logo

Jak si vybrat barvivo na vlasy

Každá dívka, která se o sebe stará, si myslí, jak si vybrat barvivo na vlasy, aby nenarušilo jejich strukturu. Koneckonců krásné a zdravé vlasy jsou základem dobře upravené ženy. Někdo sleduje módu a barvy vlasů podle nejnovějších trendů, ale pro někoho je nezbytným opatřením ke skrytí šedých vlasů. Tak či onak, vzniká otázka volby barviva na vlasy. Dnes o tom budeme hovořit.

Obsah

Jak zjistit barvu vzhledu

Intenzivní nátěr, lehké tónování nebo prameny jsou v pořádku, ale pro jakoukoli techniku ​​je důležité vybrat barvu. Rozhodující roli v této věci hraje barevnost a typ vašeho vzhledu. Pokud znáte svůj typ vzhledu barvy, bude snadnější se vyhnout chybám. Hlavní věc je dodržovat dvě pravidla:

 1. Nezapomeňte se zaměřit na barvu vašeho vzhledu a přirozené barvy vlasů. Pokud si nevyberete správný tón barvy vlasů, nebudou v kombinaci s vaším typem barvy a budete vypadat nešikovně.
 2. Každý, kdo si vlasy tmavší nebo lehčí, by měl sledovat, jaký kontrast vyžaduje tvář. Pokud se rozhodnete změnit barvu vlasů, věnujte pozornost následujícím informacím. Abyste mohli rozhodnout, který barva tónu si vyberete, musíte zvážit původní barvu vlasů. Rozdíl mezi úrovní přirozené barvy by neměl přesáhnout 2 tóny. Abyste to však mohli udělat správně, musíte zvážit váš typ vzhledu.

Barva vlasů musí být vhodná pro vaši pokožku a oči. Existují 4 hlavní typy vzhledu: zima, léto, podzim a jaro.

Typ barev Zima

Dívky takového typu zima, většinou kontrastní. Mají přirozenou barvu vlasů, tmavé obočí, řasy a oči. Ale zároveň mají velmi slušnou pleť.

 • Jsou vhodné: tmavé, studené odstíny.
 • Následující barvy nejsou vhodné pro typ zimní barvy: blond a červená.

Typ barvy Pružina

Dívky s typem barvy Jaro mají blond vlasy, oči, obočí, řasy a nejlehčí pokožku.

 • Jsou to vhodné odstíny světla: popel, med, karamel, ořech.
 • Následující barvy nejsou vhodné pro typ jarní barvy: černá, čokoládová, kaštanová.

Typ barvy Podzim

Dívka s barevným typem Autumn má světlé odstíny, velmi teplé blond, červenavé a měděné odstíny. Má lehkou, zelenkastou pleť a zelené oči.

 • Tsvetotipu Podzim je vhodný: červená, měď, mléčná čokoláda.
 • Nesedí: černé, chladné bílé odstíny.

Barva typu Letní

Dívčí barva typu Letní, kombinuje všechny prvky jiných typů barev. Můžete jít světle hnědé, ořechové, mléčné čokolády, červené, měděné, stejně jako platinové barvy vlasů. Ale stojí za to pamatovat, že pokud budou vaše vlasy platinovým odstínem, měl by být stav Vaší pokožky perfektní. Jakékoli zarudnutí a škody na obličeji budou příliš nápadné.

Jak vybrat barvu barvy

Stojí za zmínku, že experimenty na barvení vlasů jsou dobré, když jsou ve věku. Mladé dívky se mohou pokusit experimentovat s barvou vlasů. A ženy po 40 letech se budou muset vzdát jasných odstínů barvy ve prospěch přírodních a tradičních tónů.

Dále je třeba poznamenat, že při zásadní změně obrazu hraje důležitou roli typ a struktura vlasů. O tom jsme napsali v článku "barvení z bruneta na blondýnku a zpět za jeden den". Jakou barvu si vyberete, kdo, jak a kolikrát záleží vaše barvivo na vlasy. Pokud je přehánějte nadměrným množstvím blonďavých agentů, může to vést k nepříjemnému výsledku. Než si drasticky změníte barvu vlasů, měli byste pečlivě prostudovat všechny jemnosti této záležitosti, aby barvení probíhalo s co nejmenším poškozením vlasů. Mnoho žen, které barví vlasy doma, vyvstává otázka: dostanu barvu vlasů, která je uvedena na obalu? Neměli byste důvěřovat reklamnímu procesu výrobců a zvolit barvu pouze podle návrhu obalu nebo krásné fotografie na obalu, zvážit původní barvu vlasů a samozřejmě podívat se na balení barvy, kterou si budete kupovat. Nesprávně zvolená barva vás může stát plešatinou.

Typy barev

Nyní na trhu je z masového trhu obrovský počet různých barev, které lze zakoupit pro domácí použití v jakémkoli obchodě.

Co bych měl nejdříve hledat při nákupu barvy v obchodě?

První věc, kterou musíte věnovat pozornost, když si vezmete barvu, není její datum vypršení platnosti. Nemělo by přesáhnout 2 měsíce. Všechny barvy by neměly být na polici déle než dva měsíce, jinak by mohly být příliš toxické a způsobit škodu osobě. Rovněž stojí za to věnovat pozornost formulacím barviv na bázi oleje.

Je to důležité! Pokud si koupíte barvu jedné značky, měl by být z této značky také šampon a kondicionér a různé emulze. Dlouho drží barvu vlasů a rychle se nevymyjí.

Jaké typy barev existují?

Barvy jsou tvořeny třemi typy: trvalými, polostálem a nádechem.

Trvalé barvení vlasů

Nejvíce jsou na trhu. Složení trvalého nátěru zahrnuje:

 1. Peroxid vodíku - ničí přirozený pigment.
 2. Amiak - pomáhá barvě proniknout hlouběji do struktury vlasů. Ve skutečnosti tento proces pronikání ničí součásti, které jsou zodpovědné za pružnost vlasů. Vlasy se stávají suché, křehké a opakované používání barviv na vlasy s amoniakem ničí strukturu vlasů.
 3. Resorcinol - pomáhá barvě proniknout hlouběji do struktury vlasů a poskytuje perzistentní barvení, ale může způsobit velmi silnou alergickou reakci a podráždění pokožky hlavy. Z těchto komponent je lepší odmítnout.
 4. Uhlík dehty - také poskytuje odolnost barvení. Obklopuje vlasy a vytvoří umělou ochrannou vrstvu. Ale jakmile barva pronikne do krevního oběhu: za prvé může narušit působení červených krvinek, čímž se sníží imunita, a jednak ovlivňuje nervový systém. A také uhelný dehet je alergenní. Stává se to, že po nanesení barvy začíná nalepovat, nezapomínejte. Pokud je barva po nanesení vylepšena, znamená to, že začala alergická reakce nebo začne barva zničit pokožku a je nutné ji okamžitě vypláchnout. 5. Lead Acetate účinně chrání trvanlivost barvy, ale bohužel poškozuje zdraví.

Poloměrné barvivo na vlasy

Ve svém složení není amoniak, ale byl nahrazen aminy a benzoát sodný. Složení semipermanentních barev zahrnuje: 1. peroxid vodíku. 2. Aminy jsou velmi toxické látky. 3. Benzonát sodný je velmi nebezpečnou složkou, protože může ovlivnit lokální imunitu, proniknout do krve a narušit funkci hemoglobinu. Tato složka je také nebezpečná, protože má tendenci hromadit se. Zachovává vaše vlasy od týdne do měsíce nebo dokonce rok po aplikaci, takže se tato látka během několika let může vyvinout. 4. Olovnatý acetát 5. Uhlíkový dehet Přestože jsou všechny komponenty taktné - bez nich je trvalé barvení nemožné! Takže jak si vybrat barvivo na vlasy správně?

Tónovací balzámy

Chová se šetrně. Tónovací balzámy a šampony neprocházejí hluboko do vlasové šachty, nezničí je a nezhoršují přirozený pigment.

Kromě škodlivých složek, které jsme popsali výše, je třeba se podívat na skutečnost, že barva byla přítomna: 1. UF filtry obalují a chrání vlasy, čímž zpomalují chemické procesy. 2. Rovněž stojí za výběr barviv na vlasy, které obsahují oleje a různé vitamíny B (rostlinné extrakty, oleje z pšeničných klíčků, olivový olej). Pokud si vyberete barvu, která neobsahuje tyto komponenty, můžete je přidat sami. Všechny tyto oleje a vitamíny se prodávají v ampulích v lékárně.

Takže stojí za přeplatku? Jak drahé barvivo na vlasy se liší od levných?

-Cokoliv! Jakékoliv trvalé trvalé barvivo poškozuje vaše vlasy. Spotřebitel platí pouze za design obalů, pohodlné balení a reklamu. Čím častěji vidíte reklamu pro tento produkt, tím dražší bude.

Přírodní barvy vlasů

Pokud jste nikdy neměli vlasy a obáváte se chemických účinků barvy, používejte přírodní barviva, jako jsou: cibule, káva, čaj, heřmánek a káva. Perfektně tónují vlasy.

Přírodní nátěr z cibule

Tato metoda barvení je vhodná pro brunety. Dává vašim vlasům zlatý odstín: 500 gramů cibule, 2 lžičky glycerinu. Aplikujte na celou délku vlasů a neopláchněte. Kromě barvení má tato směs příznivý účinek na pokožku hlavy a případně i zhoršuje zánět. Odstraňuje lupy.

Káva a čajová barva

To dává vlasům čokoládový odstín. 4 hodiny l mleté ​​kávy, 200 ml. čaj Aplikujte na celou délku vlasů a neopláchněte.

Chamomile paint

Je schopen zesvětlit vlasy o 2 odstíny blond vlasů. 200 gr. Sedmikrásky; 500 ml. Voda; 3 polévkové lžíce. l glycerinu. Aplikujte na celou délku vlasů a neopláchněte.

Pravidla pro výběr barviva na vlasy

Koordinace:

Barvení vlasů je rychlý a nekomplikovaný způsob změny vzhledu. Někdo chce skrýt šedé vlasy, někdo chce opravit přirozenou barvu a někdo se rád mění. Moderní kosmetický průmysl nabízí širokou škálu různých produktů.

Jak se v této odrůdě neztratit? Doufám, že moje podrobná analýza barev vám pomůže udělat správnou volbu.

1. Typy barev vlasů

Základním principem rozdělení barviv je jejich "původ".

1.1. Přírodní

Tato skupina zahrnuje hennu a basma, stejně jako výtažky některých rostlin - heřmánek, lopuch, cibulovou kůru apod. Některé produkty se také používají jako barviva, například citrony, čaj a káva. Majitelé všech odstínů vlasů mohou vybrat potřebnou barvu z různých přírodních barev.

Ale přírodní odstíny mají své nevýhody. Nejvýznamnější z nich je nemožnost předpovědět konečný výsledek zbarvení.

Proto přírodní barviva raději používají ty, kteří chtějí buď mírně zdůraznit svůj přirozený odstín, nebo nechtějí používat chemické barviva.

1.2. Fyzické

Určeno pro časté použití. Barviva neprocházejí hluboko do struktury vlasů, ale obalují je pouze neviditelným filmem. Patří mezi ně tónované šampony, tonikum a balzámy.

Kvůli jejich vlivu získávají kadeře bohatou barvu a krásný lesk a film na jejich povrchu je dobrou ochranou před vnějšími faktory. Fyzické barvy se rychle odmyjí povrch vlasů, a proto nezaručují dlouhotrvající výsledek. Kromě toho neobsahují odlehčovací komponenty, proto nejsou vhodné pro drastické změny barev.

1.3. Chemické

Existují dva typy chemických barviv na vlasy: perzistentní a polovitivní. Ty jsou někdy zmatené s fyzickými, ale mezi těmito prostředky existují značné rozdíly. Pololektivní, na rozdíl od fyzického, pronikají do struktury zvlnění, ale nejsou tak hluboké jako odolné. Proto mají ty nejlepší barvicí vlastnosti a nejsou tak umývat tak rychle.

Trvalé

Zajistěte pronikání barevných pigmentů hluboko do vlasů, čímž zajistíte trvalé barvení v jakémkoli odstínu. Tyto prostředky jsou nejčastěji vyráběny v krémové formě, stejně jako ve formě pěn, gelů a masky. Velcí výrobci (Loreal, Schwarzkopf a další) vyrábějí různé linky.

Poměrně často dochází k přidávání změkčovačů a přípravků na ošetření. To je nezbytné pro snížení škodlivých účinků chemických látek, předcházení vedlejším účinkům a zachování přirozené krásy vlasů.

Poloměrný

Neobsahuje amoniak nebo peroxid vodíku, nebo jsou tyto látky přítomny v malých množstvích. Proto jsou tato barviva mnohem méně škodlivá pro vlasy než odolná. Ale mají značné nevýhody: ačkoli trvají poměrně dlouho, stále časem zmizí. Stejně jako trvalé barvy jsou vyráběny v různých formách.

2. Úrovně odolných barviv

Složení nátěru, jeho "původ" a jak dlouho bude trvat na vlasu, aniž bychom věděli o chemii, je docela obtížné pochopit. To lze posoudit údaji uvedenými na obalu.

Hladiny odporu jsou vyznačeny čtyřbodovou stupnicí:

 • 0 - dočasné;
 • 1 - nestabilní (tónování);
 • 2 - polovitivní;
 • 3 - odolný.

2.1. S úrovní 0

Dočasné barvy jsou ideálním nástrojem pro ty, kteří nejsou připraveni na drastické změny, ale chtějí trochu experimentovat s barvou nebo najít správný odstín. Takové prostředky mohou zcela barvit vlasy nebo změnit barvu jednotlivých vláken.

Jsou vyráběny v různých formách - gely, pěny, spreje, těla a prášky. Druhá možnost je mimochodem nabízena nejen firmami specializujícími se na vlasové výrobky, ale také dalšími výrobci kosmetiky, například Oriflame, Avon, Dior, Lumene a další. Navíc jatečně upravená těla jsou prakticky jediným barvivem, které lze použít pro děti.

Výhody:

 • velká a různorodá barevná paleta;
 • snadné použití;
 • nepoškozujte vlasy;
 • snadno umýt;
 • hypoalergenní (s výjimkou případů individuální nesnášenlivosti).

Nevýhody:

 • krátká doba působení: lehké "nulové" produkty se okamžitě odmyjí nebo po druhém nebo třetím praní a intenzivní znesou maximálně 4-5 vodních procedur;
 • jasné barvy nemusí vypadat velmi dobře na tmavých vlasech.

2.2. S úrovní 1

První skupina obsahuje nestabilní nebo barvivo. Jsou určeny k osvěžení již namalovaných pramenů, které dávají krásné podtóny přírodním kudrlinkám. Stínicí činidla neobsahují amoniak a peroxid vodíku, proto jsou nejvíce neškodné. Téměř úplně promyjte 6-8 vodními procedurami.

Výhody:

 • dát hlavě vlasů jas a lesk;
 • nepoškozujte vlasy;
 • vliv růstu kořenů není patrný;
 • přirozená barva se vrátí bez opravných postupů;
 • možnost použití jako "korektor" při návratu k přirozené barvě (pro dříve barvené vlasy);
 • možnost použití pro přezrážené a oslabené kadeře, pro které je použití chemických barviv kontraindikováno (některé prostředky mají kvůli dalším látkám v přípravku terapeutický účinek).

Nevýhody:

 • nebarví šedé vlasy;
 • malé množství odstínů ve srovnání s barvami;
 • rychle vymyté;
 • Barvu nelze měnit více než 1-2 odstíny.

Příklady:

- neprofesionální: palety zbarvené gely, tonizující balzám, šampon Irida, šampon Estel Love atd.

- profesionální: Schwarzkopf Igora Color Gloss, maska ​​na barvení Kemon Kroma-Life atd.

2.3. S úrovní 2

Druhá skupina obsahuje barvy obsahující peroxid vodíku, které zajišťují dlouhodobé zabarvení. Budou "vydržet" od tří týdnů na tři měsíce pod podmínkou pravidelného mytí vlasů (standardním číslem je 28 procedur pro čištění hlavy).

Také vám umožní účinně natírat šedé vlasy, zesvětlit kudrlinky o 1-2 tóny, poskytnout jim krásnou bohatou barvu a poskytnout zvláštní péči (pokud jsou obsaženy rostlinné oleje nebo jiné živiny).

Výhody:

 • obvykle neobsahují amoniak nebo jej obsahují v minimálních množstvích;
 • umožňují zesvětlit vlasy o 1-2 tóny (v závislosti na množství peroxidu vodíku);
 • postupně se vymyje, což zabraňuje účinkům obnovených kořenů, pokud se barva příliš neliší od přirozené.

Nevýhody:

 • je nutné pravidelně obnovovat barvu;
 • pokud se barvivo udržuje, barva se může lišit od barvy uvedené na obalu;
 • vlasy, které byly dříve natřeny odolnou barvou, nesmí být barveny nebo stín nebude v souladu s očekávaným;
 • blond vlasy se rychle odmyjí odstíny blond;
 • místo amoniaku mohou obsahovat aminy - látky bez zápachu, ale neméně toxické než amoniak.
 • nemůže se vyrovnat se šedými vlasy, pokud jsou více než 50%.

Příklady:

- neprofesionální: Odlévání Crème Gloss od L'oreal, L'oreal Sublime pěna od Cacting, Oreal PRODIGY, atd.

- Profesionální: EstelDeLuxeSense, MatrixColorSync atd.

3.4. S úrovní 3

Třetí skupina obsahuje perzistentní barviva. Zástupci této kategorie mají mnoho výhod oproti jiným druhům.

Oni úplně malují přes šedé vlasy a dlouho zůstávají na vlasy bez změny barvy. Přítomnost obrovského výběru barev, tónů a odstínů, stejně jako možnost dramatické změny barvy kudrlin, je velmi oblíbená.

Vzhledem k různým olejům v jejich složení je jejich negativní dopad na strukturu vlasů během barvení snížen a poskytována další péče.

Výhody:

 • velký rozsah barev;
 • schopnost drasticky změnit barvu;
 • možnost vyblednutí vlasů až 4 tóny bez předchozího bělení;
 • 100% lak na všechny šedé vlasy;
 • dlouhotrvající účinek (vysoce kvalitní barvy mají "nesmazatelný" efekt).

Nevýhody:

 • amoniak a peroxid vodíku mohou poškodit vlasy;
 • kdy se barva změní o více než 4 barvy a jejich další růst bude vidět hranice přechodu odstínů;
 • toto barvení se nedoporučuje těhotným a kojících žen kvůli škodlivým účinkům amoniaku a peroxidu;
 • možná alergická reakce na komponenty barvy;
 • ostrý a nepříjemný zápach při barvení;
 • možné poškození pokožky hlavy amoniakem a peroxidem;
 • potíže mohou nastat při následné změně tmavého odstínu na lehčí;
 • potřeba pravidelného zbarvení kořenů (v závislosti na rychlosti růstu vlasů jednou za 3 až 6 týdnů).

Příklad:

- neprofesionální: L'oreal Excellence, Syoss, L'Oreal L'OREAL SUBLIME MOUSSE, paleta, WELLATON atd.

- Profesionální: Estel Delux, Londa Professional, krása MATRIX SOCOLOR atd.

3. Jak vybrat správnou barevnou barvu

Barvicí nástroje každého výrobce se skládají ze základních tónů a dodatečných odstínů, které mají číselné nebo alfanumerické označení. Tato barevná "šifra" je vždy vyznačena na krabici. Je to nejjednodušší způsob, jak zjistit, jakou barvu lze očekávat od barvení, neboť obchodní názvy jako "hořká čokoláda" nebo "mrazivá třešeň", stejně jako obrázek na obalu, poskytují pouze představu o skutečném odstínu.

3.1. Měřítko barev a odstínů

Existuje "Mezinárodní škála přírodních tónů" (achromatická série), skládající se z 10 základních tónů z černého na světlo blond.

 1. Černá;
 2. Tmavě černý kaštan;
 3. Tmavý kaštan;
 4. Kaštan;
 5. Lehký kaštan;
 6. Tmavě blond;
 7. Blonde;
 8. Světlá blond;
 9. Blonde;
 10. Světlá blondýna.

Toto je první číslice v barevné "šifře", která udává, kolik barev je tmavé nebo světlé.

Existuje tedy standardní měřítko odstínů, včetně 8 odstínů (označených čísly od 1 do 8) a čísla 0 pro označení přirozených barev. Z škály odstínů je druhá číslice "odpovědná" pro hlavní odstín v "šifře" barvy.

 • 0. Přírodní;
 • 1. Ashen;
 • 2. Pearlescent (fialová);
 • 3. zlatá;
 • 4. měď;
 • 5. Červená;
 • 6. Fialová;
 • 7. Brown;
 • 8. Pearl (modrá).

Číselný kód se může skládat ze dvou, tří a někdy čtyř číslic (například 10.13 - světlá blond béžová (ashen + golden = beige).

Třetí a čtvrtá číslice jsou také z měřítka tónování. Představují další stín, který je v barvě obvykle dvojnásobně menší než hlavní odstín. Pokud jsou 2 a 3 číslice stejné, měli bychom hovořit o intenzitě pigmentu obsaženého v něm.

Například "kód" 1-0 nebo 1,00 na obalu znamená, že je to čistě černá přírodní barva, 1-1, 1,10, 1,01, 1/0, 1/00 ​​je černá s nádechem studeného popela.

Problémem je, že ne všichni výrobci používají standardní mezinárodní stupnici pro značení inkoustů. Obvykle každý výrobce vyvíjí vlastní paletu s vlastním označením. Například některé firmy (například Palette, Colorissimo) označují barvy s alfanumerickými označeními. Obvykle se písmena používají k označení stupnice odstínů, ale někdy označují základní tóny.

Estel poetické (Rusko).

Paleta odstínů: 0-přírodní; 1 popel; 3 zlaté; 4 měď; 5 červená; 6-fialová; 7 hnědá; 8 perla.

Příklad: 6/7 - světle hnědá, hnědá.

Kaaral (Itálie).

Paleta: 0-přírodní; 1 popel; 2-fialová; 3 zlaté; 4 měď; 5-mahagon; 6 červená; 8 hnědá.

Příklad: 6/38 - tmavě blond, zlatavě hnědá.

Schwarzkopf IGORA (Německo).

Paleta: 0-přírodní; 1-Sandre; 2 perly; 3-popel; 4 béžová; 5 zlatá; 6 hnědá; 7-měď; 8 červená; 9 fialová.

Příklad: 7/77 - Blonde, intenzivní měď (měď-měď).

3.2. Oxid (emulze, vykazující mléko, kyslík)

K opravě laku je oxid, který má v závislosti na jeho procentu jiný účinek. Je určen pouze pro chemické barviva (perzistentní a nestabilní).

Pro snadné použití na láhvích oxidu označuje koncentraci peroxidu vodíku na litr báze. Například 1,5% znamená, že v 1 litru báze je přítomno 15 ml peroxidu vodíku. Jiné procenty vyvíjejících se emulzí se také používají: 3%, 6%, 9% nebo 12%.

Různé poměry a procento peroxidu vodíku jsou vyžadovány pro vytvoření různých odstínů a účinků:

 • od 1,5% do 2,5% - pro tónování nebo jemné barvení;
 • 3% - pro zbarvení v tónu nebo tmavší o 1 úroveň; někdy slouží k tónování;
 • 6% - pro barvení 1-2 úrovně lehčí a pro šedé vlasy (lepší fixovaný pigment (barva));
 • 9% - pro vyjasnění na úrovni 2-3;
 • 12% - používá se s barvivy speciální lesklé skupiny (série 11 a 12) v poměru 1 ku 2 (1 díl barvy a 2 části oxidu), vyjasnění na 3-4 úrovních.

4. Předběžná "diagnostika" při výběru barvy

Pro jasnou orientaci v barvách a odstínech téměř každý výrobce vyrábí své stoly, které umožňují přesně určit barvu barvy.

Mělo by se však pamatovat na to, že odstíny v tabulce jsou získány barvením bílých syntetických vláken. Proto se výsledek nemusí shodovat, a to i v případě, že jsou vlasy jasné a nenosené.

Pokud byla dříve provedena barva, konečná barva se může lišit od barvy v paletě. K dosažení požadovaného výsledku by měla být provedena předběžná "diagnóza".

Diagnostika

Než se rozhodnete pro určitý odstín, měli byste odpovědět na několik velmi důležitých otázek:

 • Do šedých vlasů a kolik z nich (0%, 25%, 50%, 75%, 100%).
 • Jaká je vaše přirozená barva vlasů (vyberte úroveň tónu v mezinárodním měřítku).
 • Jaká je vaše barva teď, pokud jsou kadeře předbarveny (měli byste také zvolit tón na stupnici).
 • Požadovaná barva srsti (určte její úroveň).

5. Výběr barvivo nenosených, barvených a šedých vlasů

5.1. Neopracované

Etapy:

 • Určete barvu vlasů.
 • Rozhodněte se o požadované barvě:
 • lehčí o více než 4 tóny. Chcete-li dosáhnout požadovaného odstínu, musíte nejprve zesvětlit vlasy nebo použít barvu, která může zesvětlit více než 4 tóny. Nezapomeňte, že při zesvětlení, alespoň na 1 tón, se objeví teplý odstín (měď nebo žlutost), v závislosti na úrovni odstínu vlasů.
 • lehčí na 1-3 (maximálně 4) tóny.
 • tón do tónu, přidat stín. Doporučuje se, aby barviva bez amoniaku a tonizující barviva a barviva rostlinného původu.
 • tmavší. Pokud si nejste jisti, že vám barva vyhovuje, nepoužívejte nátěr na amoniak (vymyje se).

Příklad (Estel):

1. Barva vlasů je 7,0 - blond.

2. Požadovaná barva 9.34 (podle palety Estelle) - blond zlatohnědá.

Řešení: Barva Estelle 9.34 by měla být smíchána s 6% oxidem (viz část oxidu), přidržovat 35 minut. Pokud máte dlouhé vlasy, nejdříve namalujte délku a pak kořeny. A pokud je krátká, pak okamžitě po celé délce.

5.2. Malované

Etapy:

 • Určete barvu kořenů a délku.
 • Rozhodněte se o požadované barvě (viz tabulka).

- Nejprve zbarvíte kořeny, pak délku;

- Vhodné bez nátěru amoniaku.

- Délka malování a pak regrown kořeny. Oxid 3%;

- Barva je rychle vyčesaná z bělených vlasů;

- Neodstraňujte odstíny popelu, na blond barvu vlasů se změní barva šedé.

- Raději nehrozí ztmavnutí vlasů, použijte barvu bez amoniaku;

- Uchovávejte barvu po minimální dobu, protože může být tmavší než očekávaná barva.

- Doporučuje se rychle natřít barvu;

- Nepoužívejte studené barvy, na bělené vlasy se mění šedivý odstín.

- Délka je po nějaké době zbarvena kořeny;

- Použitý 6%, 9%, 12% oxid.

- První kořeny jsou obarvené, pak délka;

- Použitý 3%, 6%, 9% oxid. Extrémně zřídka 12%.

- Proveďte kyselé nebo tryskání;

- Nedoporučuje se příliš měnit barvu vlasů. může spálit vlasy.

- Ideální tonizující pěna na tónování vlasů, šampony a barvy;

- Pokud chcete trochu jasnější, pak barujte vlasy 6% oxidem. Na 9% na vlastní riziko.

Příklad (Estel):

1. dospělé kořeny 6.0 - tmavě blond, délka 9.3 - zlatá blond.

2. Požadovaná barva 6.7 - tmavá blondýnka, čokoláda.

Řešení: Barva Estelle 6.7 smíchaná s 3% oxidem. Nejdříve namalujte a pak kořeny. Držte jej 35 minut.

5.3. Šedá

Při barvení šedých vlasů je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí.

 • Pokud máte až 50% šedých vlasů, doporučují se amoniakální barviva od úrovně 7 a tmavší s oxidem 6% (je tomu v případě, že vaše původní barva je tmavá). A také dobrá volba - zvýraznění.
 • Pokud máte 50 až 80% šedých vlasů, doporučujeme barvy z úrovně 9 až 7 (při růstu kořenů nebudou vidět šedé vlasy). Zvýraznění je také vhodné. Neměli byste mít velmi teplé odstíny. Oxid se bude pohybovat od 6% do 9%.
 • Pokud máte od 80 do 100% šedých vlasů, doporučují se barviva od nejjasnějších až po 8 úrovní. Můžete jednoduše přidat stín s odstínem, pěnou atd. Odstraňte tmavé a jasné barvy!

5.4. Tabulka odhadů a revize barev (na základě osobní zkušenosti)

6. Důležité doporučení

Mnoho zkušených stylistů a kadeřníků doporučuje provést první zbarvení salonů a kadeřnických salonů. Majitel nejen pomůže s výběrem požadovaného tónu a odstínu, ale také správně maluje.

Další manipulace můžete provádět doma sami:

 • Buďte zvlášť opatrní tím, že změníte barvu vlasů, která byla předtím barvena hennou, basma nebo jinými přírodními barvivy. Při aplikaci umělých barviv na předpověď výsledků je téměř nemožné.
 • Osvobozující černé vlasy nejsou v jedné aplikaci možné. Je nutné postupně používat světlejší odstíny. Například po černé barvě musíte barvit v tmavém kaštanu, pak tmavě hnědé, blond a tak dále. Pouze v tomto případě bude existovat správné a předvídatelné vyjasnění.
 • Velmi lehké odstíny by měly být aplikovány pouze na přírodní prameny. Uměle bělené vlasy se ještě více poškodí.
 • Pro malování šedých vlasů by nejlepší volbou byly přírodní odstíny.
 • Barvené vlasy vyžadují zvýšenou pozornost a péči před, během a po ukončení lakování. Pro dosažení nejlepšího průniku pigmentu a dosažení stabilního a jednotného výsledku je vhodné předem provést řadu postupů, které obnoví hladkost vlasů.
 • Vždy je třeba věnovat pozornost skladovatelnosti. Nástroje s vypršením platnosti mohou způsobit výrazné poškození vlasů nebo změnit základní tón, který není znám.
 • Nikdy není příliš pozdě experimentovat s barvou vlasů, ale hranice rozumu musí být respektovány. Při zbarvení stojí za to věnovat pozornost věku, délce pramenů, originálnímu tónu a celkovému vzhledu, aby nový stín harmonicky zapadl do nově vytvořeného obrazu a neporušil ho.

Jak si vybrat barvivo na vlasy a jakou barvu si vybrat? Nejlepší tipy

Taková obtížná na první pohled volba přichází před každou ženou, která se poprvé rozhodla barvit vlasy. Toto řešení může být způsobeno mnoha faktory: touha dospívající vystoupit z davu a nebojte se vyjádřit, nový trend v módě, po kterém ona se rozhodla odvážně dodržovat elementární nebo šedivění. V prvním případě dáváme k většině dospívajících rukou a jeho chuťových preferencí, ale v posledních dvou případech by měl opravdu nějaký analytický postup k určení vhodného odpovídají vašim zvolené barvy v zásadě a v některých barvách lepší pozornosti platu v prvním fronty. Obecně platí, že je třeba říci, že barva vlasů může být velmi dobře, jak budete vypadat starší, a pomůže vám přijít o několik let, takže to je docela hodné nástrojem změna vzhledu.

Opakování při výběru barvy je především z jeho typu barvy. Je studený a teplý a závisí především na barvě pokožky a vlasů. Zvažte podrobněji každou z nich.

Typy typů barev jako prostředek pro výběr barviva k vlasům.

Doporučujeme si přečíst: Jak často si můžete barvit vlasy hennou, odborný názor

 • Typ studené barvy. To je spousta lidí, kteří mají šedé, modré nebo zelené oči se šedým odstínem. Kůže v tomto případě je také lehká, trochu růžová. Přirozená barva vlasů těchto lidí je světle hnědá, černá nebo popelavá. Přibližně stejné barvy a vhodné pro malování - blíže k přirozenému. Můžete také experimentovat s tmavými tóny, a dokonce i s černými, stojí za to pamatovat, že tato volba zvýrazní všechny kožní nepravidelnosti a obecně slušně stará.
 • Teplý typ barvy. Zde je vše spíše opak - oči jsou zelené nebo zlatavě hnědé a kůže je měkká zlatá nebo broskvová. Tyto dívky jsou vhodnější barvy se zlatými a červenými odstíny, stejně jako barva kávy.

Tato klasifikace však není dostatečně úplná a okamžitě se navrhuje podrobnější verze klasifikace.

 • Typ barvy je pružina.

Tento typ je snadná, dětinská naivní žena plná romantiky. Nejčastěji se tento obrázek vyznačuje:

Oči světelných odstínů (obloha modrá, světle zelená atd.)

Lehká broskvová kůže nebo s nádechem slonoviny, která podléhá rychlému spalování na slunci

Přírodní vlasy jsou obvykle lehké, blond odstíny.

Žlutá je hlavní barva lidí takového typu barvy, a právě to by se mělo brát jako základ a zastavit její výběr na zlatých odstínech. Mohou to být buď světlejší nebo tmavší, například horká čokoláda nebo ořechové odstíny. Kromě toho to bude vypadat úžasně, pokud nezakryjete všechny vlasy, ale jen modelujte tím, že barvíte pár pramenů. Tato technika vytvoří vizuální hloubku a poskytne objem vlasů.

 • Typ barvy - letní.

Takový typ barvy je studený, což znamená, že dívky, které ho vlastní, jsou rychle rozpoznány:

 • Světle zelené, šedo-modré a světle hnědé oči.
 • Kůže těchto dívek je většinou lehká a tenká, má olivový nádech a velmi často má jeden charakteristický rys - průsvitné krevní cévy.
 • Přirozená barva je často obličejová a nudná, což činí celý obraz spíše bledý.

Odborníci doporučují, aby nebyli daleko od svých vlastních odstínů a jen mírně zředit je živějšími odstíny. Pokud se vaše barva vůbec nelíbí, pak můžete barvit v světle hnědém odstínu - to bude obnovit celý obraz a dá vaše vlasy vizuální hlasitost.

 • Typ barvy - podzim.

Doporučuje se číst: Brightening hair cream - dokonalý nástroj pro barvu?

Takový typ barvy je nejživější a nejvýhodnější, protože zde není nic, na co bychom měli přemýšlet - prostě musíte zásobit nabarvený šampon a zdůraznit svou vlastní přirozenost. Tato dívka je snadno rozpoznatelná v davu, protože jako podzim nese všechny nejjasnější a nejintenzivnější barvy. Takové dívky se vyznačují:

 • Smaragdové nebo jantarově zbarvené oči;
 • Trochu tmavá nebo pihová kůže;
 • Nejdůležitější je však rodná barva vlasů. Většina z nich jsou ohnivé červené nebo hnědé vlasy.

Pokud nejste spokojeni s použitím tónovaného šampónu, můžete se uchýlit k barvám gaštanových a čokoládových odstínů, ale měli byste být opatrní měděnými a zlatými odstíny.

 • Typ barvy - zimní.

Zima je chladná a masožravá, takže obraz takových dívek je převážně přísný a tajemný. Vyznačují se:

 • Tmavé oči (černé nebo tmavě hnědé);
 • Bledá nebo tmavá kůže;
 • A přirozená barva vlasů je tmavá a horká.

Zde je módní bezpečně experimentovat s jasnými barvami, jako na stránkách módních časopisů. Může to být karmínová, růžová, rubínová a tyrkysová a pokud máte dokonalou kůži, můžete si barvit vlasy i v černé barvě.

Stojí také za to, že si připojíte několik základních tipů pro výběr barvy:

1) je nutné vyloučit použití tmavých tónů při malování šedých vlasů;

2) kožní problémy se stanou ještě výraznějšími při použití jasných odstínů a černé;

3) nejlepším způsobem je změnit barvu vlasů pouze na pár tónů, ne více.

Doporučujeme číst: Krém na vlasy nesmazatelný - kdo používá?

Známky oblíbené barvy pro každý odstín vlasů.

Blondýnky Pro blondýnky doporučuje odborník používat novou barvu z L'oreal Professional "Inoa" - tato barva se používá hlavně v salonech a pracuje na technologii kolísání barvení s měkkými přechody od platinového blondu až po intenzivní šedé nebo jiné odstíny. Asfaltové nebo platinové odstíny takových populárních značek jako "Wellaton", "L'oreal Paris" nebo "Revlon" mohou být vybrány pro malování domu.

Brunetky. Barva barvy značky Wella "Koleston Perfect Innosense" je novým slovem v barvicí technologii pro brunety - tato barva byla vyvinutá společně s toxikologovými a zaručuje úplnou nemožnost vzniku alergií nebo vedlejších účinků.

Rudé hlavy Pro červené jsou zprávy z Igory Royal, ve kterých je počet červených pigmentů výrazně snížen a namísto toho jsou přidávány zlaté odstíny, které zanechávají nádhernou barvu vlasů a nevytvářejí umělou barvu, ale velmi měkkou a přirozeně nasycenou. Navíc je dodáván se speciálním okysličovadlem na bázi oleje, které prodlouží životnost nátěru.

Jak vybrat perfektní barvu vlasů pro barvení: užitečné tipy pro dívky

Je vzácné setkat se s ženami, které mají ráda přirozenou barvu vlasů. A to na tom nezáleží, protože dnes lze takový problém snadno vyřešit barvením. Nicméně, pak vzniká logická otázka: jak správně zvolit barvu vlasů? Zvolený odstín by měl správně zdůrazňovat přírodní krásu a nemusí se vždy shodovat s požadovanou, protože hodně závisí na typu barvy vzhledu. Zvažte užitečné tipy, které vám pomohou vybrat optimální barvu barvy.

Vybíráme barvu vlasů na barvu očí

Pokud se objeví otázka, jak si vybrat barvu vlasů, pak mnoho, bez váhání, odpoví, že je třeba vybrat odstín založený na barvě očí. A v tom je nějaká pravda. Barva očí je opravdu jedna z nejzákladnějších nuancí, která je třeba vzít v úvahu při výběru barvy. Zvažte hlavní doporučení stylistů o tomto:

 • Hnědé oči budou kombinovány s čokoládovou, kaštanovou, červenou a měděnou srstí. Současně je blond povolen, ale pouze jeho teplé tóny;
 • ženy se šedými očima by měly být zatemněny. Výrazně zvýší svůj věk. Nejlepší možností je pšenice blond nebo mléčná čokoláda;
 • černá barva očí je velmi vzácná. Tmavé odstíny jsou ideální pro dívky s takovými očima: od čokolády po čistou čerň;
 • Med, pšenice, karamel a načervenalé vlasy jsou vhodné pro modrooké nebo modrooké ženy slabšího pohlaví. Také téměř všechny odstíny blond;
 • abyste zdůraznili zelené oči, musíte být namalovány v červené nebo měděné barvě. Je lepší, aby dívky s těmito očima nepoužívaly barvu černé nebo jasné.

Výběr barvy vlasů podle typu pokožky

Jak vidíte, pro každý odstín očí je pro vlasy vlastní paleta barev. Při výběru barvy však musíte vzít v úvahu další parametry exteriéru. Například jako barva pleti. Kůže může být lehká, tmavá, olivová, hnědá nebo jiná. Ale při výběru barev k hmotě bude podtón.

Chcete-li vědět, jak zvolit barvu vlasů podle typu pokožky, musíte nejdříve určit podtón. Existují pouze tři: teplé, studené a neutrální. Teplý podtón je kůže s nažloutlým nádechem, studená s růžovým tónem a neutrální může obsahovat ty a další poznámky.

Majitelé teplé pokožky jsou více světlé odstíny barvy a dívky s průvodcem studené pokožky často doporučují být namalovány v tmavých barvách. Kůže neutrálního podtónu je univerzální. Dívky s tímto vzhledu mohou experimentovat s různými odstíny barvy.

Určete typ barvy vzhledu

Zjistěte, jak zvolit perfektní barvu vlasů, můžete použít definici typu barevného vzhledu. To je nejdůležitější a jasný parametr, který vám umožní rychle zvolit barvu vlasů, která dokáže dokonale zvýraznit přirozené parametry vzhledu. Je obvyklé rozlišovat čtyři typy barev: jaro, léto, podzim a zima. Zvažte jejich vlastnosti.

Jaro

Jarní dívky jsou přirozené blondýnky s porcelánovou kůží a pihami. Oči jsou obvykle modré nebo modré. Jedná se o spíše vzácný typ barvy, takže malování v tomto případě může jen poškodit. Chcete-li diverzifikovat svůj obrázek, pak pro malování zvolte světelné odstíny - popel, karamel nebo ořech. Dokonale zdůrazňují přirozená data. Tmavé barvy jsou absolutně kontraindikované pro dívky s takovým typem barvy. Černý nebo tmavý kaštan je přidává za tucet let a po natírání v takových odstínech, aby se vrátila, bude přírodní velmi obtížné.

Toto je nejběžnější typ barvy. Kůže je obvykle bledá a při opalování se stává jen nepatrně hnědou. Vlasy těchto žen jsou světle hnědé nebo světle hnědé a oči jsou šedé, modré nebo lískové. Chcete-li zjistit, jaké barvy vlasů si vybírat letní dívky, je třeba pečlivě analyzovat jejich typ. Pokud je pokožka světlá, pak je barva s pšeničným tónem vhodnější a pokud je tmavá kůže černá.

Podzim

Podzimní dívky se vyznačují jasnou a krásnou kůží zlaté nebo bronzové barvy. Na kůži se často vyskytují krtky nebo pihy. Když přijde léto, tělo pokrývá svůdné zlaté opálení. Tyto dívčí vlasy jsou obvykle hnědé nebo červené a jejich oči jsou hnědé nebo lískové. Pokud máte typ podzimní barvy a nevíte, jak zvolit vhodnou barvu vlasů, upřednostněte mléčnou čokoládu nebo měděný odstín. Budou zdůrazňovat výrazné oči a učiní váš obraz nezapomenutelný.

Zimní dívky jsou poměrně vzácné. Mají sněhově bílou kůži a tmavé vlasy. Existují však výjimky. Ash-blond vlasy a olivové kůže jsou také vlastní v zimě typu barvy. Oči jsou obvykle hnědé nebo ocelové. Dívky s tímto vzhledem jsou dokonale vhodné pro všechny tmavé barvy barvy: od ebenového až po lesní buk. Výběr světelných odstínů v tomto případě nestojí za to. Vypadají bezvýrazně.

Jak vybrat správnou barvu?

Aby výsledek zbarvení mohl být co nejdéle šťastný a barva je perfektně kombinována s přirozenými údaji, je třeba věnovat pozornost výběru barvy. Zvažte některé doporučení:

 • pokud se poprvé setkáte s otázkou, jak si vybírat barvu vlasů pro sebe, pak nebuďte ve spěchu, abyste upřednostňovali odolné barvy. Je lepší používat odstín a toniku. V tomto případě váš experiment nepoškozuje vaše vlasy a špatně zvolená barva se dá snadno odmytit nebo natřít odolnou barvou;
 • Před nákupem barvy nezapomeňte zkontrolovat barvu vlasů na fotografii. Doporučujeme hledat fotky s dívkami svého typu. To poskytne příležitost vidět konečný výsledek před zahájením postupu;
 • Při výběru barviv nezapomínejte na přirozené barvy vlasů. Příroda zřídka dělá chyby, takže drasticky nemění stín vlasů. Je lepší vybrat barvu co nejblíže k přirozenému;
 • Když nejprve změníte barvy, musíte se poradit s kadeřníkem. Pomůže vám najít správný odstín a poskytne mnoho užitečných doporučení;
 • Před lakováním zjistěte, jaké barvy vlasů jsou. Je lepší předběžně zhodnotit celou řadu návrhů, abyste zvolili perfektní tón;
 • Při výběru barvy upřednostněte přípravky bez amoniaku. Oni budou méně poškozovat vlasy a zdraví;
 • pokud máte šedé vlasy, pak byste měli volbu barvy přistupovat více selektivně. Je lepší upřednostňovat známé značky, které zaručují jednotné natírání šedých vlasů. Rovněž stojí za to konzultovat s kadeřníkem, protože na šedých vlasech nejsou všechny odstíny barvy přirozené a estetické.

Pravidla pro barvení vlasů

 1. Vyberte barvu, aniž byste vzali v úvahu barvu typu vzhledu a jiné přirozené údaje nestojí za to. Takové experimenty budou mít nepříznivý vliv na zdraví vlasů, což nakonec povede k potřebě jejich léčby. K léčbě vlasů po opakovaném neúspěšném zbarvení je velmi nákladné a časově náročné, proto by měla být zvolena barva vážně.
 2. Při výběru barvy barvy je třeba zvážit roční období. Například v létě je lepší upřednostňovat mléčné odstíny, které mohou zvýraznit opálení.
 3. Máte-li tmavé oči, ale opravdu chcete být blondýnka, pak nezoufejte. Světlé barvy vlasů nejsou jen modrooké. Zároveň je vždy možnost volit něco mezi blond a tmavým odstínem vlasů, například zvýraznění nebo ombr.
 4. Barvení vlasů je vždy lepší v salonu. Pouze profesionální mistr může barvu vlasů přirozeně a atraktivně. Pokud to není možné, můžete požádat o pomoc od přítele. Neměli byste si barvit vlasy sami, protože to je nepohodlné a během procedury můžete snadno vynechat nějakou oblast.
 5. Pokud chcete barvit vlasy z tmavého na světlo, neměli byste to udělat okamžitě. V tomto případě budou vlasy způsobovat nenapravitelné škody. Je lepší pomalovat postupně, vybírat šetrné směsi. Pokaždé, když můžete změnit barvu pouze o dva tóny. Takové objasnění nepoškodí vaše vlasy.
 6. Chcete-li natřít barvu na vlasy rovnoměrně, můžete přidat nějaký olej. Například olivový, mandlový nebo broskvový. Přírodní olej nejen zlepší konečný výsledek barvení, ale také ochrání vlasy před škodlivými účinky moderního složení barviva.
 7. Jakékoli výplachy jsou pro vlasy velmi škodlivé a toto by mělo být vždy zapamatováno. Z tohoto důvodu byste měli několikrát myslet na rozhodnutí o zásadní změně barvy vlasů. Pokud jste sto procent ne jistý zvolený odstín, pak je lepší odložit barvení.

Jak si vybrat barvivo na vlasy

Obsah stránky:

Každá žena, která z nějakého důvodu nemá ráda barvu vlasů, to dokáže tak, jak chce. K tomu existují přírodní a chemické barviva na vlasy. Umožňují drasticky změnit barvu vlasů, malovat na šedých vlasech nebo jen trochu jasnější odstín vašich vlasů. Aby nedocházelo k narušení výsledku barvení, je nutné vědět, jak si vybrat barvivo na vlasy a jaké typy výrobců barviv nabízejí.

Moderní ženy rádi experimentují s jejich obrazem. Nejjednodušší způsob, jak je změnit, je prostě změnit barvu vlasů, takže otázka, jak si vybrat barvu, zůstává relevantní i pro ty, kteří opakovaně používali podobnou chemii. Při výběru správného odstínu je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, protože dobrá barva je schopna dělat malé zázraky - převléknout malé kožní vady, osvěžit, zdůraznit expresivitu očí. Jak pochopit různé palety nabízené výrobci, promluvme si v dnešním materiálu. Přečtěte si více: Jak obnovit vlasy po bělení.

Jaké barvy vlasů je lepší vybrat?

Chcete-li vybrat správné barvivo pro vlasy, rozhodněte se, jaký výsledek chcete získat. Pokud potřebujete změnit barvu nebo spolehlivě malovat přes šedé vlasy, budete potřebovat chemické barvivo na vlasy. Chcete dát vlasům jistý odstín? Používejte speciální kůže, šampony nebo balzámy.

Při výběru barviv je důležité zvážit vlastní barvu vlasů. Takže tmavé vlasy jsou obtížnější barvit, protože obsahují více melaninu - přírodní pigment. Výsledná barva se může lišit od toho, co udává výrobce. Obvykle umístí stůl v dolní části krabice barvou, ve které jsou vyznačeny tři nebo čtyři originální barvy a výsledek získaný barvením. Navíc obchod nebo salon má speciální kartu s paletou barev pro barvivo na vlasy této společnosti. Porovnáním barvy na mapě s požadovanou barvou můžete vybrat správné barvivo na vlasy.

Pokud se rozhodnete poprvé barvit vlasy a nevíte, která barva byste si měli vybrat, zastavte se na barvě, která se liší od přirozené barvy o více než dva tóny. Vaše přirozená barva vlasů je vytvořena přírodou, harmonicky se kombinuje s barvou obočí a řasami. Pokud dramaticky změníte barvu, vaše obočí může vypadat příliš světlo nebo příliš tmavé. Obličej může vypadat bledě nebo žlutě. Dalším důvodem, proč by první barvení nemělo mít opačnou barvu - není vždy možné vrátit vše "tak, jak to bylo".

Přesto se rozhodl změnit barvu naopak? Podívejte se na zkušeného mistra a řekne, zda je nová barva vlasů v souladu s barvou pleti. Hořící brunetka není vždy blond barva vlasů a blondýnka nemusí mít barvu z tmavé palety. Možná vám pán poradí, abyste barvit nejen vaše vlasy, ale také obočí a řasy.

Všechny barviva na vlasy lze rozdělit do tří skupin:

 • přírodní,
 • chemické
 • fyzikální barviva.

Začátek výběru, nejdříve se snažíme identifikovat důvody pro změnu našeho obrazu. Pokud chcete změnit něco v sobě, ale nejste si jisti, že to bude po dlouhou dobu, použijete tonizující (nebo tónovaný) šampon. Jeho výsledky se po 1-2 šamponech vyplaví, takže je lepší začít s radikálními změnami. Tímto způsobem se můžete ujistit, že přijatá barva přichází a v případě zklamání můžete o tom rychle zapomenout. Tyto nástroje jsou vhodné pro experimenty, protože účinná látka nepronikuje do středu vlasů a naruší její strukturu. Pokud je vaším úkolem jednoduše vytvořit vaše vlasy lesk, neváhejte volit nestabilní barviva.

Ale v případě maskování šedých vlasů budete potřebovat již odolnou barvu a trochu tmavší než vaše přirozená barva vlasů. Než si vyberete barvu vlasů, nezapomeňte na důležité pravidlo: budete vypadat nejlépe v odstínech, které se liší od vašeho přirozeného o více než 2 odstíny.

Používáte odolné barvy, je lepší věřit vaší kudrlinky známým výrobcům. Barvivo na vlasy od známých značek obsahuje peroxid vodíku, který poskytuje dlouhodobější účinek. Tato látka pomáhá otevřít váhy na vlasy, po níž je možné zničit přirozený pigment a nahradit ho umělým barvivem. Pak se váhy opět uzavřou a vlasy neztratí získanou barvu po delší dobu. Je zřejmé, že tento účinek nepříznivě ovlivňuje strukturu vlasů, takže je nezbytné používat užitečné složky, které jsou obohaceny mnoha barvivy.

Jak si vybrat barvivo na vlasy a co musíte věnovat pozornost?

 • Datum výroby

Koupit barvu, nezapomeňte mít zájem o jeho trvanlivost. Koneckonců, zpožděná chemie může vést k nepředvídaným reakcím z vašich vlasů. Koneckonců, nikdo nechce ztratit polovinu svého bohatství?

 • Obsah amoniaku

Čím vyšší je procento, tím lepší barva maskuje šedé vlasy nebo pomáhá při dramatické změně barvy.

 • Čísla na obalu

Dvě čísla napsaná zlomkem udávají tón (barvu) a odstín. První číslice má 10 hodnot, protože tolik primárních barev je reprezentováno v libovolné paletě, druhá je odstín, z nichž je celkem 8.

Typy barev vlasů

Tři typy barev:

Přírodní barviva: výhody a nevýhody:

Přírodní barviva se považují za ty, které se v přírodě těží a nejsou uměle odvozeny. Byli používáni našimi vzdálenými předky.

Přírodní barvy vlasů zahrnují:

 • henna;
 • Basma;
 • barevné bylinky (heřmánek, šalvěj);
 • dubová kůra;
 • čajové listy;
 • cibulová kůra;
 • Citronová šťáva je přírodní čistič.

Takové nástroje jsou naprosto bezpečné pro vlasy: nejenom zabarvují, ale také vyživují vlasy, čímž jsou silnější a silnější.

Nejoblíbenější přírodní barviva se považují za hennu a basma. Jedná se o indiánské byliny rozemleté ​​na prášek. Henna dává měděný-červený odstín, Basma - tmavá, čokoláda a kaštan. Zvláštností použití basma je to, že pokud ji použijete bez henny, bude vaše vlasy špinavě zelené.

Výhody přírodních barviv:

 • ekologická přívětivost;
 • bezpečnost;
 • pozitivní vliv na zdraví zámků;
 • umožňují stínování vlasů, aniž by došlo ke změně barvy, aniž by došlo k poškození žárovky.

Nevýhody:

 • henna a basma mohou vlasy vyschnout;
 • poté, co henna nemůže použít jiné barvy;
 • omezený výběr barev;
 • slabý odstín (není možné přebarvit z brunetky na blondýnu pomocí darů přírody).

Výběr barviva na vlasy

Moderní ženy mění barvu vlasů z několika důvodů: nejsou spokojeni s jejich přirozenou barvou, chtějí změnit, malovat přes šedé vlasy. V okamžiku, kdy se rozhodneme uchýlit se k barvení vlasů, čelíme obtížnému úkolu, totiž zvolit správnou barvu vlasů. Někdy nám může poradit pouze profesionál, který stín si vybrat. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete barvit vlasy doma, pak si pečlivě přečtěte náš článek. MixFacts.ru vám pomůže zjistit, jak nedělat chyby při výběru barvy vlasů. Nezapomínejte na rady odborníků, protože špatný tón může dodat další roky, zdůraznit vrásky na obličeji a další vady.

Nejprve se rozhodněte pro to, co potřebujete pro barvení vlasů: změňte barvu přirozené barvy vlasů (rozsvítíte nebo zametete tmavšími barvami), nanášejte šedé vlasy, obnovte barevné vlasy, vyberte jednotlivé vlákna apod. Bude to záviset na tom, jaké barvy si vyberete. Existují tři typy barviv:

 • Barviva 1. stupně - barviva;
 • úroveň barviva 2 - barviva;
 • barviva na úrovni vlasů 3 - odolná barviva.

Barvy 1. úrovně mají pouze tón vlasů, což jim dává požadovaný odstín. Barva vlasů se vymývá po 8. modřině. Tyto barviva neobsahují škodlivé složky, jako je čpavek a peroxid vodíku. Molekuly barviv neprocházejí vlasy, ale pouze obalují. Takové barvení vlasů je považováno za absolutně neškodné. Mezi tyto produkty pro barvení vlasů patří: kůže, balzámy a šampony. Kvůli nestabilitě těchto barviv můžete bezpečně experimentovat s barvou vlasů a můžete je použít k posílení přirozeného tónu.

Barvy úrovně 2 jsou polostabilní barviva. Takové barvy obsahují malé množství peroxidu vodíku a jiných měkkých barviv. S jejich pomocí můžete barvit vlasy světlejší nebo tmavší než přirozená barva vlasů. Efekt trvá asi dva měsíce. Pololesklé barvy jsou poměrně šetrné, takže jsou vhodné pro suché, křehké a kudrnaté vlasy.

Barvy třetí úrovně poskytují perzistentní barvení kvůli velkému množství peroxidu vodíku (až 12%). Tato barviva se používají k nátěru šedých vlasů a radikální změně barvy vlasů. Během barvení vlasů se vločky otevřou a uvolní přirozený pigment. Na jejím místě se objevuje barvicí pigmentová barva. Poté se váhy opět uzavřou a poskytují trvalý účinek.

Vybíráme barvu vlasů pro typ barvy Pružina

Dívky tohoto typu barvy mají světle modré, zelené nebo světle hnědé oči. Jaro přirozené barvy vlasů se mohou lišit od světla k tmavě hnědé. Pleť je také lehká, ale má teplý tón (žlutý nebo zlatý). Mezi celebrity se Lindsay Lohan, Karolina Kurková a Anna Kournikova nejlépe hodí na jaro. Ženy tohoto typu mohou bezpečně zvolit barvu blond s medem a zlatými odstíny, stejně jako tmavé teplé barvy (kaštanové, měděné a hnědé). Jediná věc, kterou potřebujete, abyste se vyhnuli jaro, jsou světle červené tóny, vaše tvář bude příliš bledá. Pokud jste přirozeně kaštanová jar nebo nechcete být blond, můžete barvit vlasy v teplých čokoládových tónech, vybrat světle hnědé barvy a dělat jednotlivé prameny zlaté. MixFacts.ru společně s odborníky doporučuje, aby se ženy z jarního barevného typu vyhnuly platinovým a pěnivým odstínům. Pružina není přírodou příliš kontrastována, takže studená barva vlasů bude útulná a studená. Neměli byste ustoupit daleko od své přirozené barvy vlasů, bylo by lepší, pokud barvíte vlasy o několik stínů světlejší nebo tmavší než přirozené.

Zvolíme barvu vlasů pro typ Barva Letní

Majitelé modrých a šedých očí s korektní kůží jsou vhodní pro tento typ barvy. Barva pleti má studený odstín. Přírodní vlasy ženy-léto mohou být jak světlé, tak temné. Maria Sharapova může být považována za pozoruhodný příklad léta. Taková dívka půjdou v chladných odstínech. Mohou si vybrat jasnou, platinovou, světle hnědou barvu vlasů a vypadají úžasně. Moucha opravdu není vhodná pro tmavé tóny. Při barvení vlasů je nejlepší vybrat světelné odstíny, které je třeba vybrat také v závislosti na typu barvy. pokud máte růžovou kůži s červenou a jasnými oči (zelená, modrá), pak odvážně vybíráte blond vlasy, ale vyhýbejte se růžovým mahagonovým odstínům - dodají tváři nezdravý ruměnec. Pokud máte nažloutlý pokožku, vyhněte se bohatým zlatým tónům.

Vybíráme barvu vlasů pro typ barvy Podzim

K barvě typu Podzim jsou dívky s lehkými a tmavými očima (modré, modré, zelené, hnědé) a tmavé vlasy od hnědovlasých až tmavovlasých. Podzimní kůže má teplý zlatý odstín. Jessica Alba a Jennifer Aniston patří k tomuto typu barvy. Podzimní dívky potřebují bohatou barvu vlasů (kaštan, čokoláda, hnědé, černé). Nejvíce vítězné barvy na podzim budou světle hnědé, zlaté, měděné.

Zvolíme barvu vlasů pro typ Zima

Zástupci zimy mohou mít světlé nebo tmavé oči, ale studené odstíny (modré, šedé, hnědé, černé). Kůže na obličeji má také chladný odstín, ale může být velmi lehká nebo velmi tmavá. Keanu Reeves a Penelope Cruzová - dvě stránky barevného typu Winter. Winters doporučil jasně tmavě světlovlasou barvu. Dokonce i když žena-Zima má velmi světlou pleť, měla by se vyhnout všem odstínům blond, stejně jako teplým, zlatým tónům. Nicméně pouze Winter může bezpečně nosit černé vlasy a současně vypadat velmi přirozeně a atraktivně. Ale nezapomeňte, že pokud se rozhodnete barvit vlasy černě, vaše kůže by měla být perfektní.

Tipy pro výběr barvy

 1. Je třeba se podívat nejen na čísla uvedená na krabici. Věnujte také pozornost dalším faktorům.
 2. Datum výroby. Je to nutnost, protože při výběru vypratacího barviva nemáte barvit vlasy a ještě horší, můžete ztratit polovinu.
 3. Hue (všechny výše uvedené odstíny a barvy)
 4. Obsah amoniaku. Stojí za zmínku, že barva s amoniakem dokonale lakuje šedé vlasy a pomůže drasticky změnit barvu. Pokud však potřebujete pouze udržovat barvu, je lepší koupit barvivo bez amoniaku.
 5. Věnujte pozornost obalu. Na krabici by neměly být poškozeny. F
 6. Pamatujte, že levné není vždy špatné. Vzhledem k tomu, že v této době se zvyšuje počet barev s "přísadami" ve složení, které jsou obecně zcela zbytečné.
 7. Nezapomeňte, že nátěr bez amoniaku je mnohem jednodušší, a proto se na vlasy nedaří dobře. Vytvoří barevný film, který se vypne během dvou týdnů.
 8. Po barvení vlasů nezapomeňte na masky a balzámy pro jejich restaurování.

Chcete-li změnit svůj obrázek, možná to nejsnazší způsob, jak to udělat, je změna barvy vlasů. Je důležité nezaměňovat na výběr barvy. Správně zvolená barva pomůže skrýt drobné nedostatky na obličeji, uklidnit pokožku a oči jasnější.

Všechna barviva na vlasy jsou rozdělena do odolných, které jsou prakticky nečisté, nerezové, které mohou být odstraněny po dobu 10-12krát a zbarvené šampony, které jsou po prvním nebo druhém omytí. Ty jsou ideální pro ty, kteří neposlouchají recenze nebo prostě rádi experimentují s barvami.

Jakýkoli odstín může být rychle odmyt, protože tyto nástroje nepronikují hluboko do vlasů a neporušují jeho strukturu. Nerezové nátěrové hmoty jsou vhodné, pokud potřebujete přidat do vlasů lesk. Měli byste mít na paměti, že pouze trvalé barviva budou schopny malovat přes šedé vlasy a že pokud zvolíte odstíny, které jsou tmavší než vaše přirozená barva. Přečtěte si více: Jak si vybrat hřeben pro vlasy.

Chcete-li dlouho barvit vlasy, musíte použít odolné barvy slavných výrobců. Jejich složení zahrnuje peroxid vodíku, skrze který se odhalují vlasové váhy a zničí se přirozený pigment a barvivo nahradí jeho místo. Potom se váhy opět uzavřou. Takový postup ničí strukturu vlasů, proto se k takovým barvivům přidávají užitečné přísady, které udržují zdravé vlasy.

Jak si vybrat barvu vlasů

Před nákupem barvy pečlivě zkontrolujte vzhled před zrcadlem. Věnujte pozornost přirozené barvě vlasů, tónu pleti a barvě očí. Při výběru odstínu barviva na vlasy postupujte podle těchto pravidel:

Pokud má kůže růžový nádech, budou teplé barvy nátěrů dodat extra červenou barvu. Chcete-li tomu zabránit, kupte si cool nálady. Preferujte písku a jasan blondýnku, šampaňské nebo chladné hnědé odstíny. Pokud je tvář náchylná k alergiím, nepoužívejte červené odstíny: granátové jablko, měděné červené, mahagon.

Nezapomeňte zvážit barvu očí. Pro lidi s hřejivou kůží a hnědé, lískové nebo zelené oči jsou vhodné červené, zlaté nebo červené tóny. Dívky s bledými tvářemi se šedými nebo modrými očima by byly ideální jako studené popílky nebo světle zlaté odstíny.

Pro Více Informací O Suché Vlasy