logo

Správně určte typ vlasů a pečujte o ně.

Posvátný význam byl připisován starým vlasům a věřil, že obsahují energii člověka. S každým účesem, kadeře, barvení se mění vzhled. Někdy experimenty s kučery mohou dramaticky změnit život. Jak určit typ vlasů na kadeře potěšil sílu, lesk a učit se, jak se o ně řádně starat? Test pro určení typu vám řekne, jaké jsou vaše kudrlinky, charakteristické rysy, vědět, o čem je snadné zvolit si individuální program.

Vezměte online test - jaký máte vlasy?

Normální typ vlasu

Kudrny tohoto typu po dlouhou dobu udržují dobře upravený vzhled. Stačí, když použijete čistič každé čtyři až pět dní. Jsou snadno hřebeny, mají jednotnou hustou strukturu po celé délce. Vlasy jsou dobře pevné, dlouhotrvající, poměrně rychle rostou. Skalp bez peelingu, podráždění, seborrhy a lupů. Přečtěte si více o péči o normální vlasy.

Normální vlasy nevyžadují zvláštní péči:

 • Vymyjte kudrlinky, protože jsou znečištěné, a ne častěji, aby se vlasy zachovaly z křehkosti a průřezu;
 • Šampon by měl být neutrální, bez agresivních povrchově aktivních látek, může být použit univerzální pro všechny typy;
 • Dvakrát za měsíc aplikujte domácí pokrývku hlavy na pokožku na bázi mleté ​​kávy, jodované soli s přídavkem koření (skořice, koriandru, zázvoru);
 • Po umytí je nutné použít kondicionéry, balzámy pro normální typ;
 • Domácí masky lze použít jednou / dvakrát týdně. Nejlepší pro zachování krásy bude - kvasnice pro výživu a růst, ovoce a bobule tonikum, okurka se žloutek, pro zvlhčení a lesk;
 • Tyto mastné oleje lze snadno obohatit: hroznové, broskvové, jojobové, semena z granátového jablka. Nejlepšími estery jsou: levandule, pelargónie, citron, rozmarýn.

Olejový typ vlasů

Nejjednodušší způsob, jak doma zjistit, jsou mastné vlasy. Den / dva a kudrlinky ztrácejí svůj tvar, vypadají neohrabaně, nešikovně. Aktivní práce mazových žláz vede k tomu, že vlasy jsou matné, bez objemu. Tento typ zahrnuje jak tenké, tak tlusté vlasy, které rozlišují pružnost a pružnost každé jednotky. Přečtěte si také - nejlepší domácí masky pro mastné vlasy.

 • Pro praní je třeba použít šampony s bylinnými extrakty, vitamínovými a minerálními komplexy. Organické produkty s hennou pomohou zlepšit mazové žlázy. Oplachujte studenou vodou, vysoké teploty jsou absolutně kontraindikovány;
 • Po nezbytném opláchnutí bylinného odvaru - heřmánku, kopřivu, nealbumu;
 • Domácí masky s fermentovanými mléčnými výrobky, jíly, hořčicí, medem, bobulovinami, kořením a pivovarským kvasnicemi zlepšují stav mastných kudrlin;
 • Rostlinné oleje jsou vhodné s lehkou strukturou, která dovoluje pronikání do vlasů bez zvážení kudrlin. Argan, hroznové semínky, sezam, dýní a mandlový olej lze přidat do hotových receptur nebo obohatit sami;
 • Nejlepší estery pro mastné kadeře - čajový strom, bergamot, grapefruit, eukalyptus.

Typ suchého vlasu

Suché vlasy mohou být položeny v přírodě nebo v důsledku častého barvení, perm. Velmi křehké kmeny, rozdělené nejen na špičky, ale po celé délce. Skalp je náchylný k podráždění, někdy se objeví lupy. Takové kadeře jsou obtížně hřebeny, zamotané oblasti musí být ošetřeny speciálními nástroji. Podívejte se také na recepty nejlepších domácí masky pro suché vlasy.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Tipy pro péči o tenké suché vlasy jsou následující:

 • Šampon by měl mít krémovou strukturu a vytvořit další ochrannou vrstvu;
 • Při opláchnutí pomocí bylinných odvarů s tekutými vitamíny skupiny B to pomůže obnovit přirozený lesk a pružnost;
 • Je nutné opustit vysoušeč vlasů, stylisty a žehličky, nechodíte do postele s mokrými kadeřemi;
 • Pro česání používejte dřevěné hřebeny a spreje, abyste zabránili tomu, aby se zablokovaly;
 • Přírodní výživné masky obnovují strukturu každého kmene a posilují po celé délce. Nejlepší sloučeniny s mléčnými výrobky, rostlinnými mastnými oleji, želatinou, žitnou moukou / chlebem, medem;
 • Pro suché rovné nebo kudrnaté je třeba použít olivový, řepkový olej, avokádový olej, kakao a kokosový ořech;
 • Pro aromatické čištění položte na korkový / dřevěný hřeben bod Santal, růže, eukalyptu a elemi.

Kombinovaný typ vlasů

Často, smíšený typ majitelů vlasů pod rameny. Olejová bazální zóna a suché křehké špičky, výrazné znaky kudrlin.

 • Je třeba vybrat speciální šampon, který snižuje slinění. Před praním proveďte masáž hlavy, odměrujte tekutiny B do pokožky;
 • Vlhké vlasy by měly být sušeny pouze přirozeným způsobem, česané po dehydratovaných, rozřezaných koncích s použitím esenciálních olejů;
 • V závislosti na akci se domácí masky aplikují buď na kořenovou zónu, nebo na hlavní část. Pro mastnou pleť jsou vhodné směsi s kefír, hořčicí, sůl, bylinkami z schemei. Hydratujte a vyživujte zámky lidových prostředků s olivou, lopuchem, ricinovými oleji, žloutek, medem.

Video: Jak si vybrat šampon a určit typ vlasů doma

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Jak zjistit svůj typ vlasů?

Pro úplnou a efektivní domácí péči je důležité vědět, jak určit typ vlasů. V závislosti na této charakteristice musíte vyzvednout šampony, kondicionéry, masky, stylingové výrobky. Udržování zdravého stavu kudrlin je nemožné bez řádné péče o ně. Jaké jsou rozdíly všech typů?

Suché vlasy

Suché vlasy

Příčinou suchých vlasů mohou být jak fyziologické charakteristiky těla, tak vnější faktory. Tento stav vede ke snížení aktivity mazových žláz pokožky hlavy. Nedostatek přírodního mastného maziva po celé délce pramenů je činí křehkými, nudnými, nepružnými. Často se problém vyskytuje s věkem, zvláště když je zdravotní stav neuspokojivý.

Suché prameny se mohou objevit v důsledku nesprávné péče. Vlasy jsou velmi citlivé na účinky kosmetiky a atmosférických činidel. Jejich ochranná vrstva je zničena kvůli častému barvení, tepelnému a chemickému kroucení, sušení foukání, použití stylingových výrobků. Škodlivé je stálé vystavení slunečnímu světlu, chlorované vodě, náhlým změnám vnějších teplot.

Suché vlasy jsou velmi tenké, křehké, často připomínající umělé. Zůstávají špatně, sotva zůstávají uvnitř, rychle se zmate a rozdělí na konci. Skalp a podráždění pokožky hlavy. Vyskytují se suché lupínky, které se vyskytují při česání: usazují se na oděvy ve formě světelných měřítek. Pokud se správně staráte o suché vlasy, můžete normalizovat jejich stav.

Olejové vlasy

Typ tuku

Zvýšil jsem se ruský pliv! Podle receptu vesnice! +60 cm po dobu 3 měsíců.

Důvodem obsahu tuku spočívá v rozvoji nadměrného množství tuku podkožními žlazami. Aktivita tukových buněk se zvyšuje kvůli problémům v těle nebo v důsledku vystavení jakýmkoli vnějším faktorům. Nejčastěji se problém vyskytuje v dospívání a během těhotenství, kdy dochází k nárůstu hormonů. Zvýšené fungování mazových žláz může také způsobit onemocnění nervového systému, užívání určitých léků, nadměrnou fyzickou aktivitu.

Množství produkovaného kožního mazu je přímo závislé na výživě. Zahrnutí do stravy neomezených potravin bohatých na sacharidy a tuky velmi zhoršuje problém. Stav kudrlin se může zhoršit častým používáním stylingových výrobků a použitím nevhodných kosmetických prostředků.

Olejnaté vlasy - neohrožené a těžké. Neudržují bazální hlasitost a zavěsí ošklivé mastné prameny další den po umytí. Současně je pokryta pokožka nadbytečným tukem, může se jednat o mastné lupy - nažloutlé kůry, které způsobují svědění. Bez řádné péče vypadají mastné vlasy špinavé.

Normální vlasy

Normální a kombinovaný typ

Normální vlasy - zdravé, svěží a dobře upravené ve vzhledu. Jsou poměrně silné, pružné, mají zdravý lesk a krásně svítí na slunci. Pokožka hlavy je mírně mastná, neodlupuje a není podrážděná, na ní nejsou žádné lupy. Tyto vlastnosti zachovávají normální typ vlasů několik dní po umytí.

Správně se staráte o normální vlasy, můžete trvale udržovat jejich dokonalý stav. Nevyžadují komplexní péči. Normální vlasy lze snadno česat jak suché, tak i mokré. Dokonce s častým permem se nerozbijí, rychle obnoví původní vzhled a mohou být stylizovány v každém účesu.

Kořeny kombinovaných (smíšených) vlasů se rychle stávají mastnými, zatímco jejich konce zůstávají suché. Je to způsobeno nerovnoměrným mazáním pramenů tuků. Problém může nastat v důsledku dlouhodobého vystavení slunci, častému horkému stylu, expozici chemickým látkám. V tomto případě kombinovaná péče s použitím různých prostředků.

Test typu vlasů

Zjistěte svůj vlastní typ vlasů doma několika způsoby. Před provedením testu umyjte hlavu dobře známým šamponem bez použití klimatizace a poté vysušte prameny. Vezměte tenkou papírovou ubrousek (bude to pergamenový papír). Připojte jej k pokožce hlavy za ušima a na hlavě. Pokud máte mastné vlasy, najdete na papíře značky oleje. Při běžném nebo suchém utěru zůstane čistá.

Chcete-li přesněji určit typ jejich kudrlin, vyhodnoťte následující příkazy. Pokud jste vybrali 4 nebo více položek, vaše vlasy jsou vhodné pro tento typ.

Máte suché vlasy, pokud:

 • potřebují mytí každých 6-7 dní;
 • jejich tipy se rozštěpily a zlomily;
 • nemají lesk;
 • po umytí hlavy je pocit těsnosti pokožky;
 • po usušení vlasů se chloupky stávají křehkými;
 • často elektrifikováno;
 • špatně přizpůsobivý jakémukoliv stylu.

Váš tlustý typ kudrlin, pokud:

 • v den 2 po umývání vypadat neuspokojivě;
 • hroty jsou sotva rozděleny;
 • rychle získat nezdravý lesk;
 • po umytí hlavy není pocit těsnosti pokožky;
 • po sušení s vysoušečem vlasů zachovávají svůj obvyklý stav;
 • ne elektrifikujte;
 • dobře postačující pro stohování, ale jen na krátkou dobu.

Jste vlastníkem normálních vlasů, pokud:

 • po 3-ti dnech se stávají mastnými;
 • hroty se rozpadají vzácně, mohou být suché;
 • mít krásný lesk do 3 dnů po umytí;
 • pocit těsnosti pokožky hlavy je vzácný;
 • po vyschnutí se vlasy stávají příjemným na dotek, načechraný;
 • někdy může elektrifikovat;
 • dokonale přizpůsobitelné jakémukoli stylu.

Vaše vlasy patří do kombinovaného typu, pokud:

 • staly se tukem v den 4;
 • mají rozdělené suché konce;
 • v den 3 po umytí dostanou lesk na kořeny a ztratí svůj lesk na špičkách;
 • velmi zřídka existuje pocit napjatosti pokožky hlavy;
 • po vysušení mohou konce vyfouknout vysoušečem vlasů;
 • konce jsou často elektrifikovány;
 • jen přístupný k bazálním stylům.

Tipy péče

Správně se o vlasy staráte, můžete si udržet svůj krásný vzhled a v případě potřeby normalizovat jejich stav.
Jak se starat o každý typ?

 1. Umyjte normální vlasy vhodným šamponem maximálně 3krát týdně. Každé 2 týdny použijte masky (lépe uvařené doma). Nejsou kontraindikovány různé procedury v kadeřnických salonech.
 2. Mastné praní denně (můžete jednou za 2 dny). Vyberte si měkký přírodní šampon. Každé 2 týdny umyjte vlasy hlubokým čisticím prostředkem. Nenechte se unášet maskami: stačí je provádět jednou týdně. Věnujte pozornost vašemu jídlu. Omezte konzumaci mastných, moučných, kořeněných potravin co nejvíce, konzumujte dostatečné množství vody.
 3. Suché umyjte ne více než 1 krát za 6 dní. Použijte silikonový hydratační šampon. Pravidelně používejte přípravky na péči o suché vlasy, které nevyžadují oplach, stejně jako samolepící masky. Nezdarujte vlasy a nepoužívejte s pomocí chemikálií. Používejte pouze dřevěný hřeben. Ořízněte rozdělené konce jednou za měsíc.
 4. Kombinované vlasy by měly být promyty dvakrát týdně pomocí normálního nebo smíšeného vlasového šamponu. Používejte mírně kondicionéry, balzámy a masky. Po umytí opláchněte hlavu bylinnými odvarkami (heřmánek, šalvěj, kopřivka). Pro kořeny připravte produkty, které obsahují med, aloe, léčivé byliny, navlhčete špičky rostlinnými oleji (mandle, lopuch, olivový olej), speciální nezmazatelné balzámy a pravidelně upravujte.

Stanovení typu srsti je prvním krokem k udržení jejich krásného a zdravého stavu. Jakékoli vlasy mohou vypadat skvěle, když jim věnujete náležitou pozornost. Chcete-li udržet kudrlinky tlusté, měkké, hedvábné, mají bohatou barvu a přirozený lesk, nezanedbávají doporučení pro péči.

Jak rychle a přesně určit svůj typ vlasů

Péče o každý typ vlasů má své vlastní nuance. Správné určení povahy jizvy pokožky hlavy je proto velmi důležité - protože vědět, jaký typ máte, můžete nejen najít správné nástroje pro vaše zámky, ale také zorganizovat jejich kompetentní péči. Chcete-li to udělat, nemusíte se uchýlit k pomoci kadeřníků, stačí sledovat vaše kadeře a vlasovou pokožku doma. A to vám pomůže vyzkoušet. Tak pojďme začít.

Hlavním kritériem, kterým jsou vlasy rozděleny do skupin, je úroveň sebacení sekrece pokožky hlavy. Na tomto základě existují čtyři typy kudrlin:

Normální typ vlasu

Takové kudrlinky se vyznačují zdravím, péčí, tloušťkou, pružností a zářivostí. Pokožka na hlavě má ​​dostatečnou míru mazové exkrece, neodlupuje a netrpí lupy. Normální typ nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Použití přírodních barviv, minimální tepelná expozice, preventivní masky doma - to jsou hlavní pravidla pro péči o vlasy nejen normálního typu, ale i jakéhokoli jiného druhu.

Typ suchého vlasu

Tak dlouhé vlasy se nedostanou na tuky a dlouho se neznečišťují, což znamená, že nepotřebují časté mytí. Ale závažné nedostatky suchých kadeří jsou jejich nudný vzhled, průřez špiček, zmatek a křehkost, šupinatá pokožka. Dokonce i mastné prameny mohou být suché, pokud nejsou řádně upraveny. Zneužívání vysoušeče vlasů a stylizátoru, chemických barviv a permutátu bude nutně vést k suchu a křehnutí pramenů.

Tučný typ kudrlin

Tento typ je způsoben zvýšenou aktivitou mazových žláz a nevhodnou výživou. Olejové vlasy "nestárnou" tak rychle jako jiné druhy a po umytí mají jejich hlavy zdravější vzhled (ale bohužel, ne dlouho).
Nadměrná mazová sekrece může být opravena pomocí speciální kosmetiky a masky na vlasy, které lze připravit v běžných domácích podmínkách. Kromě toho byste měli upravit jídlo, zejména abyste vyloučili z dietních jídel příliš syté sýry (sladké, smažené, uzené, kořeněné a mastné pokrmy).

Smíšené vlasy

V takové hlavě vlasů jsou kořeny a kůže na hlavě mastné a konce jsou naopak suché a rozštěpené. Smíšený typ vlasů je obvykle součástí dlouhých "hřídelů".
Kombinovaný typ vlasů je považován za nejtěžší, jemuž se dá pečovat, protože tukové kořeny potřebují normalizovat tvorbu tuku a konce, které trpí suchostí a průřezem, musí být hydratovány a vyživovány.

Nyní, když zjistíte, jak určit typ vlasu pomocí testu, který jsme navrhli, budete schopni poskytnout svým vlasům správnou péči podle svého typu. Výsledkem této péče budou zdravé a krásné kudrlinky.

Jak zjistit typ vlasů a pokožku hlavy

Tvorba typu vlasu nastává pod vlivem genetické informace. Složení kudrlin, tvaru a barvy jsou doprovázeny zvláštními vlastnostmi každého člověka. Jednotlivé parametry jsou při výběru klíčové, protože pokud nesprávně určujete typ vlasů, můžete poškodit stav pramenů.

Jaké jsou typy vlasů?

Podstatnou podmínkou správné péče o vlasy doma je znalost vašeho vlastního typu. Výběr masky, kondicionéry a šampony by měl být zvolen s přihlédnutím k individuálním charakteristikám, aby nedošlo k poškození kadeřnictví.

Je možné snadno určit typ vlasů pomocí testu uvedeného níže. Vlasy u žen a mužů se liší podle následujících parametrů:

 • obsah tuku (smíšený, normální, tučný, suchý);
 • hustota (hustá, tenká, střední);
 • elasticity (zvlněné, rovné, kudrnaté).

Pozor! Mírná změna typu kudrlin může způsobit změny klimatických podmínek a zdraví, stejně jako nevhodnou péči. Změna obsahu tuku a vzhledu pramenů.

Protože jsou vlasy zdravé a bez života.

Tukem

Uvolňování kožního mazu závisí na funkci mazových žláz kořenové zóny. Intenzita sekrece u některých lidí se mění po celý život a kvůli účinkům některých kosmetických přípravků, jako jsou šampony a barviva na vlasy.

Při nedostatečné sekreci žlázy se pokožka stává suchá. Stabilní produkce tuku je typická pro normální typ a zvýšené mazu je pro tuky. K dispozici je také čtvrtý typ vlasů - kombinovaný.

Normální

Majitelé tohoto typu kudrlin se téměř nestará o potíže v péči. Avšak ne vždy zdravý vzhled a síla znamená, že prameny nevyžadují pečlivou pozornost. Charakteristické znaky normálního typu:

 • elasticita;
 • snadné česání;
 • snadná instalace;
 • nedostatek sklonu špičky k průřezu;
 • mírná suchost (někdy se projevuje);
 • dobrá vlhkost kořenové zóny;
 • bez olupování kůže;
 • při umývání vhodným šamponem není žádný pocit těsnosti kůže;
 • nezávislé a snadné zotavení po vystavení barvivům a jiným faktorům.

Je to důležité! Stačí, abyste vlasy vyčistili 2-3 postupy praní za týden. Jakákoli kosmetika by měla obsahovat značku "pro normální vlasy". K udržení zdraví se doporučují týdenní masky s vyživujícími a zvlhčujícími vlastnostmi (vařené samy nebo zakoupené).

Odšťavování z heřmánek má příznivý vliv na normální typ kadeřnictví. Sklenici vroucí vody je třeba nalít několik květů rostliny (2 polévkové lžíce) a trvat na 30 minut. Pravidelné stříhání (jednou za 2 měsíce) uloží konce pramenů z úseků.

Suchý

Druhý nejproblematičtější typ vlasu po tukovém typu. Obvykle se chloupky vlasů a vlasové pokožky vyznačují suchostí, což vede k symptomům jako lupy, záněty, svědění, peeling a podráždění.

Obrovské škody, barevné postupy a povětrnostní faktory způsobují obrovské škody na hlavě vlasů. Nesprávná péče také velmi ovlivňuje, zejména špatný výběr kosmetiky.

Charakteristické vlastnosti:

 • otupělost;
 • nedostatečná pružnost;
 • křehkost;
 • zamotání a obtížné česání, zejména po šamponování;
 • těžké se vejít;
 • zahlcení konců je jasně vyjádřeno;
 • tendence k alopecii;
 • pocit napjatosti a nepohodlí po umytí vlasů.

Suchost může být způsobena zvláštnostmi přírody (snížená tvorba tuku), negativními účinky a přístupem k vyššímu věku. Pokud nebyly žádné známky suchosti, je nutné identifikovat a odstranit příčinu takovéto metamorfózy.

K tomu budete potřebovat:

 1. Opusťte používání teploměrů a časté mytí. Chlorovaná voda není vhodná pro druhou, je lepší ji nahradit filtrovanou nebo vařenou vodou. Chlor vlasy velmi silně vysychá. Několikrát denně je postříkán na hlavu tepelnou tekutinou.
 2. Neustále zvlhčujte prameny speciální kosmetikou a za slunečného počasí aplikujte ochranné prostředky s UV filtrem. Rozdělené konce by měly být aplikovány se sérami, spreji, oleji nebo krémy po každém praní. Asi třikrát týdně můžete provádět domácí ošetření pomocí vlastních ručních směsí založených na jediné vůni nebo komplexu. Tento zdroj pomůže urychlit proces obnovy.
 3. Pokrývky hlavy by měly být vždy noseny v mrazivém a horkém čase, stejně jako v bazénech, vanách a saunech. Po koupání ve slaných vodách moře, stejně jako jezero nebo řeka, prameny vyžadují důkladné mytí čistou a čerstvou tekutinou.
 4. Výrobky péče musí být nezbytně navrženy pro suché vlasy, protože zajistí nejlepší výživu a hydrataci v důsledku zvýšené koncentrace účinných látek.
 5. Barvení, rovnání a chemické vlnění jsou škodlivé pro kudrliny, takže je prostě třeba je opustit. Zvláště škodlivý účinek zbarvení vlasů. Všechny výše uvedené postupy jsou příliš agresivní pro přezrážené prameny. Nemůžete-li změnit barvu, je vhodné používat směsi bez obsahu amoniaku.
 6. Dieta by měla obsahovat pouze správné potraviny: ryby, zeleninu, ovoce, hovězí maso, chudou drůbež, luštěniny, ořechy a obiloviny. Kromě toho na konci jara a na podzim budete muset užívat multivitamínové komplexy. Objem spotřebované čisté vody by neměl být nižší než minimální hodnota jednoho a půl litru.
 7. Kombinace je přípustná s hřebenem ze dřeva se vzácnými zuby. Kov je traumatické pro strukturu vlasů. Mokré vlasy jsou absolutně nemožné.
 8. Strihání pomocí horkých nůžek vám umožní spálení exfoliačních konců a ušetří další zničení struktury.
 9. V zimě, aby se zabránilo exacerbace sucha kvůli účinkům topných zařízení, stojí za to uměle zvlhčovat vzduch v bytě. To pomůže ionizátoru nebo konvenční misce s vodou, která je umístěna vedle baterie.

Pozor! Pokud nic nepomůže obnovit suché kadeře, doporučuje se provést komplexní vyšetření k identifikaci onemocnění vnitřních orgánů nebo hormonálního selhání.

Tučně

Znečištění se objeví první den po umytí. Nejproblematičtější typ typu vlasů. Dokonce i kudrlinky se stávají tlustými, jestliže existuje příliš mnoho sekrece produkované mazovými žlázami.

Vlasy vyžadují zvláštní pozornost nejen z estetického důvodu, ale také kvůli častým mastným projevům způsobeným zdravotními problémy.

Charakteristika tohoto typu srsti:

 • lepení pramenů;
 • nedostatek sekcí;
 • mastné lupy;
 • pocity svědění v kořenové zóně;
 • nepříjemný vzhled;
 • bez pocitu napnutí po umytí;
 • objem se ani po pokládce neobjeví.

Zvýšený obsah tuku - ideální podmínka pro aktivní reprodukci škodlivých bakterií, které způsobují onemocnění pokožky a alopecie.

Nejčastějšími příčinami nadměrného plynutí jsou:

 • hormonální nebo endokrinní poruchy;
 • poruchy nervového systému;
 • obavy a stres;
 • průběh užívání určitých léků;
 • nadměrné pocení;
 • nevhodná strava: zvýšený příjem tuků a sacharidů;
 • nadměrné úsilí při česání.

K normalizaci žláz bude muset dodržovat řadu doporučení:

 1. Úprava stravy. Předpokladem je snížení pikantních, sladkých smažených a mastných potravin. Místo toho musíte zvýšit příjem obilovin, ovoce a zeleniny.
 2. Je zapotřebí pít filtrovanou vodu ve větším objemu.
 3. Je vhodné pravidelně umývat vlasy tekutinou při pokojové teplotě, aby se zabránilo aktivnímu vývoji škodlivých bakterií.
 4. Léčba vlasových kořenů s trvalým snížením frekvence mytí.
 5. Metoda suchého kadeřnictví je také účinná.

Pokud si vyberete správné produkty pro tukové prameny, můžete zajistit rozšíření pocitu svěžesti.

Kombinované

Suchá kudrnatá a mastná pokožka pokožky hlavy jsou zjevnými příznaky tohoto typu srsti.

Charakteristické znaky kombinovaných kadeří:

 • kořenová zóna je slaná 2 dny po umytí;
 • průřezu a zlomení konců.

Péče o takové prameny komplikuje kombinace dvou protikladných parametrů - mastnoty a suchosti. Nejčastěji se tento typ projevuje u majitelů dlouhých kadeřnic s nerovnoměrným rozložením mazu po délce vlasů.

Pozor! Vlastnosti kombinované hlavy se obvykle vyskytují na jaře, kdy končí nošení izolovaných hlavových přístrojů. Kořeny začínají tukat a špičky po období ohřevu a mrznoucím počasí trpí křehkostí a ztenčením.

Nesprávné znečištění, častý styl s železem a vysoušečem vlasů, stejně jako chlorovaná voda jsou zdrojem velkého stresu pro vlasy.

Hlavním doporučením pro péči o kombinované prameny je odmítnutí používat kosmetiku pro mastné a suché vlasy. První typ produktů vyvolá ještě větší suchost konců a druhý způsobí zvýšení produkce kožního mazu.

Nejlepší možností je šampon, který neobsahuje dehet, silikonové přísady, kyseliny a síru. Stojí za to, že si prací prostředek s jojobovým olejem, ceramidy a bílkovinami z hedvábí. Speciální kosmetika pro smíšené vlasy je přítomna v řadě profesionálních linek v příslušných obchodech.

Vhodný také znamená s mírnou akcí pro jakýkoli druh kadeř. Příznivé účinky poskytují regenerační prameny a krémy na konci, stejně jako domácí masky.

Hustotou

Počet folikulů je obsažen v kůži hlavy každé osoby genetickým kódem. Významně změnit to není možné. Počáteční počet vlasových folikulů, položených od přírody, dosahuje jednoho milionu.

Z nich se vývoje uskutečňuje pouze ve 100-160 tisíc, z těchto kořenů již vyrůstají chlupy. V jednom centimetru čtverečních je 20-310. Tyče tvoří mužské vlasy.

Počet aktivně se rozvíjejících folikulů závisí na národních, věkových a pohlavních charakteristikách. Vědci dokonce identifikovali vztah mezi přírodním pigmentem a tloušťkou (počet tyčí):

 • blond vlasy - 150 tisíc aktivně vyvinutých žárovek;
 • tmavovlasý - 100 tisíc;
 • red - až 80 tisíc

Hlavním parametrem struktury kudrlin je jejich tloušťka. Vlasy mohou být střední, tenké nebo silné.

Silný

Prameny se vyznačují velkou pevností, objemem a tíhou. Často mají majitelé potíže se snažit o dosažení požadovaného stylingu a perm. Vlastní gravitace způsobí, že kadeře se rychle vrátí do svého přirozeného stavu - přímočarost.

Je to důležité! Pro barvení tlustých pramenů bude trvat déle, než se zachová kompozice na hlavě vlasů, protože pigmenty potřebují více času k proniknutí struktury vlasů. Takové kadeře jsou však jednodušší při přenášení procedury pro změnu odstínu, změnu barvy a chemických kadeří. Zvláštnost vlasů je stabilní a pomáhá udržovat dobře ošetřenou a zdraví.

Průměrný

Nejvíce nenáročný druh kudrlin, péče o něž příjemně neznamená žádný problém. Typickými zástupci - obyvateli evropských zemí. Středně tlusté prameny získávají atraktivní tvar při výběru téměř jakékoliv účesu.

Účinek vytvořeného stylu trvá dlouhou dobu. Elastická struktura, lehké barvení, odolnost proti agresivním účinkům narovnání a chemického holení jsou charakteristické rysy tohoto typu vlasů.

Tenký

Hlavní nevýhodou, která rozvrací zástupce tohoto typu vlasů, je nedostatek hlasitosti. Dokonce s velkým počtem folikulů kvůli ztenčení chloupků samy o sobě prameny vypadají vzácně. Takové kadeře jsou obzvláště křehké, často trpí částí konců a cítí potřebu pravidelné hydratace.

Kadeřníkům se doporučuje úplně zastavit používání tepelných zařízení vlastníků tenkého typu, aby nedošlo k exacerbaci ředění. Přes dobrou reakci na barvicí kompozice jsou vážně zraněni v důsledku vystavení účinkům chemických látek a ztrácejí zdravý vzhled.

Elasticitou

Dalším parametrem, kterým se klasifikace typů vlasů provádí, je pružnost. Vlasy jsou: vlnité, kudrnaté a rovné. Definování této funkce na vlastní kadeře je jednoduché. Stačí se podívat na zrcadlo. Kudrnaté a vlnité vlasy mají také několik podtypů.

Rovné čáry

Taková hlava vlasů spadá do hladké kaskády přes ramena bez ostrých ohybů. Rovné prameny mají obvykle krásný lesk, protože hladký povrch dokonale odráží světlo. Tento typ kudrlin je považován za měřítko, které vám umožňuje vytvořit nějaký účes a provádět různé experimenty.

Vlnitý

Vzhled je jasný z názvu. Prameny vyjadřovaly vlny a vlny ve větším či menším rozsahu. Otočí se na kudrlinky nebo spirály. Vlnité vlasy - milovaný sen většiny dívek, protože umožňují dát obraz romantiky.

Curly

Pásky jsou zkroucené do pružných spirál a smyček. Zevnitř vypadají vlasy velmi svěží, ale často suché kadeře znamenají spoustu obtíží a nuancí péče.

Nicméně, pokud se majitel podaří jim dát péči, vlasy vypadají prostě luxusní a dávají ženu v davu nápadné.

Jak zjistit svůj typ

Pokud zjistíte, že váš typ pružnosti není obtížný, pak není tučný a hustota tak jednoduché. Identifikace níže uvedených typů kadeří je test. Pomůže vám ujistit se o vašich vlastních představách a naučí se, jak se starat o určitý typ vlasů.

Stanovení obsahu tuku

I. Jak často musíte umyt vlasy po dobu jednoho týdne, aby byly čisté a uklizené?

 1. 2-3 krát je dost;
 2. 1-2 krát;
 3. denně;
 4. až 2 krát.

Ii. Jak byste mohl charakterizovat stav konců pramenů?

 1. Hladká nebo malá pitva.
 2. Suchý, křehký, tvrdý a řezaný.
 3. Neexistuje žádný balíček.
 4. Přetáhněte a odlupujte.

Iii. Popište stav kořenové zóny.

 1. Vzácně slané, po 2-3 dnech po umytí.
 2. Po nanesení šamponu je pokožka suchá, po 7 dnech je lehce mastná.
 3. Normální, zítra mastný.
 4. Čisté a čerstvé, třetí den rostou tuky, ale konce zůstávají suché.

Iv. Do svíčky svítí ve světle slunce?

 1. Ano, prameny září na slunci.
 2. Glitter je sotva viditelný, matný vlas.
 3. Svítí až po umytí hlavy, druhý den se objevuje mastný lesk.
 4. Glitter je viditelný u kořenů, konce jsou tmavé, téměř neodrážejí světlo.

V. Jak dlouho trvá vlhkost? Nezapomeňte, jak po mytí suché kadeře uschne a vyhledejte odpovídající odpověď.

 1. Vlasy potřebují dlouho uschnout.
 2. Téměř okamžitě jsou prameny suché, konce suché ještě rychleji.
 3. Mírný čas sušení.
 4. nejprve se špičky stanou suchými, kořeny trvají mnohem déle.

Vi. Používáte teploměry (vysoušeče vlasů, usměrňovače nebo curling)?

 1. Ano, nemá vliv na stav kudrlin.
 2. Extrémně vzácně to způsobuje exacerbace řezů, lámavost a sušení.
 3. Vysoušeč vlasů se nepoužívá, protože to zvyšuje drážkování kořenů.
 4. Radši nepoužívám, protože konce jsou suché a rozbité.

VII. Je vlas schopen elektrifikovat?

 1. Ne
 2. Je často elektrizován, zejména v zimě.
 3. To se děje zřídka.
 4. Je pozorován pouze na špičkách.

Viii. Jsou vaše vlasy velké?

 1. Střední pomp.
 2. Velmi objemné, rozptýlené.
 3. Po umytí je hlasitost viditelná, ale druhý den je ztracena a prameny se drží.
 4. V kořenové zóně jsou vlasy načechrané a na koncích - načechrané.

Nyní musíte vypočítat, jaké číslo odpovídá většině odpovědí.

Je-li 1, typ vlasu je normální. Chcete-li udržet zdraví, stačí použít masku na vlasy každý týden. Je-li to nutné, může se frekvence kosmetiky zvýšit na 2 krát za 7 dní.

Pokud získáte více odpovědí pod číslem 2, typ vlasů je suchý. Nejprve je třeba analyzovat péči o prameny a poskytnout jim výživu a hydrataci. Dále se doporučuje zahrnout do ochrany ultrafialovou ochranu a tepelná zařízení.

Pokud existuje více možností odpovědí na číslo 3, vaše kudrlinky jsou tučné. Aby byly mastné vlasy v pořádku, bude vyžadovat celou řadu procedur, včetně šamponů a masky.

Většina odpovědí na číslo 4 znamená kombinovaný typ kudrlin. Zvláštní pozornost je nutná v tomto případě na tenké a křehké konce. Je vhodnější zahrnout do péče speciální masky, krémy a spreje.

Jak zjistit tloušťku

Tloušťku chloupků lze měřit s trichologem pomocí speciálního zařízení - mikrometru. Šetří se čtyři zóny: chrámy, spodní část šije, bangy a koruna. Kontrola se provádí v blízkosti kořenů, kadeře musí být čisté, suché, bez ošetření stylingovými látkami.

V závislosti na průměru chloupků jsou:

 • tenké (hedvábné) - do 0,05 mm;
 • průměr: 0,05-0,07 mm;
 • tlustý (tvrdý): od 0,07 mm.

Pozor! Druhý způsob určení tloušťky zahrnuje studium dělení. Je nutné rozdělit vlasy a zkontrolovat vytvořenou čáru.

Tenké vlasy se vyznačují širokou dělicí čárou. Kůže je jasně viditelná, stejně jako kořeny vlasů. Pokud jsou kadeře silné, rozdělení bude velmi úzké a kůže nebude viditelná.

Třetí možnost nemá vědecké zdůvodnění, ale je často uplatňována. Pásky by měly být odstraněny v ocasu a pomocí pásky měřit obvod vlasů. Výsledek až 5 cm hovoří o jemnosti vlasů. Obrázek 5-10 cm obvykle odpovídá normálním (průměrným) typům. U tlustšího krytu se tato čísla pohybují od 10 do 15 cm.

Je možné změnit typ

Suché vlasy nepotřebují časté mytí, protože kořenová zóna je již charakterizována těsností. Často - suché lupy, pokud se objeví, je třeba pečlivě vybírat péči o kosmetiku. Oslabené a nudné prameny potřebují přidat lesk. Z tohoto důvodu musí mít fondy zpevňující a výživné vlastnosti, stejně jako léčit rozdělené cíle.

Šetrná péče není omezena na kondicionéry a šampony. Suché vlasy vyžadují pravidelné nanášení masky a masáže hlavy. Maximální frekvence mytí je dvakrát týdně. Ve stravě by měly být přidány produkty, které jsou schopné vytvářet lesklé kudrlinky. Patří mezi ně olivový olej, obiloviny a pivovarské kvasnice.

Korekce se nevyžaduje pro běžné kadeře, snadno snáší použití šamponů a přípravků na péči. Výhodou pro majitele tohoto typu pramenů je nedostatek pečlivé péče.

Správná strava je však povinným kritériem, protože nejmenší změny v hormonální hladině mohou vyvolat pokles nebo zvýšení produkce kožního mazu.

Zhoršení stavu kudrlin může být nesprávně provedeno s barvením, chemickým vlnutím, pravidelnými výlety do solária a dalšími postupy charakterizovanými negativními účinky.

Křikliví ostatní považují mastné vlasy. Musí se denně vypírat a prameny chybí. Objem téměř nedrží, často se vyskytují lupiny, které jsou uloženy v kořenové zóně ve formě částic epidermis. Je třeba věnovat pozornost péči o tyto vlasy.

Příkladem jsou masky a kondicionéry, které mohou zhoršit mastný lesk, takže jejich použití by mělo být vyloučeno nebo omezeno. Dieta je nezbytně upravena tím, že opouští tučné potraviny. Vysoušecí prameny pomáhají barvivům a stylingovým nástrojům.

Smíšené kudrlinky způsobují, že výběr detergentů a opravných prostředků je velmi problematický, protože kořeny se tukují a konce trpí nadměrným sušením. Často se na výstupu stává nákup několika produktů, které přinášejí vlasy v pořádku.

Vzhledem k salinitě bazální zóny se šampon používá pro typ tuku a po omytí se maska ​​nebo balzám ošetřujícího lékaře aplikují na suchý. Rozdělené konce musí být pravidelně ořezány, protože je téměř nemožné je znovu provést jiným způsobem. Kadeřníci nedoporučují pěstovat dlouhé vlasy majitelům kombinované hlavy vlasů, protože je jednodušší pečovat o středně dlouhé vlasy.

Jak zjistit svůj typ vlasů: tipy

Skladové regály jsou plněny různými výrobky pro péči o vlasy. Takové produkty zahrnují šampony, kondicionéry, masky, séra, spreje. Hlavním rysem aplikace péče o kosmetiku je to, že je nutné koupit kompozici s přihlédnutím k jednotlivým typům vlasů. Definovat to, profesionální kadeřníci odvodili základní strategii, o které budeme hovořit dnes.

Test typu vlasů

 1. Snadno zjistíte, jaký typ vlasů, pokud budete postupovat podle praktických doporučení. Začněte s analýzou obsahu tuku, připravte předem papírový ručník nebo ubrousek.

Charakteristika typů vlasů

Chcete-li přesněji zjistit, jaký typ vlasů, přečtěte si níže uvedené informace. Pokud porovnáte 4 nebo více bodů s vlastními pozorováními, budou mít vlasy určitého typu.

Typ suchého vlasu:

 • hroty jsou suché na dotek, zlomení a rozdělení;
 • vlasy vypadají špinavě a vyžadují mytí každých 5-6 dní;
 • prameny jsou tmavé, postrádají lesk, stín je špatně viditelný;
 • shag často prochází statickým účinkem, vyplňuje;
 • suché vlasy neposlušné, je obtížné dát do vlasů;
 • po rutinním mytí se skalp utáhne;
 • Vyfukováním dochází k tomu, že vlasy jsou křehké a tlusté současně.

Olejový typ vlasů:

 • hroty nejsou suché, nedochází k poškození a žádné části (v 90% případů);
 • vlas vypadá mastný a "elegantní" 1,5-2 dní po umytí;
 • vlasy rychle špinavé, na krátkou dobu začíná vypadat nešikovně;
 • typ tuku má silný ošklivý lesk;
 • po pracím procesu není těsnost pokožky hlavy;
 • chlupy se nedotýkají, zachovávají si styl;
 • po sušení sušičem na vlasy není žádný statický účinek;
 • zámky tohoto typu se snadno dají do účesu, ale kadeře se rychle rozbíjí.

Normální typ vlasů:

 • Pramínky krásně lesknou po dobu 3 dnů po vyprání;
 • čas od času se konce začnou rozštěpovat a vypadat suché;
 • snadno vyrobit téměř jakýkoli styl;
 • ve vzácných případech po opláchnutí se objeví těsnost hlavy;
 • při sušení pomocí tepelných zařízení jsou vlasy trochu tlusté, měkké na dotek;
 • pramínky jsou elektrifikovány pouze tehdy, když nosí syntetické klobouky;
 • šamponování se provádí jednou za 3 dny, po tomto období vlasy vypadají mastně.

Kombinované vlasy:

 • konce se rozštěpily, měly sucho, zlomily;
 • vlasy po celé délce udržují příjemný lesk po dobu 3 dnů;
 • po umytí hlavy vlasy se znečišťují po dobu 4 dnů, stávají se mastnými;
 • někdy je pokožka hlavy vystavena těsnosti;
 • statický efekt platí pouze pro špičky;
 • vlasy mohou dostat pouze bazální objem, všechny ostatní stylové neúčinné;
 • po použití vysoušeče vlasů se špičky vytlačují a tlačí;
 • 3 dny po umytí se vlasy v kořenové oblasti stávají mastnými, špičky již nesvítí.

Péče o vlasy v závislosti na typu

Jakmile rozhodnete o typu vlasů, vyberte příslušnou základní péči.

 1. Vyberte čistící šampon s krémovou nebo plně průhlednou strukturou. Kosmetika tohoto druhu vytváří další ochranu.
 2. Nasytíte vlasy vlhkostí a opláchněte je oddělením heřmánek. Každodenně si v ampulích navlhčete vitamin E na pokožce hlavy (prodává se v lékárně).
 3. Nechoďte odpočívat mokrými vlasy. Odmítněte styl s fénem, ​​žehlení nebo curling. Nepoužívejte suché natáčky.
 4. Po každém šamponování naneste balzám, stříkajte kudrlinky s postřikovačem nebo protřepat nezmazatelným sérem na ošetření.
 5. Dvacetkrát týdně, třít do pokožky hlavy a rozložit kokosový nebo lopuchový olej po celé délce vlasů. Pomůže obnovit pružnost a lesk, zabrání průřezu.
 1. Jednou za 2 dny opláchněte čisté vlasy s léčivým odvarem. Může být připravena z máty, kopřivy, plantain, tymiánu nebo heřmánku.
 2. Do masky normalizovat činnost mazových žláz. Zahrňte kuřecí žloutku, bílý nebo modrý jíl, vodku, med, pivovarské kvasnice.
 3. Používejte šampon pro typ vlasů. Vyberte si balzám ze stejné série, ale s lehkou strukturou. Suché vlasy se vyskytují ve vzácných případech.
 4. Nepokládejte pokožku hlavy na teplo. Umyjte si hlavu lehce teplou vodou, abyste nevyvolali urychlené uvolňování tuku.

Normální a kombinované vlasy

 1. Umyjte hlavu maximálně jednou za 3 dny. Používejte šampony, které neobsahují povrchově aktivní látky.
 2. Dvakrát měsíčně vyčistěte mazové kanály pomocí křoví. Může být připraven z balzámových a uzeninových meruněk, kávy nebo mořské soli.
 3. Chránějte prameny dřevěným hřebenem nebo masážním kartáčem s přírodními štětinami. Použijte vysoušeč vlasů pouze v nouzových situacích.

Chcete-li určit typ vlasů, podívejte se na specifikace. Pokud jste jako výsledek pozorování získali 4 nebo více bodových zápasů, zvažte vhodné doporučení pro péči o vlasy.

Jak určit typ vlasů: tipy

Maria Pimenová

Hluboce píše, ale s humorem, o módě, umění, parfumerii, cestování, zdravém životním stylu a wellness.

Znalost odrůdy, do které patří vaše vlasy a pokožka hlavy, je základem, na kterém jsou založeny jejich vzhled a vnitřní stav. Bez těchto informací nelze vybírat správné výrobky a upravovat systém péče. V moderní kosmetologii je obvyklé rozdělit vlasy na čtyři typy: mastné, suché, normální nebo smíšené. Nejlepší způsob, jak zjistit, je kontakt s tricholožkou nebo kadeřníkem. Ale my vám řekneme, jak určit typ vlasů, dokonce i doma.

Počáteční diagnostiku lze provést doma předáním testu:

1) Jak často potřebujete umýt vlasy, aby vaše vlasy nevypadaly špinavě?

A) Mé hlavy každé tři dny;
B) každou víkendovou hlavu;
C) Mé hlavy každý den nebo každý druhý den;
D) Mou hlavu za den. V zimě častěji, v létě - méně často;

2) Máte nějaké problémy s pokožkou hlavy: svědění, lupy atd.?

A) Ne;
B) Po umytí hlavy se objevuje pocit tížnosti pokožky, kůže se po použití stylingových výrobků roztřesí: například sprej na vlasy
B) Existují mastné lupy.
D) Existují lupiny, ale jsou téměř neviditelné.

3) Jsou vaše vlasy náchylné k rozbití?

A) Nevšímám si takový problém
B) Spíše ano
B) Husté vlasy
D) Vlasy se rozdělí na špičky.

4) Je možné volat vaše kudrlinky lesklé?

A) Ano, vypadají vlasy zdravé a lesklé
B) Vlasy vypadají matně
B) vlasy lesk, ale je to spíše "tlustý" lesk
D) Na kořenech vypadají lesklé a špičky jsou bez života.

5) Vysychá vlasy rychle po umytí?

A) dlouhá
B) velmi rychle
C) Mírně dlouhá
D) Konce suché rychle a kořeny potřebují více času.

6) Jsou vaše vlasy vystaveny statické elektřině?

A) spíše ne
B) Ano, velmi
C) Pouze v zimě po čelenku.
D) Hroty jsou elektrifikovány.

7) Máte bujné vlasy?

A) ano
B) Moje vlasy jsou lehké a neustále odjíždějí.
B) Po mytí vypadají načechraně, ale rychle ztrácejí objem.
D) Svěží pouze na špičkách, kořeny vypadají hladce

Většina odpovědí A znamená, že máte normální typ vlasů, B - suché vlasy, C - mastné, G - smíšený typ. Zaměřme se na každý detail!

Normální vlasy

Jelikož je snadné hádat z názvu, normální typ vlasů je silný lesklý vlas a skalp bez lupů. Starat se o ně je základní: stačí si umyt vlasy dvakrát týdně.

Majitelé tohoto typu vlasů jsou šťastní: podléhají jakémukoliv stylu, vlasy snadno vybírají jakýkoli tvar. Ale i v propuštěné podobě vypadají velmi atraktivně! Je také snadné pečovat o takové vlasy, hlavním úkolem je vybrat správné prostředky.

Jak zjistit typ vlasů a vybrat si produkt péče?

Budete potřebovat jemný šampon, který není přetížen živinami, které jemně čistí pokožku hlavy a vlasy.

Nezapomeňte na balzám, aby vaše vlasy mohly být snadno česané.

Top 3 běžné produkty pro péči o vlasy

Jak zjistit doma typ vlasů a pokožku hlavy

Použití kosmetických a hygienických přípravků, které neodpovídají typu pokožky hlavy, je jednou z nejčastějších chyb v péči o vlasy. Zaplatit za nevědomost účty za zvýšenou mastnotu nebo naopak suché vlasy, ztenčení, lupy. Ženy, které se znovu a znovu mýlí při výběru šamponů, kondicionérů, masky a stylingových výrobků, se konečně ptají, jak určit typ vlasů.

Charakteristika typů vlasů

K popisu stavu vlasů, kadeřnictví a trichologové používají mnoho vlastností. Zohledňují délku, tloušťku, tloušťku vlasů, stupeň jejich křehkosti a vlhkosti. V tvarech kudrlinky jsou kudrnaté, zvlněné, rovné. O zdraví vlasů lze posuzovat svou silou, zářivostí, hladkostí. Při určování typu vlasů je třeba vzít v úvahu intenzitu sekrece mazových žláz pokožky hlavy. Důležitá je distribuce kožního mazu po celé délce vlasů.

 • Normální vlasy se vyznačují zdravým leskem, pružností, mírným pompáním. Čisté a dobře upravené, vypadají první dva dny po umytí vlasů. Třetí den se vlasy u kořenů stávají výrazně mastnými. Hroty pramenů mohou být kousnuty, ale jen mírně. Normální vlasy jsou špatně elektrifikovány, přizpůsobitelné stylingu. Vyžadují minimální podpůrnou péči.
 • Suché vlasy zůstanou čisté po dobu jednoho týdne. Dokonale udržují svůj tvar a jsou pozoruhodné pro svou pomp. Na druhé straně je barva takových kudrlin nudná. Vlasy jsou zjevně nedostatečné vlhkosti, což se projevuje v křehkosti, ve velkém počtu dělených konců. Suché vlasy jsou náchylné k elektrizování a matoucí, což komplikuje stylingový proces. Zdá se, že pomalu rostou. Ve skutečnosti se vlasy nepřidávají v důsledku zvýšené křehkosti.
 • Olejové vlasy se rychle znečišťují - to je pravděpodobně jejich hlavní problém. Pokud jsou mazové žlázy pokožky aktivně kožní mazu, vypadají vypadající vlasy jen den po umytí hlavy. Vyčistěte vlasy bez problémů a udržujte hlasitost. O den později se začnou držet spolu, ztrácejí pomp. Vlasy mají charakteristický mastný lesk, lehký zápach horkého oleje. Současně majitelé tukových kadeří nejsou si vědomi problému rozštěpení.
 • Kombinované vlasy se na kořeny stávají mastným druhým nebo třetím dnem po šamponování. Zbytek vlasů zůstává dostatečně dlouhý - až týden. Smíšené vlasy často postrádají bazální objem. Konce pramenů mají sklon rozdělit se, tlačit a elektrifikovat. Kombinovaný typ se obvykle nachází mezi majiteli dlouhých vlasů.

Je to důležité! Individuální intenzita mazových exkrecí je určena mnoha faktory, včetně dědičnosti. V průběhu let se činnost mazových žláz zpravidla snižuje. Změna typu vlasů s častým barvením, praní, nerovnováhou hormonů a podobně.

Způsoby určení typu vlasů

Zjistěte, jaký typ pokožky máte, pomůže vám následující test s ubrousky. Ráno si umyjte vlasy obvyklým způsobem. Následující večer jemně protřejte pokožku hlavy na horní straně listu papíru. Dále vyberte pramen a držte jej ve středu druhého ubrousku přesuňte papír přes špičku. Olejové značky na všech ubrouscích jsou známkou mastných vlasů. Nedostatek skvrn ukazuje normální nebo suchý typ. Existují značky na první ubrousek a ne na druhé? Máte kombinovaný typ.

Zkoušky také pomáhají identifikovat doma. Zjistěte svůj typ vlasů odpověď na následující otázky.

 1. Jak často umyjete vlasy?

A. Každých 3-4 dní.

B. Po 7 dnech nebo déle.

B. Každý druhý den a častěji.

D. Každých 4-6 dní.

 1. Jaký popis se vám hodí?

A. Kadeřnice normálně snášejí vysoké teploty, nerozdělí se.

B. Vlasy jsou citlivé na tepelný náraz, konce jsou znatelně zachyceny.

B. Kudrlinky jsou nepoškozené. Jsou-li rozdělené konce, nestačí.

G. Vysoušeč vlasů pouze negativně ovlivňuje spodní část vlasů.

 1. Jsou vaše kadeře elektrifikovány?

A. Ne nebo jen na konci.

B. Silně elektrifikován po celé délce.

B. Je extrémně vzácné, pouze v chladné sezóně.

G. Silné, ale pouze na konci.

 1. Má vaše vlasy objem?

A. Ano, vlasy zůstávají svěží několik dní.

B. Ano, jsou vždy objemné, "odletí".

B. Ne, objem se vyskytuje pouze po umytí.

G. Ano, ale pouze bazální.

 1. Budete svítit prameny?

A. Ano, vlasy mají zdravý, dokonce i lesk.

B. Ne, nesvítí.

V. Ano, ale zdravý lesk se rychle změní na mastnou.

G. Ano, ale pouze u kořenů. Dno vlasů vypadá tlumeně.

 1. Jsou vaše kudrlinky snadno stylově?

A. Ano. Pokládka obvykle zůstává dlouhá.

B. Ne, vlasy se nehodí dobře.

Otázka: Ano, je snadné nastavit, ale jen na krátkou dobu.

G. Vhodný do kořenové zóny.

Pokud jsou odpovědi "A", máte normální typ. Majitelům suchých vlasů budou ovládány varianty "B". Abstrakty pod písmenem "B" odpovídají mastným vlasům. Máte kombinovaný typ, pokud většina odpovědí je "G".

Nejbezpečnějším způsobem, jak zjistit svůj typ vlasů, je kontaktovat trichologa. Lékař, který se specializuje na problémy s vlasy a pokožkou hlavy, používá k identifikaci laboratorní testy a klinické testy.

Pokyny pro údržbu

Normální kadeře nepotřebují zvláštní péči. K udržení jejich zdraví a čistoty stačí je dvakrát týdně umyt s vajíčkem, medem nebo bylinkovým šamponem. Nakonec můžete vlasy vypláchnout odvar z kopřivy, vodou, okyselit jablečným jablečným octem nebo citrónovou šťávou.

Šampon s přídavkem oleje je ideální pro suché vlasy. Při mytí nezapomeňte používat klimatizaci, zatímco termo ochranné prostředky. Problémy s vlasy řeší speciální masky a olejové zábaly. Šampony s ovocnými kyselinami, výtažky z kopřivy, máty peprné, čajovníku, neplodu a také masky z fermentovaného mléka se vyrovnávají s vysokým obsahem tuku v kudrlích. Při smíšeném typu se doporučuje jednou týdně, aby kosmetický olej na špičky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy