logo

Jak rychle se reprodukují lidské viry a jaký je jejich životní cyklus vývoje

Vší hlavě se množí velmi rychle. Celý životní cyklus čeledi z první vejce na vejce položené dospělou ženou za příznivých podmínek je pouze 16 dní. A s nejvíce nepříznivý, ale stále umožňující reprodukci těchto parazitů podmínky - asi 30 dnů.

To znamená, že během měsíce a půl nebo dvou měsíců po infekci bude na lidské hlavě žít celá populace hmyzu a po třech měsících začnou páchat majitele tolik, že způsobí výrazné projevy pedikulózy.

Nicméně i přes krátkou délku života, jak se vši množí, přitahuje pozornost vědců. Během přechodného životního cyklu docházelo k všem vývojovým etapám všem, z nichž každá má mnoho vlastností a zaslouží si zvláštní pozornost.

Vysoká míra reprodukce vší pouze přispívá k rozmanitosti a množství zajímavých detailů v tomto procesu.

Reprodukce vší se vyskytuje téměř stejným způsobem u různých druhů a forem stejného druhu. Například počet a trvání každé fáze vývoje vši a doba trvání vývojového cyklu hlavy, oděvu a všedních vší jsou téměř stejná, liší se pouze v několika minutových detailech. Proto při popisu toho, jak se vši množí na hlavě, uděláme jen malé poznámky o vlastnostech tohoto procesu u jiných druhů.

Hlava je jedna z dvou forem vši, která je běžná pouze u lidí. Druhá forma - vytvoření výlučně lidské civilizace - nosí vous, přizpůsobený životu na oblečení a pokrmu na pokožce člověka, který se obléká do kontaminovaných věcí.

Ale pubikální vina je úplně jiný vzhled, i když kvůli podobným podmínkám existence je cyklus života vousů pubiky téměř identický s cyklem hlavních.

Životní cyklus vši

Všichni patří k hmyzu s neúplnou přeměnou. To znamená, že životní cyklus vývoje vší hlavičky nezahrnuje fázi typických larv, které se u jiných hmyzu obvykle liší ve vzhledu a způsobu krmení od dospělých.

Dospělí samičí kamarádi během prvního nebo druhého dne po posledním larválním moltu a po několika hodinách začnou snášet vajíčka. Vzhledem k tomu, že zdroj potravy (člověk) je vždy "se všemi", nemají vývojové zpoždění, které jsou charakteristické pro jiné parazity kvůli hladovce.

Všichni v podstatě neumějí hladovět. Každý hmyz by měl jíst každých několik hodin a při nepřítomnosti jídla po dobu dvou až tří dnů umírá vina. Pubová vasa může vyhladovět maximálně 10 hodin.

Včelí vejce jsou připojena k chlupům v různých vzdálenostech od kořene vlasů. Každé vejce je umístěno na lepivou čepičku, díky níž je vlasy pevně přilepený k vlasům. Tento vzor vajíčka a víčka se nazývá nit. Při pohledu pouhým okem to připomíná jednoduché bílé pomlčky na vlasu, při pohledu pod mikroskopem, je to čistá kabelka, která se pevně dotýká vlasů.

Z larvy prvního věku se larvy hovoří poměrně rychle. To je velmi podobné dospělému hmyzu, ale má velmi malé rozměry a nedostatečně rozvinutý reprodukční systém. Po první saturaci se taková malá larva okamžitě vrhá a změní v nymfu.

Nymfa v zoologii se nazývá larvy hmyzu, která se liší od dospělých jedinců (imago). Například šváby a kobylky mají nymfy. Ale motýli a brouci ve vývojovém cyklu představují skutečnou larvu, naprosto žádnou podobnost s imago.

Rychlý cyklus vývoje vši naznačuje přítomnost pouze tří moltů a tudíž tří nymfů. Molty jsou vyžadovány nymfy z důvodu, že chitinózní pokrývka jejich těla není elastická a nemůže růst spolu s měkkými tkáněmi hmyzu. Proto když se takový "oblek" stává malým, změní se nymfa.

Po třetím molt se nymfa stává dospělým hmyzem. Všecky vši tvoří 2-4 vejce - až do 140 v celém životě.

Těla a hlavička vši jsou od sebe navzájem velmi odlišní, podrobněji o struktuře nohou a některých charakteristikách tvaru těla. Pokud jsou vši různých tvarů umístěni v omezeném objemu, mohou se dokonce množit (křižovat) a po několika generacích zmizí rozdíly mezi nimi.

Reprodukce vši na hlavě: proces pod mikroskopem

Reprodukce vši u lidí je plná zajímavých detailů. Například proces líhnutí larv z vajíčka je zábavný - hmyz propichuje víčko nití s ​​čelistmi, ale nemůže se dostat ven sám. Ale v tomto okamžiku larva aktivně dýchá, prochází vzduch trávicím systémem a tlačí ho přes konečník. Vzduch, který se hromadí v dolní části nití, tlačí larvu z víčka a padá na pokožku hlavy, kde se okamžitě začne krmit.

Různé fáze vývoje vši jsou charakterizovány různými obdobími existence:

 1. 5-8 dní se vyvíjí nit
 2. 1-3 dny se larva musí stát v nymfou prvního věku
 3. 5 dnů se vyvíjí nymfa prvního věku
 4. 8 dní nymfa vyvíjí druhý věk.

V dospělosti žije 30 až 42 dní a zaznamenaný záznam o dlouhověkosti pro tento hmyz byl 46 dní. Doba života a reprodukce vši, které jsou úzce vymezeny z hlediska vší, jsou způsobeny stabilitou podmínek, ve kterých žijí všichni ve všech fázích jejich vývoje.

Ženy vši se s muži zaplétaly již v prvních hodinách po opuštění nymfy. Jedna kopulace stačí na to, aby oplodnili všechna vejce v těle. Pak každý den samice položí několik vajec. V hlavě vši - asi 2-4 vejce denně, v pubicích - 1-3 vejce, v případě vší - až 10.

Proto, pro můj život:

 • Ženské hlavy vši tvoří až 140 vajec (obvykle kolem 80)
 • ženské pubikální rodiče zanechávají asi 50 vajec
 • samičí vasa má až 300 vajec.

Samotné vejce v pohlavních žlázách samice je pokryto lepivým tajemstvím, jehož část je odstraněna z vajíčka před vajíčkem. Toto tajemství tvoří skořápku nití, kvůli které je připojena k vlasům.

Po pokládce vajec se tajemství ztuhne a spolehlivě připojí vajíčka.

Následující video jasně ukazuje, jak se vši chovají.

Zajímavé záběry: o vši, jejich reprodukci a životním cyklu jako celku

V převážnou většině případů se na povrchu hlavy stejného člověka vyskytuje životní cyklus vousy. Nicméně v případě blízkého kontaktu lidí s sebou nebo při poškrábání může hmyz padnout na hlavu jiné osoby a vést k nové populaci zde. Toto je přenos vši.

Podmínky, za kterých se vši chovají

Propagace hlaveň se vyskytuje v poměrně omezeném teplotním rozmezí. Jejich nití se zastaví při teplotách nižších než 22 ° C a nad 45 ° C. Optimální teplota pro rychlý průběh životního cyklu čeledi je 30-31 ° C.

Hlava vši se chová co nejrychleji s velkým množstvím na hlavě, když se samice a muži nemusí dlouho hledat. Tito paraziti jsou druhově specifické, to znamená, že nemohou infikovat jiného hostitele kromě člověka a některých druhů opic velmi blízko k němu.

To je věřil, že s nejvyšší rychlostí vši plemena v místech, kde velké množství lidí žijí společně. Byla to velká neštěstí v dobách války a lidí žijících v kasárnách.

Chovné vzory různých typů vší

Vývojový cyklus hlavových vší je téměř úplně totožný s vývojem pubic a vši. Rozdíly jsou zde jen v plodnosti (vousy šatů jsou mnohem plodnější a v důsledku toho reprodukují rychleji, vejce obecně ukládá méně vajec) a schopnost vnuce reprodukovat se v různých částech těla. Například, pubikální vous může parazitizovat na hlavě u dětí, ale hlavu se ani nechodí k vousu mužů.

Vzory chovu vší vůle nemají žádný vliv na to, jak s ní bojovat. Stejně jako u ostatních parazitů je voska otrávena šampony obsahujícími insekticidy a při pravidelném holení hlavy plešatý hmyz mizí sami, protože nedokáže položit vejce a umýt pryč během vodních procedur.

Video: potenciální nebezpečí vši a způsoby jejich řešení

Vší hlavičky - parazité jsou velmi vysoce specializované, a to nejen v podobě potravin, ale i na místě jejich existence. Mohou přebývat pouze n.

Všichni druhy jsou obecně řečeno četné - pouze u savců je více než 500 druhů tohoto hmyzu. Ve stejné době na osobu parazitize.

Všichni jsou povinní a velmi vysoce specializovaní lidští paraziti. Nejsou absolutně přizpůsobeny životu mimo tělo nebo jiným zvířatům. L

Váš telefon byl odeslán.

Brzy vás zavoláme zpět.

Díky za info.

Díky za info.

Děkuji! Naučil jsem se mnoho nových a zajímavých věcí!

Všechno je velmi zajímavé a dokonce i mnoho užitečných informací. Ale jedna otázka sedí v mé hlavě: odkud pocházejí od začátku? Ráda by to věděla. Nikdy jsem neměl vši, takže si nedokážu představit, jak to je. Neteřka mojí dcery měla vši a rozhodla se vylézt na místa a zjistit jejich původ. Všude píší to od jiné osoby a odkud pocházejí? Nerozumím. Díky předem.

Jen na čistou hlavu vši brzy a jdi ((

Odneseno z nečistot. Často se rodiče nezajímají o své děti, zvláště o rodiče, kteří se bičují, a tady je výsledek.

V současné době je to spíše problém bohatých rodin. Děti ve škole půjčují navzájem věci, mění, nevědí nebezpečí. Moje dívky zvedly tyto věci třikrát. 1krát ve škole, chlapec v blízké učebně zhruba rok šel mizerně, prostě proto, že jeho matka měla špatný zrak a nemohla ho normálně zpracovat. Ačkoli jsem ho mohl nahánět holý holí, ale ne, sám trpím, dítě trpí a všichni ostatní trpí. Zdravotní sestra ze školy mi o tom tajně informovala, byla jsem šokovaná, potřebuji vypálit takové lékaře. V důsledku toho byl chlapec poslán na zpracování KVD. Druhýkrát jsme se ve stejné škole dostali i kluk, ale ten druhý pocházel ze sportovních táborů z Itálie. Věřte mi, bičování rodičů si to nemůže dovolit.

Znovu jsem se šampony, česání, se železem po celém bytě, dokonce i pohladil plyšové hračky a koberce. Mimochodem, vlasy mých krás jsou nižší než kněží, tj. délka. Teď jsem opět s žehličkami a šampony... několikkrát jsem šla do vodního parku (mimochodem také levně) - a tady je výsledek... Můžete také vyzvednout v obchodě, měřit věci, které infikovaná osoba měřila s vámi, seděla v kině na čalouněných židlích, opěrky hlavy pokaždé, když se nikdo dezinfikuje, ve škole v šatnách, ve třídách tělesné výchovy (děti stačí na rohožích, to stačí). Seznam je nekonečný. Hlavní věc v této oblasti - čas vidět a podnikat kroky. Je dobré, že teď mám dovolenou a mám sílu, a tak jsem se zavěsil... Už jsem si pomyslel,

Řekni mi, proč potřebujeme železo?

Jaký nesmysl? Všechno špinavé.

Měřila jsem čepici v obchodě, nakonec byla celá rodina nakažena. Poprvé infikoval v Indonésii v bazénu. Žijí tiše ve vodě, takže vodní parky, bazény a sauny jsou místem zvýšeného nebezpečí.

Zvláštnosti rozmnožování hlavových vší u lidí: jak rychle se šíří parazité a na čem závisí populace?

Co je to hlavice? Hlava je hmyz, který sání krve parazitizuje člověka.

Jakmile se dostane do svého přirozeného prostředí, totiž do pokožky hlavy, začne se rychle rozmnožovat.

Jak se vši reprodukují na hlavě člověka, za jakých podmínek a za jakou rychlost se podíváme na tento článek.

Míra reprodukce

Jak rychle padnou vši na hlavu? Všichni se množí položením bílých vajec (nits), které jsou pevně spojeny s lidskými vlasy v samém kořene s lepivou hmotou.

Načasování, nebo přesněji, doba reprodukce vší u lidí, závisí na okolní teplotě. Tím, že produkují asi čtyři vejce denně při optimální teplotě (25-30 stupňů), může samice přestat je položit, když teplota klesne pod 12 stupňů.

Později se z vajíček objevují larvy. Rychlost, vývoj a reprodukce vší, tj. Transformace larv do nymfy prvního věku závisí na okolní teplotě. Takže při teplotě 30 stupňů nastane transformace za den a při teplotě 10 stupňů bude trvat deset dní.

Stádia nymfy prvního věku trvá pět dní, další osm dní je přiděleno pro fázi druhého věku nymfy a konečně hmyz dosáhne stupně imago (dospělého hmyzu).

Předtím, než se stane dospělý hmyz, bude muset nymfovat třikrát. Důvodem je to, že skořápka nedokáže udržet krok s růstem těla, je roztrhaná a nymfa ji právě odhodí. Všichni mohou žít nejen ve vlasech, ale také na obočí a řasy člověka.

Kolik vajíček je položeno?

Po kolika dnech se vši chovají? Již první den po přeměně nymfy na dospělou ženu a po prvním jídle se hmyz dokáže spojit. Den po oplodnění začne samice vnášet vajíčka.

Doba inkubace

U nity

Doba inkubace je obvykle asi osm dní a závisí na okolní teplotě a dostupnosti potravy. V zimě je vývoj nits pozastaven a celý chovný cyklus trvá měsíce.

Za optimálních podmínek počet vší roste exponenciálně a dosahuje stovek několik týdnů po infekci. Pro transformaci do dospělého jedince schopného chovu bude potřebovat 15 dní larvy larvy.

Měj vši

Vši mohou být infikováni pouze jinou osobou. Všichni nevědí, jak letět a skákat, ale rychle se plazí. Rychlost pohybu hmyzu je 23 cm za minutu.

Další informace o typech vši se dozvíte z našeho článku.

Protože je ve velké vzdálenosti od pacienta s vší hlavičkou, není možné infikovat, ale stačí se jen na okamžik dostat blízko k infikované osobě, protože agilní vampýř půjde k novému majiteli.

Nejčastěji se infekce vyskytuje v přeplněných místech. Můžete se také infikovat prostřednictvím oblečení a osobních předmětů. Existuje názor, že všechny nemoci jsou z nervů a pedikulóza není výjimkou.

Samozřejmě, že nervová porucha nemůže být příčinou vši, ale člověk, který zažívá stres, je více náchylný k vývoji vši. Existuje předpoklad, že pach, který se objeví během adrenalinového spěchu, přitahuje hmyz.

Zvláště rychle se šíří všichni v dětských skupinách. Materské školy a školy mají často epidemii vši. Děti v procesu hry velmi často úzce kontaktují a vzájemně používají věci.

Přečtěte si více o pedikulóze u dětí:

Pediculóza nemá inkubační dobu. Hmyz není schopen žít více než jeden den bez jídla, a proto okamžitě začne kousat nově nalezenou oběť. Člověk nemusí cítit kousnutí jednoho nebo dvou parazitů. Okamžitě po infekci je poměrně obtížné identifikovat vši.

Bude to trvat asi měsíc, protože se objeví silné svědění, podráždění, pocit napjatosti pokožky, protože se tentokrát objeví ve vši všichni potomci. Takže příznaky vší se objevují několik týdnů po infekci.

Pochopení vlastností reprodukce vší u lidí na hlavě pomáhá uvědomit si potřebu okamžité léčby pedikulózy.

Užitečné video

Další informace o rozmnožování vši na hlavě osoby:

Za jakých okolností a jak se chová vši?

Navzdory krátkému období života vši způsobují pro člověka spoustu potíží. Těžké svědění, které doprovází pacienta den a noc, způsobuje nepříjemné pocity. Všichni nikdy hladoví.

Neustále se živí krví, díky níž dochází k jejich intenzivní reprodukci. Když narazí na člověka, množí se tak rychle, že jejich počet se několikrát zvýší po týdnu. Je třeba studovat životní cyklus vši, aby zjistili, kolik dní po infekci je nutné začít léčbu onemocnění.

Rychlost a rysy chovných vší

Jakmile se všichni dostanou na pokožku hlavy, okamžitě se začnou krmit krví. Je to krev, která dovoluje ženě položit vajíčka. Bez lidské krve se dospělý nereprodukuje a neumírá hladem za 3-4 dny.

Piercing pokožky hlavy uvolňuje speciální látku, aby se krev koagulovala a je vhodné jíst. Tato látka způsobuje vážné svědění u pacienta.

Jakmile samice krmí, po 1-2 hodinách začne snášet vajíčka. Všichni se chovají velmi rychle, jelikož samec nemusí dlouho hledat ženu. Také pro parazity je lidská kůže ideálním místem pro život a reprodukci.

K rychlému vývoji potřebují teplotu 22 až 45 stupňů. Protože normální teplota člověka je 36,6, životnost parazitů probíhá velmi rychle.

Jakmile dorazí doba vylíhnutí, hmyz propichuje kuklu larvy pomocí čelistí. V tomto případě samotný nit nemůže vylétnout z vejce samotného. Ale začne aktivně dýchat, tlačí vzduch trávicí systém do konečníku.

Akumulovaný vzduch vytlačuje výbojky z víčka. Objeví se víla, která okamžitě začne krmit.

Existuje několik fází vývoje parazitů:

 1. Vývoj nits nastává asi týden.
 2. Za příznivých podmínek se larva v den stává nymfou. Pokud nejsou podmínky velmi příznivé, trvá to 3 dny, než se změní na nymfu.
 3. Dále, nymfa prochází dvěma vývojovými cykly. Po pěti dnech zraje a změní svůj obal.
 4. Po 8 dnech se nymfa opět stáje a začne třetí etapa dozrávání.
 5. Jakmile se nymfa změní na dospělou, začne snášet vajíčka.

Je nutné zahájit léčbu v počáteční fázi vývoje pedikulózy, aby se zabránilo reprodukci parazitů.

Kdy začnou snášet vajíčka?

Pokud jsou podmínky pro život všude stabilní, bude život na pokožce hlavy více než 1,5 měsíce. Jakmile nymfa dokončí svůj vývoj, již se s mužem hodila na hodinu.

Oplodnění nastane okamžitě a samice je schopna položit vejce následující den. Jeden dospělý člověk vkládá 4 vajíčka denně. Ale vzhledem k tomu, že na jejich srsti je spousta žen, je denně umístěno obrovské množství vajíček. Celý cyklus obsahuje samice až 140 vajec.

Při procházení pohlavními žlázami dospělého hmyzu se vajíčko rozmazává se zvláštním tajemstvím, díky němuž je nit pevně upevněn na chlupy. Při pohledu vizuálně připomíná bílou tečku. Pokud jsou nity vyšetřovány pod mikroskopem, je zřejmé, že jde o druh kabelky, ve které se larvy vyvíjejí.

O několik dní později se z nití objevuje mladý hmyz, nymfa. To se podobá dospělému, ale je o něco menší a jeho tělo má bílé chitinové pokrytí. Jakmile projdou 3 molty tohoto krytu, nymfa se stane dospělým a začne aktivně krmit a rozmnožovat.

Doba inkubace

Nity jsou vejce na hlavě, které jsou na kořeny vlasů opatřeny speciálními adhezivními látkami. To již obklopuje kuklu při narození. Z tohoto důvodu je téměř nemožné je mechanicky odstranit poprvé.

V nits inkubační doba trvá přibližně 8 dní. Velkou roli ve vývoji má teplota a schopnost jíst potřebné množství krve. Pokud v zimě nebo při teplotách pod +18 stupňů se vývoj nits zpomalí a dokonce zastaví, pak v letním období larvy rostou velmi rychle.

Po zahájení infekce může být více než stovka pokožky hlavy.

Jak dlouho se promění v dospělé?

Trvá 2 týdny, než se stane dospělým hmyzem. Zpočátku se nit stává nymfou. Tento hmyz je malý a nemůže se reprodukovat kvůli nižšímu reprodukčnímu systému.

Jakmile zraje, prochází dalšími dvěma fázemi chátrání a stává se dospělým hmyzem. Jsou nazýváni imago. Pro jejich vývoj a reprodukci je potřeba krev. Krmí se několikrát denně.

Díky lidské krvi se mohou množit a množit. Trvá 45 dní, než naroste celou populaci vlasů. Osoba zažívá přetrvávající svědění, ke kterému dochází kvůli vícenásobným všedům, které mohou být několik desítek.

Životní cyklus ektoparazitů

Všichni neletí ani neskočili. Proto je infekce vší hlavě způsobena kontaktem s pacientem nebo jeho osobním věcem. Dost dostat na vlasy části lidského těla, jak parazité začnou okamžitě krmit. Dospělý hmyz bez lidské krve může žít na jeden den, takže je velmi důležité, aby neustále dostávali potravu.

Když se člověk dostane na ženy, nastane párování s mužem. Během několika dnů položí asi 4 vejce. Při pedikulóze není inkubační doba. Všichni se živí krví, matkou a snášejí vajíčka.

K tomu dojde až do konce životního cyklu dospělého hmyzu. Vši žijí přibližně 2 měsíce a během tohoto období leží až 140 vajec. Po dvou týdnech se z larvů objeví další dospělí. To může trvat neomezeně, pokud pacient nezačne léčbu.

Aby se zabránilo nepříjemným účinkům, je nutné okamžitě zahájit léčbu, pokud jsou detekovány nits. Můžete použít farmaceutické přípravky nebo recepty tradiční medicíny. Muži si mohou oholit hlavy. V tomto případě není místo, kde by se fixovaly, vývoj parazitů se zastaví a ženy zemřou.

Jak se chovají lidské vši?

Všichni jsou jeden z nejplodnějších hmyzu. Během celé reprodukční doby může jedna žena porodit několik set parazitů, které zase zanechají potomstvo. V tomto případě je plný životní cyklus hmyzu jen pár týdnů. To znamená, že za měsíc se počet kolonií zvýší několikrát, čímž se zhorší projevy vší a zvýší se riziko dalšího šíření onemocnění.

Podívejme se blíže na to, jak se vši množí, stejně jako na charakteristiky jejich struktury a vývoje.

Vlastnosti struktury žen a mužů

Vší hlavičky jsou hnědý hmyz. To znamená, že mají samice i samce. Rozlišovat je od sebe velmi jednoduché podle následujících rysů:

 • velikost těla;
 • vzhled;
 • vnitřní struktura.

Velikost těla je jedním z hlavních rysů, kterými můžete zjistit, jaký je počet vší. Muži všech druhů tohoto hmyzu jsou výrazně menší než ženy. Například, délka těla samčí hlavy je 2-3 mm, zatímco samice často dosahují 4 mm. V šatníku - muži 2,5-3,7 mm, ženy do 4,7 mm. Pubiové lusky - 1 mm a 1,5 mm.

Je možné odlišit muže a ženu ve vzhledu. Konec břicha prvního má zaoblení, zatímco v druhém je rozvětvený. Muž na předním páru nohou má také jasně viditelný výstřižek, který je určen k tomu, aby držel ženu během páření. Nemá takovou pomůcku, ale na zadní končetině je hřbet. Často samice může také pozorovat sférické inkluze, průsvitné přes břišní stěnu - vejce. Muž je opatřen kopulativním orgánem, který je viditelný skrz jeho tělo jako podlouhlý předmět trojúhelníkového tvaru.

Charakteristické znaky vnitřní struktury lze vidět pouze pod mikroskopem. Žena má kompletní soubor ženských genitálií a samec má samce. Prostřednictvím nich vši skutečně reprodukují.

Ženský reprodukční systém:

 • párové vaječníky;
 • oviducty;
 • děložní vak;
 • semenná nádoba;
 • vagina

Mužské genitálie:

 • pár varlat;
 • řádky osiva;
 • přídavné žlázy;
 • kopulační orgán, jehož ejakulační kanál jde do horní části posledního břišního segmentu.

Zajímavý fakt! Mezi potomky hlavy a těla vši se často vyskytují hermafrodity - jedinci, kteří mají soubor mužských i ženských pohlavních orgánů.

Funkce chovu

Jak se vši chovají? To se děje podle obvyklého scénáře pro všechny dioecious organismy - páření, hnojení, zrání vajíček a jejich pokládání. Avšak vąe mají stále některé charakteristické rysy, které se vyvinuly v procesu dlouhého vývoje.

Páření a hnojení

Reprodukce vši u lidí začíná spárováním hmyzu, jehož účelem je hnojení vajec. Tento proces má tyto rozlišovací funkce:

 1. Všichni jsou schopni plodnosti v prvních dnech po dokončení larvální fáze. Je označena posledním, konečným moltem, po němž se samice mohou okamžitě spojit a jejich pánové musí čekat několik hodin.
 2. Pokud jde o trvání, celý proces může trvat od 20 do 70 minut, během kterého samice přijímá semenný materiál muže, který je pak uložen v břiše.
 3. Semena se během života ženské užívají nerovnoměrně.
 4. Oplodnění a tvorba vajec se objevují, když se pohybují podél vaječníku. V okamžiku, kdy opouštějí děložní vak, mají už všechny pevné ochranné pouzdro, které mohou chránit embryo po celou dobu jeho vývoje.
 5. Tvorba vajec probíhá velmi rychle. Od páření do úplné zralosti procházejí jen pár hodin. Navíc, čím více tuku je samice, tím rychleji se to stane a čím dřív začne snášet vajíčka.

Plně tvarované vejce se nazývají nits. Jsou pokryty silnou vrstvou ochranného pláště a jsou připraveny odolat nejnepříznivějším podmínkám prostředí.

Zajímavý fakt! Pouze krmená vasa může dát vajíčka. Hladový hmyz zastaví procreation a hibernace.

Vkládání vajec

Po konečném zrání vajíček pokračuje samice k jejich uložení. Před tím se začne aktivně pohybovat a vybírá nejvhodnější místo. Pro každý druh je to jeho vlastní. Vlasová šatka položí vejce ve lněném prádle. Nejtypičtější pro ni jsou následující položky oblečení:

 • manžety na košili a kalhotách;
 • vnitřní kapsy;
 • ohyby;
 • různé záhyby oděvu;
 • švy a podšívka.

V tomto případě se samice snaží pokládat vajíčka co nejblíže lidskému tělu, protože vývoj embryí vyžaduje teplo.

Jak se chovají vši? Proces snášení vajec u tohoto druhu je následující:

 1. Žena vylézá na vlasy a drží se na drápách, které jsou pro tento účel speciálně upravené a které se nacházejí na koncích tlapky.
 2. Napíná břišní stěnu, vytlačuje sama sebe kapku lepivého tajemství a pohybuje se výše.
 3. Ze zadní části břicha vystupuje vejce, které je nalepeno na připravený substrát.
 4. Látka, s níž je nit spojena s vlasy, ztuhne a promění v spolehlivou a velmi silnou skořápku.

Stejně tak položili své vejce a pubikální vous, jen si zvolila tato velmi odlišná místa. Pro ni jsou nejcharakterističtější následující části lidského těla:

 • intimní zóna;
 • axilární dutiny;
 • řasy;
 • hrudník a břicho u mužů;
 • vousy a knírek.

Počet vajíček položených ženou závisí na druhu, ke kterému patří. Například, v hlavě rozevírají v průměru 2-4 kusy. za den. Všichni - 1-3 ks. Vlasová šatka se vyznačuje zvláštním plodem. Je schopen produkovat až 10 nits denně. Pokud vezmeme v úvahu, že období chovu vši je přibližně 30-40 dní, pak je snadné počítat, že bude mít čas rozložit od 60 do 160 nití v jejím životě. Jezera jehněčí nebo vepřová produkuje během této doby jen 50 kusů. vejce a vousy šaty zanechají více než tři sta potomků.

Zajímavý fakt! Všichni mají pro své majitele velmi něžné pocity. Hmyz převzatý z vlasů člověka, dokonce i s velkým výběrem, preferuje návrat "domů".

Etapy vývoje

Vši jsou hmyz s neúplným cyklem transformací. Zahrnuje následující fáze vývoje:

Vejce je první etapa vývoje vši. Může trvat od 5 dnů do několika týdnů, v závislosti na typu a teplotě prostředí. Čím vyšší je teploměr, tím rychleji se rozléhají larvy. Když je teplota nižší než + 22 ° C, vývoj embrya ve vajíčku se zastaví.

Nymph - larvální fáze. Obsahuje 3 molty. Délka vývoje larv v prvním instaru činí 3-5 dní, druhá - 5 dnů, třetí - průměrně 4 dny.

Imago nebo dospělý hmyz je reprodukční fáze vývoje. Za optimálních podmínek trvá asi měsíc. Během této doby samice položily několik vajíček každý den.

Jak rychle se chovají všichni? Vývojový cyklus tohoto hmyzu, od vajíček až po zralé jedince, za příznivých podmínek je 2-3 týdny. Během celého jejího života, který trvá jen přes měsíc, má jedna žena čas položit dvě tři sta vajíček, z nichž na konci druhého týdne se larvy začnou pokrývat. Na druhé straně se dají reprodukovat i po 2 týdnech. Počet parazitních kolonií se tak zvýší o několik desítek nebo dokonce stokrát za pouhých 1,5-2 měsíců!

Faktory přispívající k reprodukci a šíření vší

Pediculóza může být nazývána choroba všech dob a národů. I v naší době je to docela běžné. Děti jsou obzvláště náchylné k této pohromě. Stačí, aby alespoň jedno dítě v dětském týmu bylo nemocné, protože všichni ostatní zvedají infekci. A divně, hmyz dává přednost hlavám, které se často omyjí šamponem. Ukazuje se, že je snadnější podávat čistou pleť! Časté mytí hlavy však není jediným důvodem pro reprodukci a šíření vší. K tomu přispívají i následující faktory:

 • příznivé teplotní podmínky - přibližně +30 ° C;
 • hromadění lidí v omezeném prostoru;
 • sdílení štětců, vláken, ručníků, klobouků;
 • plavání v rybnících, bazénech a jiných veřejných místech bez ochranného krytu.

Rychlá reprodukce hmyzu také významně přispívá k míře plnosti. U lidí, kteří nepřijmou žádná opatření k odstranění parazitů, se začínají množit s akcelerovanou rychlostí. Věc je, že ženy a muži nemusejí ztrácet čas hledat sebe navzájem a utrácejí je na jediném účelu svého života - pokračování tohoto druhu.

V tomto videu můžete vidět jedinečné záběry larv porodů:

Vývojový cyklus vši na hlavu člověka

Pedikulóza není vždy známkou sociálního znevýhodnění. Všude jsou jako lidé bez trvalého bydliště a osoba, která dodržuje pravidla osobní hygieny. Můžete se s nimi infikovat fyzickým kontaktem s lidmi, kteří už mají na těle nebo oblečení parazity. To stačí pro 1-2 hmyzy nebo jejich vejce. Nemoc se nezjaví okamžitě, první hmatatelné příznaky se objevují po několika týdnech, kdy je mnoho parazitů. Reprodukce vší se vyskytuje rychle a protože se živí lidskou krví, jejich kousnutí začne velmi trpět. Přizpůsobují se různým lékům. Lidské vajíčko je ochráněno hustou skořápkou, a proto je obtížné s nimi jednat.

Vlastnosti struktury žen a mužů

Obecně platí, že vši jsou rozštěpený hmyz. Ženy se liší nejen ve vnitřní struktuře, ale také ve velikosti a vzhledu. V hlavě je ženská téměř dvakrát větší než samice. Jejich velikost je 4 a 2 milimetry.

Existuje rozdíl ve vzhledu. U muže je břicho na konci zaoblená, zatímco u samice je rozvětvená. První na předním páru nohou má výstřižkový vzestup, s nímž udržují partnera v párování. Namísto toho mají ženy na zadních nohách zvláštní podnět.

Všichni dospělí žijí od 30 do 42 dnů. Ženy se spojí s muži v prvních hodinách po opuštění nymfy.

V těle mužského pohlaví je vidět kopulativní orgán, u ženského jedince přes průsvitný břicho vidíme sférické nity. Interní rozdíl je viditelný pouze pod mikroskopem. Skládá se z přítomnosti ženských a mužských pohlavních orgánů.

Životní cyklus

Od vzhledu prvního vejce k dospělému jedinci, který je také schopný pokládat, za dobrých podmínek projíždí pouze 16 dní. Nepříznivé podmínky mohou tuto dobu prodloužit na 30 dní. A během 1-2 týdnů po infekci bude mít osoba kolonii škůdců.

Životní cyklus vší postupuje následovně:

 1. Larvy jsou uloženy.
 2. Z nich se larvy vylíhnou.
 3. Po vytvoření první molové nymfy.
 4. Natáhne se ještě dvakrát.
 5. Larva roste.

Vývojový cyklus u vší nezahrnuje fázi tvorby larv, která by byla radikálně odlišná od dospělých. Během inkubační doby je obtížné pozorovat onemocnění. Pedikulóza se projevuje v celé své slávě po narození nových jedinců, kteří začínají krmit krví a kousat se kůží. Když k tomu dojde, výběr nepříjemných enzymů.

Z larvy prvního věku se larvy hovoří poměrně rychle. Je velmi podobný dospělému hmyzu.

Reprodukce parazitů na hlavě

Žena se začíná pást po posledním larválním moltu za den. Několik hodin bude muset odložit břicho. Vzhledem k tomu, že potraviny v hmyzu jsou vždy bohaté, dochází bez prodlení k životnímu cyklu vši.

Páření a hnojení

Vzhled hmyzu ve velkém počtu je možný pouze v případě dospělých. Jak se vši chovají? Hnojením vajíček. Pro proces reprodukce je typické:

 • Schopnost hnojit ihned po vzniku imago.
 • Párování trvá až hodinu.
 • Semeno se spotřebuje během života samice.
 • Tvorba embryí nastává ve vaječníku. Když opouští embryo, má ochranný povlak.
 • Doba od páření až po zrání vajíček trvá 1-2 hodiny.

Čím častěji se žena podává, tím rychleji dochází k tomuto procesu. Jak rychle lidé na člověku rostou na hlavě záleží na jejich osobní hygieně a včasné léčbě onemocnění.

Rozmnožování hmyzu probíhá pouze v komfortních podmínkách s neustálou dostupností jídla (krve) osoby.

Během svého zrání se žena aktivně pohybuje hledáním vhodného místa pro pokládku. Každý typ má své vlastní preference. Takže louky kladou ve vnitřních kapsách vejce v záhybech oděvů, manžetách, ohybech, švech.

V hlavě parazita se to děje takto:

 • S pomocí speciálních drápů vystupuje žena na vlasy.
 • Pohybuje se na ni a vypustí tajemství.
 • Na lepivém substrátu z břicha jde vajíčko samice.
 • Látka ztuhne a vytvoří robustní skořápku.

Veřejní parazité jednají stejným způsobem. Ale za to používají vlasy ve slabinách, v podpažích, vousu a knírech, na řasách.

Všecky vši tvoří 2-4 vejce - až do 140 v celém životě.

Počet uložených nits závisí na typu hmyzu. Pohled hlavy je schopen to udělat 2-4krát denně. Platový pokoj produkuje až 10 nits denně. Proč ženy všech druhů vši leželo tolik vajíček? Životnost hmyzu je krátká a pro plod, čím větší je spojka, tím početnější bude potomko.

Etapy vývoje

Vejce hlavy je vázáno na vlasy v krátké vzdálenosti od povrchu pokožky. Každá z nich je oblečená v lepivém kufříku, aby se pevně držely. Tato formace se nazývá nit. Je to viditelné pouhým okem, protože vypadá jako lupy.

Životní cyklus zahrnuje tři fáze vývoje - vejce, larvy a imago

Pokud se podíváte na nitky pod mikroskopem, vypadá to jako čistá kabelka, která pevně obepne vlasy. Stádia vývoje u všech typů vší zahrnují:

První fáze může trvat od pěti dnů do několika týdnů. Záleží na podmínkách a druhu hmyzu. Ve druhém stupni se vyskytují tři molty.

Doba trvání tohoto období je asi 4-5 dní pro každý věk. Reprodukční fáze imago trvá až 30 dní. A po celou tuto dobu je žena schopna položit několik vajíček denně.

Podívejte se na video: Co je to pedikulóza, fáze vývoje vši a škůdců

Podmínky, za nichž se chovají paraziti

Pedikulóza se často vyskytuje v dětských skupinách. To přispívá k:

 • Vysoká hustota lidí v malém prostoru.
 • Přítomnost příznivých podmínek, když je teplota asi 30 stupňů.
 • Plavání v bazénech nebo na veřejných plážích bez ochranného krytu.
 • Sdílejte ručníky, hřebeny, vlasy.

Úroveň reprodukce závisí na stupni vlasů. Pokud lidé nepřijmou žádná opatření k ničení krveprolití, jejich počet se zvyšuje s urychlenou rychlostí. V tomto případě se muži a ženy samozřejmě nebudou muset dlouhý čas hledat, že splnění hlavního účelu jejich života je rozšíření rodu.

Chovné vzory různých typů vší

Vývoj hlavního parazita se liší od ostatních druhů. Existují rozdíly pouze v míře plodnosti a schopnosti parazitů množit se v různých podmínkách, a nikoli v různých částech lidského těla. Paraziti se množili rychleji než ostatní a položili víc než všechna vejce. Nejmenší spojka škůdců. Ale pak mohou parasitizovat všude a hlavička nikdy nechodí do jiných částí těla.

Chov lidských vši: jak rychle

Člověk je vhodným stanovištěm pro hmyz sání krve. Paraziti jsou stabilní v životním prostředí, pedikulóza může být infikována nejen v důsledku přímého kontaktu, ale také v bazénu nebo při pokusu o někoho jiného na čelenku.

Nemoc je nebezpečný, protože krveprolití se vyznačují vysokou plodností. Pokud neprovedete kroky k léčbě pedikulózy, během jednoho týdne se lidské tělo stane živnou půdou pro vši.

Jak se vši množí a zda mohou paraziti přežít mimo osobu, zjistíme dále.

Kde žijí vši

Všichni jsou parazitické bytosti, které obývají lidské tělo. Oni nemají tendenci žít na jiných zástupců savců, a proto je názor, že lidé mohou být nakaženi pedikulózou ze zvířat, je nesprávné.

Zdrojem potravy pro škůdce je lidská krev.

Krmítka krve nesnášejí vlasy, částečky pokožky a potu.

Na lidském těle se vyskytují 3 hlavní druhy parazitů:

Všední hlava se usazuje na pokožce hlavy, kde je intenzivní zásobování krví.

Parazit potřebuje konstantní výživu. Stravování se provádí každé 2 hodiny, jídlo trvá asi 40 minut.

Veřejné vši parasitizují v místech s hrubou vegetací. Mezi nejčastější lokalizační lokality patří:

 • Oblast dýchacích cest a svalů;
 • Axilární dutiny;
 • Obočí;
 • Řasy.

Při pohlavním styku nebo v každodenním životě se můžete dostat nakaženými všemi všemi lidmi, navštěvovat lázně jiných lidí a zkoušet spodní prádlo jiných lidí.

Vlasy šaty žijí v postelích, oblečení a švy v oblečení. Parazit vidíte ve švech a záhybech. Krmí se krví, plazí se lidí v noci a sání na místa s dobrou inervací.

Zajímavým faktem je, že krveprolitý krve se může krmit krví ve vlasové části hlavy dítěte, zatímco hlavou krveprolití nemůže žít ani na vousu.

Je nezbytně nutné bojovat proti pedikulóze, neboť kousání kousnutí je komplikované infekčním kursem, který se mění na zanedbávanou dermatitidu a ekzém.

Životní cyklus

Stáda neúplné transformace je charakteristická pro vši, tj. Larvální fáze nevstoupí do životního cyklu.

Již po 48 hodinách po vylíhnutí je jedinec považován za dospělého a připraveného k hnojení.

Rozmnožování se vyskytuje při rychlosti blesku, neboť vždy je zdrojem krve.

Vejce dospělých přiloží vajíčka na vlasovou šachtu ve vzdálenosti 1 - 2 cm od kořene. Každý nit je zasunut do husté skořepiny, která je obtížně mechanicky poškozena.

Z vnější strany se nit podobá průhledné kapičce, která obklopuje vlasy.

Larvy se rychle vylíhnou z nití a připomínají dospělé, ale mnohem menší velikost. Po prvním jídle se do nymfy objeví malý jednotlivec.

Během pobytu v nymfové fázi hmyz zažívá 3 molty, po kterém prochází do stádiu zralého jedince.

Každý den se samička pohybuje od 2 do 5 nits, po celý život dosahuje počet vajíček 150.

Doba inkubace u vší a nití je přibližně 3 týdny. Během této doby existují zřetelné známky pedikulózy, vlasové kartáče jsou viditelné v místech kousnutí.

Plody vší

Vší se rychle množí, téměř bleskově. V případě příznivých podmínek, od vajíčka až po jeviště, dospělá osoba trvá déle než 2 týdny. Při absenci odpovídající výživy a nepříznivých podmínek - 1 měsíc.

O měsíc později, po výskytu jednoho jedince v hlavě, budou příznaky pedikulózy jasně vysloveny. Svědění z kousnutí pacientovi nedá, aby jedl nebo spal.

Vlasová šatka obsahuje více vajec než jednu publiku.

Proces reprodukce parazitů je pro každý druh identický. Doba trvání každé fáze a cyklus vývoje je stejná pro sání hlavy, krve a krve.

 • Vší hlavičky jsou jednou ze dvou odrůd parazitů žijících výlučně na lidském těle.
 • Druhým typem je šatní skříň. Jediným rozdílem je biotop.
 • Pubiové parazity patří k jinému druhu, ale vzhledem k podobným životním podmínkám se životní cyklus prakticky neliší od výše uvedených druhů.

Dokážou se přizpůsobit životu mimo lidské tělo?

Bez zdroje potravy může krveprolitina přežít maximálně 48 hodin. Mimo hlavu, bez člověka, může parazit žít na hladovku více než týden. Důležitou podmínkou je teplotní režim nad 10 ° C.

Lidští krveprolití se živí lidskou krví a schopnost žít na hladovku je několik dní. Pokud osoba nebude nosit kontaminovaný oděv po dlouhou dobu, vši zemřou po 7 dnech.

Veřejné krveprolití vůbec netoleruje hladovku. Při nepřítomnosti zdroje potravy dochází ke smrti během 7 až 10 hodin.

Pro příznivé podmínky je teplo. Pokud se vajíčko spadne na podlahu v bytě, kde je teplota stabilní, larva vylítne, ale nedostatek jídla na několik hodin vede k smrti.

Osoba může být nakažena pedikulózou kdekoliv. Výtah, nemocnice, škola, mateřská škola, bazén a veřejná hromadná doprava jsou všemi potenciálně nebezpečnými místy, kde můžete zachytit vši.

Můžete se nakažiti tím, že se při intimitě pokoušíte oblečení ostatních lidí, pokud nepoužíváte kartáč na vlasy nebo ručník.

Jakmile parazit narazí na tělo nového hostitele, okamžitě se přizpůsobí podmínkám nového prostředí a rozvíjí bouřlivé živobytí, začíná aktivně chovat potomky.

Zajímavý fakt! Hmyz miluje čisté vlasy, názor, že trpělivost trpí, je špinavá - špatná.

I v případě pečlivého dodržování hygienických pravidel není osoba chráněna před infekcí. Při přímém kontaktu s nemocnou osobou se určitě nakazijí pedikulózou. Okamžitě nemusíte mít podezření na onemocnění.

Hmyz nezpůsobuje svému majiteli úzkost. Svědění a nepohodlí se objevují v době po infekci, kdy se jedince stávají většími. Kousání majitele, je nesnesitelný pocit svědění, zejména v noci.

Počítá s tím, že hmyz dobrovolně opouští konečného majitele, to nestojí za to, krveprolití se spolehlivě připojí k vlasům s houževnatými tlapkami. Pokud onemocnění dlouhodobě nezpracovává pedikulózu, bude to komplikováno infekcí.

Rozdíl ženský než mužský

Bloodsuckers - heterosexuální tvorové, je možné rozlišovat mezi samici a muži podle takových rysů, jako jsou:

 • Velikost telecí;
 • Vzhled;
 • Struktura vnitřních orgánů.

Muži mají nižší velikost než ženy. Délka tela dospělého muže dosahuje 3 mm, samice - 4 mm.

Velké tělo: myš - asi 4 mm, samice - 5 mm.

Pubiční parazité mají nižší velikost než ostatní druhy. Dospělý pes sotva dosahuje velikosti 1 mm a dospělá samice nepřesahuje 1,5 mm.

Sexuální jednotlivci se liší podle typu. U mužského pohlaví je konec břicha zaoblený, u ženské - rozkrojené.

U mužů má přední pár nohou výrůst ve tvaru drápů, které jsou navrženy tak, aby držely samici během páření.

Často u žen se na břiše objevují malé červené tečky, vejce.

Interní rozdíly lze pozorovat pouze pod mikroskopem. Žena má ženská genitálie, samec má samci.

Chovný proces

Reprodukce vší u lidí na hlavě je charakterizována zajímavými detaily. Zajímavý proces vylíhání škůdců ze skořápky.

Larva propichuje skořápku pomocí ústního přístroje, ale nemůže se zbavit membránového vaku. Mladý člověk začíná aktivně dýchat, vzduch prochází trávicí systém a opouští konečník.

Pod působením vzduchu nahromaděného v zadní části vajíčka je larva vytlačena na pokožku hlavy, kde okamžitě začne jídlo.

Životní cyklus probíhá v několika fázích:

 1. Všudy se objevují z nití po 5 až 7 dnech;
 2. V příštích 2-3 dnech se šrafovaná larva změní v nymfu;
 3. Asi pět dní je potřeba mladá nymfa, aby přežila druhou dobu chrupu;
 4. Jednotlivec dosáhne stupně splatnosti po 8 dnech.

Kolik žije všude? Životnost sexuálně zralého jedince se pohybuje od 1 do 1,5 měsíce.

Ženy se začnou pářit s muži několik hodin po překonání nymfy. Jednotné hnojení stačí k položení vajec po celý životní cyklus.

Hlava krvelačníka obsahuje 2 - 4 vajíčka denně, oblečení - asi 10, pubik - 2 - 3 nits denně.

Po provedení jednoduchých výpočtů se ukázalo, že pro vědomý život ženské hlavy, kardiostimulátorů a pubiků jsou uložena mnoho vajíček: 80 - 120, 300 a 60 larv.

Vajíčko je obaleno lepivým tajemstvím pro bezpečné uchycení k vlasové šachtě hostitele. Část adhezivní látky se uvolňuje z vajíčka před vajíčkem, z ní je vytvořena membránová membrána, která je obtížně mechanicky poškozena.

Po uložení vajíčka vytvrzují lepivé exsudáty a vytvářejí nitky, ve kterých larvy vši zrají.

Podmínky vyžadované pro chovné vší

Pro normální reprodukci parazitů je nutný určitý teplotní rozsah. Vývoj nits se zastaví, pokud teplota klesne pod 23 ° C.

Intenzivní vývoj se zastaví, když teplota stoupne nad 45 ° C. Normální teplota pro narození nového života je + 31 ° C.

Vývoj parazitů se vyskytuje při rychlosti blesku, kdy obě ženy a muži obývají hlavu.

Hmyz je přizpůsoben tak, aby žil pouze na lidském těle, může se usadit na určitých druzích opic.

Pediculóza není známkou chudoby a nedbalosti. Nemoc se také děje s prosperujícími lidmi. Hmyzy se nezačínají samy o sobě, například na nervy.

Infekce se vyskytuje výhradně od pacienta po zdravé nebo na veřejných místech s velkým množstvím lidí.

Jak rychle se vši množí

Pediculóza je parazitní onemocnění, které ovlivňuje rychlost vývoje, rozsah infekce. Zdroj choroby je losos. Hmyz parazitizuje výlučně člověka, celý životní cyklus prochází tělem. V přírodě existuje několik lidských vši - hlava, oblečení, pubikum.

Vývoj pedikulózy

Osoba se nakazí parazity prostřednictvím úzkého kontaktu s pacientem, jeho věcmi. Nejprve se hmyz nedělá vůbec žádným způsobem, protože po chvíli se objeví svědění z lusků.

Podráždění kůže nezpůsobuje samotný skus, ale slin parazita. Aby se objevila alergická reakce, musí se určitá část alergenu akumulovat. To se obvykle vyskytuje během 5 dnů.

První věc, kterou žena dělá na hlavě člověka, je položit vejce. Životní cyklus vývoje vši hlavy a nití je 16 dní. Po opuštění vajíčka se larvy okamžitě začnou parazitovat. Krmí se každé 2 hodiny. Svědění začíná, pedikulóza se stává výrazným. Dospělá žena jí každé 4 hodiny. Aby se dostalo, má dostatečné množství krve. Výživa je nezbytná pro doplnění vitality, reprodukce potomků.

Rychle reprodukovat po infekci. Každý den se na samici umístí asi 4 vejce. Inkubační doba se neliší v délce trvání, takže do 1 měsíce se na lidské hlavě objeví velká populace parazitů. Pacient se stává pedikulózním obchodníkem, celý jeho život se stává noční můrou. Všichni jsou přenášeni během objetí, úzký kontakt s hlavou jiné osoby.

Cyklus vajec

Vši označují hmyz s neúplnou transformací. V jejím životě není žádná larvální fáze, která se vyznačuje svým vzhledem a stravovacími návyky.

Pacienti se vždy zajímají o to, kolik vajíček leží jedna vous, protože infekce nastává velmi rychle. Dospělí lidé začínají produkovat potomky několik hodin po páření. Denně se objeví 2 až 4 vajíčka.

Chov vši je zábavný proces. Muži semenné tekutiny hnojí všechny vejce ženy. Jedno páření je postačující pro to, aby samice vkládala vajíčka po celý svůj krátký život. Žena již nepotřebuje partnera, aby nepřetržitě produkoval potomky - což je důvod, proč ženy žily tolik vajíček.

Vši aplikují vejce - kořeny ve spodní části kořenů vlasů. Ve vzdálenosti 1 cm od místa, kde se nacházejí nitky, můžete určit, jak dlouho byly vajíčka položeny. Zpočátku přichází z genitálií vousy lepkavý hlen, následovaný vejcem. Látka ztuhne, poskytuje spolehlivé fixační nity. Nelze jej odstranit při česání obvyklého hřebene, opláchnout šamponem a jinými přípravky pro péči o vlasy, které výrazně rozlišují nitky od lupů.

Skořápka nití je tak hustá, že nevynechá žádný insekticid. Larva se vyvíjí bezpečně po "těžkém útoku". Jediný způsob řešení larv v skořápce - česání nití. Pro tyto účely použijte hřeben s jemnou smolou nebo speciální hřeben od vší.

Rychlá fáze vývoje larv

Ve vejci se hmyz vyvíjí asi 8 dní. Vytvoření jednotlivě obklopuje skořápku, ale nemůže se dostat ven. Začíná aktivní dýchání vzduchu, uvolňuje se přes zadní otvor. Na dně vajíčka se hromadí oxid uhličitý, což vytlačuje larvu. Všudy vypadají jako nová generace - nymfy.

Larva ve vzhledu se neliší od imago. Dává jí poslední podobu velikosti světla.

Neméně zvědavá, jak rychle se vši na hlavě množí. Okamžitě po opuštění vajíčka se larva začne krmit. Každý den tělo roste ve velikosti. Chitinová skořápka zůstává nezměněna. Chcete-li se ho zbavit, nymfa to jen klesne. Po několika hodinách se horní část těla vytvrdí. Mladý jedinec opět bere svůj bývalý vzhled, ale vyznačuje se velkou velikostí.

Celková larva prochází 3 moltami. Vývoj s transformací trvá 8 dní. V poslední fázi tvoří nymfa genitálie. Hmyz se změní na dospělého - imago. Noví parazité se okamžitě začínají pást.

Stadium vývoje vší:

 • nit - asi 8 dní;
 • larva před opařením - 3 dny;
 • 1. nymfa první generace - 2 dny;
 • Druhá generace nymfy - 3 dny.

Podmínky vývoje a reprodukce vší závisí na dostupnosti zdroje energie, teploty. Za nepříznivých podmínek se proces prodlužuje na 20-30 dní.

Dospělý vši života

Imago žije 30-42 dní. Celý jeho život má kolem 140 vajec. Krátká životnost všic je způsobena stálou dostupností jídla, pohodlnými teplotními podmínkami.

Všichni nikdy nemají hlad, vždy je možnost pít krev. Neztrácejte čas hledáním partnera. Jedno párování je dost pro reprodukci potomků po celý život. Pohodlná teplota pro existenci a vývoj je do 31 ° C. Na hlavě člověka je dosah vždy udržován v každém ročním období.

Reprodukční doba vší se koriguje, pokud se řasa plazí na hlavě jiné osoby nebo je na nějakém čase na polštáři nebo pokrývce hlavy. Mimo lidské hlavy může hmyz žít 3 dny.

Hlava vosku není schopna parazitizovat na jiných částech těla, infikovat zvířata. Pedikulóza přenáší jen mizerné lidi, klobouky, hřebeny. Vývoj vší a nití se člověku neobjevuje. Vydává svou existenci na stálé svědění hlavy, které se zvyšuje večer. Chcete-li chovat, dát potomkům schopnost silného muže, který umírá týden po páření.

Ve starověku byl výskyt vší považován za infekci. Předpokládalo se, že paraziti se dlouho vyvinuli pod kůži a pod vlivem příznivých faktorů se vynořili. To vysvětluje rychlou reprodukci vší.

Ostatní lidské vši

Kromě hlavice je šatník nebo oděv, pubik. Ten byl pojmenován jako ploschitsa.

 • Pubic vous se liší od vzhledu hlavy - spíše jako malý kraba. Parazitické pubikum. Se silnou infekcí se ploschitsa nachází v podpažích, na obočí, na řasách. Vlasy na hlavě nesousedí s konstrukcí. Infekce se vyskytuje během sexu, kontaktu s ručníky, osobními předměty. Paraziti se rychle množí. Během dne tvoří samice přibližně 7 vajec. Zubní pedikulóza se projevuje během 2 týdnů.
 • Vůně na šaty je téměř stejná jako hlaveň. Opakuje celý životní cyklus, zejména reprodukci. Jediným rozdílem je lokalita - osobní věci člověka, ložní prádlo. Parazitické na těle, s výjimkou pubisu, hlavy. Bez jídla může žít asi 5 dní.

Jak se vši množí, je známo už dlouho. Je dobře známo, odkud pocházejí parazité. všechny způsoby infekce. Můžete se zbavit všes na 1-2 procedury. Pedikulicidní léky lze koupit v lékárně nebo používat lidové léky. Rizikem jsou děti, dysfunkční rodiny, osoby bez určitého místa pobytu. Pokud se ponechá bez léčby, infekce se dostane do zraněného zákroku a vzniknou komplikace.

Pro Více Informací O Suché Vlasy