logo

Ostření holícího strojku doma

Žiletka je slavný nástroj pro holení. Při intenzivním používání se však stává nudným. K obnovení své dřívější naléhavosti může být rozhodnuto na pásu. V pokročilých případech je nutné ostření holícího strojku na kámen.

Ostření se provádí důkladně a pečlivě, protože to ovlivní úroveň holení.

Výběr pásu

Operace ostření a úpravy jsou různé. Při ostření dochází k odstranění vrstvy kovové tkaniny. Při editaci zóny je broušena, nepravidelná místa na povrchu špičky jsou opravena.

Chcete-li udržovat čepel v nezbytném stavu, potřebujete nějaké nástroje.

Zde musí být ostřící pás pro editování. Existují takové varianty takového pásu:

 1. Pozastaveno.
 2. Verze dřevěné rukojeti.

Pozastavené možnosti jsou poměrně populární, protože je jim povoleno upravit úsek. Účinnější jsou pásy, jejichž šířka zachycuje celý kotouč. Tak to úplně padne. Dokonce i pás může mít nějakou rezervu. Povrchová úprava je tedy rovnoměrná.

Druhá verze přitahuje skutečnost, že výsledné napětí vždy nemá žádné rozdíly. Tato volba je pro začínající uživatele velmi užitečná.

Obvykle, když je holicí strojka ostře na kameni, je nutné ho upravit na pásu pomocí speciální pasty. Velká pozornost by měla být věnována výrobkům, které jsou v podniku již vybaveny těstovinami. Existují možnosti, kdy jedna strana je pokryta pastou a druhá je čistá kůže.

Specialisté dali sami těstoviny. A můžete si koupit různé verze bez jakýchkoliv problémů. Jsou vyráběny různými společnostmi.

Výběr kamenů

Obvykle se v závodě zaostřují nebezpečné výrobky na holení. Pokud chce kupující, může si doma upravit pás. Takže čepel získá požadovanou ostrost.

Použití kola je oprávněné, když se pilový kotouč velmi zhoršil nebo došlo k jeho poškození.

Tam jsou různé kameny pro ostření, vyrobené různými společnostmi. A v návrzích mnoha výrobců se objevují různé verze materiálu, které účinněji než ostatní plní své úkoly.

Dnes získaly velkou slávu syntetické kameny. To je skvělá volba pro ostření. Jejich cena je přijatelná a kvalita může být dokonale broušena. Abyste je dostali, je třeba věnovat pozornost takovým nuancům:

 1. Kámen pro ostření by měl dokonale udržovat svůj tvar.
 2. Obrovské pozastavení by nemělo být.
 3. Povrch je nutně homogenní, s jemnými zrny.
 4. Kámen by neměl mít husté hrudky.
 5. Optimální parametr: 50 x 150. K dispozici jsou verze 70 x 200 a 60 x 180.

Jaký je postup ostření

Úspěch ostření je ovlivněn zkušeností osoby v daném případě. V mnoha případech jsou otevírací doby neúspěšné. Čepel takového holicího strojku je velmi citlivý. A pokud budete sledovat nesprávný pohybový vektor, změnou úhlu se mohou vytvořit nepravidelné oblasti, shcherbinki apod.

Trvá to dost času na získání potřebných zkušeností a postupně se tyto operace přinesou nadřazenosti.

Podrobnosti o ostření na kameni

Tyč pro zamýšlený provoz se používá jen zřídka, pouze při výrazném zranění čepele. Časté ostření není nutné. Ve výjimečných případech je však důležité, aby holicí strojka byla podle tohoto plánu ostrá:

 1. Kámen je navlhčen vodou.
 2. Břitva drží prsty, účastní se velkých a indexů.
 3. Zároveň stlačte konec čepele a hřeben.
 4. Břitva běží podél kamene.
 5. Na konci se žiletka otočí, lisuje, jako v odstavci 2, ale na druhé straně. Otočení se provádí pouze přes hřeben. To zabraňuje poškození čepele.
 6. Podobné břitva se nachází v opačném směru.

Externě tento postup nezpůsobuje potíže. Ale tady je třeba neporušovat úhel ostření a ujistěte se, že je kotouč stále přitlačován na tyč. Takže není dovoleno poškození povrchu.

Na vodním kameni je důležité dodržovat tato pravidla:

 1. Použijte trochu tlakovou sílu. Celá rovina holícího strojku musí být neustále v kontaktu s povrchem pracovního kamene.
 2. Pohybujte břitvou sem a tam, použijte stejnou sílu přítlaku, abyste dosáhli rovnoměrného ostření listu.
 3. Chcete-li hřeben chránit před poškrábáním, obalte jej páskou.

Použijte pás

Jak již bylo uvedeno, pásek se používá k úpravě holícího strojku a nikoliv k jeho ostření. Často jedna strana pásu je kůže a druhá je jemně zrnitá látka. Na každých 50 kůží získáme 15 položek tkaniny. Pro správnou úpravu je třeba neustále sledovat napětí a úhel funkčního povrchu.

Postup pro vlastní ruce je následující:

 1. Čepel spočívá na ploše širokou stranou.
 2. To se táhne po hřbetní straně dopředu.
 3. Aby nedošlo k ohnutí okraje, musíte lehce stisknout nůž.
 4. Když dosáhnete krajního bodu, přesuňte ostří stejným způsobem jako v kroku 2, ale v opačném směru.
 5. Pohyb není dělán velmi rychle. Takže můžete pásu poškodit a zranit prsty.

Použití brusného papíru nebo brusného papíru

To je nejjednodušší způsob. Požadovaný arzenál je jednoduchý:

 • brusný papír se zrnitostí více než 2000;
 • voda;
 • rovný povrch

Bohužel, ale dnes nebudete ostřit brýle okamžitě, protože nalezení správného zrna je velmi obtížné. Proto je tato metoda logická kombinovat s prací na pásu.

Správná péče o kotouče

Vzhledem k tomu, že toto holicí strojek je považován za velmi sofistikovaný nástroj, potřebuje zvláštní péči. Po každém použití se holicí strojček opláchne vodou a vysuší až do úplného vysušení.

Suchý prostor s odvětráním je vhodný pro uložení holícího strojku. V něm musí zůstat kov.

Pokud se holicí strojka používá častěji, musí být jeho nože potaženy parafinovým olejem.

Stav holicího strojku je do značné míry určen intenzitou jeho použití. Samozřejmě, pokud používáte nástroj každý den, rychle ztratí pracovní podmínky.

Pokud jste zjistili potřebu každodenního používání holícího strojku, je lepší mít několik takových zařízení v rezervě. Mohou být použity střídavě.

Nikdy nenechávejte holicí strojky: může to být poškozeno a holení může být bolestivé.

Péče a ostření holicích strojků

V dnešní době moderní, vícevrstvá, elektrická a dokonce i elektronická (inteligentní) holicí strojky je móda pro tento nástroj jako nebezpečný holicí strojček zpátky.

Po jeho získání, pro ty, kteří poprvé chtějí začít používat tento vynikající nástroj pro holení, je problém udržovat a pečovat o tento jemný a křiklý nástroj. A to je obtížná a obtížná věc, která vyžaduje neustálou pozornost. Holicí strojka musí být neustále mazána speciálním olejem. Kov, z něhož je břitva vyrobena, má nepříjemnou tendenci ztmavovat, a pokud zůstane po dlouhou dobu, vůbec to bude rzi! Z jakéhokoli jiného kovu, jiných slitin, dobrý holicí stroj nebude fungovat. Kromě potíží vám bude péče o rovnou holicí strojku stát také hezké penny, protože speciální produkty s licencí pro jeho péči stojí spoustu peněz. Obsahuje řadu brusiv, olejů, čisticích kapalin a podobných souvisejících doplňků. Proto navrhuji, abych je našel levnější, ale zároveň stejně účinnou náhražku, kterou jsem úspěšně několik let úspěšně používá a že břitva netrpí a vůbec se nezhoršuje. Takže začněte s brusnými materiály.

 • Brusivo pro úpravu ostří holicího strojku lze nahradit obvyklým dětským práškem mastek zakoupeným v lékárně.
 • Brusné brusivo pro broušení. Jednoduchá, klerická křída, zbitá do prachu.
 • Brusivo pro ostření kapitálu, které se koná nejméně jednou za měsíc, je goi pasta velmi vhodná.
 • Čistič čepelí po použití, vyměňte lékařem alkoholem.
 • Olej odolný proti korozi pro holicí strojek, nahradit dětským olejem, který je také koupen v lékárně.

Ostříhací holicí strojky

Nový holicí strojček, koupený v obchodě, není zcela ostře a není vhodný pro holení, takže je třeba nejprve zaostřit. Abychom to udělali, položíme list papíru P 400 (nalevka) na naprosto vyrovnaný okraj stolu (DŮLEŽITÉ!). Na holičku položte holicí strojku s celou rovinou a kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček, ostřete ostří. Čepel je tvarován tak, že jej položí na rovnou plochu s celou rovinou, povrch se dotýká pouze ostří čepele a ostří holicího strojku pod určitým úhlem, takže chyby během tohoto ostření jsou vyloučeny. Zaostřete na jedné straně a pokračujte nepřetržitě po dobu pěti až sedmi minut. Pak opakujeme stejný postup s druhou stranou čepele. Po ostření vládnou čepel na tyči pokožkou a pastou goyimu a držíme holicí strojček směrem k nám, alespoň pětdesát pohybů z jedné strany na druhou.

Poté postup opakujeme na druhé straně baru, kde je tkanina hb umístěna s práškovým práškem pokropeným na ní.

Níže uvedu, jak vytvořit takový bar. Teď je konečný nádech: posypeme křídou na prach, který se nosí na prachu, a jemně, aniž bychom se dotýkali ostří, otřete čepel.

Poté, pokud ji nepoužijete okamžitě, jemně otřete čepel olejem a vyjměte ho na suchém místě. Za tímto účelem používám krabici s malými pytlíky soli, která absorbuje vlhkost z okolního vzduchu.
A teď uděláme bar pro úpravu holicího strojku před holením. Pro výrobu bude potřebovat:

 • Dřevěná tyč (přibližně 30 × 5 × 2 cm)
 • Kůže. Lepší od starého pásu.
 • Měkká, ale silná tkanina HB.
 • PVA lepidlo.

Začneme zpracovávat tyč s brusným papírem na stromě nebo letadle. Aby se to stalo hladké. Poté přiložíme na lištu nějakou rukojeť, takže je pohodlnější držet ji během úpravy. Vzal jsem rukojeť ze stěrky. Nyní, když jsme předtím nanesli lepidlo na tyč, zabalíme ho hustou bavlněnou tkaninou. Rozkrojte a sklopte rohy tak, aby se nic nestalo. A okamžitě, aniž bychom čekali, až lepidlo uschne, přilepíme koženou klapku po celé délce jedné strany. Celou věc jsme pod tlakem. Můžete vytlačit těžké knihy. Čekáme na dobu vyznačenou na štítku lepidla, dokud úplně nevyschne. Nyní se můžete těšit.

Břitva břitva nejen před bitím, ale i po něm. A přinejmenším jednou měsíčně trávíte kapitálové ostření na nulovém sklíčku P 400. Nezapomeňte utéct křídou a olejem. Při dodržení všech těchto jednoduchých pravidel vám vaše nebezpečné břitvy bude věrně sloužit po mnoho let.

Tip 1: Jak ostřit holicí strojček

 • - vodní kámen;
 • - honovací bar
 • - vyrovnávací pás;
 • - tkanina;
 • - jemná brusná pasta.

Tip č. 3: Jak se holit holicím strojkem

Tip č. 4: Jak ostřit oplet

Příprava kosy sestává ze dvou operací - řezání a soustružení.

Chcete-li ostřit opletení, budete potřebovat:
- otboynaya "babička" (speciální kovadlina);
- vysoce kvalitní ocelové kladivo vystavené procesu vytvrzování;
- bit (z jemně zrnitého smirky).

Šití

Než začnete bít, musíte najít vhodný blok dřeva nebo pahýlu (25-30 cm dlouhý, 40-50 cm v průměru), aby klepal v zadní části "babička" (musí být držen na farmě). Jedná se o kovovou (malou) kovadlinu, jejíž jeden konec je vytvořen ve formě "hlavy" s plošinou a druhá je zužující se. Ve vzdálenosti asi 1 m od dřevěného bloku je třeba vytvořit podložku pro Kosovisch, pro kterou je třeba držet tyčinku ve tvaru praporu (nebo křížící se křížence hole) do země.

Bití musí být prováděno při posezení na malé (nízké) stolici nebo stoličce. Kosta by měla být umístěna tak, aby její čepel leží na "babičce", hřídel by měl spočívat na křížových tyčích. Bičování by mělo začít s "patou" nástroje, u něhož musí být rány kladivu provedeny tak, aby se zužoval okraj listu (asi 2,5-3 mm).

Kladivo by mělo být snaženo umístit do malého úhlu k čepelí. Kontakt s kosou měl pouze část útočníka. Během úderů musí být nože přesunuty pod kovadlinou. Ředění by mělo být přeneseno do velké míry, ale zabraňovat praskání a ohýbání.

Celý čepel tak bude tenčí, s výjimkou jeho špičky (asi 1 cm). Během bitu plivy byste měli být velice opatrní, musíte neustále sledovat, zda se lopatka drží na "babičce". Údery kladivem by měly být aplikovány rovnoměrně. Práce lze provést v domácí dílně.

Otočení výplně

Chcete-li ostří kosit, musíte držet konec hřídele do země nebo opřít se o něco, přeskočit horní část hladítka pod levé rameno (v oblasti ramene), stisknout na tělo. Konec ostří by měl směřovat k zemi. Prsty levé ruky, aby se na zadní straně kotouče, blíž k jeho konci, oni a rameno musí být bezpečně fixovaný nástroj.

Po pravé ruce vezměte malý zadek (pro třetí část jeho délky), opakovaně jej přemístěte z "paty" na konec (střídavě začínající od jedné nebo druhé strany ostří), ostří kosu. To bude vyžadovat nejméně 15-20 specifikovaných pohybů. Nástroj lze dobře naostřit na pravidelném kolečku, ale nejlepší výsledek ztenčení jeho čepele je dosaženo v případě popsaném výše.

Způsoby správného a efektivního zacházení s holicí strojkou

Během častého holení se holicí strojka začne nudit. Holičství hloupého holicího strojku je poměrně problematické a zakoupení nového stroje pokaždé je příliš nákladné. Ostření holicího strojku je pro tento problém nejlepším řešením.

Způsoby práce

Ostření holicího strojku může být provedeno s páskem, ale v některých situacích se musíte uchýlit k použití speciálního nástroje.

Použijte pás

Pro začátek se doporučuje získat správný pás. Následující možnosti jsou nejlepší: zavěšené, s dřevěnými úchyty. Musíte si zvolit tak, aby na něj odpovídalo celé ostří, v takovém případě bude zpracování rovnoměrné.

Po výběru můžete pokračovat v práci.

Jak správně provádět práci:

 • Umístěte plochou čepel na koženou část.
 • Nyní začněte pomalu tahat hřebenovou část dopředu. V tomto případě je nutné trochu přitlačit kovový povrch, což zabrání ohnutí okraje.
 • Jakmile dosáhnete okraje pásu, ve stejném pohybu začněte ovládat holicí strojku a vrátíte se v opačném směru.
 • Po dokončení tohoto kroku 50 krát otočte pás a proveďte 15 opakování na tkanině pásu.

Proveďte tento postup, dokud nebude ostří opět ostrý.

Tento proces není nazýván ostřením, nýbrž editace přímého holícího strojku na opasek s vlastními rukama, protože holicí strojka se ostrí pouze na speciální kameně a opasek pouze pomáhá zlepšit stav holicího strojku.

Ostření kamenů

Tato metoda ostření se používá pouze ve vzácných situacích, protože se čepel může rychle zhoršit a stát se nepoužitelným.

Předtím, než přistoupíme k ostření, zjistíme, které zařízení je nejlepší pro výběr. Dnes je mnoho druhů brousených kamenů, ale syntetické možnosti jsou považovány za nejlepší, protože jsou vhodné pro ostření a také mají nižší náklady.

Když se rozhodnete, zkontrolujte následující body:

 • Kvalitní brousit by měl udržovat svůj tvar dobře.
 • Ostření ostří na kameni by nemělo zanechat velké množství závěsu.
 • Zvláštní pozornost věnujte povrchu kamene, měla by být homogenní.
 • Můžete také zvolit určitou velikost kamene. Nejvhodnější velikost je 50x150, ale můžete odebrat větší vzorky.

Proces broušení se provádí následovně:

 • Než použijete kámen, je žádoucí ho navlhčit vodou. Pak ji položte na tvrdý povrch a vezměte čepel.
 • Začněte pomalu držet čepel podél kamene. Po dosažení hrany otočte čepel a vodič v opačném směru.

Za účelem ostré ostření holicího strojku postupujte podle tohoto postupu, dokud nebude ostří dostatečně ostrý.

Užitečné tipy pro správné ostření

 • Popruhy pro vyrovnávání holicích strojků musí být pevně utaženy, jinak to bude mít zvlněný tvar, což zase povede k ohnutí okraje.
 • Nebezpečný holicí strojek, ostření, které je riskantní, proto dodržujte bezpečnostní předpisy během práce.
 • Než začnete ostřit, musíte zvolit správný úhel ostření, proto položte zařízení na ostření na rovný povrch čepele. Nyní se podívejte, kolik mezer je na konci čepele. Je-li ostří neporušená, můžete začít s ostřením kamene.
 • Při holicím strojku by se stlačení nože nemělo být silné, protože při silném tlaku může dojít k poškození kotouče. Ale ujistěte se, že ostří během ostření těsně zapadá na povrch kamene a pozoruje správný směr úhlu holicího strojku.
 • Během pohybu v obou směrech by měl být tlak na ostří stejný - v opačném případě nebude ostření probíhat rovnoměrně.
 • Před prací utěsněte hřeben s páskou nebo páskou, abyste předešli poškrábání.
 • Jak ostřit holicí strojek na ostrost břitvy? Chcete-li dosáhnout největší ostrosti čepele, musíte ostřit, dokud se tloušťka nože nestane minimální. Taková holicí strojka však bude mít jednu velkou nevýhodu, protože je příliš tenká, ale také příliš křehká.

Tipy pro skladování a použití

Aby se čepel zřídka zhoršil, musíte dodržovat některá pravidla týkající se obsahu:

 • Nechte holicí strojku, nejlépe na suchém místě, který je také dobře větraný. Toto uspořádání dá kovu příležitost se zotavit z holení.
 • Jakmile je holicí strojek naostřený, opláchněte nůž důkladně vodou a jemně otřete.
 • Po každém použití se doporučuje použít parafínový olej na čepel, což umožní zachovat ostrost delší dobu.
 • Pokud se často holíte, nejlepším řešením by bylo získat několik čepelí, v takové situaci budete muset holicí strojek upravovat mnohem méně často.

Při sledování těchto tipů můžete břitvy používat daleko déle a zablokování čepele se vyskytne mnohem častěji než při špatně kvalitní úložišti.

Závěr

Nyní víte, jak ostřit holicí strojek doma. Ale možná, když se nejprve pokusíte ostřit holicí strojek, možná nebudete mít výsledek, který jste očekávali. Ale nenechte se odradit, protože proces ostření nebezpečného holícího strojku není příliš jednoduchý a vyžaduje si čas, abyste si mohli zvyknout na nástroj. Při každém následném ostrosti se začnete zvykat a naučíte se nová pravidla, jak nejlépe ostřit ostří a dělat to ostřejší. Po asi třech pokusech začnete správně brousit ostří.

Úprava, ostření a udržování přímé břitvy: pokyny pro uživatele

Nebezpečné holicí strojky - jediné, co muži mají holí, který byl původně použit k dnešnímu dni. Pokud stroje, holicí strojky a další způsoby depilace způsobují závažné podráždění kůže, pak po aplikaci nebezpečné břitvy jsou rizika takových následků téměř nulová. Proto je tento nástroj oblíbený mezi zkušenými kadeřníky a kadeřníky, stejně jako mezi muži samotnými.

Nebezpečné holicí strojky vyžadují určité normy a pravidla údržby, stejně jako pravidelné ostření, protože holicí strojky by měly být co nejrychlejší. Několik mužů ví, jak ostřit holící strojek a jakými nástroji to udělat. Proto před tím, než začnete používat takový nástroj k holení, doporučujeme seznámit se s pravidly pro ostření, úpravu a péči o holicí strojek.

Co používat pro ostření holicích strojků a jak je používat?

Úprava a ostření nebezpečného holícího strojku jsou dva různé postupy, jako v případě ostření, je odstraněna kovová vrstva na nožičkách a při úpravě je oblast vybledlá z přítomnosti nepravidelností na kovu a špičkách špičky. Nebezpečná holící strojka obsahuje v nezbytných podmínkách za předpokladu použití brusného pásu, kamínků, brusného papíru nebo speciálních obalů. O tom, jak ostřit holicí strojku, se člověk teoreticky nebo vizuálně naučí o recenzích videa.

Pás

Pro ostření holicího strojku používám dva typy pásů - závěsné pásy nebo dřevěné rukojeti. Ale první možnost je více populární, protože umožňuje nezávisle nastavovat roztahování. Je nutné zvolit pás tak, aby jeho šířka zcela pokrývala čepel a zanechala ještě větší okraj. S dřevěnými úchyty jsou pásy oblíbené u začátečníků, protože jsou již fixní a mají jednu úroveň napětí.

Pomocí pásu se člověk může naučit, jak editovat holicí strojček. Takové řemeny mají zpravidla kůži na jedné straně a jemnozrnnou látku na druhé straně. Úpravy pásu probíhají pod přesným řízením napětí a rohu funkčního povrchu.

Použijte vyrovnávací popruh pro holicí strojek následujícím způsobem:

 1. Nejprve je třeba položit žiletku širokou stranu na povrch;
 2. Podél hřbetní strany by měl být kotouč umístěn dopředu;
 3. Je zakázáno lisovat čepel, protože to může vést k ohnutí okraje;
 4. Při editaci dosáhnete extrémního bodu, je nutné provést stejné manipulace jako v druhém odstavci instrukce, ale v opačném směru.
 5. Všechny pohyby musí být síly, aby se čepel nepoškodil a nepoškodil integritu koženého pásu.

Stone

Pouze odborníci vědí jistě, jak ostřit žiletky s kamenem. Navíc je většina nebezpečných čisticích prostředků na obličej při výrobě ostřejší. Pokud se lopatky stávají nudné, obvykle se předpokládá použití pásu. Pokud by však žiletka byla během používání poškozena a poškozena, může být stále užitečné ostření.

Mnoho společností prodává kameny, liší se výrobními materiály a principy provozu. Nejoblíbenější dnes jsou syntetické kameny s přijatelnou cenou a vynikající kvalitou práce. Při použití kamene je důležité si uvědomit, že žiletky jsou velmi citlivé na jakékoliv hrubé mechanické účinky, nesprávný pohybový vektor a úhel ostření kamením mohou způsobit škrábance, škrábance a nepravidelnosti.

Obnova ostrosti a hladkého povrchu listů pomocí kamene se provádí následovně:

 • Nejprve musíte kámen navlhčit vodou.
 • Potřebujete držet holicí strojček palcem a ukazováčkem.
 • Prsty musí současně upnout hřeben a konec čepele.
 • Pro ostření je nutné použít samozřejmě holicí strojek podél samotného kamene.
 • Na konci kamene by se holicí strojek měl obrátit, stlačit podle druhého odstavce instrukcí s druhou stranou a opakovat pohyby podle čtvrtého odstavce.

Otáčení holícího strojku při ostření kamenů je nutné pouze přes hřeben, aby nedošlo k jeho poškození.

Úhel ostření během práce musí být stabilní a konstantní, aby nedošlo k poškození integrity kovu. Pokud se použije vodní kámen, instrukce pro ostření holicího strojku naznačují následující pravidla:

 • lisovací síla by měla být malá;
 • celá rovina holicího strojku musí být v kontaktu s povrchem kamene;
 • při pohybu žiletky podél kamene by měl být stupeň stlačování stabilní;
 • hřeben je natažený páskou tak, aby nedošlo k jeho poškození kamenem.

Málo se jí podaří uplatnit při holí holicího strojku s kamenem poprvé, čas je zapotřebí k tomu, aby úsilí dosáhlo dokonalosti. Dobrý kámen pro ostření by měl zachovat svůj tvar, ne přidělit velké množství suspenze, mít homogenní strukturu s jemnými zrny a bez hrud. Velikost kamene před vlastním ostřením by měla být v ideálním případě 50x150.

Ostatní materiály

Lopatky lze upravovat a brousit jinými nástroji, jako je například brusný papír nebo brusný papír. Jedná se o nejoblíbenější materiály používané začátečníky v těchto záležitostech. Způsob použití brusného papíru pro ostření je podobný principu používání pásu, protože nalezení vhodného zrnitého papíru je spíše problematické. Arsenal pro použití těchto zařízení je jednoduchý - voda, brusný papír nebo brusný papír, hladký povrch.

Předání pro ostření nebo ostření: všechny výhody a nevýhody

Pouze zkušený odborník si jistě uvědomuje, jak ostré holicí strojky zaostřit a jak to udělat správně, aby ostří byly ostré a zachovaly si původní vzhled. Pokud člověk nemá dovednosti pracovat s brusnými zařízeními, je lepší vyhledat pomoc odborníka. Nejčastěji se takové řešení využívá v případě, že narovnání pásu nedává jeho výsledky.

Ne každý muž může ostřit a upravovat žiletku s kamenem. Protože při absenci dovedností a znalostí o tom, jak obnovit starý vzhled a ostrost čepele s kamenem, je lepší kontaktovat odborníka. Nezávisle je mnohem snazší opravit ostrost holícího strojku pásem, stejně jako další materiály, jako je například brusný papír. Taková práce je méně riziková ve stupni traumatu holicího strojku.

Jak uložit přímé holicí strojky?

Pouze s řádnou péčí může člověk chránit svůj nebezpečný holící strojek před rezavostí, otupělostí čepele a snížením jeho funkčnosti. Přímé holicí strojky jsou velmi sofistikované předměty, které vyžadují zvláštní péči. Po manipulaci s holicí strojkou ho opláchněte pod tekoucí vodou, vylepte ji hadříkem nebo papírovým ručníkem, abyste odstranili veškerou zbytkovou vlhkost.

Udržujte holící strojek ve ventilované a suché místnosti, aby byl kov usazen. Pokud se holicí strojka používá extrémně vzácně, parafínový olej by měl být nanesen na jeho čepel, aby byl chráněn před korozí. Pro každodenní holení s takovým nástrojem, odborníci doporučují, aby měli několik setů, aby neměli nožku s neustálou manipulací.

Proč je břitva důležitá?

Jak již bylo zmíněno dříve, přímá holicí strojka je zranitelné a citlivé zařízení, které může trpět nějakým mechanickým nárazem. Břitva proto potřebuje zvláštní péči a pečlivou aplikaci, aby ostří zůstaly ostré a efektivní co nejdéle. Dobrý přísný holicí strojček bude trvat dvanáct let člověku, během něhož bude břitva potřebná k mazání, leštění a vládnutí.

Odborníci poznamenávají, že břitva potřebuje odpočinek. Proto se nedoporučuje používat holicí strojček denně. Potřebujete kov uložit na místo s nízkým podílem vlhkosti, v koupelně to není absolutně vhodné. Vlhký vzduch a častý kontakt s vodou vedou k oxidaci kovů a koroze. Nedoporučuje se břitva, protože to porušuje integritu čepele.

Závěr

Ne každý člověk může své ostré holící strojky ostřit, takže cenný nástroj pro holení se často předává velitelům pro ostření a úpravu. Vědí jistě, jaký pás a kámen obnoví ostrost čepelí, na kterou stranu pásu pohání holicí strojku a jak vyrovnat a upravit vzhled holicího strojku. Průměrný člověk si může také takové úkoly zvyknout, pokud přísně dodržuje pokyny.

Ostření ostří

Po dlouhé stagnaci se projevuje tendence k nárůstu počtu uživatelů klasické holicího strojku, obvykle nazývaného "obavy". Stránky lesklých časopisů a videoklipů na televizních obrazovkách jsou plné inzerátů pro spotřební spotřebiče ve tvaru T a elektrické holicí strojek, ale holicí strojky "holicí strojky" se zakořenily v kadeřnické praxi a postupně si vyhrály hlavní roli při domácím užití ztraceném před půl stoletím. Holičství je módní, stylové a brutální, ačkoli není možné okamžitě získat dovednosti netraumatického užití. Je dokonce obtížnější se naučit, jak naostřit tupou hranu, protože technologie ostření vyžaduje kompetentní přístup k jejímu provedení.

Jak je holení "znepokojující"

Stupy brzy "obavy"

Ostření holicího strojku doma je mechanické ošetření břitu čepele. Obvykle je ostří nože ve třech technologických etapách, z nichž každá má svůj vlastní účel:

Stupeň 1. Hrubé broušení, jehož cílem je obnovit nebo napravit geometrii vozíků tvořících břit ostří (ostří). Porušení geometrie jsou:

 • žetony a zkosení;
 • ohýbat okraje na stranu;
 • velký poloměr v oblasti břitu.

Úhel ostření, vyrobený i ve výrobním závodě při výrobě "nebezpečí", se nemění.

Obrábění kotouče na brusce

Stupeň 2. Dokončení řezné hrany a samotného nože, který je účelově podobný procesu honování při obrábění kovů. Účelem stupně 2 je získat přesné rozměry hrotu a čistého povrchu čepele. V kroku 2 je třeba odstranit všechna rizika z použití brusiva v kroku 1.

Stupeň 3. Úprava řezné hrany tak, aby vznikla velmi tenká ostří, zajišťující vysoce kvalitní oholení.

Než začnete bezohledně zahájit ostření holicího strojku doma, musíte zvážit vadné změny jeho geometrie. To určuje, zda budou brusiva naostřena - hrubá nebo jemná. Korekce geometrie je povinnou operací, protože požadované parametry ostření nelze dosáhnout pomocí zkresleného břitu.

Způsoby ostření

Břitvu můžete ostřit třemi způsoby, které se liší typem použitého materiálu:

 1. Ostření brusnými kameny.
 2. Aplikace smirkového papíru (brusný papír).
 3. Použití pružných pásů.

Pokud správně ostříte holicí strojek v souladu s požadavky na abrazivní zrnitost v každé fázi, postačí produkt jednou zaostřit a pak jen upravte. Četné videoklipy na stránkách sociálních sítí krok za krokem popisují techniky při pohybu holicího stroje na brusných tyčích nebo na opasek.

Je třeba si uvědomit, že úprava je rozdělena do dvou podtypů:

 • editace na pastách jako GOI (jednou za 4 měsíce);
 • Úpravy na pásu - pravidelně před každým holením.

Čepel je považován za ostrý a připraven k holení, pokud se ukáže, že se odřezává vlasový nebo hedvábný papír.

Video: jak ostřit holicí strojek

Proč je břitva tupá?

V procesu holení na nástroj čepelí má obrovské specifické zatížení. Řezná hrana holicího strojku zaostřená podle všech pravidel má neobvykle malou tloušťku - 0,12 μm, která překračuje všechny řezné nástroje v ostrosti. (Lékařský skalpel je výrazně horší než "opatrný" v ostrosti - má hranu 20 mikronů). Při procesu řezání štětin na ostří hrany holicího strojku je obrovský tlak, který poškozuje vlasy v kontaktní zóně. Současně obě boční stěny, jako klín přiváděný do stromu, oddělují vlasy, dokud nejsou úplně odděleny od kořene v kůži. Holení je tedy doprovázeno komplexním mechanickým působením tří sil na okraji hrotu:

 • snaha o proniknutí klínu;
 • tlakové síly od břitu hrotu;
 • třecí síly s vlasy.

Na tváři průměrného člověka je asi 100 štětin / sq. cm. Pokud budeme mít průměrnou tloušťku štětin 0,1 mm, potom je shrnování štětin z celého obličeje ve dvou průchodech srovnatelné s dělením pevného jádra z nejsilnějšího nadrženého materiálu o průměru 2 cm.

Dobré ostření umožňuje holicí strojku tuto situaci zvládnout, ale současně je špička mírně trhaná. Okamžitě zvyšuje řeznou sílu, která odmítá chloupky. Při šikmém řezání šikmých chloupků se plocha řezu zvýší, resp. Zvyšuje zatížení špičky.

Počáteční osvětlení světla pokračuje s rostoucím zrychlením, dokud není bod úplně tupý. Ultratenký hrot je křehký při zatížení ohybem, proto když se tlumí, stává se pokrytý škrábanci a mikroskopickými čipy, které se nakonec mohou proměnit v zářezy, pokud nejsou řádně naostřené včas.

Níže uvedený obrázek znázorňuje tupý holicí stroj před ostřením. Na jeho okraji a na plátně jsou zvýrazněny řádky progresivního otupění a poškrábání. Je snadné si všimnout porušení tvaru na ovál plátna.

Tak vypadá "strach".

Konstrukce holicího strojku

Aby bylo možné samostatně ostřit rolovací holicí strojek, musíte mít představu o struktuře a znát jména jejích prvků. Odborníci nazývají takové výrobky holicí strojky, protože mají otevřené nože. Po vynalezu na počátku 20. století byl stroj typu T, nazvaný "bezpečnostní holicí strojek", nazýván "nebezpečnou" touto kategorií holicího zařízení.

Níže uvedený obrázek zobrazuje typický přísný holicí strojček s hlavními prvky. Jeho konstrukce není tak jednoduchá, jak se může zdát nejprve. Má mnoho zón a podrobností.

Typický design "obavy".

Žiletka se skládá z rukojeti (rukojeti, někdy se také nazývají rukojeť pro staré modely) a ocelové pracovní ostří (nože). Rukojeť je sestavena ze dvou polovin upevněných dvěma nebo třemi nýty. Nůž se otáčí v rovině držadla kolem osy spojovacího nýtu. Aby bylo zajištěno bezpečné ukládání, může být čepel ukryt v rukojeti jako v případě.

Na zadní straně čepele a spodní části ocasu, která se také nazývá erlem, je drážka ve tvaru příčného závitu. Tímto způsobem zabraňují nežádoucímu posunutí prstů nad kov, aby se zabránilo náhodnému střihu.

Čepel nože je opatřen konkávní částí, která vám umožňuje ostré ostří s maximálním ostrohem. Zadní část je nezbytná jako základ pro udržení optimálního řezného úhlu (asi 12 stupňů).

Je třeba mít na paměti, že ostrost řezné hrany je zajištěna ostřením ocelové lopatkové desky na minimální možnou tloušťku. V tomto případě se konkávní zóna stává koncentrátorem napětí a rozpadá se při nejmenším zatížení. Pokusy ořezat "opatrnost" dřevěných výrobků nebo měkčích materiálů jednoduše zničit okraj okraje, neboť jeho ostrost se nazývá bodnutí.

Razor rarita z 19. století.

"Hazard" oholí čistší stroje a holicí strojky. Pro majitele rovného holícího strojku, který je připravuje na holení, ostření nebo opravu po ostření, je celý rituál, na který se rádi věnuje. Ale termín užívání "strachů" může být více než dvanáct let a břitva od otce půjde na syna a vnuka a bude mu sloužit stejně věrně jako současný majitel.

Správné ostření holicího strojku

Nebezpečné holicí strojky ("strach") - nástroj pro holení mužů, který se objevil ve století XVIII. Navzdory vzniku řady bezpečných strojů a elektrických zařízení, holicí strojka neztrácí svou oblíbenost jak v domácnosti, tak v kadeřnictví. Nejpohodlnější a nejbezpečnější holicí čepel by měla být ostrá. Zařízení proto vyžaduje pravidelné broušení a péči. Současně by se mělo ostré holicí strojce provádět pečlivě a důkladně, protože to ovlivní kvalitu a bezpečnost holení.

Co je třeba použít pro ostření holicích strojků

Než začnete ostřit holicí strojek, musíte připravit nějaké nástroje a přípravky.

Zde je minimální seznam požadovaných položek:

 1. Pás. Při broušení mohou být použity závěsné popruhy nebo popruhy s dřevěnými rukojetí. První možnost je vhodnější pro nezávislé použití pokročilejšími uživateli, druhá pro začátečníky. Je důležité, aby šířka pásu byla mírně větší než šířka čepele. Pás vám umožní upravit "strach" na vlastní pěst. Při použití kamene na ostření by měl být pás použit ve spojení s ochrannou pastou. Taková zařízení se již objevila v prodeji.
 2. Stone Pouze odborník může provádět broušení. Tato volba je nezbytná, pokud byl bod poškozen nebo mírně odštěpěn. Standardní velikost kamenů je 50 x 150 mm. Čepele jsou velmi náchylné k mechanickému namáhání, takže v praxi používají syntetické kameny. Současně by měl být postup broušení proveden co nejjasněji. Odchylka od vektoru nebo nesprávného úhlu může trvale poškodit kov.
 3. Ostatní zařízení. Začátečníci často opravují a ostruhují materiály, jako je například brusný papír nebo brusný papír. Postup je podobný úpravám s pásem. To je právě ten správný papír, který je velmi problematický.

Předání pro ostření nebo ostření

Pouze odborník ví, jak správně ostřit břitva. Pokud tedy člověk nemá dostatek praktických dovedností, stojí za to kontaktovat zvláštní dílnu. Obvykle k tomu dojde až po neúspěšném pokusu o opravu čepele sami.

Hlavní nevýhodou vlastního honingu je možnost zranění. Pokud se odvoláváte na odborníka, nedojde k tomu. Kromě toho se v dílnách stále častěji používají laserové postupy. Podle statistik je špička, takto zaostřená, delší než u tradičních zařízení.

Jaký je postup při ostření holicího strojku

Ostření a narovnání žiletky je úplně jiný postup. V prvním případě je nutné odstranit malou vrstvu kovu. Ve druhé - jednoduché broušení nepravidelností, které můžete udělat sami.

Ale jak upravit nebezpečné břitvy, můžete se učit sám. V praxi poprvé brzy ostří nože doma. To je způsobeno špatným úhlem, nerovnoměrně zvoleným pohybovým vektorem, špičatými otvory na ostré hraně atd. Potřebné schopnosti přicházejí s časem. K tomu musíte pochopit postup a znáte všechny jemnosti používání určitých nástrojů.

Detaily o ostření holícího strojku na kameni

Ostřehovací holicí strojky se provádějí občasně a pouze v případě potřeby. Například v případě vážného poškození.

Pro ostření potřebujete:

 1. Namočte kámen vodou (požaduje se přírodní kámen).
 2. Držte špičku na obou stranách palcem a ukazováčkem.
 3. Provedete ostření tím, že budete vedet okraj podél kamene.
 4. Poté, co se kotouč otočí, proveďte postup na druhé straně.

Samotný proces není komplikovaný. Hlavním úkolem je pozorovat úhel ostření holičů, aby nedošlo k poškození povrchu.

Několik nuancí pro zjednodušení procedury:

 • lisovací síla by měla být malá, jinak by mohlo dojít k poškození ostré hrany;
 • rovina čepele by se měla neustále dotýkat vodního kamene;
 • přímá holicí strojka bude rovnoměrně stísněna, pokud použijete stejnou přítlačnou sílu;
 • pokud zabalíte hřeben s páskou, zabráníte tím poškrábání.

Použijte pás

Popruh se používá k rovnání holicího strojku. Při provádění takového postupu je důležité sledovat napětí.

Proces editace přímého holicího strojku na pásu je následující:

 1. Položte kotouč na povrch pásu širokou stranou.
 2. Stisknutí špičky není příliš tvrdé.
 3. Pohyb nože není rychlý, aby nedošlo k poškození kůže vyrovnávacího pásu nebo ramena.
 4. Přesuňte špičku zařízení v opačném směru po příjmu do krajního bodu.

Hlavní věc - nedělejte náhlé pohyby. Pak bude pravděpodobnost zranění minimální.

Použití brusného papíru nebo brusného papíru

Kůže nebo brusný papír je vhodný pro ostření. Navíc je to nejjednodušší cesta doma.

Jak ostřit ostřím brusným papírem:

 • použijte papír se zrny větší než 2000;
 • používat vodu;
 • provádět broušení na rovném povrchu.

Postup samotný je totožný s verzí s pásem. Ale použití brusného papíru nebo brusného papíru je zatěžováno problémem, že je obtížné najít vhodné zrno papíru. Použití méně nebo více prachu může způsobit zranění nebo poškození ostré hrany.

Správná péče o kotouče

Nebezpečný holicí strojek je poměrně sofistikovaný nástroj, který potřebuje zvláštní péči. Hlavní nuance ukládání a péče o takové zařízení:

 • po každém použití je třeba "opatrně" umýt a vysušit, dokud se vlhkost nevypustí;
 • Udržujte holicí zařízení na suchém větraném místě;
 • s výjimečným použitím musí být hrot čepele potažen parafinovým olejem;
 • Chráňte břitva opatrně. Házejte nebo porazíte nástroj o něčem, co nemůže.

Všechny tyto tipy pomohou udržet ostří ostré. Rovněž s náležitou péčí se sníží riziko zranění během holení nebo nepříjemných pocitů. V případě potřeby častého či dokonce každodenního používání "nebezpečí" je zásobování několika nástrojů. Takže každá z nich bude trvat mnohokrát déle, než kdyby to byl jen jeden holicí nástroj. Čím častěji používáte "opatrnost", tím rychleji ztrácí pracovní podmínky.

Užitečné tipy pro správné ostření holicích strojků

Pokud budete postupovat podle těchto tipů, "strach" bude trvat déle a ostření bude bezpečnější:

 • při rovnání řemenu by měl být co nejpevnější;
 • při práci s "opatrností" je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. To se týká holení, holení nebo narovnání;
 • pokud je okraj spousty mezer, pak musíte ostřit kámen. Jsou-li jen malé žetony, pak stačí pásek;
 • Při jakémkoli postupu by stlačení kotouče nemělo být silné. V opačném případě může dojít k poškození ostrého povrchu;
 • pro rovnoměrný tlak země, tlak by měl být stejný při pohybu v obou směrech;
 • elektrickou pásku nebo pásku, aby nedošlo k poškození hřebene.

Zdá se, že samoostření nebo úprava rovné břitvy není tak složitá procedura. Ovšem v praxi nemusí být výsledek samostření příliš dobré. Pokud dovednosti nestačí, měli byste se obrátit na odborníka.

Jak správně pečovat o opatrnost při broušení: ostření nebezpečného holicího strojku

Během provozu se holicí strojka stává tupá, někdy se ohýbá a je třeba ji upravovat nebo ostřit. Před každým použitím musí být tento nástroj opraven na pásu. Úpravy neostří ostré hrany, ale pouze zarovnávají kovové hrany a drobné závady, což v některých případech nestačí. Například po nárazu, pádu nebo dotyku pilového kotouče s tvrdým povrchem musíte tento nástroj nasměrovat pomocí brusných kamenů.

Chcete-li zkontrolovat, zda je holicí strojek dostatečně ostrý, musíte nástroj nainstalovat s čepem nahoru a přenést vlasy zespodu (kolmo k ostří). Pokud se rozpadne ve dvou, sotva se dotýká čepele, nástroj je dostatečně ostrý a připraven k pohybu.

Pokud obnovení pásu nestačí k obnovení ostrosti, bude se muset ostnat kolem kamene. Vyrábí se jinak než ostření nože nebo nůžky. Tento proces je poměrně složitý a specifický a jeho výkon závisí na účinnosti, kvalitě holení a životnosti zařízení. V ideálním případě by tedy mistr, který má příslušné znalosti, dovednosti a zkušenosti, měl ostřit břitva.

Co potřebujete pro ostření a úpravu nebezpečného holicího strojku

Čelenka ostří je ve výrobním závodě a v budoucnu je potřeba jen pravidelné oblékání - broušení z ostružin a nepravidelností okrajů. Pokud je však čepel poškozen, potřebuje ostření pomocí kamene. Tento postup zahrnuje odstranění části kovové tkaniny.

Hlavní požadavky na broušení kamene z důvodu strachu:

 • homogenní jemnozrnný povrch - 4000/8000 zrnitost;
 • přetrvávající zadržení tvaru;
 • nedostatek těsných kusů;
 • minimální uvolnění suspenze.

Chcete-li upravovat holicí strojky, potřebujete speciální závěsný řemen nebo dřevěné rukojeti. Jeho šířka je zvolena nejméně po délce čepele. To vám umožní rovnoměrně zpracovat celý povrch nástroje. Úpravy se provádějí na koženém a / nebo textilním pásu, aniž by se k němu použil abrazivní prostředek.

Zpracování nástroje na pásu s pastou je již dolaďování nebo ostření a doporučuje se provádět pouze tehdy, když je to skutečně nutné, když obyčejná úprava nevede k potřebným výsledkům. Pastu lze aplikovat samostatně a některé pásy mají povrch, který byl vložen do továrny.

Jak upravit holicí strojček na pás

Algoritmus akce je následující:

 1. Buďte opatrní, když na jedné straně držíte "holení" a přidržte 2-3 prsty od opačné strany.
 2. Vezměte čistý a hladký pás s čistým povrchem kůže (bez pasty) a tkaninami s minimální zrnitostí. Je nutné vyčistit skvrny a odstranit závady. Před použitím důkladně protřete pás s dlaní - až do okamžiku, kdy pocítíte teplo a hladkost. Zajistěte ho a udržujte v napnutí, nejlépe v poloze rovnoběžné s podlahou.
 3. Umístěte kotouč na opasek rovně a protáhněte "hřeben" podél něj, lehce se ho dotkněte bez silného tlaku. Zajistěte kontakt po celé ploše, od "hřbetu" až po břit. Bez námahy a tlaku! To způsobuje pouze ohnutí čepele a zabraňuje kontaktu pásu s koncem lemu.
 4. Po dosažení koncového bodu otočte holicí strojek pohybem, který se podobá válcování tužky, pomalu a opatrně, zcela ovládající přístroj. Otočte jej přes zadní část a ne přes bod, jinak hrozí nebezpečí vystřihnutí pásu, ohnutí ostří a zničení holícího strojku. Nedovolte nástroji, aby se zastavil na okrajích: před otočením nože, odtrhněte okraj a po otočení nože se při pohybu pohybujte přesně na povrch pilového kotouče.
 5. Je-li přístroj v pořádku, stačí 15-40 průchodů v obou směrech. Pro každých 50 příspěvků na kůži je tkaninou 15 průchodů. Následná editace je bezvýznamná, protože kvalita řezu zůstane přibližně na stejné úrovni.
 6. Pokud dosáhnete dosažené ostrosti holícího strojku, zaostřete zařízení na pásu s pastou - stačí ji 1-2 krát držet. Pokud se kvalita řezu nezlepšila, po 6-8 průchodech pásu s pastou je zbytečné pokračovat v pokusech - v takových případech je třeba výrobek ostřit na kameny.

Pravidla ukládání pásu

Čisté a lepené pásy by měly být odděleny. Nedotýkejte se čistého abrazivního pásu a nepoužívejte pasty různých velikostí zrn. Při přepravě a skladování je důležité tyto výrobky chránit před deformací - jejich zkroucení nebo skládání nevyhnutelně vede k záhybům a vráskám, které jsou prakticky neodstranitelné. Tato zařízení by měla být uložena v krytech nebo uzavřených skříních, aby se minimalizovala pravděpodobnost vzniku prachu. Skladování těchto výrobků ve vlhkých oblastech je nepřijatelné.

Příprava na ostření na kamenech

Abychom pochopili, jak má břitva ostřit a jaký kámen je nejlepší použít v konkrétním případě, je třeba analyzovat geometrické parametry zařízení. Za tímto účelem je umístěte na rovnou plochu a položte na něj zvedák a vstup. Zvažte stranu lemu a zadek. Zkontrolujte, zda jsou v této oblasti mezery mezi zařízením a základnou, na které leží. Pokud je utěsnění volné, musíte použít velké brusivo.

Zkontrolujte zařízení ze dvou stran. Navíc zkontrolujte okraj na "správném úsměvu". Pokud jsou s ním problémy, před ostřením ostří je nutné opravit zpětný úsměv pomocí hrubého abraziva, který se nachází v rovině, s pohyblivými pohyby.

Jak ostřit holicí strojček doma

Při zahájení ostření holicího strojku na kameny nezapomeňte, že čepel tohoto zařízení je velmi citlivý a při nesprávných pohybech může dojít k různým vadám. Chcete-li zvládnout dovednosti zdokonalit nebezpečí na kamenech, potřebujete čas, trpělivost a přísné dodržování technologie. Ostření takového nástroje na liště je nutné v extrémních případech - pokud je kotouč vážně poškozen a vyrovnání pásu nepřináší požadované výsledky.

Chcete-li žiletku vrátit do ostrého stavu, potřebujete:

 1. Navlhčete lištu vodou.
 2. Držte holící strojek s ukazováčkem a palcem, současně zatlačte hřeben a okraj ostří. Před hřebenem je žádoucí lepit pásku, abyste ji chránili před poškrábáním. Tlak by měl být zanedbatelný. Je důležité zajistit konstantní kontakt roviny zařízení s povrchem tyče.
 3. Držte nástroj podél kamene stejnou intenzitou - pro rovnoměrné ostření. Je důležité, aby se kotouč držel v kontaktu s tyčí a udržoval úhel.
 4. V krajním bodě otočte přístroj přes hřeben, zatlačte ho na druhou stranu a podobně jej držte v opačném směru.
 5. Opakujte postup až do požadovaného efektu.

Ostření na kamene je efektivní, ale složitá a nákladná technologie. Chcete-li úplně zaostřit hloupé holicí strojky, musíte použít ne jeden univerzální tyč, ale několik kamenů. Nejlepší je provést tento postup v dílně.

Jak pečovat o přímé holicí strojky

Chcete se vás dlouho a věrně bát, musíte ji pečlivě používat a ukládat pečlivě. Hlavním požadavkem je minimální kontakt s vodou a vlhkým prostředím, aby se zabránilo korozi nebo oxidaci kovu. Před prvním použitím stačí umýt mycí roztok mýdlem a otřete použitý přístroj měkkým hadříkem navlhčeným alkoholem. Nepoužívejte kyselinu nebo vroucí vodu k dezinfekci a nevystavujte přístroj náhlým teplotním skokům. Použijte holicí strojku přesně pro svůj určený účel, dejte pozor a opatrně.

Je důležité chránit taková zařízení před pádem, poškozením a dokonce se dotýkat ostří na tvrdé předměty. Musí být skladovány na suchých a dobře větraných místech mimo dosah dětí. Před dlouhodobým skladováním musí být přístroj ošetřen parafínem nebo jiným lehkým olejem. Po každém použití musí být čepel důkladně opláchnut horkou vodou a zcela vysušen pomocí ručníku nebo ubrousku (samozřejmě ze strany bezpečného).

Nezapomeňte, že efektivita, snadné používání a životnost přímého holicího strojku přímo závisí na tom, jak je postaráno. Zajistěte své nástroje správným skladováním a péčí a holíte s radostí!

A k nákupu vysoce kvalitních nebezpečí, pásky pro jejich úpravy a další užitečné doplňky pro holení jsou prospěšné a pohodlné v online obchodě BeardBoard.

Pro Více Informací O Suché Vlasy