logo

Jak vypít henu z vlasů?

Pro barvení vlasů mnoho lidí preferuje přírodní hennu jako nejvhodnější alternativu k barvám s chemickým složením. Nepoškozuje strukturu vlasů, dává mu krásnou barvu s bohatým odstínem mědi nebo bronzu, pečuje, posiluje a činí vlákna silnější a zdravější. Ale když je třeba vyprázdnit tuto jasně červenou barvu, mnoho žen začíná mít jisté potíže. Tento proces vyžaduje speciální metody a některé nuance, které budou podrobně popsány v tomto článku.

Stručně o hlavní věci

Henna pro vlasy je jemně mletá rostlina lonsonia (Lawsonia inermis), která je běžná v tropických lesích Asie, Ameriky, Afriky a Austrálie. Nejvyšší listy mají zvláště silné barvicí vlastnosti a nejčastěji se používají k lakování těla - mehendi. Pro zbarvení vlasů se odebírají dolní listy Lawsonia, které po usušení jsou rozemleté ​​na prášek. K dispozici je také bezbarvá henna, která se získává z kmene.

Íránský je nejoblíbenější nátěr, který má pikantní vůni sena a zanechává červenou barvu na vlasu. Indián - dražší volba, po které se kudrlinky zvenčí jasné a lesklé, silné a zdravé zevnitř. Barevnost při obarvení hennou se mění od tmavě hnědé až bronzově červené.

Henna, která má barevný pigment, je vhodná pro lehké kudrlinky a je ideální pro ženy s hnědými vlasy. Brunetky tohoto typu barvy nejsou příliš vhodné, protože s obtížemi barví tmavé vlasy. Některé prášky však obsahují další komponenty, které umožňují konec s téměř černým zbarvením vlasů.

Jak dlouho po zbarvení?

Perzistence barvení henny závisí na typu, nepřítomnosti dalších nečistot v prášku a typu vlasů. Kromě toho má kumulativní efekt, takže po několika použití bude barva trvat déle.

 • Bezbarvá henna má slabý účinek na blond vlasy a po barvení může zmizet během několika dní.
 • S tmavými vlasy (kvůli zvláštnosti jejich struktury) do konce prvního měsíce sestoupí barevná henna.
 • Struktura zvlněných vlasů je více porézní, takže barvivo s barevným pigmentem bude z nich vyplácháno rychleji než z přímých pramenů. Tento proces trvá asi 6 týdnů.
 • Hnědovlasí a rusovlasí představitelé "krásné poloviny" budou po dlouhou dobu mít účinek henna barvení. Jasný měděný odstín je potěší po dobu 3-4 měsíců.

Důvody spláchnutí

Jednou z nevýhod zbarvení kudrlin s přírodní barvou je získání neplánovaného výsledku. Zvláště se to stává při barvení volných pramenů s poškozenou strukturou. Zvažte nejběžnější případy, kdy chcete vymýtit barevný pigment heny.

 • Nežádoucí odstín: někdy po barvení vlasy získávají poměrně neplánovaný červený a dokonce modrý nebo zelený odstín, který nevypadá docela esteticky příjemný.
 • Změna barvy vlasů: pro ty, kteří chtějí změnit svůj obraz, aby barvily vlasy v jiné barvě, bude problematické, protože barvivo amoniaku se nehodí dobře na henna barevné prameny a výsledná barva zcela neodpovídá požadované barvě.

Jak můžete rychle doma odebrat?

Po procesu barvení se vlasy podrobují důkladnému vyšetření barvy a stavu vlasů. Pokud výsledek nevyhovuje touhu, pak musíte jednat okamžitě. Čím dříve začne henna vypláchnout vlasy, tím větší je možnost odstranění nežádoucí barvy. Výsledek závisí také na kvalitě barvy a individuálních vlastnostech. Ale s největší pravděpodobností úplné vyprání henny nepřijde, ale stojí za to počítat s vypínáním jasně červené barvy a náchylností kudrlin k následnému obarvení amoniakovými barvami.

Následují obecné tipy pro odstranění efektu zákonů.

 • Bezprostředně po barvení několikrát omyjte hlavu šamponem, takže určité množství barevného pigmentu opustí strukturu vlasů spolu s pěnou.
 • Během prvních týdnů od aplikace se lak nejlépe umyje. Poté, co spolehlivě jí hluboko do vlasů.
 • Často není postačující jeden postup pro odstranění, takže je třeba několikrát opakovat činnost při vyplavování. Je třeba si uvědomit, že chemické látky často negativně ovlivňují zdraví kadeří, takže při vyprání byste měli objektivně zhodnotit stav vlasů.
 • Masky umožňují jemný způsob, jak vytáhnout barvu z nejhlubších vrstev vlasů.
 • Po několika mycích postupech jsou vlasy připraveny k barvení, ale pouze v tmavších nebo černých odstínech.

Existuje několik způsobů, jak odstranit hennu. Doma můžete používat přírodní přísady ve formě fermentovaných mléčných výrobků, ovocných kyselin a olejových mask.

Efektivní recepty na masku

Masky z potravinových komponent odstraňují barevný pigment poměrně dobře a složky mohou být odebírány přímo z chladničky.

Mělo by se pamatovat na to, že účinnost nástroje se zvýší, pokud po nanesení hlavy zakryjete sáček z polyethylenu a obal s ručníkem.

 • Ze zakysané smetany. Pro tuto masku se nejlépe hodí tučná, mírně zakalená zakysaná smetana. Měl by být přiveden do teplého stavu a aplikován po celé délce vlasů po dobu 40-50 minut. Kromě toho tento nástroj nasytí kůži a vlasy různými živinami.
 • Z kefíru. Smíchejte asi litr kefír s malým množstvím kosmetické hlíny, která se prodává v lékárně v práškové formě. Po získání homogenní kompozice ji naneste na několik hodin po celé délce vlasů.
 • Z kvasnic. Smíchejte balíček kvasnic s kefírem, vložte na teplé místo. Po zvětšení hmoty naneste na vlasy a podržte po dobu 2 hodin. Pokud je to nutné, lze tento postup opakovat několikrát během 3-4 dnů.
 • Z luku. Pro výrobu této masky je třeba stisknout několik cibulí, aby se získala čerstvá cibulová šťáva. Můžete jednoduše udělat cibulovou kaši s mixérem a nasypte ji namísto šťávy na celý povrch vlasů hlavy. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou pomocí šamponu. Nevýhodou této masky je velmi korozivní cibulový zápach.
 • Z červeného pepře. Tato maska ​​se také používá k zesílení růstu vlasů a probuzení vlasových folikulů. Chcete-li to udělat, měli byste trvat na vodce několik lusků červené horké pepře a aplikovat na vaše vlasy po dobu maximálně 20 minut, pak je opláchněte dobře.

Masky s přídavkem různých přírodních olejů také pomáhají redukovat korozivní barvivový pigment.

Vlasy po aplikaci těchto masek vyžadují důkladné promývání šamponem.

 • Ze slunečnicového oleje. Slunečnicový olej by měl být poněkud zahřátý ve vodní lázni a šířen pomocí hřebenu na kadeře. Po minimálně několika hodinách opláchněte šamponem.
 • Z másla. Smíchejte trochu přírodního másla s malým množstvím lnu, zahřejte ve vodní lázni až do homogenního složení a naneste na vlasy několik hodin. Tento postup by se měl opakovat několikrát.
 • Z olivového oleje. Smíchejte stejné podíly olivových a hořčičných olejů. Trochu se zahřejte a aplikujte po dobu 30-40 minut. Opakujte několikrát týdně.

Některé další látky, které jsou také po ruce s dobrou hospodyní, mohou odstranit přírodní barvu.

 • Mýdlo na praní. Hnědé, ne velmi příjemné vonící mýdlo má mnoho pozitivních vlastností, včetně pomůže zbavit se jasné barvy henny. Chcete-li to udělat, pěnujte vlasy a zabalte na 15-20 minut. Po uplynutí jejich platnosti byste měli vlasy dobře opláchnout pomocí pečujícího balzamového kondicionéru.
 • Stolní ocet. Je nutné rozpustit pár lžiček octa v litru teplé čiré vody, pak nalít tento roztok do pánve a ponořit do něj vlasy, chránící oči před pádem. Je nutné, aby nástroj působil na vlasy po dobu 15 minut, proto můžete udržovat vlasy v pánvi co nejdéle a pak je často potopte. Po ukončení procedury je třeba vlasy opláchnout v teplé vodě pomocí balzámu.

Je dostatečně dobrá, aby omlazovala pigmentovou barvu s obsahem alkoholu.

 • Cognac. Smíchejte koňak a ricinový olej ve stejném množství. Aplikujte na pramínky po dobu 40-60 minut. Pak opláchněte vlasovým kondicionérem.
 • Soda Smíchejte trochu alkoholu s pečením sody. Přidejte trochu citronové šťávy a naneste na vlasy několik hodin. Tento nástroj má velmi negativní dopad na zdraví zámků, ale spíše účinně eliminuje účinky henny.
 • Vodka. Mix vodku, olivový olej a nektar včel v jedné nádobě. Zahřejte a rozdělte směs ve vlasech od kořene až po špičku. Po 3-4 hodinách důkladně opláchněte.

Profesionální nástroje

Rychlejší a optimální výsledky při návratu původní barvy lze dosáhnout v kosmetickém salónu, kde odborník určí nejvhodnější vlasový produkt a správně poskytne odbornou pomoc při vymývání barevného pigmentu.

Chcete-li dosáhnout požadovaného efektu, můžete samostatně pomocí speciálních kompozic, které se prodávají v profesionálních obchodech pro kadeřnictví. Zvažte nejoblíbenější.

 • "Hair Hair Hair Light Remake Color" - mytí sestávající z přírodních ovocných kyselin a rostlinných složek, jemně působí na vlasy a tlačí barevné pigmenty bez zničení struktury. Pro optimální výsledek se doporučuje tento nástroj několikrát použít.
 • "Colorianne Brelil" ničí chemickou vazbu mezi vlasovou strukturou a hennou, díky níž barvivo snadno opouští prameny. Přírodní kyseliny a rostlinné bílkoviny jemně působí na vlasy, nikoli na jejich osvětlení.
 • Salerm bojuje poměrně dobře s přírodním barvivem, ale požadovaný výsledek je dosažen až po několika aplikacích. Současně má poměrně vysoké náklady ve srovnání s podobnými prostředky.
 • "Paul Mitchell" - nástroj, který má jistý požadavek mezi hlavními kadeřníky. Pigment dobře umyje, aniž by to ovlivňovalo vlasy.
 • "Decoxon 2faze Kapous" je profesionální nástroj, který rozjasní prameny po použití.
 • "Estel Color Off" není pro vyplachování henny příliš efektivní. Po několika úpravách zůstává ne příliš atraktivní odstín, ale může být zcela překreslena v požadované barvě barvou obsahující amoniak.

Je možné umýt hennu z vlasů a jak to udělat

Mnozí z nás, kteří chtějí posilovat vlasy a strávit jemné zbarvení, často používají přírodní barviva. Jejich použití činí naše kudrlinky lesklé a naživu, protože neztrácejí vlhkost. Chcete-li změnit svůj obrázek, protože po použití trvalých přírodních barviv (henna a basma) jste maloval vlasy v jiné barvě, měli byste počkat. Po barvení vlasů s henovými částicemi v konstrukci riskujete, že nebudete mít požadovaný výsledek. Takže, jak si umýt hennu z vlasů? S touto otázkou si tento článek vyřešíme.

Proč je henna tak těžké sundat

Faktem je, že íránská henna obsahuje velké množství taninu, které může proniknout hluboko do struktury kadeř. Spojuje se s keratinem, což umožňuje dlouhou dobu zůstat v těle.

Henna je vyrobena z listů Lawsonia - keř, který roste v Íránu a Indii. Použití přírodního barviva vám umožňuje získat příjemné odstíny - měď, ohnivě červenou, ibišek a bohatý kaštan.

Úspěch závisí na vaší původní barvě, kombinaci s basma a době pobytu.

Obecně platí, že vzhledem k obvyklému postupu mytí hlavy je henna za 6 měsíců vymyta z vlasů. Jak urychlit postup a co nejrychleji odstranit hennu z vlasů?

Odstranění henny z kadeří je nezbytné, pokud:

 • bylo příliš červené;
 • vyžaduje barvení jinými barvivy;
 • je třeba udělat perm;
 • Nejste spokojeni s výsledkem a chcete vrátit přirozené barvy.

Pokud úplně nezlikvidujete hennu z vlasů, po barvení barvou riskujete, že získáte nerovnoměrnou barvu nebo neočekávaný odstín, od karmínového po zelené.

Pokud chcete umýt hennu co nejrychleji, čas není na vaší straně. Oriental pigment se nejlépe odstraní během prvních dvou týdnů po malování. Čím déle trváte s oddělením, tím méně efektivní bude výsledek.

Jak vypít henu z vlasů

Takže, jak si umýt hennu z vlasů? Nezoufejte příliš mnoho a počkejte šest dlouhých měsíců. Používáním profesionální kosmetiky nebo přípravou speciálních přípravků doma můžete snadno extrahovat otravný pigment.

Rada Pokud se vám nelíbí červená barva a chcete jít na hnědou, není nutné odstranit hennu a překreslit "kaštan". Můžete použít jiné přírodní barvivo - Basma. Tento tmavý pigment pomůže zablokovat červenou barvu.

Tipy pro odstranění orientálního barviva;

 1. Nechcete drasticky odstranit hennu, ale jednoduše eliminovat červenou hlavu, získávat příjemný měděný odstín, použijte neobvyklý recept - kombinujte hennu s kávovým práškem v poměru 2: 4. Zaarite směs s vroucí vodou a aplikujte na kadeře po dobu jedné hodiny.
 2. Je možné umýt hennu úplně? Pak neváhejte. Během prvních 3 dnů po barvení můžete použít lidové léky, které mají jemný účinek na strukturu kadeřnic. Utahujte několik let s dekapitací, pak se musíte uchýlit k odstranění salonu a použít speciální emulze.
 3. Pokud používáte profesionální kosmetiku k odstranění pokožky, snažte se vyhnout jejich styku se skalpem, protože jsou možné alergické reakce. V podstatě je složení rozloženo na mokré kadeře, ale měli byste se dívat na pokyny. Chcete-li chránit kudrlinky, odstraňuje se henna pro několik přístupů s minimálním intervalem 3 dnů.
 4. Jak víte, po dekapitování je odstraněn kosmetický pigment, což znamená, že vlasy zůstávají uvnitř duté a tenké. Odborníci doporučují několik dní po dokončení procedury provést tónování.
 5. Stává se, že po zbarvení se henna hluboce vstřebává do pokožky. Chcete-li jej odstranit, použijte obvyklý bavlněný tampon navlhčený alkoholovou tinkturou. Odstraňte veškerou barvu, kterou získáte, nebude fungovat, ale zjednodušíte ji několika tóny. Soda také pomáhá v kombinaci s citrónovou šťávou. Několikrát stlačte kůži s výslednou kompozicí.
 6. Jak vypít henu? Chcete přinést hennu, která padla na oblečení, a pak okamžitě utrácet. Používejte bělící prostředek, mycí mydlo, strouhané nebo peroxid vodíku.
 7. Používejte profesionální nástroje pro odkapání kudrlin, které obsahují neutralizátor. Ujistěte se, že používáte tento komponent, protože pomůže vybírat peníze, což je zvláště důležité v případě následného zbarvení.
 8. Postup můžete urychlit sušením pomocí vysoušeče vlasů. V takovém případě nezapomeňte snížit dobu expozice emulzí, jinak riskujete, že kudrlinky budou příliš vlhké.
 9. Po oddělení postupu použijte regenerační masku, protože vaše kadeře byly vystaveny chemikáliím.

Je velmi obtížné umýt hennu, protože vytváří silné spojení s keratinem vašich vlasů. Proto ne vždy, i když používáte profesionální nástroje pro oddělení, bude na vás očekávat požadovaný výsledek.

Jak vypít henu z vlasů? Existuje několik způsobů, jak se vyrovnat s účinky iránského barviva.

Můžete si zakoupit profesionální kosmetiku pro odlupování vlasů, objednat speciální službu v salonu nebo využít nejvhodnější variantu - použijte tradiční metody.

V posledně uvedeném případě bude pro úplné odstranění pigmentu podstatně drobet.

S pomocí profesionální kosmetiky

Můžete použít profesionální kosmetiku k oddělení nejen v salonu. Můžete se s procedurou doma snadno vyrovnat. Existuje celá řada masky, šampony, emulze na mytí červené. Stojí to tak moc. Postup oddělení bude stát levnější než v kabině.

Kosmetické možnosti pro oddělení:

 • Kosmetika Paul Mitchell se zbaví nepříjemné červené barvy pro přístup 1. Šampon Backtrack. Souprava, která je určena k mytí depermanentních barviv, obsahuje odstraňovač, neutralizátor a ochrannou základnu. Naneste na suché vlasy. V poměru 1: 1 se první dva složky smíchají a nechávají je na vlasu po dobu 20 minut. Poté použijte ochranu (1 minutu). Nástroj se důkladně umyje pod tekoucí vodou. Sada pro uklidnění je velmi drahá - 4900 rublů, ale jak se říká, musíte zaplatit za kvalitu.
 • Kapous Decoxon je emulze na mytí barev, která od prvního okamžiku pomůže odstranit červenou barvu. Pomáhá opravovat odstín v několika procedurách, dokonale rozpouští přirozené barvivo a vyvede je. Cena soupravy sestávající ze dvou lahví je 500 rublů.
 • Odstraňovač barvy z kosmetiky značky St. Petersburg - Estelle. Barva OFF nemá vliv na přirozený pigment a neosvětlení kudrlin. Výrobce tvrdí, že barva bude zobrazena jemně. Sada obsahuje 3 komponenty - redukční činidlo, katalyzátor a neutralizátor. Tyto 3 lahve vás budou stát jen 350 rublů.
 • Italská společnost Nouvelle nabízí sadu na skládání, skládající se z 2 lahví. Je určen pro plné či částečné čištění barev. Barevný zpět působí postupně. Cena setu je 1000 rublů.
 • Emulze pro korekci barev Nexxt Color System Remover. Chová se velmi delikátně, aniž byste poškodili vaše kadeře. Pomůže to opravit selhání henny. Je to alternativa k bělícím kompozicím. Tento nástroj vám bude stát 350 rublů.

Mytí v kabině

Postup pro oddělení v kabině se prakticky neliší od použití profesionálních nástrojů pro praní barev, které jsou v naší době k dispozici všem. Můžete vypít henu za 1,5 až 4 tisíce rublů.

Náklady jsou ovlivněny:

 • výběr profesionálních prostředků;
 • prestižní salon;
 • délky kudrlin.

Za prvé, správce řádně zředí kompozici (v správném poměru se mísí redukční činidlo a katalyzátor). Po uplynutí určitého času po aplikaci na kadeře se odebírá samostatný pramen, na němž se nanáší neutralizátor. Po kontrole výsledku se v případě slabé korekce znovu aplikuje emulze.

Poznamenejme, že po rozpuštění molekul umělého pigmentu provádí šampon šampon speciální šampon, který odstraňuje rozštěpené zbytky.

Fotografie před a po

Je možné umýt doma

Umyjte Hennu doma pomůže oleji, alkoholové tinktury, octu, mýdlové nebo pivovarské droždí.

Barevná maska

Faktem je, že mnoho olejů proniká hluboko do struktury kadeří, což přispívá k odstranění jakéhokoliv pigmentu. To je důvod, proč chcete dlouhou dobu opravit výslednou barvu, je jejich použití nežádoucí. V našem případě je naopak třeba provést hennu odstraňovač vlasů.

Průvodce akcemi:

 • koupit olej v lékárně (můžete také olivový olej);
 • 10-15 ml (v závislosti na množství vlasů) ohřátý na ohni, neváří;
 • aplikujte na kudrlinky a pokožku hlavy;
 • Ujistěte se, že nejprve zabalte plastovou taškou a pak ručníkem;
 • po jedné hodině se suspenze umyje šamponem pod tekoucí vodou.

Jak rychle může být henna vymyta z vlasů tímto způsobem? Bohužel bude trvat 5-10 procedur. Ale po prvním šamponování si všimnete, jak se barva na kadeřích ztrácí.

Kvasinková maska

Chcete-li vytvořit masku, musíte si koupit 50 mg kvasinek (budete potřebovat jen malou špičku).

Průvodce akcemi:

 • kombinujte trochu kvasnice s lžičkou cukru a zakryjte teplou vodou;
 • míchat, až se složky rozpustí;
 • po 30 minutách aplikujte na kudrlinky;
 • nezapomeňte omezit přístup kyslíku pomocí plastového sáčku a ručníku;
 • Po 40 minutách opláchněte hlavu.

Jak rychle se hena umyje pivními kvasnicemi? Odpověď je velmi nejednoznačná. Podle recenzí dívek, kteří provádějí podobné experimenty, bude trvat 2 týdny při každodenním používání masky, aby se rozloučila s otravnou zrzavou hlavou.

Ocet

Jak víte, ocot je zředěná kyselina, která může proniknout hluboko do různých povrchů. Vlasy nejsou výjimkou.

Průvodce akcemi:

 • zředit 1 polévkovou lžíci. l ocet v litru vody;
 • udržujte kudrliny ve výsledném roztoku nejméně po dobu 10 minut;
 • opláchněte šamponem.

Po tak jednoduché manipulaci v jednom přístupu se ohnivá červená barva změní na měď.

Důležitý bod! Protože kyselina octová silně skočí vlasy, musíte se o ni postarat. Ujistěte se, že používáte po šamponování balzámové oplachy, které se nanášejí na mírně vlhké kadeře.

Mýdlo na praní

Všichni víme, že mýdlo je alkalické, což je důvod, proč tento výrobek podléhá odhalení váhy. Jakmile umyjete mýdlovou vodu, nezapomeňte dát výživnou masku. Postupujte měsíc každé 3 dny.

Alkohol

Je možné umýt hennu z vlasů doma pomocí 70% alkoholu. Podle zpětné vazby uživatelů je tato možnost nejrychlejší.

Průvodce akcemi:

 • navlhčete kudrlinky 70% alkoholovou infuzí;
 • držte kapalinu po dobu 5 minut;
 • namočte kudrlinky s jakýmkoliv olejem (olivou, lopuchem, palmou);
 • pokrýt hlavu balíčkem a zabalit do froté ručníku;
 • namočte směs alkoholu a olejů asi 40 minut;
 • mytí kadeř.

Chcete-li určitě snížit přirozený pigment, postupujte několikrát v intervalu tří dnů.

Chcete-li úplně odstranit hennu z objednávky, musíte použít šampon pro mastné vlasy a nejlépe ze všech speciálních hluboce působících šamponů, které jsou určeny k degradaci.

Masky založené na zakysané smetaně a kefír

Jak odstranit hennu 20% najednou? Velmi jednoduché! Potřebujete udělat výživnou masku založenou na kyselé smetaně. Mléčný produkt je ponechán na hlavě po dobu jedné hodiny. Otočte turban z ručníku.

Rada odborníků. Chcete-li urychlit akci masky a další prostředky pro rapping, můžete použít vysoušeč vlasů. Snižuje dobu expozice o 20 minut.

Péče po

Vzhledem k tomu, že k odstranění přírodního pigmentu listů soudního řízení, jsou vyžadovány poměrně agresivní prostředky, je nutné, abyste postupem postarali o zámky.

Tipy:

 • netrhávejte vlhké kudrlinky, jinak jim velmi ublížíte;
 • řezte dělené konce, protože oddělení může vysušit vlasy;
 • po šamponování používejte oplachový balzám nebo bylinný odvar;
 • položte vysoušeč vlasů do dlouhé krabičky (pokud opravdu opravdu potřebujete vlasy vyschnout, použijte pouze studený vzduch);
 • nečistěte si hlavu chlorovanou vodou, pokud máte v kohoutku příliš tvrdou vodu, přidejte do bazénu trochu octa - výrazně jej změkne;
 • chránit kudrny před vystavením UV záření v létě;
 • minimalizovat stylingové produkty;
 • Po promývání a dalším lakování můžete provést biolaminaci.

Je tedy zcela realistické odstranit hennu z vlasů, potřebujete jen maximální úsilí tím, že provádíte pravidelné procedury doma. Významně urychlit proces pomůže speciální prostředky pro moření vlasů. Pokud se bojíte pokořovat vaše kadeře, obraťte se na salon, kde bude postup dumpingu stát vám 1,5-4 tisíc rublů.

Užitečná videa

Jak vypít henu? Jak se dostat z červené do blond.

Jak rychle umyt hennu z vlasů doma?

Vyvstává často otázka, jak rychle a bezpečně vypláchnout přírodní hennu z dlouhých nebo krátkých barvených vlasů, což je poměrně jednoduchá odpověď. Íránská henna - rostlinné barvivo, přírodní, přírodní, ekologická barva.

Je možné umýt hennu pomocí kosmetických nebo lidových léků doma pomocí masky a oleje, směsi, tinktury.

Íránská henna na vlasy

Kosmetická recenze

Odstraněná červená henna je poměrně obtížná. Můžete jednoduše překreslit prameny pomocí neškodného basma nebo chemického laku, ale neohrozujte ho, protože takové barvení bude heterogenní a mohou být oranžové nebo nazelenalé odstíny. Aby se předešlo takovým důsledkům, musí být pro začátek henna vymyta.

Červená henna na vlasy

Profesní kosmetika pro odstranění henny může být použita nejen v salonu, ale i doma. Tam je spousta šamponů a masky, které úspěšně umýt hennu, které jsou relativně levné a neškodné struktury vlasů. Správně je používejte více než dvakrát. Doporučuje se kupovat produkty jako Salerm, Colorianne Brelil, Kapous, Estelle Off, Hair Hair Remake Barva vlasů, DECOXON 2FAZE Kapous, Paul Mitchell.

 1. Nástroj Paul Mitchell doporučují mistři-kadeřníci. Okamžitě vypláchne červený pigment a nevyžaduje opakované použití.
 2. DECOXON již po první aplikaci umyje červenou hlavu a činí ji jedním tónem jemnější.
 3. Salerm okamžitě vrací přirozenou barvu a skládá se z přírodních a chemických složek.
 4. Znamená to, že Estelle působí postupně a zahrnuje více použití, v důsledku toho bude mít barva vlasů oranžový odstín a bude vyžadovat aplikaci další barvy.
 5. Vlasy - naprosto přírodní, bylinný prostředek pro opakované použití, ale nepoškozuje strukturu vlasů.

Lidové prostředky

Domácí lidové recepty vám pomohou vymýtit hennu a přiblížit se k vašemu skutečnému odstínu vlasů. Nebude možné ji okamžitě obnovit, protože henna trvá velmi dlouho, ale vlasy už nebudou červené.

Vraťte se do skutečného odstínu barvy vlasů

 • Mýdlo na praní. Lidé říkají, že docela henna je omyta mýdlem. Toto mýdlo obsahuje složení, které dokonale odhaluje šupinaté složky vlasů. Pak se ujistěte, že vytvoříte olejovou masku. Takové postupy by měly být prováděny po dobu 30 dní, teprve potom bude barva zcela vyprázdněna a stín bude vrátit svůj odstín nebo bude možné je překreslit do jiného odstínu.
 • Soda propláchnout. Potřebujete vzít 10 polévkových lžiček. lžíce sodovky pro jednu sklenici vody s přidáním jedné lžičky soli. Aplikujte směs na prameny bavlnenou podložkou, držte ji asi hodinu.
 • Káva Odstraňte červený kávový pigment není možné. Ale získání tmavší barvy je snadné. Je třeba kombinovat kávu s hennou v poměru 4: 2. Mohou být použity jak mletá, tak instantní káva. Pak zbarvte vlasy výslednou směsí stejným způsobem jako při barvení. Pokud není káva, můžete použít Basma na stejném principu.
 • Bow Šťávy jsou stlačeny z loupané cibule. Vlhké vlasy po celé délce. Opláchněte teplou vodou.
 • Tinktura pepře. Používání alkoholových přípravků k odstranění henny je třeba dbát opatrnosti. Aplikujte směs pouze na prameny, vyhýbejte se kontaktu s pokožkou, aby nedošlo k popálení. Nezdržujte tuto tinkturu dlouhou dobu, ne více než 20-30 minut, a pak opláchněte dobře.

Masky s fermentovanými mléčnými výrobky

 1. Pro změkčení, zesvětlení a vyhlazení barvy červené henny se používá maska ​​zakysané smetany. K tomu se směs nanáší po délce vlasů a nechá se působit po dobu 60 minut. Po omytí teplou vodou s odmašťovacím šamponem.
 2. Kefírová maska ​​s přidáním kvasnicových listů dává ženám radost z jejich představení. Doporučuje se jej používat každý den, dokud nebude dosaženo požadovaného výsledku. Do jedné šálky mastného kefaru se přidá 50 gramů kvasinek, směs se nanáší a nepranou po dobu dvou hodin.
Po použití masky kefíru

Ropové domácí recepty

Nejoblíbenější nástroje pro odstraňování henny pomocí oleje. Doporučuje se převzít přesně olej z ovoce olivovníku. Nejprve olej lehce zahřejte a po celé délce ho pokládejte prameny. Pak zakryjte hlavu ručníkem nebo polyethylenovým uzávěrem a nechte směs na vlasu po dobu nejméně dvou hodin. Pro vymytí této výživné masky by měl být speciální šampon pro mastné vlasy.

Fotografie před a po použití olivového oleje

Oplachování octem

Oceu také docela úspěšně bojuje s hennou. Do jedné pánve ohřáté vody se přidá 3-4 lžíce. lžíce kyseliny octové. Samozřejmě je lepší použít ušlechtilý jablečný nebo hroznový ocet, aby nedošlo k poškození zdraví vašich vlasů. Nejdéle 10-15 minut by měly obsahovat prameny v pánvi s octem a poté je nutné použít redukční balzám. Tím se odstraní slušné procento zbarvení henny.

Fotky před a po opláchnutí octem

Masky s alkoholem

 1. Alkohol otevírá váhy a olejové masky čerpají červené pigmenty. Takže můžete použít 70% alkoholu sodou nebo jen teplou vodou, která působí také na strukturu vlasů.
 2. Vodka se odebírá v poměru 70 ml na 50 ml olivového oleje, navíc se přidá lžička medu. Olej s medem se zahřeje. Mějte masku na vlasy nejméně 2-3 hodiny.
 3. Cognac se smíchá s ricinovým olejem 50 až 50 ml. Maska držte 60 minut. Dále, bez praní, použijte směs kefír a pomerančového džusu ve stejných poměrech a nechte dalších 5 hodin.

Jak odstranit hennu z vlasů ihned po zbarvení

Okamžitě důkladně opláchněte henu z dlouhých vlasů po barvení je mnohem jednodušší než po dlouhém čase. Takže ve dvou nebo třech týdnech bude červená barva stát se rodičem vašeho vlasu a zbavit se bude mnohem obtížnější. Nejjednodušší je umýt hennu v období až tří dnů po malování. Přibližně 80% henny lze rychle odstranit ihned po barvení. Chcete-li začít, jednoduše propláchněte vlasy teplou vodou a šamponem, poté použijte tradiční nebo kosmetické přípravky.
Bezbarvá henna posiluje vlasy, ale po aplikaci je neznečistí.

Tak jak si umýt červenou henu z vlasů a obočí? Podobně, pomocí olejů, masky. Dobře pomozte absolutně olej, zeleninu, olivový nebo citrónový džus.

Pokud nevíte, jak umýt hennu z vlasů pomocí oblíbených receptů nebo si koupíte speciální nástroj v lékárně nebo v obchodě, přemýšlejte o tom, kolik času máte, pokud chcete udržet pokožku hlavy zdravou. Pokud je to možné, použijte jemnější metody, jak se zbavit červené barvy, oleje, mléčných mask, bylinných lidových receptů.

Jak vypít henu z vlasů - jednoduché a účinné prostředky a metody

Mnoho žen používá různé produkty pro barvení vlasů. Chemické barviva nejsou vždy vhodné pro stav pokožky a vlasových folikulů, takže mnoho žen se snaží uchýlit se k přírodním prostředkům. Henna je nejvhodnější možností pro zdravé zbarvení vlasů. Ale spolu s účinností henny je často možné čelit jejímu nežádoucímu účinku na vlasy.

Způsoby eliminace negativního efektu barvení henny

Názory lidí na možnost odstranění stop henny byly rozděleny do dvou polárních táborů: někteří (mezi nimi i mnoho profesionálních kadeřníků) jsou si jisti, že se v krátké době nemůžete zbavit značek henny, jiní si myslí, že se dostanete dobrý výsledek.

Všichni zástupci protichůdných názorů se shodují na jedné věci - čím dříve začnete jednat, tím lépe. Nejlepší čas na zahájení "války" je první tři dny po barvení.

Není třeba se hýbat extrémem a barvit vlasy chemickými látkami. Výsledek může být nejvíce nepředvídatelný: červená, zelená, žlutá, oranžová barva nejsilnějšího jasu.

Profesionální odstraňovače henny

Samozřejmě, že není špatné používat profesionální odstraňovače nátěrů. Tam jsou takové látky, které mohou být použity jak v kadeřnictví, tak doma. Dopad těchto léků může být povrchní (nemá vliv na strukturu vlasů) a hluboké.

Odborníci na kadeřnictví vás radí, abyste začali bojovat s stopami henny z povrchových prostředků, a pokud nedostanete požadovaný výsledek, jděte do hlubokého "čistého" vlasu a pokožky hlavy.

Je samozřejmě lépe používat přípravky známých osvědčených společností, jako jsou Estel, Colorianne Brelil, Salerm, Paul Mitche.

V každém případě dopad finančních prostředků bude záviset na různých faktorech:

 • jednotlivé znaky vlasů, jejich struktura:
 • kvalita použité heny;
 • barvení.

Mnoho žen, které zažily negativní účinky henny, řešilo problém pomocí lidových léků.

Olejové masky - pomocníci při odstraňování účinků henna barvení

Variabilita ženské povahy určuje změnu obrazu, použití nových odstínů při vytváření obrazu. Co dělat, když výsledek zbarvení přírodním barvivem - henna, vám nezpůsobil příjemné pocity? Jak rychle vypít hennu z vlasů?

Existuje několik poměrně účinných způsobů, jak se vypořádat s červenou hlavou, která byla po hněvnatém skvrnu zakořeněna. Největší efekt lze dosáhnout použitím masky s přírodním olejem (olivovým, minerálním, zeleninovým, lopuchovým, ricinovým olejem).

Než si položíte na hlavě "olejové šaty", musí být vlasy připraveny. Chcete-li to provést, navlhčete všechny prameny se sedmdesátiprocentním obsahem alkoholu, zvláště pečlivě ošetřete kořeny. Útok na alkohol po dobu pěti minut pomůže otevřít vlasové váhy a zvýšit pravděpodobnost návalu henny. Nyní můžete na vlasy aplikovat vybraný olej, nasadit čepici na koupání a držet asi půl hodiny.

Pro zvýšení efektu olejové masky je třeba ohřívat hlavu: pomocí horkého vzduchu ze sušičky na vlasy; ručníky nebo teplý šátek opotřebovaný nad čepičkou.

Až do konce odstranění kompozice oleje z hlavy není tak snadné. Šampon pro mastné vlasy a okyselenou vodu (pomocí octa, citronové šťávy nebo kyseliny citronové) vám pomůže.

Jednoduché masky z potravinových komponent

Pokud je otázka, jak umýt hennu z vlasů po barvení je stále relevantní, vyzkoušejte vlasové masky s jídlem.

Účinnost použití různých nástrojů bude mnohem vyšší, pokud bude hlava s aplikovanými prostředky dobře uzavřena. Můžete také zvýšit efekt tím, že na vlasy nad maskou umístíte plastový vak nebo celofánový uzávěr.

Maska na zakysanou smetanu

V kompozici tohoto léku není nic kromě kysané smetany. Zahřejte trochu zakysanou smetanou, naneste na pokožku hlavy a podržte po dobu 0,5 hodiny. Vyplachujte lépe teplou vodou.

Kefírová maska ​​na drogy

Balíček surových kvasnic a obsah lahve kefíru o jakémkoli procentuálním obsahu tuku je velmi dobře promíchat a nechat nabobtnat. Máte-li pouze suché kvasnice, pak to udělají, pouze v menším objemu - asi 8 g. Když bobtnání dosáhne svého "vrcholku, zakryjte celou hlavu touto pastovitou směsí. 2 hodiny bude muset trpět před odstraněním kefír-kvasnicového oděvu z hlavy. Pokud očekávaný výsledek nepracoval poprvé, opakujte masku denně.

Cibulová maska

Velmi snadné se připravit, protože obsahuje pouze cibulovou šťávu, která se získává z několika hlav. Můžete ulehčit svůj úkol tím, že získáte cibulovou kaši s mixérem a nanášíte ji místo šťávy na hlavu. Tato maska ​​vás může trochu zarmoutit, protože duch cibule je velmi obtížné eliminovat. Pouze silný vonný šampon pomůže odstranit vůni cibule z vlasů.

Co když umýt hennu z vlasů najednou nefunguje? Nezoufejte a nezvolte vybrané masky několik dní po sobě, dokud nezískáte očekávaný výsledek.

Tinktura červeného pepře

Podušky z červeného pepře, naplněné vodkou nebo alkoholem, byly vždy považovány za vynikající způsob aktivace vlasových folikulů. A v problému odstranění stop henny může tato tinktura také dát dobrý účinek.

Používejte pouze tento nástroj, musíte být velmi opatrní, abyste ho položili na hlavu a pokusili se vyhnout se kontaktu s pokožkou, aby nedošlo k popálení. Více než dvacet minut, aby se udržovala tinktura červené papriky na hlavě, je nežádoucí. Chcete-li utopit jas obrazu s hennou a trochu změnit barvu vlasů pomůže maska ​​s použitím kávy.

Kávová maska

Tmavší, ne zjevně načervenalý nádech získá vaše vlasy po použití masky s instantní nebo mletou kávou. Henna a káva se mísí v poměru 2: 4. Smíchat a barvit vlasy dobře, jak vždycky děláte. Po oplachování se sníží zarudnutí. Opakujte, dokud úplně nezmizí.

"Mytí a oplachování" vlasů je jedním ze způsobů, jak eliminovat henna značky

Mynu myjeme mýdlem

Je možné se zbavit nevhodně červené barvy vlasů pomocí obvyklého hnědého mýdla. Pokryjte vlasy po celé délce vrstvou mýdla a počkejte 5-10 minut. Po ukončení procedury důkladně opláchněte vlasy, můžete použít zpevňující balzám.

Acetic hair bath

Naplňte hlubokou umyvadlo nebo vyčistěte nádobu octem (v jednom litru teplé vody rovnoměrně rozdělte 3-4 lžíce octa). Umístěte vlasy do této nádoby a držte ji asi 10-15 minut. Pokud je těžké udržet si hlavu v jedné poloze tak dlouho, zkuste zkrátka pokládat vlákna vlasů do tekutiny častěji. Buďte opatrní, abyste nedostali roztok octu do očí. V případě náhodného kontaktu s oční sliznicí, ústy okamžitě opláchněte tyto oblasti pod tekoucí vodou.

Po proceduře s opláchnutím vlasů v octě je opláchněte teplou vodou, nasypejte pomocí kondicionéru nebo balzámu a přirozeně vysušte (ve vzduchu s ručníkem).

Nejdůležitějším postupem při provádění procedury mytí henny není odkládat opatření, pokud se vám nelíbí henna barvení. Čím delší doba vás odděluje od dne malování, tím obtížnější bude "vymýcení" tvrdohlavých pigmentů.

Jak vypít henu z vlasů

Otázka se stala akutní - jak vypít henu z vlasů; Nejsem ještě připravený dostat účes pod chlapcem. 4 roky barvu vlasů s hennou + basmoy, pigment se nahromadil av posledních měsících barva vlasů, aby to mírně řečeno, není potěšením. Rostoucí kořeny jsou dobře obarvené a špičky jsou hrdzavě červené odstíny.

Před a po. Výsledek je nepopiratelný, ale musel být ošetřen, jako po perhydrol.

"Nesnášíte se s hennou, oženíte se s ní" - Četla jsem tuto frázi, když jsem hledala recept na mytí henny z vlasů... molekuly Henna se váží na keratin vlasů. Ve skutečnosti se vlasy ztluhují a vytvářejí iluzi hustoty.

Mělo by to objasnit - obdivuji hennu. Vlasy plné, třpytivé nádherné, objem bez stylingu. ALE, znovu a znovu, barva se stává hlubší a po měsících se neznečistí. Pokud se pokoušíte použít hennu na chemické barvy, stále se prolomí měděný odstín, zejména na slunci.

Chápu, že je nerealistické odstranit přirozený pigment z vlasů po letech, ale musím jen zkusit.

Co jsem šel, abych z my vlasů umyla hennu:

 • Horký olivový olej
 • Blue Clay na citronové šťávě
 • Mýdlo na přírodní praní
 • Roztok kyseliny citrónové

Všichni vlasy jsou jiné, henna a basma jsou jiné. Proto mi to, co mi nepomohlo - vám může pomoci a naopak. Začnu s jedním pokusem - modrá hlína na citronovou šťávu. 3 lžíce modré hlíny smíchané s džusem z jednoho citronu a přidal trochu kefír, takže maska ​​byla konzistence zakysané smetany. Omyla si vlasy šamponem a několik hodin si nasadila masku. Po mrknutí vlasů mi po mýtinách zmačkala lícní kosti. Velmi suché vlasy, nezjistili změny v barvení vlasů a proceduru se nepodařilo opakovat.

Další pokus byl kombinován s ošetřením po citrónu a jílu - horkého olivového oleje. Omyla vlasy šamponem. Ve vodní lázni zahřejte 50 gramů olivového oleje a pod víčkem. Pravidelně se zahřívá s vysoušečem vlasů. Choval asi 6 hodin dělat domácí práce. Šampon dvakrát omýt, nejdříve s ubrouskem odstranil trochu oleje - více červené. To je úspěch! Zároveň se po zaschnutí prakticky nelišil tón "před". Pocit trochu neprázdných vlasů byl přítomen, ale to je přijatelné.

Dále v kurzu vyšel mýdlo. Omyla si hlavu a nechala ji několik minut reagovat na vlasy a umyla pryč. Vlasy jako seno, lupy a barva na tonu lehčí))). Po této proceduře znovu zahřejte teplý olej na noc pod čepicí.

Poslední pokus - roztok kyseliny citronové. 4 lžičky na 4 šálky horké vody. Na kamni zahřála vodu citronem a položila hlavu do roztoku. Natáhl jsem si klobouk a trpěl asi hodinu. Tento postup byl nejúčinnějším, ale také nejtraumatickým. Nicméně výsledek je nižší na fotografii z kyseliny citronové a ošetření po ní (maska ​​Brelil "Numero", nejlepší pro vlasy za přijatelnou cenu).

Doporučení Met používají ocet. Obvykle fixuji hennu octem a prohloubím barvu, takže pochybuji o účinnosti octa pro vypláchnutí henny. Řeknu víc - pokud přidáte stolní ocot a čajovou lžičku basma do vroucí vody, s níž vyparujete hennu, barva je hluboký mahagon s jantarovým odstínem. Při posledním opláchnutí přidejte do džbánu oct s vodou a odtokem a následně promývejte vodou, ručníky a polštářky.

Po škůdci byl dosažen požadovaný výsledek, ale za jakou cenu. V každém případě snila o pomalém odříznutí postižených vlasů. Jednal jsem se o staromódní kadeřník (30 let praxe) o malování s chemikou pro hennu. Po 3 měsících po posledním postupu se můžete bezpečně lakovat s hennou a hlubokým čištěním (mýdlem na praní, roztokem kyseliny citronové - to je doma). Obecně platí, že kadeřník migréna útok začíná, když slyší další otázku - jak umýt hennu.

Budu pokračovat v produkci henny s horkým olejem jednou týdně, zatímco kloboučník pokračuje. V létě buďte opatrní s ultrafialovým zářením a použitím citronu a dalších ovocných kyselin.

16 účinných způsobů, jak umýt hennu z kůže

Henna je přírodní barvivo, které dodává vlasům krásný načervenalý nebo načervenalý odstín. Po barvení vlasů se stává otázka, jak umýt hennu z tváře a rukou efektivně a rychle?

Co se dá vypít hennu

Čerstvé skvrny henny mají jasně červenou barvu, během následujících dvou dnů ztmavnou lakované plochy. Můžete odstranit barvení v prvních 30 minutách pomocí roztoku mýdla, důkladně třeň pokožku.

K odstranění těchto skvrn se používají různé prostředky. Henna je citlivá na účinky vysokých teplot, takže před použitím některé z receptů doporučujeme provést páře barevných oblastí pokožky.

Peroxid vodíku, citrónovou šťávu, ocot, čpavek mají bělící efekt, který vám umožní vytvářet světla více světla. Použití výrobků s abrazivními částicemi (křoviny, mořská sůl, soda, jílu) pomáhá odfarbovat horní vrstvu pokožky, což vám umožňuje vypláchnout henu z rukou a obličeje.

Tip! Nejúčinnějším prostředkem odstraňování skvrn z henny je rostlinný olej. Zvláště dobře pomáhá lopuchu.

16 účinných způsobů, jak umýt hennu

Existuje několik způsobů, jak dostat hennu z kůže, které jsou k dispozici a dávají vynikající výsledky

 • Lotion, který má ve svém složení alkohol nebo pravidelnou vodku. Namočte bavlněnou podložku s lotionem nebo vodkou a otřete místa, která jsou barevná hennou. Zachycené oblasti budou znatelně lehčí.
 • Skrčte Použijte běžné tělo nebo obličej ke kůži, masírujte a opláchněte. Může být provedeno několikrát. V důsledku toho se pokožka rozjasní.
 • Citronová šťáva kombinovaná s pravidelnou sójou. V jedné sklenici vody zředěte 1 polévkovou lžíci. lžíce sody a citronové šťávy. Aplikujte kaše na hennu a nechte 2 minuty. Umyjte teplou vodou. Pokud to poprvé nepomůže, můžete použít křovinu a opakujte postup.
 • Ořechový roztok. Ocel rozpusťte vodou (1 díl octa, 1 díl vody), namočte do roztoku roztok bavlny a otřete kůži a opláchněte čistou vodou.
 • Peroxid vodíku. Navlhčete bavlněnou podložku s prostředkem a otřete henna-obarvené plochy - budou úplně bledé. Nedoporučuje se otírat pokožku peroxidem vodíku několikrát denně, protože působí spíše agresivně na pokožku, což může způsobit chemické popáleniny.
 • Citronová šťáva má bělící efekt na pokožku. Stlačte džus z poloviny citronu, namočte v ní bavlněnou podložku a utřete kůži. Může být provedeno několikrát.
 • Roztok amoniaku (10%). Nástroj pomáhá umyt hennu téměř vždy. Navlhčete bavlněnou podložku v roztoku amoniaku a několikrát otřete skvrnami, dokud nebude zbarvení henny zcela odstraněno.
 • Mořská sůl Metoda není vhodná pro ty, kteří mají na kůži zranění nebo rány, protože jejich sůl bude korodovat, což je velmi bolestivé. V tomto případě zrnká soli plní roli abrazivního činidla, oškrabávají pokožku a současně odstraňují henu, která je v kůži.
 • Solná lázeň. Rozpusťte 5 lžíce pravidelné stolní soli v 1 litru horké vody. Držte ruce v roztoku po dobu 15 minut, poté třepete lakované plochy kartáčem nebo houbičkou. Pokud nebyly skvrny odstraněny poprvé, lze postup opakovat za půl hodiny.
 • Rostlinný olej v kombinaci s modrou hlínou. Vhodný slunečnicový, olivový, lopuchový olej. Můžete dokonce použít obvyklé krémy. Nedoporučuje se používat olej z řešetláku, protože po ošetření pokožka krátce získá ikterický odstín. Olej zahřejte, měl by být horký, ale ne opačný. Smíchejte to s modrou hlínou (pro 1 díl oleje je 1 díl hlíny). Použijte teplou směs na lakované plochy a dobře masírujte. Umyjte kůži mýdlem a vodou. Opakujte postup několikrát, dokud nebude hena odebrána. Horký rostlinný olej přispívá k vysušení pokožky, modrá hlína působí na pokožku jako křovina, zatímco urychluje regenerační procesy a zvyšuje rychlost metabolismu. Po této proceduře naneste krém na kůži.
 • Odstraňovač lak na nehty. Namočte výrobek s bavlněnou vložkou a utřete oblasti pokožky, které byly obarveny hennou. Chcete-li úplně odstranit hennu, obvykle stačí dvě nebo tři ošetření.
 • Tukový krém. Rozštěpte ruce nějakým tučným krémem, například Dove, Nivea a nechte 30 minut. Potom opláchněte vodou s gelem nebo mýdlem a použijte tvrdou žínku. První ošetření odstraní z pokožky 50% barvení.
 • Prostředky pro odstranění vodotěsného make-upu se mohou účinně zbavit skvrn, jak se vyrábějí na bázi olejů. Aplikujte na bavlněnou podložku a vyčistěte lakované plochy.
 • Cigaretový popel. Namočte mokrý kotouč do ochlazeného cigaretového popele a protřete barevnou plochu.
 • Antibakteriální mýdlo. Zapekněte zubní kartáček a odstraňte skvrny. Antibakteriální mýdlo odstraňuje mnoho špíny při bělení.
 • Kamenný kámen Po předvaření vyhlaďte lakované plochy pemzy bez silného tlaku. V důsledku toho se epidermis obnoví, skvrny zmizí a ruce vypadají dobře upravené.

Téměř všechny výše uvedené nástroje, které účinně odstraňují hennu z rukou nebo obličeje, přispívají k sušení epidermis. Z tohoto důvodu je po použití nutné použít silnou vrstvu zvlhčujícího krému nebo kosmetického oleje (například růžové, olivové, mandlové).

Jak vypít hennu doma po barvení - kosmetiku a lidové recepty

Barva po henně je jasná, kudrlinky nejsou poškozené, když jsou obarveny, ale naopak se uzdravují. Nicméně toto přírodní barvivo má jednu hlavní nevýhodu - červený stín se dlouhou dobu nasytí do kadeř. Jak správně umýt hennu, aby nedošlo k poškození vlasové pokožky, mohou to domácí podmínky dovolit a jaký druh odstraňovače je pro to vhodný? Existuje mnoho způsobů, jak odstranit červené oči. Pomůže s tímto úkolem vypořádat se s profesionálními výplachy, jako s lidovými prostředky.

Co je to henna

Henna je přírodní barvivo. Získejte to z listů Lawsona, rostliny, která je běžná v zemích Blízkého východu a severní Afriky. V kosmetologii se pro barvení a ošetřování vlasů používají dva typy: barevný a bezbarvý prášek. První barvy a léčí, barva trvá až 2 měsíce, ale vše závisí na struktuře pokožky hlavy. S pomocí bezbarvé henny vlasy neškrtí, ale léčí.

Vypadá henna

Odstranění pigmentu po nátěru hennou je velmi obtížné, ale s velkou touhou to umožnit. Nejdůležitější je vědět, co je vhodnější pro mytí přírodních barev. Faktem je, že henna prášek nezničí přirozenou strukturu kudrlin, ale velmi těsně obaluje vlasy venku, což je důvod, proč se jiné barviva nedostávají dovnitř. Nicméně, zbavit se červené barvy je docela realistické v podmínkách kabiny a doma.

Jak dlouho je hena vypláchnuta

Než začnete omýt barvu, musíte pochopit, kolik henny je z vlasů vyprané. Výsledek závisí na zvláštnostech vlasů, na tom, jak brzy po oplachování nastane barvení. Často se může přirozený pigment henny odstranit opakovaným opakováním postupu. Je třeba si uvědomit, že při použití přírodních a agresivních látek hrozí nebezpečí vysušení opletení nebo kůže. Po takových složkách je důležité aplikovat zvlhčovače. Musíte také pochopit, že při odstraňování barvy na vlasu se může objevit zelený odstín.

S vlasy

Po barvení vlasů s hennou by měla být během prvních dvou týdnů vyprázdněna. Po uplynutí této doby bude vyžadováno větší množství myček, což není příliš dobré. Ihned po natírání se henna omyje šamponem: až 4krát najednou. Takové opatření částečně odstraní červený odstín. Co nejvíce odstranit hennu z vlasů pomůže prostředky, některé musí být používány v komplexu. Po promytí alkalickými látkami se doporučuje krmení kadeří olejem, které také částečně odstraňují barvu.

Z kůže

Často po zbarvení vlasů zůstává barvivo na kůži. Je to ošklivé a ne esteticky příjemné. Můžete vyčistit hennu z kůže kyselinou octovou zředěnou ve stejném poměru s vodou. Namočte na místo s bavlněným tamponem navlhčeným roztokem. Citronová šťáva se často používá k odstranění henny, která rozjasní obarvenou kůži. Nejpohodlnějším a nejužitečnějším způsobem je běžné ošetření obličeje. Aplikace je stejná jako při použití jako čisticí maska. Počet postupů závisí na stupni kontaminace.

Je mnohem obtížnější vypořádat se s mehendi - tetováním, vyrobeným za pomoci íránské henny. Odstranění tetování po dobu několika dní je možné:

 1. Horká vana: místo s vysokým obsahem páry s tetováním potřísněné tvrdým žínkem. Několikrát byl odstraněn.
 2. Antibakteriální mýdlo a zubní kartáček pomohou vypláchnout hennu z kůže.
 3. Mořská sůl rozpuštěná v teplé vodě. Ruce by měly být uchovávány ve fyziologickém roztoku, dokud se voda neochladí.

Stává se, že musíte okamžitě vymazat henu z ruky. Rychlé odstranění mehendi může být radikálnější metoda. Smíchejte sódu a citronovou šťávu s hustou konzistencí kalu. To vše je aplikováno na plot se vzorkem, trvání expozice - ne více než 10 minut. Navíc můžete tetování tetovat houbou. Pokud po oplachování laku zůstanete, můžete použít ruční křovinu.

Jak vypít henu

K odstranění henny z vlasů se používají profesionální a lidové prostředky. Výběr je založen na osobní preferenci. Zvláštní promývání to dělají rychleji, ale mohou ublížit. Většina formulací má speciální formula, která chrání kadeře, ale jejich cena je vysoká. Přírodní látky jsou méně agresivní, ale nejsou tak účinné. Mytí nátěru roztokem alkoholu nebo mýdlem na prádlo však může negativně ovlivnit vlasovou linii.

Profesionální nástroje

Profesionální odstraňovače henny mají dvě formy: kyselé a blonďavé (sestávají z bělícího prášku, šamponu, vody a 3, 6 nebo 9% oxidačního činidla). Kyselá barva odstraňuje vlasy bez velkého poškození, oslnění odstraňuje tmavý pigment, rychleji odstraňuje barvu. Když blondirovanii umyla nejen nejodolnější barvivo, ale také přirozené barvy vlasů. Interval mezi léčbami je 2 týdny. Po opakovaném použití jsou vlasy zcela zbarveny.

Profesionální kyselé prostředky pro omytí henny se používají v salonech a doma. Mohou to být emulze, balzámy, šampony. Nejběžnější jsou:

 • Šampon Paul Mitchell - poprvé odplavuje červenou barvu.
 • DECOXON permanentní emulze pro odstraňování nátěrů - červená barva se rozjasní.
 • Salemový proteinový balzám se vrací do přirozené barvy;
 • Estelleová emulze - několikrát odstraňuje hennu, ale po promytí jsou kadeře žluté, proto je potřeba barvení;
 • Bylinný prostředek Vlasy - nepoškozuje strukturu vlasů, vyžaduje opakované použití.

Lidové prostředky

Otázka se často dotazuje, zda se henna z vlasů vymyje lidovými léky? Odpověď je ano, rozdíl je v tom, že speciální nástroje budou rychlejší. Tradiční metody odstraňování henny zahrnují použití olejových mastek, octa, kefír, alkoholu, zakysané smetany, kávy, cibule, mýdla na praní, sódy, citronové šťávy, pepřové tinktury. Některé z nich, například obsahující alkalické nebo kyselé látky, vypláchněte hennu v několika krocích. Měkké jsou kefír, olej, smetannye, ale pro dosažení maximálního efektu je bude muset opakovat opakovaně.

Recepty na praní henny doma

Lidové prostředky jsou schopny dobře se vyrovnat s červeným pigmentovým nátěrem. Pro úplné odstranění červeného odstínu je někdy nutné provádět nejméně 10 procedur. Na druhou stranu je použití přírodních masek schopné vyrovnat povrch vlasů, čímž je hladké a lesklé, aby se léčil nejen vlasy, ale i pokožku hlavy. Je povoleno umýt hennu pomocí lidových léků ve dvou až třech dnech.

Pro Více Informací O Suché Vlasy