logo

Jak si vybrat hřeben pro vlasy

Každá dívka chce mít zdravé vlasy, ale tento aspekt závisí na správné základní péči. Zahrnuje postup praní, sušení a samozřejmě česání. Péče by měla být prováděna v souladu se všemi požadavky, ale nejprve musíte zvolit hřeben. Dnes přední výrobci dodávají na regálech obchodu mnoho kadeřnických nástrojů. Krásné dámy jsou na ztrátě, protože nevědí, které zařízení je třeba koupit.

Hřeben na vlasy

Nástroj je tenký hřeben, ve kterém jsou zuby uspořádány v jedné řadě. V závislosti na materiálu a orientaci mohou být "antény" umístěny v určité vzdálenosti od sebe.

Hlavním úkolem hřebenů je rozmazat spleť, vytvořit vlasy a rozdělit vlasy na rozštěpy. Zařízení také může opravit nárazy bez ovlivnění účesu.

Dřevěný hřeben

 1. Tento typ nástroje je považován za bezpečný z hlediska životního prostředí a je vhodný pro jeho použití. Přístroj odstraňuje tenké vlasy z elektrifikace, dobře česá dlouhé a tlusté prameny.
 2. Dřevěné hřebeny mohou rozdělovat prostředky položení na hlavu vlasů, protože materiál nereaguje. Před nákupem si ověřte, jak dobře leštěno dřevo. Na zubech by neměly být žádné oči.
 3. Pokud mluvíme o druhu dřeva, hřeben z dubu, jalovce, břízy. První možnost eliminuje bolesti hlavy, lupy a elektrifikaci. Druhá - má uklidňující účinek. Třetí - vyživuje pokožku hlavy kyslíkem a probouzí folikuly.
 4. Můžete najít hřebeny z jablek, třešní nebo borovice. Všichni jsou dobří svým vlastním způsobem. Před nákupem věnujte pozornost nátěrovému materiálu. Pokud je hřeben pokrytý lakem, fixátor by neměl mít žetony.

Silikonový hřeben

 1. Hlavním rysem nástrojů je, že zuby jsou extrémně pružné. Můžete snadno odhalit koltun nebo vyčistit kudrnaté vlasy. V tomto případě dostane vlasy minimální poškození.
 2. Silikonové hřebeny se používají na mokré vlasy, což je nepopiratelná výhoda. Kadeřnické vybavení je nejvhodnější pro dámy s kudrnatými a nepodloženými zámky.
 3. Zuby na hřebeni jsou blízko sebe. Proto můžete snadno provést domácí střih, udělat účes, opravit vlasy nebo barvivo.
 4. Silikonové hřebeny usnadňují dávkování stylingových výrobků, jako je pěna, gel nebo vosk. Získejte nástroj, pokud váš účes zahrnuje konstantní styling.

Hřeben s rukojetí

 1. Nástroje tohoto typu se používají k rozdělování vlasů na dělení, vytváření vznešených vzorů na krátké vlasy. Hřeben s rukojetí je velmi vhodný k použití při malování, dělení hromady v řadách.
 2. Když hovoříme o materiálu, samotný hřeben může být plastový nebo dřevěný. Hrot je v některých případech potažen kovem, který neoxiduje.
 3. Pokud často vlasy zbarvíte doma, obléknete se nebo dělají složité účesy, takový nástroj by měl určitě být v arzenálu.
 1. Nástroje z plastu způsobují statický účinek, takže dívky se suchými a tenkými vlasy by měly navždy opustit takové hřebeny.
 2. Všechny ostatní mladé dámy musí koupit antistatický prostředek a před použitím je postříkat hřebenem. Plastové hřebenatky jsou milovány mnoha lidmi pro pohodlí při čištění a nízké ceně.
 3. Mínus zařízení se považuje za krátkou životnost a riziko úrazu. Mnoho dívek i nadále používá hřeben, když jeden zub již zlomil. Takový kurs poškozuje chloupky a pokožku hlavy.
 4. Vedoucí kadeřnické společnosti začaly vyrábět protějšky z uhlíkových vláken, které nahrazují plastové hřebeny. Jsou praktické, hygienické, snadno použitelné. Uhlík odstraňuje elektrifikaci a odolává tepelnému zpracování.

Přírodní kartáč štětin

 1. Měkké nástroje jsou správně považovány za nejlepší kadeřnické přístroje. Přístroj je vyroben z koně nebo z kožešiny. Tento pohyb poskytuje maximální podobnost s lidskými vlasy.
 2. Přírodní kartáč vhodný pro dívky s kudrnatými, hustými, rovnými, tenkými a poškozenými prameny. Díky své měkkosti je zařízení považováno za všestranné.
 3. Negativní vlastnost česání je považována za politiku s vysokou cenou. Pokud se rozhodnete koupit, pečlivě se o něj staráte.
 4. Umyjte ji mýdlovou vodou a nečistěte ji neustále. Ke štětce s přírodním napahem by měly být vyměněny alespoň dvakrát ročně, což není příliš praktické
 5. Můžete najít masážní kartáče se smíšenými nebo umělými štětinami. Takové možnosti jsou vhodné pro dívky s prodloužením vlasů.
 6. Měkkost hřebene může být považováno nejen za plus, ale také za mínus. Štětec nemá dostatek tuhosti k odlupování uzlů a rohoží. V takovém případě však existuje hřeben.

Klasický masážní hřeben

 1. Jak název napovídá, hřeben masíruje pokožku hlavy s polokruhovým hrotem. Zuby jsou vyrobeny ze dřeva, plastu, kovu, keramiky nebo nylonu.
 2. Nástroj je nejběžnější masážní kartáč s gumovou základnou. Zuby jsou do něj vkládány kapky špiček.
 3. Výhodou tohoto typu hřebene je nízká cenová politika, pohodlí v hygienických postupech, bezpečnost. Pokud jsou kapky poškozeny, začnou roztrhat vlasy a zanechat na nich mikrotrhlinky.
 4. Ke štětce je třeba střídat jednou za 2 měsíce, i když na první pohled vypadají zcela neporušené špičky. Doporučujeme nylonový kartáč namísto plastu. Je levnější a nepoškozuje vlasy.
 5. K dispozici je také kovový masážní kartáč bez špiček, měl by být navždy opuštěn. Nástroj poškodí vlasy, oxiduje rychle, způsobuje statický účinek.
 6. Když hovoříme o kartáči s keramickým povrchem, je tato možnost stejně vhodná jako plastové spotřebiče. Keramika má dobrý účinek na tenké poškozené vlasy, odstraňuje elektrifikaci, odolává vysušení.
 7. Masážní hřeben může být čtvercový (vhodný pro dlouhé matné vlasy), oválný (pomáhá vytvářet snadný styling). Zvolte šířku nástroje. Čím delší jsou prameny, tím větší by měl být ukazatel.

Kruhový hřeben (kartáčování)

 1. Kadeřnický nástroj se používá pro styling vlasů střední a krátké délky. Přístroj je válec namontovaný na rukojeti. Zuby jsou vyrobeny z plastu nebo přírodních štětin.
 2. Ozdoby mohou být různého průměru. Čím větší je kruhová kartáč na vlasy, tím objemnější bude styling. Pro krátké vlasy je třeba zvolit střední kartáčování. Pro kadeře délka ramen vhodná volba větší.
 3. Je vhodnější použít kulatý kartáč na vlasy s přírodními štětinami z koní nebo prasečích vlasů. Podpěra z plastu nebo uhlíku se při sušení zahřívá pomocí vysoušeče vlasů nebo jiných tepelných zařízení.
 4. Díky tvarování kulatého hřebene si vlasy uchovávají svůj tvar po dlouhou dobu. Nástroj by měli zakoupit dámy, které často dělají kořenový objem.

Kostrový hřeben (rybí kost)

 • Nástroj vám umožňuje položit a hřebenovat vlasy s minimálním poškozením. Hřeben je hrubý plastový podstavec s otvory pro cirkulaci vzduchu.
 • Do podstavce se vkládají měkké plastové zuby s hroty. Zuby jsou umístěny ve vzdálenosti od sebe, takže v procesu česání vlasů není zmatená.
 • Fishbone umožňuje česání mokrých vlasů, i když odborníci tuto možnost nedoporučují. Nástroj vám umožňuje hladce položit prameny, zvednout vlasy u kořenů, zakřivit konce. Stuha na vlasy nemůže vytvářet kudrlinky, protože tam je kartáč.
 • Studium charakteristik kadeřnických zařízení a jejich hlavního zaměření. Plochý hřeben pro majitele tenkých vlasů. Masážní kartáček s přírodními štětinami se hodí pro ženy s nadýchaným a dlouhým šokem. Brašnění lze vytvořit na krátkých nebo středních prameních.

  Tipy pro výběr jiného typu vlasového hřebene

  Každá dívka chce mít krásné vlasy, a proto je třeba je řádně pečovat. Nejedná se pouze o správně vybraný šampon, masky, ale také o hřeben. Kombinace je postup, který se provádí denně, což znamená, že by mělo být co nejjemnější a nejdůkladnější. Pokud je příslušenství nesprávně zachyceno, poškodí vlasy a přispěje také k rozřezání jejich špiček.

  Pravidelné, vysoce kvalitní česání zajišťuje potřebný průtok krve do hlavy, což urychluje růst kudrlin a také pomáhá udržet zdravý stav.

  Takže zvážit, jak vybrat hřeben pro konkrétní typ vlasů.

  Přírodní kartáč štětin

  K výrobě kartáčů s přírodními štětinami se použila kosti, kůň nebo vepřové štětiny.

  Výhody:

  • odstraňuje statické napětí;
  • nereaguje s výrobky péče nebo kosmetiky;
  • poskytuje dobrý masážní efekt;
  • distribuuje mazu po celé délce pramenů;
  • hřeben chrání pokožku hlavy a vlasů před poškozením.

  Nevýhody:

  • neumožňuje vysoce kvalitní hřebenové vlasy;
  • nevyhovuje majitelům mastných vlasů;
  • potřebuje každodenní úklid;
  • vysoká cena.

  Klasická masáž

  Štětec s širokou rukojetí, která může být vyrobena z plastu nebo dřeva. Pracovní základna může mít textilní nebo pogumovaný povrch. Pokud jde o zuby štětce samotné, mohou mít různé délky, vyrobené z přírodních štětin, dřeva, kovu nebo plastu.

  Výhody:

  • díky masážnímu efektu se zlepšuje krevní oběh v oblasti hlavy, což má pozitivní vliv na žárovky;
  • rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy po celé délce pramenů;
  • dobré česání i hustých kadeří.

  Mezi nevýhody patří: prach a kůra se na pracovním povrchu příliš rychle nahromadí, takže tento hřeben vyžaduje časté mytí a dezinfekci.

  Comb

  Dřevěný hřeben je skvělou volbou pro každodenní péči o vlasy. Nezahřívá a nepoškozuje kryt. Tento hřeben může být bezpečně použit při použití masky nebo stylingových výrobků, protože dřevo nereaguje na součásti výrobků.

  • březový hřeben účinně léčí lupy;
  • jalovec hřeben vyživuje vlasy s příjemnou vůní, uvolňuje stres;
  • dub zlepšuje stav kudrlin, pozitivní vliv na podráždění na pokožce hlavy.

  Plastové hřebeny jsou vhodné pouze pro kadeřníky, protože nejsou vhodné pro každodenní použití - lámou vlasy, odříznou jejich konce.

  Silikonové uhlíkové kartáče jsou také nástroje pro kadeřnictví. Používají se při barvení nebo stříhání. Každý den, kdy je používáte, není žádoucí.

  Kovový hřeben může dokonce zkombinovat prameny nebo těsně kudrnaté zámky. Nemůže se však starat o barevné vlasy. Když je kov v kontaktu s barvou, dochází k chemické reakci, která může změnit barvu. Navíc je nežádoucí jej používat denně - kov může poškodit pokožku hlavy. Také to není vhodné pro péči o padlé vlasy, protože to zhorší jejich špatný stav.

  Kulatý (kartáčování)

  Tento kulatý štětkový kruh, s jeho pomocí a s určitými dovednostmi, můžete dělat zázraky - narovnat vlasy, zkroutí konce, vytvářet měkké vlny. Výhodou tohoto stylingu je absolutní účinek přirozenosti - žádné ostré linie, kudrlinky jsou měkké, přirozené.

  Brašování nemá negativní vliv na kudrlinky, jako je například curling nebo styling.

  Tyto hřebeny se liší typem štětin - mohou to být přírodní, nylonové nebo kombinované. Pro kreslení je lepší použít kartáčování s přírodními štětinami - to je lesklé a pro základní dávku se doporučuje nylon nebo kombinované hřebeny.

  Oni se liší v průměru - čím delší jsou kadeře, tím větší je požadován průměr hřebene. Kromě toho existují oděry odolné proti vysokým teplotám, mají perforovanou základnu, což umožňuje, aby proces sušení byl rychlejší.

  Kostra

  Produkt obdržel své jméno vzhledem k tomu, že má reliéfní povrch, který se podobá okrajům osoby. Nejčastěji jsou zuby a tělo tohoto hřebenu vyrobeny z plastu.

  Výhody:

  • široké uspořádání zubů umožňuje rychle umýt příslušenství;
  • otvory a tvar štětce pomáhají rychle vyschnout vysoušeč vlasů;
  • nízká cena;
  • odhaluje triky dobře;
  • dává kořenový objem;
  • chrání před přehřátím pokožky hlavy.

  Nevýhody:

  • mohou při zahřátí vytvářet toxické látky;
  • na povrchu výrobku vzniká statické napětí;
  • křehkost - plastové zuby se rychle rozbijí.

  Polokruhová

  Výrobek má konvexní základnu, na které je 7 až 9 řad zubů. Zubní zuby jsou umístěny daleko od sebe, stejně jako na kosterním kartáči. Tento hřeben se používá pro styling střední nebo krátké účesy, je to skvělé pro tahání, kroucení bangs, při kladení bob nebo bob.

  Specializované

  Infračervená kartáč na vlasy optimalizuje výživu žárovek. Současně se odstraní lupy, křehkost se zlepší. Tento kartáč je znovu přidělen, aby se staral o problémové, klesající kadeře. Ale před použitím je nutné konzultovat s odborníkem, protože ztráta a zhoršení vlasové linie může být spojeno se zdravotními problémy.

  Jóda léčí pokožku, posiluje horní vrstvu vlasů, pozitivně ovlivňuje žárovky, ničí bakterie a obnovuje strukturu. Díky tomu dochází k dezinfekci, nasycení vlhkosti, narovnání. Doporučuje se pro ženy s tenkými vlasy, které jsou vysoce náchylné na statický stres. Aby měl produkt léčivý účinek, musíte při jeho koupi věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

  • síla - čím silnější jsou vlasy, tím vyšší musí být síla;
  • forma - ploché použití pro každodenní péči, kulaté - pro horký styling;
  • velikost - čím větší je průměr, tím větší jsou kadeře.

  Laserový hřeben zvyšuje krevní oběh, což vede k probuzení vlasových folikulů, což vede k lepšímu vzhledu a zdravému vzhledu. Indikace pro použití jsou následující:

  • plešatost pletená stresem;
  • migréna;
  • vyčerpání kudrlin s častým zbarvením;
  • posilující suché a slabé vlasy;
  • věkové změny;
  • androgenní alopecie.

  Kontraindikace:

  • onkologie;
  • neuritis faciálního nervu;
  • hemofilie;
  • dermatologické choroby;
  • poškození hlavy a popáleniny;
  • těhotenství;
  • do 12 let.

  Fen-hřeben (kartáčování) ve vzhledu připomíná obvyklé kartáčování, nicméně tento model nahrazuje sušičku. Její základna je vyrobena z keramiky, takže produkt nemá takový agresivní účinek na vlasy jako vysoušeč vlasů.

  Hřeben s masážním účinkem neuškodí vlasům, ale aktivuje žárovky, které jsou v latentním stavu. Navíc odbourává statický stres, pozitivní vliv na tvorbu kožního mazu. Doporučuje se pro osoby s vysokým krevním tlakem a bolesti hlavy.

  Jak vybrat správný vlasový hřeben

  Odborníci s jedním hlasem říkají: péče o vlasy by měla být komplexní. To zahrnuje nejen mytí vlasů, péči, výběr správného barviva, ale i česání.

  Domenico Castello, vrchní stylista italského kosmetického salonu Domenico Castello, a Oksana Gagina, odborník na značku ghd, pomohli společnosti Letiidor v různých šatech.

  Nyní na trhu krásy existuje obrovské množství hřebenů pro každý vkus. Mění se ve tvaru, velikosti a materiálu.

  Co jsou hřebeny v závislosti na tvaru

  Oksana Gagina doporučuje mít několik hřebenů v jejím krásu arzenálu, protože v závislosti na tvaru se používají pro různé úkoly.

  Výběr nejlepšího hřebene na vlasy

  Chcete-li mít krásné a zdravé vlasy, je třeba se o ně starat zodpovědně. Ve vašem arzenálu výrobků péče by měly zahrnovat nejen masky, balzámy a esenciální oleje, ale také několik druhů hřebenů pro styling vlasů. Výběr hřebíku závisí na tvaru a materiálu, který závisí na délce a struktuře vlasů, stejně jako na cíli a výsledku, který byste chtěli dosáhnout po česání.

  Materiál

  Aby hřeben nezničil vlasy a přinesl její přínos, musíte pochopit vlastnosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny. Jaké materiály se nejčastěji používají na hřebeny a kartáče?

  Plastové

  Mezi jeho výhody patří nízké náklady, hygiena a schopnost snadno udržet čistotu a nevýhody jsou elektrifikace vlasů a krátká životnost hřebene. Nejmenší rána, dlouhá doba provozu - všechny tyto faktory opouštějí praskliny na plastech, které mohou zmást vlasy.

  Kov

  Hlavní nevýhoda kovu: může poškodit pokožku hlavy. Předpoklad: každý kovový hřebíček musí mít nahoře plastový, gumový nebo silikonový korálek. Během vysoušení vlasů s vysoušečem vlasů se nedoporučuje používat kovový hřeben, protože se kov ohřívá pod vlivem horkého vzduchu a poškozuje chloupky.

  Ale kov má své výhody: například kovové hřebeny se snadno pečují, jsou odolné a slouží dlouhou dobu.

  S přírodními štětinami

  Pro výrobu těchto produktů se používaly koně, vepřové štětiny nebo velrybí kosti.

  Výhody hřebenů s přírodními štětinami: odstranění statického stresu, nedostatek reakce s kosmetickými a ošetřovacími přípravky, masáž pokožky hlavy, distribuce mazu po délce pramenů, ochrana vlasů před poškozením.

  Nevýhody: přírodní štětiny neumožňují dobré česání hustých vlasů, nejsou vhodné pro mastné vlasy, vyznačují se vysokými cenami, potřebují každodenní čištění od vlasů a mazu.

  Strom

  Dřevo je "živoucím" materiálem, takže česání je považováno za zvláště užitečné.

  Pozitivní vlastnosti: make-up kudrlinky a hedvábnost, nedovolte, aby se vlasy staly elektrifikovány, mohou být použity pro česání vlhkých vlasů, neprovádějte chemickou reakci s stylingovými výrobky nebo barvou, nedovolte, aby byly konce řezány. Doporučuje se vybrat hřeben tvrdého dřeva (santalové dřevo, popel, bříza, jalovec).

  Nevýhody: musíte neustále udržovat čistotu, houba se může usadit na dřevěném povrchu. Jsou také relativně křehké a mohou v některých případech vyvolat alergické reakce.

  Silikon

  Z vnější strany silikonové hřebeny připomínají kříž mezi plastovými a pryžovými výrobky.

  Výhody: hygienické a snadno udržovatelné, lze použít na mokré vlasy, žádné statické napětí, neškodně odlupují vlasy, mají dlouhou životnost, při vytápění vlasy při vysoušení vlasů, silikon nevyzařuje toxické látky.

  Nevýhody: ve srovnání s nejbližším analogovým - plastovým hřebenem - vyšší náklady.

  Uhlík

  Uhlík je umělá slitina sestávající z mikrovláken z pryže a grafitu. Hřebeny a hřebeny vyrobené z uhlíku jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

  Pros: antistatické vlastnosti, odolnost proti vysokým teplotám, vysoká pevnost.

  Nevýhody: poměrně vysoké náklady.

  Nylon

  Nylonový kartáč - cenově dostupnější náhradní hřeben s přírodními štětinami. Používá se pro styling a narovnání vlasů.

  Výhody: dlouhá životnost, hygiena, nízká cena, dobře táhne vlasy, masíruje pokožku hlavy, pokud je nylon dostatečně měkký, není nebezpečí poškození pokožky hlavy a pramenů.

  Nevýhody: nevhodné pro česání hustých kadeří.

  Ebonit

  Ebonit je odolný černý nebo hnědý materiál získaný vulkanizací pryže. Má antistatické vlastnosti a je široce používán pro výrobu profesionálních typů hřebenů.

  Výhody: nevyhýbejte toxickým látkám, pokud jsou ohřívány sušičem vlasů, používají se pro barvení vlasů a pro chemické perm, jelikož hřebeny z ebonitu nepřicházejí do styku s chemickými složkami, jednoduchou péčí o hřeben.

  Nevýhody: vysoká cena, změkčení při praní v horké vodě, nelze ponechat pod přímým slunečním zářením, protože hřeben ebony může změnit barvu.

  Keramika

  To je nejlepší kartáč na vlasy, protože vlasy po tom, co ne elektrifikuje, se stávají měkkými a hladkými.

  Výhody: mnoho moderních modelů má funkci ionizace, urychluje a usnadňuje styling proces, bezpečné rovnoměrné zahřívání keramického povlaku při sušení sušením, je možné zakoupit keramický hřeben s turmalínovým povlakem.

  Nevýhody: vysoké náklady, křehkost.

  Typy hřebenů

  Chcete-li si vybrat hřeben pro vlasy, musíte se podívat nejen na materiál, z něhož jsou vyrobeny, ale také na tvar, velikost, strukturu a účel. Níže je uveden seznam nejběžnějších možností hřebenů ke kartáčům.

  Masáž

  Je to základna s širokým držadlem z plastu nebo dřeva. Pracovní plocha je obvykle obdélníková se zaoblenými rohy nebo oválnými. Základna má pogumovaný nebo textilní povlak, na kterém jsou zuby fixovány. Masážní hřebeny mohou být vyrobeny z přírodních štětin, plastů nebo kovu. Délka zubů se pohybuje od 1 do 2 cm.

  Výhody: zlepšení krevního zásobení vlasových folikulů vlivem působení masáže, rovnoměrné rozložení ochranné vrstvy přírodního tuku vlasy, dobré česání.

  Nevýhody: postupná akumulace prachu a kožního mazu, kvůli čemuž se masážní hřeb musí často umýt a dezinfikovat.

  Porušení

  Skládá se z rukojeti, která se plynule otáčí do základny válcového tvaru. Podstavec může být vyroben ze dřeva, kovu, keramiky nebo plastu. Zuby jsou vyrobeny z koně / vepřového masa, nylonových štětin, kovu, plastu s kuličkami na koncích. Jsou zde také kombinované zuby: kombinují přírodní štětiny a plastové zuby.

  Hlavním plusem kartáčů je jejich multifunkčnost: zvýšení bazálního objemu během sušení a stylování, zkroucení konců, protahování pramenů, napomáhání vyrovnání vlnitých vlasů.

  Nevýhody: potíže s udržováním čistoty, potřeba častého čištění a odstraňování vlasů, zbytky mazu a usazeného prachu.

  Polokruhová

  Jedná se o hřeben s konvexní základnou a 7-9 řadami zubů. Vzhledem k půlkruhové základně jsou zuby umístěny ve značné vzdálenosti od sebe.

  Pros: hřeben pomáhá při pokládání krátkých a středních účesů - jako je bob a náměstí, polokruhový hřeben vhodný pro tahání a zkroucení ran, masíruje pokožku hlavy.

  Nevýhody: pokud jsou zuby vyrobeny z plastu, vlasy jsou elektrifikovány.

  Rybí kosti

  Hlavním účelem skeletového hřebene je přidání dalšího objemu vlasů. Získala své jméno kvůli podobě rybí kostry. Jedná se o plochou základnu s otvory, která má plastové nebo silikonové zuby. Používá se pro sušení vlasů.

  Výhody: kvůli přítomnosti otvorů v základně je zajištěna vynikající cirkulace vzduchu při sušení při foukání, nízká cena, může být oboustranná, rozbíjí prameny dobře, jen udržujte čistotu.

  Nevýhody: nepoužívejte v suchých a křehkých vlasech.

  Ploché

  Jeho druhé jméno je lopata. Jedná se o široký obdélníkový základ, na kterém jsou umístěny hřebíčky. Jeden z nejlepších hřebenů pro dlouhé vlasy.

  Pros: široká základna a časté zuby hřeben dobře i velmi husté vlasy, ideální pro dlouhé vlasy, poskytuje měkké česání, netahá vlasy.

  Nevýhody: těžko se čistí, může elektrizovat vlasy.

  Druhou možností plochého hřebene je hřeben s kovovým paprskem na konci.

  Výhody: kompaktní jehla pro pletení je používána pro přesné oddělení pramenů při řezání nebo zvýraznění.

  Nevýhody: křehkost, trauma.

  Comb

  Hřebeny jsou vyrobeny z přírodních materiálů (dřevo, roh a kosti zvířat) a z umělých hmot (plasty, kovové slitiny).

  Výhody: malá velikost, schopnost používat při řezání a stříhání řezů, pomáhá při rovnoměrném rozložení masky a esenciálních olejů po celé délce vlasů a vytváří hromadu.

  Nevýhody hřebenatky jsou následující: křehkost (zejména pokud jde o plastový výrobek), potíže při česání hustých vlasů a kudrlin.

  Kartáč

  Brush - perfektní volba pro péči o dlouhé kadeře. Je také vhodný pro vyhlazení dokončených vlasů. Může mít jak přirozené, tak umělé zuby.

  Novinka na ruském trhu - vlasový kartáč TangleTeezer

  Jedná se o hřeben konvexního tvaru, který se pohodlně vejde do Vaší ruky.

  Pros: neškodí vlasům, kompaktní, lze použít pro všechny typy vlasů - přírodních i extenzních, zatímco česání nepoškozuje pokožku hlavy a strukturu vlasů, absence statického napětí, jemné česání velmi zapletených spletenců.

  Může být použit pro suché a mokré vlasy, dává hlavu vlasů hladkost a lesk, stimuluje růst vlasů masírováním vlasových cibulí, je zde verze hřebenu pro děti TangleTeezer.

  Nevýhody: vysoká cena, je možnost koupit falešný.

  Hřeben pro vyrovnávání vlasů

  Hřeben s dlouhou sponou, která vám umožní pohodlně upevnit pramen k rovnání. Výrobci jej doporučují při sušení vlasů s vysoušečem vlasů.

  Výhody: nepoškozuje vlasy, kompaktní, pramen je pevně uchycen a během vyrovnání neklouzá.

  Nevýhody: krátkodobý účinek, některé modely jsou vyrobeny z nekvalitního plastu, který se při sušení vysouší pomocí vysoušeče vlasů a může se dokonce roztavit, což není vhodné pro narovnání bujných kadeří.

  Specializované hřebeny

  • Infračervené. Při použití infračerveného hřebenu se optimalizuje výživa vlasových folikulů, lupiny a mastná seborrhea zmizí, vlákna silnější a silnější, jejich růst se zlepšuje, doporučuje se používat k vypadávání vlasů. Musíme však mít na paměti, že před použitím byste se měli poradit s lékařem.
  • Ionic Hřebeny s účinkem ionizace jsou navrženy tak, aby uvolňovaly statické napětí, vyhlazovaly vlasové vločky a vytvářely hladké kudrlinky.
  • Laser. Přispívá k zrychlení jejich růstu, bojuje s plešatostí, zmírňuje stres, zlepšuje krevní oběh, pomáhá zbavit se lupů. Laserový hřeben má kontraindikace, proto byste se měl před nákupem poradit se svým lékařem.
  • S účinkem narovnání (železný hřeben). Venku vypadá jako obyčejné železo, na každém pracovním povrchu, na kterém jsou hřebíčky. Práce z elektrické sítě. Abyste zabránili rozštěpení vlasů, před použitím používejte termální ochranu.
  • Vysoušeč vlasů (termobrázka). Ve vzhledu to připomíná obyčejné kartáčování. Nicméně, na rozdíl od něj, při použití termo-spinning, není třeba používat vysoušeč vlasů. Dutá základna hřebenového sušiče je vyrobena z keramiky. Má méně agresivní účinek na vlasy ve srovnání s prostým vysoušečem vlasů.
  • S účinkem masáže. Hřebenový masér nezkazí a nepoškozuje vlasy, neaktivuje vlasy, spouští vlasy, bojuje proti elektrifikaci vlasů, normalizuje tvorbu kožního mazu, pomáhá vyrovnávat se s bolestmi hlavy, normalizuje tlak.

  Vybíráme hřeben pro sebe

  Podle typu vlasů

  • Dlouho Vhodné pro kartáče a masáže, lopaty s 12 až 15 řadami hrubých zubů. Pro zkroucení špiček a přidávání objemu účesu v kořenové zóně používejte velké odznaky. Ale tenké hřebeny s častými zuby budou muset být opuštěny, protože je obtížné sklouznout jejich dlouhé vlasy správně.
  • Střední Doporučuje se používat polokruhový kartáč na vlasy, kartáčování se středním průměrem.
  • Krátké Používejte příslušenství s krátkými zuby. Chcete-li přidat objem, použijte "rybí kost" nebo malý kartáč.
  • Vlnitý. Kartáčování dodá vašim vlasům ještě větší šarm. Pokud vás vlny nudily, použijte hřeben-usměrňovač.
  • Curly. Hřeben vhodný pro dlouhé a vzácné zuby. Doporučuje se opustit "rybí kost" a hřebeny s častými krátkými zuby.
  • Rovné čáry Jakýkoliv hřeben udělá.
  • Měkký, tenký, načechraný. Pro každodenní použití kartáčujte vlasy a kartáč.
  • Tlustý a tvrdý. Používejte výrobky se vzácnými a pružnými zuby. Hřeben by měl být vyroben z tvrdého, ale jemného materiálu: silikon, ebonit, uhlíkové modely budou dělat. Z hustých přírodních štětin musí být opuštěno.
  • Vzácné. Hřeben s masáží: může se probudit spálenou srstí. Také, aby vizuální objem vhodný "rybí kosti", polokruh a kartáč.
  • Mastné. Doporučuje se vyhnout se nadměrné stimulaci pokožky hlavy, aby nedošlo ke zlepšení tvorby kožního mazu. Budeme muset opustit masáže a hřebeny s přirozeným napětím.
  • Suchý, křehký. Zbavte se kovového hřebenu a nahraďte jej výrobkem s přírodními štětinami nebo silikonovými zuby pomocí upoutávky.
  • H aroshchennye. Hřeben s přírodními štětinami nebo průměrnými velkými zuby, doporučujeme štětec.

  Podle účelu

  • Hřeben pro styling vlasů. Půlkruhové, kartáčování vhodného průměru, "rybí kost".
  • Pro hlasitost. Použijte kartáč a rybí kost.
  • Odstraňte elektrifikaci. Ideální iontová, dřevěná, ebonitová, uhličitá.
  • Pro leštění a leštění. Existují speciální zařízení - například hřebeny SplitEnder. Rovněž pro extra lesk a leštění použijte plochý kartáč s množstvím přírodních štětin nebo zubů.
  • Pro měkké česání. Použijte silikonovou kartáč nebo TangleTeezer.
  • Pro rovnání vlasů. Doporučená kombinace železa, termobrázka. Je lepší odmítnout kartáč, protože při česání nevytváří dostatečné napětí na vlasy.
  • Pro bouffant Tenký hřeben s dlouhými, tenkými a častými zuby se vejde. Druhá možnost hřebenového hřebenového hřebene se zuby přírodních štětin různých délek, umístěných ve dvou řadách.
  • Pro rozmazání. Nejbezpečnější možností je použít kartáč s pružnými zuby: může to být TangleTeezer nebo silikonový hřeben. Pokud jsou splety velmi zamotané, nesnažte se je hřeben s hřebenem s častými zuby.
  • Pro kadeře. Chcete-li zkroucit kudrlinky, použijte kartáč nebo termobratí.
  • Mokré vlasy. Pokud potřebujete vlasy hnědnout ihned po šamponování, použijte rybí kost nebo TangleTeezer.

  Důležité nuance

  Výběr správného hřebene je polovina bitvy. Chcete-li sloužit vám dlouhou dobu a nepoškozovat vlasy, musíte ji udržet v provozním stavu. Níže naleznete několik tipů, jak pečovat o hřeben:

  • Denně odstraňte chloupky mezi zuby.
  • Hřeben umyjte nejméně jednou týdně v mýdlovém roztoku.
  • Neskladujte dřevěné výrobky v blízkosti radiátorů nebo v místnostech s vysokou vlhkostí.
  • Pokud se na hřeben objevil mastnota a prach, ošetřte ho peroxidem nebo zředte kapalným amoniakem.
  • Ebenové hřebeny nelze umýt ve velmi horké vodě, protože to vede ke změkčení a deformaci materiálu.
  • Pokud na zubech existují trhliny a hroty, vyměňte hřeben.

  Hledání správného hřebene není snadný úkol. Ale pokud jste se jistě pohybovat různými materiály a tvary těchto vlasových doplňků, můžete snadno vybrat ten nejlepší.

  Štětec pro účinné česání kadeř a masáže hlavy

  Krása a zdraví kudrlin je zajištěna nejen kvalitními kosmetickými a salonními procedurami, ale také jejich správným česáním. Můžete rozptýlit a stohovat prameny pomocí různých nástrojů, mezi které patří masážní kartáček nejoblíbenější.

  Zvážíme všechny jeho funkce, funkce a úkoly, naučíme se, jak správně zvolit produkt, aby účes byl vždy dobře upraven a kudrlinky byly zdravé a lesklé.

  Úkoly

  Z názvu se dá počítat s tím, že masážní hřeben pro vlasy neumožňuje pouze česání kudrlin, ale také masáž pokožky hlavy. Jedná se o velmi užitečnou funkci, kterou jiné nástroje nemají. Jemné masážní pohyby vyvolávají metabolické procesy v kůži, urychlují tok lymfy a krevního oběhu a stimulují rychlou saturaci buněk kyslíkem.

  Takové manipulace zastavují plešatost, protože trichologové často doporučují, aby pacienti s podobnou poruchou používali kartáče. Kromě toho příslušenství dokonale odhaluje prameny, zvládá se i na zlých kadeřích.

  Výhody

  Hřebeny-masáži mají mnoho výhod, které jim dávají bezprecedentní popularitu mezi spotřebiteli a profesionálními stylisty.

  Příslušenství je vhodné pro všechny typy vlasů - díky ní se můžete postarat o dlouhé a krátké, husté a řídké, rovné a kudrnaté vlasy.

  Skalp a kudrlinky obdrží pouze nástroj:

  • v důsledku masážních vlastností dochází ke zrychlení metabolických procesů na pokožce hlavy;
  • folikuly jsou silnější, prolaps se zastaví;
  • spánkováni žaludek, je stimulován růst nových zdravých vlasů;
  • rovnoměrně distribuované mazu, které chrání špičky pramenů;
  • kadeře jsou pečlivě česány a rozřezány;
  • chlupy nejsou během péče poškozeny a neodstraňují se;
  • delaminace konců je zabráněno.

  Nevýhody

  Masážní hřebeny mají také nevýhody. Za prvé, mohou být vyrobeny z nekvalitního materiálu. To se odráží ve funkcích přístroje - nemůže lehce masírovat dermis, možná poškození kůže a pramenů samotných. Tyto nevýhody však nejsou strašné, pokud si vyberete dobrý a vysoce kvalitní produkt.

  Dalším faktorem, který vás může zastavit před nákupem příslušenství, je jeho nevhodnost pro narovnání a styling, zde je třeba věnovat pozornost válcovité výztuži.

  Některé modely mohou mít následující negativní vlastnosti:

  • vytváří statické napětí na prameni;
  • příliš tuhé štětiny;
  • nepříjemná rukojeť a plošina;
  • toxicita materiálu (u modelů nízkého stupně plastu);
  • zranění vlasů při česání (pokud nejsou zuby vybaveny speciálními kulatými špičkami).

  Funkce výběru

  Abyste se nestali vlastníkem nekvalitního a škodlivého příslušenství vlasů, musíte se zodpovědně rozhodnout.

  Odborníci doporučují nakupovat pouze v profesionálních obchodech, kde můžete nabídnout výrobky od známých výrobců. Stojí za to věnovat pozornost jakýmkoli detailům, protože štětec by měl nejen sloužit vám na dlouhou dobu, ale také vám dobře sloužit.

  Postupujte podle těchto pokynů, abyste získali maximum z hřebene:

  • Pečlivě zvážit materiál, z něhož je tělo vyrobeno, měl by být hustý, bez třísek nebo ostrých hran, nepříjemného pachu a jiných vad.
  • Zkontrolujte rukojeť, vezměte ji v ruce, odhadněte, jak pohodlné bude kartáč se štětcem.
  • Zvažte hřebíček - musí být kompletní sada. Nejlepší je vybrat si příslušenství se zuby uspořádanými spirálně nebo náhodně, zaručují lepší česání. Čím blíže jsou k sobě, tím jednodušší bude táhnout a odhalovat prameny.
  • Hřebenové štětiny mohou být přírodní nebo umělé. První možnost je vhodnější zvolit, pokud máte problém nebo příliš tenké vlasy, vyžadující obzvláště pečlivou péči.
  • Velikost zubů také záleží. Pro krátké účesy je lepší vybrat si nízké zuby, pro dlouhé - vysoké, pro husté - pro smíšené.
  • Pokud hodláte používat kartáč během sušení, upřednostněte tělo dřeva, materiál absorbuje teplo a vlhkost, což varuje před přehřátím kudrlin.

  Než si koupíte, ujistěte se, že jste si na zadní straně ruky zkontrolovali, zda zanechává škrábance a zarudnutí.

  Existuje několik typů masážních hřebenů, v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny jejich základ a zuby. Nejčastěji výrobci používají plast, vyznačující se nízkou cenou a nenáročnou péčí. Pokud je však surovina špatně kvalitní, je pravděpodobné, že příslušenství bude sloužit vám velmi krátkou dobu a dokonce i poškodit vaše vlasy nebo pokožku.

  Odborníci doporučují upřednostňovat výrobky vyrobené z vysoce kvalitního plastu nebo přírodního dřeva. Nevyvolávají toxické látky ani při zahřátí, nepoškozují dermis a vlasy.

  Zvažte, jaké jsou změny štětců v závislosti na typu štětin a zubů.

  Syntetické a kovové

  Dlouho bylo prokázáno, že kov působí nepříznivě na stav vlasů, protože se zřídka používá k výrobě hřebenů. Na trhu, kde jsou zuby vyrobeny z tohoto materiálu, jsou stále ještě kartáče. Při provozu může poškodit hlavu a kudrlinky, přispívá k průřezu špiček a je obtížné jej vyčistit.

  Totéž platí pro plasty nízké kvality. Zuby se rychle deformují, což může vést k poškození dermis a pramenů. Pro sušení se nedoporučuje používat kovové a plastové doplňky, jsou vhodné pouze pro česání suchých vlasů.

  Smíšený typ

  Nejčastěji se používá nylon jako umělá surovina. Je měkčí a tvárnější než plast, protože působí jemně na pokožku a vlasy. Štěrkovitá štetina působí jako přírodní základna v drahých modelech - je šetrná k životnímu prostředí, vhodná pro péči o vlasy libovolné délky a struktury. Používá se také štětina, je cenově výhodnější, ale není méně bezpečná.

  Kartáče smíšeného typu dělají jemnou masáž a důkladně pokořují prameny, uvolňují statické napětí, jsou vhodné pro použití při sušení pomocí vysoušeče vlasů.

  Přírodní materiály

  Hřebenové zuby mohou být vyrobeny ze dřeva různých plemen. Jedná se o jednu z nejbezpečnějších možností, protože dermatologové doporučují, aby ji užívali osobám trpícím alopécií a dermatitidou, které měly křehké a oslabené vlasy. Dobře leštěné dřevo ovlivňuje pokožku a kudrline se co nejvíce opatrně.

  Další možností jsou přírodní štětiny. Je šetrný k životnímu prostředí, poměrně tlustý, ale zároveň měkký, pomáhá vyhlazovat kudrlinky a rovnoměrně distribuuje kožní mazu.

  Takové nástroje se vyznačují vysokou cenou a přiměřenou péčí, ale dávají velmi dobré výsledky.

  Aplikace

  Použijte masážní štětec doporučený pro česání. Během dne udržuje elegantní účes. Rovněž při správné aplikaci nástroje budete schopni zlepšit stav kudrlin, zlepšit je, zbavit se ztrát a nadměrného obsahu tuku v kořenech.

  Trichologové doporučují dodržovat následující pravidla při používání kartáčů:

  • pokořte jemně po 3-5 minut 3-4 krát denně a vždy před spaním a myjte hlavu;
  • krátké vlasy na hřeben od vrcholu ke dnu a dlouhé - začínají od špiček, postupně se zvedají ke kořenům;
  • nedotýkejte se příliš tvrdě, abyste zranili pokožku;
  • Nepoužívejte, jestliže prameny jsou mokré nebo mokré, protože mohou být zraněny;
  • čas na výměnu nástroje, v případě poškození zubů nebo těla potřebujete zakoupit nový.

  Udržet masážní štětec ve správném vzhledu a prodloužit jeho život pomůže správné péči. Odborníci doporučují tento faktor zanedbávat, protože na něm závisí nejen stav hřebenu, ale i vaše vlasy.

  Pokud mezi štětinami nebo zuby dojde k hromadění velkého množství prachu a kožního mazu, pak s každým česnutím budete kadeřovat. Chcete-li tomu zabránit, postupujte podle následujících pokynů:

  1. Po každém česání odstraňte vlasy z přístroje. Chcete-li je vyprostit, můžete použít pravidelný párátko.
  2. Udržujte dřevěné nástroje mimo vlhkost, přímé sluneční světlo a ohřívače, aby nedošlo k prasknutí a prasknutí.
  3. Umyjte štětec šamponem alespoň jednou týdně, pokud máte normální nebo suché vlasy a nejméně jednou za tři dny, kdy trpíte lupinami, vysokou mastnou pokožkou pokožky hlavy nebo často používáte stylingové přípravky.
  4. Příslušenství můžete vyčistit přírodními štětinami pomocí hřebenu s jemnými zuby, snadno vyčistit prameny, prach, mastnotu a zbytky kosmetiky.
  5. Po každém praní důkladně osušte hřebeny s ručníkem a nechte je úplně vyschnout ve vzpřímené poloze.

  Pokud nosíte kartáč do sáčku, umístěte jej do samostatné kapsy nebo do zvláštního pouzdra, aby nedošlo k jeho kontaminaci.

  Vyvodit závěry

  Masážní kartáče jsou celosvětově uznávány jako nejoblíbenější a nejvhodnější nástroje pro každodenní použití. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů, bez ohledu na délku, barvu a strukturu.

  Kromě své přímé funkce zhotovení kudrlin je štětcem jemná masáž, která urychluje růst nových zdravých vlasů. To je potvrzeno zpětnou vazbou od spotřebitelů, kteří testovali tento typ výrobku na sobě. Nejvyšší účinnost mají výrobky z přírodních materiálů.

  Pamatujte si, že řádná péče o ně bude prodloužit život a dosáhnout dobrých výsledků.

  Masážní hřebeny

  Mezi různorodými vlasy si každá dívka vybere nejpohodlnější a nejpohodlnější nástroj. Masážní hřebeny jsou ideální pro majitele dlouhých vlasů, i když je mohou používat i dívky s krátkými vlasy.

  Výhody

  Masážní hřeben se používá nejen pro česání vlasů. Má také další funkce. Měla by se užívat dvakrát denně, protože má příznivý vliv na krevní oběh hlavy a masíruje kůži. Tato masáž dokonale probouzí latentní žárovky, což má pozitivní vliv na růst vlasů. Zapomenete na plešatění.

  Pomocí masážního kartáče můžete dokonale relaxovat, zapomenout na bolesti hlavy a migrény, které se často objevují jako důsledek osteochondrózy krční páteře.

  Pokud se vyskytne problém lupů, měli byste preferovat dřevěné nástroje. Odlišují se v antimikrobiálních vlastnostech. Pravidelné používání dráždí pokožku hlavy.

  Můžete si koupit speciální kartáč pro objem, který má zvlněný tvar zubů. Kompletní s vhodnými šampony a stylingovými výrobky můžete vytvořit luxusní vlnité kudrlinky.

  Dnes výrobci hřebenů nabízejí širokou škálu masážních modelů. Jejich rozmanitost je prostě překvapivá, takže výběr tohoto nástroje je třeba brát vážně. Výsledkem je perfektní štětec pro vaše vlasy.

  Pro dívky s neposlušnými, kudrnatými vlasy bude vynikajícím řešením keramický model vybavený topným tělesem. Umožňuje vám dobře vyčesat vlasy a také trošku vyhladit. Model s ionizátorem poskytne vašim kudrlinkám zdravý lesk a sílu. Pracuje na bateriích, vyzařujících iontech při česání.

  Pro masáž hlavy je varianta, která vedle zubů obsahuje masér na zadní straně, perfektní. Budete si moci kousat kudrlinky v jednom kuse a masírovat kůži pomocí malých spřádacích koulí. Tato volba je ideální pro dívky s krátkými vlasy. Tento hřeben je oblíbený u mužů, kteří dávají pozor na masáž hlavy.

  Profesionální hřeben vhodný pro dívky, které jsou velmi zmatené prameny. Je ideální pro majitele dlouhých vlasů. Tento nástroj dobře rozkládá kadeře díky přítomnosti zubů různé tloušťky a délky, zatímco zapomenete na bolest.

  Magnetický masážní model má hodně společného s obyčejným hřebenem, ale je vybaven pouze kovovými zuby a také má uvnitř magnet. Při česání vytváří magnet pole a prochází kovovými zuby. Tato volba je ideální pro posilování vlasů, protože ovlivňuje mazové žlázy. S pomocí magnetového masážního kartáče se sníží bolesti hlavy a vlasy nejsou elektrifikovány.

  Chcete-li vždy vypadat krásně, měli byste mít v kabelce malý hřeben. Má pohodlný design, protože se skládá na polovinu a současně šetří místo v tašce.

  Masážní kartáč je ideální pro růst vlasů, protože stimuluje krevní oběh, vyživující vlasové folikuly.

  Materiál

  Při výrobě takových hřebenů byly použity různé materiály, protože mají různé účinky jak na pokožku hlavy, tak na vlasy. V závislosti na osobních preferencích si můžete zvolit nejlepší možnost. Při výrobě zubů používají umělé nebo přírodní štětiny, živočišné rohy, dřevo, plasty nebo kov.

  Modely s umělými štětinami jsou ideální pro majitele tvrdých a hustých vlasů. Tento nástroj umožňuje snadné hřebenové kudrlinky, aniž by způsoboval nepohodlí, pokud jsou vlasy zamotané.

  Masáž s přírodními štětinami je dobrým řešením pro dívky s tenkými a řídkými vlasy. Je určen více pro masáže. Může být použita jako volitelné příslušenství. Mnoho maminky získá model s přírodními štětinami pro novorozence. Ale stojí za to být velmi opatrný, protože jeho užívání často může být doprovázeno projevem alergických reakcí.

  Dřevěné zubní kartáčky jsou velmi žádané, protože tento materiál je šetrný k životnímu prostředí. Perfektně česá vlasy a má také příznivý účinek na celé tělo. Dřevěné zuby v kontaktu s pokožkou pomáhají zmírnit napětí, zbavit se pocitu únavy. Strom má antimikrobiální vlastnosti a také pomáhá zlepšit krevní oběh. Při použití dřevěného hřebene nejsou vlasy elektrifikovány.

  Měli byste být velice opatrní, abyste se ořezali s dřevěnými zuby, protože vyžaduje zvláštní péči. Je přísně zakázáno umývat v horké vodě. Dobře vhodný běžný kapalný čpavek. Je nutné navlhčit do něj hadr a otřít všechny zuby.

  Jak si vybrat hřeben?

  Odhalování neurčitých kudrlin, tvarování vlasů, odstraňování znečištění, masáž hlavy... Jen jedna věc funguje dobře se všemi těmito úkoly - hřebenem.

  Odhalte nepoddajné kadeře, tvarujte vlasy, odstraňte znečištění, masírujte pokožku hlavy... Jen jedna věc dělá skvělou práci se všemi těmito úkoly - kartáčem na vlasy. To znamená, že v něm je naprosto důležité, a to jak forma, tak materiál, a dokonce, jak pohodlné je držet ji ve vašich rukou.

  Dnes je možná nejoblíbenější formou kartáč na vlasy masážní štětec. Ona nejen hřebčí vlasy, ale také masíruje pokožku hlavy, čímž do ní proudí krev. Zvláště dobře se vyrovnat s tímto úkolem kartáče, na koncích zubů, které jsou malé koule, podobné hlavám zápasů. Ale takový hřeben není vhodný pro majitele mastné pokožky hlavy, protože v tomto případě bude masáž a stimulace mazových žláz jen škodlivá.

  K pokoření hustých a dlouhých vlasů musí být kartáč dostatečně velký - nejméně 12-16 řad zubů. Ale tvar štětce - čtvercový, oválný, kulatý - můžete si vybrat podle svého uvážení, nemá vliv na kvalitu česání.

  Pokud jsou vaše vlasy husté a zběsile, je lepší, když jsou zuby dostatečně tlusté a řídké. Dokonce se budou vyrovnávat se všemi "zamotanými okamžiky", ale nebudou se roztrhat a zlomit si vlasy. Ale majitelé tenkých vlasů vhodnější kartáč s poměrně častými a tenkými zuby. To pomůže vytvořit další objem při česání.

  Existuje ještě jeden druh kartáčů, který je určen speciálně pro styling. V takových modelech je rám, na kterém jsou drženy zuby, zcela prázdný uvnitř a opatřen několika otvory. Tato konstrukce umožňuje průchod vzduchu hřebenem a pramenem při sušení, takže je lepší vyschnout vlasy.

  Dalším nepostradatelným nástrojem při pokládání - kartáčování nebo kulatým kartáčem. Nejčastěji má také rám s malými otvory pro průchod vzduchu. Brašivka je vhodná k tomu, aby měla vlasy určitý tvar a objem. Největší obroučky jsou určeny pro dlouhé vlasy. Chcete-li vytvořit kudrlinky, je lepší vybrat střední mozky a ty nejtenčí jsou vhodné pro modelování účesů z krátkých vlasů nebo pro bruchy.

  Comb-hřeben má také mnoho úprav, které jsou určeny pro různé typy vlasů. Například hřeben se vzácnými a širokými zuby je absolutně nepostradatelný pro česání bezprostředně po umývání, protože nedochází k poškození vlasů při česání, takže by na něm neměly být ostré hrany a švy. Častější hřeben je vhodný například k vytvoření dělení.

  Pokud jsou zuby na hřebeni různých délek nebo jsou umístěny v různých úhlech, pak tento hřeben je určen k česání. Mimochodem, zářezy na zubech pomáhají vytáhnout jednotlivé chloupky z pramenů, díky nimž se bouffant ukáže být mnohem objemnější.

  Věnujte pozornost tomu, co hromada na hřebenu. Upřednostněte přírodní materiály, jako jsou štětiny. Ve skutečnosti jsou to stejné vlasy, ale jsou tužší a odolnější, proto mezi štětinami a našimi vlasy není žádné tření. Tento hřeben jemně klouzá vlasy, ne trhá a není matoucí. "Bristly" hřebeny jsou zvláště doporučovány pro majitele tenkých, slabých a blond vlasů. Ale pro ty, jejichž vlasy jsou silné a husté, je lepší vybrat hřeben, ve kterém jsou plastové zuby duplikovány štětinami.

  Uvědomte si také, z jakého materiálu je hřeben vyroben. Dřevo odstraňuje statickou elektřinu, která se může hromadit na vlasu. Ale strom má své nevýhody. Takový hřeben je obtížné pečovat. Po promytí bude v nejlepším případě ztmavovat a v nejhorším případě může prasknout.

  Kovové hřebeny také perfektně odstraňují statickou elektřinu, ale často nejsou vhodné používat, zejména pokud jsou vaše vlasy tenké a křehké. Plast - nejvýhodnější a cenově nejvýhodnější volba. Kromě toho se snadno umývají, slouží dlouhou dobu, jsou pohodlné a pohodlné. Ale naše praktické vlasy nemá rád naše vlasy. Za prvé plastové hřebeny dále elektrifikují vlasy. Za druhé, pokud jsou zuby špatně vyleštěny a mají nepravidelnosti, mohou způsobit mnoho problémů - křehkost, vzhled rozdělených konců.

  Pro kladení je lepší vybrat hřeben s železnou základnou s keramickým povrchem. Kvůli vlastnostem keramiky je topení rozloženo rovnoměrně po celé ploše základny a pod vlivem tepla se strand mírně a lépe položí.

  Mimochodem, odborníci doporučují koupit hřebeny, které jsou vyrobeny z gumy nebo korku. Neproklouznou ani z mokrých rukou.

  Olga Karaseva
  Fotka Getty / Fotobanka. Alexander Zelentsov

  Pro Více Informací O Suché Vlasy