsonval terapie. Podstata techniky, indikace, kontraindikace

Místo poskytuje základní informace. Adekvátní diagnóza a léčba onemocnění je možná pod dohledem svědomitého lékaře. Všechny léky mají kontraindikace. Požadována konzultace

Darsonvalizace je fyzioterapeutická metoda založená na účincích vysokonapěťového impulzního proudu, vysokého kmitočtu a nízkého výkonu. Léčba přípravkem Darsonval se používá k léčbě onemocnění pokožky, nervového systému, pohlavních orgánů.

Přístroj pro darsonvalization byl vynalezen před 120 lety. Jeho tvorbě předcházel řada pokusů se střídavým proudem, které provedl francouzský fyziolog Jacques Arsen D'Arsonval. Dokázal, že dopad impulzního proudu má příznivý vliv na lidské zdraví.

Metoda darsonvalization se ukázala být tak účinná a nenákladná, že se rychle rozšířila do různých zemí. Například v Sovětském svazu, od 80. let 20. století, přístroj D'Arsonval byl dostupný prakticky ve všech saloncích fyzioterapie. Darsonvalization zahrnutý v léčbě většiny nemocí, a v posledních desetiletích to bylo široce použité v kosmetologii.

Účinky darsonvalizace

 • zlepšení krevního oběhu a výživy tkání
 • okysličování buněk
 • výtok venózní krve a lymfy
 • aktivace lokální imunity
 • snížení citlivosti na bolest
 • snížení alergií, antipruritický účinek
 • protizánětlivým a baktericidním účinkem
 • zlepšení tónu pleti a vzhledu
 • stimulace růstu vlasů v důsledku zvýšených metabolických procesů ve vlasových folikulích.
 • pronikání léčiv do hlubších vrstev kůže
Dosavadní kurz darsonvalization může být dokončen nejen v salonku fyzioterapie. Tento postup je často nabízen v kosmetických salonech a nákup přenosného zařízení, který lze provést doma. Je však třeba si uvědomit, že stejně jako jakákoli metoda léčby má darsonvalizace řadu kontraindikací, které musí být striktně dodržovány.

Mechanismus terapeutické akce darsonvalization

Zařízení D'Arsonval

Přístroj D'Arsonval umožňuje tělu pracovat na pulsním vysokofrekvenčním proudu a nízkém výkonu.
Základem zařízení pro darsonvalization je:

 1. Vysokofrekvenční generátor, který vytváří zvonovité elektrické impulsy s následujícími parametry:
  • nosná frekvence 110 kHz
  • trvání impulzu 100 μs
  • frekvence opakování impulzů 50 pulsů / s
  • proud ve výtlaku 0,02 mA
  • napětí 50V
 2. Step-up transformátor, který dodává vysokonapěťové elektrody.
 3. Trysky Trysky jsou elektrodou pro přenos impulzů k pacientovi. Elektroda je uzavřena v uzavřené skleněné baňce plněné vzácným vzduchem. Souprava obsahuje několik příslušenství:
  • fungoid pro kůži;
  • Tvar T pro krk a páteř;
  • břišní vložky - vaginální a rektální pro léčení onemocnění pohlavních orgánů a hemoroidů;
  • "Ušní" a "nosní" dýzy pro léčbu orgánů ORL;
  • hřeben pro léčbu plešatosti a zlepšení růstu vlasů;
  • guma pro použití v zubním lékařství.

Mechanismus terapeutické akce darsonvalization

Kontaktní technika - elektroda sklouzne přímo na povrch kůže.

Proudy dráždí citlivé nervové vlákna umístěné v kůži, což aktivuje krevní oběh. Existuje krátkodobý spasmus krevních cév, po němž následuje dlouhá expanze. Buněčná výživa a celulární dýchání jsou zlepšeny a imunitní systém je aktivován. Leukocyty intenzivně absorbují patogeny (fagocytózu), což vede k včasnému vylučování zánětu. Kromě toho se zvyšuje kožní turgor, práce s potními žlázami se snižuje.

Bezkontaktní technika - vzdálenost mezi elektrodou a povrchem kůže je několik milimetrů.

 1. elektroda je nad kůží ve vzdálenosti 2-3 mm. Zároveň dochází k několika výbojům jisker - skluzu "studených jisker".
 2. elektroda je odstraněna o 0,5 - 1 cm. Během postupu se slyší silný prasklý zvuk a dlouhé jiskry sklouzávají. Metoda tohoto bodu se používá k ovlivnění malých oblastí kůže, jako je kauterizace bradavic.
  Při bezkontaktní darsonvalizační technice je terapeutický účinek poskytován řadou reakcí:
  • Reflexní reakce. Výboje jisker ovlivňují citlivé nervové vlákna. Podle něj vzrušení přichází do míchy. Poté dochází k reflexním reakcím orgánů, které jsou spojeny s touto oblastí míchy. Současně jsou aktivovány buňky blokující bolestivé impulzy z postižené oblasti.
  • Vaskulární odezva. Cévní stěna arteriol a kapilár uvolňuje a jejich lumen expanduje. To zvyšuje mikrocirkulaci a metabolismus krve v ošetřované oblasti. Zvláštností darsonvalizace je zvýšení žilního tónu a zlepšení žilního a lymfatického toku.
  • Imunitní odpověď Tok ionizovaných iontů způsobuje rázové vlny s charakteristickým praskajícím zvukem. V místě působení iontů kůže jsou buňky poškozeny a umírají. Jaká ložiska mikronekrózy stimulují ochranné reakce těla. Současně existují různé biologicky účinné látky:
 3. prostaglandiny
 4. heparin
 5. cytokiny
 6. histaminu a následně jeho inhibitorů (látek, které inhibují jeho působení)

Výsledkem je uvolnění hladkých svalů, vylučování křečí průdušek, krevních cév a gastrointestinálního traktu, normalizace krevní sraženiny, zvýšení fagocytární aktivity leukocytů a eliminaci alergických projevů.

 • Baktericidní účinek. Pod vlivem nabitých iontů jsou zabíjeny bakterie na kůži. Tento účinek je podpořen uvolňováním ozonu a oxidů dusíku. Malé záněty suché a velké, plné hnisu, vybuchnou v co nejkratší době.
Postup darsonvalizace je zcela bezbolestný. Při provádění relace pomocí bezkontaktní metody pacient pocítí mírné příjemné teplo. Když se bezkontaktní darsonvalizace projeví mírným brnění, cítil se ve vzduchu vzduch.

Místní a obecná darsonvalizace

Lokální (místní) darsonvalizační účinky na určité části těla. Ne více než 3 minuty na jedno místo. Celková doba trvání postupu by neměla přesáhnout 15 minut. Používá se k úlevě od bolesti, zánětu a alergií v různých částech těla.

Obecná darsonvalizace (indukční terapie) - vliv vysokofrekvenčního střídavého proudu na celé tělo. Pro tento postup se přístroj používá - "D'Arsonvalova buňka". Solenoidová cívka se používá k vytvoření vysokofrekvenčního pulzního elektromagnetického pole, s nímž působí na celé tělo a léčí hypertenzi, metabolické poruchy hypotyreózy, choroby spojené s nervovým vzrušením. V poslední době je obecně darsonvalization zřídka používán.

Indikace pro darsonvalization

 • Onemocnění periferního nervového systému:
  • neuralgie
  • poruchy citlivosti - hypostezie, parastéze
  • spinální osteochondróza
  • účinky neuritidy
  • radikulitida
 • Poruchy centrálního nervového systému:
  • neuróza
  • nespavost
  • migréna
  • neurocirkulační dystonie
  • enurézy
  • neurodermatitida
 • Kožní patologie:
  • akné
  • exudační diatéza
  • pruritická dermatóza
  • zánětlivé infiltráty
  • hyperfunkci mazových žláz
 • Celulitida
 • Poruchy periferního oběhu:
  • trofické vředy
  • křečové žíly
  • houbové a bakteriální kožní léze
 • Onemocnění orgánů ORL:
  • neurosenzorická ztráta sluchu
  • zánět ústní sliznice
  • vasomotorická rýma
  • chronická sinusitida
 • Genitální onemocnění:
  • prostatitida
  • impotenci
  • zánět ženských pohlavních orgánů
  • vaginální suchost

Kontraindikace pro darsonvalization

Nežádoucí účinky postupu

 • Nadměrný růst vlasů na obličeji. Při působení impulzních proudů se zlepšuje výživa vlasové baňky. Vlasy rostou rychleji. Vlhké vlasy se mění na prut a stávají se pevnějšími.
 • Riziko vývoje vrozených abnormalit. Vystavení elektromagnetickému poli může způsobit abnormality v chromozomech a způsobit vznik abnormalit plodu.
 • Riziko opakované mrtvice. Pokud uplynulo méně než 6 měsíců od narušení cerebrálního oběhu, zvyšuje se pravděpodobnost opětovného krvácení. Riziko je spojeno se zvýšeným celkovým a cerebrálním oběhem.
 • Lokální kožní reakce. Při působení nabitých iontů se uvolňuje histamin, který způsobuje alergickou reakci u pacientů s individuální nesnášenlivostí k elektrickému proudu.

Snížení rizika nežádoucích účinků napomáhá správnému používání přístroje pro darsonvalization. Během procedury by neměla být žádná bolest. Pokud máte nějaké potíže, měli byste okamžitě informovat zdravotnický personál a snížit stres. Léčba se provádí denně, v průběhu 10 až 15 sezení. Kurz můžete opakovat za 2 měsíce.

Pokud používáte přístroj k darsonvalization doma, nezapomeňte konzultovat s lékařem a ujistěte se, že nemáte kontraindikace k tomuto postupu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy