logo

Jak obnovit spálené vlasy

Objemné a zvlněné vlasy zůstávají relevantní kdykoliv, i přes módu pro hladké vlasy. Perm - nejjednodušší způsob, jak se stát majitelem volumetrických kadeří. Bohužel účinky permingu často nemají negativní vliv na stav vlasů. Chcete-li se dozvědět, jak obnovit vlasy po chemii, přečtěte si následující článek.

Posilujte vlasy po perm: proč

Zvláštní je, že tato otázka je položena většinou: říkají, že "chemie" je slib krásy po mnoho měsíců. Ale co se stane s vlasy během perm?

Řez rovné vlasy má tvar kruhu a kudrnaté - oválné. Během permu, vlasy zažijí fyzikální i chemické účinky. Při kroutí se tvar vlasové části mění se současným kroucením podél osy a v důsledku tohoto "kroucení" je narušena struktura strukturního bílkoviny vlasů (keratin). Před permem jsou keratinové váhy pokrývající povrch vlasů těsně uzavřeny - díky tomu jsou hladké, kompletní a v kombinaci zajišťují zdravý přirozený lesk vlasů. Pod vlivem "chemie" keratin je poškozen, strukturní vazby uvnitř vlasu se rozpadají - stupeň poškození může být od 30% nebo více.

Stupeň poškození závisí na:

 • typ a struktura vlasů,
 • druh koncentrace látky
 • čas jeho dopadu,
 • teplotu

Posilujte vlasy před nebo po

Posilování vlasů před zahájením procedury je nezbytné: každý následující perm vypadá méně působivě než předchozí - koneckonců, struktura vlasů je stále více narušena, ztrácí jejich lesk a pružnost... A ve velmi vlasové lince se vytváří nová látka - meta-keratin, který reaguje na chemické řešení jiným způsobem. Pokud zanedbáváte zpevnění vlasů, přijde čas, kdy se vlasy jednoduše přestanou kroutit - v takovém případě budete muset dlouho čekat, až se opět zvětší.

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli nimž jsou všechny problémy na etiketách označeny jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Nejhorší je však to, že tato špína vstoupí do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme, abyste nepoužívali prostředky, ve kterých jsou tyto látky umístěny. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Posilujte vlasy: péče před a po - vždy

Posílení vlasů s permem se provádí podle pravidel, hlavními jsou:

 • Je nutné chránit vlasy před přímým slunečním světlem, solí a studenou vodou, aby byly chráněny zvláštními prostředky před expozicí ultrafialovému záření.
 • Pokládání se provádí nejjemnějším způsobem. Důležité je, aby se vlasy nevysušovaly a nepoškozovaly.
 • Je třeba umývat hlavu pouze s přírodními šampony, s povinným použitím speciálních mask, balzámů.
 • "Chemie" vysuší vlasy, takže byste měli provádět intenzivní léčbu dlouhými kursy

Perm šampon

Pro mytí vlasů použijte ph-neutrální šampon. Je vhodný pro časté použití, nezpůsobuje záněty a alergické reakce. Tento šampon lze zakoupit v profesionálním kosmetickém obchodě. Použijte šampon pouze na vlasové kořeny. Masírujete vlasy, vytváříte pěnu a umyjte proudem teplé vody. Jednou za dva týdny používejte šamponový peeling k hlubokému čištění pokožky hlavy. Je snadné se připravit doma - v obvyklém šamponu můžete přidat velké mořské soli nebo cukr.

Obecná doporučení

Perm je vážný stres pro vlasy. Chcete-li, aby kadeře vypadaly živě a zdravě, postupujte podle těchto obecných pravidel péče:

 • Po čtyřech sedmi hodinách mytí hlavy po kroulování pokračujte v každodenní aplikaci výživných mask. Mohou být vyrobeny nezávisle na rostlinných olejích, vejcích a mléčných výrobcích. Pro výraznější efekt pomocí hotových profesionálních nástrojů.
 • Ihned po chemii budete s největší pravděpodobností muset ukončit konce, protože budou brzy rozděleni. Abyste tomuto problému zabránili v budoucnosti, pravidelně používejte speciální séra, spreje, oleje a balzámy proti úseku na špičkách.
 • V létě budete muset zakrýt zvlněné kudrliny z přímého slunečního světla. Pokud nemáte příležitost neustále nosit klobouk nebo bandáž, nezapomeňte na vlasy ošetřit ultrafialovým filtrem, než vyjdete ven.
 • Nedoporučuje se barvit vlasy, které podstoupily perm. Po dobu nejméně dvou týdnů nepoužívejte žádné barvicí nebo barvící přípravky.

Vyhněte se složitému stylu, pro který by měly být vlasy shromažďovány v ocasních nebo svazcích. Za prvé, poškozuje je ještě více a za druhé přispívá k narovnání. Nejlepší volba - volné kadeře.

Pravidla domácí péče

Nejdůležitější podmínkou pro odolné perm je nečistit vlasy během prvních dvou až tří dnů léčby. To je způsobeno skutečností, že keratin by měl být fixován na vlasy a tvar kadeřnice k fixaci. Pokud porušíte toto pravidlo, vaše vlasy budou rozcuchané a připomínají pampeliška. Další péče se skládá z několika hlavních bodů:

 • Vlasy, které byly chemicky permed, mohou být označeny za poškozené. Tento typ vlasů prostě vyžaduje přírodní kosmetické oleje. Olivová, ricinová, kokosová, lopuchová, levandule a dokonce i olej z brokolicových semen jsou nejlepšími možnostmi. Olej jen zahřejte, rozdělte jej na vlasy a nechte ho 40 minut pod plastovým kloboukem. Alespoň jednou týdně si s touto péčí hýčkat vlasy.
 • Umytí hlavy není tak jednoduché. S největší pravděpodobností budete muset změnit svůj obvyklý šampon. V ideálním případě, pokud najdete speciální nástroj pro vlasy, vystavený chemii. Jinak je třeba upřednostňovat jemné přírodní šampony s oleji, bílkovinami, aminokyselinami a vitamíny v kompozici.
 • Oplach je povinným krokem v domácí péči. Je žádoucí, aby kondicionér, který používáte, byl stejný jako šampon.

  Lidová kosmetologie

  Pokud prostě nemůžete najít kvalitní kosmetiku pro péči o kudrnaté vlasy, lidová kosmetologie se vždy dostane na záchranu. Zde jsou nejoblíbenější produkty, které vám poskytnou úplnou péči o vaše kadeře:

  1. Míchá se s brandy, tekutým medem a lopuchovým olejem (1: 1: 2) a přidá se žloutek jednoho vejce. Lehce tlumte vlasy (můžete je stříkat vodou z rozprašovací lahve) a rozložit masku po celé délce. Zahalte kudrlinky s filmem, nahoře noste teplý klobouk a nechte alespoň tři hodiny. Umyjte šamponem.
  2. Ve stejných poměrech promíchejte sušené neplodnice a kopřivu, stejně jako polovinu normy dubové kůry. Lžíce směsi je třeba nalít litrem vody a vařit po dobu čtvrthodiny na pomalém ohni nebo parní lázni. Když se kapalina ochladila, musí být vypuštěna. Tento odvar může opláchnout vaše vlasy po každém mytí.
  3. Kombinujte heřmánek, kopřivu a lípy ve stejných poměrech. Nalijte lžíci bylinné směsi s litrem vroucí vody a nechte půl hodiny. Naplňte směs, je-li ještě dostatečně horká, přidejte k ní několik krupiček z žitného chleba, vitamínů, vytlačte kapsulu AEvita a nechte ji další hodinu, pokrytou ručníkem. Rozložte směs přes vlasy, nasaďte polyethylenovou sprchovou hlavici (nebo obalte film) a zahřejte ji ze shora. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem.
  4. Položte dvě velké lžičky sušeného kořene lopatky do pollitrové nádoby a přelévejte přes něj vařící vodou. Po čtvrt hodině napětí. Výsledná kompozice se používá jako máchání.
  5. Máte-li stálý žitný chléb, který již není jedlý, může to mít prospěch i vašim vlasům. Nalijte vroucí vodu přes kůry tak, aby byly zcela pokryty vodou, pokryty fólií a poslat na teplé místo. Směs by měla zkvasit z pěti hodin na tři dny, v závislosti na tom, jak silně jsou poškozené vlasy. Když je směs připravená, namažte ji vlasy a vlasovou pokožkou, zabalte film a držte ji několik hodin. Pak opláchněte šamponem.

  Pro vysoce kvalitní perm z kvalifikovaného mistra musíte zaplatit značné množství. Naštěstí lidové prostředky na péči o vlasy nemají prakticky nic, protože většinu ingrediencí pro ně a tak je v každé kuchyni. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete udělat perm nebo upřednostňovat rovné vlasy, budou zdravé a dostatečně silné, aby odolaly jakýmkoli pokusům.

  Kudrnaté vlasové masky

  Kadeřnice, které jsou vystaveny postupu curlingu, potřebujete konstantní hydrataci a výživu. Samozřejmě to bude o maskách, které pomohou jejich rychlé zotavení po takovém chemickém postupu.

  Speciální vybavení vyvinuté v laboratořích můžete použít odborníky profesionálních kosmetických firem. Maska se aplikuje okamžitě po šamponování vlasů, lehce vysušená ručníkem. Nástroj nepoužívejte víc než dvakrát týdně, po zbytek času použijte balzámový kondicionér.

  Masky pro šlehané vlasy se dodávají v několika typech: vyživující, zvlhčující, vyhlazující.

  Můžete také vyrobit vlastní produkty pro obnovu vlasů: masky, oplachy - seznam možností je poměrně velký. Je zřejmé, že masky vyráběné vlastními výrobky nebudou mít rychlý účinek jako profesionální, ale náklady na jejich vytvoření budou mnohem levnější než cena hotových výrobků. Zde jsou některé recepty na masku:

  Maska olej s aloe

  Vezměte 1 polévkovou lžíci. olivový olej, 1 polévková lžička. l ocot a kombinujte s 2 lžícemi. l aloe šťáva Aplikujte připravené roztoky na půl hodiny, zabalte vlasy přilnavým filmem a zakryjte ručníkem. Po ukončení procedury jemně opláchněte vodou.

  Budeme potřebovat 0,5 st. l olivový olej, mandlové oleje a pšeničné klíčky. Vše promíchejte, protřejte směs do kořenů. Zakryjte hlavu ručníkem 30 minut a poté opláchněte teplou vodou

  Rufová maska

  Vezměte 3 lžíce. l šampon pro poškozené vlasy, přidejte 1 polévkovou lžíci. l aloe šťávy a 0,5 lžíce. l lopuchový olej. Rozložte směs jemně po celé délce vlasů. Zakryjte hlavu polyethylenem, zabalte ručník na půl hodiny. Po dokončení času důkladně opláchněte vlasy teplou vodou. Nakonec opláchněte vodou a citrónovou šťávou nebo jablečným jablečným octem.

  Maska ricinového oleje

  Smíchejte stejným dílem cibulovou šťávu, ricinový olej a med, aplikujte masku na hlavu. Poté, co potřebujete půl hodiny, aby se vaše hlava zahřála. Pak opláchněte vlasy odtučněním heřmánek, nakonec opláchněte čistou vodou.

  Postupy k zapamatování

  Shrneme a doplníme doporučení ohledně postupů vymáhání.

  Nejprve zkuste snížit na minimum používání vysoušeče vlasů a dalších stylingových zařízení. Po permu, vlasy již prošly vážnou zátěží a další vystavení vysokým teplotám bude pro ně jednoduše katastrofální. Nechte je přirozeně vyschnout. Pokud naléhavě potřebujete používat stylingové zařízení, pak před zahájením stylingu používejte termické ochranné prostředky (spreje, gely).

  Za druhé, používejte speciální prostředky k péči o rozdělené konce (oleje a masky), trimujte konce vlasů nejméně jednou za měsíc a půl.

  Za třetí, pokud se vyskytne problém pádu, kontaktujte odborníka. Tricholog s důkladnou znalostí o růstu vlasů a jejich životním cyklu vám poradí kompetentně. Stává se, že po chemických kadeřích byly vážně poškozeny. Bohužel, v tomto případě odpověď na otázku, jak obnovit vlasy po curling, jedna - je lepší postupně oříznout je do zdravé oblasti.

  Spálené vlasy? 10 superfredů pro "zabité" vlasy

  Tento řádek je absolutně nevhodný pro zdravé vlasy - ani se nepokoušejte je "trochu lépe", jen těžší. Ale pokud jsou vlasy spálené po chemii nebo barvení - skutečná spása! Řada produktů se skládá z balzámu (je zajímavé, že se používá před šamponem), skutečný šampon, maska ​​a sérum. Hlavními složkami všech produktů jsou keratin, který je nezbytný pro konstrukci vlasů, a extrakt vzácné rostliny mirotamnusa, která je schopna přežít i v podmínkách téměř úplné nepřítomnosti vlhkosti. Již po prvním použití výrobků uvidíte, že vlasy se vyhlazují a zvlhčují.

  Cena: asi 10 000 rublů. pro celou řadu

  Super silné mléko od Paula Mitchella

  Tyto ampule jsou navrženy tak, aby zachránily vaše vlasy (nebo co z nich zůstalo...) po neúspěšném zbarvení. Tyto prostředky je nutné použít k obnově poškozených vlasů po celý měsíc a nasazování čistých vlasů. Jako součást lotion - panthenol, který léčí nejen rány na kůži, ale i poškozené vlasy. Navíc nástroj obsahuje koktejl z vitamínů, výtažků z levandule a oregano.

  Cena: asi 2500 rublů.

  Sérum viditelné Opravy od Londy

  Toto sérum vytváří okamžitě zdravé a okamžitě lesklé vlasy - lze ho použít i na suché vlasy nebo uprostřed dne, pokud potřebujete rychle zvlhčit a lesknout. Produkt obsahuje vitamín C a rostlinné oleje (hedvábí a mandle) pro intenzivní výživu.

  Cena: asi 900 rublů.

  Intenzivní opravy emulze Oprava od systému Professional

  Tento nástroj SOS obnovuje, vyživuje a chrání strukturu poškozených vlasů. Po použití emulze můžete konečně vyčesat spálené vlasy! Použijte kosmetický přípravek na obnovu vlasů jako masku: naneste na 5-10 minut a poté důkladně opláchněte.

  Cena: asi 939 rublů.

  Balsam Penetraitt od firmy Sebastian Professional

  Kondicionér z profesionální značky Sebastian je vyvinut pro intenzivní zvlhčování vyhořelých a velmi suchých vlasů. Je nutné ji použít po umytí hlavy, jako obvykle. Složení produktu - výtažky z pšenice a sójových bobů, které rychle poradí vaše vlasy.

  Cena: asi 1700 rublů.

  Balzá a Dercosová maska ​​od C

  Výrobky Vichy jsou schopny obnovit suché vlasy po agresivní chemické expozici. Jedná se o balzám a masku, které obsahují šípkový olej, mandlový olej a světlicový olej, stejně jako komplex pěti aminokyselin a zpevňujících ceramidů. Těžké dělostřelectvo se používá!

  Cena: asi 1500 rublů. pro oba léčebné přípravky pro péči o vlasy

  Řada pro opravu vlasů Kiehl's Damage

  Další skvělou sestavu v naší recenzi, která vám pomůže oživit vlasy, je Kiehl's Damage Hair Repair. Jedná se o tři hlavní produkty: šampon, balzám a nesmazatelnou péči, které lze aplikovat před stylováním nebo na suché vlasy. Pokud jde o složení, ve všech produktech je moringa olej, který je ve starém Egyptě používán kosmeticky, stejně jako derivát kyseliny hyaluronové a ceramidu, který posiluje vlasy.

  Cena: asi 4500 rublů. pro celou řadu

  Moroccanoilová ochranná maska

  Pro ty, jejichž vlasy přežily (a přežily) skutečnou katastrofu, značka Moroccanoil vynalezla efektivní masku. Obsahuje vzorec obohacený přírodními složkami a vitamíny: vitamín F (omega-6), vitamín A - aby byl elastický; Vitamin E - chrání před volnými radikály; fenoly, které chrání vlasy před nepříznivými účinky prostředí.

  Cena: asi 3500 rublů.

  Maska Deep Repair by Nioxin

  Tato maska ​​pro obnovu velmi poškozených vlasů obsahuje extrakty z borůvkových listů, extrakty z citronu, pomeranče, olej z kukui semen. Pomůže vám to po prvním použití a po pravidelném užívání - budou zdravější, nebudou spěchat.

  Cena: asi 2000 rublů.

  Maska "Fructis SOS Recovery" od Garnier

  Tato maska ​​- "reanimace" pro poškozené vlasy. Chcete-li zaznamenat výrazný účinek zotavení, musíte tento nástroj použít nejméně třikrát. Kompozice přípravku zahrnuje léčivý olej Amla, stejně jako aktivní složky, které pájou dělené konce a vyhlazují vlasové váhy.

  Péče o vlasy po perm

  Mezi ženami není mnoho kudrnatých nebo kudrnatých vlasů. Touha vypadat krásně a ušetřit čas na každodenním stylu vede k rozhodnutí udělat perm. Ale ve většině případů, po takovém postupu, vlasy vyžadují ještě větší pozornost a péči.

  Nejprve je třeba připomenout, že permu lze důvěřovat pouze vysoce profesionálním profesionálem, aby se zabránilo poškození vlasů z nepohodlných rukou a levných nízkokvalitních výrobků. Těsně před zvlněním se nedoporučuje barvit vlasy. Protože postup výrazně vysychá kořeny, doporučuje se to provést na vlasy, které nebyly promyty 2-3 dny. To umožní kudrlinkám zachovat životodarnou vlhkost.

  Moderní prostředky pro curling jemně ovlivňují strukturu vlasů a mnoho z nich obsahuje součásti, které přispívají k péči. Získané kadeře a kadeře však vyžadují pečlivou a řádnou péči.

  Mytí a česání vlasů po kroutí

  Často se stává, že první touha, kterou má žena, když dostane hromadu kadeř, je umýt si vlasy, aby se zbavila nepříjemného zápachu výrobků používaných v kabině. Ale nemůžete to udělat. Po ukončení procedury musíte před vypraním vydržet minimálně jeden nebo dva dny.

  V budoucnu budete muset použít speciální šampon, který se aplikuje pouze na pokožku hlavy. Mýdlová pěna při propláchnutí perfektně čistí vlasy. Takové jemné praní chrání vlasy před nadměrným vysycháním a ztenčováním. Je nemožné třepat, silně kroutit a kroutit vlasy. Ujistěte se, že šampon obsahuje olej (olivový, argan, lopuch), keratin, třísloviny a vitamíny.

  Umyjte si vlasy by neměly být více než 1 krát týdně. Nicméně to nebude velká potřeba, protože vlasy po perimetru jsou méně znečištěné a slané. Pro oplachování vlasů, heřmánek nebo infuze z kopřivy jsou vhodné. Udělá vaše vlasy měkké, vrátí je hedvábné a lesklé.

  V prvních dnech po proceduře a v budoucnu se nedoporučuje vysušovat, používat žehlení, termo-natáčky, různé barviva na vlasy. Je nutné tyto vlasové hřebeny česat s řídkými zuby.

  Hair styling

  Zvláštní pozornost by měla být věnována špičkám, které jsou často rozděleny a v důsledku toho se stávají neoblomnými. Ve většině případů potřebují vlasy jen jednoduchý styling. Místo agentů s agresivním účinkem je lepší upřednostnit domácí prostředky - pivo nebo citrónovou šťávu. Přinejmenším poprvé je nutné vyloučit použití laku na vlasy a nahradit ho měkkou pěnou. Aby se vaše vlasy nepoškodily, neměli byste během stylingu používat vlasy a štětce těžkých kovů.

  Lidové recepty pro pečlivou péči

  Pokud se rozhodnete experimentovat na vlasy, musíte být připraveni na to, že potřebují zvláštní pozornost. Dokonce i po vysoce kvalitní kadeře potřebuje vlasy obnovit svou strukturu. Za tímto účelem se používají různé lidové prostředky založené na přírodních složkách.

  Maska medu a brandy

  Vezměte 1 čajovou lžičku medu a brandy. Smíchejte je s lžící lopuchu nebo olivového oleje a jedním žloutkem. Přísady jsou důkladně bičovány, směs se aplikuje na vlasy a zabalí je filmem. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem.

  Kvasinková maska

  Polovina čajové lžičky kvasnic se smíchá se zakysanou smetanou nebo smetanou, žloutkem a jakýmkoli přírodním máslem (přednostně ricinovým olejem). Směs se udržuje 15 minut ve vodní lázni a teplo (ale ne horké) se aplikuje kolem vlasových kořenů. Dobrý efekt lze dosáhnout, když oplachujete vlasy se směsí vody s octem nebo odvar z kořene lopuchu po vyprání masky.

  Maska na bázi silic

  Esenciální oleje se běžně používají k obnově vlasových a vlasových folikulů. Je lepší použít směs několika olejů. Ylang-ylang, levandule, santalové dřevo, rozmarýn, hroznový olej, jojoba a avokádo poskytují vynikající účinek. Dvakrát týdně se směs několika olejů zahřeje a proniká do pokožky hlavy energickými pohyby. Poté musí být vlasy zabaleny s něčím teplým, aby zajistily tok živin a aktivaci krevního oběhu.

  Maska chleba a kefír

  Několik kusů černého chleba se nalije na nízkotučný kefír na noc. Ráno hněteme chléb, přidejte žloutek a med na dužinu. Na mírně vlhké vlasy aplikujte směs a masírujte pokožku hlavy alespoň 10 minut. Pak jsou vlasy omyty hodně teplé vody bez šamponu. Můžete použít odvar připravený na základě heřmánku.

  Maska soli

  Navlhčete vlasy předem připraveným heřmánkovým extraktem a na kořeny naneste hrst soli (můžete jódovat). Po masáži kořenů se hlava umyje šamponem pro poškozené vlasy. Tuto masku doporučujeme opakovat nejméně dvakrát týdně.

  Netopýři

  Pokud se vlasy po curlingu stanou rozcuchanými, neslušnými, nepodléhají stylingu, můžete je trochu zkrotit pomocí kořene. Tráva se nalije do vroucí vody, filtruje se po 20 minutách, přidá se krém a změkčený chléb. Výsledná hmotnost je ponechána na vlasu po dobu půl hodiny. Po takovém jednoduchém postupu s dostupnými přísadami se nezbedná čepice vlasů změní na krásné kudrlinky.

  Touha být krásná, pochlubit luxusní vlasy kudrlinky by měla dát ženě zodpovědný přístup k volbě mistra a pečovat o její vlasy v prvních měsících po mávání.

  Vlasy po perm

  Není mnoho žen přírodě odměňováno kudrnatými vlasy. To je důvod, proč se slušný sex, který je v této skupině, stává permem. Při takovém rozhodnutí se ženy řídí skutečností, že "chemie" usnadní péči o vlasy a eliminuje potřebu denního stylingu, což nakonec ušetří spoustu času. Zrychluji však sklidit, protože bez pokládky to nemůže udělat, bude to trvat jen méně času než obvykle. Navíc vlasy po této potřebě vyžadují zvláštní péči, což bude trvat spoustu času.

  Nezapomeňte, že profesionál by měl provést perm, jen v tomto případě budete moci využít svůj nový obrázek. Díky složení moderních prostředků pro chemické perm je vlas vystaven méně agresivnímu působení než při použití nástrojů předchozí generace. Tyto nástroje nejen mírně ovlivňují strukturu vlasů, ale také obsahují doplňkové pečující komplexy. A přesto, vlasy po curlingu potřebují jen jemnou péči a péči.

  Vzhledem k tomu, že fixační prostředky používané pro chemické perm jsou stále v provozu po dobu tří dnů, nedoporučuje se během tohoto období mytí vlasů. Mimochodem, je nyní nutné použít speciální šampon a další přípravky pro péči o vlasy po chemické úpravě vlasů (kondicionér, ošetřující prostředek), protože i ten nejklidnější zvlnění je pro naše vlasy silným stresem. Pokud jsou vlasy dlouhé, používejte výrobky na koncích vlasů. Mimochodem, je lepší používat výrobky péče stejné firmy a řady jako kompozice použité při kroucení, pak bude účinek maximální. Můžete také zakoupit výrobky péče v salonu, kde byl vyroben perm. Odborníci vám jistě pomohou vybrat nejlepší možnost, která je nejvhodnější pro vaše vlasy. Při mytí vlasů se šampon aplikuje pouze na vlasové kořeny a pokožku hlavy, protože vše ostatní je po opláchnutí dokonale čištěno mýdlovou vodou. Tento způsob šamponu zabraňuje nadměrné suchosti konců vlasů. Jakmile se vlasy umyjí, není možné provádět stlačení a zkroucení pohybem vlasů, aby se odstranila přebytečná voda. Stačí, abyste si vlasy utěrkovali ručníkem. Chcete-li, aby se vlasy zvlhčily mnohem déle, nenechávejte vlasy mokré. Z tohoto důvodu se pružnost ztrácí.

  Nezapomeňte, že je absolutně nemožné používat výrobky pro péči a styling rovné vlasy. Jsou výrazně těžší prameny, což vede k narovnání "kudrlin." Mnoho odborníků nesouhlasí s používáním neprofesionální kosmetiky péče o linky. Tyto výrobky se zpravidla prodávají se značkou "Pro oslabené vlasy po barvení nebo stárnutí". Mezitím jsou tyto problémy zcela odlišné, a proto by jejich řešení mělo být také odlišné. Vlasy po curlingu vyžadují použití nástrojů, které přispívají k vyhlazování mikrotrhlin na vlasové šachtě, což je po této proceduře běžnou příčinou křehkosti a vlasové části. Mezi takové prostředky patří tekuté bílkoviny, které vyrábějí některé profesionální firmy.

  Pokud jde o sušení vlasů, po tomto postupu je povoleno to udělat s vysoušečem vlasů a vyhřívanými kadeřníky. To je však možné pouze tři dny po užití. Toto období je nezbytné k posílení keratin vlasů, což dovolí, aby kadeře zůstala elastická v účesu mnohem déle. Použití vysoušeče vlasů s jemným teplým nebo studeným vzduchem (silné vystavení teplu je kontraindikováno!) Doporučuje se vysušovat malé kadeře. A tak, aby kudrlinky nadále dokonale udržovaly svůj tvar, je třeba je našroubovat na termální kolečka.

  Hair styling s perm je nutné jako vzduch. V takovém případě musíte po každém mytí udělat. Samozřejmě bude čas strávený o něco méně, ale styl bude zachovat svůj původní vzhled po dlouhou dobu. V procesu vlasového stylingu po permu se doporučuje používat pouze speciální balzám na výživu. Použití laku je přísně zakázáno! Pro česání vlasů můžete použít pouze hřeben s řídkými zuby (žádné štětce!), Takže kudrlinky neztrácejí svůj tvar a nerozpadnou. V tomto případě můžete vlasy hřebnout druhý den po proceduře, počínaje koncem vlasů. Jakmile budete hřebeny, budete muset rukama vytvarovat kadeře pohybu. Chci varovat před jakýmikoliv typy voláninků, protože budou vaše kudrlinky změřit na žínku, po které nebude možné vrátit původní formu. Aby vaše "chemie" potěšila vás dlouhou dobu, nikdy nespěchejte s mokrými vlasy.

  Po stárnutí se vlasy otupí. Ale i v tomto případě je třeba upustit od hlubokého znečištění po dobu tří týdnů. Ale je zcela možné obnovit barvu a uklidnit ji, stejně jako dodat lesku na vlasy pomocí světle tónování. Pouze stínicí prostředky by měly být vybrány na rostlinné bázi, protože již je oslabily a dodatečný chemický efekt je konečně "dokončí". Rostlinná barviva mají hojivý účinek na vlasy, obnovují stratum corneum a vytvářejí ochranný film.

  Navíc vlasy po perm potřebují ochranu. K ochraně před slunečním zářením byste měli nosit Panamas, čepice, klobouky apod. Nebo aplikovat na vlasy speciální přípravky na ošetření vlasů s ochranou proti slunci. Měli byste také zabránit kontaktu vlasů se slanou, studenou a chlorovanou vodou. Proto po koupání v mořské vodě nebo bazénu s chlorovanou vodou by měly být vlasy okamžitě důkladně omyty.

  Je velmi důležité provést hojivý a omlazující průběh po chemické proceduře k obnovení poškozené struktury vlasů. K těmto účelům můžete použít tradiční recepty, pomocí kterých si můžete připravit své vlastní přirozené masky a bylinné čaje na opláchnutí vlasů. Můžete také použít hotové kosmetické řady (masky, balzámy s výživnou a regenerační strukturou vlasů). Kromě toho existují speciální redukční prostředky v ampulích, které by měly být aplikovány na vlasy v noci a opláchnuty ráno. Účinnou metodou je použití rostlinných a silicových vlasů. Předhřejte láhev oleje ve vodní lázni a rovnoměrně ji rozdělte po celé délce vlasů. Ve formě tepla účinné látky tvořící olej účinně pronikají do vlasů, čímž dosahují vynikajících výsledků. Olej vyživuje, hydratuje vlasy, obnovuje strukturu a lesk.

  Folk remedy pro vlasy po perm.
  Smíchejte jednu čajovou lžičku medu a brandy, přidejte vaječný žloutek a lžíci lopuchového oleje. Aplikujte směs rovnoměrně po celé délce vlasů a zabalte je pod film. Odolat takové masce by měla být nejméně tři hodiny. Na konci procedury opláchněte vlasy šamponem. Namísto rašelinového oleje můžete použít olivový olej, účinek nebude méně.

  Vezměte dvě polévková lžíce z kořeněné a neplodné květy, promíchejte s lžící dubové kůry a nalijte jeden a půl litru vroucí vody. Nechte trvat půl hodiny, po které by měla být infuze vypuštěna. Aplikujte jako oplach po umytí vlasů šamponem.

  Smíchejte rovnoměrně heřmánek, líp, kopřivu (1 polévkou lžící na sklenici vody) a přelévejte přes něj vařící vodou. Nechte směs trvat půl hodiny, poté napusťte infuzi. Poté přidejte do infuzní tekutiny vitaminy A, B1, B12, E (v ampulích) a drcené kůry z žitného chleba. Počkejte patnáct minut a aplikujte směs na čisté vlasy, obalte film a držte hodinu a půl. Poté důkladně opláchněte hlavu.

  Odvar z kořene lopuchu dokonale posiluje vlasové kořeny. Nalijte sklenici vroucí vody 10-20 g suchých kořenů lopuchu, předem skartovaný. Smíchejte směs na nízký plamen a vaříme půl hodiny od okamžiku varu. Poté směs ponechte pět minut a použijte jako kondicionér po mytí vlasů.

  Domácí lopucha vyživuje vlasy, urychluje jejich růst a dodává lesk. K tomu je třeba namíchat čerstvou kořenovou lopatku, která byla předtím rozdrcena, se třemi díly rostlinného nebo mandlového oleje. Trvejte na jeden den a pak se vařte po dobu patnácti minut za stálého míchání. Pak vychladnout a napnout. Olej se vtíral do pokožky hlavy, kořenů a špiček vlasů. Namočte hodinu a opláchněte šamponem. Zlepšení efektu práce v noci.

  Před každým mytí vlasů, podléhajícím chemickým permům, je důležité připravit nutriční masky a urychlit proces jejich regenerace.

  Nalijte tři lžíce teplé vařené vody nebo bylinné vývar se směsí dvou žloutků, deset kapek glycerinu a stejného množství citrónové šťávy. Chcete-li tahat tuto směs do kůže hlavy a vlasů, a zhora zabalte froté ručník. Namočte dvacet minut a pak nejdříve vlasy dobře opláchněte teplou vodou a pak předem připraveným oplachem. Pro oplach by měla polévková lžíce kořenu lesního sladu nalít litr vařící vody a vařit. Pak přidejte lžičku medu, citronovou šťávu z polovičního citronu nebo lžíce vinného octa do kapaliny. Doporučuje se, aby se tato maska ​​vypláchala jednou týdně. Průběh léčby je dva měsíce.

  Smíchejte dvě lžíce ricinového oleje, směs dvou žloutků, pět gramů kvasnic a lžíce krému. Vložte do vodní lázně k ohřevu, pak použijte ke třtění do kořenů vlasů. Po půl hodině opláchněte vlasy šamponem a opláchněte je rostlinnou infuzí.

  Smíchejte jeden žloutek s lžičkou citronové šťávy nebo šťávou z aloe a lžíce vodky. Smíchejte směs do vlasových kořenů. Počkejte půl hodiny, poté opláchněte šamponem a opláchněte vodním extraktem na žitném chlebu.

  Olejový komprese reanimuje poškozené vlasy. 100 g posečené lopuchu kořene v práškové formě se nalije do skleněné den vysoce kvalitní olivový olej, dát na mírném ohni a vaří se po dobu patnácti minut. Poté vyjměte z tepla, ochlaďte, vytlačte kořeny a olej vyfiltrujte. Aplikujte na vlasy a vkládejte do pokožky hlavy pět až šest hodin před šamponováním.

  Půl hodiny před mytí vlasů, aby vetřete do pokožky hlavy a kořenů směsi lžičky šťávy z aloe vera, lžíce medu, lžička ricinového oleje. Po umytí vlasů opláchněte vlasy odtučněním heřmánek nebo kopřivy.

  Smíchejte lžíci sušeného heřmánku, lžíce rozmarýnu s 3/4 šálkem vodky. Směs se nalije do tmavé nádoby, uzavře víko a položí na tmavé místo, aby trvalo. Směs protřepeme dva týdny denně. Po dvou týdnech by měla být infuze vypuštěna přes gázu a naliata do čisté láhve s čepičkou. Točte infuzi lehkými a měkkými pohyby dvakrát týdně do pokožky hlavy jemným kartáčem na zuby (starý). Postup se nejlépe provádí v noci.

  Pokaždé po umytí vlasů můžete použít leštidlo vyrobené z hrotu chmele a stejného množství zubního kamene naplněné litrem vroucí vody. Směs vaříme po dobu dvaceti minut, ochlaďte a napněte.

  Pro zmírnění perm chleba mohou být použity voda, k jehož přípravě se naplní vroucí vodou žitného chleba a dát na teplé místo pro fermentaci. Používáte-li tuto vodu k mytí vlasů, pak by měla být směs infuze alespoň pět hodin, ale pro léčbu dva nebo tři dny.

  Metoda fotochromoterapie může také výrazně zlepšit stav vlasů po perm. Tato metoda poskytuje expozice barevným světlem vlasy a červené světlo posiluje kadeře a bojuje proti lupům, žlutá - zlepšuje mikrocirkulaci a výživu vlasových folikulů a urychluje jejich růst, zelené světlo - to rozšiřuje kapiláry a zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů a zabraňuje vypadávání vlasů a normalizuje mazové žlázy, modré světlo - eliminuje houbu, která vyvolává lupy a také odstraňuje alergické reakce.

  Zpevňující masky na vlasy po perm

  Obrovské množství krás stále více a více dochází k závěru o nutnosti mít kudrliny v každodenním životě. Velkou pomocí vám poskytuje řezbářský nebo dlouhodobý perm program, který umožňuje bez obtíží a bez tvrdých změn v kvalitě struktury získat pečené kudrlinky. Mělo by se však pamatovat na to, že jako program neříkejte to na základě procesu chemické změny struktury, a mít masku na vlasy po chemické perm doma je prostě nutností. Podívejme se na to, proč je to tak důležité a jakou masku na vlasy po curlingu bychom měli věnovat pozornost.

  Co se stane s vlasy po řezbě

  Pokud vezmeme v úvahu rozřezání struktury uvnitř, je zřejmé, že rovné vlasy mají kulatý tvar uvnitř a kudrnaté - oválné. A aby kulaté vlasy získaly oválný tvar (tj. Přímé linie se změnily na kudrlinky), je nutný vliv dvou nejsilnějších titánů - fyziky a chemie. Fyzická změna je mechanický efekt na kudrlinky, tzn. Tvorba kroužku navíjením na kolečkách (papilotky, cívky, bumerangy apod.), Chemie je změna struktury pod vlivem vody nejprve a pak příprav.

  Tak vypadá struktura vlasů pod mikroskopem před a po kroucení. Perm, carving nebo dlouhodobý styling - všechny tyto postupy mají v podstatě stejný princip konverze délky přímého toku na kadeře:

  • celá délka je důkladně promyta vodou, což je již změna struktury, protože váhy jsou otevřené,
  • vítr na kolečkách,
  • s pomocí speciální směsi aplikované po celé délce jsou vazby mezi buňkami uvnitř struktury zničeny nebo významně oslabeny,
  • oslabené vlasy se změnou struktury uvnitř čistě mechanického opakování tvaru zábalu, získání zvlnění
  • pak přichází důležitý bod - aplikuje se druhá směs léků, která fixuje kudrlinky v novém pozměněném stavu, to znamená, že vnitřní vazby jsou částečně zpevněny, což dává nový tvar kudrlin.

  V důsledku získání zvlnění na konci programu vizuálně vidíte zdravé a krásné kudrlinky, ale hlavní poškození zůstává uvnitř v hloubce struktury, takže je důležité aplikovat masky po trvalé úpravě v podmínkách domácnosti

  Poskytuje péči o vlasy po curlingu

  Takže, vlasy, změněné v procesu nejsilnějšího dopadu, vyžadují větší péči, a to:

  • barvení kudrlin může být provedeno pouze dva týdny po postupu,
  • můžete si vlasy umyt až po dni (a někdy vyžadují i ​​tři dny)
  • Promývejte vodou při pokojové teplotě.
  • jemně masírujte prsty, abyste zvedli kořeny a omyjte pokožku hlavy šamponem, aniž byste se rozmíchali o samotnou délku,
  • při aplikaci balzám je nutné jemně stlačit zvlnění v ruce tak, aby byl balzám rozložen přesně podél délky, bez pádu na kořeny a pokožku,
  • pokud jsou kudrlinky zmatené, pak po nanesení balzámu během mytí hlavy můžete pečlivě vyřezat délku s velkým hřebenem, nehýbat kudrlinky, jemně je vypláchnout, vyhlazovat délku rukama,
  • kudrnaté kudrlinky musí být neustále chráněny před UV zářením zvláštními prostředky,
  • kudrlinky je třeba vždy položit, aplikovat lehké oleje, pěny nebo pěny po celé délce, takže účes má texturu a nevypadá to jako rozcuchaný kus načechrané bavlny,
  • kudrlinky milují přirozené sušení, takže jejich struktura je chráněna a zvlnění vychází jako přirozená,
  • styling pro chemicky kudrnaté kudrlinky je lepší zvolit nejvíce volné, aby nebylo zatížení struktury dále, ne provokovat situaci lámání vlasů
  • použít domácí masky na vlasy po perm

  Výběr masky pro kadeře

  Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

  Navzdory skutečnosti, že kudrlinky jsou považovány za poškozené vlasy, mohou je péče s hlubokým zotavovacím faktorem "zabít" a tady je důvod, proč:

  • curl - zpočátku má specifickou strukturu, jako by "poškozená v místech" a hluboké ozdravné masky jsou spíše těžké výrobky, které rovnoměrně vyplňují celou délku, vytáhnou je, což je ideálně těžké a hladké. Kudrna se zavěsí a změní se na světlou vlnu,
  • kudrlinky mají specifickou strukturu, která je podmíněně poškozená, není schopna zadržovat vlhkost, díky níž je délka vypuštěna. Cítit rozdíl? Poškozené délky jsou dutiny, které je třeba naplnit (jako výživné produkty), kudrlinky jsou ve struktuře oslabené vazby, které je třeba posílit (to znamená minimální výživu uvnitř a maximální ochranu na povrchu konstrukce).

  Proces chemické expozice vlasům však výrazně upravuje přirozenou rovnováhu buněk, což vám umožňuje zvolit si domácí léky s vyšším stupněm regenerace, než je tato péče o přirozené kadeře.

  Jaké masky použijete pro vlasy po curlingu?

  Lepší ty, které jsou vybrány společně s tvým stylistou. To je důležité, protože odborník, který poskytl řezbářskou službu, obdržel speciální školení a informace, které často nejsou dostupné (a často prostě nejsou jasné) běžnému muži na ulici. Majster bude analyzovat stav vašich kadeřnic před a po proceduře, zvolí nejpřesnější péči, která může kompetentně podporovat kadeře po domluvu doma. Ale přesto, pokud se rozhodnete se starat o své vlasy na vlastní pěst, jsou zde 5 nejlepších masek po chemické perm doma

  Masky na vlasy po perm

  Recept №1 Maska oliv

  1. Budete potřebovat: extra panenský olivový olej
  2. Jak to udělat: Umyjte si vlasy, vyčistěte ručníkem a lehce mačkejte a vysušte kudrlinky. Olej zahřejte ve vodní lázni a protřepte ji na pokožku hlavy, jemně roztřepte hřeben s řídkými zuby. Používejte plastový sáček nebo víčko, přes teplou utěrku (můžete ji také ohřát s vysoušečem vlasů přímo na vlasy). Chcete-li udržet, umyjte, nechte zámky suché samy o sobě
  3. Jaký je účinek: oliv je užitečný produkt pro růst vlasů, nasycený různými vitamíny a živinami, který má spokojenou malou molekulu, která snadno proniká do hlubších vrstev a zcela přispívá ke kořenům a délce zvlnění
  4. Kolik to má být: do jedné hodiny

  Recept číslo 2 Bylinná maska

  1. Budete potřebovat: heřmánek, lípa a kopřivu (počítané pro 1 sklenici vody 1 sklenici bylin), sušené krusty ražního chleba, vitamíny B1, B12, A, E (výhodně olejovitý produkt, pro usnadnění rozpouštění)
  2. Jak to udělat: Míchat stejné množství bylin, nalít vařící vodu, trvat na 30 minut. Dále by se měl filtrovat a přidat tam žitnou chlebovou kůru a vitamínové koktejly. Výrobek trvá 15 minut. Zatímco je maska ​​nakreslena, umyjte si vlasy, vyčistěte ručníkem a jemně mačkejte a vysušte kudrlinky. Aplikujte po celé délce a proveďte tepelný zábal. Chcete-li zachovat, umyjte.
  3. Jaký je účinek: odrůdy bylin byly již dlouho považovány za nejlepší přátele našich vlasů, které je posilují a vyživují po celé délce - od kořene až po špičku, přidávají vitamíny tento účinek a kůra chleba hraje funkci měkkého svazku - protože tento produkt obsahuje kvasnice, Teplo, jako lokomotivy, zatlačuje masku hluboko do konstrukce a vyplňuje všechny prázdné prostory, aniž by váhala zvlnění.
  4. Jak zachovat: 1,5-2 hodiny

  Recept číslo 3 masku s lopuchovým olejem

  1. Budete potřebovat: láhev lopuchového oleje
  2. Jak to udělat: Olej zahřejte ve vodní lázni a aplikujte na čisté vlhké vlasy a jemným pohybem jej protřete do vlasových kořenů. Později se šíří po délce velkého hřebenu, vydrží (můžete s přidáním dodatečného tepelného efektu) umyt. Je důležité si uvědomit, že je nutné olej řádně omyt, jinak se kudrlinky spojují. Jak to udělat? - nalijte vodu do nádrže (nejlépe teplejší, protože olej je efektivně vymyt pouze tehdy, když je teplota vody vyšší než pokojová teplota), rozpusťte v ní pár polévkových lžic soli a myjte vlasy.
  3. Jaký je účinek: olej sám o sobě je pro vlasy velmi užitečný, takže jeho působení podobně jako laminovací film pokrývá povrch a vytváří ochranný film. A protože v tomto produktu je lopuch, takový recept na masku na vlasy po permu se stává mnohokrát užitečnějším a má neuvěřitelně posilující efekt.
  4. Jak dlouho se udržuje: 2 hodiny

  Recept č.4 Maska s tmavým pivem a kořenem lopuchu

  1. Budete potřebovat: kořenovou trávu a láhev tmavého piva
  2. Jak to udělat: připravte odvar z kořenu lopuchu, trvá 30-40 minut, napněte a míchat 1-2 lžíce vývaru se sklenicí tmavého piva (vyhřívaný na 60 stupňů). Umyjte si vlasy, jemně osušte kudrlinky ručníkem, položte masku na kůži a délku kudrlin, zabalte do tepla. Namočte a opláchněte
  3. Jaký je účinek: trávník - zpevňující tráva, která, stejně jako cement, působí uvnitř vlasů, aby obnovila a posílila vazby mezi molekulami, což dává pružnost a zdravý lesklý vzhled. Pivo obsahuje kvasinky, které otevírají kutikulu, což umožňuje hlubokou a efektivní práci v hloubkách struktury
  4. Kolik si udržet: 2-3 hodiny

  Recept №5 Maska s vejcem a brandy

  1. Budete potřebovat: 1-2 žloutky (množství závisí na délce a tloušťce vlasů), 2 lžíce oleje (táborák, lopuch, oliv nebo jakýkoli jiný vysoce kvalitní olej), sklenici bruslí, někdy 1 čajová lžička medu, která umožňuje zohlednit stupeň suché skalp. Také, pokud je skalp náchylný k tuku (nebo máte strach, aby to tak po této masce na vlasy po curling), pak přidat masku nebo množství balzám na vlasy v množství 1-2 lžíce s kopcem.
  2. Jak to udělat: Smíchejte všechny ingredience ve skleněné nádobě dobře, směs zahřejte ve vodní lázni. Umyjte si hlavy a jemně vysušte kudrlinky ručníkem téměř 60-70%. Šířte produkt přes pokožku hlavy a celou délku, přičemž věnujte zvláštní pozornost špičkám vlasů, protože jsou často velmi slabé pluhy a rozděleny. Zhotovte termální zábal (víčko nebo plastový sáček, nahoře froté ručník, teplo s vysoušečem vlasů nebo jen měkký polstrovaný termoplast). Dáváme masku, aby se ochladila na hlavě a stál na nějakou dobu. Umyjeme trochu chladnou vodou ve velkém množství, v případě potřeby fixujeme účinek vlasové masky po permém balzámu, necháme ji přirozeně vyschnout
  3. Jaký je účinek: změkčuje a obnovuje poškozenou strukturu, utěsňuje špičky, dodává vlasům šílený lesk a lesklý povrch. V ideálním případě posiluje volné a tenké vlasy.
  4. Kolik si udržet: 15-60 minut v závislosti na poškození vlasů

  GELATINOVÁ VLASOVÁ MASKA PO HIMSAWS

  Samostatně bych chtěl říci o výhodách takové masky na vlasy po permu. Želatina je užitečný výrobek bohatý na kolagen a přírodní bílkoviny, které přispívají k "dokončení" vlasů na povrchu a přidání dalších komponent - uvnitř struktury. Recepty jsou jednoduché a hodně mnoho.

  Vezměme si klasický recept na želatinové vlasové masky po perm:

  Potřebujete: 0,5 šálku vody; želatina - sáček o hmotnosti 15 gramů; masku nebo balzám pro péči.

  Co děláme: Naplňte želatinu teplou nebo chladnou vařenou vodou (podle vašeho uvážení) a nechte nabobtnat. Přibližně 35-40 minut, v tomto okamžiku je nutné vlasy dvakrát promývat jemným šamponem, stlačit a trochu vysušit kudrlinky.

  Je velmi důležité zcela rozpustit želatinu, jinak se mohou hrudky přilepit a způsobit mnoho nepříjemností. Chcete-li to provést, ohřejte nafouknutý výrobek ve vodní lázni, dokud nebudou všechny částice úplně rozpuštěny. Dále uvedeme do vzorku lžíci masky nebo balzámu na vlasy a mícháme hustou kyselou smetanu, abychom získali konzistenci.

  Rychle aplikujte směs na délku vlasů, ustupující od kořenů 1 cm. Klobouk nebo plastový sáček položíme na hlavu, na vrchní straně ručníku a zahříváme jej 15 minut na sušič vlasů (jestliže jsme si jisti, že ho můžete dobře zahřát, aniž byste spálili vlasovou pokožku, můžete nejprve zahřát klobouk a pak jej zabalit ručníkem). Nechte 1-3 hodiny v závislosti na poškození vlasů. Důkladně opláchněte termální vodou a nechte kudrliny přirozeně suché.

  Jaký účinek: podobný laminování v kosmetickém salonu. Husté, dobře upravené kadeře bez vlivu vážení nebo ztráty vzhledu

  TYPY GELATINOVÝCH MASK PO CHEMICKÉM PLNĚNÍ

  V klasickém receptu jsou často přidávány další komponenty, které činí masku více výživnou a zpevňující. Například:

  • želatinová infuze bylin,
  • želatina s hennou,
  • želatina s oleji,
  • speciální masky pro blondýnky a pro mastné vlasy - s citrónovou šťávou nebo medem,
  • jiné

  V každém případě je třeba si uvědomit, že je potřebná kompetentní péče o vlasy po perme. A masky zde hrají klíčovou roli!

  Správná péče o vlasy po doporučování a obnovení

  Perm jako medaile, která, jak víte, má 2 strany. S jedním - požadované kadeře, extra objem, elegantní účes bez velkého úsilí. Na druhou stranu, docela zamotané kudrlinky, které ve 100% případů potřebují být obnoveny. Kompetentní, jemná péče o vlasy po permutech snižuje škody způsobené touto procedurou, pomáhá postupně léčit a obnovovat strukturu pramenů vlasů, aby se kudrlinky živé a lesklé. Chcete-li to provést, můžete použít profesionální kosmetiku nebo lidové recepty "babiček" a je lepší kombinovat obě.

  Co je a jaká škoda může přinést

  Každá perm, dokonce šetřící s předponou "bio", porušuje strukturu vlasů. Co říci o klasické chemii, ačkoli moderní drogy jsou méně agresivní dopad na prameny než jejich předchůdci, které byly používány před několika desetiletími.

  Pro tento postup můžete použít různé typy kuliček. S jejich pomocí bude možné přeměnit vlasy na světlé vlny, vertikální spirálovité kudrlinky, krásné volumetrické kýly nebo kudrlinky.

  Hlavním prvkem chemie je činidlo, jehož vlivem se rovné příze stočují. Výsledkem je fixační prostředek, ze kterého mohou vypadat vlasy o 1-1,5 tuny lehčí. Některé dívky se tomuto vedlejšímu efektu nelíbí, zvláště pokud nedávno namalovaly kudrlinky.

  Ale to není nejnebezpečnější věc, kterou může chemie přinést. Mezi další účinky chemického stylingu patří:

  • prameny začínají klesat intenzivněji. Je možné, že ignorování problému se může objevit jako vyblednutí;
  • kudrlinky jsou křehké, suché;
  • přestat svítit;
  • tipy po chemii se neustále rozdělují;
  • mohou se objevit lupy.

  Jak péče o vlasy po holení

  V prvních 3-4 dnech po proceduře je lepší nechat nový účes sám. Snažte se neumývat vlasy, nehroužte kudrlinky, pokud je to možné, nechte je uvolnit.

  Nepoužívejte stylingové produkty. To je důležité, protože proces upevnění kudrlin. Chraňte vlasy po chemii před ultrafialovým zářením a náhodným mokrem, ze slané vody na moři az chlóru - v bazénu.

  Pozor! Je žádoucí okamžitě po zakřivení odříznout hroty a pravidelně upravovat okraje kadeřnic se speciálními přípravky, které zabraňují poškození vlasů po chemii. Doporučujeme vám, abyste se seznámili s tím, co je leštění vlasů, jak se provádí a jaký je účinek.

  Jak, kdy a jak umýt vlasy

  Hlavním doporučením pro dívky, které dělaly perm, není velmi často umyt vlasy. Jakékoli chemické sloučeniny suché vlasy. A pokud je pro majitele tlustého typu vlasů, to je plus, pak pro ty, kteří mají přirozeně suché prameny je významné minus. To neznamená, že můžete chodit s špinavými kudrlinami 2-3 týdny po sobě, ale stále byste měli snížit frekvenci praní.

  Šampon je lepší koupit speciální, obnovit kudrnaté vlasy. Musí být měkká, s živinami organickými látkami: esenciální oleje, aminokyseliny, bílkoviny, keratin, vitamíny. Optimálně, pokud je produkt určen speciálně pro kudrnaté prameny. Různé kosmetické firmy nabízejí široký výběr čisticích prostředků na vlasy po chemickém provedení:

  1. Šampon posilující kadeře Love Essential Haircare z lázní Davines. Objem je 250 mililitrů, cena je kolem 1500 rublů. Přísady obsahují olivový olej, vitamín C, extrakt z myrty.
  2. Sulphate Free Shampoo Curl Cleansing by Joico. Láhev 300 mililitrů stojí kolem 1600 rublů. Mezi další přísady obohacené avokádovým olejem, keratinovým komplexem.
  3. Šampón s hladkým šlehačkou z Kapousu. Cena je asi 350 rublů na 300 mililitrů. Kompozice obsahuje bílkoviny z hedvábí a pšenice, ale neobsahují sírany a parabeny.
  4. Šampon, který obnovuje Double Action z Air Company společnosti Capelli Mossi-Ricci. Objem - 1 litr, cena - 1800 rublů. Zvláště cennými složkami produktu jsou panthenol, vitamín B, olivový olej a také polymery.
  5. Revitalizující šampon pro kudrnaté vlasy Curl Revitalizing Shampoo Maraes od italské značky Kaaral. Cena - od 1300 rublů na 300 mililitrů. Obsahuje monoi, marula a jogurtové oleje.

  Pokud si koupíte speciální šampon po tom, co chemie je pro vás příliš drahé, vyzkoušejte další jemný prostředek k oživení organickými přísadami, abyste ušetřili kudrlinky.

  Během procesu praní po permu věnujte větší pozornost pokožce hlavy. Jemně masírujte prsty. Kudrlinky se samy nemohou dotýkat ani dělat to velmi opatrně, aby nedošlo k předčasnému narovnání.

  Kompromisní možnost - omyjte šampon z kořenů, jen opláchněte kudrlinky s touto mýdlovou vodou, aniž byste museli přidávat další dávku detergentu. Pravidelně používejte oplach: zakoupené nebo domácí.

  Jak vysušit

  Kudrlinky vám budou vděčné, pokud alespoň po nějakou dobu odmítnete používat vysoušeč vlasů. Horký vzduch - dodatečný stres pro chemicky sušené kadeře. Nechte sýřeniny přirozeně suché. Mírně blotujte vlasy ručníkem, ale nedoporučuje se zabalit vlasy jako turban.

  Pravidelně můžete stisknout kudrlinky a simulovat kudrlinky. Pokud stále potřebujete vysoušeč vlasů, je lepší použít difuzér trysek v kombinaci s režimem studeného proudění vzduchu.

  Je to důležité! Nechoď do postele s mokrými kadeřemi. To je jedna z pravidel, jak pečovat o vlasy po chemii.

  Jak hřeben

  Hlavní rady zde jsou stejné jako v případě mytí hlavy: ne příliš často. Chemicky zkroucené vlasy musí být česané hřebenem se vzácnými zuby. Optimálně, pokud je z dřeva. Kovové a masážní kartáče nejsou vhodné.

  Nemůžete dát do pořádku mokré kadeře po perm. Počkejte, dokud nejsou suché, a hnětete s minimálním tlakem, počínaje špičkami.

  Jaké stylingové produkty lze použít

  Stylové výrobky by měly simulovat kudrlinky, jasně oddělovat kadeře od sebe a pevně je upevňovat po dlouhou dobu. K tomuto účelu jsou vhodné texturizační krémy, gely pro mokré vlasy styling po chemii, pěna a pěny pro kudrnaté vlasy. Mezi takové speciální prostředky:

  • got2b pěna "Trap" od Schwarzkopf;
  • pěna "elastické kudrlinky" od firmy SYOSS;
  • Coil Up Curl Definovaný krém Flexibilní od Londy;
  • TAFT Ultra gel od firmy Schwarzkopf;
  • Vždy on-line pěna od společnosti ESTEL a dalších.

  Kdy mohu barvit vlasy

  Někteří mistři, kteří si vybírají šetrné chemikálie pro mávání, zajišťují, že: kůrky na malování jsou možné i v den, kdy je chemie vyrobena. Ale prameny samozřejmě zažijí nejsilnější stres z obou postupů. Nespěchejte.

  Je možné barvit vlasy po chemii - odpověď na tuto otázku je pozitivní, ale s jednou podmínkou: odložte barvu kudrlin po dobu nejméně 3 týdnů po perm. Za prvé, kadeře potřebují trochu zacházet, obnovit, a teprve potom změnit jejich barvu.

  Je lepší udělat barvení vlasů po chemii s přírodními látkami: henna, basma. Obsahují nutriční složky, které přispívají k rekonstrukci vlasových šachet a jejich posílení. Minimální poškození po permu bude provedeno tónovanými šampony a balzámy. Barviva peroxidu vodíku mohou výrazně vyschnout již suchou pokožku, prameny. Povlaky na amoniak vyžadují také opatrnost. Používají se nejvýše jednou za 2 měsíce a udržují se na hlavě striktně podle pokynů.

  Dávejte pozor, nedoporučuje se dělat perm na čerstvě malované prameny. Mezi postupy postupujte nejméně 2-3 týdny, zvláště pokud jsou natřeny hennou, basma nebo zesvětlenými kadeřemi. Je možné provést chemii na barvené, melirovanné a bělené vlasy, stejně jako vlastnosti takového stylingu, které najdete na našich webových stránkách.

  Jak obnovit vlasy

  Je chybou věřit, že pouze ty prameny, které spálily během neúspěšného chemického procesu, musí být obnoveny. mávání. V každém případě je nutná pečlivá péče o kudrnaté vlasy.

  Je nutné jednat současně ve dvou směrech:

  • minimalizovat poškození permů, eliminovat účinky negativních faktorů;
  • rekonstruovat poškozenou strukturu vlasového hřídele. To platí bez ohledu na to, zda vlasy spálily chemii nebo ne.

  Chcete se projít na slunci, nezapomeňte nosit klobouk se širokým okrajem. Použijte kudrlinky, které obsahují UV filtry. Po koupání v moři, ujistěte se, že sprchu, umyjte zbytky slané vody. Než jdete do bazénu, skryjte kudrlinky pod víčkem, protože chlór má negativní vliv na kudrlinky. Méně často používejte krabí kolíky, nepošroubujte kudrlinky gumovým kroužkem po obrubě.

  Zahrnujte ryby nebo kapsle z rybího tuku, které posilují vlasové folikuly a obnovují vlasy po chemii.

  Prof. prostředky

  Takové výrobky jsou vytvořeny v laboratořích a předkládají řadu testů. Přípravky jsou speciálně určeny pro poškozené vlasy po chemii, proto často obsahují panthenol, keratin, bílkoviny, vitamíny, přírodní extrakty. Prostředky pečlivě rekonstruují spálené, oslabené kudrlinky, krmit je, zvlhčují, dodávají lesk a hladké vlasové váhy.

  Chcete-li revitalizovat kadeře a zajistit jejich obnovu po chemii, kromě speciálních šamponů můžete použít:

  1. Bc Moisture by Intensive Moisture by Schwarzkopf, T-LAB Profesionální Hydra Mist balzám na suché a kudrnaté prameny, Paul Mitchell Smoothing Balzam, další.
  2. Kondicionér - Echosline C2 hydratační hydratační krém, Mades Cosmetics Elastic Curl, revlon curly hair conditioner, další.
  3. Masky - zpevňující zelené denní den, výživné NHP Nutri Argan, hydratační s ochranou proti barvě Inebrya Ice Cream Dry-T, jiné.
  4. Ampulky - dvoufázové pro obnovení bezvládných pramenů Kleral System Silk Senjal, rostlinného komplexu se 7 ampulemi proti vypadnutí z "soupravy první pomoci Agathia" pro obnovu a krmení L'Oreal Professionnel Pro Fiber Re-Charge, další.

  Mléko, pleťové mléko, sérum a jiné přípravky lze také použít k péči, rekonstrukci a usnadnění vlasového stylingu po chemii. Ale ne přetížení kadeře nadměrné péče, nákup všechno najednou. Výběr produktu, zaměření na zpětnou vazbu od spotřebitelů. Stává se, že drahý produkt pro vlasy po permu je méně vhodný než podobný produkt od masového trhu.

  Rada Je žádoucí, aby všechny kosmetiky byly ze stejné série.

  Použití olejů

  Vonné esenciální oleje jsou dobré přírodní produkty pro péči o vlasy po chemii. Mohou být přidávány do masky nebo aplikovány na pokožku hlavy a po celé délce kadeř a pak obalit hlavu plastovou a ručníkem, chodit 1 hodinu. Předtím je nutné trochu zahřát éter ve vodní lázni a zabránit varu. Tepelný olej působí efektivněji.

  Oživte vlasy po chemii pomůže:

  • lopuchový olej. Posiluje vlasové folikuly, zrychluje růst, odstraňuje křehkost a průřez. Dobrá prevence lupů po chemii;
  • broskvový olej - zlepšuje krevní oběh, upokojuje podrážděnou pokožku hlavy, obnovuje vlasové šachty;
  • řepkový olej - pomáhá bojovat proti průřezu špiček, což je důležité pro poškozené vlasy po chemii. Koberce se suchými vlasy po chemickém provedení, lupy;
  • Almondový olej - posiluje, dodává lesk, oživuje oslabené prameny.

  Nejedná se o úplný seznam olejů, s jejichž pomocí je vhodné po péči o vlasy pečovat o vlasy. Ale než je léčíte, musíte se ujistit, že nedošlo k žádné alergické reakci. Aplikujte několik kapek éteru na zápěstí, počkejte 15-20 minut. Pokud se neobjeví svědění, zarudnutí, vyrážka a další nežádoucí projevy, neváhejte užívat lék na léčbu po chemii.

  Mnoho kosmetických značek nabízí hotové oleje k oživení kudrlin. Ale to nejsou čisté étery, ale profesionální výrobky s mnoha složkami.

  Rekonstrukce vlasů po trvalém ošetření zajišťuje hydratační olej BioSilk hydratační olej s extraktem z mouky, Inebrya Ice Cream Pro Age léčba arganový olej proti zlomeným zubům, léčivý olej Daeng Gi Meo Ri založený na léčivých bycích a dalších podobných produktech.

  Oplachování

  Pokud chcete umyt vlasy poškozené perimetrem, ujistěte se, že jste připravili oplach. Může to být kosmetický výrobek téže společnosti, která vydala váš šampon nebo lék podle populární receptury. Postup, který dokončuje mytí hlavy, činí kadeře měkkou a poslušnou, jemně pečuje o špičky, které jsou řezané po chemii, přidává lesk na kudrlinky.

  Výrobky pro oplachování:

  • regenerace keratinem od C: ENKO;
  • Philip Martin's Maple Moisturizer;
  • Opravy mimo opravy poškození a další.

  Lidové recepty:

  1. Oplachování vlasů octem je jedním z nejoblíbenějších způsobů kadeřnictví po permu a nejenom. K přípravě 1 lžíce esencí je zředěno v litru teplé vody. Ocet je lepší jablko, ale ne syntetické, ale přirozené. Podívejte se na odpovídající značky lahví.
  2. Tekutina na bázi citronové šťávy pomůže rychle obnovit poškozené kadeře. Chcete-li to provést, stlačte polovinu středně velkého citrusu na litr vody.
  3. Opláchněte s kopřivami pomůže revitalizovat vlasy po chemii silnější. 100 gr. byliny se nalijí do vařící vody a ponechávají se pomalu po dobu půl hodiny, poté se přefiltrují. Připravený filtr stačí na trvání 20-25 minut. S mátou z kožešiny, kořenem roštu, koňskou nohou, která také pomáhá léčit vlasy po perm.

  Rada Můžete použít suchou a čerstvou trávu, ale ve druhém případě musíte nejprve nalít ji vroucí vodou, aby nedošlo k spálení pokožky.

  Masky

  Černá léčiva jsou optimální pro poškozené vlasy po chemii:

  1. Nalijte 2 plátky se sklenicí kefír, nechte přes noc.
  2. Chleba ráno v ruce s vidličkou.
  3. Přidejte 2 žloutky a pak lžíce medu.
  4. Míchání a nanášení na sotva vlhké kořeny důkladně protřete.
  5. Masírujte pokožku hlavy po dobu 20 minut.
  6. Opláchněte hladkou teplou vodou nebo odvar z heřmánku bez použití šamponu.
  7. Opakujte dvakrát týdně.

  Krémové kvasnice po stárnutí:

  1. Rozpusťte suché droždí (čajová lžička s kopečkem) ve 2 lžících ricinového oleje.
  2. Nalejte lžíci smetany, kuřecí žloutku.
  3. Předehřívejte pomocí vodní lázně.
  4. Ve formě rozložení tepla nad kořeny.
  5. Po půl hodině opláchněte šamponem a opláchněte bylinkovou infuzí.

  Cibule-cesnaková maska ​​pomůže, pokud vypadnou vlasy nebo jestliže existují další negativní účinky chemie:

  1. Stlačte džus jedné střední cibule.
  2. K tomu přidáme 2-3 nakrájené česneku.
  3. Nalijte půl sklenice šamponu, žloutek a lžíce medu.
  4. Vše promíchejte, nechte chvíli stát.
  5. Pečlivě distribuujte podél pramenů (trvá to 15 minut).
  6. Po půl hodině opláchněte a opláchněte roztokem sody (čajovou lžičku 2 litry vody).

  Prostředky s brandy pro obnovu vlasů po chemii:

  1. Vezměte 1 lžičku medu a alkoholického nápoje.
  2. Do směsi přidáme žloutek.
  3. Pak zalijeme lžící lopuchového oleje.
  4. Aplikujte na kořeny, pak navlhčete masku po celé délce kadeř.
  5. Omotat hlavu filmem, zhora - ručníkem.
  6. Po 3 hodinách opláchněte šamponem.

  Lemon-glycerinová maska ​​pro ošetření po dlouhodobém chemickém provedení:

  1. Připojte 2 žloutky s 10 kapkami glycerinu (prodáváme v lékárně).
  2. Přidejte 3 lžíce teplé vařené vody.
  3. Míchat, aplikovat na kořeny, pak na vlasy.
  4. Zatlačte hlavu nejméně hodinu.
  5. Opláchněte čistou vodou a opláchněte.

  Rekonstrukce vlasů po chemii je těžké cvičení, které vyžaduje trpělivost a čas. Správně zvolené prostředky pro kudrlinky - šampony, masky, balzámy, oleje - pomohou oživit prameny, odstranit škodu na perm.

  Kombinujte profesionální produkty s lidovými receptami krásy, pokud je to možné, vyvarujte se barvení, sušení foukáním, curling na vyhřívaných vlasových válečcích, dodržujte všechny další doporučení týkající se péče o vlasy s chemikou. Chcete-li obnovit lesk na oslabené kudrlinky, síla a zdraví nebudou rychle fungovat. Ale pokud s ním zacházíte v dobré víře as plnou odpovědností, efekt nebude trvat dlouho.

  Šetrné možnosti pro dlouhé vlasy:

  Užitečná videa

  Péče o vlasy po perm.

  Obnova vlasů po perm.

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy