logo

Jak správně zředit barvivo na vlasy: pokyny

Mnoho dívek si myslí, že si barví vlasy na vlastní pěst, ale ne všichni vědí, jak správně zředit barvu a postup postupně jemně. Je důležité si uvědomit, že dokonce i nejmenší chyba povede k katastrofickým následkům ve formě nežádoucí barvy vlasů nebo alergické reakce na drogu. Pokud chcete být majitelem luxusní hlavy vlasů, postupujte podle důležitých doporučení pro správné ředění barvy.

Požadované materiály

 • barvicí pigment;
 • oxidační činidlo;
 • gumové / polyethylenové rukavice;
 • stěrka nebo štětec pro míchání;
 • skleněný / porcelánový obal.

Pokyny pro chov barviv na vlasy

Krok 1. Nejdříve se musíte rozhodnout pro mix. To se mísí s barvivem a oxidačním činidlem, což vede ke stejnému odstínu na celém povrchu vlasů. Barva přírodních kudrlin je čistě individuální věc. Dokonce i když jste pravá blondýnka, vaše vlasy budou na některých místech stále nažloutlé nebo šedavé.

Představte si obrázek, na němž malujete jednu barvu na listy různých barev. Snad se liší mírně, ale konečná verze bude zcela odlišná. Takže v kadeřnictví. Mistři studují měsíce v kurzech, aby porozuměli tabulce podbarvení a naučili se, jak je v praxi aplikovat. Je důležité si uvědomit, že určitý "extra" odstín vlasů potřebuje vlastní mikston, který eliminuje vadu a vytvoří jednotnou barvu.

 • červená dává hlavu vlasů jas a sytost, umožňuje vám získat teplý stín;
 • zelená odstraní nežádoucí zčervenání po předchozím neúspěšném zbarvení;
 • fialová a fialová jsou vytvořeny tak, aby eliminovaly žlutost blonďat;
 • Šedá a modrá udělají vaše vlasy matné a zvyšují jas šedých tónů.

Krok 2. Další krok zahrnuje výběr oxidu. Všechno je zde mnohem jednodušší, je důležité zvážit pouze to, jak jsou vlasy tlusté, zda jsou vaše vlasy barvené nebo zda se postup bude provádět v přirozené barvě, stejně jako temnota / lehkost vlasů. Při výběru oxidačního činidla věnujte pozornost vašemu typu nátěru. Takže pokud jde o odolné barvivo, oxid určený pro polostabilní pigmenty a naopak nebude fungovat.

Blondýnky by měly upřednostňovat 3% oxidantů, brunety vhodného oxidu 6-12%, v závislosti na tloušťce vlasů. Pokud jsou srst středně husté, pak bez ohledu na původní barvu, ideální pro blondýnky, a pro ženy s hnědými vlasy, brunetky, světlé vlasy, - 6% oxiduje.

Krok 3. Nyní se musíte seznámit s připojenými pokyny, ve kterých jsou zapsány poměry smíchaného pigmentu a aktivátoru. Nezapomeňte, že neexistuje jediné pravidlo, pouze výrobce může poskytnout správné informace. Proto otevřete příručku a vyhledejte sekci "Míchání oxidu s barvou".

Krok 4. Je čas začít mixovat součásti. Nasaďte si rukavice a vezměte nádrž a vybraný mikrofon. Dbejte na to, aby jeho množství nepřekročilo základní barvivový pigment. Přečtěte si pokyny pro léčivo, říká požadovaný počet dodatků k nátěru, stejně jako příklady odstínů vlasů. Vycházejte z přirozené barvy vlasů, čím je zapalovač, tím je menší potřeba mixtonu.

Stlačte mikronest do mísící nádoby a přidejte barevný pigment. Existuje jeden důležitý bod: poměr smetanové barvy a mixtonu by neměl být menší než 4: 1. Dále přidejte oxidant. Vezměte v úvahu dříve zavedený mikston, pokud byl menší než 10 gramů, pak při přidávání oxidu se toto množství nepřihlíží a při kombinaci oxidačního činidla s jinými složkami musíte odpuzovat pouze množství barvy. Začněte pomalu míchat součásti štětcem nebo špachtlí, sbírejte pigment z okrajů misky tak, aby byla hmotnost homogenní. Postup míchání je hotový a barva je připravena k použití!

Důležité doporučení

 • Použijte barvu a oxidační prostředek striktně jednu firmu.
 • Nemůžete si zvolit oxidační činidlo (aktivátor, oxid) pro barvy bez amoniaku, pokud jsou namalovány amoniakem.
 • Nesměrujte součásti oko, použijte měřítko nebo stříkačku.
 • Před zahájením chovu si pozorně přečtěte pokyny.
 • Vždy používejte rukavice.
 • Po míchání komponent pokračujte k přímému použití, nástroj nelze ponechat příště.
 • Preferujte profesionální řady, jsou spolehlivé a uchovávají si barvy déle.

Jste trýzniví otázkou, jak sami barvu ředit? Postupujte podle řady doporučení, abyste dosáhli správného výsledku. Nezapomeňte, že barviva pimenta reaguje s oxidačním činidlem, takže je důležité dodržet potřebné poměry pro míchání složek. Nezanedbávejte bezpečnostní pravidla a vše se ukáže!

Oxidanty pro barvivo na vlasy: volba a proporce

Žena se začíná měnit od účesu. Krásný odstín barevných vlasů musí být neustále udržován, protože pigment vyhoří, kořeny rostou. Pro tento účel existuje obrovský výběr kosmetiky. To je jen barva, kterou potřebujete nejen vybrat správný tón, ale také vařit. Každý obal má 2 trubičky - pigment a oxidační látku pro barvení vlasů. Co je oxid, jak správně zvolit.

Proč potřebujeme oxidační činidlo v jakémkoliv barvivu na vlasy

Oxidant je důležitou součástí každého produktu. Právě tato složka umožňuje barvu získat potřebný pigment. Po smíchání s ním začíná barevná kompozice vykazovat stín.

Ve složení jakéhokoli oxidu je peroxid vodíku. Účinná látka je obsažena v různém procentu, avšak nejvýše 12%. Tyto informace jsou výrobci uvedeny na tubusu látky. Je to H2O2, který umožňuje barvení vlasů.

Při pronikání do hlubokých vrstev tyčí peroxid vodíku rozděluje původní barvu, která se snadno vyplaví. S pomocí pigmentové základny na kudrlinkách se nastavil nový tón.

Peroxid vodíku je katalyzátor pro barvení pramenů. Bez této komponenty by se žádná blondýnka nestala brunetkou, dívky by nebyly zasaženy jasnými a odvážnými odstíny a staré ženy by nemohly skrýt šedé vlasy.

Jak zvolit oxidační systém

Oxid pro barvení je žádoucí získat na základě charakteristik ukazujících obsah peroxidu vodíku. Minimální obsah perhydrolů u vývojáře činí 1,2%, maximálně 12%. Stálost barev v důsledku zabarvení přímo závisí na tomto indikátoru.

Všechny oxidy jsou rozděleny do několika kategorií:

 1. Nízko-procentní kompozice obsahující H2O2 v vývojáři až 3%. Tato volba je lepší zvolit majitele vlasů se světlými odstíny - blondýnky. Dávají účinek malého odstínu. Zhoršení vlasů - minimální.
 2. Oxidační činidla s obsahem 3% peroxidu vodíku. Takové sloučeniny nepředstavují nebezpečí kudrlin. S pomocí těchto prostředků zásadní změna odstínu nebude fungovat - maximální účinek osvětlení nebo ztmavnutí pramenů o pouhý 1 tón. Malování s takovým vývojářem nebude skrývat šedé vlasy.
 3. Oxid 6%. Prostředky jsou určeny pro zbarvení na 2 tóny. Často je to takový vývojář, který se nachází v sadě v balíčcích s červenými barvami. Používá se k malování malého množství šedých vlasů.
 4. Vývojář 9%. Změní předchozí odstín na 3 tóny. Nástroj je vhodný pro tyče s tuhou konstrukcí a zcela nabarví šedé kudrlinky.
 5. Oxidant 12% je agresivní vývojář. Tato kompozice může změnit barvu kudrlin o 4 tóny. Takový nástroj snadno změní tmavovlasé dívky, dokonce i s tvrdými kudrlinky na blondýnky. Ale velké procento peroxidu vodíku negativně ovlivňuje vlasy, ztenčuje a vypouští tyčinky. Proto se časté používání takového oxidačního činidla nedoporučuje.

Podíl barvy a okysličovadla

Při nákupu barvy pro domácí použití musí výrobce specifikovat poměry, ve kterých je nutné smíchat oxidační a pigment. Obvykle je třeba zředit barvu s vývojářem v poměru 1k 1. Postačí, aby byl stlačený do kontejneru a nalijte oxid.

Pokud se látka a oxidant nakupují odděleně, pak je v tomto případě nutné je důkladně promíchat podle pokynů připojených k barvení nebo popsaných na lahvičce vývojáře.

Dobře malujeme

Pokyny jasně vysvětlují schéma zředění produktu. K těmto účelům budete potřebovat nádobu z plastu, skla nebo keramiky, nikoliv však kov. Stejně jako pádlo ze silikonu nebo plastu.

 1. Oxidant se nalije do misky, pak se zbarví.
 2. Komponenty pracují téměř okamžitě, takže je potřebujete důkladně a rychle promíchat. Hmota by měla mít homogenní strukturu.
 3. Látka se aplikuje na kořeny a rozkládá se po celém povrchu vlasů.
 4. Při lakování se směs pravidelně mísí. V opačném případě nemusí vypadat správný odstín vlasů.

"Fatální" chyby

Někdy výsledek zbarvení nesplňuje očekávání. To se děje z jednoho důvodu - poměr barvy a oxidačního činidla je nesprávně vypočten. Ignorování pokynů s pokyny může být plno různých důsledků, v závislosti na tom, co je chyba.

 1. Malé množství vývojáře. V tomto případě může být barva nerovnoměrně brána nebo vlasy nejsou pigmentovány vůbec.
 2. Oxidant více než je požadováno. V této situaci, kromě nerovnoměrného zbarvení, hrozí nebezpečí poškození kudrlin. Nadměrné množství peroxidu vodíku, které je jeho součástí, skočí na vlasy, takže je křehké, vybledlé. Obnovte staré zdravotní účesy po takovém "stresu" je obtížné.
 3. Aplikace barevných schémat a vývojářů různých firem. Klíčem k úspěšnému zbarvení je použití součástí od stejného výrobce. Oxidační činidlo jiné značky může obsahovat více nebo méně H2O2, než je požadováno pro získání určitého odstínu. Poměr součástí v tomto případě musí být vypočítán samostatně. Pokud je oxidant a barva vyráběná jednou společností, mohou být použity v libovolném procentu perhydrolu ve vývojáři.
 4. Doba expozice se zvýší nebo sníží. Na obalu nebo v pokynech výrobce musí určit časový interval požadovaný pro vysoce kvalitní barvení vlasů. Zanedbání doporučení může vést k poškození tyčí, pokud je směs udržována na místě, a pokud je předem promyta, může to vést k nerovnoměrnému zbarvení pramenů.

Přehled populárních oxidantů

Všechny oxidační prostředky pro barvu, bez ohledu na výrobce nebo cenu, mají stejnou hlavní složku - peroxid vodíku. Zahrnuty jsou také:

 • voda;
 • zahušťovadla;
 • stabilizátory;
 • emulgátory (změkčovadla);
 • pěny.

Někteří výrobci přidávají složky přírodního původu k okysličovadlům: vitamínům, extraktům a extraktům rostlin. To umožňuje, aby agent měl na vlasy pečující účinek.

Viz také: poměr prášku a kyslíku pro bělení vlasů (video)

 1. Profesionální vývojář barev s Estel De Luxe. Jedná se o standardní pigmentové barvivo. Neobsahuje žádné přísady. Při přístupu je oxidační činidlo s obsahem peroxidu vodíku od 3% do 12% v lahvích s různým objemem (maximálně 1000 ml). Cena produktu od 65 rublů. pro lahvičku o objemu od 60 ml do 500 rublů. pro 1 l.
 2. Profesionální aktivátor společnosti Kapous. Tento produkt kromě typických složek obsahuje extrakt ženšenu a bílkovin z rýže, který podporuje pečlivé působení na kudrlinky a snižuje jejich poškození. Oxidátor je balen v lahvičkách o různé kapacitě - od 150 do 1000 ml. Obsah H2O2 v kyslíku je od 1,5% do 12%. Minimální cena za malou láhev v online obchodech je 70 rublů. Litrové nádoby této značky se prodávají za 300-350 rublů.
 3. Oxidátor s Londa Professional. Kromě standardních součástí se k němu přidávají kyseliny etidronové, fosforečné a salicylové. Konzistence vývojáře je krémová, dokonale smíchaná s pigmentující látkou bez hrud. Jemně padá na vlasy a rovnoměrně skvrněje prameny. Stejně jako u jiných výrobců najdete 3, 6, 9 a 12 procentních oxygentů. Cena za litr - 550-600 rublů. Bubliny s menším objemem (150 ml) jsou k dispozici pro jednorázové použití.
 4. Line Loreal Recitation Preference. Je určen k použití doma. Dodatečnou složkou vývojáře je glycerin. Barvivo se zředí oxidačním činidlem a pigmentující látkou. Po obarvení, kudrlinky neztrácejí svou měkkost, jsou hladké. Vývojáře lze nalézt jak s minimálním obsahem peroxidu (3%, 6%), tak s maximem (9%, 12%). Cena láhve 1000 ml je od 900 rublů. V specializovaných kosmetických prodejnách je výrobek prodáván pro lahvování v malých nádobách pro jedno použití.
 5. Matrix vývojáři. Jsou považovány za nejlepší mezi konkurenční produkty. Tyto výrobky lze nalézt pouze v profesionálních obchodech. V kombinaci s barvou téže značky vypadají vlasy po barvení přírodní a dobře upravené. Pro tento postup můžete zvolit okysličovadlo s jakýmkoliv obsahem účinné látky (peroxid vodíku) od 3 do 12%. Nevýhody finančních prostředků lze připsat vysoké ceně - ceně litrové láhve 600 rublů.
 6. Wella Professional. Další výrobce, důvěřený profesionálním stylistům a mnoha ženám. Oxidační činidlo obsahuje aktivní polymerní sloučeniny, které mají příznivý účinek na strukturu kadeří. Vývojář se skvěle smíchá s barevné schématem a rovnoměrně sladí a zajišťuje plné zbarvení. Tam jsou emulze pro barvy s obsahem peroxidu vodíku 1,9 a 4%, stejně jako oxidační činidla 6%, 9% a 12%. Náklady na litrovou láhev - od 800 rublů. Produkt se prodává v malých porcích na jednu aplikaci (60 ml), cena je od 100 rublů.

Individuálně nebo společně

Některé ženy nevidí potřebu kupovat odděleně barvu a vývojáře. Ve skutečnosti na regálech kosmetických prodejen, supermarketů existuje široká škála hotových sestav. Jsou jednodušší a obeznámenější než profesionální nástroje. A vlastnosti na první pohled jsou stejné. To však není pravda.

Standardní sady jsou určeny pro všechny typy vlasů, aniž by byly zohledněny jednotlivé charakteristiky vlasů konkrétní ženy. Často výsledek zbarvení z barvy obchodu není potěšením - odstín se liší od toho, který tvrdí výrobce. Někdy Kohler leží nerovnoměrně, existují nepigmentované oblasti. To je proto, že vývojář ze soupravy má standardní procento perhydrol.

S profesionální barvou jsou rizika minimální.

 1. Účinnost. Standardní balení je určeno pro jedno použití pro středně dlouhé vlasy. Barva barvy a výplňová láhev může být dostatečná pro 2-3 použití, v závislosti na délce kudrlin.
 2. Nezávislá možnost výběru pevnosti a intenzity odstínu. Změnou procenta peroxidu vodíku můžete dosáhnout požadovaného výkonu.
 3. 100 procent barvy. Přesné poměry účinné látky (peroxidu) jsou podrobně popsány na butylové skupině, aby se dosáhlo požadované barvy.

Recenze

Ne každý může najít ten správný oxidant poprvé. Než si zakoupíte výrobky, je lepší se seznámit s informacemi od výrobce a recenzemi žen, které používají určitou značku vývojáře.

Olga: "Na jaře jsem se rozhodl změnit obrázek - přebarvit do blondýnky. Na radu přítele koupil profesionální barevné schéma L'Oreal. Nejprve se mi nelíbilo, že bylo nutné ji získat samostatně a náklady byly spíše velké. Oxidátor užíval 12 procent peroxidu. Testován na vlasy, barva se ukázala jako přirozená. Finanční prostředky jsou dostatečné na další 3 krát. Ekonomicky.

Kateřina: "Od firmy Matrix se již dlouho objevila barva Kohlera. Nejprve byla namalována pouze v salonech a poté přešla domů. Moc se mi líbí, že oxidant a pigment se snadno smíchají, textury a vůně jsou příjemné, v kompozici není amoniak. Špatná věc je, že je rychle vyplavena. Musíme malovat asi 1 krát za měsíc a půl. "

Elena: "Rád experimentuji s barvou vlasů. Zkoušel jsem mnoho různých nástrojů, běžných i profesionálních. Volba se zastavila na oxidačním a barvivem od společnosti Kapous. Náklady jsou příjemné, výsledek je výborný a nevšiml si žádného zranění. Zdá se, že po zbarvení pramenů se stává ještě zdravější. "

Anna: "Jsem fanoušek Wella. Ačkoli drahý výrobek, ale kvalita. Natírá šedé vlasy a nepoškozuje vlasy. Další velkou výhodou této společnosti je dlouhá životnost okysličovadla od okamžiku prvního použití - 1,5 roku. Vývojář neztrácí své vlastnosti. "

Jak si vybrat oxidační látku v barvicích na vlasy

Barvu vlasů můžete změnit v salonu nebo doma. V jednom a druhém případě musíte vědět, jak správně kombinovat všechny složky barviva. Zcela málokdy výrobci nabízejí již plně připravené výrobky, nejčastěji je musí míchat nezávisle. Chcete-li získat nasycenou a odolnou barvu, musíte zvolit přesný poměr samotného pigmentu a oxidačního činidla. Oxidant je nezbytný, aby se mohl objevit odstín, aniž byste jej mohli vykreslit. Zvažujeme všechny vlastnosti této látky, její složení a pravidla výběru.

Proč potřebujeme oxidační činidlo v jakémkoliv barvivu na vlasy

Oxidační složka je prostě nezbytná pro jakékoliv odolné barvící činidlo. Možná jste si všimli, že barva sama je bezbarvá, začne vykazovat stín pouze po smíchání s oxidačním činidlem. To je způsobeno tím, že jeho složení nutně zahrnuje peroxid vodíku. Je to ona, která "vymyje" předchozí pigment z kadeřních a pomáhá připevnit nový tón na ně. V některých produktech může být dodatečně použit amoniak, který ovlivňuje trvanlivost výsledku, ale je velmi "nepřátelský" vůči vlasům, protože odhaluje jejich váhy.

Přítomnost perhydrolů v moderních prostředcích umožňuje blondům přeměnit se na hnědovlasou ženu, dovoluje vám zcela natírat šedé vlasy a používat jasné odstíny. Pokud by to nebylo pro tuto součást, pigment se prostě nemohl objevit na prameny.

Oxid pro barvení: jak si vybrat

Chcete-li vybrat správného vývojáře, neboť oxidační zařízení je někdy nazýváno, musíte znát všechny jeho vlastnosti. Nejprve se řídí procentním podílem perhydrol. To může být od 1,2% do 12%. Čím více peroxidu, tím více bude trvalý výsledek z barvení, mohou být změny radikálnější.

Upozorňujeme však, že vysoké procento peroxidu poskytuje agresivní účinek kompozice na kadeře. Po použití příliš silných činidel se vlasy stávají matné a křehké, je spojeno se zničením keratinu, který je zodpovědný za jejich sílu a zdraví.

 • Od 1,2% do 3% - nízké procento oxidů, které jsou někdy označovány jako aktivátory. Používají se k barvení bělených nebo bělených kadeří, jsou také vhodné pro lehké tónování, téměř vlasy neškodné.
 • 3% formulace - vhodné pro mírné zbarvení, pouze 1 tón ve směru ztmavnutí nebo osvětlení, nevhodné pro maskování šedých vlasů.
 • 6 procent - umožňují změnu barvy již o 2 tóny, nejčastěji používané pro barvení v jasně červených nebo červených odstínech, které se dobře daří s malým množstvím šedých vlasů.
 • 9 procent - používá se ke změně barvy na 3 tóny, barvení tvrdých vlasů nebo vlasů s velkým množstvím šedých vlasů.
 • 12 procent - nejsilnější oxidanty, které umožňují, aby i brunetky s tvrdými a hustými vlasy se změnily v blondýnky, změnily barevné odstíny na 4 tóny, velmi agresivně ovlivnily vlasy.

Podíl barvy a okysličovadla

Různí výrobci uvádějí různé procento pigmentů a oxidačních činidel. V balení pro samostatné použití najdete samostatnou trubku s barvou a oxidem, nejčastěji jsou kombinovány v poměru 1: 1.

Pokud mluvíme o profesionálním produktu, komponenty se prodávají odděleně, je třeba je ředit, jak je uvedeno v pokynech pro barvení nebo na lahvičce oxidantu. V závislosti na odstínech, které chcete získat, množství oxidačního činidla se může lišit, ale výrobce o tom musí varovat.

Pečlivě si přečtěte všechny informace o balíčcích, abyste získali požadovaný výsledek.

Jak chovat

Postup pro připojení součástí má také určité odstíny. Nejdříve zvolte pouze nekovový inventář, míchací nádoba by měla být keramická, skleněná nebo plastová a čepel - z plastu nebo silikonu.

Okamžitě je nutné nalijte oxidant do nádoby a teprve poté přidávejte barvivo. Reakce se objevuje téměř okamžitě, protože je nutné rychle rozmíchat kompozici. Neměly by to být hrudky a nespojitosti.

Po složení se nátěr pečlivě aplikuje na kořeny a pak po celé délce. Čas od času se směs promíchá, pomůže se vyhnout nesprávnému projevu odstínu.

Časté chyby

Mnoho dívek nezískává výsledky zbarvení, které se očekávalo, a to podle fotografií na internetu. K tomu dochází kvůli nesprávnému použití oxidačního činidla. Musí být přidána přesně tak, jak je uvedeno v pokynech. V opačném případě dostanete zcela nečekaný odstín.

Zvažte, jaké důsledky by mohlo být, pokud se kompozice nezředí podle očekávání.

 • Příliš mnoho oxidačního činidla. Peroxid vodíku dehydratuje kadeře, činí ho křehkou a vede ke ztrátě. Pokud používáte velké množství vývojářů, riziko poškození vlasů a jejich obnovení bude trvat spoustu času.
 • Příliš málo okysličovadla. Používáte-li vývojáře v nedostatečném množství, pigment jednoduše nepronikne do chloupků. Získáte nerovnoměrnou barvu, velmi matnou barvu nebo vůbec žádný výsledek.
 • Použití barvy a okysličovadla od různých výrobců. Nejdůležitějším pravidlem při výběru vývojáře - musí být stejná značka jako pigment. Pokud kupujete oxidant od jiné společnosti, je docela možné, že procento perhydrol v něm bude méně nebo více než je nutné pro projev zvláštního tónu. V takovém případě musí být podíl komponent vypočítán samostatně. Je však povoleno použití oxidačních činidel s různými procenty peroxidu od jednoho výrobce, takové kombinace pomáhají dosáhnout nových zajímavých odstínů.
 • Nesprávná skladba času expozice. Dokonce i když máte příliš tmavou barvu vlasů, nedržíte barvu delší, než je uvedeno na obalu. To může poškodit pouze prameny. Čím vyšší je procento peroxidu v oxidačním zařízení, tím méně času je zapotřebí pro jeho interakci s vlasy. Také je nemožné předčasně vypláchnout kompozici, protože pigment může vypadat nerovnoměrně.

Oskidantové další schopnosti

Oxidační činidla se používají nejen k lakování, ale i k degradaci. Jedná se o postup, který umožňuje odstranění pigmentu předchozího barviva z vlasů. Nejčastěji dochází k opětovnému obarvení, po získání nežádoucího odstínu nebo k návratu do kadeří přirozené barvy.

Provádějte dekapitace výhradně v salonech, pro tento účel se používají profesionální prostředky, které obsahují více než 12% perhydrol. Takové sloučeniny mohou způsobit vážné poškození kadeří, pokud jsou aplikovány bez dodržování všech pravidel. Aplikujte je na pár minut, aby nedošlo ke zkažení struktury vlasů, a pak je umyjte pod tekoucí vodou se šamponem.

Stylisté nedoporučují příliš často provádět tento postup, protože ničí strukturu kudrlin, způsobuje je bez života a nudné a v některých případech může dokonce vést ke ztrátě.

Samostatně nebo společně?

Některé dívky nechápou, proč by si měli koupit barvu a okysličovadlo zvlášť, pokud se v supermarketech prodávají hotové sady. Ve skutečnosti je mnohem jednodušší koupit všechno dohromady než vybrat si z různých možností. Výrobci, kteří se však pokusí vyhovět všem a nikomu individuálně, nezohledňují, že projev tónu závisí na počáteční barvě základny, přítomnosti pigmentů z předchozího zbarvení a jiných nuancích. Zpravidla zvolí standardní procento peroxidu v oxidačním zařízení.

Chcete-li přesně vybrat produkt, který bude vypadat na vašich vlasech nejvýhodnější, upřednostněte profesionální barvy. Pigment a oxidant jsou prodávány samostatně, takže můžete měnit procento perhydrolů a dokonce smíchat několik odstínů, pokud je to pro určitého agenta přijatelné.

Navíc získáte následující výhody:

 • schopnost zvolit intenzitu a stálost barvy - čím vyšší je procento perhydrol, tím vyšší budou tyto ukazatele;
 • úspory - standardní sada je dostačující pouze pro krátké vlasy a láhev okysličovadla a barvy barvy může stačit pro dvě nebo více použití;
 • záruka přesného přizpůsobení barev - výrobci barevných sad nepředstavují vždy přesné procento perhydrolů a v profesionálních nástrojích neexistují žádné takové vynechání.

Oblíbené značky

Chcete-li si vybrat mezi množstvím produktů pro barvení vlasů, není to tak snadné, které vám pomohou získat krásný a módní odstín. Pokud vezmeme v úvahu, že oxidant a pigment musí pocházet od stejného výrobce, vyhledávací kruh je mírně zúžen. Snažte se upřednostňovat profesionální série od značek, kterým důvěřujete. Považujeme nejpopulárnější řadu, která prošla zkouškou časové a salonní aplikace:

 • oxidant z Londy 3%, 6%, 9% nebo 12% je vhodný pro barvení, 1,9% a 4% pro tónování;
 • Lorealové oxidátory 3%, 6%, 9% a 12% jsou určeny pro barvení, vývojáři obsahují 1,8%, 2,7% a 4,5%; perhydrol;
 • Estelle oxidátory jsou vyráběny ve standardní lince: 3%, 6%, 9% a 12%, jsou také aktivátory 1,5% a aktivátory pro pastelové tónování;
 • oxidanty z "Matrix" 3%, 6%, 9% a 12% jsou určeny pro standardní barvení, také v sestavě existují promotory pro maximální vyjasnění.

Závěry

Volba okysličovadla nebo aktivátoru barvy je zásadním úkolem, jehož realizace by měla být brána vážně. Pokud chcete mít šanci, můžete si zakoupit standardní barvicí soupravu z jakéhokoli obchodu a experimentovat sami.

Chcete-li získat dobrý výsledek, je nejlepší kontaktovat kvalifikovaného pána. Pouze profesionál bude moci zvolit oxidační činidlo se správným poměrem peroxidu a kombinovat ho s pigmentem v poměru potřebném pro vaše vlasy.

Používejte pouze kvalitní výrobky a změňte odstín bez bolesti pro vlasy.

Jak umýt barvu z vlasů doma

Špatné skvrny? Řekneme vám o způsobech, jak umýt barvu z vlasů doma.

Představte si situaci: rozhodli jste se experimentovat, ale výsledek vás zklamal. Před spuštěním do salonu si vyzkoušejte domácí možnosti. Pomohly mnoha děvčatům, ne-li vrátit původní tón, pak významně snížily jas barvy.

Metoda 1. Kefír, aby byl tón světlejší

Pokud se výsledek zbarvení ukázal být příliš tmavý pro vás, můžete zkusit používat obyčejný kefír. Ve své složení mléčné kyseliny, které pronikají hluboko do barvy, "jí". Kromě toho má kefír pozitivní vliv na vlasové kořeny a vlasovou pokožku hlavy.

Existuje složitější recept, který je podle recenzí účinnější.

Chcete-li se vrátit k přírodní barvě, můžete použít přírodní lisované oleje. Oni nejen "odstraní" barvivo, ale také obnoví vlasy sám. Tyto masky můžete vytvářet alespoň každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.
Budete potřebovat olej, koupíte broskvový, lopuchový nebo ricinový olej (prodáváte v lékárnách) a kokosový olej je také vhodný. Mírně je zahřejte na pokojovou teplotu a aplikujte po celou délku vlasů. Pak položte tašku na hlavu, nahoře - ručník nebo termoplast. Přes ručník může také foukat vysoušeč vlasů, stojící v horkém režimu.


Metoda 3. Med jako tónovací maska

Pokud nechcete hodně změnit barevné barvy, můžete použít medové masky. Nejsou tak účinná jako kefír nebo olejové masky, protože se používají, pokud vám vyhovuje celková barva vlasů. Princip aplikace je stejný - tavte na pokojovou teplotu, aplikujte na vlasy, přidržte a pak opláchněte. Nevýhodou je, že umývání medu není tak jednoduché, jako je například kefír.

Metoda 4. Teplý tón s přírodními produkty.

Chcete dát vlasům teplý stín? Pak je obvyklý heřmánek (prodává se v lékárně). Hue je viditelná pouze na blond vlasy, protože je to jednoduchý způsob, jak zvýšit barvu jasnější a zajímavější pro blondýnky. Chcete-li připravit nástroj, vezměte tři lžíce heřmánku půl litru vroucí vody. Naplňte a nechte to vařit. Po
napněte vývar a na konci mytí propláchněte vlasy. Držte asi deset minut, poté můžete opláchnout čistou vodou.

Chcete-li udržet výsledek, opláchněte vlasy odtučněním heřmánek je nutné po každém mytí.

Metoda 5. Mýdlo na praní

Jedná se o velmi agresivní variantu, která opravdu vlasy vysuší. Nicméně, barva v tomto případě je snadné "odlupovat." Ve složení mýdla mýdla, mastných kyselin, nahradit studené oleje, stejně jako spousta alkalických látek. Pouhých několikrát je použití mýdla časem SSSR, barva se umyje.
Mýdlo není vhodné pro suché vlasy, je lepší vyrobit několik kefírových masek.

Metoda 6: Odstraňovač tmavých odstínů aspirinem

Stává se, že po zbarvení vlasů zůstává zelený tón, což je tak frustrující. V tomto případě můžete udělat domácí odstraňovač laků s aspirinem. Míste pět tablet ve sklenici vody, výsledný roztok se aplikuje na vlasy. Na hlavu je položen vak, ručník nad ním. Po uplynutí půl hodiny můžete nástroj vyčistit a vyhodnotit výsledek.

Mluvili jsme o tom, jak můžete rychle změnit barvu vlasů omyvatelnou barvou a také, jak odstranit odstín, pokud se váš tón, který se po barvení, změnil. Uložte článek pro budoucnost!

My-krem

kosmetika od A do Z

Jak správně zředit barvivo na vlasy

Jak míchat barvivo na vlasy? Důležité odstíny, stíny stínů

Otázka, jak správně smíchat barvivo na vlasy, je zodpovězena vědou o barvě. Diskutuje o všech aspektech a nuancích procesu míchání, o tom, jak, v jakých poměrech av jakých odstínech kombinovat barvy. Vyzbrojený svými zákony a předpisy je snadné dosáhnout očekávaného individuálního neuvěřitelného efektu.

Aspekty směšovacích barev

Příprava na proces míchání inkoustů začíná volbou požadovaného odstínu, přičemž se vezme v úvahu kombinace barev a barevných pigmentů ve vlasech a ve vybraném barvě.

Nejsou žádná omezení pro řešení barev - používají celý rozsah barev. Všechno to závisí na letu fantazie a postoji. Existuje pouze jedno pravidlo: nemíchejte více než tři různé tóny. Abyste dosáhli jedinečného individuálního výsledku a kompetentně bohatého šťavnatého odstínu, při míchání barvy použijte jednu řadu jedné značky. Prostředky různých značek neodpovídají jejich chemickému složení, aktivním a barvivům.

Začátečníci, kteří nevědí, jak správně kombinovat barvy vlasů, je lepší nechat začít radikální experimenty samy o sobě. Je přijatelnější začít s malými změnami, například malováním malého pramene nebo barevným odstínem v půltónových krocích. Neúspěšné experimenty jsou někdy obtížně opravené: musíte znovu znovu natřít vlasy, což vede k jejich vysychání a přináší mnoho potíží, aby obnovili svůj zdravý stav.

K dosažení takových vlastností odstínů a barev barev vlasů, jako je šťavnatost, vzdušnost, nasycení, měkkost, se používají následující techniky:

 • Kontrastní původní prameny, když jsou jednotlivé kadeře na vlasy natřeny v kontrastní barvě;
 • hladký přechod - barvy sousedící s barevným gamut jsou smíšené.

Proces míchání laku

Před zbarvením zjistěte typ a strukturu vlasů, tloušťku, stupeň poškození, přítomnost šedivých vlasů, zkontrolujte kompozici pro individuální toleranci, berte v úvahu originální a počáteční barvu v době barvení a také přítomnost chemického permutu.

Při míchání barviv na vlasy se seznamte s důležitými pravidly, která je třeba dodržovat:

 • Přečtěte si pokyny na obalu.
 • Pro přesný výběr barev použijte tabulku barev.
 • Smíchejte malé množství testovacího inkoustu, podívejte se a vyhodnoťte výsledek.
 • Nemíchejte palety různých značek.
 • Jasně dodržujte poměr barviv.
 • Šedé vlasy jsou obarveny ve dvou krocích (nejprve se dosáhne monotónnosti a poté se použije hlavní tón).
 • Výsledkem barvení závisí na tloušťce, tloušťce a individuálním pigmentu vlasů.
 • Používají se pouze skleněné, plastové, plastové a keramické nádoby.
 • Rozlišená barva se s výhodou používá do 30 minut.
 • Buďte opatrní předem a připravte kompozici, abyste odstranili nežádoucí barevný výsledek.
 • Každá barva je připravena samostatně, pak jsou barvy pečlivě a pečlivě smíchány.

Dosažení vysokých vlastností vyfarbení odolnosti dodržujte pravidla:

 • Pro vlasy střední tloušťky a délky je objem spotřebního barviva přibližně 60 g.
 • Kyslík a barva se mísí v poměru 1: 1, zatímco tónování je 1: 2.
 • Při osvětlení vlasů se používá 9% roztok kyslíku, při barvení v tmavých tónech - 3%.

Hloubka a bohatost barvy jsou regulovány dobou zbytku barviva na barveném vlasu a teplotou, při níž se proces provádí.

Dosáhli jsme požadovaného odstínu

Mixujte barvy, experimentujte, dodržujte všechna pravidla správné kombinace barviv na vlasy a očekávaný výsledek bude.

Pozitivní efekt je způsoben technologií smíchání blízkých příbuzných barev stejného barevného řešení, ale různých tónů, například světlé a střední světle hnědé. Pokud jsou přítomny zbytky z předchozího barvení na kořenech, před smísením se získá jednotná barva. Správně vypočtený poměr barvícího prostředku poskytne požadovaný výsledek (tmavší, lehčí), který vás posune o krok dále po cestě k vědě o tom, jak správně smíchat barviva na vlasy.

Zlaté pravidlo barevného kola

Barevná schéma podmíněně rozděluje barvy na teplo a chlad a také identifikuje tři primární (primární) barvy: žlutou, modrou a červenou. Primární barvy se nikdy nesměšují. Zbývající odstíny - deriváty nebo analogové. Získávají se smícháním v různých poměrech a jsou nejvíce přijatelné v různých kombinacích a kombinacích. Mají vlastní stupnici:

 • Sekundární - míchání dvou primárních barev v rovnoměrných částech, například žlutá a červená, poskytnou oranžovou barvu.
 • Terciární - míchání jedné primární a jedné sekundární barvy, například červené a fialové, bude mít karmínovou barvu.

Pomocí zlatého pravidla barevného kolečka je snadné pochopit:

 • jak míchat barvu vlasového barviva;
 • jak správně kombinovat s barvou očí a pokožky, druh vzhledu;
 • jak zabránit chybě.

Kruhové barvy jsou rozděleny na teplo a chlad a nejsou kompatibilní.

Od stínu do stínu v kruhu chodí ve směru hodinových ručiček. Opačné barvy jsou neutralizující (protibarevné). Používají se k opravě nebo odstranění nežádoucích barev. Všechny kombinace neutrálních barev dávají účinek přírodních vlasů.

Výhody profesionálních barev

Farebná škála profesionálních barev se příznivě liší od prodeje barev pro domácnost. Profesionální formulace mají větší sbírku barev a odstínů odstínů, což umožňuje získat neomezený počet možností míchání. Na jejich obalech je digitální kód, který ukazuje, jak správně promíchat profesionální barvivo na vlasy. Číslo udává úroveň světla, kde 1 je nejtmavší (černý) tón a 10 je nejsvětlejší (blond). V důsledku toho bude tma utopit nebo průměrný efekt. Zbytek je určen polotóny - odstíny. Nejprve označte hlavní (hloubku tónu), pomocnou (barevnou nuanci) a nakonec další odstín odstínu. Tato data pomohou pochopit, jak smíchat barviva na vlasy podle tabulky odstínů.

Mikston

Při úpravě tónu a zesílení odstínu barevného roztoku se používají směsi. Nepoužívají se samostatně pro barvení pouze po předblesku vlasů.

Mixestons fungují dobře a zlepšují přirozenou paletu. S jejich pomocí získávejte nekonvenční, exkluzivní, neobvyklé, matné a popelavé variace.

Dnes jsme mluvili o takovém postupu, jako je míchání vlasových barviv. Důležité pravidla byla uvedena výše.

Zpětná vazba o tom, jak barvit vlasy doma na příkladu Estel Essex. Jak zvolit procento oxidačního činidla, jak barvit vlasy, nátěrové schémata, pokyny krok za krokem a spoustu fotografií.

Mnoho žen vlasy vlasy doma. Z různých důvodů - někdo nemá dost peněz, někdo nedůvěřuje kadeřníkovi, někdo touží po rukopisných zážitcích =), ale přesto je spousta z nás. Často, všechny takové experimenty končí smutně a musíte jít do salonu opravit všechno. Doufám, že moje recenze, založené na letech experimentování a experimentování, vám pomohou přiblížit se k požadovanému výsledku =) Od té doby, co jsem maloval Estel Essex barvu po mnoho let, příkladem barvy v mé recenzi bude barva této značky.

Některé texty (tento odstavec můžete přeskočit)

Moje zkušenosti začaly asi 15 let, tedy před více než 16 lety. Teprve ve škole jsem měl čas vyzkoušet nejrůznější odstíny červené, červené, snažil jsem se zdůraznit a zesvětlit =) To všechno nebylo samo o sobě, ale s pomocí mé nádherné matky, která byla vždy připravená pomoci mi při hledání krásy =)) Tyto experimenty často neúspěšně, protože Ani já, ani moji matka neměli v této oblasti žádné úvahy (a v té době tam nebyl téměř žádný internet) a všechno bylo známo pomocí pokusů s krájenými vlasy. Pak jsem měla krátkou dobu odpočinku na vlasy (zkrátil jsem vlasy a zvětšil barvu), ale pokračovali jsme v experimentování s mámou, protože měla krátký účes a přiznala zásadu "vydejte se zpět, ne zuby" =)) Samozřejmě jsem někdy navštívil salony opravit naprosto zničenou barvu vlasů nebo jednoduše v naději, že profesionálové udělají něco jako "AH!". No, pak jsem šel studovat u kadeřníka a zjistil, co se děje =) Přirozeně, teď jsem maloval jen sebe, ale pomocí důstojných zkušeností a znalostí, a mít vynikající výsledek.

Moje první "salonní" zkušenost byla s Estelleovou barvou (pak podle mého názoru není Essex, ale na tom nezáleží), a tato zkušenost byla rozhodně úspěšná a moje dlouhá láska k této barvě začala =)

Později, když jsem začal pracovat jako kadeřník, byla jsem k mé spokojenosti Estelle jednou z těch, s nimiž náš salon pracoval, a já jsem se dokázal naučit všechny barvy a nuance použití nahoru a dolů =))

Během této doby jsem určitě vyzkoušel jiné barvy (většinou na sobě), jako jsou Schwarckopf Igora Royal, Wunderbar, L'oreal Professionnel. Ze všech, které jsem uvedl, se mi Wunderbar velmi líbilo, ale stojí téměř dvakrát tolik. Z nějakého důvodu mě Schwarzkopf nezapůsobil, i když barva také nebyla špatná, ale nerozsáhla jsem s barvami.

Takže výhody Estelle:

 1. Nízká cena Levnější barva jsem se nesetkal, profesionální, samozřejmě =)
 2. Velké množství odstínů (na rozdíl od těch zvláštních), na rozdíl od stejného igora, jsou odstíny velmi chutné, vždy jsem mohl najít ten správný pro sebe i pro klienta.
 3. Když míchání barev vždy dává předvídatelný výsledek, jediná barva, s níž riskuji, že míchám všechno oko (ačkoli to nikomu nedoporučuji)

Z mínusů.

 1. Gray příliš nestojí. Na tenkých vlasech s šedými vlasy bude 30% normální, na tvrdých vlasech se šedými vlasy více než 50% není příliš. Ne že by to nijak nezbarvilo, ale jsou zvýrazněny šedé vlasy. Rychle vymyté ze šedé. To znamená, že pokud máte problémy s malováním šedých vlasů, je lepší vybrat jinou barvu (ale je lepší se pokusit vyvodit závěry). Ačkoli moje máma stále dělá pro ni, a ona má jen druhou možnost, možná jsem příliš náročný =)
 2. Někteří kadeřníci věří, že Estelle vyschnou vlasy. Můj názor - záleží na vlasu. Osobně jsem nevysušil (používám to bez přerušení po dobu 5 let, a před tím pravidelně), s ohledem na trvalé vysoušeče vlasů a žehličky. Ale tam jsou vlasy, že tato barva nevyhovuje. Opět - musíte to zkusit.
 3. Nejsem moc spokojen s vůní, která trvá další den po barvení. Wunderbar, například, není tak silná.

Informace o složení a balení nátěru:

Nebudu příliš komentovat, protože barva není ve výchozím nastavení užitečná, takže není třeba hledat nic jako součást utility =))

Co potřebujete vědět dříve, než se rozhodnete pro malování domů?

Existují případy, které prostě potřebují opustit profesionály. Například složité osvětlení, jasan blond, zvýraznění, dramatická změna barvy v libovolném směru (z nějakého důvodu se předpokládá, že je velmi jednoduché barvit ze světla na tmavý). Všechna tato opatření vyžadují alespoň základní znalosti o procesu, praktických zkušenostech a nuancích (pokud jsou často přítomny první dva body, pak jsou obvykle k dispozici pouze odborníkům)

Samozřejmě, pokud máte větší zájem o proces, než o výsledek, pak můžete mít šanci a pokusit se, ale být připraveni na negativní výsledek.

Jak zvolit správné procento oxidačního činidla pro minimalizaci poškození vlasů a dosažení požadovaného výsledku?

1,5% aktivátor okysličovadla (to je jen Estelle, jak si vzpomínám). Používá se k tonizaci dříve odbarvených vlasů. To znamená, že nejprve zesvětlíte vlasy práškem a pak jej zbarvíte obyčejnou barvou s použitím 1,5% oxidu. Jediný rozdíl od standardního nátěru je, že oxid je odebírán v poměru 2: 1, to znamená, že oxid je dvakrát více než barva. Tónování tímto oxidačním činidlem je nejjemnější pro bělené vlasy. Samozřejmě, šedé vlasy nejsou namačkané.

1,5% oxidant (jednoduchý, nikoliv aktivátor). Pokud ne Estelle, pak vše, jako v předchozím odstavci +, může být použito k tónování přírodních vlasů (není barvené), ukazuje se velmi jemné zbarvení, ale musíte zvolit odstíny tónové úrovně (to znamená, že není lehčí a není tmavější). Šedé vlasy nesnaží.

3% oxidační činidlo. Při tónování na tón 1-2 odstíny tmavší nebo 1 tón lehčí (a to je nepravděpodobné, pokud není zcela zbarvené vlasy), šedé vlasy nenalézá.

6% oxidační činidlo. Pro malování v tónu s tónem šedých vlasů, nebo 1-2 tóny světlejší. Můžete jej také použít k odlehčení pramenů (nebudou ani psát pro zvýraznění, protože zvýraznění doma je nesmysl =)

9% oxidační činidlo. Pro malování 2-3 tóny světlejší šedou barvou. Ale nedoporučuji používat doma 9%!

12% oxidační činidlo. Nepřipojujte se k němu! =)

Jedná se o velmi obecná pravidla., Je naprosto nemožné načíst všechny případy, kdy a co používat. Jak jste si všimli, nezmínil jsem o případech malování 3-4 tóny světlejší nebo tmavší. Tam jsou vždy nuance, a opakuji, nechat složité malování kadeřníků =)

Pro srovnání ve většině hotových barviv v jasných barvách se používá 9-12% oxidačního činidla =)

!!Obecná pravidla !!

Pokud barvíme zcela přirozené vlasy.

 • Tón na tón (znamená světlo vlasů, ne stín) - vyzkoušejte 1,5%, pokud není žádný výsledek nebo potřebujete jasný odstín, pak 3%.
 • 1-2 tóny světlejší - 6%
 • 3-4 tóny světlejší - 9% (nebo ještě lepší, opravdu ji potřebujete?))
 • 1-4 tóny tmavší - 3%
 • Přírodní vlasy, které malujeme - nejdříve délku a teprve pak kořeny! To je povinné, protože kořeny mají vyšší teplotu a pokud jsou nejprve natřeny, budou mít výrazně odlišné barvy. Pro dlouhé vlasy je to docela obtížné, takže doporučuji jít do salonu =))

Pokud změníme barvu již namalovaných vlasů.

 • 1-4 tóny jsou světlejší. Nejprve je třeba objasnit. Jistě to! Vím, že někteří lidé dokáží okamžitě zesvětlit barvu, ale pro to musíte vzít 9-12% oxidačního činidla a věřte mi, že to bude mít velmi smutný vliv na kvalitu vlasů a na samotný výsledek barvení. Nedoporučuji ani osvětlení sám, je to těžké! Pokud užijete, neužívejte více než 6% oxidačního činidla a pak zkontrolujte tónování s 1,5%.
 • 1-2 tóny tmavší. Používejte 3% barviva.
 • 3-4 tóny tmavší. Pokud by byly vlasy zesvětlené, pak vám nedoporučuji, aby jste se barvili; Je nutné provést předběžnou pigmentaci. Osvětlené vlasy pohlcují hodně pigmentu, navíc nerovnoměrně, barva vypadá vybledlá a vrstva odstínů může poskytnout zelený nebo jiný nežádoucí odstín.
 • Pokud jste vyrostli kořeny o více než 1 cm, pak potřebují vyzvednout svůj odstín a oxidant, je lepší nesnášet, protože Není možné barvit přirozené vlasy ve stejné barvě a je to nereálné a můžete mít velký rozdíl v odstínech.
 • Se šedou barvou vlasů. Vezmeme 6% oxidačního činidla.
 • Bez malování šedých vlasů. Vezmeme 3% oxidačního činidla.
 • Doufám, že by nikdo nenapadlo, že by mal kořeny odděleně o 2-3 tóny světlejší nebo tmavší =))

Pokud jde o výběr odstínů.

Všechny ostré odstíny jsou složité (pokud nejsou barveny v přirozeném vlasu), lehčí, tím je obtížnější dosáhnout požadovaného výsledku, takže pokud nechcete chodit se zelenou nebo modrou hlavou, je lepší je nechat profesionálům.

Pro domácí použití, dobré červené a červené odstíny (protože to je barva přírodního pigmentu vlasů a není nutné přerušit). Rovněž je snadné dosáhnout výsledků se zlatými a fialovými odstíny. Samozřejmě, blondýnky s krásnými odstíny zde nezahrnují =)

V ideálním případě, samozřejmě, odstíny, které jsou v rozmezí +/- 1-2 tónů z vašeho původního barvu, jsou vhodné pro domácí barvení.

Jak nakreslit vůbec.

Já jen barvením kořenů, takže se podívají PŘED barvení (vlasy, omluvte mě, ne příliš čisté, nebarví čisté, takže kůže je méně zraněná) Můj přirozený barva vlasů je 7/0, to znamená, že budu barvit kořeny 1 tón lehčí.

 1. Berte barvu a vytlačte ji z trubice do plastové nebo keramické nádoby. 0,5 trubek je dostatečné pro malování kořenů, ale mějte na paměti, že barva je silná (neprofesionální obvykle kapalina naopak, takže je snadnější aplikovat), takže poprvé je lepší se více rozpouštět. Zvažujeme barvu na váhy. Podíl s oxidačním činidlem 1: 1, to znamená, kolik gramů barvy, tolik oxidačního činidla. (Výjimka - pro tónování podíl 2: 1, tj. Oxidační činidlo je 2krát větší). Nepoužívám závaží, ale soustředím se na to, ale stále mám odborné zkušenosti a velmi dobré školení v této oblasti, takže to neuděláte =) Mimochodem, můžete míchat oxidační látku, například když mám 9% a 3%, pak je míchá v poměru 1: 1 Dostanu 6% - používám přesně 6%, protože Mám trochu šedé vlasy (ale to může být jen pro ty, kteří mají problémy s matematikou a obecně chápou, o čem mluvím). Míchám to kvůli tomu, že potřebuji různé procentní podíly a koupit si pár litrových lahví je drahé a zbytečné, pár je dost, můžete mít dokonce jen 9% a 1,5% nebo 6% a 1,5%, ale to už je domácí barber úroveň 98 =)))
 2. Barvu velmi dobře a opatrně promíchejte! Nebuď líný =) Můžeš se míchat štětcem, který budeš malovat (i když ne všichni ho schvalují). Mám takový štětec, důrazně vám doporučuji, abyste je nepoužíval, je krátký (těžké držet rukavice), povrch je tvrdý a malý, obecně noční můra =) Je lepší koupit kartáč v profesionálním obchodě, pro běžné barvení (kořeny / délka) široká a střední tvrdost.
 3. Jak se dostat k obarvení. Okamžitě! Ne "nechte trochu stát, amoniak zmizí," a tak dále.
 4. Jak malovat. Můžete chaoticky a hrozně kreslit (stejně jako matka a já předtím, než jsem šel studovat =)) a můžete použít různé vhodné schémata, které vám ušetří čas a nebudou chybět ani jeden centimetr. Ukážeme vám 2 schémata barev pro dlouhé a krátké vlasy.
 • Dlouho:Vlasy jsou rozděleny do čtyř částí o dvě části - od ucha ke uchu přes korunu a od středu čela ke spodní části opěry, jak je vidět na prvním obrázku. Získáme 4 zóny oranžové řezy, 3 vpředu a 2 za sebou. Nyní rozdělíme každou zónu lobulů o 1 cm tlusté dělení od vrcholu hlavy (jak je ukázáno na obrázku 2) do desek, které nabarvíme. Nejdříve namalujeme kořeny každé desky, skládáme desky do hromady do středu (to je velmi vhodné pro začátečníky), pak když jsou všechny kořeny natřeny, rozebereme desky z hromady a začneme malovat délku ve stejném pořadí (v případě potřeby samozřejmě a nezapomeňte, že pokud jsou vlasy přirozené, začínáme opakem s délkou). Zóny mohou být namalovány v libovolném pořadí, namaluji jednu desku z každé zóny a přehazuji ji do středu, pak opět do jedné a tak dále v kruhu, ukáže se rovnoměrněji.
 • Pro kratší:

Vlasy jsou rozděleny do 4 zón (nejlépe vidět na dolním obrázku) - parietální zóně, chrámy a zadní část hlavy. Parietální část je rozdělena na desky (jak je znázorněno na obrázcích), chrámy jsou rozděleny na vertikální dělení a zadní část hlavy - horizontální (pokud je obtížné, může být zadní část hlavy rozdělena na 2 části). Začínáme malovat z 1. zóny, pak z chrámů, od zadní části hlavy.

Zde jsem maloval vlasy podle 2. schématu (pravda je na mých chrámech mám horizontální dělení, pro vlasy střední délky je to pohodlnější)

Aplikujte barvu pevně, přimějte ji do vlasů, nezapomeňte na síly =) Nešetřete nátěr, měl by být viditelný na vlasy, je to důležitá součást dobrého výsledku!

Namaříme okraj dobře, pokud nosíte ocas, bez ohledu na schéma aplikace, je lepší lakovat po okraji po celém obvodu. Tady se nebojíme, abychom se dostali na kůži, a pak ji obtížněji třepíme =)

Pokud se barva dostane na kůži (na jakémkoli jiném místě) - okamžitě a důkladně umyjte. Pokud narazíte na oblečení - okamžitě posypte sprejem na vlasy a pošlete jej do umývárny (vše, co umývám)

Barvu udržujeme podle pokynů, držím Estelle 35 minut, lehčí odstíny mohou být 40 minut. Pokud to přeháníte, může být barva tmavší. S malovanou hlavou nemůže být v blízkosti topných zařízení, na přímém slunci, v průvanu (nebo jít ven kouřit), obecně, žádné klimatické vlivy!

My se umyjeme. Velmi důkladně! Zvláštní pozornost věnujeme okrajům (myslím, že nikdo nemá rád rozmazanou kůži). Za prvé, jen s vodou, pak se šamponem, a opět se šamponem. Ujistěte se, že balzám a nejlépe - masku.

Zde je, jak jsem umyl své hranice

Tentokrát mé kořeny vyšly trochu tmavší než délka, protože délka měla čas vypálit (a navíc existují objasněné prameny). Byl jsem malovaný s nádechem Estelle Essex 8/74 (jsem je maloval po dlouhou dobu a jen tvoří kořeny).

Ano, a míchání odstínů.

Pravděpodobně to nedoporučuji =) Prodává se dostatečný počet barev různých odstínů, takže si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje. Pokud není spokojen úroveň tóny, pak můžete vzít 2 různé úrovně s jedním odstínem a jít do středu, je lepší nechat míchat odstíny mezi sebou (nebo v extrémních případech ty, které jsou v blízkosti jsou červená + zlatá, červená + hnědá apod. není potřeba zlatý + popel například =)). Nezapomeňte na základní pravidla pro míchání barev: žlutá + modrá = zelená atd. =)

Doufám, že moje zpětná vazba byla užitečná pro vás, pokud máte otázky, návrhy, pozměňovací návrhy, rád bych je viděl v komentářích =)

Buďte krásní! =)

Moje další recenze na péči o vlasy:

Skvělá a podrobná recenze péče o vlasy

Můj prof. vysoušeč vlasů Moser Ventus

Můj prof. železa Babyliss Pro

Prof. tepelná ochrana OSIS + Schwarckopf

Profesor Muss pro styling Schwarzkopf Professional Silhouette

Olivia zahradní keramický kartáč

Šampon a balzám z Agafya

ORGANICKÝ SHOP Olej na vlasy Jojoba

Prof Estel Hair Dye

Host

Pomozte děvčatům, na jaké oxidanty malovat černé blondýnky?

Host

dobré odpoledne Mám světle hnědou barvu. Celý život jsem byl blondýna. Pak jí obarvila čokoládu - to se jí nelíbilo. Vyrobeno zvýrazněním a vyznění Estelle 10 65 růžové blond. A něco se mi nelíbí. Řekni mi, jaké barvy má Estel použít, aby získal slušnou barvu. Jenom nešpiní a ne fialová. Chci, aby se žlutá barva odstranila a nějaké béžové překrásné by se ukázaly, proud není žlutý a nikoli purpurový nebo popelavý. Obecně chci překrásnou drahou barvu. Uveďte čísla těch nejmenších!

Host

dívky Jsem něco zcela negramotného. Chcete-li barvit vlasy, potřebujete oxid a barvu? A všechno? Stanoveno oxidem. Zjevně. 9. Chci pár světlejších tónů. Právě poprvé bude maloval prof. Malovat předtím, než to vše uložíte

Doufám

Mohl byste mi prosím říct, je možné použít deluxe oxid pro barviva přísady?

Tati

řekni mi prosím, teď jsem barvil vlasy v barvě kaštanu, chci lehčí barvu. V salonu byl doporučen tón 7/7 a okysličovadlo o obsahu 1,5%. Jakou barvu můžu vypočítat, pokud je v chrámech malé množství šedých vlasů. ATP v předstihu


V přerušovaném psli máte šedé vlasy, musíte jít na Estell silver de luxe speciální pro šedé vlasy

Tati

v přerušovaném psli máte šedé vlasy, které musíte jít na stříbrnou de luxe speciální pro šedé vlasy


9% Oxidátor. A korektor +

Tati


Potřebujete emulzní kalorický prostředek s 6% oxidačním činidlem 1: 1. Tato emulze je speciálně navržena pro barvení vlasů z tmavých až tmavých odstínů C1 až po úroveň 5 není lepší, ale je vhodná černá barva.

Tati

Mohl byste mi prosím říct, je možné použít deluxe oxid pro barviva přísady?

Natasha

9% oxidační činidlo. A korektor +


Dobrý den, běla jsem vlasy, ale byla nažloutlá. Chci být v kusu bílého papíru. Obchod mi prodal Estel s 9% kyslíkem. Je už příliš jasné? Konce jsou velmi špatně rozjasněny. Pravděpodobně olejovaný nebyl umyt pryč. Tady chodím po barvě jako kočka kolem zakysané smetany.

Nadine

ahoj Chci namalovat v Estelu Silver 10/0, jaký okysličovač má vzít? Vlasy bělené šedými vlasy.

Host

Dobrý den, rozhodl jsem se, že sám maji kořeny, řekněte mi, v jakých poměrech potřebuji směs barvy a oxidu?
Děkuji

Irina

Ahoj, jednou byla blondýnka, teď jsou vlasy blonďaté, namaluju se v odstínu 9/3, řekni mi, jaký oxid bude lépe vyhovovat?

Kiara

Prosím, řekněte mi, kolik barvy a kolik Estel je třeba pro zvýraznění? A tak se ukázalo bez žlutého odstínu. Barva vlasů je světlá blond.

Sasha

může se sůl 101 mísit s 10/65 co se má ukázat?)

Tatyana

Chci míchat Estel 9.0 a 7.7, obávám se, že budu velmi tmavá, blondýnka sama chce trpět trochu, požádejte o radu nebo ne

Host

Marquise, mám tuhle otázku: Zvětral jsem vlasy v salonu a teď chci odbarvit kořeny později! Jak to chápu, musíte nejprve zesvětlit kořeny 6% oxidem s blondaranty a potom aplikovat Estelovou barvu v plné délce (tak mluvit, tónovaný) Mimochodem, barva se také zředí 6% oxidem. Chci míchat popel a korál. Co myslíte, že je správné. A obecně, pokud někdo ví, jaké tóny barvy Estel by měly být smíšeny, aby se dostal do chladného stínu.


Obaroval jsem kořeny po dobu 5 let s perlovým tónem, zatímco jsem držel barvu 30 minut na kořenech, pak jsem emulgoval vodou po celou délku a uchovával jsem dalších 20 minut, barva byla rovnoměrná, protože celá délka vlasů byla již zesvětlena vytrvalým zbarvením

Anna

řekni mi, že moje kořeny jsou tmavé a že moje vlasy jsou světlé.
Můžu kreslit kořeny zlatou blondou s oxidem 6 a pak namalovat vše s béžovou blondou s oxidem 3 ??

Vicky

Dobré odpoledne, pomozte prosím! Byl jsem namalován ve studených barvách smíšený černý 1/0 a čokoláda 5/7 kolik oxidantu je zapotřebí pro tyto dvě trubky? A také 3%? Díky předem.

Host

volba oxidu je vždy nutná k výběru na základě toho, co chcete barvit, na přirozeném základu nebo na barveném vlasu. Pracuji pro Estel. Mocha je barva 4/7. Pokud jste namalováni v tmavé barvě, pak ztratí, pokud barvíte na přirozených vlasech, pak může dojít k nežádoucímu odstínu, v závislosti na tom, jaké je vaše přirozená základna. Obecně by měl barvivo to všechno udělat, protože Kromě všeho můžete získat kořeny jasnější než délku. Napište do čísel, co je na vaší hlavě, ať už jste havaroval nebo nehodil, než jste předtím namalovali. Mimochodem, 12% oxidu se nikdy nepoužívá s trvalými barvivy, protože Barevný pigment je konzumován. Doba držení laku je 35 minut.

Victoria

Dobré odpoledne, pomozte prosím! Byl jsem namalován ve studených barvách smíšený černý 1/0 a čokoláda 5/7 kolik oxidantu je zapotřebí pro tyto dvě trubky? A také 3%? Díky předem.


Záleží na tom, které barvivo bylo zabarveno, trvalé (perzistentní nebo částečně trvalé) a jaká známka, jestliže standardní a odolné barvivo, pak 2 trubky o 120 ml oxidu, tj. 1: 1, oxid 3% (více výnosné) pak 6%

Tatyana

Dobrý den, nechtěla jsem v obchodě sklouzla 6/0 a 6/00, i když jsem si koupil 6/0, jestli tyto tóny míchám, co se může stát?

Anna

Dobrý den, nechtěla jsem v obchodě sklouzla 6/0 a 6/00, i když jsem si koupil 6/0, jestli tyto tóny míchám, co se může stát?


6.00 Pro šedé vlasy. 6.00 Toto 5,0 bude vypadat tmavší a hlubší barvy. Nic strašného

Yana

prosím, řekněte mi! Má přirozená barva je světle hnědá s jasným odstínem. Maloval jsem Estel tón 5,7 na 3% oxidu po dlouhou dobu. Barva rozjasní tón týdně po barvení. Jsem v principu spokojen, ale stále chci, aby barva byla bohatší v těchto tříměsíčních intervalech a po těchto třech měsících není žádný rozdíl v barvě mezi kořeny a barvenými vlasy jako takovými, protože barva je vyplavena v blízkosti mé přirozené. Otázkou je to.. Pokud jsem malován v tónu 4.7 bude můj problém vyřešen?

Nastya

prosím, řekněte mi! Moje barva vlasů je na úrovni 7 (viditelné jsou mírně zarostlé kořeny), má špatnou barvu, nyní mám 8-9 úrovní se zeleným odstínem. Kadeřník doporučil, aby si essex 7/75 vyrazil do své rodné barvy. Obchod doporučil 6% oxidu, i když jsem měl v úmyslu udělat vlasy tmavší, říkali, že nebudou trvat 3%. Co dělat Malovat 6% oxid nebo jít na 3%?

Lily

ahoj Řekni mi, prosím, má sestra má blond blond na kořenech po malování se ukázalo být žluté kořeny a plus vlastní světlé blond vlasy a na koncích téměř bílá jak odstranit žlutost a dělat její světlo blond po délce

Irina

Markýz, prosím, řekněte mi! Krasus kořeny esel 8/76 oxygent 9% 1: 1 a přidejte korektor 0/66 centimetrů. Barva se ukáže být již rezavá (((Master také namaloval pouze korektor jiného podniku a všechno fungovalo dobře.) Možná, že nepodlehávám proporce správně nebo čas?

Lana

ahoj Jsem hnědé vlasy. Jsem malován 2 roky. Chci barvit vlasy blond. Co mám dělat? Zvýrazněním postupně jděte na blondýnu nebo?

Elena

ahoj Jsem bruneta, chci namalovat kořeny a celou délku tmavě hnědé 5/4 nebo kaštanové 3/0 barvy Estelle a tam je kyslíku 0,9 a 0,6. Řekni mi, jak zředit nebo lépe koupit 0,3? Děkuji předem!

Ksyuhsa.Zorya

Jak zředit 10/76 a oheň 6%?

Elena

Dobrý den, řekni mi prosím, právě teď dívka přijde ke mně, budeme s ní malovat v 10/17 v její délce 10 je špinavá, a kořeny jsou 5-7 cm 7-8 úrovní. Maluji to ze dvou misek s kořeny 6% a délky 3% nebo kořenů 9% a plátna 6%

Anya

řekni mi teď mám prodloužení vlasů 7 moje kořeny rostly na cm 4 mou barvu je 6, která je pro mě lepší, abych vzala barvu na vyrovnání barvy a byla jasně světle hnědá)) 6.1 nebo 6.21?

Anya

a který oxidační prostředek je 3 nebo 6? Já prostě hladce válcování od 6 do 7 (se žlutou)

Elena

dobré odpoledne Prosím, řekněte mi, jsem maloval 4/0, ale teď chci zkusit 4/7 nebo 4/75, ale je šedá! Jaký oxid bych měl užít 3% nebo 6%?

Anya

dobré odpoledne Prosím, řekněte mi, jsem maloval 4/0, ale teď chci zkusit 4/7 nebo 4/75, ale je šedá! Jaký oxid bych měl užít 3% nebo 6%?


Jaké procento šedých vlasů? Pokud je to asi 50% nebo více, pak uveďte například 4,0 + 4,7 + 6% oh v poměru 1/2 části 4+ 1 část 4,7 + 1 část 6%. Aplikujte nejdříve na kořeny po dobu 15-20 minut a pak se protáhněte podél délky. Celková doba trvání 45 min

Sofia

dobré odpoledne Rozhodla se překonat z její tmavé blondýnky s lehce spálenými zámky. Blázen koupil Estel Essex 5.7 lehké kaštanové ledové hnědé. Příliš tmavá pro mě Koupil jsem 1 balíček, ale obávám se, že nestačí, chci to vzít víc. Pokud vezmu 2 tuny lehčí (tj. 7.71), půjdu na 6.71? Při 3% oxidu.

dívky kadeřníky (kteří pracují pro estel) dávají radu, ale obávám se, že zůstanu plešatý)) Chci tuto barvu esel essex lumen 44 měď Nevím, co mám rušit s 3%, 9% nebo 12%, nyní mě barví světle měděná barva úroveň). Bude požadovaná barva?

Lyudmila

dobré odpoledne Řekni mi prosím, chci koupit mámu Estel Silver 6.00. Jaké je pro ně vhodné prostředí v% a od jakých sérií by mělo být, s tím nutně nebo ne?

Larisa

ahoj Potřebujete nějakou radu. Jsem hnědovlasý, vždy namalovaný každodenními barvami. Ale přestali malovat přes šedé vlasy. Rozhodla jsem se přejít na Estel estel. Koupil jsem na radu 7.00 a oxid 6%. Četl jsem pokyny a pochyboval. Můžete vykreslit pouze tuto kompozici, nebo je třeba přidat něco ze série x.X? Barvu, kterou chcete, je lehčí než je nyní. Děkuji.

Irina

dobré odpoledne Řekněte mi, zda lze použít deluxe 5,70 s 3% oxidem. Jeho vlasy jsou tmavě hnědé se vzácnými šedými vlasy.

Oksana

Host
Řekněte mi, prosím, jsem malován v tmavě hnědé barvě Estel 4.7 a 4.70. Koupil jsem estl essex 4.7 barva mocha.. Ale bojím se, zda je v této barvě červený nebo červený odstín?

Pro Více Informací O Suché Vlasy