logo

8 pravidel péče o ty, kteří rozjasnili vlasy

Zesvětlení vlasů, bez ohledu na to, jakou barvicí a barvicí technologii používáte, bude vyžadovat změnu v obvyklém přístupu k domácí péči. Je důležité dodat dodatečné zvlhčování a výživu na kadeře tak, aby vypadaly krásně a dlouhou dobu si uchovaly novou barvu. Vysoce kvalitní kosmetika a jemný styl pomůže.

Změňte šampon

První věc, kterou je třeba udělat po zjevení pramenů, je změnit šampon. Vlasy způsobené agresivními chemickými složkami v složení zjasňovacích barviv mohou být suché a křehké. A pokud je nebudete dodatečně zvlhčovat, situace se zhorší rozdělenými konci.

Vyberte šampon z řady výrobků určených speciálně pro barvené vlasy. Kosmetika jemně čistí prameny a pokožku hlavy, vyživuje a hydratuje. Navíc použití tohoto šamponu pomůže zachovat novou barvu déle. Všimněte si, že blesková procedura značně poškodila kudrlinky, čímž je matná a bez života? Používejte regenerační šampony. Komplex aktivních složek ve složení přípravků pomůže "zlepšit" vlasy a vrátit jim skvělý vzhled.

No, pokud budete dbát pouze na přírodní šampony. Mají méně agresivních čistících přísad, což znamená, že kudrlinky zůstanou krásné a zdravé i po mnoha barvivech.

Aktivně zvlhčuje, změkčuje a vyživuje vlasy

Postup světlejších vlasů, i když jsou vybrány nejjemnější prostředky a způsoby barvení, je poměrně agresivní. V některých případech se dokonce i mastné vlasy po barvení stávají těžkými, neposlušnými a nudnými. Důvodem je "nedostatek" vlhkosti. Jeden šampon nemusí být dostatečný pro úplnou domácí péči. Zvlhčuje, vyživuje a změkčuje poškozené vlasy speciálním make-up.

V péči můžete zahrnout masky a nesmazatelné balzámy. Vyberte si výrobky z řady výrobků pro krásu určené pro barvené nebo suché prameny. Kosmetika pomůže udržet vynikající stav vlasů, i když je pravidelně rozjasníte. Zakoupené produkty lze nahradit jakýmkoli kosmetickým olejem, čímž se vytvoří masky na jejich základě.

Zahrňte do výrobků pro péči o tónování

Blond s originálními tmavě zbarvenými prameny se rychle "vymyje" a může způsobit ošklivou žlutost. To platí zejména pro studené odstíny barvy z palety světla. Zvláštní tónování s fialovým pigmentem pomáhá udržet blond po zbarvení. Jsou to šampony nebo masky.

Stínicí kosmetika v péči o barvené vlasy se používá každých 10 až 14 dní. To je docela dost udržet novou barvu kudrlin. Šampony a masky neposkytují pramenům intenzivní odstín, ale pouze "nasytí" stávající barvu. S jejich pravidelným používáním zarostlé kořeny nebudou v průběhu času výrazné.

Při stylování používejte kosmetiku tepelné ochrany.

Čím častěji zesvětlujete vlasy, tím více jsou vystaveny negativním vlivům vnějších faktorů. Stávají se suché a křehké. Je důležité chránit prameny.

Jak obvykle děláte styl? Pokud jste před vyjasněním kudrlinky nepoužili speciální tepelnou ochrannou kosmetiku, měli byste o tom přemýšlet vážně. Nástroj pokryje všechny vlasy nejtenčí fólií a chrání je před vysokými teplotami, když máte vlasy se sušičem vlasů, žehličkou nebo curlingem.

Termoprotektivní kosmetika jsou kosmetické přípravky ve formě spreje, lehké kůže nebo lotionu. Výrobek se aplikuje na vlasy před stylováním. Mnoho značek začalo vyrábět stylovou kosmetiku s termoprotektivními vlastnostmi - a styl bude pevně fixován a kudrlinky zůstanou v dokonalém stavu.

Odborníci doporučují použití ochranných kosmetických přípravků nejen při tepelném pokládání. Nástroj lze aplikovat na prameny na pěnu, lak nebo pěnu, a to i v případě, že nebudete mít vlasy s vysoušečem vlasů, takže stylingová kosmetika nebude dělat bělené vlasy ještě suchou.

Používejte ochranný olej na vlasy v bazénu

Osvětlené vlasy by měly být chráněny nejen před zvýšenými teplotami. Pokud často chodíte do bazénu, použijte speciální nástroje, které minimalizují škodlivé účinky chlorované vody na prameny. Žíravý chlór, padající na kudrlinky, činí je suchý a křehký, dokonce může změnit odstín blond. Kosmetický olej pomůže udržet krásu a zdraví vlasů pravidelnými návštěvami bazénu.

Olej nanášejte v malém množství na celou délku vlasů. Kromě spolehlivé ochrany vlasů před škodlivými chemikáliemi bude také aktivně živit a obnovovat kudrlinky.

Můžete použít speciální kosmetiku na bázi oleje. Jedná se o kosmetické výrobky s celým složením užitečných látek ve složení. Nebo koupit "čistý" základní olej - kokos, mandle, hroznové víno, kakao.

Doplňte tašku na make-up s filtry SPF.

Obarvené blond vlasy jsou vystaveny negativnímu UV záření. Kudrlinky se mohou stát suché a křehké, pokud je nechráníte před zápalným sluncem. Ochranná látka musí být nutně přítomna v letní péči narovnaných pramenů.

Používejte ochrannou kosmetiku s filtry SPF. Zpravidla to znamená ve formě spreje. Aplikujte make-up na kudrlinky předtím, než jdete ven.

Vyhněte se vlasům

Uložení fixované lakem trvá dlouho. Ale tento stylingový produkt je lídrem v obsahu součástí obsahujících alkohol. Agresivní látky doslova odvádějí "zbytky" vlhkosti z bělených vlasů, takže jsou tuhé, suché a nudné.

Stojí za to najít bezpečnější alternativu ke stříkání vlasů. Můžete jít na lehké kůže a pěny, styling prášek.

Použijte rozprašovače a přidejte lesk na kudrlinky.

Pokud se zdá, že vlasy po zesvětlení ztratili svůj přirozený lesk, patří do něho speciální stříkací sprej, který dává kudrlinám krásnou záři. Některé výrobky z dobře známých značek dodatečně zvlhčují vlasy, které nebudou nadbytečné po agresivním barvení.

Výrobek je nastříkán na prameny po celé délce před nebo po instalaci.

Jak navlhčit vlasy - 10 úžasných maskovaných receptů

Pokud jsou kudrlinky křehké a suché, pak je to jisté znamení, že postrádají vlhkost. Vzhledem k tomu, že je velmi snadné zvlhčit vlasy doma, můžete se vyhnout plýtvání ošetření salonu. Díky domácí hydrataci je snadné dosáhnout pružnosti, zcela se zbavit křehkosti a rozštěpení.

Recepty hydratační masky na vlasy

# 1. Různé esenciální a rostlinné oleje, které se často používají při vlasové terapii, jsou známé díky svým vynikajícím hydratačním vlastnostem. Jsou bohaté nejen na mastné kyseliny, ale také na přírodní enzymy, vitamíny a minerální látky.

# 2. Na prvním místě v popularitě mezi majiteli suchých a křehkých pramenů je kokosový olej. Je nutné ohřát hmotu na 25-27 stupňů, pak se stává kapalinou a rozděluje se po celé délce. Olej nemůže vypláchnout několik hodin, nebo dokonce nechat přes noc. Po prvním použití se náležitě zvýší elasticita.

Tak vypadá vypadávání vlasů s hydratační maskou kokosového oleje.

# 3. Rychle obnovte suché konce a zvlhčte je a pomůžete masírovat vlasy. Extrakt Shea pomáhá nejen obnovit prameny, ale také zlepšit pokožku hlavy. Používejte ho stejně jako kokosový ořech. Nejdříve se roztavíme a rovnoměrně se rozprostříme nad prameny.

# 4. Vezměte prosím na vědomí, že u suchých a křehkých vlasů se lopatka v čisté formě nedoporučuje. Při nepřetržitém použití může přispívat k suchu a křehkosti. Je lepší ji rozložit na kořeny a konce, které mají být ošetřeny rakytníkem, olivovým nebo kukuřičným produktem.

# 5. Dobrá výživná maska ​​se získává z želatiny a medu. Suchá želatina by měla být smíchána s vodou a ponechána na bobtnání po dobu 20 minut. V této době se med zahřeje ve vodní lázni. Přísady jsou vzájemně kombinovány. K směsi lze snadno rozložit na povrch kudrlin, můžete přidat malé množství konvenčního balzámu nebo kondicionéru. Udržujte hmotnost nejméně 40 minut.

# 6. Z dělených konců pomůže efektivní masky s hlínou a oleji. Pro každý typ vlasu (kudrnatý, tenký, hustý) se vlastní typ minerálu hodí:

 1. Cambrian modrá hlína je nejvhodnější pro barevné prameny, protože má tendenci posílit křehké prameny, léčit pokožku a jádro;
 2. Suché tenké kadeře pomohou obnovit kaolin. Je také schopen hluboce vyživovat vyrovnané prameny, posilovat kořeny a navlhčit konce;
 3. Pro husté kudrlinky je optimální čisté minerální čistění od toxinů a silikonů.

Clay lze použít k léčbě pokožky hlavy a vlasů, ale je třeba vzít v úvahu rozměry. Vlhké kudrnaté kudrlinky po zvýraznění nebo přímé barevné prameny pomohou jílu, zředěnému v poměru 2: 1 (voda: minerální). Pro hojení kořenů hory je prach kombinován s rostlinným výtažkem nebo minerální vodou ve stejných částech.

Video: jak navlhčit vlasy doma pomocí různých výrobků a masky
https://www.youtube.com/watch?v=h4p3CKaqZrQ

# 7. Vynikající zvlhčující maska ​​na vlasy doma se získává ze směsi olejů a bezbarvé henny. Chcete-li to udělat, musíte si koupit íránskou hennu a podle pokynů ji rozmíchat s nějakým bylinným odvarem. Ve výsledné hmotě se přidá čajová lžička řešetláku a lopuchu. Aplikujte po celé délce, neožouvejte na hodinu.

# 8. Pro intenzivní regeneraci vlasů a zvlhčení pomůže řasa masku. Mnoho populárních receptů zahrnuje řasy kvůli jejich nasycení minerály a esenciálními kyselinami. Je nutné zakoupit v lékárně suchý prášek z morského kala, nalít horkou vodu podle pokynů, namíchat s jakýmkoliv olejem nebo obvyklým balzám a aplikovat ho na prameny. Tato směs je ve věku 40 minut. Bude nejen schopna intenzivně zvlhčit kudrlinky, ale také výrazně urychlit jejich růst.

# 9. Rostlinný olej a vejce jsou také považovány za vynikající hydratační přípravek. Tyto produkty zaručují nejhlubší výživu a obnovu tyčinky, saturaci buněk vlhkostí a živinami. Vejce by měla být šlehaná a kombinovat s dvěma lžíci teplé rýže. Výsledná hmotnost se aplikuje po celé délce. Hlava musí být pokryta polyethylenem a ručníkem. Je nutné získat skleníkový efekt. Propláchněte po 2 hodinách. Pokud chcete, můžete do hmoty přidat svůj oblíbený esenciální olej, med nebo vitamíny.

# 10. Chcete-li navlhčit hroty po umytí a zabránit jejich průřezu, trichologové doporučují je namazat kapalným tokoferol-acetátem. Vitamin E pomáhá chránit prameny před negativními vnějšími vlivy, přináší jim sílu a lesk, stejně jako pružnost a hydrataci. Účinek je patrný po prvním použití. Můžete doplnit olejový roztok B12 nebo karoten v ampulích.

Doporučení pro péči o suché kudrnaté zámky:

 1. Po každém umytí musíte vyloupat odvar z vlasů s bylinkami. Může se jednat o zelený čaj, směs šalvěje a mátou, kořisti a další složky rostlin;
 2. Abyste vždy měli zvlhčené vlasy, je nutné masky pravidelně provádět. Zvolte některé z nejatraktivnějších pro vás a střídavě je.
 3. Přes vysušené, poškozené nebo odbarvené prameny musí být chráněny před vnějšími agresivními faktory za pomoci profesionálních výrobků. K těmto účelům můžete použít klimatizační zařízení, nezmazatelné spreje nebo kapaliny.

Profesní kosmetika pro hydrataci vlasů

Jakákoli ručně vyrobená maska ​​bude mnohem účinnější, pokud bude doplněna profesionálními prostředky. Například suché kudrnaté zámky lze umýt pouze pomocí speciálního zvlhčujícího vlasového šamponu (např. Estel - Estel Aqua Otium). Obsahuje jedinečný komplex látek, který pomáhá zadržovat vlhkost v buňkách zvlnění, chrání pramen před teplotou a mechanickým namáháním a posiluje jádro.

Hydratační vlasy s profesionálními výrobky

Pro zajištění maximální péče doporučujeme také koupit velmi lehký hydratační balzám pro poškozené a suché vlasy Estel OTIUM AQUA. Obsahuje přírodní selektovaný betain, jojobový extrakt a esenciální aminokyseliny. Produkt lze použít jak v salonu, tak doma. Vhodné pro běžné použití.

Pokud se v určitý den neplánuje výživná domácí maska, můžete na kadeře aplikovat nezmazatelnou zvlhčující kapalinu Somang. Mnoho dívek ve svých názorech na fórech vyjádřilo, že jednou z nejlepších možností je Bonacure Moisture Kick hydratační sprej na vlasy. Ve stejném hodnocení můžete zahrnout Loreal olej Mythic Oil a Medicinal System 4.

Mýtický olej od Loreal, který hydratuje vlasy

Samostatně je třeba říci o léku od společnosti Kharisma - hydratační stříkací kondicionér pro matné napěťové vlasy. Vztahuje se na nejčastěji přístupnou možnost než popsané. Obsahuje glycerin, ovocné kyseliny a vitamíny. I přes jednoduché složení je schopen eliminovat plynulost, dával kudrlinky měkkost a lesk.

Vynikající recenze mají také profesionální zvlhčující sérum Kapous Dual Renascence 2 phase (Capus). Jeho hlavní výhodou je, že produkt obsahuje izolovaný keratin v kombinaci s oleji a D-panthenolem. Po umytí se přípravek aplikuje na vlhké vlasy a neodstraňuje se, současně zajišťuje potravu, hydrataci a ochranu.

Hydratační sérum Kapos Dual Renascence 2 fáze

Pokud potřebujete nejen zvlhčit, ale také obnovit vlasy, doporučuje se koupit smetanou pěnu. Pantene Pro-V. Hlavní účinnou složkou je Panthenol, zklidňující dělené konce a poškozené kudrlinky. Používá se ihned po mytí na vlhkých pramenech a na suchu.

Efektivní péče o bělené vlasy

Pokud dříve jen ty, kteří snili o tom, že se stávají blondýnou, rozjasnili vlasy, dnes se počet žen se zraněnými vlasy výrazně zvýšil. Většina populárních barvicí techniky zahrnuje částečné nebo úplné zbarvení pramenů, protože mnoho z nich je založeno na klasických upozorněních. A pokud nevíte, jak se starat o vaše bělené vlasy doma, velmi brzy dokonce i krásně zbarvená hlava vlasů se může změnit na bez života a vyčnívat všemi směry.

Příčiny poškození

Hlavní příčinou poškození vlasů během osvětlení je zničení ochranné vrstvy tvořené keratinovými váhy, které jsou navzájem těsné. Díky němu vlasy neztrácejí vlhkost, zůstávají silné a dostatečně elastické, aby udržely styling dobře.

Ale barevný pigment, který dodává vlasům přirozený odstín, je umístěn hluboko ve vlasové šachtě. A k tomu, abychom uvolnili vrstvu keratinu, je to nemožné. Po provedení postupu se část váhy nevrací na místo. Oni buď zhroutí, nebo začnou se vejít méně těsně dohromady.

Výsledkem je bělení vlasů:

 • ztrácejí svůj přirozený lesk;
 • staly méně trvanlivými;
 • špatně zadržují vlhkost;
 • snadno se rozpadá v kořenech;
 • obtížné hřebenit a zapadat.

Čím silnější je poškození, tím je poslušnější a tvrdší vlas se stává. Světlejší na 6 nebo více tónů, blond vlasy často připomíná loutkářství a vypadá velmi nepřirozeně. Proto profesionálové neodpovídají takovým kardinálním přeměnám, zvláště těm, které byly provedeny v jednom zasedání.

Stupeň zničení

Chcete-li zvolit správnou péči o bělené vlasy, musíte nejprve objektivně posoudit rozsah jejich poškození. Trichologové trvají na tom, že není možné úplně obnovit silně spálené vlasy. Nejlepší způsob, jak se zbavit tvrdého vleku po vybělení bělení, je odstranit ho. Takže kořeny odpočívají a budete mít příležitost vyrůst zdravé krásné vlasy.

Ale pokud jsou vlasy stále rozbité pouze na špičkách nebo ve spodní třetině, je schopna udržet si vlasy bez mnoha stylingových výrobků a alespoň částečně si zachovat svou lesk - stále je tu možnost oživit. Navíc čím silnější jsou škody, tím silnější by měly být drogy.

Nejlepší péče

Je možné argumentovat o tom, které z způsobů péče o vlasy po barvení a / nebo osvětlení je lepší - profesionální nebo doma - neomezeně. V ideálním případě je nutné tyto a další prostředky kombinovat, aby bylo dosaženo dobrých výsledků co nejrychleji. Navíc nejpopulárnější recepty jsou jednoduché a nevyžadují mnoho času na vaření.

Profesionální

Navíc profesionální péče, kterou můžete rychle obnovit poškozené vlasy a opravit pouze její vzhled - dokonce i v jednom postupu. Například po laminování nebo narovnání keratinu se hustota vlasů zvyšuje, objevuje se krásný lesk a značně usnadňuje styling. Ale na druhé straně se vlasy ukáží být "uzavřeny" ve vzduchotěsné skořápce a zbaveny přirozené výživy.

Podle recenzí na fórech můžeme usoudit, že pro rychlou obnovu je stále lepší používat profesionální masky od osvědčených výrobců. Jsou drahé, ale kombinují rostlinné extrakty a high-tech komponenty, které mohou proniknout hluboko do struktury vlasů.

Zde jsou nejoblíbenější a nejúčinnější nástroje:

 1. Barevná úprava Keune je maska ​​s ochranou barev pro vlasy, které před barvením změnily barvu. Poskytuje trvanlivost nového odstínu a současně hydratuje a zjemňuje vlasy.
 2. Redken Color Rich Defender je další maska ​​pro bělené a barvené vlasy, jejíž charakteristickým rysem je přítomnost poměrně silného opalovacího krému SPF-20, který je obzvláště potřebný v teplé sezóně, na výlety do hor nebo na mořské pobřeží.
 3. Les Solaries od Rene Furterer je poměrně drahý, ale nadpřirozený produkt pro blondýnky, který chrání rozjasněné vlasy před škodlivými účinky aktivního slunce. Zvlhčuje, vyživuje, posiluje vlasy a dodává neuvěřitelně krásný lesk.
 4. Keratin Hair Mask od Delia Cameleo je skvělý způsob, jak rychle po obnovení dokonale obnovit i těžce poškozené vlasy. Obsahuje tekutý keratin, který nahrazuje poškozené váhy a uzavírá póry. Vhodný pro všechny typy vlasů.
 5. Periche Professional Blondel Line Mask je speciálně vyvinutá pro blondes revitalizační masku, která pomáhá rozjasnit ještě více vlasů neutralizací nežádoucího žlutého odstínu modrým pigmentem. Obsahuje kokosové mléko a opalovací krémy, které chrání vlasy před dalším poškozením.

Seznam pokračuje. Naštěstí dnes je výběr vysoce kvalitních profesionálních nástrojů obrovský. Ale je lepší, když se při nákupu nebudete řídit názory přítelkyň, jejichž vlasy mohou mít úplně jinou strukturu, ale na radu odborníků. Pak bude spousta peněz nevynaložena marně.

Silikonové masky

Chtěl bych říct pár slov o silikonových produktech, které často kupují majitelé poškozených vlasů. Oni opravdu rychle vrátit ztracený lesk a zvýšit pružnost. Tento proces však nemá nic společného s obnovou a ještě více - léčbou!

Výrobky se silikonem zlepšují vzhled vlasů pouze vizuálně vzhledem k tomu, že tato látka vyplňuje póry. Díky tomu se vlasy stávají těžšími, rychle se stávají tuky a na pokožce hlavy se vytváří film, který zabraňuje normálnímu dýchání.

Silikonové masky mohou být použity ne více než 2-3krát měsíčně - jako sanitka. Při častějším používání vlasů získáte šedivý nádech a časem začnete klesat.

Recepty "babičky"

Móda pro lidové prostředky se vrací. Mnozí už chápou rozdíl mezi extrémní a přirozenou obnovou vlasů. Ano, domácí léčba může trvat týdny, a někdy i měsíce. Současně se však získaný výsledek zachovává dlouhou dobu, protože se vlasy vyléčí - jejich kořeny.

Mnoho receptů na výživné a regenerační masky pro bělené vlasy najdete v ženských lesklých časopisech a online publikacích. Jako základní složky se obvykle používají produkty kyseliny mléčné nebo přírodní oleje s vynikajícími hydratačními a výživnými vlastnostmi.

Zde jsou některé zajímavé a užitečné kompozice:

 • Kefírová maska. Dokonce i čistý kefír, aplikovaný na bělené vlasy, je velmi užitečný. Ale pokud přidáte trochu medu a glycerinu, získáte super-vyživující a hydratační masku, která dokonale posiluje kořeny. Polovina šálku kefíru smíchaného s lžící medu a čaje - glycerinu.
 • Zlato s aloe. A tento nástroj nejen pomáhá rychle zvlhčit a obnovit vlasy, ale také urychlit jejich růst. Aloe má schopnost aktivovat metabolické procesy a stimulovat regeneraci buněk. Lžíce medu smíchané se stejným množstvím džusu nebo aloe buničiny.
 • Glycerinový žloutek. Směs je stejně užitečná pro pokožku a vlasy. Pomáhá eliminovat podráždění a svědění, které jsou často po zesvětlení a barvení. Glycerin dokonale hydratuje a zjemňuje pokožku a žloutek rychle udeří ztracený lesk vlasům. Zlepte jeden žloutek s lžící glycerinu a (chcete-li chuť) nalijte několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste zvýšili lesk.

Masky nanesené na pokožku hlavy a rovnoměrně rozložené po celé délce. Pak musí být vlasy zabaleny do celofánu a izolovány tak, aby užitečné složky mohly proniknout co nejhlubší. Uchovávejte od 30 do 120 minut, opláchněte teplou vodou s malým množstvím šamponu.

Velmi užitečné je přidávat přírodní nebo éterické oleje do hotových šamponů nebo balzámů v malých množstvích před jejich použitím. Tyto polštáře ukládají spotřební materiál a činí je účinnějšími. A po éterických olejích na hlavě vlasů je dlouhá doba příjemná vůně.

Nezapomeňte, že před prvním použitím nějakých lidových léků je žádoucí provést test alergií. A některé esenciální oleje jsou přísně zakázány během těhotenství.

Základní pravidla

Aby byla péče o bělené vlasy doma nejvyšší kvality, odborníci doporučují, abyste dodržovali tato pravidla:

 1. Okamžitě umyjte šampony a balzámy označené "pro blondýnky" nebo pro poškozené vlasy. Jsou méně agresivní, často obsahují oleje a rostlinné extrakty a mnohé - současně neutralizují nežádoucí žloutnutí.
 2. Pro vyrovnání porézní struktury vlasů, kvůli níž se ztrácí nejen lesk, ale i trvanlivost, jsou nezbytné přírodní oleje a / nebo kapalný keratin. Vyplní prázdné prostory a vytvoří vlasy hladší a silnější.
 3. Masky na vlasy by měly být nedílnou součástí péče o bělené vlasy. A pro blondýnky je velmi užitečné provádět zábaly s teplým olejem každých 7-14 dní. A při vážných škodách dokonce nechávají takové noční obklady.
 4. Neutralizujte nebo maskujte žlutost pomůže speciální šampóny nebo balzámy s tonizujícím účinkem. Pro studený blond potřebujete výrobky s fialovým nebo modrým pigmentem. A pokud chcete zvýšit tmavý odstín, můžete to udělat pomocí zlatých tonických nebo lidových léků: heřmánek, skořice, listů ořechů.
 5. O hot styling je žádoucí zapomenout nebo udělat co nejméně. S vysoušečem vlasů také buďte opatrní - je třeba vlasy vysušovat z velké vzdálenosti a při nízkých teplotách. Předtím vždy aplikujte termální ochranu a nebuďte příliš horliví s lakem a jinými stylingovými výrobky.
 6. Slunce, vítr a náhlé změny teploty jsou škodlivé i pro zdravé vlasy a ještě více po osvětlení. Proto nezapomeňte na klobouky a nástroje s UV filtrem, které neumožňují příliš suché vlasy.
 7. Žlutý odstín a zvýšená křehkost se mohou objevit při mytí hlavy špatnou kvalitní tvrdou vodou. Porézní vlasy pohlcují částice nečistot, soli a rzi z potrubí. Proto je výhodnější použít změkčené nebo filtrované vody. Jednou za měsíc doporučujeme umýt vlasy šamponem na hluboké čištění. Je lepší udělat to před malováním nebo tónováním, a ne po nich.
 8. Nezapomeňte na špičky vlasů, které trpí nejvíce při bělení. Potřebují nejméně 2-3krát týdně zvládnout speciální oleje, zvláště pokud často používáte curlingové žehličky.
 9. Věnujte pozornost složení stylingových nástrojů, které používáte pravidelně - neměly by být alkoholem. Tento makeup schnou déle, ale nepoškozuje vlasy.
 10. Make masáž večerní hlavy užitečným zvykem - pomáhá posilovat vlasové folikuly a přispívá k rovnoměrnějšímu rozložení mazu nad vlasy. A po takovém postupu spí dobře.

Nezapomeňte na výhody oplachování hlavy po umytí hojivými bujónky: heřmánek, kopřivka, šalvěj, eukalyptus, máta peprná, matka a nevlastní matka. Takový bylinný sprchový gel osvěžuje a zjemňuje pokožku, vyživuje kořeny a navíc zvlhčuje vlasy. Proto nebudou nadbytečné, i když používáte profesionální produkty péče o vlasy.

Zpětná vazba a výsledky

Bez ohledu na to, jakou péči o vlasy po bělení zvolíte - profesionální nebo domácí prostředky, podle žen to dává dobré výsledky pouze za podmínky pravidelnosti.

Dokonce i ty nejdražší masky nejsou schopny obnovit poškozené vlasy v 1-2 aplikacích. Měly by být prováděny nejméně jeden měsíc dvakrát týdně.

Pokud se rozhodnete vyblednout vlasy doma samotné, pak je lepší nepoužívat prášek. Ano, dává nejrychlejší možné výsledky, ale při nejmenším porušení instrukcí mohou beznadějně kazit vlasy. V extrémním případě pečlivě sledujte video, ve kterém odborníci říkají, jak správně používat tento nástroj. Pamatujte, že poškození vlasů je snadnější se vyhnout, než s nimi bojovat!

Jak obnovit vlasy po bělení - tipy a recepty

Co je bělení vlasů?

Vlasy po bělení

- suché a křehké vlasy;
- porézní vlasy;
- vypadávání vlasů;
- nedostatek lesku.

Dokonce i když si bělíte vlasy i jednou, s těmito problémy se s největší pravděpodobností setkáte, protože zesvětlení poškozuje kůžičku a nelze ji opravit, vlasy se ztuhnou.

Šampony a balzámy pro bělené vlasy

Profesní péče o vlasy po bělení je nutností. Pro blond vlasy musíte vybrat speciální šampon a balzám. Šampon je nejlepší si vybrat hydratační, protože vaše vlasy se nyní musí aktivně hydratovat a vyživovat. Typicky tyto šampony obsahují přísady, které pomáhají zadržovat vlhkost. Je lepší zvolit světlo textury transparentní šampon, jak silné a není transparentní šampony obsahují více silikony a pomocné složky, které by vyplnily vlasy a nezatěžovat ho.

Balzám a maskám se také doporučuje vybrat pomocí poznámky "pro bělené vlasy" nebo "pro poškozené vlasy". Balzám je třeba používat po každém praní, je nutné vlasy vyhladit. Maska by měla být aplikována asi 1 krát týdně, což přispívá k hlubšímu zotavení.

Po bělení mohou vlasy získat nažloutlý odstín, takže jednou za měsíc můžete použít speciální tamponový šampon, který odstraní žlutost.

Pravidla pro péči o vlasy po bělení

1. Doporučuje se, abyste si vlasy praskly více než dvakrát týdně, což pomůže vyhnout se nadměrnému vysychání vlasů.

2. Pravidelně štětte vlasy přírodním štětinovým hřebenem, zvláště před praním. Díky vyčesávání je kožní mastnota rovnoměrně rozptýlena a uzavírá váhy, což zabraňuje zamotání vlasů během mytí.

3. Odmítněte používat vysoušeč vlasů, žehlení, curling a jiné tepelné prostředky. Nyní je toto všechno pro vaše vlasy kontraindikováno, jinak mohou být vaše vlasy zcela ztraceny. Dokonce i zdravé vlasy pod vlivem vysokých teplot zhoršovat, stávají suché a lámavé, odbarvené vlasy a tak slabý a křehký, a použití těchto zařízení povede k lámání vlasů. Pokud se stále nemůžete vzdát sušičky, vlasy by měly být vysušeny chladným vzduchem.

4. Po umytí hlavy vždy používejte balzám nebo kondicionér a nejméně jednou týdně obnovte masku.

5. Také po promytí můžete použít speciální nezmazatelné kondicionéry, usnadní česání a ochranu vlasů před pronikáním nečistot a prachu.

6. Zajistěte výživu vlasů, pro které pomůžete domácí masky.

Domácí masky pro bělené a bělené vlasy

Nejlepší ingredience pro bělené vlasy jsou:

- kefír;
- rostlinné oleje a éterické oleje (s rostlinnými oleji, je třeba být opatrní, protože oleje vedou k vyluhování barvy a poskytují žlutý odstín, takže masky nejsou víc než jednou týdně);
- med;
- kuřecí vejce;
- majonéza;
- citron;
- banán a avokádo;
- cibule;
- trávy

Hydratační maska ​​pro bělené vlasy s kefírem

Pro takovou masku budeme potřebovat poloviční šálek kefíru, musí být lehce vyhříván a aplikován na vlasy v teplé formě, věnujeme zvláštní pozornost koncům vlasů. Když jsou vlasy bohatě nasákavé kefír, zakryjte hlavu přilnavým filmem a ručníkem.

Mějte masku na hodinu a pak opláchněte vodou a jemným šamponem a naneste balzám. Tato maska ​​zvlhčí vaše vlasy a udělá to lesklé. Je-li to žádoucí, můžete do kefíru přidat 3-5 kapek esenciálních olejů.

Výživná majonézová maska ​​na vlasy po bělení

Pokuste se koupit co nejvíce přírodní majonézu nebo vařit sami, protože různé přísady do našich vlasů se nedostávají na nic.

Majonéza je rovnoměrně rozložena po celé délce vlasů, nechte 1-2 hodiny, předehřejte hlavu ručníkem.

Maska pro hladké vlasy s banánem a avokádem

- zralý banán;
- avokádo;
- Olivový olej 2-3 lžíce.

Banány a avokádo je třeba hnět, je nejlepší použít mixér, pak maska ​​bude mít krémovou strukturu. Pak přidejte olivový olej a promíchejte. Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy, noste oteplovací čepici a jděte kolem našeho obchodu po dobu nejméně 40 minut. Pak důkladně umyjte vlasy šamponovou vodou.

Masku lze provádět 1x týdně.

Olejová maska ​​pro bělené vlasy

Pro olejovou masku můžete použít jeden nebo více typů oleje. Pro bělené vlasy jsou vhodné olivy, ricin, lopuch, mandle, broskve, avokádový olej a jojoba.

Při přípravě masky potřebujete asi 5 polévkových lžic olejů. Můžete například vzít 2 lžíce. lopuch, 2 polévkové lžíce. olivami a 1 polévkovou lžící ricinový olej, promíchejte a znovu ohřejte ve vodní lázni. Teplý olej se nanáší na vlasy, rovnoměrně rozděluje délku a nechá se na pár hodin. Maska opláchněte šamponem. Tuto masku doporučujeme provést maximálně 1 krát za 10 dní.

Maska pro bělené vlasy s medem a aloe

- 1 polévková lžička. aloe šťáva;
- 1 polévková lžička. med;
- 1 žloutku;
- 1 polévková lžička. ricinový olej.

Komponenty se mísí a působí na masáž hlavy. Potom rozdělte směs na délku. Maska udělejte 30-40 minut před umytí.

Maska s lukem pro ztrátu vlasů

Pokud po bělení vlasů začne vypadat, může jim taková maska ​​pomoci:
- 1 polévková lžička. cibulová šťáva;
- 1 polévková lžička. citronová šťáva;
- 1 polévková lžička. rostlinný olej;
- šťáva z 2 stroužků česneku.

Maska se vnesla do pokožky hlavy a nechala se na 20-30 minut. Poté si musíte vlasy umyt šamponem a opláchnout si vlasy odvar z kopřivy. Průběh aplikace masky - 2 krát týdně.

Oplachování bělených vlasů po mytí

Po každém praní se doporučuje opláchnout vlasy odvar z bylin nebo vody s citrónovou šťávou. K opláchnutí můžete použít kopřivu, přeslička, heřmánek, plantain.

Připravit potřebu bylinného máchání 2 polévkové lžíce. byliny nalijeme 0,5 litru. vroucí vodou a dát trvat do 30-50 minut. Poté napněte vývar a opláchněte vlasy po mytí. Vyplachování vývaru není nutné.

Nyní víte, že vlasy po bělení potřebují neustálou a kvalitní péči. Je nutné nejen zvolit správnou řadu péče o vlasy, ale také vytvořit domácí masky pro bělené vlasy. Nezanechávejte vitaminové komplexy, posilují vlasové kořeny a pomáhají při vypadávání vlasů. Ale předtím, než změníte barvu vlasů, několikrát zvažte, co je důležitější: zdravé vlasy nebo touha změnit obraz.

LiveInternetLiveInternet

-Nadpisy

 • 1000 Tip +1 (307)
 • Tipy pro všechny příležitosti (104)
 • Malé triky skvělé vaření (85)
 • Pánská poznámka (121)
 • Osobní rozvoj (83)
 • Vývoj paměti (48)
 • Tipy pro život (13)
 • Řízení času (11)
 • Komunikační dovednosti (9)
 • Rychlost čtení (3)
 • Tanec (83)
 • Latina (29)
 • Zumba Slimming Dance (16)
 • Taneční předměty (7)
 • Klubový tanec (5)
 • Go-Go (5)
 • Orientální tance (25)
 • FAQ (81)
 • FAQ video (20)
 • LiRu (2)
 • Design (6)
 • Memo (27)
 • Naši menší bratři (659)
 • Psi (35)
 • "Živě - jako kočka se psem" (25)
 • Moje zvíře (5)
 • Ze života koček -1 (154)
 • Ze života koček-2 (35)
 • Zajímavé o kočkách (63)
 • Koťata (18)
 • Kočky (fotografie) (234)
 • Pro majitele koček (37)
 • Tato slavná zvířata (75)
 • Na webu World Wide Web (327)
 • Svalová kolekce (32)
 • Jaký pokrok dosáhl. (8)
 • Chci vědět všechno (114)
 • Tvůrčí psaní (17)
 • Mýty a fakta (36)
 • Úmyslně nebudete přemýšlet (3)
 • Vášnivá Mordasti (44)
 • Úžasný - další! (14)
 • Showbiz (40)
 • Vše o všem (39)
 • Život v radosti (668)
 • Live Easy (187)
 • Rituály, věštění, vědomí (131)
 • Svátky, tradice (100)
 • Money Magic (73)
 • Muž a žena (46)
 • Simoron (36)
 • Numerologie, horoskop (28)
 • Pro duši (25)
 • Feng Shui (17)
 • Ezoterický (2)
 • Chřipka (1)
 • Svatyně (5)
 • Abeceda víry (107)
 • Zdraví (810)
 • Pomoc sami (367)
 • Samoobslužná masáž podle všech pravidel (81)
 • Nemoci (71)
 • Qigong, Tai Chi Chuan, Taichi (66)
 • Akupresura, reflexologie (42)
 • Staroba není radost? (26)
 • Korekce zraku (9)
 • Tradiční medicína (9)
 • Východní lékařství (5)
 • Žít zdravě (134)
 • Tradiční medicína (46)
 • Čištění těla (42)
 • Poslední cigareta (24)
 • Izrael (146)
 • Města (33)
 • Zaslíbená země (11)
 • Užitečné informace (5)
 • Izrael (21)
 • Přehledy fotografií (11)
 • Jóga (210)
 • Jóga komplexy (123)
 • Jóga řeší problémy (43)
 • Cvičení (30)
 • Asanas (9)
 • Jóga pro prsty (mudra) (7)
 • Tipy (2)
 • Krása bez kouzla (1194)
 • Gymnastika obličeje, cvičení (229)
 • Luxusní vlasy (133)
 • Masážní technika (93)
 • Japonská krása, asijští technici (86)
 • Tajemství mládí (60)
 • Originální manikúra (22)
 • Cesta ke sálavé pokožce (115)
 • Kosmetická taška (55)
 • Neposkvrněný make-up (105)
 • Problémy (46)
 • Umění být krásným (36)
 • Styl (136)
 • Péče (284)
 • Recepty (775)
 • Pečení (93)
 • Obloha (18)
 • První miska (12)
 • Etnická kuchyně (8)
 • Dezert (53)
 • Občerstvení (119)
 • Výrobky těsta (84)
 • Jíst podaný (51)
 • Maso (115)
 • Ve spěchu (31)
 • Nápoje (76)
 • Zelenina a ovoce (115)
 • Recepty (25)
 • Ryby, mořské plody (34)
 • Saláty (62)
 • Omáčky (8)
 • Podmínky (16)
 • Užitečné stránky (11)
 • Foto (8)
 • Fotografické editory (3)
 • Napájecí zdroj (7)
 • Užitečné odkazy (7)
 • Programy (11)
 • V životě se směje. (135)
 • Video zábava (33)
 • Fotografie legrační (3)
 • Hračky (25)
 • Ach ty děti. (29)
 • Prikolyushechki (29)
 • Skvělé! (16)
 • Jehlová žena (209)
 • Pletení (21)
 • Vyšívání (11)
 • Opravy (3)
 • Udělejte to sami (83)
 • Vytváříme pohodlí (37)
 • Šití (70)
 • Básně a próza (247)
 • Texty (152)
 • Přísloví (68)
 • Aforismy, citace (22)
 • Próza (4)
 • Expresy klauna (1)
 • Perfektní tělo (638)
 • Bodyflex, oxysize (120)
 • Pilates (41)
 • Aerobik (25)
 • Callanetika (22)
 • Milena. Fitness (18)
 • Gym (17)
 • Bodytransformování (5)
 • Anatomie (1)
 • Tipy (69)
 • Fitness program (89)
 • Protahování (40)
 • Cvičení (237)
 • Fotka světa (63)
 • Umělci (5)
 • Příroda (5)
 • Fotografie (16)
 • Fotografové a jejich díla (31)
 • Květiny (8)
 • Photoshop (5)
 • Vyzkoušejte extra váhu (552)
 • V pasti ve stravě (63)
 • Zákony moci (118)
 • Jíst žít. (76)
 • HLS (16)
 • Produkty (73)
 • Inteligentní ztráta hmotnosti (128)
 • Cesta k ideálu (103)

-Video

-Hudba

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlaste se e-mailem

-Pravidelné čtečky

Péče o vlasy po osvětlení

Snaha o dokonalost někdy přesouvá ženu do drastické změny ve svém vlastním vzhledu. Přirozená blondýnka s pomocí barvy přes noc se stává brunetkou a dáma s tmavými vlasy zbarví kadeře.

Možnosti moderní kosmetologie jsou nekonečné - obrovská škála barev vlasů vám umožňuje překopávat kudrlinky až několikrát za měsíc. Ale je tu nuance - pokud jsou blonďaté vlasy snadno barveny v tmavé barvě bez předchozí přípravy, pak brunetky, aby získaly přirozený odstín, by měly nejprve zesvětlit kudrlinky a pak jim poskytnout požadovaný odstín. Ve skutečnosti se objevuje dvojitá intervence chemických látek ve struktuře vlasů.

Často, po bělení, pramínky jsou hrubé, tuhé, ztrácejí lesk a sílu. Nesprávně provedená procedura pro změnu barvy vlasů může vést k nepříjemným následkům: suchost, křehkost, ztráta. Proto je velmi důležitá péče o bělené vlasy.

Podstata bělení spočívá v hlubokém pronikání chemikálií do těla vlasů a úplném zničení melaninu - přirozeného pigmentu. Při zesvětlení se váhy na povrchu vlasů zvedají a chemické látky se nechávají hluboko do těla. Pod akcí barvy je melanin zničen a kudrlinky jsou nepřirozené lehké, téměř bílé. Taková hlava vlasů vypadá nepřirozená, navíc, osvětlení velmi poškozuje kudrlinky. Bělené vlasy jsou dodatečně barveny, aby poskytovaly přirozený vzhled.

Barevnost může být provedena doma, ale osvětlení v kosmetických salonech pomůže zamezit nepříjemným následkům a snížit riziko vypadávání vlasů.

Osvětlení vlasů je běžným postupem v moderních kosmetických salonech, které dodnes neztratily svou popularitu. Chcete-li se stát šťastnými majiteli lesklé kaskády blond kudrlin, mnoho dívek sní. Takový oslnivý účinek se nicméně nedá poskytnout: péče o vlasy pro blondýny je každodenní, tvrdá práce, protože změna barvy je obrovský stres pro hlavu vlasů.

Zajímavý fakt: V dávných dobách se pokoušely dodat vlasům světlé odstíny. Peršanský lékař a vědec Avicenna doporučil "čerstvou šťávu z cukrové třtiny oloupanou z kůry" za "zlatou barvu" a "hennu infuzi na vývaru bylinky Kachimy" za "barvení vlasů bílou".


Bez ohledu na to, jak moc se snažili vytvářet moderní prostředky pro blondování co nejjemnější, tento úkol je zatím obtížný. Základem těchto sloučenin se stále používá peroxid vodíku, který ničí přirozený pigment vlasů a velmi agresivně působí na jeho strukturu.

Níže uvedená tabulka ukazuje koncentraci peroxidu vodíku potřebnou pro bělení vlasů různé tloušťky a tuhosti.

Dopad čističky v tak vysoké koncentraci vám umožní převést na velkolepou blondýnku, ale neprojde bez stopy na zdraví vlasů. Účinky odbarvení mohou být docela nepříjemné:

 • Tuhost a křehkost vlasů;
 • Potíže při pokládání;
 • Vysoušení;
 • Dullness;
 • Intenzivní spad;
 • Suchá pokožka hlavy, lupy.

Tyto příznaky způsobují velmi silné nepohodlí a vlasy ztrácejí lesk a pomp. Proto péče o bílé vlasy zahrnuje následující opatření:

 • Napětí se krouží po celé délce;
 • Vyhlazování;
 • Výztuž;
 • Ochrana a konzervace barev;
 • Poskytuje lesk a pružnost.


Pravidla péče

Po odlehčení vyžadují kadeře pečlivé ošetření, zvýšenou výživu a hydrataci. Nenechte vlasy chemicky vyblednout více než dvakrát za měsíc a pokud chcete zesvětlit až 1-2 tóny, zkuste použít přírodní produkty. Přírodní čističi jsou citron, heřmánek, skořice, včelí med. Na rozdíl od chemických barviv přírodní produkty neškodí, nezpůsobují alergie, dokonale obnovují barvu a mají příznivý vliv na zdraví vlasů. Bělené vlasy tímto způsobem získávají přirozený lesk, zůstávají silné, pružné a navíc dostávají přirozenou výživu a hydrataci.

Mytí a sušení

Pečlivé praní čerstvě získaných blond kadeří začíná správným šamponem. (Jak vybrat ten správný šampon) Moderní kosmetika pro bělené vlasy obsahuje komplexy pečujících látek a mají následující účinek:

 • Posiluje kořeny a vyhladí prameny;
 • Fixujte pigment, zabraňte vzhledu nepříjemné žlutosti;
 • Poskytněte vlasům nezbytné živiny;
 • Dejte vlasům pružnost a zdravý lesk.

Při mytí blond vlasů je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Umyjte si hlavu maximálně dvakrát týdně.
 • Používejte pouze teplou (v žádném případě horkou) vodu;
 • Při mytí vlasů držte hlavu vzpřímenou a trochu ji trochu vyklopte. Nepoužívejte šampon na pokožku hlavy. Nejdříve vymačkejte trochu šamponem na ruce a rozdělte ho po celé délce vlasů, rozetřete je prsty s kruhovým pohybem.
 • Naneste šampon s jemnými pohyby od čela k zadní části hlavy, rozšiřující se po celé délce;
 • Jemně masírujte pokožku hlavy po dobu 1-2 minut s lehkým tlakem a kruhovými otáčkami - tato masáž urychlí průtok krve;
 • Opláchněte vlasy pouze studenou vodou;
 • Pro bělení vlasů je nutné používat kondicionéry a balzámy - přispěje to ke změkčení vlasů, pružnosti a výrazně usnadní jejich česání;
 • Měli byste si vzpomenout na to, že bělené vlasy a tolik nadsadených zjasňovačů, zkuste jim dát příležitost vyschnout přirozeně nebo ručníkem, ale netříkejte je, jsou tak poškozené.
 • Po každém umytí omotávejte v ručníku po dobu 20-30 minut - dodatečně zvlhčí kudrlinky.
 • 1-2 krát týdně, obnovte masku pro bělené vlasy.
 • Použijte bylinné odvarky na oplachování (kopřivu, heřmánek, kořen lopuchu, listy máty).

Upozornění: Některé společnosti vyvíjejí celou řadu produktů pro blondýny. Schwarzkopf bělená péče o vlasy se skládá z tónového balzámu, ochranného kondicionéru a masky a kosmetiky jsou rozděleny do komplexu pro vlasy s chladným vlasem (Cool Blond) a teplý odstín (Warm Blond).

Kombinace a styling

Bělené vlasy jsou velmi citlivé na mechanické poškození a vystavení vysokým teplotám, takže péče o vlasy pro blondýnky není snadná a má mnoho omezení:

 • Před pracím hřebejte prameny. Po umytí počkejte, dokud nejsou kudrlinky zcela suché a poté se začnou hřebovat, začínající od špiček.
 • Kombinace pouze s přírodními kartáčovými štětinami nebo použití hřebene se širokými zuby;
 • Zákaz stylingu se sušičkami na vlasy, kleštěmi a curlingy při maximálním vytápění;
 • Povinné používání stylingových výrobků s vysokým stupněm tepelné ochrany;
 • Pečlivé česání každého pramene bez náhlých trhlin a zákrutů, vyhýbání se bouffantingu.
Perm v prvních měsících je také zakázáno: před tím se doporučuje podstoupit intenzivní regenerační kurz vlasů.

Ženy s bělenými vlasy by se měly vyhýbat kontaktu se slanou mořskou vodou na hlavách, nosit klobouky v horkých slunečných dnech a chránit je před chladem v chladném počasí. Péče po vyčištění pomocí masky opravy by měla být prováděna pravidelně, nejméně dvakrát týdně.

Výživa a léčba
Vlasy obarvené ve světlých odstínech zoufale potřebují další výživu, takže péče o blond vlasy poskytuje celou řadu nápravných opatření, mezi něž patří domácí a salonní masky.

Výrobky péče

Nejúčinnější pomocníci přírodních produktů pro ošetření kudrlin po bělení jsou:

 • včelí med;
 • plody: banány, avokádo, citron;
 • oleje a estery;
 • jogurt nebo kefír;
 • cibule;
 • vejce;
 • léčivé byliny.

Při použití některých výrobků s obsahem přírodních barviv (například rostlinných olejů), které se starají o bělené kadeře, je třeba si uvědomit, že je možná změna odstínu. Proto je třeba pečlivě vybírat oleje a výrobky k vytvoření masky. Takže olivový olej s vysokým obsahem chlorofylu může dát vlasům zelenavý odstín, odvar z heřmánku může z nich udělat zlatou barvu.

Masky pro bělené vlasy

Pro bělené vlasy se doporučuje používat následující masky:

 • Směs kolečka a olivového oleje - zvlhčuje a svítí;
 • Kefír a kyselé mléko - pro výživu a posilování;
 • Směs vaječného žloutku a banánu - pro ochranu vlasů a barev;
 • Ropový olej a med - pro péči o pokožku hlavy a zdraví vlasových folikulů.

Chcete-li vyrobit masky, kombinujte výrobky podle typu vlasů.

Maska pro velmi suché vlasy
1 polévková lžička. l olivový nebo lopuchový olej + žloutek jednoho vejce + 1 lžička. med + 1 lžička. koňak. Vše dobře promíchejte. Aplikujte na pokožku hlavy, rozetřete po celé délce pramenů, obalte fólií a podržte po dobu 2 hodin, poté důkladně opláchněte.

Nalijte do skleněné misky 0,5 šálku kefír nebo silného jogurtu, nastříkejte 1 žloutek jednoho vejce. Rozštěpení a ponechání směsi po dobu 0,5 hodiny. Opláchněte studenou vodou.

Bylinná tinktury pro bělené vlasy
1 polévková lžička. l heřmánek + 1 polévková lžíce. l rozmarýn pour? sklenice vodky. Těsto uchovávejte na tmavém místě v tmavém obalu. Kapacita musí být otřesena každý den. Po 14 - 15 dnech je infúze připravena k použití. Předtím by měl být přefiltrován přes malé síto nebo gázu, nalit do čisté láhve a pevně uzavřít zátkou. Tato infuze dvakrát týdně, tře se v noci na pokožce hlavy.

Pokud po použití lidových léků vlasy vypadají matně a nezdravě, jedinou cestou je kontakt s kosmetickým salonem, kde jsou nabízeny různé restaurátorské techniky. Kurz ošetření ampulí s oleji, keratinizace nebo eliminaci pomůže obnovit přirozenou elasticitu a zdravý lesk na blond vlasy.
Hlavní věc není ignorovat známky nezdravých vlasů a obrátit se na odborníky včas.

Šampony od profesionála

Z profesionálních nástrojů můžete vybrat šampony doporučené pro použití na vlasy po zesvětlení:

 1. Shine Blonde Shampoo od L'Oreal Professional pro blondýnky - poskytuje ochranu barevným vlasům, obsahuje přísady, které zachovávají lesk, barvu, zabraňují vysychání a udržují pružnost kadeří.
 2. Šampon pro teplo Warm Blond a Cool Cool Blond odstíny od Schwarzkopf Professional - péče o uměle rozjasněné, přirozené blond a šedé vlasy. Podle výsledků monitorování na internetu získal tento nástroj nejvyšší skóre (4,6 z 5) a pozitivní hodnocení ze 100% respondentů.
 3. Blonde glam z hydratačního šamponu Redken, který chrání barvu blond vlasů - má příznivý účinek na blond vlasy, posiluje kořeny, hydratuje a vyživuje vlasy.
 4. Profesionální šampon od firmy Brelil Professional k odstranění žluté barvy po bělení. Colorianne Prestige Silver - dává vlákna platinový odstín, zdůrazňuje šedé vlasy.
 5. Stříbrný vlasový šampon, který dodává Keunovi chladný odstín popela - odstraňuje žluť po bělení, posiluje a obnovuje zdraví barvených vlasů.

Vynikající recenze získaly profesionální masky pro blond vlasy z ochranných známek Schwarzkopf, Keune, Wella, Redken, které nejenom obnovují kudrlinky, ale také jim poskytují dlouhodobou ochranu před negativními účinky prostředí.


Uložit blond: 8 hlavních pravidel pro bělené vlasy
1. Po zesvětlení vlasů po dobu nejméně 2-3 týdnů používejte výrobky pro barvené vlasy (v ideálním případě - speciální linie pro blondýnky): tímto způsobem budete moci zachovat jejich barvu a lesk. Navíc mnoho kadeřníků doporučuje střídat způsob péče o barvené vlasy s těmi, které obvykle používáte: pro objem, obnovu atd.

2. Ujistěte se, že používáte různé prostředky na svícení masky na vlasy, oleje, sérum apod. Po zesvětlení se vlasy stávají pórovitější a světlo se nerovnoměrně oslňuje. V důsledku toho se může zdát, že odstín je odlišný po celé délce. Kromě toho, lesklé vlasy vždy vypadají krásně!

3. Nejméně jednou týdně použijte masku na vlasy - bělené vlasy více než kterákoli jiná, vyžaduje intenzivní výživu a regeneraci. Vyberte si masky na vlasy obsahující rostlinné oleje a bílkoviny, aminokyseliny, keratin, ceramidy: tyto ingredience oslabují vaše vlasy po barvení a poskytují nejnáročnější péči. A na koncích vlasů je užitečné použít olejové elixíry, kromě toho, že chrání a vyživují si vlasy, ale také jsou lesklé. Hlavní věc je, že kompozice by neměla být syntetická, ale přírodní rostlinné oleje!

4. Chcete-li zachovat cool blond, použijte speciální tónování šampon nebo nesmazatelný balzám (obvykle tyto produkty mají fialový nebo modrý odstín). Stínicí pigmenty potřebují čas na to, aby se jednalo, takže je nechte na vlasy po dobu 5-7 minut (pokud jsou vlasy velmi světlé - po dobu 3-5 minut).

5. Pokud sušíte vlasy s vysoušečem vlasů nebo použijete stylizátor, ujistěte se, že používáte prostředky pro ochranu tepla: čím více se vaše vlasy rozjasňují, tím je křehčí a bezbrannější, když jste vystaveni vnějším vlivům.

6. Od poloviny jara do poloviny podzimu použijte přípravky SPF pro péči o vlasy - vyhledejte filtre na ochranu proti slunečnímu záření v šamponech, balzámách a kondicionérech. Ultraviolet vážně poškozuje bělené vlasy, navíc rychleji vyhoří.

7. Jdete-li do bazénu - nejdříve naneste na vlasy ochranný olej (můžete použít jakýkoliv rostlinný olej - olivový, avokádový, atd.). Kvůli bělení, měděným soliam a jiným nečistotám, bělené a bělené vlasy mohou... být zelené. Obzvlášť často se to stane, pokud jsou vlasy velmi blond nebo jdete do bazénu v prvních dnech po barvení.

Péče o bělené vlasy

 • Šampon a balzám Natura Siberika pro unavené a slabé vlasy
 • Tahe Magic, kromě ošetření botoxem
 • Goldwell, ColorGlow, Highlights - šampon
 • Envie, mléčný protein - balzám
 • Draw, Shining Spray-shine a "anti-hedgehogs"
 • Goldwell Kerasilk, Anti-Frizz Serum pro tipy


Na základě materiálů ze stránek seahair.ru, www.domashniy.ru, hairsave.ru, beauty-bio.com

 • Šampon OrganicTai "Frangipani"
 • Resche balzám na poškozené vlasy
 • Resche Hluboce obnovuje masku
 • Redken Extreme CAT
 • Pampas Hinoki Scalp Tonic
 • Masážní kartáček pro čištění pokožky hlavy s jojobovým olejem
 • Ichikami olej na tipy na vlasy
 • MoltoBene Hairdresser
 • Kérastase ELIXIR ULTIME olej
 • Meglio hydratační krém na vlasy
 • Šampon Sulsen
 • Sulsen Paste
 • Sephora Dry Shampoo
 • Hřeben Tangle Teezer
 • Invisibobble Gum

Veškerá kosmetika z videa na začátku:

 • Šampon Diplona Professional Vaše opravy Profi
 • Krémová maska ​​"Fortesse" Objem 1000 ml
 • Purpurová šampon Indola Color Silver
 • Hřeben Tangle Teezer
 • Vosk na vlasy
 • Arganový olej
 • Stříkání vlasů
 • Kokosové mléko
 • Elixir na vlasy Gliss kur Care Oil Elixir
 • Gliss Kur stříkací sérum extrémní olejový elixír
 • Gliss kur "kondicionér pro tekuté hedvábí"
 • Přírodní vlasy s klipsy

Péče o bělené vlasy by se měla nejprve věnovat výživným, zvlhčujícím vlasům. Při dodržování těchto tipů pro péči o bělené vlasy najdete nejen požadovaný odstín, ale zdravé, elastické, lesklé vlasy, které každodenně uspokojí nejen vaše krásu a estetiku, ale i lidi kolem vás.

Pro Více Informací O Suché Vlasy