logo

Moje vlasy. Ru

Nedávno jsme byli aktivně přesvědčeni, že je na čase přestat přitahovat naše naděje na zázračné potraviny a kosmetiku a starat se o vaše zdraví (včetně vlasů!) Do svých rukou. Fanoušci všech přírodních propagandy návrat k přírodě a používání organických, neškodné pro člověka a životní prostředí.

Šampon do-it-yourself je skvělá příležitost ke zlepšení vlasů, říkají. Ale než přijmeme tato tvrzení o důvěře, stojí za to zjistit, zda domácí kosmetika ve skutečnosti není nižší než zakoupené. Je pravda, že "profesionální" prostředky mohou být opuštěny bez jakékoliv škody? Je snadné připravit šampon sám, je vhodné ho aplikovat v každodenním životě a jak je to bezpečné? Obecně platí, že teď je čas na bodování "já".

Rozdíly v domácích nástrojích od nákupu

 • Moderní ženy dávají přednost umýváním vlasů často. Z šamponu se očekává, že bude dobře pěnu a vlasy co nejrychleji opláchnout. Nejlepší je vypořádat se s těmito prostředky "agresivním" složením. Přírodní složky v takových šamponech, pokud jsou přítomny, ve velmi malém množství. Provozní základ konečného produktu se získává v důsledku rafinace ropných produktů. Ano, úspěšně rozpouští znečištění, ale současně snižuje ochranné vlastnosti pokožky hlavy a dráždí ji, což způsobuje, že kudrlinky se začínají rychleji znečistit.

Přírodní šampony (hořčice, vejce, na kořen mýdla nebo odvar z bylin) špatně pěna. Při přechodu od "továrního" šamponu k domácímu, mnoho žen říká, že nejdřív se zdá, že hlava není umyta. A to je. Ale v průběhu času se bilance tuků vrátí do normálu a potřeba každodenního praní zmizí. Vzhled a stav kudrlin se postupně zlepšují, ale nestane se tak rychle, jak bychom si přáli (pozitivní změny se stanou patrnými po 2-3 týdnech).

 • Je pravidlem, že domácí šampony na vlasy nelze skladovat. Měli by být připraveny bezprostředně před použitím, což není vždy vhodné. Šampony na bázi dětského mýdla jsou praktičtější: mohou být uchovávány v chladničce po dobu jednoho měsíce. Ale takové nástroje nejsou vhodné pro všechny.
 • Když si osobně vyzvednete přísady pro složení detergentu, budete mít jistotu jeho přirozenosti. Ale bylo by hezké se ujistit o bezpečnosti tohoto šamponu před tím, než ho použijete. Proto nezanedbávejte test alergenicity.
 • Ne všechny domácí šampony jsou univerzální. Pro každý typ vlasů je třeba zvolit různé základy a přísady. Chcete-li najít "vaše" prostředky, budete muset experimentovat. Zpravidla se může během 1 až 2 měsíců použít stejný přírodní prostředek, po kterém musíte přejít na jiný. Ale pokud je produkt ideální pro vás, výměna není nutná.
 • Použití přírodního šamponu by nemělo být více než 2 krát týdně. Některé ženy, používající "domácí", nadále používají a kupují prostředky. To je docela přijatelné s nedostatkem času.
 • Pro smíchání ingrediencí potřebujete pouze plastové, dřevěné nebo skleněné nádobí.
 • Domácí šampon jako maska: nemůže být okamžitě vymyt, ale musíte udržet vlasy nejméně 5 minut.
 • Se všemi nepříjemnostmi spojenými s přípravou vlasové kosmetiky s vlastními rukama má značnou výhodu oproti nákupu, protože skutečně posiluje a obnovuje vlasy, než aby je zatěžovala cizími prvky, což vede k lupům, průřezům a vyčerpání.

Nejlepší základy a doplňky

"Prababičky", na rozdíl od obyčejné víry, měly působivý arzenál detergentů. Používali kořen lopuchu, odtučněné z kopřivy, chmele, heřmánku, břízy, bílé uhlí, piva, černého pečiva, hořčice, soli, hlíny, žloutků, jogurtu, sody, octa a v některých místech i kořenu mýdla. Samozřejmě, všechny tyto nástroje byly trochu podobné šamponům v obvyklém smyslu, ale vykonávaly svou funkci.

Pra-vnuci mají širší výběr. Mohou používat dětské mýdlo nebo neutrální mýdlové základy jako základní součást. Tento šampon je pohodlnější a praktičtější, například žloutek. Použijete-li ho však, doporučuje se opláchnout kudrlinky změkčujícím bylinným odvarováním: mýdlo je vyschne.

Pro obohacení vlasového šamponu a zlepšení jeho čisticích vlastností se používají účinné a snadno dostupné přísady: vitamíny v ampulích, esenciální oleje, základní oleje (ve velmi malém množství), citronová šťáva, alkohol (příležitostně).

"Suché mytí"

Když potřebujete okamžitě "obnovit" vlasy, moderní ženy používají suchý šampon. Ukazuje se, že tento nástroj má mnoho přirozených analogů. Zde jsou některé jednoduché recepty:

 • Soda + pšeničná mouka + mastek (1: 4: 1)
 • Ovesná kaše + jemná sůl (2: 1)
 • Škrob (kukuřice nebo brambor) + jemná sůl (2: 1)
 • Bílý jíl (prášek) + škrob (1: 1)
 • Fialový kořenový prášek (k dispozici v lékárně)
 • Kakaový prášek + sůl / hořčice (1: 1, pro brunety).

Suchý domácí šampon se aplikuje na kadeře (hlavně na kořeny) velkým kosmetickým kartáčem. Vlasy mírně bičované prsty. Když nástroj absorbuje mazu, je nutné ho opatrně vyčistit častým hřebenem.

Navzdory skutečnosti, že tyto šampony jsou zcela přirozené, nemělo by se jejich pomoc příliš často uchýlit, protože absorbují nejen nečistoty, ale také vlhkost.

Tradiční prostředky k čištění kudrlin

 • Rajský chléb je tonikum, který mimo jiné odstraňuje lupy. Rozdrvte pár plátků chleba (bez kůry) a zakryjte trochou teplé vody. Aplikujte výslednou kaši na vlasy a masírujte pokožku hlavy. Po několika minutách umyjte prameny ve sprše. Nechte je přirozeně vyschnout a důkladně je očistěte, abyste odstranili drobky.

Tento domácí šampon je zvláště vhodný pro mastné vlasy. Ale pokud jsou vaše prameny suché nebo normální, má smysl namočit chléb nejen vodou, ale také teplým kefírem nebo jogurtem.

 • Bílá, modrá nebo zelená hlína se používá k čištění a zlepšování mastných vlasů. 2 polévkové lžíce. lyžička prášku musí být zředěna vodou získat krémovou hmotu, a přidat 3-5 kapek silice (citron, bergamot, rozmarýn, čaj strom, cypřiš, grapefruit). Rozdělte domácí šampon do vlasů, masírujte hlavu a po 5-10 minutách opláchněte kadeře.
 • Pro čištění, změkčení a zvlhčování suchých a normálních vlasů používejte žloutek. Vezměte 1-2 kusy, opatrně odstraňte z nich průhledný film a porazte vidličkou. Přidejte několik kapek esenciálního oleje (levandule, růže, pelargónie, ylang-ylang, oranžové). Aplikujte hmotu na vlasy, po několika minutách rovnoměrně rozdělte, protřepte a opláchněte. Pokud je to žádoucí, opláchněte vlasy odvalem z kopřivy, šalvěje nebo heřmánek, a když jsou suché, hřejte je a nasypte 2 kapky nějakého esenciálního oleje (uvedeným v tomto receptu) na zuby hřebenu. To se provádí za účelem "odpuzovat" vůni vajec.
 • Hořčicí domácí šampon se používá k urychlení růstu vlasů a probuzení "spacích" žárovek. 1 polévková lžička. lžíci hořčičného prášku zředit 2 lžíce. lžíce silného čaje. Je-li to žádoucí, přidejte vaječný žloutek a několik kapek esenciálního oleje (tymián, levandule, bazalku, eukalypt, koriandr, mátou). Aplikujte přípravek na vlasy, protřepte je, podržte několik minut a opláchněte. Opláchněte kudlanky octem nebo citronovou vodou.
 • Infúze tansy je univerzální. Nalijte 1 polévková lžíce. lžíci sušené trávy 400 ml vroucí vody, ponechte na půl hodiny, poté protřeďte sítem a opláchněte vlasy tímto přípravkem. Stejným způsobem je infúze vyrobena ze sušených nebo čerstvých listů břízy nebo kopřivy.
 • Dalším prostředkem pro vlasy jakéhokoli druhu je dřevěné uhlí z březového dřeva. Naplníme vodou a necháme 10-15 minut. Následně umyjte prameny uhelným extraktem, a když jsou zcela suché, kořeněte kořenem 1 čajovou lžičkou přírodního nerafinovaného oleje (olivového nebo slunečnicového). Vypláchnutí není nutné. Postup je opakován dvakrát týdně po dobu 1-1,5 měsíců.

Fondy na bázi mýdla

Tak, jak udělat šampon doma? - Pro přípravu kosmetiky "moderního" typu, které lze skladovat v chladničce po dobu 7-10 dní, musíte si připravit hotový základ pro vaření mýdla (prodávaný v kreativních obchodech), hobliny dětského mýdla nebo tekutého transparentního dětského mýdla. Dále je vhodný jemný dětský šampon.

Ve 20 ml základny nalijte 1 čajovou lžičku (ne více!) Z teplého mandlového oleje. Připravte odšťavňovač: nalijte 2 lžíce. lžíce suchých listů 150 ml vroucí vody a opět vařte. Nechte strmou 20 minut, napněte. Vezměte 10 kapek vývaru a přidejte k základně (zbývající tekutina může být po mytí opláchnuta). Hořčice v tomto receptu může být nahrazena neplodem, aloe, rakytníkem, malinou. Pak přidejte do šamponu 5 kapek esenciálního oleje, který je vhodný pro váš typ vlasů. Směs masa a nalijte do malé láhve. Tento šampon lze uchovávat v chladničce po dobu jednoho a půl týdne.

Někdy se vitamíny (A, E, B12, B6) přidávají do přírodních šamponů. Ale v tomto případě by měla být připravená kompozice okamžitě použita, jinak vitamíny ztratí užitečné vlastnosti a nebudete čekat na žádný pozitivní účinek z tohoto doplňku.

Šampon pro malé děti: výhody a nástrahy

Hygienické postupy jsou velmi důležité jak pro zdraví dítěte, tak pro jeho vzhled. Umývání hlavy někdy dává matkám mnoho problémů, protože nalezení dobrého dětského šamponu je nyní docela obtížné. Většina produktů na vlasy, které se prodávají v supermarketech a dokonce i v lékárnách, obsahuje lauryl a laureth sulfáty, jejichž škodlivé účinky jsou široce diskutovány po celém světě.

Mnoho matek raději neohrozí zdraví dítěte, takže si koupí bezpečné šampony nebo vyhledá oblíbené recepty na vlasy. Zde jsou jen drahé organické kosmetiky a mytí hlavy s namočeným černým chlebem nebo kyselým mlékem pro dítě je poměrně problematické. Vítězství v této obtížné bitvě o krásu a zdraví dětských vlasů můžete vyhrát tím, že uděláte šampon sám.

Složení: hlavní skupiny a kde koupit

Komponenty lze zakoupit ve specializovaných prodejnách na výrobu mýdla, lékárny a samozřejmě i na internetu. To je především prací základna, následovaná základnou, esenciálními oleji a dalšími látkami. Pro přesnost měření budete potřebovat i kuchyňskou váhu a odměrku.

K vytvoření šamponů se nabízí:

- povrchově aktivní látky,

- koncentrované a připravené kapalné báze.

Každý ze základů má své vlastní charakteristiky použití. Je určen k čištění vlasů, ale k posílení kořenů, lesku, hedvábnosti, budete muset přidat speciální součásti a vybrat je podle toho, jaký efekt je žádoucí dosáhnout:

- základní oleje (olivový, ricinový, kokosový, sezamový, mandlový, jojobový, atd.);

- esenciální oleje (ylang-ylang, levandule, palisandr, rytina atd.);

- kolagen, hedvábí a pšeničné bílkoviny, keratin.

Obchody jistě nabízejí různé příchutě, barvy, perleťové přísady. Mohou být také použity pro dospělé, ale v dětské kosmetice by měly být vyřazeny.

Vytvoření vlasových produktů na základě těchto komponent je jedním z nejkomplexnějších a vyžaduje určité dovednosti. Faktem je, že je nutné přísně dodržovat recept. Nedodržení poměrů nebo používání špatně kompatibilních součástí, přinejmenším jednoduše nezpůsobí zdravější vlasy.

U dětského šamponu je třeba zvolit jemnější, jemně čistící kůži a vlasové povrchově aktivní látky získané z kokosových, sójových, slunečnicových, řepkových olejů a jiných rostlinných materiálů (kokosy, oleáty, betainy atd.). Prodej povrchově aktivní látky v tekuté nebo suché formě. Jejich počet v konečném výrobku by neměl přesáhnout 20-25%. Suché skladujte déle, ale zředit je bude potřebovat destilovanou vodu, která je někdy nahrazena odvar z bylin nebo parních destilátů rostlinných materiálů (hydrolat).

Tloušťka hotového výrobku je regulována pomocí zahušťovadla - stolní soli. Vzhledem k tomu, že se přidává hodně vody, doporučuje se používat konzervační látky, aby se zabránilo výskytu bakterií, z nichž nejvíce neškodí, což mnozí považují za sorbát draslíku získaný z plodů horského popela. Nezapomeňte také přidat péčí součásti. Jsou přítomné v hotovém výrobku v malém množství, ale stupeň jejich příznivých účinků na vlasy závisí na nich.

Šampony z kapalné báze

V tomto produktu jsou povrchově aktivní látky již smíchány v požadovaném poměru. Maminka se může jen ujistit, že má mírnou expozici a pokud možno organický původ. Hotová základna bude nejsnadněji použitelná, protože stačí přidat oleje, další doplňky a šampon pro trochu nepokojné budou připraveny.

Při vytváření šamponu musíte nejen posoudit výhody svých komponent, ale také znát opatření. Takže základní oleje jsou přidávány v množství několika mililitrů a éterické oleje jsou jen pár kapek. Neměli byste užívat mnoho účinných látek najednou, protože jejich kombinovaný účinek na vlasy se může snížit kvůli slabé kompatibilitě jednotlivých složek. V případě esenciálních olejů je nutné zajistit, aby vůně hotového výrobku byla příjemná a nenápadná.

Pro nejlepší smísení všech složek doporučujeme mírně zahřát základnu ve vodní lázni. Také mnoho odborníků nedoporučuje vyrábět velké množství šamponu. Faktem je, že většina složek je přirozená, což znamená, že hotová kosmetika nemůže být dlouhodobě skladována bez významných dávek konzervačních látek. Je lepší připravit malou láhev dětského šamponu pro vaše dítě a až skončí experiment s novou kompozicí. Když uděláte šampon sám, strávíte nějaký čas, ale přesně víte, co a kolik to obsahuje.

Jak si vyrobit dětský šampon vlastním rukama?

Pokud se z nějakého důvodu připravované šampony nevhodily vašemu dítěti, můžete si vyrobit vynikající měkký šampon s vlastními rukama. Je pravda, že to bude muset vyměnit potřebné přísady. Lze je zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo objednat online.

Výsledkem je velmi měkký, jemný šampon, který ideálně působí na jemnou pokožku hlavy dítěte. Obsahuje žádné dráždivé složky. Výtažky z levandule a ovesu uklidní dítě před spaním. A esenciální olej levandule dodá šampónu úžasnou vůni. Šampon s levandulovým olejem navíc posiluje dětský imunitní systém.

K přípravě 200 mililitrů šamponu potřebujete: 200 mililitrů organické báze pro šampon, 6 kapek extraktu z ovsa, 6 kapek levandulového extraktu, 1 mililitr kondicionéru na vlasy pro děti, 12 kapek konzervačního prostředku na šampon, 8 kapek levandulového esenciálního oleje, teploměr.
Na parní lázni ohřejte podložku na šampon až na 40 stupňů. Přidejte kondicionér, extrakty ovsa a levandule. Začněte porazit šampon se směšovačem. Přidejte konzervační látku a trochu víc. Odkapávame esenciální olej a mícháme s dřevěnou hůlkou. Nalijte do čisté lahve.

Jak si vyrobit šampon do sebe doma. Recepty na kopřivu, mýdlové ořechy, popel, domácí a dětské mýdlo, vejce, kakao

Vlasy, jako součást ženské krásy, potřebují neustálou péči. Použití přírodních složek ve formě šampónů činí vlasy zdravějšími a krásnějšími. Vlastní šampon doma jim dá dobře upravený vzhled.

Home Shampoo Výhody

Hlavní výhodou domácího šamponu je přirozenost. Takové šampony neobsahují parabeny, silikon, konzervační látky, formaldehyd a povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Kromě hlavní funkce - čištění, tyto šampony, díky přítomnosti užitečných přírodních složek, vyživují pokožku hlavy a vlasy.

Výhody přírodních šamponů:

 1. Obsahují bezpečné přísady.
 2. Mají preventivní a terapeutický účinek.
 3. Efektivní a rychlý výsledek aplikace.
 4. Ekonomický, ve srovnání s šampony průmyslového původu.

Jak si vyrobit šampon do sebe doma. Recepty na kopřivu, mýdlové ořechy, popel, domácí a dětské mýdlo, vejce, kakao

Pokud je však používáte, musíte dodržovat určité vakcíny:

 1. Kvůli nedostatku konzervačních látek může být doba trvanlivosti nejvýše jeden týden, někdy jen několik dní. Nejdříve připravte před použitím.
 2. Je důležité dodržovat skladovací teplotu. Optimální teplota je 2-5 stupňů.
 3. Alergická zkouška musí být provedena před použitím. Pomazávejte zadní část ruky nebo lokte malým množstvím. Zde je kůže měkčí a reakce se objeví za čtvrt hodiny. Pokud není přítomen svědění nebo zarudnutí, je kompozice vhodná k použití.
 4. Komponenty by měly být vhodné pro vlasy.
 5. Pokud jsou vlasy špatně vyprané, výsledek použití není viditelný, znamená to změnit.

Šampon kvasinek

Použití kvasinek jako masky je známo. Kvasinky v domácích šamponech jsou široce používány. Nebude to složité dělat sami, protože v každé domácnosti jsou droždí. Tato složka rozpouští tuky a má příznivý účinek.

Pro vaření potřebujete: 25 g droždí, vejce (2ks), med.

 1. Mícháme do kvasnic a medu, protože těsto stoupá, přidáme vajíčka.
 2. Rozložte si hlavu a držte čtvrtinu hodiny. Pokud můžete na hlavu dát plastový sáček. To maximalizuje dosažení pozitivního výsledku.
 3. Po nanesení změkněte, opláchněte citronem nebo kyselinou octovou.

Šampon proti lupům s alkoholem

Šampon připravuje následující princip. Je nutné parní pár kusů černé chlebové kaše s vodou, počkat do otoku. Namísto vody mohou být použity bylinky: dub, heřmánek, kořen lopuchu.

Po ochlazení se přidá 10 ml alkoholu. Můžete použít rostlinné tinktury na alkohol: tinktury břízy, tinktury neplodu nebo kopřivy. Výsledné masové tření vlasů a hlavy. Držte půl hodiny.

Kávový šampon

Recept na výrobu šamponu na kávu je poměrně jednoduchý. Káva, vejce, koňak (tinktury z dubové kůry jsou povoleny) se mísí. Aplikujte na vlasy a masírujte hlavu, zabalte do plastového sáčku. Namočte půl hodiny a opláchněte. Nedoporučuje se pro blond vlasy, změna barvy, tmavý odstín. Pro změkčení je vhodné opláchnout citronovou nebo octovou vodou.

Šampon s hennou v kompozici

Bezbarvá henna, pro ty, kteří nechtějí změnit barvu vlasů. Vizuálně přidává hlasitost. Je nutno chovat hennu s kefírem, bylinkovou odvar, z čeho vybírat. Kompozice se aplikuje na hlavu a vlasy. Povoleno použít až půl hodiny. Tento šampon je vhodný pro mastný typ vlasů, je náchylný k sušení.

Domácí šampon na bázi mýdla

U šampónu je nutné užívat přírodní mýdlo, baby, glycerin nebo léčebné mýdlo. Přidejte do mýdla bylinné výtažky a / nebo oleje. Tráva zapískala a trvala. Chcete-li připravit základnu, musíte si třít mýdlo, přidávat olej do třísek.

Smíchejte infuzi a mýdlo, držte, dokud se mýdla nerozpustí. Po použití tohoto šamponu doporučujeme opláchnout hlavu citronem nebo kyselinou octovou. Termín použití asi týden.

Šampon bílého šrotu

Jak si vyrobit šampon s vlastními rukama doma z bílé hlíny. Bude to trvat půl šálku hlíny a stejné množství teplé vody, míchání k dosažení konzistence zakysané smetany. To je základ. Bylinné výtažky z heřmánku, břízy a jasmínových lístků lze použít jako kapalinu pro ředění jílu.

Přidání aromatických nebo éterických olejů je povoleno. Výsledná kompozice k masáži pokožky hlavy. Udržet nějaký čas a umýt. Změkčit oplachování citrónovou nebo octovou vodou.

Sóda na bázi sloučeniny

Díky alkalickým vlastnostem sóda perfektně a efektivně umyje hlavu, odstraňuje mastnou vrstvu a nahromaděnou nečistotu. Stačí, abyste průměrné vlasy rozpustili čtvrtinu skla ve vodě. Sóda by se měla nacházet v blízkosti skla. K rozředění sodíkového prášku bylo povoleno používání bylinných infuzí.

V kombinaci s dubovou infuzí, infuzí kořene lopuchu, odtučněním z heřmánek, tento prostředek doplní očištění také výživnou funkci. Splash mokré vlasy, masírovat kořeny se zbavit tuku. Vypláchnout. Po aplikaci je vhodné opláchnout citronovou vodou.

Šampon s hořčicí pro růst vlasů

Hořčičný šampon může být použit jako maska ​​pro růst vlasů. Tento nástroj je vhodný pro mastný typ vlasů. Jedna třetina sklenice práškového hořčice by měla být zředěna v pol litru kapaliny. Chcete-li prášek zředit, můžete použít bylinné odvarky z březových listů nebo pupenů, kořen lopuchu, heřmánek, šalvěj.

Přidejte šťávu z aloe (volitelné). Masírujte kůži a vlasy roztokem. Skutečnost hoření signalizuje zlepšení krevního oběhu vlasových kořenů, respektive růst je stimulován. Můžete ředit do husté smetany, použít jako řešení. Po aplikaci opláchněte vlasy citronovou nebo octovou vodou.

Složení želatiny

Tento šampon neobsahuje žádné omezení týkající se typu vlasů. Požadováno: 2. l rychle rozpustná želatina, byliny pro infuzi, med, aloe šťáva (volitelně), oleje, mýdlová báze nebo dětský šampon. Namočte trávu, přetáhněte a před opuchem vložte želatinu. Mírně se zahřejte, aby se rozpustil. Do směsi přidáme mýdlo, med a oleje. Po aplikaci opláchněte citronovou vodou.

Šampon se žloutek

Míchat žloutek kapalinou (1: 1), rozmazat vlasy, pudrovat a umyt. Tekutina může být nahrazena infuzí bylin, ale současně zohledňovat typ srsti.

Tansy šampon

K tomu je třeba připravit infuzi dychtivosti. Vezměte jednu lžíci květin, páru (1 šálek), namočte asi 3 hodiny. Produktově vařte v termosku. Infuze se připraví rychleji a bude bohatší. Kmenu a použití nejlépe ve dvou dnech.

Šampon z nettle

Podobně s jinými bylinnými šampony musíte nejdříve připravit odvar: 30 g suché trávy se vařilo na 1 l kapaliny. Infuze, dekantujte a nalijte 100 ml octa. Připraveno k použití.

Šampon s banánem

Chcete-li získat banánový šampon, musíte: vyčistit banán, přidat vejce a citronovou šťávu a přivést k homogenitě. Pokud je to žádoucí, přidejte kapky kosmetických olejů, mastných vitaminů. Výsledná kompozice se aplikuje, brousí, ponechá se přibližně půl hodiny. Umyjte a opláchněte s heřmánkem nebo odtučněním z kopřivy, v závislosti na barvě vlasů.

Kefír šampon

Kefír, s jakýmkoli obsahem tuku, zředěný vodou a tato tekutina myje vlasy. Opláchněte s citronovou nebo octovou vodou. Chcete-li přidat kefír tmavý chléb. Příprava trvá asi hodinu. Maso chleba smíchané s kefír, nechte na chleba zvětšený. Prohněte hmotu, dokud nebude hladká. Držte asi jeden den, jako chléb v kefírovém kvasu.

Ražní šampon

Namočte do kapaliny kus žitné drti. Trvejte na bobtnání. Ukáže se to jako kaše, je lepší se napjat, těžko umyt drobky. Vyrobené z hromadných vlasů, mletí. Udržet 10 minut praní. To je způsob, jak se zbavit lupů.

Příprava žitné mouky trvá asi půl hodiny. Nalijte teplé mléko nebo vodní roztok bylin. Nechte to bobtnat. Naplnění výsledné hmoty. Získejte tzv. Žitné mléko (infuze). Používá se v této podobě, ale je povoleno přidávat další složky: med, citrónovou šťávu, šťávu z aloe, olejové vitamíny.

Aplikujte na tlumené vlasy. V ideálním případě položte na plastový sáček a ponechte po dobu půl hodiny, vlasy absorbují živiny. Kompozice je dokonale omyta. Po nanesení změkněte, opláchněte citronem nebo kyselinou octovou.

Šampon Jasmine s medem

Hlavní vlastnosti: zvlhčuje a vyživuje vlasy. Připravuje se na mýdlo. Grate mýdlo (baby nebo farmaceutické mýdlo složení), přidat odvar z jasmínových lístků a medu. Míchá se, dokud se mýdla nerozpustí. Aplikujte na zvlhčenou hlavu, masírujte a umyjte. Doba skladování až týden.

Složení s ricinovým olejem

Šampon z ricinového oleje je určen k vyživování suchých vlasů. Připravuje se na mýdlové bázi. Rozpusťte strouhané mýdlo v odvar z bylin, z čeho vybírat, přidávejte máslo a vejce. Šířte mokrou hlavu, protřete a umyjte.

Cognac šampon

Cognac šampon se hodí na mastné vlasy, eliminuje nehetnící lesk. Je třeba míchat brandy a vejce. Komponenty přinášejí homogenitu, aplikují se na mokrou hlavu, třejí se a umyjí.

Kompozice s dubovou kůrou

Dubová kůra s konstantním použitím pomáhá eliminovat lupy. Drcená kůra nalijte kapalinu, vaříme a snižujeme čtvrtinu hodiny. Ve vývarech můžete přidat aromatické oleje.

Prostředky pro uplatnění 2 měsíce. Stojí za to, že tento šampon blond vlasy poskytne tmavé odstíny.

Kysané mléko jako šampon

Kefír není jediným komponentem fermentovaného mléka šamponu, který lze vyrobit vlastním rukama v domácích podmínkách. Stejně jako kefír bude na farmě vždy kysané mléko nebo jogurt.

Kyselina mléčná poskytuje ochranný film z negativního vlivu vnějšího prostředí. Aplikujte mléko na vlasy, protřete pokožku hlavy, pokryte plastovou taškou. Ponořte se půl hodiny, umyjte a opláchněte citronovou vodou nebo octem.

Mýdlový vývar jako šampon

Mylnyanka je bylinná rostlina. Vzhledem k obrovskému obsahu kořene látek nazývaných saponiny má schopnost - pěny.

Můžete si připravit několik druhů šamponů:

 1. Půl šálku zemního kořene a sklenice tekutiny vaříme čtvrt hodiny. Dejte ochlazený roztok, přidávejte olej podle uvážení. Výsledný šampon lze použít po dobu jednoho týdne.
 2. Podzemní kořen, citrónovou verbenu, mátovou varu, vaříme čtvrt hodiny. Chlazení.
 3. Podzemní kořen + tráva: heřmánkový (lehký), rozmarýn (tmavý), levandule (tučné), marshmallow (suché). Proveďte odvar a použijte týden.

Šampon z kukuřičného škrobu

Suchý šampon je bohoslužba pro ty, kteří nemají čas si umýt vlasy. Suchý škrobový šampon se s tímto úkolem může snadno vyrovnat. Je nutné pokropit vlasy suchým škrobem, bičem a protřepat, škrob vytřít, v případě potřeby odstranit zbytky suchým ručníkem. Chraňte vlasy hustým hřebenem.

Šampon se zdravými oleji

V závislosti na výsledku jsou vlasy vhodné: lopuch, kolečko, šalvěj, růže, jojoba atd. Je třeba je promíchat do homogenních žloutků, alkoholu (vodka), olejového roztoku šalvěje a růží. Kompozice odstraňuje pocit vyblednutí a svědění. Rub, důkladně wash promassirovav. Opláchněte s citronovou nebo octovou vodou.

Pivní šampon

Tajemství tohoto nástroje je jednoduché. Pivo navlhčete vlasy a po několika minutách opláchněte. K dispozici ve složení pivních složek bude pít pokožku.

Saltový šampon pro hluboké čištění

Efektivní a nenákladná metoda hlubokého čištění je běžná sůl. V průměru potřebujete 30 g. Sůl zředěná v tekutině nebo jogurtu. Chcete-li zředit sůl, můžete použít bylinné odvarky z heřmánek, kořene, měsíčku, břízy. Navlhčete vlasy výsledným roztokem a masírujte pokožku. Umyjte vodou, doporučuje se opakované použití po uplynutí čtrnácti dnů.

Birch šampon

Existuje několik možností, jak udělat doma břízy šampon do-it-yourself. Základním prvkem jsou břízy nebo břízy. Připravte infuzi podle standardní schématu a použijte ji každé tři dny.

Šampon z granátového jablka

Nástroj je vhodný pro mastné vlasy, protože peří z granátového jablka mají suchý, tanínový efekt. Požadováno: nalijte kapalinu (1 litr) kůry z granátového jablka (20 g), vaříme a vaříme čtvrt hodiny. Můžete vyrobit granule z granátového jablka v thermos a nechat přes noc. Chlazení, použijte každé tři dny.

Jak a jak udělat vlasy atraktivní bude záviset na šampon, vyrobený doma s vlastními rukama. Hlavní věc je, že vybrané komponenty jsou použitelné na typ vlasů a poskytují jim zdravý a účinný vzhled.

Video o tom, jak udělat doma šampon do-it-yourself

Jak si vyrobit šampon doma:

Šampon z mýdla s vlastními rukama a dalšími lidovými prostředky pro praní vlasů

Existuje světonázor, že všechno vyrobené ručně je ještě užitečnější než tovární analogy. Světový názor je kontroverzní, ale má právo existovat, ale domácí šampon v žádném případě neobsahuje povrchově aktivní látky a další škodlivé chemikálie.

Alespoň z kuriozity nebo za účelem zachránění, stojí za to udělat takový nástroj.

Můžete udělat šampon s mýdlem a bez

Formulace s použitím dětského mýdla

Fotografie dětského mýdla

Dětské mýdlo bylo vždy vyrobeno s minimálním použitím různých škodlivých složek. S tímto a možná i kvůli tomu jsou náklady na tento produkt vždy v dosahu i těch nejslabších segmentů obyvatelstva.

Samozřejmě, šampon z dětského mýdla s vlastními rukama je jednou z nejpopulárnějších ručně vyráběných koulí.

Nejčastější recept

Pokud se odvážíte vzorkovat při výrobě šamponů, musíte začít od velmi obvyklých:

 • Budete potřebovat: mýdlo o hmotnosti 100 gramů, odvar z bylin - 0,5 litru, 10 gramů esenciálního oleje a několik kapek esenciálních olejů (které mají rádi).
 • Není-li produkt aplikován najednou, ale je zapotřebí dlouhé skladování, je zapotřebí vodky v množství nepřesahujícím 15 ml.
 • Výrobní proces je velmi jednoduchý: mýdlo mletím na strouhátku, zředíme ho vodou nebo vývarem a přidáme všechny potřebné suroviny.

Co přesně přidáte a jaké oleje si zvolíte, závisí na přání a struktuře vlasů:

Pro suché vlasy - heřmánkový, jojobový a citrusový

Tip! Pro výrobu vývaru na půl litru vody vezměte 4-5 lžící (nebo 50 gramů) suchého substrátu. Tráva, kořeny nebo květy se vylijí vařenou, ale ne horkou vodou a přivedou se k varu do vodní lázně.

Získaný vývar se ochladí, zfiltruje a přivede na vhodný objem s chladnou vařenou vodou. V našem případě je to 500 gramů.

Čaj strom a citron jsou nejlepší léky na mastné vlasy

Pro vaše pohodlí jsme v tabulce shampooing tipy:

 • Vývar: dubová kůra, listy břízy, citrónová kůže, chmel (kužely), tansy, třezalka tečkovaná.
 • Základní olej není.
 • Esenciální olej: citrón, máta, grapefruit, rozmarýn, čajový strom.
 • Vývar: lipové květy, heřmánek, listy máty, kopřivy, kořen lopuchu.
 • Základní olej: jojoba.
 • Základní: všechny citrusové oleje, také růžové, avokádo, jasmín, myrha.
 • odvar z kopřivy, kalamusového kořene, měsíčku, kořene lopuchu, tansy.
 • Základní olej - kolečko.
 • Základní: Pro suchý typ - jakýkoliv jehličnan. Pro tuky - rozmarýn.
 • Vývar: lípa, kopřiva, dub, lopucha. V prvním případě burinu. Ve 2. kůře. Ve 3. - kořen.
 • Základní olej: mandle.
 • Základní: levandule, cedr, ylang - ylang, citrón, šalvěj.
 • Hořčičný prášek - dvě lžíce.
 • Lékárna heřmánku nebo kopřivu - dvě lžíce odvaru.
 • Mýdlové hobliny - 50 g.
 • Mýdlová tyčinka,
 • Voda nebo bylinná odvar (500 ml)
 • Aromatické oleje (podle chuti).
 • Žloutek
 • Voda
 • Soda
 • Voda
 • Hořčice
 • Voda nebo bylinná odvar.
 • Chléb
 • Voda
 • Popel z dřeva.
 • Voda

Zpevnit vlasy: kořeny lopuchu, mandlový olej a ylang-ylang

Nyní o všech uvedených metodách trochu víc:

Mýdlo a hořčice

Šampon z hořčice a dětského mýdla je dobrým způsobem, jak zlepšit vnější a vnitřní stav účesu, který je náchylný k suchu. Vaření je velmi snadné:

Budete potřebovat:

 • hořčičný prášek - dvě polévkové lžíce;
 • lékárna heřmánku nebo kopřivu - dvě lžíce vývaru;
 • mýdlové hobliny - 50 g.

Dětské mýdlo a hořčice - perfektní šampon pro umývání a posílení vlasů

 • Mýdlový šlehač se stříká a rozpustí ve vroucí vodě.
 • V horkém roztoku s mýdlem přidejte odvar z bylin a hořčice.
 • Směs se nalije do lahve, uzavře a ochladí.
 • Pro vylepšení nutričních parametrů nástroj trvá 14 dní na chladném černém místě.

Jak udělat šampon dětského mýdla, řekl jsem. Zaměřujeme se na další typy domácích hygienických produktů.

Formulace s použitím mýdla

Mýdlo na praní lze také úspěšně použít

Ve vztahu k mýdlům jsou názory rozděleny. Jedna část publika tvrdí, že za takových okolností není možné takové mytí vlasů používat. Druhá, která může a musí být provedena bez selhání. A všechny se týkají osobních zkušeností.

Pokusme se pochopit situaci.

 • Taková neshoda v názorech, s největší pravděpodobností výsledek osobní reakce na komponenty tohoto produktu. Osobní nesnášenlivost bohužel zruší nerealistická. Jedná se o ty, kteří jsou proti použití tohoto výplachu.
 • Na druhé straně existují záludní příznivci mycího prostředku na prádlo a zcela souhlasí s tím, že můžete používat pouze domácí šampon z přírodních typů bez vonných látek, bělících látek a přísad.
 • Kromě toho je třeba vzít v úvahu skutečnost, že v současné době mají prakticky všechny výrobky z mýdla syntetickou bázi a mastné kyseliny v ní jsou zcela nevýznamné.

Moje mýdlo

Dospěli jsme k závěru, že s určitými opomenutími je stále možné tento nástroj použít.

 • Nedoporučuje se používat šampony z domácnosti s mýdlem pro každodenní mytí hlavy. Používejte častěji 2 krát týdně. Obvykle se tento nástroj používá jako doplněk hlavních nebo pro léčebné účely.
 • Můžete si umyt vlasy pouze solným mýdlem a vařeným šamponem (o receptě níže).
 • Po použití se vlasy opláchnou slabou látkou z citrónové kyseliny nebo octa.
 • Nedoporučuje se používat tento nástroj často pro vlasy a pokožku, která je náchylná k suchu.

Nyní, jak vyrobit šampon z domácího mýdla:

Šampon z domácího mýdla

 • Potřebujete: mýdlo, vodu nebo bylinný odvar (500 ml), aromatické oleje.
 • Mýdlo brousí a rozpustí se v odvaru bylin nebo čisté vody, přidejte svůj oblíbený olej. Několik kapek. Nepřehánějte!
 • Hotový výrobek se uchovává v chladničce a před použitím se zahřeje na pokojovou teplotu.

Vše je co nejjednodušší a téměř identické s dětským mýdlem.

Tip! Pro výrobu domácích šamponů doporučujeme používat vodu z taveniny. Její předem zmrazené v lednici. Při rozmrazování je čistá voda pečlivě oddělena od nečistot.

Chcete-li umýt vlasy, je také lepší s taveninou. Pro praní je ohříván a není zředěn vroucí.

Domácí šampony bez mýdla

Pro ty, kteří nechtějí používat i mýdlo, můžeme doporučit několik zcela přirozených metod mytí hlavy:

Semenník

 • Žloutek je jedním z nejúčinnějších metod čištění a posilování vlasů.
 • Stačí je oddělit od bílkovin, pečlivě promíchejte s 50 gramy vody. Můžete dokonce zaklepat i do mixéru.
 • Soda ve svých čistících vlastnostech převyšuje mnoho látek.
 • Při mytí hlavy se lžička sody rozpustí ve sklenici horké vody a tento roztok použijte k mytí hlavy.
 • Teplota vody by měla být pohodlná.
 • Na konci je lepší spláchnout nejdříve obrovským množstvím vody a později látkou citronové šťávy a citronovou kyselinou ve vodě (1 lžička na litr vody).

Hořčice

Hořčice - efektivní čisticí prostředek

 • Hořčice dokonale čistí mastné vlasy.
 • Dvě polévkové lžíce jsou dostatečné k tomu, aby se rozpustili v jednom litru teplé vody a nanášejí se na hlavu masážními pohyby.
 • Toto umývání je doprovázeno lehce nepříjemnými pocity, ale je to normální.
 • Případně nelze použít hořčici s vodou na vaši hlavu, ale opláchněte si vlasy v pánvi s zředěnou hořčicí.
 • Namísto vody používají bylinný odvar.

Chléb může být použit k mytí vlasů a zbavit se lupů

 • Vezměte dva kusy žitného chleba bez kůry, rozpadněte do misky.
 • Nalijte horkou vodou a nechte nabobtnat.
 • Aplikujte kaše na vlasy a otřete kořeny.
 • Nechte 20 minut na vlasy nebo masírujte 5 minut a opláchněte.

Clay

 • Vyberte kosmetickou hlínu vhodnou pro váš typ vlasů.
 • Dva polévkové lžíce prášku nalijte teplou vodu a promíchejte.
 • Přidejte několik kapek oleje. Můžete být éterický.
 • Rozštěpte šampon nad pokožku hlavy.
 • Házet po dobu 20 minut a vypláchnout po 5 - podle vůle.
 • Opláchněte kyselinou citronovou vodou.

Lye

Popel z lesa - základní louh

Nejoblíbenější a šetrnější k životnímu prostředí čistící prostředek.

 • Dvě třetiny pětilitrového kbelíku usínají dřevní popel, lepší než bříza nebo olše. Naplnit vodou a promíchat.
 • Velké odpadky se shromažďují a odhodí.
 • Trvejte na popel s vodou po dobu tří dnů. Během tohoto časového období se v nejvyšší části objevuje louha. Je úhledně nalije do samostatné nádoby.
 • Pro mytí hlavy se používá po přidání 10 dílů vody.

Závěr

Domácí šampony - garant ručně upravených vlasů

Všechny hygienické produkty nejsou špatné. Stačí zjistit, co je pro vás nejvhodnější. Při použití přírodních léků se však efekt obvykle nezdá tak rychle, jak bychom rádi.

Všechny přírodní produkty musí být používány nejméně po dobu jednoho měsíce, konkrétně je to doba, která je nezbytná k přetržení kadeří od škodlivých chemických přísad v zakoupených šamponech.

A pokud jste odhodláni vyrábět čisticí prostředky bez pomoci druhých, nebo chcete zkusit, co je to stejné, pak video v tomto článku vám pomůže a podpoří tuto velkorysou práci.

Jak vyrobit dětský šampon

Všichni chceme, aby naše vlasy byly krásné a zdravé. Proto neustále nakupujeme různé vlasové šampony, balzámy a masky, kondicionéry. A současně nikdy nepomýšlíme na to, kolik chemie je v jejich složení. Obvykle stačí, abychom si přečetli text o efektu aplikace a obvykle to zní všude stejně: vlasy se stanou hladké, měkké, hedvábné a husté a tak dále. Zpravidla je fakt, že obal je psán malým písmem, obvykle nečteme. A tam jsou názvy chemikálií uvedeny s názvy, které jsou docela těžké vyslovit. A naopak, složení šamponu, vyrobené ručně, zahrnuje všechny známé a přírodní ingredience.

Mnoho lidí není spokojeno s velkým množstvím šamponu v chemii, protože to může negativně ovlivnit naše zdraví v průběhu času. Tak proč neudělat šampon (z přírodních ingrediencí) doma.

Rozhodli jsme se, že s vámi sdělíme 7 receptů na šampony, které si můžete snadno vyrobit: hořčičný šampon, žloutek s máslem, hrach, želatina, kefír, droga a škrob

Jak si vyrobit dětský šampon vlastním rukama?

Výsledkem bude velmi měkký, pikantní šampon, který zcela působí na jemnou pokožku hlavy dítěte. Neobsahuje nepříjemnou součást. Výtažky z levandule a ovesu uklidní dítě před spaním. A esenciální olej z levandule šampon dá nádherný zápach. Šampon s levandulovým olejem navíc posiluje imunitní systém dítěte.

V takovém případě z nějakého důvodu, připravené šampony neodpovídaly vašemu dítěti, můžete si vyrobit hezký, jemný šampon s vlastními rukama. Je pravda, že to bude muset vyměnit potřebné přísady. Mají možnost nakupovat ve specializovaných prodejnách nebo objednávat online.

Pro výrobu 200 ml šamponu potřebujete: 200 ml organické báze pro šampon, 6 kapek extraktu z ovsa, 6 kapek výtažku z levandule, 1 ml kondicionéru na vlasy, 12 kapek konzervačního prostředku na šampon, osm kapek levanduleového esenciálního oleje, teplotní rozchod.
Na parní lázni ohřejte podložku na šampon až na 40 stupňů. Přidejte klimatizaci, extrakty ovsa a levandule. Začněte porazit šampon se směšovačem. Přidejte konzervační látku a trochu víc. Odkapáváme esenciální olej a mísíme s dřevěnými tyčemi. Nalijte do bezvadné lahve.

Jak si vyrobit šampon s vlastními rukama. Domácí šampóny: recepty

Nedávno bylo stále obtížnější najít šampon v obchodě, který by nepoškodil kudrlinky. Téměř všichni výrobci dodávají svým výrobkům řadu škodlivých konzervačních látek a síranů, které postupně oslabují nejen vlasy, ale také kůži a kořeny. Proto, aby se předešlo takovým problémům, stále více dívek začne přemýšlet o tom, jak šampon vyrobit vlastním rukama. Ve skutečnosti je snadná příprava užitečné směsi doma, a proto je zde mnoho receptů, které považujeme za níže.

Šamponová základna

Princip vaření

Jak vyrobit domácí šampony? Všechno je velmi jednoduché. K mýdlovým základům jsou přidány opravdu užitečné přísady: bylinky, vitamíny a esenciální oleje. Nedoporučuje se však, aby byly okamžitě smíchány s celou základnou. Je zapotřebí vzít čistou lahvičku a do ní napsat trochu mýdlovou složku, která trvá pouze dvakrát. Naše léčivé přípravky se postupně přidávají k této kapacitě. Po uzavření láhve s víčkem opatrně protřepejte. Po dni si můžete umyt vlasy s užitečnou kompozicí. Je důležité si uvědomit, že šampon, vařený s vlastními rukama, nemůže být dlouho skladován, jinak všechny látky ztratí své vlastnosti.

Šamponové odrůdy

Role vitamínových doplňků

Vitamíny v šamponu jsou obvykle přidávány k určitému účelu - aby byly vlasy silné a uvolňovaly je z křehkosti. Ale ne každý ví, jakou roli hraje tato nebo její složka.

Vitamin A (nebo retinol) má schopnost aktivovat a zrychlovat metabolické procesy, a proto je přidáván k zajištění výživy vlasů.

Vitamin C je nezbytný v boji proti nestabilitě. Z této složky se vlasy stávají silnějšími a pružnějšími.

B vitaminy vedou k normálním mazovým žlázám a také snižují projevy alergií, což je pro citlivou pleť velmi důležité.

Vitamin E je také důležitý, protože brání stárnutí buněk. Ale lupy, různé nemoci a poškození pokožky hlavy, hormonální nerovnováha - to vše může způsobit vypadávání vlasů.

Mimochodem, poznamenáváme, že šampon lze smíchat s jednou vitamínovou složkou nebo s několika.

Role komponent rostlin

V domácích šamponech můžete přidat nejen vitamíny, ale i další nástroje, které také vykonávají určitou funkci.

Chcete-li urychlit růst vlasů, už dlouho se uchýlili k použití kořene rašeliny a kopřivy.

Pokud dojde k zánětu nebo podráždění, použije se heřmánek a šňůrka.

Juniper, rozmarýn pomáhá vyřešit problém lupů.

K základně je nutné přidávat do bazénu docela málo odvaru, takže je připravena vysoce koncentrovaná. Kromě bylin, se do vlasového šamponu přidávají esenciální oleje. Mají různé účinky na prameny, takže je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti.

Pokud jsou vlasy suché, přidejte růžové dřevo, santalové dřevo, mandarin, heřmánek, levandule, myrhu a jasmínový olej.

Pro mastné vlasy používají hřebíček, mandle, čaj, citrón, máta, citrón, cedr, geranium nebo hroznový olej.

V případě pádu, cypřiše, ylang-ylangu, čajového stromu, borovice, kadidla udělají.

Jak můžete vidět, rozsah je velmi široký, takže každý může připravit produkt pro péči o vlasy a pokožku hlavy podle jejich vkusu a potřeb. Mnoho lidí již prožilo účinek takových přírodních detergentů. Je třeba poznamenat, že často v takových směsích nemusí být základ mýdla.

Normální vlasy

Tento recept na šampon jako hlavní součást navrhuje vzít dítě mýdlo. Je třeba je třepat na strouhaní nebo nakrájené jiným způsobem, přidat 1 lžičku. borax a sklenici heřmánkového odvaru. Směs zamíchat a odložit několik hodin. Podle potřeby je možné dělat perleť. Moje hlava je obvyklá. Mimochodem, na základě takového mýdla můžete připravit šampon pro děti, ve kterém můžete přidat žloutek, odvar z bylin nebo jiných složek.

Suché vlasy

Recept číslo 1. Zde je základem sklenice obyčejné vody. Bude nutné rozdrtit dva plátky žitného chleba a namočit ho vroucí vodou. Gruel by měl být podáván v teplém místě v uzavřeném obalu. Po jednom dni třít dva žloutky a přidáme k připravované hmotě. Vše je kvalitativně promícháno (může to být mixér), po kterém je připraven vlasový šampon. Po nanesení by měly být vlasy důkladně omyty pod tekoucí vodou.

Recept číslo 2. Bude trvat 2 lžíce ricinového oleje a žloutku. Hmota je dobře smíšená. Výrobek by měl být nanesen nejen do vlasů, ale také do pokožky, po které je třeba hlavu umývat pod tekoucí teplou vodou.

Recept číslo 3. Tento šampon s olejem dodává zdraví suchým a slabým vlasům. Vyžadují se tři typy olejů: olivový, ricinový a lopulovitý. Každý z nich se odebírá v čajové lžičce. Žloutek je přidán a vše je smíšené. Výsledná směs třela vlasy a vše opláchněte vodou. Nakonec opláchněte hlavu heřmánekem nebo citronovou vodou.

Recept č. 4. Nyní bude základem zásobník vodky, který se smísí s 50 ml vody. Do kapaliny přiveďte dva kuřecí žloutky a přidejte 5 ml amoniaku. Pečlivě míchat všechny přísady, aplikujte produkt na všechny vlasy. Omyjte pod normální teplou vodou.

Olejová vlasová medicína

Následující domácí vlasový šampon je připraven na základě dětského mýdla (100 gramů). Musí se rozdrtit a zředit vroucí vodou (vezměte ½ šálku vody). Směs se zfiltruje a k ní se přidá 25 g alkoholu. Po ochlazení šamponu potřísněte zkadelené vejce do pokožky hlavy. V teplé vodě je třeba navlhčit utěrku, která je po dobu pěti minut zabalená do vlasů. Po vyjmutí "turban" umyjte vejce připravenou mýdlovou vodou. Nakonec opláchněte hlavu "kondicionérem" z jablečného octa (2 litry vody z 1 lžíce octa).

Další aktuální a užitečný recept se připravuje z čl. lžíce dýně a dvě sklenice vroucí vody. Smíchejte dvě přísady a naplňte dvě hodiny. Kromě toho, že bojuje s mastností vlasů, tento nástroj pomáhá zbavit se lupů.

Jednoduchý recept na jogurt. Do něj se nalije bílý protein a smíchá se. Tato směs se po třepání do hlavy vypláchne a vlasy se opláchnou vodou přidáním čerstvé citronové šťávy.

Tato infuze se používá jako šampon třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Poměr je 1:10. Birčové pupeny jsou ponořeny do horké vody a infuze 20 minut. Nástroj je připraven.

Volitelně šampon z hořčice pro mastné vlasy. Mírně zahřejte dva litry vody, zředěte v něm lžíci hořčičného prášku. Opatrně umyjte vlasy touto směsí, poté je opláchněte vodou vodou a kapkami citronové šťávy.

Pro všechny typy vlasů

Každá žena může vyrobit želatinový šampon se svými vlastními rukama. To bude vyžadovat dětské mýdlo a žloutek. Za prvé, 3 polévkové lžíce. voda nalít lžíci želatiny. Billet se naplnil 40 minut. Poté, co se tato složka zcela rozpustí ve vodní lázni. Když je kapalina mírně ochlazena, přidá 1 polévkovou lžíci. l mýdlo a žloutek. Smíchejte směs na vlasy po dobu 10 minut. Šampon je odstraněn teplou vodou.

Existuje recept na hořčičný šampon, který zvyšuje průtok krve do hlavy, čímž posiluje vlasové kořeny. 50 g jednoho z následujících složek: henna, otruby nebo jíl. K této složce se přidá lžička hořčice a tři kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Hmota se zředí malým množstvím tekoucí vody. Po nanesení na hlavu nechte směs 15 minut. Můžete šampon umýt buď s připraveným odvar z bylin, nebo s běžnou vodou.

Další varianta hořčice šampon. Do kefíru se přidá lžička prášku, po kterém se kapalina přivede do stavu smetany. V připravené hmotě nalijte 2 lžičky. jakýkoli olej (zelenina) a žloutek. Dobře smíchejte směs na mírně vlhkou hlavu a držte ji asi 15 minut. Po odstranění šamponové masky.

Následující nástroj je připraven z 3 lžičky. Romové, 4 polévkové lžíce. l olej z lnu a dva žloutky. Komponenty jsou dobře nanesené a ponechány na vlasy celou hodinu. Šamponová maska ​​se omyje teplou vodou.

Tato volba je ideální pro každodenní použití. To lze interpretovat přípravou šamponu pro děti. Začneme připravit odvar z bylin, který bude považován za základ. Vezměte jednu lžičku jedné z následujících složek: bazalka, šalvěj nebo rozmarýn. Suchá tráva se nalije 200 ml vody. Nádoba se pomalu ohřeje a obsah se uvede do varu. Byl ochucen medovinou a filtr mezitím roste olivy nebo glycerinové mýdla. V důsledku toho získáme třetinu sklenice drobků. Vložíme do něj 15 kapek jojoby a ylang-ylangového éterického oleje (lze je nahradit cedrovým olejem). Všechny součásti jsou smíchány. Uzavřete nádobu víkem a umístěte jej na tmavé, chladné místo. Hotový šampon v tomto stavu může být uložen po dobu sedmi dnů.

Fortifikační recept

Dívky, jejichž kudrlinky se staly bez života a oslabeny, mohou připravit zpevňující šampon se svými rukama. Bude potřebovat zásobu na kapalné bázi, vitamíny E a D, ricínový a lopuchový olej, rozmarínová tinktáze. Navíc potřebujete čistou nádobu o objemu 250 ml. Je nutné měřit 150 ml základny a nalijte ji do připravené nádoby. První je infúzní rozmarýnová tinktúra, asi 80 ml. Je schopna poskytnout vlasům lesk a poskytnout jim příjemnou vůni. Tuto tinkturu je však možné nahradit jinou složkou - voňavou levandulovou tekutinou nebo růžovou vodou. Další ricinový olej se nalije. Bude dost malých lžící. Rovněž se měří rašelinový olej (dvě malé lžíce). Na konci jdou vitamín E (jedna kapsle) a D (pět kapek). Kapacita utáhněte víčko a promíchejte, aby se všechny ingredience smíchaly. Tento lopuchový šampon je vhodný k použití každý druhý den.

Pro posílení vlasů někteří lidé připravují bylinný čaj. Chmelové kužely, březové listy, neplodné květy, kořen lopuchu se odebírají v rovnoměrných částech - celkem by mělo dojít k 50 gramům trávy. Kolekce je umístěna v nádobě a naplněna horkým světlem piva. Několik minut nechte hmotu, aplikujte ji na vlasy a omyjte ji čistou vodou.

Dalším populárním šamponem z lopuchu. Chcete-li to udělat, musíte zásobit na sušené nebo čerstvé listy lopuchu. Potřebujeme sto gramů trávy, litru vody, sklenici octa. Tyto ingredience se mísí v hrnci a pomalu se vaří po dobu půl hodiny. Nástroj je filtrován, po kterém výsledné dvě sklenice umyjí hlavu. Po umytí vlasů opláchnutých vodou. Kromě posilování šampon zabraňuje lupům, jemně čistí pokožku hlavy. Kudrlinky získávají lesk.

Lupy

Pokud jste mučili lupy, zkuste připravit další šampon. V malém kontejneru nalijte lékařský alkohol (dostatečná čajová lžička), přidávejte do něj esenciální oleje - pět kapek šalvěje a kapky růží. Pomocí mixéru poraďte 2 žloutky a nalijte je do připravené směsi. Je třeba použít prostředky jako šampon.

Od pádu

Tento šampon je vhodný pro všechny druhy vlasů. Bude to trvat 50 gramů bílé hlíny, která se smíchá se stovkou gramů teplé vody. Hmota by měla mít průměrnou tloušťku. Nástroj se aplikuje s masážními pohyby, promyje se čistou vodou. Kompozice může být uložena ne více než 14 dnů, samozřejmě pokud je obal zanesený.

Rašelinový olej je známý svými vynikajícími vlastnostmi. Léčí kořeny a pokožku hlavy, vlasy jsou elastické. Ale mínus tohoto oleje je, že je velmi špatně vymyt, takže ne každý bude riskovat výrobu rajčat šampaňského. Ale pro přípravu masky, která se pak vypláchne, je tato ingredience jen vzácná! Okamžitě stojí za rezervaci: zřejmý výsledek bude znatelný až po několika procedurách. Zasedání se koná každých 14 dní. Vezmeme lžíci řepkového oleje, brandy, mýdlo. Ten může být nahrazen takovým složením: šťávy, stlačené z polovičního citronu, kuřecího žloutek a lžíce medu. Všechny složky jsou dobře smíchány, aplikovány na vlasy a ponechány po dobu 20 minut. Maska musí být dobře omyta. Tím, že prokážete trpělivost, včas se stanete vlastníkem silných a silných kudrlin.

Několik tajemství pro krásné vlasy

Je třeba poznamenat, že použití domácích šamponů je nezbytné nejen k řešení základních problémů, které jsou často suché nebo mastné. Takové prostředky navíc přinášejí léčebný účinek.

Pokud chcete, aby vaše kadeře zůstaly lesklé a dobře česané, musíte je na šampon rozdrtit a přidat běžnou aspirinovou pilulku.

Snažte se pravidelně opláchnout vlasy rostlinnou infuzí. Hlavní složkou jsou heřmánek, celandine, dubová kůra, kopřivka.

Chcete-li zlepšit stav vlasových folikulů, musíte jednou týdně udělat lehkou masáž hlavy. Postup je přednostně prováděn před umytí hlavy.

Mnoho dívek suší vlasy tím, že je mává ručníkem. Doporučuje se to neudělat, protože houba je schopna intenzivně se šířit pod takovou mokrou čepicí.

Pokud jste majitel blond vlasů, můžete si pro sebe vytvořit šampon. Chcete-li to provést, obraťte se na obvyklý škrob a vejte se do pokožky hlavy a vlasů. Po uplynutí deseti minut čekání je třeba vyčistit vlasy suchým ručníkem a vyčistit zbytky škrobu. Je pravda, že takový expresní nástroj můžete použít několikrát za měsíc, ne častěji.

Pro zajištění zdraví vašich vlasů musíte také řídit svou stravu. Pokuste se odmítnout špatné jídlo a nezapomeňte na vitamíny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy